Typy Kibbe

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty.

Tym razem mamy nie dwanaście a trzynaście typów urody. Każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. Wyróżniamy pięć głównych grup – Dramatic, Romantic, Classic, Natural i Gamine. Dp typów głównych dołącza osiem podtypów – Soft Dramatic, Theatrical Romantic, Soft Classic, Dramatic Classic, Soft Natural, Flamboyant Natural, Soft Gamine i Flamboyant Gamine.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  zobacz opis
 3. ROMANTIC zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC zobacz opis
 5. CLASSIC zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC zobacz opis
 8. NATURAL zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL zobacz opis
 10. SOFT NATURAL zobacz opis
 11. GAMINE zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE zobacz opis
 13. SOFT GAMINE zobacz opis

 

typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine


PINTEREST TABLICE – LINKI

 
Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.
 
Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

2 689 komentarzy

 1. Ewa Classic+WE 9 kwietnia, 2021 o 16:45 Odpowiedz

  Mylisz się….po prostu wybierasz z mody to coś….co Ciebie deprymuje….a nie widzisz tego co może być dla Ciebie….rozumiem i Ciebie….to jest wybór… aż tak dużo młodszą nie jestem….😉mam po operacji obie stopy, chodzę bo nie mogę biegać z powodu kaletek usuniętych i noszę buty takie jakie mogę, wśród nich takie jakie chcę…. więc nie jest tak, że wszystko zwaliło się na Ciebie…nie będę o sobie pisać, bo nie służy temu ta strona…ale nie zgodzę się z Tobą w wielu rzeczach….tak jak wietrzny to nie tylko skóry….co jest na tablicach i między innymi w komentarzach Olgi….pozdrawiam wszystkich 👍😍🙃🙂

  • Arwena DC/IE, GE, FE/TSp/ 9 kwietnia, 2021 o 17:03

   Och, Ewo, jesteś zatem dla mnie wymarzoną partnerką do dyskusji na tematy Kibbe i Ethereali 😉 Szkoda ze nie ma tu opcji priv.
   Myślę Cat, że nasz typ moze byc wymagajacy, a E tylko wikłają sprawę. Ja jestem po 40 tce, wysoka, ponoć bardzo zgrabna i w koszulach wygladam dokladnie tak, jak to przedstawilaś. A w marynarce sieję grozę.

 2. Ewa Classic+WE 9 kwietnia, 2021 o 18:05 Odpowiedz

  A lubisz swoją grozę?bo ja czasem bardzo….dlaczego zawsze mam wyglądać słodko i uwodzicielsko…. kiedyś już pisałam….kocham profesjonalizm…a ubranie nadal ma służyć nam…naszej psychice….temu co chcemy osiągnąć….albo po prostu żeby nam cieplej było…..poszukam wietrznego w różnej wersji i postaram się wrzucić ‘istote’😉😎🌬️

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 9 kwietnia, 2021 o 22:04

   Ewa, pierwsza i druga torebka – biorę z zamkniętymi oczami. 🙂

 3. Ewa Classic + WE 9 kwietnia, 2021 o 20:07 Odpowiedz
 4. Ewa Classic + WE 9 kwietnia, 2021 o 23:02 Odpowiedz

  Stąd moje pytanie jak siebie widzisz w swoim WE….bo skóra skórze nie jest równa…. ilość ćwieków na torbie klamer i ozdób….to rzecz względna….specjalnie dałam takie zestawienia….😁😁😉🧐

 5. Dorkas SD/DW (GE+KrE+ME+KE+RE+KarE) 10 kwietnia, 2021 o 15:54 Odpowiedz

  Neptunka, ja swoją paletkę kupiłam na stronie colour and style, może wszystkich kolorów nie zawiera ale pytałam Olgi i powiedziała, że z polskich stron to najlepsza oferta.

  • Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 11 kwietnia, 2021 o 18:41

   zgadza się, też tam swoją paletkę kupiłam: Tyle komentarzy, że mi pytanie umknęło:)

   Co do wieku i mody, to ja nie do końca bym powiedziała, że jest ona dla młodych. Młodym wiele można wybaczyć. A z wiekiem to już powinno się być bardziej świadomym co akurat nam pasuje i dopiero wtedy faktycznie dobrze wyglądać. No i wiek już nie to,że nam nie pozwala, powinnyśmy po prostu już pewych rzeczy zwyczajnie nie chcieć nosić. Jak byłam koło 20, to ubierałam się tak,że wszyscy myśleli że jestem starsza, czasem i 10 lat mi dodawali. Próbowałam wtedy z garsonkami i garniturami. Nigdy się w tym dobrze nie czułam ale jak wejdziesz miedzy wrony… wiecie. Z tamtych czasów się zraziłam do takiej garderoby.Mam teraz 40 + i dalej jakoś babcino się w czymś takim czuję. Ubieram się wygodnie przede wszystkim tak próbuję strzelać w kierunku może french chic:) tak sportowo-elegancko. Teraz mi mówią,że wyglądam młodziej:) Śmiesznie, bo do 30 mnie postarzali, a od 30 odmładzają:) Chyba wtedy zaczęłam się inaczej nosić.
   Kolejny przykład -moja mama ma 70 i chodzi tak bardziej sportowo. Naprawdę wygląda fajnie, bo zachowała szczupłą sylwetkę. Oczywiście schludnie, bez jakiś szaleństw w ubiorze ale pasuje jej to. Jak ma chodzić bo 70 lat? Tak jak jej pasuje. Po za tym zobaczcie starsze aktorki, super na korzyść co niektóre z wiekiem jakoś.

  • Neptunka FG 12 kwietnia, 2021 o 12:27

   Dziękuję dziewczyny! Paletki już zamówione. Akurat była promocja na jesień i zimę – niektóre produkty. Mam nadzieję, ze te paletki rozwiążą trochę moich problemów z doborem kolorów.

   Jak na razie nie do końca czuję mój typ kolorystyczny. Wydaje mi się trochę za ciemny. Być może to wpływ pozostałych etherali i tego, że po prostu lubię jasne kolory.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *