ENGLISH VERSION

Typologia Ethereal autorstwa Olgi Brylińskiej

Osiemnaście archetypów urody.

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy strony getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.


Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Typologia Ethereal jest objęta prawami autorskimi.

Share:

2 161 komentarzy

 1. Maja 24 lipca, 2020 o 14:22 Odpowiedz

  Cześć Agata!
  Wątek o dziedziczeniu jest bardzo ciekawy. U mnie jest tak: mama DC, siostra DC/D, druga siostra wyglada mi na FN/N, tata nie wiem, wygląda na klasyka albo naturala. Ethereali się nie podejmę określać, choć podejrzewam mamę o FE, a siostry o coś miękkiego i przytulnego (myślę że KE się tu gra!).
  Sama jestem DC plus AE, KE i WE. Obie moje siostry są młodsze (różnica 5 i 10 lat), mimo tego jestem brana albo za ich rówieśniczkę albo wręcz za najmłodszą z całej trójki. Napewno ma na to wpływ wzrost i postura (wszystkie jestesmy bardzo szczuple, jednak ja jestem najniższa i hop, to pewnie już jakies uproszczenie dla mózgu). Typu nie podejrzewałabym o wywoływanie tak silnego (bez zestawienia z nimi też budzę sensację podając wiek) efektu odmładzającego. Przy czym ciągle mówię o tym pierwszym wrażeniu. Sprawa jak zazwyczaj nie jest prosta:)
  Super że czujesz że masz AE, możesz zdradzić co Cię na to naprowadziło, jaki masz styl, ulubione kolory, makijaż, jestem bardzo ciekawa:)

 2. Agata 24 lipca, 2020 o 23:28 Odpowiedz

  Maju, jeśli chodzi o „czucie” AE, to często gdy oglądam film i widzę jakąś aktorkę, u której widzę jakieś podobieństwo do mnie, sprawdzam ją w etherealowych diagnozach i widzę, że ma AE, często wysoko. Po prostu widzę, jak mnie przypominają; ich twarze niby są dość dziecięce, ale bije z nich pewien chłód. Mam nawet wrażenie, że Alabaster ogranicza moje kontakty międzyludzkie. Na pierwszy rzut oka wyglądam poważnie, może trochę sztywno, nieprzystępnie. Na przykład, osoby z Iskrzącym dosłownie przyciągają do siebie ludzi, tą wyraźną mimiką i niezwykłym uśmiechem. Mam wrażenie, że ten Ethereal ułatwia zawieranie nowych znajomości. Ja na przykład jestem dość nieśmiała, a Alabaster niczego mi w tej materii nie ułatwia. Mimo wszystko, naprawdę go uwielbiam. Jest piękny. Osoby z silnym AE mają twarze dziecięce, ale aury pełne dostojeństwa. Przyjemnie mi patrzeć na takie alabastrowe osoby. Może i to zabrzmiało dość nieskromnie, kiedy go tak bardzo u siebie czuję, ale lubię naprawdę jego wpływ na mnie mimo „niedogodności” związanych z jego posiadaniem. Jeśli chodzi o styl, to bardzo lubię białą koronkę i w ogóle biel. Czuję się świetnie, gdy jestem tak ubrana. Mocne kontrasty są zupełnie nie dla mnie, zarówno jeśli chodzi o moje samopoczucie, jak i to jak w nich wyglądam. Poza tym, nie znoszę nieładu na głowie. O wiele lepiej wyglądam z dopracowaną, gładką fryzurą (rozpuszczone włosy schowane za uszy, kitka, warkocz, warkocz upleciony z kitki – ach, uwielbiam?, to tak bardzo „moje”). Najkorzystniej mi z przedziałkiem na środku, ewentualnie z brakiem. Gdy są gładko zaczesane do góry nie jest źle. Kiedy przedziałek jest na boku, widzę, że coś jest nie tak jak powinno, a kiedy włosy są roztrzepane to już w ogóle wydaję się sobie taka jakaś nijaka. Makijażu prawie nie stosuję (lenistwo?). Jeśli już to odrobina podkładu, pudru, trochę tuszu. Ostra kreska rodem z Karmazyna ewidentnie nie jest dla mnie. Po prostu mnie szpeci.
  Uff, długi ten komentarz?

  • Maja 25 lipca, 2020 o 14:08

   Ale bardzo ciekawy:)
   Świetnie opisałaś as ten ‘nieprzystepny’ aspekt. Mogę sobie wyobrazić o co chodzi:) dzielimy niechęć do ostrego makijazu i sympatie do bieli (musze zadać Ci pytanie: czy odcienie dostępne w sklepach Cie satysfakcjonują?). Bardzo fajnie czytac takie przemyslenia:)

  • Aga SG(AE)+KarE+GE+WE 25 lipca, 2020 o 18:02

   Wow, Agato, po tym co napisałaś Alabaster musi być u Ciebie naprawdę wysoko!
   Wiesz może albo podejrzewasz jakim jesteś typem kolorystycznym i jak Ci się to składa z tą bielą?

   Mam wysoko bazowego AE, z którego w stylu korzystam raczej od święta, ale zawsze chętnie czytam jak inni ogrywają swojego Alabastra 😀 Z tą powagą coś jest na rzeczy- zapewne pochodzi ona od Noble, z drugiej strony AE ma innocent i koniec końców mamy efekt tak jakby dziecka o poważnym spojrzeniu. Przynajmniej ja to tak widzę u siebie.

   Cześć Maju, miło Cię znów czytać <3

  • Maja 25 lipca, 2020 o 21:17

   Hej Aga, Ciebie rowniez milo ‘przeczytac’ 🙂
   Agato, mi zostają raczej kolor(y), makijaz, fryzura, bizuteria (polubilam pierscionki, nosze srebrne, czasem srebrne kolczyki), czesto wystarczy nawet jeden element, SG fasony masakruja mi proporcje, choc duzo ciuchow skracam. Czesto stosuje biały, prosty styl natural, np. dopasowane dzinsy i biala gora bawelniana, czesto golf w zimie. Bialy golf to jest rzecz ktora mam w kilku subtelnie rozniacych sie wersjach w mojej szafie:) tak jak biale bawelniane koszulki, najlepiej takie z bawelny o nieco wiekszej gramaturze, raczej sztywne niz lejące. Ciekawostka ze do twarzy mi w fartuchach w klimatach lekarskich/prosektoryjnych:D
   Tez jestem ciekawa jakim jestes typem kolorystycznym:)

 3. Agata 25 lipca, 2020 o 19:07 Odpowiedz

  Jeśli chodzi o odcienie, to często udaje mi się znaleźć ładne alabastrowe kolorki. Ogólnie bardzo lubię pastelowe barwy i proste ubrania, bez żadnych ekstrawagancji. Udało mi się ostatnio kupić dwie koszulki z krótkim rękawem w alabastrowych kolorach: jasnoróżową i białą, a do tego błękitne jeansy. Na zimę mam sweterki w takich kolorach. Choruję jeszcze na białe spodnie i spódnicę. Ostatnio przymierzałam takie właśnie spodnie, ale miały rozcięcia na kolanach. A szkoda, bo ogólnie dobrze leżały.
  A mnie bardzo ciekawi jak Ty realizujesz AE. Tym bardziej, że Twój typ bazowy jest raczej dość odległy od SG, w którego bazie jest Alabaster.

 4. Agata 25 lipca, 2020 o 19:58 Odpowiedz

  Aga, nie robiłam nigdy jakiejś dokładnej analizy kolorystycznej. Jeśli patrzeć na kolor włosów i oczu to albo chłodne lato, albo zgaszone lato. Ale podobno bardziej liczy się odcień skóry. Na pewno nie jestem ciepłym typem. W czerni i bieli wyglądam jednak całkiem dobrze, a lato chyba się tym nie cechuje.

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 26 lipca, 2020 o 08:45

   Wyglądanie nieźle w czerni i bieli nie determinuje bycia latem 🙂 wszystko zależy od E. Ja jestem zanalizowanym jasnym latem, a wyglądam dobrze w czerni (co potwierdza Olga, kwestia Basniowego) – także jeśli masz mocny Alabastrowy i do tego coś co lubi czerń (Baśniowy, Gwiezdny?) to te kolory mogą Ci pasować, niezależnie od tego czy latem jesteś czy nie jesteś. 🙂

 5. Agata 26 lipca, 2020 o 10:53 Odpowiedz

  W takim razie, Basiu, określenie typu kolorystycznego jest jeszcze trudniejsze niż myślałam. Kiedy ktoś z lata ma na przykład bardziej zimowe ethereale jego paleta staje się połączeniem dwóch typów. Tak przynajmniej zrozumiałam. Jeśli tak jest, to chyba nie jestem w stanie samodzielnie określić swojego typu kolorystycznego. Nigdy nie miałam łatwości w określaniu takich rzeczy.
  Na moje oko jestem jakimś latem, chyba chłodnym, ewentualnie zgaszonym. Moim zdaniem, są dość podobne, choć na pewno jest między nimi jakaś różnica.
  Może kiedyś wreszcie zbiorę się do tej analizy i wszystko sobie poukładam z pomocą Grety. 😀

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 26 lipca, 2020 o 18:41

   Powiedziałabym że nie tyle paletka staje się połączeniem typów, co na rzeczywisty typ kolorystyczny nachodzi filtr – i/lub do paletki wpadają dodatkowe kolory. Generalnie z analizą kolorystyczną jest często tak, że bez uwzględnienia E coś się ciągle nie zgadza, z uwzględnieniem E – wszystko wpada na swoje miejsce. Powodzenia w odkrywaniu swojego typu 🙂 jeśli zdecydujesz się na analizę – podziel się wynikami! 🙂

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 1 sierpnia, 2020 o 17:30

   Odkąd zrozumialam o co chodzi w zwiazku Ethereali z kolorami, przestałam w ogole myśleć o sobie w kontekście typu kolotystycznego. Bo coż z tego, że jako Prawdziwej Wiośnie dobrze mi w trawiastej zieleni i soczystej żólci, skoro nijak nie mogę tego wkomponować w FE i GE, z ktorych głownie korzystam w ubieraniu sie? Uprościło mi to życie 😁

 6. Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 lipca, 2020 o 19:54 Odpowiedz

  Dziewczyny, a z czym łączycie Alabaster? Czy nosicie AE solo total white? Jestem ciekawa, zwłaszcza że każda z nas poza AE, ma zupełnie inny komplet Ethereali 😀

  • Basia SG (Baś, A, R, I,) Kry, Syr; LSm 28 lipca, 2020 o 09:22

   Ja najczęściej z Kryształem i/lub Różanym – wychodzą klimaty księżniczkowo/baletnicowe – łączę też z Baśniowym (Retro) co daje efekt pensjonarki. A tak naprawdę to coklowiek bym na siebie nie założyła, mam na tyle silny wewnętrzny Alabaster, że i tak się przez wszystko przebije 😀 i wychodzi w aurze, zachowaniu.
   Mam też wrażenie, że Alabaster jest u mnie głównym E odpowiadającym za aurę SG (może jeszcze Iskrzący) – bez niego byłoby już bliżej typów romantycznych.
   Aga, a jak Ty go ogarniasz? 🙂

  • Moderator - lothlorien 28 lipca, 2020 o 09:35

   Głównie z Wietrznym, tzn dżinsy, czy dżinsowa kurtka. Lubię to połączenie kolorystyczne 🙂 Nigdy total white look, chyba że mowa o białej sukience, jednak wtedy wchodzę już na terytorium Świetlistego (sukienka jest zwiewna). Dla mnie Alabastrowy jest też kolor jasnoniebieski, zwłaszcza połączony z gipiurą, haftem angielskim czy jakąś falbanką SG, i z tego motywu korzystam częściej.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 28 lipca, 2020 o 21:15

   Mam podobnie do Ciebie, Basiu z tym wrażeniem, że to Alabaster jest moją bazą SG. 😊 U mnie wygląda to o tyle inaczej, że jest to mój jedyny jasny Ethereal więc kolorystycznie występuje raczej solo (total white z odpowiednim cięciem sylwetki oczywiscie albo biel z jasniutenkim rozem) albo w połączeniu z WE (czyli jeansem) tak jak u Lothlorien. Poza tym stosuję go tak jakby trochę bazowo, ale w kolorach DW, na zasadzie: ta sukienka w bieli byłaby alabastrowa, ale jest bordowa/czerwona a więc przez to gwiezdna/karmazynowa.

  • Basia SG (Baś, A, R, I,) Kry, Syr; LSm 29 lipca, 2020 o 10:18

   Alabaster w wietrznym wydaniu to jest piękna rzecz <3 czysty i rześki, jak bezkresne przestrzenie świeżego śniegu smagane wiatrem. Ze Świetlikiem też pięknie, kojarzy mi się z delikatnymi płatkami szronu na szybie w słoneczny zimowy poranek. 🙂
   Aga, piąteczka 😀 też noszę ubrania w Alabastrowych fasonach, ale niekoniecznie kolorach. Tylko u mnie w efekcie podbijany jest Baśniowy. Flagowe Alabastrowe fasony są wybitnie SG.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 31 lipca, 2020 o 16:39

   Piąteczka 😁
   Basiu, a zdarza Ci się łączyć jasny róż z czernią z Alabastrowo-Basniowym rezultatem? Wiem, że to połączenie kolorów jest Różane, ale przy charakterystycznych elementach poszczególnych styli i przenikaniu się Ethereali wydaje się całkiem możliwe do osiągnięcia.

  • Basia SG (Baś, A, R, I,) Kry, Syr; LSm 3 sierpnia, 2020 o 11:54

   Noszę, ale raczej w formie czarnego wzoru (najczęściej groszki) lub dodatku (broszka, aksamitka) na jasnoróżowym tle – ewentualnie czarny dół, rózowa góra. 🙂
   Przy odpowiednich fasonach (retro, grzeczniutkich) rzeczywiście w oczy rzuca się najpierw Baśniowy, potem Alabaster, Różany niekoniecznie.
   Różany wyciągają u mnie inne odcienie różu – ciemniejsze, cieplejsze – i bardziej romantyczne fasony.

 7. Agata 28 lipca, 2020 o 14:54 Odpowiedz

  Chciałabym Was spytać o pewną turecką aktorkę. Nazywa się Bergüzar Korel, ma 180 cm wzrostu i naprawdę niezwykłą urodę. Zachwyciła mnie w serialu „Tysiąc i jedna noc” i od tamtego czasu zastanawiam się nad jej typem Kibbe i Etherealami. Przy niższej wadze wygląda dość Dramaticowo, ale przy wyższej jak bardziej yinowy typ.
  Niższa waga:
  https://i.medyafaresi.com/2/640/360//f1/7ff_ff491.jpeg
  Wyższa waga:
  http://im.milliyet.com.tr/300/275/fotocdncube.gazetevatan.com-.-vatanmediafile-.-GaleriHaber-.-2017-.-08-.-01-.-berguzar-korel-bikinili-yakalandi–2997859.Jpeg.jpg
  Moim zdaniem, w serialu jej stylizacje były idealnie dobrane do jej wspaniałej urody. Tu kilka z nich:
  https://feminity.zoznam.sk/cacheImg/obr/1200px/tisic-a-jedna-noc-50855.jpg

  https://feminity.zoznam.sk/cacheImg/obr/365px/tisic-a-jedna-noc-25603.jpg

  http://images2.fanpop.com/image/photos/13500000/Berguzar-Korel-Sehrazat-Evligiaoglu-binbir-gece-13514535-500-375.jpg

  https://feminity.zoznam.sk/cacheImg/obr/1200px/tisic-a-jedna-noc-49745.jpg

  https://feminity.zoznam.sk/cacheImg/obr/1200px/tisic-a-jedna-noc-49751.jpg

  https://seattleclouds.com/myapplications/app4app/1001noc/berguzar-korel-alias-seherezada-evliyaogluova-301772-1.jpg

  https://seattleclouds.com/myapplications/app4app/1001noc/008-4.jpg

  https://seattleclouds.com/myapplications/app4app/1001noc/013-2.jpg

  https://mothers.bbend.net/media/com_news/story/2019/03/29/72863/main/xilies-kai-mia-nixtes.jpg

  https://img.cncenter.cz/img/18/full/805766_.jpg

  https://img.cncenter.cz/img/18/full/806836_.jpg

  Tu w rozpuszczonych włosach:

  http://images2.fanpop.com/image/photos/12800000/Berg-zar-Korel-Sehrazat-Evliyaoglu-binbir-gece-12846083-400-604.jpg

  https://cdn.alemfm.com/Documents/alem_fm/images/2018/06/08/719x400_3c4d0dec-e252-42b0-88c7-2218e2a940a1.jpg
  A tu bez makijażu:
  https://ask.fm/Turcijaseriali/answers/130341573693/photo

  Patrząc na nią, mam wrażenie, że we wszystkim jej pięknie. Zarówno jej typ jak i Ethereale bardzo mnie intrygują. Fryzury w serialu miała często bardzo alabastrowe, twarz mimo sporej dawki yangu wyglądała czasem trochę dziecięco, ale wciąż poważnie i dumnie. Dałabym jej więc AE. Może też KryE i RE, widać go trochę w uśmiechu, ale na pewno też coś mocniejszego, ME lub KarE. A Wy jak myślicie?

  • Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 28 lipca, 2020 o 21:43

   Mam pewne podejrzenia, że to może być SN – ma moją talię, ramiona, krzywizny, szerokie kości policzkowe z okrągłymi policzkami, podobne proporcje twarzy. W ubraniach wygląda na większe wcięcie w talii, niż ma faktycznie.
   W każdym razie będę zaskoczona, jeśli nie okaże się z grupy N, ale wygląda też na przedstawicielkę miękkiej strony mocy 😀

   Myślę, że może mieć Mahoń, z bazy. Zgodziłabym się z Tobą w kwestii alabastra.

  • AgnieszkaM G (KryE, IE, KE) SSu 30 lipca, 2020 o 15:08

   A Greta kiedyś już nie pisała, że ona jest SD? Chyba o nią już pytałam.

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 30 lipca, 2020 o 20:20

   Soft Dramatic jak ta lala 😏 tak uważam. Na tych zdjęciach z “wyższą wagą” wygląda jak bliźniaczka Giovanny Battagli.

  • Cattie 3 sierpnia, 2020 o 10:00

   Jeśli ona jest SD, to daje mi nadzieję! Ubrania SD pasują mi najbardziej, ale jestem chuda i moje ciało wygląda tak jak jej z niższą wagą – Dramatikowo. Obawiałam się dnia, w którym zapiszę się na analizę i usłyszę jednak werdykt D, ale chyba nie ma czego 😀 Myślicie, że z taką budową można korzystać z części wytycznych dla obydwu typów?

  • Moderator - lothlorien 3 sierpnia, 2020 o 18:56

   Dla mnie to są bardzo różne typy, a sylwetka jest tylko jedną składową równania. Problem jest taki – skąd będziesz wiedziała co konkretnie podbierać od D i SD? 😀 Chyba że masz naprawdę dobre, obiektywne oko. Nie chcę brzmieć jakoś negatywnie i to nie jest żadna ujma – po to przecież wybieramy usługi Olgi – ale mówię z doświadczenia (jestem na tym blogu od mniej więcej 5 lat), że zazwyczaj niepoprawnie siebie oceniamy. 🙂

 8. Agata 28 lipca, 2020 o 23:14 Odpowiedz

  Siyah, właśnie tak myślałam trochę o SN, bo siebie tak zdiagnozowałam i jej figura poza tym że „większa”, bo o 17 centymetrów wyższa od mojej, to wydaje mi się podobna. Jej twarz wydawała mi się jednak zbyt ostra. Nos np. ma zupełnie nie SN, ale to może być kwestia jakichś bardziej yangowych Ethereali.

 9. Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 3 sierpnia, 2020 o 15:18 Odpowiedz

  Jak myślicie, jakie pierwiastki posiada Gwyneth Paltrow ( DC ) ? Był wymieniony z tego co pamiętam jedynie Kryształowy, jeszcze widać Słoneczny i Świetlisty. Ew. Francuski. I to by było na tyle imho, ma bardzo “czystą” urodę i korelujący z nią jednokierunkowy styl, ot elegancka prosta klasyka z małym DC-owatym pazurem 🙂.

 10. Monika 4 sierpnia, 2020 o 09:33 Odpowiedz

  Witam, mam prośbę o wskazanie kluczowych różnic między typami FN i FG. Miotam się pomiędzy. Mój wzrost nie pomaga bo mam 1,70 cm. Dodam, że mam krótki stan co wskazuje na FG (jak pisała kiedyś Avarati).
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam M.

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 4 sierpnia, 2020 o 13:02

   Witam serdecznie 😉 To, co piszę, to moje obserwacje i wnioski wyciągnięte przy porównywaniu tych typów 😉

   Faktem jest, że Flamboyant Natural i Flamboyant Gamine ma wiele punktów wspólnych, takich jak ekstrawagancja, dominacja Yangu i bardziej wydłużone kończyny, nieklasyczna uroda, mnogość Ethereali, a także Królewski (Król), Mahoniowy czy Wietrzny, czy w miarę zbliżona sylwetka.

   Moim zdaniem warto przede wszystkim porównać fasony, bo tu wychodzi największa różnica między tymi typami. Flamboyant Natural będzie rewelacyjnie wyglądać w oversize, co nie jest absolutnie wskazane u Flamboyant Gamine, która dąży do dopasowanych i obcisłych fasonów. FN też dąży do sylwetki T, a u FG ze względu na ten Yin może wyglądać różnie. Ekstrawagantki mają również tendencje do posiadania krótkich tułowi (tak, jak ja), albo więcej mają tłuszczu i biodra też mogą mieć fajne (znowu ja). Ramiona bardziej będą dominować u FN, chyba xD A… na supermodelce długość do połowy łydki chyba tak nie zabija mocno, jak FG.

   Druga sprawa to, że zdecydowanie więcej Yinu jest u FG (trzy plusiki naprawdę wnoszą sporo) niż u FN. Warto porównać sobie twarze kobiet FN i FG, te drugie są mniej klasyczne, bardziej dziewczęce i charakterne.
   A… test czerwonej szminki powinien też ułatwić sprawę 😉

   Kolejną rzeczą, która może nastręczać problemów, to kiedy FG nie ma Energetycznego, ale ma mocny Wietrzny i Bezkresny w swoich zestawieniach (Kate Moss jest przykładem FG o dość mocnej aurze FN). 😉

 11. Aga SG 4 listopada, 2020 o 22:49 Odpowiedz

  Flanelowa koszula w czarno-czerwoną kratę – jaki to Ethereal? Francuski bo krata, karmazynowy bo kolory czy wietrzny bo kojarzy się chyba najbardziej naturalowo?

  Moje pierwsze skojarzenie to styl grunge 😀

  • Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) KryE 5 listopada, 2020 o 15:45

   Niedawno przeglądałam dawniejsze wątki w ramach radzenia sobie z kryzysem wizerunkowym ( xD ) i znalazłam wątek właśnie o kracie na koszulach. Z tego co pamiętam, stanęło chyba na Francuskim.

   Wietrzny raczej nie – z Wietrznym z bazy i naturalowym typem wyglądam w takich rzeczach kiepsko (i kolory wydają mi się tu najmniejszym problemem, chodzi raczej o odczucie “flanelowego mundurka”). Więc chyba nie o naturalowość tu chodzi (zresztą koszule to chyba raczej klasyka?). Flanelowe koszule zwykle mają też kołnierze, chyba niezbyt wietrzne.

   Francuski pojawia się jako ethereal przypisany do typów C i DC, a karmazyn do DC. Między tymi dwoma trudno mi się zdecydować 😀 ale przemyka mi przez głowę, że kontrastowa krata to chyba byłby Francuski.

  • Moderator - lothlorien 5 listopada, 2020 o 18:04

   Mam wrażenie, że Aga miała na myśli taki wzór: https://i.etsystatic.com/5543772/r/il/d5fb1f/1973734757/il_fullxfull.1973734757_bv19.jpg
   Ale popraw mnie Aga, jeśli się mylę 🙂
   Rozkładając na części pierwsze, to Francuski lub Baśniowy i Karmazynowy. Ogólne wrażenie to Wietrzny Ethereal, ale to chyba bardziej chodzi o skojarzenia, które taka koszula wywołuje, bo jak sama piszesz, kojarzy się automatycznie z całościowym stylem grunge. Ale czysty WE to nie jest.

   Siyah, Natural to jednak nie to samo co Soft Natural, a Ty posiadasz Kryształowy, który może Cię dodatkowo odciągać od bardzo siermiężnych/niechlujnych tkanin.

  • Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) KryE 5 listopada, 2020 o 18:31

   Loth, w sumie racja, ale kiedy teraz tak o tym myślę, rock i grunge nadal nie wydają mi się do końca tożsame poza pewnymi elementami wspólnymi.

   Oj, odciąga, odciąga XD wietrzna estetyka zawsze była mi bliska i wydawała się na swój sposób elegancka. Ale w lżejszym wariancie, bez dziur w nogawkach, czaszek czy innego epatowania ciężkością. W ultra-deathmetalowych klimatach (podobnie jak punkowych) zawsze czułam się trochę gimnazjalnie, a grunge’owa estetyka jednak bardziej kojarzy mi się z roboczym strojem domowym albo taką atmosferą rozmemłania w dzień wolny 😀 kurczę, że też takie rzeczy można z twarzy wyczytać…

   No i przyznam Ci rację – to chyba mój błąd, po wpisaniu specyfiki tego ciucha w google (trudno mi było sobie ją zwizualizować) wyskoczyły mi bardziej dopasowane, eleganckie, wytaliowane, wypisz wymaluj francuskie warianty 😀

  • Moderator - lothlorien 6 listopada, 2020 o 17:19

   Pewnie masz rację, ja wrzucam rock i grunge do jednego ogólnego worka, choć to na pewno błąd 😀

   Wietrzny w elegantszej wersji to chyba esencja pogodzenia tego Ethereala z Kryształowym, bez rozmemłania i potargania.

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 6 listopada, 2020 o 22:14

   Wydaje mi się, że z tą kratą na flaneli jest tak, jak piszecie w innym wątku:nie da sie oddzielic od typu Kibbe. Wydaje mi się, że pasowalaby N albo FG z FE, ale juz dla mnie bylaby zbyt mało “ogarnieta” ze wzgledu na fason. Zresztą ten motyw tej wielkości nawet na dopasowanej sukience nie wygladalby na mnie dobrze.

 12. Elfilium (KE, WE, GE, BE, ME), SN 25 listopada, 2020 o 11:23 Odpowiedz

  Witam serdecznie. Czytam Was od bardzo dawna. Mam swoje określone etherale, typ kolorystyczny oraz typ kibbe. Pytanie mam o etherale. Czy macie też, tak jak ja, określone procentowo różne etherale? I jak to ma się do ubioru? Czy to znaczy, że te etherale w takich proporcjach należy mieszać? A jesli ma się np. etheral wietrzny powiedzmy od pasa w dół, a mahoniowy na tułowiu, znaczy, że najlepiej tu umieszczać coś z witrznego a tu z mahoniowego? Czy też nosić całe zestawy? Np tylko wietrzny i jakieś akcenty innego typu.. Czy jak mi przyjdzie ochota to mieszać te typy co akurat posiadam? Mam nadzieję, ze jasno to napisałam i zrozumiecie, co mi chodzi ^^.. Ja mam takie typy Księżycowy (20%), Wietrzny (30), Gwiezdny (20), Bezkresny (20), Mahoniowy (10). Na jakiej podstawie określacie, który typ jest bazowy, który nie? Zwłaszcza jak proporocjonalnie to tak jakby prawie po równo :).

  • Moderator - lothlorien 25 listopada, 2020 o 16:45

   Hej 🙂 Nie mam procentowo określonych, ale mam wrażenie, że “Mahoniowy w tułowiu” oznacza raczej to jak się ten Ethereal objawia w Twojej fizjonomii, a nie to, gdzie masz go stosować. Z tego co wiem, jeśli mówisz o pośredniej analizie Ethereal, Olga określa mniej więcej procentowy udział danego Ethereala w stylu. Czyli np. taki Mahoniowy jako 10% to jak dla mnie ewentualnie jakaś biżuteria, małe dodatki.

  • Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 25 listopada, 2020 o 22:08

   Hej, powiem na swoim przykładzie, ja rozkład pierwiastków mam taki:

   40% księżycowy, 30% wietrzny, a syreni, słowiański i kryształowy – po 10%.

   Rozumiem to tak, że mam zbudować garderobę w oparciu o te dwa pierwsze typy tworzące 70%, a reszta “jak się gdzieś zaplącze, szczególnie spodoba albo będę mieć kaprys, to będzie urozmaicenie” 😉
   ethereale też się przenikają i nie są jednolitymi klockami, czasem jedno ubranie łączy kilka ethereali.

   Ty masz je prawie po równo, więc – na moje oko – to kwestia upodobania, może z leciutką przewagą wietrznego i raczej dyskretnym mahoniem, tak jak napisała Loth. Ale powtarzam, że jest to moja interpretacja. Niemniej budowanie garderoby na księżycowym i wietrznym wywołuje we mnie zdecydowanie dobre samopoczucie i prezencję chyba też trochę poprawia 😉

   Myślę że to, za jaką część ciała odpowiada który ethereal, może być zarówno informacją jak i ciekawostką, bo gdybyś chciała zakładać tylko jeden E na daną część ciała, chyba szybko by Ci się to znudziło bo nie byłoby w tym zabawy 😉

   Typy bazowe to takie, które znajdują się w bazie znalezionej tu: https://getthelook.pl/ustalanie-stylu/
   w Twoim przypadku są to Księżycowy, Wietrzny, Bezkresny i Mahoniowy (80% z bazy! podobno taka zgodność nie jest częsta). We wpisie o budowaniu stylu jest napisane, żeby oprzeć garderobę maksymalnie na trzech pierwiastkach (co nie znaczy że z resztą masz się totalnie pożegnać, wszystkie są dla Ciebie 😀 )

   Uwielbiam Gwiezdny i bardzo Ci zazdroszczę że możesz stosować go w takiej samej ilości, jak ethereale bazowe! I że wkradł Ci się tak wysoko w konfigurację 😀

   Polecam cały wpis o budowaniu stylu i czekam na odsłonę w stylowej szkółce <3 Jaki masz typ kolorystyczny?

  • Elfilium SN/SS/DW (KE+WE+BE +ME) + GE, 26 listopada, 2020 o 10:54

   Dziękuję Siyah za tak obszerną i dającą do myślenia odpowiedź. Jeszcze czeka mnie chyba długa droga do ogarnięcia tych etherali.

   Mój typ kolorystyczny nie jest jednoznaczny. Połączenie soft summer i deep winter. Ale nie wszystkie kolory. Tylko w zasadzie kilka. Moje kolory wg Olgi, to szarości po grafit, wszelkie niebieskości, czerń, biel, burgund, butelkowa zieleń, khaki, śliwka. I szczerze powiem, że to ułatwia mi życie. Bo od kiedy to wiem, ograniczyłam się właśnie do tych barw i dzięki temu dużo na tym zyskałam. Trafione kolory w dziesiątkę.

   Oraz sugestie i rady co do włosów. Przyciemniłam je oraz zadbałam o nie bardzo i zapuszczam na bardzo długie. Na razie są lekko za ramiona.. doczekać się nie mogę jak będą do pasa :).

   Jak ma się wpływ e.gwiezdnego na typy bazowe? Tego też do końca pojąć nie mogę. Chodzi o kolorystyke? By raczej wybierać kolory jak dla e.gwiezdnego czy o co?

   Czytam wszystko co jakiś czas i ogarniam na nowo. Ale jeszcze nie czuję pełnej satysfakcji z tego jak wyglądam.. Dlatego pytam i zgłębiam. Na pewno poczytam jeszcze na temat budowania stylu.

 13. Elfilium (KE, WE, GE, BE, ME), SN 25 listopada, 2020 o 20:31 Odpowiedz

  Dziękuję za odpowiedź :).
  Który typ należałoby uznać za bazowy, kiedy ma sie tak prawie po równo rozłożone etherale? Wyglądałoby, że każdy w zasadzie etheral jest jakiś taki nikły u mnie, jakby nie było zdecydowanego. Na pewno Mahoniowy objawia się w mojej fizjonomi, znaczy duzy biust. Bardziej Olga podała mi kolorystyczne używanie Mahoniu u mnie niż jako stylu, czy biżuterii. Nie wiem po prostu jak do końca miksować te etherale. Trochę to bywa skomplikowane, aczkolwiek ekscetycujące ^^. Miałam robioną analizę pośrednią. Chociaż jak tak pisze, to coś mi w głowie zaczyna świtac.. Mam nadzieję.

 14. Aga SG/KarE+GE+WE/DW 26 grudnia, 2020 o 09:34 Odpowiedz

  Hej dziewczyny, jakie połączenia Ethereali stosujecie najczęściej w swoim stylu? Trzymacie się jednego, dwóch czy trzech czy miksujecie elementy wszystkich Ethereali ze swojej kompozycji? Sprawdzone połączenia czy eksperymenty?

  Wiem, że we wpisie Olgi o ustalaniu stylu i na jej pinterescie są przykłady stylowych połączeń, ale jestem bardzo ciekawa jak to jest u Was😊😊😊

  • Moderator - lothlorien 26 grudnia, 2020 o 11:44

   Miksuję wszystkie, ale zazwyczaj w obrębie jednej palety kolorystycznej, która jest bardzo ograniczona. Trochę stosuję podział na letnie i zimowe Ethereale – z tych zimowych (ciemnych) korzystam cały rok, ale letnie najczęściej tylko wiosną i latem.
   Lubię eksperymentować z nowymi dla mnie fasonami, ale coraz mniej stosuję tzw. “udziwnień” w stroju, mniej deseni, nadruków, ćwieków, które kiedyś mi pasowały, a idę coraz bardziej w klasykę. Wypracowałam sobie własny kompromis między fasonami a Etherealami XD

   A Ty, Aga? 🙂

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 26 grudnia, 2020 o 15:17

   U mnie FE w krojach, GE i FE w kolorystyce /granaty i ciemne głębokie zielenie/, IE sporadycznie, choć wiem, że mi sluży, ale bardzo trudno go dodać do pozostałych. Noszę tez proste ołowkowe sukienki w kolorze khaki. Nie wiem, co to za E, nie wyglada na BE, obstaję przy militarnym, który nie wiem, czy ostatecznie istnieje, ale mi jest dobrze. Oprócz wymienionych mam też RE, ME, SE, BE, ale nie korzystam, choc jak się czasem pojawi przypadkiem element do nich nawiązujący, to widac, że krzywdy mi nie robi.

  • Siyah SN/SSu (KsE+SyE+WE) KryE 26 grudnia, 2020 o 18:00

   Ja zauważyłam taką śmieszną tendencję, że jasne ubrania dodają mi yangu/ostrości, a ciemne yinu/miękkości. Dlatego we wszystkim, co jasne i eleganckie, wyglądam wietrznie/kryształowo i niedostępnie, jak do tego strój jest grzeczny/oficjalny to wyglądam w nim jak jakiś wietrzny badass przebrany na imieniny cioci XD a w ciemnych kolorach jest mi syrenio/ksiezycowo, tajemniczo i delikatnie i czuję się w nich lepiej. Na podstawie tych odczuć stwierdziłam że rozpiszę sobie bardziej moją paletę SSu, dodając do kolorów swoich E najlepsze kolory metali (okazuje się że pasują mi wszystkie kolory metali i takie ozdoby wyglądają na mnie najlepiej), najlepsze kolory lakierów do paznokci i najlepsze połączenia kolorystyczne. Dzięki temu kupowanie nowych ubrań zmieniło mi się w grę strategiczną, ale tabelka jest bardzo praktyczna i szybciej mi się z nią ubrać 😉 taka pogłębiona analiza. I tak cała moja szafa to jeden wielki casual, bo większość E mam właśnie taką. Większą uwagę zwracam na kolory niż E bo w sumie mam ich tylko pięć (a w sumie to nawet 4 bo słowiański jest bezużyteczny dla mnie) a księżyc, syrena i kryształ mają dużo punktów wspólnych i są do siebie bardzo podobne w odbiorze.
   Wietrzny widać nawet, jak go nie założę, księżyc to samo, więc ubierając się staram się ich po prostu nie zagłuszać.

  • Moderator - lothlorien 26 grudnia, 2020 o 18:47

   Siyah, taka tabelka to bardzo fajny pomysł 🙂 też zrobiłam kiedyś coś w tym stylu. Ja też zwracam dużą uwagę na kolory, myślę, że są bardzo ważne. Czasami można zapomnieć, że to one odwalają większość roboty, a nie trzeba od razu brnąć w bardziej skomplikowane środki przekazu.

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 26 grudnia, 2020 o 20:28

   Mam jeden podstawowy podział, na stylizacje jasne (noszę i latem i zimą), i stylizacje ciemne (noszę zimą). Jasne stylówki to przede wszystkim Kryształ, solo albo z dodatkiem Syrenki, Alabastra, Iskrzący też zdarza się wpleść
   Ciemne stylówki to Baśniowy, czasem z dodatkiem Różanego. Przy czym – nad wszystkim zawsze unosi się duch Retro (wykończenia, biżuteria, dodatki), fasony są zwykle Alabastrowe (również Syrenie, co nie jest zgodne z SG, ale ciężko mi się im oprzeć :D). Noszę iskrzący manicure (niemal zawsze) i często dodatki (z tym że u mnie iskrzący to flapper, brokat, błysk – nie owoce i tropiki). Dodatki też czerpię z innych E, właściwie ze wszystkich. Wzory to domena Różanego (groszki, róże) czasem zaplącze się jakiś Baśniowy (liski, jaskółki), ale generalnie nie noszę dużo wzorów, i bardziej wzorzyste są zdecydowanie ciuchy na zimę – latem praktycznie same gładkie. Ważne są dla mnie materiały – muszą być “ciekawe” – welury, żakardy, satyna, organza, koronka, gipiura, tiul, puchate sweterki, futerka. W surowej bawełnie wyglądam jak w piżamie – na górę jeszcze przejdzie doprawiona biżuterią, ale bawełniane doły robią mi niemiłosierną krzywdę. To samo jasny jeans – nie przejdzie. Zabawne jest to, że, mimo braku casualowych E, jest mi w moim stylu super wygodnie i nie czuję się nie na miejscu, nawet jeśli obiektywnie trochę się odcinam od generalnej tendencji. 😀 Aga, napisz o sobie, bom ciekawa! 🙂

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 28 grudnia, 2020 o 10:56

   U mnie jest miks. Fasony głównie AE (baza SG) w kolorach Gwiezdnych i Baśniowych. Połowa szafy w czerni 😉 Podobnie jak loth uważam, że kolory to połowa sukcesu i właśnie na nich się opieram. Mam wręcz wrażenie, że zły kolor szkodzi mi bardziej niż zły fason.

   Chodzę w ciemnych/nasyconych kolorach cały rok, choć latem staram się wplatać coś jasnego, ale średnio mi to wychodzi. Prędzej już stawiam na żywsze nasycone kolory np czerwień (zamiast bordo) głęboki niebieski (zamiast granatu) i karmazynowe połączenie czerwono-czarny. Nie mam wyraźnego podziału. Latem AE jeśli chodzi o biel łączę tylko z Wietrznym – jeansem, ewentualnie z czarną spodniczka w grochy, ale na ten biały top muszę coś ciemnego jeszcze narzucić i jeszcze przełamać torebką 😁więc koniec końcow wcale tak jasno nie wychodzi😁 Ale może to też kwestia przyzwyczajenia i jakiegoś tam comfort zone.

   Wzory to na pewno gwiezdne koronki, karmazynowe paseczki na dekolcie. Poza tym jakieś groszki RE, subtelne paski FE, drobne kwiatki czy serduszka AE, ale stosuje je w swojej kolorystyce, nie w takiej kontrastowej jak w czystym RE i FE. Te Ethereale nie są u mnie silne, biorę tylko elementy z bazy SG.

  • luci 29 grudnia, 2020 o 18:43

   Aga, u mnie trochę taka historia jak u Ciebie: połowa szafy w czerni. 😉 Druga połowa w czerwieni oraz w czerni z białymi dodatkami. Karmazynowe czerwono-czarne połączenie to super kolorowa letnia opcja (zawsze to nie sam czarny)! 😀 Większość stylizacji codziennych organizuje u mnie FE, co jest bardzo wygodne. FE pozwala mi na desenie w rodzaju pepitka albo paski, ozdoby: kołnierzyki a la gamine, lamówki, dwurzędowe zapięcia, złote guziki oraz francuskie dodatki takie jak pikowane torebki. No i jedziemy – stylizacja w klimacie FE ale utrzymana w czerni i czerwieni (karmazyn), stylizacja w klimacie FE ale z Baśniową naleciałością kolorystyczną (opcja na jesień), stylizacja w klimacie FE ale z kokardką (RE). 😉 Najmniej lubię połączenie Francuskiego z Kryształem. Może dlatego, że Kryształ przechodzi u mnie tylko wieczorowy albo bieliźniany i przy połączeniu z FE jest tak samo – tylko opcja na wieczór.

   Mój FE jest tak wyraźny że przechodzi właściwie jako styl wyłącznie z tym zastrzeżeniem, że fasony i długości muszą być TR, kolory DW (GE) a dekoracje trzeba dopasować skalą. Ogólnie myślę, że FE jest całkiem kompatybilny z bazą TR, zarówno pod względem kolorystycznym (nie jest trudno wyodrębnić wspólna przestrzeń kolorystyczną z GE, KarE, czy nawet stworzyć francuskie w klimacie zestawienia z udziałem różu) jak również na polu fasonów. Jeżeli odrzucić aspiracje do naturalowej nonszalancji to FE nie domaga się elementów wyraźnie stojących w sprzeczności z TR-owmi sylwetkami.

   Z resztą dodatkowych pierwiastków już nie jest tak łatwo. Wchodzą w konflikty z bazą lub ze sobą nawzajem, blokują się i modyfikują. Np. styl Świetlistego jest poza moim zasięgiem. Jakby nie patrzeć nie da się ubrać w jasne, wygodne, luźne ciuchy i jednocześnie być w zgodzie z zleceniami TR. Można co najwyżej szukać ubrań z naturalnych tkanin i wygodnych butów. 😉

  • Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) KryE 29 grudnia, 2020 o 20:29

   https://ibb.co/yNRF1Xv
   Loth, ja nawet się pochwalę tą tabelką (zrobioną w Paincie XD), bo to chyba najbardziej produktywne co zrobiłam dla siebie w pandemii :p
   podzieliłam sobie swoje E na yinowe i yangowe bloki kolorystyczne (przy czym zauważyłam że kolory słowiańskie wyglądają na mnie raczej wietrznie, więc tak je traktuję), porównałam sobie w Photoshopie z nimi kolory zalecanych przez Olgę szminek, barwy metali, cieni do smoky eye (tylko dwa bo mogę aplikować tylko szarości i kryształowe brązy – inne typy mogą bardziej poszaleć), lakierów do paznokci i kolory butów i ta ściąga swoimi restrykcjami bardzo ułatwia życie.

   Nawet kiedy rano doświadczam najgorszego dramatu świata pt. “nie mam w co się ubrać”, mam podpowiedź na dłoni. Srebrne paznokcie? Aha, do tego będą pasować szarości lub niebieskości, syreni/wietrzny, srebrne bransoletki/kolczyki, dżins i dowolny odcień butów – załatwione w 2 minuty :p Złote? to będzie jakieś bordo, kryształ lub jasna syrena z błękitami. Póki co od miesiąca sprawdza mi się bez przebierania 😀
   (ale jakby ktoś wychwycił niezgodność albo miał wątpliwości, też jestem ciekawa)

   PS. Jakby ktoś był ciekaw, te szminki to zalecone mi w analizie odcienie Golden Rose Sheer Shine Stylo Lipstick. Może jakiejś SSu też się przydadzą w łączeniu barw 😀
   PS. PS. te tajemnicze literki przy cyfrach to adnotacja o efekcie łączenia koloru szminki z kolorem ubrań – H kiedy harmonizuje z kolorem, K kiedy kontrastuje :p

  • Moderator - lothlorien 30 grudnia, 2020 o 11:16

   Haha, moja analityczna natura uwielbia takie zestawienia i tabelki 😀 Kawał roboty, super, że Ci się to sprawdza.
   Ja miałam mniej ambitnie, używałam tylko Excela z samym tekstowym opisem i przez jakiś czas aplikacji Cladwell (była nawet spoko do tworzenia zestawów, ale niestety nie zawiera dodatków ani makijażu) + Pinteresta.

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 30 grudnia, 2020 o 14:44

   Siyah, super! Ja czasem jak mam wiecej czasu robię sobie przeglad szafy, fotografuję się w calych zestawach i wrzucam je do folderu Szafa. Albo fotografuje yo, co akurat mam na sobie i tez tam rzucam. Potem Jak nie mam koncepcji, zaglądam tam i juz mam 😉

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 15 stycznia, 2021 o 11:48

   hej luci, nie mogłam odnaleźć tego Twojego komentarza! Świetne spostrzeżenie z tym Francuskim Etherealem u TR – przyznam, że zajrzałam do Etherealowych diagnoz i faktycznie, Francuski całkiem często występuje w tym typie przynajmniej jak na naszą małą bazę TR-ek. Zazdroszczę tak silnego FE – głównie przez wzgląd na to, że wydaje mi się być wyjątkowo łatwym w obsłudze. 😉

   Co do miksowania francuskiego z baśniowym – (u mnie desen paski albo lamówki przy baśniowej kolorystyce, ) długo mi zajęło zanim znalazłam dla siebie dobre rozwiązanie. Jakoś niezbyt się czuję w typowym połączeniu czerni i bieli ( może mi nie szkodzi, ale nie jest to moje the best of) – zielona farba do ubrań 😀 Odważyłam się podjąć eksperymentu i przyznam szczerze, że warto było ryzykować 😀 Szczególnie cieszę się z sukienki SG w grochy – która “po praniu” wyszła na ciemnozielono w jaśniej-zielone grochy 😀

   Zaświtała mi jeszcze taka myśl – Basia niejednokrotnie o tym wspominała, może to akurat kwestia jej indywidualnej konfiguracji, ale tak jak silny Francuski wydaje się być całkiem kompatybilny z bazą TR, tak odnoszę wrażenie, że SG może skręcać w retro bez wielkiej szkody.

  • Annabel DC /SyE, WE, FE/ TSu 15 stycznia, 2021 o 16:21

   U mnie sprawa jest prosta- mam tylko jeden E kompatybilny z typem bazowym i jest to FE. Zima- Wietrzna kolorystyka i dodatki, lato- Syrenia. Imprezy- zwykle podkręcony FE.

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 16 stycznia, 2021 o 12:41

   Hmmm, klasyczne retro to aspekt Baśniowego – Baśniowy jest w bazie typu SG, ale oczywiście nie każda SG ma pełną bazę. Pytanie, czy I w jakim stopniu E bazowe dla typu Kibbe wpływają na konfiguracje E w których oficjalnie nie występują. (Ja czuję, że delikatne echa zostają, także umiejętne pożyczanie od tych E nie powinno szkodzić urodzie, ale zbytnie z tym przesadzanie na pewno zaszkodzi spójności stylu. ;))

   BTW, inne E też zdają się mieć retro aspekty: Różany pinup, Iskrzacy flapper, Karmazynowy gotyk – kolejną ciekawą sprawą jest czy korzystanie z retro aspektów innych E wewnątrz danej konfiguracji jest warunkowane posiadaniem Baśniowego Retro.

 15. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 26 grudnia, 2020 o 17:39 Odpowiedz

  Ja traktuje księżycowy i karmazyn jako swoje bazy i do nich dopasowuje dodatkowo 1 ethernal:
  Karmazyn + królewski lub gwiezdny lub bezkresny lub księżycowy
  Księżycowy + iskrzacy lub gwiezdny lub bezkresny lub karmazyn.
  Ogólnie to jest super bo za każdym razem wyglądam inaczej, mozna się bawić.
  Najczęściej korzystam z księżycowego + gwiezdny , szczególnie o tej porze roku.

 16. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 30 grudnia, 2020 o 23:19 Odpowiedz

  Taka tabela to fajna sprawa. Miałam podejścia do jakiegoś usystematyzowania ale jednak ostatnio inne rzeczy na głowie. Ale rozkimałam,że słoneczny to nie znaczy biały u mnie.To bardziej forma, ład i żeby nie przeginać z dodatkami. Choć do końca nie uzyskam takiego wyglądu dc bo mam bardziej lumpkowatą aurę;) Jak skaczę w boki to staram się żeby to były boki z grupy classic.Jest lepiej, powstrzymałam się już nie raz przed kupieniem bardzo nie moich rzeczy. Jak chcę być na luzie to odpływam w świetlisty, może trochę w kierunku wietrznego. Ale o ile mogę, to staram się opierać na francuskim. Patrzę też na baśniowe printy, kolory, jakieś bardziej zdobione buty, dodatki. Oczywiscie rude włosy:)Staram się patrzeć całościowo żeby nie iść w kierunku defasonowania siebie i łąpciuchowania:) no i przede wszystkim dwa razy pomyślę mając świadomość,że to zmienia moją sylwetkę. Czasem mi to nie przeszkadza Mam np. efekt,że im więcej warstw tym bardziej ginę i chudsza wyglądam. Czasem tak chcę, dobrze się czuję w takiej odsłonie, a czasem jednak chce się wyglądać kobieco. Właśnie wtedy ciuchy dla swojej sylwetki wymagane. Kiedy chcemy wyglądać jak najlepsza wersja siebie:) No i fason to jedno ale jeszcze musi być dopasowany odpowiednio. Jak mam za luźną sukienkę ołówkową, to wyglądam jak ciotka, lepiej już wtedy się prezentuję w lekkim rozkloszowaniu bo przynajmniej talia jest zaznaczona i zgrabnie, a tak jak w worku. Efekt kupowania niby dobrych fasonów przez net….kupiłam kilka pasków i będę chyba zakładać do wszystkich luźniejszych sukienek. Widzę,że to pomaga.

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 1 stycznia, 2021 o 13:11

   Purple rain, fajnie sie to czyta, pamietajac, jakie miałaś po diagnozie wątpliwości i przygnębiona bylas byciem DC. Moje DC tez jest dalekie od stylu biznesowego, a większość tak nasz typ kojarzy.
   Co do paskow, to na pewno dobry pomysl, bo tworzą zarowno dopasowanie, ale tez korzystne dla nas odcięcie gora-dol.

 17. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 2 stycznia, 2021 o 11:23 Odpowiedz

  no Arwena, bo to trzeba przetrawić:) zwłaszcza jak ktoś uciekał zawsze od eleganckiego stylu i szukał jak tu ubierać się po środku tak sportowo-elegancko. Patrzyłam na tą galerię i myślałam- rany ja mam tak wyglądać? niewykonalne. Ja w takich typowych ubraniach wyglądamjak stara ciotka, a nie elegancko. Tak sobie wtedy myślałam:) Tym bardziej,że mam siostrę typowe DC i ona w takich właśnie rzeczach wygląda świetnie, a ja aż tak jak ona nie mogę. Już wiem jednak,że to nie chodzi o to,żeby biegać w kompletach i garsonkach tylko o linie nawet w swetrze da się o odpowiednim kroju i formie do danej sylwetki dobrze wyglądać. I mogę znaleźć swoją sportową elegancję w oparciu o te informacje co mam.

 18. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 4 stycznia, 2021 o 15:09 Odpowiedz

  A tak generalnie poczytałam jeszcze raz, co polecam. tak po czasie zajrzeć, ma się świeże spojrzenie. Teraz dopiero wiem, dlaczego nie mam księżycowego, a świetlisty- tam jest wszystko to co potrzebuję. Też jest ta miękkość ale bez szarości, nawet kolory z kryształu czy syreniego i jeans ale nie wietrzny:) Jestem tzw. soft summet light to kolorystyka moja jak najbardziej. Trochę szarości pewnie mogę z palety ssu ale bez przesady.
  Francuski jest zamiast karmazyna, którego i tak nie czuję. łączę często granat z czerwienią, czarny i czerwony mnie gryzie.
  baśniowy to moja odpowiedź na chęć lekkiego urozmaicenia, roztrzepania i jest zamiast gwiezdnego, który jest bardzo pociągający.

  Tak to piszę jak ktoś po diagnozie zastanawia się: czemu mam inne pierwiastki niż myślałam:)
  Trzeba chyba tak przetrawić, może nawet odstawić i wrócić za jakiś czas. Zupełnie to wszystko inaczej się czyta, z większym zrozumieniem:) To wszystko co lubimy i czujemy gdzieś tam jest w tym zawarte tylko może inaczej.

 19. Aga SG/KarE+GE+WE/DW 15 stycznia, 2021 o 10:42 Odpowiedz

  Hej, w Etherealowych diagnozach nie znalazłam Michelle Dockery – pamiętam, że była określana jeszcze przed Typologią, i zdaje się była typem DC. Jak myślicie jakie może mieć Ethereale? Zastanawiam się nad Alabastrem i Karmazynowym bazowym u niej. Wydaje się być dość czystym DC. Jakieś pomysły?

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 16 stycznia, 2021 o 21:34

   Aga, stawiam na GE i FE, bo jest z buzi podobna do mnie 😁 Karmazyn nie chyba, za delikatna, no i IE ma jakby mniej niz ja, ale tak to jak 2 lata mlodsza siostra 😉

 20. feliciam 15 stycznia, 2021 o 13:58 Odpowiedz

  Aga SG/KarE GE WE/DW – ona jest DC i Czystą Wiosną, z tego co widzę, chociaż była brana za Głęboką Zimę.
  Moim zdaniem, przede wszystkim i po pierwsze będzie Francuska, chociaż Energetyczne bloki koloru całkiem dobrze jej robią. Może też być Baśniowa w aspekcie retro i prawdopodobnie Gwiezdna. W ogóle to często zauważam kombinację DC plus Gwiezdny, choć to niby Ethereal zorientowany na typy z przewagą yin – Romantic albo Theatrical Romantic.
  https://i.pinimg.com/564x/22/21/ec/2221ec2d2e20ee0df5c008ae6d9ab75f.jpg (Gwiezdny)
  https://i.pinimg.com/564x/04/70/be/0470beeb58476aa835e5a052c2cf1bcb.jpg (Energetyczny)
  https://i.pinimg.com/564x/10/90/31/10903160449f831d555471712432f52f.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/54/6c/76/546c765e2ba1db1a422671c07d2107c0.jpg
  (Baśniowy w aspekcie retro)
  https://i.pinimg.com/564x/c4/34/f9/c434f991ef35715db1528a655abb969a.jpg (Francuski)
  Z bazowych dla DC – Słonecznym i Karmazynowym – nie bardzo jej widzę. Słoneczny jest zbyt minimalistyczny, a jej pewna dawka strojności jest potrzebna. Karmazynowy jest za bardzo mroczny, ona ma jaśniejszą i przystępniejszą aurę.

  • Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 16 stycznia, 2021 o 11:05

   Może mi się tak wydaje, ale czarny ją trochę przytłacza. Nie byłabym przekonana, czy gwiezdny też jakoś ciężkawo. jeżeli jest czystą wiosną, to raczej czarny dalej od twarzy, lub w dodatkach. Kolor włosów mogła by mieć jaśniejszy.

 21. feliciam 16 stycznia, 2021 o 15:04 Odpowiedz

  Purple Rain – Czysta Wiosna dobrze toleruje czerń, ale powinna raczej ją łączyć z kolorami akcentowymi, niż nosić czarne monolity. Pewnie istnieją Czyste Wiosny, które wyglądają dobrze w Karmazynowym wydaniu, ale to też nie tylko kwestia typu kolorystycznego, ale i aury. Ona wydaje mi się przykładem DC, które jest bardziej kolorowe. No i Gwiezdny niekoniecznie oznacza, że trzeba nosić się na czarno, u Czystej Wiosny widziałabym to jako twarzowość ciemniejszych kolorów z palety i ogólnie styl glamour. Tak to u niej widzę.

 22. Ewa Classic (FE, KryE, RE) + WE 26 stycznia, 2021 o 16:06 Odpowiedz

  Teraz odnalazłam te Wasze tabele i muszę powiedzieć, że zrobiliście na mnie wrażenie swoimi analizami i metodycznoscia…nawet jak nie zajrzysz, to w głowie zawsze taka ‘rozkmina’ zostaje … zabrałam się teraz metodycznie za poszukiwanie pomadek, bo róż i podkład znalezione…. najtrudniej mam z cieniami i techniką malowania oczu…

 23. Dorkas 31 stycznia, 2021 o 19:12 Odpowiedz

  Tak patrzę jeszcze na Rihannę, ona w takim razie musi mieć jakieś bardzo silne Ethereale oprócz tych klasycznych, skoro biorą ją za TR?

  • Moderator - lothlorien 31 stycznia, 2021 o 21:08

   Myślę, że ma bardzo silne i bardzo różne Ethereale dodatkowe. Chociaż osobiście nie widzę w niej wiele z TR. 🙂

  • Moderator - lothlorien 1 lutego, 2021 o 13:00

   Tak, mam dosyć podobnie, choć na bank inny zestaw Etherealowy 😀

 24. Yota 3 lutego, 2021 o 14:03 Odpowiedz

  Hej dziewczyny, myślicie, że któreś z tych ubrań byłyby odpowiednie dla SG?
  Tutaj np. dla SG z Różanym albo Francuskim:
  https://www.mohito.com/media/catalog/product/cache/1200/a4e40ebdc3e371adff845072e1c73f37/6/3/6398E-33X-001_1.jpg
  https://assets.sissi-boutique.pl/thumbs/1000xauto/2021-01::1610970815-cf75668d-d969-4926-b214-575d50674e8e-4-5005-c.jpeg
  https://cdn.shoplo.com/6692/products/th2048/alaw/92068-183938-s_200_czerwony3.jpg
  SG z Baśniowym?
  https://media.magmac.pl/88599-thickbox_default/dzianinowy-sweterek-z-falbana-tara-butelkowa-zielen.jpg

  A jeśli nie dla SG, to kto ma szansę w tym dobrze wyglądać? :))

  • Rusha 3 lutego, 2021 o 23:53

   Wypowiem się co myślę o fasonach, a nie o kolorach, bo zaznaczę od razu, że to nie moje kolorki. No i jestem samozwańczym SG, nie ekspertem więc może ktoś inny też się wypowie 🙂
   Pierwszy link na pierwszy rzut oka niby ok dla SG, ale to wygląda na dodatkowy mocny karmazyn – dekolt, spodenki skórzane, czerń+czerwień. Ja bym w tym umarła, ponieważ mam bardzo delikatną urodę i preferuję spokojniejsze zestawy. Myślę że SG ładniej w zabudowanych dekoltach, ale to też zależy. Fason spodenek jest ok, przynajmniej u mnie, ponieważ wszystko się mieści 😛
   Gdyby sukienka z 3 linku była do kolan i w moim kolorze to nosiłabym. Nie wiem jak inne SG, ale ja nie mam cudownych nóg do mini 🙂 ale myślę, że skoro ta sukienka nie jest dla SG, to dla kogo? 🙂
   A sweter z 4 jest ekstra, mam kilka podobnych i uwielbiam 😀

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 4 lutego, 2021 o 10:33

   Hej 🙂 Moim zdaniem fasony będą ok dla SG. Drugi link jest nieaktywny, więc tu głowy nie dam 😉
   Ten pierwszy zestaw, powiedziałabym, że jest bardziej SG z Karmazynem ( kolorystyka i skórzane szorty) niż z Różanym czy Francuskim. Trzeci i mnie wygląda na RE+FE a sweterek na Baśniowy, choć na moim monitorze jest bardziej szary niż zielony i kojarzy mi się księżycowo 🙂

  • luci 4 lutego, 2021 o 16:28

   Wydaje mi się, że bluzka z pierwszego linka jest bardziej dla SD z uwagi na dość obfite rękawy i głębszy dekolt v. Nie wiem dla kogo takie spodenki ale są z imitacji skóry, a SG nie ma karmazynu w bazie.
   Drugi link mi się nie otwiera. Czerwona sukienka z trzeciego – dół wygląda SG, ale nie wiem co z górą, bo nie pamiętam, żeby dla tego typu były zalecane golfowe dekolty. Pewnie to kwestia indywidualna czy golf przechodzi.
   Szara bluzka – sama jestem ciekawa. Zawsze się zastanawiam dla kogo są takie rzeczy. Jeśli patrzeć przez pryzmat pierwiastków, to kolor wdaje mi się z innej parafii niż fason a ten z kolei z innej parafii niż materiał. 😉 U mnie sweterek wygląda na szary (KE).

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 4 lutego, 2021 o 17:19

   1. Zestaw ze spodenkami: spodenki super! Na modelce, która SG nie jest, trochę wiszą, ale na SG by nie wisiały 😀 bluzka ma fajne rękawki, ale nie mam pewności co do sweterkowego materiału (bo to jest taka sweterkowa dzianina, nie? tak mi wygląda) – u mnie by nie przeszło, zbyt siermiężny materiał do tak zwiewnego fasonu. Gdyby to był szyfon, coś leciutkiego i delikatnie sztywnego, to co innego – przy ciężkim i lejącym materiale miałabym wrażenie że te falbanki leżą smutno i bezksztalnie. Ale to może być kwestia indywidualna. Dekolt u mnie super, tylko przydałby się naszyjnik. 🙂 Spodenki są Karmazynowe, fason bluzki kojarzy się Syrenio.
   2. Czerwona sukienka bardzo mi się podoba, tylko też wolałabym do kolan. Pomijając kolor, daje mocno Rożane skojarzenia. Z rozkloszowanymi mini jest ten problem, że bardzo trzeba w nich uważać, żeby nie zaświecić bielizną, osobiście bardzo niekomfortowo się w nich czuję. Ale w szortach śmigam. 🙂
   3. Sweterek, żeby był SG, trzeba by zwęzić. Takie falbanki kojarzą mi się Alabastrowo, kolor mógłby podbić Baśniowy, melanżowa tkanina woła o Księżycowy/Bezkresny (u mnie melanże nie przejdą.)
   Generalny wniosek jest taki, że kierunek jak najbardziej SG. 🙂

  • Yota 5 lutego, 2021 o 21:40

   Aga, luci – u mnie ten sweterek jest w kolorze butelkowej zieleni (tak też był opisany na stronie) stąd moje skojarzenie z Baśniowym 🙂 zastanawiam się, czy przeszedłby on u dość szczupłego SG z Baśniowym, ale bez Księżycowego?

   Basia, Rusha – ciekawi mnie to co piszecie o długości do kolan. Mogę zapytać z ciekawości, z czego to wynika? Rozumiem argument ze świeceniem bielizną :D, ale zawsze mi się wydawało, że SG świetnie wyglądają w mini 🙂

   Ten drugi link zadziała jeśli skopiuje się całość i wklei w okienku wyszukiwania. Z jakiegoś powodu nie objęło całości i faktycznie jeśli się kliknie to wyświetla błąd.

  • Rusha 6 lutego, 2021 o 14:57

   Yota, mam dużą pupe i dużą różnice miedzy talią a biodrami. Myślę że to jeden z powodów dlaczego lepiej czuje się w długości do kolan lub lekko przed kolano. No i mój nieśmiały charakter..XD

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 7 lutego, 2021 o 11:56

   @Yota, trudno powiedzieć jak sweterek będzie wyglądał na Tobie 🙂 Chyba pozostaje zmierzyć i samemu sprawdzić, zrobić sobie zdjęcie z perspektywy i ocenić. Zdjęcie na modelce jest zrobione w taki sposób, że ten dół sweterka wygląda na luźny, ale na żywo może okazać się i bardziej zielony i bardziej dopasowany. Na moje oko spełnia on normy SG 😀

   Ja noszę mini i wyglądam w tej długości bardzo dobrze. Do kolana/przed kolano też noszę,- wszystko zależy od fasonu i czy to jest spódnica czy sukienka, ale długość w pół uda jest dla mnie idealna. Myślę, że to zależy od indywidualnych cech budowy. Różnimy się przecież nawet w obrębie typu. Każdy ma inne Ethereale i tak jak Rusha pisała, charakter. Ale tak ogólnie to krótkie spódnice są jak najbardziej dla SG – spójrz tylko na Olgi tablicę na Pintereście dla SG 🙂

   Udało mi się otworzyć sukienkę z drugiego linka i na moje wyczucie to fason dla TR, tylko spódnica chyba za krótka – a wzór Iskrzący.

 25. Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 6 lutego, 2021 o 19:24 Odpowiedz

  U mnie to nie jest kwestia długości (w szortach o odpowiednim fasonie wyglądam spoko i spoko się czuję) a raczej spodobu w jaki mini na mnie leżą, który pobija ryzyko świecenia bielizną. Winowajcą jest tyłek. 😀 Mam wystający tyłek, który ‘podnosi’ mi spódnicę z tyłu, tak, że, jeśli z przodu jest mini, to z tyłu prawie widać pupę, co jest ultra krępujące. W grę wchodzą kroje tulipanowe i przylegające – efekt jest obiektywnie fajny, ale czuję się w nich nieco zbyt wyeksponowana – zdecydowanie wolę klosze.
  Generalnie to myślę, że mini są fasonem najlepszym dla G i FG, z SG bywa różnie. 😉

 26. Yota 15 lutego, 2021 o 21:52 Odpowiedz

  A jak myślicie, jakie Ethereale będą prezentowały perfumy Rebel & Diva z Avonu?
  Główne nuty zapachowe: różowy pieprz, magnolia, akord karmelowego popcornu
  Widziałam gdzieś w komentarzach rozmowę nt. perfum i Ethereali (np. Księżycowy – kokos), ale przyznam szczerze, że sama nie umiem rozszyfrować a temat niezwykle ciekawy.

 27. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 16 lutego, 2021 o 23:31 Odpowiedz

  No właśnie ostatnio o perfumach myślałam. Zapachy,które lubię znalazłam w galerii świetlistej.Chciałam też rozkimać jakie zapachy pasują do E,szkoda,że nie ma większej galerii perfum. Chętnie poczytam w temacie. Ja lubię takie delikatne z konwalią ale też waniliowe,gardenia,białe kwiaty.Nie wiem czy to rejony świetliste wszystko.Wodne też lubię ale to wiem, że syrenie.A jak to jest z kwiatami i innymi nutami?Jakiś podział,że jedne kwiaty tu inne tam?Cięższe zapachy to mocniejsze E oczywistość ale i lżejsze są różne i te cięższe.

 28. Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) KryE 17 lutego, 2021 o 12:13 Odpowiedz

  Ja jestem wielką fanką Ottomanii i tamtejszych orientalnych perfumów. Moi faworyci to Zahrat Hawaii, słony, kokosowy olejek (lekki i niezobowiązujący, noszę na co dzień, po nałożeniu dość słodki a potem coraz bardziej słony, jak taka romantyczna syrena), a od wielkiego dzwonu Sara Bleu (średnio ciężki, słodki, mleczno-figowo-waniliowo-kokosowy, bardzo pobudza apetyt na zjedzenie czegoś słodkiego.
  Moim zdaniem jest księzycowo-syreni, bo to bardzo tajemniczy, przytulny i ciepły zapach, choć trochę oszałamiający jak się go za dużo nałoży). Zapachy sprawdzone przeze mnie po wielu próbkach 🙂 ja bardzo źle reaguję na piżmo, ambrę i jaśmin, bo są bardzo ciężkie i duszące, a te zapachy są dość intensywne, ale nie są ciężkie. Nie są to typowo orientalne perfumy, raczej chyba taka próba dopasowania orientu pod europejski nos.

  Ogólnie bardzo lubię kokosowe i mleczne, i z lżejszych kwiatów.

 29. Dorkas 18 lutego, 2021 o 09:23 Odpowiedz

  Siyah, wielkie dzięki za stronkę Ottomania😀 uwielbiam orientalne zapachy, biżuterię, stroje, wystrój wnętrz, kuchnię, no prawie wszystko 🙂 przypomniało mi się, że kiedyś miałam takie perfumy w olejku Al Haramain Million, uwielbiałam je ale później nie mogłam już dostać oryginalnych.

  • Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) 18 lutego, 2021 o 21:17

   Dorkas, tam też będą, kojarzę tę markę. Samo czytanie opisów na ich stronie to już ogromna przyjemność, chociaż faktycznie na początek polecam próbki i wyłuskanie sobie z nich ulubionych nut, bo czasem wyobrażamy sobie jedno, a potem przyjeżdża coś, co niby ma te same nuty, ale jest zupełnie inne w odbiorze 😀 Zapachy są absolutnie wspaniale, ale na część z nich bym się nie odważyła, bo są ciężkie i trochę “kadzidlane”.

   Z tych, które takie nie są, kojarzę jeszcze Ishraq Gold – odbieram go bardzo mahoniowo i zmysłowo, niezwykle upajający, o aromacie kawowo-midgałowo-kakaowo-sandałowym. Jest też fasolka tonka dla jej amatorów 😀 jak zamykam oczy to widzę galerię mahoniowego, kreolskie domki w upalny wieczór i słyszę czarnoskóre wokalistki jazzowe. Sama chyba jestem na niego zbyt księżycowa, ale kocham sztachać się próbką 😀
   emocjonalnie coś jak Sara Bleu, ale Sara jest chłodnomleczna, jak dla mnie taka księżycowosrebrzysta i eteryczna w odbiorze, a Ishraq Gold bardzo ciepły, stanowczy, pomarańczowo-brązowy,

   i Belle, właśnie firmy Al-Haramain, ten z kolei w mojej opinii byłby dość kryształowy, bo jest lekki, stonowany i cytrusowy (nie cytrynowy, czuć w nim też grejpfrut, ale nie jest to pełen werwy zapach cytrusa dający po nosie jak w choince Wunderbaum tylko bardzo dostojny i zdystansowany, taki chłodnocytrusowy), w sam pod formalną koszulę.

   Strasznie się rozpisałam, ale chyba ta orientalna aromaterapia, którą sobie funduję od czasu do czasu, jest dla mnie dość ważna. No i chciałam się podzielić wynikami swojego reserachu 😀
   Zapachy naprawdę potrafią ukoić myśli albo zebrać mnie w kupę, sądzę że zapach to bardzo niedoceniane medium w odbiorze siebie i innych ludzi. Nawet wąchając sobie odrobinkę perfumów w zły dzień można dojść do wniosku, że świat nie może być aż tak zły, skoro zapachy są tak piękne.

   A miłość do Orientu podzielam całą sobą! 🙂 wystrój, stroje i biżuteria też są czymś, za czym szaleję. Kuchnią zaczynam się powoli inspirować, chyba na razie jedyną możliwością podróżowania oprócz Google Maps w tych czasach jest właśnie zawartość talerzy…

 30. Dorkas 21 lutego, 2021 o 18:34 Odpowiedz

  Siyah, jak miło spotkać miłośniczkę Orientu🙂 znalazłam moje Al Haramain Million, one są dosyć wyraziste, słodkie, może i nawet trochę duszące z nutą ylang ylang, ale ja takie lubię, ciekawa jestem jaki to może być E.
  Zamawiam, i na polecane przez Ciebie, na razie próbki, też się skuszę.
  U mnie w domu zawsze jakiś zapach unosi się z kominka do aromaterapi, zimą cynamon, ylang ylang, latem mandarynka, grejpfrut, szczególnie że w domu zwierzyniec więc jakaś przeciwwaga się przydaje😉

 31. Ewa Classic + We 16 marca, 2021 o 22:44 Odpowiedz

  To coś dla Dramatic Classic, bo słyszałam że mają problem, ale mnie się wydaje, że Wy możecie więcej niż my czyste klasyczki….znalazłam stronkę w wersji rosyjskiej, ale nie o tekst chodzi tylko o zdjęcia inspirujące…Avoid rzecz jasna to zakaz dla Was… może to niektórym pomoże 🧐🙂

 32. mskx 5 kwietnia, 2021 o 12:43 Odpowiedz

  Marta Manowska – niska, owszem, ale jest dosc ‘szeroka’ – takie wrazenie + ma bardzo kwadratowa twarz, stad przychodzi mi do glowy czy aby to nie Natural? Pytam, bo mam wrazenie, ze bardzo gubi sie w stylizacjach.

  • Lifen TR 5 kwietnia, 2021 o 17:10

   Ona wydaje się być SG/FG, w każdym razie grupa Gamine. Na moje oko oversize nie jest dla niej. FG czasem mają kwadratową twarz i mają pierwiastek Natural, może stąd to wrażenie?

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 5 kwietnia, 2021 o 19:41

   Może czyste G? Podoba mi się w stylu z lekkim rysem dramatycznym, ale to może być kwestia E.

 33. Eloise ( DC ) + ME + RE/DA 5 kwietnia, 2021 o 20:18 Odpowiedz
 34. Ewa Classic+WE 5 kwietnia, 2021 o 22:46 Odpowiedz

  Takie zastanawianie się nad innymi, pomoc w interpretacji czy nawet propozycje nie pod swój typ…bardzo ładnie wyostrzają nasze zmysły…. zaglądam i do Baśniowego….i do innych Etherali….i uczę się jednego tolerancji ogromnej na słowo ELEGANCJA, STYL…. naprawdę jest to bardzo wielowymiarowe….i jestem jedną z ostatnich, która skomentuje negatywnie czyjś wizerunek….czy właśnie ….ubranie….to tylko ubranie…. dziś jest takie, a jutro takie….rozumiem, że są różne estetyki…. oprócz funkcji termoizolacyjnej (ogrzewa/ chłodzi)… może coś podkreślać lub nie…. może być profesjonalne lub nieformalne… może też nam ratować psychikę….bo chcemy być na luzie, bo tak nam przytulnie, bo taką siebie lubię kiedy siedzę sobie w domu na dywanie w pokoju….nie muszę mieć ani rozporkow ani butów na obcasie, ani dekoltów….daje mi, ba!ja daję sobie dzięki niemu poczucie akceptacji….i myślę sobie dobrze mi np w sukienkach dzianinowych po domu lub z kory długich na lato… wyglądam niezwykle kobieco w domu, jest mi w tym wygodnie….a dalekie jest to od Classic, ale gdy wychodzę lubię ten profesjonalizm, który mówi coś za mnie…. zależy mi na tym wrażeniu i taka się sobie podobam….to ciekawe…. że moja kobiecość w tradycyjnej formie ubraniowej jest w domu😉😀….gdy tymczasem nowoczesna kobieta którą według samej siebie jestem ….jest na zewnątrz…to daje mi poczucie siły, pewności siebie….uwielbiam to uczucie….🤸

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *