Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

 

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

 

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

 

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

 

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

 

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

 

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

 

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

 

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

 

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

 

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań mocno oversize (patrz typ Natural)
 • wszelkiej klasyki
 • stylu boho w wydaniu FN
 • wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • mocno drobnych deseni (Gamine)
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • klasycznych torebek na ramię
 • ozdobnej, barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

 

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_06

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_08FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_09

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_10

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_12

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_11

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_14

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_17

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_16

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_19

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_20

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_21

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_23

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_27

 

 

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

 

PINTEREST TABLICA FG – LINK

 
Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE


WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.
 
Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

657 komentarzy

 1. j. (FG+KE) 6 lipca, 2016 o 23:02 Odpowiedz

  O to ja się też podzielę wątpliwością, jeśli można 🙂
  Takie oto espadryle:
  espadryle
  Wyglądają spoko, ale jestem przyzwyczajona do dyskretnych butów (baleriny nude – te klimaty), bo mam stópkę 39. No a te buty nie są dyskretne. A może w ogóle są zbyt daleko od FG?
  I jeszcze taka sukienka:
  ksiezycowy ethereal sukienka
  Na żywo się mniej błyszczy (to takie małe ćwieki czy coś), nie jest luźna i wisząca, tylko taka delikatnie dopasowana. Pewnie tak naprawdę dla jakiegoś Naturala z Gwiezdnym. Wzór dla FG z KE by przeszedł? Czy bardzo nie na miejscu? 🙂

  Każda porada mile widziana, bo zamówiłam, ale łamię się czy oddać 🙂

  • AgnieszkaM(G/SSu) 6 lipca, 2016 o 23:37

   39 że niby duża stopa?
   Espadryle są chyba N. Ta sukienka jest welurowa? Płynny i ludowy nieco kształt tego wzoru mi się średnio widzi.

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 6 lipca, 2016 o 23:47

   Brutalnie napiszę, że ja bym nie nosiła ani jednego, ani drugiego 😉 Espadryle za przaśne (w tym sezonie są modne oryginalne espadryle na wieśniaczkę z Majorki), a zawijaski na sukience zbyt falujące i miękkie.

  • j. (FG+KE) 7 lipca, 2016 o 14:58

   Dzięki! 🙂
   Mi się generalnie podobają espadryle na wieśniaczkę, ale może wiązane to faktycznie słaby pomysł 🙂
   39 to normalne stopy, ale przy mojej posturze wydają mi się całkiem spore i lepiej się czuję w delikatnych butach. Sukienka jest skórzana, zamszowa – dlatego mnie zainteresowała, nigdy takiej nie miałam, a lubię eksperymentować 🙂
   Jak wrócę do domu to zrobię sobie zdjęcia i jak będą się nadawać do pokazania ludziom, to je w celach edukacyjnych wrzucę też tutaj 🙂

  • AgnieszkaM(G/SSu) 7 lipca, 2016 o 15:16

   Hihi, a miałam napisane, czy sukienka zamszowa, ale zmieniłam na welurowa, bo pisałaś o błysku. Zamsz chyba średnio dla FG, dla N raczej.

  • j. (FG+KE) 7 lipca, 2016 o 15:50

   O nie, z samego zamszu to tak łatwo nie zrezygnuję, może sobie być nawet dla R, za bardzo mi się podoba taka myszowata faktura 😉 Mogę ewentualnie zgodzić się go mieć na mniejszej powierzchni. Błysk dotyczył tych ćwieków 🙂

  • j. (FG+KE) 7 lipca, 2016 o 21:39

   Jestem spamerem i nie mogę opublikować komentarza 🙁
   Udało mi się zrobić zdjęcia, z pomocą męża w roli statywu, dlatego zdjęcia są jakie są 😉

   j-czarna-zamszowa-sukienka

   espadryle

  • Olga Brylińska "Greta" 7 lipca, 2016 o 21:51

   J.
   Podobasz mi się w tej sukience. Spokojnie możesz występować tu i ówdzie 😀

   Espadryle mają taką kolorystykę i wzór, że wielkiej tragedii nie ma.

   Osobiście espadryli nie ubrałabym za żadne skarby, ale ja mam dużo większy wpływ Dramatic.

  • lothlorien (SC+IE+KE) 7 lipca, 2016 o 22:03

   J. wyglądasz super w tej sukience 😀 Gdyby miała lepszy kształt dla mnie, to i sama bym się nad taką zastanowiła 🙂

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 7 lipca, 2016 o 22:10

   J. wyglądasz świetnie i w sukience i w laczkach do takowej stylówki 🙂

  • Bad Cat 7 lipca, 2016 o 22:27

   Mam wrażenie, że wzór na sukience pasuje do Księżycowego 🙂
   Moje pierwsze skojarzenie to magiczny wzór na Drzwiach Durina:

   drzwi-durina

  • cezet (SD+SE+IE, BW) 8 lipca, 2016 o 07:16

   j. też mi się podobasz w tej sukience 🙂 Fajnie, że wpadła Ci w oko w necie, i okazało się, że słusznie.

  • j. (FG+KE) 8 lipca, 2016 o 21:02

   Dzięki dziewczyny! 🙂
   Bad Cat, ona ma dokładnie ten tolkienowski klimat! 🙂

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 8 lipca, 2016 o 22:36

   Aj dopiero teraz namierzyłam Twoje zdjęcia J. też się zachwycam sukienką. Jeszcze ten piękny kolor!

  • Avarati (FG+IE+SE) 10 lipca, 2016 o 18:54

   j. wyglądasz cudownie, jak mała elfica w tej sukience! Twój Księżycowy się na pewno się ucieszył. Żeby było śmiesznie, też zwróciłam uwagę na tę sukienkę, ale uznałam, że będzie dla mnie zbyt delikatna i miałam rację 🙂 Kolor – cudeńko!

  • j. (FG+KE) 10 lipca, 2016 o 22:56

   Dzięki 🙂 Na zamszu kolory często się prezentują bardzo atrakcyjnie, dlatego go lubię 🙂

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 11 lipca, 2016 o 12:49

   J., jak dobrze, że wkleilas zdjęcia, obie rzeczy wyglądają zupełnie inaczej na tobie, faktycznie fajnie 🙂

   Ale swoją drogą typ FG jest niesamowicie pojemny i roznorodny, ja bym nawet nie miala po co ich mierzyć.

  • Ewelenka (G+IE/LS) 14 lipca, 2016 o 13:44

   J., ja przewrotnie zachwycę się Twoimi dżinsami. Bardzo podoba mi się fason, długość, kolor i przetarcia. Gdzie kupiłaś? Powiedz, że w tym sezonie plz plz plz 😉

  • j. (FG+KE) 14 lipca, 2016 o 14:21

   Ewelenka, z tego sezonu, podpatrzyłam je u znajomej 😉 Kupiłam je w badziewnym Croppie, ale są naprawdę fajne, 100% bawełny, wyglądają tak sztywno i solidnie 🙂 Widzę, że są dostępne na stronie, nazywają się “jeansy girlfriend z przetarciami”.

  • chili 14 lipca, 2016 o 15:00

   Ooo jak mi się podoba taki Look z espadrylami. Wyglądasz fantastycznie a ja dodam, że największą moja uwagę zwrócił sweterek ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  • Ewelenka (G+IE/LS) 14 lipca, 2016 o 21:48

   Dziękuję za tak precyzyjne namiary <3 Na Tobie wyglądają zdecydowanie lepiej niż na modelce – w sklepie nie zwróciłabym na nie uwagi raczej. I kolor ładniejszy, ale i tak przejdę się przymierzyć 😉

 2. Avarati (FG+IE+SE) 10 lipca, 2016 o 19:01 Odpowiedz

  Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że nie pokazałam się tutaj w stylu FG. Zdjęcie zrobione na szybko komórką, ale fota się udała, zaś w tyłu odbywały się Igrzyska Rockowe i genialni muzycy TSA. Było zaje…fajnie 🙂

  http://getthelook.pl/wp-conavarati-typ-urody-flamboyant-gamine-iskrzacy-sloneczny-ethereal

  Wiem, że skóra nie ta, rękawy za długie, fason nie ten, wolałabym ramoneskę, ale nie potrafię znaleźć tego jedynego ideału. Kurtka przeżyła ze mną prawie 7 lat, ale dalej się trzyma. 😀

  • lothlorien (SC+IE+KE) 10 lipca, 2016 o 20:09

   Avarati, doskonale tu widać Twoją mocną aurę i pierwiastki 🙂 Pasuje Ci rockowy styl, wiadomo.
   Jestem ciekawa Twojego typu kolorystycznego.

  • Welwiczja 10 lipca, 2016 o 21:36

   Avarati, Twój kolor włosów jest “wrodzony” czy “nadany”/lekko modyfikowany 😀 ? Bo wygląda bardzo naturalnie 🙂 .

  • Aga (SG+KE) 10 lipca, 2016 o 21:46

   Avarati, wygladasz super i… istniało pewne prawdopodobieństwo, że sie spotkamy 😀 niestety inne zobowiazania pokrzyżowaly mi plany 🙁

  • Avarati (FG+IE+SE) 10 lipca, 2016 o 22:26

   Dzięki, laski 🙂
   Welwiczjo, dziękuję ślicznie:) to blond rozjasniany, taki kolorek miałam w dzieciństwie. Mój naturalny kolor to mysi ciemny blond, który bardzo skutecznie mnie gasi. Farbuję 9 chłodnym odcieniem, ale blond tak się mocno wbił się we wlosy, że wystarczy raz na miesiąc zafarbowac odrosty.
   Lothlorien, sama jestem ciekawa 😛 Zawsze ciągnęło mnie do zimowej palety, nigdy nie czułam się źle w czerni i zdecydowanych kolorach, więc może faktycznie nią jestem? Chociaż 95% populacji wierzy w to, że zimą mogą być tylko szatynki.
   Muszę znaleźć czas, zeby zrobic te foty i wreszcie dowiedzieć sie jasnosci. 🙂
   Bad Cat, no bo bywam słodka tylko czasami, jak potrzebuję coś załatwić i to na niby :>
   Aga, jaka szkoda, widać też Cię ciągnie do tych klimatów. W sumie blues jest bardzo Księżycowy.

  • j. (FG+KE) 10 lipca, 2016 o 22:42

   Super wyglądasz, Avarati! Widać FG 🙂
   A True Summer Ci nie pasuje? Na awatarze i tutaj na moje oko wyglądasz bardzo chłodno, że tak powiem 😉

  • lothlorien (SC+IE+KE) 10 lipca, 2016 o 23:11

   Też pomyślałam o True Summer, ale może i zima? Nie znam się na tym kompletnie 🙂 Zimy faktycznie wyobrażam sobie z ciemnym kolorem włosów, tak stereotypowo, ale wiem, że to nie jest reguła.
   Ostatnio usłyszałam hit odnośnie tematu kolorów – “ale ty masz taką urodę, że tobie chyba wszystkie kolory pasują”. Yyyy… tak 😀

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 11 lipca, 2016 o 00:06

   Jak tak na Ciebie patrzę, to zastanawiam się jak to możliwe, że tyle czasu wszyscy myśleli, że jesteś TR, skoro tak dobrze Ci w rockowych stylizacjach, których nie udźwignąłby typ yin.
   Na tym zdjęciu widać dużo więcej dramatica i słonecznego niż na awatarze- nie dziwota, że upierałaś się, że jesteś heksą, a nie żadnym sweet chochlikiem 😀

  • Avarati (FG+IE+SE) 11 lipca, 2016 o 08:59

   Dzięki, laski 😀

   Też myślałam nad TS, ale ono źle reaguje na czerń i czystą biel, która niekoniecznie mnie zabija. I też nie po drodze mi z pudrami. Też kolejna sprawa, dostaję wiele komplementów w ciemnych brązach i oliwkowych zieleniach (ciekawe). No chyba, że typ Kibbe i pierwiastki robią swoje. Musiałabym przetestować bardziej mocne kolory.

   Ech, Marino, ja jestem ciężkim przypadkiem 😀 Jak masz trochę talii, to większość stylistów ją jeszcze bardziej katuje, no bo trzeba ją pokazać. Swoich ramion “nie widziałam”, to znaczy myślałam przez większość życia, że są nie wybijające sie ponad przeciętność, dopiero potem zdałam sobie sprawę, że są szerokie. A jak się ma 30-centymetrową różnicę między talią a biodrami, to rozkloszowane sukienki muszą pasować. Kiedyś przeczytałam na jakimś forum, że taką różnicę mogą mieć tylko przedstawicieli romantycznych typów (po jakiego diabła ktoś taką głupotę znalazł).
   Sama padłam ofiarą wielu takich uproszczeń, no więc, stało się 😀 A że bardzo lubię kwiaty i koronki… Ale powiem Wam, że to mi odpowiada. Kwiaty można łączyć z yangowymi rzeczami, koronki w zygzaki, to też bardzo fajna alternatywa.

  • Aga (SG+KE) 11 lipca, 2016 o 10:15

   Dla mnie typ Kibbe + Pierwiastki > analiza kolorystyczna.
   Wydaje mi sie, ze im bardziej wielowymiarowa uroda tym bardziej zmieniaja sie kolorystyczne zasady. A rozwazalas ten podzial na 16 typow kolorystycznych?
   Co o nim sadzicie? Ja sie swego czasu zastanawialam nad roznicami w podziale na 12 i 16, bo intuicyjnie najlepiej czuje sie z paleta Deep Winter Soft

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 11 lipca, 2016 o 10:22

   Avarati, świetnie wyglądasz w wersji rockowej! Ten wyraz twarzy zdecydowanie nie jest TR 😉

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 12 lipca, 2016 o 06:21

   Avarati, wyglądasz cudnie! Wiesz co, ja też bym obstawiała jasne lato 😉 Aura i typ pozwalają na kontrasty i na czerwień u Ciebie. Jestem jasnym latem, mogę nosić czerń i biel bez uszczerbku na mojej urodzie, a często za takie połączenia jestem komplementowana. Czerwień jest jednak zdecydowanie za ostra dla mnie, ale mogę nosić taki czerwono-różowy odcień z palety czystej wiosny i wyglądać w nim super.

 3. Fresco (SN + IE / SSu) 1 sierpnia, 2016 o 20:56 Odpowiedz

  A ja znalazłam dziś przypadkiem coś takiego, nie zwracam uwagi na biżuterię czy buty, ale ta KIECKA! Stylizacja nazwana “Wielki Gatsby”, więc od razu pomyślałam – FG! Ten kolor, ach! *.* Co Ty na to, Avarati? 😀
  great gatsby flapper

 4. Avarati (FG+IE+SE) 2 sierpnia, 2016 o 10:05 Odpowiedz

  Kiecunia jest świetna, pod warunkiem, że będzie dopasowana 🙂 Poza tym jest miodzio. Wywaliłabym tylko te perły, buty zmieniła na jakieś kopyta i mogę iść w tany 🙂 Bielizna oczywiście nie może być koronkowa (niestety). Kolczyki są genialne 🙂
  Jeszcze na głowę wziąć opaskę i będą malinki 🙂

 5. Avarati (FG+IE+SE) 2 sierpnia, 2016 o 10:09 Odpowiedz

  Czy mogłabym poprosić o przykłady płaszczyków dla FG. Domyślam się, że muszą być dopasowane do ciała, nie zaznaczać talii i nie iść w stronę natural ani classic…

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 2 sierpnia, 2016 o 12:46

   Ja mam płaszcz FG 😀 Ale jest już po niego kolejka.
   plaszcz flamboyant gamine
   Może (o ile taki model trafia w Twój gust) uda Ci się znaleźć podobny 🙂

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 sierpnia, 2016 o 14:41

   Chlip, chlip, czemu?? 🙁 Ale dzięki śliczne, będę coś szukać podobnego, chociaż znalezienie zwykłego płaszcza z wełny graniczy z cudem, a co dopiero w panterkę! O_O Ale będę szukać 😀 Fajny byłby jeszcze wężowy albo moro 😉

   Mam też skórzany płaszcz, ale ten jest na wiosnę lub jesień. Wymiata zestawiony z wysokimi obcasami. Raz dla żartu ubrałam się z koleżanką w skórzane płaszcze i wysokie oficerki. Ludzie odsuwali się od nas na kilometr 😀

  • Olga Brylińska "Greta" 2 sierpnia, 2016 o 15:11

   Optymalny płaszcz dla FG poniżej. Niestety takich fasonów ze świecą szukać. Ten konkretny model w kolorze czarnym, mimo ceny 1 439,00zł, sprzedał się jak ciepłe bułki.

   Byłby idealny, gdyby posiadał jakieś elementy ozdobne, choćby zamki. Jednak warto przyjrzeć się mu, ponieważ sam fason jest świetny.

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   Stricte dla mnie (a pewnie i dla innych FG również ) byłoby lepiej, gdyby stójka była jeszcze wyższa, taka do wywijania. Wówczas po rozpięciu, tworzyłby się szeroki kołnierz zachodzący na ramiona i tym samym akcentujący je.

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 2 sierpnia, 2016 o 15:22

   wiem, że to nie ten wewontek 🙂 , ale może znalazłabyś Greto płaszcze dla G?
   Czy bosmanka się nada? Ale taka dłuższa, za tyłek.

  • j. (FG+KE) 2 sierpnia, 2016 o 18:38

   Ale super płaszcz! Jak dla mnie stójka ma idealną wysokość, nie lubię wywijać 😉

  • Olga Brylińska "Greta" 2 sierpnia, 2016 o 18:47

   Wywijać nie muszę. Głównie rozchodzi się o duży kołnierz, a właściwie taki kryzo-kołnierz powstały po rozłożeniu stójki. Kołnierzy-kołnierzy nie znoszę, wiadomo – syndrom Dziecka Konduktora 😀

  • j. (FG+KE) 2 sierpnia, 2016 o 18:51

   Ja obsesyjnie stawiam na sztorc wszystkie kołnierze w kurtkach i płaszczach i nie mogę przeżyć jak się nie da. A jak chcę się rozpiąć, to kołnierz i tak ma stać, taka przypadłość 😀

  • Olga Brylińska "Greta" 2 sierpnia, 2016 o 18:55

   Moja przypadłość jest odwrotna do Twojej 😀 Kiedy muszę, upinam, zapinam, dopinam. Ale jestem szczęśliwa dopiero wtedy, kiedy mojej szyi nic nie osacza 😀 I namiętnie lubię duże kryzo-kołnierze oraz wielkie kaptury.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 sierpnia, 2016 o 21:13

   Będę musiała powoli się przekonywać do tych płaszczy… Może dlatego, bo nie miałam okazji jeszcze takiego przymierzyć? Bo na moje nieszczęście najczęściej zwracam uwagę na płaszcze należące do DC, pewnie mój Słoneczny o nie walczy, ale zawsze czułam, że niezbyt wyglądam w takich rzeczach.

   A kurtki parki są dla kogo? One mi się kojarzą z Naturalowymi klimatami.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 sierpnia, 2016 o 21:34

   Mam przewagę N, więc nie będzie najgorzej 🙂 Porozglądam się za takową 🙂

   parka moro

   Taka byłaby świetna 😉

 6. Iga 19 sierpnia, 2016 o 18:28 Odpowiedz

  tak, bez wiekszego BMi, brak calkowity talii, a skoro nie istnieje, no to wezmy najmniejszy jaki sie da, to u ktorego z typow gamine wystepuje? u FG?

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 sierpnia, 2016 o 19:47

   No, ja akurat mam 70 cm w talii i okrągły metr w biodrach 😀 Ale to nie oznacza, że mam talię na miarę R lub TR. Jest wcięcie, ale nie imponuje, że tak powiem 😀 Łatwo ją “stracić” bez dopasowanych ubrań, jak raz ubrałam się obcisłą bluzkę, to niektórzy byli bardzo zaskoczeni tym, jaka szczupła jestem w talii 😉
   Ale tak, jak Greta napisała, u Gaminek często walczy Yin i Yang i czasami wychodzą im takie kwiatki 😀

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 sierpnia, 2016 o 20:04

   Dlatego FG to świetny typ urody, są w niej wiedźmy, wróżki, czarownice, elfki, aktorki, komediantki, metalówy, rockwomanki, panczury 😉 Teraz dochodzę do wniosku, że u mnie te legendarne 30 cm zostało zasponsorowane przez syndrom brazylijskich pośladków. Kiedyś kompleks, teraz atut. Ale niektórych bym ukatrupiła za patrzenie się za mną.

   PS: niedawno dowiedziałam się, że w Holandii dorobiłam sobie ksywkę Blond Heks. xD

  • Sara 19 stycznia, 2017 o 20:18

   Kojarzę jedną FG – tutaj nie trzeba być znawcą i mieć bystrego oka, żeby się połapać w jej typie. 😉 Ma buzię jak z anime i ładną, wciętą talię, z czego “tors” wygląda trochę jak wymieniony przy Audrey odwrócony trapez.

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 25 września, 2016 o 11:56

   Zakładka jest właśnie super 🙂
   Gorzej, że jest gładka. Dodałabym do niej pasek, a na górę rzuczące się e oczu kolczyki.
   Gdzie znalazłaś te sukienkę?

  • Ida 25 września, 2016 o 12:17

   Dzięki 😉 Noszę prawie same gładkie, czarne rzeczy.
   Oczywiście Ebay. Kupuję ciuchy niemalże tylko tam, nie mam cierpliwości do latania po sklepach.

 7. Avarati (FG+EE+WE+SE) 14 października, 2016 o 18:21 Odpowiedz

  Z cyklu: poszukiwanie płaszczyków i kurtek.

  plaszcz typ urody flamboyant gamine
  Przymierzałam tę akurat – leżała idealnie, ciepła, bardzo miła w dotyku, w sam raz na jesienno-zimową aurę. Talię miałam o dziwo na swoim miejscu, można ściągać sznurkiem. Niby parki są naturalowe, ale dobrze się w niej czułam. Mam nadzieję, że jest odpowiednia dla FG z Wietrznym 😉 No i kolor pasuje 😉
  parka zimowa typ urody natural
  Dla SS i DW? Cudo 🙂
  kurtka bomber typ urody flamboyant gamine

 8. Mist (FG) 30 października, 2016 o 22:35 Odpowiedz

  Jestem ostatnio w ciągłym niedoczasie, nie bardzo mam się czas intensywnie udzielać. Dobrnęłam tylko do informacji, że będzie jeszcze więcej E? No to czekam (nie)cierpliwie 😉

  A tymczasem mam pytanie do FG. Jakie czapki nosicie?? Czy tylko ja wyglądam tak okropnie we wszystkich fasonach? Mam szczupłą i wąską twarz (okulary kupuję w dziale dziecięcym, dorosłe często mi spadają przy pochylaniu), całą głowę też dość małą – zawsze osiągam efekt pływackiego czepka vel prezerwatywki (te czapki bardziej obcisłe), ewentualnie grzybka vel aliena (te grubsze, luźniejsze). W kaszkietach też beznadziejnie. Co robić? Nienawidzę zimy :/

  • Bad Cat 30 października, 2016 o 23:08

   Nosić kurtkę z kapturem 🙂 A próbowałaś czapki uszanki? Ja jestem samozwańczą FG i też źle wyglądam we wszelkich nakryciach głowy. Ratują mnie kaptury, ale ostatnio mierzyłam uszankę i wyglądałam całkiem nieźle.

  • Avarati (FG+EE+WE+SE) 31 października, 2016 o 10:05

   Mist, nie tylko Ty masz taki problem. Też mi we wszystkich czapkach świata źle. Mam jedną gładką czapkę w naturalowy warkocz z wełny, ale ją biorę na mróz ostateczny. Pomimo mojego Wietrznego i przewagi N w beannie wyglądam fatalnie. Albo nie biorę w ogóle czapki albo wełnianą fedorę. Albo kaptury wszelkiego rodzaju, też lubię. Ostatnio zastanawiam się nad nausznikami zimowymi, myślę, że to bardzo fajna propozycja dla FG 🙂
   http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/132409.jpg

   Cezet, czułabym się w takiej czapce dopiero fatalnie. Jak dziecko właśnie.

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 31 października, 2016 o 10:11

   Dla mnie nauszniki to też jedyna sensowna opcja.
   W większości czapek wyglądam jak w kondomie na głowie albo jak przedszkolak.

  • Eryka (R, AE+IE+GE) 31 października, 2016 o 11:57

   Magda, hahaha 😀
   Choć niepotrzebnie się śmieję, w większości dostępnych w sklepach czapek wyglądam jak bezdomny 😉

  • Arwena (DC/TSp) 31 października, 2016 o 21:55

   Ja w większości czapek wyglądam dobrze, ale nie pasują do stylu DC. No i właśnie zakupiłam taki kondom, w którym czuję się jak w czepku kąpielowym, ale mąż mówi, ze dobrze. Jestem ostatnio nieustannie chora, więc nie było już czego szukać, wzięłam taką, zeby choć trochę pasowała do soft summerowego płaszcza i jednocześnie zahaczała już o kolorystykę TSp, bo to teraz dla mnie priorytet 🙂

 9. Iga 23 listopada, 2016 o 14:25 Odpowiedz

  Emilie de Ravin jest Flamboyant Gamine a nie Soft Gamine? ta buzke ma slodka, anielska jakos do mocnej flamboyant mi nie pasuje… porownujac ja chociazby w serialu Zagubieni (Lost) gdzie gra obok Evangeline Lilly to widac roznice, Evangeline jest czystym typem Flamboyant Gamine ale przy niej Emilie de Ravin wydaje sie byc bardzo delikatna, subtelna z wrazeniem duzego soft-u, jak to jest?

  • Ida(FG/KarE/SA) 3 lutego, 2017 o 18:22

   Wydaje mi się, że Greta wspominała kiedyś, aby unikać podkreślania linii pionowych. Korzystne są cięcia asymetryczne oraz poziome 🙂

  • Moderator - nieogarnięta (FG+AE+KE+WE) 16 lutego, 2017 o 00:08

   FG powinno ciąć sylwetkę, nasze linie to przede wszystkim te ukośne i poziome.

 10. Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 13 lutego, 2017 o 17:56 Odpowiedz

  Czy FG da sobie radę w stylu safari, ale z odpowiednio zmodyfikowanymi fasonami pod figurę Estrawagantki? Niby zaleca się ten styl stricte dla Natural, ale ja mam przewagę tego pierwiastka i silny Wietrzny, tak więc 😉

  Ostatnio zachwyciła mnie ta kiecka. Kolor nie ten, ale te kieszenie 😉
  https://cdna.lystit.com/photos/2013/02/08/victoria-victoria-beckham-victoria-victoria-beckham-khaki-belted-safari-dress-product-1-6339654-404257726.jpeg

 11. Kama 15 lutego, 2017 o 18:09 Odpowiedz

  Greto, czy możesz skomentować stylizacje Emmy Stone w La La Land? Wiele osób się nimi zachwyca, a ja mam mieszane uczucia. Jakieś takie zbyt dziewczęce. Psuło mi to odbiór filmu wręcz. Trafiłam na Twój blog i teraz się zastanawiam, czy po prostu te sukieneczki nie są zbyt odpowiednie dla typu FG. Podobała mi się tylko ostatnia sukienka, kiedy Mia była 5 lat starsza

 12. Shadow 19 marca, 2017 o 19:35 Odpowiedz

  szukam kurtki na wiosnę. w sklepach dominują bomberki, nad którymi się zastanawiam ale ilekroć przymierzę czuję się napakowana w ramionach. Nie wiem dla jakiego typu jest ten model. Czyty G?

 13. Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 31 marca, 2017 o 09:46 Odpowiedz

  Drogie panie FG 🙂 Mam pytanko z kategorii głupich, chciałabym się zapytać o to, czy i u Was podejrzewano o zaburzenia tarczycy ze względu na mocną budowę gardła. Serio. Jako dzieciak miałam prześwietlenia, USG i takie inne duperele. Ostatnio jakiś koleś się mnie pytał bezczelnie, czy to przypadkiem nie jest jabłko Adama, bo sama nie jestem zbyt kobieca. No, ale orły nie przejmują się muchami, więc nie będę się przejmować szowinistą, tym bardziej, że jest brzydki jak noc. 😀 Czy to słynne cztery plusiki u Yangu? 🙂

  • Gosia 31 marca, 2017 o 20:43

   Ja póki co sama się zdiagnozowałam na FG, trochę na podstawie testu, trochę z tego względu, że intuicyjnie wybierałam zawsze fasony najbardziej pasujące FG (po prostu najlepiej w nich wyglądałam i zawsze mnie ciągnęło np. do spódnic z ukośnymi elementami czy kurtek z ukośnym zapięciem), ale dzięki Avarati, tym wpisem mnie upewniłaś, że nie mogę być innym typem. Moja szyja też jest mocno zbudowana i wyglądam trochę jakbym miała powiększoną tarczycę czy jabłko Adama 😉 jak najbardziej nie jesteś z tym sama! To faktycznie musi być ta spora dawka Yang. A badania tarczycy poziom TSH itp. jak najbardziej w porządku. Mam też mocno zarysowane, dość grube brwi i oczywiście mocno zbudowane nogi z widocznymi mięśniami, jak przystało na FG 🙂

 14. Nina 23 kwietnia, 2017 o 16:42 Odpowiedz

  Czy FG może mieć krótkie nogi i długie ręce? Wiem, że SG ma zwyczajowo krótsze kończyny, ale jak to ocenić, gdy jest pół na pół. Dłuższy stan, krótsze nogi, które łatwo można wyćwiczyć i łapy przystosowane do pracy fizycznej 🙂 SG ma problemy z budową mięśni, czy się mylę?

 15. Ida(FG/KarE/SA) 24 kwietnia, 2017 o 15:04 Odpowiedz

  Cześć 🙂
  Dziewczyny FG, jak ubieracie się do pracy? Zastanawiam się, jak połączyć aurę FG, rockowy klimat i firmowy dress code (niby można wyglądać luźno, ale wiadomo, że w wężowe spodnie się nie ustroję 🙂 ).

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE 24 kwietnia, 2017 o 19:17

   Jak dla mnie mogłoby nie być dress code’u 😀
   A tak na poważnie…na szczęście w robocie jest totalny luz, jeśli chodzi o ciuchy, czym wzbudzam zazdrość u ludzi z innych firm 😀 Szefowa (najprawdopodobniej Gamine) sama nosi się Bezkreśnie i Iskrząco, a z musu ubiera się w garsonki (ma taką jeden fajny żakiecik z podszewką z półgołymi facetami) 😀 Powiem szczerze, że nawet się nie zastanawiałam, ale myślę, że nieco poratowałby mnie Słoneczny (białe koszule, stójki itp.).

   Też ważne, jaki mamy dress code, czy to jest informal, business casual czy smart casual.
   Pierwsze, na co bym zwracała uwagę, to na fasony i żeby ubierać się z cięciem sylwetki, może dałabym na szyję malutką apaszkę i naginałabym do granic możliwości dress code, tak, żeby nie przegiąć. 😀

  • Ida 28 kwietnia, 2017 o 06:56

   Dzięki, Avarati 🙂 Wyjaśniłam tę kwestię i dowiedziałam się, że mogę przychodzić w dresie.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 maja, 2017 o 11:21

   Regino, jedynie w sytuacji, kiedy osoba o typie Flamboyant Natural posiada Ethereale mające swój rodowód w stylu G/FG. Są to Ethereale takie jak: Iskrzący (G), Francuski (G/DC), Energetyczny (FG) oraz Baśniowy (SG/FG). Najlepiej sprawdzić sobie w zakładce Typologia Ethereali te estetyki.
   Obecnie najbardziej sprawdza się pogląd, żeby brać fasony od typu bazowego (Kibbe), a wzory, detale i dodatki z naszych Ethereali. Np. ja będąc FG mogę kraść motywy SD i FN (dzięki Królewskiemu oraz Bezkresnemu Etherealowi).

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 5 czerwca, 2017 o 17:09

   Ja bym od takiej uciekała, nie założyłabym jej za Chiny Ludowe. 😀 Jeśli fason byłby dopasowany, to moim zdaniem dla SG takie słodkości o typowej aurze Laleczki. Ewentualnie FG, ale z mocnym Różanym, Basniowym i Księżycowym Etherealem.

  • Kasia 5 czerwca, 2017 o 22:26

   Właśnie myślałam, że to mogłoby być dla FG przez ten fason. Wydawało mi się, że osoba z ramionami FG wyglądałaby w tym całkiem dobrze.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 5 czerwca, 2017 o 22:52

   Faktem jest, że rękawy-nietoperze są fajne dla FG, ale np. na mnie reszta musi być dopasowana. Ja sie skupiłam na deseniu 😀

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 czerwca, 2017 o 09:10

   Myślę, że tak, w końcu Karmazyn wydłuża 🙂 Chociaż nie przepadam za kombinezonami, to jakby mi pasował, to ubierałabym go z panterowym płaszczem lub militarną bomberką 🙂

 16. Beatrycze 1 lipca, 2017 o 20:18 Odpowiedz

  Witajcie! Czuję potrzebę, aby poruszyć temat bielizny.
  Sama zauważam, że teoretycznie ładne, koronkowe, seksowne, fikuśne staniczki bardzo średnio wyglądają na szerokiej klacie. Ubolewam.
  A co z majteczkami? Koronka tam nie razi (mnie) aż tak. Zwłaszcza, gdy kupuję bokserki o niskim stanie. Np. koronka znajduje się z przodu bądź z tyłu, nigdy na całości. Czy to jest odpowiedni krój dla FG? W tak zabudowanej bieliźnie czuję się właściwie masywnie i muskularnie, ale w porządku. Trudno odszukać mi coś, co zawiera coś typowo kobiecego i nie daje efektu transwestyty.
  Błagam, napiszcie, co nosicie i przy okazji, gdzie kupujecie.
  Sorki, jeżeli to jest, nie wiem… Zbyt intymny temat. Ale skoro były już kostiumy kąpielowe…

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 7 lipca, 2017 o 21:40

   Beatrycze, tak… dla yangowych typów z yangowymi Etherealami istnieją dwa tematy tabu: dobór bielizny i sukien ślubnych 😀
   Ale to też zależy od rozmiaru biustu, np. ja nie mogę być wybredna. Wgl uważam, że takie ograniczenia świetnie nas określają i są bardzo solidnie uzasadnione…

   Ja z braku laku wybieram minimalistyczną bieliznę, bez ozdób, kokardek i koronek. Ale mam w pogotowiu panterki, a na te można się napotkać 🙂 Jeszcze Ekstrawagantki mają super sexy opcję wyboru różnych pasów, strappów. Ja sama mam w pogotowiu takie, prezentują się świetnie.
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/97/09/0e/97090e19260db4218dd62ebb76e7c32c.jpg
   Natomiast, jeśli chodzi o majteczki, to fakt, że bokserki, ale także hipsterki są fajne dla dzikich FG. Żadne figi ani wysokie stany. Takie kroje są pokazane zresztą we wpisie o strojach kąpielowych 🙂

 17. Pozytywna 7 lipca, 2017 o 18:51 Odpowiedz

  Czy ktos bylby uprzejmy wytlumaczyc mi roznice pomiedzy FG i FN? Zakladajac, ze obie panie mialyby tyle samo wzrostu, co mialyby inne? Nie moge oprzec sie wrazeniu, ze akturat u tych dwoch typow decydujaca jest twarz oraz wrazenie, jakie wywoluje… Jesli sie myle, prosze mnie skorygowac. Kazda pomocna odpowiedz bardzo mnie ucieszy 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 7 lipca, 2017 o 21:31

   Już wcześniej o tym dyskutowaliśmy, ale wiadomo, w dżungli komentarzy nie raz coś można pominąć. 😉 W każdym bądź razie… lepiej byłoby ubrać te dwie sylwetki w oversize. Supermodelka w luźnych ubraniach wygląda o wiele lepiej niż Ekstrawagantka 🙂
   Poza tym, FG na ogół mają krótki stan i długie nogi, zaś FN będzie szerszej kości. 🙂

 18. Julia 17 lipca, 2017 o 17:07 Odpowiedz

  Witam 🙂
  Tak się zastanawiam… Jeżeli jestem FG, nie chcę ścinać włosów, ani używać przy niech ciepła, to jak powinnam je upinać?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 17 lipca, 2017 o 21:21

   Witaj, Julio 🙂 Jako FG przeżywam w rozpuszczonych włosach nawet największe upały 😀
   Myślę, że Ethereale mają tu sporo do gadania no i rysy twarzy. Greta kiedyś wspominała, że dla FG będzie świetny kucyk, ale nie zwisający, tak jak na Energetycznym kolażu. Nie wiem, jak wygląda sprawa z messy bun, bo nie raz robię taki lekki chaos na głowie i wydaje mi się ok 🙂 Osobiście lubię, jak parę kosmyków “ucieka” spod upięcia 😉 Potem widzę np. faux bob czy kok imitujący punkowy fryz.
   Na pewno nie dla nas ciasne koki czy zbyt symetryczne fryzury.

   Greta pozwoliła mi na lux glamour upięcia spod znaku Soft Dramatic z racji Królewskiego, ale raczej na wielkie wyjścia.

 19. la panda FG 25 lipca, 2017 o 01:42 Odpowiedz

  Melduje się jako niedawno zdiagnozowana FG/BS Fe+KarE+KrE+WE+BE

  Nie sądziłam że mogę należeć do grupy o takiej mocy 🙂 i jeszcze ten młodzieńczy rys gamine. Jestem bardzo szczęśliwa ale sama o sobie bym nigdy tak nie pomyślała.
  Przyznaje się że na początku, zaraz po przeczytaniu “werdyktu” był szok a potem wszystko się poukładało 🙂
  Trudniej było mi z akceptacją E. Nie wiem co bardziej mnie zaskoczyło Francuski czy Król. I znowu nigdy bym o sobie tak nie pomyślała. Podejrzewałam za to Różany, Baśniowy lub Iskrzący, (oczywiście żadnego nie mam) okazało się że za ciągoty w tym kierunku odpowiedzialna jest przynależność do grupy gamine 🙂 Trafiłam za to w Karmazyn ( a to też za sprawą znajomych którzy twierdzą że mam mocną aurę femme fatale a TR na pewno nie jestem ( jestem rożkiem ;)), Wietrzny i Bezkresny.
  Ciągle sobie to układam, gdyby nie przykładowe zestawy od Grety była bym w “polu” 🙂

  Piszę o tym dla tych osób które są niepewne lub coś im nie pasuje w ich własnej diagnozie. Bycie obiektywnym w stosunku do samego siebie to niezwykle rzadka zdolność. Czasami pomimo całej wiedzy na temat samych siebie często umykają nam oczywistości przytłoczone przyzwyczajeniami, modą, życzliwym słowem, lub po prostu tym jak ktoś chce nas widzieć tu np. najbliższa rodzina, przyjaciele.
  I właśnie w tedy czujemy się zagubieni i na siłę “poszukujemy siebie”. Tu np. któraś z rzędu fryzura i kolor, co najmniej cztery fasony sukienek a szafa rośnie a ja ciągle nieszczęśliwa bo coś jest nie tak
  Lepiej oddać się w ręce profesjonalistki 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 25 lipca, 2017 o 18:31

   La Panda, moje najserdeczniejsze gratulacje! 🙂 Masz super zestaw Ethereali i do tego jesteś Czystą Wiosną, możesz szaleć 🙂 Znam te uczucie, bo siebie o Króla też bym nie podejrzewała 🙂
   Powiem szczerze, że po troszce potrzebowałabym Francuza na jakieś oficjalne wejścia 😀 No i Karmazyn tak wysoko, jak pięknie 🙂

  • la panda FG 26 lipca, 2017 o 01:36

   Hej Avarati ślicznie dziękuje 🙂 na razie jestem ciągle w szoku i mam mętlik w głowie ale mam nadzieję że niedługo wszystko samo się jakoś poukłada.

   Po co Ci francuz skoro masz tak kapitalną gromadkę (od mocy i pazura przez majestat po wolność i wyciszenie 🙂 )
   Przecież Król na oficjalne wyjścia jest super, zawsze można go złamać jakimś lżejszym E a masz z czego wybierać 🙂
   Nie wiem czy już pisałam ale uwielbiam noble. Osoby z tym pierwiastkiem robią na mnie wrażenie kulturalnych, poukładanych, dobrze wychowanych, a jak do tego mają iskrząco energetyczny charakter to w ogóle ekstra 🙂
   Avarati mam takie pytanie jak wplatasz Króla w codzienne ciuchy? Jeśli dobrze pamiętam KrE to też moro. ( styl militarny?) Czy masz jakieś inne sposoby na króla?
   Oczywiście mogę sobie pozwolić na dużo mniej ( mam zalecone kapelusze, futrzane obszycia i okazałe pierścienie) Bardzo chciałabym podkręcić do czasu do czasu noble u siebie i nie wiem na co stawiać w ciepłe dni.

   Bardzo ciekawi mnie fakt że są przypadki kiedy służą nam te pierwsze E w kolejce.
   Na pewno sporo osób się nie zgodzi ale mam wrażenie że jest też odsetek takich jak ja np. mój pierwszy to FE i to na niego Greta kazała mi stawiać 🙂
   tak więc zamierzam łamać ten E innymi z mojej gromadki np. FE/KarE, FE/KrE ?( jeszcze nie mam pojęcia jak miało by to wyglądać ;), FE/WE, FE/BE.
   Tak to aktualnie widzę a jak wyjdzie i jak jest naprawdę czas i aparat fotograficzny pokaże 🙂

   ps Takie mocno spóźnione ale wszystkiego naj z okazji urodzin.
   bardzo lubię te określenie ” zdobyłaś kolejny level” 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 27 lipca, 2017 o 14:00

   Haha, czasami tego Noble’a w ogóle nie czuję. 😀 Czasami mam odwrotne wrażenie, że gaminkowo u mnie rządzi i wymiata, bo nie raz ludzie mówią, żebym dorosła 😀 Brak Francuza przejawia się tym, że źle się czuję w paskach i Energetycznych szaleństwach (przez to na początku odrzucałam u siebie FG) nie do końca dobrze czuję się w klasycznych marynarkach i zwykłych koszulach, jeśli już to tylko Bezkresne.

   Króla w codziennych stylizacjach można wbrew pozorom łatwo ujarzmić. Też mam tylko Króla, także zalecenia są podobne.
   Na co dzień Król wygląda tak: inspiracje Kate Moss, panterkowata bluzka, ale też i płaszczyk/kurtka w panterkę byłyby super, spodnie dżiny, wysokie platformy na grubym obcasie, moro, dużo biżuterii, zwłaszcza w ciepłej tonacji. Też na chłodniejsze dni kapelusz z szerokim rondem oraz futerkowa kamizelka. Chociaż przykładam się do jakieś etoli czy futrowej kurtki 🙂
   Podsumowując – to, co dla innych jest maksymalizmem, dla nas to minimum 🙂

   Francuski zapewne też lubi militaria, ale w bardziej eleganckim stylu (kojarzy mi się z marynarzami).
   Też można zagrać samym kolorem, np. taki czerwony jest zarówno Królewski, ale może i być Karmazynowy. Ale też dostaję komplementy w kolorach teoretycznie niepasujących mi, np. taki pomarańczowy, brązy czy oliwkowa zieleń. Też mam dużo brązowych dodatków/złotą biżuterię.

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 27 lipca, 2017 o 17:20

   Ech dziewczyny, jakie macie możliwości, ach te Wasze strojne bazy… Mnie przytłacza choćby ozdobność guzików, jakikolwiek wzór pobrzydza no i oczywiście nadmierne cięcie sylwetki też. Nie, nie narzekam, tylko niezmiennie jestem pod wrażeniem magii ethereali. Bądźcie dziewczyny barwnymi ptakami naszych ulic.

  • la panda FG 28 lipca, 2017 o 00:45

   Avarati faktycznie nie pomyślałam że francuski jest odpowiedzialny za wszystkie wstawki z szerszymi pasami w ciuchach a jest ich trochę w przykładach. To faktycznie mogło zbić z tropu.

   Oczywiście zapomniałam o Kate Moss a przecież też FG z Królem, Wietrznym i Bezkresnym, jest co oglądać bo nosi się naprawdę fajnie 🙂
   Wiesz może czy Kate ma jeszcze jakieś E?
   Dzięki za rady na pewno wypróbuje 🙂 strasznie intryguje mnie ten kapelusz 🙂

   z tym że dużo potrzebujemy absolutnie się zgadzam. Ostano mierzyłam “metalizowane” spodnie kolor jasne spłowiałe bordo i stwierdziłam że są zbyt nudne 🙁
   Spodnie to moje pole do popisu, zawsze puszczam wodze fantazji, coś się musi dziać, dodatkowe przeszycia, ciekawe tłoczone tkaniny, dodatkowe kieszenie ale z tym to ostrożnie, bardzo podobają mi się jakieś aplikacje układające się w przeróżne wzory.
   teraz tak się zastanawiam czy mi wolno z FE a pierwszej linij?

   Co do brązów i pomarańczu obstawiam BE i ME 🙂

   Bookini sądzę że każda kobieta/dziewczyna/ktokolwiek kto trzyma się linij sylwetki, swojej kolorystyki oraz ethereali, będzie wyglądać zjawiskowo, niepowtarzalnie bo przecież taka Ty jesteś tylko jedna 😉 podkreślasz swoją wyjątkowość. Za taką osobą, gwarantuje że wszyscy będą się oglądać z podziwem 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 lipca, 2017 o 13:13

   Bookini, ale powiem Ci, że zazdroszczę Wam płaszczy! Długich, rozpiętych i unoszących się pod wpływem wiatru (pewnie to Wietrzny we mnie gra)!
   Pewnie nas rozwalisz arystokratyczną dostojnością 🙂
   (Nie wspomnę o facetach D i SD, na których widok robi mi się miękko w kolanach.)

   La Pando, a o jaki typ urody siebie podejrzewałaś? 🙂

   O gaciach bym zapomniała 🙂 Faktem jest, że one dużo robią. Póki co, to mam gładkie czarne rurki, białe, ale też dżiny z dziurami, które lubi Wietrzny 🙂 Na drugi raz będę szukać takich szalonych 🙂

   Kate Moss ma na pewno dużo fajnych Ethereali, o których nie wiemy. Myślę, że ma jeszcze Karmazyna, Francuski i Baśniowy, ale to tylko moje podejrzenia 🙂

  • la panda FG 29 lipca, 2017 o 00:23

   Avarati, o jaki typ urody siebie podejrzewałam – ha ha oj błądziłam. Z ręką na sercu przyznaje się że z każdej grupy coś rozważałam tylko nie z gamine. Tą na starcie skreśliłam bo nogi na pewno nie należą do długich a oczy nie są jakoś spektakularnie duże no i ta energia i młodzieńczy urok 🙂
   po wielu miesiącach rozważań doszłam do wniosku ze jestem jakimś mikro przypadkiem FN ( prawie trafiłam). Dlatego bardzo się ciesze że jednak zapisałam się do Grety.
   Jak teraz się nad tym zastanawiam to brałam pod uwagę te typy które łączą się z moimi E Karmazyn – TR, Król – SD ( takie mikro), Wietrzny – FN, Bezkresny – SN a i bym zapomniała bardzo krótko Classic może to właśnie FE było za to odpowiedzialny.
   na koniec zatrzymałam się na FN a to za sprawą Jessici Biel. Stwierdziłam że moje ciało najbardziej przypomina jej tylko oczywiście nie tak wyrzeźbione i z mniejszą talią i niższa 😉 ale to było to coś, pierwiastek dramatyczny w sylwetce + szerokość (tak wtedy mi się wydawało) zastanawiałam się tylko dlaczego w ukochanych ponczach wyglądam jak krasnal . Teraz już wiem 🙂 aktualnie ponczo tylko do zestawu książka + okulary + kawa + fotel + ja 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 29 lipca, 2017 o 10:24

   Łoo… to przynajmniej trafiłaś aurowo! 🙂
   Ale powiem Ci, że mi też Greta pisała, że mam taką aurę i pewnie Kibbe wziąłby mnie za małego FN.
   Bo ja poważnie błądziłam! Myślałam o sobie, że jestem TR (chociaż najbardziej podobało mi się SD, ale skreśliłam ten typ ze względu na wzrost). U G nie pasowała mi figura i babskie kształty, a u FG nie pasowały mi przede wszystkim te ciuchy – te ostre wzory, paski i kontrasty. Potem pod koniec zastanawiałam się, czy jestem przypadkiem SG (co byłoby dla mnie niesamowitym ciosem).
   FN i N nie brałam pod uwagę, bo wzrost (niecałe 1,6 m), ale serce mi się kroiło, że nie mogę tych ciuchów. Od zawsze w sumie unikałam oversize, bo łatwo moją sylwetkę zdeformować niewłaściwym ubraniem, nawet niewłaściwymi spodniami. Gorzej z sukienkami i spódnicami, bo większość była rozkloszowana, chociaż od zawsze narzekałam, że nie czuję się w nich zbyt dobrze, ale nie wiedziałam, czemu.
   No i nieszczęsna koronka, jestem niepoprawnie zakochana w stylu Theatrical Romantic, Gwiezdnym Etherealu i w tej urodzie już od małego. A jakbym przypadkiem trafiła na takiego – to przepadam. 😀

   No… jak ja dowiedziałam się o swoim wyroku, to zbierałam szczękę z podłogi. Dobrze, że są Ethereale 😀

  • la panda FG 29 lipca, 2017 o 16:24

   Avarati niestety wcale nie trafiłam aurowo. 🙁
   to teraz może tak wygląda z perspektywy. ale E to ja obstawiałam Różany, Baśniowy, Iskrzący i/lub Energetyczny, (czyli grupa gamine się kłania) oprócz tego Karmazyn, Wietrzny i/lub Bezkresny. Wydawało mi się że mam problem z klasyfikacją bo mam delikatną bazę i mocne E lub silną bazę i delikatne E. postawiłam na to pierwsze. Stąd FN + Różany, Baśniowy, Iskrzący i/lub Energetyczny, Karmazyn, Wietrzny i/lub Bezkresny 🙁 czyli pomyliłam bazę z Etherealami

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 lipca, 2017 o 18:28

   Hej! Witam kolejną ziagnozowaną :D. Widzisz,
   ja też błądziłam – przyznam, że gdy pierwszy raz
   przeglądałam forum, to pomyślałam – chyba będę
   wysokim R :D. Później pojawiła się myśl, że całkiem możliwe, że jednak wysoki SG, a na koniec, że pewnie
   SN :P. Jak widać, bardziej czułam (i czuję) E, niż
   swój typ bazowy, bo każdy jakoś nawiązuje. Styl
   C wydawał mi się nudny, zwyczajny, bez fantazji.
   jakiś inny typ – myślałam

 20. Moniśka fg 27 lipca, 2017 o 19:37 Odpowiedz

  Właściwie,to jakie są zalety fg. Wybaczcie pytanie,ale od zawsze podobały mi się inne niż moja figura i szukam plusów by wreszcie się zaakceptować.

  • la panda FG 28 lipca, 2017 o 01:06

   Hej, Moniśka jestem świeżo upieczoną FG,
   mi nasz typ kojarzy się z mocą i energią. Jak dobrze pamiętam to gdzieś w komentarzach przeczytałam że FG to petardy 🙂
   A tak od siebie mogę powiedzieć że zawsze miałam kompleksy z powodu szerszych, suchych ramion, ale robiąc zdjęcia dla Grety zauważyłam że w bluzkach je odsłaniających prezentuje się naprawdę dobrze. Być może to tylko mój przypadek, ale może się okazać że Twój kompleks to naprawdę atut 🙂
   Z rzeczy obowiązkowych dla FG to cięcie sylwetki, ( które daje poczucie dynamizmu by strój nadążał za naszą wewnętrzną energią X) tak to sobie tłumacze 🙂 )

   może ktoś o większym doświadczeniu i wiedzy coś więcej napisze 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 lipca, 2017 o 12:59

   Moniśko, czy byłaś diagnozowana przez naszą Dr Gretę Kredkę? 🙂 Jeśli nie, to nie skazuj się od razu na typ urody, który Ciebie nie przekonuje 🙂

   Jeśli chodzi o typ urody Flamboyant Gamine, to odpowiem, że to najbardziej różnorodny typ urody ever. Panie i panowie różnią się niesamowicie, bo nie tylko rysami twarzy, Etherealami, wzrostem, wagą, stopniem samej ekstrawaganckości, ale również procentem pierwiastka Dramatic i Natural.
   Dlatego mogą być opisywane chłopczycowate Ekstrawagantki, bardziej strzeliste, drobne i “płaskie”, jak brzydko je opisał Kibbe. Ale również bardziej naturalowe i dorodne babeczki o grubej kości, które mają konkretne kształty, duży biust, duży tyłek. 😀

   Sama jestem taką Naturalową Ekstrawagantką, bliżej mi aurą do FN lub SD niż FG. Osobiście nie narzekam na swoją figurę, uważam, że natura mnie naprawdę fajnie wyposażyła, jestem takim rożko-klepsydrą, jak określiła moja mama.
   A wszystko da się wyćwiczyć, nawet ładne wcięcie w talii 😉 Mamy predyspozycje do szybkich osiągów na siłce, więc tym lepiej!

   Mimo tych różnic, wszystkie FG łączą długie linie pionowe (długie ręce i nogi), krótki stan i dominujące ramiona.
   Ale czy szerokie ramiona są takie złe i niedobre? Przecież dzięki temu ubrania ładnie leżą na górze, dekolty carmen wyglądają naprawdę pięknie. Mama zawsze mi powtarzała, że takie proste i szersze są ładniejsze, żadnych poduszek nie trzeba. Księżna Diana (FN) często eksponowała swoje barki, co wyglądało naprawdę pięknie. W Hiszpanii lub w Holandii byłam za nie komplementowana!
   A opowiedzmy o pięknych nogach, które najlepiej wyglądają odsłonięte 😀 Takie Romantici (zobacz, jak tragicznie wygląda J. Lo. w miniówkach) muszą chować się dłuższych spódnicach, a my możemy ubierać buty z paskiem. Możemy ubrać się w mini w panterę, naładować na siebie pół kilograma świecidełek i ludzie nam powiedzą, że wyglądamy e l e g a n c k o.
   La Panda wspomniała o energii, jaką mają w sobie FG i to jest święta prawda. Można ubrać się w wiele kolorów i będziemy wyglądać mega 🙂
   Zobacz sobie także Cate Blanchett (Dramatic, które muszą ubierać się monochromatycznie), ile ona ma problemów z ubieraniem się korzystnie.

   UFF… ale się rozpisałam! Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

  • luci 28 lipca, 2017 o 14:49

   Osobiście zazdroszczę typowi FG naturalnej muskulatury, która sprawie, że ubrania dopasowują się do ciała a nie na odwrót, w związku z czym można nosić sukienki z bodyconu, rurki i obcisłe spódnice bez obawy, że zostanie się przez nie zgniecionym. 😉 Zazdroszczę tego, że FG nie muszą non stop uważać na ilość elementów, które na siebie wkładają (najwyżej o to, że będzie ich za mało) ale najbardziej to zazdroszczę chyba właśnie dekoltów carmen, o których wspomina Avarati. 😉

  • Moderator - nieogarnięta 28 lipca, 2017 o 18:10

   Kocham FG za ekstrawagancję i różnorodność, jaką mi daje. Właśnie, z jednej strony różnorodność, a mimo to tworzy się spójny styl.
   Ramiona uważam za swój wielki atut. Sylwetka FG jest pełna przeciwieństw – mamy zarówno pokaźną muskulaturę jak i biust czy pośladki.
   Trudno przytłoczyć sylwetkę – zniesiemy baaardzoo dużo. Moim skromnym zdaniem FG to modelkowa figura, niestety nie ma modelek w wersji ,,krasnal’ 😀

  • Iskra (DC+ŚW, WE, IE, KarE/TSu) 28 lipca, 2017 o 18:47

   Podpisuję się pod wszystkim co napisały dziewczyny. FG to super laski! Podoba mi się ich naturalna jędrność, muskulatura i oczywiście to, że mogą zaszaleć w stroju. Ogólnie FG wydają mi się takie… słodko-ostro-seksi, chociaż to już zależy raczej od Etherali bo są też pewnie bardzo łagodne FG.

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 29 lipca, 2017 o 18:59

   Byłoby świetnie gdyby w podobnym tonie wypowiedziały się dziewczyny pod innymi typami. To bardzo budujące czytać jakie ktoś w sobie albo w kimś widzi zalety i to bez dyskredytowania cech przeciwnych. W tych czasach pełnych kompleksów, złośliwości i obłudy to jest świeże i zachwyca. Ja podziwiam siłę FG, w tych które rozpoznałam wśród znajomych widzę witalność w każdej komórce, wydaje się, że łatwo im się ubrać przy dzisiejszych trendach, jeśli tylko mają intuicję oczywiście. Albo diagnozę:)

  • Astrid (DC) 1 sierpnia, 2017 o 10:48

   Gdy czekałam na diagnozę typu, obawiałam się, że mogę okazać się FG, ponieważ byłam przekonana, że nie wystarczy mi na niego wyrazistości urody i charakteru 🙂 Tak właśnie postrzegam Panie FG – jako wyjątkowo wyraziste i charakterne, a przez to niewiarygodnie wręcz interesujące! Dzięki temu panie FG wyglądają moim zdaniem świetnie zarówno wtedy, gdy się śmieją, jak i wtedy, gdy prezentują światu zbuntowaną minę!!!
   To jeden z moich ulubionych typów urody 🙂

 21. Moniśka fg 28 lipca, 2017 o 21:18 Odpowiedz

  Dziękuję Wam za odpowiedzi.
  Tak, byłam diagnozowana przez Szefową 🙂
  Przemówiły do mnie te komentarze. Jeszcze uświadomiłam sobie, że mamy ładne oczy.
  Jeszcze nie umiem korzystać z ekstrawagancji, a bardzo bym chciała, bo to jest fajne. Co prawda łagodzi mnie księżycowy, to może dlatego jest mi z tym trudniej, ale będę myśleć 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 29 lipca, 2017 o 10:32

   I usta mamy piękne! 🙂 I charakterne, oryginalne twarze 🙂

   Monisio, doskonale rozumiem Twoje emocje. Przyznaję, że zbierałam szczękę z podłogi, że prezentuję aż tak mocny typ urody, tym bardziej, że zdążyłam wszystkich dookoła zapewnić, że jestem dziwnym TR lub – o nie! – SG. Ale wtedy nie było Ethereali, a nie mogłam być SD czy FN.
   Chociaż “znawczyni” mnie chciała zaliczyć do SN, bo FG może wyglądać tylko w krótkich włosach 😀
   Powiem Ci z doświadczenia – jeśli nie lubisz aż tak Energetycznych ani Bajkowych estetyk, to nic się nie bój, wszystko jest w porządku. Widocznie Twoja uroda by straciła na nich. Najważniejsze są fasony, które są jak kontury, a Ethereale są farbami 🙂

   A właśnie… wiesz przypadkiem, jakie masz Ethereale? Księżycowy niby mam na końcu, ale czuję go, bo łagodzi, chłodzi i hamuje moje szaleństwa.

  • KasiaN DC SS AE, KarE, WE 29 lipca, 2017 o 11:49

   Moniśka daj sobie czas. Ja zrozumiałam o co biega i zaakceptowałam wynik analizy po jakimś miesiącu. Wcześniej męczyłam Gretę dziwnymi pytaniami w stylu “ale jak to? I jak zyc z takim wynikiem”? Może dlatego że mam charakter i tryb życia do ktorego “elegantka” DC totalnie nie pasuje. Ale teraz jestem zadowolona. Po prostu nie jesteśmy “czystym” typem, więc trudno nam z diagnoza.
   Będzie dobrze. Daj sobie czas.

  • Aga 29 lipca, 2017 o 20:13

   Jako SG przyznam się bez bicia, że zazdroszczę FG możliwości noszenia obcisłych, dopasowanych mini oraz wąskich maxi i wyglądania w nich rewelacyjnie. No i militarnych i rockowych klimatów. I długich włosów. I te nogi i te mega atrakcyjne twarze!! Moim zdaniem niezależnie od Etherealowej kompozycji każda FG ma tak oryginalną urodę i moc, że nie ma opcji, żeby koło FG przejść obojętnie.

   Mimo, że jestem już rok z hakiem po diagnozie to nadal zdarzają mi się kryzysy związane z softgaminkową budową. Stylizacje innych SG w stylowej szkółce poprawiają mi wtedy humor 🙂

  • Moderator - lothlorien 29 lipca, 2017 o 20:46

   Bookini, to byłaby faktycznie fajna pomoc dla osób, które mogą mieć problem z akceptacją werdyktu 🙂

   Co do FG, dla mnie godna pozazdroszczenia jest ich aura, która jest wyczuwalna nawet przy łagodnych E. To jest aura kobiety, której nikt nie odważy się podskoczyć 😀

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 29 lipca, 2017 o 21:35

   Ja też jeszcze po diagnozie nadal rozkminiałam, powątpiewałam, zadręczałam Gretę, czy aby na pewno nie jestem FN (bałam się, że będę – każdy ma jakieś lęki :)). Ona cierpliwie mi tłumaczyła, ze przy moim BMI już dawno bym była smukłym rożkiem. A nie jestem. Potem ciągle zachwycałam się innymi typami – zwykle TR, R i G. Teraz słucham swojego typu bezwzględnie, bo tylko on prawdę mi powie 🙂
   Co do FG, to najbardziej zazdroszczę tego miksowania, pozwolenie na totalną ekstrawagancję, które sprawia, ze osoba FG na poważnym stanowisku z czerwonym irokezem i w neonowych trampkach do marynarki nadal wygląda na poważną i szanowaną, podczas gdy ja wyglądałabym na przebraną za gimnazjalistkę na haloween. No i te fantastyczne, umięśnione łydki FGowe z wąskimi kostkami!

  • Moniśka FG KE, FE, SE, KarE, WE TS 29 lipca, 2017 o 22:34

   To prawda, to bardzo budujące usłyszeć tyle fajnych komentarzy 🙂
   Wczytuję się w nie już kilkukrotnie i rzeczywiście sporo z tych komentarzy, kiedyś o sobie słyszałam:)
   Avarati, w podpisie napisałam moje e. Tylko dwa pierwsze są dominujące i zaszaleć mogę z francuskim, bo księżycowy to mega spokój, aczkolwiek bardzo go lubię.

 22. Mimi R 29 lipca, 2017 o 15:51 Odpowiedz

  Hej, ja akurat mam trochę osobistych doświadczeń z FG. Dużo koleżanek z mojego otoczenia jest FG. To są bardzo bliskie mi osoby , jestem przekona, że poza innymi ważnymi sprawami łączy nas duży procent yinu. Tak, tak. ja ten yin bardzo wyczuwam i bywa wręcz, że FG myli mi się z R.
  Chociaż od niedawna wyłapuję niuans w postaci silniejszej aury i mocniejszej konsystencji.
  Ja sama obstawiałam u siebie FG, ponieważ stosuję diety i dużo ćwiczę. Nie mam mięśni, ale tryb życia spowodował, że niejako ” czułam” się na FG.
  Do diagnozy tak próbowałam się nosić i jak się okazuje takie też miałam ideały ( Penelope Cruz czy Priyanka Chopra…ach Priyanka mi przemknęła ” koło nosa “:)). Chcę przez to powiedzieć, że to jest naprawdę wyjątkowy typ z tą dawką yinu, która może więcej. Ekstrawagancję moje koleżanki FG wyrażają zgodnie ze swoimi pasjami. Jedna jest uosobieniem flamenco ( hiszpańska uroda ) inna poszła w klimaty glam rockowe, jeszcze mam koleżankę petardę klimatu młodzieżowego plus ekstrawaganckie stroje na imprezy typu suknia z długich frędzli lub piór i jedną bardziej naturalową, trochę takie artystowskie boho.
  Ale wszystkie one są bardzo bardzo kobiece, bo ta ilość yinu jest i wyczuwalna i widoczna. Tak więc naprawdę jesteście w grupie wybranej, a temat ekstrawagancji można wprowadzić na wiele sposobów, kwestia pasji i fantazji.
  Strojem, który zawsze pozostanie u mnie w sferze marzeń jest suknia tuba z odsłoniętymi ramionami i wyraziste bardzo wysokie buty na mocniejszym obcasie.
  Ależ się rozpisałam, przepraszam…:)

  • Moniśka FG KE, FE, SE, KarE, WE TS 29 lipca, 2017 o 22:42

   Wow, myli Ci się z R? Kurcze, właśnie ja widzę tylko yang w postaci np.muskulatury. Jak Ty widzisz yin w FG? Może więcej, mówisz o aurze kocicy?

  • Yen 29 lipca, 2017 o 22:58

   Kocia aura to Karmazyn, a on w sumie chyba często występuje wśród przedstawicielek FG :> Swoją drogą, też jestem zdeklarowaną fanką- zarówno stylu odpowiedniego dla tego typu, jak i urody reprezentantek.

  • luci 30 lipca, 2017 o 02:24

   Moniśka, przecież FG ma 3 kreseczki yinu – tyle samo co R. 😉 Obejrzyj młodą Madonnę w teledysku “Like a Prayer”. Gdyby nie umięśnione ręce, to dla mnie złudzenie R byłoby zupełne. 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 30 lipca, 2017 o 12:28

   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/fd/1d/39/fd1d3935e639ff15c29f6902c7c9bde1–grey-hair-white-hair.jpg
   http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTA7MDA_/4fb14720557af66f82f79d0e779b0969.jpg
   http://polki.pl/foto/1_X_LARGE/penelope-monica-cruz-dla-mango-580903.jpg
   https://c2.staticflickr.com/2/1283/621556551_926436cd6c.jpg
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a3/38/ad/a338ad78235ecb892b2d46b001c4c922.jpg

   Jak one nie są kobiece, to jakie one są? 🙂
   Luci ma rację, można kobiety FG pomylić z bardziej subtelnym R (mój przypadek się kłania), bo mają w sobie duży ładunek Yinu i pasują długie włosy. Sama często słyszę, że jestem kobieca, a ludzie nie rozróżniają wpływu pierwiastka N od R.

   PS. trzeba też popatrzeć z trochę innej strony. Tak właściwie od męskiej. Czy oni serio zwracają uwagę na to, czy kobieta jest bardziej yin niż yang? Czy im przeszkadzają nasze pajączki na udach, cellulity, makijaże? I czy oni naprawdę wybrzydzają, że jesteśmy twardsze lub miększe? Ogólnie… nie 😉 W przeciwnym razie wszystkie sportwomenki, fitneski i fajterki nie miałyby chłopów 🙂

  • Iskra (DC+ŚE+WE+IE+KarE) 30 lipca, 2017 o 16:04

   Słusznie Avarati. To byłoby zbytnie uproszczenie powiedzieć, że im więcej yin tym kobieta jest atrakcyjniejsza dla mężczyzny. Jestem absolutnie pewna, że tak nie jest. Zwłaszcza, że ten kobiecy yang jest jednak kobiecy – nie chodzi w nim o upodabnianie się do mężczyzny. Ja osobiście uwielbiam ten kobiecy yang, to on dodaje pazura :).
   A inna rzecz, że FG ma też dużo yinu, to fakt – dzięki tym zdjęciom rozumiem, że można pomylić R z FG.

  • Eryka 31 lipca, 2017 o 00:02

   R nigdy nie będzie mieć takiego pazura, jaki przebija się na każdym z tych zdjęć. Zestawcie sobie Bellucci z Penelope uchwyconą z łagodnym spojrzeniem:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/09/92/5a/09925a5a8d4fd0359c6383bc0706e891.jpg
   http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTA7MDA_/4fb14720557af66f82f79d0e779b0969.jpg
   Monica wydaje się niemal dziecinna przy wyrazistej kobiecości Penelope, a gdy stoi sama, raczej trudno ją tak określić.
   Dla mnie lista przedstawicielek FG mówi wszystko o zaletach tego typu 🙂

  • luci 31 lipca, 2017 o 01:53

   Wydaje mi się, że ciężko wziąć R za FG, ale FG za R już łatwiej, bo przy sprzyjających pierwiastkach FG potrafią mieć (obok innych twarzy) również taką. Kibbe uwierzył w romanticową Madonnę. 🙂 Dla mnie interesująco wypada porównanie Evy Longorii z Kim Kardashian, wiele osób uważa (pewnie raczej uważało zanim Kim tak charakterystycznie przytyła), że one są identyczne :
   http://pmchollywoodlife.files.wordpress.com/2011/02/021411_eva_kim_tweet_544_xxxx110214151046.jpg?w=544&h=718

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 31 lipca, 2017 o 10:47

   mi, Penelope Cruz jest na oficjalnej liście Flamboyant Gamine, do tego ma Księżycowy, Gwiezdny oraz Mahoniowy Ethereal 😉

  • Eryka 31 lipca, 2017 o 16:12

   Mam wrażenie, że każdą kobietę, która ma poniżej 170 cm wzrostu, jakąś yinową cechę w sylwetce i lubi sukienki, ludzie próbują przypisać do R, bo jest KOBIECA. Lady Gaga przez lata nie spełniała ostatniego kryterium, dla niej ekstrawagancja była ważniejsza niż “kobiecość”, więc tam nie pasuje. A gdyby patrzeć na samą sylwetkę, to prędzej by pasowała do R niż Penelope Cruz. Dlatego Iskra napisała ważną rzecz, yang u kobiety to nie to samo co yang u mężczyzny. Inaczej nie podziwiałybyśmy urody Cate Blanchett, tylko jej współczuły.

  • luci 31 lipca, 2017 o 21:12

   Tak jest też chyba dlatego, że typ Kibbe nie opisuje tego jakie wrażenie robimy na innych, tylko to jakie fasony nam pasują. Grecie takie rzeczy nie umykają, ale dla ludzi Amira Al Taweel wygląda jak Priyanka Chopra , Monica Belucii jak Isabelle Adjani a Salma Hayek jak Penelope Cruz. 😉

  • mi 31 lipca, 2017 o 22:17

   Ha, ha! Penelope pomyliłam z Salma Hayek! Czyli, tak jak pisałyście:FG łatwo można uznać za R.

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 31 lipca, 2017 o 22:21

   To ja się wypowiem z perspektywy tych mniej typowych (?) FG. Przy okazji witam wszystkich, bo nie miałam jeszcze okazji tu pisać.
   Ponad rok po diagnozie dalej mam momenty zwątpienia w swój typ. Jestem z tych strzelistych, mam prawie 1.7m wzrostu a mojej figurze bliżej do Audrey Hepburn niż do FG z wyraźnymi cechami natural. Z komplementów słyszałam, że mam figurę modelki (bo szczupła) i palce pianistki (bo długie i wąskie). Szerszych ramion nie zauważyłabym, gdyby nie diagnoza FG, u mnie optycznie równoważą je biodra. I ja też pomyliłam aurę/ kolorystykę z typem podstawowym – spodziewałam się raczej Zimy i łagodnego typu, wyszło Lato FG. Moje ethereale nie pokrywają się z tymi utożsamianymi z FG, więc moja aura jest daleka od energetycznej petardy 😉 Zawsze intuicyjnie nosiłam dopasowane fasony, ale moje ekstrawagancje to raczej małe detale (kolorowe guziki, lekko nietypowy design) niż feeria kolorów i wzorów. Dlatego patrząc na FG, które mogą z tego wszystkiego korzystać, czuję się trochę nie na miejscu i z zazdrością zerkam na typy, którym służy spokój. U mnie żadne ekstrema nie są dobre i czasem pojawia się pytanie czy to na pewno ja.
   To prawda, że najtrudniej z diagnozą pogodzić się osobom, których charakter lub upodobania są zaprzeczeniem głównej cechy typu przyporządkowanej przez Kibbe. Dlatego trzeba oddzielić wymagania sylwetki od “charakteru” danego typu, bo ten ostatni wynika z ethereali i nie sprawdza się u wszystkich. Cieszę się, że tu na blogu mamy artystyczną Espenę C, mroczną Yen SG i delikatną Iskrę DC, dzięki Wam za pokazanie jak różne można interpretować podstawowe typy. Są też i łagodniejsze FG np. Lucy Liu czy Vanessa Paradis na które sobie zerkam w momentach niepewności 🙂

   Co do kobiecości, dla mnie poszczególne typy nie są bardziej lub mniej kobiece, reprezentują tylko inne oblicze kobiecości – od łagodnej i niewinnej, poprzez ciepłą i opiekuńczą, do tajemniczej i wyniosłej. Oczywiście dzięki etherealom wiele z nas ma w sobie miks wszystkich tych cech.

  • luci 1 sierpnia, 2017 o 00:51

   “Penelope pomyliłam z Salma Hayek!”
   Mi, niezła puenta do tej dyskusji. XD

   Alegro, ale masz niezły zestaw! Pamiętam, że Greta napisała kiedyś, które pierwiastki są typowe dla FG i rzeczywiście żaden z tych które Ty posiadasz nie znajdował się na liście. 🙂

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 sierpnia, 2017 o 17:58

   Dzięki Luci. To właśnie chcę powiedzieć, że ładunek energetyczny to też pewnego rodzaju stereotyp związany z danym typem, można się weń wpasować lub nie. Wydaje mi się, że wiele z nas ciągnie do określonych typów bazowych właśnie ze względu na przyporządkowane im przez Kibbe ethereale i ich poziom energii.

  • luci 1 sierpnia, 2017 o 22:30

   Allegro, myślę tak samo. 🙂 A Ciebie chyba musiało ciągnąć do typów bardziej płynnych, softowych?

   Czy wszystkie Twoje E wpływają bezpośrednio na styl? 🙂

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 sierpnia, 2017 o 23:01

   Luci, dokładnie – ciągnęło mnie ogromnie do softowych i naturalowych typów, mimo, że moja fizys jest raczej bliższa dramatic 🙂
   Na styl chyba najmocniej wpływają wietrzny i księżycowy. Gwiezdny widać u mnie w twarzy, wpływa też na kolorystykę. Bezkresny Greta radziła mi stosować tylko latem.

 23. Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 1 sierpnia, 2017 o 18:02 Odpowiedz

  wita się świeżo zdiagnozowana FG 🙂 Co prawda sama już kilka lat temu doszłam do wniosku, że jestem tym typem, ale wybór ethereali zupełnie mnie przerósł i udałam się o pomoc do Grety. Teraz, gdy już mam werdykt przyznam szczerze nie do końca wiem jeszcze jak go do siebie, a raczej swojej szafy dopasować 🙂 Pewnie potrzebuję czasu by się z tym wszystkim oswoić. Zazdroszczę Wam dziewczyny takiego wyczucia, dla mnie to wciąż czarna magia i nawet skrótów ethereali nie umiałam sobie zapisać 😛

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 sierpnia, 2017 o 19:26

   Witam dwie panie Ekstrawagantki, a do tego Gwiezdne 🙂 Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo chciałabym mieć ten Ethereal! Jestem w nim wręcz zakochana, niestety bez wzajemności.

   Droga Anwen, tego wyczucia można się nauczyć! Kiedy dokopiesz się do pokładów intuicji, to zobaczysz, że ubieranie się według wskazań dla FG nie jest trudne. Lepiej, to jak wskoczyć w swoją skórę, być szczerą sama ze sobą… Być może jednak wiele Twoich “starych” ubrań pasuje albo pod drobnymi modyfikacjami będą służyć dalej?
   My też nie miałyśmy łatwo, oj nie 🙂
   Widzę, że dzielimy aż cztery Ethereale! 🙂 A czy Twój Królewski to Królowa czy Król? 🙂

   PS. Twój nick brzmi tak samo, jak u pewnej pani promującej włosomaniactwo 🙂 Czyżby to był przypadek? 🙂

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 1 sierpnia, 2017 o 19:40

   Anwen, ale masz zestaw, gotowy na czerwony dywan, takie mocne Ethereale! Jakim jesteś typem kolorystycznym?

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 sierpnia, 2017 o 21:33

   Avarati, tak szczerze mówiąc to gwiezdny jest raczej mało praktyczny. Na dzień to u mnie granatowe ciuchy i ogólnie lekkie przyciemnienie barw. Na wieczór wiadomo, ale Ty masz karmazyn, który też sprawdza się bardzo dobrze w wieczorowych kreacjach. IMHO karmazyn jest piękny i bardzo wszechstronny.

   Anwen, masz świetny zestaw ethereali, możesz poszaleć w każdą stronę! Wyczucie pojawia się nie od razu, ale jak zobaczysz swój potencjał w ciuchach FG to z czasem zaczniesz zauważać, że rzeczy które kiedyś wydawały się w porządku teraz nie leżą. Mierzenie i zdjęcia bardzo pomagają (no i Greta!).

  • Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 1 sierpnia, 2017 o 21:53

   To nie przypadek Avarati 🙂 To ja we własnej Ekstrawaganckiej osobie 😀 między innymi dzięki Tobie właśnie zdecydowałam się w końcu na konsultacje u Grety i bardzo się z tego powodu cieszę. Królewski mam pełny, a z wyczuciem to u mnie było nieźle pod względem krojów – intuicyjnie w tych co pasują czułam się najlepiej, ale często kupowałam inne, bo mi się na kimś podobały (klasyk). Kolorystycznie jestem Chłodną Zimą i z tym też nie mam problemu, właściwie już 99% mojej szafy jest w takim właśnie typie kolorystycznym. Teraz tylko opanować ethereale i będzie super 🙂

   Bookini z tym czerwonym dywanem trafiłaś w sedno, jak tak czytam to własnie mam wrażenie, że tam by się to najlepiej sprawdziło 😀 ale jak radzić sobie z takimi e. w codziennym życiu i np. piaskownicy 😛

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 2 sierpnia, 2017 o 07:27

   Anwen, z wietrznym i francuskim nie zginiesz nawet w piaskownicy. Dowiedz się w jakim stopniu one wpływają na Twój styl i hulaj dusza:) Potargane jeansy to coś czego ekstrawagantkom zazdroszczę. Gwiezdny, czytałam, że dziewczyny ogrywają np T shirtem w odpowiedniej kolorystyce albo z koronkowymi wstawkami i do jeansow jest dobrze. Czy widziałaś Grety tablicę na pintereście o street style? Tam można szukać swoich ethereali i jak je łączyć. A o królewskim Avarati niedawno pisała, jak to nosić na codzień. Jeśli ma się wietrzny to już z górki, każdy taki typ może nosić jeansy i t shirt tylko krój, kolory i ozdoby będą się różnić indywidualnie.

  • KasiaN DC SS AE, KarE, WE 2 sierpnia, 2017 o 07:44

   Jako DC też mam problem ze strojem do piaskownicy 😉 da się to zrobić, ale czasem sobie po prostu też odpuszczam trochę 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 2 sierpnia, 2017 o 10:45

   Anwen, bardzo się cieszę, że udało Ci się tak trafić, ale powiem szczerze, jestem mocno zaskoczona, bo myślałam, że jesteś bardziej Yinowa, zbyt Yinowa na bycie FG. Chociaż tylko FG potrafi wyglądać tak pięknie w długich włosach wśród całej grupy Gamine. Ale to dlatego, że mnie Ethereale oślepiają i wprowadzają często w błąd. Nie mogłabym być takim detektywem, jak Greta, oj nie. Ten mocny Gwiezdny dodatkowo wprowadził mnie w manowce 🙂 A wypowiedziałam się dlatego, bo ktoś pisał o drobnych wzorkach i tunikach jako optymalnych dla FG. Wszyscy wiemy, że detale i wzory to kwestia Ethereali, a tuniki są be dla Ekstrawagantek 🙂

   Przy okazji muszę Ci podziękować, bo między innymi Twojemu blogowi zawdzięczam dobry stan moich włosów 🙂 Kiedyś miałam przefatalne włosy (dzięki nadmiernemu rozjaśnianiu, błędów w pielęgnacji oraz monotonnej “diecie” i drogeryjnym odżywkom z nadmiarem silikonów). Ale potem zaczęłam czytać, wgłębiać się w tematykę, bo zapragnęłam długich, elegancko błyszczących włosów. Długą drogę przebyłam, ale było warto 🙂 Niestety, aż tak bardzo się nie udzielam na Twoim blogu, ale czytam go systematycznie i doceniam Twoje porady. 🙂

   Alegro, niestety, Karmazyn aż tak mocno nie wpływa na styl. Owszem, czerń, czerwień, węże czy skóra jest super, ale nie jest to tak jak u pań Dramatic. 🙂

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 2 sierpnia, 2017 o 11:30

   O! Sławna Anven 🙂 Witamy. A ja dziękuję za blogowe porady wszelkie,bo z włosami coraz lepiej 🙂
   A Avarati, Tobie też dziękuję bo zdaje się że dzięki Tobie tu trafiłam z innego bloga 🙂

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 2 sierpnia, 2017 o 12:42

   Ha Ha Nadia ja tak samo, sporo zawdzięczam blogowi Anwen i tak samo trafiłam tu za Avarati aktywną w różnych fajnych miejscach w sieci:)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 2 sierpnia, 2017 o 14:16

   Kurde, za dużo siedzę w internetach 😀 Żartuję sobie, po prostu Gretokredkologia to odkrycie stulecia i jak sie tym nie chwalić?? 🙂 Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, gdzie i jak Was spotkałam, ale cieszę się, że jesteście zadowolone 🙂

  • AgnieszkaM(G/KryE+IE+KE 2 sierpnia, 2017 o 15:45

   Anwen, ładne stadko E. Mam Twoją książkę, przydatna. GE to granat? Mój ostatnio ulubiony kolor i bardzo podstawowy. Ale gwiazda ze mnie nie jest.

 24. Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 1 sierpnia, 2017 o 22:59 Odpowiedz

  Hej Alegro, Mamy trzy wspólne naturalowe E. Chyba mam podobny problem co Ty. Tzn, ja nie wątpię w diagnozę, wiem że jestem Classic, ale wszystkie E ciągną mnie w stronę Natural, i o ile diagnoza mi się podobała i przyjęłam ją bez problemów, to teraz się męczę z tym jak tu pogodzć C i N. Piszesz, że intuicyjnie ubierałaś się zgodnie z typem Kibbe, a ja odwrotnie – wybierałam raczej naturalowe fasony. To jak i gdzie żyję też zdecydowanie bardziej pasuję do stylu N niż C. Ciężko pogodzić np. bezkresny ze zdyscyplinowaną formą C, a E naturalnie przyporządkowane C (kryształowy i słoneczny) są mi zupełnie obce, zwłaszcza kryształowy to E, którego wcale nie czuję i chyba najmniej mnie pociąga ze wszystkich tu pokazanych. No ale jestem jednak C-Kobietą Doskonałą 🙂 i widzę, że jest znacznie lepiej, gdy unikam ulubionych dotąd oversizów i niezdefiniowanych form. Mam nadzieję, że znajdziesz wspólny mianownik dla FG i naturalowych E, no i dla GE. Ciekawe wyzwanie przed nami 🙂

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 2 sierpnia, 2017 o 14:02

   Nadio, dziękuję, ze się odezwałaś. Mamy rzeczywiście dość podobne konfiguracje poza typem bazowym, z tym że Twoja jest wysubtelniona i rozjaśniona Świetlistym, a moja przyciemniona Gwiezdnym 🙂
   Z tym noszeniem właściwych fasonów to nie do końca tak. Bardzo mnie ciągnęło do fasonów natural i miękkich, lejących faktur. Greta trochę się natrudziła, żeby mi je wybić z głowy. Wiedziałam, ze mocny oversize jest nie dla mnie, ale wydawało mi się, ze to dlatego ze jestem bardzo szczupła i po prostu w nich tonę. Mojemu stylowi było chyba najbliżej do SN z elementami SC i C (jestem fanką minimalizmu). Z testu wyszło mi DC 😉

   Próbowałaś ogrywać swoje ethereale fakturą materiału I kolorystyką? Klasyczne formy zrobione z grubej dzianiny, możne lekko dekatyzowane lub melanżowe, lniane sukienki na lato? Naturalowe ethereale lubią się z naturalnymi tkaninami i dzianinami. Ja właściwie bazuję na dzianinach, bo przez elastyczność dobrze przylegają do sylwetki (u mnie nie mogą być luźne). U Classic trzeba by było chyba nieco grubszej, żeby trzymała kształt. W zdjęciach pod artykułem o typie Classic jest kilka outfitów z jeansem, swetrami, takich bardziej zrelaksowanych (2, 3 i 4 rząd od dołu) – czułabyś się dobrze w takich ubraniach? Pamiętam też, ze Greta kiedyś wkleiła zdjęcie Danuty Stenki w skórze i jeansach, to chyba to:
   https://i.wpimg.pl/O/400×601/i.wp.pl/a/f/jpeg/26292/stenka2_0akpa20110205_instynkt_en_7948.jpeg
   Ona ma na pewno mocniejsze pierwiastki, ale to jest chyba przykład stylizacji Wietrzno-Księżycowej dla Classic.

   Masz racje, ze łączenie przeciwieństw to ciekawe wyzwanie. Takie połączenia, choć trudne są tez bardzo intrygujące przez swa nieoczywistość. To bardzo podnosi na duchu, ze jest nas więcej 🙂 Jestem też nieodmiennie pełna podziwu dla Grety, która doskonale rozszyfrowuje takie niuanse.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 3 sierpnia, 2017 o 18:20

   Nadia, coś Cię rozumiem, bo ja też lepiej się czułam
   w lekkim oversize (szczególnie latem), niż w sztywnym
   C. Cóż, może mam tylko ten Słowiański z Naturalowych
   E, ale mocno go od kilku lat czuję i pewnie dlatego
   pociąg do stylu N pozostał :). Poza tym, pasował
   do mojego charakteru, który nie jest jakiś sztywny,
   tylko artystyczno-luźny :).

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 4 sierpnia, 2017 o 18:48

   Alegro, naturalowe materiały też bardzo mi służą. Bawełna, wełna, a czasem nawet len to to, co najbardziej lubię. Dzianinowe sukienki lubiłam jak byłam szczuplejsza, teraz w takich przylegających do sylwetki kiepsko się czuję, a z grubszej dzianiny nic nie przymierzałam, możliwe, że by było dobrze. Te propozycje, na które zwróciłaś uwagę są bardzo ładne. Mniej więcej tak się próbuję ubierać.
   Dzięki Grecie dżinsy mam już dobre. Model slim okazał się idealny. Wcześniej nie chciałam takiego przylegającego, bo wydawało mi się że nie powinnam chodzić w obcisłych spodniach, chyba że do oversizowych swetrów. Ostatnio gdy kupowałam jeansy ekspedientka nalegała bym wzięła dwa numery mniejsze niż zamierzałam (nie wiedziałam, że w jeansy to się trzeba wbijać :), okazało się że dotąd wybierałam za duże. Teraz się znajomi dziwią, że jestem taka zgrabna 🙂
   Pani Stenka wygląda bardzo ładnie, ale jakoś tak zbyt rockowo, jak dla mnie. Ja nie lubię skór i takich wysokich butów na jeansy.Pasek też za szeroki, golf za wysoki, a materiały zbyt świecące, poza tym ok 🙂 Próbowałam już podobnie i jest dobrze. Zamierzam niedługo coś pokazać, to ocenicie i doradzicie 🙂
   Espena, Ty jesteś modelową Słowianką, ale ja Cię najbardziej lubię w tych sukienkach, które przypominają lata 40te. Retro Espena jest dla mnie najbardziej inspirująca.

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 12 sierpnia, 2017 o 11:15

   Nadia, ja mam wrazenie, ze wiele osob nosi za duze ubrania. Szczegolnie w starszym wieku, chowaja mniej idealna figure za wielkimi plachtami, a to deformuje cala sylwetke. Z drugiej strony sama sie zastanawiam, jak bede spelniac zalozenia FG dotyczace przylegajacych ubran, gdy podkreslanie figury bedzie ostatnia rzecza, na jaka mam ochote 🙂

   Wyglada na to, ze kazdy typ ma swoje bolaczki. Ja troche zazdroszcze Classicom, bo wydaje mi sie, ze ten typ jest dosyc uniwersalny, dajac przy tym naturalna, niewymuszona elegancje w kazdej sytuacji. Duzo tez zalezy od stylu zycia – czy pokrywa sie z glowna idea typu czy tez jest zupelnie odmienny. Niektore osoby chcialyby poszalec z krojami i dodatkami, a niektore bez zastanowienia zalozyc prosty sweter i jeansy i wygladac super 🙂

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 12 sierpnia, 2017 o 17:05

   Moniśko, myślę, że jak najbardziej, ważne, żeby miały na grubszej podeszwie i miały jakiś wzór. Ważny jest też ich charakter, nie kupiłabym totalnie męskich ani pielgrzymkowych 😀

   Przykładowo wklejam kupione przez siebie klapki, jeszcze przed analizą 🙂

   https://lb5.dstatic.pl/images/17271600/I520x520-bezowe-klapki-kazar-com-skora.jpg

   Te birkensztoki są fajne 🙂
   https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/birkenstock.production/_processed_/c/8/csm_17SS_Footwear_Header_492d59682a.jpg

  • Lisek 12 sierpnia, 2017 o 22:35

   Ja w ogóle nie chodzę w klapkach no chyba że na basenie w japonkach ;p Myśle, że Avarati dobrze to opisała [=Birkenstocki nie wiedziałam nawet co to są za buty xD Nigdy nie miałam takich na stopach ale te co przesłała Avarati z 2 zdj, te pierwsze górne z chęcią bym przymierzyła ;> Jeśli jesteśmy już w temacie butów to jak myślicie dziewczyny, czy trampki converse wydaja się wam być francuskie?

  • Moniśka FG KE, FE, SłE, KarE, WE TS 13 sierpnia, 2017 o 09:31

   Avarati, bardzo fajne te klapki. Dzięki.
   Ja przed analizą uważałam, że najklasyczniejsze są rzeczy bez wzorów, choć zawsze mnie ciągnęło do rzeczy, na których się coś dzieje. Jestem w trakcie zmiany myślenia.
   Lisek, ja chodzę w trampkach (co prawda mustanga, ale uważam, że są dosyć podobne) do bluzek pasiaków i dżinsów i wygląda to bardzo francusko.
   Lisek, na którym miejscu masz FE?

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 19 sierpnia, 2017 o 23:47

   Witaj 🙂

   Myślę, że jednak nie, kurtka ma bardzo prosty krój, jest zbyt symetryczna, na mojej niezbyt płaskiej sylwetce wyglądałaby jak miech, a ja w niej 10 kg naprzód. I jeszcze ten róż, eee… ja bym ją omijała 😀
   Widzę tu połączenie Bezkresnego i Różanego. Aua.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *