Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań mocno oversize (patrz typ Natural)
 • wszelkiej klasyki
 • stylu boho w wydaniu FN
 • wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • mocno drobnych deseni (Gamine)
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • klasycznych torebek na ramię
 • ozdobnej, barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

PINTEREST TABLICA FG – LINK

Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE


WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.

Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

257 komentarzy

 1. Aleksandra 16 stycznia, 2018 o 11:15 Odpowiedz

  Zdiagnozowałam się jako FG, według opisu najbardziej pasuje. Ale… ja tam bardzo nie lubię wzorów. Jedynie Paski, mocno geometryczne mnie wkurzają. Uwielbiam gładkie rzeczy, ew. panterkę, cekiny na wyjścia. Ale te geometryczne sukienki i nadruki… No nie. Jak żyć, jak uwielbia się szarość lub czerń od góry do dołu? 😛

  Ale z drugiej strony chociaż włosy podświadomie okładam dobrze – burza loków z grzywką z boku, lub wszystko luźno spięte.

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 16 stycznia, 2018 o 23:31

   Ja też bardzo lubię monochromatyzm, jednak u FG trzeba czymś przełamać jednolity blok koloru. Niekoniecznie wzorem, ale np. metalowymi zamkami, guzikami, klamrą od paska, lamówkami, biżuterią. Przy zachowaniu fasonów FG detale i akcesoria robią dużą różnicę. Oko przeskakuje wtedy od szczegółu do szczegółu. Można też spokojnie miksować szarość z czernią i już mamy łamanie sylwetki 🙂

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 17 stycznia, 2018 o 18:27

   Dokładnie, nie należy się aż tak sugerować detalami. Jak próbowałam siebie zdiagnozować na początku, to odrzuciły mnie paski, sporty i wściekła geometria, które są wpisane w Energetyczny Ethereal (którego sama nie mam), przez co uznałam, że nie mogę być tym typem 😛
   Faktem jest, że Etherealowo mi bliżej do FN i SD, ale ciało, wzrost i temperament są jak najbardziej FG. Najłatwiej – kradnę wzory, detale i dodatki od N, FN czy SD, ale fasony dobieram pod swój typ.
   Może i mam w sobie echa Energetycznego, ale są tak odległe i nikłe, że nie wpływa nijako na styl ani ubiór.

   No jak się ubieram w jeden kolor, to czuję się grubo 😀 W włosy u mnie są rozpuszczone 24h/dobę 🙂

   Cekiny i pantera są jak najbardziej FG 🙂

 2. Alegra FG+GE+WE+KE+BE 20 stycznia, 2018 o 17:39 Odpowiedz

  Dzięki Eloise. Wiem, że to głównie DC, ale szukam eleganckiego płaszcza (czyli raczej bez ekstrawagancji) i zastanawiam się czy taki by przeszedł. Zawsze można go podbić wzorzystym szalikiem. Ten z Twojego linka jest jednak zbyt casualowy. FG też muszą się czasem ubrać do pracy 😀

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 4 lutego, 2018 o 10:06

   To ja melduję, co wymyśliłam w związku z płaszczem. Nabyłam króciutki pea coat (zauważyłam, że Avarati pytała wyżej o bosmankę, a to chyba to samo). Zamierzam wymienić mu guziki na srebrne (teraz są granatowe w kolorze płaszcza) i nosić z futerkowym szalikiem. Wstępne przymiarki wyglądają obiecująco 😉

 3. Julia 21 stycznia, 2018 o 20:38 Odpowiedz

  Tak się zastanawiam nad kilkoma sprawami…
  1.Czy FG może mieć małe, ale bardzo kwadratowe dłonie? (Długie palce)Przy tym mam BARDZO wąskie i małe, żylaste stopy.
  2.Czy (a jeśli tak to jak) poszczególne e wpływają na figurę? Gdzieś było opisane, że wietrzny ,,ma moc wyszczuplania”. Są jeszcze jakieś podobne przypadki?

 4. Julia 21 stycznia, 2018 o 21:14 Odpowiedz

  I w sumie jeszcze jedno pytanie: w garderobie jakich typów FG będzie wyglądała najgorzej (bez uwzględnienia e)? Podobno DC z odpowiednimi urozmaiceniami nie powinno zaszkodzić. Dokopałam się jeszcze do takiego samego stwierdzenia o stylu TR. Najbardziej interesuje mnie odpowiedź dla N i FN. Z góry dziękuje 🙂

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 21 stycznia, 2018 o 22:40

   Julio, jeśli chodzi o fasony, to chyba zależy od szczupłości sylwetki. Mam dość mocną i kobiecą figurę, łatwiej mi o tłuszcz, bliżej mi do Kelly Osbourne niż do Kate Moss. W stylu oversize wyglądam na dodatkowe plus dziesięć kilogramów, muszę bezwzględnie stosować się do wymogów ubierania się w dopasowane, a nawet obcisłe ubrania na wdechu xD.
   Kreowanie na R czy TR też dodaje mi ciężkości. Rozkloszowane kiecki robią ten efekt, jakbym udała kogos przed kimś 😉

 5. Katana 21 stycznia, 2018 o 22:11 Odpowiedz

  Mam kilka kandydatek na FG, jeśli ktoś kojarzy jestem ciekawa opinii 🙂
  – Joanna Newsom
  – Kate Mckinnon
  – Gillian Jacobs

  • Lila FG+SyE+WE+GE 22 stycznia, 2018 o 17:25

   Ooo, też się zastanawiałam nad Gillian Jacobs, czy przypadkiem nie jest FG Syrenim i Wietrznym E. Bo widzę w jej twarzy wiele cech wspólnych z moją twarzą 🙂 Tyle że w sylwetce już nie bardzo, a ja FGaminki rozpoznaję tylko jeśli mają budowę zbliżoną do mojej. A jest to, jak wiadomo, bardzo zróżnicowana grupa… 🙂

 6. Rozalia 25 stycznia, 2018 o 07:29 Odpowiedz

  Mam dwie kandydatki na FG:
  Natalia Przybysz ?
  Paulina Przybysz ?
  Co sądzicie?
  Wydaje mi się że są z grupy Gamine. Ciekawe jest też że chyba ich mama też, tylko chyba bardziej soft?
  W ogóle ciekawy temat to dziedziczenie typu urody i mieszanie typów rodziców, dziadków. Znacie takie ewidentne przykłady kontynuacji typu w rodzinie?

 7. Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 27 stycznia, 2018 o 18:43 Odpowiedz

  Diane von Furstenberg – jestem pod wrażeniem jej urody.
  Czy posiada może Królewski E? Ma w sobie
  taką dostojność :).

 8. Lisek 17 lutego, 2018 o 20:26 Odpowiedz

  Hej hej, mam do was pytanie czy może kojarzycie jakąś przedstawicielkę FG która jest kolorystyczną ciepłą/prawdziwą jesienią? Przejrzałam wszystkie wyżej wymienione przedstawicielki z wpisu ale żadna TA mi sie nie rzuciła w oczy ;<

 9. Kat 13 marca, 2018 o 13:20 Odpowiedz

  Nie mogę pojąć, dlaczego Twiggy jest zaliczona do FG, a nie do G T.T Niesamowicie zgrabniutka, czysto-gaminkowe rzeczy leżą na niej idealnie, ubrania FG by ją “zjadły”. Sama jestem do niej podobna, a jestem na 100% G. Ktoś wytłumaczy? 🙁

 10. Moniśka FG 22 maja, 2018 o 13:10 Odpowiedz

  Dziewczyny, co myślicie o stylu Kate Moss, czy to godna naśladowania przedstawicielka FG? Casual fajnie jej wychodzi, ale strojów wieczorowych nie mogę wyczuć.

  • Avarati FG+WE+KrE+ME+KarE+BE+SE+KE/TSu 22 maja, 2018 o 14:27

   Greta uznała, że Kate Moss to moja ikona nr jeden, chociażby ze względu na wspólny typ i podobne Ethereale 😉 Rockowy styl uzupełniany kapeluszami, panterką, futrami i akcentami boho. Nie kopiuję jej kropka w kropkę, ale jest na pewno świetną alternatywą dla FG, które nie udźwigną Energetycznego czy sportowego stylu 🙂

   Uważam, że nie wszystkie stroje są idealne, ale ja widzę w tych wieczorowych jej klasę. Obcisłe maxi + futra, mini sukienki z cekin czy małe czarne – mega 🙂

 11. Moniśka FG 22 maja, 2018 o 22:01 Odpowiedz

  Dzięki Avarati, podoba mi się jej styl. Będę ją podpatrywać. Nie mam królewskiego i bezkresnego, ale mam francuski i wietrzny. Nawet nie wiem czy ona ma francuski, ale czuję że taka nonszalancja, to mój francuski:)

 12. Moniśka FG 23 maja, 2018 o 11:56 Odpowiedz

  Nowa Miss USA- Sarah Summers. Stawiam, że jest FG. Co o tym myślicie? Chyba ma etheral energetyczny, widzicie coś więcej?

 13. Julka 20 listopada, 2018 o 18:18 Odpowiedz

  Hmm… jakie swetry dla FG? Chodzi mi o rozpinane nie przez głowę 😉 jakiś konkretny kształt kardiganów? Najlepiej coś gładkiego, pasującego do wszystkiego

  • Avarati FG (WE+KrE+ME+KarE+IE)+BE+SE+KE/TSu 20 listopada, 2018 o 18:41

   Ihmo swetry rozpinane to tylko na zamek błyskawiczny bluzy i dopasowane, ewentualnie zbluzowane bomberki. Może dlatego, bo nie lubię kardiganów na guziki, efekt starej maleńkiej gwarantowany.

 14. Patry 13 maja, 2019 o 15:58 Odpowiedz

  Hej, jakim typem kolorystycznym może być Elisabeth Moss? Jestem ciekawa bo (na razie niestety tylko wg własnej diagnozy) łączę z nią typ i niemal wszystkie etherale, nawet w podobnej kolejności (z bazowych nie jestem tylko pewna u siebie karmazynowego, co do pozostałych staram się być jednak ostrożna i pewna jestem tylko świetlistego). Ciągle jednak nie jestem przekonana do typu kolorystycznego, a ten chyba też dzielimy. Czasem mam wrażenie, że brakuje jakiegoś 13 typu- w niczym nie jest powalająco:D

  • Avarati FG (WE+KrE+ME+KarE+IE)+BE+KE+SE/TSu 15 maja, 2019 o 22:34

   Imho jasne lato, ale mogę się mylić, widzę u niej chłód, ale czerń jej nie szkodzi… tylko wydobywa w niej to, co drapieżne.

   Czasami trudno określić typ kolorystyczny… sama jestem pełnym latem, ale dobrze mi w czerni, bieli i karmazynowej czerwieni, którą Greta zaleciła. 🙂 W dodatku Król i Mahoń podpowiadały moim oczom jesienne kolory…

  • Monika FG, księżycowy, francuski, sloneczny 16 maja, 2019 o 13:04

   Ja bym stawiała na chłodne lato, ale ekspertem nie jestem. A jakie ona ma etherale?

  • Patry 16 maja, 2019 o 17:28

   Jest zdiagnozowana na stronie-
   Elisabeth Moss – Flamboyant Gamine (Energetyczny, Iskrzący, Francuski, Wietrzny, Karmazynowy, Baśniowy) + Świetlisty + Słoneczny + Księżycowy

   Ogólnie sugerując się głównie jej jasną karnacją, kolorem włosów i efektem jakie u niej dają- zimniejsze blondy wyglądają moim zdaniem kiepsko, cieplejsze lepiej, ale znów dają efekt lekko zaróżowionej cery- stwierdziłam podobieństwo, ale też mogę się mylić. No, we wszystkim mogę się mylić:D

   Mnie etherale podpowiadają wielki miszmasz, od wiosen, przez jesienie do lata. Jasne zielono- piwne oczy, jasnobrązowe nawet lekko rudawe włosy i jasna naczynkowa cera podpowiadają jasną wiosnę, ale w kolorach tej palety czuje się jak w pidżamie i nie zniese na dłuższą metę. Czerń i biel są ok, ale muszą (i ja muszę) spełniać szereg warunków żeby efekt był dobry. Póki co trzymam się głównie czystej wiosny i jasnego lata. Ukochane ciepłe zielenie ograniczyłam i zamieniłam na bardziej neutralną sosnę i jest znacznie lepiej, ale ciągle czegoś brak:)

   Zaglądam i co jakiś czas tu wracam od ładnych paru lat, metodą prób i błędów zrobiłam duże postępy, a dalej trafiając na jakieś nowe info w komentarzach czy galeriach stwierdzam, że się mylę.. Także wiem, że nic nie wiem:)

 15. Monika FG, księżycowy, francuski, sloneczny 15 maja, 2019 o 14:51 Odpowiedz

  Charlotte Casiraghi, co o nie myślicie? Dla mnie ona jest FG, mam podobną sylwetkę, gdy jestem szczupłą i wysportowana.
  Podoba mi się jest styl, ale może ona ładnie wygląda, bo po prostu jest piękna.

 16. Julka 28 maja, 2019 o 19:36 Odpowiedz

  Czy ramiona FG zawsze będą kościste i w typie “kierownicy od roweru”? Zastanawiam się bo moje są raczej szerokie i “napakowane” 😀 bardziej podchodzące pod FN, nawet przy BMI 19
  Kolejne pytanie 😉
  Czy można gdzieś w komentarzach znaleźć posty o kształtach twarzy typowych dla danych typów? Wiem że w świecie Kibbe żadna zasada nie jest zasadą i w dużej mierze należy kierować się intuicją, ale wciaz zastanawiam sie czy mam twarz “typową” dla FG: szerokie, wysokie czoło, szerokie kości policzkowe, wąska i długa broda, poza tym szeroki nos i usta, wielkie oczy…
  Będę wdzięczna na odpowiedź 😉 mimo długoletniego czytania postów Grety wciąż nie wiem czy jestem SG czy FG
  długie kończyny i długi tułów (przy 158 cm to dosc dziwne, ale tak to wygląda), a z drugiej strony duże piersi, małe “łapki” i niesamowicie wąskie stopy… pewnie tego softu dodaje wiek(mam tylko 17 lat), ale chętnie przeczytam opinie miłych Pań 😀

  • Avarati FG (WE+KrE+ME+KarE+IE)+BE+KE+SE/TSu 29 maja, 2019 o 23:27

   Witaj, Julko 🙂

   Hmm… mogę mówić tylko za siebie, ale dobijam górnej granicy normy BMI 😀 Jestem bardziej szeroka i naturalowa niż dramatic, też mam 158 cm wzrostu. Mam krótki stan, długie ręce i nogi, a stopy i ręce… nie są wąskie, są kwadratowe i szerokie. Jeśli chodzi o tłuszcz, to mam Mahoniowy, który pompuje pośladki i piersi 😛 U mnie diagnoza Grety to był szok, bo nie spodziewałam się u siebie FG 😀

   Jeśli masz dylemat, która strona mocy przeważa… to porób fotki i porównuj. Ostre vs słodkie, mocne vs słabe. Co u Ciebie przeważa? Czy lepiej Ci w panterze czy w kwiatkach? W skórze czy sweterku?

   A jesli chodzi o twarze… to u FG sa one skomplikowane 🙂 Sama nie mam nie wiadomo jak dużych oczu, ale służy mi ich podkreślanie, chociaż usta mam duże, ale szminka to samobój.

   Mam nadzieję, ze trochę rozjaśniłam 🙂 Powodzenia w szukaniu swojego typu 🙂

 17. Ametyst 14 września, 2019 o 09:25 Odpowiedz

  Witam, ostatnio zainteresowałam się Kibbe, jeszcze to ogarniam ale dochodząc do FG natrafiłam na osobę Geraldine Chaplin. Czy faktycznie wszystkie FG mają szersze ramiona? O niej przeczytałam,że jest typem FG bez N czyli bez tej szerokości. Faktycznie jest węższa w ramoionach. Wyjaśniło by mi to coś. generalnie sporo jest kobiet( w tym ja) co mają jednak ramiona drobniejsze od dołu w kierunku lekkiej gruszki, przy tym kościste, takie niby dramatyczne ale jednak coś tu nie do końca ten D czy DC. Ona faktycznie chyba by w tych żakietach nie bardzo wyglądała. Tak się zapętliłam troszkę:)

  • Avarati FG 14 września, 2019 o 19:55

   Cytując Kibbe: FG odróżnia od innych Gaminek mocniejsza, szersza struktura kości, który jest wpływem pierwiastka Natural. Ekstrawagantki mogą być bardziej lub mniej kształtne, ale to ramiona będą dominować w sylwetce, która jest rożkiem z mniej lub nieco bardziej zaznaczoną talią.

   O przynależności do danego typu Kibbe decyduje sylwetka, jej linie i proporcje, a także styl, który nam najlepiej służy.

   Patrzę na Geraldine Chaplin, ale według mnie ona jest bardziej Gamine niż Flamboyant Gamine. Taka delikatna dziewczynka, ładnie jej w krótkich włosach. Patrzę na nią i widzę w niej Francuski Ethereal (zastrzelcie mnie, jeśli się mylę). xD

  • Lila FG +SYE 15 września, 2019 o 12:46

   Jej zdjecie jest w kolazu z twarzami we wpisie o Gamine, więc raczej jest Gaminkiem jesli nic sie nie zmienilo 😉

 18. Aknielo FG (WE, FE, IE, ME) + KE 9 października, 2019 o 17:02 Odpowiedz

  Witajcie! Chciałam się oficjalnie przywitać 🙂
  I jeszcze ciągle pełna ekscytacji – mimo że od werdyktu minęło już kilka miesięcy – przynać, że analiza była bardzo dobrą decyzją.
  Nadal błądzę, zwłaszcza w fasonach. I nigdy wcześniej nie określiłabym się typową ekstrawagantką, to jednak wszystko nabrało sensu i spoójności.
  Dużo rozjaśniły Ethereale! Księżycowy i błyszczący Iskrzący długo zwodziły mnie na manowce.

  Dziś zobaczyłam nową spersonalizowaną tablicę Olgi na Pinterestcie i właściwie to była ta inspirujaca chwila do napisania. Tablica jest cudowna i stylistycznie bardzo bardzo mi bliska!

  Także, no… Cześć wszystkim! Będę pisać i zaglądać 🙂

  • Moderator - Jonathan 9 października, 2019 o 17:05

   Witaj! 🙂
   To masz szczęście mając podobną kombinację 😀
   Cieszę się, że ta tablica Ci się podoba.
   Może niedługo zawitasz do szkółki? 🙂

  • Lila FG +SYE 9 października, 2019 o 21:17

   Ojaaaaacie, dzięki za ten komentarz bo nie wiem czy zauważyłabym tę tablicę!
   Olgo cudownie wygladasz! Piękna tablica, przepiękna! Mój styl wprawdzie mocno się różni ale zawsze cos można podpatrzeć kiedy tez jest się FG o eterycznej aurze 🙂
   Ankielo cieszę się że nowa FGaminka pojawila się na blogu 🙂

  • Aga 10 października, 2019 o 11:19

   Olgo, Twoja osobista tablica na Pinterescie to źródło inspiracji jak odnaleźć złoty środek w stylu. Wyglądasz fantastycznie <3

  • Eryka 10 października, 2019 o 14:21

   Olga jaka gwiazda! I jaka piękna! Jestem w szoku, bo teraz uświadomiłam sobie, jak rzadko widuje się kogoś z dobrze ogranym typem, kolorystyką, Etherealami i własnym stylem 😀 I ten Księżyc <3 Mam wrażenie, że makijaż to makijaż FG z zachowaniem zasad typu, ale stylizowany na R (rozmyty), siła Ethereali 😀 Jakbym była zgaszona kolorystycznie, zapisałabym te zdjęcia w inspiracjach.

 19. Martka | G TSm 24 października, 2019 o 08:03 Odpowiedz

  Róznież bardzo podoba mi się tablica Olgi na Pintereście. Taki spójny styl cieszy oko oraz pokazuje w praktyczny sposób jak można wykorzystać Ethereale. Super inspiracja 🙂

 20. Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 14 grudnia, 2019 o 11:21 Odpowiedz

  Witajcie, dziewuszki 🙂 Rzadko kiedy mam dylematy, ale teraz mam i trudno mi jest się oprzeć pokusie. Bardzo kusi mnie ten wykrój na płaszcz… mam ładną wełenko-kaszmir granatowo-czarną.
  Pytanie, czy to dla FG ten płaszcz przejdzie? ;> Płaszcze to chyba pięta Achillesowa FG.

  https://www.burda.pl/uploads/media/default/0002/50/885324dfa0c51900a33bdf9d4143b401ec442fb8.jpeg

  https://i.pinimg.com/originals/b5/13/67/b51367f1501e64c58630fffe157e23db.jpg

  Pozdrawiam 🙂

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 15 grudnia, 2019 o 13:47

   Avarati ? a ja Ciebie w tym widzę pod warunkiem, że DC – owatość tego płaszcza podkręcisz w stronę FG, np. skórzanymi wstawkami, mocnymi zamkami czy odmiennymi fakturami materiałów. Podobałaś mi się w tej marynarce (?) w kolorze baby blue, którą wrzucałaś do Stylowej Szkółki, chodzi mi o ten wypierany Alabaster… ? Sam kolor ?

  • Avarati FG / SE + BE + KE / TSu 17 grudnia, 2019 o 08:46

   Właśnie cały problem polega na tym, że materiał jest na takie ekscesy zbyt szlachetny. Musiałabym dorwać naturalną skórę, bo sztuczna by zniszczyła ten wełno-kaszmir. Zamki jeszcze tak, owszem 🙂

   Sam kolor mi się podoba 😀 Niebieskości to dobry zawodnik dla prawdziwego lata 😉

 21. Mi 15 grudnia, 2019 o 11:13 Odpowiedz

  Aż coś we mnie krzyczy NIE! Jednak wiadomo, mogę się mylić. Wg mnie za poważny. Kto wie, może w obecności dobrych dodatków rozkwitnie i będzie wyglądać super…

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 15 grudnia, 2019 o 13:31

   Hmm… mam Noble’a ze Słonecznego i Królewskiego, to może on mi podpowiada takie rzeczy? 😀

   Dodatki to fajna rzecz na podkręcenie pozornie nudnych rzeczy. Czasami wystarczy szalik w panterkę i kapelusz i już jest bardziej FG 🙂

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 18 grudnia, 2019 o 15:59

   A może jakiś krój asymetryczny, z zamkiem zamiast guzików?

   A jak ten to te guziki jakieś wystrzałowe ?

 22. Ineska 7 listopada, 2020 o 07:57 Odpowiedz

  FG okazuje się być najbardziej różnorodnym typem urody, przez co wydaje mi się również najciekawszym jak również najtrudniejszym do ogarnięcia. Nie wiem jak połączyć FG z paletą kolorów zgaszonego lata, zamiłowaniem do klasycznego stylu ubioru i niechęcią do krzykliwości i błysku, które aż proszą się u ekstrawagantek?
  Zupełnie nie przemawia do mnie styl lat 20 i 30, nie przepadam za paskami, Art Deco, za nadmiarem i pstrokatością, niestety źle się czuję w takich stylizacjach, zupełnie nieswojo i przebrana. Próbowałam wprowadzić do ubioru ożywcze elementy, ale więcej niż jeden elemet mnie przytłacza.
  Ze wskazań dotyczących FG najbardziej korzystne okazało się dla mnie krótkie strzyżenie, to był strzał w dziesiątkę! Fasony “przykrótkich” ubrań sprawdzają się już od dawna, unikanie oversize’ów i trzymanie się linii ciała rówież. Czy widziałyście już kiedyś FG w typie kolorystycznym soft summer? Macie pomysł jak to połączyć?

  • Moderator - lothlorien 7 listopada, 2020 o 12:04

   Być może masz mocny Świetlisty Ethereal, który w typie FG nie zdarza się często, ale jest możliwy. On bardzo wycisza czysty styl FG. Jest u nas też wiele FG z letnim typem kolorystycznym, np. sama Olga. Ale jest też taka możliwość, że po prostu nie jesteś FG 🙂
   Krótkie strzyżenia według powyższego wpisu są polecane przez samego Kibbe, jednak Olga się z tym nie do końca zgadza. Moja mama w typie FG + Świetlisty w krótkich włosach wygląda bardzo słabo, długość boba/loba jest dopiero ok.

 23. Ineska 7 listopada, 2020 o 21:24 Odpowiedz

  lothlorien z całą pewnością technicznie jestem FG 🙂 Problem w tym, że większość propozycji dla FG to zupełnie nie moja estetyka. Z etheralami jest mi jeszcze trudno połapać się co z czym, jak i dlaczego, a również jak można mieć etherale z przeciwnego bieguna niż typ urody i wciąż może to ze sobą grać. To dopiero prawdziwe wyzwanie 🙂

  • Lila FG +SYE 19 stycznia, 2021 o 16:25

   Ja lubię i noszę takie sięgające mniej więcej okolic pępka, wyższe chyba wygladalyby dziwnie, ale warunkiem żeby dobrze u mnie wyglądaly są skrocone/podwinięte nogawki, żeby nie zrobiła się zbyt dluga linia pionowa (w sumie standard u FG) Fajnie tez wygladają np. z dluższym kardiganem, takim niezapinanym, wtedy robi się dodatkowe cięcie sylwetki. Myślę że wysokosc stanu u FGaminek to sprawa dosyc indywidualna bo jestesmy calkiem zróżnicowane nawet w obrębie sylwetek 🙂 też się długo nad tym zastanawialam, ale jednak spodnie z wyższym stanem to moje ulubione.

 24. conena 6 kwietnia, 2021 o 12:42 Odpowiedz

  Czy Jenny Walton jest FG? W moim odczuciu nie przytłaczają jej ‘krzyczące’ wzory czy dodatki, ale nie wiem, czy nie brak jej (zwłaszcza ramionom) pewnej ‘szerokości’. Może jednak G? 🙂

 25. Kat Ja 8 kwietnia, 2021 o 01:41 Odpowiedz

  Zoe Saldana została sklasyfikowana jako Dramatic. Przyznam, że wydawała mi się być typem Gamine, trochę jak Thandee Newton, ale jednak Zoe ma inne proporcje głowa : ciało, jednak nie gaminkowe. A co do Flamboyant Gamine, to zwykle rozpoznaję je po szczęce, zębach i ustach.

  • Eloise DC (SE) +RE + ME/DA 8 kwietnia, 2021 o 16:50

   Być może została tak zakwalifikowana przez Kibbe, natomiast tu na blogu getthelok.pl nie ma takiej diagnozy.

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 8 kwietnia, 2021 o 18:53

   Może mi się wydawało, że Olga sklasyfikowała Zoe Saldana jako FG. Może gdzieś to padło w komentarzu? Ale chyba się pomyliłam. Ale na pewno nie Dramatic, to niewysoka osóbka.

  • conena 9 kwietnia, 2021 o 11:41

   Kat Ja – a mogłabyś coś więcej napisać o rozpoznawaniu FG po szczęce i zębach? Bo ja dotąd koncentrowałam się właśnie na ramionach, a twarze FG wydawały mi się niejednokrotnie skrajnie różne i nie mogłam znaleźć w nich wspólnego mianownika, więc takie ‘twarzowe’ kryterium wydało mi się bardzo intrygujące:)

 26. Neptunka Fg 9 czerwca, 2021 o 14:08 Odpowiedz

  Bershka, Stradivarius czyli generalnie te młodzieżowe sieciówki mają często bardziej obcisłe lub krótsze modele sukienek. Niestety uważam, że jakość jest ich słabsza.
  Z reguły udaje mi się tam coś kupić, z tym, że ja jestem Flamboyant gamine z wpływem dramatic w sylwetce, nie Gamine. Dla Flamboyant gamine są trochę inne modele. Jeśli jesteś Gamine myślę że możesz spróbować też krótkich trapezowych modeli.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *