Typ urody Classic - kobieta doskonała

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podstawową cechą kwalifikującą do typu Classic jest symetria oraz idealne proporcje, dostrzegalne zarówno w rysach twarzy jak i w budowie ciała. Jak wiadomo są to cechy bardzo rzadko spotykane. Dlatego też kobiety Classic najprawdopodobniej stanowią najmniej liczną grupę ze wszystkich trzynastu typów. Wyważona symetria oraz idealne proporcje są cechami pożądanymi przez większość kobiet. Niestety te idealne przymioty wydają się być mało realistyczne Można odnieść wrażenie, że kobiety typu Classic w ogóle nie istnieją i mamy tu do czynienia z typem czysto teoretycznym. Co prawda David Kibbe w swojej książce zwrócił uwagę na to, że i w tym typie niewielkie odchylenia od modelowego opisu są możliwe. Jednak mimo wszystko, klasyczna uroda to nader niecodzienne zjawisko. Pierwiastki Yin oraz Yang mają tu występować w idealnej równowadze. Przy czym nie przejawiają się one w swoich skrajnych postaciach, jak ma to miejsce w przypadku typów Gamine. Oczy nigdy nie są ekstremalnie duże, usta zbyt pełne a sylwetka chłopięca, czy też nadmiernie krągła. W typie Classic pierwiastki Yin oraz Yang znajdują się w stanie idealnej równowagi. W efekcie tak pełnej harmonii tworzą kobietę o wzorowej i modelowej urodzie. Czy jest to kobieta piękna ponad miarę? Być może. Chociaż…de gustibus non est disputandum, jak wszyscy wiemy.

Warty podkreślenia jest również fakt, że doskonała, klasyczna uroda wcale nie nie jest nacechowana typowymi kobiecymi atrybutami. Gdyby tak było, musiałby dominować żeński pierwiastek Yin. W typie Classic żaden z pierwiastków nie dominuje, co w efekcie daje urodę czystą i szlachetną, ale jednocześnie dość chłodną i sterylną. David Kibbe wspomina wręcz o tendencji do lekkiej, męskiej ostrości przejawiającej się w budowie kości. Budowa ciała również może wykazywać niewielkie tendencje do muskulatury. Jak widać tak właśnie przejawia się idealna równowaga między Yin a Yang.

Czołowymi przedstawicielkami typu Classic są: (nieżyjąca już) księżna Monaco – Grace Kelly oraz największa gwiazda francuskiego kina – Catherine Deneuve. Chociaż i one, współcześnie są niekiedy kwalifikowane do typu Soft Classic, ze względu na minimalną dominację żeńskiego pierwiastka Yin. Osobiście uważam, że idealne twarze oraz sylwetki nie istnieją, a klasyczna uroda stanowi dominację pewnych cech, a nie ich absolutną całość. Dlatego też zarówno Grace Kelly jak i Catherine Deneuve spokojnie można uznać za wzorcowe reprezentantki typu Classic.

Wśród gwiazd młodszego pokolenia, dość klasyczną urodą wyróżnia się rudowłosa Pełna Wiosna czyli Amy Adams. Poniżej zestawianie wzorcowej urody Amy z przedstawicielkami wszystkich pozostałych typów. Jak w tym zestawieniu wypada kobieta typu Classic? Czy klasyczna uroda to rzeczywiście niedościgniony ideał? A może w każdym z trzynastu typów spotkamy piękne kobiety? Niekoniecznie idealnie symetryczne i proporcjonalne, a mimo wszystko, jednak wciąż niezmiernie atrakcyjne…

CLASSIC_vs_DRAMATIC

CLASSIC_vs_SOFT_DRAMATIC

CLASSIC_vs_ROMANTIC

CLASSIC_vs_THEATRICAL_ROMANTIC

CLASSIC_vs_DRAMATIC_CLASSIC

CLASSIC_vs_SOFT_CLASSIC

CLASSIC_vs_NATURAL

CLASSIC_vs_FLAMBOYANT_NATURAL

CLASSIC_vs_SOFT_NATURAL

CLASSIC_vs_GAMINE

CLASSIC_vs_FLAMBOYANT_GAMINE

CLASSIC_vs_SOFT_GAMINE


CLASSIC – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

CLASSIC_sylwetka

 • Wzrost – od ok. 164cm do ok. 174cm
 • Linie pionowe średniej długości. Wzrost kobiety typu Classic jest odbierany prawidłowo.
 • Typ sylwetki – najczęściej prostokąt (tkanka tłuszczowa odkłada się równomiernie)
 • Ramiona – lekko spadziste, proporcjonalne do bioder
 • Ręce i nogi – proporcjonalne lub nieco dłuższe w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – proporcjonalne, umiarkowanej wielkości
 • Biust – średni, proporcjonalny
 • Talia – delikatnie zaznaczona
 • Biodra – proporcjonalne do ramion i talii
 • Przedramiona – proporcjonalne, umiarkowanej długości

CLASSIC_sylwetka_tycie


CLASSIC – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

CLASSIC_twarze

 • Szczęka – proporcjonalna, bez szczególnych cech
 • Nos – proporcjonalny, średniej wielkości
 • Kości policzkowe – średnie, symetryczne
 • Oczy – symetryczne, umiarkowana wielkość oraz kształt, średni rozstaw
 • Usta – równomierny kształt, średnia wielkość, proporcjonalne
 • Policzki – średnie, lekko zarysowane

CLASSIC – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Zarówno makijaż jak i fryzurę właściwe typowi Classic można opisać jednym najwłaściwszym słowem, a brzmi ono – klasyka. Włosy zawsze powinny być gładkie i idealnie uczesane. Artystyczny nieład, awangarda czy romantyczne lub barokowe upięcia zakłócą idealną harmonię klasycznej urody. Włosy mogą mieć różną długość, ale fryzura zawsze powinna być regularna i nieskomplikowana. Dla miłośniczek krótszych fryzur idealnym rozwiązaniem będzie równy bob bez grzywki. Jeżeli włosy mają być jeszcze krótsze należy je stylizować na gładko, tak aby odsłaniały twarz. Przy klasycznych rysach grzywka stanowi zupełnie zbędny balast. Przedziałek może być zarówno z boku jak i na środku. Ten drugi dodatkowo wzmocni efekt symetrii.

Klasyczny makijaż jest idealnie wyważony i zsynchronizowany. Jeżeli oczy są lekko podkreślone, wyraziste usta nie mogą zdominować makijażu. Przy bardziej nasyconych kolorach szminek makijaż oka musi być odpowiednio zintensyfikowany.

delikatny makijaż oczu = delikatnie podkreślone usta

mocniejszy makijaż oczu = odpowiednio mocniej podkreślone usta

Niewskazane są makijaże bardzo wyraziste.

Poniżej zestawienie właściwego oraz niewłaściwego makijażu Amy Adams. Na drugim zdjęciu widzimy teatralne podkreślenie oczu dające zbyt ciężki efekt. Na czwartym z kolei, usta wychodzą na pierwszy plan, co wyraźnie nie służy urodzie aktorki. Przy okazji warto przyjrzeć się jak zmiana przedziałka wpływa na symetrię klasycznych rysów.

Classic_makeup_01

Classic_makeup_02

Na zdjęciu poniżej Amy Adams wygląda zjawiskowo. Z pewnością jest to jedna z jej najlepszych stylizacji. Perfekcyjnie skomponowany makijaż, odpowiednia fryzura, kolczyki, a nawet klasyczny, biały kołnierzyk tworzą harmonijną całość z jej klasyczną urodą. Co prawda David Kibbe prawdopodobnie skrytykowałby zbyt błyszczące usta. Chociaż…może i jemu zaparłoby dech.

Classic_makeup_03


CLASSIC – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Garderoba oraz biżuteria dla typu Classic powinna być wręcz podręcznikowo klasyczna. Wykluczone są wszelkie rzucające się w oczy zdobienia, asymetria, drapowania oraz wszelkie nieokreślone kształty i formy. Linie powinny być lekko zakrzywione lub proste (nigdy ostre). Najlepsze fasony to te idealnie dopasowane do sylwetki lub lekko luźniejsze (nigdy luźne). Szczegóły – proste, czyste i minimalistyczne. Desenie – symetryczne, regularne i równomiernie rozmieszczone. Zestawy powinny być w miarę harmonijne kolorystycznie. Jeżeli stosujemy intensywniejszy kolor, zrezygnujmy z deseni i użyjmy go tylko w jednej rzeczy. Pozostałe części garderoby powinny być w miarę neutralne lub tworzyć monochromatyczną kompozycję.

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

CLASSIC_garderoba_01

CLASSIC_garderoba_05

CLASSIC_garderoba_03

CLASSIC_biżuteria

PINTEREST TABLICA CLASSIC – LINK

Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE


WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.

Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

435 komentarzy

 1. Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 26 czerwca, 2020 o 16:18 Odpowiedz

  Aileen, niestety nie jestem krakowianką lecz łodzianką, ale bardzo lubię Kraków i nawet miałam kiedyś chęć w nim zamieszkać. Co do perfum: cena INCENSE ROSE troszkę mnie oszołomiła, tak samo jak So Majeste la Rose. Chyba spróbuję Lady Vengeance. 🙂

 2. Joanna 11 sierpnia, 2020 o 08:52 Odpowiedz

  Z testu wynika ze jestem Classic ale jedynym elementem odbiegającym od Classic w stronę dramatic jest mój szczupły i dosyć wysoki nos,Intuicja mnie jak widać nie zawiodła zawsze lubiłam się klasycznie ubierać , fryzura -bob ,

  • Ewa Classic (FE, KryE, RE) + WE 3 stycznia, 2021 o 22:19

   Barci…jestem Classic (FE, KryE, RE) WE….podobnie trochę do Twojego…inne ustawienia…mam silniejszy Francuski…wprawdzie sukienka jest klasyczna…ale to zależy jak się czujesz tak zabudowana pod szyją…ja bym wybrała jakiś mały dekolt V, ale jeśli masz piękną długą szyję….to myślę, że może być…niemniej odważnie…w czerwieni… próbuj

 3. Ewa Classic (FE, KryE, RE) +WE 3 stycznia, 2021 o 23:00 Odpowiedz

  Gdzieś przeczytałam coś na temat pereł…i to nawet chyba Greta pisała, że Francuskiemu źle jest w perłach…a Coco Chanel nosiła je bo była również Syrenim E…mam takie małe pytanie…bo polubiłam jakiś czas temu perły, zwłaszcza różowe…ale ostatnio nabyłam perły platinum… też jestem Francuskim więc teoretycznie powinny nie pasować…a czy ten Kryształ w etherealach nie daje mi takiego ‘przyzwilenia’i możliwości miksowania….?ja tak robię, jak gdzieś mi to podpisuje… Kryształ to perły też…prawda?przynajmniej na zdjęciach biżuterii takowe ram występują…jak się to ogląda wnikliwie…

 4. Ewa Classic (FE, KryE, RE) + WE 4 stycznia, 2021 o 12:04 Odpowiedz

  Jasne…👍czyli coś z tych trzech E.jest w tym moim klasyku…to jeszcze jaśniej się robi…po prostu jestem Classic z kompozycją różnych detali i szczegółów wynikających z tego co w tym ‘nawiasie’ jest…czyli Francuskiego E., Kryształu i Różanego E. …. stąd moje faworyzowanie Francuskiego np. w biżuterii…na Wietrzną delikatną teraz się odważyłam…kupiłam takie kute srebro surowi wyglądające, ale subtelne…bransoletki i kolczyki…ale widzę to w odrębnym sposobie ubierania…nijak to nie pasuje mi do żadnego garnituru czy marynarki…bardziej np. pod spodnie skórzane….gdy tymczasem biżuteria kryształowa ‘zaskakuje’przy skórzanych elementach….to działa tylko w jedną stronę u mnie…

 5. Ewa Classic (FE, KryE, RE) + WE 20% 4 stycznia, 2021 o 12:34 Odpowiedz

  Jednym słowem…gdyby ktoś miał układ Classic i np w tych nawiasach dajmy na to Francuski, Słoneczny i Różany…to perły z pewnością by się nie obroniły, nawet jeśli są kojarzone z Classic…to mamy też różne klasyczni i klasyków…to bardzo pojemny worek nawet przy ‘garsonkach’…😉…z Różana kokardką czy granatową z białymi klapami etc…. życzy Pani sobie…😍ta będzie idealna dla mnie…tak coś czuję….ja tak mam z wszystkimi ubraniami… robię to intuicyjnie…a teraz po analizie trochę bardziej świadomie… lubię się otwierać na nowe rzeczy… próbować jak mi z tym będzie…to rozwija…wysubtelnia…super

 6. fiona 12 stycznia, 2021 o 10:43 Odpowiedz

  Czy motywy kwiatowe odpadają? Lubię większe kwiaty (ale nie jaskrawe) – na bluzce czy rozkloszowanej sukience (np. w kroju Melia z Marie Zelie). Czy taki krój i deseń będą odpowiednie, czy bardzo się kłócą z classikiem?

  • Moderator - lothlorien 12 stycznia, 2021 o 11:03

   To zależy od konkretnego fasonu, konkretnego deseniu i Twoich Ethereali 🙂 Co do wielkości kwiatów, to dla Classic – jak to w typie klasycznym – nie za duże, nie za małe. Ale to tak ogólnie mówiąc.

  • Eliza Classic (KrysE, RE) WE, BaśE || SSu 18 lutego, 2021 o 09:04

   Hej, z miesięcznym opóźnieniem, ale mam nadzieję, że przeczytasz 🙂

   Wg mnie tak dla czystego Classic, to te sukienki w modelu Melia są zbyt softowe w zakresie dołu i materiału. Za dużo przymarszczeń w spódnicy (chodzi o to marszczenie od pasa, dodające objętości w tym miejscu), odrobinę zbyt cienki i lejący materiał. Optycznie taka sukienka Classica skróci wizualnie sylwetkę i pogrubi wizualnie, tj. poszerzy biodra i zgubi talię. Wydaje mi się że Classic nie osiągnie takiej retro wiotkości w takim modelu, tylko zacznie wyglądać przysadziście. Ja bym wyglądała i to niezależnie od wagi. Zamiast proporcjonalnej klepsydry, powstanie wizualnie “gruszka” z niezbyt zdefiniowaną talią. Jeśli oczywiście ktoś chce osiągnąć wizualnie taki efekt, to OK 🙂 Problem jest tego rodzaju, że to nie będzie “softowa” gruszka, z super wciętą talią (której Classic raczej nie ma) i zaokrąglonymi pełnymi biodrami, tylko optycznie “przyciężki dół”, jak to kiedyś jeden celebryta niezbyt delikatnie określił.

   Ogólnie Marie Zelie ma większość modeli softowych. Jest kilka modeli w Marii Zelii, które by bardziej pasowały dla Classica, ale ja fanką tej firmy nie jestem, więc nie będę się przez nie przebijać.

   Co do zasady, im mniej w sukience/spódnicy się dzieje, im bliżej ciała są linie, tym lepiej wygląda w niej Classic. To ogólna charakterystyka tego typu co do ubrań. Od marszczeń, szczypanek i falbanek już lepsze są zakładki i pliski.

   Co do kwiatków – to akurat pasowanie nie jest zależne tak bardzo od typu Kibbe, co od Ethereali. Do kwiatków trzeba by mieć Różany albo Słowiański (ewentualnie jakiś inny, ale nie przychodzi mi żaden inny kwiatkowy do głowy).

 7. fiona 12 stycznia, 2021 o 11:21 Odpowiedz

  Idei Ethereali nie bardzo rozumiem (w sensie jak się to określa – czy to co się nosi, czy to do czego się dąży, jaki docelowo styl chcemy mieć) 🙂 Ale przeglądałam wizualnie i najbardziej mi się podobają plansze 😉 kryształowa i księżycowa. Sama noszę zwykle niewystylizowane (mam włosy proste, ale nie jak druty, baaaardzo delikatnie falują) rozpuszczone włosy (lub kucyk), ciuchy basikowe (dżinsy rurki, kardigany, bluzki koszulowe, miękkie golfy, latem spódnica i bluzka a la t-shirt), jeśli chodzi o sukienki – szukam swoich krojów. Dawniej nosiłam sporo ołówkowych, ale teraz sylwetka nie pozwala (zawsze miałam problem z wydatniejszym, nieproporcjonalnym do reszty ciała brzuszkiem), przerzuciłam się na rozkloszowane delikatnie sukienki i spódnice (ale rzadko noszę, bo mam pracę, w której ubrania się niestety niszczą i muszą być wygodne). Nie lubię asymetrii i ozdób (klamerek, zamków czy guzików, które nie są uzasadnione), śliskich/błyszczących materiałów. Drobne kamyczki (w niewielkiej ilości, np. na dekolcie) są w porządku. Nie lubię “błyszczeć” (nadmiernie przyciągać spojrzeń). Z biżuterii noszę tylko kolczyki (kocham perły!, ewentualnie srebro+cyrkonia). Buty lubię wygodne – trampki, płaskie botki, baleriny. Na okazje zakładam obcasy na słupku lub cieńszym, ale niezbyt wysokim obcasie.
  Typ kolorystyczny: zgaszony (jesień lub lato).
  Nie wiem czy na tej podstawie da się określić ethereal.

  • Moderator - lothlorien 12 stycznia, 2021 o 12:49

   Nie podejmujemy się analizy Ethereali ani typu Kibbe konkretnej osoby w komentarzach 🙂 Chyba że chodzi o celebrytów. Autorką typologii Ethereal jest Olga i to ona najpewniej może określić jakie Ty posiadasz. Bywa, że nasze E. mogą nas zaskoczyć.
   Czasami oczywiście są osoby tak intuicyjne, że same mogą określić, które pierwiastki posiadają.

   Przeczytaj proszę tekst główny o Etherealach, on wiele wyjaśnia: https://getthelook.pl/typologia-ethereal-autorstwa-olgi-brylinskiej/
   Natomiast w tym wpisie znajdziesz powiązanie Ethereali z typami Kibbe – np. które E. zawierają się w konkretnych typach bazowych: https://getthelook.pl/ustalanie-stylu/

   No i oczywiście bardzo cenne są komentarze pod tymi wpisami, zwłaszcza te pochodzące od Olgi (no i ode mnie, bo wiele się o Etherealach dowiedziałam pomagając Oldze przy przygotowywaniu wpisów na ten temat).

  • Barci C (KryE, FE, RE) KE, ŚE || LS 28 lutego, 2021 o 02:09

   Fiono, nawet w obrębie typu bardzo różnimy się od siebie. Część z nas będzie wyższa i będzie posiadała bardziej obfite kształty, inne z kolei będą niższe i drobniejsze. Każda z nas ma też inny gust. Jedne z nas lubią kwiaty, inne koronki. Jak to wszystko wprowadzić w styl, jeżeli typ Classic powinien być harmonijny oraz w miarę monochromatyczny? Teoretycznie kwiaty, czy koronki są nie na miejscu.
   Tutaj właśnie z pomocą przychodzą Ethereale i spersonalizowane zalecenia od Olgi. Eliza nie przepada za sklepem Marie Zelie, a ja mam od nich trzy sukienki.

   Spojrzałam na suknię Melie o której pisałeś. Suknia jest rzeczywiście dosyć klasyczna, ale trudno powiedzieć czy będzie Ci w niej dobrze. Najbardziej klasyczna w rozumieniu Kibbe będzie sukienka Milena, chociaż rękaw 3/4 to już kwestia indywidualnych zaleceń:

   https://cdn.shoplo.com/1560/products/th2048/afaa/64252-210211-karolina-jszyszka-driada-leto-odette-2500px-461.JPG

 8. Ewa Classic 80 (FE40, KryE20, RE20) + WE20 proc. 15 kwietnia, 2021 o 14:08 Odpowiedz
 9. Ewa Classic + WE 28 kwietnia, 2021 o 10:06 Odpowiedz

  Teraz garść inspiracji i do rozbudzenia głowy tudzież czucia….dla Classic …. są to wnętrza w stylu klasycznym…. proszę zwrócić uwagę na spokój tych wnętrz, harmonię, szlachetność, równowagę i kolorystykę spójną….

  https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/__original__/c2/24515112-fenomen-stylu-klasycznego-w-wystroju-wnetrz.jpeg

  https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/article_show_section_image/0r/24515093-fenomen-stylu-klasycznego-w-wystroju-wnetrz.jpeg

  https://www.jakurzadzicwnetrze.pl/wp-content/uploads/2019/07/styl-klasyczny-we-wnętrzach.jpg

  https://k5x2t8b9.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2017/04/1-76.jpg

  Wszystkim którzy szukają czegoś w Classic lub też dzięki niemu definiują swój własny styl, a klasyczkami nie są….pozdro😍

 10. Ewa Classic+WE 28 kwietnia, 2021 o 10:51 Odpowiedz

  To jeszcze zdjęcie bryły budynku w stylu klasycznym….i niechcący wyszły moje zainteresowania😉jak to zwykle….jak dziób otworzysz to wszystko słychać…. analityczną księgową 😉… malarskość chyba Eloise… piszę z głowy mogę nie pamiętać która Pani….i artystycznosc moją, w rozwiniętych pasjach tudzież cały ‘psychologizm’ wynikający z poukładania pewnych spraw aż od dziecka….i inne rzeczy o których tutaj nie napiszę…a słychać….tylko milczenie….🤔😁🧐😉❤️😍

  To teraz ten klasyczny budynek….
  https://www.wmb.pl/galleries/306/11_1500963145.jpg
  https://www.mgprojekt.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/1800x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/p/r/projekt-domu-eko-wizualizacja-front_1.jpg
  https://www.mgprojekt.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/1800x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/p/r/projekt-domu-eko-wizualizacja-front_1.jpg
  https://www.mgprojekt.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/1800x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/p/r/projekt-domu-klasyczny-wizualizacja-front.jpg

  Klasyka w bryle architektonicznej…. może uda mi się coś znaleźć w swoich zainteresowaniach… coś co oddaje….moje czy też inne etherale…pozdro❤️

 11. Olenka 29 kwietnia, 2021 o 16:46 Odpowiedz

  Zastanawiam się, dlaczego przy Classic o wiele mniej szczegółowych wytycznych dot. stylu i określenia indywidualnych atutów typu, a niespodziewanie tylko przy tym typie pojawia się cała sekcja z porównaniem do innych typów, trochę jakby po to, aby udowodnić, że nie taki znowu fajny ten classic w poròwnaniu z resztą?;)

  • Moderator - lothlorien 30 kwietnia, 2021 o 12:17

   Wnioskuję po przeczytaniu tekstu, że zamiarem było wykazanie, że każdy typ jest piękny i każdy ma coś do zaoferowania.

  • Eliza || Classic (KryE, RE) WE BaśE | SSu 30 kwietnia, 2021 o 22:33

   @Olenko, miałam takie same odczucie, jak pierwszy raz czytałam ten wpis.

   Classic nie ma generalnie indywidualnych atutów – jego atutem jest holistyczna symetria i proporcja, innymi słowami, klasyczna sylwetka i buzia jest atutem całościowym, i nie ma co tego rozbijać na na zgrabne nogi, wcięcie w talii itp. Generalnie Classic ma wszystko – akuratnie, w sam raz. Co do wytycznych odnośnie do stylu, to są one łopatologicznie proste, bo typ ten nie wymaga specjalnej oprawy. Nie powinien jakoś specyficznie podkreślać jakichś konkretnych części ciała. Jedyne, czego potrzebuje, to tego, żeby nie przyćmić/przygasić swojej urody – dobrze skrojonych, dopasowanych, dobrej jakości ubrań.

   Obecnie myślę, że wpis został skonstruowany w ten sposób, bo przez porównanie do modelowej urody klasycznej najłatwiej pokazać wpływ pierwiastków ying/yang na poszczególne modelowe twarzy dla innych typów, i to, że taka “przyprawa” też potrafi dodać urody kobiecie. Nie ujmuje to nic urodzie klasycznej – ta broni się sama. Negatywne emocje może budzić też określenie “Kobieta doskonała”. U Kibbego to chyba było “Sophisticated lady”, czyli “Wyrafinowana dama”, co brzmi mniej wyzywająco do konfrontacji i zestawienia (bo jak Classic jest “doskonały”, to od razu nasuwa się pytanie, pt. jak to, to inne typy są “niedoskonałe?”).

 12. Pregonda Classic (FE, KrE, RE) + SE || LS 7 maja, 2021 o 11:15 Odpowiedz

  Chciałabym się przywitać, jestem świeżo po diagnozie u Olgi. Obecnie na etapie oswajania się z wynikami 🙂

  Sama u siebie typowałam Soft Classic, Soft Summer, Kryształowy, Świetlisty, Syreni i Księżycowy. Olga wskazała na Classic, Light Summer, Francuski, Kryształowy i Różany z bazy oraz dodatkowo Syreni.

  Jestem zachwycona, że udało się z Syrenim. Francuski zawsze mi się podobał u innych, u siebie nigdy nie widziałabym ani czerwonej szminki, ani dodatków w tym kolorze. Różany to natomiast dla mnie kompletne zaskoczenie, nie mam w szafie nic różowego 🙂
  Teraz próbuję to wszystko sobie poukładać i zwizualizować.

  • Moderator - lothlorien 8 maja, 2021 o 10:35

   Hej, gratuluję diagnozy 🙂
   Różany jest w bazie Classic, to są np. symetryczne kropki. Nie musisz od razu przywdziewać różanych kwiatów i kupować różowych rzeczy, jeśli to nie pasuje do Twojego stylu 🙂 Chyba że oczywiście masz takie zalecenia od Olgi, to warto próbować.

 13. Ewa Classic (FE, KryE, RE ) + WE 7 maja, 2021 o 17:51 Odpowiedz

  Witaj piękny…SYRENI klasyku…. zazdroszczę syreniego….natomiast ja mam identyczną bazę…nie wiem jak u Ciebie wypadło to procentowo…w podpisie moim jest wszystko….a ja jestem True Summer a dodatkowo zamiast SE mam Wietrzny- młodzieżowy, rebeliancki, rockowo jakiś tam….jestem pod wrażeniem Syreniego klasyka 👏👏👏😍

 14. Pregonda Classic (FE, KryE, RE) + SE || LSu 8 maja, 2021 o 12:32 Odpowiedz

  Dziękuję za miłe słowa. Będę jeszcze próbowała dowiedzieć się od Olgi czy któryś z etherali jest dominujący oraz o to, jak w moim układzie włączać Różany.

  • Moderator - Jonathan 19 września, 2021 o 14:53

   Witaj Barci!

   Coś takiego dla Classic (tylko bez takich spodni… :)) :
   Top-Classic

   SC, C – Wąskie ramiączka
   DC – Szerokie ramiączka (poniżej zdjęcie)

   top dc

   Przy czym C może nosić opcjonalnie szersze, w zależności od mocy ramion.

 15. Barci C (KryE, FE, RE) KE, ŚE || LS 19 września, 2021 o 23:48 Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za odpowiedź, sporo mi wyjaśniła. Myślam, że C raczej ramiączek nie lubi. Spodziewałam się takich jakby uciętych rękawów http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2015/02/CLASSIC_garderoba_03.jpg
  Amy Adams nienajlepiej się prezentuje w poniższych koszulkach, choć ramiączka wydawały się odpowiednie dla jej ramion:
  https://www.celebsfirst.com/wp-content/uploads/2017/08/amy-adams-in-leggings-arrives-for-a-pilates-class-in-hollywood-190817_14.jpg
  https://i.pinimg.com/originals/76/2e/cb/762ecb07d4d867401e7231fee7bf840d.jpg
  Dopiero po Twojej odpowiedzi zwróciłam uwagę na rodzaj dekoltu. Chyba właśnie w tym tkwi problem.

 16. Arwena DC/IE, GE, FE/TSp/ 20 września, 2021 o 12:50 Odpowiedz

  Ja jestem DC z IE czyli teoretycznie typ kochający odkryte ramiona, ale nawet w moim przypadku (mam szerokie i bardzo kościste ramiona) istotne jest wszystko: i rodzaj dekoltu, i szerokość ramiączek, ich rozstaw itd. Podejrzewam, ze w każdym typie będzie podobnie i pewnie każdyma jakiś swój rodzaj ramiączek, ktore mu pasują. Mnie jest ok w bluzkach typu halter oraz ramiaczkach schodzacych się w dekolt w V.

  • Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 22 września, 2021 o 19:14

   Mi się też wydaje, że szerokość ma znaczenie. Sama mam dość wąskie, kościste i spadziste ramiona. Wszystko mi zjeżdża jak szersze. Wolę jednak rękawek, choć by taki tyci. A ten halter to odkryłam niedawno, ładnie jakoś leży, eksponuje ramiona, które w sumie lubię u siebie:) V u mnie raczej nie bardzo, prędzej karo. Osoby C to pewnie tak mniej kanciasto powinny, tak myślę ale niby czemu nie miały by nosić na ramiączkach rzeczy jak chcą. Byle nie jakieś fruwające boho czy coś.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *