ENGLISH VERSION

 

Syreni Ethereal (SyE)
Mermaid Ethereal

Marzycielski, nieobecny.

 
syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

Yin
Innocent

W Syrenim Etherealu mamy do czynienia z twarzami tzw. smutnej lalki o nieobecnym, rozmarzonym spojrzeniu. Charakterystyczne są tu pełne usta oraz duże, okrągłe, często niebieskie oczy.

Syreni Ethereal czerpie ze stylu romantycznego w powszechnym rozumieniu tego słowa. Tu liczy się przede wszystkim zwiewność, delikatność, opływowość.

Najwłaściwsze tkaniny to satyna jedwabna, jedwab, delikatny szyfon i lekkie, jasne koronki.

Styl należy podkreślać miękkimi, kobiecymi liniami.

Biżuteria powinna być subtelna i romantyczna, zdobiona perłami oraz opalami.

Syrenie fryzury, podobnie jak cały styl, powinny być jak najbardziej romantyczne. Idealnie sprawdzą się miękkie fale oraz loki.

Syreni Ethereal nie toleruje deseni, ani kontrastów. Pożądana jest monochromatyczność ujęta w barwy jasne oraz średnio jasne.

Esencja kolorystyczna czystej postaci Syreniego to Jasne Lato. Najważniejsze są tu odcienie niebieskiego. Dodatkowo może tu wystąpić efekt tłumienia barw (soft).

 


 

MUZYKA

 
Sade – No Ordinary Love

Chris Isaak – Wicked Game

Janet Jackson – Everytime

Lykke Li – I Follow Rivers

Bat For Lashes – Siren Song

Whitney Houston – I Have Nothing

Chambao – Playas de Barbate

Above & Beyond presents OceanLab – Sirens Of The Sea


 

POKAZY MODY ORAZ KAMPANIE REKLAMOWE

 

Elie Saab Haute Couture FW 2011/2012

Elie Saab Spring Summer 2014 Haute Couture

Giorgio Armani Acqua di Gioia

Noa Cacharel

 

POWRÓT DO GŁÓWNEGO WPISU

Share:

241 komentarzy

  • Kinia SD KarE+WE+KE+GE+SE/DW 29 września, 2019 o 17:20

   Nie powiem, bardzo ładnie jej w mokrych włosach, ale w typowo Syrenim wydaniu jej nie widzę 😛 albo to kwestia typu bazowego (Miley nie jest w grupie Gamine?), albo Ethereali (kojarzy mi się mocno Wietrznie i Karmazynowo, o ile nie cierpię lakierowanej, czerwonej skóry, tak jej strój w “Mother’s daughter” wygląda na niej bardzo naturalnie :D. Chyba tylko Ekstrawagantka uniesie coś takiego xD). Jeśli już ma Syreni, to chyba bliżej końca gromadki.

   A tak w ogóle ta sukienka to nie Królewski Ethereal?

  • pimkiem 1 października, 2019 o 23:20

   Sugerując się moim instynktownym pociągiem do osób posiadających Syreni E, podejrzewam, że go nie ma, bo jej uroda w ogóle nie wzbudza we mnie szybszego bicia serca. 🙂

  • Barci C (KryE+FE+RE)+ŚE+KE || LS 28 maja, 2020 o 00:42

   Bransoletka wygląda mi na Syreni + Bezkresny
   Kolczyki są w moim przekonaniu Mahoniowe.

  • Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 28 maja, 2020 o 14:21

   Właśnie zastanawiałam się… i bezkresny i mahoń są w moim typie bazowym choć sama ich nie mam, może takie akcenty by nie zaszkodziły jakoś super mocno? Zdarza Wam się tak podkradać z E bazowych, których nie macie?

   Rozkminiałam to też pod kątem turbanów/opasek je udających, które (chyba) są N i SN (jak nie to mnie poprawcie). Strasznie mi się takie nakrycie podoba. Kuuurczę, bo ja strasznie nie lubię jak jest zbyt eterycznie i delikatnie. 😀

 1. Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 31 maja, 2020 o 18:45 Odpowiedz

  Nad bransoletką się zastanawiam, takie gięte druty z perełkami wydają mi się mieć potencjał organiczno-syreni, zresztą chyba taka biżuteria jest dość yinowa i może ujdzie taka doczepka bezkresnego do syreniego SN.

  Za to zastanawiam się, które kolczyki pasowałyby do niej i ogólnie pod Syreni:

  https://a.allegroimg.com/s720/016584/3e06a15d4144adfbcfcd0fc8f06a – tu chyba faktycznie syreno-mahoń lub czysty mahoń (chociaż strasznie podoba mi się ta półksiężycowa forma)
  https://a.allegroimg.com/s720/011a28/a3852b634c6b98bf61026c51ad6c – syrena/kryształ? w każdym razie aspekt romantyczny
  https://a.allegroimg.com/s720/017f97/7e5484bc4d9b9477bf9329f005ea – te są chyba czysto syrenie i nawet przypominają formą morskie koniki
  https://zapodaj.net/29bc9812c7395.png.html — tu na moje oko syreni (syrenio/baśniowy? Takie ozdobne, lutownicze gluty – nie mogę się ich doszukać w galeriach – trochę mi się z BaE kojarzą. Rozpatrywałam też Królową, ale to chyba dla niej za skromne)

  I ponawiam to pytanie wyżej o podkradanie z nieposiadanych w urodzie bazowych E. 😉

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 2 czerwca, 2020 o 18:48

   Powiedziałabym, że podkradanie z bazy urodzie nie zaszkodzi, ale spójnemu stylowi może. 😉 Osobiście eksploruję cały Baśniowy (w yinowych klimatach) a mam tylko Retro, lubię też i noszę elementy nawiązujące do stylistyki Dalekiego Wschodu (wzory, kimonowe pasy i rękawy, makijaż inspirowany wizerunkiem gejszy – ale nigdy się w sumie nie wyjaśniło czy ta stylistyka to Mahoń czy klasyczny Baśniowy właśnie, oba bazowe dla SG, oficjalnie ich nie mam, no ale w yangowe Baśniowe kamizelki i zielone futra się nie ubiorę, w turbany i drewniane korale również nie. Także, jeśli podkradać to wybiórczo i konsekwentnie. 🙂

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 3 czerwca, 2020 o 13:04

   Dzięki, Basiu, to bardzo cenne wskazówki ? czyli oznacza to w dużej mierze, że trzeba po prostu zwrócić uwagę na yin i yang w tych E z bazy. ?

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 3 czerwca, 2020 o 18:39

   Yin/Yang na pewno, ale przede wszystkim warto zastanowić się jak “podkradane” elementy zgrabnie włączyć w styl który jednak powinny wyznaczać te E, które na pewno mamy 🙂 czyli (w przypadku posiadania Kryształu i nieposiadania Syrenki, a byciu SN) widziałabym raczej Kryształową damę na urlopie nad morzem, niż Syrenę w turkusowym tiulu wyciągniętą z morskich fal. 😉

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *