ENGLISH VERSION

 

Świetlisty Ethereal (ŚE)
Luminous Ethereal

Subtelny, eteryczny.

 

Yin/Yang
Innocent

Świetlisty Ethereal można wyobrazić sobie jako krople rosy w promieniach słońca. Dostrzec można go przede wszystkim w aurze jego posiadaczek. Świetlisty Ethereal jest bardzo eteryczny – wraz z Syrenim Etherealem składają się na stereotypowe i ogólne pojęcie Ethereal, z którym to stykamy się na rozmaitych stronach internetowych.

Kiedy pojawia się Świetlisty Ethereal, a dana osoba jest delikatnym lub stonowanym typem kolorystycznym, mamy do czynienia z łagodzeniem wytycznych przypisanych wyrazistym typom Kibbe (D, SD, TR, DC, G, FG, SG).

Posiadaczki Świetlistego Ethereala często preferują bardzo delikatny makijaż. Szczególną ich niechęć wzbudzają podkłady, korektory i pudry, czyli kosmetyki przesłaniające i obciążające skórę. W związku z tym należy stosować jak najdelikatniejszą korektę lub jeżeli stan skóry jest zadowalający, ograniczyć makijaż do podkreślania samych oczu i (jeżeli jest to konieczne) ust.

Często (choć nie zawsze) świetlistej urodzie służyć będą krótkie (nigdy ostro pazurkowane) fryzury. Warunkiem zadowalającego efektu są delikatne i regularne rysy, które często idą w parze ze Świetlistym Etherealem.

Kiedy Świetlisty Ethereal ma silny wpływ na osobowość, pojawiają się: wysoka wrażliwość, subtelność, silna empatia oraz altruizm.

Esencje kolorystyczne czystej postaci tego Ethereala to Jasne Lato (Light Summer) i Jasna Wiosna (Light Spring).


 

MUZYKA

 


 

POKAZY MODY ORAZ KAMPANIE REKLAMOWE

 

POWRÓT DO GŁÓWNEGO WPISU

Share:

231 komentarzy

 1. A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 19 stycznia, 2018 o 18:18 Odpowiedz

  Chcę pociągnąć wątek, który wcześniej się pojawił, ale nie był rozwinięty. Jaki efekt daje połączenie Alabastrowego ze Świetlistym?

  • AgnieszkaM - G/KryE+IE+KE/SSu 19 stycznia, 2018 o 19:46

   Ojej, ale masz naopakowy opis E. W pierwszym momencie nie wiedziałam, o co biega.

  • KasiaN DC (AE, KarE, WE) SS 20 stycznia, 2018 o 11:53

   Oba potrafią być mocnymi filtrami, szczególnie świetlisty, ale alabaster też – wydaje mi się że one często “ograniczają” styl. Źle się wygląda jak się poszaleje, bardzo łatwo z czymś przesadzić. Jak biżuteria to albo kolczyki albo naszyjnik itp. przynajmniej ja tak to widzę. U mnie tak działa alabaster, wyobrażam sobie że przy świetlistym musiałabym jeszcze makijaż ograniczyć.

  • Iskra DC + ŚW, WE, IE/TS 28 marca, 2018 o 13:08

   To kolejna aktorka (z zaledwie trzech/czterech) do której mnie porównano. Ponoć obserwator widział u nas taki sam uśmiech. Skoro ostatnio zostałam z powodu Świetlistego porównana, jako podobna, do Agaty Buzek to może i u Sienny Miller mamy Świetlisty.
   Swoją drogą ludzie wyłapują przeróżne podobieństwa, nawet jakieś mikro-kawałki Etherali. Często też każdy wyłapuje coś innego. Ja już byłam porównywana do Agaty Buzek, Emmy Roberts, Sienny Miller i Vanessy Paradis (chociaż w tym ostatnim przypadku nie tyle chodziło o twarz co o eteryczną aurę i bardzo drobną stylwtkę – a przecież figura FG i DC to dwa różne światy!)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 28 marca, 2018 o 14:57

   Tak jest, ja też właśnie takie mikroprzebłyski wyłapuję i na tym się łapię,
   że inni to również widzą. Byłam kiedyś przyrównana do młodej Bjork,
   która zdaje się, że jest typem G :P, ale z Baśniowym. Potem słyszałam,
   że mam coś z Monici Bellucci, że mam włoską urodę, co oczywiście
   było przebłyskiem Gwiezdnego. No i, że “jestem zupełnie jak Eva Green”,
   więc Baśniowy i Karmazynowy ktoś zauważył i typ siostrzany, bo jednak
   DC. Co dziwne, nigdy nie usłyszałam, że jestem do jakiejś znanej C
   podobna, choć taka Zeta-Johnes dzieli ze mną typ i chyba trzy E :).

 2. Katarzyna 5 września, 2018 o 12:57 Odpowiedz

  Jestem ciekawa jak połączyć świetlisty i syreni etheral + stłumione lato, czyli ogólną delikatność, chudość i “twarz lalki” ze stylem gamine. Osobiście uwielbiam zarówno biel i czerń czyli mocno kontrastowe kolory, jak i stłumiony niebieski i brudny róż. Łączę też pastelowe góry z czarnym dołem. Zastanawiam się też nad fasonami;)

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 5 września, 2018 o 13:30

   Fasony z typu Kibba, kolory delikatniejsze niż by to wynikało z typu Kibba jeżeli rzeczywiście masz świetlisty, natomiast jeżeli go nie masz to nieco mocniejsze niż typ kolorystyczny moim zdaniem. Ale tak naprawdę to Greta na podstawie zdjęć powinna ogarnąć bo tak teoretyzując to mogę Ci bardzo źle doradzić.

 3. Klara 19 września, 2018 o 22:11 Odpowiedz

  Czy Tom Odell i Scarlett Johansson nie mają świetlistego? Moim zdaniem są bardzo eteryczni, Scarletka wygląda najlepiej kiedy ma prawie niewidoczny makijaż, nawet Sn-owe smokey tak jej nie dodaje urody. Najpiękniej zawsze wyglądała w filmach Allena.
  parę fotek ?
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5g5TYNjiuQEBxq0SKc5H2LHYx9Ax0P_xkL1awLMDHLJvobWma
  http://staticws.biletix.com/static/images/live/event/eventimages/tomm_zorlu.png
  Scarletka:
  https://i.pinimg.com/originals/0e/4c/3c/0e4c3c45b412b87930e2e4b637ccd9e5.jpg
  https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNDUwODg1NDAxM15BMl5BanBnXkFtZTcwNjk5NTIyMw@@._V1_SY1000_CR0,0,1530,1000_AL_.jpg
  https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTMwODMzNjIyMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzc5NTIyMw@@._V1_SY1000_CR0,0,1530,1000_AL_.jpg
  A w ogóle to nie jest tak, że wszystkie podręcznikowe jasne wiosny i jasne lata mają świetlisty?

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 20 września, 2018 o 08:56

   Witaj Klaro 🙂 “Ludzie z nim są tacy piękni” 😀 oj chciałabym 😀
   Słuchaj z tego co pamiętam i znalazłam tutaj w diagnozach Grety:
   Scarlett Johansson – Soft Natural – Bezkresny + Gwiezdny + Kryształowy (też uwielbiam Scarlett i myślę, że może ten Kryształ nadaje jej delikatności Świetlistego)
   Co do Toma to pamiętam, że Greta diagnozowała go jako Classica z Księżycowym, niestety nie mogę znaleźć tej diagnozy 🙂
   A jeżeli chodzi o Gierszała to też go uwielbiam i zachwycam się stale jego urodą 😀 Ciekawe, może ma ten Świetlisty? A może to i Syreni?

  • Moderator - Jonathan 20 września, 2018 o 22:13

   Klaro, wszystkie Jasne Wiosny mają Świetlisty. Jasne Lato może iść też od samego Syreniego. Można też mieć Świetlisty i nie być Jasnym Latem/Jasną Wiosną, chociaż to rzadsze przypadki.

  • Bookini D/SE+KE+WE/TS 21 września, 2018 o 12:51

   Hej Jonathan, czy idąc tym tropem można zaryzykować tezę, iż wszystkie Pełne Lata posiadają WE? Bo chyba tylko ten ethereal wyznacza kierunek na True Summer?

  • Moderator - Jonathan 21 września, 2018 o 20:37

   Cześc Bookini 😀 Większośc Pełnych Lat ma WE. Ale może też zdarzyć się tak, że typ kolorystyczny jest wypadkową kilku E, coś jak równanie matematyczne. 🙂

  • Kenna SN (SyE, BE, SłowE) + FE | LSm 21 września, 2018 o 16:46

   Ja jestem najbardziej podręcznikowym LSm, jakie można sobie wyobrazić, i nie mam za grosz Świetlistego, ogólnie moj typ urody jest taki jakby “matowy” (to powodowało, ze przed analizą czułam się raczej Soft Summer)

 4. Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 20 września, 2018 o 18:06 Odpowiedz

  Katarzyno, mogę Ci podpowiedzieć, że u mnie typ kolorystyczny jasne lato wyznaczają esencje( jak to pięknie określiła Greta:) dodatkowych etherali- świetlisty i syreni. Łagodzą one typ gamine, ale co wykorzystać z poszczególnych etherali dla siebie, to już najlepiej doradzi Greta:) U mnie to są np. odcienie niebieskiego, biżuteria dla syreniego, fryzura, makijaż, wybieranie mniejszej ilości deseni, można powiedzieć że ‘wydelikacenie’ typu bazowego. Może jakoś uda Ci się to odnieść do siebie, ale Greta jest tu niezawodna!

 5. Klara 22 września, 2018 o 14:13 Odpowiedz

  Jonathanie no i wszystko mi wyjaśniłeś, też miałam podejrzenia, że wszystkie jasne wiosny mają świetlisty. Dlatego mnie zdziwiła diagnoza Scarlett – nie ma tam świetlistego.
  Dorin- widzę, że mamy podobne gusta co do ludzi 😉

 6. Klara 22 września, 2018 o 14:35 Odpowiedz

  A no i oczywiście Gierszał to też jasna wiosna, więc świetlisty widać u niego wyraźnie wg mnie. Natomiast wiecie czy Odell jest jasnym latem czy jasną wiosną? Stawiam na to drugie, wydaje mi się ciepłym typem urody.
  Kenno, jesteś jasnym latem bez świetlistego, to ciekawe, na avatarze jesteś mega świetlista xd Jak widziałam twoje stylówki w stylowej szkółce to też wydawałaś mi się taka świetlista. No ale jednak świetlisty ethereal kojarzy mi się z ciepłym, więc może rzeczywiście to jasne wiosny mają go najwięcej.

 7. Iskra (DC+ŚW, WE/TSu) 22 września, 2018 o 21:07 Odpowiedz

  A skąd pomysł, że typ kolorystyczny determinuje posiadanie danego Etherala? Greta nigdzie nic o tym nie pisała. Etherale są związane z daną esencją kolorystyczną ale chyba nie działa to w drugą stronę i niekoniecznie oznacza to że wszystkie Jasne Wiosny mają Świetlisty? Pomocy bo się pogubiłam.

  • Klara 23 września, 2018 o 19:37

   To nie moje słowa tylko Jonathana, który się w tym chyba dobrze orientuje. Poza tym to dość oczywiste: świetlisty to najbardziej eteryczny ethereal a jasne wiosny to właśnie eteryczne blondynki. Czasami trzeba samemu ruszyć głową, ethereal to sprawa mocno intuicyjna – to akurat gdzieś Greta pisała.

  • Arwena DC (FE)+IE+GE/TSp) 23 września, 2018 o 20:47

   Dla mnie to działa tak: skoro ktoś jest danym typem kolorystycznym, to znaczy że ma dany E, bo to ten E niejako “wywołuje”w nas kolory. Jak dotąd sprawdza mi się to w 100%, może dlatego przed pojawieniem się na blogu Grety dośc długo studiowałam polskie i zagraniczne strony z typologią kolorystyczną i wiem, które osoby są jakiego typu kolorystycznego, stąd potem logicznie można wyciągnąć wnioski o danym E. Ale jeśli chodzi o Świetlisty, to nie jest to przecież typowy E, ale tzw. nakładka poprzedzająca inne E, dlatego myślę, ze on sam w sobie nie nadaje kolorystyki, ale czyni osobę bardziej przejrzystą, eteryczną itp.

  • Cat Ballou DC SSu (FE+WE+KryE) 24 września, 2018 o 12:41

   Arweno, to podpowiedz mi jakąś DC z Francuskim i Wietrznym, w dodatku Stonowane Lato, max do 170 cm wzrostu 🙂 . Chciałabym znaleźć kogoś w moim typie, ale nie potrafię.

  • Arwena DC (FE)+IE+GE/TSp) 25 września, 2018 o 20:49

   Cat, nie dysponuję taką wiedzą i zdolnościami 🙂 Chciałam tylko powiedzieć, że jak się pojawiają jakieś postacie diagnozowane przez Gretę, które znałam wcześniej (bardzo niewiele, bo ja nawet nie mam telewizora), to jakoś ten typ kolorystyczny wiąże się mocno i logicznie z Etherealami,które Greta ustala. Zupełnie natomiast nie znam się na E, nie potrafie ich rozpoznawać, chyba, ze są oczywiste 🙂

 8. Klara 23 września, 2018 o 19:39 Odpowiedz

  No i jeszcze jedno: dwa słowa opisujące ten ethereal to : subtelny, eteryczny. To jest opis jasnej wiosny, zresztą wystarczy popatrzeć na przedstawicieli tego typu kolorystycznego.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 24 września, 2018 o 20:39

   Ja myślę że wątpliwości Iskry nie wzięły się z nikąd tylko z tego że ma ona Świetlisty a jest True Summer w dodatku DC. Podejrzewam że to może być kwestia statystyki: prawie każda jasna wiosna pewnie ma Świetlisty, pewnie wiele jasnych lat i pojedyncze osoby z innych typów kolorystycznych. I z posta o ustalaniu stylu pamiętam że dane eterale są mocno związane z jakąś kolorystyká i ja wyznaczają, ale ponieważ ma się ich po parę więc nie jest to takie proste czasem. Ja jestem soft summer i mam same zimne eterale i lepiej mi w barwach bardziej true summer (również ze wzgledu na typ bazowy).

 9. Elizabeth 8 października, 2018 o 19:00 Odpowiedz

  Witam! Jeżeli jestem ss i mam dość ciemne oczy i włosy (ciemny blond, jasny brąz) to możliwe abym miała świetlisty? Bo jestem R i naprawdę mam bardzo delikatną urodę 😀

 10. Elizabeth 8 października, 2018 o 19:15 Odpowiedz

  Czy “Anielski E” zalicza się do świetlistego? Mam na myśli pióra, delikatność, wrażenie przejrzystości przez co daje wrażenie osoby nie z tego świata. Takie moje małe teorie. Pozdrawiam!

 11. Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 6 stycznia, 2019 o 14:01 Odpowiedz

  hej Kochani w nowym roczku 🙂 Wbijam tutaj na chwilkę z zapytaniem o Patricię Arquette. Obejrzałam właśnie serial z nią, wygląda w nim antypięknie, jest bardzo oszpecona do roli. A moje zapytanie to, czy może mieć Świetlisty? Wygląda przepięknie w delikatnym makijażu i delikatnej fryzurze. Co sądzicie? Oczywiście przeszukałam bloga i jej tutaj nie znalazłam. Kilka zdjęć poglądowych: https://i.pinimg.com/564x/16/dd/7b/16dd7baf4de1a53bc298c3f3bfabbe6b.jpg (zdjęcie z siostrą, bardziej Słoneczne wg mnie)
  https://i.pinimg.com/564x/4b/b2/3e/4bb23efa59d3d8df90362e39da64e63a.jpg
  http://snappa.static.pressassociation.io/assets/2015/10/09144652/1444398410-fb6ea9825f4f02195d804a4cadf17af4-600×400.jpg
  Oczywiście szukam Świetlistego u wszystkich i może to być jak to u mnie totalnie chybiony strzał.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *