Księżycowy Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Z okazji dzisiejszej wyjątkowej pełni połączonej z zaćmieniem prezentujemy galerię Księżycowego Ethereala.

Księżycowy styl jest najbliższy wytycznym typu Soft Natural oraz Soft Dramatic. W każdym przypadku warunkiem wysokiej kompatybilności jest zgaszony typ kolorystyczny.

Dodatkowo księżycowe elementy garderoby dobrze współpracują z detalami oraz kolorystyką innych Ethereali. Są to przede wszystkim zestawienia z Wietrznym (szeroki wachlarz kompozycji), Iskrzącym (maksymalny połysk), Alabastrowym (biel), Syrenim (zwiewności, perły), oraz z Królewskim i Karmazynowym (czarne dodatki).

Księżycowe elementy ozdobne nigdy nie bazują na naturalnych futrach.


Share:

166 komentarzy

 1. Magali 11 marca, 2018 o 22:27 Odpowiedz

  Czekam cierpliwie na Gretkowy werdykt, ale tak czuję pod skórą, że księżycowy ethernal jest “mój” :-). Pomijając fasony wzięłabym z tej galerii prawie wszystko! Szarości, miękkości, faktury, biżuteria…..ach ! Cuda 🙂

 2. Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 10 kwietnia, 2020 o 22:37 Odpowiedz

  A ja mam ten ethereal na pierwszym miejscu i czuję go w stu procentach, mam go w szafie, w głowie, w lustrze, na spotify, jestem po prostu człowiek-Księżyc.

  Ale mimo to jestem daleka od zachwytów. Dla dopełnienia goryczy jestem soft summer. Szare oczy, szaroblond włosy, szara opalenizna… wszystko, co robię, musi być w mocno ograniczonej amplitudzie szarości i małego nasycenia. Dla dopełnienia monotonii mam księżycowy charakter, który mocno tłumi moje reakcje. Księżycowy spokój i wyważenie przywodzą mi na myśl szarą mysz. Owszem, pojawia się czasem słowo tajemniczość, ale nie jest to rodzaj tajemniczości przyciągającej uwagę, tylko taka… tajemniczość bohatera trzeciego planu. Całościowo aura niby wydaje się fajna, ale czuję się w niej taka niewyraźna, skazana na niewyróżnianie się. Jakby ten Księżyc nostalgicznie połyskujący w galerii u mnie był namalowany szarą plakatówką na makulaturowym papierze.

  Trudno mi znaleźć magię w tym etherealu, trudno się z nim pogodzić jako wiodącym, mimo że widać go jak na dłoni.
  Dusząca jest ta szarość, mimo że najbliższa. 🙁

  • Moderator - lothlorien 11 kwietnia, 2020 o 10:19

   Siyah, to smutne, bo to piękny Ethereal. Również mam go wysoko. Z jednej strony rozumiem Cię, bo po otrzymaniu swojej własnej diagnozy długo nie mogłam się pogodzić z samym Soft Classic + Ethereal (wtedy jeszcze nie było podziału na 18 E), w dodatku również Soft Summer. To czego nie cierpię, to czuć się szarą myszką, ale – zabrzmię tutaj jak pierwszy lepszy coach motywacyjny, wybacz – to naprawdę siedzi tylko w Twojej głowie. Stonowana uroda jest piękna i jeśli jesteś również konsekwentna w swoim stylu ubierania się, uwierz mi, że ludzie to pamiętają.
   Sama Olga ma szafę opartą na braku kolorów i kontrastu (Księżycowy, Wietrzny, można podpatrzeć na Pintereście), typ kolorystyczny również ma letni, i jest bardzo wyrazista w tym jak wygląda.

   Natomiast szara myszka to dla mnie określenie osoby, która nie jest zadbana i nie potrafi podkreślać swojej urody, np. nosi niedopasowane i złej jakości ubrania, lub jej fryzura to brak fryzury, i nie ma to nic wspólnego z kolorem szarym, stonowaniem urody, a tym bardziej z Księżycowym E (choć na pewno każdy ma swoją definicję). Jednak nie akceptowanie swojej osobowości to już inna para kaloszy i trzymam kciuki, żebyś pokonała tę przeszkodę 🙂

   Jeszcze dodam, że wydaje mi się, że docenienie swojej urody przychodzi z czasem. Jest to bardzo wyzwalające, polecam 🙂 No i pamiętaj, że nie samym Księżycowym żyje człowiek, przy odpowiednich dodatkach z innych Twoich Ethereali może wyjść naprawdę fajne połączenie.

  • Eryka 11 kwietnia, 2020 o 10:56

   “Natomiast szara myszka to dla mnie określenie osoby, która nie jest zadbana i nie potrafi podkreślać swojej urody, np. nosi niedopasowane i złej jakości ubrania, lub jej fryzura to brak fryzury” – najlepsze podsumowanie! Możesz wyglądać jak Angelina Jolie (która ma Księżycowy!), a nosić byle jakie ubrania lub być przestylizowaną, zbyt modną, wówczas uroda znika, jest nieokreślona, wręcz anonimowa. Stąd się biorą szare myszy: nie potrafią podkreślać tego, co dostały od natury. Nie mam Księżycowego, ale jest przepiękny, bardzo kobiecy.

  • Moderator - Jonathan 11 kwietnia, 2020 o 11:33

   Siyah, masz bardzo spójny typ z Etherealami a to też jest wyróżniające i jeżeli ktoś odważy się to podkreślać to nie ma szans aby nie zostać zauważonym. Romantyczna, komfortowa, uwodzicielska aura SN świetnie się komponuje z Księżycowym, jeszcze SSu – super! Mysie włosy są bardzo pożądane na świecie. Dla mnie Księżycowy jest bardzo romantyczny i ciepły, zwłaszcza ten w bazie SN. Często ludzie instynktownie się do niego garną mimo, że nie krzyczy jak np. Energetyczny czy Królewski. On otula jak taki właśnie ciepły koc.
   Jeżeli chciałabyś poszukać gdzieś swojego powera to na Twoim miejscu brałbym ze Słowiańskiego, on świetnie podsyci Księżycowe ciepło swoim żarem ognistego kominka. Nie na darmo jest on kontrastowym i bogatym Etherealem 😉 Ciężko jest mi odwrócić wzrok od pań na Oktoberfest 😉

   Jako SN możesz też pobawić się makijażem, akcent na oczy bardzo przyciąga wzrok.
   Jesteś świeżo po werdykcie więc wszystko się ułoży i z czasem będziesz rozwijać skrzydła i głębiej czuć i rozumieć swoje Ethereale 😉

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 11 kwietnia, 2020 o 12:30

   Siyah, podpisuję się pod słowami przedmówców, a od siebie tylko dodam, że to naprawdę subiektywne postrzeganie. Ja na przykład nie posiadam Księżycowego, ale uwielbiam go na innych <3 Ciągnę i otaczam się Księżycowymi ludźmi. Dla mnie taka uroda to wręcz przeciwieństwo szarej myszy i bycia niezauważonym. Wbrew temu co by się mogło wydawać taka spójność typu bazowego, kolorystycznego i dominowania jednego Ethereala wcale nie jest częsta i tym właśnie się wyróżniasz.

 3. Purple rain 10 kwietnia, 2020 o 23:10 Odpowiedz

  Siyah, ja genralnie nie mam prawa dawać rad ale na moje to możesz pewnie to połączyć z wietrznym i lekko dodać charakteru jak ci mdło. Ja czuję jako ss,że też posiadam i księżycowy i wietrzny. Za jasnych szarych jednak nie ubiorę, raczej ciemniejsze preferuję i łączę na moje oko z wietrznym, czasem z karmazynem. Nawet jak nie masz za bardzo mocnych pierwiastków to może mimo wszystko warto spróbować dodatki, które spowodują,że nie będziesz się już szarą myszką czuła:) Ale księżycowa biżuteria jest cudna i na pewno nienijaka. Nie chcesz być księżycową wróżką;)?

 4. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 10 kwietnia, 2020 o 23:34 Odpowiedz

  Siyah ależ Twój księżyc jest dosyć klarowny, może błyszczeć w kierunku “satynowym” przez syreni i kryształowy. I nasuwają mi się tu perły i diamenty w Twoim obrazie, możesz lśnić .

  https://i.pinimg.com/564x/f1/88/30/f188302347b9bcbafc9aa2e77aa64d74.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/d2/42/03/d24203e129a136488a4c62e7394fda77.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/bf/e8/0c/bfe80c88ae398bb6b81a86d4e5943ac0.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/f0/be/b5/f0beb5aa713507bc42d56657661e518b.jpg

 5. Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 11 kwietnia, 2020 o 12:59 Odpowiedz

  Jej, dziękuję Wam wszystkim za tyle otuchy i za tak piękny odzew! Próbuję na razie odnaleźć się w moim typie, choć szarości w mojej szafie wynikały dotychczas głównie z tego, że czułam, że wyglądam w nich bezpiecznie, że pasują mi co najmniej do oczu i że w szarościach raczej nic nie zdołam zepsuć 😀

  Lothlorien – w sumie nie spodziewałam się, że szarość też może być wyrazista, jakoś tak odbierałam ją jako pochłaniacz energii 😀 Zastanawiam się, i całkiem mnie intryguje, połączenie Księżycowego ze Słowiańskim – choć jakoś nie do końca potrafię sobie je wyobrazić, bo brzmią jak skrajności.

  Jonathan – mysie włosy pożądane? Ja zawsze z zazdrością patrzyłam na panie w typie południowym, wzdychając za taką ilością pigmentu! Wydawało mi się, że sam naturalny koloryt już mógłby być u nich makijażem 😀 Rozpływam się nad miodowo-śniado-czernią, choć wiadomo, że cudze chwali się łatwiej 😀

  Uczę się poruszania i rozumienia swojej aury. Typ fizjonomiczny bardzo mnie zdziwił, do tego stopnia, że pierwszych kilka dni po analizie spędziłam na próbach niemyślenia o tym, że mam super szerokie ramiona, mocną budowę ciała i ktoś twierdzi, że to cechy predestynujące do bycia uwodzicielką 😀 ale zrozumienie tego chyba przyjdzie z czasem 🙂

  Za to cieszę się z ogólnych wyników analizy, i w ogóle znalezienia Was w internecie, bo okazuje się, że nie trzeba rodzić się z wyczuciem stylu i że nie jest to dar, a umiejętność do wyuczenia. Czuję się z tą świadomością dużo pewniej.

  Purple Rain – księżycowa wróżka to całkiem intrygujący trop! Brzmi jak antyteza szarej myszy. 🙂 Księżycowa biżuteria jest cudna, choć do tej pory w stylu casualowym upierałam się na baśniową – wszelkie listki, gałązki, witrażowe i winogronowe kolczyki, zwierzątka… ech, kiedy tak teraz na nie patrzę – może uda się w nich zobaczyć inne typy… :p

  Hajnowski – dzięki serdeczne za podpowiedź 🙂 właśnie takie stylówki wydawały mi się wyglądać na mnie “przesadnie elegancko”. To chyba kolejne, poza próbami słowiańskimi, wyzwanie do pokonania 😀

  Intryguje mnie jeszcze wątek z poprzedniej strony, o “lisich twarzach” w Księżycowym. Co to konkretnie oznacza? Pytam, bo moja mama zawsze kojarzyła mi się z tym zwierzęciem, ale trudno mi to było uzasadnić to konkretnymi cechami.

  • Moderator - lothlorien 11 kwietnia, 2020 o 16:32

   Myślę, że połączenie KE z Kryształowym również ma potencjał – to trochę pójście w stronę luksusu. Bardzo mi się podoba taka odsłona Księżycowego.
   A co do mysio-blond włosów, to nie wiem czy zauważyłaś, ale bardzo wiele modelek ma właśnie takie włosy + stonowany typ kolorystyczny. Pięknie i spójnie to wygląda na fotografiach modowych. Kiedyś zazdrościłam im takiej właśnie ogólnej kolorystyki.

   Co do “liska” w twarzy, sam koncept pamiętam jeszcze sprzed wprowadzenia podziału na 18 Ethereali i teraz już ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat 🙂 Dla mnie to było coś nieuchwytnego.

 6. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 11 kwietnia, 2020 o 17:25 Odpowiedz

  Czy takie wlosy nie są piękne? Naturalny kolor, bardzo długie lub w połączeniu z blondem?
  https://i.pinimg.com/564x/8a/19/3f/8a193f89514c09b2094d0866bbec2aa6.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/dc/68/03/dc6803382d44f72ae6facdb2697d1136.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/b5/3c/cd/b53ccd5048f2a465c2bfc6be60e084be.jpg
  Ja miałam ten sam problem z włosami co Ty, przez to przez 15 lat koncentrowalam się tylko na farbowaniu …Teraz wiem ze najwazniejsza jest pielęgnacja i nawet mysi kolor może być piękny ? Jak jest bardzo źle to polecam parę pasemek blond, henne ciemny zimny blond lub zimny jasny braz czy color reflex dla pogrubienia i podkreślenia głębi koloru. Ja zawsze się wzorowalam na włosach Amber Heard lub Adrany Limy.

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 13 kwietnia, 2020 o 11:26

   Hajnowski – Pewnie! Są cudne i bardzo naturalne.

   Widzę też, że księżycowy bardzo się lubi z falami, więc rozważam zamiast farbowania zmianę faktury (mam proste jak druty i tego nie cierpię ? )

   Nie wiedziałam że spójność typu z etherealami to rzadkość, do tej pory ogólnie myślałam że “wyglądam jak każdy” bez cech charakterystycznych. Dzięki tym podpowiedziom patrzę na to już nieco inaczej ?

 7. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 13 kwietnia, 2020 o 16:24 Odpowiedz

  Służę pomocą, czlowiek uczy się na błędach , ale czasem błędów mozna uniknąć . I nawet z mysiego coś fajnego wyjdzie ? Tak zdecydowanie fale ksiezycowy lubi , tym bardziej u Ciebie- cała konfiguracja prowadzi do skrętu, czy fal, skoro masz proste to myślę, że to przez kryształowy. U mnie to ani kręcone ani proste . Zależy jak im leży ?

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 13 kwietnia, 2020 o 23:30

   Żyją własnym życiem ? to też ma swój urok. Mi się zawsze podobało, jak osoby z takimi włosami wychodzą np. na wilgoć czy deszcz i włosy zmieniają im się jak za dotknięciem różdżki ? i zawsze towarzyszy temu lament typu “oooo nieeeee pół dnia prostowałam” i zwykle w lekko kręconych okazuje się ładniej ?

 8. Aga SG/GE+KarE+WE/DW 14 kwietnia, 2020 o 20:36 Odpowiedz

  Księżycowe dziewczyny, czy mogłybyście polecić cienie/paletę cieni do powiek głównie w szarościach? Od jakiegoś czasu prym wiodą głównie ciepłe kolory a ja szukam czegoś mocno chłodnego (nie dla siebie 😉 )

  • Maja 15 kwietnia, 2020 o 09:22

   Hejo Aga! 🙂
   To co mogę od siebie polecić (nie mam dużego doświadczenia z cieniami, ale chciałam się odezwać xd):
   Maybelline Color Tattoo odcień Permanent Taupe: cień w kremie, to taki fioletowawy szary z nutką brązu, powiedzialabym ze bardzo chłodny, na moim oku wyglada po prostu jak szary, dobrze sie trzyma nawet na tlustych powiekach (moje:)), matowy, brak drobinek itp.
   Inglot Aquastic nr 18 – rozświetlające sreberko, ale bez perfidnych drobinek, trwałość jest powalająca, również określiłabym ten kolor jako bardzo chłodny, takie czyste srebro (żałuję że nie pasują mi inne kolory z tej serii, są piękne).
   To wszystkie cienie jakie posiadam, ale kiedy mi zależy to da się tym zestawem wykonać satysfakcjonujacy makijaż oka:)

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 15 kwietnia, 2020 o 11:40

   Hej Maju, bardzo dziękuję 🙂 Maybelline color tatoo w ogóle jest fajowe, używam z tej serii creme de rose

   miło Cię tu znowu widzieć <3

 9. Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 19 września, 2020 o 15:07 Odpowiedz

  Hej, czy ktokolwiek z was widział koszulki/body/bluzki w kolorze ciemnej szarości/grafitowym, które nie mają efektu sprania lub melange? I są bez nadruku? Chodzi mi o taki gładki materiał jak na zdjęciu 😉 Przekopałam pół internetu i ja nie wiem czy grafit jest już niemodny czy co, ale jak już coś znajdę to mi nie pasuje xD kojarzy mi się za bardzo Naturalowo/Wietrznie, a ja bym chciała coś bardziej dla mojego Soft Dramatica 😀 będę przeogromnie wdzięczna za wszelkie sugestie 😀
  https://img01.ztat.net/article/spp-media-p1/a7368073cf7c3fecb7f47d7709fea9f2/9ab3afc677ba41e39827251580e98dbf.jpg?imwidth=1800

  • Chupa SD 20 września, 2020 o 14:53

   O matko, jeśli ktoś widział to dołączam się do tego wołania. I do takiego grafitu i takiego z niebieskimi tonami (tu bardziej we wspomnianym wietrznym). Luźne fasony i nawet ovesizowe mnie przytłaczają z każdej strony, albo mam pecha zwyczajnie. xD

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 20 września, 2020 o 20:46

   Ach te luźne fasony, ile ja rzeczy zwęziłam w swoim życiu xD chyba zacznę częściej kupować body bo tam mam 99% pewności dopasowania 😀

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 21 września, 2020 o 23:43

   Ja swój granat namierzyłam w H&M, bazowy T-shirt. Jest lekki melanż, ale lubię go 😉 Tylko, że zawsze staram się coś założyć, np. więcej dodatków. Solo ten T-shirt wygląda trochę smętnie na mnie, u mnie rozmiar S, bo jest dopasowany do ciała.

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 23 września, 2020 o 00:05

   W sumie mój grafitowy kardigan ma lekki efekt melanżu, no ale właśnie – taki subtelny, a nie że na kilometr widać xD bo taki efekt jak na zdjęciu, mam wrażenie, gryzie się z moją bazą i to już za dużo Naturala dla mnie 😉 tutaj na modelce też mi się gryzie, gładka tkanina byłaby lepsza 😉
   https://cdn.shopify.com/s/files/1/0293/9277/products/12-06-19_Studio_1_DD_ES_12-12-40_4__RT1010_Charcoal_3681_JK_760x.jpg?v=1575672284
   Ale widzę że w H&M coś szarego jest, musiałabym zobaczyć na żywo i ocenić czy będzie ok 😉 poluję jeszcze na Vinted, może się uda 😀

 10. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 20 września, 2020 o 20:59 Odpowiedz

  To w ogóle bardzo twarzowy odcień dla lat. Chyba kiedyś miałam bluzkę w takim kolorze i fajnie do twarzy pasowała. Teraz też bym coś kupiła, bo to taka fajna alternatywa dla czerni. Elegancki kolor taki trochę.

 11. TerraCotta 7 listopada, 2020 o 15:10 Odpowiedz

  Hej
  Ktoś ma pomysł na to jakie mogą być księżycowe perfumy? Widzę jedną tylko propozycję w galerii- Soir de Lune. Nie miałam ich nigdy więc ciężko mi ocenić (poza tym że buteleczka jest śliczna). Natomiast przerosła mnie nawet cena próbki , tzn może bym spróbowała ale spotykam się z opiniami że to perfumy dla bardziej dojrzałych kobiet i na specjalne okazje. No i że są mocno miodowe a to chyba mi nie podejdzie więc szukam czegoś takiego bardziej codziennego. Perfumami interesuję się od niedawna więc super doświadczenia nie mam ale ten etheral ma dla mnie twarze: przytulną i tajemniczą, a tajemnicze są zwykle jakieś mszane zapachy ale to chyba na pewno nie księżyc bo w mszanych jest ostrość i Yang. Paczula chyba też nie. Myślałam o jakichś pudrowych nutach. Ale może to bardziej mieszanka odpowiednich nut dopiero da pożądany efekt.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *