Kryształowy Ethereal – galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Luksus w dobrym guście, kobieca klasyka, łagodny minimalizm. Tak pokrótce można podsumować styl związany z Kryształowym Etherealem.

Kolejnym istotnym elementem jest kolorystyka. Najważniejsze barwy to:

 • jasne, stonowane róże
 • gama wszystkich odcieni beżowego
 • gama wszystkich odcieni kremowego
 • złamana biel jako kolor uzupełniający

Najwyższy stopień kompatybilności to bazy:

 • Soft Classic
 • Classic
 • Romantic

Drugi stopień kompatybilności – Theatrical Romantic  (romantyczny aspekt stylu TR).

Styl Kryształowego Ethereala to połączenie klasyki z powszechnie rozumianym stylem romantycznym. Przy czym kryształowy romantyzm jest dopracowany, wymuskany, zawsze perfekcyjny.

Wspólne punkty Kryształowego i innych Ethereali przedstawiają się następująco:

 • Syreni Ethereal – pełny aspekt romantyczny ( w tym m.in. perły oraz wszystkie rodzaje tkanin i zdobień)
 • Alabastrowy Ethereal – perfekcja, idealnie dopracowany styl
 • Różany Ethereal – kolor różowy (w Kryształowym zawsze jasny i stonowany)
 • Francuski Ethereal – klasyka (w Kryształowym zawsze mocno stonowana, nigdy nonszalancka)
 • Księżycowy Ethereal – minimalizm, miękkie linie, miękkie tkaniny, zamsz, subtelny połysk, wspólna esencja kolorystyczna (Soft Summer)
 • Królewski Ethereal – reprezentacyjność, luksus
 • Słoneczny Ethereal – szlachetność, elegancja, minimalizm
 • Iskrzący Ethereal – błyskotki (w Kryształowym zawsze transparentne, zawsze podane z umiarem i w eleganckiej odsłonie)
 • Bezkresny Ethereal – stonowana kolorystyka (Soft Autumn jako wspólna esencja kolorystyczna)

Kryształowy Ethereal dopuszcza zwarte formy i nieco ostrzejsze linie niż ma to miejsce w stylu Syreniego Ethereala. Poziom wyważenia aspektów – Classic, Soft Classic, Romantic zależy od całej etherealowej konfiguracji.

Charakterystyczne cechy kryształowej urody:

 • jak najbardziej klasyczne rysy (charakterystyczne dla typu Classic)
 • proporcjonalność
 • symetria
 • kształt twarzy – owal
 • średniej wielkości oczy
 • średni rozstaw oczu
 • niebieskie tęczówki
 • usta średnie w kierunku wąskich
 • mały, zgrabny nos
 • włosy blond (wszystkie odcienie)

Kryształowe fryzury bazują głównie na długości do ramion i long bobie. Maksymalna dopuszczalna długość  – włosy sięgające połowy pleców.

Upięcia – francuskie/klasyczne koki.

Charakterystyczne dla Kryształowego są włosy falowane. Fryzura musi być dopracowana. Nie ma mowy o nieładzie i wietrze we włosach.

Na wieczór i na szczególne okazje – fale hollywoodzkie (wpływ Baśniowego retro).

Kryształowy makijaż głownie opiera się na wytycznych dla bazy Soft Classic. Pojawienie się czerwonej szminki oznacza np. wpływ Francuskiego lub Słowiańskiego (przy bazie Classic).


Share:

146 komentarzy

 1. Diana 8 maja, 2019 o 13:26 Odpowiedz

  To jest całkowicie mój ethereal i nosze go ile tylko mogę i uwielbiam i pasuje do mnie cudownie i jupiłam właśnie 2 jedwabne bluzki koszulowe jedną w pudrowym różu a drugą szampańską, wszystko przez tę galerię, a i nawet sa tu perfumy jakich używam 😉

 2. Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 17 maja, 2019 o 11:02 Odpowiedz

  Jak widać na zdjęciach w galerii Kryształowego, do tego Etherealu przypisane jest różowe złoto. Zauważyłam u siebie, że ten kolor złota wygląda u mnie najlepiej, zwłaszcza jak jeszcze nie jestem opalona. Natomiast latem mogę nosić żółte złoto, które zimą odpada całkiem, odcina się brzydko od skóry. Czy to Kryształ czy także typ kolorystyczny (SS)?

  • Arwena DC(FE)+IE+GE/TSp 17 maja, 2019 o 16:50

   Cat, a to nie jest tak, że typ kolorystyczny jest ściśle związany z E? I że niejako z niego wypływa?

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 17 maja, 2019 o 19:50

   Arweno, jestem ciekawa w takim razie, jak można byłoby połączyć Ethereale z typami kolorystycznymi. Jakoś nie ogarniam tych niuansów. Pomimo czytania bloga naszej Olgi nadal nie potrafię ogarnąć całości. 🙁

  • AgnieszkaM(G/SSu) 17 maja, 2019 o 21:50

   Typy kolorystyczne są powiązane z E, ale człowiek ma jeden kolor, a E kilka, więc to nie takie proste przełożenie.
   We wpisie “ustalanie stylu” są typy dla E. Kryształ to SS i SA.
   Co do złota, to jak tak nie mam, ale się nie opalam. Różowe też nie najlepiej u mnie. Srebro wygrywa.

  • Arwena DC(FE)+IE+GE/TSp 17 maja, 2019 o 23:13

   Z moich obserwacji wynika, iż typ kolorystyczny wypływa z pierwszego lub jednego z pierwszych E w zestawie. Ja mam
   na pierwszym miejscu IE i jestem dlatego TSp. Tak to na babski rozum ogarniam, choc nie wiem, czy slusznie.

  • Ines SN 18 maja, 2019 o 00:02

   Cat tez jestem SS i mam identycznie jak Ty.latem jestem bardzo mocno opalona i wtedy przejdzie u mnie każdy rodzaj biżuterii a teraz w żółtym złocie wyglądam kiepsko. Ogólnie w większości kolorów wyglądam aktualnie kiepsko,moja skóra ma niezdrowy odcień po zimie. Ciało jeszcze ok,ale twarz jest poszarzała i zmęczona.

  • Eryka 18 maja, 2019 o 10:23

   Mnie się wydaje, że typów kolorystycznych jest więcej niż przyjmowane 12 czy 16 i ciężko natrafić na swojego kolorystycznego sobowtóra (choć w obrębie tak spójnego etnicznie narodu jak Polacy nie jest to niemożliwe). Dwunastka ma sens tylko w połączeniu z typologią Ethereal, bo ułatwia jej zrozumienie, ale jednocześnie pokazuje swoje ograniczenia. Ethereale łączą się bezpośrednio z aurą człowieka, a pory roku są zawieszone w przestrzeni. Długo męczyłam się, by zorientować się, którą Zimą jestem, bo mam cechy wszystkich, tylko wyglądu brak (nie mam czarnych włosów), dopiero Olga musiała mi powiedzieć 😀 Czasem jakiś kolor nam pasuje, choć nie wiemy dlaczego. Wtedy pewnie wynika to z tego, że nie umiemy tego przełożyć na odpowiednią stylizację wynikającą z naszej aury, więc kolor lubi się z naszą karnacją i nic więcej z tego nie wynika.
   Trzeba się zastanowić, czy opalenizna nie zmienia na moment ułożenia Ethereali, wystawiając na początek te “plażowe” i nonszalanckie. Bo na pewno coś zmienia w odbiorze. Może nawet wyciągać inne cechy z konkretnego Ethereala niż te, z których normalnie się korzysta.

  • Moderator - Jonathan 19 maja, 2019 o 18:20

   Eryko, z tą opalenizną coś jest na rzeczy. U mnie np. podbija Mahoń przez co z Księżycowej palety robi się więcej mocy.
   Myślisz, że kolor który lubi się z naszą karnacją niekoniecznie zawsze musi pasować do naszej aury?

  • AgnieszkaM(G/SSu) 18 maja, 2019 o 14:09

   Skoro dany typ kolorystyczny to nie jest punkt na osi, tylko zakres, to trudno znaleźć sobowtóra, bo minimalnie będziemy w innym miejscu tego zakresu. Do tego dochodzą ethearale, które (chyba) modyfikują kwestię kontrastu czy nasycenia barw. No i sobowtór kojarzy się nam z podobieństwem, a jednak ważne jest jak reagujemy na kolor, a nie jaki sam mamy, więc tym trudniej. Nie pomyślę, że czarnoskóra pani SSu jest moim sobowtórem, bo na pierwszy rzut oka będziemy całkiem różne.

  • Bookini D/SE+KE+WE/TS 18 maja, 2019 o 16:25

   Ja mam WE na końcu konfiguracji (przy kolejności zaproponowanej przez Gretę) i od Grety wiem, że ten E jest u mnie odpowiedzialny za typ kolorystyczny czyli TS. Moja trzódka ethereali jest bardzo ograniczona liczebnie i kolorystycznie więc nie korzystam z pełnej palety TS, bo często ląduję w nieswoim etheralu i choć kolor do twarzy pasuje to całość wygląda dziwnie., więc z pakietu TS korzystam wyłącznie w zakresie WE. Plus barwy z pozostałych E, czyli wszelkie nasycenie pomiędzy bielą a czernią. Tak więc u mnie jeden z ethereali jest odpowiedzialny za typ kolorystyczny, ale nie daje zielonego światła na całą paletę tego typu. U mnie jeszcze dochodzi zalecenie pionu i monochromatyczności, więc nie wyobrażam sobie korzystania np z malinowych róży ogólnie korzystnych dla TS, bo jeśli się tak ubiorę, od stóp do głów jak zaleca mój typ, to bez posiadania RE lub EE czy innego niż moje E to efekt będzie dziwny, nawet jeśli twarz w tych kolorach jest ok.

  • Eryka 18 maja, 2019 o 18:20

   Zgadzam się. Na pewno najłatwiej rozejrzeć się wśród swojego typu, bo bazy bywają podobne. Gdy dziewczyna w Polsce jest SS, G, ma Wietrzny, niefarbowane ciemnoblond włosy i standardową karnację, to ma jakąś tam szansę wyłapać kolorystyczną siostrę w swoim otoczeniu. Pytanie jaką, bo nawet wiek przy przemieszczaniu się Ethereali w ciągu życia czy upodobanie do konkretnego Ethereala (z bazy, nie z bazy, mniejsza o to) są czynnikami sprawiającymi, że jesteśmy wyjątkowi.
   Wyobrażam sobie, że w miejscu, gdzie np. czarne Ethereale (Gwiezdny, Karmazyn) są częste i wszyscy mają czarne włosy, łatwiej o swojego kolorystycznego sobowtóra.

  • Eryka 19 maja, 2019 o 19:07

   Jonathanie, na pewno. W szarościach moja skóra wygląda super, ale nie mam Księżycowego, więc kompletnie sobie nie radzę ze stylizacjami z popielatymi ciuchami. Zwykle staram się dobierać coś czarnego albo białego, by podkreślić zimowość kolorystyki, ale robi się Księżyc na całego i eksperyment kończy się porażką. A na kimś takie klimaty bardzo mi się podobają, więc teoretycznie powinnam umieć to odtworzyć z sukcesem.

  • Moderator - Jonathan 19 maja, 2019 o 19:26

   To w sumie jesteś trochę uziemiona. 😀 Ciekawe to jest o czym piszesz.
   Mogłabyś zdradzić jaki E wpływa u Ciebie na aurę czy jest to może kombinacja?

  • Kenna 19 maja, 2019 o 19:49

   Ciekawa dyskusja tu się rozwinęła. Rzeczywiście mogę potwierdzić zdanie Arweny – jestem Lsm, a ten typ “wypływa” z dominującego SyE. Na drugim miejscu mam BE i ten pierwiastek wg mnie powoduje, że rewelacyjnie wyglądam w odcieniach beżu. Teoretycznie jako Jasne Lato powinnam też wyglądać dobrze w odcieniach różu i szarości. Tak jednak nie jest – nie mam żadnego pierwiastka “różowego” (RE, KryE, EE) ani szarego (WE, KE)

  • Eryka R (GE+SłowE+SyE)+AE+BaE+KarE+KrE+FE 19 maja, 2019 o 20:16

   Nie mam pojęcia. Tu Olga musiałaby się wypowiedzieć 🙂 Daję w podpisie wszystkie Ethereale, o ile się gdzieś nie pomyliłam. Na pewno daleko mi do czystego typu, nad czym trochę ubolewam, bo im mniej złożona R, tym bardziej zjawiskowa 😉 Baśniowy jednak dużo rekompensuje, w tym kolorystycznie.

  • Moderator - Jonathan 19 maja, 2019 o 20:36

   Dzięki za “ściągę” 😀 Widzę, że ładnie je podzieliłaś 🙂 Nie dziwię Ci się bo R to i tak dla mnie jeden z mniej spotykanych typów, jeszcze czysty to już w ogóle. W rysach chyba masz KarE z tego co pamiętam? Baśniowy też jest bardzo pojemny, w końcu baśni jest tyle co nie miara 😀

  • Eryka 19 maja, 2019 o 20:50

   Mam na pewno 🙂 Słowiański chyba też. Baśniowy, Alabastrowy może? Natomiast Syreni raczej nie, bo widzę go głównie w sylwetce i przy elementach bazy (perły), FE to w moim przypadku w ogóle dodatek wynikający z innych cech, mogę go używać w ograniczonym zakresie.
   W Polsce R to najrzadszy typ koło FN, więc za czasów szkolnych czułam się jak kosmitka 😀 Niestety młodzieżowość szkodzi takiej sylwetce i najprościej od razu przejść do dorosłej garderoby albo biegać w grzecznych spódnicach z półkola. Choć zgadywałabym, że większość polskich R jest w miarę czysta albo ma jeden czy dwa dodatkowe Ethereale.

  • Pozytywna C/KryE FE BE/ SA 20 maja, 2019 o 12:28

   A propos typow kolorystycznych i Ethereali – wydaje mi sie, ze jest wprost przeciwnie, tzn. to Ethereale wynikaja z typu kolorystycznego, a nie odwrotnie. We wpisach o Typologii jest mowa o esencji kolorystycznej, ktora ja rozumiem jako baze, wyciag z danego typu kolorystycznego. Etherale opieraja sie na kilku kolorach, podczas gdy klasyczny podzial na pory roku daje nam znacznie wieksze mozliwosci wyboru.
   Poza tym ten sam kolor potrafi byc dominujacym w kilku roznych Etherealach, np. granat dla Gwiezdnego i Francuskiego; czern dla Wietrznego i Karmazynowego; bez dla Bezkresnego i Krysztalowego itd. Roznice pomiedzy Etherealami sa tak duze, ze nie mozna ich sprowadzac tylko i wylacznie do koloru. Co za tym idzie: ktos, kto posiada Francuski, a nie posiada Gwiezdnego, nie osiagnie efektu WOW w typowo gwiezdnej, aksamitnej sukni, nawet, jesli bedzie granatowa.
   Z drugiej strony mozna posiadac Gwiezdny pomimo “niegwiezdnego” typu kolorystycznego (np. Rosamunde Pike). Bo w Etherealach nie chodzi stricte o kolory, tylko o aure, ogolne wrazenie.
   Tak to widze…

  • Eryka 20 maja, 2019 o 13:26

   Ja bym to jeszcze inaczej określiła: Ethereale wynikają z naszej karnacji i poziomu kontrastowości, a z Ethereali wynika typ kolorystyczny (jeżeli uznajemy system z podziałem na dwanaście typów). Gdyby Ethereale wynikały z typu kolorystycznego, to nikt nie miałby problemu, by go ustalić na podstawie przykładania kolorków do twarzy, a potem dobrać Ethereale, a sprawa jest bardziej skomplikowana. Te większe możliwości powodują zamieszanie: świetnie czułam się w kolorach Chłodnej Zimy, uważałam się za Chłodną Zimę, ale ciepłe barwy też mi pasują. Czym jestem? Czystą Zimą. A mocniejszy chłód niż typ kolorystyczny przewiduje to Alabaster i Karmazyn.
   Ethereale łączą się też z sylwetką, dlatego yangowe typy wyglądające super w granacie będą miały prędzej FE w bazie niż GE, a yinowe na odwrót. Ale ktoś może mieć sylwetkę odstającą od przeciętnego przedstawiciela swojego typu albo nietypową twarz i to już nadaje nam inny kierunek.
   Możemy też uznać, że osiemnaście Ethereali i dwanaście typów kolorystycznych to jedynie narzędzia pomocnicze, bo w rzeczywistości jednego i drugiego jest nieskończona ilość. Ale wtedy typy kolorystyczne poddają się bez walki, bo Ethereale są zwyczajnie praktyczniejsze i np. wiedząc tylko, że jest się G z FE, można oprzeć garderobę na kilku odpowiednich barwach FE z nasyceniem, które nam odpowiada 😀 natomiast przyjmując taki punkt widzenia, zakładamy, że nic z niczego nie wynika, jesteśmy chaosem i próbujemy sami siebie ogarnąć.

 3. Elizabeth 13 czerwca, 2019 o 13:06 Odpowiedz

  Romantic z jakim E może być mylony z Theatrical Romantic?
  Jestem jeszcze w fazie dorastania, więc mam dodatkowy kłopot z określeniem siebie, gdyż sylwetka nie wygląda docelowo, z resztą bardzo mnie ciekawi, czy kobiety czym bardziej są nacechowane Yin’owo tym później dorastają?
  Monica Bellucci rozkwitła dopiero w wieku ok. 26 lat i mniej więcej w tym czasie rozpoczęła karierę modelki, statystycznie jest to wiek, w którym po woli już się kończy branżę.
  Tak samo zauważyłam, że reprezentantki tego typu wolniej się starzeją, Monica Bellucci, Salma Hayek itd.
  Greto, zauważyłaś takie zjawisko? Jeżeli tak to chciałabyś może opisać rozwój typów? Albo przynajmniej Romantic 😀 Z góry dziękuję 🙂

  • Eryka R 13 czerwca, 2019 o 14:00

   R chyba ciężko pomylić z TR, bo TR są dużo drobniejsze i nie tak “dorodne”. Nawet te filigranowe R mają w sobie jakieś krągłości kontrastujące np. z chudymi rękami. TR nie mają w sobie tej kontrastowości. Nie wiem jak z tą docelowością, ale ja w wieku 14 lat z sylwetki wyglądałam w 90% tak jak teraz. Raczej zgadywałabym, że mocno yinowe kobiety szybciej dorastają.
   Nie wiem również, czy R się wolniej starzeją albo rozkwitają późno, ale fakt, że po trzydziestce wyglądają najlepiej. Zgaduję, że po prostu wtedy aura kobiecości bardziej zgrywa się z ciałem i ubiorem. Nastolatki i dwudziestolatki czują presję, by ubierać się młodzieżowo, a R służą konserwatywne kroje. Nawet jak któraś R się tak ubiera, to otoczeniu młoda twarz gryzie się z poważnym strojem. Druga sprawa to BMI, R nie jest korzystnie z niedowagą, więc spowalniający metabolizm uwalnia potencjał. Wstawiałam ostatnio zdjęcia sylwetki młodej Bellucci, taka tam dziewczyna z sąsiedztwa. Troszeczkę przytyła i nagle bogini 😀

  • Arwena DC(FE)+IE+GE/TSp 13 czerwca, 2019 o 16:45

   Greta kiedys pisala, że kobiety z Yang szybciej wyglądają poważnie niż typy Yin,ale chodzilo o rysy twarzy. Yang wysmukla twarz, a w tzw. Pewnym wieku przestaje to byc walorem, gdy rysy stają sie ostre. Ale duza rola E, ja z moim IE w wieku 40 lat szokuję otoczenie, które daje mi coraz mniej lat (ostatnio 30 jest standardem).

  • luci 13 czerwca, 2019 o 21:10

   Kibbe pomylił R Salmę z TR, więc wychodzi na to, że wystarczy posiadać ciemną kolorystykę, by ludzie mieli wątpliwości. Kierunek na TR nadają pierwiastki bazowe dla tego typu (GE, BaE, KarE). 🙂

   Mnie się wydaje, że z tym dorastaniem jest dokładnie tak jak napisała Eryka. Współczesne młodzieżowe ciuchy po prostu nie są kompatybilne z aurą części typów. W związku z tym niektórym ciężej zabłysnąć urodą we młodości a łatwiej w wieku dojrzałym.

  • Eryka R 14 czerwca, 2019 o 10:27

   Kibbe nawet Ann-Margret wziął za TR (bo co, wąskie jak na R usta?), więc nie wiem, gdzie jego umysł błądzi 😀 wielu internetowych “specjalistów” bierze każdą aktorkę z ładną buzią za SG, SG za R (bo kobiece i krągłe), R za TR (bo kobiecość wali po oczach, a w jakimś filmie dana aktorka wystąpiła w koronie i dużym naszyjniku), a celebrytek TR nikt nie analizuje, bo jest ich mało. Ewentualnie Charlize Theron uzupełnia niszę TR ramię w ramię z Salmą. Ethereale to tak tajemnicza sprawa, że ciężko tu cokolwiek powiedzieć, bo np. stylowo mam jakiś kierunek na TR, ale na pewno nikt by mnie za TR nie uznał. Tylko sama tak stwierdziłam przed erą Ethereali, bo czysty styl R (z Kryształem) to nie ja 😀 Chyba wszyscy najpierw patrzą na kolorystykę, stąd czasem bardzo dziwne wnioski.
   Z tymi młodzieżowymi ciuchami jest jeszcze taki problem, że osoba urodziwa to osoba wyglądająca dobrze w tym, co akurat jest modne. Trzeba naprawdę sporo wyczucia, by wydobyć z urody to, co najlepsze, gdy ma się niepromowany typ urody.

 4. Monika 27 czerwca, 2019 o 08:05 Odpowiedz

  Dzień dobry,
  Czy ktoś z doświadczonych osób mógłby mi określić typ kibbe i kolorystykę Margaux Brooke?
  Dziękuję z góry:)

  • Moderator - Jonathan 27 czerwca, 2019 o 13:24

   Mi wygląda na szczuplutką FN 🙂 Co do kolorystyki to ciężko mi powiedzieć. Może jakaś czysta Zima? W stricte ME włosowych klimatach coś mi nie gra 😉

 5. Mairhan 30 czerwca, 2019 o 22:51 Odpowiedz

  Witam wszystkich, mam pytanie 🙂
  Długo myślałam że jestem SC… ale cały czas coś mi nie pasowało bo w teście zawsze mi wychodziło DC, ale jakoś nie pasował mi styl DC, wiec trzymałam się SC i czułam się dobrze w tym stylu(rozkloszowane sukienki, zwiewne, lejące tkaniny, monochromatyczność). Niedawno dopiero zaczęłam czytać dokładniej o E i z tego co rozumiem to mam któryś E który łagodzi moje DC? KryE i ŚE bardzo mi pasują( w ogóle wyglądam na maks 17 lat…. od 10 lat)… do tego KE, SyE(a już fakt że Wietrzny i Bezkresny też uwielbiam nosić odsuwam w dal, co za dużo to niezdrowo, ale co ja poradzę. :)), ale teoretycznie, z tego co zrozumiałam nijak one się nie łączą z moim DC…. a może wcale nie muszą? Wyjaśni mi to ktoś? Będę wdzięczna 🙂

  • Laurel TR (GE + RE + KarE+ KryE) + EEHiszp. 1 lipca, 2019 o 10:24

   Kochana, z całego serca polecam Ci analizę u Grety 🙂 Wtedy wszystko będzie jak najbardziej jasne.

   Być może instynktownie czujesz pewne ethereale, ale tak naprawdę może to być jedynie autosugestia, a wierz mi, same nie widzimy wszystkiego z prostego powodu – nie jesteśmy wobec siebie obiektywne 😉

  • Mairhan 1 lipca, 2019 o 19:19

   Dziękuję, na pewno skorzystam w końcu, chociaż na razie chce sama się zorientować ile mogę, to dla mnie ogromna część zabawy. Co do obiektywizmu, to niestety tak, wybrałabym połowę ethereali jakbym mogła. 🙂
   Pozdrawiam!

 6. Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 14 kwietnia, 2020 o 14:09 Odpowiedz

  Hej, mam stado pytań – jak konkretnie traktujemy ethereale, które są u nas filtrami? U mnie właśnie to jest ten jeden jedyny kryształ spoza bazy. Czy takie filtrowanie w praktyce polega np. na byciu księżycową, wietrzną lub syrenią księżniczką/kobietą luksusową? Czy to oznacza, żeby nie zakładać typowo kryształowych rzeczy, a jedynie modyfikować inne ethereale pod ten, czy jednak można zapożyczać też sam ten styl? Jak wpływają na Was wasze “filtry” i czy czujecie je jakoś mocno? I czy pierwszy ethereal też jest filtrem? (gdzieś coś takiego chyba przeczytałam, ale nie jestem pewna)
  Tyle pytań 😀

  I co to jest “hiszpański EE”?

  • Moderator - lothlorien 14 kwietnia, 2020 o 16:43

   Filtrami potrafią być Świetlisty, Alabastrowy i Księżycowy. Ethereale spoza bazy po prostu wprowadzają większe lub mniejsze modyfikacje do typu bazowego i Ethereali z bazy, wprowadzają jakiś styl. Jaki konkretnie w Twoim przypadku, tego chyba nikt Ci tutaj nie powie. Niektóre kobiety dodatkowy Ethereal stosują tylko w dodatkach (np. Królewska biżuteria i nic poza tym z Królewskiego nie biorą), a niektóre mogą pozwolić sobie na więcej. Trzeba dużej znajomości swojej urody i tego co ją podkreśla, a co przygasza.
   Pierwszy Ethereal w konfiguracji jest zazwyczaj najsilniejszy i z niego można “kraść” najwięcej. Filtrami ich nie nazywamy (jeśli to nie ŚE, KE, AE ;)).

   Bardzo polecam ten wpis: http://getthelook.pl/ustalanie-stylu/

  • luci 15 kwietnia, 2020 o 19:56

   Siyah, Hiszpański E to “odmiana” Energetycznego Ethereala. Przykłady możesz znaleźć w galerii Energetycznego. 🙂

   Co do Twojego dodatkowego Kryształu to aczkolwiek jest sprawą indywidualną jak pierwiastki dodatkowe wpływają na styl konkretnych osób, to szczęśliwie istnieje wskazówka jak ugryźć dodatkowe E. 😉 Olga we wpisie o ustalaniu stylu wymieniła 3 najbezpieczniejsze rejony eksploatowania pierwiastków dodatkowych. Są to kolory, biżuteria i elementy ozdobne.

   Ja mam mocne FE, ale to nie jest tak, że mogę posługiwać się tym stylem po prostu. Sporo elementów odpada choćby dlatego, że wchodzi w zbyt duży konflikt z bazą.

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 15 kwietnia, 2020 o 23:33

   Lothlorien – dzięki, zapomniałam na śmierć o tym wpisie bo czytałam go dawno temu gdy jeszcze nie myślałam o zrobieniu analizy ? faktycznie jest tam też odpowiedź na kilka innych pytań, którymi zawracałabym Wam głowę ? przydał się.

   Luci – dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałam że mocny ethereal może się konfliktować z bazą, sądziłam że im mocniejszy tym spójniejszy, więc zgodny z bazą i więcej wolno ? ale może mam zawężony horyzont bo tylko swojej doczepki spoza bazy nie czuję ani grama. Ale etherealowa fizyka jest zawiła, pełna wyjątków i chyba tylko Olga do końca się na niej zna ?

   Zapytam z ciekawości – czy konfiguracja z jednym E spoza bazy oznacza jeszcze czysty typ, czy już nie? (Wiem, to pewnie tylko kwestia nazewnictwa, ale byłam ciekawa gdzie “czystość typu” się zaczyna a gdzie kończy ?).

   Serio myślałam że wszystko zależy od bazy i że każdy ma tę swoją większość w bazie bo determinuje to anatomia i typ kośćca, a tu się okazuje że chyba potraktowałam temat zbyt matematycznie i za bardzo spłyciłam ?

  • luci 16 kwietnia, 2020 o 00:35

   Siyah, nieprecyzyjnie się wypowiedziałam. Mój FE jest spoza bazy (baza TR), dlatego miejscami wchodzi z nią w konflikt. Gdyby był pierwiastkiem bazowym to oczywiście tak by nie było. 🙂

   Z tego co pamiętam, to jeśli w konfiguracji pojawia się pierwiastek spoza bazy to osoba nie jest czystym typem. W takim przypadku jak Twoj, kiedy mamy do czynienia z jednym dodatkowym E, nie wchodzącym w jakiś mocny konflikt z bazą, np z powodu różnicy w poziomie yinu, można chyba mówić o typie dosyć czy względnie czystym. Olga pisała, że czyste typy to mniejszość. Większość ludzi ma dodatkowe pierwiastki.

   Wydaje mi się że jest tak jak piszesz. Pierwiastki bazowe determinują kościec, wygląd ciała. Pierwiastki dodatkowe modyfikują głównie rysy twarzy. Tak z grubsza. 🙂

  • Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 16 kwietnia, 2020 o 18:55

   Okej, dziękuję 🙂 TR to przepiękny typ, gratuluję! Znowu krok do przodu w rozumieniu typologii. <3

 7. Ciri SC (RE, KryE, SyrE, BaE) ŚE+FE+AE/BSp 14 kwietnia, 2020 o 17:00 Odpowiedz

  Ja mam Świetlisty i Alabastrowy przy posiadaniu jednocześnie dość kontrastowego typu Bright Spring. Ja to rozumiem tak, że dzięki AE moja paleta ulega schładzaniu i rozjaśnieniu, podbieram też dodatki i tkaniny, a dzięki ŚE ulega wydelikaceniu i rozświetleniu choćby w postaci makijażu czy biżuterii. U mnie dość mocno czuję szczególnie ŚE właśnie, dużo rzeczy mi nie pasuje,wyglądam w nich “do bani” albo czuje się w wielu ubraniach jakbym pożyczyła je od babci? Dochodzą oczywiście bazowe ethereale, więc trzeba to jakoś razem zebrać i się nad tym zastanowić, poprzymierzać różne rzeczy, przyjrzec się sobie ?

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 15 kwietnia, 2020 o 23:38

   To musi wyglądać bardzo eterycznie i nieziemsko – Bright Spring, świetlisty i alabaster ? i na pewno jest dość wymagające w obsłudze ? ale masz rację, chyba pora żeby popróbować różnych rzeczy w praktyce ?

 8. Ciri SC (RE, KryE, SyrE, BaE) ŚE+FE+AE/BSp 16 kwietnia, 2020 o 13:02 Odpowiedz

  Siyah, z tą obsługą roznie bywa?, ale teraz po przeczytaniu całego bloga raz jeszcze zdecydowanie lepiej rozumiem swoje ethereale. ?Najlepiej jest poczytać stare posty naszej kochanej Grety i dziewczyn <3 Bardzo dużo wyjaśniają.

  • Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 16 kwietnia, 2020 o 18:51

   Pewnie, czytanie go to sama przyjemność i często zerkam w komentarze, choć od powstania bloga jest tu ich na kilogramy i pewnie przerobienie tej lektury zajmie długie miesiące 😀

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 16 kwietnia, 2020 o 23:53

   Hi hi, blog jakis czas temu zostal odciążony z mnostwa niepotrzebnych komentarzy. Pamiętam te porządki i tęskne wyczekiwanie, az znow sie strona załaduje ?

 9. Siyah SN/SSu (KE+SyE+WE) KryE 30 października, 2020 o 23:17 Odpowiedz

  Tak szczerze to zastanawiam się, czy są jakieś metody na zaadaptowanie kryształu pod SN, bo wydaje mi się bardzo zdyscyplinowany, symetryczny, stonowany, równy, zupełnie nie boho… kombinował ktoś kiedyś?

  • Moderator - lothlorien 31 października, 2020 o 16:08

   Może spróbuj poprzymierzać lejące (chodzi mi o materiał) bluzki bez wzorków? Ewentualnie Kryształowa biżuteria jako mały klasyczny akcent, jeśli lubisz.
   SNki mogą sobie pozwolić na jakieś lekkie podrzucenie w talii z tego co pamiętam, no i na lekki oversize (?), a takich właśnie luźnych, lejących bluzek/koszul jest sporo w sklepach – co zawsze mnie irytuje, bo na SC już takie fasony nie przejdą.

  • Ines SN 1 listopada, 2020 o 19:46

   W kółko to robię 😀 bladoróżowa koszula do środka jasnych wysokich dżinsów i już jest SN z kryształem… do tego piękne kryształowe kolczyki koniecznie 🙂 ogólnie poruszam się w kryształowych tonacjach, ktore przeciez zahaczają o bezkresny. Blady roz świetnie się łączy z jasnym dzinsem! I z brązowym zamszem. Z sukienka bym się nie odważyła, myśle ze wyszłoby już bardziej SC/C. Ale jak chodzi o ubrania do pracy to jadę ciagle na krysztale. Łącze go właśnie z bezkresnym. To naprawdę działa.

 10. Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 24 kwietnia, 2021 o 07:49 Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *