ENGLISH VERSION

 

Baśniowy Ethereal (BaE)
Fairytale Ethereal

Niezwykły, inspirujący.

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

Yang/Yin

Styl Baśniowego Ethereala jest eklektyczny oraz ekstrawagancki. Mamy tu również do czynienia z klimatami retro (styl wiktoriański oraz edwardiański). Przy czym są to odniesienia raczej do garderoby męskiej niż damskiej.

Baśniowe detale w stylizacjach to m.in. wiązania pod szyją, kryzy, żaboty, szelki, duże kaptury, futra. Świetnym dodatkiem będą nakrycia głowy, wprowadzające pożądany klimat (berety, kaszkiety, meloniki i cylindry).

Baśniowy Ethereal pozwala na takie mocne faktury oraz materiały, jak np. aksamit i gabardyna.

Ekstrawagancja Baśniowego Ethereala zawiera się w stylach typów Flamboyant Gamine oraz Soft Gamine.

Esencje kolorystyczne czystej postaci tego Ethereala to Głęboka Jesień oraz Głęboka Zima (Deep Autumn, Deep Winter).

Esencją kolorystyczną Baśniowego w aspekcie retro jest Pełna Jesień (True Autumn).

 
basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_duzy


 

MUZYKA

 
Florence and The Machine – Cosmic Love

Kate Bush – The Sensual World

Kate Bush – Wuthering Heights

Gwen Stefani – What You Waiting For

Sandra – Everlasting Love 

POKAZY MODY ORAZ KAMPANIE REKLAMOWE

Gucci Fall 2016 Ready-to-Wear

Dolce&Gabbana Women’s Fall/Winter 2016-2017 Fashion Show – The Backstage

Viktor & Rolf Haute Couture Fall Winter 2016/2017

Lolita Lempicka – Le Premier Parfum

A Burberry Woodland Adventure

 

POWRÓT DO GŁÓWNEGO WPISU

Share:

108 komentarzy

 1. Klara (SG, Baśniowy) 25 stycznia, 2017 o 00:17 Odpowiedz

  Cześć, nazywam się Klara i jestem baśnioholiczką. Gdyby było na to społeczne przyzwolenie, to chodziłabym codziennie ubrana jak postacie z kolaży, teledysków i kampanii z tego wpisu. W sumie to nawet jeśli tego przyzwolenia nie ma, to i tak wplatam w swój styl te elementy. Baśniowy styl powstał w mojej głowie wieki temu, a odważam się go realizować od paru lat. Moment, w którym przeczytałam w analizie Grety o moim Baśniowym E był niesamowity i wzruszający <3.

 2. Chupa(SD|LSm) 25 stycznia, 2017 o 09:11 Odpowiedz

  Ja tutaj wpadłam żeby zauważyć sówkę na kolażu.
  Moja miłość do sówek (i baśniowych klimatów) mnie tu przywiodła.

 3. Sara 25 stycznia, 2017 o 14:30 Odpowiedz

  Duże kaptury i peleryny – moja miłość. Cylindry i żaboty są dla mnie przyciężkawe, ale to coś dla mojego faceta, który lubi takie klimaty. 😉 I jest wielkim fanem Florence. 😛

 4. Arwena (DC/TSp) 25 stycznia, 2017 o 22:04 Odpowiedz

  Oo, a “moja” Lolita jest tu? Hmm, to pewnie ten odprysk Baśniowego, który jest u mnie, a nie wpływa na styl. No i marzenie o byciu baśniową Arweną 🙂 Głos Kate Bush uwielbiam.

  • pimkiem (C/LSp) 26 stycznia, 2017 o 05:35

   Nibi ta bajkowość mi do Ciebie od początku pasowała, ale nie sądziłam, że ethereal, który będzie do niej nawiązywał, będzie taki trochę mroczny, ale dalej jest bardzo ciekawy, chociaż u mnie odpowiedniejsza by była lżejsza wersja. 🙂

  • Martka (G, TS) 26 stycznia, 2017 o 14:35

   Pimkiem, też mnie zaskoczyła ta mroczność, ale myślę że to połączenie dwóch skrajnie różnych klimatów, uroczego i mrocznego, daje ten niesamowity i tajemniczy efekt końcowy. Lubię sobie stąd pożyczać sowy i liski (mam całą kolekcję kolczyków w tych kształtach 🙂 ), ale nie wiem czy mam ten E.

  • Klara (SG, Baśniowy) 26 stycznia, 2017 o 15:17

   To ciekawe, że Was ta mroczność zaskoczyła, sama też to rozumiem. Jak Greta mi napisała o moim Baśniowym, to przez chwilę się zastanawiałam, co ma na myśli. Bo baśniowość można interpretować bardzo różnie: to mogą być pudrowe księżniczki z Disneya, mogą być strojne w aksamity i kryzy królowe z Andersena, mogą być wiedźmy i diabły z ludowych podań, mogą być uczniowie i nauczyciele z Hogwartu… masa jest interpretacji. Do mnie zawsze przemawiała w baśniach ta tajemnica, mrok, przygoda, więc kolaże z tego wpisu idealnie mi podeszły :). Ale myślę, że można różnie! Czerpać z różnych źródeł. Nie ma jednego rodzaju baśni, więc i styl może być bardzo różnorodny.

  • Sara 26 stycznia, 2017 o 15:59

   Tutejsza baśniowość kojarzy mi się przede wszystkim Burtonem i estetyką steampunkową. 😉 Wszystko jest takie wyraziste, surrealistyczne i zarazem konkretne. Podoba mi się to, ale jednak bliżej mi do księżycowych klimatów, jak w filmiku z Liv Tyler w zakładce z KE (“Scarborough fair” <3). Gra świateł, mglisty las, paprocie, woda, źródła, tajemnicze zamki, schody donikąd, bajkowe ruiny środku lasu to bardzo moje klimaty. Specjalnie się przeprowadziłam do miejscowości, gdzie mam 5 minut z buta do takich atrakcji, a kamienica mieści się w zasadzie w parku, który ma leśny mikroklimat. 😉

  • Klara (SG, Baśniowy) 27 stycznia, 2017 o 19:30

   Saro, miejsce, w którym mieszkasz, brzmi totalnie magicznie. To znaczy baśniowo! 😉 Opisujesz je tak plastycznie, że widzę te burtonowskie klimaty: przydymione niebo i na jego tle wyłaniający się w świetle latarni (koniecznie gazowych) pojedynczy budynek z zarysem okien od środka pomarańczowo zabarwionych od lamp i świec. Wokół oczywiście sękate i nagie ramiona drzew, na gałęziach stada kawek, a wiatr zamiata opadłe liście.
   No, mieszkałabym :D.

  • Chupa(SD|LSm) 26 stycznia, 2017 o 19:39

   Mam coś trochę podobnego (tyle że bez kołnierza, większy dekolt i kolor inny).
   A kiedyś nie znosiłam kamizelek, kamizelki fuj. Może dlatego, że kojarzyły mi się jakoś niezgrabnie, a coś takiego fajnie się układa w talii, do tego ta moja jeszcze lekko błyszczy. 😀

   Ale czy jest baśniowa to ja nie wiem.

  • Dorin (G+Świetlisty+EE+SE+SyE+WE+Ba/Lsm) 26 stycznia, 2017 o 20:06

   Greta tu jest <3 <3 <3 Ja ostatnio rozmyślam o kamizelkach jeśli znajdę jakąś w moim Eternalowym stylu to na bank zakupię 🙂

  • Aga SG/AE+KarE+WE+GE+BaE+SyE/DW 26 stycznia, 2017 o 20:08

   Yay! To super 😀 bo mam i noszę 😀 Chupa, moja też jest bez kołnierza.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE 26 stycznia, 2017 o 20:38

   O! Aleśmy trafiły. Przypadkiem.
   Bez kołnierza i dwa guziczki. Ubrałam ją pierwszy raz na bluzkę z dekoltem wodą i byłam pozytywnie zaskoczona jak to fajnie wygląda i ładnie się układa. Żałowałam tylko, że kolor mało “mój”, bo beż.
   Kamizelka oczywiście lumpowa. Jakże by inaczej.

 5. Yen SG/BaE+GE+KarE+WE+IE+ME+EE/DW 28 stycznia, 2017 o 14:01 Odpowiedz

  Greto, wiem, że unikasz łączenia ethereali z konkretnymi cechami urody, rysami twarzy, ale czy mogłabyś napisać, jak najczęściej wpływa na wygląd zewnętrzny BaE? 🙂 (Bo na styl, to wiemy :>)

  • Olga Brylińska "Greta" 28 stycznia, 2017 o 14:18

   Ikony Baśniowego to najczęściej kobiety ciemnowłose lub rudowłose (jeżeli nie naturalnie, to do twarzy im w rudościach). Natomiast jeżeli chodzi o rysy twarzy, Baśniowy lubi nadać im nutkę Dramatic lub cechy FG (oryginalność).

   Oczywiście Baśniowy (jak każdy inny Ethereal) może wchodzić w takie układy z innymi E, że wymienione cechy nie będą tymi pierwszymi.

  • Yen SG/BaE+GE+KarE+WE+IE+ME+EE/DW 28 stycznia, 2017 o 14:44

   Dziękuję za odpowiedź 🙂 spytałam, bo szukałam cech wspólnych z innymi SGowymi Baśniówkami. Widocznie to jednak całościowa konfiguracja ma wpływ na większy, lub mniejszy (u mnie) poziom słodyczy.

  • Olga Brylińska "Greta" 28 stycznia, 2017 o 14:49

   Baśniowy słodyczy nie nadaje. Natomiast Twoje rysy wydelikaca Wietrzny.

   Przyjrzyj się twarzom na małym kolażu WE. Widzę tam mocne przebłyski Twojej urody. Zwróć uwagę na Elizę Cummings (mały kolaż). Uważam, że jest do Ciebie podobna.

  • Aga SG/AE+KarE+WE+GE+BaE+SyE/DW 28 stycznia, 2017 o 15:01

   Dziękuję za to pytanie Yen i Tobie Greto za odpowiedzi, bo również się nad tym zastanawiałam. I nad tym czy BaE nie jest u mnie nieco wyżej w hierarchii.

   Przyglądam się Gwen Stefani, bo wspoldzielimy AE i BaE i szukam podobieństw. Ciekawa jestem jak wygląda jej pełna konfiguracja.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE) 28 stycznia, 2017 o 15:02

   Też chciałam zadać to pytanie! I też się zastanawiałam nad delikatnością swoich rysów, bo gdzie mi tam do Beyonce 😀 Znaczy się, skąd tylu ludzi interpretuje mnie jako “słodką”, czy młodą przy mojej skromnej grupce Ethereali, ale w takim razie AE naprawdę mocno u mnie dominuje 😀

  • Yen SG/BaE+GE+KarE+WE+IE+ME+EE/DW 28 stycznia, 2017 o 15:14

   To z tą słodyczą to nie miałam na myśli, że ja jestem słodziakiem, co to, to nie 😀 tylko że mam mniejszy poziom słodyczy niż Baśniowe Klara czy Nibi.
   Ok, to będę rozkminiać dziś WE cały dzień 😀
   Ojej, faktycznie, jest coś w tym! A nawet coś mi mówi, że WE nie byłby jedynym pierwiastkiem, jaki dzielimy 🙂

  • iwona G+KarE+AE+BaE+SyE+KE/Ssu 28 stycznia, 2017 o 16:20

   Greto, czy byłaby możliwość dodania do opisów ethereali po kilka słów opisu jak dany E wpływa na wygląd? Coś takiego, jak wyżej napisałaś Yen o baśniowym. W ogóle to marzeniem ściętej głowy są wytyczne co poszczególne E robią z konkretnym typem bazowym. Inaczej z np. syrenim będzie pracować gamine, a inaczej romantic.

  • Olga Brylińska "Greta" 28 stycznia, 2017 o 16:32

   Nie zrobiłam tego, ponieważ same słowa mogą wprowadzać w błąd. Najlepiej byłoby wstawiać zdjęcia portretowe przedstawicielek z opisem, które E są widoczne w ich rysach.

   Ciebie Iwono widzę na pierwszym zdjęciu Mili Kunis we wpisie głównym.

   Bardzo fajną zabawą jest poszukiwanie w kolażach samej siebie, a także odnajdywanie swojej mamy, babci, siostry, córki, czyli kobiet najbliższych nam genetycznie.

  • iwona G+KarE+AE+BaE+SyE+KE/Ssu 28 stycznia, 2017 o 17:51

   Mnie osobiście ciężko jest identyfikować się z kimś, kto jest piękny, doszukiwać się jakiś wspólnych rysów. I nie będę ukrywać, że bardziej porywający jest dla mnie pierwszy portret Penelopy Cruz 🙂

  • Aga SG/AE+KarE+WE+GE+BaE+SyE/DW 28 stycznia, 2017 o 18:27

   A ja lubię się tak bawić 😀 ja u siebie poki co widzę AE i KarE, przeblyskow GE się dopatrzyłam na zdjęciach w koronkach i gdy mam czerwona szminkę, będę szukać reszty 😀

   Iwono, nie chodzi o identyfikowanie się ani porównywanie tylko gdy dobrze się przyjrzysz zdjęciom twarzy innych posiadaczek danego pierwiastka znajdziesz “wspolny mianownik” u nich i u siebie 😉 czasem to mimika, rodzaj spojrzenia 🙂

  • iwona G+KarE+AE+BaE+SyE+KE/Ssu 28 stycznia, 2017 o 18:31

   Greto, zgrzeszyłabym mówiąc, że nie podoba mi się to porównanie (choć makijaż nie do powtórzenia), z tymże sama bym na to nie wpadła 🙂
   A co głównie wpływa na to, że zaliczasz kogoś do karmazynowego?

  • Olga Brylińska "Greta" 28 stycznia, 2017 o 19:06

   Przypomniała mi się jeszcze Winona Ryder, która mogłaby być Twoją siostrą 🙂

   Karmazynowy najczęściej wprowadza do rysów elementy wyostrzające – od gaminkowej igiełki do mocnych cech Dramatic. Czasem wyraźniej można go dostrzec np. w samym profilu.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 28 stycznia, 2017 o 19:16

   Gigi Hadid i Anna Dymna – wow! Księżycowy czuję bardzo mocno. Wytyczne też pasują (pewnie to zasługa typu SN), oprócz kolorystyki, która jest kluczowa.

   Aga, to znaczy, że w sposób obiektywny patrzysz na siebie. Ja na siebie wcale.

  • Aga SG/AE+KarE+WE+GE+BaE+SyE/DW 28 stycznia, 2017 o 19:47

   Eufrozyno, staram się choc z despotycznym Alabastrem perfekcjonista to nie zawsze łatwe 😉 a u Ciebie widzę wszystkie Twoje Ethereale, szczegolnie GE i KE widzę bardzo bardzo już od dawna 🙂

  • iwona G+KarE+AE+BaE+SyE+KE/Ssu 28 stycznia, 2017 o 20:37

   Oo Winona po trzykroć tak 🙂
   a czy wiadomo już jakie ona ma pozostałe E?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 3 marca, 2017 o 15:47

   A tak mi się spodobał :P. Ale pociąg do Gaminkowych rzeczy
   od zawsze miałam. Myślałam, że jak dopasowany i do kolan, to C :).
   Bo zazwyczaj takie kupuję. A może to ten IE mnie tak zmylał.

 6. Dorit (G+ŚwE,FE,SyE,BaE,SE,BW) 21 maja, 2017 o 13:08 Odpowiedz

  Czy taka bluzeczka będzie baśniowa? Kolor mało wyraźny, bardziej Syreni ale te rękawy…
  Baśniowy bardzo dla mnie nowy, ale coś zaczynam kumać w temacie. Kamizelki, aksamitki, retro czapki kiedyś były grane, choć w tych ostatnich wyglądałam ciotkowato. Rozumiem, czemu okrycia głowy mają być męskie przy baśniowym.

 7. Dorit (G+ŚwE,FE,SyE,BaE,SE,BW) 23 maja, 2017 o 18:29 Odpowiedz

  Dziękuje Greto za odpowiedź, to wpisuje się w Syreni, choć nie przepadam za lejącymi, wiotkimi,materiałami, jestem na nie chyba zbyt koścista czy coś:), kolor zdecydowanie lubię.
  Jakby była wiśniowo czerwona, obcisła , z dekoltem okrągłym i rękawami szerokimi to już brdziej baśniowa?
  Mam taką, muszę fotkę zrobić.

 8. Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 25 czerwca, 2017 o 18:15 Odpowiedz

  No właśnie, pomyślałam, że mógłby grać Indianina :D. Jednocześnie
  świetnie wygląda jako gentleman z XIX wieku. A w Pearl Harbor
  mundur mi służył :).
  Na co dzień nosi się naturalowo i mam wrażenie, że bardzo dobrze
  w tym wygląda. A, że jest wysoki (191 cm) i szerszy, to pasuje na N :).

 9. Martyna (SG BaE + RE+ KsE + WE + KarE) 4 lipca, 2017 o 21:25 Odpowiedz

  Dziewczyny, szukam jakichś zdjęć z normalnymi ubraniami w stylu baśniowym. Takimi, wiecie, na człowieku, na ulicy, na co dzień. Inspiracyjny kolaż jest dla mnie zbyt abstrakcyjny, po prostu nie potrafię sobie wyobrazić jak wpleść takie elementy do stroju, żeby nie wyglądać na przebraną. Wg Grety mam ten ethereal na pierwszym miejscu, a jest to akurat taki, którego w ogóle nie czuję i nie rozumiem. To zaprzeczenie wszystkiego, co do tej pory nosiłam i lubiłam – wydaje mi się wszystkiego za dużo i zbyt kolorowo, a ja to ten… szarości głównie z szarościami 😉
  Zimą to jeszcze widzę jakiś ciemny welur, beret do tego, można to jakoś połączyć, a latem? Jestem zagubiona!

  • Eryka 4 lipca, 2017 o 21:40

   A dla mnie BaE jest najłatwiejszym “w obsłudze” Etherealem z moich poza Gwiezdnym 🙂 Czasem wystarczą mi ciekawe buty, rozkloszowana sukienka i baśniowy naszyjnik, by nadać całości odpowiedni wydźwięk. Albo do zwykłej spódnicy dobieram welurową bluzkę i klimat sam się tworzy.

  • Anka (DC) 4 lipca, 2017 o 22:16

   wystarczy spódnica z aksamitu, baśniowe kolczyki a reszta zwyczajna. albo tylko wiązanie pod szyją. Skoro masz ten ethereal to klimat sam sie wytworzy (ja też mam). Masz nawet łatwiej niż ja, bo jesteś SG.

  • Yen 5 lipca, 2017 o 00:43

   Baśniowy jest poniekąd wpisany w stylistykę SG. To wszelkie ciekawe wzory, wiązania, kołnierzyki itd. Poza tym, Baśniowy nie musi być dziecinny czy bajkowy- to także klimaty wiktoriańskie czy steampunkowe. Za żadne skarby nie ubrałabym bluzki z postacią z kreskówki, ani nic z w tym rodzaju; chętnie zamiast tego założę koszulę z koronki i ze stójką w jakimś basicowym kolorze. Nie musisz przypinać sobie broszki z wiewiórką- możesz za to włożyć naszyjnik wyglądający jak zdekonstruowany zegarek (Greta wstawiała coś w tym stylu, było piękne). Szarości nie są przeszkodą- Wystarczy futrzane obszycie przy płaszczu/ kurtce, szara koszula ze zbieranymi rękawami (albo falbanowymi), ciemne (np ciemniejszy odcień szarości jeśli tak bardzo je lubisz) i czarne sznurowane botki, by nadać odpowiedni klimat.
   Na szczęście Baśniowy jest na tyle pojemny, że można interpretować go na wiele sposobów i nikt nie udowodni Ci, że Twoja wersja jest zła 😀

  • Moderator - nieogarnięta 5 lipca, 2017 o 15:11

   W kwestii stylowych rozterek prosimy o kontakt z Gretą. Na pewno wszystko Ci wyjaśni i wspólnie ustalicie, jak kreować Twój styl.

 10. Maja DC+AE 23 maja, 2018 o 11:18 Odpowiedz

  Dziewczęta i Chłopaki, mam takie pytanie które nurtuje mnie już od jakiegoś czasu, jeśli coś podobnego było to można uznać że ‘pytania nie bylo’ 🙂 trochę gubię się w wątkach, więc do rzeczy: może to dziwne (heh, napewno:D), ale Baśniowe twarze mylą mi się na maxa z Alabastrowymi. Wiem że AE nawiązuje do SG, a BaE do FG. Despotyczny minimalizm kontra Szalony styl. Pomijam kolorystykę, bo tu trochę jarze temat (choć czy tak jarze do końca to ciężko powiedzieć bo sama jestem ciemna a nie mam ciemnych E, ale tu się zgadza bo wolę jasnosci) Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego może tak być? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 23 maja, 2018 o 19:10

   Hej Maju, wcale nie dziwne, że się Tobie mylą, bo w końcu oba te pierwiastki są bazowymi i chyba dość często występującymi u SG. BaE występuje też jako często spotykany u FG, ale jednak mieści się w soft gaminkowej bazie 🙂

   Moim zdaniem, to co jest charakterystyczne w baśniowych twarzach to, ze są one niezwykłe, oryginalne, jest w nich to “coś” nie wiadomo co, ale bardzo atrakcyjnego. Wydaje mi się też, że rysu FG nadają też trochę duże oczy, nos, usta w porównaniu do proporcji stosunkowo drobnego ciała 😀 Alabaster nadaje natomiast takiej dziecięcości twarzy. Pierwszym skojarzeniem jest chyba właśnie ten Innocent. W poście o typologi Ethereal są zdjęcia Gwen Stefani – ona ma je oba, ale Baśniowy chyba silniejszy (choć nie mnie oceniać). Ja też mam oba, ale odwrotnie – AE dużo, a BaE mało. 🙂 Mam nadzieję, że nie namieszałam Ci bardziej 😀

  • Eliza (C | KrysE + WE + BaśE + RE | SSu) 23 maja, 2018 o 19:30

   Moja teoria, dlaczego Ci się może mylić, jest taka, że oba Ethereale sa przejawem posiadania Gaminkowych cech w twarzy. Charakterystyczną cechą obu Ethereali są więc raczej duże oczy, mały nosek, pełne usta (przy czym nie wszystkie cechy muszą być spełnione), dające wrażenie “młodej” buzi.

   Wydaje mi się, że:

   Kolorystyka: Alabaster dobrze wygląda w kolorach jasnych i chłodnych. Baśniowy – w ciemnych i głębokich. W twarzach Alabastrowych jest coś chłodnego w kolorystyce (jasna, chłodna cera, chłodny kolor oczu i włosów itp.), a w Baśniowym chodzi nie tyle o temperaturę, a o głębię koloru (ciemne oczy, ciemne włosy o głębokim, bogatym kolorze itp.).

   Twarze: Buzie Baśniowe są przede wszystkim w odbiorze młodzieńcze. Cechuje je też pewna doza wyrazistości, ekstrawagancji i oryginalności, może nawet tajemniczości, np. nieco wydatny, choć miękki, wyrazisty nos, być może lekka asymetria rysów, duże, raczej ciemne, wyraziste oczy przykuwające uwagę. Twarze Alabastrowe cechuje nie tyle młodzieńczość, co pewna chłodna, grzeczna, ugładzona dziewczęcość. Buzie Alabastrowe są raczej o symetrycznych rysach i miękkich liniach, z nutą powagi i szlachetności.

   Z chęcią poczytam, co inni mają do powiedzenia 🙂 Z SGaminkowych Ethereali mam na 2/3 (nie mam właśnie Alabastrowego).

  • Maja DC+AE 24 maja, 2018 o 17:21

   Bardzo Wam dziękuję za tak rozbudowane wypowiedzi, będę to pewnie pisac do znudzenia, ale po prostu inne punkty widzenia mnie fascynuja:) rzeczywiście to prawdopodobnie gaminkowe (nie wpadłam na to (mistrz dedukcji:)), choć po Waszych wypowiedziach to wydaje się oczywiste) cechy mnie mylą i mylić pewnie nadal będą, ale cóż znawca nie jestem, więc nic dziwnego. Czyli BaE to jakby cechy wyraźnie wybijajace się, rzucające w pierwszej chwili w oczy, ale jednak z tym ‘gaminkowym’, młodzieńczym charakterem, natomiast AE to bardziej równowaga również z tym charakterystycznym gaminkowym, dziecięcym rysem? Tak to rozumiem. Troszke mi się rozjaśnilo, więc dziękuję po stokroc:)

  • Aileen DC (FE+SE+KarE) +WE+BaE | TS 24 maja, 2018 o 19:58

   Elizo, ogromnie Ci dziękuję za wyjaśnienie, co Baśniowy robi z twarzą! Już miałam męczyć Gretę tym pytaniem, a tu znajduję odpowiedź 🙂 Z analizy wiedziałam, że u mnie Baśniowy widać w rysach, i właśnie zachodziłam w głowę, jak on się objawia.

  • Kat 24 maja, 2018 o 22:56

   Nie zapominajmy, że duże oczy i młodzieńczość w twarzy to nie wszystko, co daje Baśniowy. Baśniowy lubi też “wysostrzać” buzie (dawać dramatyzmu) Greta pisała (cytat): “(…) jeżeli chodzi o rysy twarzy, Baśniowy lubi nadać im nutkę Dramatic lub cechy FG (oryginalność)” (koniec cytatu).
   Więc prawdopodobnie przez niego soft’owym typom mogą się zdarzyć “wyostrzenia” w twarzy? Albo np.: gaminkom małe oczy? (prawdopodobnie? :D)

  • Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ 25 maja, 2018 o 13:44

   Jako posiadaczka dość silnego Baśniowego E muszę zwrócić uwagę,
   że te duże oczy, to niekonieczne, pewnie zależy od typu Kibbe. U mnie
   bardziej poszło na usta i na delikatny nos, ogólne wrażenie młodości,
   tak myślę. Myślę też, że AE dodaje dystansu i chłodu, a BaE ciepła,
   jakiejś tajemniczości, takiej dziwnej melancholii.

  • Maja DC+AE 25 maja, 2018 o 19:51

   Espeno a wiesz jakie E dominują w Twojej twarzy? Jako Classic wydajesz się mieć bardzo ‘zrównoważona’ twarz, ja widzę w niej delikatny KarE i Iskrzacy:) wybacz jeśli już dzieliłas się z Nami ta informacja, ja do niej nie dotarlam:) dla mnie też Baśniowy jest tajemniczy, bajkowy.

  • luci 25 maja, 2018 o 20:28

   Wydaje mi się, że łączenie BaE z młodzieńczością to jednak arefakt, związany z tym, że ten E jest składową bazy typów z grupy Gamine, które posiadają inne młodzieńcze E. To chyba nie przypadek, że BaE nie został opisany przez Gretę jako nośnik Ingenue, Innocenta czy youthfula. 😉

  • Eliza 26 maja, 2018 o 16:12

   Luci, całkiem możliwe 🙂 Faktycznie, samo określenie “młodzieńczy” może być kontrowersyjne. Ja miałam na myśli to, że faktycznie, jest to grupa Gamine, a ich buzie zazwyczaj są postrzegane młodo. Z drugiej strony, patrząc na fantasmagoryczne wzory i biżuterię baśniowe, trzeba wg mnie mieć iskrę młodzieńczości (nie Youthfulową), może nawet raczej dziecięcości, choćby w środku, by w takich magicznych klimatach się odnaleźć. Ciekawi mnie Baśniowy nadający Dramatyczny rys. Znasz może jakieś przykładowe twarze? 🙂 Może byłoby mi łatwiej to sobie zwizualizować.

   Ikoną Baśniowego dla mnie jest twarz Heleny Bonham Carter, która ma chyba też Różany, ale Baśniowy wg mnie ma bardzo silny. Wg mnie właśnie to jej Baśniowy powoduje, że tak świetnie wizualnie wypada w rolach ekstrawaganckich, z nutą szaleństwa, nawet magicznych.

   Co do rysów twarzy, u mnie są bardzo Baśniowe (wyraziste, idące od FG), w połączeniu z Różanym (SG), tak że na pierwszy moment nie wyglądam na Kryształowego Klasyka. Mój typ kolorystyczmy to SSu, ale dzięki Baśniowemu mogę korzystać z kolorów Deep Winter. Alabaster by mi takiego bonusu nie dał, wręcz przeciwnie – skierowałby mnie na chłodniejsze kolory 🙂

  • Eryka 26 maja, 2018 o 17:57

   Baśniowy to raczej bezwiekowa niż młodzieńcza uroda: bez względu na zmarszczki jest się kolorowym ptakiem przez całe życie. Nina Hagen nie była jeszcze diagnozowana, ale zgaduję, że jest dobrym przykładem 😉

  • Eliza 26 maja, 2018 o 18:11

   Eryko, aż sobie ją wygooglowałam. W pierwszej chwili, gdy zobaczyłam ją w punk rockowych stylizacjach, pomyślałam – o matko, co za uderzający… Karmazyn! Gdzie tu Baśniowy? Ale poszukałam jej zdjęć w bardziej naturalnej stylizacji i voila:
   https://bilder1.n-tv.de/img/incoming/origs14583396/2318251132-w778-h550/imago50088551h-1-.jpg
   http://unisci24.com/data_images/wlls/36/296258-nina-hagen.jpg
   Wg mnie Baśniowy wypisz wymaluj 🙂 Jeśli ona nie ma Baśniowej buzi, to ja przyznaję, że przestałam rozumieć ten Ethereal.

   BTW, na tym zdjęciu widzę pewne podobieństwo do Heleny Bonham Carter:
   https://i.pinimg.com/564x/d8/07/e4/d807e4b6ac021f3e7ee28a10c678ad66.jpg

  • Eryka 26 maja, 2018 o 18:28

   Na nagraniach z późnych lat siedemdziesiątych chwilami przypomina mi z twarzy Kate Bush, też ikonę Baśniowego 🙂 Obstawiam, że Marina Abramović też może się załapać na BaE.

  • Eliza 26 maja, 2018 o 19:00

   Dla mnie w rysach twarzy Niny Hagen i Kate Bush jest coś “małpkowego”, a twarzy Heleny Bonham Carter – bardziej sówkowego…? Nie wiem, dlaczego. Dla przykładu Kryształ się podobno kojarzy z chartem, a mi – z sarną. Baśniowy – z małą małpką, ewentualnie sówką.

  • Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ 26 maja, 2018 o 20:12

   Maja – z tego, co pamiętam, to Greta mówiła, że dominuje właśnie
   ten Baśniowy E. Dlatego, zanim podzieliłam E w podpisie na te, które
   sugeruje baza, to miałam jako pierwszy wpisany. Myślę, że każdy
   będzie widzieć inaczej, bo na co innego zwraca uwagę.

  • Eryka 26 maja, 2018 o 20:21

   Myślę, że to już bardziej kwestia tego, jak dany Ethereal prezentuje się u dwóch osobach podobnego pochodzenia i tego samego typu. Kate Bush jest tak ikoniczna, że widzę ją w silnie baśniowych kobietach z grupy G, ale u osób klasycznych łatwiej już wypatrywać wiktoriańskiej Evy Green. Często sarnie oczy w zależności od reszty cech sugerują baśniową lub różaną urodę, ale już na przykład Eva ich nie ma.
   Jeśli komuś się mocno myli AE z BaE, to pewnie wynika to z faktu, że aktorkom z mocnym jednym albo drugim Etherealem nie tak łatwo dostać rolę seksbomby czy drugoplanowej ozdoby.

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 26 maja, 2018 o 20:53

   Eryko, Kate Bush! O tak! Marina też 🙂 Obie Panie uwielbiam, obie swoją wrażliwością trafiają w moje serce 😀 Myślę, że przez odłam Baśniowego, który mam i ja 🙂

  • Moderator - Jonathan 26 maja, 2018 o 22:01

   Dramatyczny rys Roweny może pochodzić od typu bazowego. Z tego co wiem to ona jest na liście FG.

   PS. Przejrzałem jej kilka zdjęć. Ale ona pięknie wygląda w Baśniowych klimatach, wow. Czarująca.

  • luci 26 maja, 2018 o 22:13

   Ale czy znalazłaby się w baśniowym wpisie, gdyby jej uroda z nim nie korespondowała? 🙂

   Jeśli chodzi o ilustrację dramatycznego rysu (mnie on się zresztą nie kojarzy D tylko właśnie FG) przychodzi mi też do głowy Kalina Jędrusik, w której przypadku, typ bazowy niczego nie tłumaczy, bo to R. 😀
   https://bis.gazeta.pl/im/68/f5/15/z23025000O.jpg

  • Moderator - Jonathan 26 maja, 2018 o 22:17

   No dobra, masz mnie, rzeczywiście 😀

   Faktycznie, widząc pierwszy raz Kalinę (tylko z twarzy) nie pomyślałbym, że może być R tylko raczej coś z typów G.

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 26 maja, 2018 o 22:50

   A słuchajcie, moi mili, czy w twarzy Kaliny widać również Mahoniowy E? Czy totalnie nie rozróżniam?

  • luci 26 maja, 2018 o 22:53

   Zastanawiam się jak bardzo skomplikowaną sprawą musi być ta gaminkowość Kaliny, w tym sensie, jakie to pierwiastki. 🙂 Pamiętam, że miała też Machoń, a dawno temu także Iskrzący, ale nie wiem czy IE jest dalej aktualny bo to było jeszcze w czasach czterech E…

   A co do Ruth Connell to dla mnie na jej przykładzie widać, że BaE (zapewne w odpowiedniej konfiuguracji) potrafi obdarzać urodą pozwalającą na przekonujące granie czarodziejki, wampirzycy czy medium. To może właśnie dlatego, że cechą BaE jest pewna niezwykłość rysów?

  • Moderator - Jonathan 26 maja, 2018 o 23:11

   O Mahoniu też wiem i tylko tyle więc nie odważę się spekulować 😀 Ale mam wrażenie, że jest podobnie kokieteryjna do Ruth.
   No, Ruth mnie zahipnotyzowała na amen 😀 Bardzo przekonująco gra, poza tym ona budzi we mnie tyle różnych emocji, coś pięknego. Tak, Baśniowy może mieć takie właściwości, tak słyszałem od Grety.

   Dorin, kiedyś w odpowiedzi na blogu, Greta napisała, że nietypowe rysy Kaliny pochodzą od Baśniowego z Mahoniowym 🙂

  • Eryka 27 maja, 2018 o 01:59

   Ja nie wiem, gdzie musi leżeć gaminowatość Kaliny, chyba w makijażu, krótkich włosach i próbach podkręcania yangu w rysach, bo dla mnie ma typowo romantyczną budowę kości twarzy 😀 ale ja widzę w niej to, na co codziennie patrzę w lustrze, mimo że nie jestem podobna i chyba też mam yang powyżej romantycznej średniej przez Baśniowy… Wrażenie wrażeniem, a rysy w sensie kości dalej delikatne.

  • Eliza 27 maja, 2018 o 09:19

   U Kaliny Jędrusik widzę przede wszystkim Mahoniowy, choć i Baśniowego może trochę mieć:
   https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTxX3jVF6yRoV5k3gzIztJTMsWJTFLT3oAwV2wMoDVEjCgJ3zNzvA
   Na tym zdjęciu jest podobna do dziewczyny z plakatu Poison Diora.

   Myślę, że Baśniowy to owszem, czarodziejki, czarownice, czasami domieszka do Królewskiego królowych z mroczniejszych wersji bajek.

   Wampiry – kojarzą mi się bardziej z Karmazynowym, chyba, że mówimy o wampirach w wiktoriańskim wydaniu.

 11. Dorit (G+ŚwE,FE,SyE,BaE,SE,) BW 29 maja, 2018 o 19:50 Odpowiedz

  Greto, ja także wyglądałam słonecznego Ethereala. I jest jakże piękny, aura na zewnątrz też taka letnia i światło jak na greckiej wyspie. Mam go na końcu ale czuję jego wpływ, białe koszule, spodnie, proste białe buty są w mojej garderobie.
  Pamiętacie jak na początku eternalków pisałyście o smoku na twarzy? Czy to nadal aktualne? Widzę te smoki lub lwy na twarzach słoneczych.
  Pozdrawiam Greto i świety wpis, jak zawsze zresztą.

 12. rillaena 8 stycznia, 2020 o 12:25 Odpowiedz

  Moja ukochana, najidealniejsza przedstawicielka Baśniowego jak dla mnie – Sarah Hyland <3
  https://freeform.azureedge.net/showms/2017/220/8ee43c6b-6de8-49cc-b9bd-6ff5569a7d82.png

  W ogóle ma tak fascynującą urodę…Greto, jak byś ją zeteralizowała???
  Ja widzę, oprócz Baśniowego,
  – Karmazyn
  – Mahoń
  – Alabaster
  – Energetyczny
  – Iskrzący

  Dobrze myślę?? Co myślicie??

  Dorzucę jeszcze jedno z moich ulubionych porównań – Sarah razem z Lucy Hale, obie (na moje oko) Soft Gaminki, baardzo podobny kościec, a na pierwszy rzut oka widać odmienne ethereale….:
  ___________________________

  MODERACJA

  Prosimy uprzejmie o zamieszczanie tylko i wyłącznie linków przekierowujących bezpośrednio do zdjęć.

  REGULAMIN

  Komentarze

  Jeśli wstawiasz link do zdjęcia, powinien to być link bezpośredni, a nie link do strony, na której znajduje się zdjęcie.

  Z góry dziękujemy! 🙂

 13. Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 9 kwietnia, 2020 o 00:25 Odpowiedz

  Jej, to ethereal który w stroju bylby najbardziej obcy mojej naturze, za to u innych nie mogę oderwać od niego wzroku. Fantastyczna jest ta ekstrawagancja. I ta plastyczność i wyrazistość twarzy, mam wrażenie idealna dla aktorów i modeli.

  Ps. Czasem kradnę od Was zwierzakowo-baśniowe detale 😀

 14. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 25 kwietnia, 2020 o 19:55 Odpowiedz

  Baśniowy u siebie podejrzewałam. Dobrze, bo znaczy że poszaleć mogę. Greta napisała,że ja jestem złożonym typem:) Czysty styl DC nie dla mnie. Te fiolety i sowy biorę od razu.

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 25 kwietnia, 2020 o 20:14

   Hej i chyba Twoje rude włosy są właśnie Baśniowe 🙂 Fajowo, Baśniowy jest baaardzo pojemny 🙂

  • Moderator - lothlorien 25 kwietnia, 2020 o 20:20

   Hej, gratuluję werdyktu 🙂 Daj sobie trochę czasu przede wszystkim. W Twoim zdjęciu profilowym faktycznie widzę obydwa Twoje dodatkowe Ethereale 🙂 Trochę niestety giniesz w czerni, więc może warto dać szansę innym kolorom? Niekoniecznie musi wchodzić w grę biel tak od razu, ale może kiedyś się przekonasz. 😀

  • luci 25 kwietnia, 2020 o 20:50

   Purple rain, byłam ciekawa co Ci wyjdzie. Patrząc na miniaturkę spodziewałam się ciekawej konfiguracji i jest. 🙂

 15. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 4 stycznia, 2021 o 15:01 Odpowiedz

  Ta patrząc na ten baśniowy podejrzewam,że może być pod to podciągnięty mój ukochany zamsz:) Widziałam tu zielone zamszowe buty. Kwestia stylizacji. Została mi kwestia koronki:) Gdzie ją wepchać…. czy da się przemycić koronkę w baśniowym? Pewnie pajęczyny by były baśniowe ale może nie przesadzajmy;)
  Wiem,że to gwiezdny generalnie ale baśniowy jest dość odjechany. Tak w odsłonie bardziej wieczorowej, eleganckiej myślę.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *