Wietrzny Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Podstawą wietrznego stylu są wytyczne najbliższe typowi Natural. Ubrania są luźne i wygodne, a ich zestawienia nigdy nie mogą bazować na kolorystycznych kontrastach. Wietrzne barwy to: mocno chłodne odcienie niebieskiego, niebiesko-szary, stalowy, odcienie szarości, grafit oraz czerń jako kolor uzupełniający. W galerii pojawia się również biel. Nie jest ona kolorem stricte wietrznym, ale zastosowana w odpowiedni sposób, tworzy bardzo harmonijne połączenie z wietrzną paletą. Kiedy do niebieskości i szarości dodamy biel, uzyskujemy stylizacje w klimacie Natural. Natomiast wprowadzenie czerni dodaje mocy i zmienia formę wietrznego stylu nadając jej tonacje rockowe lub rockowo-motocyklowe. W tym momencie warto zaznaczyć, iż styl wyznaczony prze Wietrzny nigdy nie jest seksowny, czy drapieżny. Jeżeli dana stylizacja wchodzi na takie tory oznacza to, że jest już pod wpływem Karmazynowego Ethereala. Wietrzne skóry (kurtki, buty, torebki, spodnie motocyklowe) nigdy nie są błyszczące, wyzywające. Wampowate stylizacje rockowe posiadają mocną domieszkę Karmazynowego. Z kolei stylizacje gotyckie to już mieszanka Baśniowego (steampunk) i Karmazynowego, nierzadko podbita dziewczęcym Różanym. Dla odmiany, szalony styl punkowy łączy w sobie: Wietrzny, Energetyczny, Karmazynowy i Baśniowy (steampunk).

Wietrzny styl wykazuje też pewne podobieństwa do stylu Księżycowego. Wspólne elementy to: szarości, melanże i dekatyzowania, duże kaptury, dzianiny oraz ubrania wygodne, komfortowe, niekrępujące ruchów. Zasadnicze różnice między stylami Wietrznym i Księżycowym to: Yang kontra Yin, Natural kontra Soft Natural, szorstkość kontra gładkość, chłód kontra przytulność. Tym samym wietrzny styl dla typu Soft Natural, nawet jeżeli ma mieć charakter rockowy, musi być w miarę płynny, łagodny i wysubtelniony.

Typy spod znaku ekstrawagancji, czyli Flamboyant Gamine i Flamboyant Natural, mogą pozwolić sobie na większe wietrzne szleństwo, o ile na przeszkodzie nie stoją Ethereale takie jak np.: Świetlisty, Alabastrowy, Księżycowy, czy mocny i dominujący Syreni.

Drugi stopień kompatybilności z Wietrznym wykazuje również typ Dramatic. Powiązanie wynika głownie z tego, że Wietrzny Ethereal potrafi mieć znaczący wpływ na sylwetkę czyniąc ją mocno szczupłą i smukłą. Natomiast dostosowanie wietrznego stylu do urody Dramatic bezwzględnie wymaga dodania sporej dawki wytycznych wziętych wprost z Karmazynowego Ethereala.

Pozostałe typy Kibbe stosując wietrzny styl muszą dostosować go do wytycznych bazowych z uwzględnieniem dodatkowych Ethereali.

Zawsze bezpieczne będą: kolorystyka, dzianiny, tkaniny melanżowe, dżins (bez dziur i przetarć), matowe kurtki skórzane w odpowiednim fasonie, sznurowane buty w odpowiednim fasonie, dyskretne zdobienia na torebkach (ćwieki, nity).

Wietrzna, srebrna (srebro oksydowane) biżuteria jest przeznaczona głównie dla typów: Natural, Flamboyant Natural i Flamboyant Gamine.

Pozostaje jeszcze wietrzna muzyka, której można słuchać na dowolnym poziomie głośności i w dowolnych ilościach. By móc robić to bez ograniczeń i o każdej porze, warto zaopatrzyć się w energetyczne słuchawki 🙂