CZYSTA WIOSNA

 

Czysta Wiosna

(Bright, Clear Spring)

Może być mylona z Czystą Zimą.

 
Kolor skóry: najczęściej średnio jasna lub bardzo jasna z charakterystycznymi różowymi lub brzoskwiniowymi tonacjami. Mogą występować piegi.

Pamiętajmy, że kolor oczu i kolor włosów nie determinuje typu urody. Jednak u Czystej Wiosny najczęściej są to:

Kolor oczu: niebieskie, zielone, niebiesko-zielone, jasno-brązowe, brązowe (białka czyste, wysokie nasycenie zabarwienia tęczówki)

Naturalny kolor włosów: od jasnego blondu do ciemnego brązu, odcień neutralny lub ciepły

Paleta kolorów: przeważają barwy czyste i średnio czyste, nasycone, średnio ciepłe mieszane z chłodnymi

Trzy najlepsze kolory: intensywny ciemny cyjan (z ang. teal), ostry średnio ciemny szary,  mocny niebieskawy róż

Biżuteria: złota i srebrna

Znane Czyste Wiosny: Heather Graham, Milla Jovovich, Emilie de Ravin

 


 

POWRÓT DO KOŁA BARW

25 komentarzy

  • kaguya 12 Marzec, 2016 o 23:52

   Nie jestem Gretą, ale odpowiem: to zależy. Podobno Bright Spring to typ najbardziej zróżnicowany pod względem koloru włosów, oczu, piegów i tak dalej. Nawet cera może mieć różne odcienie, ale zawsze będzie raczej ciepława, nawet jeśli różowa.
   Opalanie nie ma większego wpływu imho.

   Czemu nie ma tu Czystych Wiosen??? W jakichś 80% jestem pewna, że to mój typ, i nie mam z kim pospamować 🙁

  • Domi (FG+IE) 6 Lipiec, 2016 o 16:49

   @kaguya
   ja jestem czysta wiosna! :D, chętnie pospamuję 😉 ogromnie się ciesze z tej analizy, obawiałam się,ze jestem latem i to przygaszonym- o zgrozo!- zupełnie to nie gra z moim charakterem i uwielbieniem do ciepłych kolorów:)

 1. Kaśka 14 Marzec, 2016 o 09:52 Odpowiedz

  Ja też jestem czystą wiosną na 80 % 🙂 Nie ma ich, bo wszyscy siedzą na stłumionym lecie…. Sama myślałam długo, że jestem SL, bo szaro-zielone oczy i dobrze mi w ziemnozielonym i bordo. Ale nic z tego. Jestem ciepła. Tylko opalam się błyskawicznie na złoty kolor, to mi nie pasowało do opisu.. Dzięki za odpowiedź, Kaguya.

 2. marzi 24 Marzec, 2016 o 19:32 Odpowiedz

  Kombinuję i kombinuję, i chyba jestem czystą wiosną. Albo stłumioną jesienią, hm…
  Czy któraś uczynna dusza, która widziała moje zdjęcie pod wpisem o Angelic, ma jakieś sugestie? Obserwacje?
  Skórę mam białą, przezroczystą, prześwitują wszystkie żyłki i nigdy się nie opalam, a piegi są pomarańczowo-złote.

  • Kaśka 24 Marzec, 2016 o 19:44

   Jak dla mnie, jesteś jesienią-ciepłą. Przez kolor oczu. Szczególnie, jeśli to Twój naturalny kolor włosów.
   Jesteś przepiękna.

  • Anonim 24 Marzec, 2016 o 19:48

   dzięki :))
   Włosy naturalne, zawsze były rudawe. Oczy brązowe, pod słońce pomarańczowe, bez żadnych zielonych domieszek.
   Muszę dopisać ciepłą jesień do listy 😀

  • j. (FG) 24 Marzec, 2016 o 20:18

   Mi też jako pierwsza przyszła na myśl czysta wiosna, ale jestem w tym wybitnie słaba 😀
   Z obserwacji – moim zdaniem azjatyckie kremy BB najpiękniej wyglądają na wiosnach. Ja też używam, ale to nie to samo 😉

  • Arwena (DC+A/SS) 24 Marzec, 2016 o 21:54

   Marzi, nie wystarczy twoja fotka, musiałybyśmy jeszcze Cię zobaczyć w róznych kolorach i na tej podstawie wychwycić, jakim typem możesz być. Znam rudą i białokremową osobę, która się w ogóle nie opala, a która najlepiej wygląda w kolorach z palety deep winter i w czarnym.

 3. KasiaM 27 Lipiec, 2016 o 20:07 Odpowiedz

  Myślę, że to bardzo możliwe, czytałam również opinie, że jest jesienią, ale do mnie przemawia bardziej wiosna.
  czysta wiosna
  rachel weisz theatrical romantic
  rachel weisz theatrical romantic
  rachel weisz theatrical romantic

  ciemna jesień:
  rachel weisz theatrical romantic
  rachel weisz theatrical romantic
  rachel weisz theatrical romantic
  rachel weisz theatrical romantic

 4. Doris 10 Wrzesień, 2017 o 23:23 Odpowiedz

  Cześć Dziewczyny,
  jak odróżnić czystą wiosnę od pełnej? Nie mogę się zdecydować, który typ mi bardziej pasuje. Na pewno ciepła, na pewno nie jesień, przez chwilę nawet zastanawiałam się nad czystą zimą, ale moje złoto-miedziane włosy odwiodły mnie od tego pomysłu. Jasne, czysto niebieskie oczy z ciemną obwódką. Brwi raczej jasne, tak jak rzęsy i końce włosów. Najlepiej mi w kolorach najprostszych – zwykły czerwony, zwykły niebieski, a połączenie tych dwóch to już w ogóle. Kanarkowy żółty też bardzo dobrze Zęby od zawsze żółtawe, ale białko oka z kolei szarawe?

  • Arwena (DC) 11 Wrzesień, 2017 o 10:17

   Między Czystą a Pełną są dość duże różnice. Zobacz jak jest Ci w czarnym, białym i neonach, bo Pełna Wiosna będzie przytloczona.

  • k. 17 Wrzesień, 2017 o 18:28

   Też dość długo się nad tym zastanawiałam, bo podejrzewałam u siebie Ciepłą i Czystą.
   Niby różnice są oczywiste, ale w praktyce nie jest tak łatwo.
   Na początek przymierzyłabym bardzo ciepłe i czyste kolory, Czysta Wiosna w najcieplejszych będzie wyglądać trochę “ciężko”, mogą się też odrobinę odcinać (cera będzie zbyt neutralna, nie aż tak ciepła). Przeczytałam kiedyś, że Ciepła Wiosna ma najcieplejsze, najweselsze, najbardziej kolorowe kolory. 😉 Postawiłabym pewnie na błekity, bo pierwotnie są “chłodne”, ale wybrałabym odcień neutralny (dla Czystej) i bardzo ciepły (dla Ciepłej) i porównała. Wbrew pozorom Ciepłe Wiosny mogą udźwignąć bardzo nasycone kolory, stąd pewnie trudności, zwłaszcza jeśli są to odcienie podobne do tych z palety Czystej Wiosny. Brighty też są różne, moga być cieplejsze i chłodniejsze, dlatego nie należy kierować się samą temperaturą barw (można być Czystą Wiosną bliżej ciepłej strony palety, wtedy te porównania się nie sprawdzą).
   Można być Czystą Wiosną i mieć więcej wspólnego z Czystą Zimą albo Jasną Wiosną. Albo Ciepłą Wiosną, czasem nawet Ciemną (!) Jesienią albo Zgaszonym Latem.
   Już tyle razy czytałam na blogach o cudownych przemianach Lat. 😀 Też dość długo żyłam jako Lato (o zgrozo).

   Ciekawostka: jeśli jesteś Ciepłą Wiosną, będziesz wyglądać trochę mniej tragicznie w kolorach jesiennych niż np. Czysta Wiosna. Ja jestem Czysta i najgorzej mi w ciepłych, mocno zgaszonych kolorach. Zimne i czyste ujdą, ale mocno się odcinają (jednak nie postarzają).

   Postarzają kolory Lata i Jesieni.

   Ciepła Wiosna nie udźwignie czerni i pstrych kolorów, ale tu też powstaje wiele problemów, bo te podstawowe, czyste kolory często są po prostu ciepłe, dlatego pasują Ciepłej Wiośnie. Jeśli kolor jest zbyt ciepły, nawet jeśli będzie czysty, dla Czystej Wiosny może być zbyt “ciężki”.

   Poprzymierzałabym bardzo ciepłe odcienie kolorów podstawowych. No i możliwe (nie mam 100% pewności), że Ciepła Wiosna ma ODROBINĘ więcej kolorów jasnych. Oprócz tego Ciepła kojarzy mi się ze wszystkimi odcieniami zieleni (ma głebsze i bardziej nasycone niż Czysta).

   BRĄZY. Ciepła ma w palecie brązy! 😀 Czysta ma ich mało albo nie ma w ogóle (trudno znaleźć w sklepach czysty brąz, który nie będzie zdecydowanie ciepły).

   Polecam więc test brązów. Włosy, tęczówki, piegi i zęby to sprawa drugorzędna. Poza tym często trudno nam określić, jakich akcentów (ciepłych czy zimnych) mamy więcej. Ja np. mam ciemny blond, latem średni, w słońcu przezroczysty, jest zielonkawy (oliwkowy?), ale ma ciepłe refleksy.

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 17 Wrzesień, 2017 o 19:37

   K. Super to wszystko opisałaś, zgadzam się w 100% ze wszystkim na temat Cieplej czyli Prawdziwej czyli Pełnej Wiosny. Faktycznie zieleń i brąz mogą być podstawą do roznicowania.
   Ostatnio znalazłam bardzo ciekawy podział typów kolorystycznych bez nazw por roku, jednak łatwo się domyślić, o którą chodzi. idealiststyle.com. Bardzo mi ten podział rozjaśnił w glowie, poza tym wydaje mi się, ze lepiej pasuje do Etherealowej koncepcji Grety.

 5. A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 4 Luty, 2018 o 22:57 Odpowiedz

  Może już gdzieś to było, ale jakie najczęściej występują w Polsce typy kolorystyczne, a jakie najrzadziej, a jak jest w innych krajach?

  • Drukara 4 Luty, 2018 o 23:58

   Według Grety, że sobie pozwolę przytoczyć:
   “Zwłaszcza, że Polacy mają mało zróżnicowaną kolorystykę. Większość z nas ma chłodny typ urody. Wiosny i Jesienie to zaledwie 15% naszej populacji. Co za tym idzie – 85% to Lata i Zimy. W proporcjach – ok. 65% Lat i ok. 20% Zim. […] Wśród niewielkiej ilości polskich Wiosen i Jesieni dominują – Jasna i Ciepła Wiosna oraz Pełna Jesień. ”
   Według moich obserwacji codziennych to najczęstszym typem w Polsce najpewniej jest Sof Summer.

  • Drukara 5 Luty, 2018 o 19:46

   Od siebie jeszcze dodam, że ja bym następnie dodała dalej Zgaszoną Jesień > Głęboka Jesień > a na samym końcu bym właśnie umieściła Czystą Wiosnę. Naprawdę niezwykle rzadko widzę by komuś pasowały mocne kontrasty z czernią również, ale w tonacjach ciepłych.

  • AgnieszkaM (G+KryE/SSu) 5 Luty, 2018 o 22:03

   Podejrzewałam moją siostrę o bycie czystą wiosną. Może dlatego że jest jasną blondynką o ciepłej karnacji, ale dobrze jej w czerni i w dość intensywnych kolorach. Choć ostatnio widziałam ją w khaki/oliwce i też było ok.

 6. Kurczak SN/SyE, RE, KE, SłowE, KrE, BE, ME, WE 15 Maj, 2018 o 17:32 Odpowiedz

  Arweno, z tego, co pamiętam, jesteś Czystą Wiosną, masz włosy złociste na poziomie 6 i zielono-złociste oczy. Jak znosisz neony? Pasują Ci? I jaki masz odcień skóry? Bardzo blady czy taka ciepła kość słoniowa?

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 15 Maj, 2018 o 19:10

   O ile mnie pamięć i podpis naszej Arweny nie myli jest ona True Spring – prawdziwą wiosną 😉

  • Kurczak 15 Maj, 2018 o 20:41

   O! A to się kurzemu łebkowi znowu pomyliło. Dziękuję, Ago. Pójdę upolować prawdziwą Czystą Wiosnę.

 7. Kurczak SN/SyE, RE, KE, SłowE, KrE, BE, ME, WE 16 Maj, 2018 o 14:36 Odpowiedz

  Z tego, co wiem z bloga Marii, Laetita Casta jest wiosną. Zastanawiam się, jaką – prawdziwą, czystą czy jasną? Jakieś pomysły? 🙂

 8. Rose 26 Czerwiec, 2018 o 04:08 Odpowiedz

  O to chyba ja! Mam bardzo ciemne, brązowe oczy, ciemną oprawę oczu i miodowoblond włosy. Z początku klasyfikowałam się jako zgaszona jesień, ale dobre wyglądam w czerwonym, czarnym itd.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *