TYPY KOLORYSTYCZNE

Analiza kolorystyczna


Postrzeganie kolorów jest jednym z najsilniejszych bodźców dla naszego mózgu. Jest związane z najbardziej pierwotnymi instynktami. Nowo narodzony człowiek najpierw widzi barwy, dopiero potem zaczyna dostrzegać kształty. Nasze postrzeganie świata jest przede wszystkim oparte na widzeniu kolorów. Dlatego kolor jest tak istotnym elementem w tworzeniu własnego wizerunku. Jest podstawą idealnie dobranej garderoby, podstawą tworzenia makijażu oraz doboru właściwego odcienia włosów. Cała przyroda funkcjonuje jako perfekcyjna harmonia barw. Człowiek jest częścią tej harmonii i posiada swoją indywidualną, wrodzoną kolorystykę. Świat zwierząt, roślin, krajobrazów, oraz zmieniających się pór roku, tworzy jedność z kolorystyką ludzkiego ciała. Będziemy atrakcyjni tylko wówczas, jeśli wpiszemy się w otaczającą nas harmonię piękna.

Proces stylizacji, makijażu i wizażu musi bazować na naszej naturalnej harmonii kolorystycznej. Właściwie przeprowadzone badanie kolorystyczne udziela odpowiedzi na temat naszej osobistej gamy kolorów. W pierwszej kolejności na temat kolorystyki skóry, która to jest podstawą w określaniu typu i podtypu urody. Następnie koloru oczu, oraz koloru włosów. Kiedy wszystkie te elementy zostaną właściwie rozszyfrowane pod względem kontrastowości, temperatury oraz nasilenia barwy, wtedy dopiero możemy mówić o dobrze przeprowadzonej analizie kolorystycznej.

Osobista analiza kolorystyczna jest niezbędnym badaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują autentycznego samookreślenia, samoakceptacji oraz pragną aby ich wizerunek zewnętrzny był zbudowany w oparciu o perfekcyjną harmonię barw przypisaną tylko i wyłącznie im samym. Każdy z nas posiada jedyną w swoim rodzaju paletę barw, która jest ważną cechą fizyczności oraz istotnym przymiotem naszej urody. Prawidłowa diagnoza dotycząca ustalenia właściwego nam typu i podtypu kolorystycznego, pozwala na życie w zgodzie w własną fizycznością, daje nam poczucie wyjątkowości i oryginalności.

Wiedza na temat kolorów sprawia, że przestajemy ciągle porównywać się z innymi. Nabieramy poczucia własnej wartości i zaczynamy akceptować swoją fizyczność. Znajomość osobistej palety kolorów sprawia, że czujemy się pewni siebie i atrakcyjni, a wizaż i stylizacja przestają być dla nas nieprzyjaznymi hasłami. Przestajemy się dziwić, że nie wyglądamy w czerni równie atrakcyjnie jak koleżanka. Wiemy, że to nie nasz kolor. Nie farbujemy włosów na rudo, dlatego tylko, że są akurat modne. To samo dotyczy makijażu. Właściwie dobrane kolory mają podkreślić naszą urodę i jednocześnie być prawie niewidoczne. Makijaż skomponowany na bazie właściwej palety kolorów powinien wpasować się w naszą twarz tak, aby stworzyć iluzję naturalności. W odpowiednio dobranym makijażu nie mamy prawa wyglądać na przemalowane. Nasza twarz ma być naturalnie piękna, cera czysta i świeża, a oczy i usta odpowiednio podkreślone. Makijaż, fryzura i ubiór muszą tworzyć jedność z naszą osobistą gamą kolorów. Bez analizy kolorystycznej będziemy ciągle powielać te same błędy. Niepotrzebnie wydawać krocie na ubrania, w których źle wyglądamy i źle się czujemy, na kosmetyki kolorowe, które wcale nas nie upiększają, oraz na niesatysfakcjonujące wizyty w salonach fryzjerskich. W nieodpowiednio dobranych kolorach będziemy wyglądać na zmęczonych i starszych. Zły kolor podkreśli wszystkie niedoskonałości cery, sprawi że nasze oczy będą zgaszone, a cała postać będzie smutna i nieatrakcyjna. Na nic zdadzą się najmodniejsze, kosztowne ubrania, dodatki czy kosmetyki. Nieadekwatne do naszej urody kolory zepsują nawet najlepszą stylizację, a nieprawidłowy makijaż będzie wyglądał komicznie. Wszystkich tych błędów można uniknąć decydując się na profesjonalną analizę kolorystyczną.

Popularne powiedzenie “nie mam co na siebie włożyć” nie pojawia się na ustach osób, które zdecydowały się na wizytę u kolorystki. One potrafią budować swoją garderobę w oparciu o wiedzę zdobytą podczas analizy. Wiedzą w czym wyglądają atrakcyjnie, a co należy omijać szerokim łukiem. Prócz znajomości właściwych kolorów, analiza uczy odpowiedniego ich zestawiania. Znajomość łączenia barw, wyboru deseni, fasonów oraz właściwych dodatków jest gwarantem sukcesu i atrakcyjnego wyglądu. Każdy zainwestowany pieniądz będzie pieniądzem wydanym właściwie, a my zawsze będziemy mieć co na siebie włożyć.