DAVID KIBBE
TYPY URODY

telefon 1234567890

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

felieton14new

 

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

Klasyfikacja według rysów twarzy oraz budowy ciała.

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Z kolei dopasowanie długości włosów oraz dobór odpowiedniej fryzury nie zależą tylko od kształtu twarzy, ważna jest cała nasza fizjonomia. Np. niskim kobietom często odradza się noszenie długich włosów, z kolei te bardzo wysokie nie najlepiej wyglądają w krótkich cięciach. I to ma sens. Dla odmiany, dobór garderoby nie może być uzależniony tylko od typu kolorystycznego i rodzaju sylwetki. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza jest w tym wszystkim nasza twarz. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty. Poznanie swojego fizjonomicznego typu urody, każdej kobiecie pomoże wyglądać jak najatrakcyjniej.

Tym razem mamy nie dwanaście, a trzynaście typów urody. Oczywiście każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. David Kibbe podzielił kobiece kształty i twarze na pięć głównych grup. Są to kolejno: Dramatic, Romantic, Classic, Natural, Gamine. Oprócz typów głównych wyróżniamy jeszcze osiem podtypów, które są odgałęzieniami typów podstawowych. Przy czym typy nadrzędne stanowią konkretne typy urody.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  - zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  - zobacz opis
 3. ROMANTIC - zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC - zobacz opis
 5. CLASSIC - zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  - zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC - zobacz opis
 8. NATURAL - zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL - zobacz opis
 10. SOFT NATURAL - zobacz opis
 11. GAMINE - zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE - zobacz opis
 13. SOFT GAMINE - zobacz opis

 

Po kliknięciu w którekolwiek zdjęcie, uruchamia się okno z przeglądarką.

 typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

podpis

 

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typy urody autorstwa Davida Kibbe”

 • Jakim typem jest Susan Sarandon?

 • Malgorzata (D + SE + IE + KrE + KE + ME/SSu) 22 Luty 2017

  A ja osmielam sie pierwszy raz zapytac o Typ Kibbe znanej osoby. Jeszcze nie pytalam, a pytam, bo zawsze jak widze jej zdjecia jest ona przewaznie wg. mnie dziwnie ubrana:))
  Chodzi mi o Zone Georga Clooney, Amal. Czy ona jest moze Dramatic?
  Dziekuje!

 • Malgorzata (D + SE + IE + KrE + KE + ME/SSu) 22 Luty 2017

  Acha, czyli blisko bylam:) dziekuje Greto!

 • Zastanawiam się jakim typem jest Lili Reinheart. Oglądam sobie jej stylizacje na pinterescie i jakoś trudno mi znaleźć taką, która by była dla mnie “WOW”.

 • Moderator - lothlorien 28 Luty 2017

  A co dziewczyny powiecie na tegoroczne kreacje Oskarowe? :) Temat taki na czasie XD

  Osobiście podobała mi się kreacja Emmy Stone, przynajmniej fasonowo jest dość udana, a i Królewskie ozdobniki przypadły mi do gustu :D
  http://www.telegraph.co.uk/content/dam/fashion/2017/02/27/JS121880156_Invision_Emma-Stone-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqyxDQVwCZeZeRaFN4Q2plwg8WVTJqzLDF_NFjiPI5QrA.jpg

  Nicole Kidman też pięknie:
  http://tomandlorenzo.com/wp-content/uploads/2017/02/Nicole-Kidman-Oscars-2017-Red-Carpet-Fashion-Armani-Prive-Tom-Lorenzo-Site-4.jpg

  Natomiast, no coż, Dakotę Johnson pozostawię chyba bez komentarza:
  http://ell.h-cdn.co/assets/17/08/768×1145/gallery-1488154848-gettyimages-645637814.jpg

  Scarlett też się raczej nie popisała :)
  http://akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/2017126/rs_634x1024-170226163100-634-academy-awards-oscars-2017-arrivals-scarlett-johansson.jpg

  Tak tylko rzucam stylówkami, które mi akurat zapadły w pamięć przy przeglądaniu, ale ciekawa jestem waszych opinii :D

 • Nie wiedziałam gdzie zadać pytanie,więc napiszę tutaj. Wielokrotnie w komentarzach przewijało się określenie “tyje w kanciastà gruszkę”. Czy ktoś mógłby zobrazować co to właściwie znaczy? Jakieś przykład ? Z góry dziękuję ☺

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 5 Marzec 2017

   Przykładu nie podam, ale napiszę na swoim bom DC. Wprawdzie raczej nie tyję, ale gdyby przybywało mi kilogramów, to byłyby to biodra i uda, troszkę w talii. Ponieważ ramiona mam dość szerokie i kościste (i nigdy nietyjące), biust drobny, to rozumiem jako kancistą gruszkę. Ale nie wiem, czy dobrze.

  • Ines SN+RE+KrE+SyE+WiE+EE+BE 8 Marzec 2017

   Mi się wydaje, że ja jestem zdecydowanie nie gruszką,ale kanciastą figurą;) Przykładowo Beyonce, Lopez i Shakira mają takie idealnie okrągłe biodra. Ja natomiast mam biodra idealnie kwadratowe ;p Te kolce biodrowe są za szerokie do reszty sylwetki przez co w niektórych(z reguły niedobranych i na siłę obcisłych) ubraniach jest wrażenie, że moje wcięcie jest minimalne lub nie istnieje. Dla mnie kanciastość to brak tej krągłości w biodrach, cała sylwetka robi się prostokątna wtedy. I tak samo wydaje mi się, że ramiona też mam kanciaste,bo nie są obłe i spadziste, ale takie postawne i w tym miejscu gdzie powinny być- to akurat lubię. Może być ciężko to wyjaśnić bez obrazków, wpisz w google ,,Kate Upton bikini” i pierwsza fota wyjaśni co mam na myśli. Ona raczej wąskich bioder samych w sobie nie ma,ale też ma te kości takie szerokie co jej trochę zaburza proporcje. W innych figurach może to wyglądać inaczej, wydaje mi się że u SN bywa właśnie tak. Pisząc biodra mam na myśli fragment złączenia ud i pupy, widziany od przodu i od tyłu (nie od boku). Pisząc kości biodrowe mam na myśli te wystające kości nad górą od majtek;p Wyjaśniam, bo często ludzie inaczej to interpretują.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 8 Marzec 2017

   Ines, wygooglowałam z ciekawości tamtą panią
   i przyznaję, że mam podobne biodra. Mam wrażenie,
   że u C to podobnie wygląda. Chyba dlatego myślałam
   kiedyś, że mogę być SN…

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 9 Marzec 2017

   A ja mam jeszcze inne. Ale to chyba normalne nawet w obrębie jednego typu.

 • Jakim typem jest Vanessa Lynn Williams?
  Zastanawiałam się nad SN, ale nie jestem pewna

 • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 8 Marzec 2017

  Starałam się znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce na ten spam. Mam nadzieję że nikt nie będzie miał mi tego za złe. ;)

  Moje Drogie, z okazji Naszego dnia chciałabym Wam życzyć dużo szczęścia, samych życzliwych osób wokoło, sklepów obfitujących w pasujące ciuchy i koniecznie dużo wiosennego ciepełka i słoneczka, bo już powinno do Nas przyjść przecież!

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 8 Marzec 2017

   Wszystkiego dobrego, dziewczyny :) :*

  • Wszystkiego dobrego! <3

  • Jag FG 8 Marzec 2017

   Hej dziewczyny :-)
   I ja życzę wam tego wszystkiego czego Chupa wam życzy i sobie też tego życzę .
   Wszystkiego dobrego ! :-D <3 :-*

  • AgnieszkaM(G/SSu) 8 Marzec 2017

   Tak, to jest super spam, filowałam, czy ktoś zacznie:) Życzę piękna w sobie i wokół siebie.

 • Czy Grimes jest Naturalem? :) Ethereale pewnie ma jakieś kosmiczne. :P

  http: //thefader-res.cloudinary.com/images/w_760,c_limit,f_auto,q_auto:best/GettyImages-454458316_master_rrwoqb/grimes-style-fader-cover-story.jpg

  http: //assets.fightland.com/content-images/contentimage/58032/grimes333.jpg

  https: //s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d1/40/1b/d1401b563094e5438c13918f7d7c7bdb.jpg

  • Źródła podają różnie- 159, 163,165 cm. Wątpię aby była typem Natural. Jest bardzo drobna(struktura kości, masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa- wszystkiego jest bardzo mało) Na pewno należy do grupy Gamine, obstawiam, że jest czystym G.
   Poniżej bardzo fajne zdjęcie- Grimes wraz ze Sky Ferreira (Gamine)
   http://data.whicdn.com/images/37706028/original.jpg
   Próbowałam znaleźć jakieś zdjęcie z kimś innym ale chyba takich nie ma xD

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 9 Marzec 2017

   Naturalem na pewno nie jest, nie ten wzrost… na FG też jest drobniutka… myślę, że jest szaloną Gamine z mocnym Iskrzącym, Energetycznym i Baśniowym.

  • To ona jest taka drobniutka? Nie sprawdzałam jej wzrostu, żeby się nie sugerować i oceniałam ją na jakieś 170. ;)
   Ciała ma mało jak na N, ale jednocześnie dostrzegam w jej kształtach dużo takich prostokątów o stępionych rogach – zarys sylwetki, linia ramion. Ale kto wie, moze natura nie zna wiotkich, astenicznych N. :)

  • Eloise (DC) 9 Marzec 2017

   Bardzo pasuje na Dramatic Classic :-)

  • Cat Ballou DC, KryE+WE+FE+BaE 9 Marzec 2017

   Oj, chyba ta dziewczyna nie jest DC, za bardzo okrągła pupa!
   P.S. To ja, Katarzyna. Od dziś zmieniam ksywkę na pseudo z podstawówki :-) ponieważ pojawiła się na blogu druga Katarzyna. :-) Już dawno myślałam nad zmianą, no to mam. :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Marzec 2017

   No, moim zdaniem szybciej SN niż DC. Faktycznie
   krągła pupa, jak napisała poprzedniczka. Ja jako C
   też takiej nie mam :P, a do tego wpływ D jaki Wy
   macie, to raczej inna bajka będzie. Myślę o jakimś
   typie Softowym.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 9 Marzec 2017

   Może SC?

  • Eloise (DC) 9 Marzec 2017

   Na innych fotkach pupa w normie :-D Zaczekajmy zresztą na Gretę.

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 10 Marzec 2017

   DC często są ostrzejszymi gruszkami z tego co widziałam. Ona ma troche chudsza i drobniejszą gore od dolu.Ale chyba za mało fot żeby oceniać xd

 • Jaki kibbotyp miała Pamela Courson, ulubienica spośród “wielu” kobiet Jima Morrisona? ;) Ciężko znaleźć zdjęcie, które pokazywałoby całą sylwetkę, jednak mnie się kojarzy z typem Classic z Iskrzącym, Gwiezdnym i może Bezkresnym. ;) Miała 173 cm wzrostu, więc trochę za dużo na Gamine.

  http://img.photobucket.com/albums/v71/electricscissor/pamelascourson-1.jpg
  http://2.bp.blogspot.com/__JRSadFgL28/TNh4Ekkot7I/AAAAAAAACnY/V1Z1jyQN_sM/s1600/n_a-6.jpeg

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 14 Kwiecień 2017

   Ciężko powiedzieć jakim była typem, bo praktycznie
   wszędzie na zdjęciach ma tuniki albo ciuchy oversize.
   Z twarzy typować jest bez sensu, bo sporo mieszają
   E. Jeśli by była faktycznie C z GE , IE oraz BE, to
   moja “kuzynka”, bo dwa wspólne E :D.

 • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 14 Kwiecień 2017

  Zastanawiam się, czy Françoise Dorléac (172 cm)
  była tym samym typem, a więc C, jak jej siostra
  Catherine Deneuve? Sylwetki bardzo podobne,
  ale podejrzewam, że jakieś inne E :).

  Sylwetki.
  http://c8.alamy.com/comp/CC1BHR/francoise-dorleac-catherine-deneuve-the-young-girls-of-rochefort-1967-CC1BHR.jpg

  A tu twarze.
  https://i.ytimg.com/vi/hs-QvlvVolk/maxresdefault.jpg

 • Jakim typem może być prawdziwa arabska księżniczka ;) Ameerah Al-Taweel ? Ma 170 cm wzrostu
  http://i9.dainikbhaskar.com/thumbnail/655×588/web2images/www.dailybhaskar.com/2016/10/17/amira_al_taweel_11_147669.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/3e/70/d6/3e70d6ce9a5f8b8d6b953f743ee78e39.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/78/9a/32/789a32b815c2092f4a2b349f672cb487.jpg
  Jak dla mnie nie wygląda też dobrze w tych oficjalnych krojach i zbyt duża ilość dodatków mimo mocnych rysów ją przytłacza, ale zdaje mi się, że może posiadać KE, bo chyba dobrze wygląda na tym zdjęciu:
  http://www.glamour.com/images/inspired/2014/04/princess-ameerah-main.jpg

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *