DAVID KIBBE
TYPY URODY

telefon 1234567890

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

felieton14new

 

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

Klasyfikacja według rysów twarzy oraz budowy ciała.

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Z kolei dopasowanie długości włosów oraz dobór odpowiedniej fryzury nie zależą tylko od kształtu twarzy, ważna jest cała nasza fizjonomia. Np. niskim kobietom często odradza się noszenie długich włosów, z kolei te bardzo wysokie nie najlepiej wyglądają w krótkich cięciach. I to ma sens. Dla odmiany, dobór garderoby nie może być uzależniony tylko od typu kolorystycznego i rodzaju sylwetki. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza jest w tym wszystkim nasza twarz. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty. Poznanie swojego fizjonomicznego typu urody, każdej kobiecie pomoże wyglądać jak najatrakcyjniej.

Tym razem mamy nie dwanaście, a trzynaście typów urody. Oczywiście każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. David Kibbe podzielił kobiece kształty i twarze na pięć głównych grup. Są to kolejno: Dramatic, Romantic, Classic, Natural, Gamine. Oprócz typów głównych wyróżniamy jeszcze osiem podtypów, które są odgałęzieniami typów podstawowych. Przy czym typy nadrzędne stanowią konkretne typy urody.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  - zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  - zobacz opis
 3. ROMANTIC - zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC - zobacz opis
 5. CLASSIC - zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  - zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC - zobacz opis
 8. NATURAL - zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL - zobacz opis
 10. SOFT NATURAL - zobacz opis
 11. GAMINE - zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE - zobacz opis
 13. SOFT GAMINE - zobacz opis

 

Po kliknięciu w którekolwiek zdjęcie, uruchamia się okno z przeglądarką.

 typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

podpis

 

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typy urody autorstwa Davida Kibbe”

 • Jak sądzicie jakim typem jest wokalistka Cleo?

 • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 12 Lipiec 2018

  Czy Tom Ellis jest typem DC czy SD, hmmm? :-) Ma 191 cm wzrostu, dobrze mu w eleganckich stylówach, wrzucam: https://i.pinimg.com/564x/e2/12/4b/e2124b04bf4b2a6e787ae53e65c63de1.jpg Pierwsze, co widzę to Francuski i Słoneczny. Chyba :-D

 • mam pytanie, jakim typem jest magdalena cielecka

  • Moderator - Jonathan 26 Lipiec 2018

   Magdalena Cielecka jest oficjalnie zdiagnozowana jako FN.

 • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 27 Lipiec 2018

  Znamy typ królowej Hiszpanii Letycji, a mnie bardziej interesuje typ króla Filipa VI :-) Czy jest możliwe, żeby ze wzrostem 197 cm był którymś z Classiców? W zaroście wygląda paskudnie imho. I czy mi się zdaje, czy ma Syreni ? <333 P. S. Uwielbiam te nasze burze mózgów :-D https://i.pinimg.com/564x/50/d8/48/50d848d8eac59c6c0e58b7397c1d0f9c.jpg

 • Aga SG/AE+KarE+GE/DW 28 Lipiec 2018

  Smutam dzisiaj bardzo w związku z odejściem Kory :(
  Jak wyglądają jej Ethereale?
  Widzę dużo Karmazynka, który pewnie ma w bazie. Uwielbiam ją, nieodżałowana strata :(
  https://www.youtube.com/watch?v=oLCxyO2qAjU&list=RDMj_LRBq-PTA&index=4

  • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 28 Lipiec 2018

   Kobieta – historia :-( Nie wiem, czy nie miała dominującego Słonecznego jednak, chociaż w spisie nie widzę. I Energetyczny mi do niej pasuje jakoś, może to przez jej energię i bezkompromisowość i “Boskie Buenos”. Aaa, jak mogłam zapomnieć – Wietrzny, jeden z moich ukochanych Ethereali <3

  • Nadia C/SS (ŚE, BE, KE, SłowE) 28 Lipiec 2018

   Ja też dziś myślę o Korze. Mi się rzuca w oczy głównie to, że ona była DAMĄ. Rockową, ale damą (co się raczej rzadko zdarza) Mam nadzieję, że Greta ją niedługo zdiagnozuje. Ja w niej widzę angelic: słoneczny, wietrzny, karmazynowy, królewski, energetyczny.

  • Aga SG/AE+KarE+GE/DW 28 Lipiec 2018

   Dziewczyny, patrzcie jaka niespodzianke nam Greta zrobiła na pocieszenie na pintereście!

   Olga Sipowicz z domu Ostrowska, primo voto Jackowska – KORA – Flamboyant Gamine (strong French E, Crimson E, Wind E, Royal E, Energetic E, Mahogany E, Fairytale E)

   Dziękuję Greto!

  • nadia C/SS (ŚE, BE, KE, SłowE) 28 Lipiec 2018

   O! Franuski jak najbardziej. Przeglądałam sieć i zauważyłam, że często wykorzystywała go w strojach. Ale że FG, to się nie spodziewałam. Mi sie wydawało, że jest dramatic. Widzę, że łatwiej mi zobaczyć E niż Kibbe.

 • Jakim typem jest Khloe Kardashian ?

 • Chciałabym zapytać o dwóch Chrisów:
  Chris Pratt to, przypuszczam, czysty N? Czy może rzadki jak jednorożec FN?
  I drugi Chris – Chris Pine to będzie jakiś softowy typ, ale jaki? Ma dziwnie, karykaturalnie wręcz wąskie ramiona, co przywodzi na myśl TR (bo czysty R u mężczyzn nie występuje), no i dobrze mu w stylizacjach retro. Jednak Leonardo di Caprio ma kwadratowe ramiona i jest R (TR?)… Chris Pine wydaje się bardziej miękki od Leo.

 • Jakie Ethereale ma Margot Robbie? Jaki typ kolorystyczny oraz Kibbe?

  • Trzecia wygląda mi na TR (wszystko poza butami) a czwarta na N (bez biżuterii). Pozostałe to jakiś classic, pierwszy wygląda chyba najbardziej jak SC imho. Ciekawe, czy trafiłam ;)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 15 Sierpień 2018

   Ja widzę głównie FN i SD :)

  • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 15 Sierpień 2018

   J., w sumie to się z Tobą zgadzam co do FN i SD. Ciekawe, czy jedynka uszłaby w przypadku któregoś typu klasycznego, chyba najprędzej C z naturalowymi E, jak mniemam?

 • Jakim typem jest Jenna Lyons?

 • Jakim typem wg Kibbe może być blogerka Laura Matuszczyk (horkruks.com)? Dość mocno ingerowała w swój wygląd, zwłaszcza twarz – powiększyła usta i przeszła korektę nosa (na podlinkowanych zdjęciach jest jeszcze przed). Niemniej jednak uważam, że jest piękną kobietą, która niepotrzebnie na siłę podąża za tym, co modne, a co niekoniecznie jej służy. Sama obstawiam R, nie wiem, czy słusznie. Z tego, co pamiętam, ma 168 cm wzrostu.
  http://4.bp.blogspot.com/-sue9-_rdJOw/ViTzM0xdpOI/AAAAAAAAVfM/p3ySvPBZhGQ/s1600/mohair1.JPG

  https://1.bp.blogspot.com/-JDQwxxSzwDQ/Vx4GA-7TBuI/AAAAAAAAXrw/7KOG4G9oWe8p-cbFEuKzAWAfafFpHnd5ACLcB/s1600/dgvibes2.JPG

  http://4.bp.blogspot.com/-etzC77KoX54/VZeIWoYQblI/AAAAAAAAUr8/-k-IECKGt3k/s1600/2.jpg

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *