DAVID KIBBE
TYPY URODY

telefon 1234567890

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

felieton14new

 

Typy urody autorstwa Davida Kibbe

Klasyfikacja według rysów twarzy oraz budowy ciała.

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Z kolei dopasowanie długości włosów oraz dobór odpowiedniej fryzury nie zależą tylko od kształtu twarzy, ważna jest cała nasza fizjonomia. Np. niskim kobietom często odradza się noszenie długich włosów, z kolei te bardzo wysokie nie najlepiej wyglądają w krótkich cięciach. I to ma sens. Dla odmiany, dobór garderoby nie może być uzależniony tylko od typu kolorystycznego i rodzaju sylwetki. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza jest w tym wszystkim nasza twarz. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty. Poznanie swojego fizjonomicznego typu urody, każdej kobiecie pomoże wyglądać jak najatrakcyjniej.

Tym razem mamy nie dwanaście, a trzynaście typów urody. Oczywiście każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. David Kibbe podzielił kobiece kształty i twarze na pięć głównych grup. Są to kolejno: Dramatic, Romantic, Classic, Natural, Gamine. Oprócz typów głównych wyróżniamy jeszcze osiem podtypów, które są odgałęzieniami typów podstawowych. Przy czym typy nadrzędne stanowią konkretne typy urody.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  - zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  - zobacz opis
 3. ROMANTIC - zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC - zobacz opis
 5. CLASSIC - zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  - zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC - zobacz opis
 8. NATURAL - zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL - zobacz opis
 10. SOFT NATURAL - zobacz opis
 11. GAMINE - zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE - zobacz opis
 13. SOFT GAMINE - zobacz opis

 

Po kliknięciu w którekolwiek zdjęcie, uruchamia się okno z przeglądarką.

 typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

podpis

 

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typy urody autorstwa Davida Kibbe”

 • Greto, dziewczyny,

  wiem że trwa hype na wpisie o Alabastrowym Etherealu :D ale tak mnie naszła refleksja i zastanawiam się jakim typem wg Kibbe może być nasz najprzystojniejszy (w moim mniemaniu) polski rajdowiec, a mianowicie Krzysztof Hołowczyc? Chłop jak dąb – ma 196 cm wzrostu, chyba trochę za dużo jak na Classic? Jego kwadratowa twarz przywodzi mi na myśl typ Natural. A dalej to nie wiem :D w ogóle mało jest zdjęć w internecie na których widać całą jego sylwetkę, a jeśli są to prawie wyłącznie w garniturze.

  http://media.jastrzabpost.pl/wp-content/uploads/2015/11/Holowczyc-Krzysztof.jpg
  https://bmc-3.statics.d404.pl/uploads/images/1200×0/718b70102092f55dd5f0aec81aaf46709e5b03ce/krzysztof-holowczyc-rajd-dakar-2014-wywiad.jpg
  https://businessandprestige.pl/wp-content/uploads/464A4655-e1498318835611.jpg
  http://i.iplsc.com/jak-wytlumaczyc-ze-16-latek-jezdzi-tylem-na-motorze-skacze-z/00045PEJRCDVD7WX-C122-F4.jpg
  No i ma chyba jakiś absolutnie rozbrajający i młodzieńczy Ethereal w dużym natężeniu ;)
  http://sympatia.onet.pl/_i/sympaticon/sympaticon2012/holowczyc.jpg
  Co powiecie? :D

  • Bookini (D/KE+WE/TS) 16 Listopad 2017

   Moim zdaniem to wyjątkowo wysoki typ C. Podoba mi się tylko w koszulach, garniturach i podobnych outfitach.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 17 Listopad 2017

   Pamiętam, że kiedyś w komentarzach Greta wspominała, że u mężczyzn możliwy jest także typ Dramatic-Natural oraz Natural-Dramatic. Patrząc na pana Krzysztofa przychodzi mi na myśl to pierwsze, ale nie chcę tu siać herezji :D może faktycznie DC?

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 17 Listopad 2017

   No, jestem ciekawa, co z tym Hołowczycem. U mnie nie ma zgody, że on byłby DC. :-) Mnie się DC-owe chłopaki podobają prawie zawsze, a on jakoś tak wcale. Ciekawe, co sądzi Greta?

  • Kat (N+SE / TSu) 17 Listopad 2017

   Aga – tak z ciekawości, a pamiętasz, o co chodziło z tymi typami i czym się miały charakteryzować?

  • Moderator - lothlorien 17 Listopad 2017

   Np. Til Schweiger jest Natural-Dramatic, Sasha Roiz i Liam Neeson są Dramatic-Natural. Z tego co pamiętam, jest to mieszanka cech D i N przy wysokim wzroście. Mogą to być np. mężczyźni o cechach sylwetki i rysach Dramatic, jednak bardziej masywni od czystego D.

  • Espena (C + BaśE + SłowE + IE + GE + KarE) 18 Listopad 2017

   Mnie się wydaje, że on jest takim wysokim C :).
   Podobnie Armie Hammer, też ma ponad 190 cm
   wzrostu, a wydaje się być C.

   http://cdn01.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2015/08/cavill-wrap/henry-cavill-armie-hammer-wrap-uncle-tour-in-rio-29.jpg

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 19 Listopad 2017

   Nie jestem pewna, ale widzę u niego przebłysk Kryształowego, Słonecznego i Iskrzącego (ten hollywoodzki uśmiech). I też widzę podobieństwo do Clonneya :)

   A może i Gwiezdny?
   http://static1.money.pl/i/h/35/oryg406819.jpg

  • Fresco SN 20 Listopad 2017

   No ja właśnie też bym podejrzewała jakieś Ethereale typu Iskrzący, kto wie może energetyczny? Nie wiem :D bo typu bazowego tak jak nie rozkminiałam, tak nadal nie rozkminiam, chociaż w sumie ten Classic też nie jest taki wcale bez sensu :)

 • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 17 Listopad 2017

  Dziewczyny, czy wiecie jakim typem jest Ryan Reynolds?

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 18 Listopad 2017

   Myślę, że jakimś yinowym, jest dość miękki i misiowaty, zwłaszcza jak przytyje.

  • Espena (C + BaśE + SłowE + IE + GE + KarE) 18 Listopad 2017

   Właśnie ostatnio o nim myślałam. Mnie się wydawał
   taki C albo DC.

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 19 Listopad 2017

   Trochę za bardzo “miętki” na C czy DC. Może jakiś Natural?

 • To wszystko bardzo ciekawe, ale gubię się w tym temacie. Czy naprawdę kobiety niskie (poniżej 164 cm) mogą być zakwalifikowane wyłącznie do Gamine lub Romantic? Z opisów wynika, że tak. I czy z wiekiem może się zmieniać typ? Sylwetka się zmienia z wiekiem, rysy twarzy też. Poza tym gubię się w skrótach używanych przez czytelniczki np. co oznacza SS (kojarzy mi się ze Super Sprzedawcą z a.).?

  • Fresco (SN) 8 Grudzień 2017

   Niskie kobiety to nie tylko Gaminki i Romantic – ja mam poniżej 164 cm, a jestem typem Soft Natural. Scarlett Johansson również reprezentuje ten typ, i wzrost mamy chyba nawet identyczny :D typ sylwetki nie zmieni się z wiekiem. Starzejemy się, to jasne, zmienia się ciało, ale Gaminka z wiekiem nie przekształci się w Soft Dramatic, itd. … To kwestia ogólnych proporcji poszczególnych części ciała, rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, mięśni, wrażenia jakie sprawia sylwetka, cech szkieletu – tego co mamy. SS oznacza Soft Summer – jest to jeden z typów kolorystycznych, po polsku figuruje jako Stłumione Lato obok Pełnego Lata (True Summer – TS) i Jasnego Lata (Light Summer – LS). Nie martw się, blog jest pełen różnych informacji i można się pogubić, ale z czasem załapiesz co z czym :) tak w ogóle, witaj na blogu! :)

  • Avarati FG+WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 8 Grudzień 2017

   Witaj :)
   Powiem, że zdarzają się niewielkie odstępstwa od reguły, przykładowo o 1-2 cm, ale przyjmuje się, że kobieta poniżej 160 cm nie może być np. Natural albo Dramatic :) Chodzi o to, że niska kobieta będzie źle wyglądać w stylu oversize (styl Natural), a także w monochromatycznych zestawach (styl Dramatic).
   Niski wzrost to cecha urody należąca do osób posiadający dużo cech określonych jako Yinowe, czyli stereotypowo kobiece (przykładowo duże oczy, usta, niski wzrost), czyli właśnie cała grupa Romantic oraz grupa Gamine.

   Z wiekiem nie zmienia się typ urody, jest on zależny od naszego układu kostnego, wzrostu, tendencji do tycia itp, podobno jak nie można zmienić swojej kolorystyki.
   Wiadomo, że wraz z biegiem lat ubywa młodzieńczy “soft”, czyli mówiąc ogólnie starzejemy się, przez co nasza uroda staje się coraz bardziej wrażliwa oraz należy trzymać się blisko swoich fasonów, kolorów i detali.
   Natomiast sposób tycia, a także jak reaguje ciało na ćwiczenia może nam podpowiedzieć, do jakiego typu możemy należeć.

   Skróty natomiast są zapożyczone z języka angielskiego. Przykładowo FG to Flamboyant Gamine, a podane przez Ciebie SS to Soft Summer, czyli po naszemu Stonowane Lato. W zakładce o Etherealach znajdziesz również skróty określające nasze Archetypy Urody :)

   Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłam:)

 • Dziękuję za odpowiedzi :)

 • Który typ może nieświadomie przybierać wzrok bazyliszka? Bo zastanawia mnie to, że niektóre osoby przez spojrzenie postrzegamy jako ciepłe i przyjazne, a inne jako chłodne i oschłe i zależność tego wobec typu Kibbe.

  • KasiaN DC (AE, KarE, WE) SS 9 Grudzień 2017

   To chyba bardziej eterale..? Z Kibba to ja nie mam pojęcia. Może te bardziej yangowe, ale to stereotypy? A może te bardziej skrajne? Ale tak serio to osobiście bym z Kibbem tego nie łączyła, tylko raczej z “aurą” czyli eteralami.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *