Typy Kibbe

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty.

Tym razem mamy nie dwanaście a trzynaście typów urody. Każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. Wyróżniamy pięć głównych grup – Dramatic, Romantic, Classic, Natural i Gamine. Dp typów głównych dołącza osiem podtypów – Soft Dramatic, Theatrical Romantic, Soft Classic, Dramatic Classic, Soft Natural, Flamboyant Natural, Soft Gamine i Flamboyant Gamine.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  zobacz opis
 3. ROMANTIC zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC zobacz opis
 5. CLASSIC zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC zobacz opis
 8. NATURAL zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL zobacz opis
 10. SOFT NATURAL zobacz opis
 11. GAMINE zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE zobacz opis
 13. SOFT GAMINE zobacz opis

 

typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine


PINTEREST TABLICE – LINKI

 
Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.
 
Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

2 307 komentarzy

 1. Pati G 15 Luty, 2020 o 04:52 Odpowiedz

  Wydaje mi się, że gdzieś tu widziałam Renee jako soft natural ale nie jestem pewna w 100% ?Myślę że wówczas byłby to podobny przypadek do Scarlett Johansson. Przypomina mi ją nieco z czasów kiedy była troszkę okrąglejsza, wyglądała wtedy uroczo, bardzo świeżo i tak zdrowo! ?

  • Anikka C 17 Luty, 2020 o 13:07

   O, Pati moze byc! 😀 Pasowaloby to do teorii SN. Tez odbieralam ja jako taka urocza. Taka buzka aniolka 🙂 Hmm nie pamietam diagnozy blogowej. Moze mi umknela (?)
   Figura z czasow Bridget Jones moglaby pasowac chyba i do grupy N i C i G – szczuple nozki, tkanka tluszczowa wokol talii + biust.

 2. Dorin 28 Marzec, 2020 o 13:52 Odpowiedz

  Witajcie Kochani. Dawno mnie tutaj nie było. Niemniej jednak śledzę bloga nieustannie. Mam nadzieję, że macie się dobrze i nie tracicie ducha i dobrego humoru nawet w obecnej sytuacji. Wpadam z pytaniem, a nuż coś podpowiecie ☺ a może Olga nawet przeczyta mój post. Otóż kochani ciekawa jestem typów i etrenali Marie Frediksson czyli Pani z roxette ( DC, FG z Słonecznym, Karmazynem i Energetykiem? ) oraz bajecznej Heleny Chirstensen ( Baśniowy, Syreni?) ostatnio z szaleństwem i totalnym entuzjazmem oglądam klipy z dawnych lat, a obie Panie znacząco zaistniały w owych klipach. Ach co sądzicie? Trzymajcie się zdrowo, wysyłam duuużo słońca, wiosny i błękitnego nieba i mocy bo często trzeba nam mocy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *