Typy Kibbe

Znamy typy kolorystyczne oraz ich rodzaje. Jednak zróżnicowanie naszego wyglądu nie ogranicza się tylko do kolorystyki. Różnimy się wzrostem, strukturą kości, budową ciała, rysami twarzy. Nasze oczy mają rozmaity kształt i rozstaw. Nos nosowi, usta ustom nie równe. Wysoka osoba może mieć krótkie proporcjonalnie kończyny, niska zaś długie. Wszystko zależy od tego jaką mieszanką genów zostaliśmy obdarowani. Warto poznać nie tylko kolorystyczny typ urody. Ubieranie się w stosowne barwy to nie wszystko. Równie ważne są fasony, tkaniny, desenie oraz odpowiednie zestawienia kolorystyczne, zarówno w garderobie jak i w dodatkach. Kompozycja musi pasować do całości – kolorystyki, twarzy, figury. Wizaż i stylizacja muszą na równi uwzględniać nasze kolory i kształty.

Tym razem mamy nie dwanaście a trzynaście typów urody. Każdy z nich może być zarówno Wiosną, Latem, Jesienią, jak i Zimą. Wyróżniamy pięć głównych grup – Dramatic, Romantic, Classic, Natural i Gamine. Dp typów głównych dołącza osiem podtypów – Soft Dramatic, Theatrical Romantic, Soft Classic, Dramatic Classic, Soft Natural, Flamboyant Natural, Soft Gamine i Flamboyant Gamine.

Przy poszczególnych rodzajach urody zasadniczą rolę odgrywa wpływ pierwiastka męskiego Yang oraz żeńskiego Yin. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, przy każdym typie urody zamieściłam, stworzony przeze mnie kod Yang/Yin. Proszę zwrócić uwagę na kolejność występowania danego pierwiastka oraz na jego moc, oznaczoną plusami. Kod doskonale obrazuje oddziaływanie pierwiastków, męskiego i żeńskiego, na dany typ urody.

 1. DRAMATIC  zobacz opis
 2. SOFT DRAMATIC  zobacz opis
 3. ROMANTIC zobacz opis
 4. THEATRICAL ROMANTIC zobacz opis
 5. CLASSIC zobacz opis
 6. DRAMATIC CLASSIC  zobacz opis
 7. SOFT CLASSIC zobacz opis
 8. NATURAL zobacz opis
 9. FLAMBOYANT NATURAL zobacz opis
 10. SOFT NATURAL zobacz opis
 11. GAMINE zobacz opis
 12. FLAMBOYANT GAMINE zobacz opis
 13. SOFT GAMINE zobacz opis

 

typ urody Dramatic

typ urody Soft Dramatic

typ urody Romantic

typ urody Theatrical Romantic

typ urody Classic

typ urody Dramatic Classic

typ urody Soft Classic

typ urody Natural

typ urody Flamboyant Natural

typ urody Soft Natural

typ urody Gamine

typ urody Falmboyant Gamine

typ urody Soft Gamine


PINTEREST TABLICE – LINKI

 
Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE

 

Test niezbędny do rozszyfrowania typu urody znajduje się pod tym linkiem – TEST
W kolejnych wpisach szczegółowe omówienie fizjonomicznych rodzajów kobiecej urody.

WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.
 
Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

2 230 komentarzy

 1. Karola 29 Styczeń, 2019 o 20:52 Odpowiedz

  Jaki typ może reprezentować Renée O’Connor (163 cm) – Gabriela z serialu o Xenie wojowniczej księżniczce? Tak mi się jakoś ostatnio przypomniała:)

  • Eliza C (KryE + RE) + WE + BaE | SSu 29 Styczeń, 2019 o 21:24

   Wg mnie Soft Natural. Kształtna sylwetka, umiarkowane linie pionowe, nieco szersze ramiona.

   Z buzi w niektórych ujęciach przypomina mi Ines 🙂 Możliwe, że ma podobną kombinację Etherealową.

  • Eliza C (KryE + RE) + WE + BaE | SSu 30 Styczeń, 2019 o 21:46

   Według mnie – któryś z typów Naturalnych – N albo SN (ma trochę krągłości)? Ma 169 cm, wymiary: 94-66-91, przy nieco szerszych ramionach. Możliwe, że ma Kryształowy. Więcej nie będę zgadywać, bo nie ma za dużo zdjęć w Internecie 🙂

 2. Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 31 Styczeń, 2019 o 21:31 Odpowiedz

  Drogie kobiety, może któraś mi rozjaśni, czym się różni typ dramatic classic od gamine? Obydwa typy wydają mi się dosyć podobne, nawet zalecenia dotyczące ubioru są niemal identyczne, jeśli chodzi o fasony. Fryzur i makijażu w obu grupach nie biorę pod uwagę ponieważ myślę, że na nie w większej mierze mają wpływ etherale (bardzo możliwe, że się mylę). W grupie gamine są i wyższe osoby-np. Carey Mulligan czy Twiggy, a i w dramatic classic znajdziemy niższe przedstawicielki jak Courteney Cox czy Julianne Moore. Na pewno w typie gamine nie znajdziemy aż tak wysokich kobiet jak w dramatic classic.. Ale jak odróżnić figury przedstawicielek różnych typów o podobnych wymiarach, np ja bym nie wiedziała że Courteney Cox i Olivia Palermo to dwa różne typy:) Co innego Marcia Cross i Emma Watson:) W typie gamine widzę też symetryczne i proporcjonalne kobiety więc gdzie tkwi sekret w rozróżniania nie tak oczywistych typów?:)

  • Ines SN 1 Luty, 2019 o 09:43

   W każdym typie znajdziesz osoby wyższe i niższe niż jego prototyp,na to chyba nie powinno się zwracać uwagi. Wydaje mi się, że Gamine są zdecydowanie drobniejsze i kompaktowe. Zawsze je odbierałam jako takie łobuziary w jakiś sposób, a DC jako długie linie pionowe i gracja,smukłość xddd Dla mnie kwintesencja DC jest Diane Kruger z blondynek i księżna Megan z brunetek. I styl biurowy w ich wydaniu wow wow wow. Nie wiem czy się ktoś nie obrazi,ale ja rozumiem niektóre typy intuicyjnie. Na pewno różnią się aurą.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 1 Luty, 2019 o 13:17

   Pati, patrzy się na to, jakie ubrania (kroje itp) danej osobie pasują. To tak, jak z analizą kolorystyczną – nie tyle ważny kolor skóry, włosów, co jak człowiek w danym kolorze wygląda.

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 1 Luty, 2019 o 15:41

   Ines, księżna Meghan jest N, nie DC :-). Od siebie dodam, że Gaminka w ubraniach DC wyglądałaby jak ciuchach starszej siostry/ mamy i na odwrót. Rysy twarzy też są u DC ostrzejsze, to jest ta nutka pierwiastka D. Z moich spostrzeżeń wynika, że DC mają mniejsze oczy chyba, że dysponują np. Różanym czy Alabastrowym, które obdarzają dużymi oczami. Ogólnie rzecz biorąc jesteśmy ( wizualnie na pewno) “poważniejsze” 😉 No i ubrania, patrz na stroje, imho da się przy minimum wprawy rozpoznać, czy dana kobieta jest G w ubraniach DC albo odwrotnie.

  • Ines SN 1 Luty, 2019 o 16:28

   O ja,ale palnęłam xd kurczę, ale podoba mi się w swoim stylu i mam wrażenie ze służy jej bardziej niż Kate hm…

  • Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 1 Luty, 2019 o 17:54

   “Dostojnie długa i postawna’- o to, bym powiedziała o Marcii Cross, Carze Delevingne czy Gwyneth Paltrow i chyba tak muszę sobie wyobrażać ten typ 🙂 Przy mniej postawnych paniach miałabym pewnie problem.. Z resztą pewnie przy wielu typach myliłabym się, jednak trzeba mieć do tego oko.
   Eloise, przykład ubrań siostry/ mamy też mi pomógł to sobie zwizualizować 😀

  • AgnieszkaM(G/SSu) 3 Luty, 2019 o 00:52

   Pati, teraz Greta wrzuciła na pinterest dwa bardzo podobne zestawy: dżinsy plus granatowa marynarka. Różnica: dla G bluzka, dla DC koszula. Dawno już sobie ustaliłam, chyba jeszcze przed analizą, że do marynarek nie dokładam koszul z kołnierzem, bo fatalnie to wygląda. Chyba że żakiet nie ma kołnierza/klap.

  • Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 3 Luty, 2019 o 22:41

   Agnieszko, dzięki za podpowiedź ?Masz rację z tą marynarka i koszula – dla mnie też albo kołnierzyk albo klapa marynarki. W innym wypadku góra robi się zbyt ciężka ?

 3. Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 1 Luty, 2019 o 14:36 Odpowiedz

  Właśnie te kroje mnie zmylily bo zalecenia dla obu typów są bardzo podobne. Czy np sukienka /spódnica trapezowa na DC wyglądałaby źle a na gamine długość do kolan? U typów nie tak ” ‘wzorcowych’ ciężko dostrzec takie niuanse pozwalające kogoś przyporzadkowac? Zastanawiałam się czy trzeba mieć intuicję i oko do tego czy zawsze można sylwetkę jakoś schematycznie rozpracowac.
  Z tą kompaktowoscia i byciem drobnym to chyba dobry pomysł, ale zaraz mi się przypomina mega drobna i ‘koscista’ Courteney Cox w serialu Friends. Zwłaszcza w pierwszych sezonach to widać ?

  • Ines SN 1 Luty, 2019 o 15:21

   Akurat oglądam Friendsow;) owszem Courtney jest drobna, ale już większość przedstawicielek DC jest dostojnie długa i postawna w fajny sposób. Poza tym Courtney ma twarz DC, Gamine maja większe oczy wydaje mi się i drobniejsze twarze. Jak serialowa Monica czyli Courtney Cox założyła w koncu biała dopasowana koszule bez boho fizdrygałek to zrobiłam wooow. Było widać ze to jest to. Sukienki SN robią z niej ciotkę klotke,właśnie w tym serialu świetnie widać różnice pomiędzy odpowiednimi stylizacjami a niewłaściwymi. Jennifer Aniston z kolei po urodzeniu dziecka zaczęła nosić się bardziej naturalowo xd Wcześniej to ona była stylizowana biurowo.

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 1 Luty, 2019 o 20:05

   Wiem, że to skrót myślowy, ale postrzegam styl pań z grupy Classic za wyważony, umiarkowany, zbalansowany i dojrzały, a Gamine… no cóż. Musi być akcja, szaleństwo, młodzieńczy charakter ze względu na urodę, która ma w sobie dużą dawkę przeciwieństw i jest “pojemna”. Taka FG jak ja to prawie zagina czasoprzestrzeń, musi być więcej ozdób, wzorów na m2 ciała niż wskazuje metryka 😀

 4. TerraCotta 1 Luty, 2019 o 19:40 Odpowiedz

  W temacie Friends. Ja też teraz ich oglądam i przy okazji Courtney wahałam się między DC a FG i nie mogłam się zdecydować, ale skłaniałam się do DC mimo wszystko ze względu na jednak dosyć wysoki wzrost i twarz. Twarz jest dostojna w wyrazie więc to mnie kierowało na typ DC. Co do wzrostu wiem że typy Gamine i Flamboyant Gamine mogą mieć nawet 170 cm, ale jakoś zakładam że powyżej 164 cm pewniejsze są inne typy, może błędnie. Czystego Gamine nie brałam pod uwagę bo uważam że Courtney ma jednak dosyć szerokie ramiona, za szerokie jak na Gamine i jest zbyt muskularna, innymi słowy wydawała mi się za bardzo przesunięta w stronę Yang.
  Jeżeli chodzi o Jennifer Aniston, to pewnie nie wpadłabym na Natural, ale w jej przypadku wiedziałam że jest Naturalem zanim zaczęłam oglądać.
  Została jeszcze Lisa Kurdow, czyli Phoebe którą rozkminiam długi czas i jestem prawie przekonana że
  ona jest SD, mam 173 cm wzrostu, ale może się mylę :p
  Na marginesie, mnie najgorzej wychodzi chyba rozpoznawanie SN i N.

  • Eliza C (KryE + RE) + WE + BaE | SSu 1 Luty, 2019 o 20:02

   Lisa Kudrow to wg mnie Classic z Kryształowym. Może DC. Fakt, oglądając Friendsów można na taki pomysł nie wpaść, bo jej stylizacje są tak maksymalnie skrajne od Kryształowego Klasyka, jak tylko się da 🙂 Mnie natchnęło, jak oglądałam Easy A, gdzie grała dyrektorkę szkoły, a przez to nosiła bardziej bliskie klasyce fasony. Przykład jej w ubraniu klasycznym, choć może nieoptymalnym kolorze:
   http://www.contactmusic.com/pics/lf/writers_guild_3_200212/lisa-kudrow-at-the-2012-writers-guild_3739777.jpg

   Kryształowo, choć ogólnie nieudane zdjęcie:
   http://images6.fanpop.com/image/photos/32400000/Lisa-Kudrow-lisa-kudrow-32429359-475-640.jpg

   Tu w różu, co mnie skłania do przypisania jej lekkiego Różanego z bazy:
   http://www4.pictures.stylebistro.com/pc/Actress+Lisa+Kudrow+pretty+pink+arrives+taping+vlJG54BucWSx.jpg

   Wzrost: 173 cm. Wymiary: 91-66-88,9.

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 1 Luty, 2019 o 21:15

   Lisa Kudrow wygląda cudnie w bieli… 🙂 Słoneczny? <3 Tym bardziej pasuje, że ona z natury jest brunetką. Nie mam jak zalinkować odpowiedniego zdjęcia, sorry. Stawiam na nie wiem co, ale aby z SE 😀

  • Eliza 2 Luty, 2019 o 09:58

   W życiu bym nie powiedziała, że ona jest SD. To dla mnie ogromne zaskoczenie 🙂 No ale faktycznie ma dość długie linie pionowe. Udało mi się zgadnąć jedynie Kryształowy.

  • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 2 Luty, 2019 o 10:09

   Dzięki Greto! Ostatnio miałam właśnie rozkminę na temat serialowej Phoebe. W porównaniu do Jennifer Aniston (N), Lisa Kudrow wydawała mi się bardziej yin, ale z pewnością nie SN. Z drugiej strony nie widziałam w niej tej klasyczności podrasowanej odrobiną Dramatic jak u Courteney Cox (DC), czułam że to też nie jej typ. Czysty Dramatic i FN też mi nie pasowały, więc metodą wykluczeń innych niższych typów uznałam ją za Soft Dramatic, ale bez większego przekonania. No i jest 🙂 ale powiem szczerze że nie zgadłabym Słonecznego i Kryształowego.

  • TerraCotta 9 Luty, 2019 o 02:48

   Zastanawiam się jeszcze nad jedną postacią z Friends – Emily czyli Helen Baxendale i tu przyznam że nie mam pojęcia. Wzrost w żródłach podawany jest jako 166-168 cm. Wydaje mi się że to jakiś typ klasyczny bo nic innego mi nie pasuje, ale o ile z twarzy powiedziałabym DC, to reszta już nie bardzo. Więc SC albo zwykły C? A, twarz jest specyficzna z jednej strony klasyczna a z drugiej nie. Bardzo dobrze jej moim zdaniem w ciemnych kolorach, futrzanych kołnierzach, chockerach – może to przejaw mahoniowego etherala? Poza tym możliwe że ma francuski, różany, a może i baśniowy etheral? Uważam też że pasuje jej też bardzo ta krótka fryzura, ten brązowy kolor i wygładzone włosy (a nieład na odwrót).

 5. Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 1 Luty, 2019 o 22:34 Odpowiedz

  Mój ukochany serial ?Mimo całego szaleństwa kupuję Phoebe w takim wydaniu. Ubrana zwyczajnie, paradoksalnie wygląda dla mnie dziwnie 🙂

  • Ines SN 2 Luty, 2019 o 12:08

   Tez przyzwyczaiłam się do Phoebe w stylu hipiski;) podoba mi się ubraniowa przemiana Rachel w 9 sezonie. Jest boho i bliżej Naturala. Nie lubiłam jej w dopasowanych czarnych sukienkach w jakich ciagle chodziła.

  • Pati G (FE, SE, IE, BaE) + ŚE + SyE 2 Luty, 2019 o 14:11

   Może i te sukienki nie były idealne ale przy takiej figurze uchodziło jej wszystko na sucho i tak stała się ikoną stylu we friends ?Do tej pory ludzie się zachwycają jej urodą i stylem, choć moim skromnym zdaniem to Monica była najpiękniejsza ?

 6. A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 4 Luty, 2019 o 16:23 Odpowiedz

  Ponawiam pytanie o Lisę Stansfield (kiedyś już pytałam) – jakim może być typem? W teledysku Change występuje w moim ulubionym wydaniu.

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 15 Luty, 2019 o 01:43

   Kiedyś myślałam, że może być D ale ma 1,62 cm, więc obstawiam FG z Francuskim, Karmazynem i Mahoniem.

 7. Ania 17 Marzec, 2019 o 21:10 Odpowiedz

  Eva jest po prostu piękna i niezwykle seksowna. Te jej oczy i usta. Wow. Gdybym była facetem to bym się do niej zalecała 😉
  Swoją drogą mnie intrygują jeszcze dwie gwiazdy: Jessica Biel i Michelle Monaghan. Obie mam wrażenie pochodzą z naturalowej rodziny. Ktoś coś więcej na ich temat wie?

 8. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 29 Marzec, 2019 o 20:15 Odpowiedz

  Hej, mogłabym spytać o typ Kibbe Daphne Groeneveld? Z jednej strony E pasują pod bazę SN, ale w stylu SN wydaje mi się jakby lekko zagubiona. Z kolei, gdy tylko styl staje się prostszy, jej uroda jest podkreślona. To wystarczy, żeby podejrzewać ją o bycie C czy może to bardzo silne działanie uschludniającego Alabastrowego?

  https://celebmafia.com/wp-content/uploads/2018/05/daphne-groeneveld-fashion-for-relief-charity-gala-in-cannes-10.jpg

  http://cdn.vogue.es/uploads/images/thumbs/201230/daphne_groeneveld_3915_560x.jpg

  https://i.pinimg.com/564x/9a/a5/fe/9aa5fed493b1c74534dbf7912be761c5.jpg

  https://www.celebskart.com/wp-content/uploads/2017/07/daphne-groeneveld-taylor-hill-and-georgia-fowler-stills-at-a-yacht-in-st.-tropez-07.jpg

  • Eliza c (KrysE + RE) WE + RE || SSu 29 Marzec, 2019 o 21:31

   Wg mnie jest w niej coś Dramaticowego w kościach. Jest taka drobna, choć wysoka (1,79). Obstawiam wyrośnięte Gamine albo Dramatic / Dramatic Classic

  • Yen 30 Marzec, 2019 o 11:39

   Obstawiam również SN. Jej baza wydaje się najbliższa temu typowi, przy takim wzroście (niemalże 1.80) ciężko rozważać grupę Gamine, jej twarz natomiast wydaje się mieszanką naturala z yinem- szeroki rozstaw oczu, pełne wargi, nieco kanciasty kształt twarzy.
   https://www.gotceleb.com/wp-content/uploads/photos/julia-van/os-daphne-groeneveld-and-sanne-vloet-arrives-at-2017-victoria-s-secret-fashion-show-casting-in-nyc/Julia-van-Os-Daphne-Groeneveld-and-Sanne-Vloet:-Arrives-at-2017-VS-Fashion-Show-Casting–03-662×662.jpg
   Tu porownanie z innymi (prawdopodobnie, bo nie znam pań ani ich kibbe) modelkami. Wygląda na drobniejszą od pani po lewej i bardziej „yin”, za to na mniej strzelistą od pani po prawej.
   Zastanawiałam się nad DC, bo zdarza jej się sprawiać nieco gruszkowe wrażenie na niektórych zdjęciach, ale nie wiem, czy DC, nawet z odpowiednimi etherealami, uniosłaby taki fason sukienki:
   https://images.app.goo.gl/PdHwajkt61aSkqxV6
   Styl SN w specyficznej odmianie zdaje się jej robić całkiem nieźle- chyba, że tak mocno działają tutaj ethereale.
   https://images.app.goo.gl/gtHCLS5pYZ4ZacRu7
   https://images.app.goo.gl/2PvXEgDNovZmgwWN7
   https://images.app.goo.gl/sX68rKke24K5XtP87
   https://images.app.goo.gl/8dBnBEKxCr1WChuW7
   Na ostatnim skojarzyła mi się z naszą Ines ;>

  • Ines 30 Marzec, 2019 o 12:42

   Dla mnie ona w ogóle nie jest SN, ale ja rzadko trafiam z typami… ma cienkie i długie kończyny oraz jest w niej coś strzelistego. Nie widzę ciężkości SN chociaż jak wiemy są i drobinki w tym typie…. ale ten wzrost,aż 180 i SN? Chyba rzadko się to zdarza. Co do sukienki księżniczki to moze jest DC z Kryształem? Im dłużej się jej przyglądam tym większa jest dla mnie zagadką. W twarzy mam wrażenie, ze ma w ogóle coś lalkowatego. Figurę ma modelkową.

  • Anita SC+GE/DW 30 Marzec, 2019 o 13:24

   A ja obstawiam FN z dużym udziałem pierwiastka Dramatic, drastycznie niskim BMI i szałowymi Etheralami 🙂

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 30 Marzec, 2019 o 17:10

   Jestem zszokowana, ale właściwie to czytając wasze komentarze mogłabym się zgodzić z każdym z waszych podejrzeń jak i na każdy spojrzeć krytycznie… Jedno jest pewne, ma bardzo nietypową urodę i silny wpływ Alabastrowego nie tylko na twarz, ale i na figurę… Wydaje mi się, że to on ją tak zdrabnia. Ze stopnia “zaburzenia odbioru” kojarzy mi się z Lily Cole, u której twarz jest kompletnie nieprzystająca do figury….
   Tak, jak Ines uważam, że jest zbyt lekka na SN i nie wiem, czy niedowaga i E byłyby w stanie do tego stopnia zwężyć jej kości.
   Anito i Eloise, jest coś w tym FN z przewagą cech D… Faktycznie Daphne pomimo swojej wąskiej budowy jest dość silna, ale nie tak “zdrowo ciężka” jak SN. Mimo to, wydaje mi się, że w znacznie większym stopniu służy jej bardziej elegancki styl, niż Boho Chic FN. Myślałam nawet o jakiejś wygładzonej, ukierunkowanej na G wersji SD…

  • TerraCotta 30 Marzec, 2019 o 13:52

   Wydaje mi się że coś może być na rzeczy z bardzo niskim BMI. Po zdjęciach które wrzuciła Yen, zaczęłam myśleć że może faktycznie to jakiś typ naturalowy 😀 Z etherali natomiast widzę ponadprzeciętnie silny alabaster + syreni. Może świetlisty … może baśniowy. Na pewno bardzo oryginalna uroda.

  • Yen 30 Marzec, 2019 o 16:25

   Jej Ethereale kiedyś były analizowane :> pamietam że przewinęły się: Alabaster, Różany, Mahoń, Syreni, Bezkresny- ale nie pamietam dokładnej kolejności- no i mogą dojść jakieś z bazy (jakakolwiek by ona nie była)

 9. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 4 Kwiecień, 2019 o 15:25 Odpowiedz

  Eryko, zalinkowałaś akurat tę sukienkę, która dawno mi wpadła w oko, masz cela 😀 Tylko coś mi mówi, że o ile Ty byś w niej wyglądała okej to ja już niekoniecznie. Dotarłam do drugiego zdjęcia i rzeczywiście to ona, z minimalnym make upem jest nie do poznania i tym bardziej SN 😀

  • Eryka 7 Kwiecień, 2019 o 19:34

   Prawda, dla R z Baśniowym jak znalazł 😀 tylko pewnie zwijałabym róg trapezów pod szyją do środka, żeby jedynymi ostrościami była kokarda.

 10. KasiaB (SD) 18 Kwiecień, 2019 o 15:20 Odpowiedz

  Dziewczyny i chłopaki! Czy ktoś z was ma pomysł jakim typem jest Nick Jonas? Mam tu jednego kandydata o podobnej fizjonomii i problem z jego określeniem?

  • Moderator - Jonathan 19 Kwiecień, 2019 o 08:31

   Czyżby kolejna Kasia na blog zawitała? 😀 I to jeszcze SD? 😛 Witaj 🙂
   Nick wydaje mi się być TR albo jako druga opcja bardziej misiowaty SG z wysmuklającym E.

 11. KasiaB (SD) 19 Kwiecień, 2019 o 13:01 Odpowiedz

  Dzięki Jonathan! Witaj😊 Potwierdziłeś moje przypuszczenia co do Nicka. Bardzo chciałabym go określić i waham się między tymi dwoma typami. Z panami mam większy problem, bo nie mam konkretnych męskich wytycznych, a samej intuicji nie ufam😄 Pozdrawiam serdecznie

 12. Anikka C 29 Maj, 2019 o 14:01 Odpowiedz

  Hej, tak sobie przegladam zdjecia i nasunelo mi sie pytanie czy myslicie, ze niektorym typom bardziej lub mniej szkodzi tycie? Z obserwacji zastanawiam sie czy nie jest tak, ze im wiecej softu/yin tym lepiej dana osoba znosi nadmiar wagi/tluszczyku? 😉 Wydaje mi sie, ze np C w zwiazku z rownowaga yin/yang najlepiej wyglada rowniez z rownowagi BMI. Przegladalam teraz zdjecia Amy Adams i Brie Larson i wydaje mi sie, ze robi to spora roznice 😮 Zastanawiam sie czy taka restrykcja bylaby jeszcze silniejsza jesli ktos ma wiecej yangu. Jak to widzicie u siebie?

  • Eryka 29 Maj, 2019 o 14:59

   To chyba działa tak, że tycie podwyższa poziom yinu, a chudnięcie wprost przeciwnie. Przez to im więcej plusików yang ma typ, tym gorzej znosi przybieranie na wadze. Oczywiście pomijając kwestie zdrowotne i inne szczegóły, bo R tyjąca od pączków i kebabów nie będzie wyglądała tak dobrze jak ta, która w jakimś okresie życia je normalnie, ale z dodatnim bilansem energetycznym 🙂 Na pewno za chuda R traci cały urok, co widzę po sobie.

  • Ines SN 29 Maj, 2019 o 21:12

   Mi wpadło kilka kg i przytyłam w klepsydrę. Przy tym poszło mi tez w uda co daje już niestety yangowe wrażenie i czuej się z tym kiepsko xd Tak ciężko. Pracuje nad zgubieniem tego. wiem ze mocna niedowaga tez mi odbiera dużo uroku, ale wielu celebrytkom SN już niekoniecznie. Właściwie to większość wymienionych na blogu SNowych znanych babek ma niedowagę i wydaje mi się ze wyglądają pomimo to kobieco. Ale już przykładowo jk wyglądałaby Jennifer Lawrence z jej szerokim szkieletem i niedowagą? Na pewno słabo. Wciąż mam wrażenie ze to sprawa bardzo indywidualna. Mam koleżankę Gamine która aktualnie jest lekko na plusie i wyglada świetnie. Pomimo dużego brzucha,jej rysy twarzy są ładniejsze i tak tez ona się czuje. Znam tez jedna FG, która jest w dolnej granicy wagi i kiedy tyje to traci swój pazur i wyglada jakoś gorzej. Mialam kolejna koleżankę, na pewno któryś typ klasyczny i jak przytyła 10kg to jej nogi nie zmieniły się praktycznie nic a nic,dalej miała powabne nóżki sarenki pomimo ogromnych bioder i brzucha iii dzięki temu mogła łatwo się kamuflować xd tyle ze nosiła kroje mocno naturalowe… i była daleko od swojego typu. Ja się czuje teraz bardziej romantyczna niż boho. Boho współgrało z niska zawartością tłuszczu.

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 29 Maj, 2019 o 23:56

   Ciekawe… po sobie widzę, że muszę pilnować tego, żeby mieć w obwodach te 94-70-100 i nic więcej 😛 Nigdy nie byłam zbyt chuda, muszę uważać, żeby nie przytyć zbyt mocno, bo tracę tą rożkoklepsydrę 😛 Niby Yang i FG, ale wolę mieć trochę zapasu tłuszczu na sobie, to chyba sprawka Mahoniowego, który sprawia, że mam trochę tych krągłości. A że się z nimi dobrze czuję… 😛

  • Ines SN 30 Maj, 2019 o 17:26

   Dlatego wydaje mi się ze to sprawa indywidualna.Znam osoby którym nie służy waga w normie i znam takie które wrecz lepiej wyglądają jak jest ich więcej 😉 stereotypowo z więcej kojarzą mi się SD i R. W praktyce pewnie różnie to bywa.

  • Anikka C 31 Maj, 2019 o 14:06

   Super, dzieki za podzielenie sie obserwacjami dziewczyny. Ines ciekawe, ze piszesz ze czujesz sie teraz bardziej romantyczna niz Boho i ze Boho u Ciebie wspolgralo z nizsza zawartoscia tluszczu (btw pomyslalam o mleku odtluszczonym :D) Avarati mahon i lubienie kraglosci ma sens! Ja zauwzylam, ze chyba wychodzi u mnie wiekszy Slowianin przy wiekszej ‘zawartosci tluszczu’ 😉 Co do R racja. Tak na podstawie ewolucji JLo. Wchodzenie w atletycznosc jakby zmienia aure. Chociaz wszystko to sprawa indywidualna, ethereale mieszaja swoje i kazdy ma inne gusta i preferencje 🙂 Research bedzie dalej kontynowany!

  • Anita SC +GE /DW 31 Maj, 2019 o 14:49

   Nie lubię generalizować i zawsze wchodzą w gre indywidualne zalecenia ale skoro jesteśmy przy typach to siłą rzeczy…
   Ja widzę to tak,że wszystkie typy klasyczne najlepiej wyglądają przy wyśrodkowanym BMI,pięknie łączy się to z klasyką i dodaje harmonii.Typy yangowe zazwyczaj nie kłócą się z niską wagą, mogą pozwolić sobie na jeszcze więcej w ubiorze przy niskim BMI, dodają sobie pazura.Z drugiej strony yangowość łatwiej “wybacza” -nadwaga w ogóle nie rzuca się w oczy.
   Typy yinowe zyskują na BMI w górnej granicy,kilogramy dodają uroku i podbijają yinowość, niska waga okropnie szpeci,odbiera największe atuty,zawsze przykro mi się patrzy gdy kobieta na siłę trzyma niskie BMi gdy ewidentnie widać,że jej to nie służy,nie wspominając już o zdrowiu…

   Ja doświadczyłam wagi po obu stronach spektrum-nadwagi i niedowagi i stwierdzam,że SC nie tyje i nie chudnie niestety korzystnie dlatego bardzo staram się utrzymywać złoty środek.Przy niskim BMI sylwetka traci biust i cały yin,który należy podkreślać z kolei tyje się dość niekrzystnie bo wszystko idzie w biodra i nogi(przynajmniej mi).Od kilku lat naturalnie bujam się w okolicach 20-21 ale zawsze najwięcej komplementów otrzymywałam przy BMI w górnych rejonach normy,23-24.

 13. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 5 Czerwiec, 2019 o 22:16 Odpowiedz
 14. Magda DC (We, Se, Kry, Ks) 12 Czerwiec, 2019 o 15:46 Odpowiedz

  Które typy kibbe i ethereale Waszym zdaniem wyglądają ok w siwiejących włosach ? Właśnie stoję przed dylematem farbować czy nie farbować.

  • Drukara 13 Czerwiec, 2019 o 00:02

   Księżycowy chyba by polubił srebrno-szare nitki we włosach. I jakoś pasuje mi też do wyniosłości i dojrzałości Królewskiego.

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 13 Czerwiec, 2019 o 15:33

   Podbijam pytanie, też mnie korci zostawienie siwych włosów oczywiście z odpowiednim dopracowaniem odcienia. Oglądam na pintereście piękne dojrzałe kobiety z długimi siwymi włosami i jestem zachwycona. Ale konieczne są jakieś wyniosłe i dostojne E.

  • Eryka R 13 Czerwiec, 2019 o 15:51

   KE, WE, może Kryształ? Co do typów Kibbe trudno mi sobie wyobrazić grupę R wyglądającą korzystnie z siwymi włosami. Tu trzeba pewnie urody eleganckiej, chłodnej, coś jak DC, C, D, G. Choć to pewnie w większości kwestia indywidualna.

  • AgnieszkaM - G/KryE+IE+KE/SSu 24 Czerwiec, 2019 o 22:15

   Może AE by się przydał? Też kiedyś może przestanę farbować, ale chyba nie będzie mi to pasowało.

  • Moderator - Jonathan 11 Sierpień, 2019 o 11:42

   Whitney Houston – Gamine (Francuski, Iskrzący, Słoneczny, Karmazynowy) + Różany + Syreni

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 11 Sierpień, 2019 o 12:39

   Dziękuję Jonathan <3 Gamine, coś mi chodziło po głowie, że to może być ten typ. Kurczę, jak mi brakuje jej głosu 🙁

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *