TYPOLOGIA ETHEREAL WG GRETY KREDKI
18 ARCHETYPÓW URODY

telefon 1234567890

TYPOLOGIA ETHEREAL

ENGLISH VERSION

 

Typologia Ethereal autorstwa GretyKredki

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy bloga getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

TABELKA ORYG podpis

 

 

TABELKA ORYG ENG podpis

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona, a na to jacy ostatecznie jesteśmy, ma wpływ wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.
tabelka obrazkowa

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “TYPOLOGIA ETHEREAL”

 • Aga SG/AE+KarE+WE+GE+BaE+SyE/DW 26 Luty 2017

  Ktore Ethereale najlepiej oddają styl pin-up?

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 26 Luty 2017

   O, to muszę zgłebić temat tego “pinapa”, bo moja świeżo nabyta konfiguracja według Waszych intuicji do tego by skłaniala :) Zwłaszcza, że uwielbiam kropki i groszki :)

  • Pin-up to tylko i wyłącznie Różany Ethereal.

 • Eloise (DC) 26 Luty 2017

  Jaki typ reprezentuje włoska stylistka i redaktorka Vogue’a, Giovanna Battaglia? Ma 182 cm wzrostu, dla mnie SD :-)

  • Giovanna Battaglia – Soft Dramatic + Alabastrowy + Królewski + Baśniowy + Gwiezdny + Wietrzny + Karmazynowy + Francuski

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 27 Luty 2017

   Skoro padło to nazwisko to pozwolę sobie podrzucić dwie fotki.
   http: //pixel.nymag.com/imgs/fashion/daily/2014/09/18/18-giovanna-battaglia.w529.h793.jpg
   https: //s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/2a/92/c1/2a92c1ae6873afeb8a111274733c2d35.jpg
   Gdybym miała taką kurtkę albo płaszcz to czułabym się jakbym wygrała życie. XD
   (ps. Nie polecam szukać całości stylizacji z tym płaszczem, buty są totalnie z innej planety i psują efekt po całości moim skromnym zdaniem)

  • Kurtka jest obłędna! Też chcę :D Uwielbiam takie kołnierze.
   Buty są do kitu. Za to pewnie drogie :P

   Drugi link nie działa.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 27 Luty 2017

   Kołnierz kurtki jest totalnie obłędny. Przyjęłabym nawet w tym kolorze. XD Byleby tylko dorwać coś takiego w swoje łapki.

   Oo a u mnie działa :( Ale meh. Ale znalazłam tak. Może zadziała.
   http: //pin.it/l-2TTan

   Na wszelki wypadek w komplecie
   http: //static1.1.sqspcdn.com/static/f/828212/22038259/1361941832160/1002_giovanna_battaglia_photo_milan_fashion_week_feb_2013.jpg?token=26Lp6ZwMFVRmIZOQ81EWQXC4Iig%3D

  • Dla Ciebie bomba! :D

   Dla mnie już porażka XD

 • Ja nie mam jeszcze o czym pisać, jako że jestem oczekująca na werdykt i początkująca w temacie, ale chętne dołączam, bo wymiany zdań są fascynujące, zarówno tematy właściwe jak i off’y. To fajne miejsce, mili ludzie, zero zazdrości i zawiści, akceptacja, pomoc, dla mnie super. Gratuluję stworzenia przestrzeni dla takiej fantastycznej społeczności.

 • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+WE) 27 Luty 2017

  Jakie Ethereale poza GE ma Nigella Lawson?

  • Nigella Lawson – Romantic + Gwiezdny + Różany + Energetyczny

   Jej Energetyczny porównałabym z EE Katarzyny Pakosińskiej.

   Przy okazji chciałam zwrócić uwagę na hiszpański aspekt EE. Należy pamiętać o tym, że EE nie jest tylko i wyłącznie sportowym Etherealem :D

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+WE) 27 Luty 2017

   Dziękuję za odpowiedź!
   Okej, czyli to nie jest idealna dla mnie osoba do podpatrywania :D
   Ale EE u R to ciekawa sprawa, zaraz obejrzę jakieś filmiki z nią, by to wyłapać. Widziałam ją parę razy w strojach dla R+EE (chyba), więc musi to czuć :)

  • Dla mnie EE Nigelli to mocne kolory, które bardzo służą jej urodzie oraz aspekt psychologiczny. Kobieta ma werwę :D

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+WE) 27 Luty 2017

   Nie da się ukryć, że ja się w aż takich neonach nie widzę, a jestem zbliżonym typem kolorystycznym :D Może to dzięki jej EE tak fajnie ogląda się jej programy :)

  • Na pewno dzięki EE :D

   Nigella jest bardzo energetyczną Czystą Zimą :D

  • pimkiem (C/LSp) 28 Luty 2017

   “Przy okazji chciałam zwrócić uwagę na hiszpański aspekt EE. Należy pamiętać o tym, że EE nie jest tylko i wyłącznie sportowym Etherealem.”

   To chyba znam nową energetyczną osobę- Natalia Oreiro. W serialu “Zbuntowany anioł” była chłopczycą, ale Flamenco też do niej pasuje. :)

 • Skoro zwiewne materialy sa u Krysztalowego E. to jakie beda u Alabastrowego? Kolory sa tez bardzo jasne, rozbielone, ale jakie maja byc materialy? bardziej sztywniejsze czy jakie? Jakie kroje Alabaster przewiduje?

  • Tkaniny przy AE są uśrednione. Nie ma tu typowych zwiewności (chyba, że łączy się np. z Syrenim), nie ma też tkanin ciężkich. Struktura raczej miękka niż sztywna.

   Fasony zależą od typu bazowego. Chociaż często bywa, że kobiety z mocnym AE mają słabość do stylu Natural (z kierunkiem na Classic). Co nie zawsze oznacza, że ten kierunek będzie dla nich właściwy.

  • Co prawda nie wiem czy moj AE jest bardzo mocny, ale sama prawda: nadal mam sentyment do takich “duzych” prostych swetrow wkladanych przez glowe:-)
   Tak Btw: to jest niesamowite, taka wiedza, Greto czy kiedys podzielisz sie z nami tym jak zaczela sie Twoja pasja? Nie wiem czy to nie zbyt prywatne pytanie ozywiscie ale dla mnie to bardzo ciekawe:-)

 • Kolory tęczówek oczu to również Ethereale?

  • Dobre pytanie, bo kolor tęczówek ma w swoim działaniu coś bardzo Etherealowego. :D Niemniej równie dobrze to może być po prostu typ kolorystyczny, nie mniej, nie więcej. ;)

  • Bardzo często tak. A bywa, że tęczówka jest mieszana (popularna cecha SS).

 • Greto, ciężko mi było znaleźć idealny przykład (bo takich ubrań nie ma zbyt dużo), ale czy rzeczy nawiązujące do ubrań militarnych, ale nie takich współczesnych, bardziej w stronę inspiracji mundurem kolorowym (choć nie mam na myśli ozdobnych pagonów ani lamówek w stylu DC), czy te rzeczy to dalej domena WE, czy innego E?

  http://i.imgur.com/K6dDjHv.jpg?1
  http://i.imgur.com/QmYAIPj.jpg?1

  Czerwony płaszcz ma lepszy kolor i kołnierz, a szaro-zielony długość i ozdoby między guzikami. Gdyby połączyć walory tych dwóch powstałby idealny przykład tego, o co mi chodzi. :)

  • To będzie Francuski + Baśniowy.

  • Dziękuję Greto. :) Tego akurat kompletnie się nie spodziewałam. To fascynujące. Nie wiem dlaczego, ale jakość wynikająca z połączenia tych dwóch E jest dla mnie o wiele mniej czytelna niż kombinowane z dwóch E stylizacje Olivii. :o

  • Pewnie dlatego, że tu chodziło o jedną rzecz a nie o całą stylizację :D

  • Dobra, chyba zrozumiałam: to jest Baśniowe bo nawiązuje do dziewiętnastowiecznej mody męskiej i jest Fruncuskie bo dwurzędowe, bo trochę w DC i przypomina marynarski żakiet z lampasami z przykładów FE. Ponadto jest czerwone. :)

  • Uważam, że zasłużyłam na 3+. :D

  • To znaczy domyślam się, że należy mi się też absolutna dwója jeśli chodzi o FE. ;)

  • Oj tam, oj tam ;)

 • Katarzyna (DC) KryE+WE+FE+BaE 3 Marzec 2017

  Czy skóra lakierowana to jakiś Ethereal? Tak tylko pytam, bo bardzo nie lubię….. :-)

  • Moderator - lothlorien 3 Marzec 2017

   Lakierowana skóra to głównie Karmazynowy.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 3 Marzec 2017

   A nie może być też Iskrzący? Mam takie miękkie loafersy, czarne lakierki, w których czuję się świetnie, dodają błysku nudnym rzeczom :) Karmazynowy to nie moja bajka.
   Coś w ten deseń, tylko bez tej grzywki:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/f1/ef/07/f1ef0701fb5d357c178d4c5bbdc434ab.jpg

  • Moderator - lothlorien 3 Marzec 2017

   Iskrzący już nie. Lakierowane buty to Karmazyn i Baśniowy.

  • Arwena DC 4 Marzec 2017

   Pepitka jest wzorem DC,zwłaszcza taka większą.Taka drobniutka może mogłaby być IE?Choć ja osobiście nie znoszę i nie noszę,mam uraz z podstawówki,gdy mama szyła mi garsonki w pepitke.Brrr..

  • Moderator - lothlorien 4 Marzec 2017

   Pepitka to Francuski Ethereal.

 • Z tego co niektóre dziewczyny pisały, to niektóre E mogą np. wydłużyć fason i np. Syreni sprawia, że ładnie sie wygląda w sukienkach maksi (chyba, że coś się zaktualizowało ;) ) a Iskrzącym służy odsłanianie ramion i nóg – oficjalne info w poście o IE. :D
  Ja to widzę trochę tak, że kiedy Ethereale u kogoś szaleją, to typ bazowy sprowadza je na ziemię i stawia do pionu. ;)

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 4 Marzec 2017

  Tylko i wyłącznie Bezkresny? :o
  Byłam przekonana, że wąskie i lekkie maksi pasują mi (a przynajmniej jakoś bardzo nie krzywdzą sylwetki- przykład: suknia studniówkowa) ze względu na Syreni właśnie

  • Syreni nie jest Etherealem dającym upusty na maksi. U Ciebie mamy jeszcze inną historię :D

   A maksi Bezkresnego wąskie nie są. Nie lubi takowych :D

   Wąska maksi z seksownym rozcięciem to będzie Karmazyn.

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 4 Marzec 2017

  Mówiąc “wąskie” miałam na myśli takie, które nie są bardzo szerokie/ rozkloszowane/ ciężkie/ tiulowe. Takie bardziej przy ciele- proste/ minimalnie rozszerzane dołem, ale żadną miarą nie obcisłe.
  A cóż to za anomalia u mnie, Karmazyn i związany z nim dramatyczny pion?
  Bez rozcięcia to też działa?

 • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 4 Marzec 2017

  Ale SN bez Bezkresnego też mogą nosić maksi :D

  • Mowa o stylach etherealowych, nie wg Kibbe :D

   **************************************
   I tak np. ja oraz koleżanka Nieogarnięta jesteśmy typem FG. Tu maksi jest dopuszczalne, ale tylko wąskie. Na koleżance Nieogarniętej taki fason prezentuje się świetnie ze względu na mocny Karmazynowy. U mnie wygląda nieciekawie jako, że Karmazynowego nie posiadam. Za to posiadam Bezkresny, który pozwala mi z powodzeniem nosić letnie sukienki maksi zapożyczone od SN (Warunkiem sukcesu w moim przypadku jest dodanie sobie min. 8cm wzrostu. Dobieram sandały na koturnach. Tyle, że ja i tak nigdy nie noszę płaskich butów, więc to dla mnie żaden wyczyn :D (Buty muszą być widoczne.)

 • Eloise (DC) 4 Marzec 2017

  Ciekawa jestem, jak w takim razie mają się kiecki maxi u takiego Słoneczno- Mahoniowego z “domieszkami” innych E DC jak ja? :-D Bo my możemy, owszem, ale na wyjścia?

 • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 4 Marzec 2017

  Z tym wzrostem i spódnicami maxi to ciekawa sprawa. Ja mając 175 cm w spódnicach maksi zawsze czułam się jak wieża Eiffla, niskie osoby muszą sobie dokładać centymetrów, zeby założyć długą kieckę. To dla jakiego wzrostu one są optymalne? Czy to jednak nie zależy od wzrostu ale typu bazowego i/lub od E? no ja fatalnie się czuję w spódnicach dłuższych niż do pół łydki.

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 5 Marzec 2017

  Kurczę, ale ciekawa dyskusja! :) Nie miałam pojęcia, że FG może nosić różne maxi w zależności od posiadanych Ethereali. Tym bardziej, że zdążyłam przyzwyczaić się do tego, że jako FG mogę nosić wąskie z rozcięciem. Albo mini. Innej alternatywy nie ma :)
  Ach, Nieogarnięta… wyglądała zabójczo w tej dzikiej kiecce i w tej szmince, pamiętam ze zlotu, robiła wrażenie ;)

  • Zaznaczam, że moje “rozkloszowane” maksi trzymają linie blisko ciała, tworzą z sylwetki kolumnę, nadają jej strzelistości. To jest bardzo ważne.

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 5 Marzec 2017

  Emmm…. to jest idealny opis mojego typu maxi, który próbowałam wcześniej sprecyzować :D

  • Nie ma jak jednomyślność :D

   ********************************************

   Na poniższym zdjęciu mamy właśnie efekt kolumny. Krój góry jest doskonały, kiedy naszym atutem są ramiona. Długość również jest idealna. Jak dla mnie minusem jest jedynie rodzaj tkaniny. Wolę sukienki z cięższych materiałów.

   sukienka_maksi_kolumna

 • Gdyby przypisywać Ethereale do żywiołów, to jakie byłyby powiązania? Moje propozycje:

  Syreni – wiadomo, że woda ;)
  Świetlisty – powietrze
  Baśniowy – ziemia
  Karmazynowy – ogień

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 5 Marzec 2017

   WE- powietrze
   ME- ziemia
   SyE- woda
   Ogień- nie wiem, ale chętnie widziałabym tu Karmazyna <3

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 5 Marzec 2017

   KE – woda
   SE – powietrze
   IE – ziemia
   EE – ogień
   SłowE – ziemia

   A świetlisty jest dla mnie tak świetlisty, że potrafię go połączyć tylko i wyłącznie ze światłem, niezależnie od tego jakby by w rzeczywistości nie był.

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 5 Marzec 2017

   W moim odczuciu:

   Powietrze – WE, SwietlistyE , AE
   Woda – SyE, KE
   Ziemia – SlowE, BE
   Ogien – EE, IE,

  • Iskrzący to zdecydowanie ogień. :D

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 5 Marzec 2017

   Aga, jaki piękny avek <3

   Powietrze – WE, FrE,
   Ziemia – ME, BE, SłowE, BaE,
   Ogień – SE, IE, EE, KrE, KarE,
   Woda – SyE, KE, KryE, AE ,

   Świetlisty to Światło :)
   A co z Różanym i Gwiezdnym?

  • Yen SG/KarE+GE+BaE+WE+IE+SyE+RE+EE+ME/DW 5 Marzec 2017

   GE to ziemia :>
   SE to nie powietrze?

  • Dla mnie to jest tak, że wodne są delikatne, mają w sobie głębię i przejrzystość i tak odbieram Gwiezdny. :D Ogniste lubią żywe kolory, wyraziste formy i mają w swoim stylu coś zdobywczego (kokieteryjny Różany? ;) ), powietrzne to minimalizm i jasne wytyczne stylu – AE, FrE, SE, WE – a ziemia to bogactwo, wyraźne nawiązania do sił przyrody – BaE, ME, BE.

   No chyba, że dodamy jeszcze jeden czy dwa żywioły, jakiś eter, przestrzeń, czy coś w tym stylu. :twisted:

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 6 Marzec 2017

   Saro, ten iskrzący jest problematyczny bo od samego początku był mocno związany z naturą, dlatego ziemia. Nie jestem pewna co z nim począć skoro piszecie ,że to zdecydowanie ogień. W kolażu są te piękne żółte tulipany, niżej mamy motyle, jakoś nie potrafię utożsamiać iskrzącego z ogniem. Widzę tu raczej polanę iskrzącą się od kolorowych, żywych, świeżych, kwiatów.

   A SE oczywiście, że powietrze. NIe ma innej opcji.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 6 Marzec 2017

   GE nie jest delikatny, to jeden z najciemniejszych, najcięższych Ethereali (zaraz po Mahoniu, Baśniowym i Królewskim) ;)
   Sara, jak zrobiłaś tą ostatnią, diabelską emotikonkę? :o

  • Alabastrowy – czyste, chłodne powietrze
   Baśniowy – ziemia (lasy)
   Bezkresny – przestrzeń
   Energetyczny – ogień (czerwony)
   Francuski – ogień (czerwony) i/lub woda
   Gwiezdny – Ziemia jako część Wszechświata (mamy kosmos, mamy gwiazdy)
   Iskrzący – naelektryzowane powietrze
   Karmazynowy – woda (zimna i gorąca zarazem)
   Królewski – ogień (pomarańczowy)
   Kryształowy – zimna woda
   Księżycowy – woda
   Mahoniowy – ziemia (jako Matka Ziemia)
   Różany – ziemia (ogrody, kwiaty)
   Słoneczny – ogień (biały)
   Słowiański – ogień i/lub woda (ogień jako palenisko, ognisko domowe)
   Syreni – woda (morza i oceany)
   Wietrzny – powietrze (wichury, sztormy)
   Świetlisty – krople rosy na pajęczynie w promieniach słońca

   **************************************************

   Kolor ognia zmienia się w zależności od temperatury:

   Czerwony: od 525 °C do 1000 °C
   Pomarańczowy: od 1100 °C do 1200 °C
   Biały: od 1300 °C do 1500 °C

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 6 Marzec 2017

   Przyszła Greta i wyjaśniła sytuację. :D Powiem tak, wow.

   To mi trochę utrudnia mój niesamowity pomysł, albo go nawet uniemożliwia. XD

  • A jakiż to miałaś pomysł? Ciekawość mnie zżera XD

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 6 Marzec 2017

   Ah no bo kiedy zaczęła się dyskusja o żywiołach to wymyśliłam sobie, że zrobię coś w rodzaju wykresu. Taka sobie wizja mi się w głowie urodziła, nawiązująca trochę do przedstawienia żywiołów z uniwersum Avatara, a trochę do układu słonecznego/planetarnego/coś tego.

  • Zawsze jeszcze możesz zrobić :D Umówimy się, że moja wizja jest subiektywna ;)

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 6 Marzec 2017

   Spróbuję się podjąć wyzwania i ująć Twoją wizję, w moją artystyczno-graficzną-poukładaną(ale nie aż tak żeby nazwać ją matematyczną) wizję.
   Może wyjdzie coś co nie będzie wyglądać jak kupa dziwnych kresek i kółek, albo kupy.
   I powieszę to sobie na ścianie! Albo nie. :P

   Przy okazji. Mam pewną techniczne pytanie dotyczące komentarzy. Najgłupsze na świecie, naprawdę. Jest ten napisane, że należy wypełnić pola oznaczone *, tak oznaczone jest tylko pole z nickiem, a to sugeruje, że da się wysłać komentarz bez treści. Oczywiście to bez sensu ale… da się? :D

  • Mam nadzieję, że prześlesz mi zdjęcie :D

   Widać twórcy WordPress’a jacyś dziwni są XD

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 6 Marzec 2017

   Jeśli nie będę się tego wstydzić to owszem. :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 6 Marzec 2017

   O, fajne te opisy tych E :). Wiele to wyjaśnia, choć myślałam,
   że u mnie żywioł wody jeszcze bardziej dominuje. Mimo wszystko,
   z opisu najbliższy mi jest Słowiański – ponieważ bardzo lubię
   połączenie błękitu i czerwieni, Wody i Ognia. Mieszkam nad stawem,
   więc ta woda jest obecna, z drugiej strony lubię palić świece, lubię
   płomień, ogień. Chyba tak dla równowagi :). Na zakończenie dodam,
   że temat żywiołu jest mi bardzo bliski. Poświęciłam mu cykl obrazów
   oraz wierszy.

  • Jag FG/AE+KE+WE+BE+BaE 6 Marzec 2017

   No pięknie Greto,
   Twoja wersja porównania Ethereali do żywiołów bardzo mi się podoba,
   a najbardziej to ,że tak się składa iż wszystkich żywiołów mam w sam raz ,czyli tak jak lubię … ani za mocno ,ani za dużo . :-) Zawsze lubiłam mieć wszystko w równowadze :-D

   Chupa,
   Twój wykres graficzny może być bardzo ciekawy , jak juz go zrobisz to podziel się nim nie tylko z Gretą . :-)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 7 Marzec 2017

   Greto, jesteś geniuszem!

   Wychodzi na to, że jestem wybuchową mieszanką :D Podobnie, jak wiele z nas :D

  • Chupa, dla mnie Iskrzący to takie iskierki albo świetliki unoszące się w powietrzu i też na polanie albo na łące. Pasuje do “natury”, do “ognia” i do”naelektryzowanego powietrza” według koncepcji Grety. <3

   Yen, :twisted: zrobiłam przy pomocy takiego oto wzoru: : twisted : Wyguglaj sobie "emoticons wordpress". :mrgreen: :lol: :twisted: ;)

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 7 Marzec 2017

   Dziękuję Saro za tę podpowiedź, muszę poszukać jakiejś płaczącej emotki. Przyda mi się. I no właśnie, zgadzam się z Tobą w 100% z tym Iskrzącym. Jakoś nie wpadłam na takie żywioły “pośrednie” nie w swojej czystej formie. Po prostu mój mózg postanowił myśleć jednotorowo, cztery żywioły ->dopasowujemy. XD Ale taka elektryczność(upraszczając) jest przy iskrzącym jak najbardziej idealna i powinna właściwie nasuwać się od razu.
   Jag, podzielę się :D Ale myślę, że najpierw prześlę go Grecie coby oceniła jak wielki jest poziom głupoty w nim zawarty: “Spadam z krzesła jak to widzę” czy tylko “Łezka w oku się zakręciła”.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 11 Marzec 2017

   Chciałam się pochwalić że skończyłam moje wykreso coś. Wyszło bez fajerwerków. Ale przyznam się, że nie spodziewałam się, że obrazek wyjdzie taki duży. XD

  • “Energetyczny – ogień (czerwony)
   Francuski – ogień (czerwony) i/lub woda”

   Wyszczególnienie żywiołów wiele wyjaśnia. I chyba już wiem, czemu pomieszałam FE i EE, oba są czerwo-ogniste, mają tendencję BW oraz wnoszą geometrię. :)

 • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 7 Marzec 2017

  Mam pytanie do ekspertek perfumowych:)
  Jak myślicie jakie Ethereale wyrażają te zapachy:
  1. Un Jardin sur le Nil, Hermes
  2. Eau de Pamplemousse, Hermes
  3. Un Jardin en Mediterranee, Hermes?
  Są to moje najukochańsze zapachy i od lat nic ich nie może przebić w moim ososbistym rankingu. W czołówce jest jeszcze Beskresny Voyage, więc w tych powyższych też go podejrzewam.
  Cokolwiek by to nie było – siedzi mi w duszy ;)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 7 Marzec 2017

   Droga Em :)

   Akurat kojarzę Un Jardin sur le Nil Hermesa, bo sama je uwielbiam <3 Już szykuję pieniążki na ten zapach :) Mi osobiście kojarzą mi się Słonecznie i Królewsko :)
   Niestety, dwóch ostatnich nie znam. A Voyage… zgadza się – jest Bezkresny.

  • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 7 Marzec 2017

   Avarati! Wiedziałam, że się zjawisz :D <3

   Królewski i Słoneczny -to może być ten trop! Taka szlachetna duma…

   Co ciekawe w tym fanklubie jest też moja Syrenia siostra i i nie wiadomo jeszcze jaka (ale podejrzewamy, że Kryształowa) mama. Co kilka miesięcy wymieniamy się tymi 4 zapachami. Musi być w nas jakiś wspólny etherealowy gen- jakaś duma,rześkość, niezależność…

   Pozostałe dwa krążą wokół tych samych klimatów co ogrody Nilu. Bardzo bardzo bym chciala bardziej się rozwinąć, żeby Ci je zareklamować, ale niestety nie umiem o perfumach mówić tak pięknie poetycko jak niektórzy. Bardziej je czuję ;) Jeśli jesteś fanką Nilu, myślę że pokochasz też Pamplemousse i Meditarranee. Jeden tylko problem z Pamplemoussą, że nietrwałe.

 • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 7 Marzec 2017

  Próbuję rozgryźć Keirę, bo lubię ten jej skromny, mało gwiazdorski styl:)
  Ciekawe, że mimo, że w typologii Kibbe jest ostrzejszym typem od Amal Clooney, to jednak może sobie pozwolić na większą miękkość niż Amal (no chyba, że tak naprawdę nie może:D )

  Więc poza Francuskim obstawiam tak:
  -Różany
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/78/06/d0/7806d0a37c73bc5db3f25ac2a1eeab99.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/83/fe/da/83feda38cb178e64fb4dbc402f134786.jpg

  -Wietrzny
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/06/3d/dd/063ddd2d03db30fa10d3461b2fd8c36e.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/8b/d5/dd/8bd5dde6a882ec73dbeb1dd206c122cd.jpg

  -Karmazynowy
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/f3/4c/9c/f34c9c1fc2d5b4e02367e62f7d78653c.jpg

  Gwiezdny
  http://ind5.ccio.co/9F/y3/j5/e9026ba5860e0dc2e52a0a25d5122a3c.jpg

  A tu może miks Syrenio-Francuski? (szukałam czegoś Syreniego bo jakoś mi ona pasuje do syrenich twarzy)
  http://cdni.condenast.co.uk/592×888/k_n/keira-knightley_glamour_6sep13_FM_b_592x888.jpg

  Trafiłam z którymś? :)

  • Trafiłaś :D

   Keira Knightley – Dramatic – Francuski + Słoneczny + Różany + Karmazynowy + Wietrzny

  • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 7 Marzec 2017

   Super! :D
   Intensywne studiowanie Amal i Olivii trochę wyćwiczyło oko ;)

   Patrzę teraz na gwiezdną Keirę i faktycznie nie olśniewa tak jak prawdziwe Gwiazdy.
   Słonecznego nie potrafię jeszcze wychwycić w rysach twarz, za to znalazłam ładną słoneczną Keirę:
   http://namonitore.ru/uploads/catalog/znamenitosti/keira_knightley_v_belom_plate_i_milnie_1280.jpg

  • W rysach Keiry mocno widać Różany. Słoneczny Tworzy jej typ bazowy. Nie da się też ukryć, że sama twarz również nosi cechy Dramatic. Mamy różano-dramatyczną mieszankę :D

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE/TA 7 Marzec 2017

   To dlatego jest trochę podobna do Natalie Portman :D

  • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 7 Marzec 2017

   Zauważyłam, że Keira ma bardzo zbliżoną konfigurację do Anji Rubik, jednak przy ich porównaniu dopiero widać moc Słonecznego u AR i moc Różanego u KK.

   Eufrozyno, na tym zdjeciu jest jakby mieszanka KK i NP ;)
   http://www.adweek.com/files/imagecache/node-detail/news_article/chanel_keira_knightley_hed_2014.png

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 7 Marzec 2017

   W Gwiezdnych Wojnach Keira grała sobowtóra Natalie, z tego, co pamiętam :)

  • Bazowali na Różanym :D

  • Iskra (DC, Świetlisty+WE+IE+KarE/TSu) 7 Marzec 2017

   Em. – nieźle Ci wyszła ta analiza :), i fajne zdjęcia, dzięki! Widzę też to podobieństwo KK do Natalie Portman, na tym ostatnim zdjęciu wręcz uderzające.
   Greto – dzięki za pełną konfigurację KK.
   A inna sprawa, że tak jak nauczyłam się mniej więcej oceniać typ Kibbe po sylwetce tak nie umiem wyłapać Etherali z twarzy. Greta wspominała już o Wietrznyc twarzach, teraz Różany w twarzy – ja tego nie widzę. Ale to nic, czytanie gotowych analiz jest dla mnie równie ciekawe.

  • Em. (SC+FE+KrE+GE+BaE+EE+WE) 8 Marzec 2017

   Dzięki Iskro:)
   U mnie odwrotnie – dużo trudniej jest mi trafić z typem Kibbe niż z Etherealem. Przestałam ufać swoim kibbowym sądom, po tym jak pomyliłam się co do samej siebie.
   A z Etherealami to lubię sobie tak patrzeć i patrzeć na twarze ich przedstawicielek i szukać tego wspólnego pierwiastka – i czasem coś dostrzegę:D Wciąż jednak najłatwiej jest mi wyłapać Ethereale po samych stylówkach.

 • Które E wpisują się w styl TR oprócz Gwiezdnego?

  • Greta napisała gdzieś, że częstym bonusem do TR jest Karmazyn. A jak się patrzy na styl TR: ozdoby głowy i print demask to wychodzi na to, że chyba też trochę Królowa.

  • Moderator - Magda 10 Marzec 2017

   Luci, Gwiezdny Ethereal często jest wpisany w typ TR. Królowa jest mocniejsza. Może, ale nie musi pojawić się wśród Ethereali przedstawicielek TR.

  • Mi bardzo dużo w kwestii składowych TR rozjaśnił Karmazynowy. Wydaje mi się, że Kibbe ten pierwiastek olał, skupiając się mocniej na GE. Zwłaszcza w opisach biżuterii można to odczuć. Jeżeli Królowa jest w jakimś sensie mocniejszym Gwiezdnym, to by wiele tłumaczyło, tz dlaczego mam problem z określeniem gdzie kończy się GE a zaczyna Królowa. :)

   Czy faktura karakułów jest GE? Nie widzę tam futer na zdjęciach, ale jest bluszcz i sukienki Dolce Gabbana – one mają taką “karakułową” powierzchnię.

  • Karmazynowy w TR pełni funkcję pierwiastka Dramatic. Jednak nie może on występować w dużej dawce, jako że TR to przede wszystkim typ romantyczny.

   Zauważyłam, że wiele kobiet z mocnym Karmazynem samowolnie typuje się na TR (patrz pewna pani prowadząca grupę TR na FB). Tu wpadają w pułapkę. Stosowanie stylu TR (w dodatku często przerysowanego, gotyckiego) powoduje, że karmazynowe panie (np. z bazą DC, SC) na własne życzenie uzyskują wiedźmowaty wygląd.

   Karakuły przejdą przy GE, ale w małych ilościach. Najlepsze będą obszycia, ewentualnie przy mocnej kolorystyce krótsze kurteczki (nigdy długie futra).

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 11 Marzec 2017

   “Stosowanie stylu TR (w dodatku często przerysowanego, gotyckiego) powoduje, że karmazynowe panie (np. z bazą SC) na własne życzenie uzyskują wiedźmowaty wygląd.”
   Oesu to o mnie xD przy czym za efekt wiedźmy odpowiada u mnie makijaż bazujący na zbyt ciemnym oku i klasycznie czerwonej szmince.

  • Musisz pamiętać o tym, że mimo konkretnego Karmazynka jesteś typem SG, a nie np. Dramatic.

  • Yen, rozśmieszyłaś mnie. :D Ciekawe czy każdy ma swój przepis na prezencję wiedźmy. Bo ja mam doskonały. ;)

   Greto, przyznam, że po odkryciu Twojego bloga straciłam zainteresowanie Kibbowymi grupami na FB, ale być może wiem o kogo chodzi. Mi ten Karmazynowy dobrze zobrazował, to o czym wspominasz w kontekście FG, tj że typ nie musi być wewnętrznie jednorodny (bo składa się na niego kilka czynników) i że przynależność do typu nie oznacza automatycznie posiadania wszystkich związanych z nim pierwiastków w przepisowym natężeniu. Wcześniej typologia Kibbe wydawała mi się świetna, teraz widzę jak bardzo była sztywna i uproszczona. ;)

   W kontekście karakułów rozważałam jeszcze Baśniowy. On też ma takie głębsze faktury….

  • W typologii Kibbe mamy genialnie rozpracowane fasony i co za tym idzie wytyczne dotyczące podkreślania atutów sylwetki. Byłoby o wiele lepiej, gdyby Kibbe nie narzucił bazom Ethereali/typów kolorystycznych. To niestety sprawia, że kobiety które nie są czystymi typami, czują się mocno zagubione stykając się z tą typologią.

   Baśniowy spokojnie poradzi sobie z karakułami :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 11 Marzec 2017

   Greto, pewnie dlatego tak robią, bo ten styl jest właśnie taki teatralny,
   (jak nazwa wskazuje), widowiskowy i piękny :). Swoją drogą, znam trochę
   kobiet, które się robią na takie gothki, a mają jakąś romantyczną bazę.
   Dobrym przykładem by była koleżanka ze studiów, którą podejrzewam
   o bycie R, o tyle dobrze, że jakaś Zima :).
   W temacie kobiet prowadzących blogi, już kiedyś pisałyście, że Maria
   z USK jest DC. A Vintage Girl, będzie R czy SG? Bo się ostatnio
   zastanawiałam.

  • iwona (G+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssu) 11 Marzec 2017

   Yen, pocieszę Cię, w takim makijażu też wyglądam jak wiedźma. I jeszcze staro.

  • Wydaje mi się że to jest też trochę tak, że składowe ethereale TR nie są wcale zbyt jednorodne. Kiedy ktoś sugerując się KarE, kupuje TR w pakiecie i zaczyna korzystać również z GE (a nie posiada tego pierwiastka), to efekt po prostu nie może być dobry. GE jest inne niż KarE, łagodniejsze, dużo bardziej yin…

  • Bardzo bym chciała zobaczyć TR bez karmazynka. :D A bez Gwiezdnego to już w ogóle. ;) Pytanie, czy takie TRki istnieją. Szukałam ich wśród córek znanych panów TR – zgodnie z tym, że kobiety często dziedziczą kibbotyp po ojcu i niestety się zawiodłam. :P Aleksandra Linda, podobnie jak Lily Rose Depp to chyba FG odziedziczone z przekory po mamie albo babci. Badanie Ethereali wśród TR to utrudniona sprawa przy takiej ilości materiału. :D

   Córka Lindy dla ciekawskich:
   https://i.wpimg.pl/392×600/i.wp.pl/a/f/jpeg/34942/All-ONS_00911279-Aleksandra_Linda.jpeg

  • “Byłoby o wiele lepiej, gdyby Kibbe nie narzucił bazom Ethereali/typów kolorystycznych.”

   A czy podobny problem nie dotyka analizy kolorystycznej? Tj, że jej efekty są uproszczone, bo nie uwzględniają różnorodnego wpływu E? Szczerze mówiąc, to patrząc na osoby zajmujące się profesjonalnie analizą kolorystyczną często myślałam, że wcale nie wyglądają jakoś olśniewająco jeśli chodzi o kolory, że ich stylizacje są zbyt płaskie kolorystycznie.

   Fajna sprawa ten Baśniowy, ale odnoszę wrażenie, ze wolał by żyć wewnątrz baśni, a nie chadzać ulicami pełnymi współczesnych, szarych samochodów. ;)

   Saro, no właśnie też się nad tym zastanawiałam, czy takie rzeczy są możliwe. :)

  • Trafiłaś w samo sedno i jednocześnie w słaby punkt zwyczajnej analizy kolorystycznej. Ewidentnie jest tak, że Ethereale mają bardzo duży wpływ na to, które kolory nam pasują. Bardzo często jest to tylko część barw z palety. A bywa i tak, że za sprawą Ethereali dziwnym trafem służą nam kolory z innych palet.

   Zauważam też, że podobnie jak przy typach wg Kibbe, istnieje pewien procent osób, które nie są czystym typem kolorystycznym.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 11 Marzec 2017

   Greta- staram się pilnować ;)
   Luci, pewnie każdy ma jakiś przepis na stylistyczny dramacik. Na blogu już nam oficjalnie funkcjonują 3 syndromy- syndrom Dziecka Konduktora, Syndrom Rozdeptanej Żaby i Syndrom Wiedźmy :twisted:
   Iwona- O to to. 10 lat starzej z miejsca.
   Sara, dla mnie nietypową przedstwicielką TR jest Jennifer Love Hewitt.

  • Naturalnie i oczywiście ;)

  • Greto, no i jak teraz wyglądają ci wszyscy koloryści powtarzający jak dogmat, że nie ma typów mieszanych (skąd niby mieliby to wiedzieć: widzieli wszystkich ludzi na ziemi, czy co?). ;D Miałam wielką nadzieję, że jest właśnie tak jak napisałaś. To ma o wiele więcej sensu.

   Yen, a ja mam jeszcze syndrom kijanki, no i syndrom ofiary losu…

  • Koloryści nie przyznają się do tego, że istnieją osoby o wielowymiarowej kolorystyce, ponieważ straciliby pracę :D Poza tym, pewnie nie potrafią tego wyjaśnić. A sokoro brak wyjaśnienia, nie ma tematu.

   Jestem SS (skoro muszę wybrać jeden typ), ale dziwnym trafem pasuje mi wiele kolorów TS oraz niektóre LS, LSp., TSp. i SA. Kiedyś nie dawało mi to spokoju, teraz już wiem, że stoją za tym moje Ethereale.

   Na szczęście mam Księżycowy, który wyzwolił mnie od kolorowego zawrotu głowy :D

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 11 Marzec 2017

   Dodałabym od siebie Syndrom bezdomnego i Syndrom Pameli, na takie dwa cierpię. XD
   Te intensywne czerwienie, które noszę czy mocne fiolety nie są LS i jak internety kazały mi się z nimi rozstać to było nope “analiza kolorystyczna jest zła i bez sensu”. XD Wyszłam z założenia, że muszę się trzymać odpowiedniego poziomu ciepła/zimna i nie przeginać ani w stronę zgaszonych ani mega intensywnych kolorów i tyle.

   Greto, księżycowy traktuję jako zbawienie, uwielbiam kolory ale jak nie wiem co w tym temacie zrobić i jaki kolor wybrać to wybieram jakieś szary, względnie czarny i z głowy. :D

  • Ty masz jeszcze Karmazynowy. Ten też może skutecznie wyzwolić od kolorystycznego zamieszania. Podobnie jak Słoneczny tyle, że ten jest dużo mniej praktyczny :D

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+SyE+IE+ME+EE/DW 11 Marzec 2017

   To ma sens. Aż przypomniałam sobie żywą dyskusję ze Stylowej Szkółki na temat tego jak bardzio jesiennie może sie ubrać DW- to właśnie ta złożoność kolorystyki (determinowana przez Ethereale) wyjaśnia, dlaczego niektóre DW z powodzeniem mogą pożyczać kolory DA, które inne DW (np. wyżej podpisaną) by zabiły :>

   Luci, przybliż nam pojęcie syndromu kijanki xD

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 11 Marzec 2017

   Heh, już kiedyś się żaliłam, że każdy z moich E ma inny pomysł na kolorystykę, pewnie dlatego uwierzyłabym w prawie każdą diagnozę kolorystyczną :D

  • Nie ma jak wtedy, kiedy niekoniecznie czysty typ bazowy łączy się z niekoniecznie czystym typem kolorystycznym :D Ogólnie szałowo :D

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 11 Marzec 2017

   To ja przy mojej gromadce wygrałam los na loterii, jestem zdecydowanie chłodna XD nie dałam sobie wcisnąć, że jestem wiosną. :P

   Gorzej jeśli sama sobie cyrk kolorystyczny wprowadzam bo “oretyjakiładnykolormuszetomiecbotakiśliczny”-mózg zlasowany.

  • A ja mam taką ładną szaro-srebrną szafę :D Wystrzałowe dodatki to kolor dżinsu na dżinsach, czerń i biel XD

  • Hej, co za dyskusja! Dziewczyny, a miałyście tak, że kiedy farbowałyście włosy na zupełnie inny kolor np. z naturalnie brązowych czy blond na rudy albo z naturalnie czarnych na burgund, czy robiłyście ombre, to potem kupowałyście podświadomie inne kolory ubran albo inne faktury materiałów niż kiedy miałyście “swój kolor”? Nie wiem czy do końca dobrze to wyjaśniłam

  • Bad Cat 11 Marzec 2017

   Hehe, od siebie dodam syndrom sierotki Marysi / ubogiej krewnej :D Wyglądam tak, jak założę sweter zapinany na guziki, zwłaszcza w zestawie z balerinami.
   Też się chętnie dowiem, na czym polega efekt kijanki :)

  • “Ty masz jeszcze Karmazynowy. Ten też może skutecznie wyzwolić od kolorystycznego zamieszania. ”

   Czarna szafa i święty spokój od wszelkich dylematów z zestawianiem kolorów. :D

   Efekt kijanki uzyskuje się maskując talię, gdy nie należy tego robić, a zarazem jest się osobą szczupłą. Sylwetka wygląda wtedy jakby czegoś jej brakowało, traci kształt, obfitość, słowem cały czar pryska i nikt nie widzi już zgrabnej klepsydry tylko mizerną kijankę. ;)

   A czym jest syndrom Pameli? :D

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 12 Marzec 2017

   Lisek, ja się kiedyś pofarbowalam na ciemnorudy, a potem na ciemnoczerwony i nosiłam do tego jesienno-zimowe kolory. Jesienna kolorystyka mi nie szkodzi o ile nie nosze jej na duzych powierzchniach i oscyluje w okolicach DA (a nie total TA) ale te czerwone włosy to wybitnie nie to, choc na zdjeciach wygladaja niby fajnie. Nie umiałam sie kompletnie odnalezc w analizie kolorystycznej, bo internety sa pelne herezji typu : rozowe podtony to typ chlodny a zolte cieply. Walczylam wowczas tez z cera, ktora przez te czerwone wlosy wydawala sie jeszcze bardziej rozowa niz przez zluszczanie :P
   Koniec koncow wrocilam do swojego naturalnego koloru, znalazlam tez swoj idealny podklad mineralny i bardzo sie ciesze, ze te eksperymenty juz za mna :D :D :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Marzec 2017

   U mnie w szafie, jak u typowej malarki, wszystkie kolory :D.
   Jeszcze pozostałości pasteli, bo w wieku nastoletnim lubiłam
   takie kolory :P. No i najmniej brązów i innych ciepłych, jakoś
   zawsze czułam, że to nie moja bajka :). Z drugiej strony kiedyś
   robiłam sobie czerwone pasemka i zastanawiałam się nad rudym,
   bo (niby) by mi pasowały. W sumie kto wie, niby do IE pasują
   rude, choć nie wiem, jak się do ma do mojej Zimy.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 12 Marzec 2017

   Sukcesywnie zbieram w swojej szafie szarości, do tego jest w niej sporo czerni i… do tego wszystko inne w ilościach zatrważających. Zielenie, czerwienie, niebieskości, fiolety, róże nawet, żółcienie, jakieś korale ostatnio… Kolorowy zawrót głowy.

   Luci, syndromem Pameli nazywam moment kiedy zakładam gładki dopasowany golf, ewentualnie wysoko zabudowaną dopasowana bluzkę i nagle mój biust zaczyna się wydawać wyzywająco duży. W takim układzie najpierw idzie biust, a za nim dopiero ja, dramat. XD

  • Wiecie co, zaintrygowałyście mnie tymi karmazynowymi paniami z FB, które typują się na TR, zrobiłam poszukiwania i też chyba wiem o kogo chodzi. :D A myślałam, że to ja cierpię na syndrom etherealowego naciągacza. :P
   Co o do kolorów, to jestem obecnie Soft Summer, skręcającym w kierunku czystej wiosny, jesli chodzi o korzystne barwy. ;) Kolory u mnie nie mogą być tylko przypudrowane albo przygaszone – pod tą warstwą muszą być też wyraziste. Dobrze też znoszę szklisto-landrynkowe barwy, które zaleca się Czystej Wiośnie, ale muszę spełnić jeden warunek – żadnej krostki i zaczerwienienia na twarzy. :D Natomiast typowa przygaszona, pozbawiona kontrastów paleta i zalecenia dla Soft Summer bardzo rozmydlają mój wygląd. ;)

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 12 Marzec 2017

   Właśnie z tego wszystkiego zapomniałam napisać. Jeśli chodzi o włosy to miałam już i rozjaśnione (nie drastycznie ale to nie był najlepszy pomysł), brązowe, brązowo-rude, rude (bo brąz się sprał), ciemny blond/jasny brąz (w sensie ciemniejszy niż mój naturalny), a teraz mam kolorowe(czasem intensywne czasem mniej) i zawsze nosiłam się w tych samych barwach, w których nosiłam się przed farbowaniem.

   Jako LS podkradam kolory od TS, BW i najchłodniejsze kolory z LSp. Nie wiem, do której palety podpiąć ten ciemny turkus, który robi mi magiczne rzeczy z twarzą, muszę to wykminić.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 12 Marzec 2017

   U mnie musiały nieźle namieszać Ethereale, bo mam w swojej szafie kolory zimy, jesieni i lata :D Najmniej korzystnie jednak czuję się w mocnych i ciepłych kolorach, neony, ogniste pomarańcze i żółcie… nie. Coraz bardziej przychylam się do teorii, że jestem TS, tak jak mój tata (też ma WE i też jest FG), chociaż wolałabym być TW, DA lub DW. Chociaż ile ludzi, tyle opinii tak naprawdę, bo słyszałam mnóstwo teorii na temat swojej kolorystyki. xD

  • Chupa, aaa syndrom sweterka… Domyślam się, że są kręgi, w których budzi duży entuzjazm. ;D

   U mnie niestety zmiana koloru włosów co najwyżej ogranicza ilość kolorów których mogę używać . ;)

  • Łasica 14 Marzec 2017

   Potwierdzam wpływ ethereali na kolorystykę :D W mojej szafie jest 80% czerni, głównie ciemne kolory, czerwień, róż, fiolet (różany, karmazyn, baśniowy). Lubię też jesienne kolory (królewski, mahoń, bezkresny), ale raczej w dodatkach. Moja paleta to BW, ale w wydaniu energetycznym by nie przeszła :D

 • Jaki ethereal odpowiada za to, że komuś pasują dekolty typu woda i drapowania, chociaż typ bazowy nie przewiduje takich elementów?

  • Barry Allen (SN + IE + SE + GE + KarE) 12 Marzec 2017

   Wydaje mi się, że Syreni, ewentualnie Słowiański.

  • Syreni i Kryształowy. Przy czym i w jednym i w drugim “woda” musi być delikatna.

   Mocną wodę mamy w typie SD. Co oznacza, że Kibbe jako pierwiastek Soft umieścił tu Syreni Ethereal. Tu dekolt woda może być bardziej wyrazisty, co wynika już stricte z wytycznych bazy.

 • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 15 Marzec 2017

  W styl ktorego Ethereala wpisuja sie klasyczne koszule? Przyznam, ze lubie, gdy sa taliowane i noszone “po gaminkowatemu” z podwinietymi rekawami, bardziej casualowo niz elegancko, businessowo. Czy to FE?
  Kto się lubi z koszulami? ;)

  • Em. (SC+FE, KrE, GE, WE, EE) 15 Marzec 2017

   Myślę, że klasyczne koszule lubi Sloneczny Ethereal, bo w końcu dąży on do Classic ;)

   i może też Kryształowy, jeśli bardziej miękkie linie.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 15 Marzec 2017

   Wydaje mi się, że FE również lubi koszule.

  • Moderator - lothlorien 15 Marzec 2017

   Koszule z kołnierzykiem to SE (te bardzo klasyczne, w stylu DC) i FE (stylizowane od niechcenia, nonszalancko).

   Em., Słonecznemu najbliżej do Dramatic Classic ;)

  • Em. (SC+FE, KrE, GE, EE, WE) 15 Marzec 2017

   Zgadza się lothlorien – namieszałam!

   Koszula z tej stylówki też wygląda dosyć klasycznie:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/02/krysztalowy.jpg

  • Moderator - lothlorien 15 Marzec 2017

   Stylizacja jest Kryształowa ze względu na kolorystykę, płynność, minimalizm i yinowe elementy. Stricte kołnierzyk oraz buty nie podlegają pod KryE.
   Teoretycznie można opisywać w ten sposób każdą stylizację, ale byłoby to czasochłonne i jednak wprowadzałoby spore zamieszanie w opisach.

 • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 18 Marzec 2017

  Jakie Ethereale ma Gemma Arterton?

  • Gemma Arterton – Romantic – Gwiezdny + Kryształowy + Wietrzny + Iskrzący

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Marzec 2017

   Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
   Zastanawiam się, czy u Romantic “obowiązkowym” Etherealem (takim jak “Ethereal akcji” u FG) nie jest grupa umożliwiająca noszenie pasteli lub delikatnych barw. Gemma świetnie wygląda w czerni, ale w błękicie nie najgorzej (Kryształ).
   gemma-arterton-typ-urody-romantic
   U mnie czy zimowej Bellucci to byłby AE. Raczej celuję w intensywne barwy, ale łagodzenie kolorystyki jest opcją, która mi nie szkodzi. Takie mam przemyślenia, nie wiem, czy nie bez sensu :D

  • Bardzo dobrze kombinujesz. Kobiety Romantic muszą posiadać jakiś jasny, wydelikacający Ethereal.

 • Hejo, ja też dostałam swoją diagnozę :)
  Świetlisty, Gwiezdny, Karmazynowy, Różany, Baśniowy, Królewski, Iskrzący. ŚE wydelikaca lub blokuje resztę E. Wszystkie zalecenia muszę przepuścić przez Świetlisty filtr, ale po początkowej panice okazuje się, że to niezła zabawa :D

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 19 Marzec 2017

   Piękny werdykt, gratuluję :). Dużo różnych etherali – widzę, że większość Gaminek tak ma.
   Mój Świetlisty działa tak samo i stosuję to wydelikacanie głównie przy stylu WE – wychdzi mi taki delikatny WE, bez skóry z ćwiekami. Czasem właściwie efekt jest raczej Księżycowy jeśli akurat ubrania są szare. Chyba nie robi mi to wielkiej krzywdy ale muszę zwrócić na to uwagę.

  • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 19 Marzec 2017

   U mnie to chyba właśnie świetlisty spowodował niechęć do karmazyna, i to jego najbardziej wydelikaca.

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 19 Marzec 2017

   Świetlisty generalnie wydelikaca wszystko, pewnie u każdej Świetlistej – typ bazowy ale też inne Etheralki. Ja wspomniałam akurat o Wietrznym a Kramazynowy też pewnie fajnie da się wydelikacić.

  • Dziewczyny w jakim sensie używacie słowa “wydelikaca”? Czy chodzi o złagodzenie waszej aparycji w stosunku do tego co dyktowałby typ bazowy/inne E czy o coś innego?

  • marzi G+ŚE+GE+KarE+RE+BaE+KrE+IE 19 Marzec 2017

   Dzięki Iskro ;)
   Greta wstępnie zatwierdziła moje pomysłī na “wyświetlanie”: moich E:
   – Gwiezdny – grube koronki w wersji białej
   – Karmazynowy – czerwone zwiewne sukienki, stylówka total black “przekrojona” paskiem
   – Iskrzący – srebrne sandałki, brokatowe paznokcie
   – Baśniowy – jedynie w wersji japońskich kwiatów, azjatyckich wzorów
   – Królewski – płaszczyki z futerkiem
   Moje czerwone sukienki są z lekkich materiałów, ale na mnie, ze względu na ŚE, dają karmazynowy efekt.

  • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 19 Marzec 2017

   Luci, raczej o złagodzenie stylu; zaleceń typu czy ethereali.

  • Marzi piękne Eternalki, strzelałam kiedyś z tymi azjatyckimi kwiatami, że to Baśń :D

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 19 Marzec 2017

   Hm to ja tym bardziej nie ogarniam Baśniowego. Są w nim rzeczy, których na sobie nie cierpię (taka bibliotekarsko-retro-wiktoriańska aura), ale z drugiej strony japońskie i generalnie azjatyckie wzory. Niedawno z kolei chyba Luci pisała, że Mahoniowy czerpie wzory z Azji. No i jak żyć? ;)

  • j. jak my często mamy te same wstręty. ;) Dla mnie motywy Mahoniowe od Baśniowych odróżnia na pierwszy rzut oka zerowe poczucie humoru tego pierwszego.

   Iwono, ponieważ niestety nie znam całej swojej konfiguracji, to nie wiem, czy jest u mnie obecne złagodzenie zaleceń. Mam wrażenie że nie. Na pewno jest blokowanie jakiś aspektów tych zaleceń, zwłaszcza w kwestii jakichkolwiek dodatkowych ozdób. :)

  • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 19 Marzec 2017

   Luci, blokowanie to też zazwyczaj łagodzenie ( rozumiem to jako nie używanie pewnych elementów bo są “za bardzo”, czyli łagodzę przez zaniechanie)

  • O właśnie to! Łagodzenie przez zaniechanie. :)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 19 Marzec 2017

   Luci, masz rację :) Z humorem w ubraniu mam niestety złożoną relację. Nie lubię na sobie takiego dosłownego poczucia humoru jak w Baśniowym, takiego jakie na ogół świetnie wygląda na dziewczynach SG. Stąd zawsze miałam wrażenie, że między G a SG jest przepaść. Dodatkowo ME, BE, WE, SyE są na serio i sprawiają, że w bluzce w krowy czułabym się niepoważnie w złym tego słowa znaczeniu – jak ktoś, kogo nie warto słuchać. Ale już przymrużenie oka jak w Iskrzącym czy we Francuskim są zupełnie OK. EE też szczególnie poważne nie jest. Zresztą samo Gamine zawiera w sobie poczucie humoru. No i jak zwykle wychodzi stąpanie po kruchym lodzie ;)

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+EE/DW 19 Marzec 2017

   J., czy ja wiem czy Baśniowy to zawsze taki żartowniś? Zależy, jaka baśń nam w duszy gra :> Ja nie założyłabym ani bluzki w krowy, ani w żaden inny animowany/ kreskówkowy deseń. T-shirt z myszką miki jak we wpisie o stylu Emmy Roberts to absolutnie nie moje klimaty :D ( w przeciwieństwie do fryzury na myszkę miki, heh). Być może wpływają na to te same “poważne” E co u Ciebie- ME, WE, SyE.
   Za to wspomniana przez Ciebie “taka bibliotekarsko-retro-wiktoriańska aura”-jest już jak najbardziej pożądanym przeze mnie efektem :D
   Nie przestaje mnie zadziwiać, jak pojemnym i niejednoznacznym Etherealem jest Baśniowy, i jak różnorako każda z nas go intepretuje.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Marzec 2017

   Luci, a to nie jest po prostu kwestia łagodnego typu bazowego? :) Co prawda “łagodny” oznacza tu “mający zawsze wbudowany jakiś łagodzący Ethereal”, ale i tak :D

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 19 Marzec 2017

   Yen, właśnie przez tą wieloznaczność trochę go nie ogarniam :) Moja rozkmina dotyczyła akurat aspektu żartobliwości w stylu i różnych E. Ale wygląda na to, że BaE jest niekompatybilny ze mną na wielu płaszczyznach, tych bardziej na serio też :)

  • j. to jest ciekawe bo Twoje stylizacje robią wrażenie pełnych luzu i na pewno nie pozbawionych humoru, ale jak się przyjrzeć, to wynika to raczej z kompozycji, kreatywnego zestawienia elementów niż z charakteru samych elementów.

   Nie wiem w sumie o jakiej bluzce w krowy mówicie ale przypuszczam, że w tym gronie jestem tą, która wyglądałaby w czymś takim najgorzej. ;)

   Wracając do Mahoniu to wydaje mi się on bardzo na poważnie, bardzo naprawdę, jest też dojrzały, nie ma w nim nic dziecięcego. Baśniowy bez względu na to jaką baśń opowiada zawiera umowność, fikcję. To samo w sobie nie jest do konca na serio, nawet jeżeli bajka jest mroczna. Tak to rozumiem. :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 19 Marzec 2017

   Marzi, gratuluję tak ślicznych Ethereali! Zwłaszcza ten Gwiezdny i Świetlisty są bardzo Twoje :)

   Powiem szczerze, że animowane nadruki widzę bardziej w estetyce Iskrzącego lub Energetycznego Ethereala niż w Baśniowym. Omijałam je od zawsze, a teraz wiem, dlaczego ;) Te Ethereale łączy poczucie humoru, ale jak wiadomo, jest wiele odmian poczucia humoru.
   To tak, jakby porównać baśnie Braci Grimm do Myszki Miki, albo Wiedźmina do Team Fortress 2 :D. Totalnie inne klimaty.
   Tym bardziej, że Baśniowy odwołuje się do estetyki wiktoriańskiej epoki, a baśnie były w pierwotnej, ludowej wersji brutalne, amoralne, pełne archetypów i aluzji. Przeczytajcie sobie takiego Charlesa Perraulta, który w tak niewinnej “Śpiącej Królewnie” przemycił kanibalistyczne wątki.

   Kurczę, a dla mnie Mahoń to Afryka. Jest najbardziej dziki i pierwotny :)

  • Moderator - lothlorien 19 Marzec 2017

   Baśniowy, jak już wiele razy pisała Greta, jest bardzo pojemnym Etherealem. Zawiera w sobie zarówno estetykę edwardiańsko-wiktoriańską, jak i właśnie animowane motywy.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+EE/DW 19 Marzec 2017

   Ja mam takie subiektywne skojarzenia, że Mahoń to trochę Azji, trochę starożytnego Egiptu i Rzymu. Afryka dzika bardziej kojarzy mi się z miksem ME i BE (choć BE jest indiańskie) ;)

 • Mogłybyście proszę dodać do listy oczekujących na Etherealową diagnozę Grace Kelly i Astrid Berges Frisbey?

  • Też jestem ciekawa Astrid. :) To jest widoczne nie w każdym jej ujęciu, ale jej twarz potrafi idealnie wyrażać to, co nazywam ‘efektem sieroty':
   astrid-berges-frisbey

  • pimkiem (C/LSp) 19 Marzec 2017

   A to ciekawe z tą Astrid, bo ja też często potrafię wyglądać jak sierota, jak sierotka Marysia. :) Może mamy wspólny E, który macza w tym palce.

  • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 19 Marzec 2017

   A ja lubię taki efekt sieroty, dla mnie to innocent.

  • Pimkiem, a jakie Ty masz E? Wydawało mi się, że już je znasz, ale w podpisie nie widzę?

   Rozważałam, że to może WE lub BE tak wygląda w określonej konfiguracji. Cokolwiek to jest z pewnością przydaje się w zawodach typu aktor, ale chodzenie z czymś takim na twarzy do spożywczaka to już nie tak frajda. ;)

  • Iwono, mnie też fascynują takie ‘niewinne’ kobiety.
   Luci, nie opisałabym tego jednak jako ‘efekt sieroty’ tylko może ‘efekt dzidzi’. W sierocie jest coś takiego pogardliwego.

  • Bims, to już chyba kwestia tego, czy ktoś woli być nazwany sierotą czy dzidzią, z czego ja akurat wolę sierotę. ;)

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 20 Marzec 2017

   Luci, w moim i jej przypadku może chodzić o Księżycowy. :) Sierotki też kojarzą mi się z Baśniowym, ale to tylko przez nawiązanie do klimatów fantasy.

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 20 Marzec 2017

   Chodziła mi po głowie jej uroda, że do kogoś podobna i już mam, do Ellen Page. Na początku dostała Alabastrowy Ethereal, kiedy jeszcze był on etherealem “smutnej/płaczącej lalki”.

  • Mnie się ten efekt sieroty nawet podoba. ;) Chyba sama mam tę przypadłość. Cat Ballou, podejrzewam, że to syndrom podobny do resting bitch face, po prostu się nad tym nie panuje. :D

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 20 Marzec 2017

   Dołączam się do grona fanek “efektu sieroty”, chociaż dla mnie to efekt “innocent wylewa się ze zdjęcia”.
   Przy dobrych(złych?) wiatrach też to chyba mam, tak samo zresztą jak “resting bitch face” o którym wspomniała Sara.

   Albo miks ich obu, to znaczy ja tego u siebie nie zaobserwowałam, ale znam osobę, która opisała mój naturalny wyraz twarzy jako coś co interpretuję jako taką mieszankę.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+EE/DW 20 Marzec 2017

   Chupa, chyba mamy coś podobnego! Opadające kąciki ust sprawiają że moja neutralna mina jest smutno-nieobecna, (SyE się kłania), albo wyniosło- pochmurna, (KarE i ME). Na żaden z efektów nie mam wpływu, i myślę że podobnie jest z Astrid- imho to nie kreacja, ale zwyczajnie młody wygląd dziewczyny (tak, dziewczyny- jak “kobita” żadną miarą nie wygląda :D). Moim zdaniem dobrze, że podkreśla naturalne walory swojej urody. W końcu to o to się rozchodzi w kibbologii i kredkologii, czyż nie? ;)

  • Hmm… dla mnie to coś co posiada Astrid jest szczególne. Wiele kobiet wygląda niewinnie, młodzieńczo itd ale do niewielu pasuje mi określenie: efekt sieroty. W twarzy Astrid gdy przybiera tę konkretną minę jest coś tak strasznie bezradnego w naprawdę osobliwy sposób. I nie chodzi mi o to, że ona wygląda nieładnie. Jest w tym swoiste piękno. Termin efekt sieroty wymyśliłam zresztą na własną okoliczność. Wydaje mi się, że wydobywają go ze mnie zbyt delikatne stylizacji. Przypuszczam, że nie przy każdym typie bazowym stanowi to problem, może w innych układach jest to bardziej spójne, ale mój typ jest, co tu kryć, zseksualizowany i to nie jest najszczęśliwszy kontekst dla miny sierotki. ;)

 • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 25 Marzec 2017

  A ja mam takie małe pytanko dotyczące wzoru. Widziałam w swoim ulubionym materiałowym tkaninę moro, ale w odcieniach szarości, z delikatnie niebieskimi tonami i wyraźnymi różnicami między “łatkami”. Niestety nie mogę znaleźć podobnej tkaniny w internecie :(

  • Temat moro był już chyba poruszany. Ideologicznie jako wzór militarny wpisuje się w Króla.

   moro piaskowe – Król + Bezkresny
   moro szaro-niebieskie – Król + Wietrzny

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 25 Marzec 2017

   To dlatego preferuję zielony i szaro-niebieski wzór, ogólnie lubię militaria <3 Beże jakoś nie moje, nie czuję się w nich najlepiej ;) Nabyłam sobie nawet takie portki moro, postaram się o stylówkę :D

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 25 Marzec 2017

   W takim razie przepraszam. Gapa jestem. Musiało mnie to jakoś ominąć. :(
   I bardzo dziękuję. :D
   Obecnie mam moro tylko bluzę(kiedyś było tego więcej), ale to zielone moro, na biwak kupiona, spałam w niej. :P Wielka taka jest. XD

  • Wiadomo jak jest. Komentarze to dżungla.

   Zielone to mógłby być Król + Baśniowy albo jakiś Partyzancki Ethereal :D

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 25 Marzec 2017

   Sama się udzielłam w tej rozmowie o moro a i tak przegapiłam. XD

   Ta bluza to totalnie partyzancki. Barwy kamuflujące, jak nic. :P Do lasu, trochę gałęzi na głowę i jak peleryna niewidka.

  • Dżungla, las – co zrobić XD

   A tu jeszcze baśniowa partyzantka :D Btw SD jako typ mocno złożony jakieś tam moro powinno puścić.

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 26 Marzec 2017

   Ja bym tam się nie obraziła na nowy Partyzancki Ethereal. ;) Tym bardziej, że nie widzę Króla, żeby miał się czołgać i taplać w błocie, bo brudną robotę to on przeważnie zlecał innym.

   Znam pewne osoby, którym niesamowicie pasuje kolor brudnej zieleni. Nie wiem jaki to może być typ kolorystyczny, ale te osoby które znam, są blondynami.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 26 Marzec 2017

   Baśniowa partyzantka – z automatu przed oczami maluje mi się taka driada w za dużym moro mundurze, krzakiem na głowie i zielonymi kreskami na twarzy. :P
   Dziękuję za informacje! :D Jeśli będę na tyle odważna krawiecko to może spróbuję ten materiał o którym wspomniałam wykorzystać. :D

   Pimkiem, też bym się nie obraziła. XD A do tego jakiś futurystyczno kosmiczny. Ja już widzę przed oczami ten styl. Haha. XD Skrzyżowanie fallouta z mass effectem. Jak nic chodzący cyrk. :P

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 26 Marzec 2017

   Partyzancki Ethereal? Piszę się. Jakbym miała istnieć w jakieś historycznej epoce i dobrze przy tym wyglądać, to musiałabym udzielać się u Amazonek albo być jakąś córą Wikinga. Albo zostaje partyzantka :D
   Pimkiem, ja tam bym mogła się czołgać w błocie, korona z głowy by mi nie spadła :D
   Teoretycznie zdechła zieleń pasuje stonowanym latom i jesieniom. Co prawda nie jestem żadnym z nich, ale lubię :)

   Krojcung Fallouta i Mass Effecta mnie zniszczył xD

 • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 25 Marzec 2017

  Dziewczyny, Greto, czy możecie podpowiedzieć, w jakie ethereale wpisuje się ta sukienka?
  http: //www.chicwish.com/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/8/6801c.4_2.jpg

  Wzór w zielnik jest chyba BaE… ale ta listkowa koronka? Też BaE? A może RE? Nie umiem tego przyporządkować :). Będę wdzięczna za sugestie.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 25 Marzec 2017

   Może Baśniowy z Alabastrowym? Zakładam, że takie grubsze białe koronki to głównie Alabastrowy i Słowiański, ale nie wiem czy to prawda :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 25 Marzec 2017

   Ja bym obstawiała Słowiański :)

  • I to jest dobra odpowiedź :D

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 25 Marzec 2017

   Dziękuję! Widać czasem elementy Baśniowego i Słowiańskiego mi się w głowie niebezpiecznie zazębiają. Muszę to przestudiować, żeby nie błądzić :).

   Jeszcze tylko dla pewności zapytam: w Baśniowym koronek żadnych nie szukać?

  • Odrobina koronki może pojawić się w Baśniowym, ale ogólnie nie jest to koronkowy Ethereal.

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 25 Marzec 2017

   Dzięki raz jeszcze.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 25 Marzec 2017

   Hehe, no to prawie trafiłam ;) Ogólnie białe koronki wpadają u mnie do kategorii “nie moje” :P A czy Syreni jest tiulowym Etherealem? Czy raczej Kryształowy?

  • Oba są są tiulowe, a dokładniej szyfonowe. Tiul to usztywniacz :D Przy czym w Syrenim szyfon podajemy z rozmachem, natomiast w Kryształowym elegancko i klasycznie.

   Btw Syreni zawiera się w Kryształowym. Stąd szyfonowe podobieństwo.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 25 Marzec 2017

   Dzięki, Greto, właśnie tej różnicy nie obczajałam :) Ech, chyba mam słabość do “szyfonu z rozmachem” ;)

   A w jakim sensie zawiera się? Kryształowy wydaje mi się taki grzeczny, a Syreni bardziej dziki ;)

  • Posiadasz Syreni a nie Kryształowy, więc wszystko w normie :D

   Styl Syreniego jest delikatny, eteryczny. Jego ducha najlepiej oddają projekty Eliego Saaba. W Kryształowym mamy klasykę i elementy soft pochodzące wprost z Syreniego. Nawet sam Kibbe w typach C i SC umieścił perły, szyfony oraz inne elementy Syreniego (w C mniej, w SC więcej). Tak, że poszczególne elementy układanki idealnie do siebie pasują :D

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 25 Marzec 2017

   No tak, pewnie chodziło mi o różnicę między klasyką a eterycznością. Dzięki :) Ale faktycznie KryE i SyE są blisko siebie – Anja Rubik wygląda w (cudownych!) projektach Eliego Saaba bardzo ładnie moim zdaniem, właśnie tak eterycznie:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/7b/87/7c/7b877cbac986219be5b1eef9b89b4626.jpg

 • mi G/ŚE+AE+BaE+IE 6 Kwiecień 2017

  Witam,
  Od wczoraj znam swoje E :). Niezmiernie się cieszę!
  Zaskoczyły mnie dwa pierwsze: ŚE i AE. Widzę je w swoim charakterze i tak się zastanawiam, w jaki sposób podkreśla się np AE. Czy chodzi o to że dodajemy sobie “dostojności”, chłodu? Baśniowy bardzo mi się podoba, choć raczej widzę go na siebie, z racji wieku, w niewielkich dawkach. Iskrzącego już przetestowałam i sprawdza się świetnie :). Macie pomysły na te dwa pierwsze? AE i ŚE bardziej mi pasują do spokojnych typów niż do grupy Gamine tzn chodzi mi o to że łatwiej go zrealizować w stroju.

  • Maja DC, AE, WE, KE 6 Kwiecień 2017

   Hej Mi! Super ze masz AE i to jeszcze w takiej mieszance:-) tez mialam troche zagwozdke z AE i jedyna moja (sensowna) rada niestety jest taka ze trzeba pokombinowac indywidualnie – ja np chyba poprzestane tylko na odpowiednich kolorach i makijazu:-) moze bardziej pomoga Ci dziewczyny z podobna konfiguracja i typem bazowym, jestem ciekawa co wymyslisz:-)

  • Dziękuję za odpowiedź Maju. Masz rację, że trzeba podejść indywidualnie do sprawy i podobnie jak Tobie, mi też przyszedł na myśl kolor i makijaż :). Bo kroje pod typ. Jeszcze ewentualnie można sprawdzić rodzaj tkaniny czy bardziej zwiewne czy nie (u mnie te pierwsze raczej odpadają). Pamiętam, jak chyba 2 lata temu ubrałam się w białą, klasyczną koszulę i bardzo jasną spódnicę. Byłam zaskoczona że wyglądam nie tylko elegancko ale jednocześnie pojawił się chłód i dystans. Bardzo mi się to spodobało, zwłaszcza że należę do osób, które często innym pozwalają na zbyt wiele a strój świetnie może zbudować dystans- jeśli tylko tego potrzebujemy i oczywiście odwrotnie- zmniejszyć go. Z makijażem to mam tak że nie lubię, nie lubię i koniec :). Jak mam ochotę to pomaluję rzęsy i trochę oko, błyszczyk na usta i na tym koniec. Na więcej mnie nie stać :)

  • Moderator - Magda 7 Kwiecień 2017

   Mi, masz bardzo ciekawy układ.
   Ogólnie, AE ceni sobie ład i symetrię, dostosowaną typu bazowego. Należy dążyć do dopracowania wyglądu.
   Nie można sobie pozwolić raczej na rozwiany włos czy koszulę wetkniętą nonszalancko w spodnie.
   Dodatki też powinny być dobrane w stosownych ilościach i nie mogą sprawiać wrażenia tanich.
   Baśniowy może się objawaiać w różnym natężeniu. U mnie to zamiłowanie do mieszania różnych E ze sobą.

  • mi G/ŚE+AE+BaśE+IE 7 Kwiecień 2017

   Zgadza się :-) u mnie nie przejdzie rozwichrzona fryzura czy włożona nonszalancko bluzka w spodnie. Co jeszcze to jakość tkanin- z tym to dopiero mam problem! To jest prawie choroba :-) Nie przejdzie tanio wyglądająca, poliestrowa itp. Na pewno brakuje mi tego dopracowania, o którym piszesz. I tu jest dużo pracy do wykonania :-) . Dziękuję za cenne spostrzeżenia. Pozdrawiam.

 • Hej hej, czy mogę prosić o dopisanie do etherealowych diagnoz Gustafa Skarsgarda (193 cm)? Tak, to brat tego Alexandra Skarsgarda :D
  Jeżeli chodzi o typ bazowy to idę o zakład, że jest Dramatic.

  • Gustaf Skarsgard – Dramatic – Energetyczny + Kryształowy + Baśniowy + Bezkresny + Mahoniowy

   Alexander Skarsgard – Dramatic – Kryształowy + Słoneczny + Słowiański + Królewski

  • Greto!!! Dziękuję za Alexandra <3 <3 Wiedziałam, że musi mieć słoneczny :) Wspaniały jest! Ach <3

  • Fresco (SN) 12 Kwiecień 2017

   Ale wybuchowa kombinacja u Gustafa :O każdy Ethereal z innej bajki!!

 • Pytanie z gatunku edukacyjnych, ponieważ jeszcze mi się mieszają niektóre Ethereale :-) Dołączę linki do zdjęć i poproszę o objaśnienia.
  1. https://mosaic01.ztat.net/vgs/media/catalog1/DP/52/1C/0X/EI/11/DP521C0XE-I11@11.jpg – czy to jest Mahoniowe?
  2. https://mosaic01.ztat.net/vgs/media/catalog1/S2/92/1C/0B/0A/11/S2921C0B0-A11@11.jpg – Słoneczny czy Francuski?
  3. https://mosaic02.ztat.net/vgs/media/catalog1/C9/82/1C/0A/0J/11/C9821C0A0-J11@9.jpg – Różany?
  4. https://mosaic01.ztat.net/vgs/media/catalog1/C9/82/1C/0A/IT/11/C9821C0AI-T11@11.jpg – nie wiem, Różany z…? ;-)
  5. to już ostatnia http://www.lattore.pl/f/product/min/image378x464xFFFFFFxs5/daniel-krol6293-lattore.jpg – Różany??? a koronka to GE czy da się ją podczepić pod Mahoń? :-) O typ nie pytam, wydają się dość klasyczne. Chyba :-)

  • Moderator - lothlorien 10 Kwiecień 2017

   Konsultacje zakupowe przeprowadzane są przez Gretę prywatnie. Bardzo proszę o niezamieszczanie tego typu komentarzy na blogu.

 • Ania TR (KryE + GE + KarE + WE) 12 Kwiecień 2017

  Dziewczyny drogie, czy według was typ bazowy i ethereale wpływają na dobór perfum?
  Szukam “swojego” zapachu od długiego czasu i wydaje mi się, że żaden mi nie pasuje :D Większość jest “zbyt” – zbyt słodka, zbyt lekka, zbyt kadzidlana, zbyt ciężka…

  • cezet SD (KrE, SyE, WE,SE, SłowE, BaE, KarE) / BW 12 Kwiecień 2017

   Myślę, że wpływają. Ja mam kilka ulubionych, i one są totalnie różne. Część jest ewidentnie z grupy wietrznej, część z baśniowej, część z syreniej. Dusi i drażni mnie na przykład zapach “pudrowy”.

  • Fresco (SN) 12 Kwiecień 2017

   Jestem pewna, że wpływają :) poszukałabym swoich perfum w przykładach dla różnych Ethereali. Oprócz nieśmiertelnego w moim przypadku “Life by Esprit” okazało się, że w mój gust idealnie wstrzeliły się niektóre propozycje dla Wietrznego i Bezkresnego, przynajmniej z tych które dane mi było powąchać lub przetestować na sobie. Nie znam jeszcze zapachów skojarzonych z Gwiezdnym, Mahoniowym i Energetycznym, ale podejrzewam że to ten ostatni odpowiada u mnie za zamiłowanie do Esprita właśnie i ogólnie do kategorii świeżych, owocowo-kwaśnych zapachów :)
   Dobrze że o tym wspomniałaś, bo chodziło mi to po głowie aby skrobnąć coś w tym temacie.

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 12 Kwiecień 2017

   Ja tak do końca nie mogę rozgryźć swoich gustów. Uwielbiam klasyczną Lolitę Lempicką, przypisaną Baśniowemu, którego na bank nie mam, chętnie używam Lanvin Oxygene (ale Wietrzny jest mi bliski i nie zdziwię się, jeśli kiedyś wskoczy w moją konfigurację). Uwielbiam natomiast na pewno Shalimara, który jest przypisany Gwiezdnemu i to są perfumy moich marzeń :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Kwiecień 2017

   Tak, odnajduję się w perfumach dla E, ponieważ większość z nich
   lubiłam przed analizą :P. Najbliższe mi są Baśniowe i Karmazynowe
   zapachy, choć lubię też Mahoniowe Opium :). Nie znam zapachu
   dla Słowiańskiego, choć chętnie przetestuję, podobnie dla Iskrzącego.
   Gwiezdny Shalimar kiedyś testowałam i też mi się spodobał :D.
   Zastanawiam się do którego E dopisać Addicta Diora, bo jest
   mocny i bardzo mój :). Kolorem flakonu by pasował do GE,
   a mocą, to chyba do BaE, w każdym razie, to jeden z moich naj <3.

  • Ania TR (KryE + GE + KarE + WE) 13 Kwiecień 2017

   Do Shalimara się przymierzam, na razie przez cały rok, za dnia i wieczorami, noszę Crystal Noir :D
   Klasyczny Addict kojarzy mi się właśnie z Gwiezdnym

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 13 Kwiecień 2017

   To jest bardzo fascynujący temat. Ciekawa jestem, dla jakiego E jest “Allure Sensuelle”. Może Królewsko-Gwiezdne, a może gdzieś pomiędzy Mahoniem a Królową? “Shalimar” muszę koniecznie wypróbować. “Opium” również. W ogóle Mahoniowe klimaty są bardzo pociągające :D

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 13 Kwiecień 2017

   Dla mnie Addict był pięknym zapachem, w końcu to Wasser (mówię o wersji z roku 2002 roku). Był, bo najnowsza wersja (z roku 2014) została bardzo uproszczona i pozbawiona głębi przez reformulację i w porównaniu z tamtą wersją było to coś obłędnego. Tamten zapach przypomina mi CH Good Girl (chyba przez bób tonka i jaśmin). Odbieram je o wiele bardziej jako mix Karmazyna, Baśni, a może i Królowej. Na Gwiezdny może być zbyt mocny.

   Cezet – pudrowe zapachy też mnie duszą, a Kenzo Jungle nie :D. Wyjątkiem jest Karleidoscope Karla Lagerfelda, ale to nie jest klasyczny puder.

   Jak dla mnie Lanvin Oxygene nie jest do końca Wietrznym zapachem, sama kampania marketingowa tak, ale sam zapach jest bardzo złożony. Nieraz jest kobiecy, pudrowy, ale świdrujący i ma w sobie pazura… Moja mama nie ma Wietrznego, a go uwielbia. Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że jest w nim wiele Kryształowego i Słowiańskiego Ethereala, ale też ma Wietrzny i Karmazyn.

   Shalimar jest bardzo Gwiezdny, ma jeszcze kompanów w postaci Mahonia (kadzidło, przyprawy, mirra itp.) i Wietrznego (bo akord skóry) :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 13 Kwiecień 2017

   PS. zeżarło mi komentarz :D Dla mnie Gwiezdne są też Dolce Vita Diora, Samsara Guerlain, ale bardzo je lubię :)

   Aniu, moim zdaniem Ethereale wpływają na gusta zapachowe. Najlepiej czuję się w bogatych, orientalnych, oudowych, skórzanych i drzewnych zapachach, nie straszna mi męska półka (klasyczny Bentley, poluję na Chanel Egoiste). Omijam “świeżaki”, typowe owocki i słodkie kwiaty. Noszę z powodzeniem ultraciężkie zapachy, jak Opium YSL, Jungle Kenzo, nieco mniej Encre Noir Lalique i wzdycham za Black Afgano Nassomatto lub Oud Royal Armaniego. Z lżejszych ogródki Hermesa, kocham też piżmowo-rożane Narciso Rougidrez EDT.

  • Podziwiam Wasza wiedze w temacie, z wymienionych perfum znam (i lubie) tylko Jungle Kenzo – kraza opinie ze jest to killer, na mnie jakos nie za bardzo. Niestety nie potrafie przypisac go do konkretnego Ethereala, chyba ze jakas super gapa ze mnie i wystepuje w ktoryms kolazu i nie zauwazylamxd

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 13 Kwiecień 2017

   Maju, nie ma Słonia w kolażach, ale dla mnie jest wybitnie Mahoniowy :) Witaj w klubie, ja też uważam, że nie jest taki straszny :D

  • Cześć dziewczyny poruszyłyście bardzo fajny temat niestety nie mogę się wypowiedzieć gdyż nie jestem osobą “zdiagnozowaną”. Też szukam “swojego” zapachu niestety bez skutku.
   Przepraszam że podpinam się tutaj z pytaniem ale chciałam się zapytać Avarati – do jakiego typu E podpisała byś “ogródki Hermesa” i różowe Narciso Rodriguez? Wiem że to sprawa trochę subiektywna i takie trochę gdybanie ale jestem ciekawa Twojej opinii :) i przepraszam za takie wywoływanie

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 15 Kwiecień 2017

   La panda, już odpowiadam :)
   Niestety, różowego Narcisa nie znam :( Ale na ogół te zapachy kojarzą mi się Alabastrowo (ten chłód), ale też Księżycowo i Słonecznie.

   Natomiast, jeśli chodzi o ogródki Hermesa, to jestem pewna dwóch zapachów: Un Jardin Sur Le Nil kojarzą mi się ze SE ze szczyptą ME i KrE (zamierzam je nabyć go na upały). Zaś Hermes – Un Jardin Sur Le Toit kojarzy mi się dość Świetliście i Kryształowo, a może i Alabastrowo? :)

   Jeszcze z Hermesa, to jeszcze znam Therre D’hermes – kojarzy mi się bardzo z Bezkresnym i Wietrznym ;)

  • Avarati dziękuję za odpowiedz :)

   to co piszesz jet dla mnie bardzo ciekawe (bo oprócz Różanego – róże i Machonia – ciężkie orientalne nuty, nic nie rozróżniam :/ ).
   Nakreśliłaś mi fajny obraz Alabastra – chłodny/ budujący dystans? :)

   Jeżeli chodzi o “jasno różowego N.R.” to odbieram go jako delikatniejszego od “pudrowego flakonika”, też chłodny ale przede wszystkim różany, lekko świdrujący w nosie :) ( może R+A?) – oczywiście na kimś innym może rozwijać się zupełnie inaczej.

   Z Hermesa kojarzę mediterranee i mousson teraz muszę sprawdzić kolejne dwa zapachy ale mam wrażenie że wszystkie trzymają fajny poziom :))
   Tego trzeciego nie znam muszę go poszukać, :)
   Dziękuję jeszcze raz Avarati że odpisałaś jet mi bardzo miło :))

   Życzę wszystkim wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych :)

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 15 Kwiecień 2017

   Narciso Rodrigueza też uwielbiam – on mi się w każdej wersji (EDP i EDT) kojarzy słonecznie, kryształowo, ale też z nutką różanego.

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 16 Kwiecień 2017

   Z przyjemnością czyta się Waszą dyskusję :).
   Sama jestem posiadaczką prawdziwego rarytaska – Chanel Coco EDP. Prawie nietknięte. Zupełnie mi nie idzie zużywanie tych perfum chociaż bardzo mi się podobają. Podejrzewam, że są Gwiezdne.
   Natomiast pewnie chętniej sięgałabym po coś Wietrznego. Są perfumy, które pachną świeżym praniem. Może coś takiego to WE? Zdaje się, że Light Blue Dolce&Gabbana mają takie recenzje.

 • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 15 Kwiecień 2017

  Jak myślicie, czy tego typu piżamowe koszule są Baśniowe? Trudno mi je rozgryźć, nie mam pomysłu co to mogłoby by być. Wzorek może trochę Iskrzący, satyna może Kryształowa (?), kolorystyka trochę Francuska.
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/b9/c6/63/b9c663f87acb8ccbc66b53f71c2a9abe.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/41/29/34/412934b8a553c1fb98051ca992904cc9.jpg

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 15 Kwiecień 2017

   Pierwszą bym nosiła :D
   Krój drugiej jest dla mnie dyskwalifikujący. Pierwszej niby też, ale łatwiej mi ją sobie wyobrazić dopasowaną, a satynę lubię, ale nie wiem, z czego to wynika. Generalnie nie widzę, by te dwie koszule miały ze sobą za wiele wspólnego :D

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 15 Kwiecień 2017

   Nie podobne? :D Heh, no to więc chodziło mi o to, że obie są granatowe, mają drobny kontrastowy wzorek, są satynowe i mają półokrągły kołnierzyk oraz klapy :) Wydaje mi się, że przez skojarzenie z męską piżamą dandysa to będzie Baśniowy, ale nie jestem pewna :)

  • 1. FE + IE
   2. FE, satyna – Syreni, deseń – IE

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 15 Kwiecień 2017

   O, dziękuję Ci bardzo, Greto! :) Czyli dandys może być Francuzem, w sumie logiczne :P

  • Logiczne :D

   Btw kolejny raz mamy do czynienia z mieszaniem się/zazębianiem Ethereali.

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 16 Kwiecień 2017

  Nah! Oglądam właśnie “Ogniem i mieczem”, nietrudno zgadnąć, że specjalnie dla Bohuna. Zastanawiam się nad Etherealami Aleksandra Domogarowa, musi mieć jakąś Kozacką mieszankę, bo w filmie prezentuje się rewelacyjnie :D
  Baśniowy? Bezkresny? Słowiański? :D

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 17 Kwiecień 2017

   O Aleksandrze sama niedawno myślałam, w kontekście tego czy nie jest on przykładem mężczyzny ze Świetlistym E. Czasami na zdjęciach dostrzegam bijącą od niego poświatę. Duża dawka ostrości miesza się u niego z taką delikatną wrażliwością, nieśmiałością wręcz, ale to może po prostu tylko TR, ale w porównaniu do DiCaprio lub Lindy, to z niego większy chudzielec.

   http://domogarow.republika.pl/galeria.jpg
   http://c.wrzuta.pl/wi5722/d354ca6f002d118050721098
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/03/65/41/03654145cbba8a7939aad541a14cc812.jpg

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 17 Kwiecień 2017

   O ja Ciebie, ale oczyska *_*
   pimkiem, wątpię, żeby miał Świetlisty. Nie wiem, czy Świetlisty występuje u facetów (no chyba, że się mylę), ten jeden plusik Yangu w jego życiorysie i wyglądzie mocno się odbija. Nie ma to, jak aura ;) Widziałabym u niego całkiem wysoko Syreni (te niebieskie oczy i usta, też ma w sobie coś z marzyciela), a TR z reguły są ludźmi drobniejszymi od panów Romantic.

  • On mi sie kojarzy z BE i… KE:-) moze jeszcze troche z KrE.
   Avarati, sorry ze tutaj zapytam, w koncu nie na temat ale zauwazylam ze masz AE:-) i tak do znudzenia mam powazny zamiar pytac wszystkich wkolo:-) jak on sie u Ciebie przejawia? Bo na av powiedzialabym ze go widac troche:-)

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 17 Kwiecień 2017

   Z mężczyznami na pewno będzie problem, choćby przynajmniej z tego powodu, że eteryczny wymiar urody nie jest u nich pożądany, dlatego prawie nikt mi nie przychodzi do głowy prócz Aleksandra i jeszcze mi się przypomniało, Edwarda Nortona. Ciekawe jak ten Ethereal “na mężczyźnie” mógłby wyglądać.

  • Eloise (DC) 17 Kwiecień 2017

   Mężczyznami, u których widziałabym Świetlisty są z polskiego podwórka Artur Żmijewski i Jakub Gierszał, ale wiadomo, to moja subiektywna opinia :-)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 17 Kwiecień 2017

   Pimkiem, no niestety. A właśnie tacy panowie najbardziej przykuwają moją uwagę, eteryczni, o mniej lub bardziej wyraźnym dramatycznym rysem ;)

   Skoro mówicie o Świetlistym u Aleksandra, to po obejrzeniu tego zdjęcia jestem w stanie w to uwierzyć.
   http://68.media.tumblr.com/tumblr_llsp10rCoj1qjwxaio1_500.jpg
   A tu w dość teatralno-wietrznej odsłonie. Nie jest źle ;)
   http://68.media.tumblr.com/df2538b6bea36d60f6a64c618efc40b3/tumblr_mkdjf80ckS1riqgzzo7_250.jpg

   Maju, właśnie sama się zastanawiam. O ile mogę zrozumieć u siebie Słoneczny czy Księżycowy, które nie wpływają na styl, ale na urodę, aurę i kolory to tak, to Alabaster zostaje dla mnie zagadką. Greta twierdzi, że mam ten Ethereal, ale nie czuję jakoś tej estetyki, nigdy mnie nie ciągnęło do lalek czy księżniczek… Nie wiem, czemu go mam xD

  • Aleksander Domogarow – Theatrical Romantic – Syreni + Księżycowy + Karmazynowy + Wietrzny + Baśniowy

   ************************************

   W sprawie etherealowych wątpliwości proszę o kontakt.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 17 Kwiecień 2017

   Jakub Gierszał- o tak! Przy czym u niego Świetlistemu towarzyszyłby jakiś kontrastujący ciemny ethereal może?
   Na Świetlika typuję także Toma Odella (C+KE)
   https://cdn.cloudpix.co/images/tom-odell/tomodell-piano-f09275eee4e57bb5f61aeea3a175aeaf-large-804308.jpg

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 18 Kwiecień 2017

   Avarati i Maja gratuluję trafionego typu. Czyli dostrzeżone podobieństwo do swojej osoby, to po prostu KE. W dodatku też już wiem, że nie tylko ja go w rodzinie posiadam. ;)

  • O, sama mnie zaskoczylo ze trafilam, jednak tak 1/5 bym powiedziala:-)
   Dobra zabawa z takim typowaniem, jednak u mezczyzn jest ciezko.
   Czy Paul Bettany nie posiada Swietlistego? Przyznam sie ze kieruje sie glownie jego kolorystyka:-)
   http://www.celebhairdo.com/wp-content/uploads/2014/04/Paul-Bettany_celebhairdo.jpg

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 19 Kwiecień 2017

   O wow, nieźle trafiłam z tym Syrenim ;) W ogóle to niezwykły zestaw Ethereali, serio :)

   U mężczyzn Ethereale wyglądają one nieco inaczej, ale jak dla mnie jest łatwiej z tego względu, że raczej nie poprawiają sobie urody zabiegami ;)

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

  W które E wpisuje się klimat antyku (Grecja, Rzym) i starożytnego Egiptu?

  • Rządzi Słoneczny. W detalach strojów można też doszukać się Królewskiego i Syreniego (drapowania – Grecja i Rzym).

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

   Dzięki Greto ;) A czy taka złota, masywna biżuteria antyczna to tylko KrE (bo podejrzewam, że to właśnie ona stanowi ten element KrE) czy także ME?
   W końcu dawny Szary był kiedyś boginiowy :D

  • Wraz z masywną, dość prostą, złotą biżuterią dojdzie nam Mahoniowy. Królewska biżuteria jest bardziej ozdobna.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

   I wszystko jasne ;) Dzięki raz jeszcze!

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME+TA 18 Kwiecień 2017

   Wszystko świetnie pasuje. Mam Królewski, Syreni i Mahoniowy. Zaskoczył mnie tylko Słoneczny jako ten dominujący w antyku…

  • A zdjęcie reklamowe Versace Eros Pour Femme zamieszczone w małym kolażu Słonecznego? A gladiatorki? :)

   Versace Eros Pour Femme

   Słoneczny jest starożytną bazą. Wyraziściej widać go w Egipcie. W Grecji i Rzymie zaczyna być przytłoczony innymi Etherealami.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 18 Kwiecień 2017

   Zdjęcie widziałam, a o gladiatorkach nie pomyślałam :D Z Egiptem kojarzy mi się również Mahoń, a z Grecją przede wszystkim SN-owe suknie i antyczna, królewska biżuteria. Grecja to taka interpretacja pod siebie ;)

  • Twoja interpretacja jest jak najbardziej prawidłowa. Nawet rozmawiałyśmy dawno, dawno temu na łamach bloga o takim właśnie aspekcie SN :)

   Antyk (szczególnie biżuteria), który podoba się Tobie, jest najbliższy Mahoniowemu.

   antyczne kolczyki

   Przy bardziej ozdobnej biżuterii zaczynają się pojawiać Królewski i Gwiezdny.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 18 Kwiecień 2017

   Pamiętam :) Taki styl wydaje się dość dobry dla SN z Królewskim :D Do tego dochodzą bogato zdobione opaski, diademy, złote wianki itp.

   Wszystkie antyczne chitony, himationy, peplosy i togi miękko układały się na sylwetce lub były drapowane :)

   Teraz, jak się przyjrzałam, widzę, że Egipt rzeczywiście był bardzo Słoneczny.

   Ooo :D ale niespodzianka. Myślałam, że taka biżuteria to właśnie Królewski i Gwiezdny. Czyli te kolczyki są Mahoniowe?
   Rzeczywiście bardzo mnie ciągnie do Mahoniowych wzorów i dodatków. Pamiętasz, Greto, tamte kolczyki z Allegro? Podobny styl do tych na zdjęciu. Bardzo często je noszę.

  • Pamiętam :) One są surowe, mocne, oparte na kole.

   Biżuteria królewska jest bardziej ozdobna (kierunek SD).

   Gwiezdna jest najdelikatniejsza z tej ekipy :D (kierunek TR).

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 18 Kwiecień 2017

   Podoba mi się surowa, mocna biżuteria :)
   Nie chcę za bardzo spamować, ale dawno temu wstawiłaś w jednym z komentarzy również takie kolczyki: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/39/72/b5/3972b5426704d2d3293bdd5b8ffb8fa9.jpg
   Podobny klimat :)

  • Te są ładniejsze :) Dochodzi koronkowość GE.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 18 Kwiecień 2017

   Biorę wszystkie ;) Zagadka tego mojego antyku rozwiązana. Dziękuję :)

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

  Czy mogę zapytać o bazę i eternalki Belli Hadid (1,75)? Robiła nos i usta. Podejrzewam, że jak siostra jest mahoniową FN. Jednakże wydaje mi się mimow wszystko delikatniejsza od Gigi :)

  • Z figurą też chyba kombinowała :D

   Bella Hadid – Soft Dramatic – Alabastrowy + Karmazynowy + Baśniowy + Królewski

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

   Aaaa, SD to był mój drugi strzał, ale stwierdziłam, że bardziej prawdopodobne jest, że jest z tej samej grupy co siostra :D Zwłaszcza, że jej rysy przywodzą teraz na myśl bardziej SN ( jest podobna do Jennifer Lawrence)
   http://ell.h-cdn.co/assets/15/42/768×384/gallery-1444759463-bella-jlaw-twins-2.jpg
   Czyli łączy je KrE, a nie ME. Dzięki <3

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 18 Kwiecień 2017

   O rany, sama też obstawiałabym na pierwszym miejscu Mahoń albo Karmazyn, czyli już bardziej adekwatny Ethereal, ale nie poznałabym w ogóle własnego wiodącego Alabstra :O Chyba jestem w tym beznadziejna. Parę dni temu pytałam o Juno Temple, bo czuję z nią wspólną aurę w jakimś punkcie i zakładałam, że to przez AE, ale że wygląda zupełnie inaczej niż Bella, musiałam chybić :D
   Przeciwieństwo alabastrowego stroju: http://akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/2016629/rs_634x1024-160729174509-634.Bella-Hadid-Mohamed-Hadid-LA.ms.072916.jpg :D

  • Juno Temple – Soft Gamine – Świetlisty + Kryształowy + Księżycowy + Słowiański + Królewski + Baśniowy + Iskrzący

   Juno Temple Soft Gamine

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

   Ja jakiś wydelikacający E obsawiałam- paradoksalnie, mimo kolorystyki odbieram ją jako bardziej łagodną niż Gigi:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/a8/7c/14/a87c1411205389ad686612bed3b11d15.jpg
   Aczkolwiek obstawiałam bardziej Kryształ niż Alabaster.
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c0/10/10/c01010a7e673b4cc029ff3c08b4c1d13.jpg
   Strasznie mi się tu podoba, a kolory i dodatki to chyba bardziej KryE niż AE :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 18 Kwiecień 2017

   Przed chwilą zobaczyłam ją przed poprawkami… zupełnie inny człowiek, mnie bardziej się podobała w tamtej wersji, choć po poprawkach bardziej wpisuje się w obecne kanony urody. W końcu media nie patrzą na kobiety jako na spójną całość, ale na elementy, więc nie darowałyby jej oryginalnego nosa czy wąskich ust…

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 18 Kwiecień 2017

   Dopiero na zdjęciu z siostrą, które zalinkowała Yen, widzę w jej urodzie alabastrową nutę. Chyba po prostu dziwaczny ubiór nie odwraca uwagi od twarzy :D

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 18 Kwiecień 2017

   Wiem, bo fason jest dla niej super :) Miałam na myśli kolor sukni i biżuterię. Przy czym nie absolutnie nie kłócę się z werdyktem, tylko piszę, co skłoniło mnie do myślenia o Kryształowym. “Jasne” Ethereale są wciąż dla mnie niejasne :D

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Kwiecień 2017

   Ooo, znalazłaś czas na zanalizowanie Juno! Dziękuję <3
   W sumie nie wiem, co z jej aury skojarzyło mi się z moją, pewnie to jej typ bazowy :D albo coś tak prozaicznego jak kształt oczu dało to fałszywe wrażenie. Choć na pewno czuję więź z typem SG.

  • A Słowiański, Królewski i Baśniowy? :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Kwiecień 2017

   Ale u niej to gdzieś w ogonku za trzema wydelikacającymi :D Chyba że KE sprowadza ją na bardziej romantyczną drogę :)

  • Coś musi być na rzeczy. Tak bez powodu nie zainteresowałabyś się nią :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Kwiecień 2017

   Ostatnio intryguje mnie czucie więzi z innym typem, tak jak pisałaś, że masz z SN. Parę miesięcy z Etherealami i nie wiem, jak mogłam bez nich żyć :D bardzo ułatwiają rozumienie takich zjawisk.

  • Kiedy nie jest się czystym typem, bez wiedzy o Etherealach można czuć się bardzo nieswojo :D

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Kwiecień 2017

   Albo przypisać się do niewłaściwego :D

  • Albo :D

   Ja nie zapomnę min mojej mamy, kiedy opowiadałam jej o swoim FG. Wyraźnie coś jej się nie zgadzało :D

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 19 Kwiecień 2017

   Ciekawe jest zagadnienie czucia więzi z pewnymi osobami, bo jak na etherealową bliską siostrę, Juno Temple w ogóle mnie nie przyciąga, chociaż w innych przypadkach moje E pokrywają się trochę z ulubieńcami.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 19 Kwiecień 2017

   Giovanna Battaglia (SD) ma dokładnie te same Ethereale co ja, tylko w innej kolejności i nie czuję z nią żadnej więzi. Zastanawiałam się, czy to reguła, że trudniej mi tak patrzeć na wysokie kobiety o typie bazowym z przewagą yang, ale nie. Eva Green realizuje swój Baśniowy podobnie do mnie i tak naprawdę tyle wystarczy, bo z nią wizualnie wspólnego nie mam absolutnie nic. Może mamy jeszcze jakieś wspólne Ethereale, ale tego nie wiem.

 • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 23 Kwiecień 2017

  Czy włochate sweterki są typowe dla jakichś Ethereali? Nie mówię o delikatnej puchatości tylko o sierści Yeti ;) Baśniowy? Księżycowy? Królewski?
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/3b/1c/2b/3b1c2b5bb2932a5b3971db350c346cb6.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/7b/5e/5a/7b5e5a2be0a24a6b0e761d4e440125dc.jpg

  • Maja DC, AE, WE, KE 23 Kwiecień 2017

   Ja uwielbiam takie swetry:-D mam nawet taki jak pani z pierwszego zdjecia, z welny, gryzacy, tez czarny, raczej ‘za duzy’ – zyskal ksywe ‘wrona’ :-) nawet jesli to zaden z moich E to nie wyzbede sie tej milosci:-)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 23 Kwiecień 2017

   Hehe, ja właśnie mam odwrotne odczucia, dlatego mnie to zaintrygowało ;) No i wyglądam w takiej fakturze wyjątkowo źle.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 23 Kwiecień 2017

   Mnie się to z Kryształem kojarzy.

  • O, to juz jakas wskazowka:-) podejrzewalam jeszcze WE, ale chyba wlasnie odpadl. Nie przyszlo mi nigdy do glowy sie o to zapytac, ale teraz tez poczulam sie zaintrygowana:-)
   Yeti hehe

  • Oj, mam duże NIE na widok takich swetrów. W pierwszej chwili pomyślałam że baśniowy, ale ja mam baśniowy a jednak nigdy takie rzeczy mi się nie podobały. Może hamuje mnie alabaster…

  • A jak myślicie, jakie E stoi za nałogowym podnoszeniem kołnierzyka? Obojętnie czy jest przy bluzce, sukience czy przy kurtce. Przykład:
   http://i.pinger.pl/pgr39/68c0331d0013d2534d6cac71.

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+IE) 24 Kwiecień 2017

   Mi: ja też mam ten nałóg podnoszenia kołnierzyka. Nie mam pojęcia, który to E.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 24 Kwiecień 2017

   Woo… nie lubię takich sweterków, ale lubię włochate kurtki z wełny ;)

   Nadia, też uwielbiam podnosić kołnierzyk. Myślę, że to domena Słonecznego :)
   https://68.media.tumblr.com/4ab00fbe5c57f5b26427c5e4ce4b74a5/tumblr_ofvv53dset1u1ua82o2_400.gif

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 24 Kwiecień 2017

   Włochatej wełny też nie lubię, a najbardziej nie lubię włochatych dywaników, takich baranków, które ludzie nieraz mają przy łóżkach :D Dotknąć czegoś takiego bosą stopą, brrr… Za to faktura futra już mnie nie brzydzi. Tylko taka włochatość :P

   Też stawiam kołnierzyk w kurtkach i płaszczach, więc może to nie ma nic wspólnego z żadnym E ;)

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+IE) 24 Kwiecień 2017

   Też miałam intuicję, że te kołnierzyki to słoneczny albo królewski, ale o królewskim to ja mogę tylko pomarzyć, a kołnierzyki uporczywie stawiam do pionu, więc to chyba słoneczny.
   A włochatego sweterka nigdy nie miałam. Czy możliwe, że księżycowy E by się z takiego ucieszył?

  • Ja nie mam słonecznego, choć też myślałam że to do niego pasuje, oraz do królewskiego. Obu nie mam, więc może baśniowy który posiadam? Albo to, że mam długą szyję :)

  • To moze byc kontrowersyjne:-D ale zobaczcie na dolny prawy rog kolazu – ta struktura wydaje sie troche znajoma – stawiam ze te swetry to kombo alabastra z czyms:-) moze Ke.
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/01/alabastrowy_ethereal_kolaz_duzy.jpg

 • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+IE) 23 Kwiecień 2017

  Ja jako świeżak,chciałam się jeszcze trochę pozachwycać tym, że Ethereale działają. Mam dwa przykłady. Niedawno byłam w ciąży i potrzebowałam jakiś ciuch na górę na ostatnie miesiące, nic mi się nie podobało i od biedy wzięłam taką bluzkę w ciapki (kupowałam przez net). I ta” od biedy” bluzka stała się moją ulubioną (aż mi żal, że już nie jestem w ciąży:) Bluzka jest w drobne nachodzące na siebie plamki (jak na obrazach impresjonistów) w niebiesko-morsko-szarych kolorach. I teraz już wiem – mój Iskrzący E coś w końcu dostał (może pierwszy raz w życiu). Jak Greta go zobaczyła? Na żadnym zdjęciu, które ode mnie dostała nie miałam nic z IE.

  Drugi przykład to koszula w rozmytą szarą kratkę (też kupowana przez net). Gdy ją dostałam, okazało się że jest przeplatana srebrną nitką (na zdjęciu tego nie widziałam) i już ją miałam oddawać, bo ja jestem straszna konserwa i boję się jakichkolwiek ubraniowych szaleństw, a tu – łał, jaka super ta srebrna niteczka! No i teraz to moja ulubiona koszula:) Księżycowy E się zaświecił :)
  Chciałabym więcej takich trafnych strzałów. Cieszę się, że tu trafiłam, bo teraz to się może udać :)

 • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 24 Kwiecień 2017

  Dziewczyny, czy wy też czujecie z niektórymi Etherealami większy związek niż z innymi, dalszymi lub bliższymi na swojej liście? Czasem po osobach publicznych widać, że są związane bardzo silnie tylko z jednym Etherealem (Helena Bonham Carter i Baśniowy, Dita von Teese i Karmazynowy), aż do przesady. Jak podchodzicie do swoich?

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 24 Kwiecień 2017

   Myślę, że jestem silnie przywiązana do Słowiańskiego, co bardzo widać w moim stylu :) Czuję też jakiś związek z Mahoniem, chociaż w mojej konfiguracji jest daleko. Pociągają mnie te klimaty, zapachy, orientalne wzornictwo, wnętrza, ozdoby. Wiadomo, że moja uroda nie jest w żaden sposób egzotyczna, ale za to pierwotna trochę tak ;) Utożsamiam się również z Królewskim i coś do niego czuję, chociaż trudno mi rozgryźć do końca jego styl. Księżycowy jest mi bliski, mimo że kolorystyka nie moja. Ciągnie mnie również do Bezkresnego (nie występuje w mojej konfiguracji). A tak poza tym, to swój ciepły typ kolorystyczny zawsze traktowałam jak coś na kształt Ethereala.

   Ty, Eryko, najbardziej utożsamiasz się z Baśniowym czy Alabastrowym?

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+IE) 24 Kwiecień 2017

   A mnie chyba najbardziej pociągnął bezkresny. Przez ten E często wybierałam ubrania w kolorach ziemi, a to jest dla mnie bardzo niekorzystne. Jak przygotowywałam zdjęcia do analizy kolorystycznej, to zobaczyłam jak ciepłe brązy, beże, pomarańcze, oliwki robią mi krzywdę. Teraz uświadomiłam sobie jak silnie działają te E, mimo że mi w tych kolorach źle, uparcie je wybierałam, (tak jakby E decydował za mnie). Od beżów uciekałam do szarości, czyli do księżycowego i tu już kolorystycznie lepiej. Słowiański też mną rządzi, chociaż ja go za bardzo nie lubię, ale widzę że mam skłonność do słowiańskich sukienek i bluzek typu koszula nocna prababci. Najmniej czuję Iskrzący. Bardzo mnie zaskoczyło, że go mam, ale w nim widzę nadzieję na jakąś nową, świeżą, energię. Moje E są raczej delikatne i spokojne, a Iskrzący jest z innej bajki. Ta bajka mnie pociąga, bo jej jeszcze nie znam :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 24 Kwiecień 2017

   U mnie to chyba rządzi Baśniowy :D. W sensie, każdy swój E lubię,
   ale najczęściej do tego innego dodaję właśnie Baśniowy. Słowiański
   kocham wielką miłością i myślę, że on to odwzajemnia :). Nawet
   chustę ostatnio na głowie nosiłam, więc widzicie, że się wkręciłam
   w niego. Zimą za to najczęściej gustuję w Gwiezdnym i Karmazynie,
   bo koronki mnie bardzo pociągały od kiedy pamiętam, a skóra
   również :). Poza tym, moje ulubione perfumy, to te Karmazynowe.
   No i Mahoniowe, ale tego E niestety nie posiadam :P. Iskrzący
   mnie cieszy o tyle, że wprowadza trochę “odmłodzenia”, że mogę
   nosić krótsze spódnice i niektóre rzeczy dla G, a także drobne wzorki.
   Wracając do E, których nie mam, a mnie pociągają, to przede wszystkim
   Bezkresny (wygoda :P i ładne kroje), ale też Syreni (kolorystyka błękitna
   i niebieska, którą tak uwielbiam no i “wodne” motywy w krojach), ale też
   Mahoń (perfumy, orient). A, jeszcze Wietrzne buty, które są dla mnie
   bardzo wygodne i pasują do skórzanych rzeczy :).

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 24 Kwiecień 2017

   Eufrozyno, moje pierwsze trzy Ethereale to trójeczka, z którą najsilniej się utożsamiam, lubię je równo i na pewno są najważniejsze, choć każdy z innej parafii :) Myślę, że Gwiezdny załapał się na moją wielką miłość, bo wpisuje się w R i łatwo mi z nim współpracować. Jest też w pewien sposób wyczekany, bo ciężko nosić koronki na etapie podstawówki :D Natomiast AE i BaE towarzyszą mi od zawsze. Właściwie dlatego zadałam to pytanie, często czułam, że dla kogoś najważniejszy jest jeden, góra dwa Ethereale, a ja nie umiałabym się zrzec żadnego z tej trójki.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 24 Kwiecień 2017

   Czyli u Ciebie, Eryko, wszystko się zgadza :) sympatia do E i ich konfiguracja. U mnie dwa pierwsze E są tymi głównymi (KrE i SłowE). O Gwiezdnym trudno mi cokolwiek napisać, bo styl Królowej to zmocniony Gwiezdny :)

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 25 Kwiecień 2017

   U mnie jest tak samo. Najsilniej jestem związana z moja pierwsza trojka. Jesli chodzi o reszte trzodki wybieram tylko pojedyncze elementy stylu, jednak prym zawsze wiedzie AE, GE albo KarE. Moglabym spokojnie ograniczyc podpis do tych trzech. Total look WE, BaE, RE, FE czy SyE to nie do konca ja. Niektore elementy WE lubie z bazą KarE a elementy RE czy BaE wpisuja sie w moje bazowe SG, ale radar AE nie dalby mi spokoju gdybym chciala wyjsc cala WE czy BaE. W moim przypadku im mniej kombinowania tym lepiej. :)

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 25 Kwiecień 2017

   Czuję się związana z każdym etherealem. Pierwsza trójca dochodzi do głosu jesienią i zimą, natomiast jak przychodzi lato to idę w stronę bezkresnego. Z tym, że wynika to też z mojego typu bazowego, bezkresny wpisuje się w niego bardzo fajnie.Energetyczny realizuję na zumbie, salsie,nartach i wszelkiego fitnessach na które zaglądam konsekwentnie. Wietrzny to z kolei moja nieśmiertelna ramoneska, w sumie jego chyba czuję ,,modowo” najmniej;> Poza typowo rockową i surową ramoneską nie identyfikuję się z nim jakoś mocno. To chyba bardziej buntownicza aura i silne własne zdanie niż ubrania. W młodości wyglądałam jak metalopunko coś i chyba wtedy wietrzny dawał czadu w moim wyglądzie, ale z wiekiem mi to minęło;)

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 25 Kwiecień 2017

   U mnie jest tak, że nieustannie czuję pociąg do połowy wszystkich Ethereali i myślę, że każdy gdzieś tam odbija się echem w mojej duszy. Podoba mi się idea oraz symbolika, którą niosą, ale w ubiorze, gdybym miała wybrać tylko jeden, to w całości potrafiłabym się ubrać i najlepiej bym się czuła tylko w swoim KryE zmodyfikowanym klimatycznie trochę pod SN. Świetlisty też uwielbiam za to, że to “rozświetlacz”.

   Jeśli chodzi o osobowość to najmocniej utożsamiam się z Księżycowym, ale w swojej czystej postaci jest dla mnie zbyt szary, a wnętrza przypisane do tego E zbyt zagracone. Mój ostatni E to dla mnie niespodzianka i to już chyba dalekie echo, bo żadna tam ze mnie buntowniczka. ;)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 25 Kwiecień 2017

   U mnie było tak, że od zawsze czułam u siebie Wietrzny (pamiętam, jak się o niego upominałam, bo mi ten Iskrzący jakoś nie pasował :D ) i Mahoniowy, który błędnie podsuwał mi myśli, że jestem bardziej Yin niż Yang.
   Poza tym czuję związek z każdym “własnym” Etherealem. Jak usłyszałam, że mam Królewski i to na pierwszym miejscu, to spadłabym z krzesła, gdyby nie fakt, że siedziałam na łóżku :D Nigdy bym nie pomyślała, że mam mocnego Noble’a, a jednak :) Ale teraz czuję go i cieszę się z niego. :) Słoneczny bardzo podziwiam, bardziej na zasadzie respektu, bo on za wiele nie daje.
   Jedynie chciałabym mieć Karmazyn bardziej z przodu, ale wszystkiego mieć nie można :)

   Mam te nieodwzajemnione miłości do Gwiezdnego i Syreniego. Też lubię patrzeć na Francuski Ethereal, na jego stylistykę, ale od zawsze czułam, że to nie dla mnie i nie zbliżałam się do niego za bardzo :D

  • Być może czegoś nie dostrzegam, ale wydaje mi się, że u mnie żaden E nie może być użyty samodzielnie tj. tak, żeby efekt mnie zadowolił. Dużo bardziej niż pojedyncze E trafiają do mnie ich zestawienia. :)

  • U mnie tylko mix moich E przejdzie, tak wygladam najlepiej i najlepiej sie czuje, nie moglabym sie tak jednoznacznie okreslic jak np HBC, ale w jakis sposob podziwiam ta konsekwencje. Ciekawa jestem innych przykladow takich osob, moze przychodzi Wam ktos do glowy?
   Co do sympatii ogolnej to w kazdym E odnajduje cos fajnego i jakby ktos mi zaoferowal ze moge sobie miec jakis jeden dodatkowy Ethereal to nie wiedzialabym ktory wybrac:-D

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 26 Kwiecień 2017

   Czuję, że najważniejszy jest u mnie Świetlisty. To on odpowiada za delikatność urody i tłumaczy czemu czysty styl DC wydawał mi się za ostry. Wiadomo – moje kolejne Etherale też to tłumaczą i wyrażają mnie ale gdybym miała mieć tylko jeden Etheral to stawiam na Świetlisty.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Kwiecień 2017

   Mi się wydaje się, że potrafię czuć się dobrze w wielu stylach pochodzących od moich E i nie zamierzam rezygnować z żadnego, ale musi być zachowana french chic’owa zasada balansu elementów niezwykłych i zwyczajnych, wieczorowych i codziennych, męskich i kobiecych itd. itp. Francuski chyba lubi taki umiar i w tym sensie FE jest dla mnie najważniejszy :)

  • Hej Dziewczyny, ja również kocham wszystkie moje Eternalki miłością totalną. Myślę, że każdy jeden jest wspaniały i dałby radę osobno i nie oddałabym żadnego (choć kiedyś wydawało mi się, że mój ostatni Baśniowy nie jest do końca mój, ale jest zdecydowanie i fajnie zazębia się z innymi). Mieszam, bardzo bardzo bardzo, choć bywa, że ubieram się w ten jeden jedyny na dany dzień i celowo, aby podkreślić to jakimi znaczeniami czy wartościami. Tym samym dodać sobie mocy, czy podkreślić łagodność (tak jestem łagodna :P )

 • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Kwiecień 2017

  Sorry z góry za kolejne pytanie ;) Co sądzicie o połączeniu czerwieni z beżem/nude? Jaki to może być E? Czy to raczej połączenie np. Bezkresnego z czymś? Nie widzę za bardzo w kolażach czegoś podobnego. Powiedziałabym, że ma w sobie coś z french chicu, ale jednak w FE czerwień jest głównie w dodatkach, a beżu chyba nie ma w ogóle. Muszę przyznać, że moim zdaniem to najbardziej wyrafinowane połączenie kolorystyczne dla czystej czerwieni :)
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/b4/a5/1c/b4a51c65cdbc5274f7bd9f092fb4d1cb.jpg

  • Moderator - lothlorien 27 Kwiecień 2017

   Najprędzej to będzie BE + inny E, ale wiadomo, że to zależy od konkretnej stylizacji. Ogólnie to połączenie kolorystyczne nie jest nigdzie przypisane.
   A ta przykładowa stylizacja to BE+FE.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 28 Kwiecień 2017

   j. – tak mnie zainspirowałaś do zastanowienia się nad
   zestawami kolorów – dla mnie taka czerwień + czerń
   to klasyk, od dawna znany, wiadomo Karmazyn.
   Ale ostatnio lubię czerwień z błękitem łączyć, takim
   nasyconym, w sumie turkusem i się zastanawiam,
   czy to Słowiański? Dla mnie tak, choć turkus
   nie wiem, czy jest do niego przypisany. Czerwień
   z zielenią, taki kontrast też wydaje mi się kuszący,
   nie wiem, to chyba Baśniowy buszuje.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 28 Kwiecień 2017

   Lothlorien, dziękuję :)
   Espena, ja właśnie nie lubię żadnego z tych połączeń :D Czerwień z czernią jest dla mnie zbyt agresywna, z błękitem zbyt ludowa, z zielonym zbyt krasnoludkowa ;) Do czerwieni pasuje mi tylko jeans i nude. No i zostaje mi noszenie go tylko latem, bo nie lubię czarnych rajstop do czerwonej spódnicy czy sukienki. Kłopotliwy kolor ;)

  • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 28 Kwiecień 2017

   J., mam do czerwieni identyczny stosunek. Może to FE jednak?

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 28 Kwiecień 2017

   Iwona, może to złagodzony FE, taki nie-DCowy :) Ale faktycznie, to pewnie zależy od konkretnej stylówki.

 • Jaki E lubi sie ze sztruksem?

  • Sowa (FG/BaE+IE+RE+WE+KarE+ME) 28 Kwiecień 2017

   Powiedziałabym, że Baśniowy. Ja np. lubię i mi pasuje (choć też zależy jaki, wiadomo), mam sztruksową spódnicę w ciemnym morskim kolorze i jest super. Sztruks w jakiś sposób przypomina mi aksamit, jest też odpowiednio gruby i sztywny, co do Baśniowego moim zdaniem pasuje.

  • Sowa, dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie sztruks moze sie kojarzyc z aksamitem, nie pomyslalam o tym:-)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *