TYPOLOGIA ETHEREAL WG GRETY KREDKI
18 ARCHETYPÓW URODY

telefon 1234567890

TYPOLOGIA ETHEREAL

 

Typologia Ethereal autorstwa GretyKredki

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy bloga getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 
TABELKA ORYG podpis

 

 

TABELKA ORYG ENG podpis

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona, a na to jacy ostatecznie jesteśmy, ma wpływ wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 
tabelka obrazkowa

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “TYPOLOGIA ETHEREAL”

 • Jak wygląda konfiguracja Cilliana Murphy’ego? Pewnie już nie ma Angelica, a zamiast tego Syreni i coś jakby WE/KE?

  • Angelic zostaje :) Słoneczny + Syreni + Wietrzny

  • Wow, dzięki!
   Czyli przepis na Angelic to baza yang, SE + yinowy E+ WE?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 4 Czerwiec 2017

   O kurczę, to nasz pół-elf Cilian ma Angelica. <3

   (A mogę się nieśmiało zapytać się o konfigurację Mada Mikkelsena? Bo on też miał kiedyś Angelica, czy to jest dalej aktualne?)

  • Mads Mikkelsen – Dramatic – Baśniowy + Syreni + Karmazynowy + Bezkresny

  • Yen, jest taki wpis na blogu, że Angelic to Ethereal i Noble http://getthelook.pl/angelic-ethereal-noble/ przy czym teraz nie wiem co w tym przypadku znaczy ethereal w noble czy to bedzie Youthful + Innocent droga Greto? Tak sobie teraz myślę takim razie, że żeby mieć angelic to trzeba mieć wysoko noble(słoneczny) i Innocent wraz z youthfulem?

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 4 Czerwiec 2017

   A Angelic to nie jest obecnie mocny wpływ SE przy specyficznych rysach twarzy?

  • Przepis na Angelic, który podała Yen to jest to :) Musi tylko jeszcze zostać spełniony jeden warunek: mocny Yang u kobiety i mocny Yin u mężczyzny.

   Przy okazji pragnę przypomnieć, że Yang/Yin kobiecy i męski różnią się od siebie. Nie można mierzyć obu płci tą samą miarą.

  • No tak, logiczne- w końcu Angelic jest troszkę androgyniczny.
   Jakie jeszcze yinowe pierwiastki mogą formować Angelic, oprócz KE i SyE? :)

  • Na pewno Alabastrowy. Reszta ewentualnie wyjdzie w praniu :D

  • Ok, dzięki!
   Podejrzewam, że potencjalny Angelic z GE/ KarE przyprawi mnie o hiperwentylację xD

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 4 Czerwiec 2017

   O jeju, dziękuję Greto! <3 Nic nie trafiłam, w nic a nic! Tylko to, że musi mieć Innocent, ale prędzej ten Księżycowy, a jednak nie. Podejrzewałam wszystko, ale takiego dzikiego połączenia chyba nie było ;)
   http://1.bp.blogspot.com/-lkwcj3XI_nw/VW9aFPVWtiI/AAAAAAACu8g/XDtMSYJHt4s/s1600/mads%2Bmikkelsen%2B3.png
   Zauważyłam, że wielu ludzi go porównuje do Davida Bowiego. To przez wspólny typ bazowy i mocny Baśniowy? :)
   http://68.media.tumblr.com/7f8ede9c125bd0f2f094074880db03a1/tumblr_mpwzmoxG1f1qab07ao4_500.png

   Ach, ten legendarny Angelic! Teraz wyjaśniło się, czemu on jest taki rzadki i wyjątkowy. Idę się jarać :D

  • Typ bazowy i mocny Baśniowy :)

 • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 3 Czerwiec 2017

  Jakie Ethereale ma Sophie Turner?

  • Sophie Turner – Słoneczny + Iskrzący + Kryształowy + Mahoniowy + Bezkresny

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 4 Czerwiec 2017

   Dziękuję :)
   Łał, mocne Ethereale! Widziałam, że lubi KryE na czerwonym dywanie i IE na co dzień, ale nie wiedziałam, że ma takie możliwości.

 • Jakie ethereale ma Anja Rubik?

  • Konfiguracja Rubik jest podana w Etherealowych Diagnozach: Anja Rubik – Dramatic – Słoneczny + Wietrzny + Karmazynowy + Kryształowy

 • Greto, czy mogę ślicznie prosić o podanie E Cate Blanchett ? :-) Czy ma trzy, czyli Świetlisty, Słoneczny i Mahoniowy?

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 4 Czerwiec 2017

  A teraz sobie pomyślałam, że trochę przy niedzieli ponerdzę. :D Tak się zastanawiam, za jaką profesję odpowiadałyby Ethereale w jakimś świecie fantasy. Czy byłyby to mag, łotrzyk, bard czy wojownik? :)
  Zaczynam stawiać:

  Alabastrowy – czarodziejka
  Baśniowy – bard
  Bezkresny – wojownik
  Energetyczny – łotrzyk
  Francuski – tu powiedziawszy nie wiem, bo militarna elegancja, być może wojownik, ale z wyższych sfer,
  Gwiezdny – czarodziejka, bez dwóch zdań
  Iskrzący – łotrzyk lub wróżka
  Karmazynowy – mag, seksowna czarodziejka w wersji wamp
  Królewski – wojownik
  Kryształowy – mag, czarodziejka z wyższych sfer
  Księżycowy – mag, pewnie uzdrowiciel, ze względu na łagodność
  Mahoniowy – tu nie mam najzieleńszego pojęcia :D
  Różany – mag, pewnie uwodzicielka
  Słoneczny – wojownik (w głowie wciąż jest Amazonka)
  Słowiański – mag
  Syreni – bard
  Świetlisty – delikatna wróżka
  Wietrzny – łotrzyk

  • Jak dla mnie:
   Alabastrowy- księżniczka w jakimś mroźnym kraju
   Baśniowy- wiedźma (ale nie typowa baba jaga)
   Bezkresny- medium
   Energetyczny- łotrzyk xD
   Francuski- dama dworu, poseł? Coś takiego…
   Gwiezdny- czarodziejka, archetypicznie :D
   Iskrzący- chochlikowata wróżka
   Karmazynowy- wampowata czarodziejka
   Królewski- ja bym pojechała znów archetypami :D
   Kryształowy- księżna
   Księżycowy- druidka
   Mahoniowy- dużo posiadaczy Mahonia ma dobry głos, może jakiś egzotyczny bard?
   Różany- księżniczka- uwodzicielka
   Słoneczny- wojowniczka
   Słowiański- kapłanka, której wierzenia są związane mocno z naturą
   Syreni- tancerka
   Świetlisty- dobra wróżka
   Wietrzny- łuczniczka

 • Sowa (FG/BaE+IE+WE+RE+KarE+ME) 6 Czerwiec 2017

  Jestem bardzo ciekawa typu Kibbe i ethereali Elisabeth Moss (160 cm). Wygląda mi na Romantic, choć nie wiem, czy te ramiona nie są za szerokie czy coś… No i daję jej Baśniowy, nawet się ośmielę powiedzieć że mocny, do tego Karmazyn, Iskrzący, Różany i Syreni – ten chyba się ujawnia mocno w twarzy (te oczy?), ale stylówek syrenich prawie nie nosi, coś takiego jedynie znalazłam, może jakoś o Syren zahacza:
  http://www.customcelebritydresses.com/image/cache/data/4.18/Elisabeth%20Moss%20Pink%20Lace%20Evening%20Dress%2038th%20International%20Emmy%20Awards%20Red%20Carpet%203-600×600.jpeg

  Bardzo podoba mi się tu:
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/11/10/11/2E48CDE700000578-3311743-image-a-31_1447155489423.jpg
  tu:
  http://tomandlorenzo.com/wp-content/uploads/2015/09/Tom-Hiddleston-Elisabeth-Moss-Luke-Evans-High-Rise-Press-Conference-Tom-Lorenzo-Site-TLO-2.jpg
  i tu:
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/12/2693004A00000578-2992067-Pink_lady_The_32_year_old_actress_showed_off_her_toned_figure_in-a-65_1426187977197.jpg

  Co o tej pani myślicie? :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 6 Czerwiec 2017

   Dla mnie bardziej SG :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 6 Czerwiec 2017

   Dla mnie też SG. Moim zdaniem lepiej jej w sukienkach
   rozkloszowanych mini, niż midi. Poza tym ramiona
   mi się kojarzą tak SG.

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 7 Czerwiec 2017

   Ostatnio obejrzałam całych Mad Menów i bez przerwy się nad nią zastanawiałam :D. SG albo FG. Teraz w Top Of The Lake gra w innych stylówkach i jeszcze bardziej mi wygląda na FG. Ona ma mocne ramiona i budowę podobną do Gillian Anderson (zresztą w twarzy też coś jest podobnego), którą Greta zdiagnozowała jako FG.

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 7 Czerwiec 2017

   Teraz znalałam jeszcze jej zdjęcie w bikini:
   http://www.gotceleb.com/wp-content/uploads/celebrities/elisabeth-moss/wearing-bikini-in-capri/Elisabeth-Moss-in-Bikini–09.jpg
   Totalnie SG! Wyglądam tak samo :D.

  • marzi G 7 Czerwiec 2017

   ja jestem G i jak przytyję to też mam taką figurę, mam taki sam brzuch i okrągłe ramiona, więc moja pierwsza myśl jak zobaczyłam zdjęcie w bikini to była, że ona jest G :D
   Jej figura przypomina mi Emily Browning (kiedyś zdiagnozowana jako G), tylko Emily jest szczuplejsza, ale to tylko moje oko
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/60/d1/b6/60d1b614f939adb2f6663f65e4d35f80.jpg
   http://2.bp.blogspot.com/-5nNuSRf78Co/UvgXs5ZLKoI/AAAAAAAAHtU/l-8YKEyDgPQ/s1600/Emily_Browning_-Sleeping_Beauty-8.JPG

  • Sowa (FG/BaE+IE+WE+RE+KarE+ME) 9 Czerwiec 2017

   Hmm, ale G tyje chyba bardziej na brzuchu, a ona przede wszystkim w biodrach i biuście, zawsze widać wyraźnie talię. Już bardziej się skłaniam do SG, patrząc na kroje to właśnie SG-owe jej (na moje oko) służą. Ale do końca nie jestem przekonana. Trochę mi brakuje takiej miękkości w nogach i rękach, wydają mi się jakby pożyczone od FG. Nie wiem, może wymyślam coś.

   Klaro, ona mi na niektórych zdjęciach przypomina trochę Ciebie :)

  • marzi (G+ŚE+GE+KE+RE+BaE+KrE+IE) 10 Czerwiec 2017

   Hm, prawda, G tyje najpierw w brzuchu, ale tak w ogóle to tyje w cegłę, a ona wygląda tak… równomiernie. Na moje oko nie ma dominujących bioder, równoważą je zaokrąglone ramiona. I na brzuchu też jest zaokrąglona.
   Każda z nas zwraca uwagę na inne niuanse i do kogoś innego widzi podobieństwo ;) Teraz to już tylko Greta widzi te dominujące niuanse decydujące o ostatecznym werdykcie :)

 • Hej hola! Chciałam zapytać o Zoe Kazan? Oglądałam z nią ostatnio kilka filmów i zastanawia mnie. Ma 163 cm wzrostu i jak na moje oko jest Gaminką ze szczyptą Baśniowego. Co sądzicie?

 • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 8 Czerwiec 2017

  Baśniowy i świetlisty? Super jest ta dziewczyna.

 • A co myślicie o Kasi Warnke? C z jakimiś ciekawymi etherealami?

  • Np. świetlisty, alabaster, słowiański

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 8 Czerwiec 2017

   ja stawiam na bezkresny, wietrzny i alabastrowy :)

  • Sowa (FG/BaE+IE+WE+RE+KarE+ME) 9 Czerwiec 2017
  • Rozważałam jeszcze SN i e. francuski i właśnie wietrzny

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 9 Czerwiec 2017

   Strasznie jestem ciekawa, jakie ma E, bo dla mnie ma coś niezwykle drażniącego w twarzy, czego nie umiem opisać, ale zawsze wywoływało to we mnie nieprzyjemne uczcuia.

  • Eloise (DC) 9 Czerwiec 2017

   Stawiam na DC, mocnych ramion nie ma, ja sama mam ciut podobne. Z E może rzeczywiście Słoneczny, Bezkresny (?), Karmazynowy (?). Też mnie drażni to coś, co ma w wyrazie twarzy, Arweno ;-)

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 9 Czerwiec 2017

   Faktycznie może mieć słoneczny. Kiedy zerkałam na jej zdjęcia to zaczęłam się zastanawiać czy gdzieś nie kryje się jeszcze jakiś kryształowy. Ale pewnie nie, tak sobie gdybam.
   Często krzywdzi się makijażem i wtedy faktycznie coś dziwnego się dzieje z jej twarzą i wygląda drażniąco. W takiej wersji jak wstawiła Sowa to całkiem spoko.

  • Drażniące to jest czytanie, że kobieta wyglądająca całkiem normalnie, a wręcz powyżej polskiej średniej, ma coś drażniącego w twarzy :P zazwyczaj zwala się na wygląd to, za co odpowiada styl bycia. Ciekawe, czy by was irytowała, jakby malowała się mocniej i tryskała energią. Ta sama uroda, inny sposób jej podkreślania, inna mimika.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 9 Czerwiec 2017

   Eryko, mnie w – skądinąd atrakcyjnych – osobach czasami drażni chyba właśnie mimika czy wyraz twarzy (Małgorzata Foremniak! Piotr Adamczyk!). Może to kwestia jakiejś maniery, cierpiętniczej pozy, ale może one/oni po prostu tak wyglądają i nie jest to niczyja wina, a ja wiem że to irracjonalne i nic z tego więcej nie wynika :) Godzę się też z faktem, że są ludzie którzy na mnie reagują podobnie alergicznie :D

  • Na mnie tak działa Karolina Gruszka, ale nie chodzi tu o jej wygląd (jest b.ładna), ale o styl bycia właśnie, coś w jej aurze mnie denerwuje, mam wrażenie jakby była trochę sztuczna. A co do Kasi Warnke uważam, że jej uroda jest niepowtarzalna (choć czasami nie trafi ze stylówką), dlatego o nią pytam ;) W dodatku ma śliczny głos.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 9 Czerwiec 2017

   Hola hola. Tak chcę napisać, że ze swojej strony się zgodziłam, że wygląda drażniąco tylko wtedy kiedy się skrzywdzi makijażem. A krzywdzi się.Wystarczy tylko zerknąć w google długo szukać nie trzeba. :(

  • Rozumiem to, że kogoś bez powodu może odrzucać jakaś osoba.
   Ale po co analizować to wrażenie na podstawie Ethereali (cech urody)? Tylko o to mi chodzi. Dziewczyna zostanie przeanalizowana, a potem nastolatka o podobnej konfiguracji weźmie to do siebie. Przekładanie “złego wrażenia” na urodę jest nieprzyjemne, mówienie, że kogoś coś drażni w czyjejś twarzy jest nieprzyjemne.
   Mimika, postawa, sposób ubierania się czy wyrażenia to zupełnie co innego, na to jakiś wpływ mamy i krytykowanie tego w kulturalny sposób nie razi. Powody, które podała j., są całkiem racjonalne.
   Chupa, to nie było do Ciebie ;) Zresztą właśnie podejrzewam, że w tej aktorce tyle osób drażni nie jej uroda i Ethereale, a sposób bycia i wizerunek.

  • Eloise (DC) 9 Czerwiec 2017

   Stop. Teraz ja proszę, Eryko :-) Bo przecież nie chodzi nam o niepotrzebne spory, prawda? Po pierwsze, nigdzie nie napisałam, że pani Warnke mnie irytuje czy odrzuca. Po drugie jestem przekonana, że jest jej doskonale obojętne, czy i kogo w ogóle drażni lub nie. Chodzi mi mniej więcej o to, o czym pisała j., że czasem jest coś takiego w aurze osoby, że ma się (nawet mimochodem, bezwiednie) zrobić coś, żeby to zmienić, odgonić to wrażenie, zetrzeć z kogoś. Żeby samemu być w porządku i nie pozostawać z poczuciem czepialstwa. Tak w ogóle, to akurat Katarzyna Warnke wydaje mi się niezłą aktorką i atrakcyjną kobietą, i na tym zakończę.

  • Warnke to pewnie nie interesuje, bo dostaje sporo nieprzyjemnych komentarzy, ale ktoś podobny do niej może sobie to wziąć do serca ;) I raczej odnosiłam się do tego, co napisała Arwena. Wiadomo, że tu nikt nie chce nikogo obrazić, ale to jest internet, nieznane są intencje piszącego i czasem warto coś uściślić. Na przykład, że chodzi o sposób, w jaki aktorka się wypowiada, nie o jej urodę. W końcu dyskusje rozgrywają się na stronie o kobiecej urodzie, a jako kontekst została przywołana twarz aktorki.
   Już pomijam to, że nie wiem, po co w ogóle bez odpowiedniego kontekstu (wywiad, film, coś lepiej uzasadniającego myśl) dzielić się tym, że ktoś kogoś drażni, ale to temat na inną dyskusję.
   Teraz sobie myślę, że przy dobrym, konkretnym uzasadnieniu w ogóle bym się nie wypowiadała, bo to subiektywne odczucia, a tak mam poczucie negatywności bez powodu.

  • To teraz ja,bo zarzut był bezpośrednio do mnie.Eryko,nie jestem w stanie go pojąć.Być może chodzi o to,że wyraziłam się tak,jakby za to drażniące wrażenie odpowiadał jakiś ethereal.W takim przypadku zgadzam się z Twoim obruszeniem-gdybym faktycznie to miała na myśli.Jeśli zaś chodzi o podzielenie się swoim wrażeniem na temat odbioru tej pani-w tym nie widzę nic niestosownego.Zwłaszcza że komentarze na temat odbioru np. S.Johannson lub S.Woodley padały tu niejednokrotnie.

  • Oczywiście chodzi mi tylko o pierwszą część, omawianie wizerunków to co innego. Czyli wszystko jasne :)

  • Saro – :-).Może faktycznie niefortunnie sformułowałam wypowiedź.Dla mnie nie ma lepszych czy gorszych E,ładniejszych i brzydszych,ciekawych i zwyczajnych.Zwłaszcza,że sama mam ich trochę z różnych bajek.Interesujące jest dla mnie,czemu odbiór tej pani wzbudza w ludziach takie emocje.Jest ładna,seksowna,a jednak taka..niepokojąca.Może to będzie lepsze słowo niż drażniąca.Która z nas nie chciałaby mieć niepokojacej urody:-).

  • Aha,dodam jeszcze,że to wrażenie zbudowało mi się wyłącznie na podstawie oglądanych zdjęć tu i kilka razy w jakichś gazetowych sesjach zdjęciowych.Nigdy nie widziałam pani Kasi na żywo ani na pół żywo/nie mam telewizora/,nie wiem jaki ma styl czy sposób bycia.ot takie spostrzeżenia na podstawie “wyglądania”.

 • Maja Ae, We, Ke, DC 9 Czerwiec 2017

  Juz dawno chcialam sie o nia zapytac: Yolandi Visser? Obstawiam FG i AE, EE, SE, KarE

 • Cass (FN+SyE+SE+BE+WE+ME+RE) 10 Czerwiec 2017

  Być może już kiedyś wyjaśniałyście podobną kwestię, jeśli tak to przepraszam :) Ale zastanawia mnie wpływ etherali na to na jakie “szaleństwa” w fasonach możemy sobie pozwolić.
  Bo przymierzałam ostatnio tę piękną sukienkę, która chyba jest dla SN (?)
  https://static.oysho.net/6/photos2/2017/V/3/1/p/1972/031/148/1972031148_2_1_2.jpg?t=1490298229876
  I byłam bardzo zadowolona z efektu :D czy to możliwe, że ja jako FN wyglądałam w niej dobrze, bo pozwoliły na to np moje yinowe E (SyE i RE), czy może to myślenie życzeniowe? Tak się zastanawiam nad tym, czy silny wpływ yinowych E zwiększa możliwości w yangowym typie i odwrotnie? Możliwe, że tylko gadam głupoty, jeśli tak to wybaczcie :P

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 10 Czerwiec 2017

   Ale ładna ta sukienka :D. Mnie się kojarzy Syrenio, więc kto wie
   może przez ten silny Syreni E wyglądasz w niej tak dobrze.

  • Cass (FN+SyE+SE+BE+WE+ME+RE) 11 Czerwiec 2017

   Dziękuję za odpowiedź, Espeno :) Mnie również kojarzy się z SyE i RE, więc może faktycznie dlatego tak dobrze się w niej czułam <3

 • Dorit (G, ŚwE, FE,SE, SyE, BaE+ BW) 10 Czerwiec 2017

  Wracając jeszcze do Katarzyny Warnke, to dzięki Wam dowiedziałam sie, że jest taka aktorka! Ja mało filmowa jestem.;)
  Obstawiam Krysztalowy, Słoneczny, Wietrzny, Syreni a może i Królewski? Tak strzelam.
  Podoba mi sie jej suknia ślubna.:)) jaki welon syrenkowy!
  http://www.gala.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0003/38/db9f4129a0ac1c7e83920be2f7dbaf7a0f17d85a.jpeg

 • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 10 Czerwiec 2017

  Jakie Ethereale ma Reese Witherspoon? Wydaje się być dość czystym typem, ale SG często posiadają całą gromadę Ethereali. Po jej słynnej roli w Legalnej Blondynce możnaby spodziewać się RE, a poza RE?

 • Jaki typ bazowy i ethereale ma Sarah Paulson? Ciekawej urody kobieta.

 • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Czerwiec 2017

  Zastanawiam się jakim typem i jakie E posiada
  Lindsey Buckingham (184 cm) z zespołu Fleetwood Mac.
  Niesamowita uroda. Zdaje się, że jakiś silny IE czy coś,
  bo wiek mu służy.

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/93/3b/94/933b94c7dd5dbc7f90735aa14ff85a57.jpg

 • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 17 Czerwiec 2017

  Ciekawa jestem, co sądzicie o dwóch starych/nowych trendach, a więc o noszeniu sukienek na ramiączkach na t-shirty i o noszeniu sukienek na jeansy. Zastanawiam się, komu one pasują najbardziej. Typ bazowy pewnie musi lubić warstwy. Sukienki na t-shirty to może AE? Z kolei sukienki na jeansy są trochę boho, ale nie wiem czy da się go przypisać do konkretnego E.
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/b0/ca/5c/b0ca5c4143cb4dcd14c228ee3578b83b.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/6c/56/1b/6c561b3c354783b1ad077f0f7fce16fd.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/50/81/54/508154eb45fb6e39a81fd7955557c047.jpg
  Jeżeli chodzi o mnie, to pierwszy trend wolę zostawić w latach 90., a drugi nosiłam i lubiłam zawsze, podoba mi się nawet w wersji z sukienką midi :) A Wy, nosicie, lubicie? :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 17 Czerwiec 2017

   j. dobrze znam ten trend, bo to chyba najbardziej krzywdząca rzecz, jaką mogę wyobrazić sobie na swojej sylwetce (poza koronką). Kojarzy mi się z grzeczniutką uczennicą, więc być może to AE? Dla mnie lata 80 i 90-te to jeden wielki koszmar :D
   Pamiętam, że pod koniec szkoły (była to chyba druga albo trzecia szkoła podstawówki) mama kazała ubrać się w szaro-fioletową kieckę za kolano odcinana pod biustem w kratkę vichy (brr) i koszula zapięta pod szyję, bo nie było za ciepło. Tak fatalnie się czułam w tym wdzianku, że to wszystko zdjęłam i… dobrze, że miałam strój z wf-u, to odbierałam nagrodę pod koniec szkoły własnie w nim :D

   Ja widzę w zestawieniu nr dwa Bezkresny i Wietrzny (dżinsy), a trzeci kojarzy mi się z Baśniowym i Różanym. Jeśli chodzi o tuniki do spodni, to nigdy nie lubiłam tego u siebie, uciekałam od nich z daleka. ;) Ale nr 2 jest bardzo inspirujący, podoba mi się :)

  • Hmm. Ja często noszę sukienki bez rękawów na bluzki koszulowe i wcześniej utożsamiałam to z Baśniowym, bo on lubi kamizelki, a tu efekt podobny. Ale u mnie to nie ma wydźwięku lat dziewięćdziesiątych, bo unikam sportowych koszulek i wybieram sukienki o szerokich ramiączkach. Teraz sama już nie wiem.

  • Maja Ae, We, Ke, DC 17 Czerwiec 2017

   Ja lubie oba te trendy, czasem sobie o nich przypomne:-) moze pierwszy rzeczywiscie ma cos wspolnego z AE (mam takie dodatkowe wrazenie ze AE to lubi sie “zabudowac” na gorze) A drugi z WE, w koncu dziny. A jaki ostateczny wydzwiek to pewnie zalezy jaka sukienka, ja lubilam takie typu “przedluzany tshirt”+spodnie. Ogolnie bardzo lubie mode lat 70 i 90 i nie unikam takich nawiazan:-)

  • Cass (FN+SyE+SE+BE+WE+ME+RE) 18 Czerwiec 2017

   Ooo, ten drugi trend bardzo lubię, często tak noszę sukienki, które na mnie wyglądają jak tuniki :P pewnie burzy mi to sylwetkę, ale co tam :P
   Pierwszy średnio mi się podoba, mi również kojarzy odrobinę z AE, więc może to dlatego ;) Nie mam też pomysłu jakim typom mogło by to pasować, ale raczej G/SG?

  • Avarati,

   Sukienka jest super! Zamkiem faktycznie trzeba zjechać trochę w dół :D Brakuje mi też lakieru (tu nawet mógłby być czarny) i np. mocnej, szerokiej bransolety lub konkretnego gabarytowo zegarka :)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 18 Czerwiec 2017

   Avarati, ta dziewczyna z drugiego zdjęcia (Sincerely Jules) w ogóle się świetnie ubiera :) Ona na pewno jest z grupy Gamine, może SG albo FG, nie wiem.
   Eryka, to o czym piszesz to inny klimat i faktycznie brzmi Baśniowo :)
   Maja, racja że wszystko zalezy od sukienki. Greta kiedyś pisała, że AE to ugrzecznienie fasonu (co chyba obejmuje zabudowanie góry) i równocześnie jego skrócenie. No więc pasuje ;)
   Cass, myślę, że ten drugi trend jest świetny dla FN, bo wygląda najlepiej jak sukienka jest luźna w talii :) Ja go lubię między innymi dlatego, że nienawidzę rajstop, zwłaszcza na wiosnę :D

  • cezet SD (KrE, SyE, WE,SE, SłowE, BaE, KarE) / BW 18 Czerwiec 2017

   j. myślę, że ten trend (2 i 3) jest przede wszystkim bardzo wygodny :) Ja też nienawidzę rajstop ( w ciągu ostatniego roku miałam założone chyba tylko jeden raz, w Sylwestra :D ). Ja noszę czasami taką przykrótką sukienkę – przydługą tunikę, do białych rybaczków. Ale mam tylko jedną taką, i ona akurat tak mi pasuje, więc nie wiem czy to jest jakaś reguła w moim przypadku.
   Natomiast strasznie przyciągnął mój wzrok zestaw nr 3! Bardzo mi się spodobał i to każdy szczegół, chętnie bym sobie przymierzyła.

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 18 Czerwiec 2017

   Ja też lubię sukienki i tuniki łączyć z dżinsami. To pewnie bezkresny (no i wygoda :) A taka halkowa sukienka i koszulka to coś zupełnie mi obcego. Natomiast grzeczną sukienkę z szerokimi ramiączkami na koszulkę chyba bym założyła (nie mam nic takiego, ale myślę, że by mi się podobało).
   Ciekawy jest też dla mnie temat mody lat 90. Na początku lat 90. miałam 20 lat więc teoretycznie powinien mi się ten okres jakoś odcisnąć w pamięci, a jak pomyślę o tamtych czasach, to mam wrażenie, że wtedy nie było żadnej mody, tylko jakieś strasznie obciachowe ciuchy i właściwie nie wiem na czym polegał styl lat 90. Lata 80 były w modzie bardzo wyraziste, mogą się podobać lub nie, ale moje odjazdowe ciotki z tamtych lat dobrze pamiętam. A jak wspominam 90 to jakaś pustka w głowie.Nie mam pojęcia co wtedy nosiłam.Pamiętam tylko że chciałam mieć takie punkowe buty, które nazywaliśmy kokneje.

 • Chciałabym Was zapytać jakie ethereale może mieć jedna z dawniejszych dziewczyn Bonda Barbara Bach (SN)?

 • Jakie ethereale ma Joseph Morgan? Stawiam na GE i WE ;)

 • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 18 Czerwiec 2017

  Jakie Ethereale posiada Miroslava Duma?
  Czy ta stylizacja to FE albo FE+AE (a torebka Karmazynowa)?
  http://vers-24.pl/wp-content/uploads/2015/12/Outside-Viktor-Rolf-Miroslava-Duma-did-prim-play-black.jpg

 • Jakie ethereale posiada Christina Ricci?

 • Jaki Eternal lubi się z półupięciami włosów “na elfa”?
  (Nie muszą być z warkoczykami, ale mogą)

 • Jakie E posiada brytyjska piosenkarka Banks? Czy możliwa jest kombinacja KE i KarE?

  http://voxatl.com/wp-content/uploads/2016/06/Jillian-Banks-HD-Images.jpg

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 20 Czerwiec 2017

   Widzę na tym zdjęciu podobieństwo do Evy Green, a ona posiada
   Księżycowy oraz Karmazynowy E, więc całkiem możliwe.
   Poczekaj na opinię Grety.

  • Od kiedy Eva Green ma Karmazyna?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 21 Czerwiec 2017

   Oj, faktycznie, coś mi się wydawało, że ma :).
   Nie jest na liście. Tylko przy Księżycowym i Baśniowym jest.

  • I przy FE :)

 • Tak sobie dziś rozkminiałam przy przymierzaniu biżuterii i robieniu zdjęć czy to jest możliwe, że jakieś elementy są dla nas neutralne czyli ani nie dodają uroku ani nie oszpecają? Czy tylko jest tak, że albo pasują albo nie?

 • Z niecierpliwością czekam na wpis poświęcony butom, bo buty to wlasnie moje guilty pleasure ;)
  Jakie E można znaleźć w tych szpilkach? Królewski, Baśniowy, a może Świetlisty?
  https://static.zara.net/photos///2017/I/1/1/p/6560/201/050/2/w/560/6560201050_2_1_1.jpg?ts=1496759042329

 • Poproszę o jakiś obrazek :) Post miał dziwny, kilometrowy, niedziałający link, który musiałam zutylizować :D

 • Teraz działa :)

  Ta dokładnie fryzura jest słoneczno-słowiańska.

 • Dzięki za odpowiedź :>

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *