TYPOLOGIA ETHEREAL WG GRETY KREDKI
18 ARCHETYPÓW URODY

telefon 1234567890

TYPOLOGIA ETHEREAL

ENGLISH VERSION

 

Typologia Ethereal autorstwa GretyKredki

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy bloga getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 
TABELKA ORYG podpis

 

 

TABELKA ORYG ENG podpis

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona, a na to jacy ostatecznie jesteśmy, ma wpływ wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 
tabelka obrazkowa

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “TYPOLOGIA ETHEREAL”

 • Maja DC+AE 28 Luty 2018

  Czy szylkret i jego imitacje podpadaja pod któryś Ethereal?

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 28 Luty 2018

   Mi sie kojarzy francusko i mahoniowo (he he ale zestawienie ^_^ )

  • Eloise (DC+SE+AE+ME+KrE+RE+EE+SyE+WE) 28 Luty 2018

   A to nie zależy od oprawy? Szylkret w złocie to dla mnie BE + KrE, solo w brązach sam BE :-) Itd. :-)

  • Maja DC+AE 28 Luty 2018

   Dzięki za odpowiedzi, ja też skrycie stawiam na Bezkresny:) połączenie szylkretu ze złotem – piękne.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 28 Luty 2018

   Szylkret bardziej pasuje do Królewskiego moim zdaniem. Kolory, poziom kontrastu, połączenie bursztynowego z prawie-czernią, jakoś mi to leży po tej samej stronie mocy co kapelusze z szerokim rondem i panterka od stóp do głów ;) Ale pewnie zależy od konkretnego przypadku, szylkretowe okulary mogą być też bardzo subtelne.

 • Zastanawiam się nad typem i E blogerki Laury Matuszczyk (Horkruks), teraz jest poprzerabiana, ale wcześniej fascynowala mnie jej uroda, chyba ma (miała?) całkiem ciekawa mieszankę nakładek.
  http://3.bp.blogspot.com/-TArh5ytd1Ng/U3I4A0pO37I/AAAAAAAAQfs/ffSwBjNOKQo/s1600/organic1.JPG
  http://2.bp.blogspot.com/-DKnD1UcPcwM/ULIisqHrv6I/AAAAAAAAIkA/qcN_nfDCQqI/s1600/ueg4.JPG

 • Cześć, dziewczyny! Z tej strony (samozdiagnozowany) typ DC z Gwiezdnym i Księżycowym Etherealem. Pracuję nad zidentyfikowaniem mojego trzeciego Ethereala i mam taki – być może głupi – dylemat.

  W galerii Baśniowego Ethereala moją uwagę najbardziej przyciągają zdjęcia pasujące także do typu Gwiezdnego, a na tablicy Gwiezdnego – te w klimacie pasującym także do BaE sprawiają, że moje serce bije jeszcze szybciej niż przy pozostałych.

  Tego, że Gwiezdny Ethereal jest mój jestem tak pewna jak to możliwe bez skorzystania z usług profesjonalisty.

  Czy do Baśniowego ciągnie mnie dlatego, że jest momentami podobny do Gwiezdnego? Czy jednak faktycznie pasuje do mnie? Względem estetyki jest BARDZO w moim guście, ale zanim popędzę na zakupy w poszukiwaniu elementów BaE chciałabym upewnić się, czy nie powinnam trzymać się typowego Ethereala Gwiezdnego, a mojego trzeciego Ethereala poszukać gdzie indziej… Nie wiem czy to istotne, ale dodam, że mało który inny przemawia do mnie z taką siłą jak wymienione Gwiezdny/Księżycowy/Baśniowy.

  Może dla ułatwienia podrzucę parę swoich zdjęć.

  …….

  Co sądzicie, dziewczyny? Będę wdzięczna za każdą radę, oczywiście także niedotyczącą mojego pytania – w dawniejszych czasach czytałam tutejsze dyskusje namiętnie i mam ogromny szacun do merytorycznych wartości komentarzy tutaj! :)

  • Moderator - lothlorien 4 Marzec 2018

   Cześć! Niestety zgodnie z regulaminem bloga tylko zdiagnozowane osoby mogą wrzucać tu swoje zdjęcia. :)

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 4 Marzec 2018

   Hej, gwiezdny z baśniowym się bardzo łącza na wielu punktach stycznych i przenikają, może być natomiast tak ze podoba Ci się coś czego w urodzie nie masz bo po prostu Ci się podoba ;-) ja tak mam w relacji z Baśniowym właśnie – podoba mi się bardzo i chciałabym go mieć, ale niestety – podziwiam na innych :-( jak eterale samemu zdiagnozować nie mam pojęcia bo to dużo bardziej nieuchwytne niż typ budowy. Myśle że czasem coś silnego od razu u niektórych widać (np często w typie N i ciepłej kolorystyce rzuca się w oczy bezkresny), ale to raczej tylko te dominujace pierwiastki. Z drugiej strony te dominujace są chyba najważniejsze i może wystarczą..? Myślę że może być różnie, ludzie mają różnie złożoną urodę ;-)

  • Lothlorien: Ach, jednak wtórny analfabetyzm się kłania, bo czytałam regulamin przed publikacją i wydawało mi się, że chyba można dodawać – w takim razie dziękuję za skasowanie samych linków, a nie całego komentarza! <3 PS. Twój avatar jest o-bez-wład-nia-ją-cy. Kropka.

   Kasiu, właśnie tego, że Baśniowy po prostu mi się podoba się obawiam :D

   Moja autodiagnoza wynika z tego, że prawie pół szafy samo z siebie pasuje do GE, a drugie prawie pół – do KE. W takich stylizacjach (dotąd noszonych nieświadomie) czuję się jak ryba w wodzie i/lub zbieram komplementy. Podoba mi się wiele Ethereali, niektóre nawet bardziej niż na przykład Księżycowy, ale przy tych dwóch mam wrażenie, że wszystkie znaki na niebie i ziemi mi je sugerują ;)

   Tym niemniej jestem totalnie oczarowana samą typologią, bardzo zainspirowała mnie do tego jak mój styl wyostrzyć – świetne są też dyskusje pod opisami poszczególnych Ethereali. Albo Aur, jak ja je nazywam na własny użytek ;)

  • Moderator - lothlorien 6 Marzec 2018

   Bardzo dziękuję :D

  • naturalka 8 Marzec 2018

   Kosmeonautka, jak masz wyczucie i potrafisz odróżnić to co Ci się podoba i jest dla Ciebie od tego co Ci się podoba, ale jest zupełnie nie dla Ciebie to szacun przeogromny! :)
   Podziwiam takie osoby, czasem widuję, acz rzadko.
   Ja przechodziłam różne fazy, niektóre całkiem udane, inne zupełnie nie jak trzeba i po czasie eksperymentów miałam już taki mętlik w głowie, że potrzebna mi była Greta żeby to od nowa ponazywać i oddzielić dobre od niedobrych.

   I btw też mam własne nazwy na użytek lepszego zrozumienia. Typologia Kibbe to oczywiście typy sylwetki, a typologia ethereal to typy urody. Może te typy urody to naciągane są, bo sylwetka też wpływa na “typ urody”- Kibbe ponazywał poszczególne kobiety bardziej słowami-archetypami kojarzącymi się z odpowiednią urodą, ale jednak tak mi łatwiej zrozumieć i usystematyzować w czym się przejawiają poszczególne elementy.

 • la panda FG+FE+KarE+KrólE+WE+BE/BS 8 Marzec 2018

  Kochana Greto, drogie moderatorki i przesympatyczne grono komentatorek :D
  Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet, niech cały ten dzień będzie dla was radosny <3 Wirtualne kwiatki dla każdej Babki

  rozany_ethereal_bukiet

  Greto stworzyłaś tu niesamowite ciepłe miejsce gdzie uczysz że piękno ma wiele wcieleń, Ty i dziewczyny jesteście wspaniałym wsparciem, aby tak dalej :)

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE/TS 8 Marzec 2018

   To ja dołączę swoje życzenia, ale trochę inne :) Życzę każdej z nas, byśmy zawsze mogły się cieszyć z tego, co nam dała natura i jak najlepiej to wykorzystywały. No i dobrej zabawy nie tylko dziś, ale także tej Etherealowej przy tworzeniu własnego stylu :)
   http://msn-mediapl-marktspiegel-ggm.s3.amazonaws.com/2014/05/15/9721_web.jpg

  • Drukara 8 Marzec 2018

   Ten bukiecik to miód na moje serduszko z Różanymi skłonnościami.
   Dla was panie udanej podróży w kreowaniu i poznawaniu piękna jakie w was drzemie, nie poddawanie się aktualnym trendom i dostosowaniu do dzisiejszych ideałów, kiedy nam szkodzą, umiłowania własnej urody. Myślę, że ten blog to idealne miejsce by odkryć różne rodzaje kobiecości i znaleźć całkowicie własną.
   https://hdwallpaper20.com/wp-content/uploads/2017/07/olaf-hajek-wallpaper.jpg

 • Jak mam jakiś ethereal i ubieram się zgodnie z nim, to podkreślam i uwypuklam te cechy urody, które tworzą ten ethereal? Np. Załóżmy że mam ptasie rysy, to ubierając się w ubrania karmazynowe podkreślam te ptasie rysy i są one jeszcze bardziej widoczne? Albo jak ktoś ma w sobie alabastrowy dystans, to Ubierając alabastrowe ubrania sprawia wrażenie jeszcze bardziej zdystansowanego?

  • Ubiór staje się wówczas przedłużeniem Twojej urody/aury, nie kontrastuje z nią. Wówczas, siłą rzeczy, nie podkreśla określonych cech. Raczej tworzy z nimi spójną całość, harmonię.

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli jeśli posiadam dwa ethereale np. kryształowy i różany, to ubierajac się w ubrania zgodne z tymi etherealami, będę wyglądała spójnie, ale aura jaką będę tworzyć będzie albo luksusowa i wyniosła albo kokieteryjna, w zaleznosci od stylizacji, tak? Czy to oznacza że posiadając dwa ethereale powinnam ubierać się zgodnie z tym jak chciałabym być odebrana przez innych? ps. Wspaniała jest ta strona.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 9 Marzec 2018

   Żeby wyglądać najlepiej i najbardziej “po swojemu” to z tego jak ja to rozumiem trzeba trzymać fasony i ogólną linię sylwetek Kibba z wykończeniem zgodnym z eteralami. Oczywiście że zależnie od tego jakie to wykończenie będzie będziesz sprawiać nieco inne wrażenie, ale tak szczerze to więcej zależy od naszej mimiki, gestów i tonu głosu niż od koloru spódnicy. Spódnica może po prostu z nami harmonizować lub też nie (i wtedy “coś” zgrzyta).
   Ja tak to widzę. Bardzo podobają mi się ubrania SG, ale odkąd skończyłam gimnazjum to za każdym razem jak ubieram krótką spódniczkę to czuję się jakbym udawała młodszą niż jestem (w gimnazjum czułam się w nich wyśmienicie). Bardzo podobają mi się ubrania z grupy N, ale jak się tak ubieram (a zdarza mi się, nie powiem) to wyglądam niechlujnie i jakbym danego dnia nie miała w planach wychodzić nawet do spożywczego. To po prostu są kiepskie wersje mnie (a nogi mam niebrzydkie do spódniczek).
   Jak ubiorę się zgodnie z moim typem i eteralami to wyglądam po prostu spójnie, jak ja. I czuję się jak ja. Ale z pewnością mogę podkręcić to bardziej drapieżnie w kierunku Karmazyna lub bardziej luźno w stronę Wietrznego.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Marzec 2018

   KasiaN – coś w tym jest, choć ja przyznaję, że w długości dla G
   czuję się lepiej, niż w takiej dla C :/. Nagle mam wrażenie, jakbym
   miała 10 lat więcej :P. O dziwo w spódnicy maksi, która nie jest
   zalecana dla C, ale mam takich kilka :P, w takiej już czuję się dobrze
   i tego wrażenia “starości” nie ma :).
   Oczywiście, gdy ubieram się w stylu N, to faktycznie wygląda to
   tak bardziej po domu. Najgorsze, jeśli jeszcze ciuchy są w kolorach
   tzw. przybrudzonych, stonowanych, wtedy to już w ogóle lipa :/.

  • Espeno,

   Mini dla Ciebie to maksymalnie 5cm powyżej kolana. Dalej mamy długości klasyczne. Maksi nie jest dobrym wyborem. Sprawia, że wydajesz się niższa i dodaje Ci kilogramów.

  • Kenna SN (SyE, BE, SłowE) + FE | LSm 9 Marzec 2018

   KasiaN, uwazam to, co napisałaś, za bardzo trafne. I mam podobne doświadczenia ze spódniczkami SG, z tym że ja już w latach gimnazjalnych nie prezentowałam się w nich dobrze :) moja sylwetka bardzo wcześnie, myślę że ok. 12 – 13 roku życia, stała się bardzo SN-owa, a to jak wiadomo powoduje, że – mimo metrykalnie mlodziutkiego wieku – nieszczegolnie się sprawdza styl słodko – dziewczęcy.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 9 Marzec 2018

   A ja myślałam, że spódnica przed kolano to już nie jest długość mini :D

  • Dla typu C to jest długość mini, a np. dla FG już nie. Wszystko zależy od punktu siedzenia :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Marzec 2018

   (Chlip, chlip ;( ), tak, tak, Greto, wiem o wskazówkach, tylko tak ciężko
   znaleźć coś, co będzie wygodne na co dzień, mieć długość dla C i jeszcze
   żeby nudne nie było :/. To niezły wyczyn. Ja jednak chodzę prawie
   cały czas w spódnicach, a najbardziej lubię sukienki.

  • Rozumiem Twój ból. W każdym razie pamiętaj, że szkoda psuć sylwetkę. Zawsze też możesz podkręcić stylizację biżuterią.

   Kiedyś widywałam punkty (nawet w galeriach), gdzie można było zlecić haft maszynowy. To też fajna opcja, szczególnie przy Słowiańskim :)

  • Eloise (DC+SE+AE+ME+KrE+RE+EE+SyE+WE) 9 Marzec 2018

   Espeno, ja Cię pocieszę, chociaż pewnie sama zaraz dostanę po uszach :-D Często słyszę, że dobrze wyglądam w takich sztywnych kloszach a’la Gio B. ;-) Zdarza mi się je nosić pomimo, że absolutnie dla DC zakazane, no ale co, podobają się i mnie i innym ;-) Na szczęście mam ich tylko sztuk 2 :-)

  • To ja poproszę o fotki na priv :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Marzec 2018

   O, dziękuję, nawet nie wiedziałam, że taka opcja istnieje :).
   Z drugiej strony, gdy dowiedziałam się o istnieniu Słowiańskiego E,
   to zaczęłam się interesować haftem. Póki co, zrobiłam kilka kwiatów
   na siatkach, dobre i to na początek. Kto wie, może za jakiś czas
   uda mi się wyczarować jakiś wzór samej :D.

  • Można też kupić specjalną maszynę, ale to droga impreza i na użytek własny zupełnie się nie kalkuluje.

  • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 11 Marzec 2018

   Kenna, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twój komentarz – odnośnie noszenia za czasów nastoletnich słodko-dziewczęcych stylizacji… bo ja miałam dokładnie to samo co Ty :D moja sylwetka bardzo szybko zrobiła się dość kobieca, szczególnie w porównaniu do rówieśniczek. W pewnym momencie miałam wrażenie, że mam aż nazbyt kobiecą sylwetkę jak na swój wiek i czułam się z tym dość niezręcznie. Jeśli przyjąć że faktycznie wśród Polek dominują Gaminki – często drobne – to porównując się z koleżankami faktycznie mogłam dojść do wniosku że jestem trochę zbyt okrągła. Teraz patrzę już na to inaczej, teraz już po prostu wiem że z natury drobinką nie jestem :)

 • Ania TR (KryE + GE + KarE + WE) 11 Marzec 2018

  Komu pasują obcasy słupki, kwadratowe klocki? Wydaje mi się, że na pewno Francuski E oraz typy Natural…?
  Jakie typy butów na niskim obcasie pasują do typów yin? Lepsze będą poczciwe stare baleriny, czy może niskie czółenka?

  I co do spódnic i ich długości, bo już o tym dyskutowałyście wyżej – jakie dla R i TR? Myślę że najlepsze są midi, w okolicy kolana, niezależnie od tego czy to ołówek czy klosz. Mam też rozkloszowaną sukienkę w stylu lat 50 do połowy łydki, i daje radę :D Ale to tylko moje przypuszczenia…
  Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi! :D

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 11 Marzec 2018

   Obcasy słupki na pewno dobre dla DC.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 11 Marzec 2018

   Wydaje mi się, że o spódnicach dla TR i R była też mowa w komentarzach pod wpisem Styl gwiazd – Jennifer Love Hewitt. Myślę, że po tym widać różnicę między R i TR a SG, R i TR będzie służyła długość, tak jak napisałaś, za kolano oraz tea lenght a SG raczej mini i długość do kolan. Ja źle wyglądam w długościach dłuższych niż za kolano, ale może wyższe SG mogą sobie na nie pozwolić. Słupki/klocki zwłaszcza niskie nie będą za mocne dla TR?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *