ENGLISH VERSION

Typologia Ethereal autorstwa Olgi Brylińskiej

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy strony getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 

 

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona. Na to jacy ostatecznie jesteśmy, wpływa wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Typologia Ethereal jest objęta prawami autorskimi.

Share:

2 002 komentarzy

 1. likarya SC 28 Luty, 2019 o 22:42 Odpowiedz

  To jeszcze ja się nieśmiało dołączę do próśb o diagnozę etherealową – Sybil Buck (sądzę, że jest w typie FN, chyba…) i Jacka White’a (już wiem, że TR) – baaaardzo proszę 🙂

 2. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 1 Marzec, 2019 o 16:29 Odpowiedz

  Jeżeli można, to ja również ślicznie proszę o pierwiastki Alicji Bachledy – Curuś. Oczywiście głównie ze względu na łączące nas Mahoniowy i Różany, ale może coś jeszcze by się znalazło? 🙂

  • Eliza C (KryE + RE) + WE + BaE | SSu 1 Marzec, 2019 o 18:24

   Według mnie ma silny Kryształowy oraz możliwe, że Wietrzny. Mi trochę przypomina Amber Heard 🙂 Typ sylwetki to… Classic?

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 1 Marzec, 2019 o 22:26

   Dziękuję bardzo <3 Nie wiem czemu, ale myślałam, że Alicja jest Romantic i nie do końca mi to pasowało. Czyli jeszcze dzielę z nią Słoneczny, jak miło 🙂

  • Dorin 3 Marzec, 2019 o 13:11

   Bjork to taki islandzki elf łobuz. Może widzę go w niej przez szaleństwo Baśniowego i Iskrzącego. Dziękuję Olgo za tyle diagnoz. Bjork nurowała mnie już od pewnego czasu, a tutaj jest ?

 3. Eliza C (KrysE + RE) + WE + BaśE || SSu 1 Marzec, 2019 o 21:18 Odpowiedz

  A Kiernan Shipka odtwórczyni postaci Sabriny w nowym wydaniu? Czy ona nie ma silnego Baśniowego? Cały czas zastanawiam się, na czym polega niezwykłość rysów Baśniowego. Wydaje mi się, że całkiem nieźle go rozpoznaję, ale nie umiem tego nazwać. W tej aktorce widzę coś w rysach podobnego do siebie.

  Ponadto widzę w niej coś Alabastrowego i Różanego.

  https://www.thewrap.com/wp-content/uploads/2018/10/Chilling-Adventures-of-Sabrina-3.jpg

 4. Małgorzata (SN + GE + Królowa) 1 Marzec, 2019 o 23:53 Odpowiedz

  Jaki urodzaj, chyba ja w takim razie jeszcze spytam o Julię Roberts, za którą przepadam 🙂 a że przewinęła się jako “złożona uroda”, to może będzie coś ciekawego

 5. Maria Magdalena SC (RE, BaE, KryE, SyE) + FE 1 Marzec, 2019 o 23:54 Odpowiedz

  To ja spróbuję obstawiać ethereale Marion Cotillard:)
  Baśniowy w aspekcie retro, syreni, rozany, francuski, księżycowy.
  Duzo sie pomyliłam?:)

 6. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 2 Marzec, 2019 o 15:21 Odpowiedz

  Czy będzie galeria Świetlistego? Proszę proszę proszę <3 Nie dostałam go w przydziale (chlip), a jednak łazi za mną i łazi 🙂

 7. Kenna 2 Marzec, 2019 o 20:20 Odpowiedz

  Wspomniano tu o Kiernan z serialu Mad Men, więc zapytam, czy January Jones z tej samej produkcji była analizowana? ? na pewno jest DC, ale jakie ma pierwiastki?

  • Iskra (DC+ŚW, WE/TSu) 3 Marzec, 2019 o 11:47

   Obstawiam, że ma mocny Etheral kierujący ją na Classic (Słoneczny? Kryształowy?). Na wielu zdjęciach jej uroda wydaje się niemal sterylna, idealnie zrównoważona. Podobna jest trochę do Grace Kelly ale też różni się od niej czymś łobuzerskim w uśmiechu więc obstawiam też Iskrzący.

  • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 3 Marzec, 2019 o 14:55

   Stawiam na Świetlisty, Słoneczny, Kryształowy i Wietrzny ze względu na “wilczka” w oczach 😉

 8. Kenna 9 Marzec, 2019 o 21:25 Odpowiedz

  Przyznam, że WE się nie spodziewałam 🙂 a czy mogę także przy okazji zapytać o typ i E serialowej Peggy, czyli Elisabeth Moss? Czy słusznie mniemam, że jest ona SG?

  • Olga Brylińska "Greta" 9 Marzec, 2019 o 21:44

   Ewidentnie posiada pierwiastek Natural 🙂

   Elisabeth Moss – Flamboyant Gamine (Energetyczny, Iskrzący, Francuski, Wietrzny, Karmazynowy, Baśniowy) + Świetlisty + Słoneczny + Księżycowy

  • Kenna SN (SyE, BE, SłowE) + FE | LSm 10 Marzec, 2019 o 18:11

   Dziękuję, Greto, czyli przynajmniej grupę dobrze obstawilam 🙂 pokusze się o jeszcze jedną próbę zgadywania, czy Jessica Pare reprezentuje któryś z typów naturalowych i ma BE?

 9. Yen 10 Marzec, 2019 o 21:44 Odpowiedz

  Mam pytanie o konfigurację Dovimy (1.73), obstawiam spory wpływ dramatica (jej sylwetka jest mocno „wydłużona”, jednocześnie- zdaje się mieć pewne yinowe wpływy). Co w niej siedzi? 😀

  • Olga Brylińska "Greta" 11 Marzec, 2019 o 00:38

   Ma mocny Karmazynowy. To on robi z niej igiełkę 🙂

   I nie posiada w bazie wzmacniającego sylwetkę, ciężkiego Mahoniowego. Zamiast niego ma Różany.

   Nie ma też Ethereali dających najmocniejszy soft, czyli Syreniego i Księżycowego.

  • Yen 11 Marzec, 2019 o 00:53

   Łapię :> jakie Ethereale w jaki sposób wpływają na sylwetkę? Wiem, że Mahoń dodaje „ósemkowatości”, karmazyn i wietrzny zdrabniają, Syreni może działać jako wypełniacz również na biust- czy jakieś inne E także mają wpływ?

  • Olga Brylińska "Greta" 11 Marzec, 2019 o 01:02

   Kiedyś postaram się to rozpisać. Przy czym należy pamiętać, że Ethereale wzajemnie na siebie oddziałują . Np. połączenie Świetlistego i Mahoniowego zlikwiduje ciężkość.

   Sam Mahoniowy nie tyle tworzy ósemkę, co ma wpływ na mocną budowę. Potrafi też dać konkretny biust oraz biodra i/lub pośladki.

  • Yen 11 Marzec, 2019 o 01:05

   Czaję. W sumie to miałam na myśli z Mahoniem, tylko ujęłam to „na szybko” :>
   Taki wpis byłby super :3

 10. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 11 Marzec, 2019 o 17:48 Odpowiedz

  A propos najnowszej, przepięknej galerii Mahoniowego chciałabym zapytać o Ethereale Evy Longorii. Kojarzy mi się właśnie tak Mahoniowo-Energetycznie. 🙂

 11. Asia 11 Marzec, 2019 o 19:47 Odpowiedz

  Ciekawe, ciekawe. January Jones ma wszystko to, co ja + Kryształowy, a bardzo nikłe widzę z nią podobieństwo 🙂 To wszystko jest strasznie skomplikowane…

  • Moderator - lothlorien 11 Marzec, 2019 o 20:31

   Ale Olga już chyba dawno temu podkreślała, że podobne konfiguracje zazwyczaj nie przekładają się dosłownie na podobieństwo między dwoma osobami. To byłoby zbyt proste, a każdy z nas jest przecież wypadkową różnych czynników 😀

  • Asia 13 Marzec, 2019 o 13:34

   Lohlorien, a widzisz, doszłam tu niedawno i nie nadgoniłam jeszcze całej treści (nie wiem, czy to w ogóle możliwe), dziękuję Ci więc za przywołanie tej opinii 🙂
   Oczywiście nie zmienia to faktu, że cała ta sprawa ze wszelkimi typami jest skomplikowana i naprawdę podziwiam Olgę, że to ogarnia 🙂

 12. conena FG (SE, SyE, WE) 11 Marzec, 2019 o 23:50 Odpowiedz

  Jakim typem może być Robert Duvall? SD? Ethereali nawet nie próbuję zgadywać… Oberzałam ostatnio ‘Czas apokalipsy’ i nie daje mi to spokoju…

 13. rillaena 13 Marzec, 2019 o 13:15 Odpowiedz

  Greto, pamiętam Twoje wpisy sprzed ery ethereali…co się stało z pierwiastkiem Inguenue (Youthful+Innocent)? Jest rozbity na syreni(tylko innocent?), różany(tylko innocent?), kryształowy, alabastrowy, baśniowy, słowiański(tyllko youthful?)?

 14. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 21 Marzec, 2019 o 23:42 Odpowiedz

  A ja chciałabym podpytać o pierwiastki Colina Firtha, oczywiście oprócz Różanego 🙂 Czy dobrze widzę Baśniowy, Świetlisty i jakby Kryształowy? I rzecz jasna Słoneczny i Francuski? 🙂

  • Anita SC+GE/DW 22 Marzec, 2019 o 13:03

   Przyłączam się do prośby, bardzo atrakcyjny mężczyzna i świetny aktor. Z tego co kojarzę on należy do grupy Classic? Ma w sobie pewną łagodność-czy to Świetlisty czy Księżycowy czy może jeszcze coś innego?

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 22 Marzec, 2019 o 21:18

   Dziękuję <3 Byłabym mocno zdziwiona, gdyby nie miał tego Baśniowego retro. Stwierdzam też, że mam ewidentną słabość do nietypowych reprezentantów DC płci męskiej 😀

 15. Anikka C 23 Marzec, 2019 o 09:31 Odpowiedz

  Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Etherealami Kirsten Dunst 🙂 Czy ona może mieć Syrenę? Zaczęłam się nad tym zastanawiać po zobaczeniu tego zdjęcia:
  http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2015/10/bachelorette-kirsten-dunst.jpg

  Ładnie jej w tej kolorystyce i łagodności, a mocne usta to chyba nie ten kierunek.
  https://cdn1.thr.com/sites/default/files/imagecache/gallery_portrait_500X751/2016/01/GettyImages505425936p2016.jpg

  A może jest tam trochę Alabastra? Trudno mi go jeszcze wyłapać w rysach 🙂
  http://anjouclothing.files.wordpress.com/2012/04/ma-blue-red-belt.jpg

  Wydaje mi się, że jest pewne podobieństwo pomiędzy Kirsten a Catherine Zeta Jones mimo zupełnie innej kolorystyki. Może tak objawia sie Syreni E w typie Klasycznym?
  https://cdn-img.instyle.com/sites/default/files/images/2018/12/121018-catherine-zeta-jones-lead.jpg
  Będę wdzięczna za pomoc 😀

 16. Eryka 23 Marzec, 2019 o 12:12 Odpowiedz

  Ojej, a co się z diagnozą Gemmy Arterton na liście? Musiała chyba przypadkiem wypaść przy wklejaniu kogoś na A, bo mogłabym przysiąc, że o niej rozmawialiśmy 🙂

 17. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 27 Marzec, 2019 o 21:33 Odpowiedz

  To idąc dalej w Polskę, że tak powiem :-D, to ja się zapytowywuję o Agnieszkę Więdłochę i jej pierwiastki. Strzelam w Gwiezdny i Różany 🙂

  • Eryka 31 Marzec, 2019 o 19:32

   Daj jakieś zdjęcie, bo wyobrażam sobie różne zbliżone kroje, a efekt równie dobrze Baśniowy lub Francuski. Chyba że pytasz ogólnie 🙂 Wtedy wiele zależy od tkaniny.

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 11 Kwiecień, 2019 o 15:44

   A co obstawiasz Avarati? Ja podejrzewam Różany, Iskrzący, Baśniowy może jeszcze Świetlisty i Francuski?

  • Eryka 11 Kwiecień, 2019 o 16:39

   Ja bym obstawiała Bezkresny i Syreni. Wydają się takie plażowe i lubiące się ze słońcem, opalenizną, a więc i piegami.

  • Avarati FG (WE+KrE+ME+KarE+IE)+SE+BE+KE/TSu 11 Kwiecień, 2019 o 17:45

   Skoro mnie wywołaliście do tablicy… to imho głównymi sprawcami piegów są Iskrzący, Syreni, Bezkresny, ale obstawiałabym także i Królewski… w końcu cętki 😀

 18. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 11 Kwiecień, 2019 o 18:50 Odpowiedz

  Ja i moja mama mamy piegi cały rok, dlatego podejrzewałam Francuski, ponieważ to jedyny E, który na pewno dzielimy 😉

 19. Anita SC+GE/DW 12 Kwiecień, 2019 o 13:53 Odpowiedz

  Ursula Corbero – zdaje się,że ta ta Pani to 1000% FG we FG 🙂 Jak przedstawia się jej konfiguracja Etheralowa ?
  Obstawiam: Królewski, Mahoniowy, Karmazynowy, Francuski, Energetyczny,Wietrzny, Gwiezdny,Baśniowy.

 20. Anita SC+GE/DW 12 Kwiecień, 2019 o 17:22 Odpowiedz

  A czy Kate nie była później w spisie TR?Wydaje mi się,że jej figurę można by podciągnąć i pod SC i TR chociaż jakby bliżej SC….
  https://i.pinimg.com/originals/93/1b/df/931bdffb3a06d67cd494ea4f2cee4884.jpg
  https://d1w8cc2yygc27j.cloudfront.net/-5062479850988273533/5340657669989277095.jpg
  https://shawetcanada.files.wordpress.com/2018/09/beckinsale.jpg?quality=80&strip=all&w=720&h=480&crop=1

  Jednak coś mi nie pasuje w Kate jako SC- ma aurę TR, świetnie wygląda zrobiona na Famme Fatale no i właśnie- czy to Etherale tak mieszają czy to jej typ?
  Coraz częściej wydaje mi się,że bazowanie na Kibbe może być bardziej niebezpieczne niż pomocne…

  Stawiam na Baśniowy Retro,Gwiezdny,Różany,Energetyczny Hiszpański.

 21. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 15 Kwiecień, 2019 o 15:35 Odpowiedz

  Jakim typem jest Filip Bobek? Ma 185 cm wzrostu a wydaje się wyższy, dawałam mu ok. 200 cm 😉 Ewidentnie ma sporo pierwiastka D, więc Dramatic czy Dramatic Classic? Obstawiam to drugie ze Słonecznym plus Księżycowym albo Syrenim.

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 15 Kwiecień, 2019 o 15:44

   Wydaje mi się, że był zdiagnozowany jako C. Ale chyba przed powstaniem Ethereali. 🙂

  • Ania DC (WE+SE+KE+FE+IE) 15 Kwiecień, 2019 o 17:53

   Ekhm, po obejrzeniu ostatniego odcinka 🙂 zdecydowanie przyłączam się do pytania Eloise 😉

  • Ania DC (WE+SE+KE+FE+IE) 15 Kwiecień, 2019 o 18:57

   Eloise, wyszukiwarka google wyrzuca, że w komentarzach pod typami kibbe na stronie 6 z 22 lutego 2016 był wątek o nim w kontekście TR. Ale chyba były jakieś generalne porządki, przy których mogły te komentarze zniknąć. I nadal są komentarze pod Różanym Etherealem, z 8 marca 2017, gdzie dziewczyny piszą, że był jako Classic. Na moje oko mogę Ci tylko powiedzieć, że on mi wygląda na Soft Summer, ale wiem, że nie o to pytałaś. Też jestem ciekawa czy ten Classic się potwierdzi.

   getthelook.pl/typy-urody-wedlug-davida-kibbe/comment-page-6/
   getthelook.pl/rozany-ethereal/comment-page-1/

 22. Avarati 16 Kwiecień, 2019 o 21:37 Odpowiedz

  Nie wiem, czy już ten pan był, ale intryguje mnie Sergei Polunin. Ma skomplikowaną i plastyczną urodę, raz wygląda anielsko, czasami jak dzikus, a niekiedy jak zmanierowany, zepsuty arystokrata. Coś niesamowitego!

  Czyżby TR z Syrenim i Wietrznym? Karmazyn to pewniak, podobnie jak Baśniowy… Może też Słoneczny? Ewentualnie Soft Dramatic… ale te wibracje. Nie wiem, jak Wy, ale jestem pod wrażeniem.
  https://i-h2.pinimg.com/564x/95/a6/2f/95a62f407d2f9557d110636324ef4579.jpg
  https://i-h2.pinimg.com/564x/d1/9f/18/d19f18cfdba607d4e7fff8effd2e3535.jpg
  https://i-h2.pinimg.com/564x/e2/60/4d/e2604d6138a0bc73c52bbccdfc3a066b.jpg
  https://i-h2.pinimg.com/564x/cd/08/7d/cd087d0b8985727b0f922a86be8a6369.jpg
  https://i-h2.pinimg.com/564x/45/4b/c5/454bc564a39dfe1796a8033587ca2650.jpg

 23. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 19 Kwiecień, 2019 o 21:43 Odpowiedz

  Który Ethereal albo kombinację jakich Ethereali posiadają najczęściej Azjaci, lub co powoduje efekt skośnych oczu w urodzie?

  Myślałam o czymś z baz wszystkich G, jako, że to najczęstsze typy Kibbe w Azji, ale nie jestem pewna.

  Sama obserwuję często małe oczy u ludzi z Wietrznym, Słonecznym, Bezkresnym i Karmazynem, ale w moim odczuciu to ma się nijak do stereotypowej Azjatyckiej urody. Przynajmniej, nijak dla “ogółu”(wybaczcie, nie chcę, żeby to brzmiało rasistowsko, jestem po prostu ciekawa).

  Myśląc o tym wszystkim typuję Energetyczny, Iskrzący (w trybie wiecznie uśmiechniętych oczu) i może Baśniowy w jakiejś bardziej yangowej wersji?

  Co myślicie?

  • Eryka 20 Kwiecień, 2019 o 12:26

   Zapewne same skośne oczy nic nie mówią (to jak wyjąć cechę “małe oczy” u białych; może być każdy Ethereal, w zależności od osoby), wszystko zależy, jaki zespół cech za nimi idzie. Jak patrzę na tradycyjne japońskie stroje, często myślę o Alabastrowym, gdy na chińskie, to o Karmazynie itd., ale pewnie się mylę, bo tu potrzeba większej wiedzy o Dalekim Wschodzie i naoglądania się dostatecznie wielu azjatyckich twarzy z różnych regionów. Na pewno tradycyjne stroje podkreślały urodę osób je noszących, a to co teraz widzimy w mediach, to wycinek osób na tyle urodziwych, że się wybiły (a ci utalentowani nieurodziwi stylizują się, bo każda dekada to jakaś moda i ciężko określić, jak wyglądają rano po wstaniu). Na takiej zasadzie ktoś z zewnątrz mógłby przyjechać do nas na wycieczkę i pomyśleć, że Polki to tylko Słowiański i Wietrzny, bo kolorystycznie stłumione i pyzate 😀

  • Yen 20 Kwiecień, 2019 o 12:27

   Hm, czy azjatyckie wzory nie były czasem przyporządkowane Baśniowemu a w cięższej wersji- Mahoniowi?
   Baśniowy jest powiązany ze stylem i urodą grupy Gamine, a mam wrażenie, że sporo Azjatów do niej przynależy (drobna budowa, niski wzrost, uroda nacechowana pierwiastkiem innocent/ youthful).
   Albo to po prostu jakiś nieznany Ethereal Azjatycki- wszak Olga mowiła, że Ethereali jest nieskończenie wiele.

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 20 Kwiecień, 2019 o 15:49

   Eryko, ja w tradycyjnych Japońskich strojach widzę też dużo Kryształowego, Świetlistego i Fransuskiego. Stroje nieodświętne, ale wyjściowe są czarne lub granatowe i minimalistyczne, lecz pozbawione ostrych linii a te swobodniejsze często bazują na jasnych jedwabiach, również o minmalistycznej formie. Z kolei w Chinach również widzę głównie Karmazyn i Baśniowy z dodatkiem czegoś lekkiego (jedwabie).

   Yen, może coś być w tym “Azjatyckim” Etherealu. Sama pamiętam jakiś podobny komentarz do urody Afrykańskiej, w którym Olga mówiła, że typologię Ethereal kieruje gółwnie do europejskich kobiet, natomiast te z innych regionów, to już inna bajka.
   Jednak faktycznie jest coś w Baśniowym i Mahoniowym, może to ich specyficzne azjatyckie wersje, tak, jak Energetyczny ma swój Hiszpański?

   A odnośnie nieskończonej ilości Ethereali, to tym bardziej podziwiam Olgę, że była w stanie wyodrębnić ich aż tak wiele… Sama kiedy patrzę na ludzi, często widzę, że Ethereali jest jeszcze duuużo więcej (na codzień spotykam ludzi z bardzo wielu różnych kultur). Niestety, poza przynależnością jakiś cech do żywiołów i typów kolorystycznych, nie jestem w stanie powiedzieć na co patrzę, a już tym bardziej jaka stylistyka by się z tym wiązała. Pełen respekt Olgo 😉

  • Avarati FG (WE+KrE+ME+KarE+IE)+BE+KE+SE/TSu 21 Kwiecień, 2019 o 18:03

   Myślę, że kwestie związane z odmiennym wyglądem u poszczególnych ras trudno rozdrabniać w oparciu o Ethereale.

   Pamiętajmy, że Greta stworzyła klasyfikację Ethereali w oparciu o wygląd i urodę Polaków, Słowian… na pewno jest więcej niż 19 Ethereali. Niektóre Ethereale są bardzo pojemne… ale szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie włożyć kimona i japońskie gejsze 🙂

 24. Karola 26 Kwiecień, 2019 o 08:48 Odpowiedz

  Macie może jakieś pomysły jakim typem jest Patricia Kazadi (170 cm)? Chyba obstawiałabym FG z mocnym wietrznym, ale do końca nie jestem pewna.

 25. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 28 Kwiecień, 2019 o 02:23 Odpowiedz

  Hej, mam dwa pytania:

  Zauważyłam, że Księżycowy często łączy się z Alabastrowym natomiast pewne kombinacje tego E bardzo rzadko występują. Zastanawia mnie np. połączenie Księżycowego i Mahoniowego. Teoretycznie oba te pierwiastki są bazą SN i SD, jednak w praktyce widzę, że jeśli chodzi o ich obecność to raczej jest to tendendcja “albo albo”. Ze zdiagnozowanych przez Olgę celebrytów, posiadających oba Ethereale pamiętam tylko Penelope Cruz.
  Ma ktoś może pomysł kto jeszcze mógłby takie kombo posiadać, albo dlaczego Mahoniowy i Księżycowy się “nie lubią” (chociaż może po prostu nie spotykam na swojej drodze takich ludzi)?

  I kolejne pytanie:

  Jakie Ethereale obstawiacie u Liv Tyler? Poza Księżycowym oczywiście. Ja dałabym jej Alabastrowy, Wietrzny, Gwiezdny, Karmazyn może Różany i Kryształowy?

  https://hips.hearstapps.com/ell.h-cdn.co/assets/cm/15/01/54a7256ed328a_-_glam-rock-liv-tyler-s-beauty-secrets-lg.jpg

  https://data.whicdn.com/images/291792759/large.jpg

  http://images6.fanpop.com/image/photos/40900000/Liv-Tyler-Elle-Singapore-December-2017-liv-tyler-40922883-800-1048.jpg

  https://66.media.tumblr.com/703e9dd9b5a5d096e4ea78c1a87dd9cb/tumblr_oocq3c2GkX1w320ago8_250.jpg

  https://hips.hearstapps.com/toc.h-cdn.co/assets/14/46/nrm_1415656783-livetyler.jpg

 26. Wenecjanka 30 Kwiecień, 2019 o 00:14 Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *