ENGLISH VERSION

Typologia Ethereal autorstwa Olgi Brylińskiej

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy bloga getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 

 

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona, a na to jacy ostatecznie jesteśmy, ma wpływ wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Typologia Ethereal jest objęta prawami autorskimi.

Share:

1 839 komentarzy

 1. Annabel DC Sy We Fe TS 13 Listopad, 2019 o 01:53 Odpowiedz

  Dziewczyny- a River Phoenix?
  Co myślicie o jego typie Kibbe i E?
  Ja obstawiam D z Wietrznym. Na zdjęciach WE wydaje się na pierwszym planie, w wywiadach stłumiony czymś bardzo łagodnym. Może Swietlistym? Bardzo mi się podoba własnie takie niezbyt dosłowne wydanie WE.

  • Kinia SD KarE+WE+KE+GE+SE/DW 30 Listopad, 2019 o 17:10

   A ecru to nie będzie Kryształ? Wiem, że jasne beże się do niego wliczają 😉 A zależy ci konkretnie na sznurowanych czy po prostu wygodnych, płaskich butach?

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 30 Listopad, 2019 o 22:46

   Kiniu, wg. mnie te, które linkujesz to Alabaster podrasowany Wietrznym. Czemu? Bo są takie odpicowane, lakier itd. Kryształowe buciki zawsze będą miały coś wspólnego z pantofelkiem Kopciuszka, a te moje no sorry… 😏 Ale to moja interpretacja.

  • Kinia SD KarE+WE+KE+GE+SE/DW 1 Grudzień, 2019 o 19:58

   Faktycznie, teraz zauważyłam że są błyszczące 😉 jakby była matowa skóra to wtedy byłby Wietrzny i Słoneczny 😉

  • Avarati FG / SE + BE + KE / TSu 3 Grudzień, 2019 o 11:43

   Pierwsze buty to dla mnie Słoneczny lub Kryształowy + Wietrzny, a drugie imho Alabaster + Wietrzny 🙂

   Ale brałabym pierwsze, zdecydowanie. Te drugie jakieś słodkawe są 😉

 2. Maja 17 Listopad, 2019 o 20:40 Odpowiedz

  U mnie by przeszly te butki:) bardzo ladne, kiedys nosilam podobne (kolor czarny) z uporem maniaka, bardzo je lubilam i rzeczywiscie mialy dosc neutralny charakter, tzn, pasowaly do spodni i kurtki i do czegos mniej sportowego.

  • Ines SN 19 Listopad, 2019 o 22:37

   Tak,jest SN:) moze Wietrzny..? Często chodzi tak ubrana na codzień i jej to nawet służy (albo to przez nasza bazę).

 3. Avarati 27 Listopad, 2019 o 18:01 Odpowiedz

  Nie wiem, dlaczego dopiero teraz, ale obejrzałam “Niebezpieczne związki” i… właśnie. John Malkovich. Jako vicehrabia Valmont jest dziki.
  Czyżby Karmazyn? Baśniowy? Ale typu nie zgadnę. Może Dramatic?

 4. Laurel TR (GE + RE + KarE+ KryE) + EEHiszp. 29 Listopad, 2019 o 18:25 Odpowiedz

  Dziewczyny, wciągnęłam się ostatnio w serial “Pan Am”.
  Widziałam w komentarzach, że Christina Ricci (SG), Margot Robbie (FG) i Annabelle Wallis (SN) są zdiagnozowane, a co myślicie o dwóch pozostałych aktorkach, czyli Kelli Garner i Karine Vanasse?

  U Kelli obstawiam Kryształowy, Syreni i Baśniowy w aspekcie retro. Może to SC? Ale ma taki duży biust… Albo nawet R 🙂
  https://i.pinimg.com/originals/29/14/ee/2914ee3cadef7fd6e11af9260ee34312.jpg
  http://www.makeup4all.com/wp-content/uploads/2011/12/Kelli-Garner-as-Kate-at-Pan-Am-Tv-Series.jpg
  http://www4.pictures.stylebistro.com/bg/65th+Primetime+Emmy+Awards+Ata0OOaIEFop.jpg

  Z kolei o Karine myślałam jako o DC, ale może o FG (ma dosyć pokaźną ramę). W każdym razie widzę dużo Francuskiego (w końcu grała rodowitą Francuzkę). Może Różany, Słoneczny?
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQgPLuQRzmrnrtkC_AdwlW3kUePcQ5gyR9WYUEYmydG-mfEZ-6R&s
  https://i.pinimg.com/originals/27/cc/d4/27ccd4a36270e0321b2dfd033b33eab0.jpg
  https://cdn.moviestillsdb.com/i/500x/edqtanjw/pan-am-lg.jpg
  https://i.pinimg.com/236x/e0/54/85/e054856efdfe6e562d8121aff0dd0c97.jpg

 5. Yen 9 Grudzień, 2019 o 15:25 Odpowiedz

  Mnie z kolei ciekawi Ursula Andress- etherealowo odznacza się dla mnie Kryształ, Królewski, może Karmazyn, kibbe jednak pozostaje dla mnie zagadką…

 6. Kalina 10 Grudzień, 2019 o 21:57 Odpowiedz

  Cześć Wszystkim! Od dwóch tygodni zagłębiam się w temat typologii Kibbe, ale teraz tu weszłam i zgłupiałam… Mam parę pytań (nie bijcie) Jak określić u siebie te wszystkie E? Ze swoich zdjęć? I czy dobrze zrozumiałam, że typologia zostaje, ale to te E sprawiają, że nie mieścimy się do końca w takich czasami ciasnych ramach Kibbe?
  I druga część- może gdzieś się wcześniej pojawiło, ale tyle jest nazwisk, że łatwo przeoczyć- jakie E ma Dakota Johnson? Słyszałam, że jest typem Classic, a potem, że klasyki zazwyczaj gorzej wyglądają w grzywce, a jej jest, według mnie, o wiele lepiej. Czy znalazłby się ktoś dobry, kto by rozwiał wątpliwości? 😁

  • Moderator - Jonathan 11 Grudzień, 2019 o 09:52

   Witaj Kalino!

   Jest tak jak mówisz i Kibbe to przede wszystkim nasze linie ciała, fasony ale to Ethereale decydują jakie kolory, styl i dodatki będą nam najbardziej pasować. Możemy też mieć dodatkowe pierwiastki w urodzie jak np. Ingenue i w zależności od ich mocy mogą one nam przekierować typ Kibbe w zupełnie inne klimaty od oryginału (oczywiście zachowując fasony).

   Moja rada to przymierzać różne ubrania, dodatki i robić sobie zdjęcia. One świetnie zatrzymują etherealowe przebłyski. Ważne też aby pytać siebie jak się czujesz w danym ubraniu (na ubraną czy raczej przebraną), to też będzie dodatkową wskazówką.

   Z komentarzy widzę, że Dakota jest typem C/DC. Widzę u niej mocny Francuski i raczej stąd jej dobrze w grzywce, zwłaszcza w lekko nonszalanckim wydaniu.

  • Barci C (KryE, FE, RE) KE, ŚE || LS 27 Styczeń, 2020 o 22:13

   Kibbe to fasony odpowiednie do sylwetki. To zależy jaką aurę mają przedstawione drzewa. Mi kojarzą się z Baśniowym Etherealem. Drzewa i liście egzotyczne będą Mahoniowe. Musiałabyś podać jakiś przykład, aby można było powiedzieć coś więcej.

 7. Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 29 Grudzień, 2019 o 15:28 Odpowiedz
  • Moderator - lothlorien 29 Grudzień, 2019 o 19:13

   Jak dla mnie te konkretne to EE Hiszpański (bazowo pasuje mi tylko i wyłącznie SD), a z bardziej cywilizowanych to mógłby być Alabastrowy/Różany i ogólnie SG.

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 29 Grudzień, 2019 o 20:39

   OK, kumam 😄 upewniam się, bo w galerii Różanego jest sukienka z falbaniastymi rękawami przeznaczona dla C, nie umiem wrzucić zdjęcia z Pinteresta ale bardzo charakterystyczna.

  • Moderator - lothlorien 30 Grudzień, 2019 o 20:49

   Chyba wiem, o jaką sukienkę Ci chodzi, tylko że dla mnie to jest już inny typ falbanek. Poniżej mamy falbany sztywne i sterczące ponad ramię. Lejące falbany mają szansę obskoczyć więcej typów. Sama noszę podobne w bluzkach, ale już w sztywnych jest dramat.

 8. Yen 2 Styczeń, 2020 o 21:23 Odpowiedz

  Jaka będzie pełna konfiguracja Izabeli Trojanowskiej? Ma ładny Słowiański (jest chyba wymieniona jako główna z przedstawicielek), jeden z jej utworów ma być flagą dla Karmazynu. Internet podaje, że jej wzrost jest zbliżony do 1.65. :>

 9. m. 4 Styczeń, 2020 o 17:52 Odpowiedz

  Dopisałabym Prince’a do listy panów FG (o ile ktos przede mną tego nie zrobił). Szczerze mówiąc, wydaje mi się wrecz modelowym przykładem. Niski, jednocześnie męski i kobiecy i ekscentryczny. Typowy Ekstrawagant:
  https://bi.im-g.pl/im/cd/08/13/z19957709IH,Prince.jpg
  https://cdn-01.independent.ie/entertainment/article36709760.ece/76244/AUTOCROP/w375/2018-03-16_ent_39308786_I1.JPG
  https://i.pinimg.com/originals/d2/7a/a2/d27aa257d9a5a5e32d8de70428cb5803.jpg

 10. rillaena 21 Styczeń, 2020 o 14:24 Odpowiedz

  Słuchajcie, naszło mnie na przemyślenia… czy może być tak, że w skrajnych przypadkach bardzo silna obecność danego pierwiastka w urodzie (noble, innocent, inguenue etc.) wyznacza posiadane ethereale? (przypadek, kiedy dominuje pierwiastek, a nie ethereal) Np. ktoś ma w urodzie noble jako dominującą cechę (powiedzmy, ma ,,pełny noble”), więc idąc za tym można u niego dostrzec królewski, słoneczny i alabastrowy? A w większości przypadków, mamy jakiś cząstkowy, ,,niepełny” rys noble, więc najczęściej posiadamy tylko część (lub żaden, jesli tego rysu nie mamy) z tych trzech rysów – np. tylko królewski, a słonecznego i alabastrowego już nie?

  • Eryka 21 Styczeń, 2020 o 15:47

   Nie, bo pierwiastki się nie sumują. Możesz mieć bardzo wyraźny Noble przez np. silny, dominujący Królewski, a być pozbawiona Alabastrowego czy Słonecznego. To samo z innymi pierwiastkami. “Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie”, to działa w obie strony.

  • rillaena 21 Styczeń, 2020 o 18:37

   Eryko, masz zupełną rację z nie-sumowaniem. Błądząc myślami jakoś pominęłam ten aspekt, a raczej nie wpadłam na to, że nie-sumowanie działa w obie strony 🙂
   A teraz grzebiąc dalej – rzeczywiście, e nie sumują się do wzrostu intensywności – ale czasem ich suma daje nową jakość, jak w przypadku Angelica, który jest sumą mocnego Słonecznego i Wietrznego. Co z pozostałymi esencjami – innocent, youthful, noble, ethereal? Czy one są również wypadkową specyficznego zestawienia E, czy nie? I jeśli nie, to z czego wynika ich wysoki poziom w urodzie? Tak jak np. tutaj: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2016/05/porównnie_twarze_Innocent.jpg – bardzo innocentowe twarze, które są niesamowicie do siebie podobne, ale właśnie ze względu na innocent, a nie na E (zdjęcie jest czarno białe, a E wiążą się przecież z danym typem kolorystycznym)…może właśnie, druga opcja, ich obecność wynika wprost z fizjonomii twarzy, np. szerokiego rozstawu oczu+krótkich ust?
   Wybaczcie jeśli mieszam, fascynują mnie związki przyczynowo-skutkowe i snuję bardzo luźne rozważania nad genezą 🙂

  • Eryka 21 Styczeń, 2020 o 19:26

   To są cechy wspólne Ethereali, które się ze sobą przenikają. Możesz mieć niewinną twarz z silnym Alabastrem, Księżycowym czy Syrenim, do jednej twarzy będą pasowały syrenie kolczyki, do innej alabastrowe wisiorki, zależy kto się z jakim Etherealem urodził. Niemniej to kwestia podkreślania TEJ konkretnej wspólnej zalety (tu niewinności, delikatności), wydobywania jej czy nieprzeszkadzania jej. Efekt zbliżony, ale osiągany różnymi drogami. Jak się zastanowić, jedna osoba może mieć wszystkie te Ethereale i podkreślanie zalet urody to ubieranie jej w określone kolory i otaczanie się określoną stylistyką. Popielaty sweter może w równym stopniu wydobyć subtelność czyjegoś piękna jak błękitna satynowa suknia. Różne Ethereale to również sposób ubierania się adekwatny do okazji. Z Syrenim łatwiej nocą czy podczas szczególnych okazji, Księżycowy sprawdza się na co dzień, twarz może być ta sama. Niewinne twarze muszą mieć jakieś cechy wspólne, dzięki którym podświadomie odbieramy je w określony sposób, ale nie szłabym aż tak daleko. Według mnie łatwiej uczyć się wyłapywać niuanse urody na podstawie konkretnego typu Kibbe (byle nie FG, one bywają BARDZO zróżnicowane, więc na samym początku można się złapać za głowę).

 11. Bazylia 24 Styczeń, 2020 o 08:32 Odpowiedz

  Cześć 😉
  Chciałabym zapytać o diagnozę Shirley MacLaine, jak już wiadomo jest FN 😉 Jeżeli chodzi o Ethereale, to jak myślicie? Obstawiam póki co świetlisty, mnóstwo iskrzącego, baśniowy i może różany, karmazyn.
  Pozdrawiam 🙂

 12. Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ TW 2 Luty, 2020 o 18:20 Odpowiedz

  Zastanawiam się, jaka będzie konfiguracja Caitrony Balfe (177 cm). Tak, wciągnął
  mnie “Outlander”, a ta aktorka gra główną bohaterkę. Jeśli chodzi o typ Kibbe,
  to obstawiam D, ale na E nie mam pomysłu.

 13. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 7 Luty, 2020 o 23:54 Odpowiedz

  Czy mogę prosić o podanie pierwiastków Kate Winslet? Wg. mnie gołym okiem widać Mahoniowy i Słoneczny ( była wzmianka o tym E u niej ) a co jeszcze? Baśniowy retro chyba niekoniecznie, prędzej ten wydelikacony Różany i Syreni. O, jeszcze Królewski ( Królowa ).

 14. Kasia 13 Luty, 2020 o 13:28 Odpowiedz

  Witam.

  Mam pytanie, czy ethereale, moga mocno wydelikacac ? Czy ethereale moga wplynac na typ kolorystyczny rowniez rozjasniajac jego palette ?
  Chodzi mi o to czy bedac ciut ciemniejszym typem , moze byc tak ze przez ethereale jest mi lepiej w jasniejszych wlosach i jasnych kolorach niz wskazuje na to moj typ kolorystyczny?

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 14 Luty, 2020 o 12:27

   Nie wiem jak etherale, to jest jak ja to rozumiem tak że mamy jakiś etherale bo mamy dana kolorystykę. Na pasujące kolory na pewno ma wpływ zestaw etherali i typ kibbe, ja np jestem soft summer ale dobrze mi tylko w zimnych barwach mi dobrze (miałam przez to duze problemy żeby się zdiagnozować kolorystycznie bo dobrze mi w kolorach true summer ale patrząc na moją pigmentację na pewno true summer nie jestem) i to wynika z tego że jestem DC podobno. Mam też same “zimne” etherale.
   Ale nasz typ i etherale wynikają z tego jak wyglądamy, a nie to jak wyglądamy z naszego typu i etherali, nie? Chyba 😁

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 15 Luty, 2020 o 18:41

   Nie wiem jak to się ma do innych typów i konfiguracji, ale powiem na swoim przykładzie 😉

   Jestem Ciemną Zimą, co wynika z Gwiezdnego Ethereala, ale nie wyglądam jak stereotypowo przedstawiana Ciemna Zima w tych wszystkich analizach kolorystycznych. Jestem dość ciemna i kontrastowa, ale nie aż tak jak np. tutaj 😉 https://i.pinimg.com/564x/90/31/97/9031975778891043462c9707ef4db080.jpg
   I zazwyczaj w tych analizach wymienia się kolory włosów takie jak czerń i ciemny brąz, ewentualnie średni brąz. A ja mam ciemny blond na łepetynie 😀 (dowód na zdjęciu) https://drive.google.com/open?id=1NNdG-EVhFCs5h2SAuXMp3wREWHyK12zc

   Tak więc Ethereale nieco rozjaśniają moją kolorystykę własną (prawdopodobnie Słoneczny w przypadku włosów i Księżycowy w sensie mniejszego kontrastu w ogólnej kolorystyce), ale palety kolorystycznej mi nie rozjaśniają. Mam zalecone ciemne i głębokie kolory, czyli czerń, ciemna szarość, ciemne czerwienie, bordo czy burgund. W ciemnym brązie lub fiolecie też daję radę. Z jasnych kolorów zostaje mi w sumie biel xD

   Z takich typowo rozjaśniających Ethereali to będzie Świetlisty, Słoneczny sprawi, że biel i jasne barwy pasują, ale chyba niekoniecznie rozjaśni całą paletę kolorystyczną 😉

  • Moderator - Jonathan 16 Luty, 2020 o 13:31

   Kiniu, fajnie, że podałaś swój przykład, bo daje do myślenia. Faktycznie, nie jesteś stereotypową Ciemną Zimą.

   Słoneczny, tylko dlatego, że jest jasny, raczej nie sprawi, że będzie można ubierać jaśniejsze kolory z własnej palety tylko raczej będzie nam dobrze w kolorach samego Słonecznego Ethereala, bo w końcu podkreślamy Ethereal a nie paletę. Słoneczny nie jest Etherealem filtrującym jak np. Świetlisty, który, ten faktycznie może rozjaśnić kolory z palety o ile będzie odpowiadał za kolorystykę.

   Jestem Stonowanym Latem i Księżycowy mi go wyznacza. Jednak Mahoń wpływa u mnie na kolorystykę i przez co dobrze mi w czerni. Ale on nie sprawia, że jestem nagle SS-deep. Jednak Księżycowy jako filtrujący Ethereal sprawia, że tylko zostaje mi czerń aby podkreślić Mahoń bo wszystkie “kolorowe kolory” odpadają, brązy itd.

   Każdy z nas jest wyjątkową mieszanką kolorystyczną więc na moje oko trudne by było aby jakaś paleta działała jak “one size fits all”.

  • Drukara 16 Luty, 2020 o 18:28

   Ja zawsze postrzegałam ethereale jak coś co nam wskazuje, które kolory z naszej palety są najkorzystniejsze. Paletki same sobie są bardzo wielkie i mają w sobie tyle barw, że wątpię, że każdemu przedstawicielowi każda z nich pasuje. Weźmy taką Czystą Zimę ze Słonecznym, której ta jasna i promienista część jej palety bardzo pasuje, ale kolory Energetycznego już nie za szczególnie. Tak samo kobiety, które mają bardzo ciemną kolorystykę, ale z ich paletki najwięcej im pasuje kolorów jasnych przez Syreni. Każdy typ ma zawarte barwy jaśniejsze, ciemniejsze, spokojniejsze i bardziej szalone w swoim obrębie, które możemy łączyć monochromatycznie lub nie, a wątpię, że przez nasze typy Kibbe i ethereale aż tyle kolorów nam pasuje.

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 16 Luty, 2020 o 20:23

   Jonathan, dlatego sama diagnozowałam się jako jakaś ciemniejsza wersja Soft Autumn xD I dziwiłam się, czemu mi niedobrze w koralowym i cieplejszych odcieniach beżu 😀 A moje włosy są mylące, bo nie dość że ciemny blond, to jeszcze skubane nieraz dają wrażenie dość ciepłego odcienia (o ile przy skórze głowy są raczej neutralne w odcieniu, tak końce potrafią wyglądać na rudawe 😀 )

   Co do kolorów, to mam wrażenie że Ethereale zawężają paletę naszego typu, ewentualnie można pożyczać niektóre kolory z innych palet. Mi np. mocno zawężają paletę (mnie pasuje 😀 ), a pożyczać nie mam od kogo xD Wietrzne szarości są też w Księżycowym, a niebiesko-szary mogę dać tylko na dżins, i tylko na dół sylwetki 😛

  • Moderator - Jonathan 16 Luty, 2020 o 22:00

   Ale byś wpadła! xD No nieźle, chyba zabiłabyś swoją moc Twojego SD taką diagnozą 😀
   Może to przez słońce? Tym bardziej idzie się pogubić w tym wszystkim.

   Zgadzam się z Tobą jak najbardziej i mam podobnie. Gdyby pasowało mi więcej kolorów niż czerń i ciemnoszary to po analizie stworzyłbym sobie indywidualną paletkę na bazie własnych Ethereali. Romantyczny mężczyzna Soft Summer rodem Kryształa ma się nijak do mnie xD.

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 17 Luty, 2020 o 10:31

   Słońce i Słoneczny 😀 A jak człowiek nie wiedział co mu pasuje i jak ma się ubierać, to różne “kwiatki” wychodziły 😀

   Z drugiej strony wąska paleta kolorystyczna mocno ułatwia zakupy i życie bo i wiadomo czego szukać w sklepie, i łatwiej wszystko ze sobą łączyć 😉 A ja nie lubię pstrokacizny (oczywiście u innych to co innego) i toleruję na sobie maksymalnie trzy kolory xD

 15. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 25 Luty, 2020 o 18:01 Odpowiedz
  • Moderator - Jonathan 25 Luty, 2020 o 19:39

   Też mi się wydaje mi się, że może być FG.
   Ale był z niego niezły surfer boy jak był młodszy O.o : https://pbs.twimg.com/media/DklaIY7XcAEYKQF.jpg
   Zresztą teraz też tak młodo wygląda, nawet czasem chłopięco.
   Widzę go jako FG (Królewski, Baśniowy, Wietrzny, Iskrzący) plus Różany, Syreni, Militarny, Bezkresny.

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 26 Luty, 2020 o 00:10

   Dokładnie, ta urzekająca młoda aura! Przy osobach o “neutralnym” wzroście ciężko mi czasem stwierdzić, czy to wysoki poziom Ingenue czy już grupa G, chociaż wiadomo, że nie wszystkie osoby będące jakimś G będą miały mocne Ingenue…

   Kiedy zastanawiałam się nad Baśniowym, to wyobraziłam go sobie w roli któregoś z Hobbitów z Władcy Pierścieni i aż mnie odrzuciło- stąd pomysł Słowiańskiego w jego miesjce. Jednak teraz jak o nim mówisz, to przyszło mi do głowy, że pasują do niego stylizacje w typie renesansowego Rome. Baśniowy ma jednak bardzo szerokie spektrum. Czasem mam wrażenie jakby w samym Baśniowym można było zrobić oddzielne pod-Ethereale.

  • Moderator - Jonathan 26 Luty, 2020 o 11:23

   Nasz Krzysiek Ibisz ma 188 i jest Gamine więc wszystko jest możliwe 🙂 Poza tym u mężczyzn typologia i E będą trochę inaczej wyglądać. Ale wydaje mi się, że Joseph to na bank grupa G, może nawet być samym G (wtedy jeszcze dołożyć faktycznie Słoneczny, o którym wspomniałaś).

   https://i.pinimg.com/originals/26/49/44/2649447c4c8369d669c33ced75276d2e.jpg

   Nawet jak ćwiczy to dalej jest gdzieś ta igiełkowatość i myślę, że trudniej mu utrzymać pełniejszą sylwetkę. Mocniejsza szczęka i fakt, że facetom szybciej się ramiona zaznaczają przez siłownię jest trochę myląca.

   https://i.pinimg.com/originals/8b/97/90/8b97903795aebf491f81f3a043923efa.jpg
   Ostrości chyba bardziej podkreślają jego urodę.

   Masz rację, Baśniowy ma wiele twarzy. U mężczyzn czasem potrafi być mroczny, czasem wręcz archiwalny, czasem zabawny.

  • Yen 26 Luty, 2020 o 13:48

   Olga go kiedyś zdiagnozowała jako SN z bodajze Francuskim, Wietrznym i Mahoniem 🙂 chyba ze coś się zmieniło/ przyśniło mi się xD

  • Moderator - Jonathan 26 Luty, 2020 o 13:56

   Yen, faktycznie, ale heca i to jaka 😀
   Mogłem sprawdzić w komentarzach najpierw…

   Kopiuję komentarz Olgi:
   Joseph Morgan – Alabastrowy + Francuski + Wietrzny + Mahoniowy

   Jak widać, Bims, wpis nt. mężczyzn jest konieczny 😉

  • Yen 27 Luty, 2020 o 14:16

   Jeszcze pytanie- czy widzisz w Peterze Murphym przedstawiciela swojego typu kibbe, czy raczej pokrewnego? Coś wyczuwam karmazyn i królewski (album Lion!), kryształ i Baśniowy (te przebrania) i pewnie całkiem niemałą gromadkę innych E :>

  • Moderator - Jonathan 27 Luty, 2020 o 15:11

   Sprawdziłem komentarze na wszelki wypadek i nie ma diagnozy 😀

   Hmmm widzę go jako D (albo prędzej SD z mocnym SE), chociaż ciężko powiedzieć bo on jest bardzo szczupły ale tutaj widać już soft np.
   https://i.pinimg.com/originals/79/55/8f/79558f7bc3c82d672203e22609235325.jpg
   https://i.pinimg.com/originals/36/bd/74/36bd748f546711225d3d6a60da7157fe.jpg
   https://www.post-punk.com/wp-content/uploads/2018/11/johnnycoffinstanleepetermurphy.png

   Czyżby facet SD tracąc soft przez chudość, mógł ją stracić też w twarzy? Hm..
   https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQ_EcTkTZjhrO2LBpPC6_uBmeutHGs0OhyzFSiJqL0jPjj81H9S

   Widzę mocny Słoneczny zakryty ciemną kolorystyką, możliwe, że od Baśniowego (mrok czuć i fajnie mu w starodawnych zdjęciach), Wietrzny. Królewski widzę z profilu. Kryształowy u mężczyzn ciężko mi jeszcze dojrzeć ale może on ma? 😛

   Dla porównania Marilyn Manson:
   https://musik.aftonbladet.se/files/2017/10/heavenupsidedown-41464498–640×641.jpg

   Btw. Co do Morgana to młodzieńczy i szczupły Wietrzny mnie zmylił, nie zwracając uwagi na zdjęcia z młodości kiedy był krąglejszy. Jak widać nie każdy facet w typie SN będzie w stylu bacy.

  • Yen 28 Luty, 2020 o 00:38

   Nie było właśnie 🙂
   Ooo, słoneczny zamiast karmazynu, pomyślałabym, że obok, ale one w zasadzie w aspekcie jak to sobie nazywam „sharpowym” mogą działać dość „wymiennie” (?) jako element bazy :> dzięki!

   Joseph jest w ogóle specyficzną mieszanką, a mężczyzn ciężej się typuje ze względu na mniejszą różnorodność tak sylwetek jak i ubrań- mam wrażenie.

  • Moderator - Jonathan 28 Luty, 2020 o 11:41

   Osoba ze Słonecznym (zamiast Karmazynowym) na moje oko będzie kolorystycznie wyglądała jakby słońce na nią świeciło (niezależnie czy ma jasne czy ciemne włosy), jest w tym jakieś ciepło a w Karmazynie jest lód i przyciemnianie. Poza tym Karmazyn ma dodatek yinu więc Słoneczny jest ostrzejszy w swojej formie. No i Słoneczny ma Noble co zmienia aurę od seksownego z mieszanką zmysłowego yinu Karmazyna. Więc tak wymiennie to trzeba by było ostrożnie używać 😀 Np. facet D mając tylko Słoneczny myślę, że może sobie pożyczać np. kolorystykę od Karmazynowego, może nie podkreśli całkowicie tego E, bo go nie ma ale podkreśli swój D no i ze względów praktycznych… No bo na białe eleganckie buciki – mało kto się odważy 😀

   Tak, masz rację, ciężko będzie zobaczyć faceta np. w pełnej odsłonie Alabastrowego 😀 Chyba, że np. na jakichś sesjach zdjęciowych, gdzie jest wyrobiony odpowiedni klimat.

 16. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 26 Luty, 2020 o 13:29 Odpowiedz

  Zdjęcie Josepha w gaminowej marynarce ma efekt WOW. Na moje trafiłeś nim w dziesiątkę.

  Wzrost Ibisza bardzo mnie zaskoczył. Przez jego Gaminkowatość miałam przeświadczenie, że może być mniej więcej mojej wysokości (175cm), to chyba tym bardziej świadczy o tym, że jest dobrym przykładem zaskakującego wzrostu panów G.

  Wiem, że była o tym mowa już wielokrotnie, ale marzę o tym, żeby na stronie pojawił się wpis na temat tego, jak to wszystko wygląda u meżczyzn. Zwłaszcza, że już od dłuższego czasu tęskno mi (i na pewno nie tylko mi) za nowinkami od naszej mistrzyni.

 17. TerraCotta 27 Luty, 2020 o 21:18 Odpowiedz

  Tak mnie też brakuje wpisów. Zastanawiałam się nawet czy są jeszcze jakieś w planach czy już bardziej będzie Pinterest.
  U mężczyzn kibbe i etherali nie ogarniam na tyle że co kto mi powie to uwierzę 😀

  • Moderator - Jonathan 27 Luty, 2020 o 22:21

   Najpierw jeszcze została galeria Świetlika 😀
   Z pewnością mogę stwierdzić, że typologia Kibbe jak i Ethereal dla facetów będzie bardzo uproszczona, więc możliwe, że można byłoby zmieścić wszystko w jednym wpisie. Np. mężczyźni z softem nie będą w stanie go podkreślać w takim stopniu jak kobiety, wystarczy aby go nie przytłoczyć ostrościami albo zbyt ostrzyżoną fryzurą. Kolorystycznie łatwiej też nam bazować na neutralach, raczej nigdy się nie spotkałem aby mężczyźnie pasował np. tylko niebieski, różowy itd bez jakiegoś neutralnego/bazowego koloru.

  • luci 3 Marzec, 2020 o 13:10

   Podkreślone mocno ramiona, dekolt V i zbluzowanie w talii nie są R. Może prędzej FG z domieszką pierwiastków pozwalających na szyfon?

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 4 Marzec, 2020 o 11:40

   Nie wiem, czy czułabym się w takich ramionkach dobrze… ale jeszcze nie mierzyłam takiej bluzki. Na pewno musiałby być bardziej mięsisty materiał. Jak na FG, to dekolt jest zbyt wąski i głęboki, lepiej czuję się w szerszych, ale płytszych dekoltach.

   To chyba bluzka dla nikogo xD Albo SD.

  • Laurel TR (GE + RE + KarE+ KryE) + EEHiszp. 4 Marzec, 2020 o 15:52

   Ja też najbardziej widziałabym w tej bluzce SD. Oczywiście pod warunkiem posiadania ME, SyE i RE oraz, gdyby te body było bardziej dopasowane w talii.

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 4 Marzec, 2020 o 17:26

   Dziewczyny, dzięki za odzew. Znowu się odzywają moje ciągoty, jak widać, co mi wpadnie w oko to okazuje się SD 😄 No chyba, że w przypadku tej bluzki jest jeszcze i by inaczej.

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 4 Marzec, 2020 o 18:19

   Coś mi nie pasuje w tej bluzce w kontekście SD, nawet przy lepszym dopasowaniu w talii. Chyba za dużo szyfonu, jest za “lekka” dla SD. Szybciej widziałabym tu Soft Gamine z odpowiednimi Etherealami

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 5 Marzec, 2020 o 07:48

   Dla SG rękawy (jakby je skrócić nad nadgarstek) by się sprawdziły, szyfon pewnie zależnie od ethereali, mam wątpliwości co do kopertowego dekoltu – u mnie się mocno nie sprawdza.

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 5 Marzec, 2020 o 09:15

   Taki ostry V i głęboki dekolt kopertowy wątpię by był dla SG. Ja bym na pewno nie ubrała mimo KarE.
   IMHO, to fason dla nikogo xD

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 6 Marzec, 2020 o 20:36

   Aga mi też ten dekolt nie pasuje dla SG, ale całościowo nie mogę jej przypasować dla innego typu. Może faktycznie jest “dla nikogo” xD

   Laurel, piękny awatar! <3

  • Laurel TR (GE + RE + KarE+ KryE) + EEHiszp. 22 Marzec, 2020 o 18:10

   Czyli wychodzi na to, że to kolejne ubranie dla nikogo 😀

   Dziękuję, Kiniu <3 Cały czas przeżywam zachwyt nad klasycznym makijażem dla TR i dlatego nie rozstaję się z czerwoną szminką 🙂 A to zdjęcie pochodzi z ostatniej zabawy sylwestrowej 🙂

 18. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 20 Marzec, 2020 o 21:42 Odpowiedz

  Podpinam się. Dla Sd- nieeee ….jak tez nie dla Sg to nie nie mam pomysłu 😊 Podbijam temat mężczyzn na blogu- galeria ethernal, typy kibbe. Myślę że mężczyznom ciężej przemycić w wygladzie niektóre ethernale.

 19. Laurel TR (GE + RE + KarE+ KryE) + EEHiszp. 22 Marzec, 2020 o 18:55 Odpowiedz

  Nasunęły mi się ostatnio pytania o dwie Panie – Kate Beckinsale i Kylie Minogue.

  O ile w stosunku do Kylie, która o ile się nie mylę jest SG oraz ma RE i SE (znalazłam komentarz Olgi na ten temat), wątpliwości budzi Kate. Czy to możliwe, że jest TR? 😀
  Co prawda na TR byłaby bardzo wysoka (170 cm wzrostu), ale jej stylizacje w filmie Pearl Harbor są tak bardzo TR <3
  https://i.pinimg.com/564x/fc/a5/e1/fca5e15b3abe8e3a78419970fbda3c2b.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/81/9c/70/819c709f9f50b80ce33e276d8ec8774a.jpg
  W szczególności mam na myśli makijaż i fryzurę 🙂
  Generalnie jak przegląda się jej zdjęcia w internecie, naprawdę ciężko znaleźć coś, w czym wygląda naprawdę dobrze.
  https://i.pinimg.com/564x/7e/5d/65/7e5d6594df0bc1d5cb096e36aaf00c3c.jpg
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41fRw5MO3kL._AC_.jpg (tutaj kreacja w filmie Van Helsing)
  https://i.pinimg.com/564x/e4/d0/89/e4d089f1edfec3888f4bdc3adf00bd9e.jpg
  https://i.pinimg.com/564x/cc/3a/5c/cc3a5c740a7da5ebd6634f91490d0448.jpg

  Co do Kylie Minogue, obstawiam, że może mieć jeszcze Syreni:
  https://cache.vevo.com/Content/VevoImages/video/47C9EDDFEC5BD91FED98B98179B3DCD6.jpg (teledysk "On a night like this")

  Jakie jest Wasze zdanie? 🙂

  • luci 23 Marzec, 2020 o 13:36

   Kate Beckinsale pierwotnie widniała na liście SC, potem po wykrystalizowaniu się teorii pierwiastków trafiła do TR. Rzeczywiście jako TR jest dla mnie bardziej zrozumiała.

  • luci 28 Marzec, 2020 o 23:23

   Loth, problem w tym że teraz tych list przedstawicielek pod typami nie ma. Zniknęły. Ale historia była taka, że Kate najpierw była na liście SC a potem któregoś dnia pojawiła się również w spisie TR. Pamiętam, że o to wtedy zapytałam, bo nie mogła być przecież na obu listach na raz. 😀 Wtedy jej nazwisko zniknęło z listy SC pozostając na liście TR.

  • Moderator - lothlorien 29 Marzec, 2020 o 14:44

   Dzięki 😉 Nie kojarzę kompletnie sytuacji, a komentarze zostały już skasowane. Uznaję więc na swoje potrzeby, że werdykt jest niewiadomy, bo cały ten czas myślałam o Kate jako SC 😀

 20. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 23 Marzec, 2020 o 12:03 Odpowiedz

  Z Kylie możesz mieć rację, za to Kate nie jest SC? Może miec ethernal kierujący na TR, to nieźle potrafi namieszać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *