ENGLISH VERSION

Typologia Ethereal autorstwa Olgi Brylińskiej

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy bloga getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 

 

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona, a na to jacy ostatecznie jesteśmy, ma wpływ wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Typologia Ethereal jest objęta prawami autorskimi.

Share:

1 655 komentarzy

  • Ines SN (SyE + WE + BeE) RE + KryE 1 Maj, 2019 o 20:20

   No nie wiem. Wydaje mi się ze jest tu Mahoń i to na plus u Ciebie (golf,motyw japońskich kwiatów ?). Ale z DC nie kojarzy mi się totalnie. Kokarda pod szyja z kolei przywodzi mi na myśl Różany. A sam materiał jest lejący się i Syreni? Xd ogólnie ta koszula jest szalona,mam wrażenie ze łączy w sobie mnogość E które do się totalnie nie pasują:D I nie jest w ogóle blisko ciała,nie ma w niej nic geometrycznego. Takie dmuchane rękawy to z kolei coś romantycznego dla mnie.

  • Moderator - lothlorien 1 Maj, 2019 o 20:39

   Nie dam głowy, ale wg mnie ta koszula jest dla SD, o ile byłaby dopasowana na normalnej osobie. 🙂

  • Maja DC+AE 1 Maj, 2019 o 21:43

   Świetna koszula, jednak wydaje mi sie ze nie bedzie najlepszym wyborem dla DC ze wzgledu na zbyt lejący materiał, obszerne rękawy, brak taliowania? Ogólnie wydaje mi się zbyt softowa.
   Ta kokarda na szyi przypomina mi troche gawroszke, a one sa chyba ok dla nas (nie wiem czy to nie zbyt naciagane:D).

  • Eloise DC (SE)+ME+RE/DA 1 Maj, 2019 o 23:02

   Loth, potwierdziłaś tylko moje obawy co do SD- owatości tej koszuli 😀 Niestety nie widziałam jej na żywo ale też jestem ciekawa jakby wypadła na kimś.
   Ines, wg mnie zarówno wzór, kolorystyka i ta kokarda wskazują na Hiszpański Energetyczny 😉
   Maju, materiał to bawełna z jedwabiem z przewagą tej pierwszej (70%), czyli teoretycznie nie powinna być super zwiewna…

 1. Astrid (DC+SyE) 5 Maj, 2019 o 10:31 Odpowiedz

  Widziałam ostatnio zwiastun serialu “Dead to me” z Christiną Applegate i uderzyło mnie jej podobieństwo do Megan Follows. Wydaje mi się, że typ obu Pań to Classic, ale cóż się tu dzieje Etherealowo, że podobieństwo między nimi ujawnia się (albo tylko mi się tak wydaje – to też możliwe!) w dojrzałym wieku. Kryształ i Świetlisty (choć Ania Shirley miała jak dla mnie też Syreni albo to wpływ osobowości na postrzeganie 🙂 ? Czy jakieś Ethereale wcześniej mocno różnicujące straciły na sile i stąd to podobieństwo? A może to tylko kwestia stylizacji Christiny do konkretnej roli – jakoś na innych zdjęciach nie rzuca mi się to w oczy tak bardzo.
  Christina:
  https://data.junkee.com/wp-content/uploads/2019/04/Dead-to-Me.png
  https://www.serialowa.pl/wpr/wp-content/uploads/2019/05/deadtome3.jpg
  Megan:
  https://images.thestar.com/wnWw38lywu3HoAXkAvs3HYOKdV4=/1086×724/smart/filters:cb(2700061000)/https://www.thestar.com/content/dam/thestar/entertainment/television/2018/02/05/megan-follows-joins-supernatural-series-wynonna-earp/megan_follows.jpg
  https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/07/19/680719/459387.1.jpg
  (uhu, ale zaszalałam, zdjęcie anty-świetliste chyba 😉

  • Astrid (DC + SyE) 5 Maj, 2019 o 15:17

   Elizo, masz rację! Młodą Christinę znam ze zdjęć i przez mocniejszy makijaż nie wydawała mi się podobna do eterycznej “Ani Shirley”, ale rzeczywiście to podobieństwo już wtedy istniało.

  • Anikka C 29 Maj, 2019 o 12:44

   Hej cos w tym moze byc, nie znalam Pani, ale po pierwszym zdjeciu Megan Follows skojarzyla mi sie z Brie Larson. A ta tez chyba byla diagnozowana jako Classic 😉 Ona z kolei strasznie przypomina mi Jenne Fischer tez chyba C? Do tego lanczuszka przylaczyla sie Laura Linney 😀 Chyba nie byla diagnozowana. Ma cos dla mnie z C lub SC. W ogole zastanawialam sie nad Brie I Jenny Etherealami. Myslicie, ze maja wszystkie bazowe i sa czystymi typami – Krysztal, Sloneczny, Rozany (French)? Nic innego nie potrafie w nich wylapac!

  • Astrid (DC + SyE) 3 Czerwiec, 2019 o 12:04

   Anikka C, a mnie Laura Linney kojarzy się z Mirandą Otto więc łańcuszek się wydłuża 🙂

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 3 Czerwiec, 2019 o 13:39

   Megan Follows jest IMHO podobna do naszej TR – ki Magdaleny Walach… Też ma ewidentnie Iskrzący i Baśniowy, może i typ ten sam?

 2. Hlady 5 Maj, 2019 o 19:27 Odpowiedz

  Witam wszystkich i pozdrawiam. Jestem stala czytelniczka do tej pory incognito 😁 Ciężka sprawa z tymi ethernalami, Ja czuje co najmniej 8 😅 Potrafię się ubrać, jednak zawsze czegoś brakuje, brakuje tej równowagi pomiedzy ostrym temperamentem a dziecieca naiwnością. Mam nadzieje ze Greta pomoże🙄.

 3. Freya 5 Maj, 2019 o 22:38 Odpowiedz

  Ja chciałabym się spytać o ethereale Anny Dymnej. Gdzieś widziałam, że została zdiagnozowana jako Gamine z Księżycowym, ale zastanawiałam się nad jej pełną konfiguracją.

  Ja nieśmiało obstawiam u niej alabastrowy i syreni. I może jeszcze baśniowy i gwiezdny? Ale nie ogarniam jeszcze wszystkich etherealowych “niuansów”, więc pewnie trafiłam, jak kulą w płot.

  • Moderator - Jonathan 27 Lipiec, 2019 o 22:24

   Anna Dymna – Gamine (Francuski, Iskrzący, Karmazynowy) + Alabastrowy + Księżycowy + Baśniowy w aspekcie retro

   Gamine z wyraźnym kierunkiem na TR.

 4. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 25 Maj, 2019 o 23:10 Odpowiedz

  Jak się przedstawia konfiguracja Ethereal Rachel Weisz? Ja jej daję pełną bazę TR z dodatkowym Mahoniowym, ale niekoniecznie bardzo mocnym. Może Księżycowym, sama nie wiem.

  • Maria Magdalena SC (RE, BaE, KryE, Się)+FE 7 Czerwiec, 2019 o 23:11

   Ja również ja bardzo lubię!
   Też myślę, że ma Mahoniowy. I nie wiem, czemu ale Francuski.
   No i dużo Gwiezdnego pyłu 😉

  • Moderator - Jonathan 27 Lipiec, 2019 o 21:06

   Rachel Weisz – Theatrical Romantic (mocny Gwiezdny, Baśniowy w aspekcie retro, Różany, Karmazynowy) + Francuski

 5. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 2 Czerwiec, 2019 o 21:27 Odpowiedz
  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 3 Czerwiec, 2019 o 10:10

   Mi te bardziej szylkretowe kojarzą się z mahoniem a te bardziej plecione z bezkresnym, pewnie tam coś jeszcze siedzi…

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 3 Czerwiec, 2019 o 13:32

   Dzięki dziewczęta 🙂 Mnie pierwsze trzy się skojarzyły Mahoniowo że względu na kolorystykę, no ale ponieważ to plecionki to jakoś tak Bezkresny też się kłania. Chyba. A ostatniej nie mogę nigdzie zakwalifikować ni huhu 😀 Myśłałam o przedziwnym kombo Królewsko – Mahoniowo – Bezkresno – Karmazynowym.

 6. Drukara 9 Czerwiec, 2019 o 14:21 Odpowiedz

  Jak sądzicie drewniana biżuteria(szczególnie drewniane bransoletki) to Bezkresny czy może kryje się tam jeszcze Mahoniowy?

 7. Amelia C 22 Czerwiec, 2019 o 04:47 Odpowiedz

  Witam wszystkich:) Od paru lat z zapartym tchem czytam tego bloga i Wasze komentarze. Nawet po kilka razy. To fascynująca skarbnica wiedzy pozwalająca zrozumieć i uporządkować estetyczne doznania:) Jestem pełna uznania i podziwu widząc jak Typologia układa się w logiczną całość.
  Nie mogę doszukać się wskazówki w aspekcie który mnie od dawna frapuje:
  Który ethereal może działać jak filtr przepuszczający wyłącznie matowe tkaniny i makijaż i biżuterię? Księżycowy mimo tego, że opisany jest jako skromny w zaleceniach ma subtelny połysk. Z kolei Bezkresny i Wietrzny zdają mi się bardziej wprowadzać szczyptę ‘niechlujności’ i bardziej eliminować perfekcję niż błysk.
  Ktoś ma jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

  • Moderator - lothlorien 22 Czerwiec, 2019 o 10:50

   Cześć 🙂 Myślę, że dużo zależy od tego jakie tkaniny, makijaż i biżuterię masz na myśli. Nasuwa mi się Bezkresny i może Baśniowy, ale moim zdaniem nie ma sensu rozpatrywać jednostkowo za co który Ethereal odpowiada, lepiej spojrzeć całościowo. Kontekst jest wszystkim 😀

 8. Ania TR (KarE + GE) 22 Czerwiec, 2019 o 12:40 Odpowiedz

  Ostatnio obserwuje wzrost trendu na upięcia nisko nad karkiem, tzw. low buns, koniecznie z przedziałkiem pośrodku. Czeszą się tak Kardashianki, Rosie Huntington Whiteley, Selena Gomez, i właściwie masa celebrytek. Często tez Meghan Markle, ale ona zazwyczaj ma kosmyki dookoła twarzy, co łagodzi efekt. Zastanawiam się co decyduje o tym, ze taka symetryczna fryzura pasuje danej osobie? Wydaje mi się dość bezlitosna (ja na przykład wyglądam w takich zaczesanych włosach bardzo kiepsko). Może alabaster, słoneczny lub bycie którymś z typów C?
  Niestety nie jestem w stanie dodać zdjęć bo pisze z telefonu, ale wierze ze koleżanki-czytelniczki domyśla się o jaka fryzurę mi chodzi 😊

 9. JK SN 6 Lipiec, 2019 o 15:50 Odpowiedz

  Cześć dzwieczyny, chodzą za mną ostatnio lawendowe kolory, takie przygaszone, chłodne fiolety, połączone z szarościami i niebieskim. Zastanawiam się do czego można je podpiąć (poza typem kolorystycznym) – jakie ethereale się tutaj wpisują? Różany wstępnie odrzuciłam, bo to jednak nie tak słodkie połączenie, fiolety widzę też w karamzynie ale tam są ciężkie i bardziej konkretne, a mi chodzi o takie zwiewne, lekkie. Wydaje mi się, że bliżej może im być do Syreniego, Księżycowego (ale ten nie ma fioletów). Dajcie znać co myślicie!

  Chodzi mi o taki klimat: https://i.pinimg.com/564x/a1/5b/69/a15b69acac54acc4dd5552656b57c538.jpg

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 6 Lipiec, 2019 o 18:00

   Uwielbiam takie kolory 🙂 Stawiam, te czyste, rozbielone to Alabaster, a te z domieszką szarości – Kryształ.

  • Małgorzata SN (SyE KE ME BeE) + GE + Królowa 12 Lipiec, 2019 o 23:56

   Ja widzę to jako połączenie Syreniego z Różanym

  • Ines SN 24 Lipiec, 2019 o 23:49

   Nie wiem, ale czy ona nie będzie SD? Jest posagowa,ma długie kończyny,duże stopy i ręce oraz duży biust nawet w wersji slim. I twarz z wyrazistymi kośćmi plus duże usta,trochę jak Sophia Loren, Widziałam ja w długich marszczonych sukniach na wyjściach i było wow. Ewentualnie FN?

  • Moderator - Jonathan 25 Lipiec, 2019 o 16:48

   Irina Shayk jest oficjalnie zdiagnozowana jako FN. Ramiona grają u niej pierwsze skrzypce, u SD tego nie ma.

 10. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 13 Lipiec, 2019 o 00:20 Odpowiedz

  Hej, czy mogłabym prosić o zdiagnozowanie Ethereali Catherine Deneuve?

  Podejrzewam u niej Słoneczny, Francuski, Różany, Kryształowy, Królewski, Bezkresny może Alabaster albo Iskrzący…

  • Anikka C 21 Lipiec, 2019 o 18:37

   Hej, tez sie zastanawialam nad E Catherine! Obstawialabym Krysztal, Francuski, Rozany i Sloneczny ciekawe co mialabym z poza bazy 🙂

  • Moderator - Jonathan 22 Lipiec, 2019 o 22:03

   Catherine Deneuve – Classic (Kryształowy, Różany, Francuski, Słowiański) + Świetlisty + Alabastrowy

   Grace Kelly – Classic (mocny Kryształowy, Różany, Francuski) + Świetlisty + Alabastrowy

  • Anja TR (KryE + GE + KarE) 26 Lipiec, 2019 o 07:23

   Moim zdaniem January Jones jest też bardzo podobna do Grace Kelly. Zwłaszcza gdy jest odpowiednio wystylizowana – na przykład w serialu “Mad men”.

  • Anikka C 6 Sierpień, 2019 o 16:33

   Ale podobienstwo! 😀 Najtrudniej mi chyba wychwycic dodatkowy Alabaster. Jonathanie czy moglabym poprosic o ethereale naszej ikony, ktora strasznie mi sie z tymi Paniami kojarzy – mysle o Beacie Tyszkiewicz.

  • Moderator - Jonathan 11 Sierpień, 2019 o 11:42

   Beata Tyszkiewicz – Classic – (Kryształowy, Francuski, Słoneczny, Różany) + Świetlisty + Alabastrowy

  • Anikka C 15 Sierpień, 2019 o 13:27

   Super, dziekuje bardzo! 🙂 juz wiadomo skad to podobienstwo i alabaster i swietlisty w dodatkach a baza jaka podobna!

  • Moderator - Jonathan 27 Lipiec, 2019 o 20:28

   Diane Kruger – Dramatic Classic (Słoneczny, Francuski, Karmazynowy) + Świetlisty + Syreni + Kryształowy + Alabastrowy

  • Cat Ballou DC (KryE+WE+FE+BaE) 30 Lipiec, 2019 o 17:34

   Dzięki. Dużo ma tych E. Jak myślicie, lepiej mieć mniej czy więcej Ethereali? I czy przy takiej rozmaitości da się w ogóle jakoś to ogarnąć, żeby dobrze wyglądać?

  • Eryka 30 Lipiec, 2019 o 23:45

   Zależy, czy nachodzą na siebie albo mają punkty wspólne i na ile są kompatybilne z bazą. U Diane z Ethereali wyłania się dużo jasnych kolorów, pasteli, błękitów, beżów, więc chyba nie powinna mieć za trudno, o ile baza na to pozwala. Pewnie gładkie jedwabne koszule w tej kolorystyce jej wystarczają.
   Czasem „więcej” oznacza przymus korzystania z każdego Ethereala osobno (żeby był „czysty”) i to może rodzić problemy. Mniej Ethereali to jasna sytuacja, ale jak masz same casualowe, to nagle nie wiadomo, jak ubrać się do pracy czy na wesele, zwłaszcza jak nie wygląda się jak Diane. Jak dla mnie każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Choć ja mam sporo Ethereali i trudno mi podkreślać urodę w standardowym casualu, a z każdą inną kategorią nie mam problemów.

  • luci 31 Lipiec, 2019 o 15:57

   Wydaje mi się, że w przypadku takich pierwiastków dodatkowych jak u Diane (Świetlisty + Syreni + Kryształowy + Alabastrowy) ich ilość nie jest problemem, bo one ze sobą ładnie korespondują, podkreślanie jednych nie powinno chyba szkodzić innym. Natomiast problemy mogą się pewnie pojawiać w połączeniach z bazą: Karmazyn vs Swietlisty czy Francuski vs Syreni – te pierwiastki na różne sposoby sobie zaprzeczają i może być trudno albo wręcz nie da się w takim przypadku mieć wszystkiego na raz…

  • Moderator - lothlorien 31 Lipiec, 2019 o 18:42

   Na pewno to zależy od indywidualnego przypadku, tak jak napisała Eryka.
   Mam dużo Ethereali (czasami kontrastujących ze sobą) i wybieram z nich elementy dla mnie najkorzystniejsze, spinam to spójną, ograniczoną kolorystyką, powtarzającymi się fasonami i całość wygląda wg mnie przyjemnie, a styl jest konsekwentny i charakterystyczny, co potwierdzają też komentarze znajomych.
   Tak więc da się to ogarnąć, byle postawić sobie jakieś granice i nie brać wszystkiego co popadnie ze swoich Ethereali. Ale chyba to jest niezaprzeczalne, że przy mniejszej ilości łatwiej nad E. zapanować. Nie każdy lubi chaos. Ale też trzeba pamiętać, że wcale nie każdy Ethereal musi być przez nas jakkolwiek wykorzystywany. 😀

  • Anikka C 6 Sierpień, 2019 o 16:18

   Ale ciekawe, to dlatego Diane przypominala mi troche Saoirse Ronan! Obie klasyczne z dodatkowa Syrena i laczy je Karmazyn i Krysztal 😀

 11. Aileen DC (FE+SE+KarE) +WE+BaE | TS 29 Lipiec, 2019 o 14:31 Odpowiedz

  I ja się odważę! Czy mogłabym prosić o diagnozę Juliette Roudet?
  Sama stawiam na dwa ethereale: wietrzny i francuski. Być może także karmazyn. Jestem zachwycona sporą częścią jej stylizacji z serialu “Profilage” 😉

  • Moderator - Jonathan 29 Lipiec, 2019 o 20:44

   Juliette Roudet – Dramatic Classic (Francuski, Karmazynowy) + Wietrzny + Księżycowy

  • Aileen DC (FE+SE+KarE) +WE+BaE | TS 29 Lipiec, 2019 o 22:21

   Jonathanie, dziękuję! Wyściskałabym Cię za tę diagnozę, gdybym tylko mogła 🙂 Czułam powinowactwo stylowe do tej pani, ale że nawet Kibbe się nam zgadza… Cieszę się jak dziecko!

  • Moderator - Jonathan 31 Lipiec, 2019 o 17:11

   Nie dziwię Ci się, miło w końcu jest znaleźć swojego kibbowego krewnego 😉

 12. Eryka 29 Lipiec, 2019 o 23:24 Odpowiedz

  Macie pomysły na Ethereale Christiny Hendricks? Super jej w ciepłych kolorach, a gdy przefarbowała się na blond, zniknęła. W rudościach wygląda pięknie. Tu bardziej widziałabym ją z Iskrzącym niż np. Baśniowym, bo raczej woli wesołe kolory niż głębokie:
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71eF3-nYN4L._SY679_.jpg
  Mam wrażenie, że mogłaby więcej korzystać z takiego kierunku, gdyby ważyła trochę mniej, bo z tym biustem za bardzo nie ma co zrobić (siłą rzeczy pcha ją to w łagodne syrenie klimaty, gdyż sam zabudowany dekolt ją przytłacza). Róż był gdzieś wspomniany, może jeszcze Królowa?
  https://bi.im-g.pl/im/19/09/d8/z14158105V,Mad-Men–Opowiesc-o-agencji-reklamowej-w-Nowym-Jor.jpg
  Ładnie jej z odkrytymi ramionami.

 13. Aga 30 Lipiec, 2019 o 12:38 Odpowiedz

  Czy mogłabym prosić o diagnozę Ethereali Jenny Coleman?

  Patrząc na jej role w Doktrze Who obstawiałabym Baśniowy a także Królewski, bo jest przepiękną królową Wiktorią. Zastanawia mnie czy posiada jakieś pierwiastkki spoza bazy SG, które pozwalają jej nosić długości midi, bo na pierwszy rzut oka wydaje się typową Soft Gaminką.

 14. Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 10 Sierpień, 2019 o 22:47 Odpowiedz

  Hej,

  Od jakiegoś czasu szukam przykładu czystego typu C pośród ciemnoskórych pań. Jak na razie najbardziej podejrzewam Rochelle Humes. To C? A jeśli nie, to jak sądzicie jakie Ethereale mogą odpowiadać za to złudzenie?

 15. Eryka 11 Sierpień, 2019 o 13:24 Odpowiedz

  Oglądałam ostatnio „Fridę” i zastanawiam się nad Etherealami Salmy Hayek, która wydaje się mieć naprawdę dużo opcji stylizacyjnych na tle R, mimo że jest dość krępa i biuściasta. Biust umie ładnie podkreślić, ale sylwetkę zwykle masakruje zbyt wysoki obcasami. Gdy jednak przymknie się oko na jej namiętnie skracanie się, wychodzi, że pasuje jej mnóstwo klimatów. Może to kwestia kolorystyki, może po prostu ma uniwersalną urodę.
  Fridowe klimaty to pewnie miks Mahoniowo-Energetyczno-Słowiański (może nie Słowiański, ale jakiś folkowy odpowiednik z tej strefy geograficznej).
  https://www.kobieta.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0002/66/salma-hayek-w-filmie-frida.jpeg
  Baśniowy (!):
  https://assets.vogue.com/photos/5af1f14473084b3aba52483d/master/pass/00-story-selma-hyek.jpg
  http://cinemajam.com/mag/wp-content/uploads/2015/05/the-tale-of-tales-matteo-garrones-new-movie-2015-with-salma-hayek-john-c-reilly.jpg
  Francuski:
  https://i2-prod.dailyrecord.co.uk/incoming/article6239005.ece/ALTERNATES/s615b/utils-1.jpg
  Królewski:
  http://www.prettydesigns.com/wp-content/uploads/2013/12/Salma-Hayek-Hairstyles-Elegant-Classic-Bun.jpg
  Różany (nie wiem do końca, czy to sam Różany, ale wygląda pięknie, zwłaszcza z tymi romantycznymi rękawami):
  https://media.wmagazine.com/photos/5853f7d0e3d613c03e1edefa/2:3/w_676/009.jpg
  https://www.stylerave.com/wp-content/uploads/2018/02/salma-hayek.jpg

  W sumie w Alabastrowym już mnie ciekawie, ale lepiej niż Kim:
  https://us.hola.com/en/imagenes/celebrities/2018072312442/salma-hayek-kim-kardashian-style-inspiration/0-28-823/kim-kardashian-salma-hayek-t.jpg
  Do tego mnóstwo zdjęć w czerwieni, klimaty Gwiezdne, a na czerwonym dywanie prawie zawsze super. Na jej miejscu nosiłabym tylko suknie do ziemi, bo w takim wydaniu jej najlepiej. Jej sylwetka chyba najlepiej toleruje całkowite zakrycie i chodzenie w bikini (boso) z niewieloma opcjami pomiędzy 😛

  • Eryka 13 Sierpień, 2019 o 12:55

   A nie SG? Ciekawy przypadek, urocza buzia, a stroje zawsze niezobowiązujące, do tego zwykle męskie kierunki w modzie (Wietrzny, Karmazynowy bez yinu, Bezkresny). Spójny styl, dużo nonszalancji.
   Tu korzystnie w kobiecym wydaniu:
   https://thewallstreetconspiracy.com/wp-content/uploads/ellen-page-style-ellen-page-bright-lights-of-ellen-page-style.jpg
   A jednocześnie na tyle skromnie, że trudno stwierdzić, czy to dodatkowy Gwiezdny z kolorystyki, czy może Baśniowy z bazy, czy to G, czy SG. Do tego Księżyc? Niby mocna kolorystyka, a zawsze wydaje się przygaszona. Choć to może być równie dobrze Wietrzny.

  • Maja DC+AE 14 Sierpień, 2019 o 20:08

   Też pomyślałam o SG, bo ta buzia taka slodka, dziewczęca, ale zobaczyłam to zdjęcie:
   http://23.253.41.33/wp-content/uploads/10.208.149.45/uploads/2015/10/ellenpage.jpg
   Wydaje się taka zadziwiająco umiesniona, yangowa, choc w bardzo drobny sposob.
   Wzrost wg. internetow ok 155cm.
   Heh, teraz pomyslalam jeszcze o podobienstwie do Alicii Vikander (chodzi o cialo oczywiscie) i przyszedl mi na mysl typ natural. Tlumaczyloby to pasujaca nonszalancje.
   Przyznaje ze na zalinkowanych ‘gwiezdnych’ zdjeciach slicznie wyglada.
   Cieżko mi ja rozszyfrowac.
   Czesto jest podawana jako przyklad kolorystycznej ciemnej zimy, ale ja rowniez mam tu zgrzyt.

  • Basia SG(Baś A R I)Kry Sy, LSm 14 Sierpień, 2019 o 22:13

   Na moje oko jednak któraś z gaminek, może FG? Ma bardzo gaminkowy kształt głowy. Jest prześliczna.

 16. Ania 13 Sierpień, 2019 o 00:00 Odpowiedz

  Dziewczyny wiem że jest sezon ogórkowy, ale słucham ostatnio namiętnie Anny Marii Jopek i teraz naszła mnie ochota żeby podociekać o jej diagnozę. Macie jakieś sugestie? Blondynka, niebieskie oczy 😉
  Nie pasuje jej zbyt mocny makijaż ust. Jakaś Gaminka? A Ethreale? Nie wiem czemu ale mi na syrenę pasuje może jeszcze któryś rozczochrany E ? Np. Wietrzny albo bezkresny?

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *