ENGLISH VERSION

Typologia Ethereal autorstwa Olgi Brylińskiej

Osiemnaście archetypów urody.

 

Czym charakteryzują się poszczególne Ethereale? Jak je rozumieć, a przede wszystkim jak dostosować do nich swój styl? Nad tymi kwestiami często zastanawiają się nowi czytelnicy strony getthelook.pl oraz osoby, które podczas analizy otrzymały już swoją etherealową diagnozę. Strony poświęcone Etherealom powstały w odpowiedzi na powyższe pytania. Mają one też na celu usystematyzowanie wiedzy na temat poszczególnych Etherealali.

Typologia Ethereal wyjaśnia przede wszystkim to, dlaczego nie do końca będzie pasować nam czysty styl wyznaczony przez typ bazowy ustalony zgodnie z typologią Kibbe. Na świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Czy jest możliwe, abyśmy mogli reprezentować tylko trzynaście typów urody? Takie wątpliwości nasuwają się z pewnością wielu osobom mającym styczność z typologią Kibbe po raz pierwszy.

Otóż sylwetki są niemalże powtarzalne, natomiast nasze twarze oraz ogólne pojęcie urody jako takiej, często nie wpisują się w żaden z trzynastu typów Kibbe. Uzasadnione więc jest posiadanie pewnych dodatkowych pierwiastków, które to wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie, powinny mieć  swoje odniesienie w stylu.

Można wykazać empirycznie, iż opieranie analizy jedynie na czystych typach bazowych to zdecydowanie za mało, aby zobaczyć pełny obraz możliwości stylizacyjnych danej osoby.

Ethereale to archetypy oraz typy urody i jednocześnie pierwiastki dodatkowe, które należy łączyć z typem bazowym ustalonym według typologii Kibbe. Ethereale warto wyobrazić sobie jako kolejne warstwy w Photoshopie, modyfikujące ostateczny obraz, jakim w tym przypadku jest nasz wygląd. Ethereale mają wpływ na kontury tegoż obrazu oraz na jego kolorystykę. Przebłyski Ethereali można dostrzec gołym okiem lub uchwycić je na zdjęciach. Fotografia jest najlepszym narzędziem do odczytywania poszczególnych Ethereali. Doskonale wiedzą o tym m.in. stylistki gwiazd, które by dokonać ostatecznego wyboru stylizacji, posługują się zdjęciami, wykonanymi w trakcie przymiarek.

Poniżej przykładowe zestawienia fotografii obrazujących opisane wyżej, etherealowe przebłyski.

 

 

 

 

 

 

 

Bianca_Balti_Ethereal_zestawienie

 

Ethereale są ogromnie ważnym aspektem urody. Dzięki nim werdykt wyznaczający typ bazowy według Kibbe nie jest ograniczeniem, a początkiem poznawania sobie oraz świetną zabawą. Jednakże pewne granice muszą zostać wytyczone.

Fasony pozostają zgodne typem bazowym. Natomiast modyfikacji podlegają wszelkie elementy ozdobne i detale (m.in. biżuteria, dodatki, desenie, wykończenia, modele dekoltów itp.), a dalej fryzura oraz makijaż. Innymi słowy, sylwetkę odziewamy w najkorzystniejsze dla niej fasony, a pozostałe szczegóły stylu dopracowujemy zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ethereale.

Warto też pamiętać o tym, jak ważna jest kolejność posiadanych przez nas pierwiastków dodatkowych. Im dalsza pozycja danego Ethereala, tym słabsza jego moc. Zazwyczaj tylko dwa pierwsze Ethereale będą tymi głównymi. Kolejne w hierarchii będą pełnić funkcje takie jak np. wpływ na naszą kolorystykę, czy też na indywidualne preferencje związane ze stylem ubioru.

Nie da się również skumulować pierwiastków przypisanych Etherealom. Np. jeśli posiadamy kilka nakładek zawierających w sobie pierwiastek Innocent, nie oznacza to, że mamy Innocent na niebotycznie wysokim poziomie.

Wraz z pojawieniem się typologii Ethereal, postrzeganie stylów według Kibbe ulega diametralnej zmianie. Doświadczenie pokazuje, że nie każdej kobiecie Gamine będą służyć paski, nie każdej kobiecie Classic będzie pasował minimalizm, a nie każda kobieta Flamboyant Gamine będzie dobrze prezentować się w ekstrawaganckich ubraniach.

Natomiast wszyscy ci, których uroda zyskuje na stosowaniu niezmodyfikowanego stylu zgodnego z ich typem według Kibbe, posiadają Ethereale, które wpisują się w ich typ bazowy. Wówczas możemy mówić o czystym typie. Jednak zdecydowanie częściej bywa, że wyodrębnienie Ethereali staje się koniecznością.

Informacje zawarte na osiemnastu podstronach opisujących poszczególne Ethereale bazują na wyszczególnieniu najważniejszych elementów stylu, właściwych dla danego pierwiastka oraz na oddaniu jego klimatu za pomocą obrazu oraz dźwięku. Ethereale prezentowane są w swojej czystej, niezakłóconej postaci. Warto pamiętać o tym, że obraz stylu jaki ostatecznie nam pasuje, jest wypadkową kilku Ethereali. Nie należy bezkrytycznie identyfikować się ze wszystkimi zaleceniami przedstawionymi na stronach. Szczegółowe wytyczne stylu powinny być analizowane indywidualnie.

Prezentowana typologia Ethereal jest zestawieniem archetypów kobiecej urody, dostrzeganych od wieków przez malarzy, poetów, pisarzy, a współcześnie również przez fotografów, projektantów mody, czy twórców filmów oraz reklam.

Ethereale przedstawiają się następująco (kolejność alfabetyczna):

 

 

 

Cechy osobowości przypisane niektórym Etherealom nie są bezwzględnym wyznacznikiem ich posiadania. Należy pamiętać o tym, iż nasza psychika jest mocno złożona. Na to jacy ostatecznie jesteśmy, wpływa wiele rozmaitych czynników.


 

Tablica z miniaturami kolaży przedstawia Ethereale w kolejności – od najjaśniejszych do najciemniejszych.

 

Alabastrowy Ethereal | Baśniowy Ethereal | Bezkresny Ethereal
Energetyczny Ethereal | Francuski Ethereal | Gwiezdny Ethereal
Iskrzący Ethereal | Karmazynowy Ethereal | Królewski Ethereal
Kryształowy Ethereal | Księżycowy Ethereal | Mahoniowy Ethereal
Różany Ethereal | Słoneczny Ethereal | Słowiański Ethereal
Syreni Ethereal | Świetlisty Ethereal | Wietrzny Ethereal

ETHEREALOWE DIAGNOZY

 

 

 

sloneczny_sun_ethereal_kolaz_maly

 

 

alabastrowy_alabaster_ethereal_kolaz_maly

 

 

krysztalowy_crystal_ethereal_kolaz_maly

 

 

syreni_mermaid_ethereal_kolaz_maly

 

 

ksiezycowy_moon_ethereal_kolaz_maly

 

 

wietrzny_wind_ethereal_kolaz_maly

 

 

bezkresny_wild_ethereal_kolaz_maly

 

 

iskrzacy_sparkly_ethereal_kolaz_maly

 

 

energetyczny_energetic_ethereal_kolaz_maly

 

 

francuski_french_ethereal_kolaz_maly

 

 

slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

 

rozany_rose_ethereal_kolaz_maly

 

 

karmazynowy_crimson__ethereal_kolaz_maly

 

 

krolewski_royal_ethereal_kolaz_maly

 

 

gwiezdny_star_ethereal_kolaz_maly

 

 

basniowy_fairytale_ethereal_kolaz_maly

 

 

mahoniowy_mahogany_ethereal_kolaz_maly

Typologia Ethereal jest objęta prawami autorskimi.

Share:

2 003 komentarzy

 1. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 6 Kwiecień, 2020 o 14:13 Odpowiedz

  Ciekawy temat, choć ja staram się w eternalach znajdywac to co najlepsze, kazdy jest piekny i niepowtarzalny na swój sposób. Irytuje mnie jednak to że pasują mi rzeczy dosyć ciemne, latem jest masakra w wyborze , lub damulkowate które sprawdzą się super na wielkie wyjścia ale nijak na codzień, najlepiej chyba nago 😂
  Co do gwiezdnego i karmazynowego to nie zgodzę się na moim przykładzie , ponieważ je posiadam a i tak wyglądam jak dzieciak . Może to wina księżycowego i iskrzacego. Co do bezkresnego to tez musze isc w super glamur , bo przecież SD , trzeba kombinować jak koń pod górę 😂

 2. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 6 Kwiecień, 2020 o 14:50 Odpowiedz

  A tak przy okazji …jak patrzę na wasze profilowe… Kinia Ty mi przypominasz znajoma francuzke, macie podobny układ twarzy , a Ty Johnathan znajomego syryjczyka , tylko ze jestes smuklejszy i jasniejszy.

  • Moderator - Jonathan 6 Kwiecień, 2020 o 23:16

   Syryjczyka? 😀 Wooow 😀 Najdalej do tej pory była Rumunia, przebiłaś system 😛

  • Kinia SD KarE+(WE)+KE+GE+SE/DW 8 Kwiecień, 2020 o 10:56

   Już ktoś mi pisał że przypominam Francuzkę, ale nie pamiętam kto 😀 Nadal mnie zastanawia skąd to podobieństwo 😀

   Też mam Karmazyn i Gwiezdny, ale mnie chyba odmładza Wietrzny (w końcu Youthful). U mnie najlepszy byłby młodzieżowy glamour ha ha 😀

 3. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 8 Kwiecień, 2020 o 11:23 Odpowiedz

  Kinia no właśnie chyba ja to mówiłam 😁 Według mnie ona ma podobne ethernale do Ciebie, na bank ma SE, KarE, GE możliwe że ma również wietrzny, tyle że na moje oko jest FG . Chętnie bym Ci ja pokazała ale nie na żadnych zdjęć na fb…Młodzieżowy glamur kojarzy mi się z Elena Gilbert z Pamiętników, lubię taki styl.

 4. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 10 Kwiecień, 2020 o 14:59 Odpowiedz

  Eloise powiem Ci że na pierwszy rzut oka on mi wygląda na Fg, twarz szczegolnie…tylko ten wzrost…R na stowe nie… co do mahonia zgadzam się

 5. Siyah SN/SSu (KE+SłoE+SyE+WE) KryE 16 Kwiecień, 2020 o 17:23 Odpowiedz

  Hej, a ozdoby z naturalnych piór to jaki ethereal? Bezkresny? Baśniowy?

  Pytanie bonus:
  Co może być trafionym wyborem prezentu dla R (bez grama yang) z mocno wietrznymi ciągotami? Istnieje jakiś w miarę bezpieczny bezpieczny punkt styczny?

  (idę na rekord w pytaniach 😀 )

  • Aga SG/GE+KarE+WE/DW 16 Kwiecień, 2020 o 18:18

   Hejo 🙂 a pokażesz jakiś przykład tych piór? 😉 Czarne to jeszcze taki teatralny Karmazynek mógłby być, bo chyba widziałam je w karmazynowej galerii.

   Dla wietrznej R bezpieczny chyba byłby ciuch dla R w wietrznej kolorystyce True Summer? Może Eryka Ci podpowie 🙂

  • Yen 16 Kwiecień, 2020 o 20:37

   Czarne pióra dają teatralno- karmazynowy efekt- zakupiłam jakiś czas temu na aliexpressie kołnierz. Jestem posiadaczką karmazynu oraz baśniowego- w rysach założenie kołnierza podkreśliło zdecydowanie ten pierwszy E :>
   Naturalne piórka w luźniejszej formie kojarzą się hippie- Bezkreśnie.

  • Eryka 17 Kwiecień, 2020 o 10:48

   Nie wiem, czy potrafię pomóc, bo takiej R prędzej kupiłabym książkę czy płytę 😉 Do tego brakuje danych, jak wysoka, szczupła i potrzebująca dobrze wyglądać jest ta koleżanka. Nie kupowałabym jej ubrań: jak ma dużą różnicę między talią a biodrami, to dla niej samej zapewne kupowanie spodni (mniejsza z dziurami czy bez) musi być męczarnią. Raczej szłabym w dodatki, bo nieważne, czy ceni styl lub komfort wyżej niż dobry wygląd, czy potrzebuje wyglądać super, powinna ucieszyć się z porządnego szarego szalika (lub innego kolorystycznie pasującego do jej garderoby) czy czarnych skórzanych efektownych rękawiczek, np. z ćwiekami albo odpowiednio wyciętych. Nie znam się na Wietrznym u Romantic, ale nie wybierałabym dla niej biżuterii ani torebki, bo one jakoś fundamentalnie się gryzą z typem bazowym i trzeba mieć sporo wyczucia, by wiedzieć, na ile można sobie pozwolić. Jak bardzo chcesz jej kupić biżuterię, to celowałabym w bransoletkę zamiast naszyjnika czy kolczyków, bo byłaby daleko twarzy i ważne tylko, by gabarytowo pasowała do przyszłej właścicielki.

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 19 Kwiecień, 2020 o 16:24

   Dzięki za rady dla R, chyba faktycznie skończy się na dodatkach 😉
   Co do piór, chodziło mi o pióra ptaków ozdobnych – drobne, wielobarwne, mieniące się, pełne dziwnych kontrastów i kolorowego połysku.

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 22 Kwiecień, 2020 o 01:20

   Hm, w sumie pióra nie były z tym Romantikiem związane 😁 to były dwa osobne pytania, o R z wietrznym i o pióra 😀

   Ale muszę przyznać, że ostatnia, pierzasta parasolka wygrywa wszystko 😀 jak Rafaello bez papierka 😀 tę kupiłabym jej bez wahania, podobnie jak pierwszy łapacz snów (kurczę jest to jakiś trop)

   Pytanie o pióra to osobna rozkmina, jakoś tak mnie na nie wzięło ostatnio, ale z tego co widzę, to jednak bezkresny.

 6. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 22 Kwiecień, 2020 o 21:42 Odpowiedz

  Siyah nie wiem czemu sobie wkrecilam R i pióra 🙈 Miałam takie same odczucia jak Ty gdy zobaczylam ta parasolke 😁

 7. Dorin 22 Kwiecień, 2020 o 22:45 Odpowiedz

  Hej hej
  Mam pytanie. O dwóch śpiewających Panów. Brandon Flowers 178 cm. Strzelam Classic, Różany, Karmazyn, Księżycowy, Energetyczny Sceniczny 😉 Dave Gahan 180 też Classic lub TR Mahoń, Księżyc, Karmazyn. Ciekawe jak bardzo się pomyliłam. Co sądzicie?

 8. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 23 Kwiecień, 2020 o 23:36 Odpowiedz

  Hej Dorin, u obu panów classic do mnie nie przemawia , na niektórych zdjęciach wyglądają dosyć kontrowersyjne . Ale oczywiście mogę się mylić 😊

 9. Siyah SN/SSu (KsE, SłE, SyE, WE) KryE 24 Kwiecień, 2020 o 14:30 Odpowiedz

  O, to ja też będę mieć pytanie o dwóch panów, skoro tak tu sobie dywagujemy –

  Bruce Springsteen (177 cm)
  https://i.pinimg.com/originals/7b/8d/4c/7b8d4ce469b3fb5f66a288e1b96c86c7.jpg
  https://www.hellomagazine.com/imagenes/profiles//bruce-springsteen/3630-springsteenprofb.jpg
  https://www.telegraph.co.uk/content/dam/books/2016/10/28/springsteen_3_trans_NvBQzQNjv4BqqVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8.jpg

  Wydaje mi się być Naturalowy (ramiona, włosy!!!! <3 ) i podejrzewam że ma podobną konfigurację do mojej, no w każdym razie Księżycowy i Wietrzny wyczuwam u niego na miliard procent, mimo ciemnych oczu w czarnych włosach wygląda jak dla mnie jakoś dziwnie i niewyraziście, w krótkiej fryzurze też dużo traci

  — — — — —

  No i drugi:
  https://i1.sndcdn.com/artworks-000039722129-to1o84-t500x500.jpg
  https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/1272974_732132176813111_1803914100_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=09cbfe&_nc_ohc=AbHBeBlMOhsAX-U06Hl&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=25a001646950a5aa4919f28cc677936c&oe=5EC7DBF8

  gitarzysta Cem Koksal (ponad 190 cm) – wydaje mi się dość dramaticowy albo FN, albo TR XD
  Z ethereali wietrzny i chyba jakiś sznurkowo-koszulowy jeśli taki jest, ale w sumie bardziej jestem ciekawa opinii, bo trafić jeszcze nigdy mi się nie udało… :p

 10. Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 24 Kwiecień, 2020 o 16:44 Odpowiedz

  Anikka, coś w tym jest! To chyba jedno z najlepszych zdjęć, ale na tym poniżej chyba wygląda najbardziej jak Drogo ( naj-Drożej? xD ):

  https://www.spirit-of-metal.com/les%20goupes/C/Cem%20Koksal/pics/d460_2.jpg

  Chyba nawet w fotosach z Khalem Drogo znalazłam bardzo podobny wyraz twarzy:
  https://vignette.wikia.nocookie.net/gameofthrones/images/2/28/101_Drogo.png/revision/latest?cb=20170730003255&path-prefix=de

  Jonathan: Może zacznę typować, zmieniając początek zdania z “myślę, że to…” na “to na pewno nie…” 🤣

  Pewnie to dość typowy błąd na początku żeby strzelać głównie yangowe typy u mężczyzn. W FN miałam na myśli chyba bardziej właściwosci F niż sam N, więc chyba jednak tej nadziei za dużo nie ma 🤣 Ale mega cieszę się z dzielenia typu z nim. 😎

  No i po przyjrzeniu się doszłam do wniosku że posądzanie go o D to jednak wierutna bzdura, bo tego yinu jednak trochę ma. 🤔

  • Anikka C 24 Kwiecień, 2020 o 17:10

   Hahahahha Siyah naj-Drozej! 😀 😀 jeszcze ta brode dorobic warkoczykowata i prawie bracia 😉 Ten gitarzysta wydaje mi sie troszke bardziej ostrzejszo-strzelisty niz Drogo. Moze Pan Drogo ma mahonia jest taki jakby ‘pulchniejszy’ nawet przy tej calej muskulaturze. On ma chyba hawajskie wplywy, moze mogloby byc, a gitarzysty drzewa genealogicznego nie rozkminialam, ale moze on bardziej wietrzno-karmazynowaty 😉 Takie luzne mysli

  • Siyah SN/SSu (KsE+SłowE+SyE+WE) KryE 24 Kwiecień, 2020 o 18:52

   Anikka, ten gitarzysta jest Turkiem ze Stambułu, co – patrząc na charakterystykę i historię miasta – może oznaczać każdy możliwy wpływ z całego świata… 🤔 Więc ten trop chyba nie ma sensu. Za to faktycznie, jest różnica między nimi, i to znaczna 🙂

   Drogo to faktycznie wielki pączas 🍩 Ogólnie faceci fajnie mają z zarostem, jak im się coś w twarzy nie podoba, albo wyglądają pucołowato, to wystarczy odpuścić sobie na parę dni golenie i już jest git 😁 (gdyby u kobiet też to tak działało… 🙄)

   Ogólnie zastanawiałam się też nad etnicznym aspektem występowania typów i ethereali – poza francusko kojarzącym się G, francuskim E, czy też E słowiańskim chyba nic więcej czysto etnicznego czy nawiązującego do grup narodowościowych/etnicznych nie znajduję.

   A strasznie ciekawi mnie właśnie ten typ urody reprezentowany przez modela powyżej – śródziemnomorski, dość ciemny, ale strzelisty (panie z tego kręgu kojarzą mi się raczej romantycznie-śniado-przysadziście) i do tego ma jakąś taką niesłychanie porcelanową cerę ( Zima? krem z filtrem? 🤣 ) – koloryt niesamowity jak na kraj, z którego wszyscy, niezależnie od typu, wracają brązowi po kilku dniach wakacji.

 11. Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 24 Kwiecień, 2020 o 22:53 Odpowiedz

  A tu widzę FG. Z pełną bazą plus Iskrzącym widocznym w oczach (?). Staram się uważać na podobieństwo niektórych ludzi do siebie, bo to potrafi poprowadzić na niewłaściwe tory, a tutaj ten gość mi mocno przypomina Bono z U2, nie uważacie? A Bono jest FG właśnie 😏 Mam na myśli Dave.

  • Dorin 25 Kwiecień, 2020 o 12:23

   Eloise fajnie! Widzę u niego ten Mahoń może właśnie z powodu video do Enjoy the silience, mam na myśli taką koncertową wersję gdzie ma i podkreślone oko i widać jego tatuaże, inspirowane wschodem. Ten Iskrzący to ciekawy trop 😁 Dave lubi błysk i Iskrę w oku ma oj ma!

 12. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 5 Maj, 2020 o 14:31 Odpowiedz

  Depeche Mode, moja młodzieńcza miłość:) i chodziłam na czarno cała:) To były czasy.
  Mam pytanko czy pożyczacie elementy od E których nie macie? W moim przypadku jest kilka moich ulubieńców. Takie elementy mam też w szafie. Nie po całości oczywiście ale coś tam uczknąć.
  księżycowy- drapowania, srebrna nitka w ciuchach.
  bezkresny- zamsz(uwielbiam) i peysey reszta to efekt ciotki, to wiem:)
  kryształowy- biżuteria ale raczej na eleganckie wyjście nie na co dzień
  syreni-jedynie kolorystyka i opale
  mahoń- te kwiaty na czarnym tle
  Gwiezdny- tu czarna koronka, kolory i biżuteria- gwiezdne kolczyki czy pierścionki to moja codzienna biżuteria nawet do swetrów noszę.
  Takie tam dodatki lub materiały, też tak macie i czy wplatacie czy zero, rygor?
  Część rzeczy co lubię znalazłam w moich E np. bardziej miękko i jeans jest tam ale kilka fajnych elementów od innych E bym podebrała

  • Siyah SN/SSu (KsE, SłE, SyE, WE) KryE 5 Maj, 2020 o 20:46

   Purple Rain, widzę że podkradasz z większości moich ethereali 😀 wygląda na to, że lubisz się ubrać delikatnie, a celujesz w mocniejsze dodatki?

   Ja też podkradałam, ale z różnym efektem.

   Efekt – moim zdaniem – na tak: Bezkresny krój koszul, baśniowa (drobna, artystyczno-zwierzakowa) biżuteria. Najwięcej jednak zapożyczeń z Bezkresnego – jest mi najbliższy z tych, których nie mam i zdarza się w bazie SN. Głównie fasony i podobnie jak Ty zamsz i paisley, bo samo kowbojskie country z frędzlami to totalnie nie moja bajka 😉 no i jeszcze czasem bezkresno-wietrzne (?) buty.

   Z rzeczy, których absolutnie nigdy więcej: kiedyś (chyba gwiezdne) sweterki, ale w czarnych i granatowych koronkowych swetrach wyglądam jak ciężko chore dziecko stróża, a w białych jak przebrana za babcię 😀 …

   Kiedyś bardzo mnie kręcił Francuski i z tego tytułu kupiłam apaszki. Niestety – nawet mimo nonszalancji nie bardzo chcą udawać wietrzne akcesorium, więc z nich zrezygnowałam. Podobnie jak z kontrastowych ciuchów w paski, w których choć czuję się młodziej to wyglądam jak podstarzała gimnazjalistka.

   Odpowiadając na Twoje pytanie – chyba jednak rygor. Tylko w wietrznym i księżycowym czuję, że bez cienia wątpliwości wyglądam nieźle, a pozostałe i tak muszę przysposobić 😀 ale i tak nie zawsze trafnie oszacowuję ethereale w strojach i dodatkach, więc muszę się podszkolić. wydaje mi się też, że ethereale często się przenikają i że dobrze jest na początku skupić się na tym, co dla nas najkorzystniejsze z ethereali i bazy i dopiero wtedy dodawać spoza bazy. I że chyba yin i yang grają tu bardzo ważną rolę.

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 6 Maj, 2020 o 07:58

   Purple Rain, warto zacząć od rygoryzmu, dostosowac sie w całości /łacznie z butami, torebką, fryzurą/do zalecen Olgi, czyli zobaczyc jak wyglada sie w całości ,a potem podkrasc nieswoje ethereale, żeby zobaczyc, jak świetnie można wyglądać oraz jak sie to zmienia pod wplywem “obcych ” E. Są typy, ktorym na pewno mniej to zaszkodzi /tak mi sie wydaje ze np FG/ oraz takie, ktorym zadne zapozyczenie nie wyjdzie na dobre. Zastanawiam sie tylko, skoro nieswoje E nie dodadzą uroku, urody, wiec po co ich używać?

  • Aga SG(AE+KarE+GE+WE+FE+RE+BaE+SyE) DW 6 Maj, 2020 o 12:49

   Na potrzeby tego komentarza, zamieściłam swój pełen podpis. Ja się trzymam swojego typu i Ethereali, bo mam ich sporo, z czego połowa wynika z bazy, a i z reszty korzystam tylko z niektórych elementów. Moim zdaniem, dodatki, materiały i kolory to właśnie Ethereale więc nie korzystam z nieswoich, bo zależy mi na spójnym stylu (już nie mówiąc, że nie zadziała to na moją korzyść). Gdy ma się złożoną urodę ta spójność jest na pewno trudniejsza do osiągnięcia.

   Część zaleceń czasami się pokrywa – np jako SG noszę z powodzeniem buty na platformie. Platformy są chyba Mahoniowe i Królewskie(?). Nie mam ME ani KRE, ale te pierwiastki są w bazie SG i ogólnie takie buty są SG.
   Tak samo mam jakiś jeden pasek w panterkę. Nie mam Królewskiego, ale panterka jest deseniem SG i nie zrobi mi tragicznej szkody, zwłaszcza na tak małej powierzchni. Większą szkodą byłoby nieprzecięcie sylwetki paskiem.

   Jesteś świeżo po diagnozie a ten przeskok między starą a nową szafą to proces 🙂 Daj sobie czas i daj szansę swoim Etherealom, zwłaszcza tym, które są u Ciebie dominujące. 🙂

  • Eloise DC( SE) +RE + ME +AE + KrólE + WE + SyE + EE + KarE/DA 6 Maj, 2020 o 16:02

   Purple Rain, ja podobnie jak Ty nie jestem czystym DC, spójrz na mój pełny podpis 🤣 Od mojej analizy miną w tym roku 4 lata, przez ten czas miałam dużo różnych pomysłów na swój wizerunek 😏, a przyznam się, że ciągnęło mnie, może i nadal ciągnie w klimaty.. R czy SC ( nie SD 😋) ostatecznie zawsze podczas zakupów trzymam się pierwszej trójki i obowiązkowo kolorów. Miałam fazę na Kryształ, wielkiej krzywdy mi nie robił ale te beże, jasne róże i zwiewności już nie prezentowały się jakoś fantastico. Teraz wiem, co mną powodowało, to bliskość DC do C ( Olga mi pisała, że czasem mogę robić za C) i minimalizm Kryształowego jak i Słonecznego. Pozostała mi jedna wielka nieuleczalna miłość do Baśniowego retro, nic nie poradzę ale kocham tę klimaty i w dodatku o zgrozo gdzieś tam go czuję w sobie. I jeszcze przemycam delikatnie w stylu, nie ma tragedii a jest to smaczek dodający finezji. Stąd jestem niemożliwie wybredna przy zakupach bo nie chodzi o to, żeby pójść po całości w retro w całej stylówce tylko znaleźć taki fason, który pogodzi krój DC z klimatem vintage. Osobiście wydaje mi się, że można / ja mogę ściągnąć co nieco z lat 30 – tych, bo wtedy linie były dopasowane, tkaniny sztywniejsze, całość dość glamour, ale jednak elegancko nie wyzywająco czy skromnie i zwiewnie jak dekadę później. Jestem pewna, że znajdziesz swoją drogę. I tak my DC mamy dobrze, bo naszych fasonów jest sporo w sklepach. Chociaż ja często wybieram opcję krawcowa, co pozwala na urzeczywistnienie tych w sumie drobnych szaleństw 🙂
   Uff, ale epistoła mi wyszła 🤣

 13. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 6 Maj, 2020 o 09:05 Odpowiedz

  No w moim przypadku te co wpisałam elementy inne mi nie szkodzą, bo nie dominują w stroju.Ja jestem za bardzo złożona i postrzelona żeby tak bezkrytycznie polecieć w czyste stylizacje DC. Greta mi napisała też żebym się tym aż tak nie przejmowała bo to są wytyczne dla czystego typu. Mogę to trochę filtrować, pewnie każda z nas może w miarę rozsądnie. Nie mając karmazyna zamiast skóry zamsz jest moim zastępnikiem. Byle zwracać uwagę na ładne ułożenie rzeczy na sylwetce, bliżej ciała i jej nie defasonować. Fajnie znać swój typ ale chodzi też żeby się ubierać, a nie przebierać i żeby też człowiek się dobrze czuł i sposób ubioru był w zgodzie ze stylem życia i osobowością. Czytałam też i oglądałam trochę na stronach anglojęzycznych i tam bardzo fajnie pokazują jak dany typ może się ubrać, co mu pasuje. Często jest to interpretacja w okół stylu i gdzie iść żeby się nie zapędzić za daleko.Dali raz przykład Keiry, która jest D. Jeżeli całość jest D a doda do tego jakiś element (nawet falbankę) Yin to w ogólnym wizerunku wygląda to dobrze. Trzeba patrzeć na całość i rozważać indywidualnie. Czyli np.mam niebieskie oczy, to niebieskie delikatne gwiezdne kolczyki nie zaszkodzą. Z tubami typowymi dla DC muszę uważać jak ta konkretna leży na mojej sylwetce (skolioza) mimo,że to sztandarowy krój dla DC itd… Ale Myślę,że moje upodobania są trochę w E, które dostałam bo jest miękkość-świetlisty, dziwaczność, urozmaicenie- baśniowy, sportowa elegancja- francuz,i asymetria i umiar- słoneczny:) To czuję.

 14. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 6 Maj, 2020 o 17:10 Odpowiedz

  Eloise 9 naliczyłam! O rany.A ja tylko 4. Domyślam się,że masz pole do popisu. I to jakie różne masz, to dopiero wyzwanie ogarnąć. Ja tego nie traktuję śmiertelnie poważnie ale jak teraz czasu więcej to można się pobawić.W zasadzie jak bym się uparła to zostają ostateczna selekcja z nie moich:gwiezdna biżu ale mowa tylko o drobnych kolczykach bo ja wielkiej nie noszę, zamszowe buty i torebki, to prawie welur, a on jest w moich zaleceniach niby:) To zostaje.Po całości to mi się podoba księżycowy ale szarości mi średnio pasują, tylko przyciąga ta przytulność chyba:) stąd może mam zamiennik trochę świetlisty, tak to sobie tłumaczę. Wrzucę coś na szkółkę jak sklecę jakiś zestaw może pomożecie ale to dopiero jak fryzjerów otworzą, teraz wyglądam bardzo niemedialnie:)

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 8 Maj, 2020 o 07:29

   Az mi sie przypomniała moja pełna konfiguracja: DC+IE+GE+FE+RE+BE+SE+ME
   Chyba tyle, nie pamietam Dokladnie, tak samo jak kolejności, wiem ze RE byl jakos wysoko bardzo ale nie uzywam go, podobnie jak ME (chociaz gdy bylam mlodsza to mialam ogromną slabosc do wielkich drewnianych kolczyków, bransolet i naszyjnikow oraz platform). SE jest w bazie, wiec kroje są ok, natomiast jasne kolory nie.
   Purple rain, ta wielość nie wynika z tego, ze my mamy bardziej złożona urode niz Ty, tylko z tego, że na poczatku diagnozy wygladaly troche inaczej i z czasem Olga uznala, ze wprowadzenie zbyt wielu E wprowadza zamęt i nie pomaga a utrudnia.

  • Eloise DC (SE) +RE+ME/DA 8 Maj, 2020 o 13:49

   Dokładnie jest tak, jak pisze Arwena. To, że mam 9 dodatkowych pierwiastków plus Słoneczny jako jedyny bazowy ( bo Karmazynowy jest słabiutki i tak na doczepkę ) nie oznacza, że mam je wszystkie uwzględnić w stroju, nikt by tego nie zniósł 🙃 Przeważnie miksuję pierwsze dwa dodatkowe czyli Róża i Mahoń z możliwie wiernym zachowaniem krojów Słonecznego, czasem dorzucając drobiazg powiedzmy z Królowej. Albo z jakiegoś innego. Wtopy się zdarzają nadal, ale już tak mnie to nie rusza, po prostu nietrafioną rzecz sprzedaję lub oddaję 🙂

  • Eryka 11 Maj, 2020 o 14:35

   Dla mnie to zaleta bycia zdiagnozowaną przed wykluciem się wszystkich Ethereali. Bez tych odprysków, które mimo wszystko trzymałam w opisie, czułabym, że czegoś brakuje. Ale rozumiem, że ludzie przychodzą tu po analizę, by nałożyć na siebie ograniczenia i wyglądać każdego dnia jak najlepiej, a nie po to, by dowiedzieć się, czemu akurat pasują im paseczki albo buty w szpic, których nie poleca się ich typowi bazowemu 😉

 15. Hajnowski SD KE + GE + KarE + KrE/ FN + BE 11 Maj, 2020 o 08:09 Odpowiedz

  Eloise miałaś pewnie ciężko z ta swoja gromadka, ale widzę z tego co piszesz że to dobrze ogarnęłas. Jestem zdania że dobrze się trzymać swoich najbliższych E,ale lepiej tez mieć inne niż nie mieć ,bo jak zechcesz chwilowej odskoczni od stylu nie będzie tragedii.
  To jest niesamowite jak E na nas wpływają, odpowiadają za poszczególne kolory które nam pasują , np czerwony- karmazyn, szary- ksiezycowy, granat- gwiezdny itp…ale np mięta? Może syreni ? Bardzo podoba mi się ten kolor .A jednak zawsze gdy zakładam od razu zdejmuje , mimo tego że jest u mnie w bazie Soft Summer i teoretycznie moglabym zalozyc to jakoś mi coś nie pasuje. Sprobuje z fasonami ,choć nie wiem czy moje E nie mają zbyt mocnego ” ciemnego wpływu na postrzeganie kolorów.

 16. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 11 Maj, 2020 o 17:14 Odpowiedz

  To co brakuje można sobie samemu dołożyć:) Przecież diagnoza daje kierunek, punkt odniesienia, a nie zamyka. Zawsze można sobie zdjęcie zrobić i ocenić czy taki czy inny detal to miła odmiana czy profanacja:) Przecież nie żyjemy od wczoraj i swoim gustom i intuicji też warto czasem zaufać. I faktycznie z jakiejś przyczyny może nam pasować coś, co niby nie powinno. Ja to widzę u siebie. Hajnowski, na tym zdjęciu to tak w kierunku miętowym jest lekko, może ciemniejszy miętowy by ci pasował? Kwestia doboru odcienia, może dalej od twarzy.Albo poprawić dodatkami.

  • Moderator - lothlorien 11 Maj, 2020 o 18:38

   To chyba zależy po co komu jest analiza. Dla jednych będzie to długo wyczekiwane określenie konkretnego stylu i konsekwentne trzymanie się go, a dla innych luźne ramy, na których dopiero można budować swój styl.

   Osobiście zgadzam się z tym, że wraz z mocnym ograniczeniem przychodzi klarowna wizja, konsekwencja i paradoksalnie wolność, gdyż co jest niepotrzebne, musi odejść, bo tylko przeszkadza. Tyle teorii. Niestety nie wiem jak to przejawia się u mnie w praktyce, bo jednocześnie doszłam do etapu, kiedy nie myślę o stylu w kategoriach ani Kibbe, ani Ethereali. Kiedy idę do sklepu, rozpatruję rzecz w kategoriach “dla mnie”, “nie dla mnie”, albo “potencjalnie dla mnie”. Co w konsekwencji prowadzi do tego, że fasony, kolory, jak i Ethereale są u mnie różne, ale są moje, są konsekwentne i są dobre dla mnie. Przy bardzo nieczystym typie urody nie umiem inaczej. Choć oczywiście to przyszło po latach praktyki (analizę miałam w 2016 roku) i pracy z Olgą, która dała mi bardzo dużo samoświadomości.

   Ostatecznie myślę, że nadrzędna sprawa to dobrze czuć się ze sobą i jeśli komuś jest ze sobą dobrze, to mega super. Na pewno nie ma nic złego w różnych podejściach do sprawy, trzeba znaleźć swoją drogę 🙂

 17. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 14 Maj, 2020 o 08:37 Odpowiedz

  Mam jeszcze pytanko. Głównie do soft summerów:) Potwierdziło się moje przypuszczenie,że jestem takim typem tylko lekko jaśniejszym SSu light. Dlatego Greta w jasności poszła u mnie. Rozumiem,że Kibbe stoi nad czyli mimo,że niby czerwony jest zły i kontrasty, nie mówiąc już o rudych włosach. Nie dostałam też żadnego E z SS( ale może stąd pociąg do księżycowego bo zgodny z moim typem kolorystycznym) DC, zwłaszcza z Francuzem może jednak jako taki mocniejszy typ polecieć, zwłaszcza jak mam go w bazie? Bo myślałam,że mogę tak bez krępacji. No i widzę,że mi źle nie robią takie granaty z czerwienią czy biało-czarne paski- nie zalecane dla ssu. Napisała mi o zamszu:) miękkościach, delikatną biżuterią, jasnościach ale nie za bardzo z jakimś akcentem ciemniejszym i oczywiście nie za ciemno. Teraz mam spójną całość tylko ten zgrzyt, bo ja jednak według mnie mogę mocniej trochę, byle z rozwagą.
  Jak z waszą kolorystyką i Kibbe I E jest?

  • luci 14 Maj, 2020 o 11:49

   Problem z typami kolorystycznymi jest taki, że stereotypowe wyobrażenia o nich zawierają nie tylko kolory ale również estetykę: zestawienia kolorów, desenie czy motywy ozdobne, a to bardzo często ma się nijak do typów Kibbe. Na Twoim miejscu popatrzyłabym sobie na paletę SSu i poszukała odpowiedników kolorów występujących w Twoich E i te wybrane kolory zestawiała w sposób typowy dla tych E (czyli np FE lub Bae) a nie dla typu kolorystycznego. W palecie Ssu znajdziesz i granty i czerwienie. 🙂

 18. Avarati FG 14 Maj, 2020 o 10:55 Odpowiedz

  Witam serdecznie 😉 Zachodzę w głowie, czy pani Charlotte Rampling (1,7m) przedstawia klasyczny typ urody 🙂 Ma w sobie coś dziewczęcego, ale też coś wyniosłego, sterylnego wręcz… Te rysy twarzy, tak delikatne, a zarazem stanowcze. 😉 Zastanawiałam się nad Gamine, bo świetnie jej było w krótkich włosach, ale świetnie wygląda w klasycznym stylu i krótkie włosy czy perły nie robią jej krzywdy. Z drugiej strony minimalny styl jest dla niej idealny 😉

  Pięknie jej w krótkich, jak i w nieco dłuższych włosach, ale zastanawiam się nad Alabastrowym, ale też i Karmazynowym (nie wiem czy to przez ten taniec w “Nocnym Portierze”?)

  https://cdn.shortpixel.ai/spai/w_935+q_lossless+ret_img+to_webp/https://www.aenigma-images.com/wp-content/uploads/2017/08/charlotte-rampling-night-porter-np87.png

  https://lh5.ggpht.com/_Vku2M0lW5M4/S4Zz00wj4FI/AAAAAAAAAYA/Pdg_1orev78/1201684082971.jpg

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/lQ6k9kpTURBXy80MTRjMWJmZjE2YmM5NGRjY2EwZjQ5NGI5Zjk1ZmI2Ni5qcGeTlQMAzMLNDYDNB5iTBc0DFM0BvJMJpjRmODM4NQaBoTAB/charlotte-rampling.jpg

  https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/1/0033/0659-charlotte-rampling.jpg

  https://screenanarchy.com/assets_c/2012/09/the_night_porter_PDVD_00401_small-thumb-430xauto-25668.jpg

 19. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 14 Maj, 2020 o 12:31 Odpowiedz

  Dzięki luci za odzew.
  Co do tej pani, to ona mi przypomina Geraldine Chaplin trochę z twarzy ale ciało faktycznie jakieś takie bardziej klasyczne ale w ostrzejszym wydaniu.

  • Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 14 Maj, 2020 o 14:41

   Może Charlotte jest Dramatic Classic z dodatkowym Alabastrowym i Kryształowym? 🙂

   Kurczę, to jest trop! Znalazłam ich wspólne zdjęcie, którego niestety nie potrafię przekleić. Uśmiechnięte, wyglądają serio podobnie <3 Coś pięknego 😉

  • Dorin (G Świetlisty, EE, SE, FE, Ba, + Sy, We) 15 Maj, 2020 o 21:01

   I ja widzę słoneczny. 🌞
   Dziewczyny i Chłopaki, a Stevie Nicks? Ma 1.56 cm, Śliczną buzię, myślę, że lubuje się w Bezkresnym, Wietrznym, Baśniowym. Uważam, że należy do jednego z typów Gamine. A Wy co sądzicie?

 20. Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 16 Maj, 2020 o 15:49 Odpowiedz
  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 16 Maj, 2020 o 21:05

   Myślę że Mahoniowy, Bezkresny ma lżejsza kolorystykę. No ale kroj niestety daleki od nas.

  • Eryka 16 Maj, 2020 o 21:33

   Jak talia jest w talii, to sukienka jest dla Romantic, choć na modelce wypada ciut za wysoko. Według mnie Mahoń z czymś lżejszym (Różany?) ze względu na dziewczęcy krój i kokardę.

  • Eloise DC (SE) +ME+RE/DA 16 Maj, 2020 o 21:40

   Kurczę Arweno, z sentymentem wspominam czasy kiedy namiętnie nosiłam takie zamaszyste sukienki, na lato dla mnie jak marzenie. Teraz te 10 lat później wyglądałabym w takiej jak szafa gdańska 😏

  • Arwena /DC+IE,GE, FE/TSp 17 Maj, 2020 o 10:18

   Eloise, ja tez nosilam, tylko krotsze, do kolana maks. I uwazam ze tragedii nie bylo, no ale to chyba kwestia wieku, okrąglejszej wtedy buzi. Teraz w tej długości u mnie by byl efekt ciotki. Krotsza to znów trochę dzidzia piernik.

 21. Purple rain DC(SE+FE)ŚE+BaśE 16 Maj, 2020 o 21:44 Odpowiedz

  Może w kierunku r i sd, a nawet tr, taka retro jest trochę. Trzeba by pomacać materiał bo sztywność tu ma chyba też znaczenie. Mi się te flagowe DC ciuchy generalnie nie podobają, ale aż takiego rozkloszowania i jeszcze kokardy z tyłu to nawet ja już bym nie ubrała.

 22. Aga SG/KarE+GE+WE/DW 23 Maj, 2020 o 12:33 Odpowiedz

  Hej, oglądam teraz taki serial Good Witch i zastanawiają mnie typy głównych bohaterek granych przez Catherine Bell i Bailee Madison.

  Catherine Bell może ktoś jeszcze pamięta z niegdysiejszego serialu JAG Wojskowe Biuro Śledcze? 😁W Good Witch stylizowana jest dość gwiezdnie i wydaje mi się, że te stylówki jej służą, choć mój mąż twierdzi, że widzi u niej Chirurgiczny ethereal 😛 Jakim jest typem, nie mam pojecia. Wg internetow wzrost 1,78 więc żadnym gaminkowo romantycznym.

  Bailee Madison (typu również nie zgadnę) wydaje mi się, że jest silnie Baśniowa, przynajmniej w serialu. Od dawna się zastanawiałam jakie to są Baśniowe twarze i tak sobie myślę, że właśnie jej twarz pasowałaby do baśniowego kolażu. A w tych kolorowych płaszczykach w serialu wygląda bardzo uroczo.

  Pomożecie dziewczyny (i chłopaki)?

 23. Avarati FG (SE+BE+KE) TSu 26 Maj, 2020 o 13:21 Odpowiedz

  Kochane babeczki, czy szanowny pan Timothée Chalamet to Theatrical Romantic z Karmazynowym, Różanym i Gwiezdnym Etherealem? Moooooooże jeszcze z Kryształem i Iskrzącym jako bonusem. Bardzo ładnie kontrastował z Armie Hammerem :3

  https://www.refinery29.com/images/9740388.jpg

  https://mobilni.pl/wp-content/uploads/2019/01/mobilni_img.jpg

  https://www.glamour.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0003/97/timothee-chalamet-zagra-w-nowym-filmie-wesa-andersona.jpeg

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTmMTwbQygcnG8EqMxX7suDNPCxYGmt7FylHF7t9l94y_m4_hZ6&usqp=CAU On musi mieć Różany, na bank 😀

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 Maj, 2020 o 21:51

   Avarati, ja umiem rozpoznać tylko facetów SG i to nie zawsze xD więc wg mojego radaru slodziakow Timothee nie jest SG xDD Ethereali się nawet nie podejmuję.

  • luci 28 Maj, 2020 o 10:37

   Avarati, też się nad nim długo zastanawiałam po “The King”. 🙂 Ostatecznie bardziej skłaniam się do G z pierwiastkami. Wydaje mi się, że za mało znać soft w twarzy, sylwetka jest naprawdę wyjątkowo smukła a ponadto wygląda zbyt dobrze jak na TR w młodzieżowych ciuchach. W tym co poniżej pan TR wyglądałby chyba strasznie łajzowato?

   link nie działa

   https://assets.vogue.com/photos/5e179b6d9221c20008123572/master/w_2560%2Cc_limit/00-story%252520(1).jpg

  • Avarati FG (SE+BE+KE+AE) TSu 28 Maj, 2020 o 13:41

   Bardzo możliwe, droga Luci. Jednak masz lepsze oko do sylwetki niż ja 😉 Jeszcze raz obejrzałam sobie go bez koszulki i chyba masz rację. To nie jest TR. Ma zbyt długie ręce i nogi.

   Wina Ethereala, znowu. xD

  • luci 28 Maj, 2020 o 14:00

   Ale fakt, że też się nad nim zastanawiałam z tego powodu, że wydał mi się TR. Wygląd oczu, brwi, nos, po części zarys szczęki, włosy, ogólnie wrażenie dla mnie też jest TR-owe. Natomiast sylwetka właśnie chyba igiełkowa, zaskoczyła mnie. 🙂

 24. Małgorzata SN 27 Maj, 2020 o 10:23 Odpowiedz

  to ja jeszcze zapytam o osobę, która od lat mnie zastanawia w kontekście diagnoz – Joanna Liszowska.
  Kibbe to wielka zagadka. Ale strzelałabym w FN
  Z etherali widzę Iskrzący, Syreni, Kryształowy? Różany? Mahoniowy? Bezkresny?
  Jest piękna, ale stroje zwykle odejmują jej urody…

  • Avarati FG (SE+BE+KE+AE) TSu 27 Maj, 2020 o 13:54

   Baśniowy… bardzo możliwe. Ale te loki skąd się wytrzasnęły? 🙂

  • Małgorzata SN 28 Maj, 2020 o 08:53

   może z lokówki? 😀 a tak serio może mieć też Gwiezdny, ale dla mnie jest mroczny w taki karmazynowo-baśniowy sposób. No i widzę Iskrzący.

 25. Ania TR 29 Maj, 2020 o 08:05 Odpowiedz

  Iskra Lawrence – 175cm?
  Wydaje mi się zbyt wysoka na Romantic, mimo że jej budowa wskazuje na R właśnie.

 26. Barci C (KryE+FE+RE)+ŚE+KE || LS 31 Maj, 2020 o 03:22 Odpowiedz

  Iskra Lawrence wydaje mi się być FN. Classic ma lekko spadziste ramiona. Ona ma je dość mocno kwadratowe. Jak widzę jej zdjęcia gdzie jest szczuplejsza wydają mi się wychodzić na pierwszy plan. Tutaj zdjęcie z lekko grubszą Panią FN :

  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2015/03/FLAMBOYANT_NATURAL_por%C3%B3wnanie_sylwetki_01.jpg

  Chociaż jej twarz to dla mnie zagadka. Musi mieć Etherealowy kierunek na R, mimo że jej usta nie są pełne, a oczy duże ma w sobie coś z R.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *