Typ urody Soft Gamine - laleczka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ urody Soft Gamine można określić jako romantyczny typ Gamine. Kobieta o tym typie przede wszystkim i po pierwsze jest typem Gamine. Romantyczny nurt stanowi dodatek do jej urody, a nie jej główny czynnik. Na całokształt fizjonomii wpływa burzliwe zestawienie pierwiastków żeńskiego i męskiego, przy częściowej przewadze tego pierwszego.

W typie Soft Gamine dominują kobiety niskiego wzrostu, chociaż ustalona granica to prawie 170cm. A jeżeli wyższy wzrost dodatkowo połączony jest z nadwagą trudno wówczas mówić o drobnej kobietce. Cechy urody pozostają bez zmian, ale gabaryty są kompletnie różne. Zupełnie inaczej będzie prezentowała się kobieta Soft Gamine o wzroście 155cm i wadze 50kg, niż ta o wzroście 170cm i wadze 70kg. Przełoży się to naturalnie na nieco inny dobór garderoby, czy dodatków. Jednak bez względu na wzrost czy tuszę cechy urody wszystkich kobiet Soft Gamine pozostają zbliżone. A głównym kluczem do rozszyfrowania tego typu urody są śliczne, bez względu na wiek, zawsze dziewczęce twarze. Jest to bardzo silny wpływ pierwiastka Ingenue, który występuje tu w niemalże 100%.

Poniżej dwie rewelacyjne stylizacje Christiny Ricci. Długa suknia od Marc’a Jacobs’a jest nieco zwiewna, może nawet “cicho płynąca” (charakterystyczna dla typu Soft Classic), ale wykończona oryginalnymi, nadającymi jej ostrości lamówkami. Dzięki którym suknia jest jedyna w swoim rodzaju, nieco pikantna i bez dwóch zdań świetnie komponuje się z urodą Christiny. Idealnie dobrany makijaż oraz fryzura dopełniają całości.

Fryzura i makijaż Christiny stworzyłyby piękną kompozycję nawet ze zwykłym białym (lub czarnym) topem oraz dżinsami. Pod warunkiem, że obie te części garderoby miałyby właściwe dla Soft Gamine fasony. W makijażu dziennym szminka mogłaby mieć nieco bardziej stonowany odcień.

 

christina_ricci_soft_gamine

 

Druga kreacja jest już niemalże książkowym przykładem stylu Soft Gamine. Fason sukienki, deseń oraz ozdobne wykończenie dekoltu uformowane na kształt kołnierzyka czynią całość wymarzoną oprawą dla urody Christiny Ricci.

christina_ricci_soft_gamine_2

 

Dla kontrastu kilka zdjęć Christiny Ricci prezentującej style przypisane innym typom urody. Czy śliczna twarz obroni się sama? Być może na zdjęciach tak. W rzeczywistości niestety będzie dużo gorzej. Najmniej zaszkodzi Christinie styl Gamine (nr 8) oraz Soft Natural (nr 4). W średnim stopniu – styl Theatrical Romantic (nr 2). Christina jest Zimą. W dodatku kreacja i makijaż nie są bardzo mroczne czy teatralne. Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Najgorzej wypada kreowanie się na Divę (nr 1), czysta klasyka (nr 3), dramatyczno-klasyczne konturowanie (nr 5) oraz geometryczna ekstrawagancja spod znaku Flamboyant Gamine (nr 6 i 7). Przy okazji warto wspomnieć, że elementy szczególnie niewskazane dla typu Soft Gamine są niepożądane dla każdego typu urody będącego pod silnym wpływem pierwiastka Ingenue.

christina_ricci_soft_gamine_styl_01

christina_ricci_soft_gamine_styl_02


Struktura kości w typie Soft Gamine jest bardzo podobna do tej w czystym Gamine. Kości są drobne i lekko kanciaste. Za to nieco szersze niż u Gamine są kości twarzy, często nadające jej kształt serca. Kolejną dość charakterystyczną, typową dla Soft Gamine i nierzadko występującą cechą jest dość mocno wydłużona (ale nie wystająca) broda jak np. u Reese Witherspoon. Na fizjonomiczne różnice między typem Gamine a Soft Gamine wpływa głównie budowa ciała. Tu właśnie najmocniej zaznacza swoją aktywność żeński pierwiastek Yin. U kobiety Soft Gamine tworzy on miękkie, zaokrąglone linie, wpływa na delikatniejsze rysy twarzy oraz bardziej kobiece kształty. Kobieta o czystym typie Gamine ma bardziej chłopięcą sylwetkę i nieco ostrzejsze rysy. Jej ciało nie jest tak mocno nacechowane pierwiastkiem Yin, jak ma to miejsce u Soft Gamine. Pierwiastek Yin w typie Soft Gamine  może zaznaczyć swoją obecność w różnym stopniu. Dlatego też zasada, iż nie koniecznie wszystkie cechy przypisane danemu typowi determinują przynależność do niego, obowiązuje i tutaj. Oczy nie muszą mieć wielkości spodków, a policzki przywoływać owocowych skojarzeń, przywodząc na myśl dwie połówki jabłka. Najważniejsze jest ogólne wrażenie jakie wywiera na nas uroda danej kobiety. A dodatkowej pewności przy określeniu typu urody zawsze doda nam kwestia doboru garderoby. Jej reguły są wbrew pozorom dość proste. Im bardziej uroda jest nacechowana pierwiastkiem Yin, tym bardziej powinna nim być nacechowana garderoba. I na odwrót. Jeśli w urodzie dominuje pierwiastek Yang, stylizacje również muszą iść w kierunku androgenicznym. (Na marginesie mała uwaga skierowana do osób, które razi dalekowschodnia stylistyka stosowana przy opisach typów wg David’a Kibbe. Otóż posługiwanie się miarą Yin/Yang ułatwia opisywanie poszczególnych typów, wprowadza klarowność pojęć oraz ma wpływ na formę artykułów. Pisanie wyłącznie o krągłościach oraz o kanciastościach byłoby mało precyzyjne, a dodatkowo brzmiałoby fatalnie.)


Przyjrzyjmy się zestawieniu twarzy Soft Gamine (Edyta Herbuś) z innymi typami urody. W pierwszym rzędzie będą to dwa pozostałe typy Gamine (Kate Mara – Gamine oraz Lea Michele – Flamboyant Gamine). W drugim rzędzie Edycie towarzyszą Mila Kunis (Soft Natural) oraz Emily Blunt (Soft Classic). W trzecim rzędzie porównanie Soft Gamine z typem Romantic (Salma Hayek) oraz z typem Theatrical Romantic (Rachel Weisz).

SOFT_GAMINE_porównanie_01

SOFT_GAMINE_porównanie_02

SOFT_GAMINE_porównanie_03


Styl dla typu Soft Gamine został nazwany przez David’a Kibbe Spitfire Chic. Określenie to jest dość enigmatyczne i chyba tylko sam autor dobrze rozumie jego przesłanie. Szaleństwo i mocna ekspresja owszem mogą pełnić funkcję dodatku. Szczypta pikanterii nadająca stylizacjom nieco szałowego charakteru może być ich ciekawym dopełnieniem. Jednak styl zasadniczy lepiej oddaje określenie “Doll-like”. Naturalnie dosłowne upodabnianie się do lalki również pomysłem dobrym nie jest. Chodzi raczej o to, aby elementy Yin były bardziej dziewczęce, zalotne (np. animowane) niż stricte kobiece czy romantyczne. Kobietę w której urodzie znaczącą rolę odgrywa pierwiastek Ingenue, bardzo łatwo postarzyć niewłaściwie dobraną garderobą. Wszyscy wiemy, że źle dobrany strój szpeci lub postarza, bez względu na typ urody. Ale najwrażliwsza na dodanie strojem lat jest uroda kobiet o dziewczęcej aparycji, bez względu na wiek.

Dotyczy to nawet takiej osobowości, jak genialnie grająca arystokratka – Helena Bonham Carter. Jej indywidualny styl jest tyleż zwariowany co uroczy. Szczególnie, że prezentująca go osoba może pozwolić sobie na wiele. Nie musi starać się nikomu przypodobać. Przekaz jaki tworzy jej awangardowy wizerunek jest bardzo, bardzo wymowny. Kontestacja narzuconych nam norm stylizacyjnych, a co za tym idzie dyktatu mody, za pomocą własnego wizerunku, wymaga wiele odwagi. Ceną jest niestety wyzbycie się seksapilu oraz narażenie się na śmieszność. Czy warto płacić aż taką cenę?

SOFT_GAMINE_helena_bonham_carter_01

 

Komu z Heleną Bonham Carter nie po drodze i kto woli w inny sposób manifestować swoje poglądy, niechaj spojrzy na poniższe przykłady stylizacji właściwych dla typu Soft Gamine. Nie są one może do końca wzorowe, ale na pewno poprawne. Powiedzmy na czwórkę z plusem. A to już wystarczy. Kolejno prezentują je: Edyta Herbuś, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Reese Witherspoon oraz Margaret. W przypadku tej ostatniej Spitfire Chic działa pełną parą. Ale nawet mocno zwariowane stylizacje potrafią dodać uroku, jeżeli są dobrane właściwie.

SOFT_GAMINE_styl_01

SOFT_GAMINE_styl_02

SOFT_GAMINE_styl_04

SOFT_GAMINE_styl_05

SOFT_GAMINE_styl_03

 

Reese Witherspoon (156cm wzrostu)) jako Legalna Blondynka prezentowała nieco przesłodzony, ale poza tym idealny styl Soft Gamine. Kolejną przedstawicielką typu Soft Gamine wcielającą się w ślicznie wyglądającą młodą damę jest zdolna i przeurocza aktorka – Annasophia Robb (152cm wzrostu). Ktoś odpowiedzialny za stylizacje głównej bohaterki w serialu “The Carrie Diaries” wyraźnie sugerował się wytycznymi dla kreowania stylu Soft Gamine. Annasophia na zdjęciach z filmowego planu wygląda niczym z obrazka. Cudnie.

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_02

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_01


SOFT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Raczej krótkie linie pionowe (kobieta typu Soft Gamine nie wydaje się być wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – delikatnie zarysowana klepsydra lub gruszka
 • Ramiona – proste, nieco kanciaste lub stożkowe
 • Ręce i nogi – krótkie lub proporcjonalne w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – małe (mogą być szerokie)
 • Biust – średni lub duży
 • Talia – wcięta
 • Biodra – zaokrąglone, szersze niż w czystym typie Gamine
 • Przedramiona – dość pełne, raczej krótkie

SOFT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFTT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, czasem trochę ostrzej zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub mały, może być nieco szeroki
 • Kości policzkowe – szerokie, miękko zarysowane
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – pełne lub lekko pełne
 • Policzki – zaokrąglone, często bardzo pełne przypominające dwie połówki jabłka

SOFT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Kobiety typu Soft Gamine z reguły wyglądają korzystniej w krótszych fryzurach. Szczególnie dotyczy to przedstawicielek o niskim wzroście. Dłuższa fryzura wygląda świetnie pod warunkiem, że nie obciąża zbytnio sylwetki i sięga maksymalnie do linii łopatek. W bobie (szczególnie z grzywką) oraz w paziu twarz Soft Gamine prezentuje się najlepiej ze wszystkich typów urody. Dlatego też kobiety w tym typie, jeżeli chodzi o dobór fryzury, mają szczególnie duże pole do popisu. Paź, bob, lob lub jeszcze dłuższa fryzura – wszystkie te warianty mogą okazać się dobrym wyborem. Przy wyższym wzroście sprawdzą się też włosy dłuższe niż te zalecane dla niskich kobiet. Urodę Soft Gamine wspaniale podkreślają grzywki oraz wszelakie upięcia. Na grzywkę szczególnie warto się zdecydować przy wysokim czole (jak np. u Christiny Ricci). Generalnie im bardziej dziewczęca fryzura, tym lepiej.

Należy unikać ostrych, męskich cięć (wszystkie kobiety powinny ich unikać) oraz fryzur statecznych, poważnych, nobliwych (np. hollywoodzkich fal lub klasycznych, francuskich koków).

W kwestii doboru makijażu podstawowa zasada jest identyczna z tą dotyczącą doboru właściwej fryzury. Makijaż przede wszystkim powinien być dziewczęcy i zalotny. Nigdy ciężki czy przerysowany. Zawsze dostosowany do typu kolorystycznego.

Świetnym wyborem będzie akcent w postaci mocno wytuszowanych rzęs. Obrysowany kontur oka, podkreślający jego wielkość oraz kształt. Róż oraz szminka powinny nadać twarzy świeżości oraz dziewczęcego uroku.

Należy unikać mocnej, przeciąganej kreski rysowanej eyelinerem, ciężkiego smoky eyes oraz ekstremalnych odcieni szminek (nude oraz odcieni ciemnych, dramatycznych).

Właściwy oraz niewłaściwy makijaż prezentują kolejno: Reese Witherspoon, Edyta Herbuś, Christina Ricci, Katarzyna Cichopek, Winona Ryder oraz Margaret.

 

Soft_Gamine_makijaż_01

Soft_Gamine_makijaż_02

Soft_Gamine_makijaż_03

Soft_Gamine_makijaż_04

Soft_Gamine_makijaż_05

 

Soft_Gamine_makijaż_07


SOFT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Symbolem graficznym stylu Soft Gamine jest łezka. Z jednej strony kształt okrągły symbolizujący pierwiastek Yin. Z drugiej strony ostry szpic stanowiący odwołanie do pierwiastka Yang. Łezka świetnie oddaje klimat deseni oraz dodatków właściwych typowi Soft Gamine. Idealne desenie powinny być ostro zarysowane (w przeciwieństwie do akwareli), animowane, mieć okrągłe kształty, a przy tym mieć w sobie pewną ostrość. Drugim, obok łezki, idealnym symbolem jest serce. Twarze kobiet Soft Gamine najczęściej mają właśnie jego kształt. Znów mamy miękkość połączoną z ostrością. Jeżeli w garderobie pojawiają się paski lub krata muszą one być przełamane zaokrąglonymi kształtami (np. kwiatami).

Fasony właściwe typowi Soft Gamine to linie blisko ciała, dopasowane, ale nie mocno opinające. David Kibbe pisząc o stylu kobiet Soft Gamine użył następującego porównania: “Najlepsze rzeczy przychodzą w małych opakowaniach”. Garderoba dla typu Soft Gamine to rzeczy sprawiające wrażenie malutkich bez względu na ich rozmiar. Bluzki, żakiety, kardigany czy odzież wierzchnia nie powinny być zbyt długie. Long topy, długie swetry, długie płaszcze, sukienki maxi – to rzeczy zupełnie niewskazane dla kobiet Soft Gamine. Wiele zalecanych fasonów to rzeczy tzw. cięte (np. krótkie żakiety, bolerka, krótkie sweterki, rękawy 3/4, nogawki 7/8). Zalecane są również nogawki o długości 3/4, ale te najlepiej wykreślić  z każdej listy, bez względu na typ urody. Zamiast długości 3/4 stosować długość 7/8 lub 1/2 (do zgięcia kolana). Spódnice i sukienki również powinny sięgać maksymalnie do zgięcia kolana, ewentualnie na tyle, aby je tylko przysłonić. David Kibbe zaleca sukienki i spódnice o długości “tea-length”, czyli do połowy łydki. Wg autora tej długości mogą być rozkloszowane sukienki koktajlowe i wieczorowe, szczególnie te uszyte z warstw tiulu. Ta propozycja będzie odpowiednia dla wyższych kobiet typu Soft Gamine. Przy wzroście 160cm i mniej długość ta wygląda niekorzystnie.

Przy tworzeniu garderoby Soft Gamine, podobnie jak przy pozostałych dwóch typach Gamine, ważne są linie łamane. Należy unikać zestawów monochromatycznych oraz silnego utrzymywania linii pionowych. Jeżeli sukienka jest gładka, buty czy torebka powinny stanowić kolorystyczny akcent i przełamywać monotonię. Styl Soft Gamine nie lubi prostoty i minimalizmu. Detali może być mniej lub więcej (co kto lubi i co komu odpowiada), ale powinna zostać wprowadzona choćby najmniejsza akcja. Jeżeli powiewa nudą, kobieta Soft Gamine (G i FG również) wygląda smutno i nijak. Traci swój młodzieńczy urok, świeżość i charyzmę.

Gdyby się odwołać do stylistyki kulinarnej i stworzyć porównania organoleptyczne dla poszczególnych typów Gamine, brzmiałyby one następująco: styl Gamine – pikantno-słodki, styl Flamboyant Gamine – pikantny, styl Soft Gamine – słodki lub słodko-kwaśny (z przewagą słodyczy).

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • nieco infantylny styl dziewczęcy (oczywiście do pewnego wieku)
 • styl Doll-like
 • styl Pin Up
 • półokrągłe dekolty (w szpic bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • dekolty w kształcie serca
 • półokrągłe kołnierzyki (klasyczne bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • kaptury
 • futrzane wykończenia
 • wiązania pod szyją (miękkie, lejące)
 • bluzki, żakiety i swetry o długości do talii
 • wcięte bluzki, swetry i żakiety o długości do 10cm poniżej talii
 • rękawy 3/4
 • małe, krótkie, skośne rękawki
 • krótkie rękawki motylkowe
 • zaznaczona talia
 • podrzucana talia połączona ze zwężającym się dołem (ołówkowym) lub z wąskimi spodniami
 • lekko rozkloszowane baskinki
 • rozkloszowane spódnice i sukienki
 • tiulowe sukienki i spódnice
 • spódnice i sukienki o fasonie tulipana (w talii zakładki poszerzające biodra, dół zwężający się)
 • spódnice i sukienki dopasowane w biodrach rozszerzające się na wysokości kolan
 • krótkie pałszczyki
 • wąskie nogawki spodni
 • długość 7/8
 • lamówki
 • kokardy
 • animowane desenie
 • groszki (noszone w inny sposób niż w stylu  Classic)
 • paski oraz drobna kratka noszone z stylu Pin Up
 • kolorowa panterka (ewentualnie klasyczna noszona do kolorowych rzeczy)
 • delikatna asymetria
 • wyraziste dodatki oraz detale
 • torebki listonoszki (kolorowe lub zdobione ciekawymi elementami)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań relaxed/oversize
 • stylów androgenicznych
 • stylu boho
 • stylu Soft Classic (bardzo miękkich, płynących linii)
 • romantycznych akwareli
 • czystej klasyki
 • monochromatycznych zestawów
 • mocnych drapowań (dopuszczalne są delikatne, sztywniejsze)
 • sukienek i spódnic maksi
 • długich płaszczy, swetrów, topów
 • szerokich rękawów
 • kimonowych rękawów
 • dużej kraty (np. flanelowa koszula w kratę)
 • szerokich pasów
 • dużych deseni
 • dużych geometrycznych deseni nie przełamanych miękkimi liniami
 • ciężkich tkanin

 

SOFT_GAMINE_garderoba_20

SOFT_GAMINE_garderoba_12

SOFT_GAMINE_garderoba_06

SOFT_GAMINE_garderoba_09

SOFT_GAMINE_garderoba_05

SOFT_GAMINE_garderoba_08

SOFT_GAMINE_garderoba_22

SOFT_GAMINE_garderoba_02

SOFT_GAMINE_garderoba_14

SOFT_GAMINE_garderoba_07

SOFT_GAMINE_garderoba_10

SOFT_GAMINE_garderoba_04

SOFT_GAMINE_garderoba_03

SOFT_GAMINE_garderoba_24

SOFT_GAMINE_garderoba_25

SOFT_GAMINE_biżuteria

 

PINTEREST TABLICA SG – LINK

 
Celebrytki i celebryci zdiagnozowani przez Olgę BrylińskąLINK

Women by Olga BrylińskaLINK DO TABLICY NA PINTEREŚCIE


WPIS ARCHIWALNY

W odniesieniu do moich najnowszych metod diagnozowania, niektóre informacje zawarte w jego treści oraz w komentarzach mogą być nieaktualne. Na dzień dzisiejszy pracuję i analizuję głownie w oparciu o stworzoną przeze mnie typologię Ethereal.
 
Stylizacje zamieszczone na Pintereście oraz strona z diagnozami (ETHEREALOWE DIAGNOZY) są bieżącymi i świeżymi źródłami informacji.

Share:

715 komentarzy

 1. Misty 10 sierpnia, 2017 o 09:35 Odpowiedz

  Nie umiem wyłapać różnicy między ramionami TR, a SG. Czy ktoś mógłby mi to jasno i dobitnie opisać, albo ktoś znalazł jakieś dobrze obrazujące zdjęcia ? Oglądam te celebrytki i różnic nie widze, może poza tym, że SG mają chyba bardziej umięśnione te ramiona, ale żeby jakieś szersze , większe od TR to jakoś mi się to w oczy nie rzuca.
  Proszę o pomoc.

 2. Mimi 10 sierpnia, 2017 o 14:50 Odpowiedz

  Misty, ja też mam taki kłopot.
  Szczególnie w przypadku różnic pomiędzy TR i SG.
  Tym bardziej, że typowi TR, owianemu legendami ( jak każdej legendzie), przypisywano już różne cechy . Jest mylony z SG, G i FG.
  Wytłumaczyłam to sobie, że to dlatego, że jest drobny po prostu , taki miniaturowy Romantic. Często sprawia też wrażenie bardziej dziewczęcego od czystego R i to go znosi w kierunku gaminowym. Można też sobie to tak wyobrazić, że ten pierwiastek yang (o zawratości A ) rozkłada się różnie.
  Czasem w twarzy tylko ( wtedy ciało będzie miało więcej cech R) , a czasem w ciele ( wtedy twarz pozostanie bardziej R ) . Natomiast typy z grupy Gamine zawsze będą bardziej kompaktowe.
  Tu chyba nie chodzi o same ramiona. Jednak skłonność do nabierania mięśni u SG będzie większa. Typy z grupy R nie mają szansy na umięśnienie ani ramion ani nóg. To nie znaczy, że nie mogą być wysportowane, po prostu smuklnie odbywa się inaczej.
  Dodatkowo, jeśli osoba SG ma ramiona takie jak wynikają z odpowiedzi A, to będą one podobne. Stąd pewnie te pomyłki na pierwszy rzut oka.
  Zajęłam się tym analitycznie, ale to akurat mi pomogło.:)
  Trzeba też pamietać, że TR to przede wszystkim R.

  • Eryka 10 sierpnia, 2017 o 15:18

   Według mnie podstawową różnicą jest to, że G i FG łatwo uzyskają efekt długich nóg, co jest niemożliwe dla SG, TR i R. Kończyny tych typów są poniżej średniej, SG często krótkie, co daje efekt ciała dziecięcego i kobiecego jednocześnie (Helena Bonham Carter w wysokich szpilkach na czerwonym dywanie wygląda, jakby ukradła strój starszej siostrze, ale poprawnie ubranej nie można odmówić sporej dawki kobiecości). Sylwetki TR i R takie nie są. Wydaje mi się, że TR i R mają bardzo podobne kończyny i proporcje do tułowia, ale sam tułów jest inny. Zgaduję też, że R i SG potrafią być podobnie szerokie w ramionach, TR są często węższe.
   Problemy z rozróżnianiem tych typów biorą się z tego, że nikt nie ubiera się dobrze 😀 Gdyby chociaż wszyscy nosili dopasowane sukienki za kolano, można by oceniać linie, ale gwiazdy lubią krótkie spódniczki i niedopasowanie w biodrach i talii. W efekcie widzimy tylko szczupłość, a indywidualna aura gdzieś znika.

  • Misty 10 sierpnia, 2017 o 15:58

   Właśnie zastawia mnie co wszyscy mają na myśli pisząc, że SG są kompaktowe ? Bardziej zwarte ? TR są drobniejsze tak, ale są i SG, które też są drobne.

   Herbuś i Cichopek nie mam wątpliwości, że są SG, ale np. Żmuda-Trzebiatowska czemu Jest R (też bez bujnych kształtów), a nie TR skoro Więdłocha jest TR ?
   Jane Seymour jest TR, ale niby z czego to wynika ?Najważniejsza jest budowa ciała, twarz może podlegać wpływom pierwiastków Jane Seymour jest drobna, ale bez super szczupłej talii, bez szerokich kości biodrowych i w ogóle bez bujnych kształtów. Jennifer L-H zupełnie inaczej wygląda, ma dużo szerze biodra.
   FG akurat uważam, że nie ma możliwości pomylić z TR z uwagi na ramiona.

   Jestem ciekawa jakie warunki w budowie ciała musi spełnić kobieta, aby była TR.
   Ogólnie ciekawi mnie różnica między SG, TR, a R , bo niby to jest jasne i przy pewnych osobach nie ma wątpliwości , ale jak się ogląda przykłady niektórych celebrytek to zaczyna to być wszystko enigmatyczne.

  • Moderator - lothlorien 10 sierpnia, 2017 o 16:14

   Po pierwsze, nawet w obrębie typu bazowego występują różnice między sylwetkami przedstawicielek. Nie ma możliwości, żeby wszystkie SG, TR, czy inne typy były odrysowane od jednakowego szablonu. Wymiary są bardzo pomocne, ale nie stanowią o wszystkim.
   Po drugie, na diagnozę w dużej mierze składa się aura, którą zresztą trzeba też odróżnić od naszych Ethereali.
   Potrzeba wprawnego oka, by wychwycić takie niuanse, dlatego tak wiele już było złych autodiagnoz wśród nas.

 3. Mimi 10 sierpnia, 2017 o 16:19 Odpowiedz

  Może problem jest w archetypie. Naprawdę trudno uwierzyć w szczupłość kobiety R. Jak się okazuje w przypadku Marty Żmudy Trzebiatowskiej jest to jednak możliwe.
  Pewnie takich kobiet jest więcej,
  Dla mnie, przede wszystkim, pomocny staje się test Kibbe. Jak nietrudno zauważyć typ SG i TR mają podobne mieszanki (D, E i A ) tylko diametralnie inne proporcje.
  Wydaje mi się, że bez analizy takiej matematycznej wręcz, nasze postrzeganie może być zawsze wrażeniowa, wyobrażeniowe, życzeniowe…

  • Eryka 10 sierpnia, 2017 o 16:36

   Sądzę, że wysoka i bardzo szczupła kobieta R prędzej zmyli niewprawione oko niż bardzo szczupła i niska. U niskiej romantyczne cechy są bardziej ewidentne, u wysokiej podstawą jest brak yangu.

 4. Mimi 10 sierpnia, 2017 o 17:23 Odpowiedz

  Zapewne tak jest. I też ta szczupłość i wzrost mogą być brane za yang. Kibbe coś w tym stylu pisał, że może się wydawać ” tu i tam”.
  Dlatego ta specjalistyczna porada jest kluczowa. Pewnie też dlatego tak nam trudno oceniać samemu siebie i kogoś.
  Ja na przykład mam nogi, które sprawiają wrażenie dłuższych. Na pewno nie jestem FG i G.
  Takie wrażenie jest też moim zdaniem u Dity ( szczególnie, gdy jest w puentach ):).
  Jennifer też sprawia wrażenie smukłonogiej.
  Może u osob profesjonalńie ćwiczących stopy, jest wrażenie przedłużenie nogi o stopy…
  Pewnie takich niuansów jest więcej w indywidualnych przypadkach.
  Lepiej samemu nie próbować analizy.

  • Eryka 10 sierpnia, 2017 o 19:12

   Liczbowo moje nogi też nie są krótkie (dokładnie pół na pół z resztą ciała), ale zdarzyło mi się usłyszeć, że ktoś uważa je za krótkie. Dla mnie są szczupłe i tyle. Imho R może sobie zrobić tylko stylistyczną krzywdę podkreślaniem nóg, których cechą w prawidłowym stroju jest niewidzialność. Uważam nogi R za bardzo ładne (kształtne, yinowe, fajne w inny sposób niż długie nogi G i FG), ale nienadające się do odsłaniania, wyjątkiem jest kostium kąpielowy i szorty z wysokim stanem przy wakacyjno-wypoczynkowym wydźwięku. Bardzo wysokie obcasy, szorty w stylu glamour, minispódniczki czy sukienki to dużo za dużo.
   A nogi Jennifer mają wyjątkowo romantyczny kształt 🙂

 5. Mimi 10 sierpnia, 2017 o 20:15 Odpowiedz

  O tak, podpisuję się Eryko rękami i nogami 🙂
  Próbowałam takiej stylizacji i pomimo, że niby nogi ładne, ale całość przybrała charakter bardzo wulgarny…Na szczęście wssytko pozostało pomiędzy mną a lustrem:).
  Kształt nóg mam podobny do Jennifer. Zawsze kiedy widzę jej zdjęcia w stylizacji z szortami i wysokimi obcasami mam wrażenie, że się na coś naraża.
  Kobieta R wygląda w tym wprost na obnażoną.

 6. Sara 12 sierpnia, 2017 o 16:45 Odpowiedz

  Kiedy widzę (T)Rki w bardzo opiętych, krótkich sukienkach z elastycznego materiału, to wyglądają jakoś tak goło. 😛
  Ale np. tutaj MM i Jennifer L-H nie robią wulgarnego wrażenia. Może MM ratuje wysoki stan, a Jennifer to, że stylizacja jest dopasowana u góry, u dołu sie rozszerza i nie opina bioder, ani ud. Nie oceniam poprawności stylizacji, ale dla mnie jest ok. 😉
  http://static.celebuzz.com/uploads/2010/07/orig-4435471.jpg
  http://25.media.tumblr.com/39a986f13cfc592bec8114d40048411f/tumblr_mhihmnZo0v1rm61loo1_500.jpg

  • Eryka 12 sierpnia, 2017 o 17:07

   Bo strój MM ma sportowy wydźwięk, “wakacyjno-wypoczynkowy”, jak wyżej pisałam. Taki zestaw spokojnie przechodzi, póki bluzka jest “przyzwoita” 😉 Z bluzką koszulową pewnie też by działało.

  • Aga 18 sierpnia, 2017 o 08:08

   Tu swietnie widac roznice miedzy R/TR a SG, bo soft gaminki wygladaja swietnie w mini/szortach i obcasach 🙂 ja czuje sie bardzo komfortowo w takim polaczeniu, powiedzialabym ze jest wrecz wskazane, i wyglada, moim zdaniem, bardzo ok. 😉 Zgubna jest dla mnie za to tea-length. Uwielbiam te dlugosc na innych, niestety mnie skraca nawet przy bardzo wysokich obcasach.

 7. Mimi R 16 sierpnia, 2017 o 12:50 Odpowiedz

  Dołączam się do wypowiedzi Eryki i potwierdzam. Dodatkowo przy takim stroju jak u MM trzeba pamiętać o tym, by buciki zawsze były płaskie, najlepiej sandałki.
  Wtedy ratuje ten klimat ta odrobina niewinności:) . Tym bardziej , że akurat Marylin miała mocne ingenue.
  Wysokie szpilki już zmieniłyby charakter i trzebaby było dużo odwagi, by w takim stroju wyjść na tzw. miasto. Już zrobiłoby się conajmniej ” dyskusyjnie” 🙂

 8. Julia 21 sierpnia, 2017 o 19:22 Odpowiedz

  Jakie typy będą się prezentować dobrze w dekoltach pod szyje i w golfach? Czy typ SG powinien wybierać głębokie, czy płytkie dekolty? A może to zależy od E?

  • Aga 22 sierpnia, 2017 o 07:29

   Typy dekoltów polecanych dla SG są wymienione we wpisie m.in. serce, półokrągłe, byćmoże V. Ja noszę golfy, choć teoretycznie chyba nie są polecane dla SG, ale mam wysoko Karmazynowy i długą szyję. Kiedyś pytałam o golfy w komentarzach i Yen pisala, ze ona rowniez nosi, ale Yen rowniez ma dominujacy KarE.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 22 sierpnia, 2017 o 12:11

   Myślę, że C i DC będą dobrze w takich wyglądać,
   również D. A więc klasyczne i dramatyczne.

  • Yen 22 sierpnia, 2017 o 11:40

   Nie musi być koniecznie taliowana :> Takie o prostym kroju połączone z rurkami też dają radę. Ważne, żeby nie były zbyt długie i zbyt oversizeowe. Mogą być we wzorki, a mogą być wzorków pozbawione, o ile mają jakieś ciekawe detale- falbanki, koronki, zbierane rękawy, kołnierzyk bebe lub wiązanie pod szyją.

  • Moderator - lothlorien 22 sierpnia, 2017 o 15:43

   Z tego co wiem, pudełkowe bluzki SG muszą być krótkie i mieć zaszewki na biuście – wtedy krótka bluzka mimo wszystko podkreśla sylwetkę i wszystko jest git 😀 Ciężko mi to już nazwać koszulą 😀

 9. ac 27 sierpnia, 2017 o 01:04 Odpowiedz

  hej 🙂 mam pytanie odnośnie okularów przeciwsłonecznych dla SG; czy model Ray Ban Clubmaster jest odpowiedni? jeśli nie, to jakie modele pasują SG?

 10. Drukara 29 sierpnia, 2017 o 13:45 Odpowiedz

  Christina Ricci, która ma dość mocną kolorystykę jest w sumie genialną pomocą w dobrych stylizacjach jak Soft Gamine w takiej sytuacji może nie przesadzić. Jakim typem kolorystycznym Christina jest? Obstawiam którąś z zim.

 11. Marianka 31 sierpnia, 2017 o 12:24 Odpowiedz

  Tak czytam i czytam o tych różnicach między TR a SG i nie wiem czy dobrze rozumiem… SG jest bardziej “kościste” i tak jakby krępe ze względu na to, że przede wszystkim to grupa G, a TR jest bardziej miękkie i takie dostojne? Bo w testach ciągle wypada mi, że jestem TR, ale nie wydaje mi się, żebym mogła o sobie powiedzieć famme fatale 😛 wszyscy mi mówią, że jestem zdecydowanie bardziej słodka i pomimo, że mam 19 lat wiele osób przy pierwszym spotkaniu uważa, że mam 13. Poza tym patrząc na zdjęcia gwiazd zdecydowanie bardziej przypominam Mię Farrow (zwłaszcza jeśli chodzi o nogi) niż Vivien Leigh. Jak żyć ? 😀

  • ac 31 sierpnia, 2017 o 18:31

   mam dokładnie takie same wątpliwości 😉 studiowałam zdjęcia SG i TR; zaobserwowałam, że TR mają drobniejsze kości, kiedy patrzę na nadgarstki i dłonie. też mnie to zastanawia, czy SG mogą mieć wąskie i drobne kości?

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 31 sierpnia, 2017 o 21:57

   ac ja jestem SG a od pasa w górę mam drobne kości, zwłaszcza palce, a w szczególności już nadgarstki.

  • Aga 1 września, 2017 o 15:45

   SG na pewno są bardziej kompaktowe a wszelkie cięcia sylwetki działają tu na korzyść. Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że TR są optycznie węższe – przy swoich delikatnych krągłościach mają węższe ramiona, biodra, żebra. SG sprawiają wrażenie krąglejszych, choć nie są to krągłości romantyczne a nasze ramiona, biodra i żebra są szersze niż u TRek. SG nie zawsze mają pulchne dłonie i stopy, ja mam szczupłe, kościste i małe, ale raczej kwadratowe niż podłużne.

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 1 września, 2017 o 16:24

   Ponieważ się nie znam 😀 to dorzucę, że tutaj chyba jak w większości spraw działa zasada “to zależy” i poszczególne elementy mogą się różnić, np. ja mam bardzo wąskie ramiona (ale nadrabiam biodrami :D).

  • Aga 1 września, 2017 o 18:24

   Ano właśnie, SG potrafią być takie różnorodne, że jedyne co pewne to bezbłędne oko specjalisty 😀

  • Fresco (SN) 1 września, 2017 o 21:53

   Na stronie z testem na typy urody są porównania kilku typów, w tym opis Soft Gamine vs. Theatrical Romantic:

   “Kobieta typu Soft Gamine ma bardziej krągłą budowę ciała. Dłonie i stopy są bardziej pulchne. Budowa kości jest odrobinę mocniejsza. Oczy są duże i okrągłe (“Bette Davis Eyes”), usta pełne, a policzki przypominają dwie połówki jabłka.

   Kobieta typu Theatrical Romantic jest drobniejsza, a jej krągłości są delikatniejsze. Dłonie i stopy są dużo węższe, podobnie jak cała cała struktura kości. Oczy również są dość okrągłe, ale lekko skośne (zewnętrzne kąciki skierowane są do góry). Usta są mniej pełne. Kości policzkowe dużo bardziej ostre i wyraziste. Wyraźny wpływ cech typu Dramatic.”

  • Marianka 1 września, 2017 o 21:56

   Ja mam bardzo wystające kolana i łokcie, czego właśnie u TR nie zauważyłam, a u G lub SG już tak. Chociaż chyba muszę mieć dobrego nosa bo instynktownie kupuję ubrania dla SG lub dla TR. Nawet jeśli nie mam pewności jakim typem jestem (chociaż na 90% SG), to te całe Ethereale (które dla mnie są chyba już zbyt skomplikowane) pozwalają troszkę nagiąć lub połączyć ze sobą te dwa typy? 😛

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 1 września, 2017 o 22:37

   Marianko wydaje mi się, że typ bazowy to taki trzon, a Ethereale nakładki, więc chyba nie mają aż takiej mocy, żeby połączyć twa typy 🙁

  • Marianka 2 września, 2017 o 09:40

   A jeżeli będę chciała założyć bluzkę lub sukienkę w kroju typowym dla SG, ale z koronki, to chyba nie jest jakiś wielki błąd? 🙂 osobiście podoba mi się trochę styl japońskich lolitek (nie wiem czy mogę to tak nazwać ) w którym często spotyka się retro motywy i koronki, a ubrania i tak wydają się bardzo dziewczęce i nie sądzę, żeby TR wyglądały w nich dobrze. To tylko takie moje przemyślenia 😛

  • Moderator - lothlorien 2 września, 2017 o 10:31

   To zawsze może być błąd, jeśli nie jesteś SG, lub nie posiadasz Gwiezdnego E. Niestety wiele z nas na blogu popełniało już błąd myślenia życzeniowego, łącznie ze mną. 🙂

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 2 września, 2017 o 11:31

   Ja myślę, że to zależy po co chcesz stylizować się na japońską nastolatkę 🙂 Jeżeli chcesz po prostu pobawić się stylem, to luz. Jeżeli chcesz wyglądać dobrze, no to różnie może być, tak jak pisze Lothlorien 🙂
   Swoją drogą, ja w takich kawaii stylówkach na ogół widzę połączenie AE i BaE, nie wiem czy słusznie 🙂

  • Marianka 2 września, 2017 o 12:11

   Styl kawaii po prostu mi się podoba i wydaje mi się, że odzwierciedla to jaka jestem 😀 oczywiście nie ubieram się w ten sposób ciągle i nie tak skrajnie jak młode Japonki. Zazwyczaj przemycam tylko jakiś określony element, np. buty. Im głębiej w to wchodzę tym bardziej skomplikowane się staje i więcej mam wątpliwości, czy to wszystko w ogóle działa :/

 12. Koko SG /GE+FE+RE/ DW 31 sierpnia, 2017 o 21:52 Odpowiedz

  Melduje się Miękki Gamin z atestem 😀 Miło Was poznać Dziewczęta (od dwóch tygodni już Was tu śledzę) 🙂

  • Astrid (DC) 31 sierpnia, 2017 o 23:36

   Nie wiem czy wypada mi witać u SG, ale witaj na forum 🙂 Twoje poczucie humoru (“Miękki Gamin z atestem”) poprawiło mi wieczór 🙂

  • Aga 1 września, 2017 o 15:48

   Witaj Koko 😀 Fajnie widzieć tu kolejną SG DW, z którą w dodatku współdzielę wszystkie trzy Ethereale. Jak się czujesz z werdyktem, spodziewałaś się właśnie tego zestawu?

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 1 września, 2017 o 16:43

   Astrid na pewno wypada 🙂 Cieszę się bardzo, zwykle moje żarty śmieszą tylko mnie 😀
   Aga czyli już na wstępie mamy dużo wspólnego, super 😀 Dochodzą u Ciebie jeszcze jakieś, czy tylko te trzy? Bo u mnie to już wszystko, kompaktowo jak to u SG 😀 Typowałam SG ale to bardziej na zasadzie, że “reszta pasuje jeszcze gorzej” 😀 A na pierwiastki w życiu bym nie wpadła, no może francuski, ale to bardziej na zasadzie myślenia życzeniowego. Z werdyktem czuję się świetnie, bardzo mi i do mnie pasuje 😀 Chociaż dopiero to wszystko odkrywam i ogarniam.
   Dziękuję za powitanie :*

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 września, 2017 o 18:11

   Witam kolejną panią z wielkiej rodziny Chłopczyc 😀 Poczucie humoru jest wpisane w bycie Gamine, obojętnie, czy jest się bardziej twardym czy miętkim 😀

   Niby mało Ethereali, ale widzę w nich spore pole do popisu i idzie je bardzo fajnie łączyć, używaj ich i korzystaj z nich pełną garścią 🙂 Nie wspomnę o nieodwzajemnionej miłości do Gwiezdnego Ethereala i paletki Deep Winter, niestety, nie moje kolory i koronki.
   PS. Awatar wymiata 😉

  • Aga 1 września, 2017 o 18:37

   Oj tak, posiadam dość liczebną trzódkę więc już nawet nie umieszczam jej w podpisie 😀 AE, KarE, GE, WE, BaE, FE, RE i SyE, ale działają z różnym natężeniem np Syreni jest u mnie tylko kolorystyczny 🙂 To powodzenia w odkrywaniu, to świetna zabawa: ) i mam nadzieję, zobaczyć Cię kiedyś w stylowej szkółce 😀

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 1 września, 2017 o 22:32

   Avarati dobry wieczór 😀 Ja to się w sumie cieszę, że mało, więcej i tak bym nie ogarnęła 😀 Do tego lubię minimalizm – jak się okazuje w stylu mi nie służy ale w ilości ubrań myślę, że jakoś da radę. Naturalnie musi być wspaniale posiadać gromadkę i móc z niej czerpać wg kaprysów 🙂 Widzę zresztą co wyczyniacie z nimi w Stylowej Szkółce i jestem zachwycona.

   Aga super, że masz karmazynowy, uważam, że bosko wygląda u SG, tak słodko-pikantnie 😀 Ja w sumie nie wiem, czy mój Gwiezdny też nie odnosi się tylko do kolorystyki, coś o niej wspominała Greta. Chociaż biżuterię mi dość gwiezdną dobrała na moje amatorskie oko, co mnie bardzo cieszy 🙂 Na pewno niedługo przywitam się w szkółce 🙂

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 2 września, 2017 o 11:36

   Witaj Koko! Masz świetny typ (jeden z moich
   ulubionych) i do tego równie fajne E :D. Pierwszy
   i ostatni pozwalają na retro stylizacje, a środkowy
   bardziej minimalistyczny :). Dla mnie bomba!
   Do tego jesteś zimową kuzynką :D. Czekam na
   stylówki w szkółce :D.

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 2 września, 2017 o 13:43

   Cześć Koko, ale masz piękne E. Fajnie, że niedużo – można bardziej spójny styl stworzyć. Ciekawa jestem jak połączysz francuski z pozostałymi. Miękki Gaminek jest uroczy 🙂

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 2 września, 2017 o 17:56

   Witajcie Dziewczyny 🙂
   Espeno bardzo mnie cieszy, że tak mówisz, lubię retro, zwłaszcza biżuterię. Trzeba będzie coś podwędzić mamie 😀

   Nadia racja, mój styl musi być spójny, zwłaszcza że mam bardzo mało ubrań. Na razie jeszcze słabo ogarniam ciuszki ale eksperymentuję z makijażem zgodnie z zaleceniami Grety, może to się nada do szkółki, np. przed i po? 🙂

  • Dorin 3 września, 2017 o 13:01

   Hej Koko 🙂 DW chyba bardzo lubi typ SG 🙂 Czekam na Twoje stylizacje. Myślę, że możesz totalnie szaleć z FE i RE, miks tych E jak dla mnie jest totalnie uroczy. Kurka z avka eh 😀 😀

 13. Marianka 7 września, 2017 o 18:09 Odpowiedz

  A co sądzicie o mom jeans? Nie przymierzałam jeszcze żadnych ale mam taki problem, że mam baardzo chude nogi, dużą pupę i generalnie szerokie biodra i trudno jest mi dobrać spodnie :/ kiedy pasuje pupa to nogawki są za luźne i złe wyglądają, a kiedy nogawki pasują to nie mogę wcisnąć tyłka :/ dlatego właśnie zastanawiam się nad czymś całkiem luźnym czyli mom jeans 😛

 14. Kasia 11 września, 2017 o 14:09 Odpowiedz

  Czy Soft Gamine (lub ktorys z Gamine) moze miec male i gleboko osadzone oczy? Pytam, bo w wiekszosci grupa Gamine to duze, ladne oczy..

  • Cass (FN / SyE+SE+BE+WE+ME+RE) 11 września, 2017 o 16:30

   Z tego co wiem, dziewczyny na blogu (łącznie z mistrzynią Gretą) wspominały wielokrotnie, że na nasze twarze wpływ mają nakładki Etheralowe i o przynależności do danego typu Kibbe decyduje głównie budowa naszego ciała 🙂 więc podejrzewam, że mogą się zdarzyć SG z mniejszymi oczami. Wydaje mi się zresztą, że nawet wśród znanych przedstawicielek grupy Gamine występuje trochę kobiet z małymi oczami 😀

 15. Calineczka (SG SS/ KryE+BaE+SłowE +RE) 15 września, 2017 o 19:20 Odpowiedz

  Hej Kobietki! Kolejny SG melduje się w drużynie. Przegląd szafy zrobiony i powoli zaczynam kompletować nową garderobę, bo teraz to dopiero nie mam w co się ubrać 😉

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 16 września, 2017 o 08:33

   Witam kolejną panią Soft Gamine 🙂 Ostatnio jest wysyp nowych osóbek na blogu, co mnie bardzo cieszy 🙂 Piękną masz kolekcję, chyba jako pierwsza jesteś Słowiańską SG 🙂 No i nick bardzo pasuje zarówno do typu bazowego, jak i do Kryształta 🙂

   Rozgość się u nas, czuj się jak u siebie, zwłaszcza na Stylowej Szkółce 🙂 🙂

  • Maja 16 września, 2017 o 13:06

   Hej Calineczko, Twoj nick pasuje idealnie do Twojej konfiguracji:-) Witamy:-) jestem ciekawa czy spodziewalas sie takiej diagnozy czy bylo to zaskoczenie:-)

  • Iskra (DC+ŚE+WE+IE+KarE/TSu) 17 września, 2017 o 08:40

   Witamy, witamy 🙂 Piękny zestaw Etherali – mocne i kolorowe, jak to u SG i do tego ten łagodniejszy Kryształ, super 🙂

  • Koko SG/GE+FE+RE/DW 17 września, 2017 o 12:43

   Cześć Calineczko 🙂 Jestem Twoją sofgaminkową siostrą 😀 Wiesz, rodziny się nie wybiera 😀

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 19 września, 2017 o 07:53

   Witaj Calineczko 🙂 rodzina SG rosnie w siłę 😀 masz cudna kompozycje etherealkow!

 16. Calineczka (SG SS/ KryE+BaE+SłowE +RE) 17 września, 2017 o 08:09 Odpowiedz

  Hej Kobietki! Calineczką zostałam okrzyknięta dawno dawno temu jeszcze przez kolegów z pracy i tak czasami wracam do tego przezwiska 🙂
  -> Maja: Szczerze pisząc nie spodziewałam się być SG, obstawiałam raczej na jakiegoś naturala albo FG. Wyniki analizy otworzyły mi trochę oczy na inne fasony i kolory niż tylko jeansy i bluzka.
  -> Avarati: Na razie ogarniam etherale i własny typ, nauczenie się rozróżniania ubrań do nich zajmie mi i zajmuje już trochę czasu, także żeby nie zawalać Grecie skrzynki będę podpytywać na szkółce. Kryształowa jestem ponoć tylko na twarzy 😉 głównie mam sięgać po baśniowy etheral i kwiatowe. W elementach słowiańskich zakochana jestem od dawna, ale jakoś nie po drodze mi do nich było 😉 teraz czas przypomnieć sobie jak się wyszywało i chwycić za igłę 😉

  • Ada (SG+SłowE+KE+IE+RE+BaE+FE) 17 września, 2017 o 17:39

   Witaj, Calineczko, bardzo mi miło widzieć SG ze Słowiańskim Etherealem! Mamy jeszcze wspólne Baśniowy i Różany. W zasadzie są to trzy moje najbardziej ukochane Ethereale☺

 17. Calineczka (SG SS/ KryE+BaE+SłowE +RE) 17 września, 2017 o 19:46 Odpowiedz

  Ado- fajnie, że się odezwałaś, teraz wiem kogo podglądać 😉
  Koko- zawsze chciałam mieć siostrę, teraz przynajmniej mam softgaminkową sister 😉 yeah!
  Iskro- dziękuję za miłe słowa, oswajam się z diagnozą 😉

 18. Vertes 19 września, 2017 o 22:11 Odpowiedz

  Czy SG może mieć nos z garbkiem i czy w ogóle jakiś softowy typ może mieć taki nos, czy on tylko “należy” do yangowych typów?

  • Eryka 19 września, 2017 o 23:30

   To chyba już zależy od softowego typu. U R ze skrajności kojarzę właśnie Jędrusik i Monroe (w stronę kartofelka). Reszta aktorek jest pomiędzy, więc właściwie wyraziste nosy u tego typu trudno spotkać. U SC Meryl Streep ma dość yangowy nos, ale przy tym wąski. U TR już częściej się zdarzają charakterystyczne nosy (Więdłocha, Esme Bianco). Laetitia Casta wśród reprezentantek SN. Większość kobiet SD. W sumie tylko wśród SG nie potrafię podać przykładu z pamięci, co nie znaczy, że nie istnieją 😉

  • Misty 22 września, 2017 o 13:51

   Ja się przyłączę, czy nos nr 7 jest charakterystyczny dla R ? Wydaje mi się, że Kate Winslet , czy MM ma taki nos.

  • Eryka 22 września, 2017 o 19:39

   Przeanalizujcie wszystkie kobiety z listy R, tak będzie najprościej. Nie pojawił się przykład bardzo wyrazistego nosa u R, więc nic nie wiadomo, reszta jest delikatna. Nawet wczesna MM czy Kate Winslet, które w kategorii “aktorka” mają nosy zahaczające o kartofelek, na ulicy kompletnie nie zwracałyby na siebie uwagi, bo ich twarze są harmonijne w obrębie typu. Inna sprawa, że w wielu krajach kobiety czują przymus maksymalnego zwężania i prostowania nosa w imię piękna, a potem mamy efekt jak u Jennifer Grey i Ivanki Trump (brrr). Zakładam, że u R łatwiej wykonać taką operację z korzyścią dla urody niż w przypadku FG, dlatego lepiej analizować zdjęcia gwiazd z młodości.

 19. Alika (SG+KryE+RE+SlowE) 30 września, 2017 o 01:02 Odpowiedz

  Witajcie Piekne Kobiety!
  Ciesze sie, ze moge dolaczyc:)! Podpatruje was od kilku miesiecy i moge stwierdzic, ze jestescie jak rodzina. Swietnie rozumiejace sie siostry. Madre, skore do pomocy. Zadnych negatywnych emocji. Podziwiam Was!
  Dziekuje Greto i dziekuje Dziewczyny!
  Pozdrawiam serdecznie!!!

  • Koko SG/GE+FE+RE/DW 1 października, 2017 o 21:14

   Cześć Aliko 🙂 Ja co prawda też niedawno dołączyłam do forum ale masz rację, to bardzo pozytywne grono 🙂

   PS Soft gaminka z Kryształowym to musi być Księżniczka!

 20. Mimi R 9 października, 2017 o 14:23 Odpowiedz

  Hej Dziewczyny, chcialam zapytać czy w określeniu SG taka cecha mogłaby być wyznacznikiem. Mianowicie: osoba romantyczna, proporcjonalna, delikatna klepsydra, ale na zgrabnych gaminkowych nogach. Często widuję takie dziewczyny przeglądając strony tancerek indyjskich. Mają około 163 cm wzrostu, ładne romantyczne twarze, romantyczne kształty, ale szczupłe zgrabne nogi. Niby wszystko pasuje do grupy R, ale wkracza mi przed oczy jakieś gaminowe skojarzenie.
  Czy na przykład Anisha Ambrose mogłaby być takim właśnie SG? Albo Hebah Patel ?
  Dziękuję 🙂

  • Drukara 9 października, 2017 o 22:25

   Jestem bardzo ciekawa, bo na analizę nie mam czasu(potrzebowałabym z 2 dni na robienie zdjęć, a urwanie głowy), a obie panie dość przypominam z wyglądu(twarz) i opis figury.

  • Drukara 9 października, 2017 o 23:24

   Ale znając życie analiza analizie nie równa. Przed Kibbe nie miałam świadomości jak bardzo złożone kobiece ciała i ich rysy twarzy są. Zaczęłam też zauważać jak bardzo dobrze dobrane fasony zmieniają postrzeganie nas.

  • Eloise (DC+SE+AE+EE+ME+RE+KrE+WE+SyE) 10 października, 2017 o 10:27

   Wiesz co Mimi, ta pierwsza dziewczyna pasowałaby mi na TR, ma taką trochę ptasią twarz i noooo, jest mocniejsza od SG, wiesz o co mi chodzi? 🙂 Rzeczywiście jest szczupła, ale przykładem drobnej TR-ki jest nasza Agnieszka Więdłocha, także czemu nie? A druga? Tu bym dała SC, tak mi się coś plącze, dziewczyna ma dość “ciężki dół” i taka jest bardziej klasyczna. Eh, niełatwo określić typ tych wszystkich egzotycznych piękności, a jeszcze jak się nie jest Gretą, to takie gdybanie 🙂

 21. Mimi R 10 października, 2017 o 13:52 Odpowiedz

  Eloise, dziękuję :). To prawda z tymi egzotycznymi kobietami. Zwłaszcza, że jeszcze dodatkowo Kibbe pisze, że na przykład SG ” nigdy nie będzie mieć egzotycznej urody “. Ja tego zupełnie nie rozumiem, jakby jego świat zatrzymał się na jego podwórku! Co to miałoby znaczyć? Że niby w egzotycznych krajach nie ma typów SG? Czy, że jest jakiś stereotyp egzotyki wymyślony przez osobę “nieegzotyczną”?

  • Eryka 10 października, 2017 o 19:15

   Pewnie miał na myśli drapieżną egzotykę i ciemnoskóre piękności z ME. Łatwo sobie wyobrazić choćby dalekowschodnie SG.

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 10 października, 2017 o 23:44

   Też tego nie ogarniam. Także to, że Divy muszą mieć egzotyczną urodę.
   Ciekawe, gdzie wpakowałby naszą Yen 🙂

   Jak widać, pan Kibbe wszystkiego nie przemyślał.

  • Eloise (DC+SE+AE+EE+ME+RE+KrE+WE+SyE) 11 października, 2017 o 12:53

   W sumie to ja też nie wiem, gdzie bym wylądowała gdyby mnie diagnozował, no widział kto DC z Mahoniem, Królewskim i Różanym? 😀

  • luci 11 października, 2017 o 21:12

   Teraz te twierdzenia Kibbego wydają mi się zupełnie bez sensu. Zresztą pamiętam, że na liście typów, które nie mogą posiadać egzotycznych lub wyrazistych cech twarzy umieścił też Gamine, SC i chyba nawet częściowo FG… 😀

  • Kinia SD KarE+WE+KE+GE+SE/DW 22 czerwca, 2019 o 16:09

   Avarati racja, ja ni cholery nie mam egzotycznej, włoskiej czy latynoskiej urody xD mimo bycia Ciemną Zimą 😀 Wietrzny wpadł, zawiał i namieszał 😀

 22. Mimi R 11 października, 2017 o 17:41 Odpowiedz

  Ja też pomyślałam właśnie o naszej Yen, nie miałby Kibbe łatwego zadania :).
  U mnie też chyba nie łatwo. Ciągle ktoś wyskakuje z egzotyką. Pewnie przez typ kolorystyczny. A może nie tylko. Częste orientalne skojarzenia bardzo przeszkadzały mi zarówno w odnalezieniu swojego typu, jak i w jego akceptacji.
  Słowa jednak mają moc, a skojarzenia mają moc podwójną :):)

 23. Vertes 11 października, 2017 o 21:23 Odpowiedz

  Czy “kościstość” przy prawidłowej wadze (np. wystające obojczyki, kostki itp.) można uznać za wpływ Dramatic? I czy Soft Gamine może mieć coś takiego, bo koleżanka idealnie wpasowuje się w opis, a u niej ta “kościstość” występuje?

  • Drukara 11 października, 2017 o 21:38

   Co prawda SG mają spore skłonności do pulchności, ale w ich kościach jest sporo yangu i to też naturalowego. Jeśli koleżanka ma prawidłową wagę, ale raczej jest szczupła, a kości wydają się bardziej kanciaste(i dość krótkie) niż po prostu ostre to można zaryzykować, że jest SG. Jednak wiadomo, że w każdym w tym typie są odstępstwa i różnie to bywa.

  • Vertes 11 października, 2017 o 22:42

   A wpływem Dramatic jest “patykowata chudość” – tzn. je się i nie tyje? Też mnie to zastanawia, takie zjawisko chyba częściej występuje u yangowych typów i tak rozmyślam nad tym…

  • Drukara 12 października, 2017 o 01:46

   Każdy typ tyje, ale zupełnie inaczej rozkłada się waga. Kości i rozkład tłuszczyku są sprawą genetyczną, a także większe lub mniejsze skłonności do tego, ale można zauważyć, że nie zawsze to się łączy to z typem Kibbe. Większość R i SG mają skłonności do pulchności, ale są i takie(rzadko), które są naturalnie szczupłe. Yang sprawia najczęściej, że tkanka tłuszczowa wydaje się bardziej zbita, a mięśnie szybciej się wyrabiają(szczególnie u grupy Naturali), jednak wiadomo od wszystkiego zdarzają się odstępstwa i za to często są odpowiedzialne sprawy hormonalne i układu pokarmowego człowieka.

  • Eryka 12 października, 2017 o 12:15

   Tak się zastanawiam, na podstawie jakiej grupy zakładałyśmy, że SG i R zwykle mają skłonność do tycia, a FG i FN niekoniecznie. Pamiętam pojedyncze komentarze o wyrabianiu mięśni i to łatwo obrazuje stosunek wysiłku do efektów, ale dieta jest sprawą złożoną. Chyba poruszałyśmy jedynie temat “jak tyjemy”, a nie czy mamy problem z utrzymaniem wagi. Nie wiem, czy mityczna pulchność, jaką opisał u R Kibbe, wynika z faktycznych cech wrodzonych R, którymi nie zostałam obdarzona (i jestem oryginalna jak tyjąca w jabłko Christina Hendricks), czy po prostu na R nadwaga wygląda pięknie, ale niedowagę widać dopiero, gdy R jest w bikini.

  • Drukara 12 października, 2017 o 22:32

   Powiedziawszy szczerze po przeczytaniu książki Kibbego to człowiek miał wrażenie, że taki typ Dramatic to prawie żadnego prawa nie ma utyć. Z tego co widzę tutaj jest tyle odstępstw w typie, że tak na prawdę jedynie zarys ogólny może zadecydować końcowo.

  • Koko SG/GE+FE+RE/DW 17 października, 2017 o 09:24

   Hej Vertes, ja jestem SG, mam wystające obojczyki i nawet odrobinę żebra widać na klatce także nie ma reguły 🙂

 24. Mimi R 13 października, 2017 o 15:33 Odpowiedz

  Eryko, fajnie, że poruszyłaś tę sprawę.
  Jako wybitnie szczupła R zawsze miałam problem z tym tematem pulchność.
  Ktoś po inżyniersku wytłumaczył mi, że to chodzi o skłonność konsystencyjną ciała, które Kibbe opisuje jako ” fleshy”.
  Przy moim niskim BMI cały czas moje ciało sprawia wrażenie miekkiego i jakby nie zwartego. Nie potrafię tego opisać, ale mój Profesor od tańca ( Gamine) określ tę moją konsystencję jako ” rozlazłą, lub rozlaną” , taką “galaretkę”
  ( nie zwartą czy kopaktową) . Dużo trudu sprawia mi utrzymanie zwartego ciała w pionie. To nie jest niemożliwe, jednak wymaga ciągłej kontroli, jakby ciało samo się nie zwiera. Nie mówiąc już o braku wyrobionych mięśni.
  Ponieważ nigdy nie tyłam, więc nie wiem jakbym wyglądała obficie. Jednak jako osoba bardzo szczupła mam poczucie rozedrganego, mocno fleshy ciała.
  Tak więc chyba naprawdę chodzi tu o konsystencję i strukturę.
  ” Fleshy” to niekoniecznie tylko pulchny. Odczytuję to jako określenie miękkiej właściwości ciała i miękkiej konsystencji.

  • Eryka 13 października, 2017 o 16:03

   Ten opis przemawia do mnie dużo bardziej niż nieokreślona skłonność do tycia 😉 maksymalny yin u kobiety. A potem jedna z drugą fit blogerki będą przekonywać, że każda z nas może mieć sześciopak na brzuchu, a jeśli któraś nie ma, to nie włożyła odpowiedniego wysiłku w uzyskiwanie go. Niestety świat nie jest taki prosty.

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 14 października, 2017 o 15:03

   Mimi, idealnie oddałaś to w słowach. Nie należę do pulchnych SG, ale moje ciało jest właśnie miękkie i nie-zwarte. Mięśnie mogą być ćwiczone, brzuch płaski, ale ta warstwa miękkości jest po prostu nieodłączna. Miękkości, ale nie pulchności czy domniemanego “tłuszczyku”.

  • Rose (R/KryE+AE+SłowE+GE+KarE+IE) 15 października, 2017 o 09:25

   Tak, tak! Absolutnie się z Wami zgadzam!
   Kibbe prawdopodobnie ma dosyć ograniczone spojrzenie na sylwetki pod tym względem, że osoba należąca do tego typu musi być wyłącznie koścista/szczupła, pulchna/przy kości lub jeszcze jakaś inna. Dzięki lekturze komentarzy na tym blogu widać, że w obrębie jednego typu sylwetki mogą różnić się zarówno tężyzną, jak i np. budową ramion, bioder, sposobem tycia, wielkością biustu.
   Reprezentując najbardziej “pełny” typ wcale taka się nie czuję – owszem, moją sylwetkę charakteryzują miękkie linie, jest zachowana proporcja ósemki, ale np. mam szczupłe kończyny, szczególnie nadgarstki i ogólnie jestem dosyć drobna. W moim odczuciu jednak w pierwiastek romantyczny jest wpisana delikatność, Romantyczka nie musi od razu być obfita.
   Aga, z obserwacji wnioskuję, że jest wiele szczupłych SG. I też bardzo dobrze im to służy. Wystarczy spojrzeć na Lily Collins 🙂

  • Drukara 15 października, 2017 o 15:35

   Ah, zapominam jak bardzo podstawa Kibbego mnie zaślepia. Co do chudych SG to więcej kojarzę o dziwo szczupłych naturalnie R niż SG. Lily Collins jako wieloletnia anorektyczka raczej najlepszym przykładem nie jest. Jakie typy pomimo krągłości “tłuszczyk” raczej mają zbity w sobie?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 15 października, 2017 o 20:34

   Myślę, że C tak mogą mieć. Tzn. jak porównam
   do mamy, która chyba R jest i babci, która chyba
   SG była, to wydaje się, że jestem bardziej zbita.
   Zresztą mama to powtarza, też zauważyła.
   Myślę, że typy D też mogą takie być i N.

  • Rose (R/KryE+AE+SłowE+GE+KarE+IE) 15 października, 2017 o 21:09

   Drukara, nie wiedziałam o tej anoreksji, faktycznie internety tak głoszą. Na zdjęciach we wpisie Grety o stylu Lily nie rzuciło mi się to w oczy, bardziej to, że jest szczupła, tyle.

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 16 października, 2017 o 09:11

   Kiedyś Greta wkleiła takie zdjęcie Lily w żółtej sukience, na którym wygląda trochę bardziej “SGowo”. Lily jest też przykładem stosunkowo wysokiej SG, co także ma znaczenie, bo nieco inaczej będzie wyglądała sof gaminka 10cm niższa. No i to też zależy od tego jak rozumiemy tę szczupłość. Ja postrzegam szczupłą sylwetkę SG tak: http://r.ddmcdn.com/w_1330/s_f/o_1/cx_0/cy_0/cw_1330/ch_1995/TLC/uploads/2015/07/WDYTYA-ginnifer-goodwin-04.jpg

  • Eryka 18 października, 2017 o 16:28

   Tak się jeszcze zastanawiam, czy softowość nie odpowiada za większą skłonność do cellulitu (tak w ostatnich latach krytykowanego u gwiazd), a przynajmniej mniejsze możliwości zminimalizowania go. Co o tym sądzicie?

 25. Drukara 18 października, 2017 o 21:43 Odpowiedz

  Może coś w tym być, bo panie z większą domieszką yang mają bardziej zbite ciało, więc także mniejszą możliwość wytworzenia się cellulitu. O dziwo ze wszystkich pań softowych najrzadziej wytyka właśnie go SG, może kwestia dość dużej ilości pierwiastku yang? A tak w ogóle za powstawania cellulitu odpowiada nadmiar estrogenów, a tego raczej więcej mają panie bardziej w stronę yin.

 26. Psyche 23 października, 2017 o 10:57 Odpowiedz

  Greto kochana, bo ja tego nie ogarniam .. 🙁

  Greta 21 Październik 2017 (do Espany)
  W Twojej bazie jest też Różany, za którym tęsknisz. Nie bez powodu tak ładnie Ci w groszkach 🙂

  tzn. że z Ethereali, które są w naszej bazie ale nie są “nasze” (nie przypisałaś ich nam w analizie), możemy ostrożnie podebrać te
  rzeczy, które są wspólne z naszą bazą?
  BTW Chciałam się serdecznie przywitać z Wami dziewczyny i pozdrowić Ciebie Greto i Was wszystkie, pierwszy raz z bloga Grety:)

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 31 października, 2017 o 19:57

   Legginsy sa trudne. Trzeba miec idealna figure, bez waleczkow. Nie nosze 🙂 Ale wyobrazam sobie, ze dluzszy, obszerny sweter dobrze by przy nich wygladal.

  • AgnieszkaM (G+KryE/SSu) 31 października, 2017 o 21:03

   Oj nie i nie tylko dlatego, że nie mam dobrej figury. Na kimś toleruję estetycznie tylko z długą górą, co najmniej do pół uda.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 1 listopada, 2017 o 09:45

   Hej Yen 🙂 Leginsow nie noszę, kompletnie nie moja estetyka i czułabym się niezbyt dobrze nawet w grubych. Noszę natomiast dopasowane rurki, to się chyba nazywa jegginsy z b. wysoką talią. Noszę do krótszych SG gór, albo górę wkładam w spód. Generalnie dluzsza/luzniejsza góra i dopasowany dół na mojej sylwetce nie wygląda najlepiej bo optycznie chowa talię i skraca nogi.

  • Eloise (DC+SE+AE+EE+ME+RE+KrE+WE+SyE) 1 listopada, 2017 o 15:23

   Co do legginsów, to przychylam się ku teorii, że dobrze wyglądają na osobie do lat 5 😀 Potem to ewentualnie na długim Dramaticu. Ewentualnie 😉

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 1 listopada, 2017 o 15:42

   Ja wyglądam w legginsach fantastycznie, ale dalej niż wyrzucić śmieci bym w nich nie wyszła 😀

  • Avarati FG+WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 4 listopada, 2017 o 10:39

   Ejo 🙂 Może nie noszę legginsów, unikałam ich jak ognia, a jak kiedyś w nich chodziłam, to czułam się jak słonica 🙂 Myślę, że legginsy to albo do ćwiczeń albo na szczuplutkich Gaminkach 🙂

   Chociaż nasza Cass jest FN i daje rady w legginsach 🙂

 27. Ania TR (KryE + KarE + GE + WE) 31 października, 2017 o 18:31 Odpowiedz
  • Mimi R 4 listopada, 2017 o 14:49

   Też bardzo jestem ciekawa Camili Cabello. Zastanawiam się między SG, TR i nawet R. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się , że może być też egzotycznym R . Ale mogę się kompletnie mylić…

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 27 stycznia, 2018 o 21:27

   Czy ona ma Różany?Albo jej muzyka jest R hm. W ogóle dziwne,ale czuję z nią jakieś pokrewieństwo. Chyba to kwestia E.

 28. Drukara 31 października, 2017 o 22:58 Odpowiedz

  Ja jako młoda osóbka noszę często kolorowe legginsy pod szorty. Nie mam jeszcze pojęcia jakim typem kibbe jestem, ale mając długie nogi, a krótki tułów z pełnymi kształtami wygląda to o dziwo dobrze (przynajmniej według opinii mojej i otoczenia). Grubsze zakładam do bluzek z ala syrenim ogonem, gdzie przód bluzki jest normalnie krótki, a tył zasłania mi zadek jakby “ogonem”.

 29. Aga SG+KarE+GE+WE 4 listopada, 2017 o 20:28 Odpowiedz

  Soft Gaminki, nosicie długie włosy? I ogólnie Wasze fryzury są bardziej zgodne z Kibbe czy z Waszymi dominującymi Etherealami? 🙂

  • Maja DC AE,WE,KE,SE 6 listopada, 2017 o 08:26

   Ciekawe pytanie:-) mam nadzieje ze dobrze zrozumialam i druga czesc pytania dotyczy wszystkich:-) ja nosze long boba (wiec sie DC i ksiezycowy cieszy) z krotka grzywka (tu nie wiem co sie cieszy moze to jednak FE z bazy czy jakos tak:-) mialam ja zapuscic ale jakos nie moge sie rozstac z grzywka) zapuszczam naturalny kolor, taki zimny, ciemny braz (przeczytalam komentarz o tym czy AE sie lubi z chlodnymi odcieniami – mysle ze bardzo, bardzo). W planach mam dalsze zapuszczanie (ok.10cm), a wlosy mam proste jak druty:-)

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 14 listopada, 2017 o 21:33

   Hej, ja co prawda jeszcze nie noszę, ale dążę do tego, tzn. zapuszczam 🙂 Długie w moim przypadku to takie do stanika. Przy 160cm dłuższe mnie przeciążają. Greta dała mi błogosławieństwo i tego się trzymam 🙂 W wizualizacji miałam taką lekko francuską fryzurkę na moje oko, taką niewymuszoną.

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 11 grudnia, 2017 o 22:06

   Tak, ale osoby prywatne i to ja je diagnozowałam, więc wiesz 😀 A co Cię interesuje?

  • Fresco (SN) 12 grudnia, 2017 o 19:31

   Helena, wpisz sobie w Google hasła “Christina Aguilera overweight” albo “Britney Spears overweight”. Christina swojego czasu dość sporo przytyła i wyglądała zupełnie inaczej niż ją większość ludzi pamięta za czasów 2000 – 2005 😉

  • Eloise (DC) 12 grudnia, 2017 o 19:43

   Chyba najprościej będzie popatrzeć na przedstawicielki, wiele z nich chudło/tyło, są zdjęcia “before and after”. Albo poszukać fotek z młodości dojrzałych SG, o ile oczywiście przytyły.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 13 grudnia, 2017 o 08:34

   Wydaje mi się, że ten temat był już poruszany w starszych komentarzach. Powiedziałabym, że SG tyją proporcjonalnie, po całości “na misia” i całe robią się takie okrąglutkie. Wyższa waga przy niskim wzroście sg podkreśla krótkość kończyn i nabiera się jeszcze bardziej dziecięcych proporcji. Sama nie przytyłam nigdy tyle, żeby móc powiedzieć z doświadczenia. Ginnifer Goodwin też jest dobrym przykładem.

 30. Andzia 2 stycznia, 2018 o 21:31 Odpowiedz
 31. A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 18 stycznia, 2018 o 20:27 Odpowiedz

  Dzień dobry 🙂 Okazało się, że jestem “laleczką”. Ale szczerze nie cierpię (mało powiedziane) serduszek, kokardek i innych słodkości. Dobrze, że nie wyszedł mi E Różny (też nie cierpię różu). Może zatem jestem laleczką Chucky? Ale szczerze, to mam problem z odnalezieniem się z tą słodkością/dziewczęcością w ubiorze. Mam takie pytanie, w zasadzie dwa. Często na zagranicznych stronach pada twierdzenie, że sofciki gaminkowe koło 40-tki tracą dziewczęcy urok i stają się bardziej klasyczne lub romantyczne, z czego wynika taka opinia? Ile procentowo w Polsce może być SG, jaki typ przeważa w Polsce, a jakiego jest najmniej?

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 stycznia, 2018 o 22:31

   Jeśli chodzi o zagraniczne fora, to ja bym do nich podchodziła z dużą rezerwą. Można się tam natknąć na niesamowite bzdury, że FG nie może długich włosów itp.

   Być może chodzi o to, że wraz z upływem lat infantylny styl przestaje pasować i wtedy należy zrezygnować z miśków/serduszek czy miniówek, ale nie z ducha SG. Ale to nie oznacza zmiany typu, że nagle SG mają się ubierać klasycznie czy romantycznie, bo Gaminka ubrana minimalistycznie to smutny widok. Podejrzewam, że moja babcia jest SG, nie ubierze miśków, ale drobne kwiatki czy kokarda na bluzce wystarczą, żeby wyglądała ładnie 🙂
   Mam nadzieję, że pomogłam, choć nie czuję się aż takim ekspertem od SG.

  • Drukara 19 stycznia, 2018 o 13:04

   Z moich obserwacji to SG drugiej SG nie równa, jedno co łączy wszystkie panie to ten zabawny młodzieńczy błysk, widzisz już starszą panią SG, a jej twarz dalej potrafi wyglądać figlarnie. Jako fajny przykład dałabym Winonę Ryder – nie widzę ją w żadnych kokardkach, misiach, serduszkach ani niczym takim, ale drobna kratka, drobne wzorki animowane już jak najbardziej. Najlepiej byłoby jak byś się trzymała się kroi i fasonów SG, ale dodatki układała już pod ethereale pamiętając, że ten typ lubi sporo i drobno.

  • Aga SG+AE+KarE+GE+WE 19 stycznia, 2018 o 18:55

   Hej A.M., witam kolejną SG 🙂 Na całe szczęście, SG to bardzo pojemny typ dający mnóstwo stylistycznych możliwości. Nawet po diagnozie to może trochę potrwać, zanim poczujesz, że coś jest naprawdę Twoje. Masz bardzo fajny zestaw Ethereali, całkiem spójny z typem bazowym 🙂 Nawet spójne jest to, że nie znosisz słodkości i nie masz RE 😀 Od siebie dodam, że również nie czuję się typową laleczką. Trzymam się fasonów SG, cięć sylwetki, ale reszta to Ethereale i typ kolorystyczny. Polecam wpis o Ustalaniu stylu, mi wiele rozjaśnił, mimo, że byłam już długo po diagnozie 🙂 Informacji na temat stylu SG na zagranicznych stronach i forach, nie brałabym za pewnik choćby dlatego, że są oparte tylko na typologii Kibbe, bez Ethereali i analizy kolorystycznej , a to robi kolosalną różnicę 😉

 32. Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 stycznia, 2018 o 22:22 Odpowiedz

  Witaj, A. M. 🙂 Masz bardzo fajną gromadkę dla naprawdę fajnego typu 🙂
  Powiem szczerze, że ja też nie ogarniam kokardek, serduszek czy innych słodkości i rozumiem Twoją niechęć do nich. Jedyną rzeczą, którą lubię w Różanym są róże i ich zapach, i na tym koniec 🙂
  Tu również mamy mniej słodkie Soft Gaminki z Karmazyno-Gwiezdnymi Yen i Agą na czele 🙂 Jak widać, ten typ ma wiele możliwości i nie jest skazany wyłącznie na słodkie serduszka 🙂

  Z tego, co pamiętam i zdążyłam zaobserwować, to jest najwięcej w Polsce jest Gaminkowa, w tym G, FG i SG i Classic oraz DC. Czyli Soft Gamine nie jest rzadkim typem urody 🙂 Najmniej jest chyba N, FN, R i TR, a i SD i D są egzotyczne 🙂

  Z tego, co widziałam, to inne Świetliste dziewczyny mają właśnie Świetlisty na samym początku wpisu 🙂

 33. A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 19 stycznia, 2018 o 19:51 Odpowiedz

  Sinead O’Connor to Gaminka, Soft Gaminka czy inny typ? W młodości była zachwycająca, teraz jednak problemy odbiły się na jej urodzie bardziej niż wiek.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *