TYP URODY
SOFT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Soft Gamine – laleczka

SOFT_GAMINE_28

 

Typ urody Soft Gamine - laleczka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ urody Soft Gamine można określić jako romantyczny typ Gamine. Kobieta o tym typie przede wszystkim i po pierwsze jest typem Gamine. Romantyczny nurt stanowi dodatek do jej urody, a nie jej główny czynnik. Na całokształt fizjonomii wpływa burzliwe zestawienie pierwiastków żeńskiego i męskiego, przy częściowej przewadze tego pierwszego.

W typie Soft Gamine dominują kobiety niskiego wzrostu, chociaż ustalona granica to prawie 170cm. A jeżeli wyższy wzrost dodatkowo połączony jest z nadwagą trudno wówczas mówić o drobnej kobietce. Cechy urody pozostają bez zmian, ale gabaryty są kompletnie różne. Zupełnie inaczej będzie prezentowała się kobieta Soft Gamine o wzroście 155cm i wadze 50kg, niż ta o wzroście 170cm i wadze 70kg. Przełoży się to naturalnie na nieco inny dobór garderoby, czy dodatków. Jednak bez względu na wzrost czy tuszę cechy urody wszystkich kobiet Soft Gamine pozostają zbliżone. A głównym kluczem do rozszyfrowania tego typu urody są śliczne, bez względu na wiek, zawsze dziewczęce twarze. Jest to bardzo silny wpływ pierwiastka Ingenue, który występuje tu w niemalże 100%.

Poniżej dwie rewelacyjne stylizacje Christiny Ricci. Długa suknia od Marc’a Jacobs’a jest nieco zwiewna, może nawet “cicho płynąca” (charakterystyczna dla typu Soft Classic), ale wykończona oryginalnymi, nadającymi jej ostrości lamówkami. Dzięki którym suknia jest jedyna w swoim rodzaju, nieco pikantna i bez dwóch zdań świetnie komponuje się z urodą Christiny. Idealnie dobrany makijaż oraz fryzura dopełniają całości.

Fryzura i makijaż Christiny stworzyłyby piękną kompozycję nawet ze zwykłym białym (lub czarnym) topem oraz dżinsami. Pod warunkiem, że obie te części garderoby miałyby właściwe dla Soft Gamine fasony. W makijażu dziennym szminka mogłaby mieć nieco bardziej stonowany odcień.

 

christina_ricci_soft_gamine

 

Druga kreacja jest już niemalże książkowym przykładem stylu Soft Gamine. Fason sukienki, deseń oraz ozdobne wykończenie dekoltu uformowane na kształt kołnierzyka czynią całość wymarzoną oprawą dla urody Christiny Ricci.

christina_ricci_soft_gamine_2

 

Dla kontrastu kilka zdjęć Christiny Ricci prezentującej style przypisane innym typom urody. Czy śliczna twarz obroni się sama? Być może na zdjęciach tak. W rzeczywistości niestety będzie dużo gorzej. Najmniej zaszkodzi Christinie styl Gamine (nr 8) oraz Soft Natural (nr 4). W średnim stopniu – styl Theatrical Romantic (nr 2). Christina jest Zimą. W dodatku kreacja i makijaż nie są bardzo mroczne czy teatralne. Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Najgorzej wypada kreowanie się na Divę (nr 1), czysta klasyka (nr 3), dramatyczno-klasyczne konturowanie (nr 5) oraz geometryczna ekstrawagancja spod znaku Flamboyant Gamine (nr 6 i 7). Przy okazji warto wspomnieć, że elementy szczególnie niewskazane dla typu Soft Gamine są niepożądane dla każdego typu urody będącego pod silnym wpływem pierwiastka Ingenue.

christina_ricci_soft_gamine_styl_01

christina_ricci_soft_gamine_styl_02


Struktura kości w typie Soft Gamine jest bardzo podobna do tej w czystym Gamine. Kości są drobne i lekko kanciaste. Za to nieco szersze niż u Gamine są kości twarzy, często nadające jej kształt serca. Kolejną dość charakterystyczną, typową dla Soft Gamine i nierzadko występującą cechą jest dość mocno wydłużona (ale nie wystająca) broda jak np. u Reese Witherspoon. Na fizjonomiczne różnice między typem Gamine a Soft Gamine wpływa głównie budowa ciała. Tu właśnie najmocniej zaznacza swoją aktywność żeński pierwiastek Yin. U kobiety Soft Gamine tworzy on miękkie, zaokrąglone linie, wpływa na delikatniejsze rysy twarzy oraz bardziej kobiece kształty. Kobieta o czystym typie Gamine ma bardziej chłopięcą sylwetkę i nieco ostrzejsze rysy. Jej ciało nie jest tak mocno nacechowane pierwiastkiem Yin, jak ma to miejsce u Soft Gamine. Pierwiastek Yin w typie Soft Gamine  może zaznaczyć swoją obecność w różnym stopniu. Dlatego też zasada, iż nie koniecznie wszystkie cechy przypisane danemu typowi determinują przynależność do niego, obowiązuje i tutaj. Oczy nie muszą mieć wielkości spodków, a policzki przywoływać owocowych skojarzeń, przywodząc na myśl dwie połówki jabłka. Najważniejsze jest ogólne wrażenie jakie wywiera na nas uroda danej kobiety. A dodatkowej pewności przy określeniu typu urody zawsze doda nam kwestia doboru garderoby. Jej reguły są wbrew pozorom dość proste. Im bardziej uroda jest nacechowana pierwiastkiem Yin, tym bardziej powinna nim być nacechowana garderoba. I na odwrót. Jeśli w urodzie dominuje pierwiastek Yang, stylizacje również muszą iść w kierunku androgenicznym. (Na marginesie mała uwaga skierowana do osób, które razi dalekowschodnia stylistyka stosowana przy opisach typów wg David’a Kibbe. Otóż posługiwanie się miarą Yin/Yang ułatwia opisywanie poszczególnych typów, wprowadza klarowność pojęć oraz ma wpływ na formę artykułów. Pisanie wyłącznie o krągłościach oraz o kanciastościach byłoby mało precyzyjne, a dodatkowo brzmiałoby fatalnie.)


Przyjrzyjmy się zestawieniu twarzy Soft Gamine (Edyta Herbuś) z innymi typami urody. W pierwszym rzędzie będą to dwa pozostałe typy Gamine (Kate Mara – Gamine oraz Lea Michele – Flamboyant Gamine). W drugim rzędzie Edycie towarzyszą Mila Kunis (Soft Natural) oraz Emily Blunt (Soft Classic). W trzecim rzędzie porównanie Soft Gamine z typem Romantic (Salma Hayek) oraz z typem Theatrical Romantic (Rachel Weisz).

SOFT_GAMINE_porównanie_01

SOFT_GAMINE_porównanie_02

SOFT_GAMINE_porównanie_03


Styl dla typu Soft Gamine został nazwany przez David’a Kibbe Spitfire Chic. Określenie to jest dość enigmatyczne i chyba tylko sam autor dobrze rozumie jego przesłanie. Szaleństwo i mocna ekspresja owszem mogą pełnić funkcję dodatku. Szczypta pikanterii nadająca stylizacjom nieco szałowego charakteru może być ich ciekawym dopełnieniem. Jednak styl zasadniczy lepiej oddaje określenie “Doll-like”. Naturalnie dosłowne upodabnianie się do lalki również pomysłem dobrym nie jest. Chodzi raczej o to, aby elementy Yin były bardziej dziewczęce, zalotne (np. animowane) niż stricte kobiece czy romantyczne. Kobietę w której urodzie znaczącą rolę odgrywa pierwiastek Ingenue, bardzo łatwo postarzyć niewłaściwie dobraną garderobą. Wszyscy wiemy, że źle dobrany strój szpeci lub postarza, bez względu na typ urody. Ale najwrażliwsza na dodanie strojem lat jest uroda kobiet o dziewczęcej aparycji, bez względu na wiek.

Dotyczy to nawet takiej osobowości, jak genialnie grająca arystokratka – Helena Bonham Carter. Jej indywidualny styl jest tyleż zwariowany co uroczy. Szczególnie, że prezentująca go osoba może pozwolić sobie na wiele. Nie musi starać się nikomu przypodobać. Przekaz jaki tworzy jej awangardowy wizerunek jest bardzo, bardzo wymowny. Kontestacja narzuconych nam norm stylizacyjnych, a co za tym idzie dyktatu mody, za pomocą własnego wizerunku, wymaga wiele odwagi. Ceną jest niestety wyzbycie się seksapilu oraz narażenie się na śmieszność. Czy warto płacić aż taką cenę?

SOFT_GAMINE_helena_bonham_carter_01

 

Komu z Heleną Bonham Carter nie po drodze i kto woli w inny sposób manifestować swoje poglądy, niechaj spojrzy na poniższe przykłady stylizacji właściwych dla typu Soft Gamine. Nie są one może do końca wzorowe, ale na pewno poprawne. Powiedzmy na czwórkę z plusem. A to już wystarczy. Kolejno prezentują je: Edyta Herbuś, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Reese Witherspoon oraz Margaret. W przypadku tej ostatniej Spitfire Chic działa pełną parą. Ale nawet mocno zwariowane stylizacje potrafią dodać uroku, jeżeli są dobrane właściwie.

SOFT_GAMINE_styl_01

SOFT_GAMINE_styl_02

SOFT_GAMINE_styl_04

SOFT_GAMINE_styl_05

SOFT_GAMINE_styl_03

 

Reese Witherspoon (156cm wzrostu)) jako Legalna Blondynka prezentowała nieco przesłodzony, ale poza tym idealny styl Soft Gamine. Kolejną przedstawicielką typu Soft Gamine wcielającą się w ślicznie wyglądającą młodą damę jest zdolna i przeurocza aktorka – Annasophia Robb (152cm wzrostu). Ktoś odpowiedzialny za stylizacje głównej bohaterki w serialu “The Carrie Diaries” wyraźnie sugerował się wytycznymi dla kreowania stylu Soft Gamine. Annasophia na zdjęciach z filmowego planu wygląda niczym z obrazka. Cudnie.

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_02

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_01


SOFT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Raczej krótkie linie pionowe (kobieta typu Soft Gamine nie wydaje się być wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – delikatnie zarysowana klepsydra lub gruszka
 • Ramiona – proste, nieco kanciaste lub stożkowe
 • Ręce i nogi – krótkie lub proporcjonalne w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – małe (mogą być szerokie)
 • Biust – średni lub duży
 • Talia – wcięta
 • Biodra – zaokrąglone, szersze niż w czystym typie Gamine
 • Przedramiona – dość pełne, raczej krótkie

SOFT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFTT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, czasem trochę ostrzej zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub mały, może być nieco szeroki
 • Kości policzkowe – szerokie, miękko zarysowane
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – pełne lub lekko pełne
 • Policzki – zaokrąglone, często bardzo pełne przypominające dwie połówki jabłka

SOFT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Kobiety typu Soft Gamine z reguły wyglądają korzystniej w krótszych fryzurach. Szczególnie dotyczy to przedstawicielek o niskim wzroście. Dłuższa fryzura wygląda świetnie pod warunkiem, że nie obciąża zbytnio sylwetki i sięga maksymalnie do linii łopatek. W bobie (szczególnie z grzywką) oraz w paziu twarz Soft Gamine prezentuje się najlepiej ze wszystkich typów urody. Dlatego też kobiety w tym typie, jeżeli chodzi o dobór fryzury, mają szczególnie duże pole do popisu. Paź, bob, lob lub jeszcze dłuższa fryzura – wszystkie te warianty mogą okazać się dobrym wyborem. Przy wyższym wzroście sprawdzą się też włosy dłuższe niż te zalecane dla niskich kobiet. Urodę Soft Gamine wspaniale podkreślają grzywki oraz wszelakie upięcia. Na grzywkę szczególnie warto się zdecydować przy wysokim czole (jak np. u Christiny Ricci). Generalnie im bardziej dziewczęca fryzura, tym lepiej.

Należy unikać ostrych, męskich cięć (wszystkie kobiety powinny ich unikać) oraz fryzur statecznych, poważnych, nobliwych (np. hollywoodzkich fal lub klasycznych, francuskich koków).

W kwestii doboru makijażu podstawowa zasada jest identyczna z tą dotyczącą doboru właściwej fryzury. Makijaż przede wszystkim powinien być dziewczęcy i zalotny. Nigdy ciężki czy przerysowany. Zawsze dostosowany do typu kolorystycznego.

Świetnym wyborem będzie akcent w postaci mocno wytuszowanych rzęs. Obrysowany kontur oka, podkreślający jego wielkość oraz kształt. Róż oraz szminka powinny nadać twarzy świeżości oraz dziewczęcego uroku.

Należy unikać mocnej, przeciąganej kreski rysowanej eyelinerem, ciężkiego smoky eyes oraz ekstremalnych odcieni szminek (nude oraz odcieni ciemnych, dramatycznych).

Właściwy oraz niewłaściwy makijaż prezentują kolejno: Reese Witherspoon, Edyta Herbuś, Christina Ricci, Katarzyna Cichopek, Winona Ryder oraz Margaret.

 

Soft_Gamine_makijaż_01

Soft_Gamine_makijaż_02

Soft_Gamine_makijaż_03

Soft_Gamine_makijaż_04

Soft_Gamine_makijaż_05

 

Soft_Gamine_makijaż_07


SOFT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Symbolem graficznym stylu Soft Gamine jest łezka. Z jednej strony kształt okrągły symbolizujący pierwiastek Yin. Z drugiej strony ostry szpic stanowiący odwołanie do pierwiastka Yang. Łezka świetnie oddaje klimat deseni oraz dodatków właściwych typowi Soft Gamine. Idealne desenie powinny być ostro zarysowane (w przeciwieństwie do akwareli), animowane, mieć okrągłe kształty, a przy tym mieć w sobie pewną ostrość. Drugim, obok łezki, idealnym symbolem jest serce. Twarze kobiet Soft Gamine najczęściej mają właśnie jego kształt. Znów mamy miękkość połączoną z ostrością. Jeżeli w garderobie pojawiają się paski lub krata muszą one być przełamane zaokrąglonymi kształtami (np. kwiatami).

Fasony właściwe typowi Soft Gamine to linie blisko ciała, dopasowane, ale nie mocno opinające. David Kibbe pisząc o stylu kobiet Soft Gamine użył następującego porównania: “Najlepsze rzeczy przychodzą w małych opakowaniach”. Garderoba dla typu Soft Gamine to rzeczy sprawiające wrażenie malutkich bez względu na ich rozmiar. Bluzki, żakiety, kardigany czy odzież wierzchnia nie powinny być zbyt długie. Long topy, długie swetry, długie płaszcze, sukienki maxi – to rzeczy zupełnie niewskazane dla kobiet Soft Gamine. Wiele zalecanych fasonów to rzeczy tzw. cięte (np. krótkie żakiety, bolerka, krótkie sweterki, rękawy 3/4, nogawki 7/8). Zalecane są również nogawki o długości 3/4, ale te najlepiej wykreślić  z każdej listy, bez względu na typ urody. Zamiast długości 3/4 stosować długość 7/8 lub 1/2 (do zgięcia kolana). Spódnice i sukienki również powinny sięgać maksymalnie do zgięcia kolana, ewentualnie na tyle, aby je tylko przysłonić. David Kibbe zaleca sukienki i spódnice o długości “tea-length”, czyli do połowy łydki. Wg autora tej długości mogą być rozkloszowane sukienki koktajlowe i wieczorowe, szczególnie te uszyte z warstw tiulu. Ta propozycja będzie odpowiednia dla wyższych kobiet typu Soft Gamine. Przy wzroście 160cm i mniej długość ta wygląda niekorzystnie.

Przy tworzeniu garderoby Soft Gamine, podobnie jak przy pozostałych dwóch typach Gamine, ważne są linie łamane. Należy unikać zestawów monochromatycznych oraz silnego utrzymywania linii pionowych. Jeżeli sukienka jest gładka, buty czy torebka powinny stanowić kolorystyczny akcent i przełamywać monotonię. Styl Soft Gamine nie lubi prostoty i minimalizmu. Detali może być mniej lub więcej (co kto lubi i co komu odpowiada), ale powinna zostać wprowadzona choćby najmniejsza akcja. Jeżeli powiewa nudą, kobieta Soft Gamine (G i FG również) wygląda smutno i nijak. Traci swój młodzieńczy urok, świeżość i charyzmę.

Gdyby się odwołać do stylistyki kulinarnej i stworzyć porównania organoleptyczne dla poszczególnych typów Gamine, brzmiałyby one następująco: styl Gamine – pikantno-słodki, styl Flamboyant Gamine – pikantny, styl Soft Gamine – słodki lub słodko-kwaśny (z przewagą słodyczy).

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • nieco infantylny styl dziewczęcy (oczywiście do pewnego wieku)
 • styl Doll-like
 • styl Pin Up
 • półokrągłe dekolty (w szpic bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • dekolty w kształcie serca
 • półokrągłe kołnierzyki (klasyczne bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • kaptury
 • futrzane wykończenia
 • wiązania pod szyją (miękkie, lejące)
 • bluzki, żakiety i swetry o długości do talii
 • wcięte bluzki, swetry i żakiety o długości do 10cm poniżej talii
 • rękawy 3/4
 • małe, krótkie, skośne rękawki
 • krótkie rękawki motylkowe
 • zaznaczona talia
 • podrzucana talia połączona ze zwężającym się dołem (ołówkowym) lub z wąskimi spodniami
 • lekko rozkloszowane baskinki
 • rozkloszowane spódnice i sukienki
 • tiulowe sukienki i spódnice
 • spódnice i sukienki o fasonie tulipana (w talii zakładki poszerzające biodra, dół zwężający się)
 • spódnice i sukienki dopasowane w biodrach rozszerzające się na wysokości kolan
 • krótkie pałszczyki
 • wąskie nogawki spodni
 • długość 7/8
 • lamówki
 • kokardy
 • animowane desenie
 • groszki (noszone w inny sposób niż w stylu  Classic)
 • paski oraz drobna kratka noszone z stylu Pin Up
 • kolorowa panterka (ewentualnie klasyczna noszona do kolorowych rzeczy)
 • delikatna asymetria
 • wyraziste dodatki oraz detale
 • torebki listonoszki (kolorowe lub zdobione ciekawymi elementami)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize
 • stylów androgenicznych
 • stylu Boho
 • stylu Soft Classic (bardzo miękkich, płynących linii)
 • romantycznych akwareli
 • koronkowo-barokowego stylu Theatrical Romantic
 • czystej klasyki
 • monochromatycznych zestawów
 • mocnych drapowań (dopuszczalne są delikatne, sztywniejsze)
 • sukienek i spódnic maksi
 • długich płaszczy, swetrów, topów
 • szerokich rękawów
 • kimonowych rękawów
 • dużej kraty (np. flanelowa koszula w kratę)
 • szerokich pasów
 • dużych deseni
 • dużych geometrycznych deseni nie przełamanych miękkimi liniami
 • ciężkich tkanin
 • butów na platformach (poza letnimi koturnami)
 • dużych torebek (poza sytuacją kiedy kobieta SG ma powyżej 165cm i nie jest bardzo szczupła)

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

SOFT_GAMINE_garderoba_23

SOFT_GAMINE_garderoba_20

SOFT_GAMINE_garderoba_21

SOFT_GAMINE_garderoba_15

SOFT_GAMINE_garderoba_13

SOFT_GAMINE_garderoba_17

SOFT_GAMINE_garderoba_16

SOFT_GAMINE_garderoba_12

SOFT_GAMINE_garderoba_11

SOFT_GAMINE_garderoba_06

SOFT_GAMINE_garderoba_18

SOFT_GAMINE_garderoba_19

SOFT_GAMINE_garderoba_01

SOFT_GAMINE_garderoba_09

SOFT_GAMINE_garderoba_05

SOFT_GAMINE_garderoba_08

SOFT_GAMINE_garderoba_22

SOFT_GAMINE_garderoba_02

SOFT_GAMINE_garderoba_14

SOFT_GAMINE_garderoba_07

SOFT_GAMINE_garderoba_10SOFT_GAMINE_garderoba_04

SOFT_GAMINE_garderoba_03

SOFT_GAMINE_garderoba_24

SOFT_GAMINE_garderoba_25

SOFT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY SOFT GAMINE:

Edith Piaf, Bette Davis, Claudette Colbert, Judy Garland, Clara Bow, Susan Hayward, Debbie Reynolds, Betty White, Mary Martin, Essie Davis, Victoria Principal, Linda Ronstadt, Emma Samms, Kylie Minogue, Helena Bonham Carter, Drew Barrymore, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Christina Ricci, Norah Jones, Shakira, Hayden Panettiere, Annasophia Robb, Ella Purnell, Mira Duma, Edyta Herbuś, Kasia Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Margaret, Kinga Rusin, Olivia Spencer, Anna Powierza, Lily Collins, Essie Davis, Christina Aguilera, Emilia Clarke, Bjork, Debbie Harry, Agnieszka Sienkiewicz, Mireille Mathieu, Geri Halliwell, Felicity Jones

Komentarze do wpisu “Typ urody Soft Gamine – laleczka”

 • Czy taka kurtka jest ok dla SG?

  ramoneska kożuch

  Potrzebuję na ASAP czegoś mega ciepłego, a nie przepadam za sportowym stylem, odpadają więc kurtki puchówki, pikowanki (efekt Michelina :D), ciężko mi znaleźć ładną, w miarę elegancką parkę, a te wszystkie urocze płaszczyki z sieciówek można uznać za zimowe chyba tylko przy założeniu, że ludzie wychodzą z domu do końca listopada, a od grudnia do marca zapadają w sen zimowy. Pójść w kożuch (ten ze zdjęcia lub jakiś inny)? Jeśli nie, to jakie alternatywne, ciepłe i w miarę eleganckie okrycie wierzchnie byłoby dobre dla SG?

  • Ten fason zupełnie nie jest dla Ciebie. Zepsuje Ci sylwetkę. Zrobisz się kwadratowa.

   Taliowana puchówka (bez paska) z kapturem zdobionym futrem wcale nie byłaby zła. Wyglądałabyś bardzo dobrze. Matowa ma mniej sportowy look. Zresztą kobiety SG nie muszą bać się subtelnie sportowych klimatów. Wiem, że masz słabość do stylu retro, ale to są raczej strefy TR.

   Alternatywą będzie kożuszek z kapturem (taliowany, bez paska). Tyle, że to już większy wydatek. Sztuczne są tańsze, ale trudno znaleźć ładny.

  • Dzięki za odpowiedź! To prawda, nie byłam przekonana do tego prostego fasonu. Ech, trzeba się będzie rozglądnąć albo za ładnym tanim kożuszkiem, albo za puchową kurtą- nie lubię, bo nie mogę do niej założyć kapelusza (do kożucha też dziwnie, ale moim zdaniem jeszcze jako tako da się zestawić, a z puchówką nie), ale w zasadzie jest tak zimno, że wygrzebię czapkę z dna szafy i pomęczę się w niej do marca.

  • Kapelusz na mrozy i tak jest kiepskim pomysłem. Mogłabyś zgubić uszy :D

   Zaczekaj na ocieplenie i kapelusz noś do płaszcza (unikaj długich płaszczy, maksymalna długość za kolano, do spodni – w pół uda).

 • Czy Magdalena Schejbal jest typem SG?

  • Wygląda na FG. Nie wiem ile ma wzrostu, ale chyba poniżej 170cm

   Już wiem 163cm. Czyli będzie FG.

  • Gaminki są dla mnie trudne do rozróżnienia ;-)

  • FG są charakterystyczne, mają wpływ Dramatic. Trudniej odróżnić FG od G, kiedy pojawia się wpływ Ethereal.
   SG najczęściej mają figurę jak Shakira. Jak prawdziwa Shakira, nie ta przerobiona w ps :D

   Polecam wpisać w grafikę: “Shakira bikini”

 • Greto, a Lily Collins ? SG ?

  • SG na diecie :)

   Tu troszkę dała sobie spokój z odchudzaniem.

   Lily Collins

  • Uwielbiam ją. Jest prześliczna, i całkiem fajnie gra (zwłaszcza jak na aktorkę “młodego pokolenia”).
   W ramach nabijania komentarzy do księgi rekordów Guinessa :p, mam kolejne pytania ;)
   1. Kupiłam spódniczkę. Bordowa, linia A (w sumie to kształt trapezu), długość mini, podkreśla talię i biodra, jest zapinana z przodu na guziki na całej długości (pełni teraz takich w sklepach). W teorii chyba wpisuje się w style okołogaminowe-jest akcja (guziki), jest podkreślenie talii, jest mikroklosz, jest krótkość. Tylko materiał jest N-owaty- jest zamszowa. Będzie zgrzyt, czy (o ile do biorę wyraźnie dziewczęcą resztę) będzie dobrze?
   2. Pytałam już o kapelusze, teraz nastała pora na czapy ;) jakie będą dobre?

  • 1. Jeżeli spódniczka nie sterczy sztywno na boki (albo sterczy, ale tylko dołem) powinna być ok.
   2. Czapki wrzucam. Jedna – słodka SG (nie musi być zaraz tęczowa, co by się źle nie kojarzyć ;) Druga – beret (czyli hit dla SG), w bardzo dobrym fasonie na zimne dni, zasłania uszy.

   czapka SG kolorowa

   beret SG

  • Odpowiedź ekspresowa, dzięki!
   1. Tylko dołem, a i tak nie jakoś bardzo- to taki miękki, miły zamsz :)
   2. Z tych dwóch to już bardziej beret, ale troszkę boję się skojarzeń z babcią :) a jak na razie moim jedynym okryciem wierzchnim na mrozy jest parka (niezbyt SG, ale futerkowy kaptur jest, jakieś weselsze wzorki na plecach są, więc sytuacja trochę podratowana, a kurtki mroźno-zimowej jeszcze nie znalazłam) w kolorze oliwki (czyli budzi trochę militarne skojarzenia), a obawiam się że obie czapy mogą się z nią gryźć . Mogłoby być coś bardziej stonowanego? Np. Bez ozdóbek czy farfocli, ale za to w mocniejszym kolorze?
   Wiem, że marudzę przepraaaszam, ale próbuję trochę Kibbe’go urobić pod siebie :D

  • Ten beret ma smętny kolor. Gdyby był w jakimś żywym kolorze (lub wielokolorowy) nie wyglądałby babciowo. Zresztą, babcie noszą inne berety :)

   Gładka, kolorowa może być. U Ciebie akcję robią włosy :)

  • Ta kolorowa czapka jest mega urocza. :-D Czas poszukać podobnej.

 • Robią robią :D nieogarnięte jak ich właścicielka. Splot mięsisty, czy drobny? Ma być mała, przylegającą do głowy, czy luźniejsza, trochę smerfowa?
  Tęczowa czapa ma coś w sobie, nie przęczę! ale bym się czuła jak taki człowiek-cukierek, z etykietą “100% sugar” ;)

  • Splot drobny, ale nie gładki. Czasem można spotkać splot wyglądający z daleka jak małe kuleczki. Taki byłby świetny.

   Fason przylegający do głowy. Smerfetka nie. SG to typ beretowy :)

   Tęczowa mogłaby być np. jednokolorowa. Byłoby mniej słodko, a nadal softgaminowo.

   Na zdjęciu poniżej zobacz ten grubszy splot. On jest dobry gabarytowo dla SG. Sama czapka nie jest SG.

   splot dla SG

  • Chyba w miarę wiem co masz na myśli. Dzięki ;)

 • Marina (SG+DW) 9 Luty 2016

  Były koszule dla gamine, to i ja mam kilka pytań o ciuchy dla SG :)

  koszula Gamine

  koszula2

  koszula Gamine

  Te koszule, zakładając, że z podwiniętymi rękawami (do rurek lub wpuszczone w spódnicę) byłyby dobre?

  *****************************************************************************

  Cały garniak dla jakiego typu? Urzeka mnie kolor.

  żakiet 4

  *****************************************************************************

  oksfordki

  Trochę masywne, wiem, ale mierzyłam je i na moich nogach wyglądają zaskakująco zgrabnie. Będą ok dla takiego krnąbrnego soft gamina jak ja? Czy w ogóle oksfordki się nadają?
  Wiem, że dużo. Mea culpa. Ale może inni skorzystają na tym poście :D

  • Dorin - G 9 Luty 2016

   O zestaw ma bardzo ciekawy kolor, czy to ten słynny kolor mauve? :)

  • Marina (SG+DW) 9 Luty 2016

   Tak mi się wydaje :)
   Właśnie kolor tego garniaczka mnie urzekł-nie widuje się go za często w sklepach…

  • Anonim 9 Luty 2016

   Pierwsza i trzecia koszula wydaje się okej, a ta druga kojarzy mi się z jakimś SC :<.
   Oksfordy dla FG (?), a gajerek chyba dla nikogo. Spodnie kojarzą mi się z C, SC, a całość z niczym. :D

  • 1 – Gamine
   2 – Soft Classic
   3- Gamine
   4 – Classic
   5 – Natural

   *************************************************

   Numer 2 możesz wpisać w kombinacje, wariacje SG.
   Buty – możesz nosić, ale tylko do mini

   Zaznaczam, że porada dotycząca bluzki nr 2 i butów dotyczy tylko Mariny :)

  • nieogarnietaFG 11 Luty 2016

   To były moje spekulacje :P. Ale takie buty to i ja bym przygarnęła, może trochę delikatniejsze. Szukam idealnych oksfordek. Te, które mają świetny fason są najczęściej lakierowane albo srebrne. To tez jest urokliwe, ale na co dzień się nie nadadzą.

  • FG ma wpływ N, więc mogłyby być.
   Jednak ja włożyłabym je tylko do mini lub do szortów i kryjących rajstop. Do rurek już nie.

  • nieogarnietaFG 11 Luty 2016

   Szorty i rajstopy to nie moja bajka, ale do mini chętnie… Ale poszukam czegoś bardziej uniwersalnego. Nie mam mini XD. Mam za to rurki i boyfriendy. Przydałyby się i oksfordki i trampki.

  • A mnie podobają się szorty wełniane, z eleganckiego materiału, zimowe, z mankietami. Tylko takie ubrałabym do kryjących rajstop i tych butów.

   Ale na to tylko płaszczyk. Dodam też, że nie wszędzie odważyłabym się tak wystąpić :D

  • nieogarnietaFG 11 Luty 2016

   Miałam takie jesienne szorty, ze sztruksu, z Reportera. Ciekawe, czy się w nie zmieszczę :D. One były przed kolano i można było je jeszcze trochę wywinąć. Ale chyba szorty dla FG powinny być krótkie?

  • Zimowe powinny być do połowy uda.

   Dżinsowe mam za kolano, w kolano, przed kolano i do połowy uda. Najlepiej czuję się w tych do połowy uda.

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   Dzięki Greta, i dzięki nieogarnięta!
   2 i 5… Lepszy rydz niż nic :D
   Szortów wełnianych nie mam, mam za to z czarnego grubszego materiału, czarne, wiązane w talii na kokardę, z delikatnym nadrukiem groszków (też czarnych).
   Większość moich spódnic oscyluje między długością do pół uda a przed kolanem, więc powinno być ok :D
   Już myślałam że 1 i 3 będą zaaprobowane, a tu klapa. Przynajmniej portfel odetchnie z ulgą.
   Albo i nie odetchnie, bo w sumie.. Mam pytanie o jeszcze dwie rzeczy. Ale to już ostatnie (w tym miesiącu przynajmniej :D)

   tunika

   tunika

   Takie księżniczkowe są *.*

  • Pierwsza tunika – SN
   Druga – fason N, deseń SG

 • Prezencik dla SG :)

  torebka SG

  by Edie Parker

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   Urocza :D
   Lubię połączenie czerni i złota!
   Ale chyba zamiast tego napisu bardziej podszedłby mi jakiś jeden złoty obrazek, w kształcie ust albo serca…
   Albo główki kota (okrągła głowa + szpiczaste uszy, opcjonalnie + wąsiki- to chyba kształty SG? :D)
   Pasowałaby mi wtedy do okularów!

   oklary cat

  • Nie chciałam wrzucać ust ani serca, bo są takie oczywiste dla SG.

   Treść droga Marino, tu liczy się treść :)

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   W sumie… :D

  • Nibi (SG + SS) 11 Luty 2016

   skoro jesteśmy przy kotach – czy te koty i podobne ozdoby na kołnierzyki to dobry pomysł dla SG?

   kołnierzyk kotki

  • Bardzo dobry pomysł.

   Tylko lepiej poszukać kotków z mniej szpiczastymi uszami :)

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   CHCĘ!
   Ja nie wiem, ale ja myślę, że są dobre :D
   No bo dla kogo innego?
   FG ma lemury, koty są chyba dla nich za spokojne :D
   G ma już całe zoo- jaskółki, wiewiórki, Bambi…
   Dla innych typów zbyt infantylne.
   Mogę zaklepać kotki dla SG? :D

  • Możesz :)

   SG – kotki

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   Jejejej!
   Wiedziałam, że ta jedna tablica na pintereście poświęcona w 99% śmiesznym kotom musi coś oznaczać!

 • czy ta biżuteria nie jest przypadkiem softgaminowa?

  naszyjnik sowa

  naszyjnik kwiatki

  naszyjnik dzwoneczek

  • naszyjnik sowa – SG (nie te gabaryty)
   naszyjnik kwiaty – SG (nie te gabaryty)
   naszyjnik rakieta – G

   Sowa i kwiaty formą są najbliżej SG. Niestety są w rozmiarze dla FN :)

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   Ten dzwoneczek to czasem nie jest rakieta?
   Pasowałby Ci do tej torebki, której jeszcze nie posiadasz :D
   Kwiatkowy brałabym… Jakby właśnie był dwa razy mniejszy ;)

  • Poprawiłam się, to rakieta :) Tyle, że ma gaminowe szpice.
   Torebka-rakieta pozostanie raczej w sferze wish :)

  • Anka (DC) 11 Luty 2016

   W takim razie szkoda, że projektanci nie znają, lub nie chcą znać typologii Kibbe. Czyli biżuteria dla nikogo ;( smutne

  • Marina (SG+DW) 11 Luty 2016

   Teraz większość rzeczy na sklepach jest dla nikogo :D taki miszmasz.
   Ale po przyjrzeniu się- nie żałuję kwiatkowego. Jakiś taki plastikowy i tandetny jest, jak dodatek do gazety “Barbie”. Neee.

  • Anka (DC) 11 Luty 2016

   Mi ten ptak się podoba. Mam jakąś słabość do zwierząt na początku łańcucha pokarmowego, albo takich prymitywnych, na pewno nie ssaków

  • Nibi (SG + SS) 11 Luty 2016

   ale czasem trafiają się wręcz podręcznikowe ;) ja dziś wypatrzyłam taką bluzkę

   bluzka SG

 • Nibi (SG + SS) 14 Luty 2016

  wracając na moment do zwierząt – zające i króliki też mogą być zaklepane dla SG? :D

 • Czy krótkie, bufiaste rękawki pasują SG? Jeśli nie, to jakiemu typowi pasują?

  • Marina (SG+DW) 14 Luty 2016

   W sumie nie wyobrażałam sobie, żeby pasowały jakiemuś innemu typowi, to jest tak księżniczkowe, że aż za bardzo :D
   Chyba, że jakiemuś innemu yin z mocnym ingenue…

  • Nibi (SG + SS) 14 Luty 2016

   jak pomyślę, ile czasu unikałam bufek, bo przecież nie przy takich barach…

 • a Alicia Vikander to nie będzie przypadkiem soft gemine? Mimo delikatnych bioder ;)? Zastanawiam się co oznaca stożkowe ramiona? Spadziste?
  Przeglądam bloga od kilku dni i jestem zachwycona :D

  • Navii 16 Luty 2016

   Żadna ze mnie specjalistka, ale wg mnie Alicia jest G albo nawet FG. SG na ogół miewają talię.

   Alicia Vikander

  • Witam serdecznie :)

   Alicia Vikander (166cm) – Natural plus Ingenue

   Stożkowe ramiona to kształt między kwadratowymi, a mocno spadzistymi.

 • Avarati (TR + SS) 28 Luty 2016

  Koronka dla Soft Gaminek (lojalnie ostrzegam przed ceną) http://izpol.pl/sklep/gipiura-4446

  • Marina (SG+DW) 28 Luty 2016

   Soft Gaminki dziękują :)
   Ładna. Urokliwa, a przy tym nie infantylna.
   Szkoda tylko, że do ziemi- ciężko znaleźć maxi dla tego typu, która nie dawałoby efektu krasnoludka.
   Chociaż… Ostatnio znalazłam wyjątkowo ładną kreację Reese Witherspoon.

   Reese-Witherspoon-styl

   Jestem oczarowana, ale waham się- czy krótsza nie byłaby lepsza? Co sądzicie?

  • Byłaby, oj była.

   Maksi to najgorsza długość dla SG. Żadnemu innemu typowi urody długość maksi nie szkodzi tak bardzo jak właśnie SG.

  • Nibi (SG + SS) 29 Luty 2016

   *wzdycha głęboko* i prowadzi to do bólu i rozpaczy.

 • nieogarnietaFG 6 Marzec 2016

  Czy była już u nas Joanna Jabłczyńska? Nie mogę jej znaleźć. Obstawiam SG. Ma coś dziwnego w sobie, jakiś pierwiastek czy jaką cholerę…

 • Nibi (SG + SS) 7 Marzec 2016

  Zoe Kravitz – na pewno któryś z typów G, mam wrażenie, że właśnie SG, ale czy na pewno?

  • Zoe Kravitz (157cm) – FG

   Zoe Kravitz FG

  • Marina (SG+DW) 9 Marzec 2016

   Czyli z Zoe prawie trafiłam :D obstawiałam SG, tuż za SG- FG, potem długo, długo nic i gamine.
   To jak to jest z talią u FG? Mają widoczne wcięcie? Bo Zoe ma, nie jakieś wielkie, nie romantyczne ;) ale całkiem widoczne, SG spokojnie mogłoby takie mieć (jak sądzę). Jak tym jest?

  • Nibi (SG + SS) 9 Marzec 2016

   ja tak samo :D i najwidoczniej mogą mieć – Zoe ma, Hayley ma, to jeszcze bardziej skomplikowane niż mi się wydawało.

  • Magda (FG + DW) 9 Marzec 2016

   Czy Zoe ma jakies pierwiastki dodatkowe?
   Ja też mam wcięcie w talii. Jest inne, łagodniejsze niż u R i jakby wydłużone, ale widoczne. I Audrey Hepburn też miała :)

  • iwona (G + SSd) 9 Marzec 2016

   ja też mam, i wydawało mi się, że dość spore, często (jak to któraś napisała :-) na czczo) 24-25 cm

  • Marina (SG+DW) 9 Marzec 2016

   Iwona, masz masz spore!, ja mam 23-24 cm różnicy między talią a biodrami (aczkolwiek chcą nie na czczo), a niby mam więcej yinu…

  • Kobiety SG nie mają mocnego wcięcia.
   A kiedy wzrasta BMI, talia nie zostaje taka szczupła jak u R lub TR.

  • nieogarnietaFG 9 Marzec 2016

   Ja mam 22cm, teraz może nawet więcej :D. Ale to nie jest tak, że tą talię widać jak u R. U R każden jeden widzi, że jest talia. A u mnie to raczej takie ,,ooojeeeeej Ty masz talię! @_o”.

  • Nibi (SG + SS) 9 Marzec 2016

   myślę, że to kwestia, jakby to sensownie ująć, kształtu? wcięcia, typy R mają bardziej stożek, typy G łuk.

  • Marina (SG+DW) 10 Marzec 2016

   Wiem, że nie mają, widzę po sobie ;)
   Ale zawsze myślałam, że mają relatywnie większe niż G i FG, przez to że mają więcej yinu.
   A z tym łukiem to prawda! R i TR mają jakby wcięcie w kształcie X, mocne, konkretne,
   Ja mam w kształcie odwróconego Y i bardziej łukowate, łagodne.

  • iwona (G + SSd) 10 Marzec 2016

   Wiesz Marina, samo wcięcie jeszcze nie robi yinu. Jak patrzę na Ciebie czy na Nibi to całe jesteście taaaakie yinowe, słodkie wręcz; a u mnie yin to tylko wcięcie i oczy (dobrze piszę Greto?)

  • Coś tam jeszcze by się znalazło… :)

   Pragnę też po raz kolejny uświadomić Was, że Yang kobiecy jest zupełnie inny niż Yang męski. Podobnie jak męski Yin nie jest równy żeńskiemu.

   Mówiąc wprost – baba to baba, a chłop to chłop :D

  • Eryka (TR+TW) 10 Marzec 2016

   To ja tylko dodam, że u mnie wcięcie jest o tyle efektowne, że mam szerokie biodra, szerokie ramiona i drobny korpus, żebra same w sobie są wąskie i wyraźnie widać, że rozszerzają się do góry, więc od talii w górę moja sylwetka tworzy kształt kielicha. Niżej dzieje się coś podobnego, ale nie do końca :D różnica talia-biodra wynosi 36 cm, do tego dochodzi długa talia… Jak byłam młodsza porównywałam się z celebrytkami SN i dziwiłam się, czemu one mają takie piękne, delikatne kształty, a ja wszędzie dziwaczne kontrasty :D

  • Sasame (TR, LSp) 10 Marzec 2016

   Mnie ratuje pasek do spodni z wysokim stanem, ale i tak jest cięzko. No i mam wysoko talię, do tego wystające kości biodrowe i niekoniecznie ten stan sięga tam, gdzie powinien :P

 • Jakim typem jest Ariana Grande?

 • Marina (SG+DW) 13 Marzec 2016

  Gretooo, marzy mi się takie cuś jako “letni płaszczyk”.

  blezer

  Śliczny jest, ma rękaw do łokcia, subtelne kwiatowe wytłaczanie… I trapezowy fason, którego nie polecasz da SG, ale w którym ja (o ile nie jest zbyt geometryczny i obszerny) się czuję bardzo dobrze :)
  Mogę? czy dać sobie spokój?

 • Nibi (SG + SS) 21 Marzec 2016

  uprzejmie donoszę, że Benetton ma cudnej urody kombinezony, które okazują się nimi dopiero, kiedy się je założy i orientuje się, że spódniczka jest jakaś wąska, a w ogóle druga jej połowa tak dziwnie wisi na biodrze…

  kombizezon-w-kwiatuszki-SG

  • Avarati (TR + SS) 21 Marzec 2016

   Niestety, wszystkie sukienki/spodnie/kombinezony/marynarki są szyte na niewiadomo kogo…

  • Nibi (SG + SS) 21 Marzec 2016

   ten akurat na pewno na SG :D

   Nibi SG

  • Spoko :) A to nie jest ten Benetton?
   Tylko kolorek coś smętnawy :P

  • Nibi (SG + SS) 21 Marzec 2016

   jest :D granatowe były tylko w dużo za dużych rozmiarach.

 • Czy majac okolo 175 cm wzrostu mozna wykluczyc SG i inne ‘nizsze’ typy?

 • Dziekuje! Tego jeszcze nie wiem, ale dobrze wiedziec, ze wzrost zdaje sie byc dosc kluczowy, choc roznica 1-2 cm chyb jest dopuszczalna? :).

 • Ogłaszam, że w ramach wiosennych porządków planuję zrobić małą czystkę w komentarzach. W pierwszej kolejności chciałam usunąć te, które odbiegają od tematu, w drugiej inne, mniej istotne dla sprawy.

  • Marina (SG + DW) 1 Kwiecień 2016

   *.*
   O mamoooo….

  • Marina (SG + DW) 7 Kwiecień 2016

   Tylko, w sumie z czym byście takie kapeluto nosiły?

  • Nibi (SG + SS) 7 Kwiecień 2016

   z tiulem czy bez? Jeśli bez – do wszystkiego. Jeśli z tiulem – do sukienek, raczej ciemnych.

  • Marina (SG + DW) 7 Kwiecień 2016

   Z tiulem, a jakże :D
   Tylko te sukienki musiałyby być raczej jednolite, bez kołnierzyków… Ewentualnie mógłby mieć delikatne obszycie z mikrokoroneczki, albo fakturę plumetti (wypukłe groszki na materiale).
   A z czarnymi szortami z wyższym stanem i białą koszulą bez rękawów byście widziały to piękne kapeluto?

  • Nibi (SG + SS) 7 Kwiecień 2016

   jak najbardziej. Po tym, jak odkryłam, że melonik znakomicie komponuje się ze skórzaną kurtką, jestem wielką orędowniczką noszenia kapeluszy do wszystkiego :D

  • Marina (SG + DW) 8 Kwiecień 2016

   Ja kapelutki uwielbiam, ale lubię i noszę tylko w zestawach nieco elegantszych, najchętniej do płaszczyków/ pelerynki ;)
   Melonika jeszcze nie mierzyłam, za to zmierzyłam inny kapelutek z małym rondem, wyglądałam…. ŹLE. preferuję albo średnie/większe ronda, albo flapperowe “nocniczki” :D

 • Czy u SG mozliwa jest szeroka, ale miekka i zaokrąglona szczeka taka jak u romantycznej Salmy Hayek?
  Zastanawia mnie czy którykolwiek typ poza R może mieć taki kształt twarzy.

 • Nibi (SG + SS) 14 Kwiecień 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=Vk0xkd8qs9I czy taki diadem nada się dla SG, czy będzie za ostry?

 • Czy taka sukienka jest odpowiednia dla Soft Gamine? Wyglądam w niej naprawdę ładnie, a myślę, że jestem SG. Tylko ta koronka… przez nią zaczęłam doszukiwać się w sobie cech TR!
  http://images.orsay.com/media/catalog/product/cache/allstores/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/7/472007_57f.jpg.jpg
  http://images.orsay.com/media/catalog/product/cache/allstores/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/7/472007_57b.jpg.jpg

  • Sukienka jest bardziej SG niż TR. Dekolt jest gładko wykończony, nie jest dodatkowo zdobiony koronką. Rękaw jest idealny dla typu SG. Wzór koronki jest SG. Cała sukienka ma urok SG. Nawet to, że zamek na plecach nie jest ukryty, również jest korzystne dla SG.

   Oczywiście tą sukienkę mogą też nosić kobiety TR. Jednak w ścisłej klasyfikacji jest to sukienka SG.

 • Ktory z typow Gamine mimo niskiej (prawidlowej wagi) moze miec lekko zaokraglone uda i ramiona???
  , bo wiadomo, ze Soft Gamine jest bardziej miekkie, Gamine igielkowe, strzeliste itp a FG umiesnione itp , ale zawsze sa lekkie odchylenia……dlatego zastanawiam sie czy jest to mozliwe tylko u Soft Gamine czy jednak moze u czystego Gamine, tez moze tak byc???

  • Wydawałoby się, że SG.
   Ale, ja jestem G, jestem chuda i uda mam zaokrąglone. Nigdy nie mam wychudzonych nóg, ale Gamine słynie ze zgrabnych nóg, więc oł jeee :D
   Ręce też mam szczupłe, ale troszkę zaokrąglone. Niską wagę widać po brzuchu, klatce piersiowej i twarzy.

  • Kobiety w typie Gamine mogą mieć lekko zaokrąglone ramiona i uda, ale nigdy przy niskim BMI.

   Nie wszystkie kobiety G to strzeliste chudzinki :D

 • aby zobrazowac to mam podobnie jak Hayden Panettiere (SG) , zazwyczaj SG ma pelniejsze ksztaly kobiece, tj ciut wiekszy biust i biodra i widoczna lekka talie, ale Hayden Panettiere nie ma ani biustu za duzego, ani talii, ani bioder mimo iz jest zaliczana do SG – jest to dopuszczalne??? U mnie wlasnie jest podobnie jak u niej, jestem cala jakby prosta, i tak jak Hayden Panettiere mam zaokraglone lekko ramiona, uda i twarz. Dlatego takie watpliwosci czy jednak G a moze jak sa wyjatki tak jak Hayden Panettiere to moze SG…

  • iwona (G + SSd) 27 Kwiecień 2016

   po pierwsze ta Pani ma całkiem niezły biust, a po drugie SG nie ma takiego wcięcia jak R, to jest jednak grupa Gamine, do krągłości romantycznych trochę brakuje.

  • Właśnie spojrzałam na jej zdjęcia w stroju kąpielowym, i ona na 100% jest SG? Biodra ma bardzo wąskie, ramiona znacznie szersze, dominują nad sylwetką. SG może mieć aż tak szersze ramiona od bioder?
   http://www.fabzz.com/wp-content/uploads/celebrities/hayden-panettiere/in-bikini-top-out-in-miami/Hayden-Panettiere—Bikini-top-in-Miami–04.jpg

  • Hayden Panettiere ma bardzo typową sylwetkę SG. W tym typie ramiona nie są wątłe, są wręcz mocniejsze niż w typie Gamine.

   Hayden-Panettiere-typ-urody-Soft-Gamine

  • nieogarnietaFG 28 Kwiecień 2016

   SG jest dużo miększe od FG. Na żywo bardziej to widać, niż na zdjęciach. Wydaje mi się, że SG jest bardziej kompaktowe, niż FG. FG przy SG sprawia wrażenie wysportowanych (nawet, jeśli FG nie ćwiczy). Wymiary wymiarami, a wrażenia, jakie się odnosi, to inna sprawa. G jest drobne w porównaniu do FG i SG. To tyle, co zauważyłam, jak coś kręcę to mnie proszę uświadomić ;D

  • Nawet nic nie nakręciłaś :D

   Dodam tylko, że nie wszystkie kobiety G są drobne.

   A bycie wyprostowaną i tzw. pierś do przodu to faktycznie charakterystyczna cecha FG :D

  • Nie znam sie (to sie wypowiem :D),ale ja to odbieram tak,ze SG ogolnie sa miekksze, np rece od ramion do lokci oraz uda moga miec miekkie nawet gdy sa szczuple. FG raczej nie beda mialy pulchnych rak i ud nawet przy wyzszej wadze. Moja ciocia jest na 100% FG i jej sylwetka przy wyzszej wadze byla bardziej…zbita,ale nigdy miekka. Gdy schudla stala sie bardzo wysportowana. Wydaje mi sie, ze nawet wysportowana SG zawsze bedzie troszke miekka. Wg mnie nie chodzi tu o poszczegolne elementy skladowe tylko o calosc. SG moze miec ramiona szersze, ale przy miekkosci calosci nie zdominuja one sylwetki. Jesli plote farmazony to bardzo prosze mnie poprawic :D

 • Nibi (SG + SS) 30 Kwiecień 2016

  ja wiem, że Mia jest FG, ale zapytam na wszelki wypadek: czy udźwignęłabym taki kołnierz? Nie musi być aż tak pstrokaty, zachwyca mnie głównie konstrukcja.
  http://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2015/11/02/09/alice-through-looking-glass.png

  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2016Mia-Wasikowska-typ-urody-Flamboyant-Gamine-Słoneczny-Ethereal

  a swoją drogą – o ile lepiej Mia wygląda teraz niż w pierwszym filmie, w tych sukieneczkach z falbankami.

  • Udźwignęłabyś. Mia Wasikowska (FG), podobnie jak Ty, posiada Słoneczny Ethereal. Widać, że ten kołnierz bardzo jej pasuje.

   Należy też pamiętać o tym, że SG (czyli Twój typ bazowy) również ma w zanadrzu szalony aspekt stylu, występujący pod wdzięczną nazwą Spitfire Chic :D

   BTW Fantastyczne zdjęcie. Dziękuję :)

  • Ktora ze znanych SG posiada Sloneczny E?

  • Słoneczny Ethereal posiada znana nam tu wszystkim Nibi (SG) :D

   Trzeba uskutecznić poszukiwania. Widać to rzadkie zestawienie.

  • Nibi (SG + SS) 1 Maj 2016

   to ja, dobry wieczór ;)
   i oczywiście pamiętam o nutce szaleństwa, ale tego nie czuję jeszcze tak do końca, więc czasem wolę się upewnić. Głupio by było dłubać przy tych łuskach po to, by odkryć, że zupełnie mnie nie zdobią :D

  • Dobry wieczór :)

   Pytać należy. Kto nie pyta, ten błądzi :D

   Przy okazji Twojego pytania blog załapał się na świetne zdjęcie.

  • Nibi (SG + SS) 1 Maj 2016

   nawet ze światłem słonecznym między palcami :D i wciąż mogę mieć nadzieję, że twórcy włożyli w scenariusz choć ćwierć tego pomyślunku, co w kostiumy…

 • Jeśli chodzi o SG to tutaj soft objawia się zaokrąglonymi, krótszymi nogami, ale nie szerszymi biodrami(przez co na ktrórszych nogach jest wiecej tkanki tłuszczowej i tworzy to iluzję klepsydry), pełniejszym biustem..?

 • Witam, jakim typem jest Radzka (Magdalena Kanoniak)

  • Marina (SG+GE+DW) 14 Maj 2016

   Greta ostatecznie nie orzekła, ale z dziewczynami wytypowałyśmy TR… chociaż nie jestem na 100% pewna tego werdyktu ;)

  • nieogarnietaFG 14 Maj 2016

   TR? O mamo, ostatnie, czego bym się spodziewała XD

  • Magdalena Kanoniak (Radzka) – SC plus Iskrzący Ethereal

 • Czy ta sukienka nadaje się dla SG?

  sukienka-Flamboyant-Gamine

 • Ania TR + KE 25 Maj 2016

  Greto, czy Anna Lewandowska nie jest przypadkiem SG? Wygląda mi na jakiegoś gaminka, ale na czyste G chyba nie…?

  • Anna Lewandowska – SN plus Iskrzący Ethereal

   Anna-Lewandowska-typ-urody-Soft-Natural

  • Ania TR + KE 25 Maj 2016

   No proszę :D Wyjaśniło się, czemu bardzo podoba mi się w smokey eye. I może ten Ethereal mnie zmylił i przypisałam jej gaminkowatość ;-)

  • Rose (R+GE) 25 Maj 2016

   Jaki piękny warkocz! (kłos?)
   Skoro jesteśmy w temacie fit-kobiet, to jaki typ reprezentuje Ewa Chodakowska? FG z przewagą pierwiastka D?

  • Ewa Chodakowska (166cmm) – FG plus Angelic

  • Rose (R+GE) 25 Maj 2016

   Trafiłam :D
   Dzięki Greto!

 • Czy dla Soft Gamine nadaja sie slowianskie upiecia, slowianskie fryzury??

  • Takie fryzury będą idealne jeżeli dochodzi Ethereal. Dla czystego typu SG nie są polecane. Chociaż bardzo młodym kobietom nie zrobią jakiejś wielkiej krzywdy.

 • czy ramoneski i tego typu skorzane kortki nadaja sie dla SG, czy sa za ostre? Co by moglo byc ewentualnie jej zamiennikiem?

  • Nibi (SG+SE+SS) 10 Czerwiec 2016

   wszystko zależy od kroju. Unikaj ćwieków, skośny suwak też raczej na nie.

  • Ada (SG+IE) 10 Czerwiec 2016

   No właśnie nie wiem, jak mogę zaszaleć z Iskrzacym. Zupełnie nie łapię Ethereali. Rose, nie żałuj innych stylów, bo jesteś niezwykle, romantycznie piękna!

  • Aga (SG+KE) 10 Czerwiec 2016

   Hej Iga, dla mnie klapy ramoneski i ostre zamki sa za mocne, ale jestem Ksiezycowa. Nosze krotka skorzana kurtke bez kolnierza, mam czarna i szaro-niebieska. Zobacz sobie w poscie powyzej kurteczke Edyty Herbus i marynake, ktora ma Agnieszka Kaczorowska. A potem poprzymierzaj podobne rzeczy, zobacz jak sie w nich czujesz :) Mysle ze krotka skorzana kurteczka, szczegolnie w jakims kolorze ogolnie bedzie zgodna z wytycznymi dla SG, ale najlepiej sprawdzic indywidualnie. :)

  • lothlorien (SC+IE) 10 Czerwiec 2016

   Czystego SG w ramoneskach jakoś nie widzę, ale może jeśli ma Iskrzący?
   Może pasowałyby skórzane ramoneski o jasnym kolorze, one chyba nie robią tak ostrego wrażenia jak czarne.

  • Kobiety w typie SG dobrze prezentują się w skórach z podkrojem pod szyją i zamkiem przez środek. Jeżeli szyja nie jest krótka, podkrój może być wykończony małą stójką.

   Kurtka powinna być taliowana lub sięgać talii (taka długość jest idealna do sukienek).

 • Przyłączam się do pytania lothlorien, bo sama szykowałam się, by dziś o to zapytać, naprawdę☺. Greto, jakim typem jest Suzi Quatro? Moim zdaniem to bardzo piękna kobieta, ale faktycznie coś nie gra w jej stylu.

  • lothlorien (SC+IE) 10 Czerwiec 2016

   Ada, to telepatia Elfów ;)
   Jak patrzę na Suzi, tzn. na starsze zdjęcia, mam zawsze wrażenie takiej grzecznej dziewczynki z dobrego domu, która przechodzi okres buntu i wciska się w rockowy styl, aby coś udowodnić :D Abstrahuję tu od muzyki, chodzi mi o wygląd.

  • Suzi Quatro (152cm) – Gamine plus Słoneczny Ethereal

   A tu rewelacyjne zdjęcie. Oglądamy kolejno:
   Debbie Harry – Soft Gamine
   Suzi Quatro – Gamine
   Joan Jett – Flamboyant Gamine (to spojrzenie :D )

   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2016/06/Typ-urDebbie-Harry-Soft-Gamine-Suzi-Quatro-Gamine-Joan-Jett-Flamboyant-Gamine

   Suzi szpeciła fatalna fryzura. Styl ubioru nie był wcale taki zły.

  • lothlorien (SC+IE) 10 Czerwiec 2016

   No to słabo, stawiałam na SG + Ingenue :D Słonecznego bym się nie domyśliła za nic.
   Ale świetne zdjęcie!

  • Żeby móc udzielić Wam odpowiedzi przez ponad pół godziny oglądałam Suzi na YT. Jej aura zdecydowanie stoi po stronie Yang. Polecam zweryfikować moją opinię :D Laleczki doszukać się nie sposób.

  • lothlorien (SC+IE) 10 Czerwiec 2016

   Fakt, dawno nie oglądałam jakichkolwiek teledysków z nią, pójdę nadrobić.
   Laleczką bym jej nie nazwała, ale słodziakiem już tak :D Tak ze zdjęć, ten uśmiech ;)

  • Pooglądaj ją na żywo. Słodziaka raczej się nie doszukasz :D

  • Dorin (G+SE, LSm) 10 Czerwiec 2016

   o JA! Zapamiętuję, iż jest to Gamine ze słonecznym ;)

  • lothlorien (SC+IE) 10 Czerwiec 2016

   Jak zwykle masz rację, Greto, te ruchy i wyrazy twarzy nie są sofcikowe :D Sam uśmiech ma słodziakowaty, ale jaki to dysonans zobaczyć jak jest na żywo.

  • Greto, czy takie z lekka mordercze spojrzenie jakie ma Joan Jett jest charakterystyczne dla FG?

  • Tak. Osobiście miewam takie, na szczęście niezbyt często :D

  • Ja też :) Czasem wyglądam jakbym właśnie dokonała aktu ludobójstwa.

  • Martka G+IE 10 Czerwiec 2016

   Kiedy oglądam Suzi Quatro na Youtube’ie to pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy to zachwyt nad jej niesamowitą energią! Wygląda jakby nigdy nie przestawała się ruszać, a jak jest zmęczona to pdada na łóżko i zasypia w jedną setną sekundy – takie robi na mnie wrażenie;) Super, że jest Gaminkiem!

  • Greto, tak podejrzewam :) Im bardziej się wgłębiam, tym bardziej jestem tego pewna. Do czasu analizy nie chcę jednak dodawać typu w podpisie, żeby nie wprowadzać innych w błąd.

  • Ada (SG+IE) 10 Czerwiec 2016

   Greto, dziękuję za analizę Suzi. Ja też myślałam, że jest SG, mimo, że dużo się jej naogladalam, bo mój chłopak wielbił ją bezgranicznie. To tylko świadczy o tym, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć☺Ale fryzurę miała naprawdę nieudaną i może dlatego myślałam, że pod tą grzywą ukrywa się SG. A teraz przyznaję, że jednak Gamine☺

  • Avarati (FG+IE) 11 Czerwiec 2016

   Joan Jett jest mocna na tym zdjęciu, normalnie spojrzenie bazyliszka. Teraz serio wygląda jak Lisbeth Salander. Dziękuję za rewelacyjny materiał poglądowy, widać wszystko jak na dłoni.

   Czasami miewam takie spojrzenie, ale dopiero jak się wkurzę. Raz znajomy powiedział, że na żywo nie widział lepszego bitchface. Ale wtedy byłam nabuzowana, to tą uwagą mnie rozwalił, niemal padłam ze śmiechu.

  • Marina (SG+GE+DW) 11 Czerwiec 2016

   Świetna fotka! Suzi tu wygląda najbardziej słodziakowato ;)
   A Debbie Harry jaki ma E? Bo w końcu nie wiem na czym u niej stanęło ;)

  • lothlorien (SC+IE) 11 Czerwiec 2016

   Wydaje mi się, że Debbie ma Gwiezdny, ale nie dam sobie ręki uciąć czy dobrze pamiętam :D

  • Ciągle waham się miedzy Gwiezdnym a Księżycowym. Muszę jeszcze raz postudiować wywiady, koncerty i teledyski.

 • Greto i Dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy! Szukam typowo letniej sukienki, lub spodniczki na upaly z przewiewnego materialu, o fasonie oczywiscie SG, Ksiezycowy mile widziany. Niestety, podczas moich dotychczasowch poszukiwan zaobserwowalam tylko dostatek spodnic dla SN i N i mnostwo dopasowanych mini, a wszystko co znalazlam softgaminkowe bylo stosunkowo grube i sztywne albo robilo wrazenie pizamy. Czy ktorejs z Was rzucily sie gdzies w oczy jakies SG sukienki/spodnice? A moze ktoras SG ostatnio cos nabyla i moze polecic sklep?

  • Ewelenka (G+IE+LS) 26 Czerwiec 2016

   Zaglądałaś może do Mohito? Nie wskażę konkretnej spódnicy, ale biegam ostatnio dużo po sklepach w ramach przygotowań do wesela i rzuciło mi się w oczy, że jest sporo ubrań w tym sklepie dla SG :)

   A przechodząc od spódnicy do sukienki, to trafiłam na fajny sposób dla softgaminek na podrasowanie zwykłych sukienek, poprzez dodanie kołnierzyka i przyozdobienie go koralikami, jak tu: http://4.bp.blogspot.com/-PSPTC1i0fD4/UmKJwDRVtFI/AAAAAAAAErw/G8-vATYy5bA/s400/ko%25C5%2582nierzyk2.jpg Ładna robota.

  • Aga (SG+KE) 26 Czerwiec 2016

   Ewelenko, dzieki za pomysl z kolnierzykiem :) Do Mohito zagladam czesto, bo faktycznie mozna tam upolowac sporo SG ubran. Ostatnio nawet mierzylam gorsetowa sukienke z tiulowa spodnica, ale mimo podszewki dol byl bardzo przeswitujacy :/ Widzialam tez fajna spodnice rozszerzana czarna w czerwone serca, ale nie bylo mojego rozmiaru.

 • Ewelenka (G+IE+LS) 26 Czerwiec 2016

  A coś takiego?
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_571128.jpg
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_718664.jpg
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_687603.jpg
  Nie wiem, czy wpisują się w SG, jeszcze nie ogarnęłam do końca nawet swojego typu ;)

  Przy okazji znalazłam fajne sukienki, ale to chyba bardziej G/FG:
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_636378.jpg
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_464788.jpg

  I bluzy:
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_690708.jpg (SG/G ?)
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_671775.jpg ta jest super do rockowych stylówek, szkoda że popłynęłam finansowo w związku z weselem w rodzinie, bo brałabym :D Wydaje mi się, że jest dobra dla SG ze względu na kółka i G na trójkątne przeszycie.
  http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_706672.jpg ta jest urocza, szkoda że bez dekoltu V

  Aga, wybacz ten offtop, ale pomyślałam, że podzielę się przy okazji znaleziskami, a nuż komuś coś wpadnie w oko ;)

  • Nibi (SG+SE+SS) 26 Czerwiec 2016

   ooooooch, ale bym nosiła tę pierwszą.

  • Aga (SG+KE) 26 Czerwiec 2016

   Ewelenko, zaden off-topic ;) wszelkie propozycje sa mile widziane, moze ktoras z dziewczyn szuka wlasnie podobnej spodnicy :D Mnie tak jak Nibi, spodobala sie pierwsza, ale wolalabym wersje raczej przed kolano niz mini :)

 • Marina (SG+GE+DW) 26 Czerwiec 2016

  Ostatnio kupiłam sobie ten kombinezon w Stradivariusie, jako, że jest totalnie SGowy, to lojalnie daję cynk :3

  letni-kombinezon-w-kwiaty-soft-gamine

  • Aga (SG+KE) 26 Czerwiec 2016

   Dzieki za info :D Ja sie jakos nie widze w kombinezonach, ale tez zadnego nigdy nie nosilam, wiec z ciekawosci musze kiedys przymierzyc ;)

 • Dziewczyny! Czy moze ktoras wkleic przyklady sukni slubnej dla Soft Gamine, bede wdzieczna!

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 8 Lipiec 2016

   SG_suknia_slubna_krotka

   Suknia dla czystego SG niestety nie może być długa. Poza tym, moda ślubna jest raczej przychylna dla SG- koroneczki, falbanki, kokardki i inne pierdółki są dobre dla tego typu, podobnie dekolt serduszko czy delikatnie rozkloszowane sukienki.
   Porada od serca- unikaj tiulówek, mocnych, kloszów, pasują tylko bardzo szczupłym przedstawicielkom SG obdarzonym konkretnym wcięciem w talii. Ja mam przeciętne BMI, talię w zasadzie niczego sobie… a tiulówka midi na studniówkę (na szczęście nie moją :D) okazała się bezlitosna dla mnie i mojej sylwetki. Efekt bezy pełną parą.

 • Dzieki Marina! Jak krotka to krotka, bardzo mi sie podoba ta z przykladu. Jak ktoras z dziewczyn bedzie miala jeszcze jakies przyklady to sie uciesze!

  • luci (TR) 8 Lipiec 2016

   Z tego co pamiętam Kibbe zaleca też tea-lenght i bouffanty dla SG (choc pewnie nie przy każdej sylwetce się sprawdzą), czego bardzo zazdroszczę bo niezwykle podobają mi się takie sukienki:
   Krótka sukienka soft gamine

  • Nina (SG+IE) 10 Lipiec 2016

   Może taka?
   suknia slubna soft gamine
   Albo coś takiego dla trochę wyższej kobiety SG
   suknia slubna soft gamine tea length

 • bordowa sukienka soft natural
  Czy taka sukienka przejdzie dla SG?

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 11 Lipiec 2016

   Chyba tak- pod warunkiem, że góra sukienki będzie przylegająca do ciała, podkreślająca subtelnie talię, a nie będzie workowata jak na modelce.
   Poza tym- nosiłabym ;)

  • Nina (SG+IE) 11 Lipiec 2016

   Na mnie taka kiecka to plus 40 do wieku, choć nie wiem skąd to wynika, bo w koszulach wyglądam ok. Jak dla mnie nie ma w niej klimatu SG. Ale to tylko moje odczucia, Marinie się podoba.

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 11 Lipiec 2016

   Marinie się podoba, ale to nie znaczy że Marina gada dobrze :D
   Nino, to prawda, kiecka solo ma w sobie coś classicowego- nosiłabym ją z kapeluszem i jakimiś zabawnymi rajstopami, coby akcję wprowadzić :D solo, bez ciekawych dodatków pewnie byłaby dla mnie zbyt grzeczna.

   Albo może za mało iskrzy dla Ciebie..? ;)

  • Nina (SG+IE) 11 Lipiec 2016

   Możliwe, że dodatki ją uratują. Być może ta różnica zdań faktycznie wynika z dodatkowych pierwiastków. Kontrastowe wstawki mogłyby odjąć jej tego classikowego charakteru.

  • Aga (SG+KE) 11 Lipiec 2016

   Mnie sie podoba ta sukienka, i kolor i fason :) nosilabym

  • Ada (SG+IE) 12 Lipiec 2016

   Dla mnie za spokojna. No i wybitnie nie służą mi takie kieszenie na wysokości biustu.

  • Moderator - nieogarnięta (FG+KE+AE) 14 Lipiec 2016

   Dziewuszki, nie chcę Was martwić, ale ta sukienka jest SN ;)

  • Aga (SG+KE) 14 Lipiec 2016

   Smuteczek :D

  • Karolina K. 15 Lipiec 2016

   O, fajna sukienka dla SN. Dobrze wiedzieć :P.
   Ostatnio podobną dostałam od znajomej,
   tylko kolor inny. I muszę przyznać, że świetne
   leży.

 • Mogłabym prosić o jakieś przykłady SG + GE? ^^

  • Aga (SG+KE) 15 Lipiec 2016

   Marina :D

   Bycmoze Debbie Harry, nie wiem jaki byl koncowy werdykt Grety w jej przypadku.

  • luci (TR) 15 Lipiec 2016

   Sherilyn Fenn, ona ma GE i chyba IE jako dopełniający.

  • Avarati (FG+IE+SE) 15 Lipiec 2016

   Z tego, co zapamiętałam, to Debbie Harry to SG + KE :)

  • Aga (SG+KE) 15 Lipiec 2016

   Yay! Moja konfiguracja :D

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 15 Lipiec 2016

   ;)
   Debbie Harry miała albo GE, albo KE- nie wiadomo do końca. Chyba, że ma oba :D
   Jeszcze Helena Bonham Carter- miała i GE, i IE.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *