TYP URODY
SOFT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Soft Gamine – laleczka

SOFT_GAMINE_28

 

Typ urody Soft Gamine - laleczka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ urody Soft Gamine można określić jako romantyczny typ Gamine. Kobieta o tym typie przede wszystkim i po pierwsze jest typem Gamine. Romantyczny nurt stanowi dodatek do jej urody, a nie jej główny czynnik. Na całokształt fizjonomii wpływa burzliwe zestawienie pierwiastków żeńskiego i męskiego, przy częściowej przewadze tego pierwszego.

W typie Soft Gamine dominują kobiety niskiego wzrostu, chociaż ustalona granica to prawie 170cm. A jeżeli wyższy wzrost dodatkowo połączony jest z nadwagą trudno wówczas mówić o drobnej kobietce. Cechy urody pozostają bez zmian, ale gabaryty są kompletnie różne. Zupełnie inaczej będzie prezentowała się kobieta Soft Gamine o wzroście 155cm i wadze 50kg, niż ta o wzroście 170cm i wadze 70kg. Przełoży się to naturalnie na nieco inny dobór garderoby, czy dodatków. Jednak bez względu na wzrost czy tuszę cechy urody wszystkich kobiet Soft Gamine pozostają zbliżone. A głównym kluczem do rozszyfrowania tego typu urody są śliczne, bez względu na wiek, zawsze dziewczęce twarze. Jest to bardzo silny wpływ pierwiastka Ingenue, który występuje tu w niemalże 100%.

Poniżej dwie rewelacyjne stylizacje Christiny Ricci. Długa suknia od Marc’a Jacobs’a jest nieco zwiewna, może nawet “cicho płynąca” (charakterystyczna dla typu Soft Classic), ale wykończona oryginalnymi, nadającymi jej ostrości lamówkami. Dzięki którym suknia jest jedyna w swoim rodzaju, nieco pikantna i bez dwóch zdań świetnie komponuje się z urodą Christiny. Idealnie dobrany makijaż oraz fryzura dopełniają całości.

Fryzura i makijaż Christiny stworzyłyby piękną kompozycję nawet ze zwykłym białym (lub czarnym) topem oraz dżinsami. Pod warunkiem, że obie te części garderoby miałyby właściwe dla Soft Gamine fasony. W makijażu dziennym szminka mogłaby mieć nieco bardziej stonowany odcień.

 

christina_ricci_soft_gamine

 

Druga kreacja jest już niemalże książkowym przykładem stylu Soft Gamine. Fason sukienki, deseń oraz ozdobne wykończenie dekoltu uformowane na kształt kołnierzyka czynią całość wymarzoną oprawą dla urody Christiny Ricci.

christina_ricci_soft_gamine_2

 

Dla kontrastu kilka zdjęć Christiny Ricci prezentującej style przypisane innym typom urody. Czy śliczna twarz obroni się sama? Być może na zdjęciach tak. W rzeczywistości niestety będzie dużo gorzej. Najmniej zaszkodzi Christinie styl Gamine (nr 8) oraz Soft Natural (nr 4). W średnim stopniu – styl Theatrical Romantic (nr 2). Christina jest Zimą. W dodatku kreacja i makijaż nie są bardzo mroczne czy teatralne. Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Najgorzej wypada kreowanie się na Divę (nr 1), czysta klasyka (nr 3), dramatyczno-klasyczne konturowanie (nr 5) oraz geometryczna ekstrawagancja spod znaku Flamboyant Gamine (nr 6 i 7). Przy okazji warto wspomnieć, że elementy szczególnie niewskazane dla typu Soft Gamine są niepożądane dla każdego typu urody będącego pod silnym wpływem pierwiastka Ingenue.

christina_ricci_soft_gamine_styl_01

christina_ricci_soft_gamine_styl_02


Struktura kości w typie Soft Gamine jest bardzo podobna do tej w czystym Gamine. Kości są drobne i lekko kanciaste. Za to nieco szersze niż u Gamine są kości twarzy, często nadające jej kształt serca. Kolejną dość charakterystyczną, typową dla Soft Gamine i nierzadko występującą cechą jest dość mocno wydłużona (ale nie wystająca) broda jak np. u Reese Witherspoon. Na fizjonomiczne różnice między typem Gamine a Soft Gamine wpływa głównie budowa ciała. Tu właśnie najmocniej zaznacza swoją aktywność żeński pierwiastek Yin. U kobiety Soft Gamine tworzy on miękkie, zaokrąglone linie, wpływa na delikatniejsze rysy twarzy oraz bardziej kobiece kształty. Kobieta o czystym typie Gamine ma bardziej chłopięcą sylwetkę i nieco ostrzejsze rysy. Jej ciało nie jest tak mocno nacechowane pierwiastkiem Yin, jak ma to miejsce u Soft Gamine. Pierwiastek Yin w typie Soft Gamine  może zaznaczyć swoją obecność w różnym stopniu. Dlatego też zasada, iż nie koniecznie wszystkie cechy przypisane danemu typowi determinują przynależność do niego, obowiązuje i tutaj. Oczy nie muszą mieć wielkości spodków, a policzki przywoływać owocowych skojarzeń, przywodząc na myśl dwie połówki jabłka. Najważniejsze jest ogólne wrażenie jakie wywiera na nas uroda danej kobiety. A dodatkowej pewności przy określeniu typu urody zawsze doda nam kwestia doboru garderoby. Jej reguły są wbrew pozorom dość proste. Im bardziej uroda jest nacechowana pierwiastkiem Yin, tym bardziej powinna nim być nacechowana garderoba. I na odwrót. Jeśli w urodzie dominuje pierwiastek Yang, stylizacje również muszą iść w kierunku androgenicznym. (Na marginesie mała uwaga skierowana do osób, które razi dalekowschodnia stylistyka stosowana przy opisach typów wg David’a Kibbe. Otóż posługiwanie się miarą Yin/Yang ułatwia opisywanie poszczególnych typów, wprowadza klarowność pojęć oraz ma wpływ na formę artykułów. Pisanie wyłącznie o krągłościach oraz o kanciastościach byłoby mało precyzyjne, a dodatkowo brzmiałoby fatalnie.)


Przyjrzyjmy się zestawieniu twarzy Soft Gamine (Edyta Herbuś) z innymi typami urody. W pierwszym rzędzie będą to dwa pozostałe typy Gamine (Kate Mara – Gamine oraz Lea Michele – Flamboyant Gamine). W drugim rzędzie Edycie towarzyszą Mila Kunis (Soft Natural) oraz Emily Blunt (Soft Classic). W trzecim rzędzie porównanie Soft Gamine z typem Romantic (Salma Hayek) oraz z typem Theatrical Romantic (Rachel Weisz).

SOFT_GAMINE_porównanie_01

SOFT_GAMINE_porównanie_02

SOFT_GAMINE_porównanie_03


Styl dla typu Soft Gamine został nazwany przez David’a Kibbe Spitfire Chic. Określenie to jest dość enigmatyczne i chyba tylko sam autor dobrze rozumie jego przesłanie. Szaleństwo i mocna ekspresja owszem mogą pełnić funkcję dodatku. Szczypta pikanterii nadająca stylizacjom nieco szałowego charakteru może być ich ciekawym dopełnieniem. Jednak styl zasadniczy lepiej oddaje określenie “Doll-like”. Naturalnie dosłowne upodabnianie się do lalki również pomysłem dobrym nie jest. Chodzi raczej o to, aby elementy Yin były bardziej dziewczęce, zalotne (np. animowane) niż stricte kobiece czy romantyczne. Kobietę w której urodzie znaczącą rolę odgrywa pierwiastek Ingenue, bardzo łatwo postarzyć niewłaściwie dobraną garderobą. Wszyscy wiemy, że źle dobrany strój szpeci lub postarza, bez względu na typ urody. Ale najwrażliwsza na dodanie strojem lat jest uroda kobiet o dziewczęcej aparycji, bez względu na wiek.

Dotyczy to nawet takiej osobowości, jak genialnie grająca arystokratka – Helena Bonham Carter. Jej indywidualny styl jest tyleż zwariowany co uroczy. Szczególnie, że prezentująca go osoba może pozwolić sobie na wiele. Nie musi starać się nikomu przypodobać. Przekaz jaki tworzy jej awangardowy wizerunek jest bardzo, bardzo wymowny. Kontestacja narzuconych nam norm stylizacyjnych, a co za tym idzie dyktatu mody, za pomocą własnego wizerunku, wymaga wiele odwagi. Ceną jest niestety wyzbycie się seksapilu oraz narażenie się na śmieszność. Czy warto płacić aż taką cenę?

SOFT_GAMINE_helena_bonham_carter_01

 

Komu z Heleną Bonham Carter nie po drodze i kto woli w inny sposób manifestować swoje poglądy, niechaj spojrzy na poniższe przykłady stylizacji właściwych dla typu Soft Gamine. Nie są one może do końca wzorowe, ale na pewno poprawne. Powiedzmy na czwórkę z plusem. A to już wystarczy. Kolejno prezentują je: Edyta Herbuś, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Reese Witherspoon oraz Margaret. W przypadku tej ostatniej Spitfire Chic działa pełną parą. Ale nawet mocno zwariowane stylizacje potrafią dodać uroku, jeżeli są dobrane właściwie.

SOFT_GAMINE_styl_01

SOFT_GAMINE_styl_02

SOFT_GAMINE_styl_04

SOFT_GAMINE_styl_05

SOFT_GAMINE_styl_03

 

Reese Witherspoon (156cm wzrostu)) jako Legalna Blondynka prezentowała nieco przesłodzony, ale poza tym idealny styl Soft Gamine. Kolejną przedstawicielką typu Soft Gamine wcielającą się w ślicznie wyglądającą młodą damę jest zdolna i przeurocza aktorka – Annasophia Robb (152cm wzrostu). Ktoś odpowiedzialny za stylizacje głównej bohaterki w serialu “The Carrie Diaries” wyraźnie sugerował się wytycznymi dla kreowania stylu Soft Gamine. Annasophia na zdjęciach z filmowego planu wygląda niczym z obrazka. Cudnie.

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_02

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_01


SOFT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Raczej krótkie linie pionowe (kobieta typu Soft Gamine nie wydaje się być wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – delikatnie zarysowana klepsydra lub gruszka
 • Ramiona – proste, nieco kanciaste lub stożkowe
 • Ręce i nogi – krótkie lub proporcjonalne w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – małe (mogą być szerokie)
 • Biust – średni lub duży
 • Talia – wcięta
 • Biodra – zaokrąglone, szersze niż w czystym typie Gamine
 • Przedramiona – dość pełne, raczej krótkie

SOFT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFTT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, czasem trochę ostrzej zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub mały, może być nieco szeroki
 • Kości policzkowe – szerokie, miękko zarysowane
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – pełne lub lekko pełne
 • Policzki – zaokrąglone, często bardzo pełne przypominające dwie połówki jabłka

SOFT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Kobiety typu Soft Gamine z reguły wyglądają korzystniej w krótszych fryzurach. Szczególnie dotyczy to przedstawicielek o niskim wzroście. Dłuższa fryzura wygląda świetnie pod warunkiem, że nie obciąża zbytnio sylwetki i sięga maksymalnie do linii łopatek. W bobie (szczególnie z grzywką) oraz w paziu twarz Soft Gamine prezentuje się najlepiej ze wszystkich typów urody. Dlatego też kobiety w tym typie, jeżeli chodzi o dobór fryzury, mają szczególnie duże pole do popisu. Paź, bob, lob lub jeszcze dłuższa fryzura – wszystkie te warianty mogą okazać się dobrym wyborem. Przy wyższym wzroście sprawdzą się też włosy dłuższe niż te zalecane dla niskich kobiet. Urodę Soft Gamine wspaniale podkreślają grzywki oraz wszelakie upięcia. Na grzywkę szczególnie warto się zdecydować przy wysokim czole (jak np. u Christiny Ricci). Generalnie im bardziej dziewczęca fryzura, tym lepiej.

Należy unikać ostrych, męskich cięć (wszystkie kobiety powinny ich unikać) oraz fryzur statecznych, poważnych, nobliwych (np. hollywoodzkich fal lub klasycznych, francuskich koków).

W kwestii doboru makijażu podstawowa zasada jest identyczna z tą dotyczącą doboru właściwej fryzury. Makijaż przede wszystkim powinien być dziewczęcy i zalotny. Nigdy ciężki czy przerysowany. Zawsze dostosowany do typu kolorystycznego.

Świetnym wyborem będzie akcent w postaci mocno wytuszowanych rzęs. Obrysowany kontur oka, podkreślający jego wielkość oraz kształt. Róż oraz szminka powinny nadać twarzy świeżości oraz dziewczęcego uroku.

Należy unikać mocnej, przeciąganej kreski rysowanej eyelinerem, ciężkiego smoky eyes oraz ekstremalnych odcieni szminek (nude oraz odcieni ciemnych, dramatycznych).

Właściwy oraz niewłaściwy makijaż prezentują kolejno: Reese Witherspoon, Edyta Herbuś, Christina Ricci, Katarzyna Cichopek, Winona Ryder oraz Margaret.

 

Soft_Gamine_makijaż_01

Soft_Gamine_makijaż_02

Soft_Gamine_makijaż_03

Soft_Gamine_makijaż_04

Soft_Gamine_makijaż_05

 

Soft_Gamine_makijaż_07


SOFT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Symbolem graficznym stylu Soft Gamine jest łezka. Z jednej strony kształt okrągły symbolizujący pierwiastek Yin. Z drugiej strony ostry szpic stanowiący odwołanie do pierwiastka Yang. Łezka świetnie oddaje klimat deseni oraz dodatków właściwych typowi Soft Gamine. Idealne desenie powinny być ostro zarysowane (w przeciwieństwie do akwareli), animowane, mieć okrągłe kształty, a przy tym mieć w sobie pewną ostrość. Drugim, obok łezki, idealnym symbolem jest serce. Twarze kobiet Soft Gamine najczęściej mają właśnie jego kształt. Znów mamy miękkość połączoną z ostrością. Jeżeli w garderobie pojawiają się paski lub krata muszą one być przełamane zaokrąglonymi kształtami (np. kwiatami).

Fasony właściwe typowi Soft Gamine to linie blisko ciała, dopasowane, ale nie mocno opinające. David Kibbe pisząc o stylu kobiet Soft Gamine użył następującego porównania: “Najlepsze rzeczy przychodzą w małych opakowaniach”. Garderoba dla typu Soft Gamine to rzeczy sprawiające wrażenie malutkich bez względu na ich rozmiar. Bluzki, żakiety, kardigany czy odzież wierzchnia nie powinny być zbyt długie. Long topy, długie swetry, długie płaszcze, sukienki maxi – to rzeczy zupełnie niewskazane dla kobiet Soft Gamine. Wiele zalecanych fasonów to rzeczy tzw. cięte (np. krótkie żakiety, bolerka, krótkie sweterki, rękawy 3/4, nogawki 7/8). Zalecane są również nogawki o długości 3/4, ale te najlepiej wykreślić  z każdej listy, bez względu na typ urody. Zamiast długości 3/4 stosować długość 7/8 lub 1/2 (do zgięcia kolana). Spódnice i sukienki również powinny sięgać maksymalnie do zgięcia kolana, ewentualnie na tyle, aby je tylko przysłonić. David Kibbe zaleca sukienki i spódnice o długości “tea-length”, czyli do połowy łydki. Wg autora tej długości mogą być rozkloszowane sukienki koktajlowe i wieczorowe, szczególnie te uszyte z warstw tiulu. Ta propozycja będzie odpowiednia dla wyższych kobiet typu Soft Gamine. Przy wzroście 160cm i mniej długość ta wygląda niekorzystnie.

Przy tworzeniu garderoby Soft Gamine, podobnie jak przy pozostałych dwóch typach Gamine, ważne są linie łamane. Należy unikać zestawów monochromatycznych oraz silnego utrzymywania linii pionowych. Jeżeli sukienka jest gładka, buty czy torebka powinny stanowić kolorystyczny akcent i przełamywać monotonię. Styl Soft Gamine nie lubi prostoty i minimalizmu. Detali może być mniej lub więcej (co kto lubi i co komu odpowiada), ale powinna zostać wprowadzona choćby najmniejsza akcja. Jeżeli powiewa nudą, kobieta Soft Gamine (G i FG również) wygląda smutno i nijak. Traci swój młodzieńczy urok, świeżość i charyzmę.

Gdyby się odwołać do stylistyki kulinarnej i stworzyć porównania organoleptyczne dla poszczególnych typów Gamine, brzmiałyby one następująco: styl Gamine – pikantno-słodki, styl Flamboyant Gamine – pikantny, styl Soft Gamine – słodki lub słodko-kwaśny (z przewagą słodyczy).

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • nieco infantylny styl dziewczęcy (oczywiście do pewnego wieku)
 • styl Doll-like
 • styl Pin Up
 • półokrągłe dekolty (w szpic bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • dekolty w kształcie serca
 • półokrągłe kołnierzyki (klasyczne bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • kaptury
 • futrzane wykończenia
 • wiązania pod szyją (miękkie, lejące)
 • bluzki, żakiety i swetry o długości do talii
 • wcięte bluzki, swetry i żakiety o długości do 10cm poniżej talii
 • rękawy 3/4
 • małe, krótkie, skośne rękawki
 • krótkie rękawki motylkowe
 • zaznaczona talia
 • podrzucana talia połączona ze zwężającym się dołem (ołówkowym) lub z wąskimi spodniami
 • lekko rozkloszowane baskinki
 • rozkloszowane spódnice i sukienki
 • tiulowe sukienki i spódnice
 • spódnice i sukienki o fasonie tulipana (w talii zakładki poszerzające biodra, dół zwężający się)
 • spódnice i sukienki dopasowane w biodrach rozszerzające się na wysokości kolan
 • krótkie pałszczyki
 • wąskie nogawki spodni
 • długość 7/8
 • lamówki
 • kokardy
 • animowane desenie
 • groszki (noszone w inny sposób niż w stylu  Classic)
 • paski oraz drobna kratka noszone z stylu Pin Up
 • kolorowa panterka (ewentualnie klasyczna noszona do kolorowych rzeczy)
 • delikatna asymetria
 • wyraziste dodatki oraz detale
 • torebki listonoszki (kolorowe lub zdobione ciekawymi elementami)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize
 • stylów androgenicznych
 • stylu Boho
 • stylu Soft Classic (bardzo miękkich, płynących linii)
 • romantycznych akwareli
 • koronkowo-barokowego stylu Theatrical Romantic
 • czystej klasyki
 • monochromatycznych zestawów
 • mocnych drapowań (dopuszczalne są delikatne, sztywniejsze)
 • sukienek i spódnic maksi
 • długich płaszczy, swetrów, topów
 • szerokich rękawów
 • kimonowych rękawów
 • dużej kraty (np. flanelowa koszula w kratę)
 • szerokich pasów
 • dużych deseni
 • dużych geometrycznych deseni nie przełamanych miękkimi liniami
 • ciężkich tkanin
 • butów na platformach (poza letnimi koturnami)
 • dużych torebek (poza sytuacją kiedy kobieta SG ma powyżej 165cm i nie jest bardzo szczupła)

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

SOFT_GAMINE_garderoba_23

SOFT_GAMINE_garderoba_20

SOFT_GAMINE_garderoba_21

SOFT_GAMINE_garderoba_15

SOFT_GAMINE_garderoba_13

SOFT_GAMINE_garderoba_17

SOFT_GAMINE_garderoba_16

SOFT_GAMINE_garderoba_12

SOFT_GAMINE_garderoba_11

SOFT_GAMINE_garderoba_06

SOFT_GAMINE_garderoba_18

SOFT_GAMINE_garderoba_19

SOFT_GAMINE_garderoba_01

SOFT_GAMINE_garderoba_09

SOFT_GAMINE_garderoba_05

SOFT_GAMINE_garderoba_08

SOFT_GAMINE_garderoba_22

SOFT_GAMINE_garderoba_02

SOFT_GAMINE_garderoba_14

SOFT_GAMINE_garderoba_07

SOFT_GAMINE_garderoba_10SOFT_GAMINE_garderoba_04

SOFT_GAMINE_garderoba_03

SOFT_GAMINE_garderoba_24

SOFT_GAMINE_garderoba_25

SOFT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY SOFT GAMINE:

Edith Piaf, Bette Davis, Claudette Colbert, Judy Garland, Clara Bow, Susan Hayward, Debbie Reynolds, Betty White, Mary Martin, Essie Davis, Victoria Principal, Linda Ronstadt, Emma Samms, Kylie Minogue, Helena Bonham Carter, Drew Barrymore, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Christina Ricci, Norah Jones, Shakira, Hayden Panettiere, Annasophia Robb, Ella Purnell, Mira Duma, Edyta Herbuś, Kasia Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Margaret, Kinga Rusin, Olivia Spencer, Anna Powierza, Lily Collins, Essie Davis, Christina Aguilera, Emilia Clarke, Bjork, Debbie Harry, Agnieszka Sienkiewicz, Mireille Mathieu, Geri Halliwell, Felicity Jones

Komentarze do wpisu “Typ urody Soft Gamine – laleczka”

 • Aga SG+KarE+GE+WE 4 Listopad 2017

  Soft Gaminki, nosicie długie włosy? I ogólnie Wasze fryzury są bardziej zgodne z Kibbe czy z Waszymi dominującymi Etherealami? :)

  • Maja DC AE,WE,KE,SE 6 Listopad 2017

   Ciekawe pytanie:-) mam nadzieje ze dobrze zrozumialam i druga czesc pytania dotyczy wszystkich:-) ja nosze long boba (wiec sie DC i ksiezycowy cieszy) z krotka grzywka (tu nie wiem co sie cieszy moze to jednak FE z bazy czy jakos tak:-) mialam ja zapuscic ale jakos nie moge sie rozstac z grzywka) zapuszczam naturalny kolor, taki zimny, ciemny braz (przeczytalam komentarz o tym czy AE sie lubi z chlodnymi odcieniami – mysle ze bardzo, bardzo). W planach mam dalsze zapuszczanie (ok.10cm), a wlosy mam proste jak druty:-)

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 14 Listopad 2017

   Hej, ja co prawda jeszcze nie noszę, ale dążę do tego, tzn. zapuszczam :) Długie w moim przypadku to takie do stanika. Przy 160cm dłuższe mnie przeciążają. Greta dała mi błogosławieństwo i tego się trzymam :) W wizualizacji miałam taką lekko francuską fryzurkę na moje oko, taką niewymuszoną.

 • Myślicie, że grzywka “na bok” będzie pasować SG?

 • Czy znacie może jakieś “przytyte” Soft Gaminki?

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 11 Grudzień 2017

   Tak, ale osoby prywatne i to ja je diagnozowałam, więc wiesz :D A co Cię interesuje?

 • Interesuje mnie, jak tyje typ SG?

  • Fresco (SN) 12 Grudzień 2017

   Helena, wpisz sobie w Google hasła “Christina Aguilera overweight” albo “Britney Spears overweight”. Christina swojego czasu dość sporo przytyła i wyglądała zupełnie inaczej niż ją większość ludzi pamięta za czasów 2000 – 2005 ;)

  • Eloise (DC) 12 Grudzień 2017

   Chyba najprościej będzie popatrzeć na przedstawicielki, wiele z nich chudło/tyło, są zdjęcia “before and after”. Albo poszukać fotek z młodości dojrzałych SG, o ile oczywiście przytyły.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 13 Grudzień 2017

   Wydaje mi się, że ten temat był już poruszany w starszych komentarzach. Powiedziałabym, że SG tyją proporcjonalnie, po całości “na misia” i całe robią się takie okrąglutkie. Wyższa waga przy niskim wzroście sg podkreśla krótkość kończyn i nabiera się jeszcze bardziej dziecięcych proporcji. Sama nie przytyłam nigdy tyle, żeby móc powiedzieć z doświadczenia. Ginnifer Goodwin też jest dobrym przykładem.

 • A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 18 Styczeń 2018

  Dzień dobry :) Okazało się, że jestem “laleczką”. Ale szczerze nie cierpię (mało powiedziane) serduszek, kokardek i innych słodkości. Dobrze, że nie wyszedł mi E Różny (też nie cierpię różu). Może zatem jestem laleczką Chucky? Ale szczerze, to mam problem z odnalezieniem się z tą słodkością/dziewczęcością w ubiorze. Mam takie pytanie, w zasadzie dwa. Często na zagranicznych stronach pada twierdzenie, że sofciki gaminkowe koło 40-tki tracą dziewczęcy urok i stają się bardziej klasyczne lub romantyczne, z czego wynika taka opinia? Ile procentowo w Polsce może być SG, jaki typ przeważa w Polsce, a jakiego jest najmniej?

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 Styczeń 2018

   Jeśli chodzi o zagraniczne fora, to ja bym do nich podchodziła z dużą rezerwą. Można się tam natknąć na niesamowite bzdury, że FG nie może długich włosów itp.

   Być może chodzi o to, że wraz z upływem lat infantylny styl przestaje pasować i wtedy należy zrezygnować z miśków/serduszek czy miniówek, ale nie z ducha SG. Ale to nie oznacza zmiany typu, że nagle SG mają się ubierać klasycznie czy romantycznie, bo Gaminka ubrana minimalistycznie to smutny widok. Podejrzewam, że moja babcia jest SG, nie ubierze miśków, ale drobne kwiatki czy kokarda na bluzce wystarczą, żeby wyglądała ładnie :)
   Mam nadzieję, że pomogłam, choć nie czuję się aż takim ekspertem od SG.

  • Z moich obserwacji to SG drugiej SG nie równa, jedno co łączy wszystkie panie to ten zabawny młodzieńczy błysk, widzisz już starszą panią SG, a jej twarz dalej potrafi wyglądać figlarnie. Jako fajny przykład dałabym Winonę Ryder – nie widzę ją w żadnych kokardkach, misiach, serduszkach ani niczym takim, ale drobna kratka, drobne wzorki animowane już jak najbardziej. Najlepiej byłoby jak byś się trzymała się kroi i fasonów SG, ale dodatki układała już pod ethereale pamiętając, że ten typ lubi sporo i drobno.

  • Aga SG+AE+KarE+GE+WE 19 Styczeń 2018

   Hej A.M., witam kolejną SG :) Na całe szczęście, SG to bardzo pojemny typ dający mnóstwo stylistycznych możliwości. Nawet po diagnozie to może trochę potrwać, zanim poczujesz, że coś jest naprawdę Twoje. Masz bardzo fajny zestaw Ethereali, całkiem spójny z typem bazowym :) Nawet spójne jest to, że nie znosisz słodkości i nie masz RE :D Od siebie dodam, że również nie czuję się typową laleczką. Trzymam się fasonów SG, cięć sylwetki, ale reszta to Ethereale i typ kolorystyczny. Polecam wpis o Ustalaniu stylu, mi wiele rozjaśnił, mimo, że byłam już długo po diagnozie :) Informacji na temat stylu SG na zagranicznych stronach i forach, nie brałabym za pewnik choćby dlatego, że są oparte tylko na typologii Kibbe, bez Ethereali i analizy kolorystycznej , a to robi kolosalną różnicę ;)

 • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 Styczeń 2018

  Witaj, A. M. :) Masz bardzo fajną gromadkę dla naprawdę fajnego typu :)
  Powiem szczerze, że ja też nie ogarniam kokardek, serduszek czy innych słodkości i rozumiem Twoją niechęć do nich. Jedyną rzeczą, którą lubię w Różanym są róże i ich zapach, i na tym koniec :)
  Tu również mamy mniej słodkie Soft Gaminki z Karmazyno-Gwiezdnymi Yen i Agą na czele :) Jak widać, ten typ ma wiele możliwości i nie jest skazany wyłącznie na słodkie serduszka :)

  Z tego, co pamiętam i zdążyłam zaobserwować, to jest najwięcej w Polsce jest Gaminkowa, w tym G, FG i SG i Classic oraz DC. Czyli Soft Gamine nie jest rzadkim typem urody :) Najmniej jest chyba N, FN, R i TR, a i SD i D są egzotyczne :)

  Z tego, co widziałam, to inne Świetliste dziewczyny mają właśnie Świetlisty na samym początku wpisu :)

  • A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 18 Styczeń 2018

   Pięknie dziękuję za odpowiedzi :)

 • A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 19 Styczeń 2018

  Sinead O’Connor to Gaminka, Soft Gaminka czy inny typ? W młodości była zachwycająca, teraz jednak problemy odbiły się na jej urodzie bardziej niż wiek.

 • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 24 Styczeń 2018

  Cześć dziewczyny!
  I ja dołączam do grona Soft Gaminek :) Z niecierpliwością oczekiwałam wyniku od Gerty, (nie)stety szybciutko po jego otrzmaniu zaszłam w ciążę – nici z budowania nowej garberoby :P Także primo, chętnie przyjmę wszystkie rady ciążowo-gaminkowe, zaczeliśmy własnie z synkiem 7 ms ciąży i naprawdę, kompletnie nie mam się w co ubrać :(
  A secudno, dziewuszki! Jak radzić sobie z tak szalonym zestawem ethereali? Francuski jest u mnie na tyle silny, że nic tylko bym tak chodziła – on jest jednak ostrzejszy i nie wiem jak godzić go z Softową okrągłością by nie wychodzić na minimalistkę. Reszta etherali też bardzo mi się podoba, nie mam jednak za bardzo na nie pomysłu (no może poza zimowym wydaniem baśniowego). Jak by to zrobić, żeby było jakoś tak francusko – resztowo? Jak daleko w upraszczaniu można się posunąć (nie przepadam za pstrokatością SG) żeby było z klasą ale jeszcze nie nudno? W końcu SG aż prosi się o wieczną nutkę filuterności i zabawy ;)
  Ściskam <3
  dobrze jest się w końcu tu odezwać :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 24 Styczeń 2018

   Cześć! Miło Cię powitać :D. Masz świetny typ
   i fajne E, cieszę się, że dzielimy Baśniowy E :).

  • Astrid (DC +SyE) 24 Styczeń 2018

   Cześć :) Też od razu pomyślałam, że masz szałowe Ethereale i potężne pole do popisu z nimi! FE i BE przy SG może dać super efekty nie mówiąc już o reszcie.

  • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 24 Styczeń 2018

   Dziękuję za ciepłe powitanie :)
   To prawda, bardzo podoba mi się ten szałowy zestaw :)
   @Espena, baśniowy jak najbardziej do współdzielenia i…współinspiracji :)
   Mam nadzieję, że z czasem naucze się wykorzystywać cały potencjał mojego typu :)

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 25 Styczeń 2018

   Witaj Weruszko, śliczny nick i super Eternalki, kilka mamy nawet wspólnych. Mnie bardzo ciekawi Twój pomysł na KrólE u SGaminki. Bardzo intrygujące połączenie :)

  • Em. (SC+FE, GE, KrE, EE, WE) 25 Styczeń 2018

   Hej Wieruszko,
   Na liście stylowych par Ethereali (we wpisie o ustalaniu stylu) Francuski występuje w połączeniu ze wszystkimi Twoimi pozostałymi Etherealami, więc myślę, że możesz sobie poszaleć :)

   Może Lily Collins będzie dla Ciebie inspiracją?
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-iskrzacy.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany1.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany-iskrzacy.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/rozany-basniowy-krolewski1.jpg

  • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 25 Styczeń 2018

   Dorin, póki co rolę królewskiego pełnią u mnie opaski – trochę biżuteryjne, trochę “bizantyjskie”. Ale prawda jest taka, że gdybym tylko mogła to na okrągło chodziłabym w diademach i koronach :P

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 25 Styczeń 2018

   Weruszko! Rewelacyjny pomysł! To totalnie to. Na pewno wyglądasz szałowo z takimi opaskami. A co do korony, to hmm na zewnątrz to dość kontrowersyjna sprawa, ale w domku, a kto Ci zabroni :D

  • Liriel SN+ŚE+BaE 25 Styczeń 2018

   Czesc Weruszko! Gratuluje! I synka, i fantastycznej diagnozy :) Tak jak dziewczyny pisaly, dzieki byciu SG i posiadaniu tak odjazdowych etherealkow mozesz zaszalec :) Choc pewnie nie musisz szalec, bo kobiety w ciazy wygladaja cudownie we wszystkim co na siebie wrzuca :)
   Skoro lubisz Francuski, a w dodatku masz go na pierwszym miejscu, nie boj sie go uzywac :) Pamietaj tylko o trzymaniu sie fasonow wlasciwych dla swojego typu. Moze jakas softgaminkowa spodniczka, bluzka w paski z okraglym dekoltem, a do tego np. iskrzaca bransoletka lub jakies basniowe kolczyki-sowki? Albo nietypowe rajstopy? To pierwsze przyszlo mi do glowy. Eksperymentuj, rob zdjecia zeby zobaczyc w czym dobrze wygladasz, dokladaj nowe elementy, to bedziesz wiedziec kiedy czegos jest za duzo lub za malo. W pewnym momencie w glowie “kliknie” i znajdziesz ten “swoj styl” :) Tez jestem dosc swiezo po analizie, wiem co czujesz :) Ale spoko, ogarniemy :D Pozdrawiam!

 • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 25 Styczeń 2018

  Em. Nie zauważyłam Twojej odpowiedzi! Bardzo Ci za nią dziękuję :D Faktycznie Lilly Collins i ja mamy ze sobą dużo wspólnego ;) Jedynym minusem jest właśnie to, nad czym się obecnie zastanawiam – te zestawy są naprawdę szalone i kolorowe, a ja najchętniej ubierałabym się ładny kawałek spokojniej ;) Pytanie tylko, czy to dam radę takim spokojniejszym stylizacjom?

  • Em. (SC+FE, GE, KrE, EE, WE) 26 Styczeń 2018

   Hmm u mnie niby było odwrotnie – przed diagnozą marzyłam o tym, żeby być szalonym Soft Gaminkiem, a okazało się, że jestem spokojnym Soft Classikiem (tyle tylko że z dosyć wybuchowymi Etherealami).
   Ale mimo bycia ograniczoną do krojów SC i do tego na co pozwalają mi tylko trzy pierwsze Ethereale, i tak wiele własnych ograniczeń musiałam przełamać.. i cały czas przełamuję z resztą. Wymaga to wiele odwagi, żeby w tym samym środowisku pojawić się nagle w czerwonych paznokciach, czerwonej szmince, złotych ozdobach i wysokich obcasach, jeśli dotychczas chowałam swój potencjał za wietrzno-baśniowym swetrzyskiem i rozwalonymi butami ;)
   Ale wiesz, właśnie jak już się przełamię, to nie przestaję tego nosić, bo wiem, że w tym mi pięknie.

   Myślę, że tak małymi kroczkami jest najlepiej zmieniać swój styl. Tak jak pisała Liriel – na razie baza Francuska a do tego małe modyfikacje i dodatki z innych Ethereali. I jestem pewna, że z czasem będziesz coraz lepiej odkrywać potencjał wszystkich swoich pozostałych E.

   Co do spokojnych stylizacji, to zawsze zachwycała mnie ta stylówka Lily http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany-kokardki.jpg
   Bardzo ułożony Francuski, a do tego słodkie Różane kokardki i jest prześlicznie. Może w tym kierunku?
   Również Słoneczny Ethereal jest z tych bardziej minimalistycznych – może mogłabyś zacząć od miksu Francusko- Słonecznego?
   Ja sama też zaczęłam od Francuskiego (bo zawsze go kochałam i jest łatwy w obsłudze). Gwiezdny przyszedł zimą – mimo, że wydaje się taki jednolity, to jego galerię przejrzałam już może 100 razy i ciągle coś nowego w nim odkrywam… Swoją drogą może Twój Iskrzący, Różany i Słoneczny też rozkręcą się dopiero latem :)
   Moja Królowa to wciąż wyzwanie, po ponad roku dalej nie bardzo wiem jak ją rozgryźć i szczerze mówiąc nie mam jeszcze tej odwagi…
   Więc taka to niekończąca się przygoda z Panem Kibbe i z Panią Gretą ;) :D I wdzięczna im za to będę dozgonnie <3

  • Weruszka SG FE+BaśE+SyE+IE+KrólE+RE BW 14 Luty 2018

   Hej Em.!
   Dziękuję jeszcze raz :D Dzięki Tobie zauwazyłam, że źle oznaczyłam Etereale ;P Mam Syreni a nie Słoneczny – “mała” różnica :P
   Co do stylów, śmieszna sprawa, ja chciałam być SC, widać zamieniłyśmy się gdzieś we Wszechświecie ;)
   Stylizacja Lilly, którą mi podesłałaś jest jedną z moich ulubionych z jej tablicy, już dawno wisi na moim Pintereście :D
   I tak jak mówisz, powoli, stopniowo, zaczynając od Francuskiego. W ramach ciążowych zakupów wskoczyły trzy bluzki i jedna sukienka w granatowo-białe paski :D
   Podoba się :D
   Powoli, powoli, mam nadzieję, że z czasem, pomocą, i wiedzą przyjdzie kiedyś pełne zrozumienie mojego typu :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *