Typ urody Soft Gamine - laleczka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ urody Soft Gamine można określić jako romantyczny typ Gamine. Kobieta o tym typie przede wszystkim i po pierwsze jest typem Gamine. Romantyczny nurt stanowi dodatek do jej urody, a nie jej główny czynnik. Na całokształt fizjonomii wpływa burzliwe zestawienie pierwiastków żeńskiego i męskiego, przy częściowej przewadze tego pierwszego.

W typie Soft Gamine dominują kobiety niskiego wzrostu, chociaż ustalona granica to prawie 170cm. A jeżeli wyższy wzrost dodatkowo połączony jest z nadwagą trudno wówczas mówić o drobnej kobietce. Cechy urody pozostają bez zmian, ale gabaryty są kompletnie różne. Zupełnie inaczej będzie prezentowała się kobieta Soft Gamine o wzroście 155cm i wadze 50kg, niż ta o wzroście 170cm i wadze 70kg. Przełoży się to naturalnie na nieco inny dobór garderoby, czy dodatków. Jednak bez względu na wzrost czy tuszę cechy urody wszystkich kobiet Soft Gamine pozostają zbliżone. A głównym kluczem do rozszyfrowania tego typu urody są śliczne, bez względu na wiek, zawsze dziewczęce twarze. Jest to bardzo silny wpływ pierwiastka Ingenue, który występuje tu w niemalże 100%.

Poniżej dwie rewelacyjne stylizacje Christiny Ricci. Długa suknia od Marc’a Jacobs’a jest nieco zwiewna, może nawet “cicho płynąca” (charakterystyczna dla typu Soft Classic), ale wykończona oryginalnymi, nadającymi jej ostrości lamówkami. Dzięki którym suknia jest jedyna w swoim rodzaju, nieco pikantna i bez dwóch zdań świetnie komponuje się z urodą Christiny. Idealnie dobrany makijaż oraz fryzura dopełniają całości.

Fryzura i makijaż Christiny stworzyłyby piękną kompozycję nawet ze zwykłym białym (lub czarnym) topem oraz dżinsami. Pod warunkiem, że obie te części garderoby miałyby właściwe dla Soft Gamine fasony. W makijażu dziennym szminka mogłaby mieć nieco bardziej stonowany odcień.

 

christina_ricci_soft_gamine

 

Druga kreacja jest już niemalże książkowym przykładem stylu Soft Gamine. Fason sukienki, deseń oraz ozdobne wykończenie dekoltu uformowane na kształt kołnierzyka czynią całość wymarzoną oprawą dla urody Christiny Ricci.

christina_ricci_soft_gamine_2

 

Dla kontrastu kilka zdjęć Christiny Ricci prezentującej style przypisane innym typom urody. Czy śliczna twarz obroni się sama? Być może na zdjęciach tak. W rzeczywistości niestety będzie dużo gorzej. Najmniej zaszkodzi Christinie styl Gamine (nr 8) oraz Soft Natural (nr 4). W średnim stopniu – styl Theatrical Romantic (nr 2). Christina jest Zimą. W dodatku kreacja i makijaż nie są bardzo mroczne czy teatralne. Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Najgorzej wypada kreowanie się na Divę (nr 1), czysta klasyka (nr 3), dramatyczno-klasyczne konturowanie (nr 5) oraz geometryczna ekstrawagancja spod znaku Flamboyant Gamine (nr 6 i 7). Przy okazji warto wspomnieć, że elementy szczególnie niewskazane dla typu Soft Gamine są niepożądane dla każdego typu urody będącego pod silnym wpływem pierwiastka Ingenue.

christina_ricci_soft_gamine_styl_01

christina_ricci_soft_gamine_styl_02


Struktura kości w typie Soft Gamine jest bardzo podobna do tej w czystym Gamine. Kości są drobne i lekko kanciaste. Za to nieco szersze niż u Gamine są kości twarzy, często nadające jej kształt serca. Kolejną dość charakterystyczną, typową dla Soft Gamine i nierzadko występującą cechą jest dość mocno wydłużona (ale nie wystająca) broda jak np. u Reese Witherspoon. Na fizjonomiczne różnice między typem Gamine a Soft Gamine wpływa głównie budowa ciała. Tu właśnie najmocniej zaznacza swoją aktywność żeński pierwiastek Yin. U kobiety Soft Gamine tworzy on miękkie, zaokrąglone linie, wpływa na delikatniejsze rysy twarzy oraz bardziej kobiece kształty. Kobieta o czystym typie Gamine ma bardziej chłopięcą sylwetkę i nieco ostrzejsze rysy. Jej ciało nie jest tak mocno nacechowane pierwiastkiem Yin, jak ma to miejsce u Soft Gamine. Pierwiastek Yin w typie Soft Gamine  może zaznaczyć swoją obecność w różnym stopniu. Dlatego też zasada, iż nie koniecznie wszystkie cechy przypisane danemu typowi determinują przynależność do niego, obowiązuje i tutaj. Oczy nie muszą mieć wielkości spodków, a policzki przywoływać owocowych skojarzeń, przywodząc na myśl dwie połówki jabłka. Najważniejsze jest ogólne wrażenie jakie wywiera na nas uroda danej kobiety. A dodatkowej pewności przy określeniu typu urody zawsze doda nam kwestia doboru garderoby. Jej reguły są wbrew pozorom dość proste. Im bardziej uroda jest nacechowana pierwiastkiem Yin, tym bardziej powinna nim być nacechowana garderoba. I na odwrót. Jeśli w urodzie dominuje pierwiastek Yang, stylizacje również muszą iść w kierunku androgenicznym. (Na marginesie mała uwaga skierowana do osób, które razi dalekowschodnia stylistyka stosowana przy opisach typów wg David’a Kibbe. Otóż posługiwanie się miarą Yin/Yang ułatwia opisywanie poszczególnych typów, wprowadza klarowność pojęć oraz ma wpływ na formę artykułów. Pisanie wyłącznie o krągłościach oraz o kanciastościach byłoby mało precyzyjne, a dodatkowo brzmiałoby fatalnie.)


Przyjrzyjmy się zestawieniu twarzy Soft Gamine (Edyta Herbuś) z innymi typami urody. W pierwszym rzędzie będą to dwa pozostałe typy Gamine (Kate Mara – Gamine oraz Lea Michele – Flamboyant Gamine). W drugim rzędzie Edycie towarzyszą Mila Kunis (Soft Natural) oraz Emily Blunt (Soft Classic). W trzecim rzędzie porównanie Soft Gamine z typem Romantic (Salma Hayek) oraz z typem Theatrical Romantic (Rachel Weisz).

SOFT_GAMINE_porównanie_01

SOFT_GAMINE_porównanie_02

SOFT_GAMINE_porównanie_03


Styl dla typu Soft Gamine został nazwany przez David’a Kibbe Spitfire Chic. Określenie to jest dość enigmatyczne i chyba tylko sam autor dobrze rozumie jego przesłanie. Szaleństwo i mocna ekspresja owszem mogą pełnić funkcję dodatku. Szczypta pikanterii nadająca stylizacjom nieco szałowego charakteru może być ich ciekawym dopełnieniem. Jednak styl zasadniczy lepiej oddaje określenie “Doll-like”. Naturalnie dosłowne upodabnianie się do lalki również pomysłem dobrym nie jest. Chodzi raczej o to, aby elementy Yin były bardziej dziewczęce, zalotne (np. animowane) niż stricte kobiece czy romantyczne. Kobietę w której urodzie znaczącą rolę odgrywa pierwiastek Ingenue, bardzo łatwo postarzyć niewłaściwie dobraną garderobą. Wszyscy wiemy, że źle dobrany strój szpeci lub postarza, bez względu na typ urody. Ale najwrażliwsza na dodanie strojem lat jest uroda kobiet o dziewczęcej aparycji, bez względu na wiek.

Dotyczy to nawet takiej osobowości, jak genialnie grająca arystokratka – Helena Bonham Carter. Jej indywidualny styl jest tyleż zwariowany co uroczy. Szczególnie, że prezentująca go osoba może pozwolić sobie na wiele. Nie musi starać się nikomu przypodobać. Przekaz jaki tworzy jej awangardowy wizerunek jest bardzo, bardzo wymowny. Kontestacja narzuconych nam norm stylizacyjnych, a co za tym idzie dyktatu mody, za pomocą własnego wizerunku, wymaga wiele odwagi. Ceną jest niestety wyzbycie się seksapilu oraz narażenie się na śmieszność. Czy warto płacić aż taką cenę?

SOFT_GAMINE_helena_bonham_carter_01

 

Komu z Heleną Bonham Carter nie po drodze i kto woli w inny sposób manifestować swoje poglądy, niechaj spojrzy na poniższe przykłady stylizacji właściwych dla typu Soft Gamine. Nie są one może do końca wzorowe, ale na pewno poprawne. Powiedzmy na czwórkę z plusem. A to już wystarczy. Kolejno prezentują je: Edyta Herbuś, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Reese Witherspoon oraz Margaret. W przypadku tej ostatniej Spitfire Chic działa pełną parą. Ale nawet mocno zwariowane stylizacje potrafią dodać uroku, jeżeli są dobrane właściwie.

SOFT_GAMINE_styl_01

SOFT_GAMINE_styl_02

SOFT_GAMINE_styl_04

SOFT_GAMINE_styl_05

SOFT_GAMINE_styl_03

 

Reese Witherspoon (156cm wzrostu)) jako Legalna Blondynka prezentowała nieco przesłodzony, ale poza tym idealny styl Soft Gamine. Kolejną przedstawicielką typu Soft Gamine wcielającą się w ślicznie wyglądającą młodą damę jest zdolna i przeurocza aktorka – Annasophia Robb (152cm wzrostu). Ktoś odpowiedzialny za stylizacje głównej bohaterki w serialu “The Carrie Diaries” wyraźnie sugerował się wytycznymi dla kreowania stylu Soft Gamine. Annasophia na zdjęciach z filmowego planu wygląda niczym z obrazka. Cudnie.

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_02

SOFT_GAMINE_styl_annasophia_robb_01


SOFT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Raczej krótkie linie pionowe (kobieta typu Soft Gamine nie wydaje się być wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – delikatnie zarysowana klepsydra lub gruszka
 • Ramiona – proste, nieco kanciaste lub stożkowe
 • Ręce i nogi – krótkie lub proporcjonalne w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – małe (mogą być szerokie)
 • Biust – średni lub duży
 • Talia – wcięta
 • Biodra – zaokrąglone, szersze niż w czystym typie Gamine
 • Przedramiona – dość pełne, raczej krótkie

SOFT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

SOFTT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, czasem trochę ostrzej zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub mały, może być nieco szeroki
 • Kości policzkowe – szerokie, miękko zarysowane
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – pełne lub lekko pełne
 • Policzki – zaokrąglone, często bardzo pełne przypominające dwie połówki jabłka

SOFT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Kobiety typu Soft Gamine z reguły wyglądają korzystniej w krótszych fryzurach. Szczególnie dotyczy to przedstawicielek o niskim wzroście. Dłuższa fryzura wygląda świetnie pod warunkiem, że nie obciąża zbytnio sylwetki i sięga maksymalnie do linii łopatek. W bobie (szczególnie z grzywką) oraz w paziu twarz Soft Gamine prezentuje się najlepiej ze wszystkich typów urody. Dlatego też kobiety w tym typie, jeżeli chodzi o dobór fryzury, mają szczególnie duże pole do popisu. Paź, bob, lob lub jeszcze dłuższa fryzura – wszystkie te warianty mogą okazać się dobrym wyborem. Przy wyższym wzroście sprawdzą się też włosy dłuższe niż te zalecane dla niskich kobiet. Urodę Soft Gamine wspaniale podkreślają grzywki oraz wszelakie upięcia. Na grzywkę szczególnie warto się zdecydować przy wysokim czole (jak np. u Christiny Ricci). Generalnie im bardziej dziewczęca fryzura, tym lepiej.

Należy unikać ostrych, męskich cięć (wszystkie kobiety powinny ich unikać) oraz fryzur statecznych, poważnych, nobliwych (np. hollywoodzkich fal lub klasycznych, francuskich koków).

W kwestii doboru makijażu podstawowa zasada jest identyczna z tą dotyczącą doboru właściwej fryzury. Makijaż przede wszystkim powinien być dziewczęcy i zalotny. Nigdy ciężki czy przerysowany. Zawsze dostosowany do typu kolorystycznego.

Świetnym wyborem będzie akcent w postaci mocno wytuszowanych rzęs. Obrysowany kontur oka, podkreślający jego wielkość oraz kształt. Róż oraz szminka powinny nadać twarzy świeżości oraz dziewczęcego uroku.

Należy unikać mocnej, przeciąganej kreski rysowanej eyelinerem, ciężkiego smoky eyes oraz ekstremalnych odcieni szminek (nude oraz odcieni ciemnych, dramatycznych).

Właściwy oraz niewłaściwy makijaż prezentują kolejno: Reese Witherspoon, Edyta Herbuś, Christina Ricci, Katarzyna Cichopek, Winona Ryder oraz Margaret.

 

Soft_Gamine_makijaż_01

Soft_Gamine_makijaż_02

Soft_Gamine_makijaż_03

Soft_Gamine_makijaż_04

Soft_Gamine_makijaż_05

 

Soft_Gamine_makijaż_07


SOFT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Symbolem graficznym stylu Soft Gamine jest łezka. Z jednej strony kształt okrągły symbolizujący pierwiastek Yin. Z drugiej strony ostry szpic stanowiący odwołanie do pierwiastka Yang. Łezka świetnie oddaje klimat deseni oraz dodatków właściwych typowi Soft Gamine. Idealne desenie powinny być ostro zarysowane (w przeciwieństwie do akwareli), animowane, mieć okrągłe kształty, a przy tym mieć w sobie pewną ostrość. Drugim, obok łezki, idealnym symbolem jest serce. Twarze kobiet Soft Gamine najczęściej mają właśnie jego kształt. Znów mamy miękkość połączoną z ostrością. Jeżeli w garderobie pojawiają się paski lub krata muszą one być przełamane zaokrąglonymi kształtami (np. kwiatami).

Fasony właściwe typowi Soft Gamine to linie blisko ciała, dopasowane, ale nie mocno opinające. David Kibbe pisząc o stylu kobiet Soft Gamine użył następującego porównania: “Najlepsze rzeczy przychodzą w małych opakowaniach”. Garderoba dla typu Soft Gamine to rzeczy sprawiające wrażenie malutkich bez względu na ich rozmiar. Bluzki, żakiety, kardigany czy odzież wierzchnia nie powinny być zbyt długie. Long topy, długie swetry, długie płaszcze, sukienki maxi – to rzeczy zupełnie niewskazane dla kobiet Soft Gamine. Wiele zalecanych fasonów to rzeczy tzw. cięte (np. krótkie żakiety, bolerka, krótkie sweterki, rękawy 3/4, nogawki 7/8). Zalecane są również nogawki o długości 3/4, ale te najlepiej wykreślić  z każdej listy, bez względu na typ urody. Zamiast długości 3/4 stosować długość 7/8 lub 1/2 (do zgięcia kolana). Spódnice i sukienki również powinny sięgać maksymalnie do zgięcia kolana, ewentualnie na tyle, aby je tylko przysłonić. David Kibbe zaleca sukienki i spódnice o długości “tea-length”, czyli do połowy łydki. Wg autora tej długości mogą być rozkloszowane sukienki koktajlowe i wieczorowe, szczególnie te uszyte z warstw tiulu. Ta propozycja będzie odpowiednia dla wyższych kobiet typu Soft Gamine. Przy wzroście 160cm i mniej długość ta wygląda niekorzystnie.

Przy tworzeniu garderoby Soft Gamine, podobnie jak przy pozostałych dwóch typach Gamine, ważne są linie łamane. Należy unikać zestawów monochromatycznych oraz silnego utrzymywania linii pionowych. Jeżeli sukienka jest gładka, buty czy torebka powinny stanowić kolorystyczny akcent i przełamywać monotonię. Styl Soft Gamine nie lubi prostoty i minimalizmu. Detali może być mniej lub więcej (co kto lubi i co komu odpowiada), ale powinna zostać wprowadzona choćby najmniejsza akcja. Jeżeli powiewa nudą, kobieta Soft Gamine (G i FG również) wygląda smutno i nijak. Traci swój młodzieńczy urok, świeżość i charyzmę.

Gdyby się odwołać do stylistyki kulinarnej i stworzyć porównania organoleptyczne dla poszczególnych typów Gamine, brzmiałyby one następująco: styl Gamine – pikantno-słodki, styl Flamboyant Gamine – pikantny, styl Soft Gamine – słodki lub słodko-kwaśny (z przewagą słodyczy).

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • nieco infantylny styl dziewczęcy (oczywiście do pewnego wieku)
 • styl Doll-like
 • styl Pin Up
 • półokrągłe dekolty (w szpic bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • dekolty w kształcie serca
 • półokrągłe kołnierzyki (klasyczne bardzo nie zaszkodzą, ale półokrągłe będą lepszym wyborem)
 • kaptury
 • futrzane wykończenia
 • wiązania pod szyją (miękkie, lejące)
 • bluzki, żakiety i swetry o długości do talii
 • wcięte bluzki, swetry i żakiety o długości do 10cm poniżej talii
 • rękawy 3/4
 • małe, krótkie, skośne rękawki
 • krótkie rękawki motylkowe
 • zaznaczona talia
 • podrzucana talia połączona ze zwężającym się dołem (ołówkowym) lub z wąskimi spodniami
 • lekko rozkloszowane baskinki
 • rozkloszowane spódnice i sukienki
 • tiulowe sukienki i spódnice
 • spódnice i sukienki o fasonie tulipana (w talii zakładki poszerzające biodra, dół zwężający się)
 • spódnice i sukienki dopasowane w biodrach rozszerzające się na wysokości kolan
 • krótkie pałszczyki
 • wąskie nogawki spodni
 • długość 7/8
 • lamówki
 • kokardy
 • animowane desenie
 • groszki (noszone w inny sposób niż w stylu  Classic)
 • paski oraz drobna kratka noszone z stylu Pin Up
 • kolorowa panterka (ewentualnie klasyczna noszona do kolorowych rzeczy)
 • delikatna asymetria
 • wyraziste dodatki oraz detale
 • torebki listonoszki (kolorowe lub zdobione ciekawymi elementami)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize
 • stylów androgenicznych
 • stylu Boho
 • stylu Soft Classic (bardzo miękkich, płynących linii)
 • romantycznych akwareli
 • koronkowo-barokowego stylu Theatrical Romantic
 • czystej klasyki
 • monochromatycznych zestawów
 • mocnych drapowań (dopuszczalne są delikatne, sztywniejsze)
 • sukienek i spódnic maksi
 • długich płaszczy, swetrów, topów
 • szerokich rękawów
 • kimonowych rękawów
 • dużej kraty (np. flanelowa koszula w kratę)
 • szerokich pasów
 • dużych deseni
 • dużych geometrycznych deseni nie przełamanych miękkimi liniami
 • ciężkich tkanin
 • butów na platformach (poza letnimi koturnami)
 • dużych torebek (poza sytuacją kiedy kobieta SG ma powyżej 165cm i nie jest bardzo szczupła)

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

SOFT_GAMINE_garderoba_23

SOFT_GAMINE_garderoba_20

SOFT_GAMINE_garderoba_21

SOFT_GAMINE_garderoba_16

SOFT_GAMINE_garderoba_12

SOFT_GAMINE_garderoba_06

SOFT_GAMINE_garderoba_18

SOFT_GAMINE_garderoba_09

SOFT_GAMINE_garderoba_05

SOFT_GAMINE_garderoba_08

SOFT_GAMINE_garderoba_22

SOFT_GAMINE_garderoba_02

SOFT_GAMINE_garderoba_14

SOFT_GAMINE_garderoba_07

SOFT_GAMINE_garderoba_10SOFT_GAMINE_garderoba_04

SOFT_GAMINE_garderoba_03

SOFT_GAMINE_garderoba_24

SOFT_GAMINE_garderoba_25

SOFT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY SOFT GAMINE:

Edith Piaf, Bette Davis, Claudette Colbert, Judy Garland, Clara Bow, Susan Hayward, Debbie Reynolds, Betty White, Mary Martin, Essie Davis, Victoria Principal, Linda Ronstadt, Emma Samms, Kylie Minogue, Helena Bonham Carter, Drew Barrymore, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Christina Ricci, Norah Jones, Shakira, Hayden Panettiere, Annasophia Robb, Ella Purnell, Mira Duma, Edyta Herbuś, Kasia Cichopek, Agnieszka Kaczorowska, Margaret, Kinga Rusin, Olivia Spencer, Anna Powierza, Lily Collins, Essie Davis, Christina Aguilera, Emilia Clarke, Bjork, Debbie Harry, Agnieszka Sienkiewicz, Mireille Mathieu, Geri Halliwell, Felicity Jones

Share:

720 komentarzy

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 11 Grudzień, 2017 o 22:06

   Tak, ale osoby prywatne i to ja je diagnozowałam, więc wiesz 😀 A co Cię interesuje?

  • Fresco (SN) 12 Grudzień, 2017 o 19:31

   Helena, wpisz sobie w Google hasła “Christina Aguilera overweight” albo “Britney Spears overweight”. Christina swojego czasu dość sporo przytyła i wyglądała zupełnie inaczej niż ją większość ludzi pamięta za czasów 2000 – 2005 😉

  • Eloise (DC) 12 Grudzień, 2017 o 19:43

   Chyba najprościej będzie popatrzeć na przedstawicielki, wiele z nich chudło/tyło, są zdjęcia “before and after”. Albo poszukać fotek z młodości dojrzałych SG, o ile oczywiście przytyły.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 13 Grudzień, 2017 o 08:34

   Wydaje mi się, że ten temat był już poruszany w starszych komentarzach. Powiedziałabym, że SG tyją proporcjonalnie, po całości “na misia” i całe robią się takie okrąglutkie. Wyższa waga przy niskim wzroście sg podkreśla krótkość kończyn i nabiera się jeszcze bardziej dziecięcych proporcji. Sama nie przytyłam nigdy tyle, żeby móc powiedzieć z doświadczenia. Ginnifer Goodwin też jest dobrym przykładem.

 1. Andzia 2 Styczeń, 2018 o 21:31 Odpowiedz
 2. A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 18 Styczeń, 2018 o 20:27 Odpowiedz

  Dzień dobry 🙂 Okazało się, że jestem “laleczką”. Ale szczerze nie cierpię (mało powiedziane) serduszek, kokardek i innych słodkości. Dobrze, że nie wyszedł mi E Różny (też nie cierpię różu). Może zatem jestem laleczką Chucky? Ale szczerze, to mam problem z odnalezieniem się z tą słodkością/dziewczęcością w ubiorze. Mam takie pytanie, w zasadzie dwa. Często na zagranicznych stronach pada twierdzenie, że sofciki gaminkowe koło 40-tki tracą dziewczęcy urok i stają się bardziej klasyczne lub romantyczne, z czego wynika taka opinia? Ile procentowo w Polsce może być SG, jaki typ przeważa w Polsce, a jakiego jest najmniej?

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 Styczeń, 2018 o 22:31

   Jeśli chodzi o zagraniczne fora, to ja bym do nich podchodziła z dużą rezerwą. Można się tam natknąć na niesamowite bzdury, że FG nie może długich włosów itp.

   Być może chodzi o to, że wraz z upływem lat infantylny styl przestaje pasować i wtedy należy zrezygnować z miśków/serduszek czy miniówek, ale nie z ducha SG. Ale to nie oznacza zmiany typu, że nagle SG mają się ubierać klasycznie czy romantycznie, bo Gaminka ubrana minimalistycznie to smutny widok. Podejrzewam, że moja babcia jest SG, nie ubierze miśków, ale drobne kwiatki czy kokarda na bluzce wystarczą, żeby wyglądała ładnie 🙂
   Mam nadzieję, że pomogłam, choć nie czuję się aż takim ekspertem od SG.

  • Drukara 19 Styczeń, 2018 o 13:04

   Z moich obserwacji to SG drugiej SG nie równa, jedno co łączy wszystkie panie to ten zabawny młodzieńczy błysk, widzisz już starszą panią SG, a jej twarz dalej potrafi wyglądać figlarnie. Jako fajny przykład dałabym Winonę Ryder – nie widzę ją w żadnych kokardkach, misiach, serduszkach ani niczym takim, ale drobna kratka, drobne wzorki animowane już jak najbardziej. Najlepiej byłoby jak byś się trzymała się kroi i fasonów SG, ale dodatki układała już pod ethereale pamiętając, że ten typ lubi sporo i drobno.

  • Aga SG+AE+KarE+GE+WE 19 Styczeń, 2018 o 18:55

   Hej A.M., witam kolejną SG 🙂 Na całe szczęście, SG to bardzo pojemny typ dający mnóstwo stylistycznych możliwości. Nawet po diagnozie to może trochę potrwać, zanim poczujesz, że coś jest naprawdę Twoje. Masz bardzo fajny zestaw Ethereali, całkiem spójny z typem bazowym 🙂 Nawet spójne jest to, że nie znosisz słodkości i nie masz RE 😀 Od siebie dodam, że również nie czuję się typową laleczką. Trzymam się fasonów SG, cięć sylwetki, ale reszta to Ethereale i typ kolorystyczny. Polecam wpis o Ustalaniu stylu, mi wiele rozjaśnił, mimo, że byłam już długo po diagnozie 🙂 Informacji na temat stylu SG na zagranicznych stronach i forach, nie brałabym za pewnik choćby dlatego, że są oparte tylko na typologii Kibbe, bez Ethereali i analizy kolorystycznej , a to robi kolosalną różnicę 😉

 3. Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 18 Styczeń, 2018 o 22:22 Odpowiedz

  Witaj, A. M. 🙂 Masz bardzo fajną gromadkę dla naprawdę fajnego typu 🙂
  Powiem szczerze, że ja też nie ogarniam kokardek, serduszek czy innych słodkości i rozumiem Twoją niechęć do nich. Jedyną rzeczą, którą lubię w Różanym są róże i ich zapach, i na tym koniec 🙂
  Tu również mamy mniej słodkie Soft Gaminki z Karmazyno-Gwiezdnymi Yen i Agą na czele 🙂 Jak widać, ten typ ma wiele możliwości i nie jest skazany wyłącznie na słodkie serduszka 🙂

  Z tego, co pamiętam i zdążyłam zaobserwować, to jest najwięcej w Polsce jest Gaminkowa, w tym G, FG i SG i Classic oraz DC. Czyli Soft Gamine nie jest rzadkim typem urody 🙂 Najmniej jest chyba N, FN, R i TR, a i SD i D są egzotyczne 🙂

  Z tego, co widziałam, to inne Świetliste dziewczyny mają właśnie Świetlisty na samym początku wpisu 🙂

 4. A.M. -SG+EA+EBa+EI+EF+EM+EŚw 19 Styczeń, 2018 o 19:51 Odpowiedz

  Sinead O’Connor to Gaminka, Soft Gaminka czy inny typ? W młodości była zachwycająca, teraz jednak problemy odbiły się na jej urodzie bardziej niż wiek.

 5. Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 24 Styczeń, 2018 o 15:20 Odpowiedz

  Cześć dziewczyny!
  I ja dołączam do grona Soft Gaminek 🙂 Z niecierpliwością oczekiwałam wyniku od Gerty, (nie)stety szybciutko po jego otrzmaniu zaszłam w ciążę – nici z budowania nowej garberoby 😛 Także primo, chętnie przyjmę wszystkie rady ciążowo-gaminkowe, zaczeliśmy własnie z synkiem 7 ms ciąży i naprawdę, kompletnie nie mam się w co ubrać 🙁
  A secudno, dziewuszki! Jak radzić sobie z tak szalonym zestawem ethereali? Francuski jest u mnie na tyle silny, że nic tylko bym tak chodziła – on jest jednak ostrzejszy i nie wiem jak godzić go z Softową okrągłością by nie wychodzić na minimalistkę. Reszta etherali też bardzo mi się podoba, nie mam jednak za bardzo na nie pomysłu (no może poza zimowym wydaniem baśniowego). Jak by to zrobić, żeby było jakoś tak francusko – resztowo? Jak daleko w upraszczaniu można się posunąć (nie przepadam za pstrokatością SG) żeby było z klasą ale jeszcze nie nudno? W końcu SG aż prosi się o wieczną nutkę filuterności i zabawy 😉
  Ściskam <3
  dobrze jest się w końcu tu odezwać 😀

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 24 Styczeń, 2018 o 18:17

   Cześć! Miło Cię powitać :D. Masz świetny typ
   i fajne E, cieszę się, że dzielimy Baśniowy E :).

  • Astrid (DC +SyE) 24 Styczeń, 2018 o 21:06

   Cześć 🙂 Też od razu pomyślałam, że masz szałowe Ethereale i potężne pole do popisu z nimi! FE i BE przy SG może dać super efekty nie mówiąc już o reszcie.

  • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 24 Styczeń, 2018 o 22:30

   Dziękuję za ciepłe powitanie 🙂
   To prawda, bardzo podoba mi się ten szałowy zestaw 🙂
   @Espena, baśniowy jak najbardziej do współdzielenia i…współinspiracji 🙂
   Mam nadzieję, że z czasem naucze się wykorzystywać cały potencjał mojego typu 🙂

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 25 Styczeń, 2018 o 12:05

   Witaj Weruszko, śliczny nick i super Eternalki, kilka mamy nawet wspólnych. Mnie bardzo ciekawi Twój pomysł na KrólE u SGaminki. Bardzo intrygujące połączenie 🙂

  • Em. (SC+FE, GE, KrE, EE, WE) 25 Styczeń, 2018 o 14:47

   Hej Wieruszko,
   Na liście stylowych par Ethereali (we wpisie o ustalaniu stylu) Francuski występuje w połączeniu ze wszystkimi Twoimi pozostałymi Etherealami, więc myślę, że możesz sobie poszaleć 🙂

   Może Lily Collins będzie dla Ciebie inspiracją?
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-iskrzacy.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany1.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany-iskrzacy.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/rozany-basniowy-krolewski1.jpg

  • Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 25 Styczeń, 2018 o 18:59

   Dorin, póki co rolę królewskiego pełnią u mnie opaski – trochę biżuteryjne, trochę “bizantyjskie”. Ale prawda jest taka, że gdybym tylko mogła to na okrągło chodziłabym w diademach i koronach 😛

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 25 Styczeń, 2018 o 19:22

   Weruszko! Rewelacyjny pomysł! To totalnie to. Na pewno wyglądasz szałowo z takimi opaskami. A co do korony, to hmm na zewnątrz to dość kontrowersyjna sprawa, ale w domku, a kto Ci zabroni 😀

  • Liriel SN+ŚE+BaE 25 Styczeń, 2018 o 21:46

   Czesc Weruszko! Gratuluje! I synka, i fantastycznej diagnozy 🙂 Tak jak dziewczyny pisaly, dzieki byciu SG i posiadaniu tak odjazdowych etherealkow mozesz zaszalec 🙂 Choc pewnie nie musisz szalec, bo kobiety w ciazy wygladaja cudownie we wszystkim co na siebie wrzuca 🙂
   Skoro lubisz Francuski, a w dodatku masz go na pierwszym miejscu, nie boj sie go uzywac 🙂 Pamietaj tylko o trzymaniu sie fasonow wlasciwych dla swojego typu. Moze jakas softgaminkowa spodniczka, bluzka w paski z okraglym dekoltem, a do tego np. iskrzaca bransoletka lub jakies basniowe kolczyki-sowki? Albo nietypowe rajstopy? To pierwsze przyszlo mi do glowy. Eksperymentuj, rob zdjecia zeby zobaczyc w czym dobrze wygladasz, dokladaj nowe elementy, to bedziesz wiedziec kiedy czegos jest za duzo lub za malo. W pewnym momencie w glowie “kliknie” i znajdziesz ten “swoj styl” 🙂 Tez jestem dosc swiezo po analizie, wiem co czujesz 🙂 Ale spoko, ogarniemy 😀 Pozdrawiam!

 6. Weruszka SG FE+BaśE+SE+IE+KrólE+RE BW 25 Styczeń, 2018 o 20:13 Odpowiedz

  Em. Nie zauważyłam Twojej odpowiedzi! Bardzo Ci za nią dziękuję 😀 Faktycznie Lilly Collins i ja mamy ze sobą dużo wspólnego 😉 Jedynym minusem jest właśnie to, nad czym się obecnie zastanawiam – te zestawy są naprawdę szalone i kolorowe, a ja najchętniej ubierałabym się ładny kawałek spokojniej 😉 Pytanie tylko, czy to dam radę takim spokojniejszym stylizacjom?

  • Em. (SC+FE, GE, KrE, EE, WE) 26 Styczeń, 2018 o 23:24

   Hmm u mnie niby było odwrotnie – przed diagnozą marzyłam o tym, żeby być szalonym Soft Gaminkiem, a okazało się, że jestem spokojnym Soft Classikiem (tyle tylko że z dosyć wybuchowymi Etherealami).
   Ale mimo bycia ograniczoną do krojów SC i do tego na co pozwalają mi tylko trzy pierwsze Ethereale, i tak wiele własnych ograniczeń musiałam przełamać.. i cały czas przełamuję z resztą. Wymaga to wiele odwagi, żeby w tym samym środowisku pojawić się nagle w czerwonych paznokciach, czerwonej szmince, złotych ozdobach i wysokich obcasach, jeśli dotychczas chowałam swój potencjał za wietrzno-baśniowym swetrzyskiem i rozwalonymi butami 😉
   Ale wiesz, właśnie jak już się przełamię, to nie przestaję tego nosić, bo wiem, że w tym mi pięknie.

   Myślę, że tak małymi kroczkami jest najlepiej zmieniać swój styl. Tak jak pisała Liriel – na razie baza Francuska a do tego małe modyfikacje i dodatki z innych Ethereali. I jestem pewna, że z czasem będziesz coraz lepiej odkrywać potencjał wszystkich swoich pozostałych E.

   Co do spokojnych stylizacji, to zawsze zachwycała mnie ta stylówka Lily http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany-kokardki.jpg
   Bardzo ułożony Francuski, a do tego słodkie Różane kokardki i jest prześlicznie. Może w tym kierunku?
   Również Słoneczny Ethereal jest z tych bardziej minimalistycznych – może mogłabyś zacząć od miksu Francusko- Słonecznego?
   Ja sama też zaczęłam od Francuskiego (bo zawsze go kochałam i jest łatwy w obsłudze). Gwiezdny przyszedł zimą – mimo, że wydaje się taki jednolity, to jego galerię przejrzałam już może 100 razy i ciągle coś nowego w nim odkrywam… Swoją drogą może Twój Iskrzący, Różany i Słoneczny też rozkręcą się dopiero latem 🙂
   Moja Królowa to wciąż wyzwanie, po ponad roku dalej nie bardzo wiem jak ją rozgryźć i szczerze mówiąc nie mam jeszcze tej odwagi…
   Więc taka to niekończąca się przygoda z Panem Kibbe i z Panią Gretą 😉 😀 I wdzięczna im za to będę dozgonnie <3

  • Weruszka SG FE+BaśE+SyE+IE+KrólE+RE BW 14 Luty, 2018 o 14:53

   Hej Em.!
   Dziękuję jeszcze raz 😀 Dzięki Tobie zauwazyłam, że źle oznaczyłam Etereale ;P Mam Syreni a nie Słoneczny – “mała” różnica 😛
   Co do stylów, śmieszna sprawa, ja chciałam być SC, widać zamieniłyśmy się gdzieś we Wszechświecie 😉
   Stylizacja Lilly, którą mi podesłałaś jest jedną z moich ulubionych z jej tablicy, już dawno wisi na moim Pintereście 😀
   I tak jak mówisz, powoli, stopniowo, zaczynając od Francuskiego. W ramach ciążowych zakupów wskoczyły trzy bluzki i jedna sukienka w granatowo-białe paski 😀
   Podoba się 😀
   Powoli, powoli, mam nadzieję, że z czasem, pomocą, i wiedzą przyjdzie kiedyś pełne zrozumienie mojego typu 🙂

  • Drukara 20 Luty, 2018 o 07:38

   Widziałam tą spódnicę na żywo i robi jakby “chumrę” powietrzną wokół bioder. Nie jest to brzydki efekt, ale jak ktoś ma obfite biodra to raczej zadowolony nie będzie.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 20 Luty, 2018 o 16:27

   Hej Drukaro, dzięki za odpowiedź 🙂 mówisz o takim efekcie bezy, jaki czasem robią spódnice tiulowe? Mnie to spotyka przy każdej mierzonej tiulówce, już się pożegnałam z szukaniem idealnej, bo każda za szybko odbija i zamiast przylegać w biodrach i rozszerzać się niżej tworzy bezę :/

  • Drukara 20 Luty, 2018 o 17:33

   Nawet ciężko mi tu powiedzieć o typowym efekcie bezy. Wygląda to jakby nabrał się tam okrąg powietrza, a nie tylko odstawało(mam wrażenie, że posiadanie odstającej pupy to tworzy). Mi odstawianie bioder nie szkodzi na wyglądzie, ale zbieram się do analizy niczym do jeża.

  • Kasia 10 Marzec, 2018 o 15:41

   Małą mam jeszcze wiedzę, ale wg mnie ta falbanka nie jest G, wydaje mi się, że przez falbankę będzie to SG. Ciekawe jaki to ethereal, bo skóra to chyba karmazynowy albo wietrzny, ale falbanka mi nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego.

 7. Kurczak 10 Marzec, 2018 o 00:11 Odpowiedz

  Ja podejrzewam się o bycie SG i za Chiny Ludowe nie jestem w stanie odróżnić SG od TR. Wydaje mi się też, że mam sporo cech Ingenue. Test wyszedł mi misz-maszowo. A-3, B-2, C-4, D-6, E-0. Mam 170cm.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 10 Marzec, 2018 o 07:50

   Ubierz jakieś spódnice charakterystyczne dla obu typów. Zrób zdjęcia. No z tymi dwoma typami to duzo osob ma problem.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 10 Marzec, 2018 o 14:00

   SG ma mocniejszą budowę od TR, bardziej krągłą i ma mocniejsze kości. TR jest drobniejsza i jej kości, dłonie i stopy będą węższe. SG ma kompaktową budowę ciała, raczej krótkie nogi i będzie jej służyło cięcie sylwetki.
   170 to sporo jak na SG czy TR, te typu zwykle są sporo niższe, choć za pewne bywają wyjątki 😉 Ginnifer Goodwin i Kinga Rusin są przykładami wyższych SG (168).

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 10 Marzec, 2018 o 15:10

   Nom, mnie ten wzrost właśnie też bardziej skłaniałby do myślenia o SG…
   Popatrz też może na zdiagnozowane celebrytki z obu typów – ale znajdź zdjęcia możliwie w bikini itd 😉 żeby budowę ciała było widać 😉 a nie jakie ciuchy ubierają.

 8. Kurczak 10 Marzec, 2018 o 16:43 Odpowiedz

  Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wiem, że jestem nieco za wysoka do TR i wysoka jak na SG, ale z figurą TR pokrywa się niemal wszystko oprócz wzrostu, z SG bardziej twarz i ten pierwiastek Ingenue. Zdjęcia na pewno wykonam, już jestem na wym etapie.

 9. Gem 29 Marzec, 2018 o 10:38 Odpowiedz

  Dziewczyny SG, jakie buty nosicie? Jakie fasony są najlepsze dla SG? Zastanawia mnie to bardzo. Raczej nie wszystko z kolażu tutaj pasuje SG?
  W ogóle post z najlepszymi fasonami butów i torebek dla każdego typu to byłoby złoto <3 Mam nadzieję, że Greta kiedyś coś takiego zrobi 🙂 Tak jak były stroje kąpielowe – super!

  • Aga SG/KarE+GE/DW 4 Maj, 2018 o 08:13

   Gem, totalnie przegapiłam Twój komentarz oO
   Myślę, że to zależy od indywidualnej kompozycji ethereali. Jeśli chodzi o bazowe buty dla SG podejrzewam, że możesz sie inspirować przykładami z galerii Baśniowego, Alabastrowego i Różanego.

   Ja czesto wybieram fasony podobne jak w basniowym kolazu, ale przez wzglad na silny Karmazyn i to, ze lubie nosic obcasy moge sobie pozwolic na szpilki i szpiczaste noski 🙂

 10. Luthien SG/ DA (FrE, BaśE, RE, KrólE,IE + GwE) 3 Maj, 2018 o 23:02 Odpowiedz

  Miło mi Was powitać;) Świeżo zdiagnozowana Soft Gamine;) śledzę bloga już jakiś czas i jestem zauroczona tak zacnym gronem Komentatorek;) Tobie Greto chciałam podziękować za analizę, dzięki której przestałam się porownywać do innych kobiet. Z taką wiedzą o wiele lepiej czuję się sama ze sobą, bo już potrafię podkreślić swoje atuty;) Serdecznie dziękuję, że jesteście;)

  • Aga SG/KarE+GE/DW 4 Maj, 2018 o 07:59

   Witaj Luthien! Pierwsza SG DA 😀 Bardzo miło Cię widzieć. Masz cudną kompozycję Ethereali, bogatą jak to częste w przypadku SG 😀 Które E są u Ciebie dominujące? Mam nadzieję, że pokażesz się w stylowej szkółce 😀

  • Luthien SG/ DA (FrE, BaśE, RE, KrólE,IE + GwE) 4 Maj, 2018 o 19:25

   To mnie właśnie zdziwiło, ale żaden nie jest dominujący ;P Dodatkowy jest Gwiezdny. W sumie bardzo mnie to cieszy, bo lubię każdy z tych pierwiastków, sama chyba też nie umiałabym się zdecydować na jeden konkretny. Niemniej dziękuję za przywitanie;)

  • Katana SN + KrE / DA 4 Maj, 2018 o 21:30

   O proszę, DA mnożą się jak grzyby po deszczu na blogu 😉 U Ciebie pewnie za kolorystykę będzie odpowiadać baśniowy? I piękny francuski awatar!

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 4 Maj, 2018 o 23:23

   Witaj, witaj! Bardzo lubię Twój typ i Twoje E,
   cieszę się, że dzielimy, że te kilka E. W sumie,
   to teraz patrzę, że cztery E dzielimy :). Fajnie.
   Na dobrą sprawę, to przypominasz mi Catherinę
   Zeta-Johnes :D. A niby ze mną ma wspólny typ
   i większość E.

  • Kurczak SN+RE(SyE,SłowE, KE)+Królowa 5 Maj, 2018 o 13:09

   Luthien, witam kolejną wielbicielkę Tolkiena. <3
   Ależ masz konfigurację. Wręcz zapiera dech w piersiach. No i jeszcze SG. I Baśniowy. Zazdrość mnie zżera.

 11. Luthien SG/ DA (FrE, BaśE, RE, KrólE,IE + GwE) 5 Maj, 2018 o 19:25 Odpowiedz

  Katana, tak, Baśniowe kolory to jak najbardziej moje klimaty;)
  Espeno, Catherine Zeta-Jones to połowa mnie;) no i policzki mam jak pyzy xD U Ciebie to już bardziej widzę podobieństwo…
  Kurczak – u Ciebie tą Królową widać od razu;)
  Mam zagwozdkę dziewczyny: bardzo ostatnio spodobały mi się szylkretowe okulary, przymierzyłam nawet parę oprawek i ogólne zdanie (optyka i męża, bo mnie się podobało;)), że są dla mnie poważne, że owszem, spoko ale za 5 lat…co o tym sądzicie?

 12. Marlena 20 Maj, 2018 o 20:53 Odpowiedz

  Czy jest tu ktoś z SG z urodą stłumionego lata? Mocne kolory w typie bazowym baśniowego nie będą zbyt przytłaczające? Mam 155cm wzrostu, za to nogi proporcjonalnie są dość długie, małe dłonie i stopy, biodra węższe od ramion, małe wcięcie w tali, z odkładającą się oponką na brzuchu, miękkie linie ramion, małe piersi. Oczy głęboko osadzone, średnie, nos szeroki na końcu, policzki jak “jabłuszka” szersza szczęka zwężająca się w kierunku trochę wydłużonej brody, czoło wysokie, usta o miękkich liniach, pełne ale nie przesadnie. Ogólny wygląd aniołka. Mam ciemne oczy, ciemne włosy i ciemną oprawę oka, ale od stóp do głów ubrana na ciemno nie prezentuje się korzystnie. Myślicie żebym mogła połączyć syreni z baśniowym?

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 20 Maj, 2018 o 22:13

   Marlena jesteś pewna żeś SG? Nie będę tu podważać niczyich diagnoz ani żaden że mnie ekspert ale “ramiona szersze od bioder” brzmią bardzo nie SG.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 20 Maj, 2018 o 22:41

   Ja mam ramiona szersze od bioder i jestem zdiagnozowaną SG 😉

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 21 Maj, 2018 o 00:16

   No jasne, ja nie mówię że nie, po prostu opis brzmi tak że jestem podejrzliwa. Co nie znaczy że słusznie 😉

 13. Marlena 21 Maj, 2018 o 09:30 Odpowiedz

  Faktycznie mogę być nieczystym typem G, sama siebie zdiagnozowałam jako SG. Twarz mam bardzo delikatną. Tylko nie wiem jak miałabym pogodzić zgaszone lato z typowymi gaminkowymi francuskim i iskrzącym etheralami. Jakoś bardziej ciągnie mnie w kierunku kwiatowego i syreniego, księżycowego.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 21 Maj, 2018 o 11:24

   Wiesz, wychodzę z założena że skoro jesteś na tego typu stronie to nie jesteś super zadowolona z tego jak się ubierasz – inaczej by Cię tu nie było 🙂 więc bardzo prawdopodobne że to do czego Cię “ciągnie” niekoniecznie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednim wyborem. Dla nas przez internet to jest wróżenie z fusów jakim typem jesteś. Najlepiej by było gdybyś się po prostu zdiagnozowała – to rozjaśnia wszelkie wątpliwości. Ja od siebie tylko dodam że to jak opisujesz swoją twarz do SG dość pasuje, natomiast to jak resztę ciała już średnio. Co nie wyklucza typu bo jesteśmy wobec siebie bardzo nieobiektywni. Możesz spróbować takiego triku że zrobisz sobie foty w krótkiej rozkloszowanej spódnicy – takiej typowej dla SG i w innej, w kroju typowym dla G (najlepiej w podobnym kolorze – możesz to w jakiejś przymierzalni zrobić). Potem schowasz te zdjęcia na dwa tygodnie i następnie spróbujesz ocenić w którym kroju wyglądasz lepiej. Albo pokaż to komuś kogo oceniasz jako osobę bardziej obiektywną nić Ty. Nie jest to natomiast jakiś sposób działający w 100%, wciąż można się pomylić, no i on rozstrzyga tylko Kibba – o etheralach nic nie mówi.
   Będąc natomiast DC soft summer muszę napisać że o ile jest to trudniejsze aby się ubrać zgodnie z wytycznymi to nie niemożliwe, i efekt jest wtedy naprawdę fajny. No ale ja bez wskazówek od Grety nie dałabym rady.

  • Maja DC+AE 21 Maj, 2018 o 18:41

   Heh Kasia ja jak zwykle nie na temat, ale nie zawsze trafia się tutaj bo nie jest sie super zadowolonym ze stylu swojego ubierania sie:) ja byłam mega ciekawa całej idei tej typologii (Kibbe plus E), gdzie sama w tym jestem, taka wiedza o sobie, która świadomie wykorzystuje bądź nie. Zostałam bo uważam że (może zabrzmi to pompatycznie) ale to chyba przyszłość jesli chodzi dziedzinę stylizacji itp. danego człowieka. Wiadomo że to było już wcześniej, archetypy, czysty Kibbe, pewnie on też sam tego nie wymyslil itp, ale bardzo się cieszę że zostało to tak fajnie sklasyfikowane, jestem fanką i chciałabym żeby to poszło w swiat:)
   Co do wątpliwości w sprawie diagnozy to jednak polecam Grete, myślę że ma bardzo dobre oko i rozwieje Twoje watpliwosci:) sama miałam tegą rozkmine, ale to co się okazało ostatecznie składa się w logiczna calosc:)

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 21 Maj, 2018 o 21:31

   To do czego nas ciągnie nie zawsze jest nieodpowiednie, ale czasami musi być stosowane rozważnie a nie jako total look. 🙂 Mnie zawsze pociągały rockowe klimaty, ale brnęłam za daleko w styl Natural. Nie przestałam stosować tego co uwielbiam(jeans, czern, skóra,mocne oko, omotanie się szalem) ale wywaliłam z szafy fasony nieodpowiednie dla mojej sylwetki takie jak oversizowe swetry, koszule w kratę, za dlugie spodnie i naturalowe buty. Wilk syty i owca cała. Bez diagnozy bym tego nie osiągnęła. Mam tendencje do skrajności i w pierwszej chwili się wcale nie widziałam jako słodkie SG. Poznanie swoich Ethereali i wytycznych co będzie ok, a co już za dużo bardzo mi pomogło. Nawet po diagnozie przeprocesowanie tego trochę zajmuje 🙂

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 21 Maj, 2018 o 22:09

   Ja trafiłam przypadkiem a zostałam bo Kibbe to jedyna klasyfikacja ktorą uznałam za logiczną i wartą uwagi. Natomiast w ogóle nie znalazlabym się na tego typu stronach gdybym była super zadowolona ze wszystkiego – jak coś mam to nie szukam 😉 i myślę że większość osób tutaj. Za to jak mi czegoś brakuje i jestem ciekawa to drążę – zapisuję się na kursy, szukam literatury itd.
   Pewnie są pojedyncze osoby z motywacją jak Ty – tylko i wyłącznie dla wiedzy. Ale prawdopodobieństwo moim zdaniem wskazuje że na analizę najczęściej zgłaszają się osoby które chcą coś zmienić bo “coś im nie gra”. To natomiast musiałaby potwierdzič lub zaprzeczyć Greta 🙂

  • Drukara 10 Czerwiec, 2018 o 10:12

   Mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że SG powyżej 164 cm jest już wysokie wśród innych przedstawicielek, ale zdarzają się odstępstwa od reguły. Przede wszystkim liczy się jak ten wzrost wygląda dla innych i w ubraniach, tylko SG proporcje pozwoliłyby przy tym wzroście nie wyglądać słabo w krojach laleczkowatych(ignorując całkowicie twarz, bo Inguene może tutaj człowieka zdradzić)

  • Aga SG/KarE+GE/DW 10 Czerwiec, 2018 o 16:55

   Co jak co, ale wzrost ( a co za tym idzie budowa kosci i proporcje ciała) to dość istotny czynnik. Można nie mieć policzków jak jabłka, ale większość Laleczek jest niskiego wzrostu. Zdarza się, że SG mają 168, ale powyżej 170 to dość mało prawdopodobne. Przy tym wzroście można być już SD.
   Ale oczywiście o tym zdecydować może tylko i wyłącznie Greta 🙂

 14. Lina SG (AE, FE, BaśE, KrólE) + KE, SłowE, WE 12 Czerwiec, 2018 o 14:06 Odpowiedz

  Witam wszystkich!
  Od trzech dni jestem pelnoprawna, zdiagnozowana przez Grete SG (ktora wczesniej obstawiala sie jako SN) z calym mnostwem pieknych Ethereali, ktorych jeszcze nie do konca ogarniam 😉
  Chcialam sie przywitac i zasilic Wasze zacne grono „laleczek” 🙂
  Na razie przeczytalam wszystkie komentarze pod tym postem i kilka rzeczy mi sie rozjasnilo, zaraz ide czytac i ogladac Stylowa Szkolke, zeby jeszcze wiecej sie od Was uczyc i budowac w koncu swoj wlasny, spojny z sylwetka i pierwiastkami styl.
  Przygarniecie? 🙂

  • Aga SG/KarE+GE/DW 12 Czerwiec, 2018 o 18:51

   Witaj Lino! Miło mi poznać kolejną soft gaminkę 🙂 jaka jest Twoja historia, spodziewałaś się werdyktu SG czy kompletnie Cię zaskoczył? Które z Twoich Etherealkow są dominujące? Masz super kompozycję, mam nadzieję zobaczyć Cię w stylowej szkółce 🙂

  • Koko SG /GE+FE+RE/ DW 17 Czerwiec, 2018 o 07:26

   Cześć Lino, wspaniale, że grono SG się powiększa! Miło Cię poznać i do zobaczenia w Szkółce. 🙂

 15. Lina SG (AE, FE, BaśE, KrólE) + KsE, SłowE, WE 12 Czerwiec, 2018 o 21:49 Odpowiedz

  Hej Aga! Dzieki za powitanie 😀
  Jaka jest moja historia? Jakis czas temu (pare miesiecy?) trafilam na typologie Kibbe i strone Grety. Moje poczatkowe proby ustalenia swojego typu – wg testu – wychodzily mi cos kolo SD (cha, cha! 😉 ). Potem, z pomoca internetowej kolezanki, ktora siedziala juz dosc dlugo w tej tematyce udalo nam sie dojsc do wniosku, ze jednak jestem SN. No, a potem przyszla diagnoza od Grety, ze ostatecznie jestem SG z mocnym kierunkiem na SN (jednak!). W sumie zawsze wiedzialam tylko jedno – ze jestem soft 😉
  (Moj typ kolorystyczy, ustalony przez inna stylistke, a niepotwierdzony jeszcze przez Grete to tez Soft Summer).
  Dignoza SG poczatkowo BARDZO mnie zaskoczyla, bo juz mocno przywiazalam sie do idei, ze jestem SN. Dlatego trzy dni zajelo mi oswojenie sie z ta mysla, przeczytanie wszystkiego na temat SG na stronie Grety i teraz moge powiedziec, ze juz sie z tym typem zaczynam identyfikowac (chociaz wciaz ciagnie mnie troche do SN 😉 ).
  Co do Ethereali, to Greta nie powiedziala mi ktory jest dominujacy, ale te w nawiasie sa jakby z typu bazowego i mam sie nimi nie przejmowac w stylizacjach, one sa zawarte w mojej sylwetce i twarzy. Natomiast w stylizacjach, to chyba jednak dominuja KsE, SlowE i WE. Ja osobiscie najbardziej czuje sie Ks i W, tego Slow jeszcze nie czuje, ale moze z czasem…. Zobaczymy.
  Ufff, rozpisalam sie, ale to wszystko jest dla mnie jeszcze takie nowe i fascynujace 😀
  Co do SS, to jestem w trakcie lektury i jak skoncze czytac, to juz mam zdjecie do pokazania, wiec sie pewnie „spotkamy” 😉

 16. Lina SG (AE, FE, BaśE, KrólE) + KsE, SłowE, WE 13 Czerwiec, 2018 o 22:07 Odpowiedz

  Hej dziewczyny! Czy ja dobrze mysle, ze taka mala czarna jest w stylu SG + WE?
  W gornej czesci jest przylegajaca do ciala, od bioder lekko rozszerzana (bardziej to widac na zdjeciu z tylu), jest ciecie w okolicy talii i rockowo-wietrzny (chyba) klimat dzieki tym nitom?
  http://static.pokazywarka.pl/2/a/w/029ad4870030233e40ee27ba4377b68d_orig.jpg
  http://static.pokazywarka.pl/1/n/k/255f5ca9e68a2091ca0e2113ffd8873c_orig.jpg

  • Aga SG/KarE+GE/DW 14 Czerwiec, 2018 o 08:28

   Nie jestem pewna czy to na pewno fason dla SG, wydaje sie byc nieco luzny (albo zdjecie daje takie wrazenie),kojarzy mi sie troche z Wietrznym SN a troche z bazowym FG, ale glowy nie dam. Tez mam WE, ale jest on u mnie bardziej aurze a jego czysty styl nie jest dla mnie najkorzystniejszy. Z jego dobrobytu korzystam tylko z jeansow i czarnej skorzanej kurtki, ktora jest takze KarE oraz motanych wokol szyi szali. Ja bym jej nie wybrala, ale Ty masz bardziej naturalowe E, wiec moze dla Ciebie bedzie korzystna 😀

 17. Aga SG/AE+KarE+GE/DW 6 Lipiec, 2018 o 18:51 Odpowiedz

  Drogie Soft Gaminki, czy nosicie długości spódnic dłuższe niż mini? 😀 Maxi i midi nie dla nas, a jak u Was z długościami do kolan czy za kolano? Jakie są Wasze ulubione fasony a jakich fasonów z tych polecanych dla SG, mimo to nie nosicie? 😉

  Ja uwielbiam rozkloszowane, oraz zwężające się ołówki, nie noszę natomiast tiulówek. Chciałabym spróbować tulipana, ale jest teraz chyba wybitnie niemodny, bo nigdzie nie mogę znaleźć spódnicy o takim fasonie 🙁

  • Ada (SG+SłowE+KE+IE+RE+BaE+FE) 7 Lipiec, 2018 o 21:46

   Jestem wysoką Soft Gamine (168 cm) i najczęściej noszę spódnice za kolano. W takich najlepiej się czuję. Mogę też nosić spódnice do połowy łydki, ale przy tej długości Greta radziła mi wyższy obcas, do czego nie zawsze, niestety, się stosuję. Jeśli chodzi o fason, to najlepiej wyglądam i czuję się w rozkloszowanej uszytej z klinów i na takie poluję w sklepach. A w ogóle, to kocham spódnice i sukienki i nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałam na sobie spodnie☺

  • A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 7 Lipiec, 2018 o 22:21

   Oczywiście noszę 🙂 Z tego co się zorientowałam zwolenniczki (i zwolennicy) Kibbe dzielą na tych którzy ściśle przestrzegają reguł i wytycznych oraz na tych, którzy prezentują swobodniejsze podejście. Należę do tej drugiej grupy. Dążę do uzyskania pewnego ogólnego wrażenia, na który składa się wiele czynników, ale przede wszystkim moje dobre samopoczucie :). Noszę każdą długość spódnicy, to jak wyglądam zależy nie tylko od długości spódnicy, to kwestia fasonu, koloru, deseniu. Poza tym SG, której natura poskąpiła “dobrych” nóg, nie będzie dobrze wyglądała w mini. Do tego są sytuacje i okoliczności, w których założenie mini byłoby nietaktem. Bardzo lubię spódnice ołówkowe, tulipany – tak “w kolanko”, wyglądam w nich kobieco, podobnie jak w dłuższych (midi). Fasony spódnic “A” dają efekt młodzieńczości, ale już krótkie rozkloszowane spódnice sprawiają, że wyglądam infantylnie. I nie przejmuję się tym, co jest aktualnie modne. Generalnie po diagnozie byłam zbuntowana, ale potem sobie uświadomiłam, że właściwie przez większość życia ubierałam się zgodnie z SG, a przede wszystkim zgodnie z E. Czasami jednak popełniam coś soft naturalowego i zbieram wówczas liczne komplementy. Dla mnie liczy się właśnie to ogólne wrażenie, rodzaj harmonii pomiędzy budową ciała, a osobowością :D. Tak przy okazji ten drugi od góry niebieski sweterek z krótkim rękawkiem to coś dla mnie ;D

 18. Koko SG /GE+FE+RE/ DW 11 Lipiec, 2018 o 16:21 Odpowiedz

  Ja również nie przestrzegam ortodoksyjnie zaleceń i gustuję w spódnicach minimalnie przed kolano/w kolano/lekko za kolano. W dłuższych czułabym się źle, chyba, że założyłabym do tego niebotyczne szpilki, czego nie robię 😀 Szczerze mówiąc w spódnicy w kolano czuję się bardziej SG niż w mini 🙂 No i tak jak A.M wspomniała, po 20 co raz mniej okazji na takie krótkie spódniczki i nogi też nie zawsze wyglądają korzystnie.

 19. Cuthli SG /FE+RE+BE+IE/ 5 Wrzesień, 2018 o 12:20 Odpowiedz

  Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie o stylizacje ciążowe – ciężko w ciąży podkreślać talię i trzymać się założeń SG, a dodatkowo nadchodzący sezon jesienno-zimowy jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Dzianinowe zakładane sukienki praktyczne w ciąży i w czasie kamienia piersią nie wydają mi się odpowiednie dla SG, a moze jednak? Macie jakieś pomysły??

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 12 Wrzesień, 2018 o 21:20

   Hej Cuthli 🙂 Osobiście uważam, że kobieta w ciąży zawsze wygląda cudnie i promiennie 🙂 a SG mogą dodatkowo poszaleć ze słodkościami 😀 😀
   Z konkretniejszych pomysłów to jest mnóstwo “wytycznych”, które czynią stylówkę bardziej softgaminkową nawet przy całkiem sporym brzuszku (na którym można zawiązać wstążeczkę, co jest przecież bardzo SG zwłaszcza przy RE), rękawy zbierane w nadgarstkach, rękawki 3/4, krótkie motylkowe rękawki, spodnie 7/8, pokazywanie kostek…nawet jeśli i to okaże się niepraktyczne, choćby wzory i printy Softgaminkowe robią robotę. Fryzura, dodatki…zależy też jakie się otrzymało indywidualne wytyczne i co kto lubi. Ginnifer Goodwin w roli Mary Margaret w Dawno, dawno temu nosi się bardzo soft gaminkowo, zwłaszcza jeśli chodzi o płaszczyki. W czasie kręcenia serialu aktorka była w ciąży, fasony ukrywają brzuszek i pozostają urocze więc można coś podpatrzeć. Najlepiej poradzić się samej Grety 🙂

  • Eliza (C | KrysE + WE + BaśE + RE | SSu) 9 Wrzesień, 2018 o 21:39

   Piękna kobieta 🙂

   Buzię ma na pewno bardzo SG (silny Różany), choć ja widzę też coś bardzo lekko naturalowego w jej buzi (może Słowiański, a może Bezkresny?).

   Co do sylwetki, może być SG, ale nie jestem pewna 🙂 Nie wiem, ile ma wzrostu, wiec nie mogę sobie zwizualizować proporcji.

  • Eryka 9 Wrzesień, 2018 o 22:59

   Mnie ona wygląda na SC. Ciężko ocenić twarz, bo na każdym zdjęciu jest mocno umalowana, więc nie mam pomysłu na Ethereale 🙂

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 12 Wrzesień, 2018 o 00:47

   Też się nad nią zastanawiałam kiedyś, myślę, że ma mocny Różany i może Energetyczny. Piękna Kobieta 🙂 Typu nie zgadnę na bank ;]

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 12 Wrzesień, 2018 o 22:06

   Zgadzam się Aga, choć dowaliłabym tego Energetyka, ale to może przez to, że szukam go trochę na siłę u różnych osób ;]

 20. Aga SG/KarE+GE+WE/DW 13 Wrzesień, 2018 o 23:58 Odpowiedz

  Dorin, niewykluczone, że go ma 😉 obczaiłam trochę jej stylowek i wydają się być bardzo gaminkowe, więc może być G albo właśnie szczuplutka SG. Może Greta nam ją kiedyś zdiagnozuje, to się upewnimy.

 21. Aga 11 Październik, 2018 o 11:31 Odpowiedz

  Właśnie się zdiagnozowałam jako Soft Gamine. Intuicyjnie czułam to od dawna, miałam przebłyski, ze lubię dziwne rzeczy. Czytałam po kolei wszystkie typy Kibbe i myślałam, że nie znajdę mojego, a tu był… jako ostatni. Od razu poczułam, że to jest to. Jestem dość niska 160 cm, mam szerokie kości policzkowe i szpiczastą brodę w serduszko. Jestem po 40 i teraz żeby nie wyglądać jak dzidzia piernik, trzeba te wszystkie serduszka i infantylne dodatki, które lubię, oddalić od siebie, np. koraliki na torebkę, kokardki na balerinki, kwiatuszki na bieliznę. Potwierdzam, że jest w tym stylu coś z filuternego puszczenia oka. Bliski jest etheral różany, lubię francuski. Reszty jeszcze nie ogarnęłam. Mam słabość do owocowej biżuterii i błyszczących bransoletek. Pozdrawiam wszystkie laleczki :))

 22. Martyna 11 Listopad, 2018 o 22:25 Odpowiedz

  Czy nie macie wrażenia, że Netflixowa Sabrina jest ubierana 100% wg zasad dla Gamine / Soft Gamine – nie jestem pewna? Do tego baśniowy ethereal, nie mogłam oderwać oczu!

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 12 Listopad, 2018 o 12:26

   To prawda;) obejrzyj sobie Riverdale jezeki jeszcze nie widzialas,a lubisz takie klimaty.Tam bohaterki są ubierane i według typów Kibbe’a i według E!zastanawiam się czy jakiś stylista korzysta świadomie z typologii:) mamy przedstawicielke Karmazynu,Kryształu i Francuskiego. Do tego jest grupa Wietrznych buntowników i Baśniowe wnętrza rezydencji. O pisanie jakimi typami są bohaterki się nie pokuszę,ale widać konsekwencję.

  • Eliza (C | KryE + WE + BaśE + RE | SSu) 12 Listopad, 2018 o 19:54

   Tak! Też to zauważyłam 🙂 W ogóle cała ta estetyka była mocno… Baśniowa, ale w tym mroczniejszym wydaniu. Nie mogę się doczekać 2. sezonu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *