TYP URODY
GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Gamine – chłopczyca

GAMINE_26

 

Typ urody Gamine - chłopczyca

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ Gamine jest wypadkową silnego działania skrajnych cech męskich oraz żeńskich. Wpływ pierwiastka Yang przejawia się w budowie ciała oraz w strukturze kości. Yin zaznacza swoją obecność w rysach twarzy oraz w niedużym wzroście. Chociaż niski wzrost nie jest cechą wszystkich kobiet typu Gamine. Zdarzają się, choć zdecydowanie rzadziej, kobiety o wzroście prawie 170cm. Prosta, ostra i wąska budowa przypomina typ Dramatic. Gdyby obok siebie stanęły dwie kobiety o wzroście 167cm oraz o podobnej wadze, jedna w typie Dramatic, druga w typie Gamine, ich sylwetki byłyby bardzo do siebie podobne. O przynależności do danego typu zadecydowałaby twarze, które mocno się od siebie różnią. Kobieta typu Gamine ma większe oczy oraz delikatniej zarysowane kontury co w efekcie daje dużo mniej stateczny wygląd.

Przyjrzyjmy się pierwszej przedstawicielce typu Gamine – Michelle Williams, którą oglądamy w towarzystwie Kelly Osbourne (Flamboyant Gamine) oraz Tildy Swinton (Dramatic). Na zdjęciu niestety nie widać różnicy wzrostu między Michelle i Kelly a wysoką Tildą. Ktoś wkomponował  w zdjęcie kobietę o typie urody Dramatic, zapominając o tym, że ma ona prawie 180cm wzrostu. (Michelle – 163cm, Kelly – 158cm)

 

twarze_porównanie_01


David Kibbe wspaniale mówi o kobietach. W opisach poszczególnych typów kładzie nacisk na to, że każda z jest piękna, bez względu na to jakimi cechami urody została obdarzona przez naturę. Oglądając urodziwe aktorki, przedstawicielki poszczególnych typów, wiele kobiet neguje podział na typy fizjonomiczne według David’a Kibbe, błędnie sądząc iż ma on na celu wpędzenie je w kompleksy. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Każda z nas jest inna i na swój sposób atrakcyjna. To jak będziemy się prezentować zależy od właściwie dobranej stylizacji oraz wizażu. Jeżeli kobieta o typie urody nacechowanym męskim pierwiastkiem Yang będzie nosiła się w stylu Yin, nigdy nie doda sobie urody. Natomiast uroda kobiety Yin nigdy nie zaprezentuje się korzystnie w androgenicznej aurze. Kiedy już rozpoznamy swój typ i pójdziemy jego tropem, nasza uroda rozkwitnie, a my przestaniemy nareszcie udawać kogoś kim nigdy nie byłyśmy. Czy owalna twarz, figura klepsydry oraz niebotycznie długie nogi muszą być jednymi kanonami piękna? Najwyższa pora, aby te wzorce przestały wreszcie tyranizować płeć piękną.

Określony wpływ żeńskiego lub męskiego pierwiastka przekłada się też na temperament i co za tym idzie na określone cechy charakteru. Style przypisane konkretnym typom urody pomagają wyrazić to co drzemie w kobiecie. Nie bez przyczyny mówimy: “czuję się w tym dobrze, to do mnie pasuje” lub “czuję się w tym źle, jakoś nieswojo”. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia dopasowania do wyglądu. Styl powinien wyrażać naszą osobowość, tworzyć kompletną całość zarówno z fizjonomią jak i z usposobieniem. Naprawdę warto być sobą, zawsze i wszędzie, od stóp do głów.


Świetnym przykładem na to jak fatalnie na kobiecy urok wpływa przebieranie się za odmienny typ urody, było obsadzenie Michelle Williams (Gamine) w roli seksbomby wszech czasów Marylin Monroe (Romantic). Można zaobserwować jak gaśnie uroda drobnej Michelle. Jak styl nacechowany żeńskim pierwiastkiem Yin, wydobywa u niej męskie cechy. Śliczna twarz Michelle wystylizowana na Marylin staje się dziwnie androgeniczna i nieciekawa. Figura została dopracowana modelującą bielizną, Michelle nie tyła do roli. Zresztą nawet gdyby musiała to zrobić, jej figura i tak nie nabrałaby krągłości właściwych typowi Romantic.

 

michelle_marylin

mm2

mm

michelle_williams_GAMINE


Inny film, w którym zagrała Michelle Williams to “Oz Wielki i Potężny”. Tu również rola oraz stylizacje nie szczególnie przyczyniły się podkreśleniu urody kobiety – chłopczycy. Najlepiej dobraną aktorką okazała się Rachel Weisz (Theatrical Romantic), u której ucharakteryzowanie na Evanorę pięknie zaiskrzyło z typem urody. Po premierze filmu często można było oglądać razem trzy grające główne role aktorki: Milę Kunis (Soft Natural), Rachel Weisz (Theatrical Romantic) oraz Michelle Wiliams (Gamine). Ich fizjonomiczne typy urody dość mocno się od siebie różnią. Zestawienie wypada bardzo kontrastowo.

 

twarze_porównanie_07

twarze_porównanie_05

twarze_porównanie_06

Poniżej Mila Kunis jako Gamine oraz Rachel Weisz jako Dramatic Classic.

twarze_porównanie_08

 

Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają Milę Kunis (Soft Natural) oraz Michelle Williams (Gamine) w garderobie idealnie dopasowanej pod względem fasonów (kolorystycznie już niestety nie) do ich typu urody. Panie prezentują typy dość mocno oddalone od siebie na osi Yin/Yang. Szkoda, że tak rzadko można oglądać te aktorki w podobnych, równie udanych stylizacjach. Nie do końca idealna jest jeszcze fryzura Michelle. O wiele lepiej wyglądała w mocno krótkim cięciu. Krótsze włosy w cieplejszej tonacji oraz mniej czerni przy twarzy i Michelle prezentowałaby się perfekcyjnie.

SOFT_NATURAL_vs_GAMINE

twarze_porównanie_04


Styl dla typu Gamine to Piquant Boyishly Chic. Przekłada się on na fasony o nieco androgenicznym zabarwieniu. Całość dopełniają ostre, geometryczne detale, desenie oraz biżuteria. Warto również sięgać po kolorowe, animowane, nieco humorystyczne elementy wprowadzające odważną, picassowską estetykę. Wszystkie akcenty muszą być dostosowane wielkością do gabarytów. Drobne, niskie kobiety typu Gamine wybiorą mniejsze wzory oraz delikatniejszą biżuterię. Wyższe lub tęższe przedstawicielki tego typu urody mogą stosować nieco pokaźniejsze szczegóły.

Kolejnym bardzo ważnym elementem stylu Gamine jest wyraźne zaznaczenie konturów sylwetki przy jednoczesnym przecinaniu jej krótkimi liniami pionowymi oraz poziomymi. Kobiety o tym typie urody najkorzystniej prezentują się w rzeczach dopasowanych do sylwetki. Sukienka lub spódnica może poszerzyć się dopiero w połowie ud. Oczywiście są to ścisłe zalecenia David’a Kibbe od których można robić małe odskocznie, zwłaszcza jeżeli ma się szczupłą sylwetkę. Wiele modeli sukienek i spódnic w dziewczęcym stylu (który przecież idealnie pasuje Gamine) jest rozkloszowanych przy samej talii. Jeżeli sylwetka jest szczupła i smukła delikatny klosz nie powinien jej zaszkodzić. Trzeba jedynie pilnować aby zanadto nie zbliżyć się do któregoś ze stylów mocno nacechowanego pierwiastkiem Yin. Należy też unikać sztywno rozkloszowanych spódnic i sukienek. Pożądany klimat wprowadzą właściwe detale, desenie oraz biżuteria i dodatki.

Poniżej zdjęcia przedstawicielek typu Gamine prezentujących właściwe (a przynajmniej poprawne) oraz niewłaściwe stylizacje. Łatwo można dostrzec jak niekorzystnie dobrana garderoba kłóci się z opartą na przeciwieństwach, oryginalną urodą Gamine.

 

GAMINE_styl_01_zle

GAMINE_styl_01_ok

GAMINE_styl_02_zle

GAMINE_styl_02_ok

GAMINE_styl_04_zle

W przypadku Zooey Deschanel, podobnie jak w przypadku Scarlett Johansson (Soft Natural), najlepsze przykłady właściwych stylizacji to zdjęcia z sesji reklamowej. Aktorka promowała kolekcję ubrań sygnowanych marką Tommy Hilfiger. Perfekcyjne sukienki dla typu Gamine. Czyżby niektórzy specjaliści od reklamy i marketingu przy wyborze modelek kierowali się typologią stworzoną przez Davida Kibbe?

GAMINE_styl_03_ok

GAMINE_styl_04_ok

 

Coco Chanel została zakwalifikowana przez David’a Kibbe do typu Gamine, podobnie jak grająca ją Audrey Tautou. Wielka Coco tworząc rewolucyjne projekty, które miały już na zawsze zmienić modę damską, z pewnością zaczęła od projektowania dla samej siebie. Czuła, że obowiązujący wówczas styl kompletnie nie przystaje do kobiety w której urodzie widać wyraźne wpływy męskiego pierwiastka Yang. To Chanel jako jedna z pierwszych nosiła na co dzień spodnie oraz wypromowała paski jako deseń dla kobiet. Charakterystyczne chanelowskie lamówki też idealnie wpisują się w styl Gamine. Co prawda klasyczny styl Chanel dziś bardziej odpowiada stylowi Dramatic Classic. Jednak trzeba przyznać, że genialna Coco potrafiła świetnie wyczuć klimat kobiety-chłopczycy i zarazić nim miliony kobiet na całym świecie. Zamiłowanie do kompletnie niepasujących jej pereł, w świetle tak ogromnych zasług dla świata mody, należy projektantce wybaczyć.

coco

GAMINE_styl_05_zle

GAMINE_styl_05_ok


GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Dość długie linie pionowe (kobieta typu Gamine może wydawać się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – najczęściej prostokąt – litera I (przy węższych ramionach delikatna gruszka), przy wyższym BMI jabłko
 • Ramiona – szczupłe, proste, kanciaste lub drobne, spadziste
 • Ręce i nogi – często dość długie w stosunku do tułowia (jednak nie jest to stuprocentowa reguła)
 • Dłonie i stopy – średnie lub małe, często wąskie
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – smukłe, szczupłe

GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

GAMINE_twarze

 • Szczęka – zwężająca się, lekko zarysowana
 • Nos – średniej wielkości lub mały, delikatnie zarysowany z miękkimi liniami lub nieco ostrzejszy
 • Kości policzkowe – lekko ostre (widoczne tylko przy niskiej wadze)
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – lekko pełne, rzadziej wąskie
 • Policzki – napięte, szczupłe

GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Według David’a Kibbe najlepsza fryzura dla Gamine to krótko ścięte włosy. Faktem jest, że żaden typ urody nie wygląda tak interesująco w cięciu pixie. Wiele kobiet typu Gamine prezentowałoby się dużo atrakcyjniej w krótkiej fryzurze. Jednak jak to zwykle z ogólnymi zasadami bywa, nie są idealne dla wszystkich. Twarze Gamine, podobnie jak wszystkich innych typów urody, różnią się od siebie. Kobiety o mniej regularnych rysach z pewnością chętniej wybiorą uczesania bazujące na dłuższych włosach i prawdopodobnie lepiej na tym wyjdą. Kibbe nie zaleca też grzywek, zwłaszcza pełnych i prostych. Tu już nie sposób zgodzić się z autorem. Przy dłuższych włosach grzywka idealnie podbija urodę Gamine. Najlepsza będzie raczej krótka, lekko asymetryczna oraz niezbyt ciężka.

Kobieta typu Gamine decydując się na farbowanie włosów może postawić na duże kontrasty (oczywiście w obrębie właściwej temperatury barw). Mocne, wyraziste kolory, które u innych typów urody dają sztuczny efekt, mogą pięknie współgrać z urodą Gamine.

Makijaż Gamine powinien uwzględnić akcent na oczy, które często są duże i piękne. Według David’a Kibbe najwłaściwszym sposobem na ich podkreślenie jest smoky eye. Rzekomo ma ono dać efekt sarnich oczu tak pożądany dla typu Gamine. Smoky eye idealnie pasuje kobiecie typu Soft Natural, wydobywając uwodzicielski charakter spojrzenia. Sarnie oczy, które rzeczywiście niezwykle pasują kobiecie typu Gamine, to mocno wytuszowane rzęsy (na wieczór świetnie sprawdzą się sztuczne) plus ewentualne konturowanie kredką (kreska powinna przebiegać nad linią górnych rzęs oraz pod linią dolnych). Chociaż same mocne rzęsy przy dużych oczach już dają efekt sarniego spojrzenia. Smoky eye jest stanowczo zbyt ciężkie dla delikatnej urody Gamine.

Cały makijaż powinien być świeży i czysty. Usta nie powinny być ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne. Nasycenie szminki powinno być wyważone w ten sposób, aby akcent padał na oczy. Świetnie sprawdzą się błyszczyki, które nadadzą ustom przezroczystości, wzmacniając równocześnie świeżość oraz soczystość makijażu. Jak w każdym typie urody paletę barw należy dostosować do kolorystycznego typu urody.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Gamine prezentują: Natalie Portman, Mena Suvari, Michelle Williams oraz Zooey Deschanel. Aktorki te bardzo rzadko można zobaczyć w smoky eye. Ich wizażyści najwyraźniej dobrze wiedzą co robią.

 

Gamine_makijaż_01

Gamine_makijaż_02

Gamine_makijaż_03

Gamine_makijaż_04


GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Piquant Boyishly Chic tworzą linie blisko ciała oraz ostre, geometryczne elementy ozdobne. Niestety nie każda kobieta typu Gamine będzie wyglądała dobrze w ostrych geometrycznych liniach umieszczonych blisko twarzy. Wiele kobiet typu Gamine ma bardzo delikatną, wręcz dziewczęcą urodę. W takim przypadku warto nieco zmodyfikować czysty styl Gamine. Ostry męski kołnierzyk zastąpić półokrągłym z miękkimi liniami. Dekolt V zamienić na U.  Zrezygnować z ostrych klap i stójek na rzecz większych półokrągłych kołnierzy lub kapturów. Ogólnie rzecz biorąc ostry, androgeniczny styl złagodzić dziewczęcymi elementami. Jednak cały czas pamiętając o utrzymaniu linii blisko ciała oraz o niestosowaniu elementów mocno nacechowanych pierwiastkiem Yin. Co w praktyce oznacza rezygnację z kwiatowych deseni, falbanek, baskinek czy drapowań. Garderobę należy (jak zawsze) komponować na bazie odpowiedniej palety barw, stosownej dla danego typu kolorystycznego.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • subtelne akcentowanie talii (np. zaszewki)
 • delikatny styl męski (nie tak ostry jak dla typu Dramatic)
 • ostre wykończenia dołem (górą opcjonalnie)
 • dekolty V (opcjonalnie dekolty U)
 • klasyczne kołnierzyki
 • półokrągłe kołnierzyki (przy wpływie Innocent)
 • stójki
 • kaptury
 • wiązania pod szyją
 • krawaty
 • lamówki
 • paski – deseń (niezbyt szerokie)
 • jodełka
 • pepitka
 • bardzo drobna krateczka (mieniąca się w oczach)
 • animowane nadruki o geometrycznych kształtach
 • ostre, geometryczne, asymetryczne desenie oraz detale
 • asymetria (szczególnie w detalach, deseniach oraz biżuterii)
 • picassowska estetyka
 • kolorowe akcenty
 • drobne plisowania oraz zakładki w spódnicach (rozszerzające się w połowie ud)
 • spódnice o fasonie tulipana
 • przedłużony stan (ze zdefiniowaną talią)
 • krótkie, wcięte żakiety i kurtki
 • kurtki nie dłuższe niż do połowy uda
 • krótkie płaszczyki
 • torebki o zdefiniowanym kształcie zdobione geometrycznymi elementami
 • kolorowe, nietuzinkowe torebki (o zdefiniowanym kształcie)
 • torebki listonoszki (w kształcie prostokąta)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • stylu retro
 • stylu Boho
 • mocno, sztywno rozkloszowanych spódnic, sukienek oraz płaszczy
 • sukienek i spódnic maxi
 • drapowań
 • lejących dekoltów
 • niezdefiniowanej talii
 • nieokreślonych fasonów
 • rozmytych deseni
 • groszków
 • kwiatów
 • falbanek
 • koronek (za wyjątkiem takich o geometrycznym splocie)
 • baskinek
 • kimon
 • szerokich rękawów
 • ciężkich tkanin
 • bardzo lekkich tkanin
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • zbyt dużej biżuterii
 • biżuterii nacechowanej żeńskim pierwiastkiem Yin (perły, barokowe zdobienia, miękkie linie, owale, koła, kwiaty)

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

GAMINE_garderoba_01

GAMINE_garderoba_06

GAMINE_garderoba_05

GAMINE_garderoba_03

GAMINE_garderoba_04

GAMINE_garderoba_02

GAMINE_garderoba_10

GAMINE_garderoba_12

GAMINE_garderoba_08

GAMINE_garderoba_07

GAMINE_garderoba_09

GAMINE_garderoba_16

GAMINE_garderoba_11

GAMINE_garderoba_15

GAMINE_garderoba_14

GAMINE_garderoba_13

GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY GAMINE:

Hedy Lamarr, Leslie Caron, Mia Farrow, Twiggy, Carroll Baker, Marlene Dietrich, Coco Chanel, Geraldine Chaplin, Jean Seberg, Paulette Goddard, Joan Collins, Rosana Arquette, Carrie Fisher, Pat Benatar, Heather Locklear, Natalie Portman, Mena Suvari, Michelle Williams, Emma Watson, Rachel McAdams, Zooey Deschanel, Kristin Kreuk, Audrey Tautou, Kate Mara, Whitney Houston, Anna Dymna, Elżbieta Starostecka, Jadwiga Barańska, Kasia Kowalska, Monika Brodka, Katarzyna Zielińska, Dominika Ostałowska, Małgorzata Ostrowska, Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda), Małgorzata Foremniak, Magda Mołek, Carey Mulligan, Danielle Panabaker, Dorota Gardias, Kasia Tusk, Ewa Gawryluk, Aleksandra Woźniak, Anna Jantar, Barbara Brylska, Emily Browning, Olivia Palermo, Taissa Farmiga, Anja Orthodox, Isabelle Adjani, Isabelle Huppert, Stacey Dash, Maggie Smith, Suzi Quatro, Paulina Chruściel, Elizabeth Taylor, Sky Ferreira, Marieta Żukowska, Hayley Williams, Thandie Newton

Komentarze do wpisu “Typ urody Gamine – chłopczyca”

 • Bruneteczka90 15 Czerwiec 2016

  Greto czy mogłabys mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi dodatkowymi pierwiastkami (gamine+E, gamine ksieżycowy, gamine I). Na pewno jestem typem gamine ale nie moge nic znaleźć na temat jak rozroznic te pierwiastki a tez bym chciala to przeanalizowac.

  • lothlorien (SC+IE) 15 Czerwiec 2016

   Są dwa posty na temat pierwiastków dodatkowych, moim zdaniem podstawą jest je przeczytać.
   Co do różnych rodzajów Ethereali, musisz poszperać w komentarzach pod postem o Angelic, już dużo jest zebranych informacji na ich temat.

  • Chupa(SD+SE+Inn|LSm) 15 Czerwiec 2016

   Pod wpisem o Angelic polecam, używając opcji znajdź w przeglądarce, wyszukać słowo “kamienie”. Chyba drugi wynik to komentarz Luci z zebranymi informacjami o Iskrzącym. A stamtąd wystarczy już łatwo znaleźć też informacje na temat gwiezdnego, księżycowego i słonecznego. Szary i syreni to świeża sprawa i o nich tam jeszcze wtedy nic nie było. :) Mogłabym to przekleić, ale w dyskusji chyba też padło parę ciekawych informacji od innych i szkoda byłoby to ominąć.

  • Chcę zorganizować wtyczki do WordPressa ułatwiające nawigację. Czekam na nie już miesiąc. Mam nadzieję, że w końcu się doczekam :D

  • Chupa(SD+SE+Inn|LSm) 15 Czerwiec 2016

   Nie spieszą się z nimi. Meh. Dobrze, że da się coś niecoś wyszukać przez przeglądarkę, bo komentarzy na jednej stronie jest tyle, że hoho. Od groma i ciut ciut!

  • Bruneteczka90 15 Czerwiec 2016

   Dziękuje bardzo :)

 • AgnieszkaM(G/SSu) 17 Czerwiec 2016

  Wiem, że etherale na topie, ale czy to koronka dla G? Może ktoś zainteresowany.
  http://skladblawatny.pl/environment/cache/images/488_320_productGfx_be2b2744f0bed5a3e3247ad5c566a23b.jpg

  • Tak to jest koronka Gamine. Dziękuję.

  • Martka G+IE 20 Czerwiec 2016

   Fajnie wiedzieć, że G też może nosić koronkę, jakoś do tej pory nie brałam tego zupełnie pod uwag. Jak teraz o tym myślę to ta koronka ma faktycznie ostre, małe elementy ozdobne więc powinna wpisywać się w styl G. Dobrze wiedzieć na przyszłość. Dzięki AgnieszkaM. :)

  • Feraleth (G) 18 Czerwiec 2016

   tego nie wiem ale ta pierwsza świetna :D

  • To chyba w ogóle nie jest dla gamine.

  • Pierwsza rzeczywiście wygląda jak dla KE, ale te linie sprawiają wrażenie, że jest bardziej dla FG niż dla G, chociaż dół chyba trochę za szeroki dla FG.
   Druga kojarzy mi się z Syrenim przez kolor i fason dołu :)

  • lothlorien (SC+IE) 18 Czerwiec 2016

   Te fasony są chyba najbliżej SC, szczególnie jeśli chodzi o dół, choć idealnie gdyby się rozszerzały poniżej szczytów ud, teraz jest trochę niżej, ale chyba przejdzie. ;)
   Tę zieloną bym kupowała, gdyby był inny kolor i gdyby nie było tej siateczki na ramionach i dekolcie.
   W tej pierwszej deseń jest geometryczny i kojarzy mi się z FG. To chyba sukienka dla nikogo, bo fason dołu chyba SC, góra – nie wiem, a deseń FG.

   Może plotę głupoty, jak coś to poprawcie.

  • Ewelenka (G+IE) 19 Czerwiec 2016

   Oj, czyli kulą w płot…

  • nieogarnieta(FG+KE) 19 Czerwiec 2016

   Ojojoj, przygarnęłabym tą pierwszą!

  • AgnieszkaM(G/SSu) 19 Czerwiec 2016

   Ta pierwsza jest super. Chyba raczej nie G ale podoba mi się. Dekolt taki by mi nie pasował, ale widzę, że w przykładach jest taki kwadratowy (choć polecany V i U).

  • Martka G+IE 20 Czerwiec 2016

   Śliczna jest ta górna sukienka, chociaż wolałabym gdyby kończyła się tuż przed kolanem;). Jak znam życie żadna z tych sukienek nie będzie się nadawała dla G ze względu na długość maxi i fakt że są dość powłóczyste.

 • Od wczoraj wyszukiwarka przeszukuje też treść komentarzy. Tyle, że jeszcze nie działa do końca tak jak powinna. Musi przetrawić bazę danych, a ta jest dość rozbudowana :D

 • Ewelenka (G+IE+LS) 26 Czerwiec 2016

  Spójrzcie, jaką fajną torebkę znalazłam, nawet jest podpisana. Już bardziej gamine chyba nie może być ;) http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_699339.jpg
  Szkoda, że cena powala, mimo obniżki.

  A w tej urzeka kolor http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/large_img_723372.jpg

 • Ania (G+IE+I) 28 Czerwiec 2016

  Witam Was wszystkie na tym forum i Ciebie Droga Greto. Jesteście wszystkie wspaniałe i miło mi dołączyć do Waszego grona. Mam na imię Ania i jestem Gaminką z bonusikami( IE plus Ingenue). Zarówno blog jak i tutejsze forum jest miejscem niezwykłym: zaciekawia, uczy, bawi. Jesteście świetne!!

  • Witaj Aniu. Fajnie, że jesteś.

  • Aga (SG+KE) 28 Czerwiec 2016

   Witamy Cie Aniu :D Jak odnajdujesz sie w stylu G + I + IE? Podejrzewalas u siebie taka konfiguracje? :)

  • Ewelenka (G+IE+LS) 28 Czerwiec 2016

   Cześć Aniu. Dodaj jeszcze, że jesteś typem kolorystycznym Jasne Lato i będę cieszyć się, że mam siostrę w tym gronie ;)

  • lothlorien (SC+IE+KE) 28 Czerwiec 2016

   Cześć :D
   No to mamy coś wspólnego, tzn. Iskrzący :)

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 28 Czerwiec 2016

   Witam w grupie gaminek :) jak się czujesz z taką konfiguracją?
   Forum? haha :D Sekcja komentarzy w sumie faktycznie samoistnie przekształciła się w takie forum ;)

  • Bolgo-forum :D Jedyne takie miejsce w sieci. Najnowszy, kosmiczny wynalazek :P

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 28 Czerwiec 2016

   Witaj Aniu :)I jak podoba Ci werdykt :D
   Greto blogo-forum to petarda :)
   Marino, jesteś naszą Syrenką, super!

 • Ania (G+ IE+ I ) 30 Czerwiec 2016

  Witajcie Greto i Dziewczyny:)
  Typu bazowego nie odgadłam a na pewno błądziłam przy typowaniu.Wg testu wyszedł mi DC.Wspomnę o wpisie Magdy o 39 ,,małych czarnych” bo w tym wpisie intuicja mnie nie zawiodła.Odszukałam-na podstawie wyniku testu sukienki dla DC- i….owszem są piękne,eleganckie,ale poczułam,źe są nie dla mnie.Z ciekawości obejrzałam inne propozycje i gdy zobaczyłam te dla G to były Te.Ubrałabym każdą ,one pasowałyby do mnie.No ,ale test wskazał na DC,ja sama rysy twarzy mam bardziej yangowe niż typ Gamine(mniejsze oczy,ostry nos).Niby wiedziałam,że jestem filigranowa,taka ,,igiełka” bo długa,chuda(te cechy rzucały się w oczy na zdjęciach w towarzystwie innych kobiet).Miałam mętlik w głowie.Wykluczyłam typy:R,TR,N,SN,FN a z gaminkowych SG.
  Co do Iskrzącego Ethereala to trafiłam bezbłędnie,ale tu już pomogły Wasze Dziewczyny opisy:Luci,Lothlorien,Avarati,Ewelenka,Martka).Ingenue nie zgadłam,ale bardzo cieszę się z tego prezenciku.Dziękuję Greto:)
  Ewelenko Jasnym Latem nie jestem bo mam ciemną oprawę oczu.Wg 12 typów zostałam przypisana do Prawdziwej Zimy.Jestem taką łagodniejszą Zimą.Natomiast zbieram zdjęcia do analizy kolorystycznej u Grety.
  Marino Gratuluję Syreniego Ethereala-to mieszanka iście wybuchowa.I jesteś pierwszą Syrenką w naszym gronie.Super!
  Lothlorien,Marina śliczne nowe awatarki.
  Dorin bardzo cieszy mnie taki werdykt-to mi w sercu gra.
  Aga co do stylu to przede mna jeszcze długa droga.Znajomość typu bazowego i pierwiastków to duży krok milowy i ułatwienie w tworzeniu naturalnego i najlepiej podkreślającego naszą urodę i aurę stylu.Natomiast poszukiwanie właściwych ubrań czy dodatków łatwe nie jest.Styl G bardzo mi się podoba choć mój własny oscylował wokół C i trochę N,SN.
  Dorin masz rację,że blogo-forum to petarda:))

  • lothlorien (SC+IE+KE) 30 Czerwiec 2016

   Bardzo się cieszę, że opisy Iskrzącego pomogły w jakiś sposób :D
   Po diagnozie nagle wszystko staje się takie jasne i oczywiste. Czasami intuicja gdzieś głęboko podpowiada właściwy typ, ale i tak błądzimy :D

   No niestety trzeba czasu, żeby wymienić garderobę na tę właściwą swojemu typowi. Przede mną też długa droga.

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 30 Czerwiec 2016

   Cieszę się bardzo. Podzielam twoje zdanie Lothlorien, że jest diagnoza, albo chociaż pojawia się trafna propozycja i nagle wszystko wskakuje na odpowiednie miejsce. Czary mary. Czary mary nie do wiary nagle wszystko mam do pary! :D

   A a propo typu kolorystycznego, oczywiście nie chcę tu podważać diagnoz, to tylko tak na przyszłość jakby pojawił się tu ktoś zastanawiający nad swoim typem. Jasne Lato wcale nie musi mieć jasnej oprawy oczu. ;) Ja takowej nie mam, a bez wątpienia jestem Jasnym Latem (z kolorystyką podbitą przez typ i pierwiastki). :D Przez swoją oprawę oczu i dość ciemne usta wcisnęłam się do TS. A mimo, że paletka TS żadnej krzywdy mi nie robi, to wiele dobroci mi odbiera niestety. :(

  • A to jest sprawka Słonecznego :D

   Czary-mary, czary-mary, nie do wiary.
   Nagle wszystko mam do pary!

   Chupa,
   Mistrzowski wierszyk!

  • lothlorien (SC+IE+KE) 30 Czerwiec 2016

   Haha, Chupa, wierszyk wyszedł Ci mega :D
   Zresztą, to faktycznie są jakieś czary-mary.

   Dlatego wolałam się zapisać na analizę kolorystyczną do Grety, żeby mieć pewność. Tyle tu pierwiastków mąci, że nigdy nic nie wiadomo :) Choć rewolucji nie przewiduję :D

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 30 Czerwiec 2016

   Ajajajaj nawet nie czuje kiedy rymuje. :D

 • AgnieszkaM(G/SSu) 30 Czerwiec 2016

  Polecasz w tekście błyszczyki. Czy to znaczy, że matowe szminki nie są polecane?

 • Ania( G+ IE+ I ) 30 Czerwiec 2016

  Zgadzam się z Tobą Chupa.W typach kolorystycznych nie wszystko jest ,,ciemno-jasne” i jednej reprezentantce danego typu kolory przypisanej typowi palety będą odpowiadać bardziej niż innej.Tu jak pisze Greta Ethereale mają swój wpływ niemały i czasem podkręcają kolorystykę typu.Jak tylko sie ogarnę trochę to wrzucę swoje awatarowe zdjęcie.Pisząc ciemna oprawa miałam na myśli siebie bo moje i brwi i rzęsy są czarne a jednocześnie wydaje mi się,że moja uroda nie jest taka mocno kontrastowa jak u Czystej czy Ciemnej Zimy.Nie wykluczam,że mogę być Latem…Wydaje mi się,że Avarati pisała kiedyś,że najlepiej po prostu sprawdzić,które kolory nam pasują,a które nie.

  • Czyżbym w końcu znalazła kogoś o podobnej urodzie? Z natury mam czarne brwi i czarne rzęsy ale włosy jaśniejsze, powiedziałabym ciemny brąz ze złotymi przebłyskami. Kiedyś wpadały w odcień rudawy (tak mi się wydawało) a teraz są mniej złociste i ciemniejsze.Nie posądzałam się o zimę , raczej o jesień. Najlepiej mi w ciemnych kolorach i białym ale inne jasne, pastele już nie bardzo. Z ciemnych wydaje mi się że zgaszony granat i taupe. Niestety ten ostatni to rzadki okaz w kolorystyce odzieży :) Zbieram zdjęcia na analizę. Co do typu mam swoje podejrzenia. Sama jestem ciekawa czy się mylę, bo jestem dość pewna do jakiego typu należę… :)

 • Hej! Jeśli Chupa mnie słyszy, to miałabym pytanie :) Chupa! Naprawdę jesteś Jasnym Latem? Rzeczywiście nie masz jasnej oprawy oczu? A włosy w jakim kolorze? Na zdjęciach wyglądają na ciemne, ale wiem, że zdjęcia jakby dodają mocy kolorom. Czy mogłabym zapytać, jaki masz kolor włosów i w jakiej tonacji podkłady preferujesz? Strasznie intryguje mnie Jasne Lato z ciemnymi włosami, słyszałam już o takich przypadkach. Piękne są Twoje avatary !

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 30 Czerwiec 2016

   Ja mam naturalnie ciemny blond, który nieco jaśnieje i złodzieje na słońcu, robi mi się naturalne ombre. Na avatarze obecnym włosy są zielone. :D Gdzieś wyżej Sasame prosiła mnie o większą fotę to wstawiłam linek. Brwi mam czarne/prawie czarne, rzęsy czarne na długości, a prawie białe przy nasadzie. XD
   Z podkładami zawsze mam problem bo wszystko jest dla mnie za ciemne :(, cerę mam blisko neutralnej i różowawe podkłady i żółtawe jakoś przejdą, (byleby nie były chamsko różowe czy żółte, póki co najlepsze są beżowo żółtawe bo nieco tłumią mój rumień) ale cerę mam tak naprawdę w kolorze bardzo jasnej chłodnej oliwki. Do takiego wniosku doszłam całkiem niedawno. ;)
   Znam zgaszoną jesień, przy niej moja cera wydaje się być mroźna. :D
   Jak myślę o historii farbowania moich włosów to najlepiej czuję się właśnie w takim kolorowym ciemnym miksie (fiolety, róże, zielenie, granaty) i kawowym brązie. :D Jeśli chcesz to mogę ci podrzucić linek do folderu, w którym jest część zdjęć, które tu wstawiałam, wydaje mi się, że na jednym ze starszym mam prawie swój kolor. Tylko muszę zmienić hasło bo nie pamiętam.

 • Ania (G+IE+I) 30 Czerwiec 2016

  Chupa wierszyk-perełka :)
  Metamorfoza u Ciebie Greto sprawia,że poszczególne puzzle układanki tworzą logiczną i harmonijną całość.Nie muszę sobie dodawać powagi strojem,makijażem bo to nie moja bajka. Nigdy nie będę dostojna,ze świecą szukać u mnie dosłownego sexappeal’u.Nie uwiera mnie brak tego czy owego a pewnie niektórzy kreatorzy stylów, mody chcieliby by uwierał. Zostaje sama prawda o sobie.Ta prawda daje uczucie wyzwolenia, a czasem musi zderzyć się z różnymi naszymi o sobie wyobrażeniami. Mnie osobiście cieszy gaminkowo-iskrząca kombinacja i tę chochlikowatość, zadziorność i młodzieńczość bardzo lubię.

  • Mimi ( R+ KE ) 30 Czerwiec 2016

   Chupa! Dziękuje. Szczególnie kawowy brąz brzmi pięknie:) . Jeśli będzie taka możliwość bardzo poproszę o linka.

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 30 Czerwiec 2016

   Nie mam zdjęcia w takim kolorze, bo to było dobrych parę lat temu, ale kolor był taki. http://www.dobrarada.com.pl/53-marion-szampon-koloryzujacy-kawowy-braz-4-8-myc.1.jpg

   Podrzucam linek do folderu. Ustawiłam kluski jako hasło. :D
   http://s1275.photobucket.com/user/ChupacabraItt/library/My%20shoes?sort=3&page=1
   Proszę się za bardzo nie wystraszyć. XD

  • Chupa,
   Dopiero teraz oglądam Twoją galerię. Jestem zachwycona!

  • Avarati (FG+IE+SE) 30 Czerwiec 2016

   Chupa, dzięki śliczne :) Idę podziwiać! Znalazłam w końcu ulubione przeze mnie Twoje zdjęcie!

  • Chupa, kocham zdjęcie, na którym masz zrobione kreski eyelinerem *.* <3

  • Dorin (G+SE,IE, LSm) 30 Czerwiec 2016

   Chupa, świetne zdjęcia, oczywiście obejrzałam wszystkie :)
   Dziewczyny też jestem jasnym latem, a kolor włosów naturalny z pewnością mogę mieć podobny do Chupy, a nawet ciemniejszy. Brwi mam dość ciemne, rzęsy jaśniejsze, takie ciemny blond, widać je dopiero kiedy są pomalowane. Kolor skóry raczej żółtawy. Odkąd się dowiedziałam od Grety jaki mam typ i Kibbe i kolorystyczny i jeszcze Ethernale, to już wszystko gra, tzn, staram się ogarniać i wybieram już tylko Gaminkowe ubrania. Na szczęście dużo takich już miałam. Bardzo cieszę się z werdyktu letniego, gdyż kolory Jasnego Lata są dla mnie najpiękniejsze, potem Kolory Czystej Zimy, z których także mogę korzystać, więc jestem szczęśliwa hyhyhy. Mam nadzieję, że uda mi się skompletować garderobę celnie, tak aby rozsiewać Gaminkowy wdzięk ;)

  • Welwiczja 30 Czerwiec 2016

   Chupa, ekstra *_* . Najbardziej podobają mi się te w stylu gejszy i w czerwonej bluzce z dekoltem-wodą [?] ;) .

  • lothlorien (SC+IE+KE) 30 Czerwiec 2016

   Chupa, powtórzę się za wszystkimi, ale świetne zdjęcia :D

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 30 Czerwiec 2016

   Ajajaj. Nawet mi głupio dziękować. No tylko te najładniejsze foty tam są i najbardziej normalne. :D Całe szczęście, jeszcze się upewniłam czy nie jakiejś skrzywionej gęby.

   Skorzystam z okazji, to szare ubranko, które wygrzebałam z otchłani szafy to tak na oko, dla kogo by mogło być? Jeśli słabo widać to chyba mam w nim jeszcze jakieś foty, chyba gorszej jakości, ale myślę że to by nie przeszkodziło.

   Gejsza z horroru to było świętowanie pełni ;) , a te w czerwonej bluzce, to profeszjonal sesja zdjęciowa z samowyzwalacza. XD

  • Chodzi o ubranko “ciepły deszcz”?

   Przy okazji zapytam, czy mogę wrzucić moje ulubione Twoje zdjęcia? (Z bólem serca wybrałam tylko trzy :D )

  • Katarzyna (DC+SSu+Y) 30 Czerwiec 2016

   Chupa, głosuję na zdjęcie “nie parsknę, …

  • chupa, masz taką charyzmatyczną urodę. I widać, że odpowiednio podkreśloną. <3 Super focie. :D

  • nieogarnieta(FG+KE) 1 Lipiec 2016

   Chupa <3 Jestem Twoją fanką :D

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 1 Lipiec 2016

   Mnie się najbardziej podoba zdjęcie na którym masz ww czerwoną bluzkę i chwytasz się za głowę :D
   Btw, masz bardzo posągową urodę.

  • Karolina K. 1 Lipiec 2016

   Chupa – świetne makijaże! Ostatnio się podobnie
   maluję (latem lubię takie jaśniejsze kolory), najlepiej
   połączyć kilka za jednym razem i dobrze się w nich
   czuję.

  • Aga (SG+KE) 1 Lipiec 2016

   Chupa, powtorze sie, ale jestem fanka Twojej urody :) Moje ulubione Twoje zdjecia to wszystkie te na ktorych prym wiedzie Innocent. Dzieki, ze zechcialas sie z nami podzielic zdjeciami :)

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 1 Lipiec 2016

   Jaaakbym wiedziała, że się zrobi taki szum to bym się na to psychicznie przygotowała. XD Marino, w życiu nie myślałam o sobie jako o posągowej. :) Dziękuję!
   Karolino, :) w miarę zgodnie doszłyśmy tu do wniosku, że słoneczny lubi kolor w makijażach. ;)
   Tak, dokładnie chodzi o to szare ubranko, z jednej strony rękawek z drugiej strony “wietrzenie pachy”. :D No i dobrze, już mnie tu i tak tyle, że trzy zdjęcia wte czy we wte nie zrobią różnicy. A moze się komuś do czegoś przyda(m). :)

  • Dziękuję za zgodę. Płaczę jeszcze za tym, na którym siedzisz z podpartą brodą :D

   http://getthelook.pl/wp-typ-urody-sloneczny-ksiezycowy-ethereal-ingenue-chupa

   http://getthelook.pl/wp-conttyp-urody-sloneczny-ksiezycowy-ethereal-ingenue-chupa

   http://getthelook.pl/typ-urody-sloneczny-ksiezycowy-ethereal-ingenue-chupa

   **************************************************************

   A Twój szarak jest zbyt naturalowy. Nie dodaje Ci urody.

  • lothlorien (SC+IE+KE) 1 Lipiec 2016

   Królowa Elfów, zdecydowanie.

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 1 Lipiec 2016

   Piękna <3

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 1 Lipiec 2016

   Czyli bliżej natural. Gdzieś kiedyś dziewczyny sugerowały, że może SC. Cały czas to za mną chodziło. Nawet nie pamiętam skąd to wzięłam. :D Wykorzystałam do zdjęć, bo jest dość ciekawy, szczególnie strona z wywietrznikiem.
   Nie ma co płakać, nie mam w planach go usuwać. :D

  • cezet (SD+SE+IE, BW) 1 Lipiec 2016

   Dla mnie uroda Chupy jest w pewnym sensie czymś znajomym, jakby “zwyczajnym”. Ale dodatkowo jak widzę prawie każdy awatar Czupy lub te ostatnie zdjęcia, to mam bardzo wrażenie, że właśnie wyszła z ktoregoś z obrazów Modiglianiego:) Podobnej myśli w stosunku do moich zdjęć nie miałam nigdy.

  • Karolina K. 2 Lipiec 2016

   Bardzo ładna bluzka, ta czerwona woda :).
   Mam podobną, tylko czarną i lubię nosić,
   ponieważ subtelnie podkreśla biust :).

   Co do zdjęć, to pierwsze z tych, które
   udostępniła Greta skojarzyło mi się
   – kiedyś zrobiłam bardzo podobne,
   też w firanie :). Powieki miałam
   fioletem potraktowane, nie wiem
   jakim Ty kolorem zrobiłaś.

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 3 Lipiec 2016

   W tym zdjęciu są szarości w wewnętrznym kąciku roztarte miedzią. Ale fioletowe powieki też kiedyś robiłam i też miałam foty w firanie, tyle, że chyba żadne nie znalazło się w tej galerii.
   Firanka to takie fajne tło :D i kuchnią się nie świeci.

  • Aga (SG+KE) 3 Lipiec 2016

   To w czerwonej bluzce rzadzi! Zdecydowanie Krolowa Elfow :D

 • Dziękuję. Śliczne :)

 • Ania (G+IE+I) 1 Lipiec 2016

  Chupa piękne zdjęcia. Masz naprawdę oryginalną, filmową urodę i mocną aurę.Zdjęcie nr 12 moje ulubione-jak pięknie widać Twój Innocent. Masz niesamowite oczy-jest w nich taka czystość i szlachetność.Zdjęcie nr 24 -bardzo mocna aura Słonecznego -też bardzo mi się podoba.Bez dwóch zdań masz nieziemska urodę. Widzę Ciebie i jako Królową Elfów i jako bardzo silną Wojowniczkę.Jako gejsza też robisz wrażenie. Piękna galeria.Dzięki za udostępnienie.Charyzmatyczna uroda i super kombinacja Ethereali plus Innocent.

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 1 Lipiec 2016

   Jejciu. Dziękuję bardzo, musiałam sprawdzić o jakie zdjęcia chodzi. :) Chodź na królową elfów to jestem chyba za niska. :D

 • AgnieszkaM(G/SSu) 1 Lipiec 2016

  Przy G chyba nie było takiego pytania, kojarzę o inne typy. Mocno reaguję negatywnie na słońce, potrzebuję coś na głowę. Mam słomkowy kapelusz, z dość szerokim rondem, nie wiem czy pasuje, ale w sumie zawalidroga. Wolałabym coś, co można w razie czego do torby wrzucić. Coś z materiału szyte. Mam kapelusik z lnu, ale chyba straszę w nim. O taki on jest https://papavero.pl/images/photos/574/1201/kapelusz-801×534.jpg

  • AgnieszkaM(G/SSu) 2 Lipiec 2016

   Dzięki, Martka. Fedora chyba lepsza niż to, co mam z szerokim rondem. Pinterest pokazuje, że panamy i kloszowe, te drugie nie wiem, czy nie lepsze dla SG.

  • Martka G 2 Lipiec 2016

   Fedora i panama kojarzą mi się z chlopczycą (z taką bardziej dojrzałą chlopczycą bo pasują np do koszuli z kołnierzem i marynarki). Oczywiście jest to moje osobiste skojarzenie, a nie werdykt na temat tego co wg Kibbe pasuje typowi G ;) Bardzo lubię te kapelusze. Kloszowe to już nie mój klimat. Faktycznie kojarzą mi się bardziej z laleczką czyli SG np z Clarą Bow. Myślę, że kloszowe mogą być zbyt dziewczęce i delikatne dla czystego G.

 • Avarati (FG+IE+SE) 1 Lipiec 2016

  Dziękuję ślicznie :)

  Coś przeczuwałam, że posiadanie tylko Iskrzącego… byłoby zbyt proste jak dla mnie :D Kiedy dowiedziałam się, że Ethereale mogą się łączyć, od razu pomyślałam, że może we mnie coś jeszcze siedzieć. Inne posiadaczki Iskrzącego nazywały siebie chochlikami, ja mówiłam o nim jako o wiedźmowatym, nie odpowiadało mi bycie małym stworkiem. Od chwili, że Słoneczny jest dopełnia, wszystko wskoczyło w odpowiednie szufladki.

  No i przy okazji się wyjaśniło, skąd moja awersja do szarości i że przy takich silnych Etherealach raczej nie mogę być stonowanym latem ;)

 • Witam, mam pytanie. Czy gamine dark autumn moze pozwolic sobie na noszenie biżuterii z perłami, bursztynami i kolczyki koła np. ze starego złota?

  • AgnieszkaM(G/SSu) 2 Lipiec 2016

   Perły nie, bo zbyt klasyczne. Koło to niedobry kształt. Bursztyn może by dał radę, gdyby był w odpowiednim kształcie/oprawie.

  • Dziękuję Agnieszko. Jest dokładnie tak, jak napisałaś.

 • Dorin (G+SE+IE, LSm) 5 Lipiec 2016

  Greto droga! Przyspamuję: http://s0.sin-say.com/media/catalog/product/M/J/MJ789-01X-001.jpg taki żakiet, kolorystyka spoko, kolor miły, ale czy ta fakturka jest Gamine, jest niby taka drobna i nieregularna, ale wolę dopytać ;) Mam zamiar się skusić na ów żakiet, myślę, że w roli swetra sprawdzi się :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 5 Lipiec 2016

   Wygląda na nieco puchate, nie brałabym. No ale jam nie Greta.

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 5 Lipiec 2016

   AgnieszkoM dziękuję, właśnie też brałabym chyba ;) Ta puchatość właśnie mnie zastanawia i mała ostrość faktury.

 • Witam się powakacyjnie :)
  Dorin wydaje mi się, że żakiet przez fakturę odbiega od stylu Gamine
  ale od czego mamy Ethereale!
  Ja bym brała jeśli byłby śnieżno biały.

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 12 Lipiec 2016

   Witaj powakacyjnie :) Właśnie ta faktura nie zastanawia ;)
   Dziewczyny, a ja zakupiłam taką sukienkę, nie wiem czy jest bardzo gamine, ale wydaje mi się, że wyglądam w niej ładnie, kiedyś zrobię fotkę i ja tutaj wkleję ;)
   biala sukienka gamine

  • Dorin,
   Jestem pewna, że wyglądasz ładnie w tej sukience. Czekam na na obiecaną fotkę :D

  • lothlorien (SC+IE+KE) 12 Lipiec 2016

   Dorin, piękna sukienka, bardzo mi się podoba góra. Też czekam na zdjęcie :D

  • Ewelenka (G+IE/LS) 14 Lipiec 2016

   Rany, zniknąć na tydzień i już zaległości nie do nadrobienia. Wątek o Etherealach galopuje jak nigdy :D
   Dorin, piękna sukienka, nabrałam na nią ochoty. Ma fajny geometryczny fason, byłaby idealna gdyby “coś” się na niej działo. Niemniej jednak, jeśli trafię na nią w sklepie, to przymierzę :D
   Dodam, że również kupiłam już sukienkę (na wesele, której tak rozpaczliwie szukałam). W tej chwili jest u krawcowej do dopasowania, gdy wróci do mnie zrobię zdjęcie razem z dobranymi dodatkami i podzielę się efektem :)

  • Chętnie bym zobaczyła sukienkę/stylizację na wesele dla G. Szukam powoli czegoś dla siebie. Niestety nie lubię sukienek, najchętniej bym poszła w spódnicy i bluzce, ale to chyba nie wypada – tak dawno już nie byłam na weselu, że nie wiem co teraz się nosi :-P Plus zawsze mnie kusi żeby założyć coś bardzo yinowego, dziewczęcego np rozkloszowaną sukienkę albo taką z tiulem, ewentualnie coś w stylu SN sukienka i biżuteria na grecką boginię…coś mam jednak wrażenie, że to jednak nie najlepszy wybór dla G ;-)

  • AgnieszkaM(G,AE,IE/SSu 17 Lipiec 2016

   Też potrzebuję na wesele, ale nie kuszą mnie już żadne marszczenia. Tyle że mam w planie sukienkę z jedwabiu, nie wiem, jak to lejące okiełznać – nie może się nóg lepić ani być szerokie.

  • AgnieszkaM, sama szyjesz? Jeśli tak to super, podziwiam i chciałabym się kiedyś sama nauczyć! Przynajmniej jesteś pewna, że sukienka będzie idealna rozmiarowo i będzie leżała świetnie, a to już duży plus – te ze sklepu nigdy nie leżą idealnie, przynajmniej na mnie zawsze coś odstaje hehehe.

  • Ewelenka (G+IE/LS) 18 Lipiec 2016

   Martka, mniej więcej dwa miesiące zeszło mi na poszukiwania (wiadomo, nie codzienne), wracałam do tych samych sklepów po parę razy w nadziei, że asortyment się zmienił, albo że przynajmniej dorzucili coś nowego. Pewnie gdyby nie presja (“jesteś świadkową!”), to sięgnęłabym po kombinezon, ale przez odgórne naciski i komentarze bez przekonania robiłam kolejne kółka po sklepach. I w końcu znalazłam sukienkę, która nie tylko bardzo mi się spodobała, ale też całkiem dobrze leżała (choć wymagała krawieckiego dopasowania). A już trafienie w 10tkę podkreśliła aprobata Grety ;)
   Trzymam więc kciuki, by i Tobie udało się coś fajnego znaleźć. Aaaaalbo uszyć, jeśli masz namiary na dobrą krawcową. To jest chyba najlepsza opcja, jeśli możesz sobie na nią pozwolić.

  • AgnieszkaM(G,AE,IE/SSu 18 Lipiec 2016

   Martka, tak szyję, ale niestety nie jest mi łatwo dopasować rzeczy do figury. Było prościej gdy byłam szczuplejsza i proporcje pasowały do tabelek. Teraz nie pasują, więc tym trudniej mi się zabrać za szycie, bo wiem, że dużo przymiarek będzie. Mimo wszystko szycie jest fajne.

  • Anka (DC+I) 18 Lipiec 2016

   Agnieszko. Spróbuj robić konstrukcje. Z gotowych wykrojów mało wychodzi. Zacznij od konstrukcji spódnicy. Jak uszyjesz pierwszą z własnej konstrukcji to będziesz zachwycona

  • AgnieszkaM(G,AE,IE/SSu 18 Lipiec 2016

   Anka, dzięki za odzew. Byłam na kursie konstrukcji. Z geometrią u mnie nieco ciężko. Spódnice to akurat są banalne i mi wychodzą. Problemem jest duży biust i wąskie ramiona. Wykroje i szycie to jest długi temat i na inne forum chyba.

  • Jeszcze się łudzę, że znajdę coś w sklepie. Nie jestem świadkiem więc mogę sobie pozwolić na trochę więcej luzu, ale przyznam szczerze, że szycie u krawcowej byłoby idealnym rozwiązaniem, a najbardziej idealnie byłoby nauczyć się szyć :-)

   Też się czuję trochę niewymiarowa ;-) Marynarki i kurtki są zawsze na mnie za szerkie w ramionach, spodnie zawsze zjeżdżają z bioder (niby mam 25cm różnicy miedź biodrami a talią, ale biodra są proste i rozszerzają się bardzo stopniowo więc spodnie nie mają się na czaym zatrzymać dlatego wolę biodrówki) :-P

  • Ewelenka (G+IE/LS) 20 Lipiec 2016

   Trafiłam właśnie na taką sukienkę
   sukienka gamine kolnierzyk
   Nie nadaje się na wesele, ale wkleiłam, bo wydaje mi się, że pod każdym względem jest idealnie gaminkowa – długość, kształt spódnicy, wzorek, kołnierzyk, lamówka.

  • ,Śliczna jest! Jakbym znalazła taką z mniej szalonym wzrokiem to bym nosiła :-)

 • Czy styl Gamine bez tych wszystkich pasków, rombów, ostrych geometrycznych wzorów i komiksowych animacji może się obyć, czy to już nie będzie Gamine? Tak sobie skromnie gdybam :)

  • Ewelenka (G+IE/LS) 16 Lipiec 2016

   Gdy przez pierwsze dwa dni po werdykcie Grety kaprysiłam, że jestem G i że ten styl kojarzy mi się z pstrokacizną i nachalnością, Greta uspokoiła mnie, że można ubierać się zgodnie z typem bez tych elementów, odpowiednio grając dopasowanymi fasonami, lamówkami, zamkami, przeszyciami, cięciem sylwetki liniami. Nie trzeba więc od razu sięgać po koszulki z minionkami ;)
   (choć ja skończyłam tak, że usilnie rozglądam się za tego typu koszulką
   bluza gamine
   więc uważaj! ;)

  • pimkiem 16 Lipiec 2016

   Wydaje mi się, że w tym typie chodzi o lekkie szaleństwo, o taką zadziorną osobowość i jak ktoś tego nie ma, to nie będzie gamine.

 • AgnieszkaM(G,AE,IE/SSu 23 Lipiec 2016

  Geraldine McEwan (Miss Marple) była jakimś typem G (duże oczy) z pierwiastkiem (IE albo Y albo Ingenue)? Ładnie się starzała.

  geraldine-mcewan

 • Geraldine wydaje się ksiezycowa.
  Może tak być?

  • Greto, to ja też jestem lisek, czy mogę być księżycowa? I co mi to zmienia w typie (jeśli w ogóle jestem lisek księżycowy?) :-)

  • Katarzyna (DC+SSu+Y) 30 Lipiec 2016

   Ten anonim z potencjalnym liskiem to ja…..

  • Pozytywna 17 Lipiec 2017

   Dziewczyny, blagam, nie badzcie tak enigmatyczne. O co chodzi z tym liskiem?! Ksiezycowym na dodatek :-D

 • Magmik (G, TS) 30 Lipiec 2016

  Dzień dobry, ujawniam się jako gamine pełne lato. Miło mi dołączyć do grupy. Nie rozgryzłam jeszcze wszystkich skrótow przy waszych nickach, ale to przyjemność poznać tyle tytulowanych głów. Chętnie podzielę się z wami moimi (dzięki Grecie) pomyslami na gaminkę. Pozdrawiam serdecznie.

  • lothlorien (SC+IE+KE) 30 Lipiec 2016

   Cześć, super, że dołączasz do nas :)
   To czekam na stylizacje!

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 30 Lipiec 2016

   ooo, jak fajnie; kolejna Gaminka :-)

  • Aga (SG+KE) 30 Lipiec 2016

   Witaj :) jesli masz ochote zapraszamy do podzielenia sie zdjeciami swoich stylizacji :)

  • Ewelenka (G+IE/LS) 30 Lipiec 2016

   Hej, jak wrażenia po analizie? Spodziewałaś się werdyktu? :)

 • Magmik (G, TS) 30 Lipiec 2016

  Byłam absolutnie zaskoczona wynikiem analizy. Po surowości swojej twarzy spodziewałabym się raczej typu dramatic ;).
  Greta dysponuje moim zdjęciem/zdjęciami, które uważa za słuszne stylizacyjnie. Zapewne coś wrzuci. Ja sama nie mam odwagi by się tak publicznie “wklejać”, ale w razie czego uznam, że nie znam tej pani ze zdjęcia ;).
  Co do przemyśleń po analizie- minęło już trochę czasu i ochłonęłam nieco. Paski/ wzory/ desenie, z którymi niegdyś bym się nie utożsamiała zaczynają mnie kręcić i to bardzo.
  Nadal mam problem z butami, w tym sezonie zakup nowych sandałów okazał się niewykonalny.

  • pimkiem 30 Lipiec 2016

   Jak widzę, jesteś Gamine bez mieszających pierwiastków, więc ciekawie to musi u Ciebie wyglądać, tzn. te wzory. :)

  • Robiłyśmy analizę przed nastaniem ery E :D

  • pimkiem 30 Lipiec 2016

   Aaa, to szkoda. Konkretne style w pełni pasują chyba tylko czystym typom.

  • Styl bazowy zawsze nade wszystko. Fasony oraz podstawowe zalecenia nie zmieniają się ze względu na pierwiastki dodatkowe. Figura musi być właściwie opakowana :D

   Modyfikacja stylu to głównie gra kolorami, detalami, elementami ozdobnymi.

  • pimkiem 30 Lipiec 2016

   Świetnie to brzmi. Niezależnie jakim okażesz się typem, zawsze masz szanse przemycić do stylu coś swojego.

 • Magmik (G, TS) 30 Lipiec 2016

  Ciekawe co mówisz Greto. Już myślałam, że jestem całkiem pospolitą gamine.
  Poczekam jeszcze trochę- może coś wyjmę z worka z powrotem do szafy.
  A co z kapeluszami męskimi i beretami? Czy któraś z was próbowała tych cudownych odstawionych do lamusa artefaktów? Czy to nie dla nas?

  • Jeżeli mówisz o tym worku, którego zawartość jest mi chyba znana, to nie sądzę :D

   Co do nakryć głowy, przecież obłędnie wyglądasz w kaszkiecie.

  • Nie chciałam nas zamęczać pokazywaniem “wszystkiego”. Wskazówki, które od ciebie dostalam były wystarczające żeby zweryfikować resztę zawartości szafy. W sumie to lepiej nie zagladac już do tych worków.
   Kaszkiet uwielbiam.

 • Witam, jest to, że Elsa Pataky jest rodzajem GAMINE?

  • 1) Jeżeli jest sztywna, będzie odpowiednia dla G+AE+GE.
   2) Ta jest jakaś toporna. W ogóle mi się nie podoba. Sto razy lepsza byłaby zwykła, sztywna mini trapezowa lub po prostu wąska.
   3) FG/G, tkanina i dekatyzowania są księżycowo-naturalowe
   4) G plus AE/GE (o ile nie odstaje zbyt mocno na boki)
   5) G plus AE
   6) G plus AE/GE/IE

  • marzi G+AE+GE 8 Sierpień 2016

   Dzięki :) coś tam jednak kumam
   2 też mi się nie podoba, ale chciałam się upewnić, czy jest dla G. I ruszam przymierzyć 1 i 6 :D

  • j. (FG+KE) 8 Sierpień 2016

   Ha, rozważałam żakiet zrobiony z tej tkaniny co spódnica nr 3 (tylko w wersji czarnej), widać coś jest na rzeczy ;)

  • Uwielbiam dekatyzowane tkaniny :)

  • Karolina K. 8 Sierpień 2016

   A nr 6 w taki wzorek ludowy nie jest dla SN?
   Myślałam, że dla G takie mniejsze desenie są.

  • Spódniczka jako całość jest jak najbardziej Gamine.

  • 1) SG
   2) dla nikogo

   Nie widzę Cię w żadnej z nich.

  • cezet (SD+SE+IE, BW) 8 Sierpień 2016

   Jak oglądałam, to dekatyzowana spódniczka od razu została odrzucona – który to E ?
   A pierwsza mi się spodobała-by, gdyby była dłuższa – to IE? (Bo spódniczka iskrzy?)

  • Dekatyzowania to Księżycowy Ethereal. Oczywiście nie będą one dobre dla wszystkich typów bazowych.

   Pierwsza spódniczka tak bardziej pod Gwiezdny niż pod Iskrzący :D

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 8 Sierpień 2016

   Marzi, AE nie ciągnie w stronę yinowych typów, nie wymaga falbanek i zwiewności. Mi się te bluzki nie widzą.

  • marzi G+AE+GE 9 Sierpień 2016

   Iwono, ja ciągnę do falbanek i zwiewności :D do yinu w ogole, myślałam, ze to moze przez AE, ale chyba to tylko takie nieuprawnione upodobanie

  • Marzi,
   Ze względu na Twój wiek jeszcze uprawnione. Za jakiś czas sama zorientujesz się, że coś zgrzyta :D

  • Aga (SG+KE) 9 Sierpień 2016

   Mnie tez podobaja sie dekatyzowane tkaniny, i zwiewne, a najlepiej jedno +drugie. Ta bluzeczka jest cudna, ale chcialabym czarna albo snieznobiala <3

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 9 Sierpień 2016

   Co właściwie macie na myśli mówiąc dekatyzowane tkaniny? :D Zawsze myślałam, że dekatyzowanie to przygotowanie materiału tak, żeby się nie kurczył, ale tego raczej nie widać na materiale.

  • j. (FG+KE) 9 Sierpień 2016

   Przy tej spódnicy było napisane, że jest “garment-dyed”, czyli farbowana już po uszyciu. To podobno sprawia, że taki materiał się nie kurczy i daje taki nieregularny koloryt. Ale nie wiem czy to to samo co dekatyzacja i czy o to Grecie chodziło :)

  • Wg mnie przymiotnik “dekatyzowany” w odniesieniu do tkanin ma dwa znaczenia.

   Za SJP:
   Dekatyzowanie – poddawanie tkaniny działaniu nasyconej pary co zapobiega jej odkształcaniu.

   Natomiast rzeczy dekatyzowane w mowie potocznej to: tkaniny marmurkowe, przecierane, odbarwiane.

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 9 Sierpień 2016

   Dziękuję :D
   W takim razie faktycznie nie nadają się dla wszystkich typów, nawet jeśli ktoś posiada Księżycowy, to dla grupy Classic ich zupełnie nie widzę :)

  • Arwena (DC+E/SSd) 9 Sierpień 2016

   Lothlorien, zgadzam się, osobiscie nie znoszę mocno dekatyzowanych rzeczy, zwłaszcza marmurkowych (aż mnie ciarki przechodzą :)) Dżinsy wybieram jak najbardziej jednolite, ciemnogranatowe – teraz nabyłam idealne – klasyczne, z lekko wyższą talią, długie (długość 34!) i właśnie bardzo ciemne, granatowe, bez dekatyzacji. Boję się tylko, ze mi się w praniu zdekatyzują :/

  • j. (FG+KE) 9 Sierpień 2016

   Haha, ja mam jedne jeansy granatowe jednolite z takiej fajnej grubej bawełny i cierpliwie czekam, aż się ładnie powycierają pod wpływem używania ;)

  • Skąd ja to znam. Nowe dżinsy zawsze mam ochotę wyprać w proszku do białego :D

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 9 Sierpień 2016

   pamiętam, jak w czasach mojego LO wchodziły do mody dekatyzy. Drogie to było, więc większość “dekatyzowała” sobie zwykłe dżinsy (wtedy mówiło się na nie teksasy hehe) w wannie pumeksem :-)

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 9 Sierpień 2016

   Arweno, mam podobnie :) Tylko mi się najbardziej nie podobają takie powycierane t-shirty i koszule, a niektóre dżinsy tego typu jeszcze są ok.
   Spieranie się koloru w praniu to moja zmora – w końcu jak kupuję jednolite, to chcę żeby takie pozostały. Podobno są jakieś triki zapobiegające temu, np. ocet, ale nie pamiętam co dokładnie trzeba z nim zrobić :D

  • Dżinsy powinno się prać na lewej stronie, w delikatnym płynie, w niskiej temperaturze (max 30 stopni) i najlepiej jak najrzadziej.

  • cezet (SD+SE+IE, BW) 9 Sierpień 2016

   O, to ja też lubię dżinsy jednolite granatowe albo jednolite jasne. Ewentualnie delikatne sprane ale “naturalnie”. No, albo czarne, śliwkowe, czerwone :D

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 9 Sierpień 2016

   No właśnie piorę jak najrzadziej, ale czasami nawet i delikatne pranie nie pomaga. Hitem są u mnie dwie pary Levisów, które ogólnie się sprały i zniszczyły (podarły) w ciągu zaledwie pół roku :D A prałam ręcznie, bo akurat w tym czasie nie miałam pralki.

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 10 Sierpień 2016

   A czy pierwsza stylówka (całość, również mi się niesamowicie podoba) byłaby także dla mojego miksu? Na upartego bez tych (zbyt ostrych zapewne) groszków?

  • Byłaby, nawet z tymi kropko-groszkami :D One kojarzą mi się z gwiazdami.

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 10 Sierpień 2016

   Ale super! To był niemalże mój mundurek zeszłej zimy, która była bardzo lekka- golf + rozkloszowana spodniczka + grube czarne rajstopy + kozaki za kolano.
   W tym roku, o ile pogoda dopisze, będzie pewnie podobnie :D
   A na spódniczkę się czaję.

  • Kiedy się już wystroisz, prosimy o fotę :D

  • marzi G+AE+GE 10 Sierpień 2016

   Yen, ta spódniczka jest z grubej dzianiny, jakby wełniana, swetrowa, średnio-sztywna. Na mnie (162 cm) jest przed kolano. Tam gdzie byłam nie było XS, więc nie umiem powiedzieć jak się układa tak właściwie.

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 10 Sierpień 2016

   Marzi, pjona ze wzrostem! :D
   Nie jest sztywna? A to i lepiej. A nie opina brzucha?
   Ja noszę S/M, może będzie na mnie :)

  • marzi G+AE+GE 10 Sierpień 2016

   Yen, spódniczka nie ma zamka, tylko gumkę, ściągasz w pasie.
   162 super wzrost :D i dzięki ci, grupo Gamine, za długie nogi :D

 • marzi G+AE+GE 9 Sierpień 2016

  Podejrzewam, że sukienka jest SG, ale zapytam – jest? :D
  http://s0.reserved.com/media/catalog/product/P/P/PP180-MLC-002.jpg

  • Sukienka stoi na granicy SG i G. Deseń jest trochę SG (coś na kształt groszków) i trochę G (drobny, kalejdoskopowy, minimalnie ostrzejszy). Z kolei fason to niby SG, ale znów ostre zakładki to G.

  • marzi G+AE+GE 10 Sierpień 2016

   Przymierzałam i nie dla mnie. Ten jasny kolor to nie biały ani ecru, ale delikatnie różowy. Poza tym, talia była u mnie trochę za wysoko, a w ramionach była za szeroka. Może jest skrojona na SG ;)

 • Greto, chciałabym zapytać o materiały :D. Tzn., który typ albo który E, najlepiej wygląda w materiałach, które są jednocześnie matowe i błyszczące. Z wykładów z estetyki na studiach pamiętam, że takie materiały, czyli np. jedwab, satyna, welur, aksamit, zamsz, skóra, są częścią stylu camp (czy też kamp).
  Tak sobie myślę, że może grupa Gamine by tu pasowała, ze względu na skrajne zderzenie pierwiastków. Albo Alabastrowy. Jak myślisz? :)

  I w związku z tym chcę, a jakże, zapytać o spódnicę :D Aksamitny trapez mini.

  spódnica Gamine

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 19 Sierpień 2016

   Czy G i FG mają jakieś wspólne spódnice? Bo sama bym się nad powyzsza zastanawiała dla siebie ;) Skąd ona? Zresztą też wczoraj pytalam o welur dla AE pod postem o E :)

   I jeszcze z rozróżnieniem torebek mam czasem problem, które FG, a które G.

  • Torebki G i FG w zasadzie niewiele się różnią. Dla obu typów najlepsze są listonoszki. W obydwu przypadkach te idealne powinny mieć zdefiniowany kształt i wyraźne krawędzie.

   Przy czym o ile u FG przejdą: mniej zdefiniowany fason i łagodniejsze krawędzie (wpływ Natural), o tyle u G takie modele już rażą.

   Kolejne różnice to już detale przy torebkach ozdobnych. Np. modele rockowe to FG.

   **************************************************

   Wspólna spódnica dla G i FG to wąska mini.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 20 Sierpień 2016

   Dzięki niezawodna Greto :)

   Czyli powyższa aksamitna prosta mini faktycznie byłaby dobra dla marzi G z AE i dla mnie FG z AE? Patrzyłam na różne aksamitne spódnice i sukienki, ale one prawie zawsze są calkiem gładkie, za nudne. Ta z suwakami jest świetna. I czy ja mogłabym ją nosić jesiennie właśnie z golfem?

  • Mogłabyś, ale proszę o golf w innym kolorze :D Cięcie sylwetki bardzo wskazane :D

 • Dorin (G+SE+IE, LSm) 18 Sierpień 2016

  Dziewczyny! Greto! z Racji tego, że niestety zbliża się jesień (już czuję zimno, deszcze itp. a poza tym już ją pachnie ;/) Zapytam o swetry w prążki, czy będą trochę Gaminkowe, oczywiście do odpowiedniej reszty. W sumie w takich fasonach z bardziej wyciętym dekoltem wyglądam fajnie, ale oczywiście wolę się upewnić. Są obcisłe, mają jakąś inną teksturę, te prążki podobają mi się dość i może niektóre będą ciepłe ;)

  sweter_prazki_gamine

  sweter_prazki_gamine_2

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 18 Sierpień 2016

   Mnie się bardzo podobają, ale weź poprawkę, że jestem nudziarą :-)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 18 Sierpień 2016

   E tam nudziarą, fajne są co nie? :) :D

  • j. (FG+KE) 18 Sierpień 2016

   Dorin, sweterki fajne, zwłaszcza ten niebieski, ja bym nosiła :) Ale w ogóle jaka jesień? Jest lato, jest pięknie :)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 18 Sierpień 2016

   Tak jest lato i oby tak do grudnia :D
   Mam nadzieję, że na zlocie będzie ciepło. Tzn. od emocji na pewno, ale i urocza letnia aura byłaby znakomitym przypadkiem :D Ależ ja się cieszę :)
   A wracając do swetrów będą chyba w modzie, więc fajnie :)

  • Prążki są jak najbardziej Gamine. Możesz szaleć :D

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 19 Sierpień 2016

   Dziękuję Greto :) Fajnie!!! :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 19 Sierpień 2016

   Zazdroszczę wam tych normalnych swetrów, życie G jest pod tym względem dużo łatwiejsze niż FG ;)

  • Matko, jak ja wyglądam w takich sweterkach. Coś okropnego!

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 19 Sierpień 2016

   Mist, to na pewno, ale sama akcja, ciepły sweter to w ogóle wyzwanie dla wszystkich Gaminek ;) Dobrze, że bomberki w modzie, tutaj też możemy się zaopatrzyć w coś ciepłego. Jeny wiem, że jest lato a ja o zimnie, ale po prostu zawsze strasznie marznę, nic nie pomaga i zaczynam rozkminiać już stylóweczki na chłodniejsze dni ;)

  • j. (FG+KE) 19 Sierpień 2016

   Bomberki niby dla FG, a ja wyglądam w nich źle źle źle :( Jak biedne dziecko z bramy podwórka. Nie wiem dokładnie o co chodzi, może o linię ramion, ściągaczowe wykończenie albo jeszcze coś innego. I to nie chodzi o takie wielkie szerokie kurtały w których można zmieścić całą rodzinę, tylko zgrabne modele. Zawiodłam się na nich :( Już wolę sweterki w prążki ;)

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 19 Sierpień 2016

   Mam taką narzutko-bomberkę z bardzo prześwitującego materiału, więc ten okropny fason nie rzuca się tak w oczy. Polecam :D Chociaż nie wiem czy gdziekolwiek można jeszcze takie znaleźć. W normalnej bomberce to wiadomo, klocek SC.
   Sweterki w prążki i wszystko w prążki to jest chyba najgorsza rzecz jaką mogłabym nałożyć :D

  • j. (FG+KE) 19 Sierpień 2016

   Lothlorien, ale ja powinnam w nich wyglądać OK bez kombinowania z ukrywaniem fasonu i nie wiem czemu tak nie jest :/

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 19 Sierpień 2016

   Wiem, ciężka sprawa, tu już nie pomogę. ;)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 19 Sierpień 2016

   A ja zmierzyłam różowy i wyglądam ładnie i oczywiście mam atak zakupoholizmu… czas się leczyć. Na dodatek widziałam super bomber w hm, na moją długość rąk, dopasowany, kolor uroczy itp. Tylko aspekt praktyczny, jest dość słaby, no nie wiem, pewnie zaciapie się zaraz, nie wiem też czy przejdzie jako zimowy żakiet ehh, pewnie zmierzę jutro jeszcze raz. Wyglądam w nim fajnie, nie jak dresiara. Sama się przed sobą tłumaczę ;)
   Greto, jakie, emocje, jaki dystans :D
   J. niby są FG, ale ja w takich łagodniejszych mogę śmigać, chyba tzn, śmigam ;) Nie mogę sobie wyobrazić, że możesz wyglądać w takim fasonie źle. No ale tak to bywa, ja często znajdę coś w sieci, niby Gamine, przymierzam i cios ;)
   Pokażę Wam bomber o:

   bomber

   Modelka wygląda jak pato-dresiara :F

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 20 Sierpień 2016

   Ja w tych klasycznych bomberkach też siebie za bardzo nie widzę. Brak zaznaczonej talii i ściągacz na dole daje u mnie bardzo słaby efekt, opiera mi się to na biuście, podciaga w górę, blee.

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 20 Sierpień 2016

   Greto <3 ;)
   Mist, u mnie ściągacz jest własnie w talii i za to plus, rękawy nie są za długie, a przeszycia które mają być w ramionach, rzeczywiście tam są :) Myślę o nim nadal ;)

 • po czym poznac rozroznic, czyste gamine od soft gamine jesli nie jest to typ osoby wzorcowo ksiazkowy? Na przyklad theatrical romantic mozna rozpoznac czesto po makijazu i mocnej wyrazistej szmince a Gamine od Soft Gamine? na co zwrocic uwage?

 • Witajcie! Śledzę bloga Grety od dłuższego czasu, zdecydowałam się tez na określenie przez nią mojego typu i wyszło Gamine + Soft Summer z możliwością wykorzystania paletki także Deep Winter. Greta podejrzewała tez u mnie jakiś ethereal. Czytam Wasze komentarze i czytam i nie wiem, jak dojść do tego, który to ethereal. Odbierana jestem jako młodsza niż w rzeczywistości i czasami chyba przez to traktowana niezbyt poważnie, ale na zdjęciach, jeśli nie wyszczerzę zębów, to wyglądam jakbym miała serię morderstw na koncie. Z czterech podstawowych typów osobowości określiłabym siebie jako flegmatyko-choleryka z domieszką melancholika. Z enneagramu wyszło mi 5w4. Nie mam pojęcia, co jeszcze sprawdzić u siebie i jak to dopasować. Pomożecie?

  • lothlorien (SC+IE+KE|SS) 24 Sierpień 2016

   Cześć :)
   Poczytaj po prostu o tych Etherealach i wtedy może poczujesz któryś mocniej niż inne. Trochę było dyskusji o nich i co lubią, jakie dopełnienia do stylu bazowego preferują.
   Jeśli masz Youthful, lubisz połysk, złoto, iskrzące materiały, masz ciągoty do stylu FG, wtedy być może to będzie Iskrzący. Skoro możesz korzystać z paletki DW, to wskazuje na yangowy Ethereal.
   Raczej żaden test osobowości nie da Ci odpowiedzi, jaki E posiadasz.

  • Aga (SG+KE) 25 Sierpień 2016

   Witaj Sylwio :) Komentarze pod postem Angelic Ethereal i Noble to kopalnia wiedzy o Etherealach. Jesli zas sluzy Ci czern, biel i szarosci, lubisz delikatne i nieco bardziej romantyczne stylizacje, lubisz noc i dobrze czujesz sie w czasie pełni :D :D to możesz liczyć na Księżycowy ;-)

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 25 Sierpień 2016

   to, że Sylwia może nosić kolory z paletki zimowej wynika z typu bazowego, niekoniecznie E.

  • Czytałam komentarze pod wpisem o ethereal, ale jakoś nic do mnie nie przemawia. Iskrzacych materiałów nie lubię, w czerni mi dobrze, szarość też, z bielą musze uważać. W czasie pełni nie mogę spać, choć noc to moja ulubiona pora do pracy. Podobają mi się stylizacje romantyczne, nawet dramatyczne i klasyczne, ale nie nosze, bo wyglądam nieciekawie. W swoim gamine wygladam najlepiej.

 • Witam,
  Jakiś czas temu zostałam zdiagnozowana jako G. Mam pytanie do Was w sprawie garderoby. Najłatwiej kompletuję garderobę letnią: pewnie dlatego że niewiele odzieży trzeba za jednym razem ubrać na siebie :) Ale jesień i zima to już dla mnie ciężka sprawa. Macie jakieś pomysły na odzież wierzchnią (kurtki/ płaszcze)- chodzi mi o konkretne przykłady.
  Dodatkowo chciałam zapytać o taką tkaninę:

  tkanina Soft Natural

  Greto, jeśli można zapytać, czy dla G z IE nada się? A jeśli nie to dla jakich typów.
  Pozdrawiam gorąco
  Mi

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 30 Sierpień 2016

   witaj Mi :-)
   Moim skromnym zdaniem ta tkanina się nie nadaje, jest za bardzo naturalowa i rozmyta.
   Przykłady płaszczy znajdziesz w dziale stylizacje.

  • Witaj Mi :)

   Ten wzór będzie odpowiedni dla dla typów N/SN z Iskrzącym (gałązki).

   Tobie go nie polecam.

  • Martka (G, TS) 31 Sierpień 2016

   Wygląda na to, że moje linki nie działają (kiedyś jeszcze rozpracuję jak to zrobić hehe) więc po prostu napiszę, że dla mnie idealna kurtka na zimę to ta niebieska z przykładów powyżej. Moja jest bardzo podobna – pikowana w dość drobne paski, dość krótka (na tyle długa żeby zakryć nerki hahaha) i dopasowana (na tyle żeby zmieścić swobodnie top i gruby sweter). Moja jest jasnoszara i poza stójką ma też kaptur. Myślę, że cięcie sylwetki też jest bardzo ważne – spodnie w innym kolorze niż kurtka i listonoszka – plus fajne dodatki np u mnie są to czapka i komin w żywych kolorach. Spędzam dużo czasu aktywnie na świeżym powietrzu więc dla mnie taka kurtka jest idealna, ale jak w przyszłym roku wrócę na poważnie do pracy to będę szukała takiego płaszczyka jak ten ciemniejszy z działu Stylizacje dla Gamine – jak sugeruje Iwona- jest przesliczny :-)

   A w okresie jesiennym króluje u mnie ramoneska (z małą stójką i zasuwakiem z boku) plus sportowa kurtka (znowu krótka i dopasowana, że stójką i kapturem,dla odmiany wiśniowa).

   To tyle spamowania z rana, pozdrawiam :-)

 • Dziękuję za odpowiedzi :) Trochę szkoda że nie dla minie, szukam więc dalej.

 • Martka (G, TS) 31 Sierpień 2016

  dzieki Lothlorien :-)

  proba nr 2:

  hm-polbuty
  hm-polbuty

  hm-loafersy-2
  hm-loafersy

 • Dorit G+SE+BW 2 Wrzesień 2016

  Pierwsze super, waziutkie noski, drugie tez niczego sobie ale bardziej oble za to z akcją.
  lepsze pierwsze wg mnie.

  • Martka (G + IE, TS) 2 Wrzesień 2016

   Dzięki za opinię Dorit. Te pierwsze od razu wpadły mi w oko, ale nigdy nie nosiłam butów z wąskimi noskami więc się troszkę zaczęłam na nie boczyć, ale myślę że masz rację. Planuję się przełamać i je zamówić – sprawdzę w praktyce jak leżą i jak się w nich czuję…jak będzie źle zawsze mogę je wymienić na te drugie ;-)

 • Tadam, inauguracja nowej tożsamości, teraz piszę w dziale Gamine ;)
  I od razu zacznę od nie-Gaminowych rzeczy. Ostatnio naoglądałam się ludzi w czarnych ubraniach w kwiaty (np. taka bluzka i do tego czarne kuloty, które okazuje się, że na wielu kobietach potrafią wyglądać bardzo fajnie). Na moje oko takie wzory są TR, ale zastanawiałam się, czy w jakiejkolwiek formie coś takiego mogłoby zbliżać się do Gamine.
  Pierwsze z brzegu przykłady wzorów z Zary:
  sukienka czarna kwiaty dlugi rekawsukienka czarna kwiaty stojka dlugi rekaw

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   Hej j. :) Witaj wśród Gaminek :) Wydaję mi się, że ta druga sukienka przeszłaby u Gamine z KE lub może GE, gdyby nie miała wzoru… (kropki Kibbe, jak to pisze Chupa) ale ja tak się nie znam, że ojć. Może u IE też, gdyż są to wzory z natury, a ten E lubi naturę. Może ktoś kto się zna odpowie. A ja oczywiście napisałam, gdyż musiałam Cię przywitać tu ;)

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   J. :)
   Ta pierwsza z fasonu wygląda okołonaturalowo, a z wzorów… hmm, trochę folk (i tu przychodzi mi na myśl SN), ale są też trochę ostre, więć Gamine może się z nimi lubić.
   Druga kiecka (gdyby podwinąć rękawy) wygląda jak coś, co ja mogłabym ubrać :D Z czystym G mi się nie kojarzy, ew. może właśnie Gamine z gwiezdnym…
   Ale szefową nie jestem, tylko tak sobie spekuluję ;)

  • j. (G+AE+SE) 3 Wrzesień 2016

   Dzięki dziewczyny! :)
   Żeby była jasność, chodzi mi mniej wiecej o taki efekt:

   olivia-palermo-typ-urody-gamine-motywy-roslinne
   Zastanawiałam się jakie wzory kwiatowo-roślinne są dopuszczalne, a jakie średnio pasują i czy całość na czarnym tle nie jest zbyt TR :) Nigdy nie nosiłam kwiatków, a chciałam spróbować czegoś nowego i nie mam wyczucia za bardzo. Mogę pomierzyć w sklepie, ale przed sklepowym lustrem trzeźwa ocena się pogarsza ;)

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   Kwiatki gamine są drobne i ostre. Wiem, bo mam jedną kieckę, którą kupiłam przekonaniem, że to SG- taki słodziak :D A okazała się gaminkowa z wzorku i naturalowa z fasonu :/
   sukienka desen gamine fason natural

  • j. (G+AE+SE) 3 Wrzesień 2016

   Uu, takie to mi się nie podobają :/

  • Martka (G + IE, TS) 3 Wrzesień 2016

   Witaj j. :-) Zgadzam się z Yen, kwiatki dla G powinny być małe i ostre. Z tego co pamiętam to palmy, albo przynajmniej liście palmowe, są wzorami odpowiednimi dla G. Wydaje mi się, że wzór na spódniczce ze zdjęcia ze stylizacją (niestety nie wiem jak nazywa się ta pani) mógłby przejść jako G , przynajmniej mam nadzieję bo bardzo mi się podoba :-)

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   Dziewczyny, ja w kwiatkach wyglądam jak maryśka-chłopka (nie chcę tutaj nikogo obrazić, żadnej Marysi lub osoby, pochodzenia nie miejskiego, gdyż sama jestem ze wsi ;) :) W sumie trafniejsze określenie to chłopak przebrany za maryśkę-chłopkę. Mam taką sukienkę jedną, wydawało mi się, że spoko,w niej wyglądam, ale nawet mój znajomy powiedział do mnie, “Co tak dziwnie wyglądasz, co to za sukienka, w kwiatki, TY”? Choć może nie dokładnie tak, ale sens był taki ;)
   Kwiaty podobają mi się w naturze i na innych ludziach i na tych sukienkach owszem.
   J. wzór maryśki, też jest Gamine, ale chyba niezbyt do alabastrowego. Może gdyby te kwiaty miały bardziej gwiazdkowy kształt było by trafniej.
   Znalazłam taki kwiat: https://img1.etsystatic.com/015/0/7824311/il_570xN.464632685_n8ld.jpg
   Choć, chyba jest za duży jak dla Gamine.

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 4 Wrzesień 2016

   spódnicę Olivii bym założyła, ale taka ciemna bluzka przy twarzy to już nie wiem..może do białych spodni. Ale generalnie za kwiatami nie przepadam, chyba, żeby były drobne i bardzo ostre.

  • j. (G+AE+SE) 4 Wrzesień 2016

   Dorin, haha :D Znam ten efekt, ja go mam w łączkowych sielskich kwiatkach. W tropikalnych wzorach już nie, przynajmniej go nie widzę ;)
   Martka, ta pani to Olivia Palermo (G+AE+IE), ona nosi sporo kwiatów, ale jest na tyle ładna, że trudno mi stwierdzić, czy wygląda w nich dobrze czy źle :D
   Będę w takim razie szukać czegoś bardziej w liście niż kwiaty, dzięki za wszystkie porady! :)

  • j.
   Te desenie nie przejdą. Może pierwszy u Gamine z Gwiezdnym, ale drugi przy żadnej konfiguracji G.

   Na wszelki wypadek dodam, że fason pierwszej sukienki widzi mi się zbyt oversize. Druga ma lepszy fason, ale znów deseń nie ten :D

  • j. (G+AE+SE) 4 Wrzesień 2016

   Dzięki! :) A taki jak ma Olivia?

  • Ten już tak. Widzę Cię w takiej stylówce :D

   Twoje desenie muszą być drobne i mieć w sobie ostrość.

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 4 Wrzesień 2016

   O tak tak, łączka zdecydowanie odpada. Masakra serio, a jeszcze np. jak taka sukienka ma wąskie ramiączka, falbankę na dole to już w ogóle, najgorzej ;) Ból oka, dla oglądających.
   Tropikalne kwiaty, to dobry trop. Masz taką stylówę z bluzką w liście, fajna jest :)
   A Olivia jest tak ładna, że nie wiem, czy stylizacja mi się podoba, czy ona? Czy jest, tak, że cokolwiek ubierze (choć nie sądzę, że jet to cokolwiek ;) bo to ubrania z a grube hajsy) to będzie wyglądała super, gdyż jest piękną kobietą. Po prostu ładni ludzie ubierają się na czarno ;]

  • j. (G+AE+SE) 4 Wrzesień 2016

   Greto, też się widzę w tej stylówce :P Pozwolę sobie zamienić drobne desenie na średnio drobne ;) Nie przepadam za takimi całkiem mieniącymi się, jak wrzuciła Yen, wydają mi sie zbyt mało wyraziste. Ze stylu Gamine najmniej mi odpowiadają właśnie takie drobniutkie desenie i zapięte pod szyję koszule z wiązaniem (są piękne, próbowałam, wyglądam jak nie ja).

  • Martka (G + IE, TS) 4 Wrzesień 2016

   Dzięki j., w ogóle nie rozpoznaję celebrytów, ani polskich ani zagranicznych :-P Wrzuciłam więc Olivię w Google w celach naukowych żeby zobaczyć jak wygląda G z AE i IE, i faktycznie ma w sobie coś melancholijnego. Ma coś smutnego w spojrzeniu rozumiem że jest to AE, a jak się uśmiecha to i iskrzący chochlik z niej wychodzi tylko taki raczej bardziej subtelny – przy czym zupełnie jej nie znam więc jest to tylko wrażenie po obejrzeniu kilku jej zdjęć ;-) Poza tym na moje niewprawne oko niektóre z jej stylizacji wpisują się całkiem dobrze w klimat G.

  • Nie wiem dla kogą są te dwie sukienki w kwiaty,
   ale są bardzo w moim stylu :P, nosiłabym :).

 • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

  Martko! Te pierwsze zdecydowanie :)

 • Mu mnie jako gaminki takie kwiaty nie przejdą. Obawiam się żeq żadne .

 • Martka (G + IE, TS) 3 Wrzesień 2016

  Dzięki Dorin :-) Oj kuszą, mnie kuszą! Na razie jestem na etapie wizualizacji – wyobrażam sobie z czym mogłabym je zestawić :-P ale będę się musiała odważyć i je zamówić, i wreszcie przymierzyć!

 • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

  Martko, Ty idziesz w taki troszkę elegancki styl Gaminkowy, co nie? Bucik fajny, stylowy, połysk jest, wąski nosek, to chyba gaminkowe aspekty. Możesz, o ile zaszalejesz wybrać do nich jakieś szałowe skarpetki, kontrastujące, w paseczki np :) Torbę listonoszkę w innym kolorze i będzie pięknie :)
  Ja z kolei uwielbiam buty na obcasach i przyspamuję z botkami.
  Dziewczynki spójrzcie i powiedzcie czy przejdą, wydaje mi się, że tak ale ja tak wyczuwam jedynie ;) Mam w sumie fajne botki z ubiegłego roku, ale na pewno przydadzą mi się jeszcze jedne.
  Tutaj obcas słupek (DC) ale może by przeszły, jest dzielenie buta, wzór gamine:
  botki zamszowe czarne slupek
  Ten w sumie na moje oko też:
  botki szkorzane czarne slupek zamek
  Ten jest wąski i ma taki element,który jakoś go tam dzieli:
  botki czarne skorzane slupek
  Co myślicie, to są buty wyszukiwane tak o, wpisują w google “botki ” (jestem mistrzem reserchu ;)) więc nie wiem co to za sklepy itp ;)
  A tutaj mam pytanie o taki obcas, jest grubszy, acz niższy, co pozwoliłoby mi na szybsze poruszanie się. Czy przejdzie u Gaminki?
  czarne zamszowe botki slupek zamek

  • Moderator - lothlorien (SC+IE+KE) 4 Wrzesień 2016

   Dorin, ja wzdycham do ostatnich, bardzo bardzo bardzo lubię taki fason, ale wydaje mi się, że najbliżej im do Naturalów :(

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *