TYP URODY
GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Gamine – chłopczyca

GAMINE_26

 

Typ urody Gamine - chłopczyca

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Typ Gamine jest wypadkową silnego działania skrajnych cech męskich oraz żeńskich. Wpływ pierwiastka Yang przejawia się w budowie ciała oraz w strukturze kości. Yin zaznacza swoją obecność w rysach twarzy oraz w niedużym wzroście. Chociaż niski wzrost nie jest cechą wszystkich kobiet typu Gamine. Zdarzają się, choć zdecydowanie rzadziej, kobiety o wzroście prawie 170cm. Prosta, ostra i wąska budowa przypomina typ Dramatic. Gdyby obok siebie stanęły dwie kobiety o wzroście 167cm oraz o podobnej wadze, jedna w typie Dramatic, druga w typie Gamine, ich sylwetki byłyby bardzo do siebie podobne. O przynależności do danego typu zadecydowałaby twarze, które mocno się od siebie różnią. Kobieta typu Gamine ma większe oczy oraz delikatniej zarysowane kontury co w efekcie daje dużo mniej stateczny wygląd.

Przyjrzyjmy się pierwszej przedstawicielce typu Gamine – Michelle Williams, którą oglądamy w towarzystwie Kelly Osbourne (Flamboyant Gamine) oraz Tildy Swinton (Dramatic). Na zdjęciu niestety nie widać różnicy wzrostu między Michelle i Kelly a wysoką Tildą. Ktoś wkomponował  w zdjęcie kobietę o typie urody Dramatic, zapominając o tym, że ma ona prawie 180cm wzrostu. (Michelle – 163cm, Kelly – 158cm)

 

twarze_porównanie_01


David Kibbe wspaniale mówi o kobietach. W opisach poszczególnych typów kładzie nacisk na to, że każda z jest piękna, bez względu na to jakimi cechami urody została obdarzona przez naturę. Oglądając urodziwe aktorki, przedstawicielki poszczególnych typów, wiele kobiet neguje podział na typy fizjonomiczne według David’a Kibbe, błędnie sądząc iż ma on na celu wpędzenie je w kompleksy. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Każda z nas jest inna i na swój sposób atrakcyjna. To jak będziemy się prezentować zależy od właściwie dobranej stylizacji oraz wizażu. Jeżeli kobieta o typie urody nacechowanym męskim pierwiastkiem Yang będzie nosiła się w stylu Yin, nigdy nie doda sobie urody. Natomiast uroda kobiety Yin nigdy nie zaprezentuje się korzystnie w androgenicznej aurze. Kiedy już rozpoznamy swój typ i pójdziemy jego tropem, nasza uroda rozkwitnie, a my przestaniemy nareszcie udawać kogoś kim nigdy nie byłyśmy. Czy owalna twarz, figura klepsydry oraz niebotycznie długie nogi muszą być jednymi kanonami piękna? Najwyższa pora, aby te wzorce przestały wreszcie tyranizować płeć piękną.

Określony wpływ żeńskiego lub męskiego pierwiastka przekłada się też na temperament i co za tym idzie na określone cechy charakteru. Style przypisane konkretnym typom urody pomagają wyrazić to co drzemie w kobiecie. Nie bez przyczyny mówimy: “czuję się w tym dobrze, to do mnie pasuje” lub “czuję się w tym źle, jakoś nieswojo”. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia dopasowania do wyglądu. Styl powinien wyrażać naszą osobowość, tworzyć kompletną całość zarówno z fizjonomią jak i z usposobieniem. Naprawdę warto być sobą, zawsze i wszędzie, od stóp do głów.


Świetnym przykładem na to jak fatalnie na kobiecy urok wpływa przebieranie się za odmienny typ urody, było obsadzenie Michelle Williams (Gamine) w roli seksbomby wszech czasów Marylin Monroe (Romantic). Można zaobserwować jak gaśnie uroda drobnej Michelle. Jak styl nacechowany żeńskim pierwiastkiem Yin, wydobywa u niej męskie cechy. Śliczna twarz Michelle wystylizowana na Marylin staje się dziwnie androgeniczna i nieciekawa. Figura została dopracowana modelującą bielizną, Michelle nie tyła do roli. Zresztą nawet gdyby musiała to zrobić, jej figura i tak nie nabrałaby krągłości właściwych typowi Romantic.

 

michelle_marylin

mm2

mm

michelle_williams_GAMINE


Inny film, w którym zagrała Michelle Williams to “Oz Wielki i Potężny”. Tu również rola oraz stylizacje nie szczególnie przyczyniły się podkreśleniu urody kobiety – chłopczycy. Najlepiej dobraną aktorką okazała się Rachel Weisz (Theatrical Romantic), u której ucharakteryzowanie na Evanorę pięknie zaiskrzyło z typem urody. Po premierze filmu często można było oglądać razem trzy grające główne role aktorki: Milę Kunis (Soft Natural), Rachel Weisz (Theatrical Romantic) oraz Michelle Wiliams (Gamine). Ich fizjonomiczne typy urody dość mocno się od siebie różnią. Zestawienie wypada bardzo kontrastowo.

 

twarze_porównanie_07

twarze_porównanie_05

twarze_porównanie_06

Poniżej Mila Kunis jako Gamine oraz Rachel Weisz jako Dramatic Classic.

twarze_porównanie_08

 

Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają Milę Kunis (Soft Natural) oraz Michelle Williams (Gamine) w garderobie idealnie dopasowanej pod względem fasonów (kolorystycznie już niestety nie) do ich typu urody. Panie prezentują typy dość mocno oddalone od siebie na osi Yin/Yang. Szkoda, że tak rzadko można oglądać te aktorki w podobnych, równie udanych stylizacjach. Nie do końca idealna jest jeszcze fryzura Michelle. O wiele lepiej wyglądała w mocno krótkim cięciu. Krótsze włosy w cieplejszej tonacji oraz mniej czerni przy twarzy i Michelle prezentowałaby się perfekcyjnie.

SOFT_NATURAL_vs_GAMINE

twarze_porównanie_04


Styl dla typu Gamine to Piquant Boyishly Chic. Przekłada się on na fasony o nieco androgenicznym zabarwieniu. Całość dopełniają ostre, geometryczne detale, desenie oraz biżuteria. Warto również sięgać po kolorowe, animowane, nieco humorystyczne elementy wprowadzające odważną, picassowską estetykę. Wszystkie akcenty muszą być dostosowane wielkością do gabarytów. Drobne, niskie kobiety typu Gamine wybiorą mniejsze wzory oraz delikatniejszą biżuterię. Wyższe lub tęższe przedstawicielki tego typu urody mogą stosować nieco pokaźniejsze szczegóły.

Kolejnym bardzo ważnym elementem stylu Gamine jest wyraźne zaznaczenie konturów sylwetki przy jednoczesnym przecinaniu jej krótkimi liniami pionowymi oraz poziomymi. Kobiety o tym typie urody najkorzystniej prezentują się w rzeczach dopasowanych do sylwetki. Sukienka lub spódnica może poszerzyć się dopiero w połowie ud. Oczywiście są to ścisłe zalecenia David’a Kibbe od których można robić małe odskocznie, zwłaszcza jeżeli ma się szczupłą sylwetkę. Wiele modeli sukienek i spódnic w dziewczęcym stylu (który przecież idealnie pasuje Gamine) jest rozkloszowanych przy samej talii. Jeżeli sylwetka jest szczupła i smukła delikatny klosz nie powinien jej zaszkodzić. Trzeba jedynie pilnować aby zanadto nie zbliżyć się do któregoś ze stylów mocno nacechowanego pierwiastkiem Yin. Należy też unikać sztywno rozkloszowanych spódnic i sukienek. Pożądany klimat wprowadzą właściwe detale, desenie oraz biżuteria i dodatki.

Poniżej zdjęcia przedstawicielek typu Gamine prezentujących właściwe (a przynajmniej poprawne) oraz niewłaściwe stylizacje. Łatwo można dostrzec jak niekorzystnie dobrana garderoba kłóci się z opartą na przeciwieństwach, oryginalną urodą Gamine.

 

GAMINE_styl_01_zle

GAMINE_styl_01_ok

GAMINE_styl_02_zle

GAMINE_styl_02_ok

GAMINE_styl_04_zle

W przypadku Zooey Deschanel, podobnie jak w przypadku Scarlett Johansson (Soft Natural), najlepsze przykłady właściwych stylizacji to zdjęcia z sesji reklamowej. Aktorka promowała kolekcję ubrań sygnowanych marką Tommy Hilfiger. Perfekcyjne sukienki dla typu Gamine. Czyżby niektórzy specjaliści od reklamy i marketingu przy wyborze modelek kierowali się typologią stworzoną przez Davida Kibbe?

GAMINE_styl_03_ok

GAMINE_styl_04_ok

 

Coco Chanel została zakwalifikowana przez David’a Kibbe do typu Gamine, podobnie jak grająca ją Audrey Tautou. Wielka Coco tworząc rewolucyjne projekty, które miały już na zawsze zmienić modę damską, z pewnością zaczęła od projektowania dla samej siebie. Czuła, że obowiązujący wówczas styl kompletnie nie przystaje do kobiety w której urodzie widać wyraźne wpływy męskiego pierwiastka Yang. To Chanel jako jedna z pierwszych nosiła na co dzień spodnie oraz wypromowała paski jako deseń dla kobiet. Charakterystyczne chanelowskie lamówki też idealnie wpisują się w styl Gamine. Co prawda klasyczny styl Chanel dziś bardziej odpowiada stylowi Dramatic Classic. Jednak trzeba przyznać, że genialna Coco potrafiła świetnie wyczuć klimat kobiety-chłopczycy i zarazić nim miliony kobiet na całym świecie. Zamiłowanie do kompletnie niepasujących jej pereł, w świetle tak ogromnych zasług dla świata mody, należy projektantce wybaczyć.

coco

GAMINE_styl_05_zle

GAMINE_styl_05_ok


GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Dość długie linie pionowe (kobieta typu Gamine może wydawać się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – najczęściej prostokąt – litera I (przy węższych ramionach delikatna gruszka), przy wyższym BMI jabłko
 • Ramiona – szczupłe, proste, kanciaste lub drobne, spadziste
 • Ręce i nogi – często dość długie w stosunku do tułowia (jednak nie jest to stuprocentowa reguła)
 • Dłonie i stopy – średnie lub małe, często wąskie
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – smukłe, szczupłe

GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

GAMINE_twarze

 • Szczęka – zwężająca się, lekko zarysowana
 • Nos – średniej wielkości lub mały, delikatnie zarysowany z miękkimi liniami lub nieco ostrzejszy
 • Kości policzkowe – lekko ostre (widoczne tylko przy niskiej wadze)
 • Oczy – duże, okrągłe lub średniej wielkości
 • Usta – lekko pełne, rzadziej wąskie
 • Policzki – napięte, szczupłe

GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Według David’a Kibbe najlepsza fryzura dla Gamine to krótko ścięte włosy. Faktem jest, że żaden typ urody nie wygląda tak interesująco w cięciu pixie. Wiele kobiet typu Gamine prezentowałoby się dużo atrakcyjniej w krótkiej fryzurze. Jednak jak to zwykle z ogólnymi zasadami bywa, nie są idealne dla wszystkich. Twarze Gamine, podobnie jak wszystkich innych typów urody, różnią się od siebie. Kobiety o mniej regularnych rysach z pewnością chętniej wybiorą uczesania bazujące na dłuższych włosach i prawdopodobnie lepiej na tym wyjdą. Kibbe nie zaleca też grzywek, zwłaszcza pełnych i prostych. Tu już nie sposób zgodzić się z autorem. Przy dłuższych włosach grzywka idealnie podbija urodę Gamine. Najlepsza będzie raczej krótka, lekko asymetryczna oraz niezbyt ciężka.

Kobieta typu Gamine decydując się na farbowanie włosów może postawić na duże kontrasty (oczywiście w obrębie właściwej temperatury barw). Mocne, wyraziste kolory, które u innych typów urody dają sztuczny efekt, mogą pięknie współgrać z urodą Gamine.

Makijaż Gamine powinien uwzględnić akcent na oczy, które często są duże i piękne. Według David’a Kibbe najwłaściwszym sposobem na ich podkreślenie jest smoky eye. Rzekomo ma ono dać efekt sarnich oczu tak pożądany dla typu Gamine. Smoky eye idealnie pasuje kobiecie typu Soft Natural, wydobywając uwodzicielski charakter spojrzenia. Sarnie oczy, które rzeczywiście niezwykle pasują kobiecie typu Gamine, to mocno wytuszowane rzęsy (na wieczór świetnie sprawdzą się sztuczne) plus ewentualne konturowanie kredką (kreska powinna przebiegać nad linią górnych rzęs oraz pod linią dolnych). Chociaż same mocne rzęsy przy dużych oczach już dają efekt sarniego spojrzenia. Smoky eye jest stanowczo zbyt ciężkie dla delikatnej urody Gamine.

Cały makijaż powinien być świeży i czysty. Usta nie powinny być ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne. Nasycenie szminki powinno być wyważone w ten sposób, aby akcent padał na oczy. Świetnie sprawdzą się błyszczyki, które nadadzą ustom przezroczystości, wzmacniając równocześnie świeżość oraz soczystość makijażu. Jak w każdym typie urody paletę barw należy dostosować do kolorystycznego typu urody.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Gamine prezentują: Natalie Portman, Mena Suvari, Michelle Williams oraz Zooey Deschanel. Aktorki te bardzo rzadko można zobaczyć w smoky eye. Ich wizażyści najwyraźniej dobrze wiedzą co robią.

 

Gamine_makijaż_01

Gamine_makijaż_02

Gamine_makijaż_03

Gamine_makijaż_04


GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Piquant Boyishly Chic tworzą linie blisko ciała oraz ostre, geometryczne elementy ozdobne. Niestety nie każda kobieta typu Gamine będzie wyglądała dobrze w ostrych geometrycznych liniach umieszczonych blisko twarzy. Wiele kobiet typu Gamine ma bardzo delikatną, wręcz dziewczęcą urodę. W takim przypadku warto nieco zmodyfikować czysty styl Gamine. Ostry męski kołnierzyk zastąpić półokrągłym z miękkimi liniami. Dekolt V zamienić na U.  Zrezygnować z ostrych klap i stójek na rzecz większych półokrągłych kołnierzy lub kapturów. Ogólnie rzecz biorąc ostry, androgeniczny styl złagodzić dziewczęcymi elementami. Jednak cały czas pamiętając o utrzymaniu linii blisko ciała oraz o niestosowaniu elementów mocno nacechowanych pierwiastkiem Yin. Co w praktyce oznacza rezygnację z kwiatowych deseni, falbanek, baskinek czy drapowań. Garderobę należy (jak zawsze) komponować na bazie odpowiedniej palety barw, stosownej dla danego typu kolorystycznego.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania dopasowane do sylwetki
 • styl dziewczęcy
 • subtelne akcentowanie talii (np. zaszewki)
 • delikatny styl męski (nie tak ostry jak dla typu Dramatic)
 • ostre wykończenia dołem (górą opcjonalnie)
 • dekolty V (opcjonalnie dekolty U)
 • klasyczne kołnierzyki
 • półokrągłe kołnierzyki (przy wpływie Innocent)
 • stójki
 • kaptury
 • wiązania pod szyją
 • krawaty
 • lamówki
 • paski – deseń (niezbyt szerokie)
 • jodełka
 • pepitka
 • bardzo drobna krateczka (mieniąca się w oczach)
 • animowane nadruki o geometrycznych kształtach
 • ostre, geometryczne, asymetryczne desenie oraz detale
 • asymetria (szczególnie w detalach, deseniach oraz biżuterii)
 • picassowska estetyka
 • kolorowe akcenty
 • drobne plisowania oraz zakładki w spódnicach (rozszerzające się w połowie ud)
 • spódnice o fasonie tulipana
 • przedłużony stan (ze zdefiniowaną talią)
 • krótkie, wcięte żakiety i kurtki
 • kurtki nie dłuższe niż do połowy uda
 • krótkie płaszczyki
 • torebki o zdefiniowanym kształcie zdobione geometrycznymi elementami
 • kolorowe, nietuzinkowe torebki (o zdefiniowanym kształcie)
 • torebki listonoszki (w kształcie prostokąta)

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • stylu retro
 • stylu Boho
 • mocno, sztywno rozkloszowanych spódnic, sukienek oraz płaszczy
 • sukienek i spódnic maxi
 • drapowań
 • lejących dekoltów
 • niezdefiniowanej talii
 • nieokreślonych fasonów
 • rozmytych deseni
 • groszków
 • kwiatów
 • falbanek
 • koronek (za wyjątkiem takich o geometrycznym splocie)
 • baskinek
 • kimon
 • szerokich rękawów
 • ciężkich tkanin
 • bardzo lekkich tkanin
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • zbyt dużej biżuterii
 • biżuterii nacechowanej żeńskim pierwiastkiem Yin (perły, barokowe zdobienia, miękkie linie, owale, koła, kwiaty)

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

GAMINE_garderoba_01

GAMINE_garderoba_06

GAMINE_garderoba_05

GAMINE_garderoba_03

GAMINE_garderoba_04

GAMINE_garderoba_02

GAMINE_garderoba_10

GAMINE_garderoba_12

GAMINE_garderoba_08

GAMINE_garderoba_07

GAMINE_garderoba_09

GAMINE_garderoba_16

GAMINE_garderoba_11

GAMINE_garderoba_15

GAMINE_garderoba_14

GAMINE_garderoba_13

GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY GAMINE:

Hedy Lamarr, Leslie Caron, Mia Farrow, Twiggy, Carroll Baker, Marlene Dietrich, Coco Chanel, Geraldine Chaplin, Jean Seberg, Paulette Goddard, Joan Collins, Rosana Arquette, Carrie Fisher, Pat Benatar, Heather Locklear, Natalie Portman, Mena Suvari, Michelle Williams, Emma Watson, Rachel McAdams, Zooey Deschanel, Kristin Kreuk, Audrey Tautou, Kate Mara, Whitney Houston, Anna Dymna, Elżbieta Starostecka, Jadwiga Barańska, Kasia Kowalska, Monika Brodka, Katarzyna Zielińska, Dominika Ostałowska, Małgorzata Ostrowska, Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda), Małgorzata Foremniak, Magda Mołek, Carey Mulligan, Danielle Panabaker, Dorota Gardias, Kasia Tusk, Ewa Gawryluk, Aleksandra Woźniak, Anna Jantar, Barbara Brylska, Emily Browning, Olivia Palermo, Taissa Farmiga, Anja Orthodox, Isabelle Adjani, Isabelle Huppert, Stacey Dash, Maggie Smith, Suzi Quatro, Paulina Chruściel, Elizabeth Taylor, Sky Ferreira, Marieta Żukowska, Hayley Williams, Thandie Newton

Komentarze do wpisu “Typ urody Gamine – chłopczyca”

 • Agnieszka M podała przykłady tkanin dla G, w związku z tym nasunęło mi się pytanie w sprawie żakietów. Jaki powinien mieć krój żakiet z takich materiałów? Możesz podać przykład? Wiadomo że krótki i dopasowany ale co z kołnierzem, kieszeniami? Czy np szalowy kołnierz może być, czy już jest zbyt Yin dla G?

  • Agnieszka M. 24 Styczeń 2016

   Raczkuję w temacie, ale myślałam już nad żakietami, bo je noszę i doszłam do wniosku, że szalowy ma zbyt płynną linię. Tak samo poły też raczej na ostro zakończone niż zaokrąglone. Kieszenie przecinane, a nie naszywane zaokrąglone na dole.

  • Jest dokładnie tak jak piszesz.

   Same klapy powinny być ostre, ale nieduże.

  • Agnieszka M. 24 Styczeń 2016

   Bez klap może też być? Czy ten dół już za ostry? Ścięłabym go.

   żakiet Gamine

  • Ten obrazek jest bardzo Gamine, cały.
   Szpice są fajne, ale na żywo lepsze będą mniejsze.

 • Marszczenia żadne nie. A zakładki? Takie boczne jak w tej sukience (tylko bez tych farfocli doszytych)? Robią poziome ostre linie.

  sukienka SN

 • Co jesli jest sie Zgaszonym Latem (Soft Summer) i typem Gamine?
  Jest to w ogole mozliwe? Bo czytalam gdzies, ze Soft Summer moze byc romantyczne , klasyczne, ingenue, ale brak Gamine. Do tego Gamine stawia na mocniejsze akcenty prawda? Jak to polaczyc???
  Wydaje mi sie, ze do Soft Summer bardziej pasuja stylizacje Soft Classic. Co sadzisz na ten temat Greto??
  Pozdrawiam

  • nieogarnieta 25 Styczeń 2016

   Ja i Greta jesteśmy Soft Summer i FG :). Pewnie, że wszystkie połączenia są możliwe. Nie wyobrażam sobie siebie w stylizacjach SC. G, FG, SG mają wysoki poziom kontrastu wg Kibba, dlatego mogą sobie pozwolić na trochę bardziej kontrastowe kolory niż przewiduje typ.

  • Typ wg Kibbe jest nadrzędny. Typ kolorystyczny jest na drugim miejscu.

   Skoro ideą analizy kolorystycznej jest dobór palety, która najbardziej nam służy i która najlepiej oddaje naszą aurę. Odpowiedź nasuwa się sama.

   Lata, których styl wg Kibbe nie jest wyciszony, spokojnie mogą sięgać po kolory Zim. Jeżeli oczywiście mają na to ochotę :)

   Jasne Lato – Czysta Zima
   Pełne Lato – Pełna Zima
   Stłumione Lato – Głęboka Zima

   Z kolei Zimy w typach: R i SC mogą sięgać po kolory z letnich palet (odpowiednio tak jak wyżej).

  • Nie ma sensu łączyć kolorów do poszczególnych typów.
   Od zawsze ciągnie mnie do palety głębokiej zimy i zrzynam, ile się da, uważam kolory DW za najpiękniejsze na świecie.
   Moja znajoma jest tego typu, ale ona traci swoją egzotyczną kolorystykę w szarościach, jasnych błękitach i pudrowych rózach. Cóż to za zmarnowany potencjał…

  • Tu nie chodzi o zwykłe łączenie kolorów od poszczególnych typów i robienie kolorystycznego misz masz.

   Chodzi o podciągnięcie palety pod aurę Kibbe. Wiem o czym piszę i jestem tego pewna.

   Z kolei w drugą stronę bardziej chodzi o kolory neutralne, stosowane w sytuacjach kiedy mamy ochotę na jeszcze większe złagodzenie wizerunku. Ta wiedza może się przydać np. w stylizacjach scenicznych i filmowych.

   W stylizacjach na co dzień albo zastajemy przy swojej palecie, albo mając mocną aurę wg Kibbe, podbijamy paletę w górę.

  • Chupacabra 25 Styczeń 2016

   Greto! Nawet nie wiesz jak mi poprawiłaś humor pisząc, że jasne lato może się kopnąć w stronę czystej zimy! :D Uważam, że to jedna z najpiękniejszych tabelek z kolorami!
   Poza tym, moja mama ma jednak świetną intuicję jeśli chodzi o kolory. Kiedy próbowałam dość jakim jestem typem i pokazałam jej te wszystkie tabelki to powiedziała, że najlepiej mi w kolorach właśnie czystej zimy i ewentualnie czystej wiosny. Ze zdjęć i analiz na forumach, jednak jasne lato lub jasna wiosna, a ja sama doszłam do wniosku, że jasna wiosna odpada bo pomarańcze to dla mnie mega niebezpieczny temat, a niebieskości mogę nosić właściwie wszystkie.

   Dzięki ci boska opatrzności za bycie mocnym typem!

  • A to siem cieszem, że poprawiłam Ci huomor :D

   Podziękuj Idze, to ona zaczęła ten wątek :)

   Mamy są niesamowite. Moja kiedyś wpadła w zachwyt, kiedy ubrałam żółtą bluzkę w kolorze z palety DW. To było sto lat temu, przed epoką Kibbe. Nie mogłam zrozumieć o co chodzi. Ja Lato – cytryna wiadomo, ale żeby jajko? :D

  • Chupacabra 25 Styczeń 2016

   Igo dziękuję! :D
   Nigdy więcej wyrzutów sumienia za noszenie kolorów Czystej zimy. Nigdy!

 • Wczoraj oglądałam “Gwiezdne Wojny” i tak nasunęła mi się mała refleksja pt: “Czyżby Lucas sugerował się analizą Davida Kibbe’go przy wybieraniu aktorów” :D Carrie Fisher jest gamine (chociaż na początku pomyślałam, ze jest zbyt kształtna na G), podobnie jak Natalie Portman, a Mark Hamill? Wydaje mi się, że też jest gamine, dodatkowo z inguene. Jest średniego wzrostu, duże oczy, drobna budowa ciała, nawet Lucas specjalnie na plakat wkleił swoje dłonie na miejscu jego, bo uznał, że dłonie Marka są za małe (to akurat uważam za fatalny błąd). Chłopaczek, jak się widzi :D

  • Mark Hamill (175cm) – bardziej wygląda mi na FG niż G. Tak czy inaczej, do tych “dużych” nie należy :D

   Typologia Kiibe koniecznie powinna być brana pod uwagę przy castingach. Być może Lucas rzeczywiście zna temat, a być może po prostu ma do tego dar i niczym nie zmąconą intuicję.

  • Faktycznie, ma te barki. Mamy więc męskiego przedstawiciela FG.

   Mark Hamill

   Dokładnie, uniknęłoby się takich wtop, jak Ben Barnes (classic + ethereal) jako Dorian Gray, tutaj jedynie wchodzi w grę R lub TR, czy Michelle Williams jako Marylin Monroe.

  • Tych wtop i pomyłek jest cała masa.

   Teraz z kolei Kristen Stewart (N) gra Coco Chanel (G). Też elegancko :D

  • Chupacabra 25 Styczeń 2016

   Dobór ról dla Kristen bywa naprawdę dramatyczny. Do Królewny Śnieżki też nijak nie pasowała. :(

 • Iga, jestem gamine i soft summer. Można.
  Wyczytałam wczoraj, że jeśli ktoś jest C to powinien ze swojej palety łączyć kolory zbliżone, a jeśli G – to te najbardziej kontrastowe.

  • Tu z kolei poruszyłaś ważną kwestię kontrastów.
   Odnośnie tychże, każdy typ wg Kibbe ma swoje indywidualne zalecenia.

   Akurat Gamine nie może nosić się monochromatycznie.

   I jeszcze jedna ważna kwestia. Otóż przy dobieraniu kolorów i kontrastów trzeba brać pod uwagę pierwiastek Ethereal.

  • nieogarnietaA 25 Styczeń 2016

   A jak Ethereal wpływa na kolory i kontrast?

  • Np. FG z Ethereal nie może szaleć z kontrastami tak jak czyste FG.

   Głownie chodzi właśnie o kontrasty. Jako posiadaczka Ethereal pozwalam sobie na biało-czarne paseczki, ale tylko bardzo wąskie. One mienią się w oczach. Nie ma ostrości kontrastu, a kolory są uspokojone.

   Z drugiej strony bardzo służą mi niektóre kolory kolory z palety Głębokiej Zimy (jestem SL). Jednak jeżeli je zastosuję nie wprowadzam już burzy kontrastów (czyli np. wyrazistych deseni).

   Odnośnie kwestii typ wg Kibbe vs. typ kolorystyczny mam pewne wspomnienie. Otóż swego czasu nabyłam świetny top w odcieniu mauve z palety SS. Top miał bardzo dobry fason i nawet troszkę delikatnych nadruków. Ogólnie był to porządny, letni ciuch firmy Diesel. Moja cera wyglądała w nim bardzo ładnie, ale…niestety usłyszałam, że “jakoś tak smutno wyglądam”, znaczy się bez sił, bez ducha :D Podkreślam, że był ciuch w bardzo dobrym fasonie i w kolorze z mojej palety.

   Gdyby miał deseń np. dodatek czerni, cekiny, cokolwiek wyrazistego, byłoby lepiej. Niestety on był prawie gładki.

   Z kolei w niektórych kolorach Głębokiej Zimy zbieram masę komplementów, a DW nie jestem, nie ma szans.

   No i co na to powiecie drogie Panie?

   A tu kolor mojego nieszczęsnego topu. Z bliska – śliczna cera, z daleka – nuda i nijakość.

   kolor mauve Soft Summer

  • Podpisuję się dwoma rękami i nogami. Raz wyszłam w szarej bluzce i usłyszałam, że wyglądam staro :D

  • Gładka, szara bluzka też fatalnie. Pomijając nawet kwestię braku cięcia sylwetki i akcji FG, w takim ciuchu wyglądam jak wymoczek :D

   A to oznacza, że najważniejsza jest nasza aura związana z typem wg Kibbe, i że to do niej należy dostosować garderobę (fasony i kolory).

  • A ja dobrze wyglądam w szarościach. Co prawda zazwyczaj je podkręcam złotą biżuterią albo np. czerwoną szminką, ale jest naprawdę ok. Szara marynarka do pracy to mój must have. Lubię kontrastowe połączenia, ale tylko z czernią. W zestawach typu zieleń+fiolet czy róż+niebieski czuję się jak klaun. Uwielbiam za to połączenie góra w kolorze khaki + czerwone usta lub paznokcie :-)

  • Ale pod szary żakiet nie zakładasz szarego topu?

   Moja garderoba, tak jak kiedyś wspominałam, opiera się na szarościach. Przy czym bluzki, kardigany, bluzy muszą mieć deseń. Natomiast dwie szare skóry, które posiadam, są oczywiście gładkie (mają wyraźne szwy i zamki).

   I tu kolejna ważna sprawa. Zupełnie inaczej działa gładki szary żakiet/płaszcz/skora, niż szary top/kardigan/sukienka. Okrycia wierzchnie same z siebie mają moc, wynikającą choćby z grubości tkaniny. Natomiast konfekcja lekka tej mocy już nie osiąga.

   BTW Typ TR procentowo posiada najwięcej pierwiastka Romantic. Natomiast u mnie przeważa pierwiastek Dramatic (FG może mieć D i N wyważone pół na pół, może też występować przewaga D lub N).

   Dlatego Tobie wystarczy czerwona szminka by podkręcić szary żakiet. Dla mnie byłoby to za mało. Pomijając już fakt, że w czerwonej szmince wyglądam jak rozdeptana żaba :D

  • nieogarnieta 25 Styczeń 2016

   Jak dobrze, że poruszyłyście ten temat! Do tej pory byłam indoktrynowana, że analiza kolorystyczna jest najważniejsza i to do niej trzeba się podporządkować w pierwszej kolejności… A mi ciągle nie pasowało, że mam być wyblakła!

  • To się zgadza! Żakiet to przecież okrycie wierzchnie :-) Pod spód biały top i złote dodatki (ale warto zaznaczyć, że to jest matowe, stare złoto, mocno błyszczące mi nie pasuje) albo czarny z koronkową wstawką :-)

   Btw, byłam dziś w sklepie, weszła dziewczyna w szaliku w szalone wzory etniczne. Wyglądała rewelacyjnie. “Ale ekstra szalik” – pomyślałam, ale po chwili zorientowałam się o co chodzi: dziewczyna najprawdopodobniej była FG. “Nie, nie nie, przecież ze mnie by ten szalik wyssał całą energię!” A jeszcze kiedyś mogłoby mi przejść przez myśl, że powinnam sobie taki sprawić :P

  • Na takich właśnie naszych pobudkach żerują spece od reklamy i spece od kolorowych pisemek.

   Osaczyć, omamić, sprzedać :D

  • Taak, akcja lub jej brak może tak wiele zmienić! Ja jestem SG (z aurą odrobinę w stronę TR) i DW. Kiedyś zmierzyłam grafitową czapkę (małą, przylegającą, więc powinna być ok) i koleżanka zawyrokowała, że mam pod żadnym pozorem nie brać, bo wyglądam jak kopciuszek. Tego samego wieczoru byłam umówiona z tą samą dziewczyną do teatru. Ubrałam (takze) grafitowy sweterek, przy ciele, połyskujący (miał srebrną nitkę), wiązany na kokardę przy dekolcie. Do tego burgundowa rozkloszowania spódniczka przed kolano. Dziewczyna była pod wrażeniem :D

  • Piękny przykład. Tak to właśnie działa.

  • Uff, czuję się usprawiedliwiona, bo jednak mimo SSu ciągnie mnie do większych kontrastów i lepiej wyglądam w silniejszych barwach :)

  • Jak na FG przystało.
   Widać, że intuicja Cię nie zawodzi :)

   Przy okazji jeszcze raz wymienię typy, które mogą korzystać z bardziej nasyconych palet:

   – D
   – SD
   – TR
   – DC
   – G
   – FG
   – SG

 • Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
  Naprawde bardzo ciekawe wypowiedzi, ze temat typow wg Kibbe i analizy kolorystycznej jeszcze bardziej wciaga i pochlania.

  • Czy dobrze rozumiem, że jeśli jestem SN i Czystą Wiosną to, żeby być bardziej soft, powinnam używać kolorów Gębokiej Jesieni? To wszystko jest na maxa skomplikowane!

  • Wiosen nie da się przekładać na Jesienie, tak jak można zrobić to w przypadku Lat i Zim.

   Z kolei typ SN to nie R czy SC. Tu mamy sporo mocy Yang (Yang spod znaku Natural). Uważam, że powinnaś trzymać się swojej palety.

   BTW Czysta Wiosna przekłada się na Czystą Zimę, to właśnie tu jest pokrewieństwo palet. Wiele Czystych Wiosen kocha czerń i za nic jej nie oddadzą :)

 • Odnosnie typow kibbe, z 3 typow Gamine,
  to SG jest kraglejsze tzn kobiece tj. piersi, biodra niz pozostale dwa typy gamine?
  a miedzy FG i G jaka jest znaczaca roznica? Jak je dobrze rozroznic? Dziekuje

  • Gamine jest drobniejsze zarówno od SG jak i od FG, bo SG jest bardziej miękkie i krągłe, a FG bardziej umięśnione. Gamine to trochę minidramatic :D (z sylwetki) FG ma szersze ramiona, no i zdecydowanie więcej mocy- ma bardzo charakterną, oryginalną urodę. Czyste Gaminki wyglądają delikatniej i mają bardziej subtelne rysy twarzy, mniejszy nos…

  • Dodam jeszcze, że ciało kobiet SG jest miękkie.

   Z kolei sylwetka Gamine jest prosta i strzelista. Szczególnie widać to po nogach, które są idealnie proste.

   Dla odmiany nogi FG są umięśnione. W kryjących, czarnych rajstopach mają pofalowane linie (to zarys mięśni).

   Warto też przyjrzeć się ramionom. Typy G i SG mają podobną szerokość ramion. Przy czym u SG są one bardziej zaokrąglone (odpowiada za to tkanka tłuszczowa).

   Ramiona FG są najszersze (wpływ pierwiastka Natural). Przy niskim BMI figura FG staje się rożkiem. Ciało jest muskularne i żylaste.

   Ze wszystkich trzech podtypów Gamine:
   – czysty G ma najdłuższe nogi
   – FG ma najdłuższe ręce

  • czyli nie ma możliwości, żeby G miało krzywe nogi?

  • Nie spotkałam się z takim przypadkiem.

   Kobiety Gamine mają niesamowicie proste nogi i najdłuższe (proporcjonalnie) ze wszystkich typów Kibbe.

   Zawsze chciałam mieć nogi Gamine :)

  • chodzi mi o takie nogi:

   nogi

   czyli takie, które nie łączą się w kolanach i dodatkowo kolana idą trochę do środka
   Przepraszam bohaterkę zdjęć, że uznałam jej nogi za krzywe, ale sama mam prawie identyczne i tak o nich myślę.
   Jaki typ może mieć takie nogi? Wszystko mi pasuje do G gdyby nie te nogi i lekko szerokie kości biodrowe

  • Ta blogerka na 172cm wzrostu i prawdopodobnie jest typem Natural z niskim BMI.

  • Mi się wydaje, że w takich subtelnościach samoocena bywa zawodna. Ja bym powiedziała, że mam właśnie proste nogi, a byłabym baardzo daleko od stwierdzenia że mam w jakikolwiek sposób wyrazistą urodę ;) No a wychodzi na to, że powinno być na odwrót.

  • Ja też mam proste, ale umięśnione. W czarnych, kryjących rajstopach widać jakie są pofalowane :D

 • Chodzi o to, ze wydaje mi sie, ze naleze do typow gamine, bo jestem bardzo niska, a niski wzrost to ponoc tylko typy Gamine ewentualnie R lubTR prawda? – ale do nich to sie raczej nie zaliczam, bo te typy maja bujne ksztalty , a u mnie jest odwrotnie.
  Problem w tym, ze troche mi sie swojego czasu przytylo i nie wiem za bardzo do ktorego z tych trzech typow sie zaliczyc. Wzrost 156 cm. wazkie biodra, male piersi. tyje glownie w brzuch, ale uda i ramiona tez mam masywne.Cala jestem nabita teraz , wszedzie , tylko nie w kobiecych miejscach, jak na zlosc , wiem…ehhhh Natomiast buzie zawsze mam dosc kragla niezaleznie od wagi. Prosze o porade.

  • Jesteś cały centymetr wyższa ode mnie :)

   Twój opis sugeruje raczej FG niż G.
   FG tyje w cegłę.
   G tyje w jabłko.

 • Greto a oprocz tycia co jeszcze moze odrozniac FG od G zeby byc tak na 100% pewna, ktorym z tych 2 typow moge byc. Na co jeszcze powinnam zwrocic uwage??

  • Wyżej opisałam kilka różnic.

   Sylwetka FG przy nadwadze jest przysadzista i krępa.
   A sama uroda FG jest mocna i wyrazista.

   FG i G różnią się też cechami osobowości, które to w przypadku FG bywają dość ekstrawaganckie :D

 • W gładkiej szarej bluzce też wyglądam okropnie. W ogóle sama bluzka bez wzorów i cięć kiepsko. Jakaś warstwa typu żakiet czy sweter albo korale i już jest całkiem inaczej. Nie tak łyso.
  Podejrzewam, że moja siostra jest FG, bo jest niska, ma szerokie ramiona, a ostatnio na zdjęciu mi podpadło, jakie ma długie ręce. Twarz ma też dość wyrazistą, ostry nos i brodę.

  • Z tego co piszesz, dużo bliżej jej do FG niż do G.

   Warstwy to też super sprawa.

   Typom G i FG bardzo polecam kamizelki.

   A propos długich rąk i palców – dawniej dziwiłam się, jaki cudem zdołałam ściągnąć coś z najwyższej półki, nie wchodząc na krzesło :D

  • Agnieszka M. 25 Styczeń 2016

   Kamizelki lubię. W pracy często mi za gorąco w żakiecie, a w samej bluzce łyso. Tyle że ciężko kupić elegancką kamizelkę. Większość sportowe albo futerkowe. Kupiłam w końcu elegancką, ale dla G – jak teraz wiem – za długą. Ale do spodni będę nadal nosić.
   Siostra charakter też ma bardziej szalony niż ja:) To mogę jej szyć z tych szalonych wzorów. W zeszłym roku szyłam jej spódnicę w dalmatyńczyki.

  • Pod linkiem, który wrzuciłaś było trochę fajnych tkanin FG.

   Dla Gamine fajne są małe kamizelki garniturowe.

   BTW Chciałabym spódnicę w dalmatyńczyki. Nosiłabym ją z topem w czarno-białe paseczki :)

 • ajjjjjjjjjjj….. jeszcze bardziej sie komplikuje mi to wszystko…czy moja uroda jest mocna i wyrazista to nie wiem… nie jest ani jasna ani ciemna, srednia intensywnosc.
  a ze mnie to raczej spokojny duch ;-) wiec co robic ? obstawiac G, szczerze to te modele ubran FG nie do konca do mnie przemawiaja a juz wogole bizuteria, bo wole delikatna lekko klasyczna.

  • Tu nie chodzi o kolorystykę. Ja kolorystycznie jestem słaba, ale ogólną aurę mam bardzo silną.

   Kiedy pierwszy raz czytałam opis FG, myślałam sobie: “O tak! To ja.”
   Potem zaczęłam analizować styl FG by stwierdzić: “O nie! Przecież nie mogę się tak ubierać. Jak ja bym wyglądała?!”

   Najbliższy sercu wydawał mi się styl SN.

   Dopiero kiedy zdałam sobie sprawę, o co dokładnie chodzi w stylu FG, pokochałam go bez reszty. Mój jest nieco uspokojony, ponieważ nie jestem czystym typem FG.

   U Ciebie może też przeważać pierwiastek Natural. Stąd niechęć do prezentowanych we wpisie wariactw FG oraz mniej ekstrawagancka osobowość.

 • Dopytuje Grety, by sie upewnic czy rozumiem dobrze jej odpowiedzi jak kazda z dziewczyn, nie tylko ja. A dostaje odpowiedzi od Ciebie Agnieszka M. .. to wszystkie powinnismy byc na indywidual. an. …Czytajac po komentarzach to wnioskuje, ze nie wszystkie dziewczyny byly na indywidualnej an. ….to jasne, ze jak tylko bede mogla to zglosze sie na analize calosciowa. Dziekuje za wypowiedz.

  • Droga Igo,
   Udzieliłam Ci wielu cennych wskazówek. Niemożliwością jest przeprowadzenie dobrej analizy za pomocą komentarzy na blogu. Przede wszystkim trzeba widzieć osobę, której chce się pomóc. Czasem wręcz boję się, aby nie wyciągnąć zbyt pochopnych wniosków. W końcu nietrafiona porada może przynieść więcej szkody niż pożytku.

 • W sklepie dziś pierwszy raz patrzyłam za wzorkami. Prawie by coś było, ale nie mój rozmiar.
  Takie koszule. Ta wydaje mi się dobra

  koszula Gamine

  Ta w paski już zbyt pstrokata, dobrze myślę, czy po prostu mi za wiele się dzieje, a może w ogóle dla G dobra?

  koszula w prążki

  • Pierwsza świetna.

   Druga – prążki są najlepsze dla Dramatic. Kobiety Gamine nie wyglądają w nich dobrze.

   Mieniące się w oczach desenie musisz choć troszkę polubić :)

  • Agnieszka M. 27 Styczeń 2016

   Dzięki. A, bo to prążki, a nie paski. Pomyliło mi się.
   Mieniące się – ale w głowie się kręci od niektórych. Dziś jakąś biało-czarną pepitkę na wystawie widziałam, no nie dało się patrzeć. Za to w s-h była męska koszula w niebiesko-zieloną pepitkę i ta była fajna. Szkoda, że zmechacona i poliestrowa.
   A propos tych koszul, bo już mam tej firmy – jedyne takie (z niebiuściastych), które zapinają się na biuście nie odstając w plecach. Normalnie jak coś mierzę dobrego w obwodzie, to ramiona za szerokie i buła na plecach.

  • Cenna informacja.

   WILLSOOR szyje koszule dla biuściastych.

   Dziękuję w imieniu biuściatych czytelniczek bloga :)

  • Byłam, zobaczyłam. … ładne,ale jakoś nie widzę siebie w takiej koszuli :-(

 • Interesuje mnie, jak G ma nosić szal. Skoro motanie jest N, to jak nosić, żeby było G. Marznę w szyję, nawet w lecie gdy wieje, muszę coś mieć, żeby mnie gardło zaraz nie bolało.

  • A myślałam, że tylko ja tak mam ;) Jestem typem Gamine i nienawidzę mieć “gołej” szyi! Zawsze muszę mieć szalik (zimą wełniany a latem chociażby zwiewną apaszkę), a kiedy już jest naprawdę gorąco (albo nie wypada lub wręcz nie można nosić szala np do pracy) to wtedy zakładam naszyjnik albo chociaż łańcuszek… przy czym co ciekawe nie cierpię golfów ;)

  • Możesz nosić nieduże apaszki lub małe, zwarte szale. Najgorzej wygląda motanie wokół szyi sporej ilości tkaniny.

   Unikać też należy fruwających szali i apaszek. Warto wybierać te z mięsistych tkanin.

   apaszka Gamine

   apaszka Gamine

   apaszka Gamine

   ******************************************************************************************

   Znalazłam też genialny patent na ocieplacz dla typów: G, FG, DC, D
   Poniższy model można też wykonać na cieńszej tkaninie. Nie mówiąc, że mamy ogromny wybór guzików. Można szaleć z pomysłami. Chciałabym coś takiego. Szkoda, że nie potrafię szyć :(

   patent na ocieplacz wokół szyi

  • Nie pomyślałam, że nawet sposób noszenia szalika lub apaszki jest wpisany w Kibbe :) Jestem bardzo ciekawa, jak to powinno wyglądać u romantycznych typów… Najlepiej byłoby pewnie bez, ale trzeba jakoś chronić się przed zimnem… Optymalne byłyby pewnie szale z pashminy lub jedwabiu, ale trzeba trochę naciułać na takie luksusy… Ja szalik składam na pół i chowam go pod kurtkę/płaszcz.

  • Nosisz się Yang’owo :)

   Typy Yin mogą pozwolić sobie na fruwające, lekkie tkaniny. Zimowe motanie też jakoś szczególnie im nie zaszkodzi. Ważne, aby szale były gładko tkane, mogą też mieć kobiece ozdoby.

   Świetnie sprawdzą się też szaliki-etole szyte ze sztucznego futra.

  • A mi się taki sposób noszenia apaszek bardzo podoba. Wcale nie uważam żeby nadawały się tylko dla emerytek ;) Na lato marzy mi się apaszka w kotwice albo łódki – granatowa w białe i czerwone wzorki.

   A jakbym umiała szyć, to na zimę bym uszyła taki komin – podoba mi się jego forma, tylko mój byłby fioletowy z kolorowymi guzikami od środka podszyty futerkiem albo polarem żeby był przyjemny w dotyku i ciepły.

  • W projekcie, który wrzuciłam podobają mi się ostre dzióbki oraz patki.

 • Greto, a czy by byla mozliwosc wstawienia 2-3 czy ile mozna zdjec realnych na osobie ( moze byc ktos znany) ukazujac calosciowa dobra stylizacje czystego G ?? Bede wdzieczna.

  • Jedyną przeszkodą jest deficyt na właściwe outfity. Niezmiernie trudno znaleźć dobre przykłady.

  • nieogarnieta 29 Styczeń 2016

   A zdjęcia Emmy Watson? Wydaje mi się, że ona daje radę :D.

  • Dzięki za Emmę. No przecież!

   Pilnie potrzebuję czeladników. Widzę, że zaczynam już kiepsko jarzyć :D

  • A Kasia Tusk? Nie jestem wielką fanką jej bloga, ale z tego co pamiętam ma trochę gaminowych stylizacji :-)

   Kasia Tusk typ urody Gamine

   Kasia Tusk typ urody Gamine

   Kasia Tusk Gamine

  • Kasia Tusk jest typem Gamine.

   Powyższe jej stylizacje są w stylu Gamine.

 • a czy w takim razie mozna probowac sobie kojarzyc dany typ :
  SG – romantic doll, dziewczecosc,
  G – french style ( nie wiem co jeszcze) ,
  FG – Glam, ArtDeco, Flapper, Avangarda,

  czy ktorys jest bledem? czy mozna cos jeszcze do ktoregos zalaczyc??? Chodzi o to by u miec rozrozniac, widziec roznice, miedzy tymi podtypami, bo mimo wszystko dosc mocno sie od siebie roznia prawda???

  • Dobrze sklasyfikowałaś.

   Przy czym nazwy konkretnych stylów to dość spore uproszczenie. Np. french chic można dopasować i dla G i dla DC i dla FG

   Najważniejsze są konkretne zalecenia dla danego typu.

 • Właśnie dziś zastanawiałam sie nad małymi apaszkami wiązanymi tuż przy szyi, a tu taki temat. Czy dc może też takie nosić? Mi sie wydaje że tak.

  • Bardzo dobrze Ci się wydaje :)

   BTW To jeden z elementów french chic. A ten styl jest przypisany głównie typom DC oraz Gamine.

 • Taka sukienka jest G?
  Mam ją w domu, kupiona, jak byłam chuda, w sumie bardzo ją lubiłam :D

  sukienka Gamine drobna kratka

  • To jest jedyna kratka dla typu Gamine. Tym samym jest to kratka tylko dla G.
   Ogólnie całej sukience najbliżej do G.

   Musisz oddać jakieś Gamince :)

   Kiedy już będzie forum, można założyć wątek “Oddam, zamienię” :)

  • nieogarnieta 29 Styczeń 2016

   Muszę się zastanowić ;(. Czyli nawet jak już schudnę do niej, to i tak nie będzie to ,,moja” sukienka?

  • FG jest w grupie Gamine. Od biedy sukienka może być. Jednak musisz mieć świadomość, że w tym przypadku Twoja uroda jest mocniejsza niż uroda sukienki :D

  • nieogarnieta 29 Styczeń 2016

   Okej, rozstanę się z nią. Dzięki :D

  • Dorin - G 31 Styczeń 2016

   Jaka piękna sukienka, jak będzie wątek oddam zamienię to biorę tylko zapytam o rozmiar ;] :)

  • nieogarnietaFG 31 Styczeń 2016

   Mogę już powiedzieć, że jest to 34 ;)

  • Dorin - G 31 Styczeń 2016

   Oh oh, to mój :D :D :) i to chyba biało-czarne czyż nie? To dla SS znakomity wybór ;)

  • nieogarnietaFG 31 Styczeń 2016

   To nie jest czysta biel, taki szary beż raczej, ja też jestem stłumionym latem :D.

  • Dorin - G 31 Styczeń 2016

   Mega jak dla mnie, urocza ta sukienka :) Beż też chyba spoko :) Stłumione lato <3 super! :)

 • AgnieszkaM(G/SSu) 31 Styczeń 2016

  Kate Mara – to chyba nie jest strój dla G?

  Kate Mara styl

  Mam pytanie co do Twoich zestawów podanych. Czemu niebieska sukienka pierwsza po prawej jest niewłaściwa dla G? Jest dość dopasowana (jako dobre są poniżej bardziej poszerzane), jakaś akcja jest. Nie rozumiem.

  • nieogarnietaFG 31 Styczeń 2016

   Wg mnie chodzi o to, że ta sukienka niepotrzebnie dorabia biodra. G kobiecych bioder nie ma, więc nie ma sensu sobie takowych zakładać, bo nie będą pasować do całej sylwetki.

  • Witam,
   O co chodzi? Byłam dziś dłużej nieobecna i nie potrafię się teraz odnaleźć :D

   Jeżeli o sukienkę Kate Mary to jest ona w stylu SN.

   A jeżeli o co innego, to proszę mnie naprowadzić, bo jestem zagubiona jak dziecko we mgle :D

  • AgnieszkaM(G/SSu) 31 Styczeń 2016

   Sukienki dżinsowe niżej też są symetryczne. O coś innego musi chodzić. Za długa pionowa linia?

 • nieogarnietaFG 31 Styczeń 2016

  ,,Mam pytanie co do Twoich zestawów podanych. Czemu niebieska sukienka pierwsza po prawej jest niewłaściwa dla G? Jest dość dopasowana (jako dobre są poniżej bardziej poszerzane), jakaś akcja jest. Nie rozumiem.” O tym był mój komentarz. ;) Jak tam ciasto Greto? :D

  • Niebieska sukienka? Kate Mary z przykładów?
   Przepraszam, że nie ogarniam, ale tak to jest wybić się z rytmu :D

   Ciasto w porządku. Przywiozłam sobie zapasik do domu :)

  • nieogarnietaFG 31 Styczeń 2016

   Chyba tak, to AgnieszkaM pytała o nią ;)

  • W tej sukience chodzi o to, że jest nieforemna. Biodra są szerokie, ma beznadziejny fason.

   Niżej jest rozkloszowana (nieodpowiednia), ale klimat stylizacji jest bardzo fajny. Kiedy robiłam wpisy, godzinami szukałam zdjęć. Aktorki jak na złość nie chcą ubierać się co do joty we właściwym stylu. O ile w ogóle :)

   Napisałam:
   Poniżej zdjęcia przedstawicielek typu Gamine prezentujących właściwe (a przynajmniej poprawne) oraz niewłaściwe stylizacje.

  • Magda (FG + DW) 31 Styczeń 2016

   Tak, sukienka Kate z przykładów.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 2 Luty 2016

  Dla grubych G (jak ja) ta marynarka dobra czy za luźna?

  marynarka Natural

  • Za luźna. Doda Ci parę kilo.
   Do tego jest bezkształtna. Dobra dla typu Natural.

  • kaguya 2 Luty 2016

   moim zdaniem jest za luźna, do tego ma okropne ramiona (albo to modelka takie ma, po prostu brzydko się układa, jest taka rozlazła).

  • AgnieszkaM(G/SSu) 2 Luty 2016

   Tego się obawiałam, że dla N. Nie jest łatwo nosić rzeczy dopasowane, jak się ma nadwagę. Oversize poszerza, ale dopasowane ukazuje fałdki:( Trudno codziennie nosić bieliznę korygującą.

  • Ubrania muszą mieć dobry krój. Trzeba też wybierać (np. przy topach czy swetrach) bardziej mięsiste tkaniny, one skutecznie tuszują fałdki.

  • Aleksandra (SD) 2 Luty 2016

   Zadziwia mnie popularność słynnej sukienki meganki. W moim internetowym środowisku dziewczyny za nią szaleją. Same Naturale (czy dla kogo ta sukienka w ogóle jest), czy brak instynktu? Na żywo nie widziałam…

   sukienka meganka

  • To jest sukienka tylko i wyłącznie dla czystego typu Natural. Nawet już SN czy FN będą wyglądały w niej źle.

  • Chupacabra(SD) 2 Luty 2016

   O masakiero. Moja koszula nocna ma podobny fason. :D
   I pewien tragiczny sweter, jeszcze ze ściągaczami na rękawkach w połowie ramienia.
   (Mam go bo chcę zrobić z niego tunikę ale jakoś nie mogę się zebrać…)

  • Uwaga! Kopiuję opis sukienki:

   Nowa odsłona naszego bestselleru Megan dress, wzbogacona o boczne kieszonki.
   Damska sukienka do kolan, dłuższa z tyłu, rękawki o długości 3/4. Model sukienki typu oversize.
   Megan Dress Pocket to piękna, klasyczna, prosta sukienka która powinna znaleźć się w każdej szafie.
   Podkreśli każdą sylwetkę bez względu na jej rozmiar.

   Co Wy na to drogie Panie? :D

   Najbardziej podoba mi się hasło: W każdej szafie :D

  • Chupacabra(SD) 2 Luty 2016

   Jestem za. Dla KAŻDEGO, latem, do leżenia na kanapie/podłodze/suficie przy 35 stopniowym upale.
   Jest się czym wachlować.

  • Aleksandra (SD) 2 Luty 2016

   Więc ja Wam mówię, że dziewczyny ją kochają – kupują kolejne egzemplarze w kolejnych kolorach. Naprawdę nie rozumiem fenomenu.

  • Widać lubią się zamaskować :D

  • Anonim 2 Luty 2016

   Nie rozumiem fanomenu modnych rzeczy. Kobiety wydają pieniądze, by wyglądać jak swoje klony. Mnie odrzuca do ciucha, kiedy nosi go co druga laska, choćby był nie wiem jak fajny. Mam tak z jeansami z dziura na kolanie i z tymi butami od Valentino:

   czółenka Valentino

   Kurna, wszędzie so!

  • To są buty dla czystego typu Gamine.

   Dla FG mają za cienki obcas.

   Dla DC i D są zbyt cudaczne.

   Rozumiem, że wszyscy noszo? :D Tylko nie mówicie, że z meganką bo padnę na zawał :D

 • ubolewam nad tym, że źle wyglądam w yukacie. Dla kogo one w ogóle są? ja wyglądam w niej bezkształtnie :(

  • Chupacabra(SD) 2 Luty 2016

   Dobre pytanie.
   Chciałabym wiedzieć jak ja bym w niej wyglądała.

  • Coś koło Naturali. Tyle, że dla czystego mamy zaznaczoną talię. Bardziej będzie SN.
   Też zależy jaki deseń.

 • Ja nawet w szlafrokach z paskiem wyglądam źle :D we wszystkim, co ma pasek w talii, będę wyglądać jak pokraka :D

  Greto, jakim typem jest Aleksandra Woźniak? Bo że ma Ingenue to widać :D wysoki G? Ma 168 cm.

  • Aleksandra Woźniak – Gamine

   Krótki stan i talia w zaniku plus pasek to jest tragedia. Skąd ja to znam… :D

  • AgnieszkaM(G/SSu) 2 Luty 2016

   Mam to samo z paskami.

  • Jag (FG ) 4 Luty 2016

   Podpisuję się pod tym, żadnych pasków! !!

  • Magda (FG + DW) 4 Luty 2016

   A ja owszem, lubiem :) Jeśli coś jest oversize to da się uratować paskiem. Do obcisłych rzeczy też noszę, bo fajnie urozmaica i przecina całość.

  • Dorin - G 4 Luty 2016

   A ja czasem lubię, dokładnie żeby lejbowate dla mnie odzienie uratować :)
   Jeszcze zapytam, czy taka sukienka dla Gamine. Bardzo jest ładna wg mnie, chodziłabym :)

   Emma Stone Styl sukienka

   Greto idę ściąć grzywę w sobotę, jaram się :)

  • Emma jest typem FG i ten fason bardzo jej służy.

   Ogólnie jest to sukienka dla FG i powiedzmy…też dla G. Kolory są tak ustawione, że nie skraca stanu.
   Mogłaby mieć żywsze kolory, ale poza tym jest bardzo fajna.

   Grzywę mieć musisz, bezapelacyjnie! :)

  • Dorin - G 4 Luty 2016

   Dziękuję za odpowiedź :)

 • Magda (FG + DW) 4 Luty 2016

  Jakim Pamela jest typem? SN?

  • Właśnie nad tym myślałam. Ma 169cm, mocne ramiona. FG nie jest. Na G ma zbyt mocne ramiona. SN wydaje się najbardziej prawdopodobny. Są jej zdjęcia “before” z okresu kiedy była bardzo młoda. Twarz wyglądała inaczej, ale podchodzi pod SN.

   pamela4

 • Dzień dobry!
  A ten sweter, pewnie N, ale łudzę się, że może jednak trochę Gamine :> To z Hm, piękny kolor i może być ciepły ;)

  sweter

  • Możesz wkleić link jeszcze raz? Ten nie działa.

  • Dorin G 5 Luty 2016

   Zapytam też o bluzę. Jeny jestem w pracy… uzależnienie ;)

   bluza

  • Bluza ma fason Natural, buźkę SG. Kolejny ciuch dla nikogo :D
   Jeżeli już, nada się tylko dla N.

  • Ładny skład: Bawełna 67%; Poliamid 33% (dużo lepszy niż akryl)

   Jest zgrabny, dopasowany. Dużo też dają prążkowane ściągacze. Kolor też nie jest bez znaczenia. Np.szary byłby dużo mniej G.

   Dla kobiety typu Gamine o niskim BMI będzie odpowiedni.

  • Anka (DC) 5 Luty 2016

   dla dc za gruby, czy może być. A może za bardzo pod szyją?

  • Za bardzo pod szyją. Niestety to fakt :(

  • Anka (DC) 5 Luty 2016

   Czyli albo golf albo większy dekolt np V. Zaczynam jarzyć :)

  • Dokładnie tak. Jarzenie gładko Ci idzie :)

  • Dorin - G 5 Luty 2016

   To obczaję go na żywo :) Kolor fajny czyż nie :) Szkoda z tą twarzyczką bo jest urocza.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 6 Luty 2016

  Skoro kratki nie dla G, to pikowania na kurtce we wzór kraty też odpada?

  • Pikowania to już co innego. One wprowadzają patchworkowy klimat. W zasadzie są najlepsze właśnie dla tylu Gamine.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 6 Luty 2016

   Np takie kratki po skosie?

   płaszcz pikowany

   Czy drobniejsze?
   Czy spod krótkiej kurtki może wystawać bluzka/sweter?

   pikowana kurtka

  • Płaszczyk ma dobre pikowania. Nie są duże. Posiada również lamówki.

   Kurtka jest super dla G. Ma wiosenny kolor. Może być elementem warstwowego outfitu, spokojnie.
   Kupujesz? :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 6 Luty 2016

   Dzięki za odp.
   Tę czerwoną kurtkę mam, ale nie przepadam za nią. Skoro pikowania dobre, to może polubię. Na krótką kurtkę trzeba czekać do pn:) Nie wiem, czy dam radę do sklepu skoczyć, a mogą się szybko skończyć. Ale wlazłam w ofertę, bo zobaczyłam bluzkę w paski. Niedroga, bawełniana, może warta spróbowania, jak się czuję w paskach.

   top w paski

   Lidl :)

  • Watro sprawdzić te topy. Podoba mi się jasny z rękawem 3/4.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 6 Luty 2016

   Się śmiej, że Lidl. Miałam kolegę na studiach o imieniu Arman. Mówił, że prawie jak Armani. Te bluzki też prawie jak.

  • Się nie śmieję :D Mają ładne ciuszki dla dzieci. Dobra jakość.

  • Aleksandra (SD) 6 Luty 2016

   Większość ubrań mojego syna pochodzi z Lidla :)

  • Avarati (TR + SS) 6 Luty 2016

   W Lidlu sa fajne rzeczy. Kupiłam sobie kiedyś spodnie haremki do biegania po domu w kwiaty. Fajne i wygodne. Chociaz mam pizame z Garfieldem, ale mnie nie polubil bo sie koszulka przekrecila w szwie. Masakra.

  • Chupacabra(SD|LSm) 6 Luty 2016

   Też się czasem ubieram w lidlu. Kupuję czasem ich bluzeczki w dwupaku. Mają w sumie całkiem fajną jakość materiałów jak do tej ceny. :D
   I mają wąskie buty. Znalazłam u nich sandały, które mogę nosić, a to jak święty Graal. Do tej pory chodziłam 3 sezony w tych samych sandałach, które zwężał mi szewc.

  • Dorin - G 7 Luty 2016

   Lidl jest spoko :)
   Pikowania takie małe na bluzie też chyba będą ok, tego typu:

   bluza

   Jeszcze zapytam o takie spódnice dla Gaminki. W sumie to pytam o siebie :>
   Jest pseudo-skórzana, ma ostre zakończenia, jest to mini <3 do koszuli w gwiazdozbiory chyba ok?

   skórzana mini

  • Spódnice są odpowiednie dla FG i dla G.

   Bluza jest w stylu Gamine.

   Stworzy ładny zestaw Gamine z którąś z tych spódnic. Zwróć uwagę, na czarne paski na rękawach, bez nich bluza byłaby mdła i nudna. Dzięki odrobinie czerni idealnie połączy się z czarnym dołem/dodatkami/butami.

   Ogólnie jestem na tak :)

 • Sukienka, nie dla mnie,ale może komuś sie spodoba ,bo to chyba sukienka dla G :-)

  • Jag (FG ) 7 Luty 2016

   Normalnie zapomniałam wkleić sukienki :-)

   sukienka pasy wykrój

  • Ta sukienka w ostateczności nadaje się tylko dla FG.
   Byłaby dużo lepsza, gdyby paski w korpusie ustawić po skosie.
   Natomiast falbanę wszyć prawie na gładko, bez mocnych marszczeń.

  • Dorin - G 7 Luty 2016

   Fajna, jak byłam małą dziewczynką miałam bardzo podobną, tylko granatowo-białą z guziczkami na środku sukienki :) Szkoda, że nie umiem szyć.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 7 Luty 2016

  Były te spódnice, przy okazji miałam odpowiedź na pytanie, które chciałam zadać o ten fason:)
  Żeby zakończyć sprawę pikowań kurtek – wszelkie mogą być, czy drobne i kanciaste?
  Np takie są popularne w poziome przeszycia

  pikowana kurtka

  albo różne faliste

  pikowana kurtka

  różne łuki, łagodne fale (nie umiem obrazka znaleźć)
  Takie kółka raczej nie?

  pikowanie

  No i (sorry, nie na temat) ten kosmiczny płaszcz – dla kogo?

  kosmiczny płaszcz

  • Dorin - G 7 Luty 2016

   Hmm, ja tam dokładnie nie ogarniam, ale te /\/\/\/\/\ chyba tak, gdyż są ostre, pierwsze możliwe, że też. O reszcie się nie wypowiem, sama nie wiem. Płaszcz rzeczywiście kosmiczny i pewnie też ciepły. Co do bluzek ta pierwsza chyba tak, aczkolwiek jeśli jest :”lejąca” to chyba nie, ostatnia ma trójkąty. Poczekamy co inne dziewczyny sądzą :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 7 Luty 2016

   Mam taki myśl teraz, że ta byłaby G

   kurtk2

   a ta nie, bo zbyt obszerna i za szerokie pikowania

   kurtka1

  • Martka 7 Luty 2016

   Mam nadzieję, że różowa kurtka jest dobra dla G – mi się bardzo podoba :)

  • Pierwsze i drugie pikowania są odpowiednie dla typu Gamine. Pierwsze jest drobne, drugie to zygzaki.

   To jest pikowany szalik. Chyba nie jest doszyty na stałe. Ogólnie outfit tylko dla FN.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 7 Luty 2016

  Ta bluzka za słodka dla G? z wiskozy

  bluzka SG

  ta za luźna?

  bluzka DC N

  ta za mały dekolt?

  bluzka G

  • 1 – SG
   2 – DC pomieszane z N (czyli bluzka dla nikogo)
   3 – G

   Źle się czujesz z takim dekoltem?

   Teoretycznie nie jest zły dla typu Gamine. Co prawda to nie V, ale może być.

 • A teraz prezencik dla Gamine :)

  torebka Gamine

  by Fendi

  • nieogarnietaFG 10 Luty 2016

   Od razu możesz rozpocząć serię ,,zamienniki klasyki” XD.

  • Dorin - G 10 Luty 2016

   OOOOOOOO jaka electro torebka, to coś dla mnie :) Greto piękna :)

  • Marina (SG+DW) 10 Luty 2016

   Kojarzy mi się z klockami lego :D ale takimi ładnymi klockami lego.
   Będą toreeebki dla innych typóóów?

  • Zaraz wrzucę dla SG :)

   FG o ile w ogóle dostanie to na szarym końcu :D

  • Dorin - G 10 Luty 2016

   Mam kolczyki klocki lego wkręty ;) O tego typu: https://i.ytimg.com/vi/9jte9w-Ph-U/maxresdefault.jpg tylko z ładniejszego klocka :) Kolor też taki. Niby nie mam w pracy dress codu, ale kiedy je ubiorę to kierowniczka wątpi :P

  • Marina (SG+DW) 10 Luty 2016

   Ale za to pewnie będzie robiła największe wrażenie- pewnie jakaś w kształcie rakiety kosmicznej czy cuś :D
   A to cudeńko dla kogo?

   torebka Gamine

  • Rakiety kosmicznej :) Rozśmieszyłaś mnie. Swoją drogą chciałabym taką :)

   Zegar znajduje się pod dobrym adresem. To jest torebka Gamine.

  • Marina (SG+DW) 10 Luty 2016

   Szkoda :(
   Poczekam aż wypuszczą coś inspirowanego tą torebką, np z końcówkami wskazówek w kształcie serca, a sama torebka o bardziej obłym kształcie i może w jakimś słodszym kolorze, to się zrobi soft :D

 • Dziewczyny znalazłam dwie sukienki w haemie, możliwe, że dla Gaminkek, aczkolwiek Greto jak znajdziesz chwilkę oceń proszę :) Ta druga może bardziej dla FGaminki :)

  sukienka Classic

  sukienka Gamine

  • Gładka – Classic
   W deseń – G i ewentualnie FG

  • Dorin - G 13 Luty 2016

   Dziękuję :) Już się łudziłam, że pierwsza obleci ;)

  • nieogarnietaFG 13 Luty 2016

   Tej pierwszej czegoś brakuje, jest za nudna. chociaż lamówki jakieś…
   Drugą obczajałam w sklepie, ale coś mi w niej nie pasuje, to nie mierzyłam. Ale może podeszłaby dla FG. :<

  • Dla mnie jest za długa i ogólnie za szeroka jakaś. Poza tym nie moje kolory.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 13 Luty 2016

  Lidl nie ma ciuchów dla szczupłych. Przynajmniej nie wszystkie. Mam te bluzkę w paski, rozmiar M i się w niej utopiłam (a swoje gabaryty mam).
  Mignęły mi ostatnio dwie stylizacje, które jakoś aurę G miały – młoda dziewczyna w Galerii krakowskiej w kolorowym szaliku w drobny wzorek i pani, którą widziałam z tyłu i pomyślałam, że wiek studencki, a był średni (kurtka wełniana z kapturem, prosta spódnica przed kolano). Przekonuję się do G:)

  • O! Bardzo mnie to cieszy :)

  • Chupacabra(SD|LSm) 13 Luty 2016

   W Lidlu trzeba trafić. Mają dużo “dużych” kolekcji, ale mają też takie gdzie S’ki i ewentualnie M’ki są sensowne. Najczęściej noszę ich S’ki, M jest bardzo swobodne.

 • A ja mam takie pytanie, czy któraś z Was zmieniła fryzurę i zauważyła że to co ma w szafie kompletnie po tej zmianie nie pasuje? Miałam długie włosy lekko za ramiona z grzywką czesaną na bok, ubierałam bluzkę koszulową, spódnicę/ spodnie i wydawało mi się ok (szczególnie gdy postawiłam do góry kołnierzyk). Gdy ścięłam włosy (bob z prostą grzywką) rzeczy, które mam w szafie są do wyrzucenia: wyglądam w nich nobliwie i ogólnie beznadziejnie. Zastanawiam się czy to wynik tylko zmiany fryzury czy jakiegoś pierwiastka, bo po obcięciu włosów 3 osoby powiedziały mi że wyglądam jak dziewczynka, a dawno nią już nie jestem. Tak więc na gwałt potrzebuję nowej garderoby :(.

  • Widać Twoja garderoba nie jest w stylu Gamine, musisz mieć za dużo klasycznych ubrań. Znasz syndrom dziecka konduktora? :D

   Nie przejmuj się zawartością szafy, grunt że nowa fryzura zdziałała cuda :) Sądzę, że jesteś posiadaczką pierwiastka Ingenue.

  • Pozytywna 17 Lipiec 2017

   Kolejny raz spotykam sie z okresleniem “syndrom dziecka konduktora”. Brzmi zabawnie, ale naprawde nie wiem o co chodzi! Bardzo prosze o wyjasnienie, bo czuje sie glupio :-P

 • Nibi (SG + SS) 15 Luty 2016

  dla SG chyba będzie za kanciaste, ale dla G albo FG?

  broszka gwiazdki

  • Gwiazdka to jeden z symboli czystego Gamine.

  • Dorin - G 15 Luty 2016

   Kocham, gwiazdy ;) To jest to, to po prostu przeznaczenie ;) Marzą mi się jakieś czadowe kolczyki z gwiazdkami, w przystępnej cenie, srebrne konieczne, gdyż na inne metale uczulenie i jest to mały cios ;)

 • AgnieszkaM(G/SSu) 16 Luty 2016

  Tak się zastanawiam – czy dla G da się jakoś oswoić gładkie bluzki bawełniane, takie bazowe? Do pracy jakoś mi wzory niekoniecznie, a gładkie pod żakiet byłyby dobre, tylko że akcji nie ma.
  coś takiego mam na myśli

  top basic V

  na tę granatową mam ochotę

  top navy basic

  • nieogarnietaFG 16 Luty 2016

   Muszą być bardziej dopasowane. Powinny być z grubszej bawełny, bluzki z h&m są całkiem w porządku pod tym względem, te ze Stradivariusa są cieńsze i nie wyglądają dobrze, nawet mimo tego, że mają dobry fason.

  • Anonim 16 Luty 2016

   Bardziej dopasowane niż ta fioletowa? W wersji dla szczupłych ok, ale na moje fałdki naplecne i inne odpada.

  • nieogarnietaFG 16 Luty 2016

   Ta fioletowa w porządku, chodziło mi o granatową, przepraszam za niesprecyzowanie :)

 • Martka (G&TS) 16 Luty 2016

  Z góry przepraszam – będę narzekać :-P Kupiłam sobie skórzaną kurtkę. Już od długiego czasu marzyłam o ramonesce (powrót do rockowych korzeni itd bla bla bla) i czekała na mnie idealna na wystawie w lumpie. Mój rozmiar, czarna z prawdziwej skóry,dwa rzędy guzików, szeroki pas, używana ale bardzo mało, żadnych przetarć za to mięciutka (bardzo zadbana), wykonana oryginalnie dla dobrego sklepu i kosztowała mnie grosze…ale jak ją przymierzyłam jeszcze raz w domu to odkryłam, że wyglądam w niej jak dzidzia przebrana w kurtkę taty motocyklisty – dramat mam do niej za drobne ramiona i w zestawieniu z ostrymi klapami moja twarz wygląda jak buzia małej dziewczynki…pal licho ile na nią wydałam bo pewnie mogę ją sprzedać z zyskiem na Ebay’u, ale moja wizja noszenia ramoneski całą wiosnę a potem jesień zwyczajnie prysła :-P Dobrze, dobrze już kończę dramatyzować (czasem tak sobie lubię hahaha) – tylko jaką tu teraz kurtkę na wiosnę kupić oto jest pytanie ;-)

  • Ostre, motocyklowe ramoneski są przeznaczone dla czystego typu Dramatic.

  • Martka (G) 16 Luty 2016

   Niestety przekonałam się o tym na własnej skórze. No mówię Ci Greto wyglądam w niej jak duża dzidzia ;-) Za to w weekend mierzyłam w TKMaxxie kurtkę typu bomber i wyglądała dużo lepiej (znaczy ja w niej) niestety nie była z naturalnej skóry, ale chyba po nią wrócę jak już się pozbędę ramoneski.

  • Marina (SG+DW) 17 Luty 2016

   Haa, ja, będąc zbuntowaną dwunastolatką też kupiłam sobie ramoneskę :D czarną, ze skośnym zamkiem, z ćwiekami na ramionach…
   Wisi sobie w szafie, minimalnie znoszona, ostatni raz ubrałam ją, kiedy przegrałam zakład i musiałam przebrać się za jakąś punkówę. Wyglądałam dość zabawnie… chociaż usłyszałam też opinię, że wyglądałan jak z musicalu “Grease” <3
   Ech, słodkie czasy.

  • nieogarnietaFG 17 Luty 2016

   Marino, jaki rozmiar nosisz? :D

  • Marina (SG+DW) 18 Luty 2016

   36/38, kurtka ma rozmiar 36.

  • Kiarah (TR) 18 Luty 2016

   W takiej typowej ramonesce, z dużą ilością metalowych zamków, szerokiej w ramionach też tak wyglądam, ale znalazłam delikatniejszą, z takiej matowej, jakby lekko przetartej skóry, bez ćwieków i kontrastowych zamków(ma czarny zamek, nie srebrny czy złoty), z delikatniejszym kołnierzem i mocno dopasowaną – czuję się w niej rewelacyjnie i noszę na okrągło.
   Kiedyś, właśnie w lumpie kupiłam piękną, punkową ramoneskę z lat 80-tych – niestety ta kurtka mnie przygniotła i wyssała ze mnie życie. Z bólem serca oddałam ją koleżance Gamine, którą też trochę przygniatała, ale nie tak jak mnie.

  • nieogarnietaFG 19 Luty 2016

   Marina, jeśli chciałabyś sprzedać kurtkę, to znajdę jej domek u mnie w szafie ;)

 • Hej Dziewczyny, znów spamuje. Czy te sukienki dałoby się podciągnąć pod gamine? Znów hm… ;)

  sukienka DC

  sukienka Gamine

  • Martka (G) 16 Luty 2016

   Mi się podoba ta w paski (nosiłabym ją z podwiniętymi rękawami) – niestety ocenić czy jest dobra dla typu G musi ktoś mądrzejszy ode mnie ;)

  • j. (FG) 16 Luty 2016

   Ta pierwsza wygląda jak sukienkowa wersja pianki do nurkowania ;)
   Druga mi się bardziej podoba, chyba fajne wzory dla G, ale nie wiem czy rękawom nie przydałoby się skrócenie. Dekolt wydaje mi się trochę przyduszający, niezależnie od typu.
   No ale nie jestem G, więc może mam złe intuicje :)

  • Dorin - G 16 Luty 2016

   Dzięki. Ja w sumie ubrałabym obie :) Choć w drugiej dekolt zaduszający to fakt. A w pierwszej zamiast szarości dałabym jakiś chaber czy coś. Może w moim hm będzie i w końcu zmierzę wraz ze skórzaną spódnicą i sukienką w trójkąty :)
   Mam też pytanie, lubicie golfy? Mnie właśnie duszą strasznie i nie mogę chodzić w żadnych. A niby dla zmarzluchów fajna sprawa.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 16 Luty 2016

   Pierwsza ma (chyba) poziome paski dla G, a lamówki dla D.
   Druga nie wiem, geometryczne wzory są G, nie wiem, czy te nie za duże.

  • Pierwsza jest bardziej DC niż G. Jednak moim zdaniem G i FG mogą zrobić do niej podejście. Osobiście czułabym się w niej całkiem całkiem. Jedynie podkręciłabym ją dodatkami.

   Deseń drugiej jest Gamine, tyle że jego gabaryty są za duże. Gdyby było ich mniej np. trochę na samym przodzie byłoby ok. W obecnej postaci jest ich za dużo i są zbyt agresywne.

  • Dorin - G 16 Luty 2016

   Dziękuję Greto :) Obadam ją, możliwe, że to ni do końca mój kolor i jakiś intensywny kolor w dodatku to mogłoby być to. Cel na jutro hm ;) A Agnieszko Ty też masz wyczucie :) Ja się jeszcze dokształcę, wyczytując bloga :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 17 Luty 2016

   A tam wyczucie, od Grety się tu uczę.

 • AgnieszkaM(G/SSu) 17 Luty 2016

  Mia Wasikowska też G?

  Mia Wasikowska

  • Mia Wasikowska (162cm) – FG plus Ethereal

  • AgnieszkaM(G/SSu) 17 Luty 2016

   Dzięki. Jak już tu wpadła, to jakoś mi się zbyt kwadratowa na G wydała. I ręce ma długie.

  • I nogi nie tak długie jak G i kwadratowe ramiona, mocniejsze niż G.
   Dopisałam ją gdzie trzeba :)

   Z tego co widzę, Mia bardzo wzięła sobie do serca swój typ wg Kibbe ;) :D
   Mocny Yang połączony z mocnym Yin, a całość w ekstrawaganckiej odsłonie.

   Mia Wasikowska styl

   Źle dobrała rajstopy. Powinny być w innym kolorze lub jeszcze lepiej w paski :D

  • Dorin - G 17 Luty 2016

   Fajnie na drugim zdjęciu :) A w “Alicji..” tak mdło troszkę.

  • j. (FG) 18 Luty 2016

   Kurcze, nawet własnego typu bym nie potrafiła rozpoznać tak łatwo ;)
   Ale zaciekawiła mnie uwaga o połączeniu mocnego yang z mocnym yin. Jak właściwie w stylu FG przejawia się ten mocny yin? Tym że spódniczka jest krótka (ale do tego dokładamy ramoneskę) albo że ubieramy frędzle, piórka i cekiny?

  • Mocne Yang i mocne Yin są wpisane w fizjonomię FG. Powyższa wesoła stylizacja dobrze oddaje to połączenie. Zwróć uwagę, że do tej sukienki dobrane są kosmiczne buty. Buty stanowią fundament każdej stylizacji i zawsze są jej najważniejszym punktem. Tu buty są bardziej Yang niż Yin. Są też mocno ekstrawaganckie.

   Oczywiście ten szalony outfit jest tylko metaforą fizjonomii FG. Falbanki absolutnie nie są zalecane dla tego typu urody.

   Falbanki mogą co najwyżej symbolizować cechy Yin, które kotłują się w typie FG z cechami Yang.

   Natomiast w realnym stylu dla kobiety FG nieporównywalnie lepsze od falbanek są, tak jak wspomniałaś, zwiewne frędzle flapper, piórka, cekiny.

   ********************************************************************************

   Jeżeli kobieta FG koniecznie pragnie założyć sukienkę z falbankami, musi do niej dobrać sobie takie gustowne rusztowanko :D Wtedy całość przejdzie ;)

   BTW sama sukienka jest SG, nie R. Czyli obracamy się w strefach Gamine.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 18 Luty 2016

   Na tym różowym zdjęciu IMHO yin to obfite falbanki.

  • j. (FG) 18 Luty 2016

   no tak, na zdjęciu z falbankami i konstrukcją jak z drukarki 3D to czaję :) tylko to artystyczna instalacja, a nie ubranie :)

  • j. (FG) 19 Luty 2016

   dzięki Greto za – jak zwykle – szczegółową odpowiedź :)
   dobrze mi robi pamiętanie o swojej stronie yin :)

  • Pozytywna 17 Lipiec 2017

   Jestem zaskoczona, ze Mia Wasikowska jest FG. Na tym jej zdjeciu widze przede wszystkim duza glowe i nieproporcjonalnie waskie ramiona. Gryzie mi sie to ze wszystkim, czego sie do tej pory o FG dowiedzialam. Ale nic to, brne dalej ;-) Moze w koncu mnie oswieci.

  • Mam takie same odczucia jak Pozytywna. Po prostu mój oszlifowany przez Kibbe umysł nie ogarnia tutaj FG. :D

 • AgnieszkaM(G/SSu) 22 Luty 2016

  Trencze są dla N? Dla G się nie nadaje np. taki?

  trencz

  • Klasyczne trencze są dla C i DC.

   Krótki dla G może być. Ważne, aby miał jak najmniej klasyczny charakter.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 23 Luty 2016

   Dzięki. Ten ma kaptur, więc mniej klasyczny chyba. Szkoda, że nie jest ciemniejszy. Zastanawiam się. Tylko – jeśli postarza, to nie chcę.

  • Moja rada dla Ciebie brzmi: “Nie kupuj!” :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 23 Luty 2016

   Dzięki, Greto, za radę. Szkoda, bo akurat czegoś takiego wiosennego nie mam. Noszę płaszcz przeciwdeszczowy…

  • Dorin - G 23 Luty 2016

   Hej Dziewczyny, dobrze wiedzieć, że taki trencz nie dla Gaminek, a jeszcze, że postarza eh. A ja kupiłam moją wspaniałą koszulę z medicine, Pani dała mi super zniżkę, mimo to do wypłaty na obiad ryż bądź zimniory ;)

 • iwona (G + SSd) 11 Marzec 2016

  taka spódnica dla G dobra? a kolor dla SS?

  trapezowa spódnica

  • Kolor w porządku. Poza tym trochę nudna. Nic, ale to zupełnie nic się na niej nie dzieje. Oceniam ją na dostateczny :)

  • Avarati (TR + SS) 11 Marzec 2016

   Obawiam się, że może być za długa dla Gamine. Ale zaznaczam, że to tylko moja opinia.
   Jeśli chodzi o dolne ubrania tzn. spodnie i spódniczki, nie trzeba się tak sztywno trzymać analizy kolorystycznej :) Generalnie chodzi o to, by blisko twarzy mieć własne kolory :) Ale kolor piękny dla SS, wszystkie zgaszone czerwienie, które nie zwracają się w stronę brązów, są nasze.

  • iwona (G + SSd) 12 Marzec 2016

   zawsze można skrócić; na długość spodni i spodni dawno przestałam patrzeć.
   Nudna mówisz…ja się póki co panicznie boję przebojowych ciuchów, bo już kiedyś miałam szafę pełną dziwactw i nic mi do niczego nie pasowało. Wolałabym mieć trochę nudniejsze ciuchy i trochę bardziej wariackie dodatki niż na odwrót.. Jak się ma w szafie tylko biały czarny i szary to nawet taka nudziarska spódnica robi różnicę huehue.
   Aha, ona ma wzór w drobną jodełkę.
   Avarati – ja wolę po bożemu, jak w tabelce; i tak mam za dużo czarnego w szafie, czas na rozweselanie szafy.

  • Materiał jest dobry, tym bardziej że w jodełkę.

   Lepsza byłaby np. na zakładkę. Niby niewiele, a różnica kolosalna.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *