TYP URODY
FLAMBOYANT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka

FLAMBOYANT_GAMINE_27

 

Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

 

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

 

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

 

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

 

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

 

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

 

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

 

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

 

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

 

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

 

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • ubrań niedopasowanych do sylwetki
 • stylu Boho
 • oraz wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • drobnych deseni
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • ozdobnej barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_01

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_04

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_05

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_06

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_07

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_08FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_09

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_10

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_12

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_11

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_13

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_14

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_17

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_16

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_18

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_19

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_20

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_21

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_22

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_23

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_27

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_26

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_25

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY FLAMBOYANT GAMINE:

Lisa Minnelli, Julie Harris, Natassja Kinski, Debbie Allen, Debra Winger, Tina Turner, Bonnie Franklin, Patti LuPone, Shari Belafonte, Audrey Hepburn, Ana Torrent, Glenn Close, Madonna, Vanessa Paradis, Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Felicia Day, Lea Michele, Daniella Monet, Ruth Connell, Emma Roberts, Jodie Foster, Gillian Anderson, Lady Gaga, Anna Wintour, Fergie, Eva Longoria, Amy Winehouse, Pink, Reni Jusis, Natalia Kukulska, Penelope Cruz, Nelly Furtado, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Ewa Lemańska (Maryna z serialu “Janosik”), Katarzyna Groniec, Lana Parrilla, Emma Stone, Nora-Jane Noone, Sophie McShera, Dana DeLorenzo, Diane von Furstenberg, Beth Behrs, Daisy Ridley, Jennifer Grey, Nelly Furtado, Mia Wasikowska, Lucy Liu, Zoe Kravitz, Hayley Atwell, Jennifer Morrison, Emilie de Ravin, Priyanka Chopra, Katarzyna Pakosińska, Kate Moss, Cher, Natalia Jmbruglia, Joanna Kulig, Beata Pawlikowska, Mireille Enos, Evangeline Lilly, Alicia Silverstone, Katie McGrath, Urszula Chincz, Tatiana Okupnik, Anna Starmach, Mädchen Amick, Olivia Thirlby, Karla Souza, Oona Chaplin, Tori Amos, PJ Harvey, Lily-Rose Depp, Ruby Rose Langenheim, Shania Twain, Romy Schneider

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka”

 • Avarati (FG+IE+SE) 1 Sierpień 2016

  http://vespere.pl/images/vespere/0-1000/Sukienka-Czarna-Skora-Weza-na-za_%5B342%5D_1200.jpg
  Znalazłam piękną małą czarną dla FG :) Szkoda, że ja niewymiarowa kobieta jestem…

  • Fresco (SN + IE / SSu) 1 Sierpień 2016

   Ale cudo! Aż żałuję, że nie jestem FG :D

  • Fresco (SN + IE / SSu) 1 Sierpień 2016

   A ja znalazłam dziś przypadkiem coś takiego, nie zwracam uwagi na biżuterię czy buty, ale ta KIECKA! Stylizacja nazwana “Wielki Gatsby”, więc od razu pomyślałam – FG! Ten kolor, ach! *.* Co Ty na to, Avarati? :D
   great gatsby flapper

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

   Kiecunia jest świetna, pod warunkiem, że będzie dopasowana :) Poza tym jest miodzio. Wywaliłabym tylko te perły, buty zmieniła na jakieś kopyta i mogę iść w tany :) Bielizna oczywiście nie może być koronkowa (niestety). Kolczyki są genialne :)
   Jeszcze na głowę wziąć opaskę i będą malinki :)

 • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

  Czy mogłabym poprosić o przykłady płaszczyków dla FG. Domyślam się, że muszą być dopasowane do ciała, nie zaznaczać talii i nie iść w stronę natural ani classic…

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 2 Sierpień 2016

   Ja mam płaszcz FG :D Ale jest już po niego kolejka.
   plaszcz flamboyant gamine
   Może (o ile taki model trafia w Twój gust) uda Ci się znaleźć podobny :)

  • Moderator - nieogarnięta (FG+KE+AE) 2 Sierpień 2016

   Halo halo, stoję pierwsza w kolejce :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

   Chlip, chlip, czemu?? :( Ale dzięki śliczne, będę coś szukać podobnego, chociaż znalezienie zwykłego płaszcza z wełny graniczy z cudem, a co dopiero w panterkę! O_O Ale będę szukać :D Fajny byłby jeszcze wężowy albo moro ;)

   Mam też skórzany płaszcz, ale ten jest na wiosnę lub jesień. Wymiata zestawiony z wysokimi obcasami. Raz dla żartu ubrałam się z koleżanką w skórzane płaszcze i wysokie oficerki. Ludzie odsuwali się od nas na kilometr :D

  • Optymalny płaszcz dla FG poniżej. Niestety takich fasonów ze świecą szukać. Ten konkretny model w kolorze czarnym, mimo ceny 1 439,00zł, sprzedał się jak ciepłe bułki.

   Byłby idealny, gdyby posiadał jakieś elementy ozdobne, choćby zamki. Jednak warto przyjrzeć się mu, ponieważ sam fason jest świetny.

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   Stricte dla mnie (a pewnie i dla innych FG również :D ) byłoby lepiej, gdyby stójka była jeszcze wyższa, taka do wywijania. Wówczas po rozpięciu, tworzyłby się szeroki kołnierz zachodzący na ramiona i tym samym akcentujący je.

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 2 Sierpień 2016

   wiem, że to nie ten wewontek :-) , ale może znalazłabyś Greto płaszcze dla G?
   Czy bosmanka się nada? Ale taka dłuższa, za tyłek.

  • Bosmanka dla Ciebie jak najbardziej :)

   Poszukam płaszcza dla G i wrzucę go do nowego działu STYL – GAMINE.

  • j. (FG+KE) 2 Sierpień 2016

   Ale super płaszcz! Jak dla mnie stójka ma idealną wysokość, nie lubię wywijać ;)

  • Wywijać nie muszę. Głównie rozchodzi się o duży kołnierz, a właściwie taki kryzo-kołnierz powstały po rozłożeniu stójki. Kołnierzy-kołnierzy nie znoszę, wiadomo – syndrom Dziecka Konduktora :D

  • j. (FG+KE) 2 Sierpień 2016

   Ja obsesyjnie stawiam na sztorc wszystkie kołnierze w kurtkach i płaszczach i nie mogę przeżyć jak się nie da. A jak chcę się rozpiąć, to kołnierz i tak ma stać, taka przypadłość :D

  • Moja przypadłość jest odwrotna do Twojej :D Kiedy muszę, upinam, zapinam, dopinam. Ale jestem szczęśliwa dopiero wtedy, kiedy mojej szyi nic nie osacza :D I namiętnie lubię duże kryzo-kołnierze oraz wielkie kaptury.

  • Anka/SN/KE/TS 14 Sierpień 2016

   Chyba tutaj znalazłam płaszcz, który mógłby pasować FG:

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine coat

   by Wittchen

  • W takim fasonie czułabym się bardzo dobrze. Jedynie wolałabym kieszenie z zamkami.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 Sierpień 2016

   Będę musiała powoli się przekonywać do tych płaszczy… Może dlatego, bo nie miałam okazji jeszcze takiego przymierzyć? Bo na moje nieszczęście najczęściej zwracam uwagę na płaszcze należące do DC, pewnie mój Słoneczny o nie walczy, ale zawsze czułam, że niezbyt wyglądam w takich rzeczach.

   A kurtki parki są dla kogo? One mi się kojarzą z Naturalowymi klimatami.

  • Parki są wybitnie N/FN/SN.

   Jednak my jako typ posiadający wpływ N, możemy sobie na nie pozwolić.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 Sierpień 2016

   Mam przewagę N, więc nie będzie najgorzej :) Porozglądam się za takową :)

   parka moro

   Taka byłaby świetna ;)

  • Widzę Cię w parce, tylko nie w jakiejś wielgachnej :D

   Ta moro jak najbardziej.

 • tak, bez wiekszego BMi, brak calkowity talii, a skoro nie istnieje, no to wezmy najmniejszy jaki sie da, to u ktorego z typow gamine wystepuje? u FG?

  • Tak. Chociaż nie jest to reguła.

   Osobiście mam taką figurę i jest to ok. 20cm różnicy między talią i biodrami.

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 Sierpień 2016

   No, ja akurat mam 70 cm w talii i okrągły metr w biodrach :D Ale to nie oznacza, że mam talię na miarę R lub TR. Jest wcięcie, ale nie imponuje, że tak powiem :D Łatwo ją “stracić” bez dopasowanych ubrań, jak raz ubrałam się obcisłą bluzkę, to niektórzy byli bardzo zaskoczeni tym, jaka szczupła jestem w talii ;)
   Ale tak, jak Greta napisała, u Gaminek często walczy Yin i Yang i czasami wychodzą im takie kwiatki :D

  • I już mamy pierwszy kwiatek, bo ja przy 70cm w talii mam 88cm w biodrach :D

   A obie jesteśmy FG i nie ma co do tego żadnych wątpliwości :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 Sierpień 2016

   Dlatego FG to świetny typ urody, są w niej wiedźmy, wróżki, czarownice, elfki, aktorki, komediantki, metalówy, rockwomanki, panczury ;) Teraz dochodzę do wniosku, że u mnie te legendarne 30 cm zostało zasponsorowane przez syndrom brazylijskich pośladków. Kiedyś kompleks, teraz atut. Ale niektórych bym ukatrupiła za patrzenie się za mną.

   PS: niedawno dowiedziałam się, że w Holandii dorobiłam sobie ksywkę Blond Heks. xD

  • Jaka ładna ksywka :D

   **************************************

   Pośladki w typie FG mogą być brazylijskie lub płaskie, czyli ze skrajności w skrajność :D

  • Kojarzę jedną FG – tutaj nie trzeba być znawcą i mieć bystrego oka, żeby się połapać w jej typie. ;) Ma buzię jak z anime i ładną, wciętą talię, z czego “tors” wygląda trochę jak wymieniony przy Audrey odwrócony trapez.

 • Yen pytam, bo dla G, jest taki sam opis co dla FG, a mimo samej teori, figury przedstawicielek G i FG sie roznia.

 • Czy to sa groszki FG, czy jednak nawet w takiej wersji sie nie nadaja_

  top typ urody flamboyant gamine groszki paski kwiat

  • Top jest wypisz, wymaluj FG :D , a nawet FG+Ethereal ponieważ nadruk jest rozmyty, przytarty.

  • Super, to zamawiam :)

   Jeszcze takie znalazłam dla FG (sklep Monnari ma teraz na Allegro dużą wyprzedaż):

   1.
   bluzka-flamboyant-gamine
   2.
   bluzka-flamboyant-gamine-2
   3.
   bluzka-flamboyant-gamine-3
   4.
   bluzka-flamboyant-gamine-4
   5.
   bluzka-flamboyant-gamine-5
   6.
   bluzka-flamboyant-gamine-6

 • To teraz sukienki, czy to FG?

  1.
  sukienka_flamboyant_gamine
  2.
  flamboyant_gamine_sukienka_2
  3.
  flamboyant gamine sukienka
  4.
  flamboyant_gamine_sukienka_4
  5.
  sukienka flamboyant gamine
  6.
  flamboyant_gamine_sukienka_6
  7.
  flamboyant_gamine_sukienka_7

  • W zasadzie tak. Przy czym nr 1 jest bardziej G niż FG (ale np. dla FG+IE spokojnie się nada). Z kolei nr 6 jest odpowiedni i dla FG i dla G. A nr 7 oscyluje między FG i SD.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 20 Sierpień 2016

   Ooo, tak mi właśnie coś na 100℅ w tej 1 nie grało, ale nie mogłam zrozumieć, dlaczego. A to jednak jest bardziej G, nie czułabym się w niej idealnie. W 6 już bez problemów, tylko trochę się boję, że takie suwaki się brzydko falują na biuście. 7 jak dla mnie chyba jednak za mocno skręca w SD, mimo że podoba mi się ta niebieska zebra. 2, 3 i 4 są świetne, ale nie wiem, czy jednak dla mnie nie za odważne. Hmmm, no cóż, chyba zamówię najbezpieczniejsze 5 ;)

 • Mist (FG+IE+AE/SSu) 25 Sierpień 2016

  Gdzieś chyba było wspominane, że FG może nosić zimą futra. Jaki fason by był odpowiedni?

  • Moderator - Magda (FG+IE+KE/DW) 26 Sierpień 2016

   Ja mam takie. Zostało zaaprobowane przez Mistrza :) Niestety, jeszcze nie nosiłam, bo poprzedniej zimy było za ciepło.
   Magda flamboyant gamine futro

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 26 Sierpień 2016
  • Avarati (FG+IE+SE) 27 Sierpień 2016

   Madziu, piękne futerko, pięknie w nim wyglądasz :) Też widziałam, że futrzaste wykończenia są dla nas :) Ja mam futrzastą kamizelkę. Jest ona średnio FG, ale zimą zakładam ją pod kurtkę, z powodzeniem niekiedy zastępuje mi szalik :)

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   O kurka! Magdo szałowo wyglądasz :) Bardzo zgrabnie i kolor zdecydowanie Twój :)
   Też mam futerko po mamie, ale futro chyba nie dla Gamine, w kolorze mi do twarzy, ale wyglądam fatalnie. Wkleję kiedyś zdjęcie to pośmiejemy :D

 • Mist (FG+IE+AE/SSu) 26 Sierpień 2016

  Żeby nie kontynuować OT balerinkowego w wątku DC, to zapytam tutaj ;) Co nosicie zamiast balerinek? Zwłaszcza pod kątem spódnic, do spodni balerinki zastąpiły mi slip-ony.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   Hmmm…? :)

  • Ja nie noszę płaskich butów nigdy, przenigdy :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   No wiem, wiem, ale ja jednak muszę mieć w szafie płaskie :p Abstrahując od wygody, niestety mam zaawansowaną chondromalację i wolę jednak oszczędzać kolana.

  • Ale płaskie możesz mieć sandały, a potem jakieś bardziej wycięte botki/botinki.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   No właśnie do wyciętych botkopodobnych mam za chude kostki i łydki. Wyglądam jak kot w butach ;) Moje muszą być albo do kostki, albo już dobrych kilka cm za.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   A coś w tym stylu? Tylko niestety wszystkie są z czegoś skóropodobnego, a ja lubię buty tylko ze skóry naturalnej :/

   botki jesien 1

   botki jesien 2

   botki jesien 3

   Myślałam jeszcze o jakichś oxfordach, ale ja jednak jakoś dziwnie się bym w nich czuła, jakoś mi się kojarzą zbyt męsko.

   oxfordki lakierowane bordo

  • Te są dość mocne. Boję się, że do spódnicy/sukienki będą zbyt ciężkie przy Twoich szczupłych łydkach. Ale do spodni jak najbardziej :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 1 Wrzesień 2016

   Ja się załamię… to co ja mam nosić do spódnic? ;)

  • Nie załamuj się :D Znajdziemy coś. Jaka ma być maksymalna wysokość obcasa?

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Hmmm… z 6cm?

  • 6cm to komfortowa wysokość. Zaraz czegoś poszukam :D
   Rozmiar?

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   5-6cm słupek, jak w botkach motocyklowych jest dla mnie jeszcze ok, jest mi wygodnie, nie bolą mnie kolana, mogę tak chodzić cały dzień. Dzieki Greto :)

   Haaaalo, a gdzie się podziewa reszta FG? Co wy nosicie? Czy nie nosicie? ;)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Ja mam tylko dwie skórzane spódnice mini,noszę do nich kryjące rajstopy i najczęściej botki na płaskim obcasie lub nie wysokim koturnie,bo też mam problem z kolanami. Najczęściej jednak chodzę w dżinsach i też w bokach lub mocniejszych płaskich półbutach. :-)

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Aj, kocham słownik w komórce… hotelach=botkach, gdyby ktoś się nie domyślił :D

   Rozmiar mam 38.

   Jag, wkleisz zdjęcie, proszę, proszę, proszę? :)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Mist, raczej Ci nie pomogę bo spódnicę noszę bardzo okazjonalnie i nie mam źadnych zdjęć. :-(

  • Jag,
   W takim razie wstaw nam stylówki w spodniach :D

   Tylko pamiętaj, musi być ekstra makijaż, fryzura, biżuteria, dodatki i w ogóle ;) :P A najlepiej zamów sobie profesjonalną sesję zdjęciową ;) :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Wrzesień 2016

   E jestem :D

   Pół biedy latem, bo noszę wtedy klapki na mocnej platformie z lakierkowej skóry lub koturny, też platforma. Na wyjścia nie mam żadnych problemów, wtedy wbijam się na wysokie szpile z platformą, niech się nogi łamią :) Moim rekordem są 13-centymetrowe czerwono-czarne sandały z Kazara z promocji :D W ogóle w Kazarze jest dużo modeli właśnie dla FG/G/Iskrzących typów. Niech, gadają, że to kicz, mi się podoba :D
   Gorzej z pełnymi/przejściowymi, bo mam buty oksfordki, które są raczej dramaticowe niż gaminkowe, na zimę to niestety u mnie klasyka, w której nie czuję się zbyt dobrze. Teraz wiem, czemu.
   Własnie, muszę kupić sobie motocyklowe botki z niskim obcasem! Koniecznie!

   Te buty, które wkleiłaś, to czyste me gusta :) Muszę poszukać sobie na jesień/zimę motocyklowych botków.

   Właśnie, mam pytanie, czy takie prawie wojskowe (nie glany), sznurowane buciory przejdą, czy są one zbyt yangowe?
   buty botki sznurowane wojskowe

  • Nie przejdą. Odradzam z całą stanowczością :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Jag, to wklej zdjęcie samych butów :D

   Avarati, ja mam dalej w szafie kilka par butów takich właśnie z 12-13cm obcasem, chociaż teraz wiem, że jednak za szpilkowym, za cienkim. Kiedyś lubiłam ;)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Greto,
   Ale masz wymagania, nie wiem czy im sprostam :-)
   Oby tylko nie wyszła z tego profesjonalna chała. :-P :-D

  • Próbuj, próbuj, aż do perfekcyjnego skutku :D

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   No to mam duuużo czasu, skoro ma być aż tak perfekcyjnie. :-D

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   Co do nr 2 i 4 wstawionych przez Mist- o kurde, jakbym widziała swoje butki :D Noszę bezwstydnie do wszystkiego, ale ja nie mam tak szczupłych łydek…
   Avarati, ładne buty motocyklowe widziałam w Stradivariusie, i były chyba skórzane! Ja kilka lat temu kupiłam tam bardzo podobny model- skórzane i motocyklowe- i żyją do dzisiaj :D

  • Najlepsze są te:

   botki-flamboyant-gamine
   Na drugim miejscu te:

   botki-flamboyant-gamine
   Drugie wglądają na wygodniejsze, ale ładniejsze są pierwsze :D

   Pozostałe są zbyt masywne, zbyt ciężkie.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 3 Wrzesień 2016

   Greto, a one nie będą głupio mi odstawać na wysokości kostki? Ta cholewka chyba wygląda na dość szeroką? Dlatego z rozpaczy zaczęłam rozważać te z gumą wokół kostki, przynajmniej by nie odstawały ;)

  • Z gumką mogą być, ale nie takie buciory :D To byś dopiero miała kontrast but-łydki.

   A takie? One są wąskie w kostce. Moim zdaniem jak dla Ciebie do spódnicy byłyby bardzo ok.

   czarne botki motocyklowe wezowa skora

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 4 Wrzesień 2016

   Greto, świetne są! Gładkie by były nudne, a ten wzorek jest bardzo w moim stylu :) Z jakiego to sklepu?

   Ja teraz w sumie mam tylko 2 spódnice, które da sie nosić jesienią. Skórzana z zipami i te art deco. Plus trzecią tę dłuższą elegancką z zipami.

  • Ja noszę takie, tylko czarne ;) Do rockowych stylówek pasują świetnie, nawet w towarzystwie spódnic.

   szare tenisowki

 • Dziewczyny jak zobaczyłam to zdjęcie Ani Starmach to wiedziałam, że muszę je Wam pokazać. Uważam, że to jej najlepsza stylizacja ever;) dobrze obrazuje to co podkreśla Greta o wprowadzeniu akcji do Waszych stylizacji.
  Anna Starmach Flamboyant Gamine stylizacja

  • Bardzo fajna stylizacja, myślę że i dla gamine i trochę soft gamine. Flamboyant nie widzę. Nawet tło tvn się skomponowało. ;p

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   Odziałabym się w to, może w krótszy i bardziej przylegający żakiet i innego koloru :) Fajna ta stylizacja, ta poniżej z dżinami też ;) A te szpile z obu to w ogóle petarda. Kocham Barbie kolory ;)

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   Czy tylko ja widzę podobieństwo między Anią Starmach a naszą modką- Magdą? :)
   Btw, czadowa uroda, czadowe ubranko- obejrzałabym się za tak ubraną dziewczyną, choć to nie bardzo mój styl :D

  • Aga (SG+KE) 4 Wrzesień 2016

   Te szpile z obu fot sa megaczaderskie! Niewazne, ze cukierkowe i ze szpicem chce takie! :D :D (jestem nie-anonimwa butocholiczka^^)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 4 Wrzesień 2016

   Aga! Ja też chcę ;) :D

 • Jesli bylo to przepraszam.
  Czy Malwina z 1szej milosci to Fg? Ma taka aure ze hej:-D Pani nazywa sie Agnieszka Wielgosz.

  • Moderator - nieogarnięta (FG+KE+AE) 6 Wrzesień 2016

   Bardzo możliwe, że to FG. Jest dość niska, ma mocne ramiona, aurę. Jej aurę podbija Iskrzący ;) Rude włosy wyjątkowo jej pasują.

 • Mist (FG+AE+IE/SSu) 12 Wrzesień 2016

  Czy spodnie z aksamitu, weluru nadają się do FG? Albo dla FG z Alabastrowym, Gwiezdnym?

 • marynarka desen panterka
  Nada się dla FG?

 • Kameleon – Ruby Rose Langenheim. Czy ona jest FG?
  Na większości zdjęć w necie jest wytatuowaną chłopczycą. Kilka innych ujęć:
  Ruby Rose
  Ruby Rose 2
  Z mamą:
  Ruby Rose 3
  I jako dzieciak:
  Ruby Rose 4
  Wygląda mi na FG, ale nie wiem.

 • Czy ta sukienka nadal nadaje się dla FG? Wątpliwości budzi ta zakładka(?) przy dekolcie :)
  sukienka typ urody Flamboyant Gamine

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 25 Wrzesień 2016

   Zakładka jest właśnie super :)
   Gorzej, że jest gładka. Dodałabym do niej pasek, a na górę rzuczące się e oczu kolczyki.
   Gdzie znalazłaś te sukienkę?

  • Dzięki ;) Noszę prawie same gładkie, czarne rzeczy.
   Oczywiście Ebay. Kupuję ciuchy niemalże tylko tam, nie mam cierpliwości do latania po sklepach.

 • Avarati (FG+EE+WE+SE) 14 Październik 2016

  Z cyklu: poszukiwanie płaszczyków i kurtek.

  plaszcz typ urody flamboyant gamine
  Przymierzałam tę akurat – leżała idealnie, ciepła, bardzo miła w dotyku, w sam raz na jesienno-zimową aurę. Talię miałam o dziwo na swoim miejscu, można ściągać sznurkiem. Niby parki są naturalowe, ale dobrze się w niej czułam. Mam nadzieję, że jest odpowiednia dla FG z Wietrznym ;) No i kolor pasuje ;)
  parka zimowa typ urody natural
  Dla SS i DW? Cudo :)
  kurtka bomber typ urody flamboyant gamine

 • Jestem ostatnio w ciągłym niedoczasie, nie bardzo mam się czas intensywnie udzielać. Dobrnęłam tylko do informacji, że będzie jeszcze więcej E? No to czekam (nie)cierpliwie ;)

  A tymczasem mam pytanie do FG. Jakie czapki nosicie?? Czy tylko ja wyglądam tak okropnie we wszystkich fasonach? Mam szczupłą i wąską twarz (okulary kupuję w dziale dziecięcym, dorosłe często mi spadają przy pochylaniu), całą głowę też dość małą – zawsze osiągam efekt pływackiego czepka vel prezerwatywki (te czapki bardziej obcisłe), ewentualnie grzybka vel aliena (te grubsze, luźniejsze). W kaszkietach też beznadziejnie. Co robić? Nienawidzę zimy :/

  • Nosić kurtkę z kapturem :) A próbowałaś czapki uszanki? Ja jestem samozwańczą FG i też źle wyglądam we wszelkich nakryciach głowy. Ratują mnie kaptury, ale ostatnio mierzyłam uszankę i wyglądałam całkiem nieźle.

  • cezet (SD, BW) 30 Październik 2016

   A takie z wiszącymi dzyndzlami? Ja kupuję synowi w “Smyku”, mają różne rozmiary…
   http://cdn.smyk.com/media/catalog/product/cache/1/image/750×750/2091d5c437d0f7138d5a951d6205592d/3/0/300883_4.jpg

  • Avarati (FG+EE+WE+SE) 31 Październik 2016

   Mist, nie tylko Ty masz taki problem. Też mi we wszystkich czapkach świata źle. Mam jedną gładką czapkę w naturalowy warkocz z wełny, ale ją biorę na mróz ostateczny. Pomimo mojego Wietrznego i przewagi N w beannie wyglądam fatalnie. Albo nie biorę w ogóle czapki albo wełnianą fedorę. Albo kaptury wszelkiego rodzaju, też lubię. Ostatnio zastanawiam się nad nausznikami zimowymi, myślę, że to bardzo fajna propozycja dla FG :)
   http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/132409.jpg

   Cezet, czułabym się w takiej czapce dopiero fatalnie. Jak dziecko właśnie.

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 31 Październik 2016

   Dla mnie nauszniki to też jedyna sensowna opcja.
   W większości czapek wyglądam jak w kondomie na głowie albo jak przedszkolak.

  • O właśnie, nauszniki też są fajne. I jeszcze opaska, ale to bardziej na sportowo.

  • Avarati (FG+EE+WE+SE) 31 Październik 2016

   Magda <3 Dokładnie to miałam na myśli, ale nie chciałam tego pisać :D

  • Eryka (R, AE+IE+GE) 31 Październik 2016

   Magda, hahaha :D
   Choć niepotrzebnie się śmieję, w większości dostępnych w sklepach czapek wyglądam jak bezdomny ;)

  • Arwena (DC/TSp) 31 Październik 2016

   Ja w większości czapek wyglądam dobrze, ale nie pasują do stylu DC. No i właśnie zakupiłam taki kondom, w którym czuję się jak w czepku kąpielowym, ale mąż mówi, ze dobrze. Jestem ostatnio nieustannie chora, więc nie było już czego szukać, wzięłam taką, zeby choć trochę pasowała do soft summerowego płaszcza i jednocześnie zahaczała już o kolorystykę TSp, bo to teraz dla mnie priorytet :)

 • Emilie de Ravin jest Flamboyant Gamine a nie Soft Gamine? ta buzke ma slodka, anielska jakos do mocnej flamboyant mi nie pasuje… porownujac ja chociazby w serialu Zagubieni (Lost) gdzie gra obok Evangeline Lilly to widac roznice, Evangeline jest czystym typem Flamboyant Gamine ale przy niej Emilie de Ravin wydaje sie byc bardzo delikatna, subtelna z wrazeniem duzego soft-u, jak to jest?

 • Dawno już miałam te zdjęcia wrzucać. Anja Orthodox (ona jest FG, prawda?) wyjątkowo mi się tu podoba – chyba praaaawie trafiła z ciuchami do swojego typu (gdyby nie ten płaszcz)…
  Czy się mylę? ;)

  http://e5.pudelek.pl/f50fb363002d1e16e25dd0c97c347500bed74634.jpg

  http://e5.pudelek.pl/f47a2fd0d49a8b5aceffa0354df3fdedd8d05e8b.jpg

  Co myślicie? :)

 • Jak jest w przypadku garderoby u FG, która jest wysoka i ma 171cm? Utrzymywać najdłuższe linie pionowe, czy unikać tego?

  • Ida(FG/KarE/SA) 3 Luty 2017

   Wydaje mi się, że Greta wspominała kiedyś, aby unikać podkreślania linii pionowych. Korzystne są cięcia asymetryczne oraz poziome :)

  • Moderator - nieogarnięta (FG+AE+KE+WE) 16 Luty 2017

   FG powinno ciąć sylwetkę, nasze linie to przede wszystkim te ukośne i poziome.

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 13 Luty 2017

  Czy FG da sobie radę w stylu safari, ale z odpowiednio zmodyfikowanymi fasonami pod figurę Estrawagantki? Niby zaleca się ten styl stricte dla Natural, ale ja mam przewagę tego pierwiastka i silny Wietrzny, tak więc ;)

  Ostatnio zachwyciła mnie ta kiecka. Kolor nie ten, ale te kieszenie ;)
  https://cdna.lystit.com/photos/2013/02/08/victoria-victoria-beckham-victoria-victoria-beckham-khaki-belted-safari-dress-product-1-6339654-404257726.jpeg

 • Greto, czy możesz skomentować stylizacje Emmy Stone w La La Land? Wiele osób się nimi zachwyca, a ja mam mieszane uczucia. Jakieś takie zbyt dziewczęce. Psuło mi to odbiór filmu wręcz. Trafiłam na Twój blog i teraz się zastanawiam, czy po prostu te sukieneczki nie są zbyt odpowiednie dla typu FG. Podobała mi się tylko ostatnia sukienka, kiedy Mia była 5 lat starsza

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 15 Luty 2017

   Kama, zgadza się, rozkloszowane i taliowane sukienki do kolan to fatalny wybór dla Flamboyant Gamine.
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f1/24/1c/f1241ca0a9702e8e270b3de564139337.jpg

  • Moderator - nieogarnięta (FG+AE+KE+WE) 16 Luty 2017

   FG w rozkloszowanych sukienkach wygląda bardzo źle :D
   Za to Emma w skórzanej sukience – pełna moc!

  • Stylizacje z filmu zupełnie nie komponują się z figurą/urodą Emmy (FG). Dysonans jest ogromny.

  • Mist (FG) 18 Luty 2017

   Widok Emmy w La La Land skutecznie wybił mi z głowy jakiekolwiek pomysły o zbyt mocnym odejściu od fasonów FG. Zrozumiałam wreszcie, że taki np. SyE pozwala na lekkie modyfikacje, a nie na noszenie zwiewnych, rozkloszowanych sukienek, jeśli nie chcę, żeby efekt był tak opłakany ;)

  • Dorin (G+Świetlisty+EE+SE+SyE+Fe+WE+Ba/Lsm) 18 Luty 2017

   Ojć Emma wyglądała nie ładnie, oj nie :) Te zwiewności, dlaczego :D
   Stylizacja odebrała jej urodę totalnie.

  • Dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :-)

 • szukam kurtki na wiosnę. w sklepach dominują bomberki, nad którymi się zastanawiam ale ilekroć przymierzę czuję się napakowana w ramionach. Nie wiem dla jakiego typu jest ten model. Czyty G?

 • Dzięki za odpowiedzi : )

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 31 Marzec 2017

  Drogie panie FG :) Mam pytanko z kategorii głupich, chciałabym się zapytać o to, czy i u Was podejrzewano o zaburzenia tarczycy ze względu na mocną budowę gardła. Serio. Jako dzieciak miałam prześwietlenia, USG i takie inne duperele. Ostatnio jakiś koleś się mnie pytał bezczelnie, czy to przypadkiem nie jest jabłko Adama, bo sama nie jestem zbyt kobieca. No, ale orły nie przejmują się muchami, więc nie będę się przejmować szowinistą, tym bardziej, że jest brzydki jak noc. :D Czy to słynne cztery plusiki u Yangu? :)

  • Ja póki co sama się zdiagnozowałam na FG, trochę na podstawie testu, trochę z tego względu, że intuicyjnie wybierałam zawsze fasony najbardziej pasujące FG (po prostu najlepiej w nich wyglądałam i zawsze mnie ciągnęło np. do spódnic z ukośnymi elementami czy kurtek z ukośnym zapięciem), ale dzięki Avarati, tym wpisem mnie upewniłaś, że nie mogę być innym typem. Moja szyja też jest mocno zbudowana i wyglądam trochę jakbym miała powiększoną tarczycę czy jabłko Adama ;) jak najbardziej nie jesteś z tym sama! To faktycznie musi być ta spora dawka Yang. A badania tarczycy poziom TSH itp. jak najbardziej w porządku. Mam też mocno zarysowane, dość grube brwi i oczywiście mocno zbudowane nogi z widocznymi mięśniami, jak przystało na FG :)

 • Czy FG może mieć krótkie nogi i długie ręce? Wiem, że SG ma zwyczajowo krótsze kończyny, ale jak to ocenić, gdy jest pół na pół. Dłuższy stan, krótsze nogi, które łatwo można wyćwiczyć i łapy przystosowane do pracy fizycznej :) SG ma problemy z budową mięśni, czy się mylę?

 • Ida(FG/KarE/SA) 24 Kwiecień 2017

  Cześć :)
  Dziewczyny FG, jak ubieracie się do pracy? Zastanawiam się, jak połączyć aurę FG, rockowy klimat i firmowy dress code (niby można wyglądać luźno, ale wiadomo, że w wężowe spodnie się nie ustroję :) ).

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE 24 Kwiecień 2017

   Jak dla mnie mogłoby nie być dress code’u :D
   A tak na poważnie…na szczęście w robocie jest totalny luz, jeśli chodzi o ciuchy, czym wzbudzam zazdrość u ludzi z innych firm :D Szefowa (najprawdopodobniej Gamine) sama nosi się Bezkreśnie i Iskrząco, a z musu ubiera się w garsonki (ma taką jeden fajny żakiecik z podszewką z półgołymi facetami) :D Powiem szczerze, że nawet się nie zastanawiałam, ale myślę, że nieco poratowałby mnie Słoneczny (białe koszule, stójki itp.).

   Też ważne, jaki mamy dress code, czy to jest informal, business casual czy smart casual.
   Pierwsze, na co bym zwracała uwagę, to na fasony i żeby ubierać się z cięciem sylwetki, może dałabym na szyję malutką apaszkę i naginałabym do granic możliwości dress code, tak, żeby nie przegiąć. :D

  • Dzięki, Avarati :) Wyjaśniłam tę kwestię i dowiedziałam się, że mogę przychodzić w dresie.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *