TYP URODY
FLAMBOYANT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka

FLAMBOYANT_GAMINE_27

 

Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

 

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

 

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

 

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

 

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

 

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

 

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

 

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

 

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

 

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

 

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • ubrań niedopasowanych do sylwetki
 • stylu Boho
 • oraz wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • drobnych deseni
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • ozdobnej barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_01

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_04

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_05

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_06

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_07

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_08FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_09

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_10

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_12

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_11

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_13

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_14

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_17

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_16

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_18

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_19

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_20

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_21

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_22

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_23

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_27

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_26

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_25

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY FLAMBOYANT GAMINE:

Lisa Minnelli, Julie Harris, Natassja Kinski, Debbie Allen, Debra Winger, Tina Turner, Bonnie Franklin, Patti LuPone, Shari Belafonte, Audrey Hepburn, Ana Torrent, Glenn Close, Madonna, Vanessa Paradis, Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Felicia Day, Lea Michele, Daniella Monet, Ruth Connell, Emma Roberts, Jodie Foster, Gillian Anderson, Lady Gaga, Anna Wintour, Fergie, Eva Longoria, Amy Winehouse, Pink, Reni Jusis, Natalia Kukulska, Penelope Cruz, Nelly Furtado, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Ewa Lemańska (Maryna z serialu “Janosik”), Katarzyna Groniec, Lana Parrilla, Emma Stone, Nora-Jane Noone, Sophie McShera, Dana DeLorenzo, Diane von Furstenberg, Beth Behrs, Daisy Ridley, Jennifer Grey, Nelly Furtado, Mia Wasikowska, Lucy Liu, Zoe Kravitz, Hayley Atwell, Jennifer Morrison, Emilie de Ravin, Priyanka Chopra, Kate Moss, Cher, Natalia Jmbruglia, Joanna Kulig, Beata Pawlikowska, Mireille Enos, Evangeline Lilly, Alicia Silverstone, Katie McGrath, Urszula Chincz, Tatiana Okupnik, Anna Starmach, Mädchen Amick, Olivia Thirlby, Karla Souza, Oona Chaplin, Tori Amos, PJ Harvey, Lily-Rose Depp, Ruby Rose Langenheim, Shania Twain, Romy Schneider, Sofia Boutella

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka”

 • Avarati (FG+IE+SE) 1 Sierpień 2016

  http://vespere.pl/images/vespere/0-1000/Sukienka-Czarna-Skora-Weza-na-za_%5B342%5D_1200.jpg
  Znalazłam piękną małą czarną dla FG :) Szkoda, że ja niewymiarowa kobieta jestem…

  • Fresco (SN + IE / SSu) 1 Sierpień 2016

   Ale cudo! Aż żałuję, że nie jestem FG :D

  • Fresco (SN + IE / SSu) 1 Sierpień 2016

   A ja znalazłam dziś przypadkiem coś takiego, nie zwracam uwagi na biżuterię czy buty, ale ta KIECKA! Stylizacja nazwana “Wielki Gatsby”, więc od razu pomyślałam – FG! Ten kolor, ach! *.* Co Ty na to, Avarati? :D
   great gatsby flapper

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

   Kiecunia jest świetna, pod warunkiem, że będzie dopasowana :) Poza tym jest miodzio. Wywaliłabym tylko te perły, buty zmieniła na jakieś kopyta i mogę iść w tany :) Bielizna oczywiście nie może być koronkowa (niestety). Kolczyki są genialne :)
   Jeszcze na głowę wziąć opaskę i będą malinki :)

 • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

  Czy mogłabym poprosić o przykłady płaszczyków dla FG. Domyślam się, że muszą być dopasowane do ciała, nie zaznaczać talii i nie iść w stronę natural ani classic…

  • Yen (SG+GE+SyE/DW) 2 Sierpień 2016

   Ja mam płaszcz FG :D Ale jest już po niego kolejka.
   plaszcz flamboyant gamine
   Może (o ile taki model trafia w Twój gust) uda Ci się znaleźć podobny :)

  • Moderator - nieogarnięta (FG+KE+AE) 2 Sierpień 2016

   Halo halo, stoję pierwsza w kolejce :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Sierpień 2016

   Chlip, chlip, czemu?? :( Ale dzięki śliczne, będę coś szukać podobnego, chociaż znalezienie zwykłego płaszcza z wełny graniczy z cudem, a co dopiero w panterkę! O_O Ale będę szukać :D Fajny byłby jeszcze wężowy albo moro ;)

   Mam też skórzany płaszcz, ale ten jest na wiosnę lub jesień. Wymiata zestawiony z wysokimi obcasami. Raz dla żartu ubrałam się z koleżanką w skórzane płaszcze i wysokie oficerki. Ludzie odsuwali się od nas na kilometr :D

  • Optymalny płaszcz dla FG poniżej. Niestety takich fasonów ze świecą szukać. Ten konkretny model w kolorze czarnym, mimo ceny 1 439,00zł, sprzedał się jak ciepłe bułki.

   Byłby idealny, gdyby posiadał jakieś elementy ozdobne, choćby zamki. Jednak warto przyjrzeć się mu, ponieważ sam fason jest świetny.

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine

   Stricte dla mnie (a pewnie i dla innych FG również :D ) byłoby lepiej, gdyby stójka była jeszcze wyższa, taka do wywijania. Wówczas po rozpięciu, tworzyłby się szeroki kołnierz zachodzący na ramiona i tym samym akcentujący je.

  • iwona (G/AE+IE/SSd) 2 Sierpień 2016

   wiem, że to nie ten wewontek :-) , ale może znalazłabyś Greto płaszcze dla G?
   Czy bosmanka się nada? Ale taka dłuższa, za tyłek.

  • Bosmanka dla Ciebie jak najbardziej :)

   Poszukam płaszcza dla G i wrzucę go do nowego działu STYL – GAMINE.

  • j. (FG+KE) 2 Sierpień 2016

   Ale super płaszcz! Jak dla mnie stójka ma idealną wysokość, nie lubię wywijać ;)

  • Wywijać nie muszę. Głównie rozchodzi się o duży kołnierz, a właściwie taki kryzo-kołnierz powstały po rozłożeniu stójki. Kołnierzy-kołnierzy nie znoszę, wiadomo – syndrom Dziecka Konduktora :D

  • j. (FG+KE) 2 Sierpień 2016

   Ja obsesyjnie stawiam na sztorc wszystkie kołnierze w kurtkach i płaszczach i nie mogę przeżyć jak się nie da. A jak chcę się rozpiąć, to kołnierz i tak ma stać, taka przypadłość :D

  • Moja przypadłość jest odwrotna do Twojej :D Kiedy muszę, upinam, zapinam, dopinam. Ale jestem szczęśliwa dopiero wtedy, kiedy mojej szyi nic nie osacza :D I namiętnie lubię duże kryzo-kołnierze oraz wielkie kaptury.

  • Anka/SN/KE/TS 14 Sierpień 2016

   Chyba tutaj znalazłam płaszcz, który mógłby pasować FG:

   plaszcz typ urody Flamboyant Gamine coat

   by Wittchen

  • W takim fasonie czułabym się bardzo dobrze. Jedynie wolałabym kieszenie z zamkami.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 Sierpień 2016

   Będę musiała powoli się przekonywać do tych płaszczy… Może dlatego, bo nie miałam okazji jeszcze takiego przymierzyć? Bo na moje nieszczęście najczęściej zwracam uwagę na płaszcze należące do DC, pewnie mój Słoneczny o nie walczy, ale zawsze czułam, że niezbyt wyglądam w takich rzeczach.

   A kurtki parki są dla kogo? One mi się kojarzą z Naturalowymi klimatami.

  • Parki są wybitnie N/FN/SN.

   Jednak my jako typ posiadający wpływ N, możemy sobie na nie pozwolić.

  • Avarati (FG+IE+SE) 14 Sierpień 2016

   Mam przewagę N, więc nie będzie najgorzej :) Porozglądam się za takową :)

   parka moro

   Taka byłaby świetna ;)

  • Widzę Cię w parce, tylko nie w jakiejś wielgachnej :D

   Ta moro jak najbardziej.

 • tak, bez wiekszego BMi, brak calkowity talii, a skoro nie istnieje, no to wezmy najmniejszy jaki sie da, to u ktorego z typow gamine wystepuje? u FG?

  • Tak. Chociaż nie jest to reguła.

   Osobiście mam taką figurę i jest to ok. 20cm różnicy między talią i biodrami.

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 Sierpień 2016

   No, ja akurat mam 70 cm w talii i okrągły metr w biodrach :D Ale to nie oznacza, że mam talię na miarę R lub TR. Jest wcięcie, ale nie imponuje, że tak powiem :D Łatwo ją “stracić” bez dopasowanych ubrań, jak raz ubrałam się obcisłą bluzkę, to niektórzy byli bardzo zaskoczeni tym, jaka szczupła jestem w talii ;)
   Ale tak, jak Greta napisała, u Gaminek często walczy Yin i Yang i czasami wychodzą im takie kwiatki :D

  • I już mamy pierwszy kwiatek, bo ja przy 70cm w talii mam 88cm w biodrach :D

   A obie jesteśmy FG i nie ma co do tego żadnych wątpliwości :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 19 Sierpień 2016

   Dlatego FG to świetny typ urody, są w niej wiedźmy, wróżki, czarownice, elfki, aktorki, komediantki, metalówy, rockwomanki, panczury ;) Teraz dochodzę do wniosku, że u mnie te legendarne 30 cm zostało zasponsorowane przez syndrom brazylijskich pośladków. Kiedyś kompleks, teraz atut. Ale niektórych bym ukatrupiła za patrzenie się za mną.

   PS: niedawno dowiedziałam się, że w Holandii dorobiłam sobie ksywkę Blond Heks. xD

  • Jaka ładna ksywka :D

   **************************************

   Pośladki w typie FG mogą być brazylijskie lub płaskie, czyli ze skrajności w skrajność :D

  • Kojarzę jedną FG – tutaj nie trzeba być znawcą i mieć bystrego oka, żeby się połapać w jej typie. ;) Ma buzię jak z anime i ładną, wciętą talię, z czego “tors” wygląda trochę jak wymieniony przy Audrey odwrócony trapez.

 • Yen pytam, bo dla G, jest taki sam opis co dla FG, a mimo samej teori, figury przedstawicielek G i FG sie roznia.

 • Czy to sa groszki FG, czy jednak nawet w takiej wersji sie nie nadaja_

  top typ urody flamboyant gamine groszki paski kwiat

  • Top jest wypisz, wymaluj FG :D , a nawet FG+Ethereal ponieważ nadruk jest rozmyty, przytarty.

  • Super, to zamawiam :)

   Jeszcze takie znalazłam dla FG (sklep Monnari ma teraz na Allegro dużą wyprzedaż):

   1.
   bluzka-flamboyant-gamine
   2.
   bluzka-flamboyant-gamine-2
   3.
   bluzka-flamboyant-gamine-3
   4.
   bluzka-flamboyant-gamine-4
   5.
   bluzka-flamboyant-gamine-5
   6.
   bluzka-flamboyant-gamine-6

 • To teraz sukienki, czy to FG?

  1.
  sukienka_flamboyant_gamine
  2.
  flamboyant_gamine_sukienka_2
  3.
  flamboyant gamine sukienka
  4.
  flamboyant_gamine_sukienka_4
  5.
  sukienka flamboyant gamine
  6.
  flamboyant_gamine_sukienka_6
  7.
  flamboyant_gamine_sukienka_7

  • W zasadzie tak. Przy czym nr 1 jest bardziej G niż FG (ale np. dla FG+IE spokojnie się nada). Z kolei nr 6 jest odpowiedni i dla FG i dla G. A nr 7 oscyluje między FG i SD.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 20 Sierpień 2016

   Ooo, tak mi właśnie coś na 100℅ w tej 1 nie grało, ale nie mogłam zrozumieć, dlaczego. A to jednak jest bardziej G, nie czułabym się w niej idealnie. W 6 już bez problemów, tylko trochę się boję, że takie suwaki się brzydko falują na biuście. 7 jak dla mnie chyba jednak za mocno skręca w SD, mimo że podoba mi się ta niebieska zebra. 2, 3 i 4 są świetne, ale nie wiem, czy jednak dla mnie nie za odważne. Hmmm, no cóż, chyba zamówię najbezpieczniejsze 5 ;)

 • Mist (FG+IE+AE/SSu) 25 Sierpień 2016

  Gdzieś chyba było wspominane, że FG może nosić zimą futra. Jaki fason by był odpowiedni?

  • Moderator - Magda (FG+IE+KE/DW) 26 Sierpień 2016

   Ja mam takie. Zostało zaaprobowane przez Mistrza :) Niestety, jeszcze nie nosiłam, bo poprzedniej zimy było za ciepło.
   Magda flamboyant gamine futro

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 26 Sierpień 2016
  • Avarati (FG+IE+SE) 27 Sierpień 2016

   Madziu, piękne futerko, pięknie w nim wyglądasz :) Też widziałam, że futrzaste wykończenia są dla nas :) Ja mam futrzastą kamizelkę. Jest ona średnio FG, ale zimą zakładam ją pod kurtkę, z powodzeniem niekiedy zastępuje mi szalik :)

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   O kurka! Magdo szałowo wyglądasz :) Bardzo zgrabnie i kolor zdecydowanie Twój :)
   Też mam futerko po mamie, ale futro chyba nie dla Gamine, w kolorze mi do twarzy, ale wyglądam fatalnie. Wkleję kiedyś zdjęcie to pośmiejemy :D

 • Mist (FG+IE+AE/SSu) 26 Sierpień 2016

  Żeby nie kontynuować OT balerinkowego w wątku DC, to zapytam tutaj ;) Co nosicie zamiast balerinek? Zwłaszcza pod kątem spódnic, do spodni balerinki zastąpiły mi slip-ony.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   Hmmm…? :)

  • Ja nie noszę płaskich butów nigdy, przenigdy :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   No wiem, wiem, ale ja jednak muszę mieć w szafie płaskie :p Abstrahując od wygody, niestety mam zaawansowaną chondromalację i wolę jednak oszczędzać kolana.

  • Ale płaskie możesz mieć sandały, a potem jakieś bardziej wycięte botki/botinki.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   No właśnie do wyciętych botkopodobnych mam za chude kostki i łydki. Wyglądam jak kot w butach ;) Moje muszą być albo do kostki, albo już dobrych kilka cm za.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Sierpień 2016

   A coś w tym stylu? Tylko niestety wszystkie są z czegoś skóropodobnego, a ja lubię buty tylko ze skóry naturalnej :/

   botki jesien 1

   botki jesien 2

   botki jesien 3

   Myślałam jeszcze o jakichś oxfordach, ale ja jednak jakoś dziwnie się bym w nich czuła, jakoś mi się kojarzą zbyt męsko.

   oxfordki lakierowane bordo

  • Te są dość mocne. Boję się, że do spódnicy/sukienki będą zbyt ciężkie przy Twoich szczupłych łydkach. Ale do spodni jak najbardziej :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 1 Wrzesień 2016

   Ja się załamię… to co ja mam nosić do spódnic? ;)

  • Nie załamuj się :D Znajdziemy coś. Jaka ma być maksymalna wysokość obcasa?

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Hmmm… z 6cm?

  • 6cm to komfortowa wysokość. Zaraz czegoś poszukam :D
   Rozmiar?

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   5-6cm słupek, jak w botkach motocyklowych jest dla mnie jeszcze ok, jest mi wygodnie, nie bolą mnie kolana, mogę tak chodzić cały dzień. Dzieki Greto :)

   Haaaalo, a gdzie się podziewa reszta FG? Co wy nosicie? Czy nie nosicie? ;)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Ja mam tylko dwie skórzane spódnice mini,noszę do nich kryjące rajstopy i najczęściej botki na płaskim obcasie lub nie wysokim koturnie,bo też mam problem z kolanami. Najczęściej jednak chodzę w dżinsach i też w bokach lub mocniejszych płaskich półbutach. :-)

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Aj, kocham słownik w komórce… hotelach=botkach, gdyby ktoś się nie domyślił :D

   Rozmiar mam 38.

   Jag, wkleisz zdjęcie, proszę, proszę, proszę? :)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Mist, raczej Ci nie pomogę bo spódnicę noszę bardzo okazjonalnie i nie mam źadnych zdjęć. :-(

  • Jag,
   W takim razie wstaw nam stylówki w spodniach :D

   Tylko pamiętaj, musi być ekstra makijaż, fryzura, biżuteria, dodatki i w ogóle ;) :P A najlepiej zamów sobie profesjonalną sesję zdjęciową ;) :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 2 Wrzesień 2016

   E jestem :D

   Pół biedy latem, bo noszę wtedy klapki na mocnej platformie z lakierkowej skóry lub koturny, też platforma. Na wyjścia nie mam żadnych problemów, wtedy wbijam się na wysokie szpile z platformą, niech się nogi łamią :) Moim rekordem są 13-centymetrowe czerwono-czarne sandały z Kazara z promocji :D W ogóle w Kazarze jest dużo modeli właśnie dla FG/G/Iskrzących typów. Niech, gadają, że to kicz, mi się podoba :D
   Gorzej z pełnymi/przejściowymi, bo mam buty oksfordki, które są raczej dramaticowe niż gaminkowe, na zimę to niestety u mnie klasyka, w której nie czuję się zbyt dobrze. Teraz wiem, czemu.
   Własnie, muszę kupić sobie motocyklowe botki z niskim obcasem! Koniecznie!

   Te buty, które wkleiłaś, to czyste me gusta :) Muszę poszukać sobie na jesień/zimę motocyklowych botków.

   Właśnie, mam pytanie, czy takie prawie wojskowe (nie glany), sznurowane buciory przejdą, czy są one zbyt yangowe?
   buty botki sznurowane wojskowe

  • Nie przejdą. Odradzam z całą stanowczością :D

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 2 Wrzesień 2016

   Jag, to wklej zdjęcie samych butów :D

   Avarati, ja mam dalej w szafie kilka par butów takich właśnie z 12-13cm obcasem, chociaż teraz wiem, że jednak za szpilkowym, za cienkim. Kiedyś lubiłam ;)

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   Greto,
   Ale masz wymagania, nie wiem czy im sprostam :-)
   Oby tylko nie wyszła z tego profesjonalna chała. :-P :-D

  • Próbuj, próbuj, aż do perfekcyjnego skutku :D

  • Jag ( FG+KE ) 2 Wrzesień 2016

   No to mam duuużo czasu, skoro ma być aż tak perfekcyjnie. :-D

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   Co do nr 2 i 4 wstawionych przez Mist- o kurde, jakbym widziała swoje butki :D Noszę bezwstydnie do wszystkiego, ale ja nie mam tak szczupłych łydek…
   Avarati, ładne buty motocyklowe widziałam w Stradivariusie, i były chyba skórzane! Ja kilka lat temu kupiłam tam bardzo podobny model- skórzane i motocyklowe- i żyją do dzisiaj :D

  • Najlepsze są te:

   botki-flamboyant-gamine
   Na drugim miejscu te:

   botki-flamboyant-gamine
   Drugie wglądają na wygodniejsze, ale ładniejsze są pierwsze :D

   Pozostałe są zbyt masywne, zbyt ciężkie.

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 3 Wrzesień 2016

   Greto, a one nie będą głupio mi odstawać na wysokości kostki? Ta cholewka chyba wygląda na dość szeroką? Dlatego z rozpaczy zaczęłam rozważać te z gumą wokół kostki, przynajmniej by nie odstawały ;)

  • Z gumką mogą być, ale nie takie buciory :D To byś dopiero miała kontrast but-łydki.

   A takie? One są wąskie w kostce. Moim zdaniem jak dla Ciebie do spódnicy byłyby bardzo ok.

   czarne botki motocyklowe wezowa skora

  • Mist (FG+IE+AE/SSu) 4 Wrzesień 2016

   Greto, świetne są! Gładkie by były nudne, a ten wzorek jest bardzo w moim stylu :) Z jakiego to sklepu?

   Ja teraz w sumie mam tylko 2 spódnice, które da sie nosić jesienią. Skórzana z zipami i te art deco. Plus trzecią tę dłuższą elegancką z zipami.

  • Ja noszę takie, tylko czarne ;) Do rockowych stylówek pasują świetnie, nawet w towarzystwie spódnic.

   szare tenisowki

 • Dziewczyny jak zobaczyłam to zdjęcie Ani Starmach to wiedziałam, że muszę je Wam pokazać. Uważam, że to jej najlepsza stylizacja ever;) dobrze obrazuje to co podkreśla Greta o wprowadzeniu akcji do Waszych stylizacji.
  Anna Starmach Flamboyant Gamine stylizacja

  • Bardzo fajna stylizacja, myślę że i dla gamine i trochę soft gamine. Flamboyant nie widzę. Nawet tło tvn się skomponowało. ;p

  • Dorin (G+SE+IE, ŚwietlistyE) 3 Wrzesień 2016

   Odziałabym się w to, może w krótszy i bardziej przylegający żakiet i innego koloru :) Fajna ta stylizacja, ta poniżej z dżinami też ;) A te szpile z obu to w ogóle petarda. Kocham Barbie kolory ;)

  • Yen (SG+GE+IE+SyE/DW) 3 Wrzesień 2016

   Czy tylko ja widzę podobieństwo między Anią Starmach a naszą modką- Magdą? :)
   Btw, czadowa uroda, czadowe ubranko- obejrzałabym się za tak ubraną dziewczyną, choć to nie bardzo mój styl :D

  • Aga (SG+KE) 4 Wrzesień 2016

   Te szpile z obu fot sa megaczaderskie! Niewazne, ze cukierkowe i ze szpicem chce takie! :D :D (jestem nie-anonimwa butocholiczka^^)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 4 Wrzesień 2016

   Aga! Ja też chcę ;) :D

 • Jesli bylo to przepraszam.
  Czy Malwina z 1szej milosci to Fg? Ma taka aure ze hej:-D Pani nazywa sie Agnieszka Wielgosz.

  • Moderator - nieogarnięta (FG+KE+AE) 6 Wrzesień 2016

   Bardzo możliwe, że to FG. Jest dość niska, ma mocne ramiona, aurę. Jej aurę podbija Iskrzący ;) Rude włosy wyjątkowo jej pasują.

 • Mist (FG+AE+IE/SSu) 12 Wrzesień 2016

  Czy spodnie z aksamitu, weluru nadają się do FG? Albo dla FG z Alabastrowym, Gwiezdnym?

 • marynarka desen panterka
  Nada się dla FG?

 • Kameleon – Ruby Rose Langenheim. Czy ona jest FG?
  Na większości zdjęć w necie jest wytatuowaną chłopczycą. Kilka innych ujęć:
  Ruby Rose
  Ruby Rose 2
  Z mamą:
  Ruby Rose 3
  I jako dzieciak:
  Ruby Rose 4
  Wygląda mi na FG, ale nie wiem.

 • Czy ta sukienka nadal nadaje się dla FG? Wątpliwości budzi ta zakładka(?) przy dekolcie :)
  sukienka typ urody Flamboyant Gamine

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 25 Wrzesień 2016

   Zakładka jest właśnie super :)
   Gorzej, że jest gładka. Dodałabym do niej pasek, a na górę rzuczące się e oczu kolczyki.
   Gdzie znalazłaś te sukienkę?

  • Dzięki ;) Noszę prawie same gładkie, czarne rzeczy.
   Oczywiście Ebay. Kupuję ciuchy niemalże tylko tam, nie mam cierpliwości do latania po sklepach.

 • Avarati (FG+EE+WE+SE) 14 Październik 2016

  Z cyklu: poszukiwanie płaszczyków i kurtek.

  plaszcz typ urody flamboyant gamine
  Przymierzałam tę akurat – leżała idealnie, ciepła, bardzo miła w dotyku, w sam raz na jesienno-zimową aurę. Talię miałam o dziwo na swoim miejscu, można ściągać sznurkiem. Niby parki są naturalowe, ale dobrze się w niej czułam. Mam nadzieję, że jest odpowiednia dla FG z Wietrznym ;) No i kolor pasuje ;)
  parka zimowa typ urody natural
  Dla SS i DW? Cudo :)
  kurtka bomber typ urody flamboyant gamine

 • Jestem ostatnio w ciągłym niedoczasie, nie bardzo mam się czas intensywnie udzielać. Dobrnęłam tylko do informacji, że będzie jeszcze więcej E? No to czekam (nie)cierpliwie ;)

  A tymczasem mam pytanie do FG. Jakie czapki nosicie?? Czy tylko ja wyglądam tak okropnie we wszystkich fasonach? Mam szczupłą i wąską twarz (okulary kupuję w dziale dziecięcym, dorosłe często mi spadają przy pochylaniu), całą głowę też dość małą – zawsze osiągam efekt pływackiego czepka vel prezerwatywki (te czapki bardziej obcisłe), ewentualnie grzybka vel aliena (te grubsze, luźniejsze). W kaszkietach też beznadziejnie. Co robić? Nienawidzę zimy :/

  • Nosić kurtkę z kapturem :) A próbowałaś czapki uszanki? Ja jestem samozwańczą FG i też źle wyglądam we wszelkich nakryciach głowy. Ratują mnie kaptury, ale ostatnio mierzyłam uszankę i wyglądałam całkiem nieźle.

  • cezet (SD, BW) 30 Październik 2016

   A takie z wiszącymi dzyndzlami? Ja kupuję synowi w “Smyku”, mają różne rozmiary…
   http://cdn.smyk.com/media/catalog/product/cache/1/image/750×750/2091d5c437d0f7138d5a951d6205592d/3/0/300883_4.jpg

  • Avarati (FG+EE+WE+SE) 31 Październik 2016

   Mist, nie tylko Ty masz taki problem. Też mi we wszystkich czapkach świata źle. Mam jedną gładką czapkę w naturalowy warkocz z wełny, ale ją biorę na mróz ostateczny. Pomimo mojego Wietrznego i przewagi N w beannie wyglądam fatalnie. Albo nie biorę w ogóle czapki albo wełnianą fedorę. Albo kaptury wszelkiego rodzaju, też lubię. Ostatnio zastanawiam się nad nausznikami zimowymi, myślę, że to bardzo fajna propozycja dla FG :)
   http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/132409.jpg

   Cezet, czułabym się w takiej czapce dopiero fatalnie. Jak dziecko właśnie.

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 31 Październik 2016

   Dla mnie nauszniki to też jedyna sensowna opcja.
   W większości czapek wyglądam jak w kondomie na głowie albo jak przedszkolak.

  • O właśnie, nauszniki też są fajne. I jeszcze opaska, ale to bardziej na sportowo.

  • Avarati (FG+EE+WE+SE) 31 Październik 2016

   Magda <3 Dokładnie to miałam na myśli, ale nie chciałam tego pisać :D

  • Eryka (R, AE+IE+GE) 31 Październik 2016

   Magda, hahaha :D
   Choć niepotrzebnie się śmieję, w większości dostępnych w sklepach czapek wyglądam jak bezdomny ;)

  • Arwena (DC/TSp) 31 Październik 2016

   Ja w większości czapek wyglądam dobrze, ale nie pasują do stylu DC. No i właśnie zakupiłam taki kondom, w którym czuję się jak w czepku kąpielowym, ale mąż mówi, ze dobrze. Jestem ostatnio nieustannie chora, więc nie było już czego szukać, wzięłam taką, zeby choć trochę pasowała do soft summerowego płaszcza i jednocześnie zahaczała już o kolorystykę TSp, bo to teraz dla mnie priorytet :)

 • Emilie de Ravin jest Flamboyant Gamine a nie Soft Gamine? ta buzke ma slodka, anielska jakos do mocnej flamboyant mi nie pasuje… porownujac ja chociazby w serialu Zagubieni (Lost) gdzie gra obok Evangeline Lilly to widac roznice, Evangeline jest czystym typem Flamboyant Gamine ale przy niej Emilie de Ravin wydaje sie byc bardzo delikatna, subtelna z wrazeniem duzego soft-u, jak to jest?

 • Dawno już miałam te zdjęcia wrzucać. Anja Orthodox (ona jest FG, prawda?) wyjątkowo mi się tu podoba – chyba praaaawie trafiła z ciuchami do swojego typu (gdyby nie ten płaszcz)…
  Czy się mylę? ;)

  http://e5.pudelek.pl/f50fb363002d1e16e25dd0c97c347500bed74634.jpg

  http://e5.pudelek.pl/f47a2fd0d49a8b5aceffa0354df3fdedd8d05e8b.jpg

  Co myślicie? :)

 • Jak jest w przypadku garderoby u FG, która jest wysoka i ma 171cm? Utrzymywać najdłuższe linie pionowe, czy unikać tego?

  • Ida(FG/KarE/SA) 3 Luty 2017

   Wydaje mi się, że Greta wspominała kiedyś, aby unikać podkreślania linii pionowych. Korzystne są cięcia asymetryczne oraz poziome :)

  • Moderator - nieogarnięta (FG+AE+KE+WE) 16 Luty 2017

   FG powinno ciąć sylwetkę, nasze linie to przede wszystkim te ukośne i poziome.

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 13 Luty 2017

  Czy FG da sobie radę w stylu safari, ale z odpowiednio zmodyfikowanymi fasonami pod figurę Estrawagantki? Niby zaleca się ten styl stricte dla Natural, ale ja mam przewagę tego pierwiastka i silny Wietrzny, tak więc ;)

  Ostatnio zachwyciła mnie ta kiecka. Kolor nie ten, ale te kieszenie ;)
  https://cdna.lystit.com/photos/2013/02/08/victoria-victoria-beckham-victoria-victoria-beckham-khaki-belted-safari-dress-product-1-6339654-404257726.jpeg

 • Greto, czy możesz skomentować stylizacje Emmy Stone w La La Land? Wiele osób się nimi zachwyca, a ja mam mieszane uczucia. Jakieś takie zbyt dziewczęce. Psuło mi to odbiór filmu wręcz. Trafiłam na Twój blog i teraz się zastanawiam, czy po prostu te sukieneczki nie są zbyt odpowiednie dla typu FG. Podobała mi się tylko ostatnia sukienka, kiedy Mia była 5 lat starsza

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 15 Luty 2017

   Kama, zgadza się, rozkloszowane i taliowane sukienki do kolan to fatalny wybór dla Flamboyant Gamine.
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f1/24/1c/f1241ca0a9702e8e270b3de564139337.jpg

  • Moderator - nieogarnięta (FG+AE+KE+WE) 16 Luty 2017

   FG w rozkloszowanych sukienkach wygląda bardzo źle :D
   Za to Emma w skórzanej sukience – pełna moc!

  • Stylizacje z filmu zupełnie nie komponują się z figurą/urodą Emmy (FG). Dysonans jest ogromny.

  • Mist (FG) 18 Luty 2017

   Widok Emmy w La La Land skutecznie wybił mi z głowy jakiekolwiek pomysły o zbyt mocnym odejściu od fasonów FG. Zrozumiałam wreszcie, że taki np. SyE pozwala na lekkie modyfikacje, a nie na noszenie zwiewnych, rozkloszowanych sukienek, jeśli nie chcę, żeby efekt był tak opłakany ;)

  • Dorin (G+Świetlisty+EE+SE+SyE+Fe+WE+Ba/Lsm) 18 Luty 2017

   Ojć Emma wyglądała nie ładnie, oj nie :) Te zwiewności, dlaczego :D
   Stylizacja odebrała jej urodę totalnie.

  • Dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :-)

 • szukam kurtki na wiosnę. w sklepach dominują bomberki, nad którymi się zastanawiam ale ilekroć przymierzę czuję się napakowana w ramionach. Nie wiem dla jakiego typu jest ten model. Czyty G?

 • Dzięki za odpowiedzi : )

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+SE 31 Marzec 2017

  Drogie panie FG :) Mam pytanko z kategorii głupich, chciałabym się zapytać o to, czy i u Was podejrzewano o zaburzenia tarczycy ze względu na mocną budowę gardła. Serio. Jako dzieciak miałam prześwietlenia, USG i takie inne duperele. Ostatnio jakiś koleś się mnie pytał bezczelnie, czy to przypadkiem nie jest jabłko Adama, bo sama nie jestem zbyt kobieca. No, ale orły nie przejmują się muchami, więc nie będę się przejmować szowinistą, tym bardziej, że jest brzydki jak noc. :D Czy to słynne cztery plusiki u Yangu? :)

  • Ja póki co sama się zdiagnozowałam na FG, trochę na podstawie testu, trochę z tego względu, że intuicyjnie wybierałam zawsze fasony najbardziej pasujące FG (po prostu najlepiej w nich wyglądałam i zawsze mnie ciągnęło np. do spódnic z ukośnymi elementami czy kurtek z ukośnym zapięciem), ale dzięki Avarati, tym wpisem mnie upewniłaś, że nie mogę być innym typem. Moja szyja też jest mocno zbudowana i wyglądam trochę jakbym miała powiększoną tarczycę czy jabłko Adama ;) jak najbardziej nie jesteś z tym sama! To faktycznie musi być ta spora dawka Yang. A badania tarczycy poziom TSH itp. jak najbardziej w porządku. Mam też mocno zarysowane, dość grube brwi i oczywiście mocno zbudowane nogi z widocznymi mięśniami, jak przystało na FG :)

 • Czy FG może mieć krótkie nogi i długie ręce? Wiem, że SG ma zwyczajowo krótsze kończyny, ale jak to ocenić, gdy jest pół na pół. Dłuższy stan, krótsze nogi, które łatwo można wyćwiczyć i łapy przystosowane do pracy fizycznej :) SG ma problemy z budową mięśni, czy się mylę?

 • Ida(FG/KarE/SA) 24 Kwiecień 2017

  Cześć :)
  Dziewczyny FG, jak ubieracie się do pracy? Zastanawiam się, jak połączyć aurę FG, rockowy klimat i firmowy dress code (niby można wyglądać luźno, ale wiadomo, że w wężowe spodnie się nie ustroję :) ).

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE 24 Kwiecień 2017

   Jak dla mnie mogłoby nie być dress code’u :D
   A tak na poważnie…na szczęście w robocie jest totalny luz, jeśli chodzi o ciuchy, czym wzbudzam zazdrość u ludzi z innych firm :D Szefowa (najprawdopodobniej Gamine) sama nosi się Bezkreśnie i Iskrząco, a z musu ubiera się w garsonki (ma taką jeden fajny żakiecik z podszewką z półgołymi facetami) :D Powiem szczerze, że nawet się nie zastanawiałam, ale myślę, że nieco poratowałby mnie Słoneczny (białe koszule, stójki itp.).

   Też ważne, jaki mamy dress code, czy to jest informal, business casual czy smart casual.
   Pierwsze, na co bym zwracała uwagę, to na fasony i żeby ubierać się z cięciem sylwetki, może dałabym na szyję malutką apaszkę i naginałabym do granic możliwości dress code, tak, żeby nie przegiąć. :D

  • Dzięki, Avarati :) Wyjaśniłam tę kwestię i dowiedziałam się, że mogę przychodzić w dresie.

 • Czy dało by się przenieść coś ze stylu gamine/flamboyant gamine do Flamboyant Natural?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 Maj 2017

   Regino, jedynie w sytuacji, kiedy osoba o typie Flamboyant Natural posiada Ethereale mające swój rodowód w stylu G/FG. Są to Ethereale takie jak: Iskrzący (G), Francuski (G/DC), Energetyczny (FG) oraz Baśniowy (SG/FG). Najlepiej sprawdzić sobie w zakładce Typologia Ethereali te estetyki.
   Obecnie najbardziej sprawdza się pogląd, żeby brać fasony od typu bazowego (Kibbe), a wzory, detale i dodatki z naszych Ethereali. Np. ja będąc FG mogę kraść motywy SD i FN (dzięki Królewskiemu oraz Bezkresnemu Etherealowi).

 • Jakie etherale ma Robin Wright?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 5 Czerwiec 2017

   Ja bym od takiej uciekała, nie założyłabym jej za Chiny Ludowe. :D Jeśli fason byłby dopasowany, to moim zdaniem dla SG takie słodkości o typowej aurze Laleczki. Ewentualnie FG, ale z mocnym Różanym, Basniowym i Księżycowym Etherealem.

  • Właśnie myślałam, że to mogłoby być dla FG przez ten fason. Wydawało mi się, że osoba z ramionami FG wyglądałaby w tym całkiem dobrze.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 5 Czerwiec 2017

   Faktem jest, że rękawy-nietoperze są fajne dla FG, ale np. na mnie reszta musi być dopasowana. Ja sie skupiłam na deseniu :D

 • Patrzcie, co pięknego znalazłam :)
  https://mosaic01.ztat.net/vgs/media/pdp-zoom/M5/92/1A/04/GQ/11/M5921A04G-Q11@13.jpg
  Nada się dla FG z karmazynem? Mój rozmiar niestety już wyprzedany (rozpoczynam przeszukiwanie Ebay), ale 40 i 42 dalej dostępne.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 Czerwiec 2017

   Myślę, że tak, w końcu Karmazyn wydłuża :) Chociaż nie przepadam za kombinezonami, to jakby mi pasował, to ubierałabym go z panterowym płaszczem lub militarną bomberką :)

 • Witajcie! Czuję potrzebę, aby poruszyć temat bielizny.
  Sama zauważam, że teoretycznie ładne, koronkowe, seksowne, fikuśne staniczki bardzo średnio wyglądają na szerokiej klacie. Ubolewam.
  A co z majteczkami? Koronka tam nie razi (mnie) aż tak. Zwłaszcza, gdy kupuję bokserki o niskim stanie. Np. koronka znajduje się z przodu bądź z tyłu, nigdy na całości. Czy to jest odpowiedni krój dla FG? W tak zabudowanej bieliźnie czuję się właściwie masywnie i muskularnie, ale w porządku. Trudno odszukać mi coś, co zawiera coś typowo kobiecego i nie daje efektu transwestyty.
  Błagam, napiszcie, co nosicie i przy okazji, gdzie kupujecie.
  Sorki, jeżeli to jest, nie wiem… Zbyt intymny temat. Ale skoro były już kostiumy kąpielowe…

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 7 Lipiec 2017

   Beatrycze, tak… dla yangowych typów z yangowymi Etherealami istnieją dwa tematy tabu: dobór bielizny i sukien ślubnych :D
   Ale to też zależy od rozmiaru biustu, np. ja nie mogę być wybredna. Wgl uważam, że takie ograniczenia świetnie nas określają i są bardzo solidnie uzasadnione…

   Ja z braku laku wybieram minimalistyczną bieliznę, bez ozdób, kokardek i koronek. Ale mam w pogotowiu panterki, a na te można się napotkać :) Jeszcze Ekstrawagantki mają super sexy opcję wyboru różnych pasów, strappów. Ja sama mam w pogotowiu takie, prezentują się świetnie.
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/97/09/0e/97090e19260db4218dd62ebb76e7c32c.jpg
   Natomiast, jeśli chodzi o majteczki, to fakt, że bokserki, ale także hipsterki są fajne dla dzikich FG. Żadne figi ani wysokie stany. Takie kroje są pokazane zresztą we wpisie o strojach kąpielowych :)

 • Czy ktos bylby uprzejmy wytlumaczyc mi roznice pomiedzy FG i FN? Zakladajac, ze obie panie mialyby tyle samo wzrostu, co mialyby inne? Nie moge oprzec sie wrazeniu, ze akturat u tych dwoch typow decydujaca jest twarz oraz wrazenie, jakie wywoluje… Jesli sie myle, prosze mnie skorygowac. Kazda pomocna odpowiedz bardzo mnie ucieszy :-)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 7 Lipiec 2017

   Już wcześniej o tym dyskutowaliśmy, ale wiadomo, w dżungli komentarzy nie raz coś można pominąć. ;) W każdym bądź razie… lepiej byłoby ubrać te dwie sylwetki w oversize. Supermodelka w luźnych ubraniach wygląda o wiele lepiej niż Ekstrawagantka :)
   Poza tym, FG na ogół mają krótki stan i długie nogi, zaś FN będzie szerszej kości. :)

 • Witam :)
  Tak się zastanawiam… Jeżeli jestem FG, nie chcę ścinać włosów, ani używać przy niech ciepła, to jak powinnam je upinać?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 17 Lipiec 2017

   Witaj, Julio :) Jako FG przeżywam w rozpuszczonych włosach nawet największe upały :D
   Myślę, że Ethereale mają tu sporo do gadania no i rysy twarzy. Greta kiedyś wspominała, że dla FG będzie świetny kucyk, ale nie zwisający, tak jak na Energetycznym kolażu. Nie wiem, jak wygląda sprawa z messy bun, bo nie raz robię taki lekki chaos na głowie i wydaje mi się ok :) Osobiście lubię, jak parę kosmyków “ucieka” spod upięcia ;) Potem widzę np. faux bob czy kok imitujący punkowy fryz.
   Na pewno nie dla nas ciasne koki czy zbyt symetryczne fryzury.

   Greta pozwoliła mi na lux glamour upięcia spod znaku Soft Dramatic z racji Królewskiego, ale raczej na wielkie wyjścia.

  • Dziękuję bardzo :*

 • Jakieś pomysły na okulary dla FG? Z góry dziękuję :*

 • Melduje się jako niedawno zdiagnozowana FG/BS Fe+KarE+KrE+WE+BE

  Nie sądziłam że mogę należeć do grupy o takiej mocy :) i jeszcze ten młodzieńczy rys gamine. Jestem bardzo szczęśliwa ale sama o sobie bym nigdy tak nie pomyślała.
  Przyznaje się że na początku, zaraz po przeczytaniu “werdyktu” był szok a potem wszystko się poukładało :)
  Trudniej było mi z akceptacją E. Nie wiem co bardziej mnie zaskoczyło Francuski czy Król. I znowu nigdy bym o sobie tak nie pomyślała. Podejrzewałam za to Różany, Baśniowy lub Iskrzący, (oczywiście żadnego nie mam) okazało się że za ciągoty w tym kierunku odpowiedzialna jest przynależność do grupy gamine :) Trafiłam za to w Karmazyn ( a to też za sprawą znajomych którzy twierdzą że mam mocną aurę femme fatale a TR na pewno nie jestem ( jestem rożkiem ;)), Wietrzny i Bezkresny.
  Ciągle sobie to układam, gdyby nie przykładowe zestawy od Grety była bym w “polu” :)

  Piszę o tym dla tych osób które są niepewne lub coś im nie pasuje w ich własnej diagnozie. Bycie obiektywnym w stosunku do samego siebie to niezwykle rzadka zdolność. Czasami pomimo całej wiedzy na temat samych siebie często umykają nam oczywistości przytłoczone przyzwyczajeniami, modą, życzliwym słowem, lub po prostu tym jak ktoś chce nas widzieć tu np. najbliższa rodzina, przyjaciele.
  I właśnie w tedy czujemy się zagubieni i na siłę “poszukujemy siebie”. Tu np. któraś z rzędu fryzura i kolor, co najmniej cztery fasony sukienek a szafa rośnie a ja ciągle nieszczęśliwa bo coś jest nie tak
  Lepiej oddać się w ręce profesjonalistki :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 25 Lipiec 2017

   La Panda, moje najserdeczniejsze gratulacje! :) Masz super zestaw Ethereali i do tego jesteś Czystą Wiosną, możesz szaleć :) Znam te uczucie, bo siebie o Króla też bym nie podejrzewała :)
   Powiem szczerze, że po troszce potrzebowałabym Francuza na jakieś oficjalne wejścia :D No i Karmazyn tak wysoko, jak pięknie :)

  • la panda FG 26 Lipiec 2017

   Hej Avarati ślicznie dziękuje :) na razie jestem ciągle w szoku i mam mętlik w głowie ale mam nadzieję że niedługo wszystko samo się jakoś poukłada.

   Po co Ci francuz skoro masz tak kapitalną gromadkę (od mocy i pazura przez majestat po wolność i wyciszenie :) )
   Przecież Król na oficjalne wyjścia jest super, zawsze można go złamać jakimś lżejszym E a masz z czego wybierać :)
   Nie wiem czy już pisałam ale uwielbiam noble. Osoby z tym pierwiastkiem robią na mnie wrażenie kulturalnych, poukładanych, dobrze wychowanych, a jak do tego mają iskrząco energetyczny charakter to w ogóle ekstra :)
   Avarati mam takie pytanie jak wplatasz Króla w codzienne ciuchy? Jeśli dobrze pamiętam KrE to też moro. ( styl militarny?) Czy masz jakieś inne sposoby na króla?
   Oczywiście mogę sobie pozwolić na dużo mniej ( mam zalecone kapelusze, futrzane obszycia i okazałe pierścienie) Bardzo chciałabym podkręcić do czasu do czasu noble u siebie i nie wiem na co stawiać w ciepłe dni.

   Bardzo ciekawi mnie fakt że są przypadki kiedy służą nam te pierwsze E w kolejce.
   Na pewno sporo osób się nie zgodzi ale mam wrażenie że jest też odsetek takich jak ja np. mój pierwszy to FE i to na niego Greta kazała mi stawiać :)
   tak więc zamierzam łamać ten E innymi z mojej gromadki np. FE/KarE, FE/KrE ?( jeszcze nie mam pojęcia jak miało by to wyglądać ;), FE/WE, FE/BE.
   Tak to aktualnie widzę a jak wyjdzie i jak jest naprawdę czas i aparat fotograficzny pokaże :)

   ps Takie mocno spóźnione ale wszystkiego naj z okazji urodzin.
   bardzo lubię te określenie ” zdobyłaś kolejny level” :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 27 Lipiec 2017

   Haha, czasami tego Noble’a w ogóle nie czuję. :D Czasami mam odwrotne wrażenie, że gaminkowo u mnie rządzi i wymiata, bo nie raz ludzie mówią, żebym dorosła :D Brak Francuza przejawia się tym, że źle się czuję w paskach i Energetycznych szaleństwach (przez to na początku odrzucałam u siebie FG) nie do końca dobrze czuję się w klasycznych marynarkach i zwykłych koszulach, jeśli już to tylko Bezkresne.

   Króla w codziennych stylizacjach można wbrew pozorom łatwo ujarzmić. Też mam tylko Króla, także zalecenia są podobne.
   Na co dzień Król wygląda tak: inspiracje Kate Moss, panterkowata bluzka, ale też i płaszczyk/kurtka w panterkę byłyby super, spodnie dżiny, wysokie platformy na grubym obcasie, moro, dużo biżuterii, zwłaszcza w ciepłej tonacji. Też na chłodniejsze dni kapelusz z szerokim rondem oraz futerkowa kamizelka. Chociaż przykładam się do jakieś etoli czy futrowej kurtki :)
   Podsumowując – to, co dla innych jest maksymalizmem, dla nas to minimum :)

   Francuski zapewne też lubi militaria, ale w bardziej eleganckim stylu (kojarzy mi się z marynarzami).
   Też można zagrać samym kolorem, np. taki czerwony jest zarówno Królewski, ale może i być Karmazynowy. Ale też dostaję komplementy w kolorach teoretycznie niepasujących mi, np. taki pomarańczowy, brązy czy oliwkowa zieleń. Też mam dużo brązowych dodatków/złotą biżuterię.

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 27 Lipiec 2017

   Ech dziewczyny, jakie macie możliwości, ach te Wasze strojne bazy… Mnie przytłacza choćby ozdobność guzików, jakikolwiek wzór pobrzydza no i oczywiście nadmierne cięcie sylwetki też. Nie, nie narzekam, tylko niezmiennie jestem pod wrażeniem magii ethereali. Bądźcie dziewczyny barwnymi ptakami naszych ulic.

  • la panda FG 28 Lipiec 2017

   Avarati faktycznie nie pomyślałam że francuski jest odpowiedzialny za wszystkie wstawki z szerszymi pasami w ciuchach a jest ich trochę w przykładach. To faktycznie mogło zbić z tropu.

   Oczywiście zapomniałam o Kate Moss a przecież też FG z Królem, Wietrznym i Bezkresnym, jest co oglądać bo nosi się naprawdę fajnie :)
   Wiesz może czy Kate ma jeszcze jakieś E?
   Dzięki za rady na pewno wypróbuje :) strasznie intryguje mnie ten kapelusz :)

   z tym że dużo potrzebujemy absolutnie się zgadzam. Ostano mierzyłam “metalizowane” spodnie kolor jasne spłowiałe bordo i stwierdziłam że są zbyt nudne :(
   Spodnie to moje pole do popisu, zawsze puszczam wodze fantazji, coś się musi dziać, dodatkowe przeszycia, ciekawe tłoczone tkaniny, dodatkowe kieszenie ale z tym to ostrożnie, bardzo podobają mi się jakieś aplikacje układające się w przeróżne wzory.
   teraz tak się zastanawiam czy mi wolno z FE a pierwszej linij?

   Co do brązów i pomarańczu obstawiam BE i ME :)

   Bookini sądzę że każda kobieta/dziewczyna/ktokolwiek kto trzyma się linij sylwetki, swojej kolorystyki oraz ethereali, będzie wyglądać zjawiskowo, niepowtarzalnie bo przecież taka Ty jesteś tylko jedna ;) podkreślasz swoją wyjątkowość. Za taką osobą, gwarantuje że wszyscy będą się oglądać z podziwem :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 Lipiec 2017

   Bookini, ale powiem Ci, że zazdroszczę Wam płaszczy! Długich, rozpiętych i unoszących się pod wpływem wiatru (pewnie to Wietrzny we mnie gra)!
   Pewnie nas rozwalisz arystokratyczną dostojnością :)
   (Nie wspomnę o facetach D i SD, na których widok robi mi się miękko w kolanach.)

   La Pando, a o jaki typ urody siebie podejrzewałaś? :)

   O gaciach bym zapomniała :) Faktem jest, że one dużo robią. Póki co, to mam gładkie czarne rurki, białe, ale też dżiny z dziurami, które lubi Wietrzny :) Na drugi raz będę szukać takich szalonych :)

   Kate Moss ma na pewno dużo fajnych Ethereali, o których nie wiemy. Myślę, że ma jeszcze Karmazyna, Francuski i Baśniowy, ale to tylko moje podejrzenia :)

  • la panda FG 29 Lipiec 2017

   Avarati, o jaki typ urody siebie podejrzewałam – ha ha oj błądziłam. Z ręką na sercu przyznaje się że z każdej grupy coś rozważałam tylko nie z gamine. Tą na starcie skreśliłam bo nogi na pewno nie należą do długich a oczy nie są jakoś spektakularnie duże no i ta energia i młodzieńczy urok :)
   po wielu miesiącach rozważań doszłam do wniosku ze jestem jakimś mikro przypadkiem FN ( prawie trafiłam). Dlatego bardzo się ciesze że jednak zapisałam się do Grety.
   Jak teraz się nad tym zastanawiam to brałam pod uwagę te typy które łączą się z moimi E Karmazyn – TR, Król – SD ( takie mikro), Wietrzny – FN, Bezkresny – SN a i bym zapomniała bardzo krótko Classic może to właśnie FE było za to odpowiedzialny.
   na koniec zatrzymałam się na FN a to za sprawą Jessici Biel. Stwierdziłam że moje ciało najbardziej przypomina jej tylko oczywiście nie tak wyrzeźbione i z mniejszą talią i niższa ;) ale to było to coś, pierwiastek dramatyczny w sylwetce + szerokość (tak wtedy mi się wydawało) zastanawiałam się tylko dlaczego w ukochanych ponczach wyglądam jak krasnal . Teraz już wiem :) aktualnie ponczo tylko do zestawu książka + okulary + kawa + fotel + ja :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 29 Lipiec 2017

   Łoo… to przynajmniej trafiłaś aurowo! :)
   Ale powiem Ci, że mi też Greta pisała, że mam taką aurę i pewnie Kibbe wziąłby mnie za małego FN.
   Bo ja poważnie błądziłam! Myślałam o sobie, że jestem TR (chociaż najbardziej podobało mi się SD, ale skreśliłam ten typ ze względu na wzrost). U G nie pasowała mi figura i babskie kształty, a u FG nie pasowały mi przede wszystkim te ciuchy – te ostre wzory, paski i kontrasty. Potem pod koniec zastanawiałam się, czy jestem przypadkiem SG (co byłoby dla mnie niesamowitym ciosem).
   FN i N nie brałam pod uwagę, bo wzrost (niecałe 1,6 m), ale serce mi się kroiło, że nie mogę tych ciuchów. Od zawsze w sumie unikałam oversize, bo łatwo moją sylwetkę zdeformować niewłaściwym ubraniem, nawet niewłaściwymi spodniami. Gorzej z sukienkami i spódnicami, bo większość była rozkloszowana, chociaż od zawsze narzekałam, że nie czuję się w nich zbyt dobrze, ale nie wiedziałam, czemu.
   No i nieszczęsna koronka, jestem niepoprawnie zakochana w stylu Theatrical Romantic, Gwiezdnym Etherealu i w tej urodzie już od małego. A jakbym przypadkiem trafiła na takiego – to przepadam. :D

   No… jak ja dowiedziałam się o swoim wyroku, to zbierałam szczękę z podłogi. Dobrze, że są Ethereale :D

  • la panda FG 29 Lipiec 2017

   Avarati niestety wcale nie trafiłam aurowo. :(
   to teraz może tak wygląda z perspektywy. ale E to ja obstawiałam Różany, Baśniowy, Iskrzący i/lub Energetyczny, (czyli grupa gamine się kłania) oprócz tego Karmazyn, Wietrzny i/lub Bezkresny. Wydawało mi się że mam problem z klasyfikacją bo mam delikatną bazę i mocne E lub silną bazę i delikatne E. postawiłam na to pierwsze. Stąd FN + Różany, Baśniowy, Iskrzący i/lub Energetyczny, Karmazyn, Wietrzny i/lub Bezkresny :( czyli pomyliłam bazę z Etherealami

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 Lipiec 2017

   Hej! Witam kolejną ziagnozowaną :D. Widzisz,
   ja też błądziłam – przyznam, że gdy pierwszy raz
   przeglądałam forum, to pomyślałam – chyba będę
   wysokim R :D. Później pojawiła się myśl, że całkiem możliwe, że jednak wysoki SG, a na koniec, że pewnie
   SN :P. Jak widać, bardziej czułam (i czuję) E, niż
   swój typ bazowy, bo każdy jakoś nawiązuje. Styl
   C wydawał mi się nudny, zwyczajny, bez fantazji.
   jakiś inny typ – myślałam

 • Właściwie,to jakie są zalety fg. Wybaczcie pytanie,ale od zawsze podobały mi się inne niż moja figura i szukam plusów by wreszcie się zaakceptować.

  • la panda FG 28 Lipiec 2017

   Hej, Moniśka jestem świeżo upieczoną FG,
   mi nasz typ kojarzy się z mocą i energią. Jak dobrze pamiętam to gdzieś w komentarzach przeczytałam że FG to petardy :)
   A tak od siebie mogę powiedzieć że zawsze miałam kompleksy z powodu szerszych, suchych ramion, ale robiąc zdjęcia dla Grety zauważyłam że w bluzkach je odsłaniających prezentuje się naprawdę dobrze. Być może to tylko mój przypadek, ale może się okazać że Twój kompleks to naprawdę atut :)
   Z rzeczy obowiązkowych dla FG to cięcie sylwetki, ( które daje poczucie dynamizmu by strój nadążał za naszą wewnętrzną energią X) tak to sobie tłumacze :) )

   może ktoś o większym doświadczeniu i wiedzy coś więcej napisze :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 28 Lipiec 2017

   Moniśko, czy byłaś diagnozowana przez naszą Dr Gretę Kredkę? :) Jeśli nie, to nie skazuj się od razu na typ urody, który Ciebie nie przekonuje :)

   Jeśli chodzi o typ urody Flamboyant Gamine, to odpowiem, że to najbardziej różnorodny typ urody ever. Panie i panowie różnią się niesamowicie, bo nie tylko rysami twarzy, Etherealami, wzrostem, wagą, stopniem samej ekstrawaganckości, ale również procentem pierwiastka Dramatic i Natural.
   Dlatego mogą być opisywane chłopczycowate Ekstrawagantki, bardziej strzeliste, drobne i “płaskie”, jak brzydko je opisał Kibbe. Ale również bardziej naturalowe i dorodne babeczki o grubej kości, które mają konkretne kształty, duży biust, duży tyłek. :D

   Sama jestem taką Naturalową Ekstrawagantką, bliżej mi aurą do FN lub SD niż FG. Osobiście nie narzekam na swoją figurę, uważam, że natura mnie naprawdę fajnie wyposażyła, jestem takim rożko-klepsydrą, jak określiła moja mama.
   A wszystko da się wyćwiczyć, nawet ładne wcięcie w talii ;) Mamy predyspozycje do szybkich osiągów na siłce, więc tym lepiej!

   Mimo tych różnic, wszystkie FG łączą długie linie pionowe (długie ręce i nogi), krótki stan i dominujące ramiona.
   Ale czy szerokie ramiona są takie złe i niedobre? Przecież dzięki temu ubrania ładnie leżą na górze, dekolty carmen wyglądają naprawdę pięknie. Mama zawsze mi powtarzała, że takie proste i szersze są ładniejsze, żadnych poduszek nie trzeba. Księżna Diana (FN) często eksponowała swoje barki, co wyglądało naprawdę pięknie. W Hiszpanii lub w Holandii byłam za nie komplementowana!
   A opowiedzmy o pięknych nogach, które najlepiej wyglądają odsłonięte :D Takie Romantici (zobacz, jak tragicznie wygląda J. Lo. w miniówkach) muszą chować się dłuższych spódnicach, a my możemy ubierać buty z paskiem. Możemy ubrać się w mini w panterę, naładować na siebie pół kilograma świecidełek i ludzie nam powiedzą, że wyglądamy e l e g a n c k o.
   La Panda wspomniała o energii, jaką mają w sobie FG i to jest święta prawda. Można ubrać się w wiele kolorów i będziemy wyglądać mega :)
   Zobacz sobie także Cate Blanchett (Dramatic, które muszą ubierać się monochromatycznie), ile ona ma problemów z ubieraniem się korzystnie.

   UFF… ale się rozpisałam! Mam nadzieję, że pomogłam :)

  • Osobiście zazdroszczę typowi FG naturalnej muskulatury, która sprawie, że ubrania dopasowują się do ciała a nie na odwrót, w związku z czym można nosić sukienki z bodyconu, rurki i obcisłe spódnice bez obawy, że zostanie się przez nie zgniecionym. ;) Zazdroszczę tego, że FG nie muszą non stop uważać na ilość elementów, które na siebie wkładają (najwyżej o to, że będzie ich za mało) ale najbardziej to zazdroszczę chyba właśnie dekoltów carmen, o których wspomina Avarati. ;)

  • Moderator - nieogarnięta 28 Lipiec 2017

   Kocham FG za ekstrawagancję i różnorodność, jaką mi daje. Właśnie, z jednej strony różnorodność, a mimo to tworzy się spójny styl.
   Ramiona uważam za swój wielki atut. Sylwetka FG jest pełna przeciwieństw – mamy zarówno pokaźną muskulaturę jak i biust czy pośladki.
   Trudno przytłoczyć sylwetkę – zniesiemy baaardzoo dużo. Moim skromnym zdaniem FG to modelkowa figura, niestety nie ma modelek w wersji ,,krasnal’ :D

  • Iskra (DC+ŚW, WE, IE, KarE/TSu) 28 Lipiec 2017

   Podpisuję się pod wszystkim co napisały dziewczyny. FG to super laski! Podoba mi się ich naturalna jędrność, muskulatura i oczywiście to, że mogą zaszaleć w stroju. Ogólnie FG wydają mi się takie… słodko-ostro-seksi, chociaż to już zależy raczej od Etherali bo są też pewnie bardzo łagodne FG.

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 29 Lipiec 2017

   Byłoby świetnie gdyby w podobnym tonie wypowiedziały się dziewczyny pod innymi typami. To bardzo budujące czytać jakie ktoś w sobie albo w kimś widzi zalety i to bez dyskredytowania cech przeciwnych. W tych czasach pełnych kompleksów, złośliwości i obłudy to jest świeże i zachwyca. Ja podziwiam siłę FG, w tych które rozpoznałam wśród znajomych widzę witalność w każdej komórce, wydaje się, że łatwo im się ubrać przy dzisiejszych trendach, jeśli tylko mają intuicję oczywiście. Albo diagnozę:)

  • Astrid (DC) 1 Sierpień 2017

   Gdy czekałam na diagnozę typu, obawiałam się, że mogę okazać się FG, ponieważ byłam przekonana, że nie wystarczy mi na niego wyrazistości urody i charakteru :) Tak właśnie postrzegam Panie FG – jako wyjątkowo wyraziste i charakterne, a przez to niewiarygodnie wręcz interesujące! Dzięki temu panie FG wyglądają moim zdaniem świetnie zarówno wtedy, gdy się śmieją, jak i wtedy, gdy prezentują światu zbuntowaną minę!!!
   To jeden z moich ulubionych typów urody :)

 • Dziękuję Wam za odpowiedzi.
  Tak, byłam diagnozowana przez Szefową :)
  Przemówiły do mnie te komentarze. Jeszcze uświadomiłam sobie, że mamy ładne oczy.
  Jeszcze nie umiem korzystać z ekstrawagancji, a bardzo bym chciała, bo to jest fajne. Co prawda łagodzi mnie księżycowy, to może dlatego jest mi z tym trudniej, ale będę myśleć :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 29 Lipiec 2017

   I usta mamy piękne! :) I charakterne, oryginalne twarze :)

   Monisio, doskonale rozumiem Twoje emocje. Przyznaję, że zbierałam szczękę z podłogi, że prezentuję aż tak mocny typ urody, tym bardziej, że zdążyłam wszystkich dookoła zapewnić, że jestem dziwnym TR lub – o nie! – SG. Ale wtedy nie było Ethereali, a nie mogłam być SD czy FN.
   Chociaż “znawczyni” mnie chciała zaliczyć do SN, bo FG może wyglądać tylko w krótkich włosach :D
   Powiem Ci z doświadczenia – jeśli nie lubisz aż tak Energetycznych ani Bajkowych estetyk, to nic się nie bój, wszystko jest w porządku. Widocznie Twoja uroda by straciła na nich. Najważniejsze są fasony, które są jak kontury, a Ethereale są farbami :)

   A właśnie… wiesz przypadkiem, jakie masz Ethereale? Księżycowy niby mam na końcu, ale czuję go, bo łagodzi, chłodzi i hamuje moje szaleństwa.

  • KasiaN DC SS AE, KarE, WE 29 Lipiec 2017

   Moniśka daj sobie czas. Ja zrozumiałam o co biega i zaakceptowałam wynik analizy po jakimś miesiącu. Wcześniej męczyłam Gretę dziwnymi pytaniami w stylu “ale jak to? I jak zyc z takim wynikiem”? Może dlatego że mam charakter i tryb życia do ktorego “elegantka” DC totalnie nie pasuje. Ale teraz jestem zadowolona. Po prostu nie jesteśmy “czystym” typem, więc trudno nam z diagnoza.
   Będzie dobrze. Daj sobie czas.

  • Jako SG przyznam się bez bicia, że zazdroszczę FG możliwości noszenia obcisłych, dopasowanych mini oraz wąskich maxi i wyglądania w nich rewelacyjnie. No i militarnych i rockowych klimatów. I długich włosów. I te nogi i te mega atrakcyjne twarze!! Moim zdaniem niezależnie od Etherealowej kompozycji każda FG ma tak oryginalną urodę i moc, że nie ma opcji, żeby koło FG przejść obojętnie.

   Mimo, że jestem już rok z hakiem po diagnozie to nadal zdarzają mi się kryzysy związane z softgaminkową budową. Stylizacje innych SG w stylowej szkółce poprawiają mi wtedy humor :)

  • Moderator - lothlorien 29 Lipiec 2017

   Bookini, to byłaby faktycznie fajna pomoc dla osób, które mogą mieć problem z akceptacją werdyktu :)

   Co do FG, dla mnie godna pozazdroszczenia jest ich aura, która jest wyczuwalna nawet przy łagodnych E. To jest aura kobiety, której nikt nie odważy się podskoczyć :D

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 29 Lipiec 2017

   Ja też jeszcze po diagnozie nadal rozkminiałam, powątpiewałam, zadręczałam Gretę, czy aby na pewno nie jestem FN (bałam się, że będę – każdy ma jakieś lęki :)). Ona cierpliwie mi tłumaczyła, ze przy moim BMI już dawno bym była smukłym rożkiem. A nie jestem. Potem ciągle zachwycałam się innymi typami – zwykle TR, R i G. Teraz słucham swojego typu bezwzględnie, bo tylko on prawdę mi powie :)
   Co do FG, to najbardziej zazdroszczę tego miksowania, pozwolenie na totalną ekstrawagancję, które sprawia, ze osoba FG na poważnym stanowisku z czerwonym irokezem i w neonowych trampkach do marynarki nadal wygląda na poważną i szanowaną, podczas gdy ja wyglądałabym na przebraną za gimnazjalistkę na haloween. No i te fantastyczne, umięśnione łydki FGowe z wąskimi kostkami!

  • Moniśka FG KE, FE, SE, KarE, WE TS 29 Lipiec 2017

   To prawda, to bardzo budujące usłyszeć tyle fajnych komentarzy :)
   Wczytuję się w nie już kilkukrotnie i rzeczywiście sporo z tych komentarzy, kiedyś o sobie słyszałam:)
   Avarati, w podpisie napisałam moje e. Tylko dwa pierwsze są dominujące i zaszaleć mogę z francuskim, bo księżycowy to mega spokój, aczkolwiek bardzo go lubię.

 • Hej, ja akurat mam trochę osobistych doświadczeń z FG. Dużo koleżanek z mojego otoczenia jest FG. To są bardzo bliskie mi osoby , jestem przekona, że poza innymi ważnymi sprawami łączy nas duży procent yinu. Tak, tak. ja ten yin bardzo wyczuwam i bywa wręcz, że FG myli mi się z R.
  Chociaż od niedawna wyłapuję niuans w postaci silniejszej aury i mocniejszej konsystencji.
  Ja sama obstawiałam u siebie FG, ponieważ stosuję diety i dużo ćwiczę. Nie mam mięśni, ale tryb życia spowodował, że niejako ” czułam” się na FG.
  Do diagnozy tak próbowałam się nosić i jak się okazuje takie też miałam ideały ( Penelope Cruz czy Priyanka Chopra…ach Priyanka mi przemknęła ” koło nosa “:)). Chcę przez to powiedzieć, że to jest naprawdę wyjątkowy typ z tą dawką yinu, która może więcej. Ekstrawagancję moje koleżanki FG wyrażają zgodnie ze swoimi pasjami. Jedna jest uosobieniem flamenco ( hiszpańska uroda ) inna poszła w klimaty glam rockowe, jeszcze mam koleżankę petardę klimatu młodzieżowego plus ekstrawaganckie stroje na imprezy typu suknia z długich frędzli lub piór i jedną bardziej naturalową, trochę takie artystowskie boho.
  Ale wszystkie one są bardzo bardzo kobiece, bo ta ilość yinu jest i wyczuwalna i widoczna. Tak więc naprawdę jesteście w grupie wybranej, a temat ekstrawagancji można wprowadzić na wiele sposobów, kwestia pasji i fantazji.
  Strojem, który zawsze pozostanie u mnie w sferze marzeń jest suknia tuba z odsłoniętymi ramionami i wyraziste bardzo wysokie buty na mocniejszym obcasie.
  Ależ się rozpisałam, przepraszam…:)

  • Moniśka FG KE, FE, SE, KarE, WE TS 29 Lipiec 2017

   Wow, myli Ci się z R? Kurcze, właśnie ja widzę tylko yang w postaci np.muskulatury. Jak Ty widzisz yin w FG? Może więcej, mówisz o aurze kocicy?

  • Kocia aura to Karmazyn, a on w sumie chyba często występuje wśród przedstawicielek FG :> Swoją drogą, też jestem zdeklarowaną fanką- zarówno stylu odpowiedniego dla tego typu, jak i urody reprezentantek.

  • Moniśka, przecież FG ma 3 kreseczki yinu – tyle samo co R. ;) Obejrzyj młodą Madonnę w teledysku “Like a Prayer”. Gdyby nie umięśnione ręce, to dla mnie złudzenie R byłoby zupełne. :)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 30 Lipiec 2017

   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/fd/1d/39/fd1d3935e639ff15c29f6902c7c9bde1–grey-hair-white-hair.jpg
   http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTA7MDA_/4fb14720557af66f82f79d0e779b0969.jpg
   http://polki.pl/foto/1_X_LARGE/penelope-monica-cruz-dla-mango-580903.jpg
   https://c2.staticflickr.com/2/1283/621556551_926436cd6c.jpg
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a3/38/ad/a338ad78235ecb892b2d46b001c4c922.jpg

   Jak one nie są kobiece, to jakie one są? :)
   Luci ma rację, można kobiety FG pomylić z bardziej subtelnym R (mój przypadek się kłania), bo mają w sobie duży ładunek Yinu i pasują długie włosy. Sama często słyszę, że jestem kobieca, a ludzie nie rozróżniają wpływu pierwiastka N od R.

   PS. trzeba też popatrzeć z trochę innej strony. Tak właściwie od męskiej. Czy oni serio zwracają uwagę na to, czy kobieta jest bardziej yin niż yang? Czy im przeszkadzają nasze pajączki na udach, cellulity, makijaże? I czy oni naprawdę wybrzydzają, że jesteśmy twardsze lub miększe? Ogólnie… nie ;) W przeciwnym razie wszystkie sportwomenki, fitneski i fajterki nie miałyby chłopów :)

  • Iskra (DC+ŚE+WE+IE+KarE) 30 Lipiec 2017

   Słusznie Avarati. To byłoby zbytnie uproszczenie powiedzieć, że im więcej yin tym kobieta jest atrakcyjniejsza dla mężczyzny. Jestem absolutnie pewna, że tak nie jest. Zwłaszcza, że ten kobiecy yang jest jednak kobiecy – nie chodzi w nim o upodabnianie się do mężczyzny. Ja osobiście uwielbiam ten kobiecy yang, to on dodaje pazura :).
   A inna rzecz, że FG ma też dużo yinu, to fakt – dzięki tym zdjęciom rozumiem, że można pomylić R z FG.

  • R nigdy nie będzie mieć takiego pazura, jaki przebija się na każdym z tych zdjęć. Zestawcie sobie Bellucci z Penelope uchwyconą z łagodnym spojrzeniem:
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/09/92/5a/09925a5a8d4fd0359c6383bc0706e891.jpg
   http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTA7MDA_/4fb14720557af66f82f79d0e779b0969.jpg
   Monica wydaje się niemal dziecinna przy wyrazistej kobiecości Penelope, a gdy stoi sama, raczej trudno ją tak określić.
   Dla mnie lista przedstawicielek FG mówi wszystko o zaletach tego typu :)

  • Wydaje mi się, że ciężko wziąć R za FG, ale FG za R już łatwiej, bo przy sprzyjających pierwiastkach FG potrafią mieć (obok innych twarzy) również taką. Kibbe uwierzył w romanticową Madonnę. :) Dla mnie interesująco wypada porównanie Evy Longorii z Kim Kardashian, wiele osób uważa (pewnie raczej uważało zanim Kim tak charakterystycznie przytyła), że one są identyczne :
   http://pmchollywoodlife.files.wordpress.com/2011/02/021411_eva_kim_tweet_544_xxxx110214151046.jpg?w=544&h=718

  • Eryko czy panią Penelope zaliczasz do FG? Tyle co pamiętam to ona jest R…

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 31 Lipiec 2017

   mi, Penelope Cruz jest na oficjalnej liście Flamboyant Gamine, do tego ma Księżycowy, Gwiezdny oraz Mahoniowy Ethereal ;)

  • Mam wrażenie, że każdą kobietę, która ma poniżej 170 cm wzrostu, jakąś yinową cechę w sylwetce i lubi sukienki, ludzie próbują przypisać do R, bo jest KOBIECA. Lady Gaga przez lata nie spełniała ostatniego kryterium, dla niej ekstrawagancja była ważniejsza niż “kobiecość”, więc tam nie pasuje. A gdyby patrzeć na samą sylwetkę, to prędzej by pasowała do R niż Penelope Cruz. Dlatego Iskra napisała ważną rzecz, yang u kobiety to nie to samo co yang u mężczyzny. Inaczej nie podziwiałybyśmy urody Cate Blanchett, tylko jej współczuły.

  • Tak jest też chyba dlatego, że typ Kibbe nie opisuje tego jakie wrażenie robimy na innych, tylko to jakie fasony nam pasują. Grecie takie rzeczy nie umykają, ale dla ludzi Amira Al Taweel wygląda jak Priyanka Chopra , Monica Belucii jak Isabelle Adjani a Salma Hayek jak Penelope Cruz. ;)

  • Ha, ha! Penelope pomyliłam z Salma Hayek! Czyli, tak jak pisałyście:FG łatwo można uznać za R.

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 31 Lipiec 2017

   To ja się wypowiem z perspektywy tych mniej typowych (?) FG. Przy okazji witam wszystkich, bo nie miałam jeszcze okazji tu pisać.
   Ponad rok po diagnozie dalej mam momenty zwątpienia w swój typ. Jestem z tych strzelistych, mam prawie 1.7m wzrostu a mojej figurze bliżej do Audrey Hepburn niż do FG z wyraźnymi cechami natural. Z komplementów słyszałam, że mam figurę modelki (bo szczupła) i palce pianistki (bo długie i wąskie). Szerszych ramion nie zauważyłabym, gdyby nie diagnoza FG, u mnie optycznie równoważą je biodra. I ja też pomyliłam aurę/ kolorystykę z typem podstawowym – spodziewałam się raczej Zimy i łagodnego typu, wyszło Lato FG. Moje ethereale nie pokrywają się z tymi utożsamianymi z FG, więc moja aura jest daleka od energetycznej petardy ;-) Zawsze intuicyjnie nosiłam dopasowane fasony, ale moje ekstrawagancje to raczej małe detale (kolorowe guziki, lekko nietypowy design) niż feeria kolorów i wzorów. Dlatego patrząc na FG, które mogą z tego wszystkiego korzystać, czuję się trochę nie na miejscu i z zazdrością zerkam na typy, którym służy spokój. U mnie żadne ekstrema nie są dobre i czasem pojawia się pytanie czy to na pewno ja.
   To prawda, że najtrudniej z diagnozą pogodzić się osobom, których charakter lub upodobania są zaprzeczeniem głównej cechy typu przyporządkowanej przez Kibbe. Dlatego trzeba oddzielić wymagania sylwetki od “charakteru” danego typu, bo ten ostatni wynika z ethereali i nie sprawdza się u wszystkich. Cieszę się, że tu na blogu mamy artystyczną Espenę C, mroczną Yen SG i delikatną Iskrę DC, dzięki Wam za pokazanie jak różne można interpretować podstawowe typy. Są też i łagodniejsze FG np. Lucy Liu czy Vanessa Paradis na które sobie zerkam w momentach niepewności :)

   Co do kobiecości, dla mnie poszczególne typy nie są bardziej lub mniej kobiece, reprezentują tylko inne oblicze kobiecości – od łagodnej i niewinnej, poprzez ciepłą i opiekuńczą, do tajemniczej i wyniosłej. Oczywiście dzięki etherealom wiele z nas ma w sobie miks wszystkich tych cech.

  • “Penelope pomyliłam z Salma Hayek!”
   Mi, niezła puenta do tej dyskusji. XD

   Alegro, ale masz niezły zestaw! Pamiętam, że Greta napisała kiedyś, które pierwiastki są typowe dla FG i rzeczywiście żaden z tych które Ty posiadasz nie znajdował się na liście. :)

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 Sierpień 2017

   Dzięki Luci. To właśnie chcę powiedzieć, że ładunek energetyczny to też pewnego rodzaju stereotyp związany z danym typem, można się weń wpasować lub nie. Wydaje mi się, że wiele z nas ciągnie do określonych typów bazowych właśnie ze względu na przyporządkowane im przez Kibbe ethereale i ich poziom energii.

  • Allegro, myślę tak samo. :) A Ciebie chyba musiało ciągnąć do typów bardziej płynnych, softowych?

   Czy wszystkie Twoje E wpływają bezpośrednio na styl? :)

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 Sierpień 2017

   Luci, dokładnie – ciągnęło mnie ogromnie do softowych i naturalowych typów, mimo, że moja fizys jest raczej bliższa dramatic :)
   Na styl chyba najmocniej wpływają wietrzny i księżycowy. Gwiezdny widać u mnie w twarzy, wpływa też na kolorystykę. Bezkresny Greta radziła mi stosować tylko latem.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *