TYP URODY
FLAMBOYANT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka

FLAMBOYANT_GAMINE_27

 

Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

 

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

 

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

 

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

 

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

 

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

 

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

 

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

 

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

 

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

 

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • ubrań niedopasowanych do sylwetki
 • stylu Boho
 • oraz wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • drobnych deseni
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • ozdobnej barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_01

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_04

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_05

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_06

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_07

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_08FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_09

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_10

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_12

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_11

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_13

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_14

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_17

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_16

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_18

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_19

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_20

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_21

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_22

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_23

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_27

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_26

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_25

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY FLAMBOYANT GAMINE:

Lisa Minnelli, Julie Harris, Natassja Kinski, Debbie Allen, Debra Winger, Tina Turner, Bonnie Franklin, Patti LuPone, Shari Belafonte, Audrey Hepburn, Ana Torrent, Glenn Close, Madonna, Vanessa Paradis, Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Felicia Day, Lea Michele, Daniella Monet, Ruth Connell, Emma Roberts, Jodie Foster, Gillian Anderson, Lady Gaga, Anna Wintour, Fergie, Eva Longoria, Amy Winehouse, Pink, Reni Jusis, Natalia Kukulska, Penelope Cruz, Nelly Furtado, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Ewa Lemańska (Maryna z serialu “Janosik”), Katarzyna Groniec, Lana Parrilla, Emma Stone, Nora-Jane Noone, Sophie McShera, Dana DeLorenzo, Diane von Furstenberg, Beth Behrs, Daisy Ridley, Jennifer Grey, Nelly Furtado, Mia Wasikowska, Lucy Liu, Zoe Kravitz, Hayley Atwell, Jennifer Morrison, Emilie de Ravin, Priyanka Chopra, Kate Moss, Cher, Natalia Jmbruglia, Joanna Kulig, Beata Pawlikowska, Mireille Enos, Evangeline Lilly, Alicia Silverstone, Katie McGrath, Urszula Chincz, Tatiana Okupnik, Anna Starmach, Mädchen Amick, Olivia Thirlby, Karla Souza, Oona Chaplin, Tori Amos, PJ Harvey, Lily-Rose Depp, Ruby Rose Langenheim, Shania Twain, Romy Schneider, Sofia Boutella

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka”

 • Któremu męskiemu typowi pasują koszulki polo?

 • a jaka musi byc roznica miedzy ramionami i biodrami by sie zaliczac do FG czy G . Gamine tez ma przeciez widoczne ramiona, ale na ile ta szerokosc ramion jest dopuszczalna by sie zaliczac jeszcze do czystego Gamine albo juz do FG ??????

  • nieogarnietaFG 25 Kwiecień 2016

   Tu nie chodzi o stricte wymiary, ale o samo wrażenie. FG ma mocne ramiona, które dominują nad sylwetką, G aż tak mocnych ramion nie ma.

  • iwona (G + SSd) 25 Kwiecień 2016

   Iga, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że nie wszystko da się zmierzyć centymetrem. Często liczy się ogólne wrażenie, np. dominacji ramion czy bioder. Ja np. mam kilka cm więcej w ramionach niż w biodrach, ale ramiona w ogóle nie dominują w mojej sylwetce. Zawsze myślałam o nich jako o drobnych, dopiero centymetr ukazał prawdę.

  • Ojej, Avarati, co to sie porobiło ;)
   Te paski pewnie pasują, ja bym sie tylko bała że nie będą się u mnie miały na czym seksownie opinać :D Co do koronkowej bielizny, pamiętam że Greta pisała, że dla FG jest zła, ale mnie ona aż tak nie razi i wesołą ją noszę :) To chyba zależy jak hardkorowym kibbowym hardkorem chcesz być. Ja mam nawet ulubioną jedwabną bluzkę z koronkowymi plecami, tylko ubieram do niej jeansy i skórę i czuję się idealnie :)

  • A ja posiadam czarną, dzianinową bluzkę, która z przodu ma beżowe, gotyckie napisy i ćwieki, a z tyłu duży dekolt wypełniony koronką. Do tego rękaw 3/4. Ideał :D

   Mamy koronkę zaserwowaną w odpowiedni sposób dla FG.

  • Avarati (FG+E / SS) 26 Kwiecień 2016

   J. a no widzisz, takie czasami jaja się zdarzają :P
   Akurat mam czym oddychać, więc popróbuję ;) Czyli koronka nie jest do końca be :) Fajnie wiedzieć.

 • Marina (SG+E+DW) 28 Kwiecień 2016

  U mężczyzny fuzja niskiego wzrostu (ok. 1,70) skośnych oczu i chochlikowatego uroku wskazuje na FG, czy jakieś inne typy wchodzą w grę?

  • Zależy jaka jest budowa ciała. Ethereale lub/i Ingenue mogą dać taki efekt również w innych typach.

  • Marina (SG+DW) 28 Kwiecień 2016

   Myślałam, że skośne oczy są typowe dla FG…?

  • Są typowe dla FG, ale Ethereale mogą płatać różne figle :D

  • Marina (SG+E+DW) 28 Kwiecień 2016

   A który E przekrzywia oczy? :D

  • Przy Iskrzącym oczy nigdy nie są okrągłe i nigdy nie mają opadających kącików. Mogą sprawiać wrażenie lekko skośnych.

  • Chupacabra(SD|LSm) 28 Kwiecień 2016

   Moje są trochę skośne. Ale to wina E czy już jestem taka skośnooka? XD

  • SD i FG często mają lekko skośne oczy. Tak, że jest to cecha wpisana w Twój typ bazowy.

   BTW Dlatego właśnie kotki są przeznaczone dla kobiet SD i FG.

  • Chupacabra(SD|LSm) 28 Kwiecień 2016

   Takie buty. :D Odezwałam się bo pamiętam, że gdzieś pisałaś Greto, że jak na SD to moje oczy są mocno skośne. Chyba, że to był środek nocy i coś źle zinterpretowałam. XD

  • Buty są takie, że elfi E wywlekł Twoje kąciki wyżej niż przewiduje ustawa :D

  • Avarati (FG+E) 28 Kwiecień 2016

   Ale czy kotki będą dobre dla każdego FG?

  • Te z dużą zawartością kotka w kotku są bardziej dla SD :D Kotki dla FG nie są ekstremalne.

   Jeżeli nie kotki to np. coś takiego jak poniżej:

   okulary FG

  • lothlorien (SC+E) 28 Kwiecień 2016

   O, ja mam takie okulary korekcyjne. Kupione jeszcze w liceum, więc no :D Wydawało mi się, że wyglądam w nich całkiem całkiem.

  • Dla Ciebie taki model jest ok. Wszystko się zgadza :D

   One są troszkę owalne, troszkę kanciate, górą ostrzejsze.

  • Moje kotkowe okulary przeciwsłoneczne są bardzo podobne tylko ciut mniej kanciaste od dołu :) To w sumie dobrze, że nie ekstremalnie kocie, skoro mają pasować do oczu, bo oczy mam całkiem proste, nie dostrzegam żadnego skosu ;)

  • To są outfity FG. Najlepsze będą dla FG z Gwiezdnym lub z Księżycowym Ethereal.

  • nieogarnietaFG 30 Kwiecień 2016

   Dajcie mi ten drugi, będę nosić jak szalona.
   Ida! Gdzie jest Ida? Toć to dla niej!

  • Avarati (FG+E) 30 Kwiecień 2016

   Zarąbisty jest ten drugi ;) Dorzuciłabym do tego błyszczącą, wężową kopertówkę i byłby czad :D

  • A mnie się łezka w oku kręci, bo nosić nie mogę (chlip) :(

   A tak na marginesie, gdyby dziewczyny, które się lepiej znają wrzuciły zdjęcia pomysłów na outfity dla TRek byłabym bardzo wdzięczna. Samych pań spod tego znaku jest bardzo mało, styl też jakoś trudny do stworzenia, nie mam się za bardzo czym inspirować (no może oprócz Dity) ale mnie taki dosłowny vintage nie kręci, wolę bardziej rockowe klimaty, albo zupełny glam w stylu famme fatale, koniec końców zazwyczaj wychodzi na to, że jak mi się coś podoba to jest dla FG:(

  • Mnie się wydaje, że TR to styl z pazurem, ale bez szaleństw – pazur i szaleństwa jednocześnie to właśnie FG. Na stylu rockowym kompletnie się nie znam, ale sądzę, że sukienka o długości w kolano z butami na obcasie i skórzaną kurtką mogłaby być, podobnie jakieś neutralne, pasujące spodnie i taka kurtka czy neutralny outfit ze skórzaną spódnicą i odpowiednią biżuterią, natomiast pakowanie się w dopracowane zestawy typu koronkowe rajstopy, skórzana miniówa, koronkowa bluzka i biżuteria jednocześnie to samobójstwo. Na tym polega główny problem ze stylem TR, zbytnia delikatność przy dobrych krojach – robimy się na R; za dużo szaleństw – idziemy w stronę FG.
   Niech ktoś mnie poprawi, jeśli bredzę :)

  • Super! :) Ten drugi nawet sobie kiedyś na kompie zapisałam i od tamtego dnia prowadzę poszukiwania podobnej spódniczki. Z eko skóry, dopasowanej, mini z wysoką talią. Nadal nic :(

  • luci (TR) 2 Maj 2016

   Zgadzam się z Eryką. Ekstrawagancje właściwe TR nie idą niestety tą samą drogą co ekstrawagancja mody współczesnej. Dla mnie te dwa przykłady ubrań to osobisty koszmar. W obu wyglądałabym bardzo bardzo wulgarnie i nie uszłabym dwudziestu metrów bez zaczepek. Kibbe wprost tego nie napisał, ale można wyczytać to między wierszami, że R-owa sylwetka jest sama w sobie wyładowana seksem. Należy to oprawić, ozdobić, ale nie podkręcać, bo to co FG zrobi fascynującą cool buntowniczkę, TR nada wygląd prostytutki. Styl TR wymaga pewnej wstrzemięźliwości tak jak napisała Eryka, selekcji. Są takie elementy garderoby w których można poszaleć np klapy żakietów, kurtek i płaszczy – one mogą być bardzo fantazyjne, niezwykłe i zwracające uwagę, choć oczywiście zawsze w teatralnym klimacie. Problem w tym, że tego typy ekstrawaganckich rzeczy nie ma obecnie zbyt dużo w sprzedaży.
   Byłoby mi bardzo trudno znaleźć przykłady kompletnych zestawów ubran dla TR, bo rzadko takie widzę. Zawsze coś jest nie tak z jakimś elementem. Częściej widuję pojedyncze ubrania…

  • Eryka 2 Maj 2016

   “W obu wyglądałabym bardzo bardzo wulgarnie i nie uszłabym dwudziestu metrów bez zaczepek”; “TR nada wygląd prostytutki” – w samo sedno, a nie chciałam sama tego pisać :D Mam wrażenie, że to powód, dla którego kobiety TR raczej nie diagnozują się jako FG, a w drugą stronę bywa różnie, bo szaleństwo w modzie jest brane za ten seksowny pazur. Jednak nie bez powodu FG są ekstrawagantkami.
   Swoją drogą ja też jestem, czy raczej byłam, bo już tak nie chodzę, często zaczepiana w ubraniu na R (baleriny, dżinsy o odpowiednim kroju, delikatna bluzka). Styl TR odgradza mnie od świata, dodaje wrażenia, że jestem ponad to, jestem nieprzystępna i poważna bez postarzania się, a przy tym mam wrażenie, że wyglądam najlepiej. W skrajnych sytuacjach pozostaje oszpecająca klasyka, wtedy też mam spokój :D

  • luci (TR) 2 Maj 2016

   Eryko, mam to samo z R. :D W tych ubraniach też mnie zawsze zaczepiano. One nadają mi taki bezradny, miły, jednocześnie naiwny i hiper zseksualizowany wygląd. To jest coś co ośmiela każdego menela. ;) Ubrania TR budują taki komfortowy dystans…

  • Avarati (FG+E) 2 Maj 2016

   Ostatnio rozmyślałam o tym, co sprawia, że pomimo tylu różnic, TR i FG są nieraz mylone ze sobą. Myślę, że oba typy są podobne, jeśli chodzi o aurę i nastawienie do świata, obie kobiety, zarówno Femme Fatale jak i Ekstrawagantka, są zbuntowane przeciwko konwenansom, skostniałym układom i stoją jakby po ciemnej stronie mocy.
   Są uważane za niebezpieczne, inteligentne i seksowne. Ich wizerunki opierają się konserwatywnemu światopoglądowi. W TR dominuje yin, yang ją wypełnia, natomiast w FG powstają przedziwne kombinacje na skutek walki tych dwóch pierwiastków :)
   Różnica natomiast polega na tym, że Kobieta Fatalna szepcze, snuje intrygi, tworzy atmosferę niedostępności poprzez charyzmę, wywołuje skandale po cichu. Natomiast Ekstrawagantka lub Rockmenka (to zależy od tego, co wybierzemy, jednak FG ma większe pole do popisu) szokuje już samym wyglądem, nie ustoi na miejscu, wyraża swoje opinie wprost, kładzie nogi na stół, a jeśli zajdzie potrzeba, potrafi wrzasnąć.

   Oczywiście to tylko abstrakcyjne rozkminy o różnych archetypach kobiecości czynione po to, by wymigać się od studenckich spraw, więc, jak napisałam głupoty, to poprawiajcie. :)

  • Eryka 2 Maj 2016

   Od czego by tu zacząć… Może od anegdoty: jak powiedziałam kiedyś koleżance, że irytuje mnie, że nie mogę ubrać się zbyt ekstrawagancko, bo nie chcę zwracać na siebie uwagi niektórych ludzi (w moim przypadku za czasem prowadzi to do komentarzy, których nie chcę słyszeć), ona była zdziwiona i jej by to schlebiało, a jak mi się nie podoba, to mogę się “ubierać skromnie”. I nie potrafiła zrozumieć kilku rzeczy: że mam czelność krytykować społeczeństwo i mówić, że w kraju X i Y mnie to nie spotykało w taki sposób, bo oni są inni niż my, że się nie cieszę z uwagi i że chcę chodzić w ładnych rzeczach, bo są ładne i użytkowe (dla mnie argument, że gdy piękne buciki będą stały na półce, to będą tylko ładne i nic więcej, a są po to, by w nich chodzić, jest logiczny). A potem zorientowałam się, że ona nigdy nie dostała tyle uwagi w życiu co ja, a zawsze o tym marzyła – tyle że nigdy też się o nią specjalnie nie starała, nosząc naturalowe ubrania przy kompaktowej sylwetce. I zgodziłabym się, że to niesprawiedliwe, gdyby powiedziała to na głos, bo nie mam symetrycznych, regularnych rysów.
   I jak dla mnie o ile “ekstrawagantka” jako synonim do FG jest w 100% trafiony, to femme fatale tylko szkodzi TR –mimo że jako nazwa stylu jest świetnym pomysłem – bo wiele osób chciałoby się utożsamiać z samym pojęciem i bliskimi mu skojarzeniami, jakby to świadczyło o sile i seksapilu. I co ma zrobić taka prawie że “konformistka” jak ja, która chce mieć spokój i nie kłócić się o nic, jak długo nie zależy jej na wyniku dyskusji :D
   Druga sprawa to to, że jestem zauważana często, ale jakby mimochodem, nie mam korzyści płynących z urody czy aury, bo zwyczajnie nie jestem ładna, mój typ urody nie jest modny, więc nikt się na to nie nabiera i w życiu usłyszałam wiele dziwnej krytyki. Często jak ktoś płci męskiej widzi moje zdjęcie, to ocenia mnie znacznie niżej, niż widząc mnie na żywo, bo nie wypada inaczej, a na żywo… aura robi swoje? A może raczej to, że okołoromantycznych kobiet w Polsce nie ma wiele, a gdzie indziej raczej nie zwracałabym na siebie uwagi? Nie no, na południu Europy zwracam, ale to chyba kwestia kolorów ;) Przecież nowo poznane osoby, nie interpretują mnie jako “nasza nowa koleżanka Eryka to Theatrical Romantic, sprawia wrażenie femme fatale” :D A w ubraniu innym niż TR wcale nie jestem nieprzystępna – tu pewnie dochodzi czynnik młodzieńczego softu, więc nie wiem, jak będzie za parę lat.
   Tak naprawdę jakbym miała określić swoją aurę, to powiedziałabym “staroświecka uroda”. W prawdziwym życiu też jakoś nie wierzę w istnienie femme fatale, najbliższy temu byłby pewnie żywy odpowiednik postaci Joan Harris z “Mad men”, granej przez R swoją drogą, ale nie poznałam jeszcze takiej kobiety, więc nie wiem, jakie by wrażenie sprawiała. Gdybym nagle okazała się… nie wiem, powiedzmy SG, to nie zabrałoby mi to przecież talii i bioder, czy przymusu, by chodzić ubraną nie jak FG. I co mi niby z pięknego tycia :D Potrzebuję być kobieca i nosić odpowiednią biżuterię, wtedy mam to, na czym mi najbardziej zależy – spokój, a z czego on wynika, już mnie tak bardzo nie interesuje ;)
   Aha, ja jeszcze nie wiem, czy jestem TR z E lub R z E, czy czymś tam z E Gwiezdnym, ale coś tak przeczuwam, czym mogę być.

   Przepraszam, że psuję zabawę :D

  • Noel 2 Maj 2016

   Eryko kiedy będziesz znała swój typ, jestem bardzo ciekawa jakim typem się okażesz i jakie masz dodatkowe pierwiastki:)

  • Eryka 2 Maj 2016

   Chyba teraz wszyscy są ciekawi :D Do czasu wyników będę w każdym komentarzu o takim wydźwięku zaznaczać, że jeszcze oficjalnie nie znam swojego typu, żeby przyszli nowi czytelnicy zaglądający do komentarzy nie mieli potem fałszywego obrazu, gdybym okazała się innym typem niż TR; chyba w ogóle nie powinnam się do tego czasu wypowiadać :D

  • lothlorien SC 3 Maj 2016

   Eryko, ale z tego co piszesz, widać, że jesteś w miarę pewna swojego typu. Będę trzymać kciuki za werdykt :) jestem już bardzo ciekawa.

  • Avarati (FG+E) 3 Maj 2016

   Eryko, czekamy cierpliwie ;) No ale jakbyś Ty nie była TR, to byłby koniec świata :D

  • Eryka 3 Maj 2016

   Dziękuję za wsparcie, dziewczyny :)

  • Ania TR 8 Maj 2016

   Ciekawi mnie to, co piszecie o podobieństwie i myleniu TR i FG. Podejrzewam, że moja koleżanka jest FG, a fizjonomicznie jesteśmy różne jak dzień i noc :D Ja jestem niską gruszką, ona ma 170cm i jest rożkiem albo kolumną (nie znam się na tym) – tyje głównie w brzuchu. Ja mam miękkie, krągłe policzki, a ona szczupłe i napięte, a do tego wielkie oczy.
   Koleżanka jest tak rajskim ptakiem, że jak przeczytałam wpis Grety to od razu pomyślałam o niej :D Potrafi ubrać chyba najdłuższe na świecie, totalnie przyciągające wzrok, geometryczne kolczyki, i wcale jej nie przygaszają. Nosi futro w zebrę do kolorowych spodni w kwiaty i wygląda fantastycznie. Za to wygląda źle w rozkloszowanych sukienkach, które ja wielbię.

   Być może pomyliłam się z diagnozą, bo innymi typami oprócz mojego nigdy się nie interesowałam, ale oprócz pewnej ostrości i pazura te dwa typy są dla mnie zupełnie różne ;) A fizjonomicznie to już w ogóle, oddalone o lata świetlne :D

  • luci (TR) 8 Maj 2016

   Wydaje mi się, że omyłki wynikają z tego, że te wyraziste, dramatyczne cechy u TR są tymi przyciągającymi uwagę. To są tylko akcenty, ale czerpią siłę z kontrastu wynikającego z połączenia z romantyczną bazą i przez to rzucają się w oczy. Ludzie identyfikują te dramatyczne elementy jako kluczowe dla urody TR, natomiast romantyczna łagodność, miękkość czy obfitość im umykają. FG mogą być podobnego wzrostu co TR i zdarza się u nich podobne połączenie, tj kobieco-dramatyczna twarz i drobna sylwetka z zaznaczoną talią. Przychodzi mi do głowy też coś takiego: ponieważ uroda romantyczna jest w Polsce najwyraźniej rzadka, to trudno o punkt odniesienia. ;)

  • Eryka 8 Maj 2016

   TR są chyba jednak mniej różnorodne niż FG… w ogóle chyba każdy typ jest mniej zróżnicowany od FG, więc nie każda przedstawicielka będzie sprawiała wrażenie TR, niektóre mogą wydawać się bardziej G lub SG, lub uważać się za coś jeszcze innego, a niektóre mogą być tak bardzo FG, że nie będą miały wątpliwości co do swojego typu od początku :)

  • luci (TR) 8 Maj 2016

   Tylko z powodu zmiennej proporcji sharp yang do blunt yang można by chyba podzielić FG na dwie grupy. Tak mi się czasem wydaje gdy przyglądam się reprezentantkom FG. Bo chyba ktoś, kto ma sporo czynnika N nie będzie jednak nosił dokładnie tego samego, co ktoś kto ma przewagę yangu dramatycznego?

  • Wiele razy poruszałam tą kwestię. Typ FG to D plus N. Pierwiastki te mogą występować w różnym nasileniu. Oznacza to, że może dominować któryś z nich lub mogą współistnieć w równych proporcjach.

 • Ekstrawagancja ekstrawagancją, ale chodząc do roboty najlepiej czuję się w takim klimacie:
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/bc/c3/53/bcc353f25bb8a8c4c2dad6ce13642365.jpg
  Jak bardzo (nie)FG to jest? ;) Coś koniecznie trzeba by było zmodyfikować?
  Nie mam tu na myśli wzrostu, BMI i fryzury dziewczyny na zdjeciu, a tylko i wyłącznie koszulę, spodnie, buty oraz brak biżuterii.

  • nieogarnietaFG 30 Kwiecień 2016

   Łiii, lubię tak! Jak jeszcze moje oksfordki żyły, to tak lubiłam chodzić.

  • To jest ubogi outfit Gamine :D Ubogi, znaczy ciut nudnawy. Przydałaby się biżuteria i jakaś fajna, gaminowa torebka.

   Nie wiem co z Was za FG ;) Ja wyglądałabym koszmarnie w czymś takim. Na samą myśl o tej koszuli robi mi się straszno. Brrr :P

   No chyba, że nie jestem FG. Hmm…
   To pewnie będzie sprawka mojego softgaminowego Ingenue. Trzyma mnie za rękę i ciągnie w stronę SG :D

   A Was, dla odmiany, cosik ciągnie w stronę czystego G :D

 • A jaki jest dobry fason letnich topów? Na prawdziwe lato, 30 stopni. Coś w stylu bokserki?
  Potrzebuję czegoś nie słodkiego do spódnicy :) Wiem, że tuby są fajne, ale wolałabym coś bardziej do ludzi. Bokserka już spełnia moje kryteria profesjonalnego ubrania do pracy, jakby ktoś był ciekaw ;)

 • FG moze mieć ramiona o 5 cm. szersze od bioder?

  • Avarati (FG+E) 5 Maj 2016

   Jak najbardziej :) Ramiona dominują w sylwetce FG :) Nawet jeśli w cm wychodzi tyle samo lub nieco mniej, to trzeba bardziej patrzeć na to, jak się te wymiary wizualnie rozkładają, np. biodra mogą być same w sobie wąskie, ale będzie na czym usiąść :)

  • Aga sc 5 Maj 2016

   Czy u FG mozliwe jest ze wg centymetrow wiecej jest w ramionach,a mniej w biodrach, a mimo to dol sylwetki dominuje?

  • Jeżeli nogi są masywne, a często są, może wydawać się, że dół sylwetki dominuje.

   Poza tym typ FG tyje w cegłę. Smukłe nogi i dominujące ramiona mamy przy niższym BMI.

 • Przywitam się tu z wami oficjalnie w wątku jako FG :) I od razu zapytam, czy są wśród was jakieś biusciaste? Jak sobie radzicie, co nosicie? Czy dobrze się czujecie w paskach, nie zwracają nadmiernie uwagi na biust? Obniżona talia i zbluzowanie u mnie odpada, dają efekt oversizowy.

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Czyżby nie było tu żadnych biusciastych FG…?

  • Avarati (FG+IE) 16 Maj 2016

   Witaj Mist, pocieszę Cię, bo też jestem biuściastą FG. Noszę rozmiar 75E, jedni uważają, że mam średni, inni, że duży, a ja uważam, że jest w sam raz :)
   Jestem trochę nietypową FG, bo mam 30-centymetrową różnicę między biodrami a talią, ale to przez wąskie plecy i odstającą pupę. Z tego względu nie typowałam się z początku jako FG.
   Ale to jest wywołane dominacją pierwiastka Natural nad Dramatic w budowie ciała.

   Niestety, odpadają u mnie jednoszelkowe sukienki, asymetryczne fasony, ale jeszcze nie próbowałam podrzucanej talii czy obniżonej talii, musiałabym coś takiego znaleźć. :) A co do pasków, to uważam, że skoro mamy fajny biust, to czemu miałybyśmy go uwydatniać? Tyle, że ja raczej nie należę do fanek pasków, wolę panterki i węże :)

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Ja mam 65ff. Niby by są większe, ale mój przy całości mojego wyglądu już zwraca uwagę (na tyle, że na żywo nikt nigdy nie skomentował, że moje ramiona są sporo szersze niż biodra).

   A jakie wzory są polecane dla FG? Oprócz właśnie paskow i tej nieszczęsnej panterki, do której nie wiem, czy się kiedyś przekonam? ;) Wąż i zebra też? Kwiaty widziałam, że tylko w towarzystwie pasków? Co jeszcze?

  • Avarati (FG+IE) 16 Maj 2016

   - Węże, panterki, dalmatyńczyki, tygryski, zebry, krokodyle, wszystkie zwierzątka, jakie chcesz :)
   – Kwiaty zestawione z panterkami lub paskami, a nawet czaszkami (jeśli ktoś naprawdę jest ekstrawagancki), ewentualnie palmy lub “ostre” liście :)
   – Kratka
   – wzory typu flapper (cuudo)
   – geometria, asymetrie wszelkiego rodzaju, pod warunkiem, że jest się czystym FG
   – paski i łańcuchy (mam kwiatową sukienkę zestawioną z jakimiś łańcuchami)
   -awangarda

   Praktycznie wszystko, co nie jest delikatne, yinowe same w sobie i akwarele :)

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Mnie los splatal okrutnego figla, ja jestem przeciwieństwem ekstrawagancki, co ja tu robię w tym FG? :p

   Probuje znaleźć najbardziej dla siebie neutralny wzor, zebrę chyba jeszcze zniosę ;)

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   A, a kratka vichy albo pepitka?

  • Avarati (FG+IE) 16 Maj 2016

   Raczej pepita (której nie cierpię, nie wiem, czy się do niej przekonam), ale myśląc o kracie, myślałam o bardziej rockowych kratach :)

   http://bi.gazeta.pl/im/dd/b9/ce/z13547997Q,koszule-w-krate.jpg

   Jeszcze fajne są nadruki z napisami lub rockowe koszulki (jeśli jesteś fanką muzyki rockowej) :) Jeszcze są dla nas fajne moro, cekiny, nity, ćwieki, agrafki, tutaj się aż rozpływam :)

   PS: Chciałam się zapytać Grety o wojskowe buciory. Czy one za bardzo nie obciążą FG?
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/36/36/23/3636230448e0596054ce17271c2b6a8d.jpg

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Rockowe klimaty i muzyka, jak najbardziej. Tyle że w takim pełnym stylu, z glanami, koszulkami z napisami i agrafkami to świetnie się czułam 15 lat temu w liceum ;)

   Poza tym ja jestem skrajnym przykładem FG, który beznadziejnie wygląda w żakietach, ale i swetrach i koszulach. Tzn. koszulę w kratę pewnie bym mogła nosić, tylko bym ją musiała ostro przerobić u krawcowej, bo jeszcze nigdy nie udało mi się kupić w sklepie żadnej sensownie leżącej…

   A czy botki motocyklowe są FG? Zwykle chodzę w nich całą jesień i zimę ;)

  • Botki motocyklowe są bardzo FG :D

  • Avarati (FG+IE) 17 Maj 2016

   O, czyli jednak czujesz te klimaty ;) Jako, że mamy pierwiastki dodatkowe, ostra geometria i mocne ramiona nam nie pasują. Jak dla mnie FG to gotowy materiał na gwiazdę rocka :) Ale nie trzeba ubierać się glanów i czarnych potarganych rurek, żeby wyglądać rockowo. Jest tyle odmian rocka i też samego stylu, że można ubrać się naprawdę kobieco.

   Powiem Ci, że diagnoza Grety mnie uratowała :) Nigdy bym się nie przekonała do zwykłych marynarek, koszul i minimalizmu. ;)

  • Mist (FG) 17 Maj 2016

   A to jeszcze ciagnac temat wzorów, czy aztec to też FG? I przeżycia np. na kolanach, takie trochę futurystyczne IMO albo pikowania na bluzach czy skórzanych kurtkach?

   Czy nie macie swoją drogą wrażenia, że ciężko być FG i słuchać innego typu muzyki? Gdzie hip hop, a gdzie ramoneska i motocyklowe buty? ;)

  • j. (FG) 17 Maj 2016

   A taka M.I.A. to nie jakaś mieszanka hip-hopu ze wszystkim-innym? Ona się ubiera dość FG moim zdaniem ;)

 • conena (FG + E + I) 16 Maj 2016

  Jako świeżo zdiagnozowana FG chciałabym się przywitać:) I zapytać – czy FG pasują jakiekolwiek długie, niezapięte, miękko spływające swetry? Czy kolor/wzór jest w stanie sprawić, że będą odpowiednie dla FG?

  • Miękko spływające kardigany nie pasują i deseń nic nie pomoże.

   Odpowiedni jest długi kardigan noszony do krótkiej, wąskiej sukienki. Nie może on być krótszy niż sukienka (najlepiej, by był ciut dłuższy). Sam kardigan musi być wąski (również rękawy) i powinien mieć dekolt V (może być bez guzików). Taki strój będzie odpowiedni na okres jesienno-zimowy. Należy do niego dobrać botki i kryjące rajstopy, a na wierzch zakładać płaszcz.

   Dodam jeszcze, że długi kardigan noszony na sukienkę prezentuje się dobrze tylko wówczas, kiedy jest rozpięty.

  • j. (FG) 16 Maj 2016

   Ja bym jeszcze próbowała nosić dłuższy rozpięty kardigan lub kimono do szortów (może też krótkich spódniczek) na letnie i wiosenne wieczory :) Nie jest to może numer jeden moich letnich zestawów, ale czuję się w tym OK.

   Natomiast zimą czasem noszę gruby niezapinany dłuższy sweter do rurek i dopasowanej bluzki w paski. To jest wyjście rozpaczliwe na mroźną pogodę, powabu nie dodaje, powabem trzeba wtedy emanować pomimo swetra ;)

  • Znaczy, że kocyk na letnie wieczory lub koc na zimę? :D Może być, byleby nie był obszerny.

   Trzeba też pamiętać, że długi kardigan wymusza noszenie płaszcza. Kurtki są zbyt krótkie.

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   A jakie płaszcze są przewidziane dla FG? Coś w stylu przedłużonej ramoneski? Czy jeszcze jakiś inny fason wchodzi w grę?

   Czy jeszcze jakieś inne swetry dadzą radę (ok, wiem, że generalnie nie są polecane, ale czasami jest za zimno, żeby chodzić w kurtce na bluzkę ;) )? Widziałam bluzy w stylu kurtek bomber, tylko czy one zmieszcza się pod kolejną kurtkę?

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   A, jeszcze co do swetrów :) Czy ewentualnie uszłoby coś w stylu kardiganu, ale zapinanego na suwak? Albo ramoneski/bomber z dzianiny swetrowej? Albo np. cienki obcisły sweterek w paski czy inny wzorek FG?

  • Wszystko co wymieniłaś, jest bardzo na tak :D

   Dodam jeszcze, że fajne są rozpinane bluzy bez kaptura. Tyle, że bawełniane mają dużo gorszą prezencję niż sztuczne.

   Teraz można kupić bluzy ozdobne, w stylu glam. Taką kolekcję ma np. Adidas.

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Hehe, cała reszta już po prostu wiem, że wygląda na mnie tragicznie ;)

   A co z golfami? Tak trochę na Audrey, tylko że przy dużym biuście chyba raczej powinno się ich unikać?

  • Golf nie pasuje większości kobiet FG. Może Justyna Steczkowska będzie wyglądała w golfie ok, ale ona ma bardzo dużą dawkę Dramatic.

   Kiedy jest zimno, pod kurtkę, wolę bluzę z wyższą stójką. Zawsze można ją trochę rozpiąć i golf zmienić w kołnierz (np. w pomieszczeniu, gdzie już nie wieje :D ).

  • j. (FG) 17 Maj 2016

   Uuu, stójki to dla mnie coś nie do zaakceptowania ;) Już wolę golf. Koszule lubię z kołnierzem, a bomber albo kurtkę ze stójką jestem w stanie nosić tylko z szalikiem. Najgorsze są takie swetry z “półgolfem”, brr. Może to kwestia przyzwyczajenia, może tego że mam raczej długą szyję i raczej krótkie włosy ;)

  • Mist (FG) 17 Maj 2016

   O, a ja stójki lubię, zwłaszcza przy kurtkach czy płaszczach (natomiast nie trawie tych polgolfow przy swetrach, już prędzej zwykły golf).

  • Mist (FG) 18 Maj 2016

   Kostiumy dla mniej biuściastych FG:

   kostium-kapielowy-Flamboyant-Gamine

   kostium-kapielowy-Flamboyant-Gamine

 • Już połowa maja, lato tuż tuż, co FG noszą, kiedy robi się naprawdę ciepło?

  Jakie a) płaskie sandały b) szorty c) okulary przeciwsłoneczne (FG+E+I)?

  • Avarati (FG+IE) 16 Maj 2016

   My jako FG mamy się bardzo komfortowo, bo możemy nosić obuwie z platformą, tak jak klapki, sandały czy ogólnie czółenka. Bardzo dobrze się sprawdzają sandały na koturnach. :) Ważne, żeby buty nie były delikatne i nie miały ozdobników yin.

   Jeśli chodzi o okulary, to w wątku powyżej jest odpowiedź, jeśli chodzi o okulary. Ja noszę delikatne kotki z czarnymi oprawkami i srebrnymi, geometrycznymi wzorkami po bokach.

   Szorty? Do wyboru do koloru :) Grunt, żeby były raczej dopasowane i nie miały zbyt wysokiej talii. Nie wiem, jak z długością, ale myślę, żeby nie były za długie :)

   Bardzo fajne są dla nas maxi, ale muszą być raczej dopasowane do ciała. Nieogarnięta parę stron wcześniej przesłała super foto w takiej sukni :)

   PS: Czyżby Iskrzący Ethereal?? :) Jak mi miło :)

  • Mist (FG) 16 Maj 2016

   Aj, to nie takie dla mnie wszystko proste ;)

   A) Tu mnie mój vibe srodze zawiódł, wszystkie prawie buty na lato mam yinowe. Te yangowe zawsze mi się wydawało, że wyglądają na mnie słabo w zestawieniu z chudymi nogami. No nie umiem się przekonać do tych bardziej masywnych butów, platform, itp. Czuję się jak kot w butach.
   B) Od lat nie mam okularów przeciwsłonecznych, nawet na plażę, wstyd się przyznać. Nie udało mi się nigdy nigdzie kupić nic sensownego, we wszystkim wygladam jak mucha. I to u mnie Ingenue, E nie wiem jeszcze jaki, ale nie podejrzewam, żeby to był akurat Iskrzacy (niech mnie w razie czego Greta poprawi) ;) Poza tym ja mam bardzo wąska twarz, większość okularów spada mi przy pochyleniu z glowy, często dają radę tylko te z działu dziecięcego.
   C) Czyli wszystkie normalne szorty, żadnych specjalnych zaleceń? ;)

  • Avarati (FG+IE) 17 Maj 2016

   1) Nie tylko Ciebie. Przed diagnozą ubierałam się w mix FG, TR i FN. Chyba najbardziej trafiałam właśnie z butami, ale mam dość konkretne nogi. Ale spróbuj, może jednak się przekonasz :)

   2) O kurczę, to jednak masz przerąbane… Ja mam szeroką twarz, więc wiele okularów mi pasuje.

   3) Tak, byle nie będą za bardzo yinowe, to znaczy z luźnymi nogawkami, z wysokim stanem (a jak wysoki stan, to bluzka na wierzch), falbankami, pierdółkami etc.

  • j. (FG) 17 Maj 2016

   Co do butów, to ja też nie noszę nic na platformie (ani w ogóle nic podwyższanego), ani mi się to nie podoba, ani mi nie pasuje – efekt cegły przywiązanej do nogi.

   Za to mam trzy inne modele sandałów nawiązujących estetyką do FG: jeden czarno-srebrno-złote w stylu lat 20 nadające sie i na dzień i na wieczór, jedne super zgrabne klapeczki z paskiem w zwierzęce wzory i jedne trochę jak rzymianki z mnóstwem ćwieków (te już umrą niedługo).

   Kiedyś miałam też ulubione espadryle (wiem, wiem, Natural), ale one miały swietny nierozlazły krój, bardzo zgrabny i nigdy mi się już takich nie udało kupić :(

  • iwona (G/IE+SSd) 17 Maj 2016

   J. odkryłam ostatnio firmę Liliana od espadryli, bardzo ładne i zgrabne. Czaiłam się na nie póki Greta nie napisała że dla N.

  • Mist (FG) 17 Maj 2016

   A espadryle z cekinami? Ostatnio ich pełno ;)

   Jakie jeszcze zakryte buty nosicie? Większość pantofli jest chyba yinowa, ale zastanawiałam się nad:
   1. Loafersami
   2. Slip-onami
   3. Balerinkami z czubkami bardziej spiczastymi niż okrągłymi z yangowo wężowej skórki, itp.

   Jakie buty nosicie teraz do spódnic, sukienek (tych takich typowych sztywnych mini)? A do cekinowych flapperowych? Jeśli obcasy, to jakie?

  • Mist (FG) 17 Maj 2016

   A, jeszcze w temacie letnim – co z kostiumami kapielowymi? Są jakieś bardziej yangowe, któreś dodatku pomieszczą duży biust?

  • j. (FG) 17 Maj 2016

   Iwona, obczaiłąm Lilianę i one wszystkie są na podwyższeniu :( 3cm to tez obcas w moim świecie ;) Szkoda, bo faktycznie ładne :)

   Mist, teraz do jakichkolwiek sukienek, spódnic i spodni bez różnicy noszę albo lakierowane loafersy albo zwykłe baleriny nude, obie pary z migdałowym czubkiem. Może kiedyś kupię coś w panterkę, podobają mi sie takie baleriny, ale chwilowo nie mam potrzeby. FG powinny podobno bardziej szaleć, także nie wiem czy pomogłam ;) Najlepiej u mnie sprawdzają się lakierowane albo w inny sposób błyszczące buty, dodają z miejsca ekstrawagancji bez zaburzania estetyki stroju dodatkowymi elementami (kolory, wzorki, doczepki etc.).
   Obcasy chyba mocne i klockowe, ale na tym się nie znam.

   Na kostiumach kąpielowych dla dużych biustów też się nie znam, więc może już przestanę się wypowiadać na tematy o których nic nie wiem :D

  • j. (FG) 17 Maj 2016

   Aha, a takie slip-ony jakich wszędzie teraz pełno są na mnie za szerokie i generalnie zbyt toporne. Takich klasycznych mokasynów też nie polecam, to jednak jest zbyt Natural nawet na mój gust ;)

  • j. (FG) 18 Maj 2016

   Anka – ten ostatni jest super! Nosiłabym :) W sensie gdyby był w mikro rozmiarze ;)
   Ja mam takie coś, nie jest to ideał, ale nieźle się sprawdza: http://static.quiksilver.com/www/store.quiksilver.eu/html/images/catalogs/global/roxy-products/all/default/hi-res/arjx300065_twistbandeaujkvj3,w_kvj3_dtl1.jpg

 • conena (FG+E+I) 20 Maj 2016

  Skoro wpływ Ethereal na rysy twarzy komplikuje umieszczanie w jej bliskości ostrych akcentów (u mnie faktycznie źle wyglądają), to co dawać zamiast tego? Rzeczy bardziej Naturalowe?

  • nieogarnietaFG 24 Maj 2016

   Raczej chodzi tu o unikanie ostrych linii, krawędzi, a nie o podkradnie ubrań innym typom ;). Np. dekolt zamiast mocnego ostrego V coś bardziej w serek. A jak bluźnię to mnie proszę poprawić :D

 • conena (FG+E+I) 20 Maj 2016

  A co może nosić przy twarzy Ethereal, żeby nie było za ostre, ale nie nazbyt miękkie? :)

  • Arwena (DC+KE/SS) 24 Maj 2016

   Conena, to bardzo trudny temat, może Greta to jakoś przystępnie opisze, bo ja biorę tak na czuja, a mam podobnie jak Ty: zaostrzony typ bazowy plus zmiękczajacy Ethereal. U mnie to jest tak, że np. grubsze pasy albo kontrasty polecane dla DC nie będą wyglądać za dobrze. Bluzka w paski tak, ale jeśli te paski zaczynaja sięnp. od biustu, wyżej jest gładko. Jeśli chodzi o naturalowe elementy, to myślę, ze niekoniecznie o to chodzi – moze jakiś drobiazg, element typu tworzywo, to tak, ale naprawdę kapeczkę, bo jednak jak umieśisz natural przy twarzy to on mocno zdominuje ogólny wizerunek (tak myślę). To chyba kwestia uczenia się samej siebie i swojego Ethereala. Ja nie zawsze mam ochotę go wydobywać. Greta poleca mi fale, w których zdecydowanie wygladam jak nimfa błotna, ale ja wolę się jednak w ostrzejszym wizerunku DC i prostych włosach, czasem tylko pozwalam sobie na fale i wtedy wszyscy to widzą i się zachwycają.
   Mam kurtkę – ramoneskę z elementem natural w postaci zamszu, ale to naprawdę jest dyskretne złagodzenie, bo kurtka jest jednak bardzo DC, ma też elementy skóry licowej, zamki i jest “surowa”, a ten zamsz to jest właśnie to złagodzenie. Inny przykład kapelusz – mimo kroju DC sam w sobie jest elementem zmiękczajacym wizerunek. Tak przynajmniej rozumiem wskzaówki prof. Grety – popraw mnie, jeśli coś bredzę :)

 • Mist (FG+IE) 25 Maj 2016

  Jaką kratę może nosić FG + E? Każdą? Małą, dużą? Monochromatyczną, kontrastową? Na bluzkach, na spódnicach? A może w ogóle nie może? ;)

 • Avarati (FG+IE) 27 Maj 2016

  Ostatnio przyszło mi na myśl, czy FG z dominacją pierwiastka N może przemycać niektóre wzory lub dodatki z typu Natural, na przykład paisley czy dodatki nawiązujące do natury, czy to jest zbyt duże przestępstwo?

  • j. (FG+KE) 27 Maj 2016

   Mnie nie przekonują ani dodatki nawiązujące do natury, ani niestety paisley. Może jakiś bardziej agresywny i graficzny paisley, taki czarno-biały na przykład? Zresztą interpretacja ‘dodatków nawiązujących do natury’ też może być szeroka :) Drewniana biżuteria raczej nie, ale już bransoleta w zwierzęce wzory mogłaby być.
   No ale w sumie nie wiem czy mam przewagę N lub D, mam wrażenie że mam jedno i drugie.

  • FG ma w pakiecie dzikiego zwierza :D

 • Mist (FG+IE+I) 28 Maj 2016

  Było pytanie o kratę, to teraz na tapecie paski dla FG. Jakie i jak nosicie? Wiem, ze najfajniej łączone asymetryczne, jak w zestawieniach powyżej, niestety moda w sklepach nie jest aż tak łaskawa ;) Całe poziome, ukośne? Grube, cienkie? Asymetryczne gruboscia? Biało-czarne, czy w kolorach tęczy? I jak sobie z tym radzą kolorystyczne SSu, te kontrasty jednak trochę sa chyba zbyt mocne?

  I kiedy paski stają się już zbyt dramatyczne dla FG, tylko pionowe, czy jeszcze jakieś?

  • j. (FG+KE) 28 Maj 2016

   U mnie najlepiej się sprawdzają paski o nierównej grubości (np. białe szersze i czarne węższe) i nie za wąskie. Noszę tylko czarno-białe, czarno-szare i granatowo-białe, także żadnych szaleństw. Podobają mi się takie po prostu poziome, ale w sumie innych nie miałam :)

  • nieogarnieta(FG+KE) 28 Maj 2016

   Najlepsze paski? Szaro-czarne! Ja wolę te szersze, poziome. Nawet nie muszą być asymetryczne. Lubię też duet paski + jakaś inna aplikacja (np. minionek :D).

  • Szaro-czarne są numer jeden przy Księżycowym. Polecam też bardzo drobne czarno-białe.

   Iskrzący może, a nawet powinien, pozwolić sobie na użycie barw nasyconych.

  • Sasame 28 Maj 2016

   Czyli tak – słoneczny lubi kolorowy makijaż i jasne kolory, iskrzący nasycone, księżycowy oscyluje wokół czerni-szarości-białego. A gwiezdny? :D

  • Gwiezdny najbardziej lubi barwy ciemne, nasycone oraz czerń (przy czym czerń musi być rozświetlona biżuterią).

   Księżycowy rozświetla czerń za pomocą srebrnej biżuterii, w której nie są zastosowane barwy nasycone.

   Natomiast idealna biżuteria dla Gwiezdnego powinna być zdobiona kamieniami takimi jak np. szafiry, rubiny, granaty (nie muszą być prawdziwe :D).

  • lothlorien (SC+IE) 28 Maj 2016

   Ale powiedz proszę Greto, że Iskrzący lubi złotą biżuterię :D Chyba że mu to obojętne :)
   Btw, te barwy nasycone dla IE oczywiście muszą być dostosowane do typu bazowego, prawda? FG ma pole do popisu, ale SC już nie tak bardzo :D

  • Dokładnie :D Iskrzący lubi złoto.

   Wyznacznikiem stylu jest nade wszystko typ bazowy i elementy związane z Ethereal muszą być do niego dostosowane.

  • lothlorien (SC+IE) 28 Maj 2016

   Czyli stąd moje ciągoty do złotych ozdób i biżuterii. Nawet w mieszkaniu będę niedługo przyozdabiać co nieco złotem :D
   Choć kiedyś przejściowo miałam romans ze srebrem, to miłości z tego nie było.

  • Avarati (FG+IE) 28 Maj 2016

   Na razie paski są dla mnie czarną magią, ale u mnie raczej proste, drobne biało-czarne paski nie są zbyt optymalne. Mam jedną taką, ale noszę bez większego entuzjazmu. Może sprawdzi się nieregularna lub bardziej kolorowa?

   O, nasycone barwy robią mojej aurze dobrze :) Teraz już wiem, czemu nie po drodze szarym i z paletką narzucaną mi przez wszystkie inne kolorystki. Mój Iskrzący musiał się kiedyś zderzyć z Gwiezdnym, bo najbardziej uwielbiam intensywne i ciemne barwy :)

  • Mist (FG+IE+I) 28 Maj 2016

   Greto, a jakie to będą barwy nasycone, które zadowolą FG z Iskrzącym, ale jednocześnie soft summerowe?

   Ja nie lubię grubych pasów ani bardzo cieniutkich. I najchętniej, jak j., o nierównej grubości. Nie przepadam za paskami wielokolorowymi, zwłaszcza o różnej grubości, najchętniej biało-czarne, biało-granatowe albo biało-grafitowe (biało-jasnoszare są dla mnie za mdłe). Nawet szaro-niebieskie to już dla mnie za dużo, coś mi w nich strasznie nie pasuje. Mój E na pewno nie jest księżycowy, szaro-czarnych też bym nie chciała założyć ;)

  • j. (FG+KE) 28 Maj 2016

   A ja wcale nie lubie drobnych czarno-bialych, a za szaro-czarnymi tez jakos nie szaleje. W paskach wole bardziej konkretne kontrasty ;)

  • Mist (FG+IE+I) 28 Maj 2016

   A, zapomniałam zapytać wcześniej. Dla kogo jest styl marynarski? Niby paski, ale te łódki, te złote guziki, to jednak zupełnie nie to. Zresztą przy rzeczach w paski dość często mam wrażenie, że są zbyt eleganckie.

  • j. (FG+KE) 29 Maj 2016

   Wydaje mi się, że taki typowy styl marynarski jest bardziej Gamine. Ja unikam motywów kotwic, stateczków itp. Za to paski są dla mnie w sam raz eleganckie ;)

 • A opale komu pasują?

  • O który kolor opali pytasz? Może masz jakiś przykład biżuterii z opalem? Ciekawa jestem jaka Ci się podoba :D

  • Te kolczyki poleciłabym kobiecie w typie Romantic plus Księżycowy Ethereal.

   Czy podejrzewasz u siebie wpływ któregoś E?

  • Sasame 28 Maj 2016

   Chyba nic nie pasuje z opisu :( A z drugiej strony nie wydaje mi się, abym była czystym TR z twarzy. Słoneczny odpada, źle wyglądam w kolorowym makijażu. Gwiezdny też, bo raczej nie służą mi ciemne barwy. Iskrzący identycznie – nie lubię nasyconych kolorów, choć podoba mi się błysk, zwłaszcza w biżuterii :D Nie przytłacza mnie. No i lubię także złoto, ale to może wynika z typu kolorystycznego. Zastanawiałam się nad księżycowym po ostatnim przykładzie z Pauliną Chruściel. Nie wiem czy jej makijaż jest KE, ale noszę podobny (mam na myśli kolorystykę) i widzę, że mi służy. Zauważyłam również, że pasują mi bardzo neutralne kolory, przede wszystkim jasne. Ale zamiast czystej beli chyba raczej beże* (ani zimne, ani ciepłe), lekko poszarzane beże, grafit, jasny koral, jasny żółty, coś w stylu lawendowego. Rozważałam E również przez to, ze mimo definitywnym byciem jasnym typem to jakoś nie do końca umiem się odnaleźć w paletce LSp bądź LSm. Pierwsze są za ciepłe, a drugie to też nie do końca to. Coś mi tam chyba merda :(

   *chociaż po przemyśleniu nie wiem czy tego nie mylę czasem z marshmallow white. Ciemniejszego beżu bym nie założyła, jest za ciepły. Chodzi mi o taką przełamaną biel, a nie czystą, “nienaturalną”.

  • Twoje preferencje kolorystyczne mogą wskazywać na Księżycowy.

   Moja idealna biel to również ta zgaszona. Nazwałabym ją brudną, lekko przykurzoną.
   To samo dotyczy czerni. Ta głęboka nie jest najlepsza.

  • Sasame 28 Maj 2016

   Ojej, jeśli tak jest to już w ogóle wszystko mi się pomiesza teraz :D Kompletnie nie wiem jak KE działa na TR. Łagodzi go, przeciąga w stronę R? I jeśli mogłabym zapytać to jakie kolczyki byłyby odpowiednie dla TR + KE?

  • Spokojnie :D Póki co to tylko hipoteza.

   Księżycowy w połączeniu z R lub TR tworzy dużo mniejszy dysonans niż ma to miejsce w przypadku innych typów bazowych (Chociaż warto pamiętać o tym, że i on lubi nadać elfie cechy.). Skup się na tym jaka jesteś, to będzie Twój klucz.

   Tu kolczyki TR plus KE

   kolczyki-Theatrical-Romantic-Ksiezycowy-Ethereal

  • Dorin (G+SE, LSm) 29 Maj 2016

   Greteńko kochana, a jakie kolczyki dla Gaminki ze słonecznym? :> Widziałam oczywiście wsuwki gałązki i piórka i są przecudne i wiem, że były przeznaczone dla Chupy, choć może dla samych słonecznych mogłyby przejść… ale dopytam też mój typ. Gdyby coś Ci wpadło w oczko, wlep lineczka. Proszę i dziękuję :):)

  • Lineczka póki co nie mam, ale za to mam idealny przykładzik :D

   kolczyki-Gamine-Sloneczny-Ethereal

  • Dorin (G+SE, LSm) 29 Maj 2016

   Dziękuję :D Są przepiękne i totalnie trafiają w mój gust :d <3 Cudne!!! Greto, to jest jakaś mega intuicja :) o!

  • Intuicja kosmiczna ;) Ty akurat lubisz kosmos :D

  • Dorin (G+SE, LSm) 29 Maj 2016

   Uwielbiam, uwielbiam wręcz :)

  • Sasame 30 Maj 2016

   Nadrobiłam. Dziękuję ślicznie za pomoc! Nawet udało mi się znaleźć kolczyki w podobnej konwencji jak podane przez Panią, ale z kamieniem, który ja wkleiłam. Mam nadzieję, że to nie będzie zbrodnia :D

 • Ewelenka (G+IE) 29 Maj 2016

  Dorin, czyżby zmienił Ci się IE na SE, czy źle zapamiętałam?
  To ja bym jeszcze poprosiła o przyklad dla iskrzacego gaminka, bo wytyczna ‘nasycone barwy’ jest zbyt enigmatyczna. Ja bym wszystkie te kolczyki przyciągnęła, co cbyba oznacza, że moja intuicja śpi:)

 • Jakiego stroju kąpielowego (jednoczęściowego) powinny szukać kobiety FG? Z górą mniejszy problem (pewnie grube ramiączka?), z wzorami również (zalecenia jak w przypadku ubrań?), natomiast nie mam pojęcia, jaki powinien być dół. Ma przypominać raczej figi czy szorty?

 • Jeszcze mi jedno przyszło do głowy. Co nosicie do spania (nie chodzi o rozciągnięte dresy :D ) ? Szukam jakiejś koszuli nocnej, która byłaby kobieca (yangowa!) i nie zrobiona na podobieństwo za dużego T-shirtu. Czegoś zwykłego, w czym mogłabym się bez oporów pokazać np. na nocowaniu ze znajomymi.
  Istnieją na rynku w ogóle takie rzeczy? Przy przeglądaniu natykam się tylko na jakieś zwiewne słit haleczki, z miliardem kokardek, koronek i innych pierdół. A dostępne yangowe propozycje projektowane są raczej nie do spania.

  • Ja kupuję bawełniane (dzianinowe) sukienki. Są tańsze niż koszule nocne, a prezentują się o niebo lepiej.

   Kupuję je na wyprzedażach, ma się rozumieć :D

  • nieogarnieta(FG+KE) 30 Maj 2016

   Dłuższa bokserka (albo to nawet sukienka-bokserka?) i szorty (dokładnie takie ze Sloggi jak piętro wyżej. Polecam, Nieogarek :D

  • nieogarnieta(FG+KE) 31 Maj 2016

   A sukienki typu T-shirt?

  • Są naturalowe, tym samym lepiej je stosować kiedy pani śpi i mieszka sama :D (jak w tej piosence :D )

 • Jakie są przykłady FG + Gwiezdny? :D Chyba najpiekniejsze zestawienie ever. :)

  • Mist (FG+IE+I) 4 Czerwiec 2016

   Sama nie wiem, ale ja bym się w niej raczej dobrze nie czuła.

  • nieogarnieta(FG+KE) 4 Czerwiec 2016

   Uuuu… Dla mnie bardziej DC, też bym się w niej dobrze nie czuła.

 • Mist (FG+IE+I) 3 Czerwiec 2016

  Jak mocno odchodzicie od swojego teoretycznego typu kolorystycznego ze względu na wzmacniający wpływ FG? Zastanawiam się, ile mogę udźwignąć będąc zgaszonym latem, jako nie dość, że FG, to jeszcze posiadaczka Iskrzącego. Czy aplikacja na koszulce może być zupełnie odjechana na np. czarnym czy białym T-shircie (to niby też przecież zupełnie nie moje 2 kolory jako SSu ;) ), czy raczej mimo wszystko w kolorach zbliżonych do tych z mojej palety?

  • Avarati (FG+IE) 4 Czerwiec 2016

   Przede wszystkim uważam na to, by odcienie nie były zbyt ciepłe. Po za tym szaleję, jak sie da, po pierwsze oglądam, czy i w jakim stopniu ciemne odcienie pokrywają się z paletką DW. Czasami np. czerwienie przeznaczone teoretycznie tylko dla DW, dla nas też będą rewelacyjne. Tym bardziej, że FG nie znosi monochromatycznych zestawów, tak więc, np. dżinsowa kurtka będzie wyglądać naturalnie z czarną bluzką lub ramoneska do zielonozdechłej koszuli.

   Powiem szczerze, że aż tak mocno się nie sugeruję paletką, ale patrzę na to, czy dobrze/źle mi w tym kolorze i jak inni go odbierają. Czasami zdarzy mi się coś uszczknąć z zimowej, raz z jesiennej, a nawet wiosennej, jeśli uznaję, że to bedzie dla mnie dobre. :D
   Raz np. założyłam żakiecik (wiem, że nie FG) o kolorze cynoberowej czerwieni, która zalicza się do palety wiosenno/jesiennej, a od paru osób usłyszałam komplementy, że mi dobrze w tym kolorze.

  • Mist (FG+IE+I) 4 Czerwiec 2016

   Żeby uściślić, chodzić mi o np. tego rodzaju kolorystykę: https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T6/fotos/S6/63007660_02.jpg?ts=1460644548881

  • Mist (FG+IE+I) 4 Czerwiec 2016

   Nie wiem, czemu otwiera się link do drugiej koszulki, mnie chodziło raczej o te z niebieskimi i różowymi paskami.

  • lothlorien (SC+IE) 4 Czerwiec 2016

   Odnośnie palet SS i DW, znalazłam w internecie fajne zestawienie:
   http://3.bp.blogspot.com/-9eEUekWIogQ/UdfrH9dZJiI/AAAAAAAABBE/mZ2XgiwfAlE/s1600/Soft%2BSummer%2BDark%2BWinter.png
   Przewodnik zakupowy gotowy :D

   Ja też raczej nie sugeruję się paletką, ale inna sprawa, że większość moim ubrań ma kolor granatowy, szary, czarny, ecru, same neutralne kolory :D No, czasami wejdzie zgniła zieleń. Mimo że nie jestem FG, ta kolorystyczna nuda wychodzi mi bokiem :P

  • Mist (FG+IE+I) 4 Czerwiec 2016

   Lothlorien, dzięki, już zapisalam. Tobie pewnie stonowane kolory się nudzą, bo przecież ty też Iskrzaca :)

  • lothlorien (SC+IE) 4 Czerwiec 2016

   Na pewno dlatego :D Tylko muszę uważać, żeby nie przedobrzyć, a tyle kolorowych wzorków w sklepach kusi :)

 • Avarati (FG+IE) 6 Czerwiec 2016

  Dla Iskrzących Ekstrawagantek <3 Dlaczego taka cena?? :(

  sukienka-Flamboyant-Gamine-Iskrzacy-Ethereal

  379,00zł

  • Mist (FG+IE+I) 6 Czerwiec 2016

   Przegladalam wczoraj Harper’s Bazaar – w tym sezonie są modne palmowe liście, cekiny i… uwaga Iskrzace – złote i srebrne ramoneski :D

   Może więc coś jeszcze Avarati znajdziesz w sensownej cenie :) Chociaż ja bym akurat tej sukienki chyba nie założyła, dla mnie wzór jest zbyt rozmyty.

 • Co sądzicie o takim wzorze jak na pierwszej z brzegu sukience? Rozumiem, że kolory dla Księżycowego niezłe ;)
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/9b/36/75/9b36750b8816e7dad6e2a5ca29fd2d16.jpg
  Zawsze mam problem z wakacyjnymi/plażowymi sukienkami, większość jest słodko-dziewczęca lub romantyczno-kwiatowa. Najgorszą sukienkę mam w łączkę :D Nawet mi jest trochę głupio ją nosić, chociaż jest śliczna i jakościowo bardzo dobra. FG w sukience w łączkę to jest niezły widok ;)

  • Mist (FG+IE+I) 9 Czerwiec 2016

   Nie wiem, na ile satysfakcjonuje taka wypowiedź, ale ja bym się w niej dobrze nie czuła, ten rozkloszowany dół mnie nie przekonuje.

   A jakieś paski albo niby azteckie wzory?

  • Mist (FG+IE+I) 9 Czerwiec 2016

   A, bo ty pytasz tylko o wzór? On jest taki zeberkowy, myślę, że spokojnie dla FG się nada :)

  • j. (FG+KE) 9 Czerwiec 2016

   A może się źle wyraziłam – chodzi mi tylko o materiał, nie krój :) Paski są spoko, za to azteckie wzory jakos za bardzo kojarzą mi się z tanimi poliestrowymi sukienkami dla młodzieży.

   Edit: a spoko, dzięki :) Właśnie tak mi sie zwierzęco kojarzył, ale nie byłam pewna czy nie zbyt FN albo N.

  • Mist (FG+IE+I) 10 Czerwiec 2016

   J., a pochwalisz się, jakie znalazłas ładne, letnie sukienki dla FG? :)

   Wzory azteckie wzorom azteckim nierówne. Drobne, kolorowe faktycznie kojarzą mi się z obcislymi spodniczkami mini z Bershki. Są też jednak czarno-biale albo duże, takie wręcz trochę dzięki rombom jak art deco ;)

  • Avarati (FG+IE) 10 Czerwiec 2016

   Azteki i mocne etno są ponoć dla FN… Też szczerze mówiąc średnio mi się podobają. Ta sukienka jednak ma pionową strukturę, więc raczej nie…
   Chociaż te buty wydają się być FG i mają ładny wzór. :)
   http://www.kazar.com/pl/zdjecia/produkty/multikolorowe-czolenka-damskie/8364/fullscreen_8a9f4fde022bf779061b958f74ec987c.jpg

   PS: Próba avatara :D

   PSS: Kurde, za mała twarz.

  • Marina (SG+GE+DW) 11 Czerwiec 2016

   Ładny avatar, Avarati ;) próbę możesz uznać za udaną! :D
   Dużo lepiej ci bez szminy!

  • j. (FG+KE) 11 Czerwiec 2016

   Mist – w tym sezonie bardzo się staram nie szukać żadnych sukienek, bo generalnie mam ich trochę za dużo, a i tak noszę je za rzadko. Poza tym tak naprawdę uwielbiam kombinezony, czuję się w nich dużo pewniej niż w sukienkach i zamierzam w nich przechodzić całe lato :) Z plażowych sukienek dla FG najlepszą mam granatową tubę w białe paski z podrzucaną talią, bez ramion, tuż za kolana. Kupiłam ją w Tatuum, ale parę lat temu, więc linka nie wstawię :( Polecam też przewiązywanie luźnych sukienek materiałowym paskiem na wysokości obniżonej talii, efekt lat 20′ murowany ;) No i można dać drugie życie sukienkom, które w przeciwnym wypadku byłyby na straty albo na ciążę ;)
   Moje pytanie wynikało z tego, że przypomniałam sobie, że dawno temu lubiłam wzór tie-dye (w wersji czarno-białej). Jest trochę psychodeliczny, trochę Naturalowy, więc myślę, że mógłby mi podejść. Wzory azteckie zbliżone do art deco też brzmią kusząco :)
   Avarati – buty fajne, ale raczej dla Iskrzącego :) Ja poproszę w wersji czarno-białej i na płaskim obcasie :P

  • Avarati (FG+IE) 11 Czerwiec 2016

   Dzięki, laski :) Ech, a ja słyszę niemal na każdym, że powinnam podkreślać usta, bo mam je duże i ładnie zarysowane… Czemu tego wcześniej nie widziałam?
   Tylko mnie wujek ścigał za nie, bo uważał, że daje mi efekt lafiryndy.

  • Kwitniesz droga Avrati. Niesamowita przemiana. Przeskok z TR do FG z Iskrzącym do wielka rzecz :D

  • Mist (FG+IE+I) 11 Czerwiec 2016

   J., ja mam duży biust, u mnie obniżona talia niestety odpada :/ Dlatego się zastanawiam, czy w ogóle są jakieś ciensze sukienki na lato dla FG, które by nie były obcislymi, elastycznymi tubami, jak dla 15-latek.

  • j. (FG+KE) 11 Czerwiec 2016

   Na duzych biustach się nie znam, mam figurę 15 latki ;) Rozumiem, że koszulowe też odpadają? (BTW, ta jest chyba fajna dla Gamine, bawełna z jedwabiem, drobny wzorek, przeceniona: https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T6/fotos/S6/63060273_56.jpg?ts=1458548842204)
   Moze po prostu coś z dekoltem V i nie bardzo rozkloszowana? Ta mi sie podoba:
   https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T6/fotos/S6/61047032_59.jpg?ts=1458548842204

  • cezet (SD, BW) 11 Czerwiec 2016

   Awarati, bez czerwonej szminy dużo lepiej, moim zdaniem też. Na pewno znajdziesz jakiś ładny kolorek, bardziej delikatny :)

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 11 Czerwiec 2016

   To fasony zupełnie nie dla mnie :( W koszulach wygladam, jak w zakietach (i jak w bluzkach nie z elastycznej dzianiny) – nigdy przenigdy, to samo zuuuuo. W drugiej sukience bym się czuła, jak dzidzia piernik. W ogóle faktycznie typ się bardzo wyostrza z wiekiem – ja kiedyś miałam i sukienkę w laczke, i rozkloszowane spódnice, nosilam je bez problemów, jakoś młodzieńczy Soft pozwalał na znacznie wiecej. A teraz jeszcze przed analiza u Grety byłam wręcz zalamana po przymierzeniu moich starych ubrań (zresztą dlatego zamarzyła mi się analiza).

  • j. (FG+KE) 11 Czerwiec 2016

   To ja nie wiem :( Nie wiem czy w Twojej sytuacji coś poza dopasowanymi sukienkami się nadaje, Greta by się musiała wypowiedzieć :)
   Może uda Ci się znaleźć po prostu dopasowaną sukienkę, która nie jest bardzo nastolatkowa. Ta jest podobna do tej chinskiej, którą wrzucałaś niedawno (ale niestety poliester):
   https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T6/fotos/S6/61038819_70.jpg?ts=1460385082574
   BTW, mam nadzieję że Greta czasem czyta to co tu wypisuję i jak napiszę coś naprawdę głupiego, to zareaguje :D

  • Czytam, czytam. Dobrze prawisz :D Nie mam zastrzeżeń.

   Dziękuję za wsparcie :D

  • j. (FG+KE) 11 Czerwiec 2016

   Ulżyło mi ;) Bo mam wolny weekend i strasznie się dzisiaj rozgadałam i zaczęłam mieć wątpliwości :P

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 12 Czerwiec 2016

   J., dzięki, zamawiam te sukienkę :D Trochę się tylko obawiam tych czerwonych pasków, ja jednak jestem softsummerem, za to fason i wzór bardzo mi się podoba.

   Przyszło też do mnie zamówienie z Reserved, zastanawiam się nad jedną spódnicą. Leży bardzo ładnie, taka mini do pół uda, kolory softsummerowe, tylko czy właśnie te wzory nie są jednak zbyt azteckie?? Z drugiej strony do dżinsowej albo skórzanej kurtki lezalaby fajnie.

   http://s0.reserved.com/media/catalog/product/M/Q/MQ899-MLC-101.jpg

  • j. (FG+KE) 12 Czerwiec 2016

   Spódnica wygląda spoko, nie jakoś tandetnie :) A sukienka jest też w wersji niebiesko-czarnej, ale jest bardziej kontrastowa, więc ostatecznie nie wiem czy to lepiej czy gorzej dla soft summer. Fajnie że Ci sie podoba, ciekawe jak bedzie na żywo :)
   https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T6/fotos/outfit/S6/61028823_56-99999999_01.jpg?ts=1460385082574

 • Avarati (FG+IE) 11 Czerwiec 2016

  A ja się zastanawiam nad upięciami dla Ekstrawagantek. Zgaduję, że nie mogą być to ciasne koki, lecz takie swobodne. Co byście polecały? :)

 • Bruce Springsteen – Flamboyant Gamine?
  https://mrthreads.files.wordpress.com/2015/01/bruce.jpg

  • Pooglądałam zdjęcia Bruce’a na plaży i nie jest to figura FG. Drobne ramiona, krótkie ręce, małe dłonie. Na moje oko Bruce Springsteen jest typem TR, nawet bardzo TR :D

  • Ania TR + KE 25 Czerwiec 2016

   Wow nie zgadłabym!!! Wydaje mi się, że super wygląda w takiej rockowej stylówce ;-)
   Chociaż znowu potwierdza się to, co pisały dziewczyny, że TR jest łatwo pomylić z FG z powodu aury :)

  • Ale też dobrze wygląda w dłuższych włosach i z bródką. Czyli mamy look, który służy urodzie panów TR. No i twarz, również typowo TR.

 • Mist (FG+IE+In/SSu) 25 Czerwiec 2016

  Jak zestawiać ze sobą różne suwaki, zipy? Czy jeden na stylizację wystarczy, czy też można mieć np. jeden ukośny na ramonesce czy swetrze, drugi na spódnicy, a trzeci na butach?

 • Czy to możliwe że FG (konkretnie ja-FG) lepiej wygląda w długości woda-w-piwnicy niż w całkiem maxi? Mam sukienkę o takiej długości i całkiem dobrze się w niej czuję, a generalnie za maxi nie przepadam :) Myślę, że może chodzić o to, że to jak długość 7/8 w spodniach, ale może po prostu nie umiem sie ubrać :D
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/e8/f5/47/e8f547163f42a142addc1ec1cb682492.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/3c/c1/f6/3cc1f68898799511c8a82291d7ef3b2e.jpg

  • Woda w piwnicy tnie sylwetkę i jest korzystna dla FG. Jednak przy sukienkach jakoś mi się nie widzi. Uwielbiam maksi, ale piwnica nie może być zalana :D

   Ubrałabym jeszcze – przód woda w piwnicy, tył maksymalnie maksi. Tak na sto procent jest ok.

 • Domi (FG+IE) 6 Lipiec 2016

  Jak się cieszę,że to forum tak aktywnie działa!! :)
  Jestem bardzo wdzięczna Grecie za tak trafną diagnozę i przepiękny projekt sukni ślubnej :*
  Jestem FG + IE + Clear Spring, mieszanka iście wybuchowa, cudna, ale MUSZĘ WYMIENIĆ CAŁĄ GARDEROBĘ! Do tej pory ubierałam się bezpiecznie, dziewczęco, drobne wzory, rozkloszowane doły, półokragłe dekolty masakrujące dla mnie) i mdłe odcienie i pare ciuchów oversize, do tego drobną biżuterię i dużo srebrnej! I jeszcze mam za jasne jak na swój typ włosy blond, naturalnie jasny brąz :/
  Czyli rozumiecie- wszytsko!
  Do tego mam dośc kobiece kształty: 163cm, 93/73/93 i biust 70F. Dobrze mi w łodkach i dużych , niskich dekoltach lub głebokim V- którego niemal nie sposób znaleźć dziś. I mam tendencję do wyskakujacego brzuszka :D więc poszukuję sukienek i bluzek zbluzowanych i też niełatwo. I mieszkam z Berlinie.
  Chętnie przygarnę wszelkie rady gdzie dla takich jak ja kupić odpowiednie ciuchy, błagam! Sieciówki będą chyba najlepsze.
  I czy można jakieś inne dodatki nosić zamiast biżuterii? bo duża do mnie nie przemawia,a na sztuczne kolczyki jestem uczulona :/

  • Avarati (FG+IE+SE) 6 Lipiec 2016

   Witaj Domi w klubie Ekstrawagantek i Iskrzących ! :) Jesteś Czystą Wiosną?! Wow, brzmi to mega, myślę, że ta pora roku najbardziej oddaje ducha FG.
   Greta wykonała Tobie projekt sukni ślubnej? O rany, jak u mnie do czegoś dojdzie, to chyba też bym musiała :P Cały czas myślę o art deco, ale patrząc na wszystkie salony, to marzenie ściętej głowy.

   Pocieszę Cię, bo ja też muszę wymienić ok 75% garderoby, wiele przede mną, mam bardzo dużo romantycznych oraz boho rzeczy, przed analizą Grety myślałam, że jestem TR. Jeśli chodzi o kolory, to jeszcze nie miałam robionej analizy u Grety, ale zawsze ubierałam się w zimowo-letnie kolory.

  • Karolina K. 6 Lipiec 2016

   Domi – super, że zaczynasz się odważnie nosić :D.
   Mnie od dobrych paru lat nużyły pastelowe
   kolory, we wczesnej młodości miałam do nich
   (a raczej do błękitów) słabość. A więc noszę się
   zazwyczaj w odpowiednich dla Czystej Zimy,
   którą jestem :). Czysta Wiosna ma sporo
   ze mną wspólnego, tylko Twoje kolory są
   cieplejsze od moich. Twój wpis trochę
   mi się skojarzył z jedną koleżanką – jest
   wzorcowym typem Dramatic, w dodatku
   Czystą Wiosną, a nosi się najczęściej
   w styl Classic, jeszcze w pastelowych kolorach…
   Nawet moje laickie oko zauważyło, że ten
   styl ją postarza :/.

 • Domi (FG+IE) 6 Lipiec 2016

  co powiecie o tej sukience?

  sukienka-flamboyant-gamine-iskrzacy-ethereal

  • Domi,
   Ta sukienka jest dla Ciebie bardzo dobra. Byłaby idealna, gdyby koral był bardziej nasycony.

   Paseczek do kosza :D

   Zastanawiam się jeszcze nad tkaniną, czy nie będzie cieniutka jak w zwykłych t-shirtach.

  • j. (FG+KE) 6 Lipiec 2016

   Ojej, ze mnie sukienki kopertowe robią 10-latkę w sukience matki ;) Ale wzór fajny.

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 6 Lipiec 2016

   Ja bym w niej wyglądała jak j., never ever ;)

 • O to ja się też podzielę wątpliwością, jeśli można :)
  Takie oto espadryle:
  espadryle
  Wyglądają spoko, ale jestem przyzwyczajona do dyskretnych butów (baleriny nude – te klimaty), bo mam stópkę 39. No a te buty nie są dyskretne. A może w ogóle są zbyt daleko od FG?
  I jeszcze taka sukienka:
  ksiezycowy ethereal sukienka
  Na żywo się mniej błyszczy (to takie małe ćwieki czy coś), nie jest luźna i wisząca, tylko taka delikatnie dopasowana. Pewnie tak naprawdę dla jakiegoś Naturala z Gwiezdnym. Wzór dla FG z KE by przeszedł? Czy bardzo nie na miejscu? :)

  Każda porada mile widziana, bo zamówiłam, ale łamię się czy oddać :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 6 Lipiec 2016

   39 że niby duża stopa?
   Espadryle są chyba N. Ta sukienka jest welurowa? Płynny i ludowy nieco kształt tego wzoru mi się średnio widzi.

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 6 Lipiec 2016

   Brutalnie napiszę, że ja bym nie nosiła ani jednego, ani drugiego ;) Espadryle za przaśne (w tym sezonie są modne oryginalne espadryle na wieśniaczkę z Majorki), a zawijaski na sukience zbyt falujące i miękkie.

  • j. (FG+KE) 7 Lipiec 2016

   Dzięki! :)
   Mi się generalnie podobają espadryle na wieśniaczkę, ale może wiązane to faktycznie słaby pomysł :)
   39 to normalne stopy, ale przy mojej posturze wydają mi się całkiem spore i lepiej się czuję w delikatnych butach. Sukienka jest skórzana, zamszowa – dlatego mnie zainteresowała, nigdy takiej nie miałam, a lubię eksperymentować :)
   Jak wrócę do domu to zrobię sobie zdjęcia i jak będą się nadawać do pokazania ludziom, to je w celach edukacyjnych wrzucę też tutaj :)

  • AgnieszkaM(G/SSu) 7 Lipiec 2016

   Hihi, a miałam napisane, czy sukienka zamszowa, ale zmieniłam na welurowa, bo pisałaś o błysku. Zamsz chyba średnio dla FG, dla N raczej.

  • j. (FG+KE) 7 Lipiec 2016

   O nie, z samego zamszu to tak łatwo nie zrezygnuję, może sobie być nawet dla R, za bardzo mi się podoba taka myszowata faktura ;) Mogę ewentualnie zgodzić się go mieć na mniejszej powierzchni. Błysk dotyczył tych ćwieków :)

  • j. (FG+KE) 7 Lipiec 2016

   Jestem spamerem i nie mogę opublikować komentarza :(
   Udało mi się zrobić zdjęcia, z pomocą męża w roli statywu, dlatego zdjęcia są jakie są ;)

   j-czarna-zamszowa-sukienka

   espadryle

  • J.
   Podobasz mi się w tej sukience. Spokojnie możesz występować tu i ówdzie :D

   Espadryle mają taką kolorystykę i wzór, że wielkiej tragedii nie ma.

   Osobiście espadryli nie ubrałabym za żadne skarby, ale ja mam dużo większy wpływ Dramatic.

  • j. (FG+KE) 7 Lipiec 2016

   Greto, dziękuję Ci bardzo za opinię! :)

  • lothlorien (SC+IE+KE) 7 Lipiec 2016

   J. wyglądasz super w tej sukience :D Gdyby miała lepszy kształt dla mnie, to i sama bym się nad taką zastanowiła :)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 7 Lipiec 2016

   J. wyglądasz świetnie i w sukience i w laczkach do takowej stylówki :)

  • Bad Cat 7 Lipiec 2016

   Mam wrażenie, że wzór na sukience pasuje do Księżycowego :)
   Moje pierwsze skojarzenie to magiczny wzór na Drzwiach Durina:

   drzwi-durina

  • Aga (SG+KE) 8 Lipiec 2016

   J. wygladasz super! Sukienka ksiezycowa bo i mnie sie podoba :)

  • cezet (SD+SE+IE, BW) 8 Lipiec 2016

   j. też mi się podobasz w tej sukience :) Fajnie, że wpadła Ci w oko w necie, i okazało się, że słusznie.

  • j. (FG+KE) 8 Lipiec 2016

   Dzięki dziewczyny! :)
   Bad Cat, ona ma dokładnie ten tolkienowski klimat! :)

  • Chupa|SD+SE+KE+In|LSm 8 Lipiec 2016

   Aj dopiero teraz namierzyłam Twoje zdjęcia J. też się zachwycam sukienką. Jeszcze ten piękny kolor!

  • Avarati (FG+IE+SE) 10 Lipiec 2016

   j. wyglądasz cudownie, jak mała elfica w tej sukience! Twój Księżycowy się na pewno się ucieszył. Żeby było śmiesznie, też zwróciłam uwagę na tę sukienkę, ale uznałam, że będzie dla mnie zbyt delikatna i miałam rację :) Kolor – cudeńko!

  • j. (FG+KE) 10 Lipiec 2016

   Dzięki :) Na zamszu kolory często się prezentują bardzo atrakcyjnie, dlatego go lubię :)

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 11 Lipiec 2016

   J., jak dobrze, że wkleilas zdjęcia, obie rzeczy wyglądają zupełnie inaczej na tobie, faktycznie fajnie :)

   Ale swoją drogą typ FG jest niesamowicie pojemny i roznorodny, ja bym nawet nie miala po co ich mierzyć.

  • Ewelenka (G+IE/LS) 14 Lipiec 2016

   J., ja przewrotnie zachwycę się Twoimi dżinsami. Bardzo podoba mi się fason, długość, kolor i przetarcia. Gdzie kupiłaś? Powiedz, że w tym sezonie plz plz plz ;)

  • j. (FG+KE) 14 Lipiec 2016

   Ewelenka, z tego sezonu, podpatrzyłam je u znajomej ;) Kupiłam je w badziewnym Croppie, ale są naprawdę fajne, 100% bawełny, wyglądają tak sztywno i solidnie :) Widzę, że są dostępne na stronie, nazywają się “jeansy girlfriend z przetarciami”.

  • Ooo jak mi się podoba taki Look z espadrylami. Wyglądasz fantastycznie a ja dodam, że największą moja uwagę zwrócił sweterek ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  • Ewelenka (G+IE/LS) 14 Lipiec 2016

   Dziękuję za tak precyzyjne namiary <3 Na Tobie wyglądają zdecydowanie lepiej niż na modelce – w sklepie nie zwróciłabym na nie uwagi raczej. I kolor ładniejszy, ale i tak przejdę się przymierzyć ;)

 • lothlorien (SC+IE+KE) 8 Lipiec 2016

  Cóż to się dzieje, mamy moderatora, dzień dobry :D

 • Avarati (FG+IE+SE) 10 Lipiec 2016

  Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że nie pokazałam się tutaj w stylu FG. Zdjęcie zrobione na szybko komórką, ale fota się udała, zaś w tyłu odbywały się Igrzyska Rockowe i genialni muzycy TSA. Było zaje…fajnie :)

  http://getthelook.pl/wp-conavarati-typ-urody-flamboyant-gamine-iskrzacy-sloneczny-ethereal

  Wiem, że skóra nie ta, rękawy za długie, fason nie ten, wolałabym ramoneskę, ale nie potrafię znaleźć tego jedynego ideału. Kurtka przeżyła ze mną prawie 7 lat, ale dalej się trzyma. :D

  • Skóra jest fajna, ale mniejsza o skórę ;) Najważniejsze, że Ty sama wyglądasz rewelacyjnie!

  • lothlorien (SC+IE+KE) 10 Lipiec 2016

   Avarati, doskonale tu widać Twoją mocną aurę i pierwiastki :) Pasuje Ci rockowy styl, wiadomo.
   Jestem ciekawa Twojego typu kolorystycznego.

  • Eryka (R+IE+GE) 10 Lipiec 2016

   Avarati, jaka odmiana! :D Super!

  • Welwiczja 10 Lipiec 2016

   Avarati, Twój kolor włosów jest “wrodzony” czy “nadany”/lekko modyfikowany :D ? Bo wygląda bardzo naturalnie :) .

  • Aga (SG+KE) 10 Lipiec 2016

   Avarati, wygladasz super i… istniało pewne prawdopodobieństwo, że sie spotkamy :D niestety inne zobowiazania pokrzyżowaly mi plany :(

  • Avarati (FG+IE+SE) 10 Lipiec 2016

   Dzięki, laski :)
   Welwiczjo, dziękuję ślicznie:) to blond rozjasniany, taki kolorek miałam w dzieciństwie. Mój naturalny kolor to mysi ciemny blond, który bardzo skutecznie mnie gasi. Farbuję 9 chłodnym odcieniem, ale blond tak się mocno wbił się we wlosy, że wystarczy raz na miesiąc zafarbowac odrosty.
   Lothlorien, sama jestem ciekawa :P Zawsze ciągnęło mnie do zimowej palety, nigdy nie czułam się źle w czerni i zdecydowanych kolorach, więc może faktycznie nią jestem? Chociaż 95% populacji wierzy w to, że zimą mogą być tylko szatynki.
   Muszę znaleźć czas, zeby zrobic te foty i wreszcie dowiedzieć sie jasnosci. :)
   Bad Cat, no bo bywam słodka tylko czasami, jak potrzebuję coś załatwić i to na niby :>
   Aga, jaka szkoda, widać też Cię ciągnie do tych klimatów. W sumie blues jest bardzo Księżycowy.

  • j. (FG+KE) 10 Lipiec 2016

   Super wyglądasz, Avarati! Widać FG :)
   A True Summer Ci nie pasuje? Na awatarze i tutaj na moje oko wyglądasz bardzo chłodno, że tak powiem ;)

  • lothlorien (SC+IE+KE) 10 Lipiec 2016

   Też pomyślałam o True Summer, ale może i zima? Nie znam się na tym kompletnie :) Zimy faktycznie wyobrażam sobie z ciemnym kolorem włosów, tak stereotypowo, ale wiem, że to nie jest reguła.
   Ostatnio usłyszałam hit odnośnie tematu kolorów – “ale ty masz taką urodę, że tobie chyba wszystkie kolory pasują”. Yyyy… tak :D

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 11 Lipiec 2016

   Jak tak na Ciebie patrzę, to zastanawiam się jak to możliwe, że tyle czasu wszyscy myśleli, że jesteś TR, skoro tak dobrze Ci w rockowych stylizacjach, których nie udźwignąłby typ yin.
   Na tym zdjęciu widać dużo więcej dramatica i słonecznego niż na awatarze- nie dziwota, że upierałaś się, że jesteś heksą, a nie żadnym sweet chochlikiem :D

  • Avarati (FG+IE+SE) 11 Lipiec 2016

   Dzięki, laski :D

   Też myślałam nad TS, ale ono źle reaguje na czerń i czystą biel, która niekoniecznie mnie zabija. I też nie po drodze mi z pudrami. Też kolejna sprawa, dostaję wiele komplementów w ciemnych brązach i oliwkowych zieleniach (ciekawe). No chyba, że typ Kibbe i pierwiastki robią swoje. Musiałabym przetestować bardziej mocne kolory.

   Ech, Marino, ja jestem ciężkim przypadkiem :D Jak masz trochę talii, to większość stylistów ją jeszcze bardziej katuje, no bo trzeba ją pokazać. Swoich ramion “nie widziałam”, to znaczy myślałam przez większość życia, że są nie wybijające sie ponad przeciętność, dopiero potem zdałam sobie sprawę, że są szerokie. A jak się ma 30-centymetrową różnicę między talią a biodrami, to rozkloszowane sukienki muszą pasować. Kiedyś przeczytałam na jakimś forum, że taką różnicę mogą mieć tylko przedstawicieli romantycznych typów (po jakiego diabła ktoś taką głupotę znalazł).
   Sama padłam ofiarą wielu takich uproszczeń, no więc, stało się :D A że bardzo lubię kwiaty i koronki… Ale powiem Wam, że to mi odpowiada. Kwiaty można łączyć z yangowymi rzeczami, koronki w zygzaki, to też bardzo fajna alternatywa.

  • Aga (SG+KE) 11 Lipiec 2016

   Dla mnie typ Kibbe + Pierwiastki > analiza kolorystyczna.
   Wydaje mi sie, ze im bardziej wielowymiarowa uroda tym bardziej zmieniaja sie kolorystyczne zasady. A rozwazalas ten podzial na 16 typow kolorystycznych?
   Co o nim sadzicie? Ja sie swego czasu zastanawialam nad roznicami w podziale na 12 i 16, bo intuicyjnie najlepiej czuje sie z paleta Deep Winter Soft

  • Mist (FG+IE+In/SSu) 11 Lipiec 2016

   Avarati, świetnie wyglądasz w wersji rockowej! Ten wyraz twarzy zdecydowanie nie jest TR ;)

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 12 Lipiec 2016

   Avarati, wyglądasz cudnie! Wiesz co, ja też bym obstawiała jasne lato ;) Aura i typ pozwalają na kontrasty i na czerwień u Ciebie. Jestem jasnym latem, mogę nosić czerń i biel bez uszczerbku na mojej urodzie, a często za takie połączenia jestem komplementowana. Czerwień jest jednak zdecydowanie za ostra dla mnie, ale mogę nosić taki czerwono-różowy odcień z palety czystej wiosny i wyglądać w nim super.

 • Hej wszystkim, jestem bardzo szczęśliwa ze istnieją takie strony jak ta, pokazała mi ją moja siostra już parę mies. temu ale byłam bardzo bardzo biernym czytelnikiem i dopiero teraz się odważę napisać ;D Jestem dość młoda ale bardzo ubolewam nad moda w tych czasach, rzadko kiedy da się znaleźć ubrania które będą dobrze skrojone, wykonane z oddychających materiałów, mało niszczących się- z resztą Wy to wiecie bardzo dobrze. W czasie kiedy chodziłam do gimnazjum czyli niedawno temu nienawidziłam chodzenia po sklepach, było to moją udręka gdyż nigdy nic mi się nie podobało i przymierzając ubrania nie czułam się w nich komfortowo czułam się bardzo źle, sztywno i nijako( też tak miałyście?), moje rówieśniczki wyglądały w nich o dziwo pozytywnie D; nie wiedziałam co jest ze mną nie tak, miałam 10 ubrań w których chodziłam bo musiałam + okrycia wierzchnie, buty i żyłam sobie tak, nie wiedziałam że może być lepiej ;p ale 2 lata temu pojechałam na wakacje i dziewczyna którą poznałam(typ romantic) powiedziała mi któregoś razu, że wyglądam jak 7 nieszczęście, że te ubrania mi nie pasują w sumie to ja to wiedziałam ale jeśli ona to zauważyła to musiało być bardzo źle xD zrobiło mi się trochę przykro i smutno ale cóż jak cię widzą tak cię piszą, dało mi to trochę do myślenia i zaczęłam się wtedy interesować ubiorem, wizerunkiem czytałam różne książki, czasopisma, przeglądałam internet ale nie do końca zgadzałam się z tym wszystkim co znajdywałam, w sumie to stało się jedną z moich zainteresowań, natrafiłam na książkę D.Kibbe “Metamorphosis” która od pierwszej strony zachwyciła mnie a potem tydzień później poznałam tą stronę- to musiał być jakiś znak ;D już ponad rok zajmuję się projektowaniem a od niedawna uczę się szyć. Od czasu do czasu wchodzę tu i lubię czytać Wasze wypowiedzi to bardzo żywy, atrakcyjny blog mój ulubiony ;> jeśli nie macie nic przeciwko to chciałabym się dołączyć do tego grona, tak pytam się Was o zdanie bo pewnie bardzo się zżyłyście, a ja tu jestem raczej jak obcy ;p I tu na koniec taka dygresja ale żeby nie wyjść na próżna osobę ;p że jednak odpowiednio skrojone ubrania maja ogromny związek z tym jak się czujemy i jak nas spostrzegają. Pozdrawiam K.

  • lothlorien (SC+IE+KE) 12 Lipiec 2016

   Cześć :) Fajnie, że wpadłaś. Ciągle do nas dołączają nowe osoby, więc spokojnie. ;)
   Super, że zajmujesz się projektowaniem, może otworzysz kiedyś sklep z ubraniami dla poszczególnych typów urody :D
   Wiesz jaki masz typ po lekturze Kibbego, czy nadal się wahasz?

  • Aga (SG+KE) 12 Lipiec 2016

   Witaj Klaro :) podejrzewasz u siebie jakies pierwiastki dodatkowe?

  • Dorin (G+SE+IE, LSm) 12 Lipiec 2016

   Witaj Klaro, włączaj się do dyskusji :) A pomysł lothlorien jest znakomity, będziemy miały wtedy w końcu ubrania dla każdego z typów :D

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 12 Lipiec 2016

   witaj Klaro :) jakim jesteś typem? Pewnie jakimś mocno yinowym?
   O taaaak, wyobrażam sobie taki sklep z różnymi działami dla każdego z typów…. to by było piękne… te z kiedyś chciałam być projektantką :) ale nie szyję, umiem rysować amatorsko, ale mam do tego słomiany zapał.

  • Mist (FG+IE+AE+SSu) 12 Lipiec 2016

   Klaro, witaj! A jaki typ u siebie podejrzewasz? Marzyłabym o takim sklepie, z ubraniami dla każdego typu :D

  • Witaj, imienniczko mojej córci :-) Jakim jesteś typem kolorystycznym, bo “claro” oznacza jasny? ;-)

  • Anka (DC+I) 13 Lipiec 2016

   Lothlorien, mam ten sam pomysł, co podałaś Klarze. To mamy już 2 sklepy z odzieżą dla typów Kibbe. ;) zdecydowanie za mało jak na całą Polskę. A tak całkiem na poważnie, to uczę się szyć, idzie mi to coraz lepiej. Projektuję i zamierzam pójść w kierunku krawiectwa/ projektowania. Mam pewne plany zawodowe, których nie chcę ujawniać jeszcze. Dodam, że mam już 40 lat i niezmiernie cieszy mnie ta zmiana w życiu zawodowym. W końcu robię to co uwielbiam.

  • Taki sklep to było by coś wspaniałego nie było by problemu z dobieraniem ubrań, dodatków ale potrzeba dużej ilości wiedzy i funduszy na takie przedsięwzięcie nie ma co ukrywać ;p Jeżeli chodzi o typy to waham się miedzy DC a FG może kiedyś skuszę się na analizę u Grety, wyczuwam u siebie również duża dozę youthful doczytałam gdzieś, że z upływem czasu (ok23-25lat?) może on zniknąć, a potem znów się pojawić w późniejszych latach albo być przez całe życie czy to prawda? Jeśli chodzi o etherale to spostrzegam u siebie jakiś ale być może sobie wmawiam, bo chce żeby któryś jednak był, u taty spostrzegam syreni u siostry słoneczny u brata chyba też xD Łatwiej jest identyfikować rodzinę, znajomych ;> Najbardziej lubię szkicować sukienki ale nie takie balowe tylko właśnie takie dzienne i chyba na szyciu sukienek się skupie ale nie wiem czy maszyna na to pozwoli bo ona jest przedwojenna i często odmawia posłuszeństwa ;D może kiedyś coś wrzucę jeśli nie będziecie miały nic przeciwko ;p #Eloise- cala nasza rodzina to czyste zimy, claro to jasny czysty wiec rodzice trafili z imieniem ;D #Anko nigdy nie jest za późno na realizacje marzeń lepiej próbować niż potem żałować ze się nie spróbowało. Trzymam kciuki, że Ci się uda!!

  • Aga (SG+KE) 13 Lipiec 2016

   Dziewczyny, mam nadzieje ze któryś z tych sklepów będzie internetowy :D

  • lothlorien (SC+IE+KE) 13 Lipiec 2016

   Anka, to świetnie, że masz taki pomysł na serio! Też mam nadzieję, że będzie sklep online. :D

   Klaro, wydaje mi się, że Youthful jak i inne pierwiastki towarzyszą nam przez całe życie, ale zależnie od ich intensywności z wiekiem mogą coraz bardziej zanikać. Innocent jest najbardziej podatny na upływ czasu, z tego co pisała Greta we wpisie o Ingenue :D

   Nie obraziłabym się nawet na sklep z samymi sukienkami dla różnych typów, ostatnio nie mam szczęścia do SCowych sukienek w sklepach.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 13 Lipiec 2016

   Anka, podziwiam. Kiedyś myślałam o sklepie dla typów kolorystycznych, ale sam handel, nie produkcja. Jestem w podobnym wieku i momentami mnie ciągnie do czegoś innego, np. szycia, którym się zajmuję od lat hobbystycznie, ale obawiam się, że nie poradziłabym sobie w świecie biznesu. W każdym razie, powodzenia!

 • Beata(DC+GE) 13 Lipiec 2016

  Bardzo się cieszę Anko z Twojego pomysłu, mogę być Twoją pierwszą klientka;-) ja niestety nie mam zdolności krawieckich oraz cierpliwości do takich zajęć. A wiek 40+ jest dobry na wszystko. Wiem coś o tym:-)

  • Arwena (DC+E/SSd) 13 Lipiec 2016

   Anka, ja też, ja też! Mam egosityczną nadzieję, ze zaczniesz od ubrań DC :):)

 • Domi (FG+IE) 15 Lipiec 2016

  oglądam teraz serial UnReal i Constance Zimmer ma tam genialne outfity a’la FG, moje pytanie- czy ona jest FG?
  constance zimmer

 • Czy córka Vanessy Paradise, Lily Rose Depp, też jest FG?

  • Lily Rose Depp (160cm) – FG plus Alabastrowy Ethereal

   Vanessa Paradis (FG) również posiada Alabastrowy Ethereal

   Córki najczęściej dziedziczą typ bazowy po ojcu, a Ethereal po matce. Tym razem mamy do czynienia z nietypowym przypadkiem.

  • Marina (SG+GE+SyE/DW) 31 Lipiec 2016

   Emmm… mój tato jest TR, mama G+ SyE + ingenue, babcia (mama mamy) SG. Rozumiem, że TR + G w tym przypadku daje SG, więc skąd silny GE? Po TRowym tacie? Czy to działa w ten sposób? Moja mama GE na 99% nie ma.

 • Mist (FG+IE+AE/SSu) 31 Lipiec 2016

  Czy FG może nosić trójkąty, czy to raczej jednak już jest za bardzo w kierunku D?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *