TYP URODY
FLAMBOYANT GAMINE

telefon 1234567890

Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka

FLAMBOYANT_GAMINE_27

 

Typ urody Flamboyant Gamine - ekstrawagantka

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podobnie jak czysty typ Gamine, Flamboyant Gamine łączy w sobie skrajne cechy męskie oraz żeńskie. Przy czym wpływ cech androgenicznych bierze górę. Męski pierwiastek Yang bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Co przekłada się na prostą, kanciastą, często szerszą strukturę kości, muskularną budowę ciała oraz na określone cechy osobowości. Silna energia Yang buduje obraz kobiety spontanicznej, pełnej temperamentu, obdarzonej dzikim poczuciem humoru. Żeński pierwiastek Yin zaznacza swoją obecność w specyficznej młodzieńczej aparycji oraz w niskim wzroście. Inne charakterystyczne cechy Yin to dziecięco duże oczy oraz pełne usta. Należy jednak pamiętać o tym, że niski wzrost oraz wymienione cechy twarzy nie identyfikują każdej kobiety typu Flamboyant Gamine. Oczy mogą być średniej wielkości, usta mniej pełne, a granica wzrostu wyznaczona przez David’a Kibbe to aż 170cm. Przynależność do każdego typu determinuje przede wszystkim struktura kości oraz określona budowa ciała. Czysty typ Gamine definiują odpowiedzi z grupy A oraz E (patrz Test na typ urody wg David’a Kibbe). W typie Flamboyant Gamine dochodzą odpowiedzi z grupy B co oznacza domieszkę cech właściwych typowi Natural. Kobieta typu Flamboyant Gamine ogólnie rzecz biorąc jest mocniej zbudowana, a charakterystycznymi cechami jej sylwetki są szersze, proste ramiona oraz długie, umięśnione, nieco żylaste ręce i nogi.

Ikoną typu Flamboyant Gamine jest Liza Minnelli. Prezentuje ona wszystkie przymioty przypisane temu typowi. Można odnieść wrażenie, że David Kibbe tworząc obraz Flamboyant Gamine oraz komponując garderobę stosowną dla tego typu urody, brał pod uwagę tylko i wyłącznie ekstrawagancką Lizę oraz kobiety bardzo do niej podobne. A prawda jest taka, że nie wszystkie kobiety w tym typie wyglądają jak modelowa Liza. Każda reprezentantka Flamboyant Gamine będzie miała podobną figurę (choć miarka wzrostu może pokazać nawet 15cm różnicy – np. 155cm i 170cm), ale nie każda będzie miała twarz czy kolorystykę Lizy. Kwestia doboru garderoby zaczyna się komplikować, kiedy w grę wchodzi dużo jaśniejsza kolorystyka oraz delikatniejsze rysy. A cechy te nie są wykluczone i nierzadko mogą łączyć się z określoną dla Flamboyant Gamine androgeniczną sylwetką.

 

liza_minnelli


Styl Flamboyant Gamine to Sassy Chic. Należy domyślić się, że autorowi chodziło raczej o ekstrawagancję niż o elegancję. Opis właściwej Flamboyant Gamine garderoby oraz stylizacji rysuje mocno ekscentryczny i fantazyjny image. Przewodni, graficzny symbol typu Flamboyant Gamine to romb. Czy każda kobieta w tym typie urody będzie korzystnie prezentowała się w najpikantniejszym ze wszystkich stylów? Niekoniecznie. Czy ostre klapy kurtki, krawat i chłopięca asymetryczna fryzura dodałyby urody Audrey Hepburn lub Vanessie Paradis? Zdecydowanie nie. Sylwetki tych dwóch kobiet wpisują się w omawiany typ. Natomiast ich twarze świadczą o tym, że Flamboyant Gamine jest dość mocno zróżnicowane i trudne do precyzyjnego zdefiniowania.

Subtelniejszy i delikatniejszy wygląd twarzy w każdym typie urody to zasługa wpływu dwóch dość enigmatycznych, ale jednak istniejących w naturze elementów. A są to tajemniczo brzmiące Ethereal (anielskość) oraz Ingenue (młodzieńcza niewinność). Oba te pierwiastki mogą występować w każdym typie urody. Pojawiają się razem lub oddzielnie w rozmaitym procencie u różnych osób. Często, chociaż nie tylko, łączą się one z typami urody mocno nacechowanymi męskim pierwiastkiem Yang. Ethereal oraz Ingenue malują kobiece twarze. Podczas kiedy sylwetki nadal przejawiają cechy dominujące w danym typie urody. Androgeniczna figura w połączeniu ze specyficzną eterycznością lub dziewczęcością to dość oryginalna, ale jednak występująca w naturze cecha urody.

Taka właśnie była Audrey Hepburn. Połączenie cech męskich i żeńskich wzbogacone pierwiastkiem Ingenue dało obraz kobiety o niezwykle oryginalnej urodzie. Dziewczęcą, niewinną twarz kontrastowało długie i szczupłe, androgeniczne ciało. Audrey była dość wysoka. Jednak mimo to jej budowa idealnie wpisuje się w typ Flamboyant Gamine. Nawet wcięcie w talii to efekt połączenia odwróconego trapezu (tors) i wydłużonego prostokąta (biodra i nogi). W sylwetce Audrey Hepburn nie doszukamy się żadnych miękkich, zakrzywionych linii charakterystycznych dla sylwetek nacechowanych żeńskim pierwiastkiem Yin. Pozornie drobna Audrey miała szerokie proste ramiona, długie, nieco muskularne ręce i nogi oraz duże (chociaż szczupłe) stopy i dłonie. Prawdziwy wygląd Audrey wprawiał w zdumienie osoby, które wcześniej znały ją tylko ze zdjęć lub z ekranu. Drobna, bardzo kobieca filmowa Audrey nagle okazywała się niespodziewanie długa i kanciasta. Poniżej kilka zdjęć, na których widać nieco inny, mniej wyidealizowany obraz Audrey.

 

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_07

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_06

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_001

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_05

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_03

audrey_hepburn_FLAMBOYANT_GAMINE_02


Kolejną mniej typową przedstawicielką typu Flamboyant Gamine jest urocza Vanessa Paradis. Niski wzrost oraz androgeniczny kształt sylwetki bez dwóch zdań kwalifikują Vanessę do Flamboyant Gamine. Jednak jej delikatne rysy twarzy zupełnie nie przystają do modelowego wizerunku opisanego przez Davida Kibbe. Twarz Vanessy wydaję się być wzięta z zupełnie innego, bliżej niezidentyfikowanego typu urody. Na pewno jest zdecydowanie bardziej Gamine niż Flamboyant, ale to nie wszystko. Jej subtelna, ciekawa uroda jest ewidentnie pod wpływem zarówno Ingenue jak i Ethereal. Nawet jeżeli pierwiastki te występują w niewielkim procencie uroda kobiety nie może już być zaliczona do typowo androgenicznej. A co za tym idzie styl ubioru musi zostać poddany modyfikacji. Zwłaszcza dotyczy to górnych części garderoby oraz tego wszystkiego co dzieje się blisko twarzy. Klasyczny styl Flamboyant Gamine musi zostać złagodzony. Należy do niego wprowadzić elementy Yin, a następnie umiejętnie je skomponować z tymi z grupy Yang. Ważne jest, aby ogólny zarys sylwetki pozostał wierny stylowi Flamboyant Gamine. Natomiast fryzura oraz linia ramion i dekoltu muszą nabrać zdecydowanie bardziej subtelnych i finezyjnych linii.

Przyjrzyjmy się androgenicznej stylizacji Vanessy i skonfrontujmy ją ze stylizacjami Yin. Na wszystkich zdjęciach Vanessa jest mniej więcej w tym samym wieku. I nie o retusz tu chodzi (który pojawia się prawie na każdym zdjęciu), ale o ogóle wrażenie jakie stwarzają określone stylizacje. Czy asymetryczna, krótka fryzura dodaje Vanessie urody? Za grosz. Bez wątpienia. Sytuacji nie ratuje nawet parę anielskich piórek spływających z jej ramienia.

 

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_03

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_04

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_05

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_06

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_07


Poniżej zdjęcia dwóch dość typowych przedstawicielek Flamboyant Gamine. Kelly Osbourne (158cm) oraz Lea Michele (159cm), kobiety o mocnej, zdecydowanej urodzie prezentują stylizacje Yin oraz Yang.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_01

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_02

 

Lea Michelle ma piękne długie włosy i absolutnie nie powinna zmieniać fryzury. Za to od romantycznych kreacji winna trzymać się jak najdalej (podobnie jak Kelly Osbourne). Wąska mini to model sukienki stworzony idealnie dla niej. Powinna sięgać po niego jak najczęściej.

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_08

FLAMBOYANT_GAMINE_styl_09

lea_michele


FLAMBOYANT GAMINE – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_sylwetka

 • Wzrost – od niskiego do ok. 170cm
 • Długie linie pionowe (kobieta typu Flamboyant Gamine często wydaje się wyższa niż jest w rzeczywistości)
 • Typ sylwetki – rożek lub prostokąt (w przypadku nadwagi sylwetka staje się krępa i nieco kwadratowa)
 • Ramiona – szerokie, kwadratowe
 • Ręce i nogi – długie w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – duże w stosunku do wzrostu (szczupłe i długie lub kwadratowe)
 • Biust – mały lub średni (w zależności od tuszy)
 • Talia – prosta lub lekko wcięta
 • Biodra – proste, wąskie, chłopięce
 • Przedramiona – szczupłe, muskularne

FLAMBOYANT GAMINE – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

FLAMBOYANT_GAMINE_twarze

 • Szczęka – szersza, kwadratowa, czasem ostro zarysowana, zwężająca się w kierunku często wydłużonej brody
 • Nos – średniej wielkości lub duży (szerszy lub ostrzej zarysowany)
 • Kości policzkowe – szerokie, mogą być ostre i wyraźnie zarysowane
 • Oczy –  najczęściej duże (charakterystyczna cecha FG)
 • Usta – lekko pełne lub pełne
 • Policzki – napięte, szczupłe

FLAMBOYANT GAMINE – FRYZURA, MAKIJAŻ:

David Kibbe zaleca dość krótkie, chłopięce i asymetryczne cięcia. Analizując wygląd przedstawicielek typu Flamboyant Gamine trudno w stu procentach zgodzić się z tą tezą. Twarze kobiet widoczne na zdjęciu powyżej, zdecydowanie korzystniej prezentują się we fryzurach bazujących na dłuższych włosach. Faktem jest, iż każda z nich może pochwalić się bujną czupryną. Jeżeli nasze włosy są dość cienkie i delikatne cieniowany bob z asymetryczną grzywką będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W krótkich, chłopięcych fryzurach zdecydowanie lepiej prezentują się kobiety typu Gamine lub Soft Gamine. Kobieta typu Flamboyant Gamine chcąc podkreślić duże, piękne oczy powinna zdecydować się na grzywkę, która musi być wycieniowana i asymetryczna.

W najlepszej sytuacji są właścicielki naturalnych loków. Bujna, zakręcona fryzura (krótsza lub dłuższa) to idealne uczesanie dla Flamboyant Gamine. W tym przypadku grzywka oczywiście jest niewskazana.

Należy unikać klasycznych, symetrycznych fryzur oraz gładkich uczesań. Nawet jeżeli włosy są średniej grubości, gładka fryzura bez grzywki zupełnie nie komponuje się z urodą Flamboyant Gamine (patrz Gwen Stefani poniżej). Niekorzystne będą również zbyt romantyczne upięcia.

W przypadku koloryzacji, kobiety o wyrazistej kolorystyce mogą zastosować mocne, kontrastowe barwy (np. granatowa czerń lub platyna u Zim). Delikatne typy urody (zwłaszcza Lata) farbując włosy, powinny raczej trzymać się blisko swojego naturalnego koloru.

Makijaż Flamboyant Gamine skupia całą uwagę na oczach. Metoda ich podkreślenia zależy od rysów twarzy oraz od typu kolorystycznego. Modelowe twarze Flamboyant Gamine (np. Gwen Stefani, Lea Michele czy Daniella Monet) mogą pozwolić sobie na mocną kreskę rysowaną eyelinerem oraz na sztuczne rzęsy. Dla kobiet o delikatniejszej urodzie lepszym wyborem będzie smoky eye.

Usta powinny być świeże i błyszczące. Odcień szminki nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Idealne będą barwy zbliżone nasyceniem do naturalnego koloru ust lub nieco intensywniejsze.

Makijaże – właściwy oraz niewłaściwy dla typu Flamboyant Gamine prezentują: Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Lea Michele oraz Vanessa Paradis.

 

Flamboyant_Gamine_makijaż_01

Flamboyant_Gamine_makijaż_02

Flamboyant_Gamine_makijaż_03

Flamboyant_Gamine_makijaż_04


FLAMBOYANT GAMINE – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Chociaż granica wzrostu w typie Flamboyant Gamine to 170cm, to jednak faktem jest, że większość kobiet o tym typie urody jest niska. Podczas komponowania garderoby dla Flamboyant Gamine należy odrzucić wszelkie stereotypy dotyczące kreowania stylu dla niskich kobiet. David Kibbe pisząc o kobiecie Flamboyant Gamine określa ją jako tą, która tylko nie jest wysoka. Epitet “niska” wykreśla z listy cech przypisanych temu typowi. Łamanie wszelkich zasad to jego wytyczna dla budowania stylu Flamboyant Gamine.

Sassy Chic to nie tylko ekstrawagancja, która jednym kobietom pasuje bardziej, innym mniej. Najważniejsza jest szerokość ubrań oraz długość i kierunek linii wyrażonych w krojach, deseniach oraz detalach. Wszystko to co dzieje się blisko twarzy, powinno być dostosowane do indywidualnych cech urody. Natomiast w kwestii kształtowania sylwetki warto trzymać się reguł ustalonych przez David’a Kibbe. Są one tak mądrze dopracowane, że wiele kobiet w typie Flamboyant Gamine samych intuicyjnie szuka podobnych rozwiązań. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim bardzo dopasowane lub obcisłe fasony ubrań. Wyjątek od tej reguły stanowią: Flapper Style (o którym będzie mowa dalej), zbluzowane (podrzucane w talii) bluzki lub sukienki oraz długie, nieco powłóczyste spódnice noszone do krótkiej, wąskiej góry.

Niskim osobom zaleca się utrzymywanie jak najdłuższych pionowych linii po to, aby optycznie wydłużyć sylwetkę. Ta i podobne jej zasady zostały przez David’a Kibbe obalone bez reszty. Utrzymanie jak najdłuższych wertykalnych linii to zalecenie dla typu Dramatic, czyli kobiet wysokich. Kobieta typu Flmboyant Gamine ma wręcz wystrzegać się akcentowania pionu. Linie jej garderoby to poziom i skos. Sylwetka powinna być poprzecinana horyzontalnie oraz ukośnie, asymetrycznie. Nogawki spodni mogą, a nawet powinny być skrócone aż do długości 7/8 (3 do 5cm powyżej kostki). Żaden inny typ urody nie prezentuje się tak korzystnie w przykrótkawych spodniach (co nie znaczy, że normalna długość jest niedozwolona, wszystko zależy od butów). Ta sama zasada dotyczy rękawów, które mają odsłaniać nadgarstki lub skrócić się do długości 3/4 (najkorzystniejsza długość rękawa dla FG). Naturalnie zalecenia te ze względów praktycznych nie mogą dotyczyć odzieży wierzchniej, która ma nas ogrzewać w chłodne dni. Odsłanianie kostki również lepiej zostawić na okres wiosenno-letni, ponieważ taki styl wymaga odpowiedniego obuwia (czółenka, sandały). Na marginesie warto wspomnieć, iż długość nogawek 7/8 prezentuje się doskonale na prawie każdej, nawet masywniejszej sylwetce. Odsłonięta kostka doda uroku i seksapilu każdej kobiecie, bez względu na to jaki typ fizjonomiczny reprezentuje. Warunkiem sukcesu są odpowiednie buty na wysokim (przynajmniej 8cm) obcasie.

Kobieta typu Flamboyant Gamine znakomicie odnajdzie się w stylu retro, mającym swoje korzenie w latach 20-tych i 30-tych. Flapper Style był symbolem kobiety nowoczesnej i wyzwolonej. Wpisuje się on w image Flamboyant Gamine zarówno ideologicznie jak i praktycznie. Obniżona lub niezaakcentowana talia, ozdobne taśmy tnące sylwetkę oraz jeszcze ciągle oryginalne wykończenia z frędzli to idealna propozycja dla Flamboyant Gamine. Oczywiście temat dotyczy raczej kreacji wieczorowych i koktajlowych. Chociaż niektóre elementy Flapper Style można spokojnie przemycić do garderoby noszonej na co dzień. Flapper Style dla współczesnej kobiety to naturalnie ubrania w stylu retro, a nie ubrania retro. Fantastycznemu stylowi z tat 20-tych należy nadać współczesną i nowoczesną formę. Najważniejsze modyfikacje to zmiana długości sukienki oraz dobór właściwego obuwia. Fatalnym skutkiem dla sylwetki zaowocuje noszenie sukienki do połowy łydki. Należy też wystrzegać się obuwia w stylu retro, które zamiast podbić stylizację sprowadzi ją do teatralnego kostiumu. Ideałem jest sukienka z asymetrycznie rozmieszczonymi taśmami/zdobieniami (druga w galerii). Jednak w związku z panującym powszechnie deficytem na ideały, warto  mieć w szafie i taką, w której dominuje wszech panująca symetria.

 

Poniżej miła dla oka galeria ubrań z gatunku Flapper Style

 

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_01

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_03

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_04

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_02

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_05

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_06

 

Na koniec wyprawy w lata 20-te wspomnienie Carey Mulligan (prawdopodobnie czysty typ Gamine) jako Daisy z filmu “The Great Gatsby”.

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_07

FLAMBOYANT_GAMINE_flapper_style_08


Podsumowanie działu dotyczącego garderoby to szczegółowa lista nakazów oraz zakazów, które powinny nadać kierunek tworzenia stylu Flamboyant Gamine.

 

WSKAZANE SĄ:
 • ubrania mocno dopasowane do sylwetki
 • ubrania obcisłe
 • styl retro w klimacie lat 20-tych i 30-tych
 • krótkie żakiety i kurtki
 • klasyczne ramoneski
 • dekolty V
 • stójki
 • klasyczne golfy
 • szerokie dekolty w kształcie łódki odsłaniające ramiona
 • klasyczne kołnierzyki
 • zaznaczone ramiona (np. patki)
 • ostre klapy w kurtkach i żakietach
 • ostre wykończenia wszystkich brzegów oraz dolnych krawędzi
 • mocna asymetria
 • krótkie linie pionowe
 • wyraźne linie poziome
 • linie ukośne
 • lamówki
 • kontrastowe detale
 • asymetryczne oraz nieregularne detale oraz desenie
 • animowane nadruki
 • motywy zwierzęce
 • frędzle
 • piórka
 • futrzane zdobienia
 • cekiny (np. cała sukienka z cekinów)
 • grube faktury
 • ciężkie tkaniny
 • tkaniny średniej grubości
 • masywne dzianiny
 • obniżona talia (jako jedna z opcji)
 • podrzucana talia (rzeczy tzw. zbluzowane)
 • asymetryczne drapowania na wysokości bioder
 • proste lub wąskie spódnice (zwłaszcza mini)
 • długie spódnice noszone do bardzo dopasowanej góry
 • łączenie długich żakietów ze sukienkami i spódnicami mini
 • spodnie slim lub skinny
 • boyfriendy
 • dopasowane spodnie w męskim stylu uszyte z ciężkiej tkaniny, zdobione głębokimi fałdami
 • długość spodni 7/8
 • wąskie rękawy (długość 7/8 lub 3/4)
 • duże kołnierze zachodzące na ramiona
 • awangardowa biżuteria, desenie oraz detale
 • styl Art Deco (desenie, detale, biżuteria)
 • torebki o kanciastych brzegach (asymetryczne, niebanalnie zdobione, kolorowe)
 • torebki listonoszki w kształcie kwadratu lub prostokąta (wprowadzenie asymetrii oraz przecięcie sylwetki po skosie)

 

Kobiety o delikatniejszych rysach twarzy (wpływ pierwiastka Ethereal lub Ingenue) powinny zrezygnować ze wszelkich ostrych linii umieszczonych blisko twarzy (wyjątek stanowią dekolty V oraz biżuteria właściwa typowi FG). Niekorzystne będą między innymi: wszelkie klapy, ostro zaznaczone ramiona oraz męskie kołnierzyki.

 

 

UNIKAĆ NALEŻY:
 • ubrań w stylu Relaxed/Oversize (patrz typ Natural)
 • ubrań niedopasowanych do sylwetki
 • stylu Boho
 • oraz wszystkich stylów przypisanych typom urody mocno nacechowanym żeńskim pierwiastkiem Yin (dotyczy to zarówno ubrań, jak i dodatków czy biżuterii)
 • monochromatycznych zestawów
 • lekkich i cienkich tkanin
 • przezroczystych tkanin
 • szerokich spodni
 • szerokich rękawów
 • baskinek
 • lejących dekoltów
 • rozkloszowanych sukienek i spódnic
 • plisowanych spódnic (wyjątek stanowią te w których plisy zaczynają się poniżej linii bioder)
 • falbanek
 • koronek
 • klasycznych deseni (np. groszków)
 • romantycznych, kwiatowych deseni
 • drobnych deseni
 • elementów ludowych
 • pionowych pasków
 • butów z okrągłymi noskami
 • torebek o niezdefiniowanym kształcie
 • ozdobnej barokowej biżuterii
 • klasycznej biżuterii

 

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_01

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_02

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_03

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_04

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_05

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_06

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_07

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_08FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_09

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_10

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_12

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_11

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_13

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_14

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_17

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_16

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_18

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_19

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_20

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_21

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_22

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_23

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_27

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_26

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_25

FLAMBOYANT_GAMINE_garderoba_24

FLAMBOYANT_GAMINE_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY FLAMBOYANT GAMINE:

Lisa Minnelli, Julie Harris, Natassja Kinski, Debbie Allen, Debra Winger, Tina Turner, Bonnie Franklin, Patti LuPone, Shari Belafonte, Audrey Hepburn, Ana Torrent, Glenn Close, Madonna, Vanessa Paradis, Gwen Stefani, Kelly Osbourne, Felicia Day, Lea Michele, Daniella Monet, Ruth Connell, Emma Roberts, Jodie Foster, Gillian Anderson, Lady Gaga, Anna Wintour, Fergie, Eva Longoria, Amy Winehouse, Pink, Reni Jusis, Natalia Kukulska, Penelope Cruz, Nelly Furtado, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Ewa Lemańska (Maryna z serialu “Janosik”), Katarzyna Groniec, Lana Parrilla, Emma Stone, Nora-Jane Noone, Sophie McShera, Dana DeLorenzo, Diane von Furstenberg, Beth Behrs, Daisy Ridley, Jennifer Grey, Nelly Furtado, Mia Wasikowska, Lucy Liu, Zoe Kravitz, Hayley Atwell, Jennifer Morrison, Emilie de Ravin, Priyanka Chopra, Kate Moss, Cher, Natalia Jmbruglia, Joanna Kulig, Beata Pawlikowska, Mireille Enos, Evangeline Lilly, Alicia Silverstone, Katie McGrath, Urszula Chincz, Tatiana Okupnik, Anna Starmach, Mädchen Amick, Olivia Thirlby, Karla Souza, Oona Chaplin, Tori Amos, PJ Harvey, Lily-Rose Depp, Ruby Rose Langenheim, Shania Twain, Romy Schneider, Sofia Boutella

Zapisz

Zapisz

Komentarze do wpisu “Typ urody Flamboyant Gamine – ekstrawagantka”

 • Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 1 Sierpień 2017

  wita się świeżo zdiagnozowana FG :) Co prawda sama już kilka lat temu doszłam do wniosku, że jestem tym typem, ale wybór ethereali zupełnie mnie przerósł i udałam się o pomoc do Grety. Teraz, gdy już mam werdykt przyznam szczerze nie do końca wiem jeszcze jak go do siebie, a raczej swojej szafy dopasować :) Pewnie potrzebuję czasu by się z tym wszystkim oswoić. Zazdroszczę Wam dziewczyny takiego wyczucia, dla mnie to wciąż czarna magia i nawet skrótów ethereali nie umiałam sobie zapisać :P

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 Sierpień 2017

   Witam dwie panie Ekstrawagantki, a do tego Gwiezdne :) Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo chciałabym mieć ten Ethereal! Jestem w nim wręcz zakochana, niestety bez wzajemności.

   Droga Anwen, tego wyczucia można się nauczyć! Kiedy dokopiesz się do pokładów intuicji, to zobaczysz, że ubieranie się według wskazań dla FG nie jest trudne. Lepiej, to jak wskoczyć w swoją skórę, być szczerą sama ze sobą… Być może jednak wiele Twoich “starych” ubrań pasuje albo pod drobnymi modyfikacjami będą służyć dalej?
   My też nie miałyśmy łatwo, oj nie :)
   Widzę, że dzielimy aż cztery Ethereale! :) A czy Twój Królewski to Królowa czy Król? :)

   PS. Twój nick brzmi tak samo, jak u pewnej pani promującej włosomaniactwo :) Czyżby to był przypadek? :)

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 1 Sierpień 2017

   Anwen, ale masz zestaw, gotowy na czerwony dywan, takie mocne Ethereale! Jakim jesteś typem kolorystycznym?

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 1 Sierpień 2017

   Avarati, tak szczerze mówiąc to gwiezdny jest raczej mało praktyczny. Na dzień to u mnie granatowe ciuchy i ogólnie lekkie przyciemnienie barw. Na wieczór wiadomo, ale Ty masz karmazyn, który też sprawdza się bardzo dobrze w wieczorowych kreacjach. IMHO karmazyn jest piękny i bardzo wszechstronny.

   Anwen, masz świetny zestaw ethereali, możesz poszaleć w każdą stronę! Wyczucie pojawia się nie od razu, ale jak zobaczysz swój potencjał w ciuchach FG to z czasem zaczniesz zauważać, że rzeczy które kiedyś wydawały się w porządku teraz nie leżą. Mierzenie i zdjęcia bardzo pomagają (no i Greta!).

  • Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 1 Sierpień 2017

   To nie przypadek Avarati :) To ja we własnej Ekstrawaganckiej osobie :D między innymi dzięki Tobie właśnie zdecydowałam się w końcu na konsultacje u Grety i bardzo się z tego powodu cieszę. Królewski mam pełny, a z wyczuciem to u mnie było nieźle pod względem krojów – intuicyjnie w tych co pasują czułam się najlepiej, ale często kupowałam inne, bo mi się na kimś podobały (klasyk). Kolorystycznie jestem Chłodną Zimą i z tym też nie mam problemu, właściwie już 99% mojej szafy jest w takim właśnie typie kolorystycznym. Teraz tylko opanować ethereale i będzie super :)

   Bookini z tym czerwonym dywanem trafiłaś w sedno, jak tak czytam to własnie mam wrażenie, że tam by się to najlepiej sprawdziło :D ale jak radzić sobie z takimi e. w codziennym życiu i np. piaskownicy :P

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 2 Sierpień 2017

   Anwen, z wietrznym i francuskim nie zginiesz nawet w piaskownicy. Dowiedz się w jakim stopniu one wpływają na Twój styl i hulaj dusza:) Potargane jeansy to coś czego ekstrawagantkom zazdroszczę. Gwiezdny, czytałam, że dziewczyny ogrywają np T shirtem w odpowiedniej kolorystyce albo z koronkowymi wstawkami i do jeansow jest dobrze. Czy widziałaś Grety tablicę na pintereście o street style? Tam można szukać swoich ethereali i jak je łączyć. A o królewskim Avarati niedawno pisała, jak to nosić na codzień. Jeśli ma się wietrzny to już z górki, każdy taki typ może nosić jeansy i t shirt tylko krój, kolory i ozdoby będą się różnić indywidualnie.

  • KasiaN DC SS AE, KarE, WE 2 Sierpień 2017

   Jako DC też mam problem ze strojem do piaskownicy ;-) da się to zrobić, ale czasem sobie po prostu też odpuszczam trochę :-)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 2 Sierpień 2017

   Anwen, bardzo się cieszę, że udało Ci się tak trafić, ale powiem szczerze, jestem mocno zaskoczona, bo myślałam, że jesteś bardziej Yinowa, zbyt Yinowa na bycie FG. Chociaż tylko FG potrafi wyglądać tak pięknie w długich włosach wśród całej grupy Gamine. Ale to dlatego, że mnie Ethereale oślepiają i wprowadzają często w błąd. Nie mogłabym być takim detektywem, jak Greta, oj nie. Ten mocny Gwiezdny dodatkowo wprowadził mnie w manowce :) A wypowiedziałam się dlatego, bo ktoś pisał o drobnych wzorkach i tunikach jako optymalnych dla FG. Wszyscy wiemy, że detale i wzory to kwestia Ethereali, a tuniki są be dla Ekstrawagantek :)

   Przy okazji muszę Ci podziękować, bo między innymi Twojemu blogowi zawdzięczam dobry stan moich włosów :) Kiedyś miałam przefatalne włosy (dzięki nadmiernemu rozjaśnianiu, błędów w pielęgnacji oraz monotonnej “diecie” i drogeryjnym odżywkom z nadmiarem silikonów). Ale potem zaczęłam czytać, wgłębiać się w tematykę, bo zapragnęłam długich, elegancko błyszczących włosów. Długą drogę przebyłam, ale było warto :) Niestety, aż tak bardzo się nie udzielam na Twoim blogu, ale czytam go systematycznie i doceniam Twoje porady. :)

   Alegro, niestety, Karmazyn aż tak mocno nie wpływa na styl. Owszem, czerń, czerwień, węże czy skóra jest super, ale nie jest to tak jak u pań Dramatic. :)

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 2 Sierpień 2017

   O! Sławna Anven :) Witamy. A ja dziękuję za blogowe porady wszelkie,bo z włosami coraz lepiej :)
   A Avarati, Tobie też dziękuję bo zdaje się że dzięki Tobie tu trafiłam z innego bloga :)

  • Bookini (D/SE+KE+WE) 2 Sierpień 2017

   Ha Ha Nadia ja tak samo, sporo zawdzięczam blogowi Anwen i tak samo trafiłam tu za Avarati aktywną w różnych fajnych miejscach w sieci:)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 2 Sierpień 2017

   Kurde, za dużo siedzę w internetach :D Żartuję sobie, po prostu Gretokredkologia to odkrycie stulecia i jak sie tym nie chwalić?? :) Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, gdzie i jak Was spotkałam, ale cieszę się, że jesteście zadowolone :)

  • AgnieszkaM(G/KryE+IE+KE 2 Sierpień 2017

   Anwen, ładne stadko E. Mam Twoją książkę, przydatna. GE to granat? Mój ostatnio ulubiony kolor i bardzo podstawowy. Ale gwiazda ze mnie nie jest.

 • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 1 Sierpień 2017

  Hej Alegro, Mamy trzy wspólne naturalowe E. Chyba mam podobny problem co Ty. Tzn, ja nie wątpię w diagnozę, wiem że jestem Classic, ale wszystkie E ciągną mnie w stronę Natural, i o ile diagnoza mi się podobała i przyjęłam ją bez problemów, to teraz się męczę z tym jak tu pogodzć C i N. Piszesz, że intuicyjnie ubierałaś się zgodnie z typem Kibbe, a ja odwrotnie – wybierałam raczej naturalowe fasony. To jak i gdzie żyję też zdecydowanie bardziej pasuję do stylu N niż C. Ciężko pogodzić np. bezkresny ze zdyscyplinowaną formą C, a E naturalnie przyporządkowane C (kryształowy i słoneczny) są mi zupełnie obce, zwłaszcza kryształowy to E, którego wcale nie czuję i chyba najmniej mnie pociąga ze wszystkich tu pokazanych. No ale jestem jednak C-Kobietą Doskonałą :) i widzę, że jest znacznie lepiej, gdy unikam ulubionych dotąd oversizów i niezdefiniowanych form. Mam nadzieję, że znajdziesz wspólny mianownik dla FG i naturalowych E, no i dla GE. Ciekawe wyzwanie przed nami :)

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 2 Sierpień 2017

   Nadio, dziękuję, ze się odezwałaś. Mamy rzeczywiście dość podobne konfiguracje poza typem bazowym, z tym że Twoja jest wysubtelniona i rozjaśniona Świetlistym, a moja przyciemniona Gwiezdnym :)
   Z tym noszeniem właściwych fasonów to nie do końca tak. Bardzo mnie ciągnęło do fasonów natural i miękkich, lejących faktur. Greta trochę się natrudziła, żeby mi je wybić z głowy. Wiedziałam, ze mocny oversize jest nie dla mnie, ale wydawało mi się, ze to dlatego ze jestem bardzo szczupła i po prostu w nich tonę. Mojemu stylowi było chyba najbliżej do SN z elementami SC i C (jestem fanką minimalizmu). Z testu wyszło mi DC ;)

   Próbowałaś ogrywać swoje ethereale fakturą materiału I kolorystyką? Klasyczne formy zrobione z grubej dzianiny, możne lekko dekatyzowane lub melanżowe, lniane sukienki na lato? Naturalowe ethereale lubią się z naturalnymi tkaninami i dzianinami. Ja właściwie bazuję na dzianinach, bo przez elastyczność dobrze przylegają do sylwetki (u mnie nie mogą być luźne). U Classic trzeba by było chyba nieco grubszej, żeby trzymała kształt. W zdjęciach pod artykułem o typie Classic jest kilka outfitów z jeansem, swetrami, takich bardziej zrelaksowanych (2, 3 i 4 rząd od dołu) – czułabyś się dobrze w takich ubraniach? Pamiętam też, ze Greta kiedyś wkleiła zdjęcie Danuty Stenki w skórze i jeansach, to chyba to:
   https://i.wpimg.pl/O/400×601/i.wp.pl/a/f/jpeg/26292/stenka2_0akpa20110205_instynkt_en_7948.jpeg
   Ona ma na pewno mocniejsze pierwiastki, ale to jest chyba przykład stylizacji Wietrzno-Księżycowej dla Classic.

   Masz racje, ze łączenie przeciwieństw to ciekawe wyzwanie. Takie połączenia, choć trudne są tez bardzo intrygujące przez swa nieoczywistość. To bardzo podnosi na duchu, ze jest nas więcej :) Jestem też nieodmiennie pełna podziwu dla Grety, która doskonale rozszyfrowuje takie niuanse.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 3 Sierpień 2017

   Nadia, coś Cię rozumiem, bo ja też lepiej się czułam
   w lekkim oversize (szczególnie latem), niż w sztywnym
   C. Cóż, może mam tylko ten Słowiański z Naturalowych
   E, ale mocno go od kilku lat czuję i pewnie dlatego
   pociąg do stylu N pozostał :). Poza tym, pasował
   do mojego charakteru, który nie jest jakiś sztywny,
   tylko artystyczno-luźny :).

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 4 Sierpień 2017

   Alegro, naturalowe materiały też bardzo mi służą. Bawełna, wełna, a czasem nawet len to to, co najbardziej lubię. Dzianinowe sukienki lubiłam jak byłam szczuplejsza, teraz w takich przylegających do sylwetki kiepsko się czuję, a z grubszej dzianiny nic nie przymierzałam, możliwe, że by było dobrze. Te propozycje, na które zwróciłaś uwagę są bardzo ładne. Mniej więcej tak się próbuję ubierać.
   Dzięki Grecie dżinsy mam już dobre. Model slim okazał się idealny. Wcześniej nie chciałam takiego przylegającego, bo wydawało mi się że nie powinnam chodzić w obcisłych spodniach, chyba że do oversizowych swetrów. Ostatnio gdy kupowałam jeansy ekspedientka nalegała bym wzięła dwa numery mniejsze niż zamierzałam (nie wiedziałam, że w jeansy to się trzeba wbijać :), okazało się że dotąd wybierałam za duże. Teraz się znajomi dziwią, że jestem taka zgrabna :)
   Pani Stenka wygląda bardzo ładnie, ale jakoś tak zbyt rockowo, jak dla mnie. Ja nie lubię skór i takich wysokich butów na jeansy.Pasek też za szeroki, golf za wysoki, a materiały zbyt świecące, poza tym ok :) Próbowałam już podobnie i jest dobrze. Zamierzam niedługo coś pokazać, to ocenicie i doradzicie :)
   Espena, Ty jesteś modelową Słowianką, ale ja Cię najbardziej lubię w tych sukienkach, które przypominają lata 40te. Retro Espena jest dla mnie najbardziej inspirująca.

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 12 Sierpień 2017

   Nadia, ja mam wrazenie, ze wiele osob nosi za duze ubrania. Szczegolnie w starszym wieku, chowaja mniej idealna figure za wielkimi plachtami, a to deformuje cala sylwetke. Z drugiej strony sama sie zastanawiam, jak bede spelniac zalozenia FG dotyczace przylegajacych ubran, gdy podkreslanie figury bedzie ostatnia rzecza, na jaka mam ochote :)

   Wyglada na to, ze kazdy typ ma swoje bolaczki. Ja troche zazdroszcze Classicom, bo wydaje mi sie, ze ten typ jest dosyc uniwersalny, dajac przy tym naturalna, niewymuszona elegancje w kazdej sytuacji. Duzo tez zalezy od stylu zycia – czy pokrywa sie z glowna idea typu czy tez jest zupelnie odmienny. Niektore osoby chcialyby poszalec z krojami i dodatkami, a niektore bez zastanowienia zalozyc prosty sweter i jeansy i wygladac super :)

 • Dziewczyny, czy birkenstocki są odpowiednie dla ekstrawgantek?
  W jakich klapkach chodzicie.

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 12 Sierpień 2017

   Moniśko, myślę, że jak najbardziej, ważne, żeby miały na grubszej podeszwie i miały jakiś wzór. Ważny jest też ich charakter, nie kupiłabym totalnie męskich ani pielgrzymkowych :D

   Przykładowo wklejam kupione przez siebie klapki, jeszcze przed analizą :)

   https://lb5.dstatic.pl/images/17271600/I520x520-bezowe-klapki-kazar-com-skora.jpg

   Te birkensztoki są fajne :)
   https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/birkenstock.production/_processed_/c/8/csm_17SS_Footwear_Header_492d59682a.jpg

  • Ja w ogóle nie chodzę w klapkach no chyba że na basenie w japonkach ;p Myśle, że Avarati dobrze to opisała [=Birkenstocki nie wiedziałam nawet co to są za buty xD Nigdy nie miałam takich na stopach ale te co przesłała Avarati z 2 zdj, te pierwsze górne z chęcią bym przymierzyła ;> Jeśli jesteśmy już w temacie butów to jak myślicie dziewczyny, czy trampki converse wydaja się wam być francuskie?

  • Moniśka FG KE, FE, SłE, KarE, WE TS 13 Sierpień 2017

   Avarati, bardzo fajne te klapki. Dzięki.
   Ja przed analizą uważałam, że najklasyczniejsze są rzeczy bez wzorów, choć zawsze mnie ciągnęło do rzeczy, na których się coś dzieje. Jestem w trakcie zmiany myślenia.
   Lisek, ja chodzę w trampkach (co prawda mustanga, ale uważam, że są dosyć podobne) do bluzek pasiaków i dżinsów i wygląda to bardzo francusko.
   Lisek, na którym miejscu masz FE?

 • Jak myślicie, czy taka kurtka nada się dla FG :) ? W normalnym rozmiarze, nie o kilka za dużym jak na zdjęciu.
  https://static.pullandbear.net/2/photos/2017/I/0/1/p/9715/310/622/9715310622_2_3_1.jpg?t=1499873963608

  • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 19 Sierpień 2017

   Witaj :)

   Myślę, że jednak nie, kurtka ma bardzo prosty krój, jest zbyt symetryczna, na mojej niezbyt płaskiej sylwetce wyglądałaby jak miech, a ja w niej 10 kg naprzód. I jeszcze ten róż, eee… ja bym ją omijała :D
   Widzę tu połączenie Bezkresnego i Różanego. Aua.

 • Moniśka FG KE, FE, SE, KarE, WE TS 2 Wrzesień 2017

  Obejrzałam wszystkie kobiety wymienione w poście jako typ FG.
  I mam wniosek, że są ona po prostu seksowne, w taki silny sposób. rzeczywiście takie petardy. Przyznaję, że to dla mnie przełom w akceptacji swojego typu. Znalazłam siebie w tym, aczkolwiek księżycowy bardzo mi czasami bardzo miesza. Są takie dni, że muszę być szara.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 3 Wrzesień 2017

   Monisiu, super, że się przełamujesz! ;) A ja narzekam na swój Księżycowy, że taki straszny z niego zając, ale powiem Ci, że kiedyś też miałam takie szare dni. Ale fajnie zwalać na niego zwłaszcza, gdy muszę być oficjalna i załatwiam sprawy w urzędzie. xD
   Widzę, że masz Karmazynka, więc tym bardziej masz coś z petardy. Taka pościelowa petarda też jest sexy :D

 • Czy FG moż mieć krótkie kończyny oraz pełne policzki?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 8 Wrzesień 2017

   Lauri, Flamboyant Gamine pewno jest to typ, który ma długie ręce i nogi względem całej reszty, reprezentanci tego typu mają krótki stan. Natomiast kwestia pełnych policzków to chyba spora nadwaga.

   Te dwie cechy bardziej pasują SG lub R.

  • Arwena (DC) 8 Wrzesień 2017

   Avarati, pełne policzki mają czasem nawet bardzo szczupłe kobiety. Mam taką koleżankę i to wcale nie jest dziecięcy sofcik, bo zbliża się do 50tki. Aha, i jest prawdopodobnie SC.

  • Jeszcze może TR pasują.
   Z tym że przedstawicielki grupy R raczej rzadko mają wyraźnie krótkie kończyny, prędzej trochę krótsze niż średnia i niezwracające na siebie uwagi.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 8 Wrzesień 2017

   Arweno, rozumiem, o tych policzkach pisałam w odniesieniu do Flamboyant Gamine. ;)

 • Avarati – przepraszam, źle Cię zrozumiałam☺️

  • Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 18 Wrzesień 2017

   Ja mam takie właśnie dosyć pełne policzki i mimo to jestem FG :) no i niestety często wyglądam na zdjęciach na dużo grubszą niż jestem w rzeczywistości. Zwykle jak spotykam kogoś kto zna mnie tylko z bloga to pierwsze co słyszę: ‘o jesteś mniejsza/chudsza niż myślałam’ ;)

   A dziewczyny przychodzę do Was z zupełnie innym tematem, właśnie byłam w Lidlu obejrzeć te ubrania od Heidi Clum i tak sobie myślę, że ta panterka i cekiny (na bomberce) to coś dla nas. Ty Avarati z tego co pamiętam lubisz ten wzór :)) Ja też i to bardzo! Liczyłam co prawda na panterkową ramoneskę, ale u mnie już ich nie było :( za to kupiłam skórzaną kurtkę i panterkową bluzkę i pomyślałam, że się pochwalę :) Może któraś z Was też coś upolowała?

  • Pozytywna 18 Wrzesień 2017

   Skusilabym sie na panterkowe buty. I wlasciwie wszystko mi jedno, czy beda to botki, czy szpilki. Od dawna chcialam takie miec! Sa 2 “ale”: 1- rozejda sie na pniu; 2- nie nadaja sie dla C :-(
   No chyba ze sie nadaja…?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 18 Wrzesień 2017

   Arweno, nic się nie stało :)

   Anwen :) O widzisz, a jednak :D Nie wydajesz się gruba na fotach, masz po prostu szersze kości :)
   Super, że coś złowiłaś dla siebie :)
   Przybyłam, zobaczyłam, ale… nic nie kupiłam. Raz, prawie same oversize, a na mnie bomberka wyglądała średnio na jeża, muszę znaleźć odpowiedni krój, albo faktycznie to nie jest fason dla mnie pomimo, że jestem FG. Też materiały nie były zbyt super, a trzy – mam już tyle ciuchów w panterki.
   Ostatnio kupiłam sobie w sklepie zwanym szmateksem zarąbistą sukienkę w ciemną panterkę. Kolory są mocno jesienne, obstawiam Deep Autumn, ale wierzę w moc Mahoniowego :D

   Pozytywna, może to, co powiem, jest strasznie nieobiektywne i heretyckie, ale… kup je! Może i Ty masz Królewski, o którym nie masz pojęcia? ;) A jeden dziki akcent u Pani Doskonałej nie zaszkodzi :)

 • Anwen FG+GE+KrE+KarE+FE+SE+WE 18 Wrzesień 2017

  Averati – bomberka i na mnie źle leżała :( Chyba rzeczywiście krój nie dla FG, mi podobały się głównie bluzki (100% wiskoza), spódnica i spodnie miały właśnie niestety słaby materiał, a ramoneski panterkowej nie było wcale. Buty niestety na obcasie, więc nie dla mnie :/

  a szmateksy rules! ja ostatnio będąc w Zamościu wyszłam z wielką siatką ciuchów za 50zl – w tym 3 sukienki, 2 spódnice, sweterk i trochę ciuszków dla małej :D ale zamojskie lumpeksy to zdecydowanie moje ulubione, tu w Tarnowie jeszcze nie trafiłam na taki naprawdę fajny

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 18 Wrzesień 2017

   Wprawdzie nie jestem FG, ale nabylam zamszowa, brązową BEZKRESNĄ torbe. Przyznaję, że do Bezkresnego ciągnie mnie chyba najbardziej z moich E, jednocześnie nie jest to moje najlepsze wydanie, wyglądam w nim trochę przycieżko, ale w tym przypadku zwyciężyły względy praktyczne-torba jest wielka, wygodna-cena w stosunku do jakości oraz kolor brązowy, bo juz dlugo szukałam brazowej, skórzanej i niezbyt drogiej torby. Patrzylam tez na metaliczną spódnicę, ale jak na Iskrzacy była o wiele za długa.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 6 Październik 2017

   Arweno, gratuluję fajnego zakupu :) Myślę, że taki dodatek tylko podkręci Twoją aurę :)

   Anwen, już chyba wiem, o co chodzi z tymi bomberkami. Moja koleżanka G lub FG też przymierzała i wyglądała super w takiej kurtce, ale ona ma w sobie przewagę pierwiastka Dramatic, czyli węższe biodra od moich i ma bardziej chłopięce kształty. Ja natomiast mam szersze biodra i węższą talię, co się kryje w takiej kurtce. Z tego, co widziałam na zdjęciach, też masz ładną, kobiecą sylwetkę :) FG różnią się nawet fasonami, jak widać :)

  • Kat N / WE+SE+BE = Ang / TSu 12 Październik 2017

   Avarati – FG nie jestem, ale też sądzę, że to wpływ mniej lub bardziej zaokrąglonej sylwetki. Też mam trochę “amortyzacji” z przodu i z tylu, i też sporo oversize’owych ubrań nie leży na mnie za dobrze (ale bywają wyjątki). Niestety, jeszcze nie udało mi się wykombinować, co sprawia, ze dana rzecz wygląda OK.

  • Kat, co oznacza “…= Ang” w Twoim podpisie?
   Zaintrygowalo mnie to :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Październik 2017

   Chyba chodzi o Angelic, który teraz tworzy
   połączenie kilku E.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 21 Październik 2017

   Kat, to mnie zagięłaś :) Myślałam, że wszystkim Naturalowym paniom bezwarunkowo pasuje oversize. A jednak to zależy od naszych krągłości. Jednak owe amortyzacje lepiej trzymać w ryzach i je eksponować :)
   Może pewnym wyjątkiem są u mnie sukienki. Mam jedną naturalową kieckę, którą spinam paskiem i wygląda to ładnie :)

   Chociaż Jensen Ackles wygląda obłędnie w mocno dopasowanym T-shircie :twisted:

  • Połączenie jakich ethereali daje angelic?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE/TS 16 Grudzień 2017

   Mysiu, napiszę to, co pamiętam na temat Angelica. Myślę, że najważniejsze jest wrażenie androgeniczności.

   W tym wypadku yangowy typ urody łączy się z mocnym Słonecznym i Wietrznym oraz dodatkowym, bardziej delikatnym i yinowym Etherealem.

   W Etherealowych Diagnozach masz dwa przykłady mężczyzn zidentyfikowanych jako anioły, czyli Christopher Walken i Cilian Murphy :) Poza tym mamy cudowną Małgorzatę Belę.

 • Jak rozróżnić SN od FG? SN i FG też mają szerokie ramiona, mogą mieć wcięcie w talii, duże oczy i być podobnego wzrostu (np. 160 cm)

 • Aga SG+KarE+GE+WE 17 Listopad 2017

  Jaką konfigurację posiadał Leonard Cohen? Patrząc na jego niemalże iconic look, zawsze garnitur i kapelusz w pierwszej chwili pomyślałam, że DC. http://static.wirtualnemedia.pl/media/top/Leonard_Cohen_Kezban_Ozcan_2014.jpg
  Ale podobno miał (tylko) 1.74 wzrostu i znalazłszy zdjęcia z młodości zaświtało mi, że może FG lub G?
  https://i.redditmedia.com/R9Pqb6pSZjt4JEzHk6ZgBNrYBnQD9qoeU73lVwmU4Ng.jpg?w=336&s=404951a7c4b708e59eabadb8b396baad

  Obstawiam też silny Księżycowy.
  https://a.scpr.org/i/48b4f1f9a93f347f35a47f695ef9a57c/144522-full.jpg

  Uwielbiam jego postać i jego muzykę i jestem bardzo ciekawa jakie mógł mieć Ethereale :)

 • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 17 Listopad 2017

  Jeny! Sorki, za spam, ale Aga cuuuudowne masz zdjęcie w avku. Pięknie wyglądasz :) :D

 • Jak myślicie, jaki typ urody ma Ariana Grande? FG czy może SG?

  • Była kiedyś zdiagnozowana przez Gretę jako prawdopodobnie wychudzone SG.

 • Avarati FG KrE+WE+ME+KarE+BE+SE/TS 10 Grudzień 2017

  Panie miłe, czy kurtka zwana bosmanką będzie dobra dla FG? Wiem, że kurtka jest bardzo Francuska, bo w swojej pierwotnej postaci ma dużo wspólnego z marynarką. :)

 • Zdiagnozowałam się jako FG, według opisu najbardziej pasuje. Ale… ja tam bardzo nie lubię wzorów. Jedynie Paski, mocno geometryczne mnie wkurzają. Uwielbiam gładkie rzeczy, ew. panterkę, cekiny na wyjścia. Ale te geometryczne sukienki i nadruki… No nie. Jak żyć, jak uwielbia się szarość lub czerń od góry do dołu? :P

  Ale z drugiej strony chociaż włosy podświadomie okładam dobrze – burza loków z grzywką z boku, lub wszystko luźno spięte.

  • Za to mogą odpowiadać różne ethereale np Księżycowy :)

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 16 Styczeń 2018

   Ja też bardzo lubię monochromatyzm, jednak u FG trzeba czymś przełamać jednolity blok koloru. Niekoniecznie wzorem, ale np. metalowymi zamkami, guzikami, klamrą od paska, lamówkami, biżuterią. Przy zachowaniu fasonów FG detale i akcesoria robią dużą różnicę. Oko przeskakuje wtedy od szczegółu do szczegółu. Można też spokojnie miksować szarość z czernią i już mamy łamanie sylwetki :)

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 17 Styczeń 2018

   Dokładnie, nie należy się aż tak sugerować detalami. Jak próbowałam siebie zdiagnozować na początku, to odrzuciły mnie paski, sporty i wściekła geometria, które są wpisane w Energetyczny Ethereal (którego sama nie mam), przez co uznałam, że nie mogę być tym typem :P
   Faktem jest, że Etherealowo mi bliżej do FN i SD, ale ciało, wzrost i temperament są jak najbardziej FG. Najłatwiej – kradnę wzory, detale i dodatki od N, FN czy SD, ale fasony dobieram pod swój typ.
   Może i mam w sobie echa Energetycznego, ale są tak odległe i nikłe, że nie wpływa nijako na styl ani ubiór.

   No jak się ubieram w jeden kolor, to czuję się grubo :D W włosy u mnie są rozpuszczone 24h/dobę :)

   Cekiny i pantera są jak najbardziej FG :)

 • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 20 Styczeń 2018

  Czy płaszcz typu “pea coat” nadaje się dla FG? Chcę coś eleganckiego, więc wszelkie suwaki i ramoneskowe nawiązania nie wchodzą w grę.
  https://www.filmsjackets.com/image/cache/catalog/wool-fabric-womens-black-peacoat/black-peacoat-750×750.jpg
  http://slimages.macys.com/is/image/MCY/products/3/optimized/2199544_fpx.tif

 • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 20 Styczeń 2018

  Dzięki Eloise. Wiem, że to głównie DC, ale szukam eleganckiego płaszcza (czyli raczej bez ekstrawagancji) i zastanawiam się czy taki by przeszedł. Zawsze można go podbić wzorzystym szalikiem. Ten z Twojego linka jest jednak zbyt casualowy. FG też muszą się czasem ubrać do pracy :D

  • Alegra FG+GE+WE+KE+BE 4 Luty 2018

   To ja melduję, co wymyśliłam w związku z płaszczem. Nabyłam króciutki pea coat (zauważyłam, że Avarati pytała wyżej o bosmankę, a to chyba to samo). Zamierzam wymienić mu guziki na srebrne (teraz są granatowe w kolorze płaszcza) i nosić z futerkowym szalikiem. Wstępne przymiarki wyglądają obiecująco ;)

 • Tak się zastanawiam nad kilkoma sprawami…
  1.Czy FG może mieć małe, ale bardzo kwadratowe dłonie? (Długie palce)Przy tym mam BARDZO wąskie i małe, żylaste stopy.
  2.Czy (a jeśli tak to jak) poszczególne e wpływają na figurę? Gdzieś było opisane, że wietrzny ,,ma moc wyszczuplania”. Są jeszcze jakieś podobne przypadki?

 • I w sumie jeszcze jedno pytanie: w garderobie jakich typów FG będzie wyglądała najgorzej (bez uwzględnienia e)? Podobno DC z odpowiednimi urozmaiceniami nie powinno zaszkodzić. Dokopałam się jeszcze do takiego samego stwierdzenia o stylu TR. Najbardziej interesuje mnie odpowiedź dla N i FN. Z góry dziękuje :)

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 21 Styczeń 2018

   Julio, jeśli chodzi o fasony, to chyba zależy od szczupłości sylwetki. Mam dość mocną i kobiecą figurę, łatwiej mi o tłuszcz, bliżej mi do Kelly Osbourne niż do Kate Moss. W stylu oversize wyglądam na dodatkowe plus dziesięć kilogramów, muszę bezwzględnie stosować się do wymogów ubierania się w dopasowane, a nawet obcisłe ubrania na wdechu xD.
   Kreowanie na R czy TR też dodaje mi ciężkości. Rozkloszowane kiecki robią ten efekt, jakbym udała kogos przed kimś ;)

 • Mam kilka kandydatek na FG, jeśli ktoś kojarzy jestem ciekawa opinii :)
  – Joanna Newsom
  – Kate Mckinnon
  – Gillian Jacobs

  • Lila FG+SyE+WE+GE 22 Styczeń 2018

   Ooo, też się zastanawiałam nad Gillian Jacobs, czy przypadkiem nie jest FG Syrenim i Wietrznym E. Bo widzę w jej twarzy wiele cech wspólnych z moją twarzą :) Tyle że w sylwetce już nie bardzo, a ja FGaminki rozpoznaję tylko jeśli mają budowę zbliżoną do mojej. A jest to, jak wiadomo, bardzo zróżnicowana grupa… :)

  • Fakt, Gillian jest bardzo zgrabna i szczupła, ale chyba nie jest zwykłym Gamine, ma mocniejszą budowę i do tego jej twarz też jest bardziej Flamboyant :)
   https://i.pinimg.com/originals/5c/79/f2/5c79f2a3a9c55e44e1159524712af0a0.jpg
   Też mi się wydaje, że Syreni jest obecny, Wietrznego nie widzę ale ze swojej strony dodam jeszcze Alabastrowy, Różany i może Francuski?

 • Mam dwie kandydatki na FG:
  Natalia Przybysz ?
  Paulina Przybysz ?
  Co sądzicie?
  Wydaje mi się że są z grupy Gamine. Ciekawe jest też że chyba ich mama też, tylko chyba bardziej soft?
  W ogóle ciekawy temat to dziedziczenie typu urody i mieszanie typów rodziców, dziadków. Znacie takie ewidentne przykłady kontynuacji typu w rodzinie?

 • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 27 Styczeń 2018

  Diane von Furstenberg – jestem pod wrażeniem jej urody.
  Czy posiada może Królewski E? Ma w sobie
  taką dostojność :).

 • Hej hej, mam do was pytanie czy może kojarzycie jakąś przedstawicielkę FG która jest kolorystyczną ciepłą/prawdziwą jesienią? Przejrzałam wszystkie wyżej wymienione przedstawicielki z wpisu ale żadna TA mi sie nie rzuciła w oczy ;<

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *