TYP URODY
CLASSIC

telefon 1234567890

Typ urody Classic – kobieta doskonała

typ_urody_CLASSIC_20

 

Typ urody Classic - kobieta doskonała

Kształt sylwetki, rysy twarzy, garderoba.

Podstawową cechą kwalifikującą do typu Classic jest symetria oraz idealne proporcje, dostrzegalne zarówno w rysach twarzy jak i w budowie ciała. Jak wiadomo są to cechy bardzo rzadko spotykane. Dlatego też kobiety Classic najprawdopodobniej stanowią najmniej liczną grupę ze wszystkich trzynastu typów. Wyważona symetria oraz idealne proporcje są cechami pożądanymi przez większość kobiet. Niestety te idealne przymioty wydają się być mało realistyczne Można odnieść wrażenie, że kobiety typu Classic w ogóle nie istnieją i mamy tu do czynienia z typem czysto teoretycznym. Co prawda David Kibbe w swojej książce zwrócił uwagę na to, że i w tym typie niewielkie odchylenia od modelowego opisu są możliwe. Jednak mimo wszystko, klasyczna uroda to nader niecodzienne zjawisko. Pierwiastki Yin oraz Yang mają tu występować w idealnej równowadze. Przy czym nie przejawiają się one w swoich skrajnych postaciach, jak ma to miejsce w przypadku typów Gamine. Oczy nigdy nie są ekstremalnie duże, usta zbyt pełne a sylwetka chłopięca, czy też nadmiernie krągła. W typie Classic pierwiastki Yin oraz Yang znajdują się w stanie idealnej równowagi. W efekcie tak pełnej harmonii tworzą kobietę o wzorowej i modelowej urodzie. Czy jest to kobieta piękna ponad miarę? Być może. Chociaż…de gustibus non est disputandum, jak wszyscy wiemy.

Warty podkreślenia jest również fakt, że doskonała, klasyczna uroda wcale nie nie jest nacechowana typowymi kobiecymi atrybutami. Gdyby tak było, musiałby dominować żeński pierwiastek Yin. W typie Classic żaden z pierwiastków nie dominuje, co w efekcie daje urodę czystą i szlachetną, ale jednocześnie dość chłodną i sterylną. David Kibbe wspomina wręcz o tendencji do lekkiej, męskiej ostrości przejawiającej się w budowie kości. Budowa ciała również może wykazywać niewielkie tendencje do muskulatury. Jak widać tak właśnie przejawia się idealna równowaga między Yin a Yang.

Czołowymi przedstawicielkami typu Classic są: (nieżyjąca już) księżna Monaco – Grace Kelly oraz największa gwiazda francuskiego kina – Catherine Deneuve. Chociaż i one, współcześnie są niekiedy kwalifikowane do typu Soft Classic, ze względu na minimalną dominację żeńskiego pierwiastka Yin. Osobiście uważam, że idealne twarze oraz sylwetki nie istnieją, a klasyczna uroda stanowi dominację pewnych cech, a nie ich absolutną całość. Dlatego też zarówno Grace Kelly jak i Catherine Deneuve spokojnie można uznać za wzorcowe reprezentantki typu Classic.

Wśród gwiazd młodszego pokolenia, dość klasyczną urodą wyróżnia się rudowłosa Pełna Wiosna czyli Amy Adams. Poniżej zestawianie wzorcowej urody Amy z przedstawicielkami wszystkich pozostałych typów. Jak w tym zestawieniu wypada kobieta typu Classic? Czy klasyczna uroda to rzeczywiście niedościgniony ideał? A może w każdym z trzynastu typów spotkamy piękne kobiety? Niekoniecznie idealnie symetryczne i proporcjonalne, a mimo wszystko, jednak wciąż niezmiernie atrakcyjne…

 

CLASSIC_vs_DRAMATIC

CLASSIC_vs_SOFT_DRAMATIC

CLASSIC_vs_ROMANTIC

CLASSIC_vs_THEATRICAL_ROMANTIC

CLASSIC_vs_DRAMATIC_CLASSIC

CLASSIC_vs_SOFT_CLASSIC

CLASSIC_vs_NATURAL

CLASSIC_vs_FLAMBOYANT_NATURAL

CLASSIC_vs_SOFT_NATURAL

CLASSIC_vs_GAMINE

CLASSIC_vs_FLAMBOYANT_GAMINE

CLASSIC_vs_SOFT_GAMINE


CLASSIC – SYLWETKA – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

CLASSIC_sylwetka

 • Wzrost – od ok. 164cm do ok. 174cm
 • Linie pionowe średniej długości. Wzrost kobiety typu Classic jest odbierany prawidłowo.
 • Typ sylwetki – najczęściej prostokąt (tkanka tłuszczowa odkłada się równomiernie)
 • Ramiona – lekko spadziste, proporcjonalne do bioder
 • Ręce i nogi – proporcjonalne lub nieco dłuższe w stosunku do tułowia
 • Dłonie i stopy – proporcjonalne, umiarkowanej wielkości
 • Biust – średni, proporcjonalny
 • Talia – delikatnie zaznaczona
 • Biodra – proporcjonalne do ramion i talii
 • Przedramiona – proporcjonalne, umiarkowanej długości

CLASSIC_sylwetka_tycie

 


 

CLASSIC – TWARZ – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

CLASSIC_twarze

 • Szczęka – proporcjonalna, bez szczególnych cech
 • Nos – proporcjonalny, średniej wielkości
 • Kości policzkowe – średnie, symetryczne
 • Oczy – symetryczne, umiarkowana wielkość oraz kształt, średni rozstaw
 • Usta – równomierny kształt, średnia wielkość, proporcjonalne
 • Policzki – średnie, lekko zarysowane

CLASSIC – FRYZURA, MAKIJAŻ:

Zarówno makijaż jak i fryzurę właściwe typowi Classic można opisać jednym najwłaściwszym słowem, a brzmi ono – klasyka. Włosy zawsze powinny być gładkie i idealnie uczesane. Artystyczny nieład, awangarda czy romantyczne lub barokowe upięcia zakłócą idealną harmonię klasycznej urody. Włosy mogą mieć różną długość, ale fryzura zawsze powinna być regularna i nieskomplikowana. Dla miłośniczek krótszych fryzur idealnym rozwiązaniem będzie równy bob bez grzywki. Jeżeli włosy mają być jeszcze krótsze należy je stylizować na gładko, tak aby odsłaniały twarz. Przy klasycznych rysach grzywka stanowi zupełnie zbędny balast. Przedziałek może być zarówno z boku jak i na środku. Ten drugi dodatkowo wzmocni efekt symetrii.

Klasyczny makijaż jest idealnie wyważony i zsynchronizowany. Jeżeli oczy są lekko podkreślone, wyraziste usta nie mogą zdominować makijażu. Przy bardziej nasyconych kolorach szminek makijaż oka musi być odpowiednio zintensyfikowany.

delikatny makijaż oczu = delikatnie podkreślone usta

mocniejszy makijaż oczu = odpowiednio mocniej podkreślone usta

Niewskazane są makijaże bardzo wyraziste.

Poniżej zestawienie właściwego oraz niewłaściwego makijażu Amy Adams. Na drugim zdjęciu widzimy teatralne podkreślenie oczu dające zbyt ciężki efekt. Na czwartym z kolei, usta wychodzą na pierwszy plan, co wyraźnie nie służy urodzie aktorki. Przy okazji warto przyjrzeć się jak zmiana przedziałka wpływa na symetrię klasycznych rysów.

 

Classic_makeup_01

Classic_makeup_02

 

Na zdjęciu poniżej Amy Adams wygląda zjawiskowo. Z pewnością jest to jedna z jej najlepszych stylizacji. Perfekcyjnie skomponowany makijaż, odpowiednia fryzura, kolczyki, a nawet klasyczny, biały kołnierzyk tworzą harmonijną całość z jej klasyczną urodą. Co prawda David Kibbe prawdopodobnie skrytykowałby zbyt błyszczące usta. Chociaż…może i jemu zaparłoby dech.

Classic_makeup_03


CLASSIC – GARDEROBA, BIŻUTERIA:

Garderoba oraz biżuteria dla typu Classic powinna być wręcz podręcznikowo klasyczna. Wykluczone są wszelkie rzucające się w oczy zdobienia, asymetria, drapowania oraz wszelkie nieokreślone kształty i formy. Linie powinny być lekko zakrzywione lub proste (nigdy ostre). Najlepsze fasony to te idealnie dopasowane do sylwetki lub lekko luźniejsze (nigdy luźne). Szczegóły – proste, czyste i minimalistyczne. Desenie – symetryczne, regularne i równomiernie rozmieszczone. Zestawy powinny być w miarę harmonijne kolorystycznie. Jeżeli stosujemy intensywniejszy kolor, zrezygnujmy z deseni i użyjmy go tylko w jednej rzeczy. Pozostałe części garderoby powinny być w miarę neutralne lub tworzyć monochromatyczną kompozycję.

 

Prezentowane przykłady garderoby są wybrane spośród rzeczy aktualnie modnych.

CLASSIC_garderoba_01

CLASSIC_garderoba_02

CLASSIC_garderoba_11

CLASSIC_garderoba_12

CLASSIC_garderoba_08

CLASSIC_garderoba_10

CLASSIC_garderoba_06

CLASSIC_garderoba_05

CLASSIC_garderoba_09

CLASSIC_garderoba_03

CLASSIC_garderoba_07

CLASSIC_garderoba_15

CLASSIC_garderoba_13

CLASSIC_garderoba_14

CLASSIC_garderoba_04

CLASSIC_biżuteria

 

ZNANE KOBIETY O TYPIE URODY CLASSIC:

Grace Kelly, Lee Remick, Diane Sawyer, Cybill Shepherd, Ginger Rogers, Catherine Deneuve, Amy Adams, Christina Applegate, Rosamund Pike, Kelly Rutherford, Nicole Kidman, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Naruszewicz, Zofia Wichłacz, Olga Bołądź, Megan Dodds, Jenna Fischer, Anita Sokołowska, Evan Rachel Wood, Brie Larson, Paulina Chapko, Sharon Stone, Anna Guzik, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Ewa Wachowicz, Catherine Zeta-Jones, Saoirse Ronan, Małgorzata Braunek, Lily Cole, Adelaide Clemens, Joanna Moro, Danuta Stenka, Kirsten Dunst, Heather Graham, Sean Young, Amy Madigan, Katarzyna Dąbrowska, Rose Byrne

Komentarze do wpisu “Typ urody Classic – kobieta doskonała”

 • Mam pytanie – czy blogerka Soie jest typem Classic? Czy może gamine?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 10 Maj 2017

   To zależy, ile ma wzrostu. Jeśli bliżej 170 cm,
   to większe prawdopodobieństwo, że C, ale ciężko
   tak powiedzieć. W ogóle jej nie kojarzę, nie wiem
   jaki inne osoby na forum.

  • Lisek 10 Maj 2017

   nie wiem ile ma wzrostu ale moim zdaniem jest typem Gamine

  • Sowa (FG/BaE+IE+WE+RE+KarE+ME) 10 Maj 2017

   Też myślę że Gamine, typuję też że z silnym Francuskim i Wietrznym E (ciekawa jestem całej konfiguracji etherealowej). Bardzo lubię jej wyrazistość .

  • NaturalKa 11 Maj 2017

   Napisała gdzieś, że ma 170 cm wzrostu. Też jestem ciekawa co to za typ, bo urodę ma dość nieszablonową, powiedziałabym.

 • Czy Nicole Kidman (180cm) nie jest za wysoka na Classic ?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 18 Lipiec 2017

   Czasami się zdarza, że ktoś jest jakimś typem, mimo,
   że wzrost ma wyższy albo niższy, niż jest powiedziane
   w opisie. Nicole ma proporcje typowe dla C, pasują jej
   też fasony dla typu klasycznego, stąd ta klasyfikacja.

 • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 3 Sierpień 2017

  Z wielką przyjemnością czytam posty o pozytywach każdego z typów urody, ale jeszcze nikt nie śmiał pochwalić Kobiety Doskonałej, więc chyba ja muszę (choć mi nie wypada :) No ale zacznę. Wydaje mi się, że piękno typu Classic tkwi w proporcjach. Gdy rozwiązywałam test na typ Kibbe to miałam problem, bo zastanawiałam się co w mojej urodzie jest charakterystycznego, co zwraca uwagę w pierwszej chwili, ale gdy miałam odpowiedzieć na pytania o oczy, usta, nos, dłonie, to zdałam sobie sprawę z tego, że one są takie jakieś …nijakie, tzn. nie są ani małe ani duże, nogi nie są ani długie ani krótkie, piersi też – ani duże ani małe, biodra nie zbyt szerokie, ale też nie wąskie – nie ma w elementach mojej urody nic charakterystycznego, bo wszystko jest takie …w sam raz, czyli proporcjonalne, wyważone, harmonijne. Taka jest właśnie uroda klasyczna. Nie narzuca się, nie krzyczy, nie przyciąga uwagi do detali, ale gdy się patrzy na całość, to dostrzega się harmonię. Już starożytni Grecy wiedzieli, że piękno tkwi w proporcjach, we właściwej mierze.
  “Nic zanadto”. “Przestrzegaj granicy” – mówiła Grekom wyrocznia delficka, gdy pytali co to jest piękno. Taka też jest zalecana dla typu Classic garderoba. Może wydawać się nudna, ale harmonijnym sylwetkom C służy to, co nie zakłóca harmonii i nie zasłania subtelnej urody. Niby nie można poszaleć, ale na szczęście są jeszcze E. W Classic proporcje Yang i Yin są idealnie wyważone, dzięki temu kobiety typu C idealnie wyglądają i prostych sukienkach i w garniturowych spodniach.
  A jeszcze jedno: podobno Wenus z Milo (co prawda z kresu hellenistycznego, ale wzorowana na klasycznej Wenus z Kapui) ma 1,68m – dokładnie tyle, co ja :)

  • Astrid (DC) 4 Sierpień 2017

   Pięknie opisałaś piękny typ classic :) Znajduję w tym odbicie własnych odczuć i przemyśleń. Chciałabym jeszcze dodać, że klasyczne panie (i panowie) działają na mnie trochę onieśmielająco. Podoba mi się też wrażenie spokoju i zrównoważenia, które na mnie sprawiacie. Wrażenie robią też Wasze twarze, które (moim zdaniem) zachęcają do kontemplacji, która pozwala docenić walory artystyczne natury i odczuć spokój, który jak sądzę związany jest właśnie z szansą swoistego domknięcia przeżycia estetycznego przez doświadczenie harmonii.

 • Skarby kochane, potrzebna mi ciepla kurtka na zime. Klasyczna! :-0
  Ta, ktora mam, nie nadaje sie juz do ogladania, ani do noszenia. No i nigdy nie byla klasyczna ;-)
  Jestem raczej plaszczowa dziewczyna (choc i tu przyda mi sie cos inaczej uszytego), ale kurtka na zime byc musi.
  Stad wiec prosba/pytanie: szukalyscie? znalazlyscie? podzielcie sie! :-) Na co zwracacie uwage wybierajac okrycie wierzchnie? I nie chodzi mi o cene i sklad surowcowy, lecz o kroj. Na jakie kompromisy jestescie gotowe pojsc?
  Za wszelka pomoc bede mocno zobowiazana! :-*

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Październik 2017

   O, a jesteś po analizie u Grety? Czy ja nie wiem, że nowa
   siostra się pojawiła? :D
   Jeśli chodzi o kurtki na zimą – też jestem płaszczowa,
   więc praktycznie kurtek od kilku lat nie kupowałam.
   Jeśli jednak miałabym teraz coś kupować – patrzyłabym
   na krój, żeby był dopasowany, a więc lekko luźny.
   Najlepiej też, by była cięta do sylwetki.

  • Dzieki Espeno.
   Tak, jestem po analizie. Masz siostre :-D
   A do kurtek wracajac: czy “cieta do sylwetki” wyklucza pasek? Czy stepowania (przeszycia poprzeczne lub karo) wchodza w rachube? Mowiac o kurtce mam na mysli puchowke :-/ Bo kurtka na zime ma przede wszystkim grzac. Szyku zadaje noszac plaszcz ;-) niemniej jednak wolalabym nie schodzic ponizej pewnego poziomu. Teraz, gdy juz wiem, ze jestem Classic, glupio by bylo nie wykorzystac potencjalu mojego typu :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 12 Październik 2017

   O, ale się cieszę, Pozytywna siostra :P. Dla równowagi
   moich smutnych E ;). Nie no, zdradzisz jakie E posiadasz?
   Bo jestem bardzo ciekawa.

   Co do fasonu – z tego, co mówiła mi Greta, pasek
   w okryciu wierzchnim może być, choć ogólnie raczej
   mamy go unikać. Ja od kilku lat nie noszę kurtek,
   choć mam jedną gdzieś tam znalezioną i czasami
   na spacer polami zakładam, właśnie puchówka.
   Ma przeszycia poziome jeśli o to chodzi.
   Myślę, że coś takiego by przeszło, bo wygląda
   na taką blisko ciała, a u nas chodzi o to, by nie było
   oversize żadnego. Jest też delikatnie talia zaznaczona.
   http://www.tuttu.pl/pol_pl_Kurtka-puchowa-SELENIUM-DOWN-JACKET-WOMEN-21949_1.jpg

  • Pozytywna C (KryE+FE+BE) SA 13 Październik 2017

   Sie podpisalam jak nalezy, wiec teraz bedzie wszystko jasne ;-)
   Bardzo ladna kurtka! Widac taliowanie, przeszycia pod katem pewnie zadzialaja wysmuklajaco. Chetnie rozejrze sie za podobna. Dziekuje :-*

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 14 Październik 2017

   Pozytywna, gratuluję tak fajnego rezultatu (i Bezkresnego). A pamiętam, jak się bałaś bycia Gaminką :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 14 Październik 2017

   Cieszę się, że mogłam pomóc :D. Poza tym, tak mało
   się dzieje u nas, każdy post mile widziany :P.

  • Fresco (SN) 15 Październik 2017

   Classicowa Pozytywna, witaj :D Bezkresny E i Soft Autumn, ale czad <3

  • Pozytywna C (KryE+FE+BE) SA 15 Październik 2017

   Avarati, ja juz nie pamietam :-D Ale zanim dostalam maila z diagnoza, bralam pod uwage wiele opcji. I naprawde najbardziej sie obawialam bycia ktoryms typem Gamine. Po prostu nie poradzilabym sobie. Nie udzwignelabym takiej stylistyki. Teraz rozumiem, skad ten strach – ja lubie klasyke, wrecz nude. Lubie grzeczne, spokojne stroje.
   Bezkresny sprawil, ze nie wygladam klasycznie; nie wygladam jak Espena czy Nadia. Ale podobno o przynaleznosci do danego typu decyduje nie tylko wyglad. Wazniejszy bywa sposob bycia i temperament :-) No a ja jestem na wskros Classic :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 15 Październik 2017

   Pozytywna – akurat podałaś Nadię i mnie, my nie mamy
   takich typowych, klasycznych twarzy :P. W każdym razie tak słyszę od różnych osób. Jestem ciekawa,
   jak Ty wyglądasz.
   Co do temperamentu – ja z kolei chciałam być jakimś
   G albo SN, bo nie czuję się klasyczna, nie przepadam
   za nudą, minimalizmem, nie mam takiego
   temperamentu. Ale co poradzić :P.

  • Cat Ballou DC 15 Październik 2017

   Espeno, Ty i Nadia macie klasyczne twarze, moim zdaniem. Gdy masz klasyczny stonowany makijaż jak na jednym zdjęciu, które tu gdzieś wkleiłaś, to Twoja twarz jest bardzo klasyczna. Wydaje mi się, że w naszych twarzach widać typ Kibbe, a wszystkie E są tylko lekkim fotoszopem. Ja uważam moją twarz za bardzo DC, nie sądzę, aby można było mnie zakwalifikować do innego typu na podstawie już samej twarzy.

  • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+WE+IE) 15 Październik 2017

   Witaj Pozytywna :) Mam nadzieję, że nam się szybko pokażesz, bo piszesz, że przez Bezkresny nie wyglądasz klasycznie, a masz silniejszy kryształowy i francuski, które są klasyczne :) Ciekawa jestem jak wyglądasz i jak sobie radzisz z bezkresnym w towarzystwie takich bardziej “zdyscyplinowanych” E. Ja sobie Ciebie wyobrażam jako najbardziej klasyczną z nas trzech wymienionych tu C.

  • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaE, RóżE) 21 Październik 2017

   Jeśli koniecznie kurtka, a nie płaszcz, to u mnie rządzi krój o długości za biodra. W moim przypadku najlepiej sprawdzają się takie o bardzo lekkim kroju waterfall, bez specjalnych ozdobników, o lekko luźnym, ale nie workowatym fasonie. U mnie to może być jednak kwestia Wietrznego, który powoduje, że lepiej się czuję w swobodniejszych fasonach.
   Ale i tak najbardziej lubię klasyczne płaszcze przed kolano :)

 • Witajcie dziewczyny, czy aktorka Aleksandra Śląska też jest tym typem?

 • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaE, RóżE) 21 Październik 2017

  Witam wszystkie Klasyczne,
  Przy opisie Classic pada stwierdzenie o “chłodności” czy wręcz “sterylności” tego typu. Czym to się objawia? Tak się zastanawiam, bo szczerze mówiąc, ja u siebie tej chłodności nie widzę :)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 21 Październik 2017

   Hej, Eliza! Może chodzi o to, że C najłatwiej jest osiągnąć taki chłód i wyniosłość przy odpowiednim stroju i biżuterii. Coś jak Tamara Arciuch w Niani ;) Ale moim zdaniem to jest fajny efekt :)

  • Ja nie postrzegam tego jako czegoś negatywnego. Po prostu u siebie tego nie widzę, a gdybym była ubrana jak Tamara Arciuch w Niani (swoją drogą mistrzowska kreacja), to wyglądałabym jak przebrana dziewczynka, która próbuje udawać dorosłą. Może to kwestia ethereali?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 21 Październik 2017

   Witaj, Elizo :) Fajnie mi powitać kogoś z mocnym Wietrznym Etherealem :) Choć na avku widzę przede wszystkim Różany :)

   Dla mnie Klasyczne Panie są zawsze… Paniami. Sprawiają wrażenie eleganckich i wyważonych, trochę businesswomen, ale mają w sobie coś z greckich bogiń. Nawet gdy mają w sobie Etherealowe szaleństwo.

  • Dla mnie to uroda “samowystarczalna”, odnajdująca się w ubraniach najbardziej neutralnych i bez wyrazu, choć to nie oznacza, że styl klasyczny jest brzydki. Tu widać to świetnie:
   https://i.pinimg.com/originals/33/2b/6e/332b6e6eec153f9ea9c42e96289a3fed.jpg
   Zwykła biała koszula, żadnej biżuterii, oszczędny, zrównoważony makijaż, a efekt niesamowity. Nie wiem, jakie Ethereale ma Kidman, może mogłaby z powodzeniem nosić wyraziste ciuchy, ale ja najbardziej lubię ją w takim wydaniu. Neutralność, “sterylność” w tym przypadku oznaczają pewną tajemniczość.

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 21 Październik 2017

   Myślę, że w wielu przypadkach to nie jest “wyglądałabym jak…” tylko “czulabym się jak…”. Nierzadko wspominamy tu nasze upodobania do Ethereali, które wcale nas nie upiększają, a unikamy tych, które podbijają nasz wygląd. Greta też wielokrotnie pisała o tym, ze niektore E pomimo, ze są w nas, lepiej pominąć, zeby nie zaburzyć aury albo nie zaszkodzić bazie. Ja mam tak z RE, choć mam go wysoko i prawdopodobnie to on tak bardzo łagodzi moje DC, to bezpośrednio z niego nie mogę czerpać. BE i ME mam na końcu skladu, ale znów do nich ciagnie mnie najbardziej, choc urody mi nie dodadzą i sylwetka tez na nich traci. Ale wyrażają moją osobowość i styl. Jesli jestes C z KryE to najdoskonalej byc moze wygladasz w sterylnych klasycznych kreacjach, ale Twoja osobowość może sie z tym nie identyfikowac i wybierać wygląd mniej doskonaly, ale bardziej Twoj.

  • Avarati, Wietrzny mam ze względu na aurę (według Grety). Nie wiem, na ile mocno objawia się on w rysach. Ja widzę w nich bardziej Baśniowy i odrobinę Różanego. Na zdjęciu Różany się może mocno odznaczać, bo jest robione pod kątem i uwypukla sercowatość twarzy.
   Arweno, zgadzam się z Tobą i myślę, że trafiłaś w punkt.
   BTW, to nie tak, że nie lubię ubierać się zgodnie z KrysE. Od momentu analizy wręcz zapełniłam szafę jasnymi, pudrowymi, klasycznymi rzeczami i jestem z nimi szczęśliwa. Jednak komplementy zbieram, gdy jestem ubrana klasycznie, ale kolorystycznie idę bardziej w głębię baśniowego (ciemna zieleń, bordowy). Nawet ubrana bardzo klasycznie i kryształowo (jasne kolory, klasyczne sukienki) nigdy nie spotkałam się z taką ilością komplementów.
   Co do mojego pierwotnego pytania – zastanawiałam się na tymi określeniami, bo wizualnie nigdy nie byłam odbierana jako chłodna czy sterylna. Już szybciej wzbudzam uczucia opiekuńcze i “ufność” u obcych osób. Rozumiem więc, że z tym chłodem i sterylnością chodzi po prostu o to, że klasyczna uroda nie lubi się z nadmiarem dodatków i lepiej wygląda w prostych, monochromatycznych zestawieniach, a niekoniecznie z odbiorem wizualnym danej osoby (chyba, że ktoś ma mocno klasyczne rysy).
   (Ufność w tym sensie, że jak ktoś wejdzie do pociągu i potrzebuje pomocy albo porozmawiać, to w 9/10 przypadkach zwróci się/przysiądzie się do mnie).

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 21 Październik 2017

   Arweno, jest w tym, co piszesz wiele prawdy :)
   U mnie problem wynika z zapewne letniej kolorystyki. Mam jesienno-letnio-zimową mieszaninę Ethereali i to chyba najtrudniejsza rzecz do przeskoczenia. Czerń, złoto, brązy, czerwień, burgund czy ciepłe zielenie zgadzają się z moją aurą i charakterem i podobają mi się estetycznie, ale taki Wietrzny wszystko mi psuje :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 21 Październik 2017

   O, witam siostrę :D. Widzę, że dzielimy jeden E,
   bardzo się cieszę, że to Baśniowy :D.

   Eliza – co do odbioru – nigdy nie byłam tak chłodno
   odbierana. Raczej albo jak to mówisz godna zaufania (IE, BaE),
   albo naturalna (SłowE), ewentualnie jak kobieta fatalna (GE, KarE) :P
   przez niektórych mężczyzn. A więc wszystko pod E,
   zanim w ogóle o nich miałam pojęcie.

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 23 Październik 2017

   Czesc Elizo,
   wiesz, ze ten chlod i wynioslosc i mnie zajmowaly. Swego czasu bylam przekonana, ze to Krolewski Ethereal odpowiada za to, ze ludzie czuja sie przy mnie oniesmieleni ;-) Ale to bylo przed analiza. Tymczasem okazalo sie, ze Krolewskiego u mnie ani sladu, za to jestem Classic, i oto mam odpowiedz :-) Musi byc w klasycznych twarzach cos, co wzbudza respekt. Tudziez zaufanie, bo z doswiadczenia wiem, ze po poczatkowej niesmialosci i wstrzemiezliwosci nastepuje wybuch serdecznych uczuc :-) Inaczej mowiac – zyskuje przy blizszym poznaniu. Ale naprawde nie wiem, dlaczego tak sie dzieje.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 23 Październik 2017

   Pozytywna – mnie się wydaje, że onieśmiela Classic,
   ale dopiero połączony z Kryształem. Jak patrzę na
   kobietę typu Grace Kelly czy Catherine Deneuvue,
   to tak mam :). Swoją drogą, ciekawe, czy obie
   posiadają ten Kryształowy, czy to może Królewski
   albo inny Noble tak działa.

  • Espeno, Pozytywna – być może to kwestia Kryształowego, ale np. w przypadku dodatkowego Różanego lub Iskrzącego (Ingenue) uroda zostaje przykryta warstwą słodyczy – i to trochę niweluje “chłód” płynący z Kryształowego?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 17 Styczeń 2018

   Eliza – tak myślę, bo mnie nikt jakoś poważnie
   i “chłodno” nie odbiera. Raczej właśnie przez
   ten Baśniowy tak weselej, albo młodziej. W sensie
   uczennice w szkole, czy uczniowie są zdziwieni
   ile lat mam, bo myślą, że z dziesięć mniej :P.
   Mówią, że wesoła i młoda jestem. Heh, to raczej
   nie jest odbiór osoby C :).

 • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 1 Listopad 2017

  Odkad w poscie o ustalaniu stylu przeczytalam, ze ukrytym elementem skladowym Classic jest Rozany Ethereal, nie moge przestac zastanawiac sie, w jaki sposob moze sie on objawiac. Wiem o groszkach, ktore sa typowo rozane, a przy tym typowo klasyczne. Ale co jeszcze? Kokardki? Rozkloszowane spodnice? Pytam, bo interesuje mnie, czy jako Classic bez RE moge sobie pozwolic na pewne jego elementy. A jesli tak, to na ktore :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 1 Listopad 2017

   Ja sobie pozwalam na groszki, kokardki czasami,
   rozkloszowane spódnice i elementy w stylu lat
   pięćdziesiątych, choć wiem, że taki full wypas,
   jaki by mi się podobał, nie jest dla C korzystny.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 1 Listopad 2017

   Wydaje mi się, że poza groszkami, może po prostu kolor różowy w odcieniu zgodnym z typem kolorystycznym?

  • KasiaN DC AE KarE WE SS 2 Listopad 2017

   Fasony prawie na pewno nie. Raczej drobne elementy wykończenia czy wzorki, ale jak bardzo to nie wiem.

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 2 Listopad 2017

   Espeno, wydaje mi sie, ze akurat Ty mozesz sobie pozwolic na wiele, bo masz Ethereale, ktore rekompensuja brak RE.
   Ago, kolor rozowy w mojej paletce kieruje mnie w strone Krysztalowego. Ktory tez pozwala na rozkloszowane spodnice… Hmmm ;-)
   Kasiu, wlasnie te drobne elementy wykonczeniowe tak mnie zajmuja. Konkretnie: widzialam cudne balerinki w kolorze nude, wykonczone czarna tasiemka i kokardka. Wygladaly przeuroczo! Nie wiem, czy nie za slodko dla typu Classic ogolnie.
   Ciekawi mnie, na ile Yinu mozna sobie pozwolic, by nie zaklocic rownowagi. A Rozany jest mocno Yin.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 2 Listopad 2017

   Wiecie, mnie się nieraz wydaje, że czysty styl R ma najwięcej wspólnego z czystym stylem C. Nie z żadnym softowym typem, bo te są mocno naznaczone innymi pierwiastkami (czysty styl SG jest przede wszystkim kobieco-gaminkowy, przez to szalony, czysty styl SN kobieco-naturalowy, czysty styl SD ma w sobie dużo Królewskiego, TR Karmazynu, a SC Kryształu). Kroje są zbliżone, choć talia nie pada w tym samym miejscu, a romantyczne klosze są obszerniejsze. W obu stylach duży efekt można osiągnąć małymi środkami. Maksimum romantyczno-syreniego softu w postaci sukienki z lejącego materiału C nie zniesie, podobnie jak R chłodnego stroju złożonego z białej koszuli, prostych spodni i mokasynów, ale gdzieś pomiędzy spotykają się w dopasowanych, biurowych sukienkach i garsonkach bez ozdób. Wystarczy jednak wyeksponować choć jeden Ethereal z większą mocą i tego nie widać (ale wówczas trudno nazwać to czystym stylem). Może to pokrewieństwo to poniekąd robota Różanego…

  • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaE, RóżE) 2 Listopad 2017

   Ja to widzę tak, że Classic jest zrównoważony Ying/Yang, ale z Różanym pozwala na bardziej “kobiece” dodatki i motywy nadające słodyczy stylizacji, pod warunkiem, że nie burzą równowagi, tj. właśnie kokardki, groszki, wstążki, wiązania kokardowe przy szyi, wyszywane perełki, rozkloszowane sukienki i spódnice w jasnych kolorach.
   Gdybym miała to przyrównać do kwiatu, to czysty klasyczny widziałabym jako różę, a C+RE jako delikatniejszą różaną peonię.
   Myślę, że C bez Różanego korzystałby pewnie z pewnych odcieni pudrowego różu, bardziej symetrycznych deseni, ale bardziej o “kobiecym” niż “dziewczęcym” wydźwięku. Na przykładzie: pierścionek z diamentem dla C: http://www.diamondland.be/wp-content/uploads/2015/08/40251961.png, Pierścionek dla C + RE: https://images.fineartamerica.com/images-medium-large-5/3-14k-rose-gold-diamond-ring-with-morganite-center-stone-eternity-collection.jpg. C bez wyraźnego RE: https://bnsec.bluenile.com/bluenile/is/image/bluenile/-morganite-diamond-cushion-ring-14k-rose-gold-/33539_main?$phab_detailmain$, może nawet https://i.pinimg.com/736x/f8/90/df/f890dfb3c1b2095c39dc915d74d4198c–peach-sapphire-rings-rose-gold-diamond-ring.jpg :)

  • Mojej mamie, która jak sądzę, musi być typem C (choć przypuszczam, że jej RE widoczne jest w aurze a nie ukryte w bazie) jest doskonale w odcieniach różu, naturalnie w granicach typu kolorystycznego, groszkach, biżuterii typu różowe perły czy akcesoriach z różanymi akcentami jak np. delikatne motywy kwiatowe. Te elementy zupełnie nie zaburzają jej eleganckiej aury, ale wydaje mi się, że to dlatego, że jest w nich umiar i trzymanie się granic klasyki. Jest też coś, co skojarzyło mi się z komentarzem Eryki, efekt jest kobiecy, elegancki, budzi we mnie skojarzenia z R, nie z SG. ;)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 4 Listopad 2017

   No niby sobie mogę pozwolić, ale jednak moje
   szaleństwa często są czysto E, daleko od typu C,
   nie mogę o nim zapominać…
   Co do podobieństwa C do R, to właśnie myślę o tym,
   to by tłumaczyło, że sporo osób mówi, że jestem
   podobna do mamy :P, a przecież mam sylwetkę
   bardziej po tacie. Luci, rozumiem, że u Ciebie
   jest na odwrót :D.

  • Arwena DC 4 Listopad 2017

   Espeno, to podobieństwo wynika też z tego, że typ Kibbe zasadniczo dziedziczymy po ojcu, a E po matce.

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 4 Listopad 2017

   Ciekawe, co piszesz, Arweno. Ale skad taki wniosek?

  • Arwena DC 4 Listopad 2017

   To nie mój wniosek, tylko obserwacje Grety. Kiedyś o tym wspominała.

  • Iskra DC+ŚE,WE,IE/TSu 5 Listopad 2017

   U mnie w rodzinie się to chyba w miarę zgadza ale też nie do końca. Moja mama na 100% jest FG (dość wysoka, długonoga wersja FG), tata najpewniej C a ich trzy córki to 2xDC (w tym ja) i jedna drobniutka G. Więc taka mieszanka chyba wyszła. A Etheralowo to się nie odważę każdego diagnozować ale faktycznie WE i IE mogę mieć po mamie.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 5 Listopad 2017

   Arvena – tak, wiem. Właśnie podejrzewam, że po tacie
   mogę mieć Słowiański i Iskrzący, a resztę po mamie.
   Choć wydaje mi się, że część E dzielą, skoro obcy ludzie
   mówią im, że są podobni, a typu Kibbe na pewno
   nie dzielą. Poza tym, zauważyłam, że często podobają
   nam się osoby, które mają te same E, co my.

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 5 Listopad 2017

   Myślę, że ta teoria się potwierdza :)
   Prawdopodobnie po tacie dostałam FG, silny Wietrzny i tym samym kolorystykę. Natomiast całą resztę Ethereali dostałam po mamie. Jeśli chodzi o jej typ, to obstawiam SD, ale ludzie mi mówią, że jestem do niej podobna ;)

  • Annabel ( DC/ SyE, WE, FE/ TS) 6 Listopad 2017

   Bardzo ciekawy wątek, i pewnie w większości tak właśnie jest, ale myślę, że mnie ta teoria nie do końca obejmuje. Podejrzewam, że moi rodzice oboje są DC, a ja jestem ich mieszanką- kiedy stoję obok, widać, że to mama, tata i dziecko. :) Mieszanka ta obejmuje i typ bazowy, i E ( np. nogi i kształt twarzy i usta mam jak tato, plecy i dłonie jak mama, itp.). Ale co ciekawe w mamie z moich E widzę tylko FE, Syreni i Wietrzny to E tata.
   Ostatnio zauważyłam ciekawą rzecz w ich szafie- po tej stronie, którą zajmuje mama wiszą ubrania w dobrych dla mnie fasonach ( FE), po stronie tata jest pełno kolorów TS (fasony oczywiście odpadają, bo to mężczyzna;)) Aż dziwne, że bez niczyjej pomocy tak to wszystko sami dobierają. Poza tym dobrze jest popatrzeć na osobę o której wiemy, że ma np. identyczną kolorystykę jak my i samemu z tego skorzystać- na kimś zawsze lepiej widać, niż na sobie. :)

  • A czy to że typ Kibbe dziedziczymy po ojcu a E po matce dotyczy tylko kobiet, czy mężczyzn także? Pytam bo mam wrażenie, że u mężczyzn może być jednak odwrotnie.

 • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaE, RóżE) 16 Listopad 2017

  Czy mogłybyście mi pomóc w sprawie sukienki? Bardzo mi się podoba ta: https://mosaic02.ztat.net/vgs/media/pdp-gallery/HU/72/1C/07/IA/11/HU721C07I-A11@12.jpg ale nie jestem pewna, czy jest odpowiednia. Obawiam się, czy nie jest za bardzo Alabastrowa jak dla mnie. Ktoś coś mógłby pomóc?

  • Arwena DC 16 Listopad 2017

   A to nie jest raczej Sloneczny?

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 16 Listopad 2017

   Podobnie jak Arwena mam skojarzenia słoneczne albo wręcz energetyczne. Dla mnie to prawie sukienka tenisowa :D choć może na modelce wyglądałaby bardziej klasycznie.

  • Avarati FG+WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 16 Listopad 2017

   Ja też widzę Słoneczno/Energetyczną sukienkę. Bez tej stójki i dekoltem V byłoby same Słoneczko. :) Z tego, co wiem, Słoneczny jest w bazie Classic :)

   Mam jednak lekką obawę, bo widzę szew tylko z jednej strony, jak kiecka będzie się układać.

  • Maja DC AE,WE,KE,SE 17 Listopad 2017

   Jej, ladna sukienka:-) powiedzialabym ze SE i moze AE ze wzgledu na stojke? Nie kojarzy mi sie Energetycznie

  • Ja w niej widzę Alabastrowy, bo jest tu i naturalna biel, i minimalizm, i brak deseni, ale może faktycznie jest bliższa Słonecznemu. Energetycznego nie widzę, sukienka jest dopasowana i raczej minimalistycznie elegancka. Nie mam (chyba?) Słonecznego w bazie mimo bycia C, przynajmniej Greta mi go nie wskazywała :-(

  • Eloise (DC) 17 Listopad 2017

   Mnie się kojarzy nawet bardziej EE niż SE, AE byłaby, gdyby ogólnie była “słodsza”. Też mam skojarzenia z tenisem ;-)

  • Moderator - lothlorien 17 Listopad 2017

   Sukienka jest Słoneczna. Btw takie proste stójki są charakterystyczne dla SE. ;)

  • Dziękuję Wszystkim za pomoc :)

  • Espena (C + BaśE + SłowE + IE + GE + KarE) 18 Listopad 2017

   Mnie się skojarzyła z Sharon Stone i “Nagim instynktem”.
   Kilka lat temu mierzyłam podobną, ale okazała się
   trochę za luźna i ostatecznie jej nie kupiłam.

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 19 Listopad 2017

   Dla Energetycznego ważny jest energetyczny kolor, biała rzecz nie może być energetyczna.
   Ja mam wielką slabosc do Słonecznego, niesamowicie podobają mi się te białe garnitury, bluzki z charakterystycznymi dekoltami. Jednak pomimo Slonecznego w bazie nie mam odwagi tak się ubrać.

 • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 27 Listopad 2017

  Jak sadzicie, czy Sarah Vickers moze byc typem Classic? Ma zgrabniutkie nogi, wiec pomyslalam o Gamine, ale nie ma gaminkowych oczu. Ze swoimi 165 cm pasowalaby… Natural wykluczam, choc moze nieslusznie.
  Zaryzykuje i obstawie jej Ethereale: FE, GE, BaE, BE, KryE, moze nawet AE..?
  Co Wy na to? :-D

 • Wiktoria (SN+AE)/SS 10 Grudzień 2017

  Co prawda nie jestem typem C, ale jestem ciekawa, jak tyje typ Classic?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 10 Grudzień 2017

   Mogę powiedzieć na swoim przykładzie :). Generalnie,
   to jak jestem grubsza, to sylwetka się robi bardziej
   kobieca, głównie na biuście tyję i na brzuchu. Choć
   z tego, co rozmawiam z innymi, to tego nie widać,
   bo pozostaje ta równowaga wizualna :). Jakby się tyje
   równomiernie, ale po ciuchach widzę, co najbardziej :).

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 11 Grudzień 2017

   Z mojego przykładu co prawda jako DC mogę powiedzieć, że typy klasyczne tyją w miarę równomiernie, i tak samo chudną. Zdarzyło mi się sporo przytyć i zrobiłam się bardziej biuściasta i biodrzasta. I mocno obecnie schudnąć (na szczęście) i nadal pozostać, że tak powiem w tym samym kształcie, ale o 2-3 rozmiary mniejszym. Co by jednak nie mówić, to lepiej być szczupłym, bo można nosić wiele ubrań, bez ciągłego myślenia o tym, że coś nie pasuje, mimo, że dla DC.

  • Można też się przyjrzeć sylwetkom Katherine Deneuve albo Cybill Shepherd. Obie aktorki przytyły z wiekiem. Mają teraz większy biust niż to było w młodości, słabiej widać talię, która przy niższej wadze była zaznaczona, natomiast dół sylwetki, nogi pozostają szczupłe. :)

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 11 Grudzień 2017

   luci, zdaje się, że tycie na starość to jeszcze inna kwestia niż typ urody. Menopauza niektórym paniom robi taki właśnie kształt figury – trójkąt z podstawą u góry.

  • A czy nie jest tak,że Classic tyje równomeirnie/na brzuchu i biuście a SC i DC w kanciastą gruszkę i dużo kumuluje się na nogach?

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 11 Grudzień 2017

   Gdybym przytyla, w pierwszej kolejności z każdym kilogramem przybyloby mi o 0,5 cm w udach i 1 cm w biodrach. Brzuch dlugo pozostaje plaski, a biust niestety nie rusza. Moze gdybym przytyla z 5kg to coś by było i tam widać, ale jeszcze nie mam takich doświadczen poza ciążą, ale to wiadomo, hormony.

  • Eloise (DC) 11 Grudzień 2017

   Jestem DC i nigdy, nawet te 10 kg mniej nie mogłam się nazwać gruszką, raczej pietruszkowatą klepsydrą, o ile istnieje taki typ figury :-D Teraz też nie jestem gruszką, kanciasta również się nie czuję, właśnie nogi mam cały czas chude, chociaż umięśnione, kumuluje mi się w tylnych rejonach :-D

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 12 Grudzień 2017

   Wiktorio, w moim przypadku jednak tyję równomiernie. Nigdy nie byłam gruszką, nie mam specjalnie rozłożystych bioder. Nie jestem też kanciasta, nawet szczuplejsza nadal pozostaję raczej okrągła. Nogi mam szczupłe zawsze, nigdy nie można było nazwać ich masywnymi, ani umięśnionymi. Wydaje mi się, że moja sylwetka jest bardziej klasyczna z minimalnym dodatkiem dramatyzmu, który najbardziej jednak przejawia się w rysach twarzy.

  • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaE, RóżE) 14 Grudzień 2017

   Jako klasyk, do tego przerabiający okres nadmiernej wagi, się wypowiem :) Tyję równomiernie – mój obwód ramion, klatki piersiowej i bioder pozostaje równy (szczególnie biust i biodra).
   Jakby ktoś na mnie w okresie nadwagi spojrzał en face, to by widział równowagę ramion i bioder, z bardzo krągłą klatką piersiową. Widok profilem – pojawia się odstający brzuszek i wydatny biust. Przy czym obwód bioder i klatki piersiowej pozostaje równy. Greta załączyła świetne zdjęcie Catherine Deneuve przy opisie Classic – właśnie tak to wygląda :). To jest tycie bardziej na “jabłko”, a nie na “gruszkę”. Wydaje mi się, że kluczem bycia Classic, jeśli chodzi o tycie, to właśnie zachowanie równowagi pomiędzy górą sylwetki (ramiona i klatka piersiowa) a biodrami, z tendencją do jabłkowania sylwetki (pojawiania się brzuszka).

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 20 Styczeń 2018

   Mnie ta sukienka na niej rozśmieszyła :D z poczuciem humoru, ale raczej na Halloween niż normalne przyjęcie, gdzie chciałaby się dobrze prezentować :D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 21 Styczeń 2018

   Chyba ma ten Baśniowy i Różany E :P.
   Swoją drogą, góra mi się podoba, dół do poprawy :).

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 22 Styczeń 2018

   Eloise, ja tez jestem zniesmaczona. To przykre, gdy kobieta klasyczna robi z siebie clowna. I tez nie wiem w imie czego, bo przeciez nie mody!

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 23 Styczeń 2018

   Nawet jeśli ona ma Baśniowy i Różany to i tak cała sukienka do wywalenia. Góra infantylna, dół dla królewny. Ani ten typ ani wiek tej pani. Ale cóż, Nicole była ładną kobietą, ale zrobiła wszystko, żeby zniszczyć swoją urodę.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 24 Styczeń 2018

   Tu się zgodzę, zniszczyła swoją naturalną, piękną
   aurę. Niby mówi, że nic nie robiła z twarzą, ale
   ja widzę, że usta ma “wypchane” :/. No i te piękne
   rude loki, które prostuje i farbuje tyle lat. Ten odcień
   różu, który tutaj ma na sobie, to raczej dla chłodnych
   typów kolorystycznych, mam wrażenie, że jej
   dużo lepiej by było w brzoskwiniowym czy łososiu.

 • Marcelina SC+KrE+SyE+ WE+SE 23 Styczeń 2018

  Witam wszystkie C i SC i DC – chciałam potwierdzić to wrażenie chłodu i bycia “nadętą”, a może i “Panią”, kiedy się ma SC i KryE. A później wszyscy mnie lubią, o pomoc zwracają się do mnie i przysiadają się do mnie. Część kobiet, które poznałam, unika mnie jednak, chociaż ja siebie odbieram jako osobę miłą, uśmiechniętą i dobrze wychowaną. Nie wiem, o co tu chodzi… Może ktoś udzieli odp? Teraz wiem, że inne, podobne mi dziewczyny mają te same odczucia. Jeżeli chodzi o dobre samopoczucie, to np. służbowo lubię klasyczne komplety, które przełamuję ciężkimi butami i dobrze to wygląda, a unikam “sztywności”, mam swój ulubiony WE :). Kiedy ubiorę się bardzo klasycznie i do tego szpilki – to nie podchodź – tak wyglądam. Kiedy mi to potrzebne, to utrzymuję ten dystans. Na lato i wakacje dużo WE, starte i dziurawe dżinsy, perły (bo one i Classic i SyE) i rzemienie, bluzki koszulowe z paskiem i rozpuszczone włosy. Żadnych szortów, ale to z powodu odbicia w lustrze.
  A na wielkie wyjście – Gwiezdny w/g Grety, baśniowy granat, czerń i bordo, a nawet ciemną zieleń i skrzące się materiały, brokatowe buty. Miło mi, że ktoś napisał, że Kibbe po ojcu – tak to jest w moim przypadku. I wielu rzeczy się tu dowiaduję, chociaż zbyt rzadko zaglądam… Bardzo dziękuję za Wasze pouczające wpisy, szczególnie Avarati i Espenie.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 24 Styczeń 2018

   Cześć! No właśnie, ten Kryształowy E :) jesteś tak odbierana pewnie przez niego. Ja jestem C, ale E
   mam z zupełnie innej bajki i raczej ludzie
   mnie odbierają jako wesołą, przyjacielską, otwartą,
   ostatnio też słyszałam, że ciepłą :). Co do tego,
   że kobiety Ciebie unikają, to może widzą w Tobie
   rywalkę. Nie wiem, zauważyłam, że gdy wyjątkowo
   dobrze jakiegoś dnia wyglądam, a znajdę się
   w damskim towarzystwie, to właśnie to tak wygląda :/.
   Nie mówię, że zawsze, ale zdarza się. Sama unikam
   szpilek, bo moje nogi ich nie lubią :P, podobnie
   takiego sztywnego C, ale trochę mnie korci, ciekawe
   jak w takim wydaniu by mnie ludzie odbierali :).
   Co do pomocy – zawsze chętnie pomogę :).

  • Astrid (DC + FE, SE, KarE +SyE) 24 Styczeń 2018

   Hej hej, witamy :)
   Nie mam kryształowego więc nie wiem. U mnie na dystans wpływa chyba Słoneczny, ale zachowaniem szybko ten dystans przełamuję. Potrafię jednak się nim posługiwać, gdy zajdzie taka potrzeba (tak sobie myślę, że chyba nim) i szybko dystansować ludzi. Marcelino, widzę, że masz Wietrzny, Słoneczny i Syreni. Czasami dają one Angelic, ale może nawet gdy się na niego nie składają, to budują coś w rodzaju onieśmielenia?
   Czy mogłabym podpytać z ciekawości, czy widzisz w swojej twarzy jakieś podobieństwo do Agnes Obel (Etherealowe, nie Kibbowe, bo Agnes raczej na pewno nie jest SC, trudno o jej zdjęcia sylwetki i wzrost, ale obstawiałabym raczej więcej Yangu: G, FG, D, DC lub N), którą posądzam o WE, SE, SyE (albo Świetlisty) i właśnie Kryształ?
   Agnes:
   http://www.alwaysontherun.net/agnesobeltop0.jpg
   http://www.alwaysontherun.net/agnesobeltop8.jpg
   http://www.lyricscode.com/wp-content/uploads/2017/10/Agnes-Obel-7.jpg

  • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 24 Styczeń 2018

   Ja też chyba z racji Kryształowego jestem odbierana jako osoba nieprzystępna i wyniosła. Przyzwyczaiłam się do tego i widzę korzyści: mam spokój z zaczepkami różnych wesołków, ludzie nie proszą mnie o kłopotliwe przysługi itp. :-) Kryształowy przydaje się np. w pracy, gdy się jest szefem.

  • Arwena DC+IE+FE+GE/TSp 25 Styczeń 2018

   Ja nie mam KryE, a też buduję dystans. Oczywiście, gdy chcę, bo jak skorzystam z IE, to pryska. U mnie to pewnie SE.

  • Iskra DC (FE, KarE) + ŚW, WE, IE/TS 25 Styczeń 2018

   Ja raczej nie wzbudzam u innych wrażenia dystansu/wyniosłości. Przeciwnie – raczej budzę ciepłe odczucia. No ale ja sporo się uśmiecham i mam raczej Świetlisto – Iskrzącą twarz :D. Nie mam ani Kryształowego ani Słonecznego co by się zgadzało z tym, że to one są odpowiedzialne za tą powagę w aurze.

  • Eloise (DC) 25 Styczeń 2018

   Jako dumna (nomen omen) posiadaczka bosssskiego Słonecznego i Alabastrowego, którego ktoś tu nazwał Etherealem obrażonej lalki, i to jako dwóch pierwszych, muszę potwierdzić, że wzbudzam w ludziach dystans i jakąś ostrożność. Zupełnie niepotrzebnie, bo ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie taki diabeł straszny :-D Wtedy znienacka musi wyskakiwać z ukrycia Różany ze swoją otwartością i skłonnością do wygłupów ;-) Ale czasem używam SE i AE zupełnie świadomie i celowo – bywają i takie sytuacje :-)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE/TS 25 Styczeń 2018

   Witaj serdecznie :) Masz piękny zestaw Ethereali, które łączą się ze sobą w intrygujące zestawy i stylizacje :) W pierwszej chwili przeczytałam, że masz Królewski, ale potem spojrzałam, że jednak Kryształowy. Jednak podpisy mogą być mylące ;)

   Jeśli chodzi o dominujący Kryształowy, to faktem jest, że takie osoby mnie onieśmielają. Ale kiedy się przełamię, to mogę nawiązać z nimi fajne kontakty :)
   Sama nie jestem mocna, jeśli chodzi o businessowe klimaty, kiedyś przerażało mnie chociażby wejście do urzędu xD. Mam co prawda Słoneczny, ale nie oddziałuje na mnie zbyt mocno, jeśli chodzi o styl.
   Jeśli chodzi o trzymanie na dystans innych osób, to nie dzieje się to zbyt często, ale ponoć działa to osobników płci przeciwnej. Jeśli już, to podejrzewam, że Królewski czy Mahoniowy może tak działać.

   Proszę bardzo, jeśli moje domysły Ci pomogły, to bardzo się cieszę :) Jeśli chodzi o dziedziczenie typu, to zapewne mam go po ojcu, nie po mamie, chociażby dlatego, bo jest ode mnie wyższa o kilkanaście cm.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *