Syreni Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Czysty, syreni styl w swojej pierwotnej, dosadnej postaci jest najmocniej związany z wytycznymi dla typu urody Soft Natural. Wówczas mówimy o jego organicznym, czyli bardzo naturalnym aspekcie. Tu stylizacje nie są wymuskane, tkaniny powinny być naturalne, a biżuteria to wyroby artystyczne wykonywane mniej lub bardziej profesjonalnie.

Druga odsłona syrenich inspiracji to aspekt romantyczny, bardziej luksusowy, stylowo najbliższy klimatom Kryształowego Ethereala. Najwyższy stopień kompatybilności osiąga w odniesieniu do wytycznych Romantic oraz Soft Classic. Zasadnicza różnica między romantycznym aspektem stylu syreniego a stylem kryształowym to kolorystyka oraz rodzaj tkanin i zdobień. Bardzo obrazowa jest też rozbieżność w postawieniu stylowego akcentu. Syreni w głównym swoim aspekcie stawia na poetycko-artystyczne inspiracje naturą. Natomiast jeden z najważniejszych wymiarów stylu kryształowego to manifestacja luksusu i reprezentacyjności.

Syrenia kolorystyka to głównie wszystkie jasne i średnio jasne odcienie niebieskiego oraz niebieskozielonego. Z barw ciemniejszych tylko niebieskozielone.

Najbardziej charakterystyczne cechy urody – duże oczy, niebieska tęczówka, pełne usta, delikatne rysy, pełny biust.

Fryzury – naturalne i niekoniecznie naturalne loczki, loki i fale, luźne romantyczne upięcia (często stosowane w ślubnych fryzurach), podpięcie samych boków, luźne warkocze.

Hollywoodzkie, gładkie fale to już kierunek na Kryształowy lub Baśniowy w aspekcie retro.

Makijaż – nigdy zbyt mocny, nigdy kolorowy, akwarelowy lub smoky, z akcentem na oczy, jak najbardziej naturalne ale błyszczące usta.


Warto też wspomnieć o tym, że Syreni Ethereal to najbardziej kobiecy (bardzo wysoki poziom Yin) a przy tym jeden z najdelikatniejszych pierwiastków. Porównywalny stopień eteryczności posiada tylko Świetlisty (najbardziej eteryczny pierwiastek). Jednak tu poziom Yin/Yang jest wyrównany. Co oznacza, że Świetlisty w przeciwieństwie do Syreniego nie podnosi poziomu Yin w urodzie/aurze.

Oba Ethereale łączy pierwiastek Innocent.

Bardzo ciekawie wypada też porównanie Syreniego i Mahoniowego. Oba Ethereale łączy wysoki poziom Yin, a dzieli skrajnie różny poziom eteryczności i siły. Mahoniowy Ethereal można przedstawić jako kobiecą moc, Syreni jako kobiecą słabość.