ENGLISH VERSION

 

Słowiański Ethereal (SłowE)
Slavic Ethereal

Urodziwy, pełen wdzięku.

 
slowianski_slavic_ethereal_kolaz_maly

 

Yin

Wytyczne Słowiańskiego Ethereala odnajdziemy w jednym z aspektów stylu Soft Natural. Mamy tu bezpośrednie nawiązanie do estetyki zapożyczonej ze strojów ludowych. Idealnie sprawdzą się hafty (również haft angielski), wyraziste motywy kwiatowe oraz wszelkie folkowe ozdobniki.

Od całości konfiguracji Etherealowej zależy jak mocne kontrastowo będą desenie oraz cała kolorystyka stylizacji. Kiedy Słowiański Ethereal łączy się z Karmazynowym, wzmacnia się jego wyrazistość.

Fryzury muszą bazować na długich włosach.

Esencja kolorystyczna czystej postaci tego Ethereala jest stopniowana od Jasnej Wiosny i Jasnego Lata do Czystej Zimy i Pełnej Zimy.

 


 

MUZYKA

 
Słowianie – Dzieci Bogów


 

POKAZY MODY ORAZ KAMPANIE REKLAMOWE

 
Spring 2018 – Lena Hoschek

Dolce & Gabbana Spring 2016 Ready-To-Wear

Cacharel Anais Anais Premier Delice 2015

 

POWRÓT DO GŁÓWNEGO WPISU

Share:

98 komentarzy

  • Eufrozyna SN+KrE+GE+SłowE/TA 25 Styczeń, 2017 o 00:18

   Espeno, ja również! Śliczny jest ten Ethereal, świeży, kolorowy, radosny. Zawsze go czułam 🙂 Może u mnie to kwestia upodobań (uwielbienia :P) i wpływów kolorystycznych, a nie urody samej w sobie, ale cieszę się, że go mam 🙂

  • Ania(G+ŚwietlistyE+WE+IE+SyE+FE+GE/DW) 27 Styczeń, 2017 o 13:52

   Słowiański Ethereal urzekł i oczarował mnie najbardziej z tych,których nie mam.Coś pięknego,niebiańskiego wręcz.i to bogactwo kolorów:wiosennych,radosnych!
   Espeno u Ciebie-jak opisuje Greta-wyrazistość Słowiańskiego wzmacnia Karmazynowy E.
   Eufrozyno pierwsze skojarzenie ze Słowiańskim E mam z Tobą-pamiętam jak bardzo Go czułaś już we wcześniejszych rozmowach o Etherealach właśnie w kontekście Wigilii Św. Jana.Możesz czerpać pełnymi garściami inspiracje z tego stylu.
   Greto po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu nad Twoją intuicją i umiejętnością słuchania każdej z nas.A oprawa każdego Ethereala to mistrzostwo.Cudowna jest ta różnorodość jaka w nas drzemie.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 27 Styczeń, 2017 o 14:13

   Aniu, dziękuję! 🙂 Pamiętam, że wielu Komentatorkom wcześniej już się kojarzyłam w ten sposób, z czego bardzo się cieszę. Tyle razy byłam nazwana rusałką 🙂 Słowiański E już dawno znałam, czułam i włączałam do swojego stroju 🙂 Pięknie się łączy z typem SN.
   Znane przedstawicielki SłowE są takie ładniutkie 😀 prawie same blondynki 😉

   Aniu, na Twoim awatarze widzę przede wszystkim niesakowitą energię IE i WE!

  • Ania(G+ŚwietlistyE+WE+IE+SyE+FE+GE/DW) 27 Styczeń, 2017 o 15:18

   Może się mylę,ale wydaje mi się,że wielu Męźczyznom właśnie Panie ze Słowiańskim E się bardzo podobają i to typ urody najbardziej przez Panów pożądany.
   Dla mnie Słowiański E ma silny związek z Matką Ziemią i naturą w kontekście płodności(te kwiaty,zioła,owoce,elementy ludowe).Tak go widzę:malowniczość,natura,radość,płodność(Matki Ziemi i Kobieca) a idąc dalej te wszystkie uczucia towarzyszące zakochaniu,zauroczeniu w miłości-te najczystsze,świeże,radosne i ja też widzę tu magię macierzyństwa i rodzinnego szczęścia,taką idylliczną.Przepiękny Ethereal i energia,którą niesie.

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 27 Styczeń, 2017 o 16:28

   Aniu, chyba to samo myślał fotograf, bo na mojej sesji zdjęciowej mam dużo zdjęć w długiej, białej spódnicy i krótkiej białej kamizelce 🙂 Pomimo, że nie posiadam SłowE, to wyglądało to pięknie. No ale w ciąży poziom Yin jest wyższy niż normalnie.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 27 Styczeń, 2017 o 16:04

   Aniu, moim zdaniem najbardziej pożądanym przez mężczyzn Etherealem jest Rożany E. Oczywiście Słowianki też bardzo się podobają, szczególnie panowie z południa Europy uwielbiają ten pierwiastek 😀 Ja nie do końca czuję się uprawniona do wypowiadania się w tej kwestii, bo chyba przez ten Królewski budzę dystans i nie każdy ma do niego odwagę 😀 Z drugiej strony, część odbiera mnie właśnie tak substelnie, yinowo. Każdy widzi ten Ethreal, który chce widzieć.

   Dokładnie, moje skojarzenia ze SłowE są takie same. Rustykalny styl, przywiązanie do tego, co naturalne: zioła, łany zbóż, soczyste owoce, bujne, kolorowe kwiaty, również różne domowe, babcine mikstury 😀 Widzę też związek właśnie z młodzieńczym stanem zakochania, radością, sentymentalnymi legendami, a także z nostalgią za tym, co dawne, naturalne i swojskie.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE) 27 Styczeń, 2017 o 16:35

   Myślę, że wiele zależy od bazy. R+RE daje taką miłą i jednocześnie seksowną aurę, ale nie sądzę, by na przykład Audrey Hepburn jako FG+RE była wyjątkowo pożądana przez mężczyzn mimo niecodziennej urody. A FG przecież często są bardzo atrakcyjne również w tym sensie.

  • Yen SG/DW 27 Styczeń, 2017 o 16:45

   Chyba nie ma reguły…
   Znam facetów, na których działa mocno urok AH i tego typu słodziakowatych dziewczyn 😀 znajdą się tacy, którym odpowiada delikatność, kobiecość i przystępność Słowiańskiego. Znajdą się entuzjaści słodziaków- różyczek.
   Tak samo jak fani ostrzejszej urody Karmazyna, kobiet z klasą SE, femme fatale GE i innych… i nie sądzę by te grupy różniły się jakoś liczebnie :>

  • Moderator - Magda (FG+AE+KE+IE/DW) 27 Styczeń, 2017 o 17:09

   Yen, zgadzam się. Każda potwora znajdzie swojego adoratora. I całe szczęście 🙂

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 27 Styczeń, 2017 o 17:19

   Zgadzam się z tym, że każdy typ urody ma swoich fanów, ale procentowo może to jednak różnie wyglądać i to też w zależności od tego, w jakiej grupie mężczyzn przeprowadzono by takie badania 😀 Na szczęście każda kobieta ma inną konfigurację i trochę inną urodę, więc takie badania nie miałyby żadnego sensu. Może nawet nie byłyby możliwe do wykonania.

  • Dorin (G+Świetlisty+EE+SE+SyE+WE+Ba/Lsm) 27 Styczeń, 2017 o 22:54

   Hej Dziewczyny, moje własne, ustalone przez Gretę Eternalki czuję najbardziej, choć miałam taki wewnętrzny sprzeciw w stosunku do Baśniowego, ale trwał 5 min, gdyż szybko go zrozumiałam 😀 Baśniowość jest bardzo wielowymiarowa, klimatyczna. Lubię baśniowe i bajkowe klimaty, choć ciężkie kolory są dla mnie mega przytłaczające i duszące (to był bunt). A z drugiej strony uwielbiam leśny klimat, barwy letniego lasu, malin i poziomek. Kiedyś pisałam o kapturkach i wstążkach przy szyi, teraz te kamizelki i męski klimacik, och wszystko zaskoczyło 🙂 Na zlocie miałam na sobie koszulkę z Śnieżką, mam mnóstwo rzeczy z animowanymi postaciami takimi właśnie bajkowymi. U mnie baśniowość łączy się z nowoczesną bajką 🙂 Kotki, liski, to bajka, mam nawet koszulkę w syrenki, skarpety i koszulę w oczka, jeju tego jest mnóstwo. Eternale działają 😀 A Ba mam na końcu mojej trzódki 😉
   Są Eternalki, choć totalnie nie moje, a tak urzekające i przyciągające moją uwagę, że o matko, dla mnie tak piękne, że jaram się 😉 Na pewno będzie to właśnie Kolorowy Słowiański, Różowy-różany i Alabasterek (te pastele, biele, koraliki, o rety) Uwielbiam też dostojność Królewskiego 😀
   Jedynym E, którego nie ogarnę jest Mahoń, nie, Mahoń nie dla mnie, udusiłabym się w Mahoniowym stylu.

 1. Sara 3 Luty, 2017 o 16:28 Odpowiedz

  “Escape from Son Rullan” trafił mnie prosto z serce. Raczej go nie mam na pierwszym planie, ale podoba mi się u innych. Dziewczyny, które go posiadają są takie… subtelne, ale też imponujące. Wyczuwam w nich zdrowie i wolę życia. Nie jestem fanką ludowych motywów, ale to wydanie Słowiańskiego bardzo do mnie przemawia. <3

 2. Espena (C+GE+SłowE+IE+BaE+KarE) 3 Luty, 2017 o 19:07 Odpowiedz

  Zastanawiam się nad makijażem dla Słowiańskiego. Jak go
  rozpracować? Sama wymyśliłam by do czerwonych ust malować
  oczy w kolorze niebieskim, zielonym albo fioletem. Z tym, że zazwyczaj
  maluję kilkoma kolorami. W każdym razie czerwone usta wydają się
  nieodzowne dla tego E, przynajmniej dla typu Zima albo Wiosna.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 8 Luty, 2017 o 19:23

   Dorin, dziękuję 😀 Fotografie tej pani znam i lubię. Na pierwszej moja ulubiona chusta, czerwone usta, czerwone korale… 😀 Ozdoba na głowie piękna. Drugą panią przymroziło 🙂

  • Maja DC AE,WE,KE,SE 12 Grudzień, 2017 o 17:03

   Wow, niesamowicie to wyglada, wyobrazam sobie ze posiadaczka AE i SlowE musi byc szczesciara jesli moze czerpac z takiej estetyki:-) jej, piekne zdjecia:-)

  • M&M 9 Luty, 2017 o 00:27

   Pierwsza jest dla DC ze słowiańskim a druga dla SN ew. SG ze słowiańskim (imho)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE/TA 9 Luty, 2017 o 01:20

   Ta pierwsza może też dla G? Druga chyba bardziej słowiańska 🙂

  • Eloise (DC) 9 Luty, 2017 o 08:12

   Nie wydaje mi się, aby styl Słowiańskiego wpisywał się w DC 😛 Pierwsza torebka bardziej dla C, w drugiej widzę WE i SłE.

  • Katarzyna (DC+SSd) 9 Luty, 2017 o 10:41

   Ta pierwsza torebka bardzo fajna, ale jakoś nie wyobrażam sobie kobiety DC ze Słowiańskim, to chyba niemożliwe?

  • Moderator - lothlorien (SC+GE+IE+WE+KrE+KE) 9 Luty, 2017 o 11:34

   Każda konfiguracja może się zdarzyć 😉

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Luty, 2017 o 15:08

   Ładne torebki, pomyślałam, że pierwsza dla IE, a druga dla SłoE :).

  • AgnieszkaM(G/SSu) 9 Luty, 2017 o 15:30

   Tych torebek ze wzorami było sporo, wrzuciłam dwie przykładowe, bo może komuś się spodobają, a nie jest to chyba rzecz wszędzie dostępna.
   Ta pierwsza też z G mi się kojarzy.

  • Moderator - nieogarnięta 16 Luty, 2017 o 02:51

   Jeśli chodzi o torebki, to pierwszej najbliżej to IE, druga w zależności od zestawienia może być Słowiańska, Różana, natomiast dla Mahoniowego jest za skromna.

  • Eloise (DC) 9 Luty, 2017 o 11:42

   Słowiański (ludowe kwiaty), Karmazynowy (czerń i czerwień) i Wietrzny (metalowe ćwieki). Dobrze typuję czy pudło? 😉

  • Yen SG/BaE+GE+KarE+WE+IE+ME+EE/DW 9 Luty, 2017 o 14:52

   Typuję tak samo jak Eloise i nosiłabym, gdyby nie te kwiaty 😉

 3. Olga Brylińska "Greta" 17 Luty, 2017 o 16:25 Odpowiedz

  Widzę, że nie tylko ja przypisałam Barbarze Kurdej-Szatan Słowiański Ethereal 😀

  Barbara_Kurdej_Szatan_Slowianski_Slavic_Ethereal

  Sama gaminkowa koszula z nieszczęsnym białym kołnierzykiem nie jest najlepszym wyborem. Jednak mimo wszystko cały klimat reklamowego zdjęcia wybitnie komponuje się z urodą Barbary.

  • Dorin (G+Świetlisty+EE+SE+SyE+FE+WE+Ba/Lsm) 17 Luty, 2017 o 17:54

   Jak pięknie wygląda 😀 Wow, piękny jest ten SłE 🙂 A kołnierz przemilczmy, nie wybija się 🙂 Jakie lato <3 😀

  • Eloise (DC) 17 Luty, 2017 o 19:04

   O, jaka Słowianka 🙂 Pamiętam Greto, że dawałaś jej jeszcze Energetyczny i Świetlisty, czy to nadal aktualne? 😉 I czy jakieś inne wchodzą w grę?

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 23 Marzec, 2017 o 10:01

   Czy Barbara Kurdej-Szatan jest typem Classic? Jeżeli mnie pamięć nie myli, to tak chyba została już sklasyfikowana.

 4. pimkiem (C/LSp) 27 Luty, 2017 o 18:59 Odpowiedz

  Myślę nad tym Słowiańskim i myślę, i się zastanawiam czy ja też go czuję? I znam kilka stylizacji, które do mnie przemawiają i wydaje mi się, że posiadają ten Słowiański, bo pisałaś Greto, że może on być mniej lub bardziej wyrazisty. Dla mnie te wszystkie zdjęcia na górze są wyraziste i tutaj moje pytanie, czy coś bardziej lżejszego podchodzi jeszcze pod ten Ethereal?

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ff/9f/ff/ff9fffb3360ecef5b62a1cfc7fa4c85f.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/f7/9f/b0/f79fb0b26a86f09640e16f5f98d29512.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/74/ac/67/74ac675096ee4b8e7971214dd451d1ae.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/bb/f2/b3/bbf2b37b547b33bb73cb16d39848b115.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/fe/61/93/fe6193a06cf45f04086de76fa43df36b.jpg

  Nie ma na tych zdjęciach typowych nawiązań do folku, ale z drugiej strony czytam na tej stronie, że można mieć kilka interpretacji jednego ethereala, i to jest moja, ale czy odpowiednia?

 5. AgnieszkaM(G/SSu) 5 Marzec, 2017 o 19:05 Odpowiedz

  Pomysł na słowiański dres?
  http: //etiblog.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/eti-blog-jak-uszyc-bluze-z-zamkiem-kapturem.jpg

  • Sara 23 Marzec, 2017 o 23:28

   Link odsyła mnie do google’a, ale “słowiański” dres podbił me serce. 😀 Chciałabym zobaczyć dres Królewski, Kryształowy i Gwiezdny. XD

  • AgnieszkaM(G/KryE+IE+KE 25 Marzec, 2017 o 14:40

   Jak się wejdzie jak w opisie na blog o szyciu eti to tam jest ta bluza. Szary ze wstawkami z ludowymi wzorami.

 6. Ola 25 Marzec, 2017 o 00:00 Odpowiedz

  Miałabym pytanie – czy możliwe jest połączenie typu bazowego DC z pierwiastkiem słowiańskim i typem stłumionego lata? Jeśli tak, chętnie zobaczyłabym – znane lub mniej znane – przykłady, właśnie taki zestaw podejrzewam u siebie

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 25 Marzec, 2017 o 12:48

   Mnie się wydaje, że każdy pierwiastek się może z każdym typem
   łączyć. Sama jestem Classic z mocnym Słowiańskim :), choć paletę
   mam Czystej Zimy, więc typową. Jeśli ktoś będzie mieć paletę Lata,
   to wtedy bardziej subtelne są te inspiracje, tak mi się wydaje.
   Widzę, że nasza Pimkiem jest Stonowanym Latem, co do sławnych
   Lat – może któraś z wymienionych u góry wpisu? Z tego, co widzę,
   to same blondynki, muszę popytać Gretę.

 7. Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 31 Marzec, 2017 o 22:59 Odpowiedz

  Garść inspiracji dla posiadaczek Słowiańskiego.

  filing.pl/slowianska-moda-na-kwiatowe-wianki-w-obiektywie-polskiej-artystki

 8. Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 Kwiecień, 2017 o 23:23 Odpowiedz

  Czy Megan Fox posiada Słowiański E? Zauważyłam, że rewelacyjnie
  jej w żywej czerwieni :D. Chyba, że Karmazynowy E posiada, tam też
  czerwień :).

  • Moderator - lothlorien 27 Kwiecień, 2017 o 20:43

   Espeno, po raz kolejny piszesz komentarz, który nie zawiera słów “myślę, że”, “w mojej opinii”, itd. Wystarczyłby chociaż pytajnik na końcu tego zdania. Jest to kreowanie się na eksperta i niezgodne z regulaminem.

   Dodatkowo, link został edytowany, gdyż wrzucamy linki bezpośrednie do zdjęć, nie do strony sklepowej. Jest to wiadome na blogu od dawna. Kolejne tego typu posty będą kasowane.

 9. Pozytywna 26 Czerwiec, 2017 o 19:54 Odpowiedz

  Obejrzalam pokaz D&G i zastanawiam sie, co tam jest slowianskiego? Czy te duze motywy kwiatowe? Ozdoby na wlosy? Zauwazylam gwiezdny, karmazyn, energetyczny i iskrzacy, ale poniewaz slowianskim sie do tej pory nie zajmowalam, nie potrafie go zidentyfikowac. Poza oczywistosciami typu polski folklor 😉

  Mialabym jeszcze pytanie a propos pokazu – kibbowo dla kogo bylyby odpowiednie takie stroje? Przyznam, ze z przyjemnoscia wskoczylabym w kilka kiecuszek 🙂

  • Moderator - lothlorien 26 Czerwiec, 2017 o 20:58

   Ciężko niestety znaleźć pokaz mody, który w całości odzwierciedlałby tylko jeden Ethereal. Słowiański w tym pokazie: motywy kwiatowe, wianki, chusty na głowach, torebki-koszyczki, niektóre buty i kolorystyka wielu kreacji.
   Fasony są tam bardzo różne. Trzeba byłoby omawiać każdą stylizację z osobna.

  • Pozytywna 27 Czerwiec, 2017 o 15:25

   Kazda to moze nie, ale kilka…? 🙂 Lothlorien, jesli jednak bys sie pokusila, to ja podalabym dokladny czas, w ktorym interesujacy mnie stroj sie pojawia, oraz krotki ogolny opis naprowadzajacy. Co Ty na to?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 10 Wrzesień, 2017 o 22:29

   Kurcze, mnie się fason kojarzy z C czy SC, ale ten wzór, to nie wiem
   do końca czy jest dla Słowiańskiego :/. W każdym razie – podoba się,
   choć kolor zdecydowanie dla Ciebie, nie dla mnie :P.

  • Ewa (SC, SSum, SyE+KryE+SłowE+BaE) 4 Czerwiec, 2018 o 23:10

   Nie jestem przekonana czy to jest słowiański na tej sukience, wydaje mi się że raczej nie, jakoś mi nie pasuje… ale z drugiej strony nawet nie mam pomysłu do jakiego innego E mógłby…

  • Moderator - nieogarnięta 4 Czerwiec, 2018 o 23:42

   Na kobiecie typu C taka asymetria nie będzie wyglądać dobrze. Wzór jest najbliższy Baśniowemu.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 11 Marzec, 2018 o 20:45

   Też bym nosiła :D. Choć dla mnie te spodnie są bardziej Baśniowe,
   nie wiem, skojarzyło mi się tak to wiązanie :).
   Ale bardzo fajny komplet.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 13 Marzec, 2018 o 16:28

   Ja gdybym miała słowiański to bym coś ludowego na szyję w zimie nosiła – to może nadać klimat całej stylizacji fajny.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 13 Marzec, 2018 o 17:16

   Tak, Słowiański to ten z silniejszych E u mnie i dość często
   z niego korzystam, choć zimą o nim zapomniałam :(. Przyznaję,
   że Gwiezdny z Baśniowym, a czasami Karmazynowy mną
   zawładnął :), a o Słowiańskim sobie przypomniałam, gdy
   założyłam bolerko z takim wzorkiem (swoją drogą, muszę
   zrobić zdjęcie do Stylowej Szkółki kiedyś :).
   W temacie Słowiańskiego, czyżby sukienka dla R ze Słowiańskim?
   Bo dla C za długa chyba będzie, a śliczna :/. Szczególnie dla Zimy
   Słowiańskiej :).
   http://images.orsay.com/media/catalog/product/cache/allstores/other/220x/472321edac810f9b2465a359d8cdc0b5/4/7/474010_98p_1.jpg

  • Ati (Classic) 4 Czerwiec, 2018 o 09:23

   Moim zdaniem nie posiada. Klimat zdjęcia rzeczywiście nasuwa słowiańskie skojarzenia, ale jak wiadomo “nie każdy facet z widłami to Posejdon” 😉 Wydaje mi się, że Nosowska to raczej mocno wietrzna jest i ogólnie bardziej yang niż yin na twarzy 🙂

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 5 Czerwiec, 2018 o 00:22

   Ati, może faktyczie masz rację z tym Wietrznym… Dałam się zmylić klimatowi zdjęcia i wrażeniu takiej swojskiej, sympatycznej i zaradnej kobiety, jakie na mnie zrobiła podczas jednego wywiadu. No cóż, dzięki 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *