SŁONECZNY ETHEREAL
MAGIA MODY

telefon 1234567890

Słoneczny Ethereal – galeria zdjęć

Sloneczny_Ethereal_galeria_zdjec

 

Słoneczny Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

 

Styl Słonecznego Ethereala jest najmocniej związany z wytycznymi Dramatic. Obok stylu Karmazynowego jest on bazą wyostrzonych i geometrycznych linii. Wyznacza też kierunek na monochromatyczność.

Słoneczny Ethereal ma również wysoki stopnień kompatybilności ze stylami: Dramatic Classic oraz Gamine i nieco mniejszy ze stylem Classic.

 • Dramatic – linie (pierwiastek Dramatic w czystej formie), asymetria, monochromatyczność, szlachetność, nowoczesność, gładkie fryzury
 • Dramatic Classic – linie (pierwiastek Dramatic), asymetria, biżuteria, surowa elegancja, wrażenie luksusu, gładkie fryzury
 • Gamine – linie (pierwiastek Dramatic), asymetria, nowoczesność
 • Classic – ostrzejsze linie (dodatek do linii łagodnych), kierunek na monochromatyczność (zgodny z wytycznymi dla czystego typu Classic), umiarkowanie, dyskrecja, wrażenie luksusu, gładkie fryzury


Kolejną istotną funkcją Słonecznego jest stanowienie fundamentu dla najbardziej szlachetnego typu urody, jakim jest Angelic.

Angelic powstaje, kiedy do Słonecznego dołącza Wietrzny. Jednak to Słoneczny gra tu pierwsze skrzypce.

Warto też pamiętać o tym, że nie każde zetknięcie się tych dwóch Ethereali daje w efekcie ten wyjątkowy i rzadki pierwiastek. By wystąpił Angelic, Słoneczny i Wietrzny muszą zespolić się w specyficznej konfiguracji i dominować w układzie Ethereali. A ponieważ mamy do czynienia z androgynicznością (w rysach i aurze), uroda kobiety musi być wyraźnie nacechowana Yang, a mężczyzny – Yin.

 

Komentarze do wpisu “Słoneczny Ethereal – galeria zdjęć”

 • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 27 Maj 2018

  ooo jakie piękne
  w sam raz na nadchodzące upały :)
  nie mam Słonecznego, natomiast pewne elementy są mi bliskie ze względu na typ Kibba.
  Tak mi się przypomniało patrząc na tę galerię – kontrowersyjna sukienka z ostatniego królewskiego ślubu była słoneczna? tak ją odebrałam ze względu na sztywny materiał i “czyste” linie, natomiast nie miała aż takiej geometrii jak większość przykładów powyżej :)

  • Sukni Meghan rzeczywiście najbliżej do stylu Słonecznego. Dekolt łódka (płytki) to DC.

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 27 Maj 2018

   No właśnie bardzo mi się ta sukienka podobała, wydaje mi się równocześnie że nieco ją przytłaczała i że lepiej wyglądałaby w czymś nieco “lżejszym”. Ale nadal zbieram szczękę z podłogi że ona typem N jest. Ech.
   Słoneczny jest piękny w swojej czystości, równocześnie w dyskusjach tutaj u Ciebie na blogu Greto zauważyłam że Słoneczny i Alabaster są na swój ciekawy sposób bardzo nieintuicyjne – i wydaje mi się to uwarunkowane kulturowo. Alabaster bowiem jest ozdobny i zimny równocześnie, a Słoneczny jest kanciaty, architektoniczny i rozgrzany. A nam, w Polsce, raczej formy proste kojarzą się chłodno, zaś ozdobne tak… przytulnie..? Jestem bardzo ciekawa jak wpadłaś na to aby to tak podzielić jak podzieliłaś :) żeby nie było wątpliwości – uważam że tak lepiej, i te modernistyczne formy rozpalone południowym słońcem są bardzo pasujące :)

  • O jaki typ ją podejrzewałaś? :)

   Źródło jest w definicji Yang i Yin. Podaję za Wikipedią:

   Yang (dosłownie rozumiane jako “nasłonecznione miejsce, południowe zbocze (wzgórza), północny brzeg (rzeki), światło słoneczne”) reprezentowana przez biel i Słońce oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury.

   Yin (dosłownie rozumiane jako “zacienione miejsce, północne zbocze (wzgórza), południowy brzeg (rzeki), zachmurzenie, zaciemnienie”) reprezentowana przez czerń i Księżyc oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury.

   Słoneczny – Yang
   Alabastrowy – Yin

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 27 Maj 2018

   Myślałam że jest FG. Ale nie patrzyłam zupełnie w jakich ubraniach jej ładnie (teraz, gdy widzę na Twoim pintereście, to rzeczywiście styl N jej służy) tylko na kościec – jakaś taka drobna mi się wydawała, “ostra” w kościach, może przez to że ma dużo zdjęć z Harrym albo z Kate – która wydawała mi się dużo bardziej “obła”. Może też ciut przez to że Megan ma egzotyczną z mojegu punktu widzenia urodę, a tę najłatwiej mi zakwalifikować (trochę ignorancko i bezmyślnie) jako FG..?

   No tak, to definicja yin/yang rzeczywiście wszystko wyjaśnia. Właśnie ten podział wydawał mi się taki bardziej charakterystyczny dla Azji, ale nie przypuszczałam że wytłumaczenie jest tak proste ;-)

  • To musiała być sprawka Baśniowego :) Przez niego Meghan ma rysy bardziej FG niż N.

   Jeżeli chodzi o to, że jest drobna, podejrzewam u niej jeszcze Świetlisty. On jest mało oczywisty, ale zdrabnia ją i wydelikaca.

   Na podziale Yin/Yang opiera się typologia Kibbe. Etherealowa musiała iść tym tropem, bo to przecież m.in. rozłożenie typologii Kibbe na części pierwsze :D

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 Maj 2018

   Kasia, ja to zawsze kojarzyłam w taki sposób, że Słoneczna biel jest ciepła, daje ciepłe światło i idzie w parze ze złotem, a Alabastrowa biel jest chłodna, śnieżna, odbija światło na fioletowo i po drodze jej bardziej ze srebrem. Ważne też są faktury materiałów, bo sztywniejsze będą Słoneczne a miękkie Alabastrowe. Ale ja mam tylko Alabastra, a Ty masz oba?

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 27 Maj 2018

   Aga generalnie podobnie to kojarzę, też alabaster tak zimno-srebrzyście, płatek śniegu, a słoneczny tak złoto-promieniście, pamiętam natomiast z dyskusji tutaj z Mają bodajże (dobrze pamiętam?) że doszłyśmy do wniosku że to takie bardzo nieoczywiste jest. Dużo osób zresztą pyta czym się różnią najjaśniejsze z eterali bo wielu się to nieco miesza, no i się nie dziwię, w mniej oczywistych przypadkach mnie też ;)

   Mnie Kibbe przekonał do siebie pewną logiką geometrii (lubię jak jest logicznie i tabelkowo ;) ) i zawsze na kościec było mi najłatwiej patrzeć i na to jak na tym ułożone są tkanki miękkie. To się wszystko tak w wykresiki i tabelki da trochę ubrać. A potem się okazuje że nieprawda :-P i dla mnie to jest trudne.
   Intuicyjny z natury system eterali baaardzo długo przyszło mi akceptować – przyznaję że w praktyce sprawdza się super, i jestem zaskoczona jak trafny jest, natomiast długo byłam sceptyczna bo on ze swej natury jest taki… na wyczucie, mało obiektywny. I tak naprawdę dobrze to tylko Ty Greto możesz go stosować – tak mi się wydaje.

   Aga nie mam słonecznego. Wszystko co mam to wypisałam w podpisie. Bogato ;-) mam jeszcze dodatkowo echa paru innych etherali, ale z nich to mogę pojedyncze elementy i są u mnie słabe.

 • Moderator - Magda 27 Maj 2018

  Wspaniały i piękny ethereal. Greto, cudownie ujęłaś Sloneczną duszę w tym kolażu!
  Bardzo cieszę się, że mam ten ethereal w swojej gromadce :)

  • Dziękuję :) Przed chwilą pomyślałam o Tobie i o Twoim Słonecznym, a tu jesteś <3 :)

 • Jag FG / AE+KE /SS 27 Maj 2018

  Greto ,cudowna galeria ,tyle bieli i złota, proste formy…
  dlaczego ja nie mam tego Ethereala ? Chociaż wszystko mi się podoba, nie umiałabym tego nosić :-( Jednak całą biżuterię już tak :-) i prawie wszystko bym przygarnęła poza naszyjnikami i tylko z tego względu, że jakoś nie pałam miłością do niczego na szyi.
  Trochę mnie to dziwi bo biżuteria z moich Ethereali już tak całościowo na mnie nie działa.

  • Dziękuję :)

   Wszystko się zgadza – nie masz i nie umiałabyś go nosić :)

   Mnie najbardziej podoba się w nim połączenie bieli i złota oraz mocne wrażenie luksusowego luksusu :D

  • Jag FG / AE+KE /SS 27 Maj 2018

   Rozumiem Greto ,
   Każdy z nas potrzebuje odrobiny luksusu i mojszy luksus jest dla mnie najlepszy :-) , ale taki luksusowy luksus przyciąga wzrok i człowiek wzdycha ,dlaczego nie dla mnie chociaż ociupinkę. ;-)

 • Moderator - lothlorien 27 Maj 2018

  Jak zawsze piękna galeria :D Uwielbiam patrzeć na ubrania w takiej surowej formie <3

 • Eloise (DC+ME+RE/DA) 27 Maj 2018

  Wiedziałam, że ta przerwa we wpisach oznacza COŚ naprawdę wyjątkowego <3 Byłam pewna, że nadchodzi Słoneczny. I jest. Sama się sobie dziwię, bo na widok tych zdjęć ogarnął mnie taki błogi spokój, wszystko tu jest moje, znane, oswojone, całe hmmmm, wybaczcie jeżeli zabrzmi górnolotnie, wnętrze. Założyłabym wszystko, no może oprócz złotych muszkieterek (?) :-D, coraz bardziej się przekonuję do Słonecznych domów. Biały minimalizm mnie nie przeraża, tylko koi :-) Był taki moment po analizie kolorystycznej ( swoją drogą wspaniały ), kiedy to zaczęłam się zastanawiać, jak ja dalej mam być DC z Mahoniem i Różanym na początku stawki, albo lepiej: czy w ogóle DC czy jakąś totalną hybrydą :-D :-D I strach mnie ogarnął, ale Greta jak zawsze pomogła <3 Tak sobie teraz siedzę, chłonę klimat, patrzę na zachodzące słońce, greckie uliczki i jestem w domu.

  • Słoneczna Eloise <3 :)

   Słoneczny działa na Ciebie tak jak na mnie morze :)

  • Eloise (DC+ME+RE/DA) 27 Maj 2018

   Do morza też mam słabość wielką, te fale i ogrom wód, im więcej tym lepiej <3 Wiem, nie jestem do końca normalna :-D Powinnam mieszkać gdzieś na którejś z greckich wysepek albo w okolicach jakiegoś wulkanu, np. Etny :-D

  • Malgorzata D+SE+IE+KE(SSu) 27 Maj 2018

   ELOISE, czy pozwolisz, ze podpisze sie obiema rekoma pod twoja wypowiedzia???
   Trafia ona w sedno to co czuje i chcialabym powiedziec, a pewnie bym tego tak nie ujela, bo doslownie jestem zblendowana!!
   Ja tu sie produkuje w stylowej szkolce, a tu taki wpis!!! Tez czulam, ze bedzie sloneczny, przy tych temperaturach:))
   GRETO, dziekuje ci za ukojenie mojej duszy!! Piekny wpis!! wlasnie siadlam z szklaneczka martini i sie rozkoszuje!!!!!
   To jestem ja przeciez!!:)) Ubralabym prawie wszystko, czym skromniejsze, prostsze i mniej wydziwiane to moje! No oprocz tych zlotych butow, takich “rzymianek”
   Pierwsza pokazana torebka-usmialam sie bo wlasnie calkiem, calkiem podobna kupilam sobie zeby miec na wesele. Tylko jest bez tych zlotych okuc, ale klimat tocka w tocke!
   Ten wpis rozwial tez moje powatpiewania co do jumpsuitow, balam sie kupic bo nie wiedzialam czy sa one dla nas. Teraz juz wiem i napewno wyprobuje!!!
   Bizuteria powala na ziemie!!! Ale zdobyc takie cuda jest prawie nie mozliwe, przynajmniej za normalna cene….Poszukuje wlasnie na gwalt prostej bransoletki do mojego stroju na wesele, jak narazie bezskutecznie!
   Bede ogladac jeszcze tysiac razy ten kolaz i odkrywac siebie znowu na nowo!
   Dziekuje Greto!!!

 • Zupełnie nie moje klimaty, ale nie da się nie widzieć dostojeństwa, jakie wiąże się z cechami urody SE. Wiele kobiet bez SE próbuje dodać sobie powagi za pomocą takiej stylistyki, choć łatwo uzyskać odwrotny efekt, dlatego ja się od zawsze trzymam z daleka :D

  • Bo masz świetną intuicję i nigdy nie udawałaś kogoś innego :D

  • Eryka 27 Maj 2018

   Dziękuję :)
   Bardzo odkrywczy jest dla mnie “rozgrzany” aspekt Słonecznego. Myślałam, że galeria pojawi się dopiero jesienią, a tu Słoneczny pięknie potrafi zgrać się z upałem i to w sposób praktyczny. Co galeria to nowe odkrycia :)

  • Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ 28 Maj 2018

   Właśnie też o tym pomyślałam – zupełnie nie moje klimaty, choć przyznaję, że podoba mi się sukienka
   w stylu Sharon Stone z “Nagiego instynktu” i mam jeden żakiet biały, właśnie Słoneczny, do kolorowych sukienek go noszę :).

 • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 27 Maj 2018

  Oszałamiająco piękna galeria. Nie mogę pozbierać szczęki z podłogi, mimo iż ten Ethereal jest mi tak bardzo daleki, jak to tylko możliwe. Z tych “luksusowych” Ethereali nawet Kryształowy przez swoją miękkość jest mi bliższy niż Słoneczny, choć oba leżą na kompletnie innym biegunie niż to co jest “moje”. Totalnie nie moja planeta. Zginęłabym pod tymi kanciastościami, bielą, geometryczną biżuterią… Na samą myśl o mnie w tej stylistyce czuję dyskomfort, brrrr ;)
  No cóż, widocznie to jeden z tych Ethereali do podziwiania z daleka. Ale muszę przyznać, że ilość światła i słońca w tych kolażach działa na mnie rozgrzewająco :)

  • Dziękuję <3

   I wzbudza respekt, prawda? :)

  • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 27 Maj 2018

   Oj tak! Respekt, to jest dokładnie to. Tak sobie myślę, że dobrze by było mieć chociaż odrobinę takiego Ethereala jak Słoneczny do celów takich jak oszałamianie klasą i stylem podczas szalenie ważnych zawodowych negocjacji :D

  • Szkoda, że nie można kupić Słonecznego w sprayu :D

   Ja z braku Słonecznego wzmacniam się Królewskim :D

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 27 Maj 2018

   Dokładnie, “respekt” to jest to o czym zawsze myśle, kiedy patrzę na słonecznych ludzi. Żaden inny Ethereal nie wzbudza takiego szacunku jak on (przynejmniej we mnie) a przy tym mam wrażenie, że nie jest to szacunek wywołany strachem, tylko w tej najczystszej postaci wywołany właśnie ciepłymi uczuciami.

   Co do Angelica, to wzudza we mnie BOSKĄ fascynację.
   Chwała Ci Greto! ;)

  • Dziękuję! <3 :)

  • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 27 Maj 2018

   Mam jeszcze taką obserwację… Wśród moich znajomych zauważyłam taką zależność, że ludzie, których podejrzewam o posiadanie Słonecznego często mają Gwiezdne partnerki/rów i tak sobie pomyślałam, czy może to wynikać z “astronomicznego” uzypełniania się przeciwieństw? Ktoś z was też ma takie obserwacje?

  • Mój mąż posiada Słoneczny, a ja Księżycowy. Co też wyraźnie przekłada się u nas na cechy osobowości. Uzupełniamy się. Tak, że u nas zadziałało :)

  • Eryka 27 Maj 2018

   Coś w tym może być :D

  • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 27 Maj 2018

   Hahaha Słoneczny w sprayu, genialne, kupowałabym w ciemno!! XD
   Jeśli chodzi o wykorzystanie innych Ethereali, z tych obecnych w mojej konfiguracji to jedyne co mi przychodzi do głowy w kwestii wzbudzania respektu to Wietrzny. Choć może odrobina Mahoniowego też by dała radę ;)
   A co do przyciągania się przeciwieństw – mój gust co do mężczyzn zdecydowanie skręca w stronę pierwiastka Dramatic, czyli tego czego w moim typie bazowym brakuje. Z Etherealami mam dokładnie na odwrót. Choć niewykluczone, że gdyby to rozpisać na poszczególne Ethereale, to mogłoby wyjść że podobają mi się np. faceci Dramatic i że każdy z nich ma również SE.
   Ciekawe spostrzeżenia, idę sprawdzić konfiguracje E moich ulubionych przystojniaków :D

  • Cynka (G/ŚE+FE+IE/LSp) 27 Maj 2018

   Respekt i dostojeństwo! Tego mi brakuje. Kiedyś próbowałam gładkich koków i słonecznej surowości ale nie było mocy ;P Wtedy nie wiedziałam dlaczego, teraz dzięki Grecie wiem. Dziękuję Greto za taką hiper luksusową galerię. Niektóre aspekty słonecznego są wręcz onieśmielające.

  • Dziękuję Cynko <3 :)

 • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME|TA 27 Maj 2018

  Nie odnajduję nic dla siebie w tej galerii ;D Nigdy nie ciągnęło mnie do takiego stylu, jednak Słoneczne rysy chyba najbardziej mi się podobają :)
  Bardzo spójna i taka “czysta” jest ta galeria :)
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-254.jpg Ta modelka to chyba Edita Vilkevičiūtė? Ogólnie bardzo podoba mi się jej twarz :) Ma coś w sobie. Pewnie posiada Słoneczny Ethereal?

  • Posiada :) Zaraz dopiszę ją do listy. Btw wiele modelek ma Słoneczny.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 Maj 2018

   Czy jest możliwe, żeby mieć Słoneczne rysy, ale żeby Słoneczny styl nie był odpowiedni w ubiorze?

   Słoneczne twarze wydają mi się tak bardzo Arystokratyczne, o wiele bardziej niż Karmazynowe, mimo, że oba te pierwiastki odwołują się do wytycznych Dramatic. To chyba przez wzgląd na Noble :D

  • Tak może być np. w przypadku typu FG. Słoneczny można jakoś przemycić (Magda ma wprawę :) ), ale ogólnie jest to styl daleki od FG.

   Łatwiej już wpleść Słoneczny do stylu Natural, a tu też się zdarza.

   *****************************

   Na sto procent przez Noble :)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME|TA 27 Maj 2018

   Słoneczne modelki bardzo mi się podobają. Kto by nie chciał mieć takich boskich, arystokratycznych rysów :D
   Wydaje mi się, że ten Ethereal chyba jest najbardziej “Nobliwy” ze wszystkich, ale to pewnie moje osobiste odczucia.
   W takim razie Caroline Winberg też pewnie ma SE :)

  • Twoje odczucia są jak najbardziej prawidłowe :)

   Caroline Winberg zostaje dopisana do listy SE :)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME|TA 27 Maj 2018

   Jak fajnie :) Pewnie jeszcze kilka takich by się znalazło :)

  • Moderator - Jonathan 27 Maj 2018

   Może Marisa Miller? :P

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 27 Maj 2018
  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 27 Maj 2018

   Ma lodowe oczy, taaak :D

  • I bardzo lalkowatą twarz. O ile to wszystko dzieło samej natury :D

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME|TA 27 Maj 2018

   Karen Mulder może, ale to chyba nie jest taki oczywisty przykład jak panie wymienione wyżej :)
   http://www.veryglamour.com/models/karenmulder.jpg
   https://i.pinimg.com/474x/11/98/fe/1198fef40ba02bc4a985bdcef8550636–atelier-versace-gianni-versace.jpg
   http://www.beautifulwomenpedia.com/images/karen-mulder-4.jpg

   Lara Stone <3 już była zdiagnozowana i jest w kolażu :)

   Elsa Hosk to istna lodowa lalka! :)

  • Ostatnio przypomniałam sobie o niej tak w ogóle :) Dla mnie to była najładniejsza modelka z tamtych czasów i w ogóle wszech czasów. Swoją drogą…ciekawe, czy była poprawiana?

   Słoneczny jest, ale nie wybija się na pierwszy plan. W rysach bardziej widać Alabaster i Różany.

   Karen Mulder Flamboyant Natural Alabaster Etherea Rose Ethereall

   A tu w królewskiej wersji:

   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/katen-mulder-flamboyant-natural-royal-ethereal.jpg

  • Malgorzata D+SE+IE+KE(SSu) 28 Maj 2018

   Karen to tez i moja ulubiona modelka z tamtych czasow. I jeszcze Linda Evangelista. Wszyscy szaleli za Schiffer i Crowford, a ja wypatrywalam Lindy i Karen:))) Moz juz wtedy bylo cos na rzeczy:)

  • Linda i Karen – pierwsze miejsce – ex aequo :)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME|TA 28 Maj 2018

   Też pomyślałam o Alabastrowym. Czyli posiadaczka AE nie musi być koniecznie żywą kopią lalki jak Elsa Hosk :D
   Szczęka mi opadła po ujrzeniu królewskiej wersji Karen Mulder :)

  • Nie musi. Ja nie jestem, a AE ma u mnie wiele do powiedzenia :)

   Karen Mulder ma bardzo wielowymiarową i plastyczną urodę. Mimo wyraźnych AE i Różanego widać też sporą dawkę Yang,

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 28 Maj 2018

   Karen i Linda cudownie piękne :) Ja jeszcze wielbię Paulinę Porizkową, ona też była zdiagnozowana jako posiadająca SE :) Szukam Słonecznego zdjęcia, ale nędznie :/
   https://i.pinimg.com/564x/05/1a/05/051a057984022ad86e709ead44d9a5d1.jpg
   https://i.pinimg.com/564x/ed/83/86/ed83862c67113e1b2a4b016b5d4c4ec9.jpg
   https://i.pinimg.com/564x/83/dd/61/83dd610ac879f411183b979e364b5cca.jpg
   https://i.pinimg.com/564x/8e/dd/bb/8eddbb1a7cb937d6dd1c6cde804ee200.jpg
   To czwarte hmm, suknia chyba zbyt yinowa, wybaczcie mój spam, ale jaram się SE, to muuuuszę :)

  • Maja DC+AE 29 Maj 2018

   O to teraz wiem dlaczego nie moglam odnalezc wspolnego mianownika miedzy roznymi twarzami AE, jedne to zimne lalki z czystym AE (chyba predzej rozpoznam wlasnie je, czuje jakas lacznosc) a drugie wymieszane i podbite yangiem. Przeanalizuje sobie jeszcze raz AE twarze i bede sie uczyc:) Niesamowita ta Karen, Elsa (przypadek? :D) rownie piekna, lecz uroda tej pierwszej wydaje mi sie ciekawsza (jesli mozna tak oceniac). Spamuje dzis na maxa:D Greto czy we wpisie o AE jest ktos kto ma bardzo mocny, nierozcienczony AE? Gemma Ward? Nie licze az tak na odpowiedz, bo wiem ze masz duzo pracy, ale moze kiedys sie wyjasni:D

  • Eufrozyna SN+KrE+GE|TA 19 Czerwiec 2018

   Dorin, patrzę na zdjęcie Pauliny Porizkovej w stroju kąpielowym i nie wierzę, że jest typem SN :O

 • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 Maj 2018

  Piękna galeria i bardzo cenne wskazówki zamieszczone we wpisie :) Słonecznego nie mam, ale podczas przeglądania przyszło mi na myśl pytanie jak to jest z tą białą koszulą, która nie zawsze musi być Słoneczna, prawda? Jakimi Etherealami można ją jeszcze ‘ograć’? Nonszalancko noszoną białą koszulę możnaby podciągnąć też pod Francuski?

  • Dziękuję <3

   Biała koszula to Słoneczny i Francuski. Przy czym we Francuskim, jak już napisałaś, będzie noszona w sposób bardziej nonszalancki.

  • Aga SG/KarE+GE+WE/DW 27 Maj 2018

   Dziękuję Greto :) Bardzo mi się podoba ta uniwersalność :) Posiadaczkom SE i FE pewnie jeszcze bardziej.

 • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Maj 2018

  Ależ to jest piękny styl :) A galeria jak zawsze wspaniała!
  Gdybym tylko się dobrze prezentowała w czymś takim, to bym przynajmniej próbowała:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-285.jpg
  Niestety, to raczej coś dla Dorin, mnie czysta biel na dużej powierzchni przytłacza. Z drugiej strony myślę, że w odpowiednich okolicznościach przyrody (słonecznych!) wiele osób nieźle wygląda w bieli. Ja bym wtedy poszła w takie klimaty (nie kroje…):
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-52.jpg
  No i zawsze pozostaje architektura ;)

  • Dziękuję! :)

   Kiedyś na blogu wspominałaś o długich płaszczo-kamizelkach. One są słoneczne :)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Maj 2018

   Serio? O rany, nic nie pamietam ;) Może ;) W każdym razie nie noszę :P

  • Może nie nosisz, ale podobały Ci się i wspomniałaś, że nosiłabyś :)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Maj 2018

   A to numer ;) Człowiek się zmienia, teraz bym nie nosiła. W każdej dotychczas przymierzonej kamizelce wyglądam głupio ;)

  • Widać napisałaś to, zanim zmierzyłaś :D

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 27 Maj 2018

   Hyhy, to może być to :D
   Za to teraz mam białe jeansy z grubej bawełny, które kiedyś raczej by mi nie przyszły na myśl – to inspiracja prosto z kolaża FE ;)

  • :D

   Cieszę się, że kolaże są inspirujące ;)

 • Moderator - Jonathan 27 Maj 2018

  Super galeria! Wszystko czytelnie opisane jak i obrazy mówią same za siebie! Bardzo cieszę się, że go mam, ah ten minimalizm i Noble! To prawda, styl SE kojarzy mi się bardzo luksusowo choć w inny sposób niż KryE. Najbardziej urzekają mnie Słoneczne krajobrazy, pomieszczenia (aż chce się żyć) no i biżuteria! Czas się przyodziać w nią na lato :)

  A ta Panna przebiła system:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-315.jpg

 • A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 27 Maj 2018

  Nie wiem dlaczego, ale ta galeria kojarzy mi się z latami 70-tymi, konkretnie z amerykańskimi filmami z tego okresu, których akcja toczyła się np. na ulicach San Francisco ;D, pewnie przez to słońce :). Zawsze bardzo lubiłam połączenie złota i bieli, choć (to moja obserwacja) często w Polsce kojarzy się to ze stylem “ruskim”. Swoją drogą przynajmniej w dwóch parach kolczyków z galerii wyglądałabym całkiem, całkiem (przymierzałam kiedyś podobne). Architektoniczność biżuterii, zwłaszcza bransolet, jest kapitalna.

 • Fresco SN (BE, WE, ME) +GE | SSu 27 Maj 2018

  Wiem że wyjątkowo dzisiaj spamuję, ale poruszenie tematu Angelic przypomniało mi o Alyssie Sutherland. Czy ona faktycznie ma taki pełny, “rasowy” Angelic? A jeśli tak, to co – oprócz Słonecznego i Wietrznego – składa się na niego w jej przypadku?

  • Alyssa Sutherland posiada mocny Słoneczny. Posiada też wyraźny Angelic.

  • Eloise (DC+ME+RE/DA) 27 Maj 2018

   Fresco, podepnę się pod Ciebie z pytaniem, o ile nie masz nic przeciwko ? :-) Ja również w sprawie Angelica, proszę Pani Dyrektor Grety :-) Się zbierałam do tego od samego początku, no to teraz w końcu wstrzymam oddech i zapytam z pewną taką nieśmiałością – czy mojej skromnej osoby A dotyczy czy to już za dużo szczęścia? :-D Wiem, nic mi o tym nie pisałaś, ale gdzieś, coś, ktoś…np. czasem jestem brana za faceta ( a tak :-D ), małżonek uparcie twierdzi, że mi pasi ( czyta bloga ale łobuz zanalizować się nie da ). O. To ja już cicho siedzę :-)

  • Eloise,

   Posiadasz zbyt dużą dawkę Yin (Mahoniowy, Różany). W takim przypadku Angelic nie ma szans :)

  • Eloise (DC+ME+RE/DA) 27 Maj 2018

   Dzięki za odpowiedź Greto, w sumie to tak mi chodziło po głowie, że z Mahoniem na Anioła to może być mission impossible :-D

  • Eloise (DC+ME+RE/DA) 28 Maj 2018

   Taaaak, nie ma tak dobrze :-D A co powiesz na tę dziewczynę jako kandydatkę do Angelica? Rain Dove, 187 cm wzrostu, FN czy D? https://www.expoknews.com/wp-content/uploads/2017/06/androgynous-model-rain-dove-5-590ad7a093ded__700-e1496346570798.jpg

  • Malgorzata D+SE+IE+KE(SSu) 28 Maj 2018

   Greto, a ja moge skromnie zapytac o tego Angelika u mnie? Jest czy nie ma go u mnie?
   Dziekuje!

  • Małgosiu,

   Przy założeniu, że Wietrzny masz “odgórnie” (w bazie Dramatic), możemy przyjąć, że Angelic jest u Ciebie obecny. Nie da się ukryć, że jest on widoczny :)

  • Maja DC+AE 29 Maj 2018

   To i ja sie podepne ze spamem:d taki pan Bartosz Bielenia posiada moze Angelic?
   http://micet.pl/wp-content/uploads/2016/10/BB-1.png

 • A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 27 Maj 2018

  Aha i jeszcze jedno skojarzenie – Gwyneth Paltrow w 2012 roku na rozdaniu Oskarów w kreacji Toma Forda.

  • Gwyneth wygląda genialnie w słonecznych stylizacjach.

  • Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ 29 Maj 2018

   Tak, Gwyneth wydaje się być bardzo Słoneczna.
   Myślę o mężczyznach, swego czasu była z Bradem Pittem, który wydaje się być też Słoneczny.
   Czyżby to SE wpływał na podobieństwo ich twarzy? Wtedy nosili oboje jeszcze podobne fryzury pamiętam.

 • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 27 Maj 2018

  Greto! Słoneczny E jest tak totalnie piękny, zapiera dech, nie wiem co napisać. Jest całkowicie idealny i wymarzony! Każdy post przybliżający eternale zachwycał mnie swą pięknością, ale to zjawiskowa zjawiskowość! Gdybym mogła nosiłabym wszystko, sukienki zachwycają, buty wow! Złote muszkieterki, a jakże nosiłabym :D Sukienka j. taaaaaaaak! Nie potrafię wybrać jednego zdjęcia. Wszytsko ma tutaj taką moc, że o rety! Wspaniale Greto! Jest najpiękniej :) Mega jaram się Słonecznym :) Rozwaliłaś system :D

  • <3 Jesteś naszą świetlistą ikoną Słonecznego <3 :D

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 27 Maj 2018

   Greto <3 Jak sie jaram! Jak słońce <3 <3 <3 <3

 • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE+KE/TSu 27 Maj 2018

  Wow! <3 Bardzo się cieszę z tej galerii. Naoglądam i się pozachwycam (razem z mamą, tak), bo choć Słoneczny Ethereal nie jest we mnie mega silny, nie mogę minimalizmu i cała na biało, to jednak czuję tę estetykę i kocham. Ta dostojność i lekkość, geometria i nawiązania do antyku. Jest wiele pięknych rzeczy, taka maxi biała z rozcięciem jak znalazł na ślub. Czemu takich kreacji nie tworzą tylko jakieś księżniczkowate princessy?

  Bardzo lubię biel i cieszę się, że pomimo bycia True Summer mogę się na nią pozwolić :) Zwłaszcza latem.

  Mimo silnego WE nie mam Angelica, ale w sumie nie szkodzi :)

  PS: Chyba mamy jakieś wspólne myśli, bo dziś udało mi się wystąpić w białej sukience. <3

 • Słoneczny jest dla mnie bardzo estetyczny i gdzieś tam od czasu do czasu się zajaram- ale zawsze ze świadomością, że o niebo lepiej mi w czarnej wersji podobnych ciuchów, lub w miększej, Kryształowej odsłonie.
  Zwyczajnie- nie mój E. ;>
  Niemniej jednak, cieszy oko <3
  Swoją drogą, czy Segovia Amil nie ma tego ethereala? Ma charakterystyczny nos i efekt smoczka, który był wcześniej kojarzony z tym etherealem :)
  Chyba, że to kwestia Karmazynka?

 • Sowa (FG + BaE + WE) 28 Maj 2018

  Jeśli miałabym wybrać ethereal, do którego mi najdalej, to byłby to słoneczny :D Niemniej imponuje mi i to bardzo! Dopiero ta galeria mi uświadomiła, jak bardzo jest futurystyczny – te wnętrza, geometria, białe kombinezony, no, kupuję tę bajkę :)

 • Greto kochana, jakże mnie uszczęśliwiłaś tym wpisem! Czekam akurat z niecierpliwością na maila z Twoim werdyktem, a tu takie piękno do pooglądania w międzyczasie <3 dziękuję!
  Oglądam z zachwytem wszystkie zdjęcia i najchętniej przygarnęłabym prawie wszystkie kreacje. Te białe sukienki to absolutne cudo! Czuję się taką szczęściarą, że go mam!! Uwielbiam biel, minimalizm, połączenie złota i bieli, geometrię <3 <3 tylko z gładkimi fryzurami mi trochę nie po drodze :D
  Kocham Słońce i Morze, kocham moje E <3
  Swoją drogą – nareszcie rozumiem o co chodzi z Angelic! Ja jestem na niego po prostu zbyt yinowa :D ale nawet mi nie szkoda, bo tych E bym nie oddała (Syreni, Mahoń, Różany)
  Greto jesteś wielka! <3

  • Dziękuję Cass <3

   Właśnie produkuję Twoje zestawy :)

  • Cudownie <3 nie mogę się doczekać, ale też trochę się obawiam mojego typu :D

 • Ola (C + KryE + RE + SE) 28 Maj 2018

  O wow, galeria naprawdę robi wrażenie! Słoneczny jest jest niby prosty i określony (bo w sumie co skomplikowanego jest w bieli, złocie i prostych liniach) ale ma w sobie moc. Moja szefowa jest esencją tego ethereala, na dodatek to typ Dramatic, więc możecie sobie wyobrazić, jakie wrażenie robi na spotkaniach :D Niesamowicie cieszy mnie, że mam w sobie trochę Słonecznego (na samym końcu, ale zawsze!) i moim celem na czerwiec jest znalezienie Słonecznej stylizacji w kolorach dla TS, co może nie być takim prostym zadaniem :)
  SZALENIE podoba mi się też rozpiska, jak poszczególne typy Kibbe mogą czerpać z danego etherala – to bardzo dużo rozjaśnia. Super byłoby, gdyby kiedyś powstał taki wpis-ściąga, dla każdego etheralka…. :)

 • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 28 Maj 2018

  Cudowna galeria, niesamowicie tchnie spokojem i harmonią. Czuję z nią dużą kompatybilność, choć SE nie jest u mnie dominującym E, ale zawsze bardzo mi po drodze z moim własnym pierwiastkiem D – odkąd go zaakceptowałam, jest mi bardzo drogi. Biżuterię i torebki biorę wszystkie.
  Patrząc na zdjecia, zrozumiałam również, dlaczego czasem wyglądam w bieli super, a czasem mdło i nijak. Pomijając odcień – moja biel musi być mocno śmietankowa, ciepła, wpadająca w krem – istotą jest przecież fason (oczywista oczywistość, ale same wiecie, jak to jest…)! Strzeliste, ostro zakończone, z wyraźnymi elementami D jasne ubrania wyglądają na mnie faktycznie dobrze. No i uświadomiłam sobie, że miałam arcysłoneczną suknię ślubną, w której wyglądałam bardzo ładnie pomimo tego, ze była czysto biała.
  Greto, pomimo tego, że typologii Ethereal towarzyszę od zarania, nie przestaje mnie ona zdumiewać, a Ty przede wszystkim. To wszystko jest tak niezwykle logiczne, konsekwentne,spójne i tak wiele wyjaśnia, że nie wyobrażam sobie, jak świat mody i urody mógł istnieć bez tego. I cieszę się, ze moje córki wejdą w ten świat już po stworzeniu Typologii E :)
  Osobiście czekam jak na szpilkach na “Mój” E czyli Iskrzący. Postanowiłam ostatnio nic nie kupować, dopóki nie zamieścisz wpisu, bo zapełniam szafę trochę po omacku, a wiem, ze wpis o IE sprawi, ze mi wszystko “kliknie” :):)

  • Arweno,

   Dziękuję za komplementy. Jest mi niezmiernie miło.

   Myślę, że Iskrzący to będą u Ciebie głównie kolory. Dosadny styl tego Ethereala jest zbyt szalony dla kobiety DC.

 • Aileen DC (FE+SE+KarE) +WE+BaE | TS 28 Maj 2018

  Po cichutku liczyłam na nową, letnią galerię i – jest! :) Nigdy nie sądziłam, że zapragnę białej torby lub torebki – a tu bach: ta kopertówka mnie podbiła http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-26.jpg
  Zgarnęłabym też sporą część biżuterii (tylko że w srebrnej wersji), cudownie minimalistyczne sukienki (takie jak ta http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-298.jpg) i ten komplet: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-59.jpg (mam nadzieję, że on się nadaje dla DC?).
  Ze zdziwieniem jednak stwierdzam, że chociaż mam Słoneczny, to ta bardziej futurystyczna część ubrań (np. http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-143.jpg czy http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-295.jpg) wydaje mi się strasznie obca, jak z innej planety. Ciekawe, czy to kwestia innych moich ethereali czy po prostu nie każdemu, kto ma Słoneczny, musi się podobać wszystko, co Słoneczne…

  Greto, przy okazji nieśmiało zapytam: co u mnie sprawia, że nie mam Angelica? Baśniowy? Czy waga? ;)

  • Witaj Aileen,

   Nie posiadasz Angelica, ponieważ masz zbyt słaby Słoneczny, a i Baśniowy dokłada swoje trzy grosze :)

   U Ciebie mamy bardzo mocny Wietrzny. Przy Angelic musi dominować Słoneczny, nie Wietrzny.

 • Uwielbiam wygląd osób, które potrafią zrobić użytek z posiadania tego pierwiastka. Nie sposób przejść obojętnie obok tej szlachetności i prostoty. Słoneczna uroda i styl, na który ona pozwala budzą we mnie szczególny zachwyt i zawsze zastanawiało mnie, jak to możliwe, że tak bardzo pociąga mnie coś, w czym sama wyglądam tak zupełnie okropnie. ;)

  Przyznam się też, że jest to pierwsza galeria podczas oglądania której poczułam jakikolwiek niedosyt z powodu braku zdjęć mężczyzn. :D

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 28 Maj 2018

   Luci, szukałam po internetach zdjęcia mojego ukochanego Alexandra Skarsgarda w Słonecznym garniturze i niestety nie znalazłam, a myślę, że takie foto to było by niebo :D Bardzo szkoda, gdyż myślę, że rozwaliłby system :)

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 22 Czerwiec 2018

   Znalazłam coś takiego, w miarę Słoneczny Alexander w Słowiańsko-Świetlistych okolicznościach:

   Alexander Skarsgård Sun Etherea

 • Magda DC (WE +SE + KryE + KsE) 28 Maj 2018

  Rozumiem, że jako DC mój Se nie powinien być monochromatyczny ? CZy złamany czernią byłby ok ? Rozumiem, że nie jestem Angel bo jestem typem DC ? Fajnie, że mam We i Se. Mogę robić skrajnie różny odbiór mojej osoby.

  • Dramatic Classic – linie (pierwiastek Dramatic), asymetria, biżuteria, surowa elegancja, wrażenie luksusu, gładkie fryzury

   Do tego dokładamy elegancie bloki kolorystyczne, desenie (numer jeden są szersze paski) lub przynajmniej wyraźne akcenty kolorystyczne w dodatkach.

 • Magda DC (WE +SE + KryE + KsE) 28 Maj 2018
 • Maja DC+AE 28 Maj 2018

  Piękna galeria, jak każda zresztą, na początku troszkę wypieralam się SE, ale to co dziś zobaczylam to jest szał. Ja widzę tu dużo tego kosmiczno-futurystycznego klimatu, który bardzo mnie pociąga:) dekonstrukcja, super:) dziś bardzo się cieszę że mam ten E. Biorę sobie kroje, są super:) do niedawna wypieralam się też wszelkiej bizu, bo przeszkadzała mi i wydawała się niepraktyczna, ale teraz eksploruje sobie i testuje i Słoneczne ozdoby bardzo trafiają w moje gusta, wypatrzylam sobie taki złoty sygnet (?)

 • Betka DC (FE+GE+KarE) 28 Maj 2018

  Cóż za wysmakowane zestawienia! Duża dawka słońca, ależ to cieszy oko…oczywiście troszkę żal, że nie mam takowego E. ale niektóre elementy mogę przemycić ;) Wydaje mi się, że jeśli się nie ma słonecznego lub różanego to w podobnych zestawach wygląda się niestety (przepraszam za określenie) tandetnie. Jane Fonda natomiast pewnie słoneczny ma ;) bo zaraz mi się skojarzyła przy tym kolażu.

 • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 29 Maj 2018

  Wcale kompatybilność Słonecznego z typem Classic mnie nie zdziwiła, bo oto Ethereal bliski memu sercu. :) I gdyby odjąć asymetryczne kształty, zamienić sztywne na opływowe materiały i wysubtelnić biżuterię na drobniejszą, to mógłby być nawet mój. :)

  Jest to też dla mnie jeden z łatwiejszych ethereali w obsłudze , jak i szeregowaniu ubrań. Nie można go pomylić z żadnym innym, a kobiety na pewno wyróżniają się z tłumu, bo wydaje mi się, że wysokie jego natężenie jest rzadko spotykane w naszej szerokości geograficznej.

  Moje pierwsze skojarzenie o nim to była zawsze “kobieta sukcesu”. Sukces to chyba najlepszy wynik dobroczynnej energii Słońca. I zawsze kiedy o nim pomyślę, to mam przed oczami czołówkę serialu “Moda na Sukces”, a co za tym idzie amerykański ziszczony sen.
  Może Donald Trump też go posiada?

 • Cat Ballou DC + KryE+WE+FE+BaE 29 Maj 2018

  Greto, przepiękne zdjęcia! To jest właśnie ten Ethereal, którego nie mam, a bardzo bym chciała. Czy można w inny sposób uzyskać ten efekt? Takie monochromatyczne piękno i spokój? :-) Co do biżuterii, to nosiłabym chyba wszystko, latem uwielbiam złoto, okazuje się, że dla mojego koloru skóry najlepsze jest złoto jaśniutkie, lekko żółte.

 • Witam! Według diagnozy Grety (która baaardzo ułatwiła mi życie) mam Słoneczny, Karmazynowy i Syreni. Cudownie odnajduję się we wszystkich stylizacjach oficjalnych, ale na codzień jest ciężko. Czy jasne dżinsy i biały t-shirt są ok dla Słonecznego (pomijając fakt, że to dość banalna stylizacja)? Jak ograć Słoneczny i Karmazyn na codzień, biorąc pod uwagę, że nie mam dwudziestu wiosenek i bioder androgynicznego młodzieńca, a więc ulubionej sylwetki projektantów i blogerek modowych? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi:)

  • KasiaN DC (AE+KarE) WE SS 29 Maj 2018

   Ja myślę że jak do białych spodni i białego T-shirta (byle nie luźno-wiszącego) dorzucisz jakąś nieco bardziej masywną biżuterię słoneczną to może być bardzo fajnie.

  • Maja DC+AE 29 Maj 2018

   Karmazyn ze Slonecznym, ciekawe polaczenie jako codzienna stylizacja, moze biala koszulka, spodnie i np. Karmazynowa czarna bizuteria, torebka badz buty ze szpicem z motywem weza albo lakierowane? Moze efekt osiagniesz makijazem? Czasem szczegoly robia robote:) moze np. dlugie ‘drapiezne’ paznokcie? Koszulka z dekoltem v (choc to tez SE?) Fryzury obu E wydaja sie dazyc do gladkosci to tu nie mam pomyslu. To tylko takie moje luzne przemyslenia, moze okaza sie przydatne:) ogolnie najlepiej zapytac sie Grety:)
   Ciekawa jestem czy tolerujesz taki poziom kontrastu (czarny/bialy), wiesz moze jakim jestes typem kibbe i kolorystycznym? No i Syreni, ciezka sprawa, hehe:) ciekawa jestem jak to rozwiazesz:)

  • Katarzyna 29 Maj 2018

   Dziękuję Dziewczyny za inspirację :) Jestem też DC i Light Summer :) Rzeczywiście, biały dopasowany t-shirt z dekoltem V lub biała taliowana koszula, jasne dżinsy i dodatki typu słoneczna biżuteria i rozświetlony make up plus mocne buty to może być to.

 • Anikka C (KryE + SlowE + SE) WE + SyE 29 Maj 2018

  Cudowna galeria Greto! :) Niesamowicie pomocne sa wskazowki z poczatku i wytycze dla stylu <3 Zaciekawilo mnie tez, ze C posiada mniejszy stopien kompatybilnosci z SE niz D, DC i G…! Ukladam sobie to w glowie, ze odpowiada za to klasyczne wywazenie, symetria i nieobciazajaca bizuteria. Brak szalenstwa, ostrosc nie moze byc za ostra, linie zbyt nowoczesne, itp. Futurystyczne kroje cudowne, chcialabym moc sobie na takie pozwolic. Bede podziwiac z daleka :D
  Najbardziej ujely mnie o dziwo zdjecia wnetrz i promienie slonca!
  To zdj ujelo mnie chyba najbardziej. Nie wiem co w tym jest, ale chcialabym sie tam bardzo znalezc. Jakas pozytywnosci i nadzieja kryje sie w tych promieniach
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-250.jpg

  Tu jest piekno i moc. I to tlo. Chyba tylko dla Dramatica?
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-127.jpg

  Zegarek cudowny
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-48.jpg

  Kolejna estetyczna uczta
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-58.jpg

  Zaciekawila mnie powtarzajaca sie zielen na tle bieli. Nie wiem czy dobrze to interpetuje – bardziej chodzi o ostrosc ksztaltow tej zieleni i ich 'nowoczesnosc', tak jak w promieniach slonecznych. Nie zas ich kolor.

  A ta stylowka to moje marzenie <3 Kiedys sobie taki stroj musze skomponowac i isc w nim do opery/teatru :D
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2018/05/sloneczny-sun-ethereal-45.jpg

 • Malgorzata (D - KarE+WE+SE) 29 Maj 2018

  Mam i do dziś się zastanawiam, co przesadza o tym Etherealu….bijące światło z twarzy, pasująca biel, nobliwa postawa…Niemniej lubię i mimo przodującego Karmazyna w bieli mi ok :)

 • Bims C(FE, KryE, RE)+ GE/DW 29 Maj 2018

  Nadal się zachwycając nad najnowszą galerią, trafiłam na zdjęcie Grace Kelly w takiej oto sukience. Posiada Słoneczny, czy moje zachwyty są bezpodstawne? :)
  https://i.pinimg.com/564x/c6/c8/36/c6c8361ad3852ffeb36a453c34bb0251.jpg

 • Espena /C (SłowE+RE)+BaE+IE+GE+KarE/ 29 Maj 2018

  O, Grace mnie też interesuje, jakie ona miała E?
  Mnie się wydaje, że bardzo Kryształowy E u niej widać,
  może też jakiś Syreni E, ale kto wie, czy jeszcze nie Słoneczny E?

 • Na 100% go nie mam :D Trzeba będzie podziwiać z daleka ;)
  Ostatnio zastanawiałam się, jaki E ma zwyczajna szklanka z wodą. Podejrzewam właśnie słoneczny? :x
  I oczywiście piękna galeria, Greto <3 (as always!)

 • Eika / D + WE + KarE + BaE 30 Maj 2018

  Greto, dziękuję. Piękna galeria. Jednocześnie widzę mnóstwo inspiracji i żadnego zestawu nie czuję na sobie (chociaż ostatnio myślę o białej geometrycznej sukience – a wpis widzę dopiero teraz, taka telepatia), ta ilość bieli… Nie umiałabym się przemóc.
  Dzięki temu wpisowi bardziej rozumiem mój typ bazowy, napewno będę do niego wracać.

 • Arwena DC+IE+FE+GE/TSp 30 Maj 2018

  Pimkiem, na avatarze przypominasz mi rafaelicka Madonne albo Monę Lisę

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 31 Maj 2018

   Też na to zwróciłam uwagę! :) Botticelli jak nic ;)

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 1 Czerwiec 2018

   Heh, że z tak małego zdjęcia można coś powiedzieć o urodzie, bo już trzeci raz o tym słyszę. :) To chyba będzie sprawka Świetlistego z Syrenio-Księżycowym.

 • Kornelia (D+SE+BE+IE+SyE+KE) 31 Maj 2018

  Och, ile pięknych sukni i kombinezonów! I te bransoletki! I sandały rzymianki! Ach jaki ten słoneczny piękny i w dodatku dla mnie :-) Tyle że… jest taki luksusowy i elegancki że aż nie śmiem. No i skąd brać te piękności? W każdym razie jest baaaardzo inspirująco, Greto! Dziękuję! A propos rzymianek – rozumiem że my Dramatiki możemy je nosić? Bo z sandałów nalbardziej lubię klapki japonki i właśnie rzymianki :-)

 • Kenna SN (SyE, BE, SłowE) + FE | LSm 31 Maj 2018

  Bardzo piękny, bardzo nie mój :)

 • Przepiękny Słoneczny przepiękny. To co mnie w słonecznym ujmuje najbardziej to ta antyczna nuta i arystokratyczna prostota (chociaż może to brzmi jak coś zupełnie sprzecznego). Kochałam kiedyś nosić rzymianki, aż się rozleciały i nie dało się znaleźć żadnych więcej na moje niewymiarowe stopy. :P

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *