Mahoniowy Ethereal – galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Mahoniowy Ethereal jest pierwiastkiem maksymalnie Yin. Stoi w opozycji do Słonecznego, który jest maksymalnie Yang. Bardzo wyraźnie przekłada się to na style związane z tymi dwoma Etherealami. Słoneczny jest jasny, geometryczny i pozbawiony deseni. Mahoniowy jest ciemny, jego kształty bazują na kołach i kulach, a deseniem przewodnim są mocne kwiaty na ciemnym tle.

Słoneczny Ethereal wysmukla, nadaje rysom i sylwetce cechy Yang. Mahoniowy nadaje sylwetce mocy, często też bardzo kobiecych kształtów. W rysach uwidacznia się pod postacią pełnych ust, dużych oczu i nierzadko wyrazistych kości policzkowych. Kolorystyka własna przy mocnym Mahoniowym przejawia się pod postacią ciemnych, często kręconych włosów, brązowych oczu i śniadej cery. Dla odmiany w Słonecznym mamy proste, blond włosy, jasną cerę i jasne oczy. Przy czym kolorystyczne cechy urody mogą zostać zmodyfikowane przez inne, mocniejsze w danym układzie Ethereale. Kiedy Mahoniowy jest przysłonięty np. mocnym Syrenim kolorystyka posiadaczki Mahoniowego będzie jasna i eteryczna.

Mahoniowy, jak każdy inny Ethereal, może pojawić się przy dowolnym typie bazowym i wchodzić w konfiguracje z jakimikolwiek pierwiastkami dodatkowymi. Bardzo ciekawy efekt daje połączenie Świetlistego i Mahoniowego. Przedstawicielkami tego fascynującego połączenia są m.in. Sofia Coppola (Gamine) i Alicja Bachleda-Curuś (Classic).

Interesujący typ urody posiada też piosenkarka Lisa Stansfield (Gamine). Lisa co prawda nie jest świetlista, ale jest kobietą w typie Gamine, czyli posiada układ bazowy totalnie niekompatybilny z Mahoniowym. Ciekawe połączenie Francuskiego i Mahoniowego sprawiło, że uroda pięknej Lisy jest mocno intrygująca.

Mahoniowy Ethereal wykazuje najwyższy stopień kompatybilności z bazami – Flamboyant Gamine, Flamboyant Natural i Soft Dramatic. W bazach tych Mahoniowy pełni funkcję ciężkiego i egzotycznego pierwiastka Yin. Uroda kobiet FG, FN i SD zawsze jest w pewien sposób egzotyczna i wyrazista. Nawet jeżeli kolorystyka własna zupełnie nie zahacza o mahoniową esencję.

Drugi stopień kompatybilności to bazy – Soft Gamine, Soft Natural i Romantic. Tu Mahoniowy ma mocny wpływ na wyraziste krągłości i mocną budowę. Działa już jako czysty (niekoniecznie egzotyczny) pierwiastek Yin.

Mahoniowy Ethereal może wystąpić u kobiet z każdej grupy kolorystycznej. Ostateczny efekt jaki osiąga nasza wielowymiarowa kolorystyka własna jest zawsze wynikiem współdziałania wszystkich posiadanych Ethereali. O przynależności do danego typu kolorystycznego decydują Ethereale występujące na czubku piramidy.

Najbardziej charakterystyczne elementy mahoniowego stylu to:

 • wysoko upięte, gładkie koki – kule
 • makijaż z akcentem na usta
 • wyrazisty makijaż oczu i teatralny makijaż oczu (druga opcja)
 • wyraźnie zaznaczone, szerokie brwi
 • kolory: brązy, czerń, fiolety, ciemny róż, złoto, stare złoto, miedź
 • kwiaty na ciemnym tle (ich wielkość należy dostosować do swoich gabarytów)
 • egzotyczne desenie (nigdy geometryczne)
 • motywy zwierzęce
 • ciężkie tkaniny  (w tym tkaniny zdobione tłoczeniami)
 • grubsze tkaniny z lekkim połyskiem
 • skóry (w tym nabłyszczane i z fakturami)
 • futra i futrzane czapki
 • obcisłe golfy
 • turbany
 • turbano-opaski
 • zimowe czapki stylizowane na turbany (wspólna cecha z Baśniowym)
 • kolczyki koła (bardzo charakterystyczny element)
 • chokery
 • naszyjniki zdobione okrągłymi “medalionami”
 • masywne korale składające się z dużych kul
 • egzotyczna biżuteria (nigdy geometryczna)
 • naturalne kamienie w odcieniach brązu (w tym bursztyny)
 • naturalne kamienie w ciemnych barwach, w tonacjach fioletu i ciemnego różu (nigdy transparentne)
 • masywne łańcuchy
 • mocne buty na wysokich obcasach z platformą pod palcami

Poszczególne elementy stylu należy dostosować do cech urody oraz do całej etherealowej konfiguracji.


Share:

155 komentarzy

 1. Magali SN ( KE,SyE,SłowE,WE) +FE 21 Marzec, 2019 o 14:06 Odpowiedz

  Nie mogę nie skomentować tak pięknej galerii, chociaż dawno mnie tu nie było ! Jako zupełne przeciwieństwo Mahoniowego mogę się nim zachwycać tylko z daleka, podziwiać urodę posiadaczek tego Eternalu i fantastyczną robotę Grety !!! Dzięki Greto za frapujące wyjaśnienia odnośnie eternali i proporcji ust i oczu. Przyda mi się w mojej pracy 🙂

 2. Talvi 9 Kwiecień, 2019 o 13:51 Odpowiedz

  Piękna galeria zdjęć. Jak zawsze uczta dla zmysłów. Piękne kwiaty, nie jestem fanem tapet ale taki akcent chętnie bym przytuliła. Różne galerie robiły na mnie różne wrażenie. I tak jak gwiezdna to była moja, miłość od pierwszego spotkania, w moim mniemaniu cała ja (nie miałam jeszcze analizy, więc to tylko uczucia), tak wietrzna to w ogóle nie ja i wiedziałam to od początku. Myślałam, że mam coś z baśniową wspólnego ale galeria sprawiła, że nie było połączenia a tylko uczta za zmysłów z powodu dobrej roboty opisującej baśniowy. Tak tutaj zaskoczona stwierdziłam, że parę rzeczy chętnie bym przytuliła. Fioletowa, aksamitna sukienka, długie spódnice i ta skórzana sukienka> aż serce się raduje.
  Piękne zdjęcia, nie raz wracam do starych wpisów i cieszę moje oczy i zmysły.

 3. Marcelina SC (KryE+SyrE+WE+SE)/TS 3 Lipiec, 2019 o 12:06 Odpowiedz

  Witam znowu wszystkich,
  jeszcze nikt mi nie odpowiedział na poprzedni post, ale może ktoś, może Jonathan albo Lothlorien?
  Ale mam kolejne pytanie o Mahoniowy E. Tak piękna jest ta galeria, że zapiera dech. Najpiękniejsze jest pomalowane egzotyczne oko z firaną rzęs i brązowymi żyłkami na “białku”.
  Dla SC wzory: kolorowe kwiaty na czarnym lub granatowym tle wydają się nie do przejścia,
  ale bardzo mnie ciągnie do takiego motywu (jak i do małych zwierzątek w princie na bluzkach w ogóle).
  Staram się, żeby kontrast nie był mocno nasycony, jestem TS, więc np. czarne tło i fioletowe, bardzo drobne kwiatuszki i jest ok, według mnie. Natomiast większe wzory, mocniejsze kwiaty np. obrysowane czarną kreską, to już “idzie bluzka”, a mnie nie widać. Czy jasny kolorystycznie Classic w jakiś sposób może czerpać z Mahoniu, tak trochę?
  Pozdrawiam wszystkie zastanawiające się C.

 4. Karolina 9 Grudzień, 2019 o 13:35 Odpowiedz

  Witam serdecznie, czytam bloga od kilku lat z długą przerwą, ale nigdy nie komentowałam. Dzięki wielkie Grecie i wszystkim dziewczynom za dzielenie się wiedzą. Wracam po przerwie i odkrywam powoli “nowy” świat ethereali, fascynujące doświadczenie 🙂 Mam prośbę o podpowiedź, czy mahoniowy może wpływać na syreni tak, że ten robi się bardziej mroczny, organiczny, sztormowy i “glonowaty”? 🙂

  • Katana SN + KrE/ DA 11 Grudzień, 2019 o 22:27

   Moim zdaniem sztormowato- glonowaty Syreni to dodatek Wietrznego, a Mahoń może skieruje Syrenę na tropiki, Haiti?

  • Avarati FG 12 Grudzień, 2019 o 11:01

   W galerii poświęconej Syreniemu Etherealowi można znaleźć piękne połączenie Syreniego i Mahoniowego 🙂
   79b205a7ebd0c18210d481bbdcf74be9.jpg
   Greta też napisała tam o zestawieniu Syreniego i Mahoniowego 🙂

 5. Diana 12 Marzec, 2020 o 11:23 Odpowiedz

  Ewidentnie moje kolorki. Lubię odcień brązu, odcień mahoniowy. Najlepiej do mnie pasują. Nie tylko przedmioty, akcesoria i ubrania ale także makijaż.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *