Ethereale & Kibbe - sukienki Mango

Z cyklu Analiza Garderoby.

Prezentujemy galerię sukienek dostępnych w sklepie online MANGO.

Sukienki są ułożone alfabetycznie. Ze względu na specyficzny kierunek w którym idzie moda, galeria nie obejmuje modeli dla każdego z trzynastu typów według Kibbe.

Wpis nie jest sponsorowany.

Share:

99 komentarzy

 1. Miriam (N+ME+RE+EE+AE+KarE+KE/DW) 8 kwietnia, 2017 o 17:16 Odpowiedz

  Wspaniała robota 🙂 Czekałam na wpis o kolejnych przedstawicielkach typów Kibbe, ale jestem bardzo zadowolona, że ukazał się ten przewodnik. To naprawdę świetny pomysł :). Może kiedyś Greto rozważyłabyś podobny o torebkach czy butach, ponieważ propozycje na pintereście są czasami naprawdę mało wiarygodne.

 2. Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 8 kwietnia, 2017 o 17:21 Odpowiedz

  Świetny pomysł na wpis! Najbardziej podoba mi się sukienka dla SN z Baśniowym (na pewno bym nosiła) oraz czerwona dla czystego SN. W sukience dla SN ze Słowiańskim chyba nie wyglądałabym dobrze, pewnie ze względu na kolor. W wersji Kryszytałowej byłaby katastrofa ;D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 8 kwietnia, 2017 o 17:41

   Eufrozyno, myślę, że dodatkami byś mogła podkręcić.
   Wiesz, torba w ciepłym kolorze, jakieś korale czy chusta.
   Mnie się Twoje sukienki też bardzo podobają, ale o tym
   chyba wszyscy wiedzą :P.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 8 kwietnia, 2017 o 22:35

   Zdziwił mnie trochę podpis sukienki SN z Baśniowym. Ja bym ją pewnie zinterpretowała jako SN ze Słowiańskim. Tak pod siebie 😉
   Espeno, chusta w odpowiednim kolorze przy twarzy pewnie uratowałaby sprawę. Niepokoi mnie jednak ta luźna część na brzuchu. Sukienka dla C ze Słowiańskim jest piękna <3

  • luci 8 kwietnia, 2017 o 22:50

   Sukienka dla SN + Baśniowy jest piękna! Ja wzięłam ją w pierwszej chwili za Bezkresną, ale teraz rozumiem dlaczego ona jest BaE. 🙂

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 kwietnia, 2017 o 00:35

   Albo chusta na głowie też super, Eufrozyno :D.
   No, na te kwiaty słowiańskie od razu zwróciłam uwagę,
   pomyślałam – o, coś dla mnie :P. Właśnie zauważyłam,
   że robię postępy w sklepach i głównie na polne kwiaty
   zwracam uwagę :D.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 11:19

   Mnie też ciekawi Baśniowy aspekt tej sukni. Może chodzi o kolor? BaE to głównie paleta DW i DA.

  • Moderator - lothlorien 9 kwietnia, 2017 o 11:38

   Kolor, wiązanie przy szyi, guziczki, rękawy zbierane w nadgarstkach – wszystko to razem ma wydźwięk Baśniowego.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 11:46

   Racja! Nie zwróciłam uwagi na detale. Już wiem, czemu mi się podoba :>

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 9 kwietnia, 2017 o 13:35

   luci, dlaczego jest BaE? 🙂 Może nadaje się też dla innych E. W końcu Greta ostatnio pisała, że w Słowiańskim jest coś baśniowego. Nie pogardziłabym też Bezkresną sukienką, Księżycową w innym kolorze i ogólnymi dla SN.
   Espeno, chusty na głowie wyglądają zaskakująco dobrze 🙂 Z klasycznych najbardziej podoba mi się ta w ludowe kwiaty na czarnym tle.

  • luci 9 kwietnia, 2017 o 14:52

   Przede wszystkim przez ogólne wrażenie. Ona właściwie bez żadnych przeróbek mogłaby posłużyć jako kostium w ekranizacji jakieś baśni lub książki fantasy. Jest bajkowa i teraz wiem, że właśnie tym do mnie przemawia. Gdyby miała żywy kolor, to już w ogóle ciężko by mi było się jej oprzeć. Przy czym wydaje mi się, że po dodaniu odpowiednich ozdób, uczesania to spokojnie mogłaby być bajka słowiańska. 🙂

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 9 kwietnia, 2017 o 15:57

   Moje słowiańskie (ludowe) sukienki, tuniki i bluzki często mają wiązanie na dekolcie i rękawy zebrane w nadgarstkach. Gdyby miała jeszcze jakiś haft zamiast guziczków, to ogólnie wrażenie byłoby zupełnie inne. Kolor jest jesienny 🙂

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 9 kwietnia, 2017 o 22:25

   Wiesz, Eufrozyno, mam podobną tylko do kolan
   po mamie i ją lubię nosić pomimo koloru tak ciepłego
   jak ta tutaj :P. Teraz wiem, co mnie tak pociągało,
   te rękawki zbierane, ta baśniowość :D.

 3. Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 8 kwietnia, 2017 o 17:28 Odpowiedz

  Ale fajny wpis! Super się to czytało i jak dobrze można sobie obejrzeć etherealki!

  Prawdę mówiąc nie przekonuje mnie większość z propozycji dla SG tutaj :(. Niby SG, ale albo zaostrzone w dekolcie lub ramionach, albo z kolei zwiewne szyfony – żadna z tych wersji u mnie nie przechodzi. Z kolei podrzucana talia w sukienkach z jakiegoś powodu wygląda u mnie fatalnie (nie rozumiem tego do końca, bo w zestawach bluzka + spódnica jest ok). Trochę tu przekombinowali projektanci! Przypomniałam sobie, czemu nie chodzę po sieciówkach :D.

  Natomiast przepadłam totalnie za tą sukienką FG+KryE+RE! getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/flamboyant-gamine-rozany-krysztalowy-ethereal.jpg
  Jest przecudowna. Ta kokarda! <3 Uszyję sobie coś podobnego z odpowiednimi modyfikacjami :).

  • Moderator - nieogarnięta 8 kwietnia, 2017 o 18:10

   Nawet w obrębie jednego typu występują różnice w budowie ciała. Niektóre SG mają spadziste, okrągłe ramiona, inne wręcz przecinie – szrokie. Kształt, jaki Kibbe utożsamiał z SG, to kropla, stąd pewnie wyostrzenia, a nie tylko miękkie formy. Wybierając sukienkę dla konkretnej osoby, trzeba brać pod uwagę jej predyspozycje i upodobania. Z drugiej strony – nie zawsze to, co się nam podoba, jest najlepszym wyborem.
   W kwestii podrzuconej talii – być może służy Ci cięcie sylwetki, które powstaje przy zestawieniu bluzki ze spódnicą, którego brakuje przy samej sukience.

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 8 kwietnia, 2017 o 20:21

   Nieogarku, dzięki za sugestię – pewnie rzeczywiście jest tak, jak piszesz! W poprzednim komentarzu chodziło mi tylko o to, że te kroje akurat mnie nie podchodzą. Co nie znaczy, że dla żadnej innej SG nie będą dobre, bo na pewno są one projektowane z myślą o kimś i na kimś będą super wyglądały :). Ja bym się w nich po prostu nie czuła jak ja.

   Greto, jasna sprawa! Ja sama się laleczką nie czuję, a i na blogu udzielają się przecież nie-laleczkowate SG, jak np. Yen :). I właśnie też o Yen pomyślałam, że dla niej te zaostrzone kroje byłyby super. Yen, jak się na nie zapatrujesz?

  • Moderator - nieogarnięta 8 kwietnia, 2017 o 20:43

   Chciałam tylko uniknąć niepotrzebnych nieporozumień 😉

   Myślę, że masz na tyle sprecyzowany styl, że z łatwością znajdziesz coś dla siebie, niekoniecznie z podanych tu propozycji.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 8 kwietnia, 2017 o 21:35

   Klaro, dla mnie ostrości są nawet-nawet w porządku, oczywiście odpowiednio dawkowane 😀
   Natomiast jeśli chodzi o fason sukienek- u mnie talia musi być w talii i od tej zasady nie ma odstępstwa. W kwestii podrzucanej talii- może być, o ile nie robi się materiałowa buła na górze. Czyli de facto przechodzi u mnie ściągacz w pasie, ale sukienka musi być dopasowana przy żebrach- a nie wiem, czy to wciąż podchodzi pod podrzucanie 😀
   Zwiewności- są na tak, ale to już zależy od fasonu.
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/soft-gamine-karmazynowy-krysztalowy-ethereal.jpg
   Ta mi się podoba, ale mogłabym sobie pozwolić na nią tylko jeśli ładnie opływałaby sylwetkę w okolicach żeber. Jeśli natomiast odstawałaby pod biustem- to nie.
   Z propozycji SG rozważyłabym te kiecki:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/soft-gamine-3.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/soft-gamine-karmazynowy-ethereal.jpg

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 8 kwietnia, 2017 o 22:59

   O, Yen, to widzę, że masz podobny układ, jeśli chodzi o żebra – w sukience muszę tam mieć wszystko dopasowane i nie ma przebacz. Mam żebra szerokie i w dodatku wystające do przodu. Nieładnie to wygląda i dlatego też żadne przylegające dzianiny na górze u mnie nie przechodzą, a i cieńsze dopasowane tkaniny wyglądają źle. Zostaje tylko coś grubszego i sztywniejszego, co ukryje te moje góry i doliny, albo cieńszego i trzymającego formę ale bez mocnego dopasowania (stąd koszule i tkaninowe bluzki do spódnic to moje ulubione rozwiązane).

   Po namyśle – nawet podoba mi się ta czarna w szare kropeczki. Przymierzyłabym. Ciekawa jestem, jaki efekt by mi zrobiły te rękawki-skrzydełka.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 11:12

   Dokładnie tak! W ogóle czasem mam wrażenie, że w niektórych przypadkach SG ma coś z grupy natural- szerokie żebra, szerokie ramiona, szerokie biodra (to one u mnie tworzą iluzję dużego wcięcia, bo talii wcale nie mam wąskiej)…

   Takie rękawki-skrzydełka dają pewnie efekt wróżki 😀 bardzo chciałabym zobaczyć w nich którąś z naszych Świetlistych (o ile baza by na takie rękawy pozwalała)

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 9 kwietnia, 2017 o 13:20

   O, to ciekawe co piszesz o talii… ja swoją odbieram jako dość wąską w tym sensie, że mam różnicę ponad 30 cm między nią i biodrami. Ale też prawda, że nie mam wyraźnego wcięcia w tym sensie, że nie robi się takie wgłębienie w przestrzeni między żebrami i biodrami. U mnie talia jest tam, gdzie kończą się żebra: wygląda to tak, jakby prostokąt góry (jak bardziej chudnę, to bardziej przypomina odwrócony trapez) posadzony był na kole dołu, bez żadnego wcięcia pomiędzy.

   Też zaobserwowałam u siebie to co piszesz o pierwiastku Natural w SG: poza szerokimi biodrami mam np. naturalowe nogi, takie wyprofilowane i umięśnione łydki, mimo że w życiu niczego nie ćwiczyłam. Same ramiona mam dość wąskie, ale plecy dość szerokie. No i te żebra!

   A taką sukienkę chyba sobie próbnie uszyję, zobaczymy co z tych skrzydełek wyniknie dla baśniowej dziewczyny ;).

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 14:11

   Wow, ponad 30 cm różnicy? Imponująco! U mnie to skromniutkie 23 cm, ale mimo to jakoś tak rzuca się to ludziom w oczy, bo nierzadko słyszę “łolaboga, jakie wcięcie, jaka kobieca sylwetka”- Pewnie nie widzieli Romantyczek na żywo.
   Prostokąt na kole, wgłębienia brak- o to, to!
   Ty masz bardzo zgrabne nogi, z tego, co widziałam na zdjęciach. Ja mam łydki dość chude, ale uda mam yinowe, pełne: https://us.123rf.com/450wm/alexeypushkin/alexeypushkin1511/alexeypushkin151100019/48552017-ilustracja-z-kurczaka-sma%C5%BCone-na-bia%C5%82ym.-ca%C5%82ego-pieczonego-kurczaka.jpg?ver=6
   :mrgreen: 😀

   Pochwal się nam jak już uszyjesz!

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 9 kwietnia, 2017 o 19:47

   Klaro, Yen, mogłabym się podpisać pod tym o czym wspominacie, jeśli chodzi o sylwetkę SG. Nawet się kiedyś zastanawiałam, czy skoro FG może mieć wpływ N to czy SG również (w końcu mamy te trzy plusiki Yangu) czy taka już SGowa uroda. Ja mam żebra dosc waskie, ale ramiona bardzo szerokie i umiarkowanie szerokie biodra. Talia sprawia wrażenie wcietej choć roznicy tylko 25cm, natomiast biodra choć wg centymetrow waskie to optycznie szerokie i zaokraglone. Dopasowanie w żebrach MUSI byc i na dobra sprawe to ono podkresla talie. Z podrzucaniem nie eksperymentowalam. Odwrócony trapez na kole to dokładnie to! Klaro, ponad 30cm wow 😀 Yen, mam identyczne nogi jak na załączonym obrazku 😀 😀 😀
   Dziewczyny, a co Wy na bluzki/sukienki z odsłonietymi ramionami?

   Greto, dziękuję za wspaniały wpis. Bardzo przydatny i praktycznie objaśniajacy różnice między typami. Dotarło do mnie, że wciąż mam w szafie ubrania dla FG.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 9 kwietnia, 2017 o 19:54

   Klaro, fajna różnica, ale trudna do ubrania. No na przykład mnie rozwala, bo Yen ma “tylko” 23 cm różnicy i to rzuca się w oczy, a u mnie te ponad 30 cm, już tak nie za bardzo. Zresztą, nie ma na talię miejsca, bo kończą się żebra i już zaczyna się miednica. 😀
   Wgl jak zaczęłam bardziej ćwiczyć, zdrowo jeść, ograniczyłam słodycze tylko do niedzieli, to po niecałym miesiącu schudłam w talii 2 cm, a w biodrach… wymiar zwiększył się o 2 cm i wszystkie spódniczki są za ciasne. Tylko FG tak potrafi.

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 20:17

   Aga, bluzki z odsłoniętymi ramionami są dla szerokoramiennych, więc chyba nam wolno 😀 Greta kiedyś wstawiała bluzkę dla Syreniego z falbankami, która miała odłsonięte ramiona, i pisała, że SG może sobie na taką pozwolić.
   Ja mam jedną i czekam na stosowną okazję, by założyć 😀

   Avarati, nie przesadzaj, jak na typ yangowy masz bardzo kobiecą sylwetkę 😀
   Mi wpis uświadomił, że wciąż nie mogę się oprzeć fasonom Gaminkowym i (soft)naturalowym :<

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 9 kwietnia, 2017 o 21:25

   Dziewczyny, Wy może macie udka, ja za to mam kuper 😀
   http://i3.fmix.pl/fmi736/17d15fd70016b63a4aafd585
   Moje 32-33 cm różnicy znajdują się głównie we wbudowanej w mój model poduszce. Mam na czym siedzieć. Same kości są, owszem, okrągłe i dość szerokie, ale i kupra mi nie brakuje.

   A tak swoją drogą z tymi określeniami, że mamy coś “duże”… nie wiem czy u Was też takie historie były, może to typowe dla SG? Ale ja całe życie, odkąd zaczęłam mieć kształty kobiece, słyszę, że jestem taka masywna, że duża, że wielkie biodra i tyłek, a nogi solidne. Ostatnio mnie babcia zastrzeliła tekstem, że “mogłabym mieć delikatniejsze nogi jak na kobietę”. Ale co się dziwić? Babcia G, mama też G, obie w młodości ważące po 45 kg filigranowe kobietki (przy ok. 162-163cm wzrostu). Taka przeciętnego rozmiaru SG to monstrum przy nich :D.

   Aga, bluzki z odsłoniętymi ramionami lubiłabym, ale nie noszę ze względu na problemy skórne na plecach :(. Ale zwłaszcza jak jestem trochę szczuplejsza, to ładnie ramiona wyglądają, bo ten SG-owy kształt jest taki przyjemny moim zdaniem. Chociaż niestety obojczyków nigdy nie miałam na wierzchu i myślałam, że to z powodu wady postawy, ale teraz się zastanawiam – może brak kości na wierzchu to jedna z cech SG? Ago, Yen u Was je widać?

   Avarati, ładny numer z tymi biodrami! Ale to takie trudne dla kobiet miejsce do odchudzenia. No i na budowę się wiele nie poradzi. Dlatego też szyję sobie :). Ale jeśli dobrze pamiętam, to Ty masz Mamę-krawcową, która też Cię swoim talentem wspomaga? Korzystaj! 🙂

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 9 kwietnia, 2017 o 22:28

   Klaro, myślałam, że umięśnione nogi bez ćwiczeń mają głównie FG. To ciekawe, co piszecie o swoich sylwetkach, o różnicach w obrębie typu 🙂

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 9 kwietnia, 2017 o 23:21

   (Spłonę w piekle za ten spam…)
   Pomiędzy samym kuprem, a talią to też mam 30 cm różnicy- wychodzi na to, że mam cały pakiet ornitologiczny: ptasie rysy twarzy, drobiowe udka i kaczy kuper xD Przy czym temu ostatniemu to akurat moda sprzyja, więc chyba dobrze dla nas :mrgreen:

   Klara, tak, to jest ogólnie SGowe, że możemy czuć/wydawać się pulche, czy duże nawet jeśli BMI mamy w porządku. Moja mama też jest G! Co prawda nie jest już igiełką jak Twoja- utyła w jabłko, ale wciąż zachowała ładne nogi i wąskie biodra. I do spółki z tatą zdarza im się wytknąć mi biodrzastość 😀 Babcia nie bardzo jest w sytuacji, by mówić mi cokolwiek negatywnego- sama jest SG- choć ona jest z gatunku tuch drobniejszych, spadzistoramiennych.
   Też słyszę to o dużym tyłku i ogólnie dolnych partiach ciała; większość ludzi twierdzi że mam bardzo kobiecą sylwetkę- co jest w sumie ciekawe, zważywszy, że biust mini, a wcięcie średniawe 😀 Przy czym wydźwięk takich stwierdzeń potrafi być bardzo różny- od złośliwego po entuzjastyczny.
   Obojczyki są troszkę wystajce- skrawek chyba nawet jest widoczny na awatarze 😀 Poza tym odznaczają mi się żebra (to już wiemy), kości nadgarstków, kości policzkowe, no i kostki. Wszystko w stopniu umiarkowanym, bo chudzielcem nie jestem.

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 10 kwietnia, 2017 o 10:02

   U mnie w rodzinie jestem SG wsrod Naturalsow (Mama i Brat, a Tata prawdopodobnie FG z wplywem N) wiec wszyscy uwazaja mnie za maleństwo i chudzine, ale na tle innych gaminek czuję się moze nie duza, ale zawsze pulchna, nawet przy niskim bmi. Haha 😀 dolaczam do klubu, kuper mam i ja 😀 a mierzac proporcje miedzy kuprem a talia to rowniez 30cm. Z koscistoscia to w ogole jest u mnie zabawna sprawa, bo jak przystalo na miks yinu i yangu jestem pol na pol koscista i pulchna 😀 Mam zawsze kosciste dlonie i stopy, nadgarstki i kostki, zawsze pulchne przedramiona i uda, obojczyki i kosci ramion sa widoczne, lecz przy wyzszej wadzs chowaja sie a ramiona robia sie bardziej kragle. Biodra zawsze zaokraglone. Na twarzy troche widac kosci policzkowe a troche polisie 😀 Przy wyzszym bmi te pierwsze ustepuja drugim 😀

  • Morella 10 kwietnia, 2017 o 14:52

   Utwierdziłyście mnie w moim rzekomym SG :D. Moja mama jest na pewno typem G, jesteśmy podobnej wagi ( 65 kg), różnicę w budowie widać jak na dłoni. Mama ma figure jabłka o kościstych, sprawiających wrażenie chudych. Nie tak dawno usłyszałam o swoich szerokich kościach :D. Myślałam, że G i SG są bardzo podobne w strukturze kości…, że są wąskie, drobne, a u mnie sytuacja porównawcza wypada zupełnie inaczej. Kuper też mam ( 10 cm więcej niż przy szczytach kości biodrowych).
   Natomiast mój tata to Romantic 160 o delikatnej urodzie, a brat jakiś wyróżniający się na naszym tle wysoki Natural.

   Wracając do sukienek, nie kręci mnie szyfon, ostre dekolty są piękne i po kryjomu wzdycham do fasonów dramatic i niespełnionego marzenia o posiadaniu mocnych, wyrazistych kości policzkowym jak pan Dramatic 😀

  • Klara (SG + BaE, RE, FE, IE, KarE) 10 kwietnia, 2017 o 16:34

   Eryko, pytanie o muskulaturę trzeba by skierować do Grety :). Ja zostałam określona jako SG mimo moich wyraźnie umięśnionych nóg – najwyraźniej tak się da! Z tym, że u mnie te mięśnie nie są szerokie i rozbudowane. Są wyraźne, ale kształtują łydkę, natomiast kostki i kolana mam cieńsze. Trochę podobny układ ma Lily Collins:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/slowianski-rozany.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/03/francuski-rozany-iskrzacy.jpg
   U mnie nawet bez obcasów mięśnie łydek są wyraźne i uniesione.

   Yen, Ago, Morello, biodra mierzy się w najszerszym miejscu – patrząc z boku i z przodu trzeba określić gdzie jest najpełniej (niektórzy mają węższą miednicę, i pełniejsze pośladki, inni odwrotnie) – wypada to zwykle w połowie miednicy lub niżej, jeśli waga osadza się w górnych partiach ud. To ciekawe, że u SG powtarza się, że różnica między talią i biodrami wynosi ok. 30 cm. Większość moich nie-SG klientek (jestem krawcową) ma ją sporo mniejszą :).

   Co do kości, to przy BMI nieco poniżej środka normy zaczynam u siebie widzieć szczyty ramion, odrobinę spadła mi pulchność z policzków i jak się dobrze przyjrzę, to zaczynają być widoczne szczyty bioder – to tyle :D. Zwykle ważę ciut więcej i wtedy to wszystko jest schowane. Mam też zawsze miękkie stopy i dłonie – mam nawet takie mikro poduszeczki tłuszczu na paliczkach palców od wierzchniej strony :D. Chyba przez ten brak jakiejkolwiek widzialnej kościstości otoczenie widzi mnie jako sporą, mimo że np. w talii mam obecnie ok. 66-67 cm przy 167 cm wzrostu.

  • Morella 10 kwietnia, 2017 o 18:41

   Tak, właśnie zdziwiłam się, ja to widzę wymiar w ramionach- biodra, biust/pod biustem- szczyt kości biodrowej…te drugie parametry bardziej przydatne np. przy dobieraniu rozmiaru gorsetu. Nie jestem w 100% pewna co do mojego SG, ale też mam różnicę talia- najszersze miejsce bioder 30-32 cm. To chyba u romantyczek 30 pojawia się już koło szczytów kości biodrowych? U SG różnica chyba się delikatniej zwiększa, tak myślę….

 4. Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 8 kwietnia, 2017 o 17:35 Odpowiedz

  No no, te Classic ze Słowiańskim bardzo ładne :),
  kojarzą się trochę z retro lat 40-tych :D. Co prawda,
  zawsze najbardziej lubiłam lata 50-te, ale nie mam
  Różanego, a ani nie jestem R :/. W każdym razie,
  widzę jakich fasonów powinnam unikać, a na jakie
  zwrócić uwagę :).

 5. Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 8 kwietnia, 2017 o 17:40 Odpowiedz

  Woooow,ale czad;) Właśnie taki cykl jest mega praktyczny i przydatny;) Możemy zobaczyć czym się różnią poszczególne niuanse między typami Kibbe’a w aktualnych trendach. Tak jak myślalam ciągnęło mnie w kierunku Soft Gamine, bo nieraz zdarzało mi się mierzyć słodkie falbaniaste rzeczy jak te powyżej. Ale sukienki dla SN tym razem podobają mi się i to bardzo, te z kryształowym są cudowne:D

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 8 kwietnia, 2017 o 17:48

   Coś o tym wiem, Ines. Mnie pociągały te klimaty,
   bo jestem pasjonatką retro :D. Więc kilka rzeczy
   w tym stylu kupiłam. Teraz się nawet dziwnie
   w nich czuję… Co do sukienek dla nie mojego typu,
   to zauroczyła mnie ta dla FN ze Słowiańskim
   i Syrenim <3.

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 8 kwietnia, 2017 o 18:18

   Espeno też mam trochę SG rzeczy w mojej szafie;p I zwykle im częściej je mam na sobie tym częściej mnie one ,,uwierają” i czuję się w nich jakaś nie taka jak trzeba. Podobają mi się też sukienki Classic w tym wpisie, mają fajną długość i są takie zwiewne i lekkie;) Ta o której piszesz jest bardzo oryginalna, też zwróciłam na nią uwagę, ale wbrew mojemu typowi bazowemu do słowiańskiego mnie kompletnie nie ciągnie, za to lubię go podziwiać u innych osób.

 6. Fresco SN 8 kwietnia, 2017 o 17:51 Odpowiedz

  OMG Greto, normalnie kocham Cię za ten wpis 😀 mega przydatna sprawa!!

  Jeżeli chodzi o Mango to z tych sukienek które są we wpisie te SN-owe są całkiem spoko, ale najbardziej podobają mi się ubrania które miała na sobie Scarlett Johansson w sesji dla Mango (niektóre z nich chyba nawet wrzuciłaś kiedyś we wpisie o Soft Natural), wyglądała w nich świetnie i będąc na jej miejscu po sesji zgarnęłabym je wszystkie dla siebie 😀

  Ciekawi mnie czy taki rodzaj odkrytych ramion jak w tej sukience: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/flamboyant-gamine-iskrzacy-ethereal-3.jpg nadaje się również dla Soft Natural?
  I takie odkryte ramiona też mnie intrygują: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/flamboyant-gamine-alabastrowy-karmazynowy-ethereal.jpg

  Widzę właśnie, ile razy o mało co nie kupiłabym ciuchów stricte dla FG, ech silne były we mnie te ciągoty… 😀

 7. Eloise (DC) 8 kwietnia, 2017 o 18:29 Odpowiedz

  To super pomysł z tym przewodnikiem, Greto <3 Ja to chyba jestem jakimś przypadkiem klinicznym, bo z tych sukienek to ewentualnie jak człowiek wyglądałabym w granatowej dla DC + FE lub D + SE 😉 W reszcie szkoda gadać.

 8. Feraleth (DC+KarE+FE+WE+KE+AE+EE) 8 kwietnia, 2017 o 18:45 Odpowiedz

  ciekawy wpis 🙂 sukienkę DC+ francuski chętnie bym kupiła ale znalazłam ją już na stronie sklepu i niestety skład mi nie odpowiada a szkoda, tę dla DC z GE też bym przygarnęła gdyby nie ten GE 😛 znaczy się krój mi odpowiada ale koronka odpada

 9. Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 8 kwietnia, 2017 o 18:50 Odpowiedz

  OMG, ale wpis! Greto, jak zawsze zaskakujesz! 🙂 Powiem, że czasami ciężko przebrnąć przez gąszcz różnych propozycji, żeby dobić się do swojego typu. Ale wiem, że Romantyczki mają się jeszcze gorzej, zatem nie będę narzekać 😛

  Teraz widać, że najbardziej faworyzowanymi przez modę Etherealami są Kryształ, Francuz, Karmazyn i Różany.
  Osobiście skusiłabym się na FG+AE+KarE, ciekawe, co by z tego wynikło… Także odsłonięte ramiona 😉
  Z “nie moich” sukienek wypróbowałabym Gamine i Karmazyn, z tym wiązaniem na plecach 🙂 A wizualnie najbardziej mnie zachwyca FN i Baśniowy, te żurawie są cuudne!

  Poszerzyłam swój podpis, a co, też będę bezwstydnicą 😛

 10. Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 8 kwietnia, 2017 o 19:03 Odpowiedz

  Z dumą stwierdzam, że gdybym już musiała wyjść z Mango z sukienką bez uprzedniego przeczytania wpisu to najmocniej rozważałabym pozycję dla DC http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/dramatic-classic-karmazynowy-krysztalowy-ethereal.jpg
  lub dla Dramatic + Słoneczny
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/dramatic-sloneczny-ethereal-2.jpg
  ufam, że mimo niedopasowania typu w tym drugim przypadku nie byłoby jeszcze maksymalnej tragedii chociaż pewnie bym jej nie wzięła z uwagi na zbyt poważny wydźwięk.
  Za to całą resztę sukienek ominęłabym bez żalu – zwłaszcza całą grupę G. Zawiesiłabym oko na wybranych, gładkich modelach typu C, DC i D.

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 8 kwietnia, 2017 o 19:11

   Iskro, jakie piękne zdjęcie! Bardzo Świetliście na nim wyglądasz 🙂
   Super, że doszłaś do tego poziomu 🙂 Też już nie zwracam uwagi na R/Gwiezdne/Słowiańskie ubrania, choć kiedyś bym je przymierzała 😀

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 9 kwietnia, 2017 o 15:45

   Przed czytaniem bloga Grety pewnie ciągnęłoby mnie w stronę fasonów Gamine (ale już FG i SG na pewno nie). Długo byłam przekonana, że kroje DC są dla mnie zbyt poważne i ubierałam się bardziej jak G. Kiedy odkryłam bloga drogą eliminacji próbowałam sama się zdiagnozować i ostatecznie wahałam się między G a DC. Więcej argumentów przemawiało za DC ale jakoś nie mogłam się utożsamić z eleganckimi przedstawicielkami typu i ciągnęło mnie do figlarnego Gamine (zasługa Iskrzącego). I takie też właśnie były wcześniej moje wybory zakupowe.
   Dziękuję za komplement!

 11. Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 8 kwietnia, 2017 o 20:22 Odpowiedz

  Świetny wpis! Masa przykładów do pooglądania. Genialny pomysł ogólnie. 😀

  Moda nie sprzyja SD niestety, ale z zadowoleniem stwierdzam, że ciągnie mnie tylko do jednego z przykładów dla SD i tak ciupkę dla jednej z sukienek dla D. Chyba wyrabia mi się gust/oko/cokolwiek.

  • cezet SD (KrE, SyE, WE,SE, SłowE, BaE, KarE) / BW 9 kwietnia, 2017 o 14:17

   Ojej, dla mnie niczego nie znalazłam 🙁 ani jednej nawet bym nie wzięła do przymierzalni 🙁

 12. Dorin 8 kwietnia, 2017 o 20:49 Odpowiedz

  Jejku! Jejku! Reny! 😀 Jaki świetny wpis. Greto kochana, nie zdołałam jeszcze podziękować za wpis o Rosamund Pike, a tutaj taka niespodzianka! Mega praktyczny wpis, świetny wręcz. Myślę, że każdej z nas będzie łatwiej wśród wieszaków sklepowych 🙂 Mój typ i Eternalki bardzo się cieszą 🙂 Numer jeden dla mnie to: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gamine-sloneczny-ethereal.jpg
  Och nosiłabym 🙂
  Kolejno: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gamine-energetyczny-ethereal.jpg , choć kolory zamieniłaby u siebie na turkus i róż (szkoda, że nie jestem projektantką mango 😉 🙂
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gamine-francuski-ethereal-2.jpg o tak! 🙂
  I zauracza mnie ta: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gamine-sloneczny-rozany-ethereal.jpg Choć różanego nie posiadam, zauroczona mogę być 🙂
  Greto dziękuje 😀 Świetna praca!

 13. pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 8 kwietnia, 2017 o 20:50 Odpowiedz

  No kurde, podobają mi się tylko fasony FG i G, Classic to dla mnie tragedia bo jestem fanką ubrań bardziej przy ciele, za to zdobienia pod ethereale trafiają w mój gust idealnie, ale nie mogę się już doczekać torebek. 🙂

 14. Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 8 kwietnia, 2017 o 21:36 Odpowiedz

  Bardzo przydatny wpis! Mnie na przykład uświadomił, dlaczego mam tak małą garderobę w porównaniu do koleżanek 😀 jak zdarzało mi się błądzić, to raczej w rejonach SG, ale jak moda nie sprzyja, nic się nie da zrobić. Choć na pewno ten spis wielu osobom się przyda 🙂

  • luci 8 kwietnia, 2017 o 22:41

   Eryko, dzisiejszy wpis to najlepszy dowód na to, że grupa R marudzi nad ofertą sieciówek niebezpodstawnie. 😀

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 9 kwietnia, 2017 o 00:29

   Na pewno 😀 pocieszające jest, że na Polskę to mała grupa, reszta typów może się przyzwoicie ubrać i ładnie wyglądać bez aż takiego kombinowania 😀

  • luci 9 kwietnia, 2017 o 15:00

   Widzę też, że z braku odpowiednich fasonów zdarzało mi się kupować coś z powodu pociągających mnie E (w nadziei, że one uratują sytuację), no bo przecież nosić coś trzeba. A potem przerabiałam sukienki na bluzki, bo tylko tak dało się je wykorzystać. 😀

 15. la panda 8 kwietnia, 2017 o 23:09 Odpowiedz

  Bardzo fajny pomysł, świetny wpis 😀 Dla mnie też pouczający bo ciągle gubię się w E. Greto czy zamierzasz rozgryźć w ten sposób inne sieciówki? Jestem ciekawa takich zwykłych codziennych rzeczy dla grupy R i czegoś przy ciele dla FN ( bo FN może nosić ciuchy dopasowane? jeśli jestem w błędzie to proszę mnie z niego wyprowadzić 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 16. NaturalKa 9 kwietnia, 2017 o 11:03 Odpowiedz

  Bardzo bardzo przydatny wpis! Wielkie dzięki Greto za Twoją pracę 🙂

  Najbardziej podobają mi się przykłady dla SN i D/DC – z dwóch biegunów, ale w obu przypadkach w większości fajne, spójne.
  W N też można na czymś zawiesić oko.
  I ta FN w żurawie – piękna.

  Co najważniejsze – fajnie po tych przykładach widać jak każdy z typów Kibbe można zinterpretować na różne sposoby.
  Między sukienkami N np. mahoniowo-syrenią a tą francuską czarną w drobny prążek (świetna) jest totalna przepaść jeśli chodzi o klimat, a jednak obie są z jednego typu.
  Co daje do myślenia, że ubieranie się w jednym typie Kibbe wcale nie oznacza “ograniczania się”…

  Co do własnych ochówi i achów >> super ta pierwsza dla naturala denimowa, świetna ta alabastrowa cold-shoulder i urzekają mnie niektóre francuskie i różane przykłady. Wnoszą do naturala urok, którego normalnie nie ma;)

  Bardzo inspirujący wpis!! Nie pozostaje nic jak tylko czekać na następne:)

  • Maja DC, AE, WE, KE 10 kwietnia, 2017 o 23:56

   Mi tez wpadla w oko naturalowo-francuska sukienka w prazek (super rekawy!), ubolewam ze to nie moj fason.
   Swietny wpis, bardzo wartosciowy:-)

 17. Ania TR (KrY + GE + KarE + WE) 9 kwietnia, 2017 o 14:50 Odpowiedz

  No cóż, teraz już wiem czemu nie chodzę do Mango 😀
  Z dumą przyznaję, że nie kupiłabym żadnej z tych sukienek i już na pierwszy rzut oka widzę, że wyglądałabym w nich źle. Więc z moją intuicją nie jest tak źle.

  Świetny pomysł na wpis, Greto! Widać jak na dłoni co można nosić, a czego nie nosić. Nagle mnie olśniło, czym różnią się sukienki dla SG od tych dla typów R i TR – klosz jest sztywniejszy, spódnica nie układa się tak miękko i nie jest aż tak lejąca 😉

 18. Pozytywna 10 kwietnia, 2017 o 14:02 Odpowiedz

  Wspanialy pomysl na cykl. Przypuszczam, ze czasochlonny, bo przerobic te wszystkie sukienki pod katem Kibbe i Ethereali… Wow! Mimo wszystko licze na wiecej 🙂
  P.S. Sadzilam, ze Ethereale to cos, co sie w sobie ma, albo i nie ma. Tymczasem wyglada na to, ze E sa tworzone przez ubrania! Prawda to?

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 10 kwietnia, 2017 o 14:52

   Pozytywna, to nie działa w ten sposób. Ethereale są w nas – w naszej urodzie, rysach twarzy, w psychice i duszach, a ubrania, dodatki i cała ta otoczka ma za zadanie tylko zaakcentować klimat. Nie są w stanie nam “dorobić” Ethereali, których nie mamy. Gdyby tak było, to osoba bez Gwiezdnego czy Królowej (np. ja), przy “odpowiednim” ubiorze nagle wyglądałaby świetnie w koronkach czy gipiurach.
   Powyżej Greta przedstawiła sukienki, które dzięki odpowiedniej kolorystyce, dodatkom i deseniom pomogą je zaakcentować. Tyle i aż tyle, bo dzięki Etherealom jako FG nie muszę zmuszać się do dzikiej geometrii ani pasków, które mi nie pasują, a jest takich osób zdecydowanie więcej 🙂

  • Pozytywna 10 kwietnia, 2017 o 15:57

   Dzieki, Avarati, za Twoje wyjasnienia 🙂
   Czytajac o Etherealach wyobrazilam sobie, ze sa to takie ulotne przeblyski “klimatu”, widoczne w czystej formie gdy stanie sie przed lustrem jak nas Pan Bog stworzyl 😉 Przypuszczam jednak, ze na potrzeby analizy Greta nie prosi o zdjecia w neglizu… 😀
   Stad tez te ubrania, ktore u jednych cos wydobywaja, podczas gdy innym wyraznie szkodza. Teraz dobrze rozumuje?
   Mysle, ze wiekszosc kobiet potrafi w pewnym wieku stwierdzic obiektywnie w czym im dobrze. Nie ma to nic wspolnego z jakimis osobistymi “to lubie, to mi sie podoba”, bo nie zawsze to, co mi sie podoba jest tym, co dobrze na mnie wyglada. Sztuka polega na tym, by odroznic jedno od drugiego i na tym drugim sie skoncentrowac. A nie jest to latwe!
   Koronki i gipiury sa cudne; na innych 🙁

 19. Martka (G + AE, EE, BE, SyE, FE, KrE, WE) 10 kwietnia, 2017 o 14:42 Odpowiedz

  Bardzo fajny wpis! I do tego edukacyjny 🙂

  Bez zastanowienia wzięłabym do przymierzalni sukienki dla G z Energetycznym oraz Francuskim, a także tą która łączy oba te E. Zasranowiłabym się też nad tymi dla G z Syrenim, Gwiezdnym oraz Słonecznym. Wszystkie są śliczne jednak zdaję sobie sprawę, że trzy pierwsze byłyby dla mnie najbardziej odpowiednie.

  Jak zawsze podziwiam propozycje dla Soft Natural (bardzo podoba mi się ten styl i lubię sobie na niego popatrzeć 🙂 oraz dla Dramatic Classic (tutaj pewnie z czystej ciekawości przymierzyłabym kilka – szczególnie podobają mi się te dla DC z Francuskim oraz Gwiezdnym 😉 .

 20. Dorit (G+ŚwE,FE,SyE,BaE,SE,BW) 12 kwietnia, 2017 o 17:43 Odpowiedz

  Greto, świetny wpis jak zawsze, oglądam, czytam z ciekawością.
  Jakoś niewiele sukienek mnie zachwyciło- może dlatego, ze bez dodatków preentują się dla mnie jakoś mdło, smutno…Może to celowy zabieg sklepów by pokazać je tak własnie saute?
  Dorin, mogę z Tobą przybić piątkę- też ta biała do mnie przemawia.

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 12 kwietnia, 2017 o 21:08

   Dorit, mam zupełnie podobne odczucia. Mnie to chyba nic nie zachwyciło, ale kolorystyka całkiem dla mnie (ja ostatnio tylko w zielenie, czerwienie i żółcie uderzam), a panie na zdjeciach wyglądają trochę ubrane jak za karę (już wiem, czemu w ogóle nie zaglądam na stronę Mango). Propozycje dla DC nijak mi mi nie podchodzą, za to założyłabym kilka sukienek dla G, gdyby były chociaż z 15 cm dłuższe. Ale wpis bardzo fajnie pokazuje różnice pomiędzy E i o to chyba właśnie chodziło.

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 15 kwietnia, 2017 o 13:52

   Mam to samo z długością sukienek, już nie raz o tym wspominałam. Propozycje dla G byłby może dla mnie częściowo kuszące gdyby nie to, że są takie krótkie.

 21. Blackalcea 14 kwietnia, 2017 o 23:33 Odpowiedz

  A może taki wpis lub cykl, ale ze sukniami ślubnymi dla różnych typów ? Co prawda nie poszukuję ale bardzo mnie ciekawi jakie fasony, wykończenia i ozdoby dla jakiego typu. Łatwiej jest ubrać się na ‘co dzień’ niż na własny ślub 😀 Nie raz widziałam panny młode które wyglądały jak w przebraniu i strój do nich nie pasował 🙂

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE+AE 15 kwietnia, 2017 o 10:36

   Obawiam się, że będzie to niezwykle trudne zadanie, bo 95% sukien ślubnych jest tworzona dla Yinowych
   typów. Wszystko to albo bezy, księżniczki, koronki, boho lub minimalizm, czyli Yangowe panie mają przerąbane.
   Z tym przebieraniem to masz rację, bo projektanci myślą, że koronka każdej kobiecie doda urody, co jest absurdem. Nie wiem, jak to u mnie będzie, ale jeśli ujarzmię jakiegoś faceta, to jestem pewna, że na pewno nie będę szukała swo

   Tutaj możesz zobaczyć zaprojektowaną przez Gretę suknię dla panny Flamboyant Gamine z Iskrzącym Etherealem 🙂
   http://getthelook.pl/stylizacja-slubna-wg-autroskiej-koncepcji-gretykredki/

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 15 kwietnia, 2017 o 13:58

   Tak, zadanie trudne a ostatecznie chyba nie warte tak dużej pracy. Ja właśnie uważam odwrotnie Blackalcea – myślę, że łatwiej jest się ubrać na ślub niż codziennie wyglądać dobrze. A nawet jeśli na ślub ubierzemy się źle to jest to tylko jednorazowa wpadka, małe piwo. Całe życie chodzić źle ubranym – to jest przykrość :D.

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 15 kwietnia, 2017 o 16:04

   Avarati, mogę Cię pocieszyć, że ostatnio widuję na wystawach sklepowych sporo sukienek ślubnych w stylu flapper, z frędzlami, z piórami albo z innym pazurem 🙂 W każdym razie jest większa różnorodność niż jeszcze parę lat temu 🙂

 22. Sara 15 kwietnia, 2017 o 13:02 Odpowiedz

  Czekam – pewnie potrwa to eony, znając szczęście TRek 😛 – na serię, w której pojawi się sukienka, bluzka lub dodatek TR. Z jakimś ciekawym Etherealem. 😀

  • Moderator - lothlorien 28 kwietnia, 2017 o 00:15

   Fason jest dobry dla Dramatic, a co do Ethereali – Energetyczny + Iskrzący + Księżycowy.

   Proszę o wstawianie linków bezpośrednich do zdjęcia, a nie do strony z sukienką.
   Można to zrobić klikając na zdjęcie stylizacji prawym przyciskiem myszy i wybierając “otwórz obrazek w nowej karcie”. To będzie właściwy link.

  • Malgorzata (D + SE + IE + KrE + KE + ME/SSu) 28 kwietnia, 2017 o 16:49

   Dzieki Loth, wlasnie fason jest super! O EE nie pomyslalam!!
   Raczej o krolewskim E ze wzgledu na kolorystyke black-gold:)

   Przepraszam za zlego linka, chyba juz do konca zycia pozostane komputerowa noga:))

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 28 kwietnia, 2017 o 08:56

   Tak sądzę. Swoją drogą tej Pani jest ładnie w tej sukience – obstawiam, że ma Baśniowy właśnie. Ale bez Baśniowego takie stylizację są chyba bardzo ciężkie. Ja wyglądałabym chyba jak przebieraniec.

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 kwietnia, 2017 o 13:43

   Mnie się bardzo podoba :D. Nosiłabym! Dla mnie
   retro od lat jest jednym z kierunków w modzie :).

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Wymagane polasą oznaczone *