ETHEREALE W
BIŻUTERII

telefon 1234567890

Ethereale & biżuteria

Ethereale_bizuteria

 

Ethereale & biżuteria

Jewellery inspired by Ethereals.

 
Prezentujemy galerię zawierającą trzysta zdjęć biżuterii przypisanej poszczególnym osiemnastu Etherealom.

 

Komentarze do wpisu “Ethereale & biżuteria”

 • JARAM SIE <3 <3

 • iwona (G+ŚE+KarE+FE+AE+SyE+KE/Ssd) 29 Kwiecień 2017

  Gdyby nie to, że w alabaster jest wpisany despotyczny perfekcjonizm, nie przypuszczałabym, że go mam. Z wpisu na wpis wydaje mi się on coraz bardziej przesłodzony i coraz bardziej ozdobny. W zasadzie mogłabym mieć tylko Świetlisty i Francuski (zwłaszcza biżuteria dla tych E jest przepiękna); syreni i księżycowy tylko dla kolorów (niebieski i szary). Karmazynu tylko tyle ile daje mój typ bazowy. Co oczywiście nie znaczy, że moje E nie objawiają się w osobowości/charakterze.

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 29 Kwiecień 2017

   A ja z wpisu na wpis coraz bardziej rozumiem AE. W moim przypadku wystarczy jeden taki przesłodzony element i pewien chłód w stylizacji, by wszystko ładnie się zgrało. Za to czułabym się infantylnie z biżuterią FE, choć niewątpliwie strój pod ten Ethereal mi służy, a biżuteria sama w sobie infantylna nie jest. Widzę, że co jakiś czas AE spada Ci w hierarchii :D Jesteś pewna, że u Ciebie ogranicza się on do perfekcjonizmu i nie korzystasz z jego elementów?
   Bardzo mnie cieszy ten wpis, ostatnio nawet myślałam o czymś podobnym. Ze zdziwieniem odkryłam, że bransoletki, które uważałam za baśniowe, są tak naprawdę słowiańskie. Te kolczyki-śnieżynki dla AE są cudowne, teraz będą mnie prześladować :D

  • Moderator - nieogarnięta 29 Kwiecień 2017

   Iwono, nie wszystkie Ethereale przekładają się na styl. Może być właśnie tak, jak piszesz, że niektóre odpowiadają za kolorystykę, a niektóre za ogólny charakter stylizacji. Widać w Twoim przypadku za biżuterię odpowiada Świetlisty Ethereal.

  • Aga SG/AE+KarE+GE+WE+BaE+FE+RE+SyE/DW 29 Kwiecień 2017

   Genialny wpis! U mnie zdecydowanie rządzi Gwiezdny <3
   Iwono, Eryko, powiem Wam, że choć u mnie Alabaster dominuje, to z biżuterii przedstawionej we wpisie wybrałabym tylko te śnieżynkowe przykłady. Uwielbiam śnieżynki i posiadam całkiem sporo ozdób z tym motywem zarówno w wersji srebrnej jak i złotej. To wystarcza mojemu AE. Z Gwiezdnych przykładów brałabym wszystko <3 Karmazynowe połączenie czerni i srebra jest dla mnie wyjątkowo eleganckie i urzekające. Nie skusiłabym się na pokazane kolczyki wyłącznie dlatego, ze wyglądają na spore i wolałabym coś mniejszego w tym stylu. Jeśli chodzi o biżuterie dla nie-moich Ethereali zachwycają mnie przykłady dla Królowej, są cudowne, nie mogę od nich ( i od Gwiezdnych) oderwać wzroku :D

 • Cudowny wpis! Podziwiam ogrom pracy! Jak zwykle moim faworytem jest Karmazynowy Ethereal i nie potrafię wybrać najpiękniejszego zdjęcia..miałam nawet zamiar kupić jeden z powyższych naszyjników:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/karmazynowy-ethereal-9.jpg

  Na drugim miejscu plasuje się Gwiezdny.

  Moimi “antyetherealami” najmniej do mnie przemawiającymi znowu są bezkresny i słowiański. Zupełnie nie przemawia do mnie ta estetyka, od zawsze jej unikam.

 • mi G/ŚE+AE+BaśE+IE 29 Kwiecień 2017

  Łał! Super!

 • Wooow!!! Królewski, mahoń i baśniowy – moje ulubione trio!

 • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 29 Kwiecień 2017

  Jedno słowo- ślicznie! *.*
  Moi faworyci:
  1. Gwiezdny i Karmazynowy
  2. Mahoniowy i Kryształowy
  3. Syreni
  Poza konkursem błyskotki Królowej (sporo wyglądało jakby były Gwiezdne, szczerze mówiąc nie bardzo ogarniam granicę:
  (http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/krolowa-12.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gwiezdny-ethereal-11.jpg) i Księżycowe- wow! Jak na ethereal skromności dzieją się tu w biżuterii naprawdę ładne rzeczy :D
  Najmniej z “moich” podobała mi się biżuteria BaE, WE i IE.

  • Poza kolorystyką granica jest chyba głównie w skali. Królewskie pierścionki są większe. :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 29 Kwiecień 2017

   Może nie tyle większe, co masywniejsze, przez co mniej delikatne, a bardziej “dostojne” :)

  • Biżuteria Królowej jest też bardziej tłuściutka :D

   biżuteria Królowej – najbliżej SD
   biżuteria gwiezdna – najbliżej TR

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 29 Kwiecień 2017

   Na początku też myślałam że to to, ale niektóre z Gwiezdnych błyskotek są równie okazałe:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gwiezdny-ethereal-61.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gwiezdny-ethereal-91.jpg
   Może to jest to” przenikanie się” Ethereali?
   EDIT: teraz zobaczyłam odpowiedź- czyli to jednak rozmiar i masywność! Cóż, nie mam tak wprawnego oka w rozróżnianiu :<

  • Przenikanie się i owszem też :D Jednak gwiezdna biżuteria, nawet ta bogata, jest lżejsza optycznie, bardziej koronkowa. Często też jest wykonana ze srebra, ponieważ srebro jest bardziej miękkie niż złoto, więc łatwiej jest je modelować.

  • Yen, pewnie byłabyś w stanie rozpoznać mierząc. ;) Dla mnie biżuteria Królowej jest bardziej dorodna, a Gwiezdna drobniejsza i nieco strzelista (pod tym względem przypomina mi Księżycową). Greta napisała o Królewskiej “tłuściutka” i to ma sens. Jak mierzę coś Gwiezdnego, to zwykle mam wrażenie, że jest to na mnie jakieś za chude. ;)

  • Yen SG/KarE+GE+WE+BaE+KryE+FE+SyE+IE+ME+BE/DW 29 Kwiecień 2017

   Oki, dzięki za wyjaśnienie ;)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+WE+ME/TA 29 Kwiecień 2017

   Myślę, że w tym co napisała Eryka, też jest sporo racji :) U Królowej widać też więcej nawiązań do takiego typowo królewskiego, pałacowego stylu (barokowe wzory, paw królewski itp.)

  • To fakt. W Gwiezdnej nie ma wszak Noble, a w Królewskiej jest. :)

 • Wow, ja to na prawdę nie lubię biżuterii. :D Jakbym już musiała coś włożyć z poczuciem, że mi to czegoś dodaje a nie ujmuje, to by były rzeczy z Królowej :
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/krolowa-10.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/krolowa-7.jpg
  i może Gwiezdna bransoleta, jakby mi nie spadała (co jest w zasadzie niemożliwe) : http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/gwiezdny-ethereal-51.jpg
  Ale to tak wyłącznie na mega okazje, raz kiedyś…

  A tak żeby na co dzień, to szukałabym chyba ratunku w Mahoniu: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/mahoniowy-ethereal-23.jpg
  może w FE: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/francuski-ethereal-71.jpg

  No i totalnie podoba mi się to: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/alabastrowy-ethereal-21.jpg
  Nie wiem co to jest, jak to się nosi, zresztą pewnie by mi do niczego nie pasowało, ale chętnie postawiłabym to sobie na biurku i się w to wpatrywała. :)

  Generalnie to jest tak, że same w sobie podobają mi się różne rodzaje biżuterii, ale jak mam dopasować coś dla siebie, to prawie do wszystkiego coś mam: za małe, za duże, za delikatne, za naściubione, zbyt geometryczne, za siermiężne, zbyt obwisłe, zbyt błyszczące, zbyt konserwatywne, za ostre. Naprawdę się odechciewa. ;/

  • Fresco (SN) 29 Kwiecień 2017

   luci, co do biżuterii to mam chyba podobnie jak Ty. tak właściwie z rzeczy które noszę mam kilka par kolczyków, kilka bransoletek i dwa pierścionki. Dla mnie też wszystko wydaje się “zbyt”, ciężko jest mi dobrać dla siebie cokolwiek. Zresztą jak już kiedyś pisałam na forum, dla mnie zestaw kolczyki + naszyjnik + bransoletka to już za dużo, zwłaszcza że ja bardzo nienaszyjnikowa jestem ;)

  • Fresco, a jakie Ty masz E? :)

   U mnie to jest tak, że nie czuję żadnego braku, gdy nie mam na sobie biżuterii. Natomiast jak coś założę, to ciągle o tym pamiętam i mnie to denerwuje.

  • Fresco (SN) 29 Kwiecień 2017

   luci, moje Ethereale to Bezkresny, Wietrzny i Gwiezdny, przy czym gdzieś na końcu błąka się Energetyczny. Nie wpływa on na styl, ale mam wrażenie że odpowiada za mój gust co do świeżych, owocowo-kwaśnych zapachów ;)

   Jeśli chodzi o biżuterię to na co dzień mogę nosić coś w klimatach Bezkresnego / Wietrznego bez poczucia przebrania się i obwieszenia żelastwem, byleby nie było zbyt duże gabarytowo i zbyt ciężkie. Zestaw kolczyki + bransoleta wystarcza w zupełności. Niejednokrotnie widzę na wystawach sklepowych piękne komplety biżuterii, okazałe kolie i inne, ale wiem że ani nie jestem przyzwyczajona do noszenia dużej ilości biżuterii, ani się w niej dobrze nie czuję. Brak biżuterii odczuwam jedynie gdy nie mam na ręce mojej dyżurnej, skórzanej (chyba Bezkresnej) bransolety :) a reszta może iść w odstawkę. Zganiam to na ascetyzm Wietrznego ;)

  • Bezkresna biżuteria jest piękna, ale musi okropnie plątać się we włosy… ;D

   Wydawało mi się, ze masz Słowiański. Musiałam poplątać z BE. Ja też obwiniałam o wszystko WE, ale teraz to już nie wiem. ;)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 29 Kwiecień 2017

   “Generalnie to jest tak, że same w sobie podobają mi się różne rodzaje biżuterii, ale jak mam dopasować coś dla siebie, to prawie do wszystkiego coś mam: za małe, za duże, za delikatne, za naściubione, zbyt geometryczne, za siermiężne, zbyt obwisłe, zbyt błyszczące, zbyt konserwatywne, za ostre.”
   Mam identycznie :) Ostatnio udało mi się kupić bransoletę, którą ciągle noszę i jestem z tego strasznie dumna :D
   Z wpisu – bardzo pięknego w całości – naprawdę regularnie nosiłabym to:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/syreni-ethereal-23.jpg
   I może to:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/bezkresny-ethereal-221.jpg
   A estetycznie najbardziej podoba mi się to:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/bezkresny-ethereal-121.jpg
   Pewnie bym kupiła, a potem nosiła dwa razy do roku ;)
   Nie jest łatwo z biżuterią ;)

  • Fresco (SN) 29 Kwiecień 2017

   luci, Słowiańskiego nie posiadam, choć świeżo po opublikowaniu typologii Ethereal byłam przekonana że tak jest. A potem otworzyłam wpis o Bezkresnym i mi przeszło :D odrobinka Mahoniowego też mi się dostała, ale nie wiem czy na tyle abym dobrze wyglądała w biżuterii nawiązującej do Mahonia, raczej zgarniam Mahoniowe motywy kwiatowe – łączki i drobne kwiatuszki u mnie odpadają.

   Słowiański ma Eufrozyna, a jako że mamy ten sam typ bazowy to może z automatu i mnie go przypisałaś :D

   Po odrzuceniu wszelkiej biżuterii której już nie noszę, moja kolekcja “do noszenia” wygląda tak:

   zestaw bizuterii Soft Natural

  • Fresco, piękne! Na pierwszy rzut oka widzę dużo GE, to znaczy z dopasowaniem do bazy/BE: te piórka: niebieskie i pawie, kolorystyka dwóch par kolczyków na dole tak mi się kojarzą. Tak jakby formy w stronę BE, ale kolory GE? Bransolety ze skórą i metalem są chyba WE? :) Niektóre kolczyki wydają mi się mieć trochę wschodni kierunek, więc może to ten okruch ME, o którym piszesz?

   J., ciekawa jestem o co może chodzić. Może to jest tak, że przy pewnej liczbie E o niekoniecznie zgodnym kierunku, trudno jest dobrać biżuterię, która spodoba się wszystkim tym E i na którą nikt nie będzie kręcił nosem? ;)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 29 Kwiecień 2017

   A może silny FE odwodzi od noszenia biżuterii lub ogranicza możliwości?

  • Też się nad tym zastanawiałam. Francuski zawiera ozdoby już w samych ubraniach: guziki, lamówki, więc rzeczywiście może być trudno coś tam jeszcze z biżuterii upchnąć. Nie dziwi mnie że biżuteria FE jest taka minimalistyczna. :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 30 Kwiecień 2017

   Fresco – fajny zestaw :D. Podziwiam, że tylko tyle
   tego masz, bo u mnie kilka razy więcej :P. Czasami
   ciężko się czegoś pozbyć, bo się to tak bardzo lubi.
   Z drugiej strony, z tego, co widzę, to 90% biżuterii
   wpisuje się w któryś E, więc dobrze jest :).

  • Fresco (SN) 30 Kwiecień 2017

   luci, szczerze mówiąc to nie potrafię obiektywnie spojrzeć na moją mini-kolekcję pod kątem Ethereali, a raczej nie potrafię rozłożyć jej na czynniki pierwsze :D patrząc na nią jako na całość wydaje mi się ona miksem BE, WE i GE – zarówno pod względem faktury, materiałów i kształtów, więc w sumie wszystko się zgadza :) co najciekawsze, jedyne rzeczy które kupiłam już po analizie i poznaniu swojej konfiguracji E to srebrne kolczyki – koła i srebrny pierścionek, reszta pochodzi sprzed analizy.

   Espeno – dzięki :) na zdjęciu są tylko te błyskotki które są dla mnie w porządku do noszenia, cała reszta bibelotów które mi się znudziły lub obiektywnie rzecz ujmując mi nie pasują lub mi się nie podobają nie trafiły na to zdjęcie. Kiedyś miałam identyczne kolczyki jak te niebieskie z cekinami na dole, tyle że były w kolorze turkusowym – nosiłam je tak długo, że je dosłownie zajechałam :D kolorowa farbka na cekinach zdarła się do cna…

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 1 Maj 2017

   Fresco, świetny pomysł z tym zdjęciem :) Widać wszystko jak na dłoni :) Ciekawa jestem jak wyglądają kolekcje innych dziewczyn :)
   Moja biżuteria (na zdjęciu są te rzeczy, których nie mam ochoty zdjąć natychmiast po założeniu) nie jest tylko minimalistyczna, chociaż najczęściej noszę te najbardziej minimalistyczne elementy ;) I raczej nigdy nie noszę więcej niż jeden rzeczy na raz. Jeden pierścionek i jestem ubrana. Myślę, że widać większość moich E i pewnie parę nie moich ;) Może jest faktycznie tak jak mówi Luci – za dużo niespójnych E i trudno coś wybrać, a do tego, tak jak mówi Eryka, FE i w ogóle biżuteria do niczego nie jest potrzebna.

   zestaw bizuterii

  • Dorin 1 Maj 2017

   Hej kochane, to zanim zacznę komentować jak jaram się biżuterią i owym postem wlepiam moją biżuterię, jedyną, w wisiorach już nie chodzę, gdyż jednak mnie duszą, ale chyba mimo to wpisują się trochę w moje eternale.
   Zbliżenie na małe kolczyki, gdyż w nich chodzę zazwyczaj.

   zestaw bizuterii 02

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 1 Maj 2017

   Dziewczyny, ale z Was minimalistki :) Pozazdrościć. Ja bym tak nie mogła :D Chyba jednak jestem jak sroka ;D

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 1 Maj 2017

   Ale macie świetne kolekcje <3 Podobują mi się i wiele sztuk wzięłabym jak najbardziej ;) W tej materii jestem maksymalistką. Lubię dużo biżuterii na sobie, zwłaszcza jak noszę gładkie Tshirty lub sukienki. Muszę mieć zauważalną biżuterię, duże bransoletki, duże wisiorki, wiszące kolczyki, taka malutka, jak ma Dorin, “zniknęłaby”. :D
   Najbardziej lubię bransoletki, ale moją absolutnym "must have" jest… zegarek taty :D Dał mi go, bo powiedział, że ze złotymi wstawkami to wyglądałby jak mafiozo :D

   Mam więcej złomu, ale w tym chodzę najczęściej:

   zestaw bizuterii 03

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 2 Maj 2017

   Dorin, Avarati, ale super widać wszystko na Waszych zdjęciach :) Nawet tła pasują do Waszych zestawów :D

  • luci 2 Maj 2017

   Dziewczyny, super się ogląda wasze zbiory! Wydaje mi się, że byłabym w stanie odgadnąć, która biżuteria do kogo należy, ale może mi się tylko wydaje. :)

   Avarati, wiedziałam, że Twoja biżuteria będzie kolorowa. Podobają mi się szczególnie kolczyki z żółtymi piórkami i te niebieskie koła w prawym rogu. Mamy podobnie: na mnie również nie widać małych ozdób. :)

  • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 2 Maj 2017

   Tak, widać w Waszej biżu indywidualizm :).

 • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 29 Kwiecień 2017

  Rewelacyjny post!! Oszalałam :D
  Biorę prawie wszystkie propozycje Królewskiego (czyli wszystko jednak ze mną w porządku, uff…) oraz cały antyczny, pierwotny, wspaniały Mahoń. Gwiezdny w złocie – bajka! Dobrze tutaj widać różnicę między Gwiezdną biżuterią a tą dla Królowej. Słowiański – wiadomo, sama noszę taką biżuterię. Czerwone korale, maki, kwiaty, ludowe wzory – to jest to :D Te kolczyki wyglądają ciekawie: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/slowianski-ethereal-18.jpg
  Księżycowe ozdoby są przepiękne, tylko te kolory… (wiem, powtarzam się). W życiu nie ubrałabym Słonecznej i Energetycznej biżuterii. Karmazynowy i Francuski też nie za bardzo. Tym razem Bezkresny mnie nie powalił. Kilka propozycji mogłabym założyć, ale bez szału. Baśniowy zbyt niepoważny dla mnie ;) Już wiem, dlaczego nie lubię pereł, szczególnie tych w Kryształowym stylu.

 • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 29 Kwiecień 2017

  Jak zawsze jestem za Kryształowym, to w tym przypadku biżuteria najbardziej do mnie przemawiająca jest Świetlista. Kryształowa kojarzy mi się bardzo z Syrenim i w dalszych przykładach z Królewskim. Za gruba i za bogata w moim odczuciu.

 • Gretę zesłał Bóg!

 • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 Kwiecień 2017

  Piękny wpis :D. Ten moment, gdy okazuje się,
  że biżuterię mam praktycznie tylko Słowiańską,
  Gwiezdną, Karmazynową. Do tego kilka rzeczy
  Iskrzących. Pojawiają się też Księżycowe
  i Syrenie motywy :). O dziwo przedstawiciela
  Baśniowego brak.

  • Espeno, jak mnie zachwycają kolory, faktury i nastrój Baśniowego w ubraniach, tak Baśniowa biżuteria… krótko mówić słabo mi wchodzi. ;)

  • Baśniowy w innej odsłonie.

   Basniowy Ethereal naszyjnik

  • Fresco (SN) 29 Kwiecień 2017

   Jeżu słodki, toż to klimat steampunk chyba <3 ?

  • Ano :D

   Pasowałby modelce z dużego, baśniowego kolażu (dół, środek).

  • O i to jest własnie TEN Baśniowy! Tak to rozumiem. :D

   Przy czym ja bym pewnie zachodziła w głowę czy ta broszka jest BaE czy mieszańcem Baśniowego, Królewskiego i jeszcze trochę WE. Za bardzo chyba kombinuję. ;)

  • A przy zdjęciach z kolażu nie kombinowałaś :D I o to chodzi w tym wpisie – żadnego kombinowania! :P ;)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 Kwiecień 2017

   Greto, ładny ten steampunk, ale dla siebie wolę
   takie rzeczy w wersji “srebrnopodobnej”, bo lepiej
   się komponuje z większością ubrań :). Mam wrażenie,
   że niektóre rzeczy z Księżycowego bym dla siebie
   zabrała, właśnie przez to srebro i “koronkowość” :).

  • No bo to przez to, że ta broszka jest jednak szczególna (właśnie zauważyłam że jest to jednak wisiorek :) ). W biżuterii BaE z przykładów nie ma nic poważnego. A w tym wisiorku obok tego, że jest niekonwencjonalny i zestawiono w nim elementy w twórczy sposób jest jednak powaga, której mi w tamtych przykładach brakuje…

  • Greto, a czy to też będzie Baśniowe?
   http://www.pj.bryler.net/_images/Image/GG7.JPG

   Wcześniej tak myślałam, ale ponieważ wydało mi się mniej umowne niż przykładowa biżuteria BaE, to się pogubiłam. :)

  • To jest mocny Słowiański, ewentualnie Słowiański z Wietrznym.

  • Mocny Słowiański? :o Ale mocny w znaczeniu, że taki siermiężny czy po prostu, że silny?

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 30 Kwiecień 2017

   Mnie podchodzą te baśniowe propozycje na podobnej zasadzie co alabastrowe. Steampunkowa również :)

  • Dzieki Greto. :) To jest właśnie ten punkt w którym Baśniowy zlewa mi się ze Słowiańskim.

  • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 30 Kwiecień 2017

   Ja tutaj tylko po to, żeby napisać, że ten steampunkowy naszyjnik jest cudooowny!
   Taki i jeszcze w wersji z postarzanego srebra bym capła w swoje łapki z bananem na gębie.

 • Wpis przekozacny! Podobaja mi sie prawie wszystkie propozycje (:-)), ale nie wiem czy ktoras bym nosila, bizuteria mi raczej przeszkadza:-)
  Chociaz taka ksiezycowa… Moze, nawet kiedys kupilam cos podobnego na kompletnego czuja, niestety pierscionek kurzy sie w szafce:-) Alabaster jaki uroczy, lodowato-uroczy:-)

 • Co za piękności <3 Przede mną należałoby schować /nie dawać oglądać biżuterii Syreniej, bo założyłabym wszystko, jak leci nie zważając na moje DC :-D Z wielkim zdziwieniem stwierdzam, że lubię też biżu Karmazynową ze zdjęć, zresztą kiedyś często podobne rzeczy kupowałam i sporo mi tego zostało. Ale na codzień wybrałabym większość propozycji WE i FE, dla mnie to jest jakaś oczywista oczywistość, tak mam ;-) Zaskoczył mnie styl biżuterii ME, którą wyobrażałam sobie zupełnie inaczej, tak cieplej, SE także. U mnie w biżuteryjnych gustach też jest duży rozstrzał, dużo mi się podoba wizualnie lub na kimś, a jak przyjdzie mnie samej coś wybrać, to jak pisały dziewczyny wyżej, tu za dużo, tam za mało, to za ciężkie, za lekkie, i tak kończy się na zegarku na złotej bransoletce :-D Zwróciłam uwagę na niektóre (no dobra, na całkiem sporo ;-)) rzeczy Kryształowe, pewnie z uwagi na bliskie sąsiedztwo DC i C :-) i Różane pierścionek z jasnoróżową różą i naszyjnik z zawieszką i brylancikami. Chyba :-)

  • Kolorystycznie kojarzy się z Gwiezdnym, natomiast kształty to Królowa.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE+KE+SyE+WE+ME/TA 30 Kwiecień 2017

   Taka biżuteria jest piękna :O Bardzo lubię nosić kolczyki o podobnych kształtach :)

 • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 30 Kwiecień 2017

  Teraz już wiem, dlaczego jakoś nigdy nie lubiłam “normalnej” i niezbyt dużej biżuterii ;) Zawsze najbardziej zachwycałam się ciężkimi bransoletami, dużymi kolczykami i intuicyjnie szukałam tej bardziej egzotycznej. Dobrze, że jest coś takiego jak Ethereale, bo w życiu bym się nie przekonała do Energetycznej czy Basniowej biżuterii :D
  Najbardziej uwielbiam Mahoniową (mój absolutny faworyt), Królewską i Bezkresną biżuterię (tej mam najwięcej). Jakoś do Wietrznej nie mogę się przekonać, może za dużo jest w niej chłodu?
  Też intryguje mnie Karmazyn, ale w nieco mniej gotyckiej oprawie, nie jestem aż takim wampem, choć też jest piękna, Słoneczne, zwłaszcza te ciężkie bransolety. Z nie swoich Ethereali – to tradycyjnie Gwiezdny (będę płakać) i Słowiański.
  Podsumowując… chyba muszę rozbić bank albo wygrać w totolotka, bo biżu w moim stylu, jeśli jest, to w niebotycznych cenach :D
  Czyli można założyć, że połączenie srebra i czerni to właśnie Karmazyn? ;)

 • Nadia (C+ŚE+BE+KE+SłowE+IE) 30 Kwiecień 2017

  Jakie to ciekawe uczyć się czegoś o sobie dzięki takim postom. Zauważyłam, że miło mi się robi na widok biżuterii świetlistej i bezkresnej, czyli dwa moje pierwsze E działają. Podoba mi się jeszcze słoneczna – taka czysta i surowa, chociaż wydaje mi się że żółte złoto jest nie dla mnie. Księżycowa już mnie tak nie pociąga, myślę jednak, że z niektórymi rzeczami mogłabym się polubić, nawet bardzo. Natomiast słowiańska raczej odpada. Co prawda mam i lubię wisior na czarnym rzemieniu z czerwonym koralem, hematytem i wulkaniczną lawą, ale on słowiański raczej nie jest. Iskrząca jest taka wesoła i zabawna. Nigdy takiej nie miałam, ale IE, który Greta we mnie odkryła, (co było dla mnie wielkim zaskoczeniem) bardzo mnie cieszy i zamierzam sprawdzić czy polubię iskrzącą biżuterię. Na razie noszę tylko mały pierścionek, identyczne jak ten świetlisty z różowym złotem i brylantem (tylko ja mam białe złoto).
  Kolejny raz widzę, że Greta ma rację, że nie nie mam Wietrznego E, bo wietrzna biżuteria jest zupełnie nie dla mnie. Ale zastanawia mnie KE, na pewno jestem księżycowa, ale ani biżuteria ani księżycowe wnętrza nie wywołały we mnie wielkich emocji.

  (Jak się zamieszcza linki do tych zdjęć z blogowych postów? Chciałam pokazać co mi się podoba, ale nie umiem załączyć zdjęć).

 • Chupa|SD+ŚE+WE+IE+SyE+SE+KE+BaE+KarE+GE+KrE 30 Kwiecień 2017

  Jak przeczytałam 300 zdjęć to szczena mi opadła. Chylę czoła Greto! Ogrom pracy!

  Oczy mi się świecą jak widzę takie błyskotki. Mimo, że rzadko jakiekolwiek noszę to i tak załącza mi się chciej. Baśniowy świetlisty i księżycowy dla mnie wygrywają tutaj, ale syreni i wietrzny są zaraz za nimi, do tego słoneczne naszyjniki. Kolory iskrzącego też do mnie przemawiają, ale to tyle, ustawiłabym sobie taką wierzę bransoletek na biurku, ale bym jej nie założyła. :P Karmazynową i gwiezdną też bym przygarnęła, na wyjściowe okazje. królewski z moich odpowiada mi najmniej, ale ta zawieszką książeczka jest cudowna. Nosiłabym z miejsca. :D
  Z nie moich E za to najbardziej podoba mi się różany.

 • Dorit (G, ŚwE, FE,SE, SyE, BaE+ BW) 30 Kwiecień 2017

  Jak tylko widzę na FB nowy wpis już cieszę sie na pól godzinki z Gretą i Wami.:))
  bardzo bliska bizuteria moich E, świetliste, słoneczne, francuskie, syrenie i baśniowe- zawsze lubiłam takie pierścienie Arabelli- zdobne jak z bajki, znajomi je tak przezwalli od czeskiej bajki.
  Ten niebieski komplet, to chyba sutasz? On chyba też może być mahoniowy? To zdaje sie Afryka.
  Delikatne księżycowe pierścionki też przygarnęłabym, kryształowe ozdoby też powodują trzepot serca.
  Zakupiłam proste łańcuszkowe przewlekane kolczyki.

 • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 30 Kwiecień 2017

  Czy perły są dozwolone dla jakichś Ethereali poza Kryształowym i Syrenim?

  • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 30 Kwiecień 2017

   A Gwiezdny? Ja lubię perły.

  • luci 1 Maj 2017

   Perły są też w jednej z bransoletek dla WE. :)

  • Eryka (R+AE+BaE+GE+KarE+KrE+SłowE+FE+WE) 1 Maj 2017

   Rzeczywiście :D Wietrzną biżuterię tylko przejrzałam na szybko.
   Też lubię perły i zastanawiam się, czy to nie przez AE, bo u mnie nie mogą mieć klasycznej formy.

  • luci 1 Maj 2017

   Pamiętam też, że Greta pokazywała kiedyś perły w ujęciu KE. Dopatrzyłam się też pereł w jednym z pierścionków dla RE. Wygląda na to, że można je wkomponować w niektóre inne E. :)

 • najbardziej wciąga mnie baśniowy, tylko uprościłabym motywy i mahoniowy. Francuski o dziwo w bizuterii mi nie pasuje

 • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 30 Kwiecień 2017

  Jestem jedną z tych osób, które na hasło “biżuteria” uciekały kiedyś, gdzie pieprz rośnie (jako że kojarzyła mi się z tą dla Królewkiego, Kryształowego czy Alabastrowego E). Przed 30 tka przekułam uszy i wtedy zaczęłam nosić biżuterię głównie Bezkresną, trochę moze Mahoniową. Od czasu diagnozy Grety przestałam nosić cokolwiek poza małymi kolczykami (okazało się, ze te, które noszę ostatnio naokrągło, sa niemal identyczne jak te dla FE – szok, nie pomyślałabym, a jednak…).
  Nareszcie, dzięki temu wpisowi, wiem już, o co chodzi z biżuterią dla E! I mam wrażenie, ze w jej preferencjach chyba najbardziej u mnie odiskają się moje najdalsze E – najbardziej bliskie memu sercu są absolutnie wszystkie propozycje dla BE, mogłabym założyć kilka również dla ME. Oczywiście SE tez biorę wszystkie – uwielbiam geometryczne kształty, urzekły mnie też te dla EE.
  Szalenie podobają mi się ozdoby w stylu WE, są tak oryginalne, niesymetryczne, wiele z nich chętnie bym założyła. Piękne są również ŚE, ale jak dla mnie na bank za drobne, nie byłoby ich na mnie widać (za duża jestem :))

 • Iskra (DC, ŚW+WE+IE+KarE/TSu) 2 Maj 2017

  Ja stawiam na Świetlisty. Kropka. Najbardziej do mnie przemawia i cieszę się że mam kilka Świetlistych łańcuszków. Mam też w sowjej kolkcji kilka delikatnych rzeczy, które podchodzą bardziej pod FE niż ŚE no ale trudno… będę je nosić bo złotego piercionka od babci się nie pozbędę. Muszę go zmniejszyć u jubilera i nosić :) mam wrażenie, że akurat w kontekście biżu FE i ŚE są podobne.
  Za to znów (jak przy wnętrzach) zupełnie nie przemawia do mnie WE. Mój ulubiony Etheral w ubraniach! Iskrzący też nie. Karmazynowy – nie podoba mi się ani trochę. Czyli w przypadku biżuterii dominacja Świetlistego jest niezachwiana :).

  Piękny wpis Greto!

 • conena (FG+I+SE+SyE+WE) 3 Maj 2017

  Przyłączam się do głosów innych piszących – to niesamowite, o ile lepiej można zrozumieć ideę Ethereali patrząc na te zestawienia:) Co ciekawe bardzo dużo dało mi oglądanie Etherealowych wnętrz;) Dziękuję:)
  Zastanawiam się, jak powinny traktować ciemne kolory w ubiorze osoby, które mają same jasne Ethereale? Ja mam Słoneczny, Syreni i Wietrzny, ale przy tym jestem Zimą FG, więc blade błękity jako jedyna kolorystyka odpadają.
  Pozdrawiam serdecznie

  • Moderator - lothlorien 3 Maj 2017

   To są kwestie indywidualne. W takich sprawach proszę się kontaktować z Gretą.

 • Feraleth (DC+KarE+FE+WE+KE+AE+EE) 6 Maj 2017

  w końcu coś w czym dominuje ethereal, którego bardzo długo nie mogłam zaakceptować czyli KE :) ale niestety jestem typem, który biżuterią się zachwyca ale jej nie nosi

 • Witam i pozdrawiam Panią Sprawczynię, pięknie i wszystkie moje cudne, najbardziej Kryształ i Syreni… ale ja kocham zwierzęta i ten baśniowy, te mordki i dziobki i skrzydełka… i tak wysublimowane wykonanie np. w KE i w Różanym… coś cudnego. Czy ja, SC, mogę jakiegoś ptaszka czy pieska nosić np na broszce? Bo i tak mam i tak noszę :) Pięknie wokół nas!

  • Moderator - lothlorien 11 Maj 2017

   Witaj :)
   Spódnice, które wstawiłaś wcześniej, są Baśniowe i fasonowo nieodpowiednie dla SC. Ptaszki czy pieski w biżuterii także są Baśniowe. Nie posiadasz Baśniowego Ethereala, w związku z tym nie będą dla Ciebie odpowiednie.

 • cezet SD (KrE, SyE, WE,SE, SłowE, BaE, KarE) / BW 12 Maj 2017

  Bardzo pouczające przykłady!
  Aż sobie wypisałam, ile rzeczy bym chciała przymierzyć, i pewnie większość by została zaakceptowana (powiedzmy, przewiduję ok. 20% dezaprobaty po zmierzeniu)
  Syreni 15, Słowiański 1, Wietrzny 16, Energetyczny 8, Iskrzący 2, Królewski 13 (z przewagą Króla!), Mahoniowy 11, reszta 0 (zero)
  Mam coś co tutaj jest określone jako księżycowe, a wzięłam je za syrenie, których kolorystyka ujdzie dla zimy, (tzn tak z perspektywy czasu oceniam), no i leżą, o te:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/04/ksiezycowy-ethereal-9.jpg

 • Dziewczyny, czy Wy też tak macie, że nie lubicie łączyć złota ze srebrem w jednej stylizacji? Nie tyczy się to jedynie biżuterii, ale zamków, guzików, okuć torebki/ plecaka itd. Zawsze coś mi się gryzie ze sobą, jeśli zdarzy mi się takie połączenie.

  Zastanawiam się, czy stoi za tym jakiś ethereal (np. FE?), czy to jedynie jakiś mój irracjonalny wymysł, czy faktycznie jest to stylizacyjnie nienajszczęśliwszy wybór?

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 1 Lipiec 2017

   Yen, ja też mam mieszane uczucia do takiego połączenia.
   Z drugiej strony obrączkę mam z białym i żółtym złotem
   i trochę tak wygląda, jakby srebrno-złoty kolor. Ale
   zazwyczaj się trzymam klucza, że jak srebrne motywy
   w jednej części biżuterii, to we wszystkich, podobnie
   ze złotem. Myślę, że to któryś z naszych wspólnych E,
   moja mama też tak ma :).

  • AgnieszkaM(G/KryE+IE+KE 1 Lipiec 2017

   Oprócz tego że nie lubię złota, to też zwracam uwagę na to i nie kupuję torebek ze złotymi zamkami itp., żeby się potem nie gryzło z noszonym srebrem. Obrączkę owszem mam złotą i kolczyki zaręczynowe. A w szkole mnie uczyli, że to niezdrowe połączenie metali obok siebie:)

  • j. (G|FE+BE+WE+IE+ME+SyE+EE) 1 Lipiec 2017

   Ja na ogół staram się zwracać na to uwagę w obrębie biżuterii i ewentualnie wyraźnych metalowych elementów w torebkach (np. jeżeli jest na metalowym łańcuszku), ale już zamki od kurtek, torebek, butów itp. olewam kompletnie :) Nie założyłabym złotej i srebrnej bransoletki naraz, ale np. srebrne sandałki i złotą bransoletkę zdarza mi się nosić.

  • Cass (FN+SyE+SE+BE+WE+ME+RE) 1 Lipiec 2017

   No ja mam w sumie podobnie jak j. (może poza złotą bransoletą do srebrnych sandałków, mi by się to już gryzło)
   Z tym, że ja prawie wcale nie noszę biżuterii, a do niedawna nie znosiłam żółtego złota :D
   Wiem, że z pewnością nie założyłabym np. złotej biżuterii, gdybym miała przy sobie właśnie wcześniej wspomnianą torebkę na srebrnym łańcuszku. Również zwracam uwagę na takie detale ;p

  • Moderator - lothlorien 1 Lipiec 2017

   Ja do tego stopnia olewam sprawę, że do srebrnej bluzki noszę złote bransoletki. Na przekór wszystkiemu i dlatego, że czasami tak wolę :D
   W biżuterii nie łączę żółtego złota i srebra, ale różowe lub lekko wyblakłe złoto ze srebrem wygląda wg mnie fajnie.

  • Martyna (SG BaE + RE+ KsE + WE + KarE) 1 Lipiec 2017

   Mam to samo! Tak mnie drażnią złote elementy, że jestem w stanie zrezygnować z torebki, bo ma złoty zamek, albo z butów, bo mają złotą klamrę! Ostatnio kupiłam rurki ze złotym guzikiem, ale staram się przymykać oko, bo jest na ogół niewidoczny. Lubię tylko srebro ;)

  • Avarati FG+KrE+WE+ME+KarE+BE+SE+KE 2 Lipiec 2017

   Uważam, że łaczenie srebra ze złotem to ciężka sztuka, ale wykonywalna :) Sama bym łączyła, ale myślę, że to się udaje w ramach kompletu. Tymczasem u mnie każda rzecz jest z innej parafii :D

   laczenie zlota ze srebrem bizuteria bransoletki

   srebro plus zloto razem bizuteria

   Osobiście wolę złoto od srebra, wina Ethereali :D

 • Mango (SD, GE+SE+KrE+SyrE+KarE+WE) 25 Maj 2018

  hejka! Jak uważacie? czy ten naszyjnik ma cos z syreniego etherala? Ciągnie mnie coś do niego :) https://static.zara.net/photos///2018/V/0/1/p/4319/030/050/2/w/400/4319030050_1_1_1.jpg?ts=1524236266849

 • Natsu SC/TS (KryE+SyE+RE+WE) 26 Maj 2018

  Łubu dubu i dobry wieczór :) mam pytanie o kamienie Swarovskiego.

  Czy coś takiego przeszłoby przy Syrenim?
  https://img.etsystatic.com/il/8894bf/394545045/il_570xN.394545045_bpw5.jpg?version=0
  a takie przy Kryształowym?
  https://img.etsystatic.com/il/f31422/1408591681/il_fullxfull.1408591681_92lr.jpg?version=0
  Czy Swarovski to jednak głównie Iskrzący, ewentualnie w wersji różowo-słodkiej Różany?

  • Drukara 27 Maj 2018

   Jak już wciskam tutaj swe opinie na temat biżuterii to pozostanę ;)
   Co do Syreniego to kształt koła, dość geometryczny plus mocny kolor tego niebieskiego kojarzy mi się jakoś z Energetyczny. “Biżuteria powinna być subtelna i romantyczna, zdobiona perłami oraz opalami. […] Syreni Ethereal nie toleruje deseni, ani kontrastów. Pożądana jest monochromatyczność ujęta w barwy jasne oraz średnio jasne.” – z opisu ethereala.
   Co do opcji Kryształowej to na zdjęciu przede wszystkim po oczach daje błysk. “Biżuteria musi być szlachetna i subtelna. Może być zdobiona perłami lub brylantami.” To kółko znowu wydaje mi się zbyt małe subtelne i zbyt błyszczące, może przy większej perspektywie wydaje się delikatniejsze, a dzięki temu i Kryształowe.
   Ojoj, przejrzałam sobie ponownie biżuterię Svarovskiego i ile tam błysku, iskrzenia. Pojawia się trochę Alabastrowego, w jakiś sposób Kryształowy, Różany, oczywiście Iskrzący i coś czego wcześniej chyba nie widziałam – Karmazyn? Takie moje luźno-nocne przemyślenia, może przydatne.

  • Natsu SC/TS (KryE+SyE+RE+WE) 27 Maj 2018

   Dziękuję Ci bardzo Drukarko za Twoje luźno-nocne przemyślenia :)
   Zwróciłaś mi uwagę na ważny aspekt: subtelność. Zobaczyłam te kółeczka i pomyślałam, ok, zaokrąglona forma jest dobra dla stylu klasycznego, kolor zielono-niebieski pasuje do Syreniego, a błyszczący i jasny do Kryształowego. Reszta mi umknęła.
   Jako początkująca czuję się trochę przy ogarnianiu stylu i Ethereali jak przy nauce jazdy samochodem, ciężko mi pilnować pedałów, zmiany biegów, lusterek i jeszcze patrzeć na znaki :) Super, że na tej stronie jest tylu pomocnych “instruktorów”, którzy zwrócą uwagę: “pamiętaj, patrz w lusterka” :)
   Też jeszcze raz przejrzałam Swarovskiego i teraz widzę, że Kryształowy byłby chyba w tych propozycjach, gdzie są małe kamyczki i głównie w kolczykach.
   Np. tu:
   https://www.swarovski.com/is-bin/intershop.static/WFS/SCO-Media-Site/-/-/publicimages/CG/B2C/PROD/600/Swarovski-Circle-Mini-Pierced-Earrings-White-Rhodium-Plating-5007750-W600.jpg
   Natomiast zaintrygowałaś mnie Karmazynowym, który według Ciebie byłby Karmazynowy? Nie potrafię nawet obstawić :) ja z kolei zastanawiałam się czy w dużych kamieniach z żółtym zabarwieniem nie byłoby Królowej:
   https://www.swarovski.com/is-bin/intershop.static/WFS/SCO-Media-Site/-/-/publicimages/CG/B2C/PROD/600/Swarovski-Energic-Pierced-Earrings-Golden-Gold-Plating-5195920-W600.jpg

  • Drukara 28 Maj 2018

   Te żółte kamienie wyglądają raczej Słonecznie, ale to już chyba kwestia jak je zestawisz. Biżuteria Królowej jest barokowa, zdecydowanie widać w niej bogactwo, Król za to już ma biżuterię masywną.
   Co do Karmazyna(chyba) to znalazłam taki perełki w sprzedaży. Zaczęły się pojawiać chokery z czarnych kamieni, trochę motywów krzyży, ale to tak iskrzy, że nawet nie wiem czy można to nazwać Karmazynowym.

  • Eloise (DC+ME+RE/DA) 28 Maj 2018

   Dziewczyny, nie wiem czy jest sens aż tak rozdrabniać :-) Ekspertem nie jestem, ale w pierwszych kolczykach od Natsu widzę KE +KryE, w drugich KryE o nietypowym kolorze. Biżuteria dla Słonecznego Ethereala jest gładka i bez kamieni, co potwierdza najnowsza galeria zdjęć. Królewska będzie najozdobniejsza z możliwych, duża i widoczna z daleka :-D

  • A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 28 Maj 2018

   Dlaczego opale to E syreni? Dobre opale mają w sobie ogień, mienią się kolorami.

  • Opale ładnie komponują się z estetyką Syreniego. A jeżeli dodają energii, to bardzo dobrze się składa. Melancholicy i flegmatycy cierpią na jej chroniczny niedobór.

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 28 Maj 2018

   Kocham opale :D I mam mocny Syreni to fakt :)

  • Maja DC+AE 29 Maj 2018

   O ja też lubię opale, są piękne, w każdym razie uwielbiam na nie patrzeć, a na stoiskach z minerałami oczu nie mogę od nich oderwać… Niesamowite jak się mienia:) Ja wolę jasne, wiem że są też takie bardziej ‘wyraziste’ odmiany (równie hipnotyzujace). Cóż przygoda z biżuterią jeszcze przede mną, chciałabym coś takiego upolować, najlepiej pierscinek:) ech ten Syreni pozwala na takie cuda!

  • A.M. /SG/ ŚwE+ BaE+FE+AE+IE+ME 30 Maj 2018

   Idąc tropem temperamentów, jakie kamienie pasują cholerykom i sangwinikom? W przypadku niektórych E łatwiej domyśleć się, jakie kamienie pasują np. Słowiańki – koral, a pozostałe E? Opale jako kamień dla Syren mnie zaskoczył.

 • Malgorzata D+SE+IE+KE(SSu) 30 Maj 2018

  Hej, hej!
  W ramach przygotowan do wesela i pakowania walizek(wyruszamy jutro do Polski), dalam na jedna kupke moja sloneczna (mam nadzieje) bizuterie. Dzis kupilam 3 rzeczy….w tle widac jeszcze sloneczna kopertowke. a calkiem na lewo to moja obraczka slubna-byc moze jest choc troszke przynajmnie kolorystycznie sloneczna:))
  udalo mi sie kupic drugie kwadratowe kolczyki!!
  https://zapodaj.net/fd37842590db6.jpg.html

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *