Bezkresny Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

Na Indiankę, hipiskę, kowbojkę – te trzy kierunki stylistyczne najlepiej definiują modową odsłonę Bezkresnego Ethereala. Naturalny bezkresny styl jest do pewnego stopnia eklektyczny. Jednak należy mieć na uwadze fakt, iż większość kompozycji określanych jako boho, gypsy lub hippie zawiera elementy innych Ethereali. Najczęściej pojawiają się domieszki Słowiańskiego, Syreniego i Wietrznego. Wiele outfitów zawiera też detale pochodzące z Francuskiego, Baśniowego, Królewskiego, czy nawet Gwiezdnego. Zestawienia, które są etherealowymi hybrydami, nie mogą mianować się tylko i wyłącznie bezkresnymi.

Poniższa galeria prezentuje jak najbardziej pierwotną wersję dzikich, bezkresnych inspiracji.


Bezkresny Ethereal osiąga najwyższy stopień kompatybilności w odniesieniu do wytycznych związanych ze stylem Flamboyant Natural. Stopień niżej znajduje się typ Natural. Na trzeciej pozycji – Soft Natural.

Bezkresny Ethereal nierzadko też pojawia się jako pierwiastek dodatkowy u kobiet w typie Flamboyant Gamine. W tym przypadku bezkresny styl należy modyfikować tak, by zbytnio nie gubić linii sylwetki. Należy też miniaturyzować (w zależności od wzrostu) elementy ozdobne. I najważniejsze – w obrębie jednego zestawu bezkresny styl nie może być jednym i wyraźnie wiodącym.

Kiedy Bezkresny Ethereal pojawia się przy typie Classic (najczęściej w połączeniu z kolorystyką Stłumionej Jesieni/Soft Autumn), czysty styl klasyczny przełamujemy elementami pochodzącymi z wytycznych Natural. Wówczas możemy mówić o stylu Classic z kierunkiem na Natural. Co w praktyce oznacza wprowadzenie większej ilości dzianin, rzeczy luźniejszych, powszechnie uznawanych za casualowe, komfortowe. Mariaż Classic i Natural pozwala również na noszenie rzeczy ukrywających talię. Ma to szczególną zaletę w przypadku podwyższonego BMI.

Warto też wspomnieć o charakterystycznych projektach Ralpha Laurena. Najczęściej odnajdziemy w nich połączenie Bezkresnego i Francuskiego. Inspiracje te będą odpowiednie dla kobiet Classic i Dramatic Classic posiadających Bezkresny Ethereal. Przy czym w zestawach Dramatic Classic muszą przeważać elementy Francuskiego Ethereala.

Jeżeli Bezkresny Ethereal pojawia się jako pierwiastek dodatkowy przy którymś z pozostałych typów bazowych, modyfikacja stylu jest zależna od indywidualnych wytycznych.


Bezkresny styl można podzielić na trzy odsłony. Każda z nich jest związana z konkretnymi wytycznymi dla trzech poszczególnych typów z grupy Natural. Najbardziej charakterystyczny, dość ciężki wizualnie i bogaty w elementy ozdobne, jest Bezkresny-FN. Bezkresny-Natural jest spokojny i stonowany. Z kolei Bezkresny-Soft Natural to odsłona delikatniejsza i bardziej kobieca.

Drobne azteckie desenie, które właściwie są już bezkresno-iskrzące, to idealna propozycja dla kobiet Flamboyant Gamine.


Bezkresny styl jest przyjazny i komfortowy w okresie letnim. I choć co roku bardzo popularny, niestety nie jest on uniwersalny.

Jeżeli nie jest się reprezentantką grupy Natural, do bezkresnych stylizacji, dodatków i elementów ozdobnych najlepiej podchodzić z dystansem i rozwagą.