BAŚNIOWY ETHEREAL
MAGIA MODY

telefon 1234567890

Baśniowy Ethereal – galeria zdjęć

Basniowy_Fairytale_Ethereal_galeria_zdjec_magia_mody

 

Baśniowy Ethereal - galeria zdjęć

Z cyklu Magia Mody.

 
Prezentujemy galerię będącą kontynuacją, rozwinięciem i uzupełnieniem etherealowych kolaży. Dziś na łamach bloga mamy przyjemność gościć Baśniowy Ethereal.

 
Przeglądając zdjęcia, warto zwrócić uwagę na to, że etherealowy świat nie kończy się na modzie i urodzie. Kolory, kształty oraz cały klimat związany z danym Etherealem można znaleźć w każdej z naszych życiowych przestrzeni.

 

Komentarze do wpisu “Baśniowy Ethereal – galeria zdjęć”

 • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

  Uwielbiam Baśniowy, mimo że jest powodem, dla którego nigdy nie będę miała porządku w szafie. Co chwilę znajduję ubrania czy tkaniny o dziwnych fakturach, kolorach, wzorach i próbuję je przyłączyć do mojej romantycznej garderoby :D Za to dla baśniowej biżuterii i włosów Heleny Bonham Carter zawsze znajdzie się miejsce w stylizacji :D
  Steampunk <3 Interpretacje historii mody <3 Egzotyczne desenie <3 Wspaniały wpis!
  Czy mi się wydaje, czy "leśna" zieleń jest sztandarowym baśniowym kolorem?

  • Często o Tobie myślałam, tworząc galerię <3 :D

   Zgadza się. Leśna zieleń do sztandarowy kolor Baśniowego.

 • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 25 Listopad 2017

  Świetny jest ten Ethereal, ale tak bardzo mi odległy. Dużo tu steampunku i stylu wiktoriańskiego. Jednak identyfikuję się z leśno-jesiennymi krajobrazami. Zdjęcie z kominkiem zachwyca <3 Lubię też sowy. Styl sam w sobie mnie nie pociąga, nie widzę się w nim. Wyjątkiem są tego typu wzory: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-12.jpg
  Wiele z kolorów Baśniowego lubię i noszę :)

  Piękna galeria!

  • Czyli jednak załapujesz się na okruszek Baśniowego :D

  • O tak, mam dokładnie tak samo, Eufrozyno!
   Stylowo ten E jest dla mnie mało pociągający, ale i tak mi się podoba, a wszystkie leśno-jesienne ujęcia niesamowicie mnie urzekają. Bardzo identyfikuję się z tą bliską naturze częścią Baśniowego.
   Greto, piękna galeria! Znów nie mogę wyjść z podziwu <3 a za dwa tygodnie Bezkresny! :D <3

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 25 Listopad 2017

   To chyba z powodu mojego typu kolorystycznego… Królewski jest związany z TA, ale w nim nie zauważyłam tych wszystkich zieleni, brązów, petrolu ani czerwieni – moich ulubionych kolorów!
   Bliskość natury to może Słowiański :) Tak sobie próbuję to wytłumaczyć ;)

  • Fresco (SN) 25 Listopad 2017

   Mnie też ten Ethereal pod względem stylistycznym jest bardzo odległy, ale zdjęcie z kominkiem wygrało wszystko <3 kominek w domu to jest coś niepowtarzalnego. I chyba najpiękniejsza rzecz z całego kolażu to ten zegarek: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-132.jpg
   Uwielbiam styl wiktoriański i steampunk, niestety w stylu ich nie wykorzystam ale urzekają mnie totalnie!!
   A te buty są absolutnie przepiękne: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-174.jpg <3

  • Rose (R/ KryE+AE+SłowE+GE+KarE+IE) 27 Listopad 2017

   Cass, mam dokładnie te same odczucia, co Ty :) motyw tajemniczego, spowitego mgłą lasu jest niezwykle urzekający i zarazem intrygujący!

   A ja myślałam kiedyś, że mogę mieć Baśniowy… te kolaże bardzo pomagają zrozumieć poszczególne Ethereale i ich estetykę.

 • Uwielbiam tak bardzo… <3 Zwłaszcza Kapturki! i zwłaszcza czerwone :D

 • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 25 Listopad 2017

  Ja bym powiedziała, że to nie moja bajka, ale ma w sobie coś intrygującego, że chce się “wejść do tej króliczej nory” chociaż nie ukrywam, że z lekkim niepokojem. :)
  Może taką lżejszą wersją baśniowego są klimaty fantasy?

  • Odbieram Baśniowy podobnie jak Ty :)

   Fantasy spokojnie można by nazwać lżejszą wersją Baśniowego.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

   A to ciekawe :)
   Mnie dużo bardziej pociąga steampunk, podoba mi się wszystko, choć nie sięgnęłabym po zakazane. Mogłabym nosić np. coś w tym stylu: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-18.jpg
   Natomiast złagodzony klimat jak fantasy, w którym mogłabym przebierać pod kątem stylizacji, nie jest dla mnie już tak intrygujący. Może to ta yangowa siła, mało dla mnie dostępna, a może fakt, że Ethereale nie kończą się na ciuchach :)
   Tak naprawdę wiele mi nie potrzeba, już przy czymś takim czuję się w pełni baśniowa: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-22.jpg
   Nawet bez tych skarpet, tylko krojem R, to znaczy w sukience zakrywającej kolana i z talią w talii. Mam coś bardzo podobnego z kołnierzykiem bebe i sprawdza się świetnie.

  • pimkiem (C/ŚE+KryE+KE+SłowE+WE/LSp) 25 Listopad 2017

   Czyli elfy i czarodzieje razem z hobbitami i skrzatami grają we wspólnej drużynie, a może to świetlisty(Cate Blanchett jako Galadriela) jest jego lżejszym, jaśniejszym dopełnieniem? Przypomina mi się przy tym biżuteria prezentowana przez Chupę z “zawijasami”. :)

   Gdybam sobie, bo próbuję gdzieś umieścić pociąg do filmów w takich fantastyczno-magicznych klimatach.

  • To będzie nie tyle sam Świetlisty, a raczej jego połączenie z Baśniowym przy dominacji tego pierwszego.

   Chupa posiada Świetlisty i Baśniowy, więc i tu się zgadza :D

  • A ja sobie wypatrzyłam to: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-60.jpg
   To ani steampunk ani fantasy, tylko jeszcze jakieś trzecie oblicze BaE (choć kołnierz to musiałabym chyba odpruć, bo za dużo tego szczęścia w jednej sukience ;))

   W ogóle jest tu taka masa pięknych akcesoriów, torebek, zegarów i biżuterii że płakać się chce ze szczęścia. :)

  • Ta sukienka to baśniowy w odsłonie TR z nutką FG (aplikacje).

   Baśniowy jest bardzo pojemny jeżeli chodzi o style. Wynika to z jego połączeń z danym typem Kibbe.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

   Właśnie, to jest baśń w wersji współczesnej. 99% rzeczy dla mnie odpada prawie od razu ze względu na krój, cięcia sylwetki czy inne szczegóły techniczne, ale ta suknia zwróciła na siebie moją uwagę ze względu na krój. Choć dla mnie to i tak za dużo, choćby przez tę falbankę w innym kolorze robiącą cięcie sylwetki. Mało zauważalne, ale i tak :)

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

   Zapomniałam, ta odsłona też jest cudowna dla mnie jako R: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-ii-25.jpg
   Ten Ethereal uwielbia warstwy. Wystarczy ciekawy płaszcz i nic, tylko dokupywać odpowiednie dodatki, torebki.
   A to aż prosi się o połączenie z Gwiezdnym: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-61.jpg
   Teraz się cieszę, że istnieje uzasadnienie dla mojej miłości do motywów owocowych i zwierzęcych, ale w takiej nieróżanej wersji :D

  • Greto, to dlatego ta sukienka wydała mi się taka inna. :) Krój kobiecy, materiał wieczorowy, baśniowość w kolorach i aplikacjach…

   Eryko, właśnie miałam konkluzję, że Baśniowy jest jednak dość ciężki, pasuje mu też takie poszatkowanie jeśli chodzi o kroje. Też myślałam o tym, ze ta falbanka i te rękawy to rzeczy ryzykowne, ale zawsze można się łudzić, ze jak coś jest takie ciemne, to nie będzie tak widać. ;)

  • Sukienka dla nikogo :D Nie sposób przypisać ją do jakiegokolwiek typu wg Kibbe.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

   Czy ja wiem? Po prostu moda od lat sześćdziesiątych oddala się od yinu na wszelkie możliwe sposoby, więc trudno znaleźć odpowiednie zdjęcia z sesji czy wybiegów. Myślę, że z wybitnie yinowy krojami (bishop sleeves, jak one się nazywają po polsku? Szerokie spódnice do kostek, gorsety, nawet klosze z lat pięćdziesiątych, głębokie, półokrągłe dekolty) bardzo dobrze współgra właśnie przez wydźwięk: sentyment do czasów, które minęły, a które z każdym rokiem wydają się bardziej magiczne, bo odległe. Tak jak pisałam gdzieś niżej, mnie niewiele potrzeba, by osiągnąć baśniowy efekt. Odpowiedni materiał, kolor, kobiecy krój inny niż ołówkowa spódnica czy rurki (kiedyś nie było elastanu ani ubierania się seksownie w takim sensie jak dzisiaj to rozumiemy, w legendach też tego nie ma :D). Tu już nawet nie potrzeba biżuterii czy fajnej torebki.
   Dla mnie te cięcia i inne cuda świadczą raczej o uniwersalności Baśniowego. Każdy typ może go łatwo zaadaptować, nawet C (Espena).

  • Greto, a czy takie rękawy w innym kolorze od reszty to podchodzi pod podkreślanie ramion? Zawsze miałam wrażenie, ze to bardzo podkreśla ramiona.

   Eryko, odniosłam się do Baśniowego takiego jakiego sporo widzę tu na zdjęciach. Idealny Baśniowy w wersji yin to piękne pole dla wyobraźni. :)

  • O którą rzecz chodzi? :D

   Ogólnie rękawy w innym kolorze oraz kamizelki mają magiczną moc zwężania górnych partii ciała. Ważne jest, aby rękaw był wszyty wysoko/klasycznie, a kamizelka nie posiadała choćby mikro rękawka.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 25 Listopad 2017

   Faktycznie, luci. Te dwie rzeczy wyglądają na potencjalnie yinowe pod warstwami:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-98.jpg
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-102.jpg
   Tak szczerze, to wydaje mi się, że pełnego yinu można oczekiwać tylko po Gwiezdnym. Nawet Syreni czy Różany w obecnej modzie (czyli tej ostatnich kilkudziesięciu lat) się wyłamują. I Słowiański, co mnie zaskakuje.

  • Dzięki Greto. :) Chodziło mi o tę sukienkę, którą zalinkowałam – sukienka czarna, a rękawy fioletowe. To pewnie przez tę magiczną moc zwężającą nigdy nie czułam się dobrze w kamizelkach. ;)

  • Rozjaśniłam ją i teraz wszystko się zgadza :D

  • Eryko, to może dlatego Gwiezdny zdaje się taki przyjazny w obsłudze…

   Chodzi Ci o to, że te suknie są takie zwiewne, cieniutkie? Mnie totalnie rozpraszają ich kolory, figury modelek, wzory – nie mogę się przez to przegryźć. ;)

   Greto, u Ciebie ta sukienka była cała czarna? Pozbawiona fioletu musi tracić tak z 30% baśniowości. ;D

  • U mnie sukienka była cała z fioletowego aksamitu :D Po dokładnych oględzinach dostrzegam jeszcze więcej FG. Sukienka jest 50/50 – TR/FG.

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 26 Listopad 2017

   Luci, dokładnie. Ja bym chętnie coś takiego zwiewnego i rusałkowatego nosiła w upały. Aczkolwiek w przypadku tych sukienek nie wiem, jak wiele dopisuje wyobraźnia i myślenie życzeniowe ;) Tak sobie myślę, że zima to dla mnie czas maksymalnego wykorzystywania BaE, latem stawiam na AE i Słowiański, ale myślę, że dałoby się uzyskać ładny efekt R+BaE, gdyby pójść w miks klimatów prerafaelickich i lat trzydziestych…

  • 50/50 – TR/FG i dlatego jest piękna! Może dla nikogo ale piękna. :D

   Eryko, dla mnie takie zwiewne suknie to są rzeczy typowo wyjściowe. W tłoku, w autobusie, wśród prozy życia robią się jakieś wymięte i tracą witalność jak przywiędłe kwiaty. Z tego powodu uważałam, że one nie do końca mi psują, ale wpis Grety o organizowaniu stylu mi to uporządkował i wiem, że są one dla mnie po prostu mało użyteczne w stroju codziennym. :)

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 26 Listopad 2017

   Szkoda. Ja sobie już wyobraziłam maxi z zielonego, cienkiego weluru na lato, gdy dyskomfort odsłaniania nóg w pełnym słońcu jest większy niż dyskomfort noszenia czegoś, co zaraz się pomnie i jest takie długie :D Ale to raczej nie byłoby aż tak zwiewne i mnące jak zwykła bawełna (w baśniowy wzór).

  • Eryko, ależ nie zniechęcaj się. :) Pisałam wyłącznie o swoich odczuciach. Poza tym cienki welur to jednak coś całkiem innego niż szyfony, woale i jedwabie. Dla mnie cienki welur jest całkiem solidną tkaniną. ;) Za to taka lejąca bawełna to w ogóle inna historia – tkanina która zawsze wydawała mi się idealna na letni casual, ale koniec końców trawię ją tylko na t-shirtach. W ogóle to też pociągają mnie takie długie sukienki chroniące przed słońcem. :)

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 26 Listopad 2017

   To prawda, welur sam w sobie jest na tyle ciężki, że wyczarowałby baśniowy/gwiezdny klimat nawet przy prostym kroju (zwykła maxi na ramiączkach). Chyba że byłby jakiś kremowy. W przypadku zwiewności przyda się odpowiedni kolor i wzór, może biżuteria i fryzura, bo inaczej mamy po prostu Syreni. A to już wymaga kombinowania i faktycznie robi się wyjściowo.
   To co nosisz w upały? :)

  • Latem to chyba najczęściej noszę spodnie cygaretki, takie nie obcisłe, zwężane dołem, z zakładkami do talii. Coś podobnego jest na tablicy Kryształowego E, tyle, że ja muszę mieć spodnie z łagodnego, cieńszego materiału. Takie spodnie są przewiewne.:) Kolorystycznie w ciepłe dni przydaje mi się FE. Jest to prawdziwe wybawienie. Generalnie lubię ciemne kolory, ale latem potrafię mieć ich bardzo dosyć… Zazdroszczę Ci AE. Oglądając jego tablicę pomyślałam, że byłoby super wygodnie mieć ten E, bo biel to biel, z pewnością łatwo skomponować w niej płynną sylwetkę, tak samo jak to jest z czernią. ;)

   Teraz sobie przypomniałam, że kiedyś, dawno, miałam taką powiewną, długą sukienkę w odcieniach jasnego niebieskiego. Całkiem ją lubiłam, ale byłam młodsza, błękitny były dla mnie przystępniejsze niż teraz i tak naprawdę, to przecież nie mam pojęcia jak w niej wyglądałam. :)

 • Monika FG, KE+FE+SE+KarE+WE 25 Listopad 2017

  A czy mogę tak interpretować zdjęcia w tym cyklu, że modelka ubrana w danym etheralu posiada ten etheral?:)

 • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 25 Listopad 2017

  To lubię, jak napisał kiedyś Mickiewicz w jednym ze swoich młodzieńczych wierszy. Lubię ze względu na ekstrawaganckość, steampunk i dominujące w niej kolory, ale w życiu bym się tak nie ubrała.
  Także podziwiam szalone kobietki, takie jak Helen Bohnam-Carter, Florence Welch czy Ruth Connell :) Myślę, że wiele lat temu chciałabym mieć ten Ethereal na własność, kiedy siedziałam w fantastyce po uszy.

  Ujmuje mnie Baśniowy zwłaszcza w swojej wiedźmowatej estetyce, mrocznym klimacie, te krajobrazy są niesamowite. I te kolory, uwielbiam!

  Wiem, że jestem niepoprawna, ale uwielbiam taką leśną zieleń :) Nosiłabym ją, jakbym mogła.

  • Avarati FG WE+KrE+ME+KarE+BE+SE/TS 25 Listopad 2017

   A i jeszcze jedno, chciałam edytować, nie udało się.
   Uwielbiam rude włosy! Zafarbowałabym sobie je na takowe, jakbym mogła. Serio. Na takie nagietkowe.
   A rude kudły u facetów mi się podobają. Najlepiej, jak gość robi z tego atut i zamiast je golić, to pozwala sobie na taką lwią grzywę :)

 • Mój ukochany Ethereal. <3

  Od początku zastanawiałam się czy Baśniowy może skłaniać ku identyfikacji z grupą N i teraz widzę, że to przypuszczenie było uzasadnione. Te futra, te skóry, swetrowe dzianiny, nieco siermiężny splot rajstopek, zamszowe faktury, ciemny las, patyna i nieład w rudych włosach czarownicy. ;)

  Co do kolorów to widzę, że ethereale mają jednak wielką moc czarowania rzeczywistości. W takich rudych pomarańczach, przepalonych brązach, zbyt ciepłych zieleniach dostawałam zawsze dużo komplementów. Straszliwa prawda, że robię się w nich zielono-żółta jakoś wszystkim umykała. ;D

 • Jag FG / AE+KE /SS 25 Listopad 2017

  Piękne. …
  I nie moje, wiem,że czasem coś tam założę, że zaszaleję z kolorem, że sowy uwielbiam i że mam go w bazie. I to by było na tyle, jeśli chodzi o mnie. Ale uwielbiam baśnie i Helenę Bonham Carter. :-)
  Kolory bajeczne Greto ;-)

 • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 25 Listopad 2017

  Uczta dla zmysłów:) zauwazylam,ze wlasciwie nie mam prawie zadnego E zwiazanego z moim typem bazowym i basniowy jest tego kolejnym przykładem. Mimo to bardzo mi się on podoba:) Teraz w sklepach jest raj dla osob z BaE.

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 25 Listopad 2017

   Tak ogladam tv. Teledysk Sarsy ,,Motyle i ćmy” to chyba baśniowy?Piekny jest chociaż nie slucham takiej muzyki i nie trafia do mnie sama melodia. Sarsa też kojarzy mi się z tym etherealem.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE/TA 25 Listopad 2017

   a Syreni, Wietrzny i Bezkresny nie są związane z SN? :)

  • :D Za to Baśniowy nie jest.

   Jeżeli chodzi o mocne Ethereale, SN jest kompatybilne z Mahoniowym.

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 25 Listopad 2017

   Mahoniowy bardzo mnie zachwyca! Jestem pod wrażeniem oryginalnej urody typowych przedstawicielek ME.
   Niektóre wzory (orientalne, paisley) oraz kolory ME są troszkę podobne do Baśniowych? Czy tylko mi się wydaje?
   Fajnie, że bazie SN kryje się mocny Ethereal. Lubię wpleść jakiś Mahoniowy element do Słowiańskiej stylizacji :)

  • Mahoniowy odziedziczyłaś po mamie :)

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 25 Listopad 2017

   Akurat u niej go widać konkretnie. Ja dostałam tylko fragment ME ;) albo został porządnie zmiękczony :D

  • Toja mama jest bardzo mahoniowa, pięknie mahoniowa, a u Ciebie mamy fragment i zmiękczenie :D

  • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 25 Listopad 2017

   Przy niej czuję się trochę nijaka i taka normalna! :D W sensie, że ma tak bardzo oryginalną urodę :) Ludzie mnie pytali czy pochodzi z dalekich krajów. Koledzy z klasy mówili “brzydka, ale ma bardzo ładną mamę”. ;)

  • Twoja uroda też jest oryginalna, aczkolwiek nieco inna niż mamy.

 • Aga SG+KarE+GE+WE 25 Listopad 2017

  Greto, cóż za genialny wpis! Czysta radość dla oczu <3 W Baśniowym uwielbiam te głębokie jesienne kolory, zwłaszcza zieleń i pomarańcz. Moje serce urzekły stylizacje:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-20.jpg
  oraz
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-22.jpg
  Baśniowy kojarzy mi się też bardzo z serialem Once upon a Time :D

  Mój własny Baśniowy najbliższy jest temu:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-162.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-86.jpg Podkreślam go głównie w postaci butów oraz torebek zwłaszcza gdy reszta mnie jest na czarno :D bo zbyt dużo baśniowości na raz nie udźwignę.

 • Astrid (DC + SyE) 25 Listopad 2017

  Bardzo chciałabym mieć ten Ethereal, ale niestety nic z tego.
  Możliwe, że się mylę, ale zdjęcia Anity Suchockiej:
  aifowy.blogspot.com
  anitasuchocka.com
  wydawały mi się zawsze baśniowe (i chyba też często bezkresne), cudne w każdym razie.

 • AgnieszkaM - G/KryE+IE+KE/SSu 25 Listopad 2017

  Piękna baśń. Ekstrawagancja nie dla mnie, ale leśna zieleń, teal, wiśniowy – miodzio.
  To super http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-166.jpg
  Widzę, że to pojemny ethereal. I angielska wieś i a’la Japonia, retro. Fajnie, że pokazane oprócz kostiumów rzeczy codzienne.

  • Angielska wieś, tak stricte, to Baśniowy z Francuskim.

  • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 26 Listopad 2017

   Jesli angielska wies to BE, to czy styl preppy tez sie w niego wpisuje? I, co za tym idzie, basniowe sa rowniez stylowki Ralpha Laurenta? Bo to krol preppy ;-)
   P.S. Chyba nigdy nie ogarne tego Ethereala. Juz pierwsze zdjecie sprawilo, ze zwatpilam :-(

 • Bookini (D/KE+WE/TS) 25 Listopad 2017

  Uwielbiam baśniowe ogrody: kamienne i drewniane elementy architektury, mury, bruk, mech, schody oraz wnętrza: werandy, kuchnie, kominki, paleniska, zegary. Na jesieni każdy ogród staje się po trosze baśniowy, a jak się wystawi dynie to już w ogóle:). W stylu nie mam tu czego szukać, ale popatrzeć przyjemnie, zwłaszcza torebki cudne i steampunkowa biżuteria.

  • Aga SG+KarE+GE+WE 25 Listopad 2017

   Bookini, mnie się baśniowo kojarzy bluszcz puszczony po ścianie budynku <3 Uwielbiam!

  • Bookini (D/KE+WE/TS) 25 Listopad 2017

   O tak, bluszcz, a zwłaszcza winobluszcz w kolorze burgundu! A już furtka otoczona czymś takim to zaproszenie do krainy czarów:) To musi być fantastyczne uczucie mieć BaE wpisany w typ i czuć się częścią tej scenerii.

 • Ann (G/AE+BaE+KarE+IE/TSu) 25 Listopad 2017

  Baśniowy Ethereal kompletnie mnie oczarowuje! <3 Uwielbiam naturę, biżuterię czerpiącą z motywów leśnych i baśniowych, futerka, głęboką zieleń i fiolet, zwariowane buty i torebki. Gwiazdki przygarnę w każdej ilości, umieszczone w kolażu buty w gwiazdy i planety to totalnie ja. Niedawno nabyłam podobne buty w gwiazdki i czuję się w nich jak gotowa do odlotu w kosmos. Gdyby nie zalecenia Grety pewnie nigdy bym się na nie nie odważyła.
  Wydaje mi się, że Baśniowy Ethereal może mieć tysiące oblicz i każda z nas kreuje swoją własną baśń w oparciu o indywidualną kombinację ethereali. Dobrze, że mamy Gretę do pomocy! Ja na przykład jestem małą wróżką perfekcjonistką, która lubi baśniowe klimaty w wycyzelowanym stylu z odrobiną magicznego pyłu :D
  Dziękuję Greto za inspirujące wpisy! Przy okazji chciałabym się z wszystkimi przywitać, bo to mój pierwszy komentarz na blogu :)

  • Witaj, Ann! Bardzo mi miło <3 :)

   Gwiazdki są typowo Gamine, więc tym bardziej możesz zaszaleć :D

  • AgnieszkaM (G+KryE/SSu) 26 Listopad 2017

   Tak mi się zdawało, że nowa gaminka. Witaj, Ann:)
   Też lubię gwiazdki.

 • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 25 Listopad 2017

  Jaki piękny wpis, Greto :D. Właśnie sobie zdałam sprawę,
  że to jedyny E, który towarzyszy mi cały rok. Bo zawsze
  mam ochotę na jakąś zabawę modą, każdą porą roku.
  Piękne te rzeczy, ach, wszystko bym brała od razu :D.
  Nagle się okazuje, że brąz nie jest tak mega nudnym
  kolorem, za jaki go miałam :P. Serio, zaczynam go lubić.
  Podobnie zieleń, choć taką leśną już wcześniej lubiłam.
  No i rude włosy, od dobrych iks lat do nich wzdycham,
  kto wie, może pewnego dnia zrobię się na lisiczkę :).
  Kusi mnie, chyba połączenie Baśniowego i Iskrzącego
  tak u mnie działa :).

 • KasiaN DC (AE, KarE, WE) SS 25 Listopad 2017

  Uwielbiam go. I podziwiam z daleka niestety. Chyba mój Alabaster mi na niego nie pozwala (bo czuję wewnętrzny opór, nie że źle w nim wyglądam bo w swoim życiu ubrałam masę rzeczy w których wyglądam źle i oporów nie czułam ). A tak mi się podobają te wspôłczesne, praktyczne, niezobowiązujące stylizacje gdzie do sztruksowej spódnicy dokłada się grube rajtki, sznurowane trzewiki i listonoszkę… I wystarczy. Marzy mi się taki klimat :-( i chyba wynika to z ciągnot do stylu natural.
  Bardzo chętnie zastosowała bym za to Baśniowy z rozmachem w jego naturalnym środowisku – w ogrodzie ;-) takim trochę dzikim, tajemniczym. I wnętrza z baśniową nutą też bardzo mi się podobają :-)

  Dziękuję za ten post, szczególnie za takie zróżnicowanie przykładów :-D

  • KasiaN DC (AE, KarE, WE) SS 25 Listopad 2017

   Greta: “Angielska wieś, tak stricte, to Baśniowy z Francuskim.”.
   No to już wiem czemu tylko wzdychać mogę. Ani jednego, ani drugiego nie mam, więc tylko podziwianie na kolażach i na pintereście pozostaje :-( ;-)

  • J. wydaje mi się, że część wybranych przez Ciebie rzeczy (np ten fioletowy płaszcz z futrem) można podciągnąć pod Mahoń. :)

  • Tylko trzeba by wprowadzić symetrię.

 • Maja DC AE,WE,KE,SE 25 Listopad 2017

  Niesamowity Ethereal, kojarzy mi sie z mroczna roslinnoscia, z jej niepokojaca ingerencja w zycie czlowieka, z opuszczonym, zarosnietym miastem i Uma Thurman w roli Trujacego Bluszczu. Fascynuje mnie roznorodnosc faktur, aksamity, futra, szalone buty, desenie, gleboka kolorystyka… Piekny kolaz:-)

 • Czekałam jak na szpilkach i mdleję z wrażania. Moje ukochane odcienie zieleni, stempunk, wire wrappingowa biżuteria (aż mi się zachciało lecieć kręcić druta, taką nausznicę miałam sobie sprawić własnoręcznie! A przynajmniej zbliżoną, nie wymagającą dziurawienia moich dziewiczych uszu) kaptury i kapturki czerwone, futrzastość. No i ten cylinder.
  Nie zapominam o ukochanej sowie i lesie. Mogłabym tam wejść na stałe w te foty i po nich skakać z takim “Oh!”.

 • Moderator - Magda 25 Listopad 2017

  Cudowny i bardzo inspirujący wpis! Dziekuję :) BE posiadam i uwielbiam ten klimat. Wyzwalam go łącząc różne desenie czy nosząc kamizelki i wygląda to dużo lepiej. Minimalistyczne E hamują u mnie zbytnie rozapasanie :)

 • Marcelina SC+KrE+SyE+ WE+SE 25 Listopad 2017

  Kochana i mądra – skąd Pani to wszystko wie? I, że angielska wieś to Baśniowy i French? Kocham mechanizmy, steam punk, Sherlocka Holmesa, Alicję. Czy SE i WE mogą czasem “pobaśniować” ? Botki retro na słupku sznurowane, aksamity, werki, zwierzątka – np. na broszkach, – mam w domu anioły, koniki, zwierzęce kształty solniczek, kieliszków, miseczek itp. A moja Mama ma różany jako TR i baśniowy na 100%, bo pasuje jej “L`instant magic”. Ja za to lubię białe piżmo, zapachy leśne, mchy i moczary… Nie mogę przestać oglądać :) Pozdrawiam!

  • Jakoś tak, po prostu :) Czasem sama bywam zaskoczona tym, że “to wszystko wiem” :) Pozdrawiam serdecznie!

 • Eufrozyna SN+KrE+SłowE+GE|TA 26 Listopad 2017

  Moim zdaniem podobieństwo jest słabo widoczne, jak na tak bliskie pokrewieństwo. Na pewno Królewski i Mahoniowy to dość mocne zderzenie żywiołów, ale dajemy radę całkiem nieźle :)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 26 Listopad 2017

   Racja, nie jesteście jakieś bardzo podobne, choć wiem,
   że do bliskich osób często nie mamy dystansu. Mnie
   się wydaje, że do mojej mamy nie jestem podobna,
   a słyszę, że jestem :P. Chyba większość E się dubluje.

 • KasiaN DC (AE, KarE, WE) SS 26 Listopad 2017

  Mam pytanie o perfumy. Jakie zapachy są baśniowe? Ciężkie? Ziołowe? Czy wszelkie roślinne które nie są kwiatowe? Te z kolażu (z tego co zrozumiałam wpisu o alabastrze) są dobrane bardziej pod kątem butelki i kampanii reklamowej? Czy zapachy też są zgodne?

  • Espena (C + BaśE + SłowE + IE + GE + KarE) 26 Listopad 2017

   Dla mnie Baśniowe są Poison Diora, zresztą są tutaj
   wymienione w kolażu. HPoison są niby dla Karmazyna,
   ale coś Baśniowego w tym połączeniu wychwytuję.
   Poza tym, myślę, że z Poisonów, to też Pure oraz
   Midnight, choć tego ostatniego na sobie nie lubię.
   Mnie się jeszcze Baśniowo kojarzy zapach “In black”
   Jesusa del Pozo, zapewne przez zapach czarnej wiśni
   oraz jakiegoś likieru. Jest dość mroczny. Poza tym,
   Madness Choparda, choć z racji flakonu i zapachu
   róży, bym mu dała – Baśniowy z Różanym
   i Karmazynowym. Myślę jeszcze o Addicie Diora,
   który też bardzo lubię. Aż jestem ciekawa innych typów,
   ponieważ w większości pisałam zapachy, które sama
   lubię, jako, że Baśniowy mam na pierwszym miejscu,
   to coś może być na rzeczy.

 • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 26 Listopad 2017

  hej Piękne!
  Greto, co tu mogę napisać, ogrom pracy, ogrom włożonego serca i totalna etrenalowa esencja :) Po prostu bajka :D Jaram się na kolejną odsłonę cyklu :D i czekam na Energetyka!
  Jako posiadaczka Ba oczywiście wywalę tutaj mój dywagacyjny epos :D, gdyż inaczej nie byłabym sobą.
  Ciężkie Baśniowe klimaty nie pociągają mnie zdecydowanie, ale Greta ujęła tutaj mnóstwo motywów Ba, które stosuję w codziennej mej stylówie :) Kocham Baśniowy w nowoczesnej odsłonie, poziomkową czerwień kapturka, zieleń lasu i oczywiście sam las, szmaragdy, cyrankowe zielenie, oj total :D motyw owoców leśnych i nie tylko.
  Po pierwsze ten płaszczyk wow! : http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-129.jpg
  Motyw bajkowego oczka: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-158.jpg Mam kolczyki z tym oczkiem, koszule w takie oczka i na dodatek niejedną parę oczkowych skarpetek. Tak oczka rządzą :D
  Ach buty w galaktyki. Kocham galaktyki, planety, księżyce i gwiazdy, rakiety kosmiczne i samoloty, tak to jest to! http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-99.jpg
  Ann gdzie kupiłaś podobne buciki, proszę daj cynk :) Nosiłabym :)
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-20.jpg tutaj napiszę: Czapka z uszkami! Jej!
  No i na koniec, nowoczesna electro baśń: http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-14.jpg
  Lubię! Lubię! Lubię!
  A poza tym, marzę o lesie, lecie i jedzeniu borówek na polanie, a Wy? :)

  • Ann (G/AE+BaE+KarE+IE/TSu) 26 Listopad 2017

   Dorin, uwielbiam Twoją energię, czuję, że nadajemy na tej samej gaminkowej fali ;) Nie wiem, czy moje buty są stricte baśniowe, ale wydaje mi się, że wpisują się w mój zestaw ethereali :)
   https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T1/fotos/S6/13097660_99.jpg?ts=1504081959109
   Mam też torebkę, zazwyczaj noszę ją oddzielnie
   https://st.mngbcn.com/rcs/pics/static/T1/fotos/S6/13015716_99_B.jpg?ts=1503664472756
   Mam nadzieję, że to nie podchodzi pod reklamę, jeśli powiem Tobie na ucho, że kupiłam je w Mango ;)
   Ja też nie moge doczekać się lata i wędrówek po lesie. Zawsze wypatrzę gdzieś jakieś poziomki i jeżyny, nie wiem, jak inni mogą ich nie zauważać :D

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 27 Listopad 2017

   Ann, są cudne te Twoje buciki! Chcę i ja! Greta napisała, że gwiazdki są bardzo Gamine, więc wiadomo!
   A tak w ogóle to witaj tutaj, dzień dobry! Fajnie, że napisałaś i bombowo, że jest tutaj kolejna Gaminka. Wybacz, że nie odezwałam się od razu, wiem to gruby nietakt, ale byłam tak podekscytowana nowym wpisem, że przeoczyłam, to że napisałaś, że to Twój pierwszy komentarz. Cudnie, że jesteś i że dzielimy typ i ten nasz Ba :D
   Torebka również bombowa! :) I ja czekam na lato i poziomki :)

  • Dorin, musiała się odezwać bo o rety rety, twój avatar <3 I proszę, dzielimy tylko kilka E i typ kolorystyczny, a więc kolory, o których wspomniałaś są absolutnie moje, ale spaczenie w kierunku uszek i takich gwiazdkowych wzorków (chociaż może niekoniecznie na mnie) też posiadam. :D
   I totalnie kocham klimat tej ostatniej stylizacji, którą wrzuciłaś. Jest taka drapieżnie baśniowa, trochę kosmiczna, ukradłabym te spódnicę chyba dla siebie.

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 29 Listopad 2017

   Chupaaa <3 Tak sobie od czasu do czasu myślę, gdzie jest Chupa! I jesteś :) :D Dziękuję Ci bardzo, to taki avek, poimprezowy troszkę, odnajduję w nim Baśniowy i Energetyczny;)
   Cudnie, że podzielasz moje polubienia, coś jest na rzeczy, nasz typ kolorystyczny i Eternalki, kilka ich jest prawda :D Co do uszek totalne kojarzą mi się z Tobą, kiedyś wrzucałaś coś z uszakami było to totalnie Baśniowe, już nie wiem, co to było za wdzianko, ale teraz już wiem, że było Baśniowe :D
   Szmaragdowa spódnica, oł jeee! Gdyby była krótsza i nie za miliony brałabym. Świetna jest! No i gwiazdki, proste :D

  • Jest! Przewija się czasem gdzieś w tle i śledzi co się dzieje na stronie. :D
   To była bluza, ale już nie pamiętam czy kotek czy owieczka bo mam dwie. :D
   A poimprezowy avatar jest tak bardzo Dorinowy przede wszystkim. :D

  • Dorin G + Świetlisty + EE + Syreni + WE 3 Grudzień 2017

   To super, wspaniale, że jest! :D Dziękuję Ci bardzo, chyba avek rzeczywiście jest Dorinowy :D a Te Twoje uszka, soł słit, tak było :)

 • Alegra FG+GE+KE+BE 26 Listopad 2017

  Wow, coś niesamowitego! Nie ubrałabym się tak w wersji total look, ale fragmenty tej bajki są zdecydowanie moje :) Nawiązania steampunkowe, kożuszki, grube rajstopy, sznurowane trzewiki zdecydowanie tak. Kolorystyka niestety nie dla mnie.
  Najbardziej przemawiają do mnie:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-113.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-56.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-9.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-ii-28.jpg
  Tutaj mufka (niespełnione marzenie z dzieciństwa):
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-177.jpg
  A tutaj rajstopy:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-62.jpg
  No i te niesamowite buty, uwielbiam wiązane:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-97.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-174.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-27.jpg

  Bardzo podoba mi się ten cykl, pozwala wejść w atmosferę danego ethereala i odkryć rzeczy, których wcześniej sobie nie uświadamiałam. Oglądając zdjęcia pomyślałam, że BaE bardzo czuję w otoczeniu. Wyjątkowo dobrze czuję się w miastach ze średniowieczną architekturą, Zastanawiam się czy to są klimaty baśniowe:
  http://checkinprice.com/wp-content/uploads/2016/09/Brugges-market-square-1024×685.jpg
  https://www.odgersberndtson.com/media/1190/belgium.jpg
  https://smhttp-ssl-33667.nexcesscdn.net/manual/wp-content/uploads/2015/10/edinburgh-1170×632.jpg

 • Ada (SG+SłowE+KE+IE+RE+BaE) 26 Listopad 2017

  Zachwyca mnie baśniowa biżuteria, te wszystkie zwierzątka, ptaszki, owoce. Kocham też kolor zielony. Styl steampunk to jednak dla mnie za dużo. Mam ten Ethereal na końcu listy i myślę, że mogę sobie pozwolić tylko na pewne elementy.
  Greto, cykl wpisów o Etherealach to genialny pomysł, tego mi było trzeba, by lepiej je zrozumieć. Zdjęcia są piękne i bardzo pouczające. Dziękuję!☺
  Nie mogę doczekać się Słowiańskiego, a to jeszcze tyle czasu…

 • Hecate (TR|GE+BaE+KarE/DW) 26 Listopad 2017

  To chyba moj ulubiony ethereal ♥ Gdy byłam jeszcze podlotkiem, w zakatkach internetu trafilam na temat o gotyckich dziewczynach, a w nim cytat ktory w 100% oddaje klimat basniowego. Pozwole go sobie przytoczyc: ‘W tle szkockie wrzosowiska, góry, jezioro o nazwie zaczynającej się obowiązkowo od “Loch..”, opary mgieł i wisząca w powietrzu, niemal namacalna tajemnica… Potem stary zamek obracający się powoli w ruinę, ogień na kominku, czerwone wino w srebrynch kielichach, którego barwy nie sposób opisać, w świetle płomieni iskrzące się raz rubinem, a raz połyskujące złowieszczo niby krew… A potem długa noc, jak zawsze zbyt krótka, gdy trawiona na miłosnych zmaganiachq. ‘

  Od zawsze marza mi sie mahoniowe wlosy, tylko nie wiem czy powinnam… Moze najpierw zaryzykuje z kasztanem?

  Jak zwykle niesamowity wpis, dziekuje Greto ♥

 • Ada (SG+SłowE+KE+IE+RE+BaE) 26 Listopad 2017

  Zachwyca mnie baśniowa biżuteria – zwierzątka, ptaszki, owoce. Kocham też kolor zielony. Jednak steampunk to dla mnie zdecydowanie za dużo. Mam ten Ethereal na końcu listy i myślę, że mogę wykorzystywać tylko niektóre elementy.
  Greto, pomysł na cykl wpisów o Etherealach jest absolutnie genialny. Zdjęcia są piękne i bardzo pouczające, to prawdziwa przyjemnosc je przeglądać i analizowac sobie. Chyba zaczynam się powoli orientować, o co w tym wszystkim chodzi.☺ Dziękuję!
  Nie mogę doczekać się wpisu o Słowiańskim, a to jeszcze tyle czasu…

 • Arwena (DC+IE+RE+FE+GE+SE+BE+ME/TSp) 26 Listopad 2017

  Przecudowne! Podoba mi się absolutnie wszystko, kolory, ksztalty, fasony, desenie, struktury. Nie mam Baśniowego, ale bez wahania wyskoczyłabym w ten klimat. Zresztą nieraz grałam w rozmaitych przedstawieniach wróżki dobre i złe, Elfy, Czerwone Kapturki, czarownice i jakieś takie stworzenua różne. Kocham Tolkiena. No i kiedyś rzeczy nabywalam podlug kryterium dziwnosci takiej właśnie baśniowej. Do dzis mam mnóstwo baśniowej biżuterii, rajstop, torebek. No i zawsze miałam slabosc do weluru, aksamitu i tych cieplych glebokich kolorów. Ach.. Padłam z zachwytu.

 • Eliza C/SS (KrysE, WE, BaśE, RE) 26 Listopad 2017

  Jeśli chodzi o kolorystykę, to mój ulubiony Ethereal i bardzo się cieszę, że go mam, bo nadaje głębi. Inaczej czekałyby mnie już tylko kremy, róże, kokardki i groszki :-) To, co mnie zdziwiło, to Anna Wintour na ostatnim obrazku. Nigdy bym jej nie podejrzewała o Baśniowe stylizacje, a to przecież FG :-)

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 26 Listopad 2017

   Mnie właśnie też zdziwiła :P. Ale klimaty są wspaniałe :D.
   Cieszę się, że dzielimy typ i Baśniowy. Chętnie bym
   zobaczyła Twoją odsłonę Baśniowej klasyki :).

  • Moja klasyczna odsłona Baśniowego nie jest w połowie tak interesująca, jak inspiracje Grety, a wszystko przez bycie Klasykiem z Kryształową bazą (co wyklucza szaleństwa), dodatkiem Wietrznego (kompatybilne z C) i Różanego (wysoce kompatybilne z C). Jedynie Baśniowy nieco odstaje, ale stosuję go tylko w zimowej garderobie.
   Z Baśniowego głównie czerpię kolorystykę i biżuterię (lekko wiktoriańska biżuteria), czasami bardziej ciekawą teksturę i grubszy materiał. Z połączeń typowo klasycznych dla mnie to:
   – góry: https://static.zara.net/photos///2017/I/0/1/p/1198/203/681/2/w/560/1198203681_6_1_1.jpg?ts=1507294966059, https://i.pinimg.com/564x/92/9a/d4/929ad472229951aa90f680092d390391.jpg, https://i.pinimg.com/564x/7d/17/3d/7d173d1d3263725eae6de2198afae073.jpg
   Doły: https://i.pinimg.com/564x/66/0d/db/660ddb0031ecca5efe4f3e5fc20247ce.jpg, https://i.pinimg.com/564x/9f/2e/5e/9f2e5ec321137d9ed5f95075014da16f.jpg, https://i.pinimg.com/564x/ff/d7/a9/ffd7a977958ea6a035c9a3ef8df67c88.jpg
   Z bardziej ekstrawaganckich zakupów to np.:
   https://i.pinimg.com/564x/b4/b4/c5/b4b4c5a9877ec8a870dd843f2816e89e.jpg albo https://i.pinimg.com/564x/60/2c/b6/602cb60940a8319731c83e49380d9ff7.jpg / https://i.pinimg.com/564x/af/5d/5f/af5d5fe5410557e0c8d01131a1b08107.jpg
   albo płaszczyk z guzikami w serduszka https://gomez.pl/assets/photo/upload/product/921/LM175W0000940740036-(1)-scale-800-800.jpg (ale to już bardziej RE).
   Przyznam, że od kiedy po ostatnim poście Grety podzieliłam sobie szafę na Pinterescie na odsłonę letnią (KrysE, RE) i zimową (BaE/elementy RE) o wiele łatwiej mi się żyje :)

   A Ty, jak obłaskawiasz BaE? To musi być ciekawe mieć aż tyle Ethereali :) Jest z czego wybierać!

  • Elizo, piękne buty zalinkowałaś. Obie pary. <3

  • Espena (C+BaE+SłowE+IE+GE+KarE) 29 Listopad 2017

   Miałam na myśli to, że chętnie bym Ciebie
   zobaczyła w Stylowej Szkółce :P. Ale dzięki
   za inspiracje. Pierwsza bluzka chyba trochę
   oversize, ale ładna, za to ta następna super,
   nosiłabym :P. Doły okej, a buty rewelka :D.
   Choć znając życie bym kupiła, a i tak
   obcasów nie nosiła…

   Elizo, ostatnie moje ogarnięcie Baśniowego
   masz w Stylowej Szkółce :P. Poza tym, to tak
   – zimą przede wszystkim płaszcze i płaszczyki,
   jeden mam czerwony, drugi bordo (pamięta
   jeszcze czasy licealne :P), ale wciąż się dobrze
   trzyma, co więcej, mam do niego kaptur z futerkiem
   (przyznaję się, że go odpięłam parę lat temu,
   ale teraz wiedząc, że to bardzo Baśniowe, mam
   zamiar znowu nosić :P). Trzeci w pepitkę, dłuższy,
   ale wydaje się, że dla C dobry. Do tego na głowę
   beret (mam fioletowy, czerwony i niebieski). Kilka
   kapeluszy, w tym jeden z falującym rondem, jakoś
   tak intuicyjnie kiedyś mu przód podpięłam do góry
   i stwierdziłam, że tak lepiej :). Drugi czerwony, sztywny.
   Jak się zrobi mega zimno, to czapki też mam,
   właśnie sobie przypomniałam, że kiedyś miałam taką
   śmieszną, czarną czapkę z futerkiem, ona chyba też
   Baśniowa będzie – dobrze, że jej nie wyrzuciłam :).
   Trochę aksamitów i welurów różnego rodzaju mam
   w szafie, przyznaję, że od dobrych kilku lat je zbierałam,
   bo się w nich dobrze czuję :). Kiedyś powiedziałam,
   że nienawidzę żakietów i tylko taki z aksamitu założę :P.
   Więc kilka takich mam. Spódnic też. Oczywiście
   większość z drugiej ręki :). Niedawno kupiłam spódnicę
   plisowaną, właśnie z zielonego aksamitu. Tyle, że
   kilka rozmiarów za duża… Mam nadzieję, że mama
   da radę mi ją zwęzić, bo szkoda by było, żeby leżała.
   Chciałabym włosy przefarbować na rudo, by wyglądały
   bardziej Baśniowo, ale przy moim ciemnym brązie,
   by trzeba pewnie rozjaśniaczem je najpierw męczyć.
   Więc pewnie skończy się na tym, że wybiorę jakąś
   wiśnię czy coś w ten deseń :). A, zapomniałam
   jeszcze dodać, że biżuterią wiktoriańską i takie tam
   bardzo lubię :D. Do prostych rzeczy również.
   A i polubiłam makijaż w kolorach zielono-fioletowych.
   Zauważyłam, że dwa cienie na powiece robią u mnie
   lepsze oko, niż różne odcienie jednego :D. Czasami,
   jak dodam czerwoną szminkę, to się robi bardziej
   Słowiański klimat, gdy jakąś bordo, to taki
   mroczniejszy. Jak jeszcze coś mi się przypomni,
   to dopiszę :).

 • Pozytywna C /KryE+FE+BE/ SA 27 Listopad 2017

  Wszyscy zachwycaja sie nowym cyklem, a ja jestem przerazona! Alabastra nie mam, basniowego nie mam… Pojawi sie jeszcze cale mnostwo Ethereali, ktorych nie mam. A te kolaze sprawiaja, ze chcialabym miec!
  Czuje sie taka nieszczesliwa :-(

  • AgnieszkaM - G/KryE+IE+KE/SSu 27 Listopad 2017

   Jakoś to nie pasuje do Twojego nicku:) Też nie mam większości E.

  • Malgorzata- D/SE+KE+IE/SS 1 Grudzień 2017

   Ja to samo! Tzn jestem przerazona. To nie moja bajka! Zdjecia jako zdjecia sa ladne, wszystko estetyczne i harmonizujace. Ale ja uciekam jak najdalej:)) Greto nie odbierz tego jako krytyki!!
   Chcialam tylko powiedziec, ze to nie moj klimat i nic bym takiego nie ubrala, ani nie umeblowala itd.
   Ale cykl jest i tak cudny!

 • Przepiękny, nie miałam jeszcze analizy, ale zakładam, że muszę go mieć, bo to chyba jedyny, który czuję w sobie w 100% i jedyny, w którym czuję się w 100% komfortowo. Pomimo że kolorystycznie jestem najpewniej SS, to lepiej wyglądam ubierając się w kolory nasycone leśne ( ciemna zieleń sosnowa, wrzosowy, jagodowy +czerń i ciemna czerwień ).
  Ciekawa jestem jakie cechy charakteru są związane z baśniowym Etherealem?

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+WE+EE+BE 27 Listopad 2017

   Może sklonnosc do fantazjowania i zamykania sie we wlasnym swiecie?;) Oraz wrazliwosc na sztukę i indywidualizm w zyciu codziennym.Takie mam skojarzenia,nie wiem czy sluszne.

  • Kasia (TR) 27 Listopad 2017

   To by się zgadzało u mnie, oderwanie od rzeczywistości i artystyczne klimaty, a jednocześnie w sprawach dla mnie ważnych perfekcjonizm graniczący z obsesją (ciekawe czy jest to jakoś powiązane z faktem, że moja ulubiona fryzura to gładkie upięcie z przedziałkiem na środku charakterystyczna dla Alabastrowego Etherealu)

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+BE+WE+EE 27 Listopad 2017

   To tylko moje przypuszczenia,nie wiem czy tak jest;) baśniowe rysy kojarzą mi się z Aryą z Gry o Tron. Też nie wiem czy słusznie,może są bardziej lisie?Nie wiem.

  • Kasia (TR) 28 Listopad 2017

   Mnie z tym Etherealem kojarzą się kobiety o nietypowych, oryginalnych twarzach tj. modelka Coco Rocha, rude ewentualnie ciemnowłose, mniej blondynki. Ethereal ten kojarzony jest z typem kolorystycznym głęboka jesień lub głęboka zima, ale ja średnio widzę przedstawicielki tego typu w takich klimatach. Moim zdaniem jest to trochę efekt wszystkiego za dużo ( mocna wyrazista uroda plus mocny wyrazisty styl ).

  • Em, Baśniowa uroda najczęściej łaczy się z wyrazistością, również kolorystyczną- przeważają kobiety ciemnowłose lub rude.
   Bąsniowe rysy są zazwyczaj oryginalne, niezbyt klasyczne, niekiedy “wiedźmowe”- w dobrym znaczeniu.

  • Ines SN+RE+KryE+SyE+BE+WE+EE 28 Listopad 2017

   No to w dobrym kierunku szłyśmy z przypuszczeniami;)Jedynie nie wiedziałam czy buzia będzie ,,pucołowata” czy ostrzejsza. Ostatnio na szkoleniu widziałam klasyczną przedstawicielkę BaE. Miała bordowe włosy, brązowe oczy,zielony za duży sweter z futerkiem i botki jak dla włóczykija. Pewnie nawet nie wiedziała, że jest taka baśniowa;)

 • Bardzo przydatny wpis, skłonił mnie do przemyślenia paru rzeczy:
  1. Ależ ten ethereal jest pojemny! :O
  widzę zadziwiająco wiele rzeczy kompletnie nie dla mnie, ale i parę fot przykuwa moją uwagę i trafia do serduszka.
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-ii-23.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-161.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-86.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-ii-33.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-70.jpg
  2. Dochodzę do wniosku, że mój Baśniowy musi być albo subtelno-szkolny- połączony z Francuskim, albo mroczno-wiktoriański- w połączeniu z Karmazynem i/ lub Gwiezdnym, albo elficko-wiedźmowy. Czysty i dobitny nie przemawia do mnie aż tak.

  Dlatego, dzięki Ci za niego <3

 • Momik (SC/SyE+KryE+RE+GE) 28 Listopad 2017

  Naprawdę piękne zestawienie. Jestem oczarowana tą biżuterią, broszkami i zegarami z kukułką. Podejrzewam, że trudno było znaleźć zdjęcia obrazujące Baśniowy Ethereal, obecnie chyba nie jest zbyt popularny i mało kto tworzy ubrania i akcesoria w tym stylu. Wydaje mi się że taki Alabastrowy częściej można zobaczyć gdzieś na żywo. Chapeau bas dla Ciebie Greto! :)

  • Eryka (R+AE+BaE+KarE+KrE+FE) 28 Listopad 2017

   Mnie się wydaje, że Baśniowy ostatnio zyskał na popularności. Cały czas mijam kobiety w czerwonych płaszczach, beretach, ciekawych butach i takich kompletach:
   http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-154.jpg
   Za to widząc dziś dziewczynę w bluzce w granatowo-białe paski, uświadomiłam sobie, że czas marynarskich motywów przeminął. Jakiś czas temu wydawało mi się, że ten wzór jest nieśmiertelny i dzięki niemu FE będzie królować wiecznie :)

 • Sowa (FG + BaE + WE) 28 Listopad 2017

  Greto, przepiękna galeria, dziękuję za nią <3 Mnóstwo inspiracji i też trochę zaskoczeń. No i ile SÓW, jestem w niebie :D

  Zastanawiałam się ostatnio nad stylem "pirackim" – mam na myśli taki stereotypowy jak z Piratów z Karaibów albo jak się stylizuje zespół Alestorm (który swoją drogą uwielbiam i polecam :D) czy inne w tych klimatach – czy można tych piratów podciągnąć pod baśniowy… i chyba już mam odpowiedź :) Widzę pewne wpływy np. tu:
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-65.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-115.jpg
  http://getthelook.pl/wp-content/uploads/2017/11/fairytale-ethereal-18.jpg

  I zdałam sobie sprawę, że moja ulubiona knajpa w Krakowie jest moooocno baśniowa, właśnie w tym pirackim stylu :D

 • Nibi (SG+WE+SłowE+SyE/SSd) 28 Listopad 2017

  patrzenie na ten kolaż jest jak owinięcie się szlafrokiem po gorącym prysznicu. Właściwie wszystko jest takie moje i znajome <3

 • Cześć! Greto, czy robisz jakieś analizy dla zainteresowanych ? Klikałam w ”Metamorfoza online” i w weszłam w kwestionariusz, ale trzeba tam wpisać jakieś hasło. Interesuje mnie też analiza wg David’a Kibbe. Pozdrawiam <3 <3 Paulina.

  • AgnieszkaM(G/SSu) 8 Grudzień 2017

   Trzeba wejść w zakładkę kontakt i napisać. Greta robi analizy, jak najbardziej. Polecam bardzo.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *